Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

Chuck Norris írta: ↑2022.11.05. 16:59
De. Jó ötlet volt, mert a "gumis"
(acél slugos, vasporos gumis, stb) fegyverek nagy része már halálos hatású.Csak éppen lehet nem halálos valamint halálos töltettel is használni. Nevezzük a dolgot azon a néven, ami! Ez az eufemizálás meg a kettős beszéd egy ilyen régi rossz magyar beidegződés.
Meg lehet tölteni a gumis fegyverek túlnyomó részét olyan tölténnyel és lövedékkel ami halálos hatásúvá teszi? Meg.
Akkor az halálos hatású fegyver. Kész.



férj+feleség lemennek horgászni
férj horgászik, feleség napozik meg olvasgat
férjre rájön a szapora ezért kitekeri a csalikat a vízből és eszalad elvégezni a dolgát
jön a halőr, kéri a feleségtől az engedélyt
mondja: neki nincs, cdak a férjének
erre a halőr: akkor ebből komoly bünti lesz
feleség: má mé???
halőr: mert nincs enegedélye, de itt van a vízparton és mindene megvan hozzá, tehát akár horgászhatott is volna
feleség: akkor én meg feljelentem ön nemierőszakért
halőr: má mé, hisz nem is történt semmi
feleség: de mindene megvan hozzá
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

The Gent írta: 2023.01.28. 17:19 +1!
Azt gondolom, hogy életkortól is függ.. Az utolsó élőlény, akit megöltem, egy seregély volt..(az akkor történt amikor még nem számított védett madárnak)szegény, hogyan falta a Pándi meggyet.. Tömte magába, én meg orvul távcsőves légpuskával lelőttem...
Na, azóta nem lőttem, madárra, csak 1 egérre, de azt muszáj volt, mert csak a lábait törte el az egérfogó, ezért légpisztollyal megszabadítottam a szenvedéstől...
Szerintem fiatalon az ember, könnyebben gyilkol, mindenféle élőlényt,mint idősebb korában... Hacsak nem élvezi ezt a dolgot... De az meg egy másik eset..
OFF

a seregély ma kis hazánkban nem számít védett fajnak (de a vadászható fajok listáján sem szerepel)
pont mint a vándorpatkány

továbbá sokan kikelnek a fórumon a woke és tsai ellen
namost a seregélyre AKI és nem AMIként utalni szvsz ha nem is a woke kategóriába esik, de erősen húz abba az irányba

ON
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.01.28. 17:58 OFF

a seregély ma kis hazánkban nem számít védett fajnak (de a vadászható fajok listáján sem szerepel)
pont mint a vándorpatkány

továbbá sokan kikelnek a fórumon a woke és tsai ellen
namost a seregélyre AKI és nem AMIként utalni szvsz ha nem is a woke kategóriába esik, de erősen húz abba az irányba

ON
A woke az a fehér öngyűlöletből, fehér bűntudatból és jóléti bűntudatból táplálkozó szellemi (egyenlőre) elnyomó irányzat, a vonatkozó névmásokhoz és az állatokhoz semmi köze. Szerintem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.01.28. 18:16 A woke az a fehér öngyűlöletből, fehér bűntudatból és jóléti bűntudatból táplálkozó szellemi (egyenlőre) elnyomó irányzat, a vonatkozó névmásokhoz és az állatokhoz semmi köze. Szerintem.
nyilván rossz forrásból tájékozódtam:
https://lexiq.hu/woke

idézet:
A kifejezést gyakran pejoratív értelemben használják a mozgalom támogatóinak kigúnyolására azok, akik ellenzik az egyenlőség eszméjét vagy eltúlzottnak érzik az ilyen irányú törekvéseket.

bármely seregélyre AKIként hivatkozni nagyon szélsőségesen egyenlőségesdinek tűnik --> woke-szerű
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.01.28. 17:58 OFF

a seregély ma kis hazánkban nem számít védett fajnak (de a vadászható fajok listáján sem szerepel)
pont mint a vándorpatkány
Pont nem.

275/2004. (X. 8.) Korm. rendelet
az európai közösségi jelentőségű természetvédelmi rendeltetésű területekről
1. B) számú melléklet
Az Európai Közösség területén rendszeresen előforduló egyéb, vonuló madárfajok

Ide tartozik a seregély, vagyis természetvédelmi oltalom alatt álló faj. Engedély nélküli elpusztítása, elfogása természet károsítás. Bye vadászjegy, bye vadászfegyverek.
Engedéllyel gyéríthető.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.01.29. 00:06 Pont nem.

275/2004. (X. 8.) Korm. rendelet
az európai közösségi jelentőségű természetvédelmi rendeltetésű területekről
1. B) számú melléklet
Az Európai Közösség területén rendszeresen előforduló egyéb, vonuló madárfajok

Ide tartozik a seregély, vagyis természetvédelmi oltalom alatt álló faj. Engedély nélküli elpusztítása, elfogása természet károsítás. Bye vadászjegy, bye vadászfegyverek.
Engedéllyel gyéríthető.
az említett B mellékletben pl a tőkés réce is szerepel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.01.29. 07:54 az említett B mellékletben pl a tőkés réce is szerepel
Amit egy MÁSIK JOGSZABÁLY vadászható vadfajjá tesz. Vagyis, nem kell külön engedély az elejtéséhez. A naponta, 1 vadász által elejthető darabszám viszont korlátozott.
Mert benne van a B mellékletben.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.01.29. 10:06 Amit egy MÁSIK JOGSZABÁLY vadászható vadfajjá tesz. Vagyis, nem kell külön engedély az elejtéséhez. A naponta, 1 vadász által elejthető darabszám viszont korlátozott.
Mert benne van a B mellékletben.
még mindig nem vagyok jogász, de szerintem egy faj akkor védett, ha az védett faj és meghatározásra kerül, hogy X ft a természetvédelmi értéke
a seregély eddigi tudásom szerint nem ilyen
persze alapjáraton nem is egy vadászható faj
de ha egy védett TERÜLETről van szó, akkor persze irgumburgum még egy vadász6ófaj esetében is

most viszont ahelyett, hogy belemélydnék a joxabályolvasgatásba inkább kimegyek kicsit a természetbe ebéd előtt
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.01.29. 10:52 még mindig nem vagyok jogász, de szerintem egy faj akkor védett, ha az védett faj és meghatározásra kerül, hogy X ft a természetvédelmi értéke
a seregély eddigi tudásom szerint nem ilyen
persze alapjáraton nem is egy vadászható faj
de ha egy védett TERÜLETről van szó, akkor persze irgumburgum még egy vadász6ófaj esetében is

most viszont ahelyett, hogy belemélydnék a joxabályolvasgatásba inkább kimegyek kicsit a természetbe ebéd előtt
Kevered a szezont a fazonnal. De nem baj, nem akarlak meggyőzni semmiről.
Valójában abban hibáztam, hogy inkább a 13/2001. (V. 9.) KöM rendelet vonatkozó részeit kellet volna idetennem:
Elöljáróban annyit: a seregély a 8. mellékletben van.
"4. §
(3) * A 8. és 10. számú mellékletben szereplő állatfajok - kivéve az eurázsiai hód (Castor fiber) - pénzben kifejezett értéke egyedenként 25 000 Ft. Az eurázsiai hód (Castor fiber) pénzben kifejezett értéke egyedenként 50 000 Ft. Ha a 10. számú mellékletben szereplő faj a 2. számú mellékletben is szerepel, arra a fajra a 2. számú mellékletben szereplő pénzben kifejezett egyedi érték vonatkozik.
4/A. §
(1) * Közegészségügyi okból, a légiközlekedés biztonsága, az erdő- és mezőgazdasági termelés biztosítása, valamint a közérdeket sértő vízkárok megelőzése, mérséklése érdekében - amennyiben természetvédelmi érdeket nem sért és más célravezető megoldás nincs - a bütykös hattyú (Cygnus olor), a házi veréb (Passer domesticus), a nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans), a seregély (Sturnus vulgaris), a hörcsög (Cricetus cricetus) és az eurázsiai hód (Castor fiber) riasztása, elejtése, gyérítése, állományának szabályozása engedélyezhető. A bütykös hattyú (Cygnus olor), a nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans) és az eurázsiai hód (Castor fiber) riasztása, elejtése, gyérítése, állományszabályozása során ólomsörét használata tilos.
(1a) * Az (1) bekezdés szerinti intézkedések közül csak az engedélyezhető, amely az (1) bekezdésben felsorolt érdekek védelméhez képest nem aránytalan természetvédelmi szempontból.
(5) * A seregély (Sturnus vulgaris) gyérítését engedély nélkül végezheti a külön jogszabályok alapján kijelölt vadászatra jogosult, a hegyközség területén működő hegyőr, valamint az ott mezőőri szolgálatot ellátó személy, kizárólag a szőlő- és gyümölcsültetvényekben, valamint csemegekukorica-táblákon, azok termésének megóvása, illetve az azokban keletkező károk mérséklése érdekében, amennyiben tevékenységét
a) az ingatlan tulajdonosával, illetve jogszerű használójával megállapodást kötve,
b) védett természeti területeken, illetve különleges madárvédelmi területeken kívül,
c) augusztus 1. és október 31. között,
d) a vadászat rendje megsértésének nem minősülő, valamint nem tiltott vadászati eszközökkel és módszerrel, valamint
e) az okszerű vadgazdálkodás akadályozása nélkül
végzi.
(6) * A vadászatra jogosult, valamint a (3) bekezdés szerinti halőr és az (5) bekezdés szerinti hegyőr, valamint mezőőr a (3) és az (5) bekezdés szerinti gyérítést végző személyekről (ha rendelkeznek vadászjeggyel, a vadászjegyük számának feltüntetésével), a gyérítések helyéről, idejéről, módjáról, valamint az elejtett madarak számáról a tárgyidőszakot követően, február 28-ig köteles jelentést küldeni az illetékes természetvédelmi hatóságnak."
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.01.29. 22:04 Kevered a szezont a fazonnal. De nem baj, nem akarlak meggyőzni semmiről.
Valójában abban hibáztam, hogy inkább a 13/2001. (V. 9.) KöM rendelet vonatkozó részeit kellet volna idetennem:
Elöljáróban annyit: a seregély a 8. mellékletben van.
"4. §
(3) * A 8. és 10. számú mellékletben szereplő állatfajok - kivéve az eurázsiai hód (Castor fiber) - pénzben kifejezett értéke egyedenként 25 000 Ft. Az eurázsiai hód (Castor fiber) pénzben kifejezett értéke egyedenként 50 000 Ft. Ha a 10. számú mellékletben szereplő faj a 2. számú mellékletben is szerepel, arra a fajra a 2. számú mellékletben szereplő pénzben kifejezett egyedi érték vonatkozik.
4/A. §
(1) * Közegészségügyi okból, a légiközlekedés biztonsága, az erdő- és mezőgazdasági termelés biztosítása, valamint a közérdeket sértő vízkárok megelőzése, mérséklése érdekében - amennyiben természetvédelmi érdeket nem sért és más célravezető megoldás nincs - a bütykös hattyú (Cygnus olor), a házi veréb (Passer domesticus), a nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans), a seregély (Sturnus vulgaris), a hörcsög (Cricetus cricetus) és az eurázsiai hód (Castor fiber) riasztása, elejtése, gyérítése, állományának szabályozása engedélyezhető. A bütykös hattyú (Cygnus olor), a nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans) és az eurázsiai hód (Castor fiber) riasztása, elejtése, gyérítése, állományszabályozása során ólomsörét használata tilos.
(1a) * Az (1) bekezdés szerinti intézkedések közül csak az engedélyezhető, amely az (1) bekezdésben felsorolt érdekek védelméhez képest nem aránytalan természetvédelmi szempontból.
(5) * A seregély (Sturnus vulgaris) gyérítését engedély nélkül végezheti a külön jogszabályok alapján kijelölt vadászatra jogosult, a hegyközség területén működő hegyőr, valamint az ott mezőőri szolgálatot ellátó személy, kizárólag a szőlő- és gyümölcsültetvényekben, valamint csemegekukorica-táblákon, azok termésének megóvása, illetve az azokban keletkező károk mérséklése érdekében, amennyiben tevékenységét
a) az ingatlan tulajdonosával, illetve jogszerű használójával megállapodást kötve,
b) védett természeti területeken, illetve különleges madárvédelmi területeken kívül,
c) augusztus 1. és október 31. között,
d) a vadászat rendje megsértésének nem minősülő, valamint nem tiltott vadászati eszközökkel és módszerrel, valamint
e) az okszerű vadgazdálkodás akadályozása nélkül
végzi.
(6) * A vadászatra jogosult, valamint a (3) bekezdés szerinti halőr és az (5) bekezdés szerinti hegyőr, valamint mezőőr a (3) és az (5) bekezdés szerinti gyérítést végző személyekről (ha rendelkeznek vadászjeggyel, a vadászjegyük számának feltüntetésével), a gyérítések helyéről, idejéről, módjáról, valamint az elejtett madarak számáról a tárgyidőszakot követően, február 28-ig köteles jelentést küldeni az illetékes természetvédelmi hatóságnak."
eszem megáll, hogy milyen műveletlen vagyok

nem tudtam, hogy a seregély hazánkban jogi szempontból egyazon 25000 ft-os kategóriába esik a nílusi repülőkutyával és a nagy ámbráscettel is

köszönöm az infót
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.01.30. 05:56 eszem megáll, hogy milyen műveletlen vagyok

nem tudtam, hogy a seregély hazánkban jogi szempontból egyazon 25000 ft-os kategóriába esik a nílusi repülőkutyával és a nagy ámbráscettel is

köszönöm az infót
Gondoltam, hogy rögtön leveszed a lényeget! :lol:
Azt én is letojnám, hogy egy sz@ros seregély miatt kicsöngessek 25 rugót, meg bevonják a vadászjegyemet, ezzel a vadászfegyvereimnek is búcsút mondva.
És nem arra akartam felhívni a fórumtársak figyelmét, hogy a seregély, és még a házi veréb is, ilyen apró kellemetlenségeket okozhat, hanem az ámbrás cetre, meg a nílusi repülőkutyára. Hogy ezeket lehentelni nálunk természet károsítás. Vadászaton kerülöm is őket, soxáz km távolságra! :mrgreen:
És hasonló helyzetben én sem írnám, hogy "kösz, hogy szóltál", hanem farokoskodnék a végsőkig.
Irónia off.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.01.30. 11:15 Gondoltam, hogy rögtön leveszed a lényeget! :lol:
Azt én is letojnám, hogy egy sz@ros seregély miatt kicsöngessek 25 rugót, meg bevonják a vadászjegyemet, ezzel a vadászfegyvereimnek is búcsút mondva.
És nem arra akartam felhívni a fórumtársak figyelmét, hogy a seregély, és még a házi veréb is, ilyen apró kellemetlenségeket okozhat, hanem az ámbrás cetre, meg a nílusi repülőkutyára. Hogy ezeket lehentelni nálunk természet károsítás. Vadászaton kerülöm is őket, soxáz km távolságra! :mrgreen:
És hasonló helyzetben én sem írnám, hogy "kösz, hogy szóltál", hanem farokoskodnék a végsőkig.
Irónia off.
na csak h aréna legyen:

oszt a "köszönöm az infót" neked mér nem elég?
itt farokoskocc, h farokoskodok

elismertem, hogy ezzel a listával még sosem találkoztam
innen meg egyenesen következik, hogy egyúttal elismerem, hogy én voltam a hülye amikor the gent fórumtársnak szóvá tettem, hogy a seregély nem minősül védettnek magyarországon, amikor meg de
(pont olyan módon, mint a Tyrannus tyrannus
ellentétben a verébbel, ami más módon is védett)

vadászat szempontyából meg oly mindegy, hiszen nem szerepel a vadász6ó fajok listáján
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

    szöged írta: 2023.01.30. 11:55 na csak h aréna legyen:

    oszt a "köszönöm az infót" neked mér nem elég?
    itt farokoskocc, h farokoskodok

    elismertem, hogy ezzel a listával még sosem találkoztam
    innen meg egyenesen következik, hogy egyúttal elismerem, hogy én voltam a hülye amikor the gent fórumtársnak szóvá tettem, hogy a seregély nem minősül védettnek magyarországon, amikor meg de
    (pont olyan módon, mint a Tyrannus tyrannus
    ellentétben a verébbel, ami más módon is védett)

    vadászat szempontyából meg oly mindegy, hiszen nem szerepel a vadász6ó fajok listáján
    Rég nem vadászom, akkor sem mentem soha semmilyen madárra, úgyhogy nem vitaképpen belevau.

    Ahogy én akkor 10 éve hallottam a nálam tapasztaltabbaktól: egyszeri vadász meglövi a madarat. Odamegy (ha szerencsés és van neki, a kutya odahozza) a lábánál megnézi.
    Reakció 1: "Hámiaf..szom ez?" és biztos ami biztos, hogy ne legyen baj belőle megássa.
    Reakció 2: "Húbzmg, ez nem vadászható/védett" és megássa.
    Reakció 3: "De szép fácán/lúd vagy te" és terítékre hozza.
    jó ha van
    Fórumtag
    Fórumtag
    Hozzászólások: 2103
    Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

    Re: Katonai és rendvédelmi

    Hozzászólás Szerző: jó ha van »

    TotoHU írta: 2023.01.30. 15:02
      Rég nem vadászom, akkor sem mentem soha semmilyen madárra, úgyhogy nem vitaképpen belevau.

      Ahogy én akkor 10 éve hallottam a nálam tapasztaltabbaktól: egyszeri vadász meglövi a madarat. Odamegy (ha szerencsés és van neki, a kutya odahozza) a lábánál megnézi.
      Reakció 1: "Hámiaf..szom ez?" és biztos ami biztos, hogy ne legyen baj belőle megássa.
      Reakció 2: "Húbzmg, ez nem vadászható/védett" és megássa.
      Reakció 3: "De szép fácán/lúd vagy te" és terítékre hozza.
      Bizonyos helyeken pedig, huncut természetvédelmi őrök lesik rejtekből, kukkeron a vadászokat. És lefülelik, aki téveszt.
      És ez nem vicc, meg nem is paranoia.
      Voltam kárókatonát gyéríteni párszor, találkoztam az őrökkel. Mivel vizes élőhelyen voltunk, vízivadat tilos volt lőni. Ezt figyelték.
      "Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
      Boldor
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 86
      Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
      Tartózkodási hely: Debrecen

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: Boldor »

      jó ha van írta: 2023.01.30. 22:33 Bizonyos helyeken pedig, huncut természetvédelmi őrök lesik rejtekből, kukkeron a vadászokat. És lefülelik, aki téveszt.
      És ez nem vicc, meg nem is paranoia.
      Voltam kárókatonát gyéríteni párszor, találkoztam az őrökkel. Mivel vizes élőhelyen voltunk, vízivadat tilos volt lőni. Ezt figyelték.

      Tudjátok mit szeretek, de nagyon?
      A természetet!!
      Tudjátok mit utálok, de nagyon?
      A természetvédőket!!
      Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
      Boldor
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 86
      Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
      Tartózkodási hely: Debrecen

      Re: OFF topik

      Hozzászólás Szerző: Boldor »

      szöged írta: 2023.01.28. 18:37 nyilván rossz forrásból tájékozódtam:
      https://lexiq.hu/woke

      idézet:
      A kifejezést gyakran pejoratív értelemben használják a mozgalom támogatóinak kigúnyolására azok, akik ellenzik az egyenlőség eszméjét vagy eltúlzottnak érzik az ilyen irányú törekvéseket.

      bármely seregélyre AKIként hivatkozni nagyon szélsőségesen egyenlőségesdinek tűnik --> woke-szerű
      Igen, rossz forrásból!
      A "woke" nem feltétlenül fehér, de minden esetben életellenes, normalitásellenes.
      A legtöbb esetben humanoid jellegű, de sokszor még csak nem is hasonlít egy emberi lényre.
      Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      sodoma írta: 2023.02.11. 09:18 Brit sünöknél van pénz dögivel, mégis 5en kergetnek egy késest és láthatóan fosnak!
      Hazaiaknak sztem kif. TILOS a fegyverhasználat, csak nem merik leírni .
      Kikepezhetik őket szuperzsarunak is, ha nincs mozgásterük
      Itt az ideje, hogy felszereljetek.
      Aztán mi meg majd nézzük a híradót.
      sodoma
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1022
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: sodoma »

      aksurv írta: 2023.02.11. 10:33 Itt az ideje, hogy felszereljetek.
      Aztán mi meg majd nézzük a híradót.
      Senki sincs kényszerítve hogy rendőr legyen.
      Én területvédelmi tartalékos vagyok, ott is van hajjaj. Ennyi elég nekem.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      sodoma írta: 2023.02.11. 10:37 Senki sincs kényszerítve hogy rendőr legyen.
      Én területvédelmi tartalékos vagyok, ott is van hajjaj. Ennyi elég nekem.
      Szerintem meg senki nincs arra kényszerítve, hogy olyat minosítsen amit soha nem próbált meg a valóságban.
      Ha területvédelemrol írsz negativat az teljesen ok, mert ott vagy és megéled, de a rendőri intézkedéshez pontosan ugyanannyit értesz mint Paks müködtetéséhez. Innentől a negatív kritika erősen meggondolandó.
      sodoma
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1022
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: sodoma »

      aksurv írta: 2023.02.11. 10:59 Szerintem meg senki nincs arra kényszerítve, hogy olyat minosítsen amit soha nem próbált meg a valóságban.
      Ha területvédelemrol írsz negativat az teljesen ok, mert ott vagy és megéled, de a rendőri intézkedéshez pontosan ugyanannyit értesz mint Paks müködtetéséhez. Innentől a negatív kritika erősen meggondolandó.
      Nebacca már meg hogy, az adóból tartott rendőröket ne illethessem kritikával?!
      Nem vagyunk Oroszországban!
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      sodoma írta: 2023.02.11. 11:02 Nebacca már meg hogy, az adóból tartott rendőröket ne illethessem kritikával?!
      Nem vagyunk Oroszországban!
      Illetheted.
      Pont úgy, ahogy nyugger szotyiköpködők a csapatot a megye háromban.
      laczka
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 81
      Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: laczka »

      aksurv írta: 2023.02.11. 11:20 Illetheted.
      Pont úgy, ahogy nyugger szotyiköpködők a csapatot a megye háromban.
      Na várjál már egy picit. Akkor te voltál már ukrán tábornoktól kezdve amerikai elnökig minden, mert más se csinálsz mit szapulod a teljes nyugati kultúrát... (még ebbe a rendőrös sztoriba is képes voltál belekeverni azt a vonalat).
      Vagy értsük úgy, hogy a saját véleményed értékét is egyenlővé teszed a nyugger szotyiköpködőkkel?
      sodoma
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1022
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: sodoma »

      aksurv írta: 2023.02.11. 11:20 Illetheted.
      Pont úgy, ahogy nyugger szotyiköpködők a csapatot a megye háromban.
      Köszönöm
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      laczka írta: 2023.02.11. 11:39 Na várjál már egy picit. Akkor te voltál már ukrán tábornoktól kezdve amerikai elnökig minden, mert más se csinálsz mit szapulod a teljes nyugati kultúrát... (még ebbe a rendőrös sztoriba is képes voltál belekeverni azt a vonalat).
      Vagy értsük úgy, hogy a saját véleményed értékét is egyenlővé teszed a nyugger szotyiköpködőkkel?
      Csak te képzelsz dolgokat. Amit te nyugati kultúra szidasanak gondolsz az csak annyi, hogy sokat számít a pénz, ami rendvedelem rendelkezésére áll, de meg az se dönt el mindent, mert a tarsadalmi dolgoknak meg nagyobb hatása van.
      A kritikaról.
      Nem értek annyit a rendőri munka rendészeti részéhez hogy nyilvánosan negatív kritikát merjek megfogalmazni vele.
      Amit negatívan minősíteni merek benne az az államigazgatasi rész, mert ahhoz konnyitok valamennyit.
      A nyugati kultúrát pedig azért szapulom, mert abban élek, szeretem és azt akarom hogy még jobb legyen, az viszont soha semminek nem tett jót ha azt felsőbbrendunek és hibátlannak kezelték.
      laczka
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 81
      Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: laczka »

      aksurv írta: 2023.02.11. 11:52 Csak te képzelsz dolgokat. Amit te nyugati kultúra szidasanak gondolsz az csak annyi, hogy sokat számít a pénz, ami rendvedelem rendelkezésére áll, de meg az se dönt el mindent, mert a tarsadalmi dolgoknak meg nagyobb hatása van.
      A kritikaról.
      Nem értek annyit a rendőri munka rendészeti részéhez hogy nyilvánosan negatív kritikát merjek megfogalmazni vele.
      Amit negatívan minősíteni merek benne az az államigazgatasi rész, mert ahhoz konnyitok valamennyit.
      A nyugati kultúrát pedig azért szapulom, mert abban élek, szeretem és azt akarom hogy még jobb legyen, az viszont soha semminek nem tett jót ha azt felsőbbrendunek és hibátlannak kezelték.
      Tehát úgy gondolod, hogy nincs elég tudásod ahhoz, hogy egy rendőri intézkedést minősíts. (Ennek apropóján más se minősítse...)
      Viszont úgy gondolod, hogy van kellő tapasztalatod és tudásod egy Egyesült Királyság vagy Németország méretű ország igazgatásához. Mert az nyilván kevésbé bonyolult dolog...
      És én képzelődök. :)
      Köszi, nem kell válaszolni.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      laczka írta: 2023.02.11. 12:11 Tehát úgy gondolod, hogy nincs elég tudásod ahhoz, hogy egy rendőri intézkedést minősíts. (Ennek apropóján más se minősítse...)
      Viszont úgy gondolod, hogy van kellő tapasztalatod és tudásod egy Egyesült Királyság vagy Németország méretű ország igazgatásához. Mert az nyilván kevésbé bonyolult dolog...
      És én képzelődök. :)
      Köszi, nem kell válaszolni.
      Jó dolog hívőnek lenni.
      Nem kell hozzá gondolkodni.
      Elég nyugat felé fordulni és napi ötször leterdelni előtte.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      sodoma írta: 2023.02.11. 11:42Köszönöm
      Ha megsertettelek, elnézést.
      Nem állt szándékom megsérteni, de nem látok sok különbséget egy fórumon kívülről kibicelni egy valaki munkáját vagy a pálya mellett minősíteni a csapatot.
      sodoma
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1022
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: sodoma »

      aksurv írta: 2023.02.11. 12:37 Ha megsertettelek, elnézést.
      Nem állt szándékom megsérteni, de nem látok sok különbséget egy fórumon kívülről kibicelni egy valaki munkáját vagy a pálya mellett minősíteni a csapatot.
      Semmi gond.
      Avatar
      WildBear23
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 6101
      Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

      aksurv írta: 2023.02.11. 12:37 Ha megsertettelek, elnézést.
      Nem állt szándékom megsérteni, de nem látok sok különbséget egy fórumon kívülről kibicelni egy valaki munkáját vagy a pálya mellett minősíteni a csapatot.
      "Az egész ország büszke rá, hogy okosabb mint a rendőrei" - Moldova György

      Amúgy képzeljük magunkat a másik helyébe is:
      FB_IMG_1676122086659.jpg
      FB_IMG_1676122086659.jpg (72.45 KiB) Megtekintve 19688 alkalommal
      *** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      WildBear23 írta: 2023.02.11. 14:31 "Az egész ország büszke rá, hogy okosabb mint a rendőrei" - Moldova György

      Amúgy képzeljük magunkat a másik helyébe is:

      FB_IMG_1676122086659.jpg
      +1
      lol
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      aksurv írta: 2023.02.11. 10:59 Szerintem meg senki nincs arra kényszerítve, hogy olyat minosítsen amit soha nem próbált meg a valóságban.
      Ha területvédelemrol írsz negativat az teljesen ok, mert ott vagy és megéled, de a rendőri intézkedéshez pontosan ugyanannyit értesz mint Paks müködtetéséhez. Innentől a negatív kritika erősen meggondolandó.
      Véleménye attól még lehet. Lásd még: s@gglyuk.
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: bel »

      aksurv írta: 2023.02.11. 09:16 A pénz az csak egy dolog.
      A svédeknel hozzánk képest minden ideális.
      Ehhez képest jelenleg szeretnék a mi problémáinkat.
      Szia,

      Egyetlen problemajuk, hogy a NATO 2 aruloja probalja gyengiteni a szervezetet.
      De mivel a tagsag 50+%-a alairta a csatlakozasukat, ezert ketoldali alapon megkapjak a NATO tagsag elonyeit, eltekintve attol, hogy ez a 2 orszag nem fogja megvedeni oket.

      Bel
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: bel »

      aksurv írta: 2023.02.11. 11:20 Illetheted.
      Pont úgy, ahogy nyugger szotyiköpködők a csapatot a megye háromban.
      Szia,

      Messze jobb minosegben, nagyobb szaktudassal tette, mint te a masik topicban regebben (gyk. ujabban azt mar nem olvasom).

      Bel
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: bel »

      aksurv írta: 2023.02.11. 10:59 Szerintem meg senki nincs arra kényszerítve, hogy olyat minosítsen amit soha nem próbált meg a valóságban.
      Szia,

      Ez uj info nekem. Szoval minden gyilkossagi ugyben az ugyesznek es a bironak eloszor meg kell probalnia megolni valakit, es csak utana minositheti az elkovetot? :-)

      Es a parlamenti kepviselok is csak az utan hozhatnak torvenyt tomeggyilkossagrol, ha mar megprobaltak? :-)

      Bel
      Avatar
      gvass1
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 13485
      Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
      Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: gvass1 »

      bel írta: 2023.02.11. 19:15 Szia,

      Ez uj info nekem. Szoval minden gyilkossagi ugyben az ugyesznek es a bironak eloszor meg kell probalnia megolni valakit, es csak utana minositheti az elkovetot? :-)

      Es a parlamenti kepviselok is csak az utan hozhatnak torvenyt tomeggyilkossagrol, ha mar megprobaltak? :-)

      Bel
      És a biztonsági övet is minek bekötni, ha még nem haltál meg autóbalesetben...mi maga, közlekedésmérnök, vagy honnan tudja?
      Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
      Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      bel írta: 2023.02.11. 19:00 Szia,

      Egyetlen problemajuk, hogy a NATO 2 aruloja probalja gyengiteni a szervezetet.
      De mivel a tagsag 50+%-a alairta a csatlakozasukat, ezert ketoldali alapon megkapjak a NATO tagsag elonyeit, eltekintve attol, hogy ez a 2 orszag nem fogja megvedeni oket.

      Bel
      A törökök mitől árulók?
      Egyelőre az usa és a törökök a NATO a többi csak logós potyautas.
      Egyébként miért lenne oka a török katonáknak meghalni bárkiért Európában, amikor 30 éve előszobáztatják őket az EU ban?
      Petya357
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 4241
      Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: Petya357 »

      bel írta: 2023.02.11. 19:13 Szia,

      Messze jobb minosegben, nagyobb szaktudassal tette, mint te a masik topicban regebben (gyk. ujabban azt mar nem olvasom).

      Bel
      +1

      Pontosan így járok el én is, ugyanazon okokból.
      Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
      G.D
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2091
      Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: G.D »

      aksurv írta: 2023.02.11. 10:59 Szerintem meg senki nincs arra kényszerítve, hogy olyat minosítsen amit soha nem próbált meg a valóságban.
      Márpedig én annak ellenére azt mondom hogy addig lőttem volna a késes gyökeret, ameddig fel nem borul, hogy sose próbáltam még a valóságban.
      "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
      G.D
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2091
      Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: G.D »

      aksurv írta: 2023.02.11. 11:52 A nyugati kultúrát pedig azért szapulom, mert abban élek, szeretem és azt akarom hogy még jobb legyen, az viszont soha semminek nem tett jót ha azt felsőbbrendunek és hibátlannak kezelték.
      Ameddig nem mondasz jobb berendezkedést nála, addig bizony ez a felsőbbrendű.
      A putleri önkényuralomnál legalábbis mindenképpen.
      Azt pedig szerintem soha, egyikünk sem állította hogy hibátlan volna.
      "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      G.D írta: 2023.02.11. 22:59 Márpedig én annak ellenére azt mondom hogy addig lőttem volna a késes gyökeret, ameddig fel nem borul, hogy sose próbáltam még a valóságban.
      Te azt tetted volna. Mindenki a saját döntései felelősségét viseli. Utána meg jó sokat jártál volna a nyomozóügyészségre, és ha legkisebb lehetőségét látták volna akkor, megcsesztek volna.
      Én meg fogalmam nincs, hogy mit tettem volna ezért tartom jó megoldásnak ahogy a rendőr a fegyverhasznalatot elkerulte.
      De ez pont annyit ér mint más véleménye.
      Szombaton leszel egyébként?
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      G.D írta: 2023.02.11. 23:03 Ameddig nem mondasz jobb berendezkedést nála, addig bizony ez a felsőbbrendű.
      A putleri önkényuralomnál legalábbis mindenképpen.
      Azt pedig szerintem soha, egyikünk sem állította hogy hibátlan volna.
      Szerintem meg nem felsőbbrendű, egyszerűen jobb és lehetne még jobb, ha nem erőből próbálnák azzá tenni.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5417
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      G.D írta: 2023.02.11. 23:03 Ameddig nem mondasz jobb berendezkedést nála, addig bizony ez a felsőbbrendű.
      A putleri önkényuralomnál legalábbis mindenképpen.
      Azt pedig szerintem soha, egyikünk sem állította hogy hibátlan volna.
      Lehet ezt cizellálni sokféleképpen. De lehet sokkal egyszerűbben is: azt kell megnézni, hogy hol szeretnek jobban lenni az emberek?

      És milyen érdekes, mindig és mindenkor keletről vándorolnak nyugatra tanulni vagy dolgozni. Soha de soha nem fordítva! Még a putyini oligarchák és ivadékaik is "Londongrádba", az olasz- és francia riviérára, Malagára szerettek igen nagyon járni, ott ingatlanokat meg jachtokat venni, és kellemesen ellenni.
      Soha nem a másik irányba törekedtek, Kínába, esetleg Szaúdba, Iránba vagy valamelyik f@szomisztánba, a keleti despoták országaiba.
      Na vajon miért?
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.02.12. 18:18-kor.
      Avatar
      nemtokregelni
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1384
      Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

      TotoHU írta: 2023.02.12. 17:55 Lehet ezt cizellálni sokféleképpen. De lehet sokkal egyszerűbben isis: azt kell megnézni, hogy hol szeretnek jobban lenni az emberek?

      És milyen érdekes, mindig és mindenkor keletről vándorolnak nyugatra tanulni vagy dolgozni. Soha de soha nem fordítva! Még a putyini oligarchák és ivadékaik is "Londongrádba", az olasz- és francia riviérára, Malagára szerettek igen nagyon járni, ott ingatlanokat meg jachtokat venni, és kellemesen ellenni.
      Soha nem a másik irányba törekedtek, Kínába, esetleg Szaúdba, Iránba vagy valamelyik f@szomisztánba, a keleti despoták országaiba.
      Na vajon miért?
      +1

      Én is ezt pofázom állandóan, jobb életszínvonalat szeretnék magamnak, a gyerekimnek és az ő gyerekeinek. Az pedig nyugatra van.
      Sapienti sat.
      jó ha van
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 2103
      Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: jó ha van »

      nemtokregelni írta: 2023.02.12. 18:11 +1

      Én is ezt pofázom állandóan, jobb életszínvonalat szeretnék magamnak, a gyerekimnek és az ő gyerekeinek. Az pedig nyugatra van.
      A lényeg mégsem ez a nyugatban, hanem az, hogy félelem nélkül birtokolhatod és élvezheted, amit megszereztél magadnak. Több munkával, nagyobb tudással, nagyobb jövedelmet, jobb pozíciót, magasabb elismertséget érhetsz el.
      Saját értékeid alapján boldogulsz, vagy buksz el, nem a kiveljártamegybüfébesuliban határozza meg az érvényesülésedet.
      "Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: bel »

      jó ha van írta: 2023.02.12. 19:41 A lényeg mégsem ez a nyugatban, hanem az, hogy félelem nélkül birtokolhatod és élvezheted, amit megszereztél magadnak. Több munkával, nagyobb tudással, nagyobb jövedelmet, jobb pozíciót, magasabb elismertséget érhetsz el.
      Saját értékeid alapján boldogulsz, vagy buksz el, nem a kiveljártamegybüfébesuliban határozza meg az érvényesülésedet.
      Szia,

      Szerintem ezek mind reszei az eletszinvonalnak.

      Bel
      Avatar
      nemtokregelni
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1384
      Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

      bel írta: 2023.02.12. 19:53 Szia,

      Szerintem ezek mind reszei az eletszinvonalnak.

      Bel
      +1

      Igen, én is beleértettem.
      Sapienti sat.
      jó ha van
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 2103
      Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: jó ha van »

      bel írta: 2023.02.12. 19:53 Szia,

      Szerintem ezek mind reszei az eletszinvonalnak.

      Bel
      Szerintem meg tökre nem.
      Szerinted egy kolumbiai drogbáró, hogy ne hazai példát hozzak, alacsony életszínvonalon él? Nagyon nem. Lehet, hogy az életMINŐSÉGE - a mi, és ezt hangsúlyozom, a mi mércénkkel - kevésbé magas, mert stressz, meg fenyegetettség, meg mifene, de mivel valszeg ebben nőtt fel, neki ez kifejezetten magas.
      "Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      jó ha van írta: 2023.02.12. 19:41 A lényeg mégsem ez a nyugatban, hanem az, hogy félelem nélkül birtokolhatod és élvezheted, amit megszereztél magadnak. Több munkával, nagyobb tudással, nagyobb jövedelmet, jobb pozíciót, magasabb elismertséget érhetsz el.
      Saját értékeid alapján boldogulsz, vagy buksz el, nem a kiveljártamegybüfébesuliban határozza meg az érvényesülésedet.
      Igen a Eton, Oxbride, Ivy League, és Ecole Grande-k pont erről szólnak hogy ott nincs kiveljjartalsuliban.
      Szívesen megnézném amikor ezt ezt elmagyarazod London v. Párizs bevandorlók lakta munkásnegyedeiben.
      https://www.szabadeuropa.hu/a/a-vilag-s ... 13547.html
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.12. 23:16-kor.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      TotoHU írta: 2023.02.12. 17:55 Lehet ezt cizellálni sokféleképpen. De lehet sokkal egyszerűbben is: azt kell megnézni, hogy hol szeretnek jobban lenni az emberek?

      És milyen érdekes, mindig és mindenkor keletről vándorolnak nyugatra tanulni vagy dolgozni. Soha de soha nem fordítva! Még a putyini oligarchák és ivadékaik is "Londongrádba", az olasz- és francia riviérára, Malagára szerettek igen nagyon járni, ott ingatlanokat meg jachtokat venni, és kellemesen ellenni.
      Soha nem a másik irányba törekedtek, Kínába, esetleg Szaúdba, Iránba vagy valamelyik f@szomisztánba, a keleti despoták országaiba.
      Na vajon miért?
      Tenyleg a szegények a gazdag országokba vándorolnak, mert ott jobb az élet?
      Nem mondod...
      G.D
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2091
      Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: G.D »

      jó ha van írta: 2023.02.12. 19:41 A lényeg mégsem ez a nyugatban, hanem az, hogy félelem nélkül birtokolhatod és élvezheted, amit megszereztél magadnak. Több munkával, nagyobb tudással, nagyobb jövedelmet, jobb pozíciót, magasabb elismertséget érhetsz el.
      A több munka meg nagyobb tudás nem feltétlenül igaz - különben a hazai építőipari munkások nagy része nem ment volna ki. Ők ugyanannyi (szak)tudással, ugyanannyi vagy kevesebb munkával is sokkal jobban megélnek nyugaton.
      "Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      aksurv írta: 2023.02.12. 23:08 Igen a Eton, Oxbride, Ivy League, és Ecole Grande-k pont erről szólnak hogy ott nincs kiveljjartalsuliban.
      Szívesen megnézném amikor ezt ezt elmagyarazod London v. Párizs bevandorlók lakta munkásnegyedeiben.
      https://www.szabadeuropa.hu/a/a-vilag-s ... 13547.html
      Bibó Szakkollégium...? :-(
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      AndyA írta: 2023.02.13. 07:16 Bibó Szakkollégium...? :-(
      Az nem rendszerszintű, mert csak egy szűk kör járt oda.
      A fentiek viszont évszázadok óta adják adott országok teljes politikai elitjét oldaltól függetlenül.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      aksurv írta: 2023.02.13. 08:47 Az nem rendszerszintű, mert csak egy szűk kör járt oda.
      A fentiek viszont évszázadok óta adják adott országok teljes politikai elitjét oldaltól függetlenül.
      De, az. _Már_ az... Sőt, még sokkal rosszabb, mint az Eton vagy akármelyik másik. :-(
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      AndyA írta: 2023.02.13. 10:51 De, az. _Már_ az... Sőt, még sokkal rosszabb, mint az Eton vagy akármelyik másik. :-(
      Nagyjából fogalmad nincs miről beszélünk amikor elitkepzőzől beszélünk.
      Majd ha az ellenzék is ott végez, akkor térjünk vissza rá.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      aksurv írta: 2023.02.13. 10:56 Nagyjából fogalmad nincs miről beszélünk amikor elitkepzőzől beszélünk.
      Majd ha az ellenzék is ott végez, akkor térjünk vissza rá.
      Szerintem pedig de. Pontosan ezért írtam azt, hogy ez így még sokkal rosszabb... Beleértve az MCC-t és mostanra már sok "normál" egyetemet is.

      De ezt ne folytassuk, mert ban lesz belőle egy hétre. :-(
      jó ha van
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 2103
      Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: jó ha van »

      aksurv írta: 2023.02.12. 23:08 Igen a Eton, Oxbride, Ivy League, és Ecole Grande-k pont erről szólnak hogy ott nincs kiveljjartalsuliban.
      Szívesen megnézném amikor ezt ezt elmagyarazod London v. Párizs bevandorlók lakta munkásnegyedeiben.
      https://www.szabadeuropa.hu/a/a-vilag-s ... 13547.html
      Úgy érted, az említett negyedek, nem az általad felsorolt egyetemeken végzett, de velük azonos tudású lakóinak hogyan magyaráznám ezt el?
      Te olyan hülyeségeket tudsz a hajuknal fogva előrángatni, hogy ez volt a legutolsó alkalom, hogy reagálok akár egyre is.
      #gaston#troll
      "Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
      jó ha van
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 2103
      Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: jó ha van »

      G.D írta: 2023.02.12. 23:11 A több munka meg nagyobb tudás nem feltétlenül igaz - különben a hazai építőipari munkások nagy része nem ment volna ki. Ők ugyanannyi (szak)tudással, ugyanannyi vagy kevesebb munkával is sokkal jobban megélnek nyugaton.
      Amit írsz, az igaz, de én adott országon belül értettem, amit írtam. Elbeszéltünk egymás mellett.🙂
      "Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      jó ha van írta: 2023.02.13. 14:26 Úgy érted, az említett negyedek, nem az általad felsorolt egyetemeken végzett, de velük azonos tudású lakóinak hogyan magyaráznám ezt el?
      Te olyan hülyeségeket tudsz a hajuknal fogva előrángatni, hogy ez volt a legutolsó alkalom, hogy reagálok akár egyre is.
      #gaston#troll
      Arról jóemberes okosságodrol beszéltem, hogy ott az előrehaladás nem kapcsolatokon múlik. Azokra az egyetemekre átlag halandó csak takarítani jut be.
      Komolyan mondom azon szinten vagytok, mint amit az egyszeri párttag képzelt a munkások paradicsomáról a nagy Szovjetunióról.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5417
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      aksurv írta: 2023.02.12. 23:10 Tenyleg a szegények a gazdag országokba vándorolnak, mert ott jobb az élet?
      Nem mondod...
      Nem arra válaszoltál most sem amit írtam.
      1. A közép-európai félperiférián élő magyar, lengyel, cseh stb. szakemberek nem nevezhetők éppen szegényeknek, és mégis százezrek döntöttek úgy hogy inkább nyugaton élnek.

      2. Nem, nem csak a szegények vándorolnak a nyugati országokba, hanem a kőgazdag orosz oligarchák IS oda mentek terpeszkedni, mert ott érezték jobban magukat, nem a diktatórikus hazájukban. Pedig van bőven Gucci üzlet és Mercedes szalon Moszkvában is, de az valamiért önmagában mégsem volt elég nekik.

      3. Kína vagy Szaúd Arábia sem szegény ország, sőt, mégsem oda kívánkoznak Putler kiváltságosai, hanem nyugatra. És valamiért nem Szocsiban presztízs nyaralót venni meg jachtot állomásoztatni, hanem Monacóban, Londonban vagy Olaszországban.

      A nyugati országok teremtik meg a társadalmi-politikai berendezkedésen (valódi jogállam, demokrácia, szólásszabadság, liberális gazdasági modell) keresztül a jólét mellett azt az atmoszférát, ami sokkal de sokkal élhetőbb mindenki számára, mint a "kussojjávagylerúgomavesédet" keleti despota posvány. Mindenkinek. Szegénynek és gazdagnak egyaránt.
      Avatar
      Poresz
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2436
      Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: Poresz »

      TotoHU írta: 2023.02.13. 15:55 A nyugati országok teremtik meg a társadalmi-politikai berendezkedésen (valódi jogállam, demokrácia, szólásszabadság, liberális gazdasági modell) keresztül a jólét mellett azt az atmoszférát, ami sokkal de sokkal élhetőbb mindenki számára, mint a "kussojjávagylerúgomavesédet" keleti despota posvány. Mindenkinek. Szegénynek és gazdagnak egyaránt.
      Beleszerkesztek!
      Nem a jólét mellett, hanem ez mind a jólét - jó lét - része. Nem csak a jó lé.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      TotoHU írta: 2023.02.13. 15:55 Nem arra válaszoltál most sem amit írtam.
      1. A közép-európai félperiférián élő magyar, lengyel, cseh stb. szakemberek nem nevezhetők éppen szegényeknek, és mégis százezrek döntöttek úgy hogy inkább nyugaton élnek.

      2. Nem, nem csak a szegények vándorolnak a nyugati országokba, hanem a kőgazdag orosz oligarchák IS oda mentek terpeszkedni, mert ott érezték jobban magukat, nem a diktatórikus hazájukban. Pedig van bőven Gucci üzlet és Mercedes szalon Moszkvában is, de az valamiért önmagában mégsem volt elég nekik.

      3. Kína vagy Szaúd Arábia sem szegény ország, sőt, mégsem oda kívánkoznak Putler kiváltságosai, hanem nyugatra. És valamiért nem Szocsiban presztízs nyaralót venni meg jachtot állomásoztatni, hanem Monacóban, Londonban vagy Olaszországban.

      A nyugati országok teremtik meg a társadalmi-politikai berendezkedésen (valódi jogállam, demokrácia, szólásszabadság, liberális gazdasági modell) keresztül a jólét mellett azt az atmoszférát, ami sokkal de sokkal élhetőbb mindenki számára, mint a "kussojjávagylerúgomavesédet" keleti despota posvány. Mindenkinek. Szegénynek és gazdagnak egyaránt.
      Azért megy oda mert 4-szer többet keres és mert kibaszott jólét miatt jó ott élni. Az orosz gazdagok meg mindenhova mennek., mert jóemberék annyira soha nem voltak finnyássk, hogy pénzük nem kellett volna nekik.
      Nyugaton se minden arany ami fénylik egyik odakoltoző magyar se banlieue okba akar költözni.
      Lökitek ezt globalizációgyoztes fiatal jól kereső értelmiségi polkorrekt szöveget. ami abból primitív amerikai megközelítésbol indul ki hogy aki gazdag az okos is és joga van megmondani a tutit.
      Itthon meg minden is szar.
      Közben meg itthon is s győztesek között vagytok.
      Komolyan mondom várom mikor kezdítek nyomni a guncontrol dumát.
      Én valóban gazdag ember vagyok, mert meg van mindenem amire szükségem van, és nem vágyom a máséra.
      Ezért megengedhetem azt a luxust, hogy ne essek senki előtt hasra.
      Vannak hátrányai annak ha az ember azt kalandot választja, hogy itthon marad.
      De vannak előnyei is.
      Kép
      Avatar
      nemtokregelni
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 1384
      Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

      aksurv írta: 2023.02.13. 21:08 Azért megy oda mert 4-szer többet keres és mert kibaszott jólét miatt jó ott élni. Az orosz gazdagok meg mindenhova mennek., mert jóemberék annyira soha nem voltak finnyássk, hogy pénzük nem kellett volna nekik.
      Nyugaton se minden arany ami fénylik egyik odakoltoző magyar se banlieue okba akar költözni.
      Lökitek ezt globalizációgyoztes fiatal jól kereső értelmiségi polkorrekt szöveget. ami abból primitív amerikai megközelítésbol indul ki hogy aki gazdag az okos is és joga van megmondani a tutit.
      Itthon meg minden is szar.
      Közben meg itthon is s győztesek között vagytok.
      Komolyan mondom várom mikor kezdítek nyomni a guncontrol dumát.
      Én valóban gazdag ember vagyok, mert meg van mindenem amire szükségem van, és nem vágyom a máséra.
      Ezért megengedhetem azt a luxust, hogy ne essek senki előtt hasra.
      Vannak hátrányai annak ha az ember azt kalandot választja, hogy itthon marad.
      De vannak előnyei is.
      Azért Nálad is be van akadva a lemez.

      Már említettem, hogy van ám jobboldali/konzervatív demokrata is, nem kell elmenni - legalábbis ezen a platformon ;-) - a libsizésig, mert hülyeség. Én pusztán a diktátorokat nem csípem, se az ex KGB-st, se a zsebnapóleonokat. Pont hogy én nem esek hasra előttük és a jövőben sem szeretnék.

      Plusz én választottam már rosszabb helyzetben, hogy itthon maradok, pedig nekem nem a csirkedarabolás lett volna a perspektívám külföldön. Mégis maradni akartam, mert láttam a reményt, a jó irányt. Nem akkor megyek, ha nehezebb lesz az élet, hanem akkor, ha teljesen átfordulunk önkényuralomba és/vagy kimegyünk az unióból és a NATO-ból.

      Fájna és sajnálnám a hazámat, már csak azért is, mert maradna a félretájékoztatott nyugdíjas és pörköltszaftos trikós egyszerű ember, néhány szent őrült és a fanatikusok/uralkodóház hívei, esetleg akinek nulla versenyképes tudása van. Milyen frankó hely lenne ez. Hiányozna a hozzám hasonlók adója és a megtermelt fizikai vagy szellemi javak, abban biztos lehetsz.
      Sapienti sat.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      nemtokregelni írta: 2023.02.13. 23:48 Azért Nálad is be van akadva a lemez.

      Már említettem, hogy van ám jobboldali/konzervatív demokrata is, nem kell elmenni - legalábbis ezen a platformon ;-) - a libsizésig, mert hülyeség. Én pusztán a diktátorokat nem csípem, se az ex KGB-st, se a zsebnapóleonokat. Pont hogy én nem esek hasra előttük és a jövőben sem szeretnék.

      Plusz én választottam már rosszabb helyzetben, hogy itthon maradok, pedig nekem nem a csirkedarabolás lett volna a perspektívám külföldön. Mégis maradni akartam, mert láttam a reményt, a jó irányt. Nem akkor megyek, ha nehezebb lesz az élet, hanem akkor, ha teljesen átfordulunk önkényuralomba és/vagy kimegyünk az unióból és a NATO-ból.

      Fájna és sajnálnám a hazámat, már csak azért is, mert maradna a félretájékoztatott nyugdíjas és pörköltszaftos trikós egyszerű ember, néhány szent őrült és a fanatikusok/uralkodóház hívei, esetleg akink nulla versenyképes tudása van. Milyen frankó hely lenne ez. Hiányozna a hozzám hasonlók adója és a megtermelt fizikai vagy szellemi javak, abban biztos lehetsz.
      Semmi libsizes nincs benne.
      A nagy részünk itt a fórumon az általam leirt körhöz tartozik.
      Én is, csak erősebb kritikai hozzáállással.
      Az unióból és NATO-ból pedig semelyik kormányzati szintű oldal nem akar kilepni, viszont a mostanában elharapodzott diktálási hajlam se járja a fent jelzett betűsök részéről ugyanis láthatóan telibe szarják a mi érdekeinket.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      nemtokregelni írta: 2023.02.13. 23:48 Azért Nálad is be van akadva a lemez.

      Már említettem, hogy van ám jobboldali/konzervatív demokrata is, nem kell elmenni - legalábbis ezen a platformon ;-) - a libsizésig, mert hülyeség. Én pusztán a diktátorokat nem csípem, se az ex KGB-st, se a zsebnapóleonokat. Pont hogy én nem esek hasra előttük és a jövőben sem szeretnék.

      Plusz én választottam már rosszabb helyzetben, hogy itthon maradok, pedig nekem nem a csirkedarabolás lett volna a perspektívám külföldön. Mégis maradni akartam, mert láttam a reményt, a jó irányt. Nem akkor megyek, ha nehezebb lesz az élet, hanem akkor, ha teljesen átfordulunk önkényuralomba és/vagy kimegyünk az unióból és a NATO-ból.

      Fájna és sajnálnám a hazámat, már csak azért is, mert maradna a félretájékoztatott nyugdíjas és pörköltszaftos trikós egyszerű ember, néhány szent őrült és a fanatikusok/uralkodóház hívei, esetleg akinek nulla versenyképes tudása van. Milyen frankó hely lenne ez. Hiányozna a hozzám hasonlók adója és a megtermelt fizikai vagy szellemi javak, abban biztos lehetsz.
      A történelmi hűség kedvéért: bonszájnapóleon. :-)

      A mondott adó meg már most hiányzik, különben nem kellene lemenni kutyába a brüsszeli pénzekért. Persze ennek más okai is vannak, sőt, de ebbe ne menjünk bele, ez nem az a hely.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      nemtokregelni írta: 2023.02.13. 23:48
      Fájna és sajnálnám a hazámat, már csak azért is, mert maradna a félretájékoztatott nyugdíjas és pörköltszaftos trikós egyszerű ember, néhány szent őrült és a fanatikusok/uralkodóház hívei, esetleg akinek nulla versenyképes tudása van. Milyen frankó hely lenne ez. Hiányozna a hozzám hasonlók adója és a megtermelt fizikai vagy szellemi javak, abban biztos lehetsz.
      Miből gondolod egyébként te tudod jól?
      Miből gondolod, hogy nem te vagy agymosott?
      Minden szart ami jön nyugatról nulla kritikával fogadod.
      Ezt az országot pedig a teljes lerombolasbol az általad lenézett pörköltszaftos trikojú emberek építettek fel a két kezűkkel, nem pedig elvarazsolt nyugatimadó bölcsészmérnökök.
      Kevés dolog basz fel jobban, mint a semmin alapuló intellektuális gőg.
      Ha olyan versenyképes tudásod van nosza tedd még jobbá a Nyugatot.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      aksurv írta: 2023.02.14. 08:09 Miből gondolod egyébként te tudod jól?
      Miből gondolod, hogy nem te vagy agymosott?
      Minden szart ami jön nyugatról nulla kritikával fogadod.
      Ezt az országot pedig a teljes lerombolasbol az általad lenézett pörköltszaftos trikojú emberek építettek fel a két kezűkkel, nem pedig elvarazsolt nyugatimadó bölcsészmérnökök.
      Kevés dolog basz fel jobban, mint a semmin alapuló intellektuális gőg.
      Ha olyan versenyképes tudásod van nosza tedd még jobbá a Nyugatot.
      A legutóbbi két hozzászólásod nagyjából vállalhatatlan. Mondanivalójában is, de főleg stílusában.

      Kár érted, de részemről ennyi volt, viszlát.
      Avatar
      qqriq
      Peacemaker
      Peacemaker
      Hozzászólások: 13847
      Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
      Tartózkodási hely: internet
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: qqriq »

      errol az jut ezembe hogy

      Punnyadtak vagytok és a seggetek is nagy!
      Hiányzik belöletek, amit úgy hívnak hogy agy
      Mert a fogyasztói társdalalom egyetlen veszte
      Hogy a polcokról agyat, azt nem vehetsz le
      2000 elmúlt, de 84-ben éltek
      TV Shop-tól kegyelmet kértek
      Analfabéta tizenéves gyerekek
      Megspóroltátok az oktatási keretet
      Egyforma boltok és egyforma emberek
      Egész életemben csak GDP-t termelek
      Az asszonyaitokról meg még szót sem ejtek
      Tudatára ébredt önjáró seggek!
      Szülni az nem, de a karrier az igen!
      Apuka minden este vacsizni vigyen
      A szupermanáger meg a hájtek szektor
      De mit eszel majd akkor, ha nem indul a traktor?
      ingyom bingyom tálib-e?
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      AndyA írta: 2023.02.14. 11:47 A legutóbbi két hozzászólásod nagyjából vállalhatatlan. Mondanivalójában is, de főleg stílusában.

      Kár érted, de részemről ennyi volt, viszlát.
      Annyira sajnálom.
      parazstaposo
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 413
      Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

      Re: Katonai és rendvédelmi

      Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

      AndyA írta: 2023.02.14. 11:47 A legutóbbi két hozzászólásod nagyjából vállalhatatlan. Mondanivalójában is, de főleg stílusában.

      Kár érted, de részemről ennyi volt, viszlát.
      Ez is egy vélemény.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      qqriq írta: 2023.02.14. 11:50 errol az jut ezembe hogy

      Punnyadtak vagytok és a seggetek is nagy!
      Hiányzik belöletek, amit úgy hívnak hogy agy
      Mert a fogyasztói társdalalom egyetlen veszte
      Hogy a polcokról agyat, azt nem vehetsz le
      2000 elmúlt, de 84-ben éltek
      TV Shop-tól kegyelmet kértek
      Analfabéta tizenéves gyerekek
      Megspóroltátok az oktatási keretet
      Egyforma boltok és egyforma emberek
      Egész életemben csak GDP-t termelek
      Az asszonyaitokról meg még szót sem ejtek
      Tudatára ébredt önjáró seggek!
      Szülni az nem, de a karrier az igen!
      Apuka minden este vacsizni vigyen
      A szupermanáger meg a hájtek szektor
      De mit eszel majd akkor, ha nem indul a traktor?
      +1
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      qqriq írta: 2023.02.14. 11:50 De mit eszel majd akkor, ha nem indul a traktor?
      Mondjuk a hájtekk szektor nélkül meg nem nagyon lenne traktor..
      Avatar
      qqriq
      Peacemaker
      Peacemaker
      Hozzászólások: 13847
      Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
      Tartózkodási hely: internet
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: qqriq »

      he?
      miert, regen nem volt traktor?
      az enyimebe sincs semmi hajtek
      tvsmaci írta: 2023.02.14. 12:44 Mondjuk a hájtekk szektor nélkül meg nem nagyon lenne traktor..
      ingyom bingyom tálib-e?
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      qqriq írta: 2023.02.14. 12:51 he?
      miert, regen nem volt traktor?
      az enyimebe sincs semmi hajtek
      A traktor gps nélkül nem traktor, fontosabb, mint az eke.
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      qqriq írta: 2023.02.14. 12:51 he?
      miert, regen nem volt traktor?
      az enyimebe sincs semmi hajtek
      Nyilván, de én a hájtekk szektor alatt inkább a mérnöki tudományokra asszociáltam.
      Na meg, kinek mi a hájtekk, egy rába steigerhez képest kb minden az amit most gyártanak.
      Amivel meg tervezik az meg pláne.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      tvsmaci írta: 2023.02.14. 12:57 Nyilván, de én a hájtekk szektor alatt inkább a mérnöki tudományokra asszociáltam.
      Na meg, kinek mi a hájtekk, egy rába steigerhez képest kb minden az amit most gyártanak.
      Amivel meg tervezik az meg pláne.
      Nem a mérnök és más real tudományokkal van baj mostanában, hanem a tudatiparral.
      A mérnökök nélkül a kőkorban lennénk.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      tvsmaci írta: 2023.02.14. 12:57 Nyilván, de én a hájtekk szektor alatt inkább a mérnöki tudományokra asszociáltam.
      Na meg, kinek mi a hájtekk, egy rába steigerhez képest kb minden az amit most gyártanak.
      Amivel meg tervezik az meg pláne.
      ...amennyit meg a javításért fizetni kell, az meg már az űrtchnológiára hajaz. :o
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2356
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      aksurv írta: 2023.02.14. 13:00 Nem a mérnök és más real tudományokkal van baj mostanában, hanem a tudatiparral.
      A mérnökök nélkül a kőkorban lennénk.
      Ez viccnek is rossz.
      A " kőkorban " épített utak a mai napig járhatóak, lásd római utak.
      Akkor még nem voltak a mai értelemben vett mérnökök.
      Most van mindenféle mérnök, meg mindenféle hájtek cucc, aztán meg lehet nézni miket alkotnak....
      És hogy csak egy közelmúltbeli dolgot említsek:
      Építészmérnök vs Mol- torony

      Minden VAN, csak a jól bevállt józan parasti ész nincs ....
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      RatRace írta: 2023.02.14. 13:31 Ez viccnek is rossz.
      A " kőkorban " épített utak a mai napig járhatóak, lásd római utak.
      Akkor még nem voltak a mai értelemben vett mérnökök.
      Most van mindenféle mérnök, meg mindenféle hájtek cucc, aztán meg lehet nézni miket alkotnak....
      És hogy csak egy közelmúltbeli dolgot említsek:
      Építészmérnök vs Mol- torony

      Minden VAN, csak a jól bevállt józan parasti ész nincs ....
      Azok az utak amiket mutogatnak a mémekben Pompeiiben vannak.
      Kifejezetten sokat segít az út állagának megőrzésében ha 2-4 m vastag vulkáni hamu és törmelék fedi.
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.14. 13:37-kor.
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      RatRace írta: 2023.02.14. 13:31 Ez viccnek is rossz.
      A " kőkorban " épített utak a mai napig járhatóak, lásd római utak.
      Akkor még nem voltak a mai értelemben vett mérnökök.
      A barlangok meg még most is megvannak amiben az ősember lakott, mégis házakban élünk... hagyjuk már ezt.
      Avatar
      qqriq
      Peacemaker
      Peacemaker
      Hozzászólások: 13847
      Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
      Tartózkodási hely: internet
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: qqriq »

      minap meselte valaki hogy kapott egy karot az egyetemen, xy gepet kellett tervezni 2.5 mukodesre. ertsd harmadszorra mar ne mukodjon, cserelni kelljen benne ezt-azt...
      RatRace írta: 2023.02.14. 13:31 Ez viccnek is rossz.
      A " kőkorban " épített utak a mai napig járhatóak, lásd római utak.
      Akkor még nem voltak a mai értelemben vett mérnökök.
      Most van mindenféle mérnök, meg mindenféle hájtek cucc, aztán meg lehet nézni miket alkotnak....
      És hogy csak egy közelmúltbeli dolgot említsek:
      Építészmérnök vs Mol- torony

      Minden VAN, csak a jól bevállt józan parasti ész nincs ....
      ingyom bingyom tálib-e?
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5788
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      RatRace írta: 2023.02.14. 13:31 Most van mindenféle mérnök, meg mindenféle hájtek cucc, aztán meg lehet nézni miket alkotnak....
      Írtad mindezt egy kvázi elme augmentációs eszközről, amin az emberiség majdnem teljes tudása azonnal elérhető, és szinte minden élő emberrel azonnal kapcsolatba tudsz lépni. Feltételezem egy meleg, fűtött helyiségből, ahol kedvedre csinálhatsz nappali világosságot, a falból pedig parancsodra meleg víz fakad. ;)
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      aksurv
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 3435
      Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: aksurv »

      Fortitu írta: 2023.02.14. 13:37 Írtad mindezt egy kvázi elme augmentációs eszközről, amin az emberiség majdnem teljes tudása azonnal elérhető, és szinte minden élő emberrel azonnal kapcsolatba tudsz lépni. Feltételezem egy meleg, fűtött helyiségből, ahol kedvedre csinálhatsz nappali világosságot, a falból pedig parancsodra meleg víz fakad. ;)
      +1
      Ezért nem bántjuk a mérnököket.
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2356
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      tvsmaci írta: 2023.02.14. 13:35 A barlangok meg még most is megvannak amiben az ősember lakott, mégis házakban élünk... hagyjuk már ezt.
      Szerinted, ha már ezt felhoztad, amikor az első házak épültek, építész mérnökök tervezték?

      Ez, a mai világban "csak egy hangzatos cím" semmi több.
      Ugyanúgy, mint a mezei rakodóra az anyagátviteli technikus kifejezés.
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2356
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      Fortitu írta: 2023.02.14. 13:37 Írtad mindezt egy kvázi elme augmentációs eszközről, amin az emberiség majdnem teljes tudása azonnal elérhető, és szinte minden élő emberrel azonnal kapcsolatba tudsz lépni. Feltételezem egy meleg, fűtött helyiségből, ahol kedvedre csinálhatsz nappali világosságot, a falból pedig parancsodra meleg víz fakad. ;)
      Várjál. Ne keverd a fogalmakat.
      Mérnök az nem egyenlő a feltalálóval.
      Ha megnézed, akár csak az ipari forradalom nagyjait, mindenütt az szerepel: Feltaláló.
      Nem az, hogy : Mérnök.....
      És a számtech ősapja is Matematikus volt, nem Mérnök. 😉
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      Avatar
      qqriq
      Peacemaker
      Peacemaker
      Hozzászólások: 13847
      Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
      Tartózkodási hely: internet
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: qqriq »

      minap beszelgettem tanarral aki a bme-n tanit ~30 eve
      azt mondta isten ovja az emberiseget ha a mai /egyetemista/ fiatalsag a jovonk...
      ingyom bingyom tálib-e?
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5788
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      RatRace írta: 2023.02.14. 13:46 Várjál. Ne keverd a fogalmakat.
      Mérnök az nem egyenlő a feltalálóval.
      Ha megnézed, akár csak az ipari forradalom nagyjait, mindenütt az szerepel: Feltaláló.
      Nem az, hogy : Mérnök.....
      A példánál maradva egy telefon megtervezése iszonyatosan összetett feladat. Nem elég csupán feltalálni.
      Kezdve onnan, hogy az alapanyagot elő kell teremteni, szállítani kell, de ennyire ne menjünk vissza. A processzort bár már feltalálták, de valakinek meg kell terveznie ebbe a telefonba valót. Ha megtervezte, akkor a gyártógépet is meg kell valakinek terveznie. Ezt aztán tesztelni is kell valakinek.
      Ugyanígy igaz ez az alaplapra, akkura, házra, töltőre, kamera, wifi, BT, GPS modulra, gyro, mágneses szenzor, kameralencse, hangszórók, mikrofonok, kapacitív szenzor, ujjlenyomat olvasó, stb, stb. Ezeken egyenként is csapatnyi mérnök dolgozik. Ezt aztán össze is kell úgy rakni, hogy el is férjen (layout), meg működjön is. Minden egyes rész-softwaren mérnökcsapatok dolgoznak, valamint magán a "oprendszeren" is. Mindennek kompatibilisnek kell lennie az utólag telepített alkalmazásokkal, amiken egyenként mérnökcsapatok dolgoznak.
      De kommunikálni még mindig nem tudsz. Szabványokat kell kidolgozni hanghívásokhoz, wifihez, netkapcsolathoz. Ezeket meg kell valósítani fizikailag, majd ezeket a rendszereket is üzemeltetni.
      Ironikus mindezt a mérnököknek való beszólásra használni végül.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5788
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      qqriq írta: 2023.02.14. 13:49 minap beszelgettem tanarral aki a bme-n tanit ~30 eve
      azt mondta isten ovja az emberiseget ha a mai /egyetemista/ fiatalsag a jovonk...
      Tízezer évek óta minden idősebb gen ezt mondja ;)
      Amúgy igen, én is kezdem így érezni...
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2356
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      Fortitu írta: 2023.02.14. 13:59 A példánál maradva egy telefon megtervezése iszonyatosan összetett feladat. Nem elég csupán feltalálni.
      Kezdve onnan, hogy az alapanyagot elő kell teremteni, szállítani kell, de ennyire ne menjünk vissza. A processzort bár már feltalálták, de valakinek meg kell terveznie ebbe a telefonba valót. Ha megtervezte, akkor a gyártógépet is meg kell valakinek terveznie. Ezt aztán tesztelni is kell valakinek.
      Ugyanígy igaz ez az alaplapra, akkura, házra, töltőre, kamera, wifi, BT, GPS modulra, gyro, mágneses szenzor, kameralencse, hangszórók, mikrofonok, kapacitív szenzor, ujjlenyomat olvasó, stb, stb. Ezeken egyenként is csapatnyi mérnök dolgozik. Ezt aztán össze is kell úgy rakni, hogy el is férjen (layout), meg működjön is. Minden egyes rész-softwaren mérnökcsapatok dolgoznak, valamint magán a "oprendszeren" is. Mindennek kompatibilisnek kell lennie az utólag telepített alkalmazásokkal, amiken egyenként mérnökcsapatok dolgoznak.
      De kommunikálni még mindig nem tudsz. Szabványokat kell kidolgozni hanghívásokhoz, wifihez, netkapcsolathoz. Ezeket meg kell valósítani fizikailag, majd ezeket a rendszereket is üzemeltetni.
      Ironikus mindezt a mérnököknek való beszólásra használni végül.
      Továbbra is fenntartom, hogy ez nem igaz.:
      " A mérnökök nélkül a kőkorban lennénk."
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      RatRace írta: 2023.02.14. 13:46 Várjál. Ne keverd a fogalmakat.
      Mérnök az nem egyenlő a feltalálóval.
      Ha megnézed, akár csak az ipari forradalom nagyjait, mindenütt az szerepel: Feltaláló.
      Nem az, hogy : Mérnök.....
      És a számtech ősapja is Matematikus volt, nem Mérnök. 😉
      Én a mérnök alatt inkább gyűjtőfogalmat értek, reál tudományokhoz konyító embert.
      Egyébként meg de, az ipari forradalom összes nagy feltalálója klasszikus értelemben vett mérnök volt.
      Avatar
      Fortitu
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5788
      Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: Fortitu »

      RatRace írta: 2023.02.14. 14:04 Továbbra is fenntartom, hogy ez nem igaz.:
      " A mérnökök nélkül a kőkorban lennénk."
      Nyilván ez költői túlzás. Nem a mai papírtól lesz akárki az emberből. Igazából ez definíció kérdése, kire mi alapján milyen jelzőt aggatunk.
      Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
      AndyA
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 3552
      Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: AndyA »

      RatRace írta: 2023.02.14. 14:04 Továbbra is fenntartom, hogy ez nem igaz.:
      " A mérnökök nélkül a kőkorban lennénk."
      Nem, valóban nem a kőkorban. Kb. a vastárgyakig el lehetett jutni komolyabb mérnőki tudás nélkül. Megfelelően hosszú idő és rengeteg kísérletezés árán oda is, hogy acéllal egyenértékű dolgokat is elő lehetett állítani (szamurájkard, damaszkuszi penge). De kb. itt a vége. Egy vas-szén állapotábra felvétele már komolyabb mérnöki tudomány, és a használata, gyakorlati alkalmazása még inkább. Az már nem az, amit egy akármilyen írástudó kovács a fújtatója és az üllő-kalapácsa mellett papírra vet.
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      qqriq írta: 2023.02.14. 13:49 minap beszelgettem tanarral aki a bme-n tanit ~30 eve
      azt mondta isten ovja az emberiseget ha a mai /egyetemista/ fiatalsag a jovonk...
      Ezt szerintem minden generációra mondták.
      Bár tényleg brutális milyen gyakornokok jönnek hozzánk néha.

      Kiscsaj a gépészmérnök MSC-t (!) csinálta amikor hozzánk került, aztán nem tudta mi az a nyomatékkulcs. :?
      Avatar
      RatRace
      Kereskedő
      Kereskedő
      Hozzászólások: 2356
      Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
      Tartózkodási hely: Itt-Ott

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: RatRace »

      Fortitu írta: 2023.02.14. 14:08 Nyilván ez költői túlzás. Nem a mai papírtól lesz akárki az emberből. Igazából ez definíció kérdése, kire mi alapján milyen jelzőt aggatunk.
      Ezek szerit érted, hogy mire akartam kilyukadni.
      Nem a hozzáértő emberekkel van a bajom
      Soha nem is volt.
      Fizetett bér-Troll.
      Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
      Avatar
      WildBear23
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 6101
      Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

      Már Krisztus előtti 4. században, 2350 éve (!!) írta Arisztotelész a Rétorika 2. kötetében, hogy:

      "„A fiatalok gőgösek, mert még nem törte meg őket az élet. Azt hiszik, mindent tudnak, és ebben mindig nagyon biztosak.."

      Azóta kb. minden generáció ugyanígy vélekedik a fiatalokról - és ezért ez visszafelé is igaz, ld. a "begyepesedett öregharcos" kifejezést.


      Mindig lehet olyan diplomást találni, aki gépészmérnökként nem látott még nyomatékkulcsot, villamosmérnökként villamost, kémikusként kémet, stb., ez a nem-diplomásoknak az öröme.😉

      A mérnök a műszaki tudományokat magas szinten ismerő, és erről vizsgát tett egyén.

      A maga idejében Michelangelo is mérnök volt, bár akkor természetesen még nem ismerték ezt a fogalmat.

      A tudományt és a technikát zömmel a mérnökök (és napjainkban már a mérnök csapatok) fejlesztik tovább.
      *** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
      tvsmaci
      Fórumtag
      Fórumtag
      Hozzászólások: 414
      Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

      WildBear23 írta: 2023.02.14. 14:57 Mindig lehet olyan diplomást találni, aki gépészmérnökként nem látott még nyomatékkulcsot, villamosmérnökként villamost, kémikusként kémet, stb., ez a nem-diplomásoknak az öröme.😉
      Semmi örömöt nem leltem benne, mert nem nagyon tudtunk rábízni semmi önálló feladatot.
      Avatar
      TotoHU
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 5417
      Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
      Tartózkodási hely: Kolumbia
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: TotoHU »

      WildBear23 írta: 2023.02.14. 14:57 Már Krisztus előtti 4. században, 2350 éve (!!) írta Arisztotelész a Rétorika 2. kötetében, hogy:

      "„A fiatalok gőgösek, mert még nem törte meg őket az élet. Azt hiszik, mindent tudnak, és ebben mindig nagyon biztosak.."
      "A fiatalság ma szereti a luxust. Rossz a modora, megveti a tekintélyt, nem tiszteli az időseket s cseveg, ahol dolgozni kellene. A fiatalok már nem állnak fel, ha egy idősebb lép be a szobába. Visszabeszélnek szüleiknek, fecsegnek a társaságban, nyelik az asztalnál az ételt, lábukat keresztbe teszik és zsarnokoskodnak szüleik felett."
      (Szókratész)

      Szerintem csak azért 2-3 ezer éves példákat ismerünk, mert nem volt korábban olyan írásbeliség, hogy az ilyesmi fennmaradt volna.
      Le merném fogadni, hogy már az ősközösségben is fikázták az akkor idősnek számító 40 felettiek a fiatalokat, hogy nem tudnak vadászni, csörögnek-zörögnek és hangoskodnak az erdőben, nem tisztelik amit az idősebb vadászok és törzsfőnökök mondanak nekik, a lándzsával vagy baltával gyakorlás helyett csak heverésznek a napon, stb. :D
      Avatar
      bel
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 2663
      Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
      Kapcsolat:

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: bel »

      Fortitu írta: 2023.02.14. 14:00 Tízezer évek óta minden idősebb gen ezt mondja ;)
      Amúgy igen, én is kezdem így érezni...
      Szia,

      En kb 4 eve dobbentem meg azon, amikor egy ismeros elkezdte szidni a mai fiatalokat.
      Az elkerekedo szemeimet latva azzal fojtatta, hogy jo-jo, tudja o, hogy meg nincs 21 eves, de attol meg tarthatja elkeseritonek a mai fiatalokat. :-)

      Amugy nyilvan a generaciok nem maguktol lesznek valamilyenek, hanem a kornyezetuk hatasara, es szerintem a legfontosabb hatas az elozo generacio direkten es indirekten.

      Marmint egyreszt hogy a szulok/egyeb peldakepek mit tanitanak, masreszt hogy milyen korulmenyeket biztosit az akkor meghatorozo generacio.

      Bel
      Avatar
      WildBear23
      Veterán
      Veterán
      Hozzászólások: 6101
      Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

      Re: Aréna, avagy vitatopik

      Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

      tvsmaci írta: 2023.02.14. 15:17 Semmi örömöt nem leltem benne, mert nem nagyon tudtunk rábízni semmi önálló feladatot.
      Sok frissdiplomásnak nincs kellő gyakorlati tapasztalata, de ez más, frissen végzett szakemberre is igaz.
      Szoktam mondani, hogy az iskolában a nyomtatott nagybetűket tanulják, kinn a szakmában az írott kisbetűket használják.🙂
      Dicséretes dolog, hogy nem nevetitek ki, hanem segítitek megismerni neki a gyakorlatot.

      Aztán persze vannak antitalentumok, akik tényleg csak papírt kaptak, szaktudást nem.
      Ez bizonyos iskolákra (nevenincs főiskolákra, egyetemekre) kiemelten jellemző.
      *** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
      Válasz küldése