Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Timot írta: 2023.01.29. 15:20 Értem, tehát a gonosz ukránok TERVEZTEK egy hadgyakorlatot a saját országukban és ezt az oroszok nem hagyhatták inkább legyilkolnak pár százezer ukrán katonát és civilt. valamint szétlövik egész Ukrajnát sőt feláldoznak úgy százezer saját katonát meg párszáz milliárd értékű technikát továbbá megutáltassák magukat az egész világgal és tönkrevágják a gazdaságukat, hát a hadgyakorlattal jobban járt volna mindenki.
Igen nyilván az usa hagyná mondjuk Szerbiában az ilyen hadgyakorlatot szerbekkel oroszokkal kinaiakkal Koszovó visszafoglalásárs a NATO csapatok ellen.
A világ pedig a nyugati világ, a többi része a világnak tesz az egészre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Déja Vu topik😨
Szabad-Nep_0025.preview.jpg
Szabad-Nep_0025.preview.jpg (62.01 KiB) Megtekintve 14819 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.29. 16:21 Déja Vu topik😨

Szabad-Nep_0025.preview.jpg
Igy van.
Nagy bajban van Putyin 2023.01.27-én.
https://www.express.co.uk/news/world/17 ... uyo_8ALSOo
Ennyire primitíven hazudnak a britek.
https://www.haborumuveszete.hu/minden-a ... szorszagba
Megis úgy tűnik működik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:23 Igy van.
Nagy bajban van Putyin 2023.01.27-én.
https://www.express.co.uk/news/world/17 ... uyo_8ALSOo
Ennyire primitíven hazudnak a britek.
https://www.haborumuveszete.hu/minden-a ... szorszagba
Megis úgy tűnik működik.
"hazudnak A britek"

mind?

nem csak egy fostömlő bulvárlap? lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:01 A katonákról beszéltem.
Csak épp ukrán oldalon a civilek is fogynak szép számmal.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.29. 16:28 "hazudnak A britek"

mind?

nem csak egy fostömlő bulvárlap? lol
Ha az összes nyugati híradás ebbe az irányba mutat akkor nem csak a britek hanem teljes nyugati propaganda..
Aki pedig ellent mond ennek az primitív fekete fehér világnak az meg oroszberenc.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.29. 14:40 Azokban a bűnökbem ukránok pont annyira bűnösek, mint az oroszok.
Csak az ukránokkal ellentétben az oroszok nem veszik szájukra 56-ot, mint most az a dnyiprói ruszki görény.
Tehát így állok hozzájuk. szemben veled aki a királyfi szinjén hisz még a mesékben.
Igen az oroszok támadtak.
Csak a támadást megelőzte például a 2022 re 10! NATO-ukrán hadgyakorlat megtervezése.
https://www.portfolio.hu/global/2021121 ... ore-516260
Gondolom a minszki egyezmények végrehajtását akarták gyakorolni, abban a szellemben, ahogy Merkel és Hollande beszélt róla.
Itt nincsenek jó arcok.
Aldozatok vannak ukránok és oroszok, akik egymást ölik.
És van egy darab nyertes az pedig, nem az oroszok vagy Európa. Nem véletlenül örvendeznek..
https://twitter.com/aaronjmate/status/1 ... et%3DTweet
"dnyiprói ruszki görény" - Ennyit a pártatlanságodról, amit állandóan fennen hangoztatsz. De bezzeg ha az agresszor oroszokat valaki orknak nevezi, az hűdejajadena ám... :-(

"Csak a támadást megelőzte például a 2022 re 10! NATO-ukrán hadgyakorlat megtervezése." - Amit meg megelőzött a Krím 2014-es orosz megszállása.

Meddig megyünk vissza, hogy el tudjuk dönteni, a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás?

Amúgy meg tökmindegy, ha az ukránok a tízezredik közös NATO hadgyakorlatot szervezik éppen, az sem mentség, és főleg nem jogosítvány lerohanni az országukat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.01.29. 16:44-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:34 Ha az összes nyugati híradás ebbe az irányba mutat akkor nem csak a britek hanem teljes nyugati propaganda..
Aki pedig ellent mond ennek az primitív fekete fehér világnak az meg oroszberenc.
Vagy egy másik még fekete-fehérebb világot próbál tolni, 1950-es évekbeli retorikával.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.29. 16:33 Csak épp ukrán oldalon a civilek is fogynak szép számmal.
Még csak a kanyarban sincs az utolsó 20 ev nyugati háborúihoz, amikben 100 ezrek haltak meg.
Itt frontvonalak vannak ahonnan van lehetőség elmenekulni.
Irakban Afganisztánban a harcok lakott területen folytak megszállók és felkelők között.
Szerinted hogy tartották alacsonyan a nyugati veszteségeket?
Ha rájuk lőttek bárhonnan sipirc hátrafelé, aztán jött a CAS és telibeverte a lakóházat civilestül.
Egy afgán családban átlagosan öt gyerek van, szerinted mikor falvakban razziáztak a megszállók akkor hova kerültek onnan a nők és gyerekek?
A földbe.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:50 Még csak a kanyarban sincs az utolsó 20 ev nyugati háborúihoz, amikben 100 ezrek haltak meg.
Pont leszarjuk. Ezerszer volt már, érdektelen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.29. 16:43 "dnyiprói ruszki görény" - Ennyit a pártatlanságodról, amit állandóan fennen hangoztatsz. De bezzeg ha az agresszor oroszokat valaki orknak nevezi, az hűdejajadena ám... :-(

"Csak a támadást megelőzte például a 2022 re 10! NATO-ukrán hadgyakorlat megtervezése." - Amit meg megelőzött a Krím 2014-es orosz megszállása.

Meddig megyünk vissza, hogy el tudjuk dönteni, a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás?

Amúgy meg tökmindegy, ha az ukránok a tízezredik közös NATO hadgyakorlatot szervezik éppen, az sem mentség, és főleg nem jogosítvány lerohanni az országukat.
Olvastad hogy mit írt ez a ruszki oligarha OROSZUL Magyarországrol?
Nagyon finom voltam hozzá képest.
Remélem úgy végzi, mint a másik aki a Balatonig akart jönni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.01.29. 16:56-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.29. 16:52 Pont leszarjuk. Ezerszer volt már, érdektelen.
Akkor mit foglalkozol az ukrán civilekkel? Pont annyi közünk van hozzájuk, a magyarokon kívül, mint az arabokhoz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:55 Akkor mit foglalkozol az ukrán civilekkel? Pont annyi közünk van hozzájuk, a magyarokon kívül, mint az arabokhoz.
Nem írtam az ukrán civilekről, hanem GD, félrecímezted.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:53 Olvastad hogy mit írt ez a ruszki oligarha OROSZUL Magyarországrol?
Nagyon finom voltam hozzá képest.
Remélem úgy végzi, mint a másik aki a Balatonig akart jönni.
És te olvastad, hogy mire válaszolta ezt...?

Nem mentegetem, mert a stílusa felháborító, és részben az is, amit ír. De ugyanakkor érthető is a felindulása.

Veled ellenben viszont én nem minősítem minősíthetetlen hangnemben, és én összesen ennyit írtam, nem többet. Bármi mást már csak te gondoltál hozzá.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.29. 16:57 Nem írtam az ukrán civilekről, hanem GD, félrecímezted.
Te kezdted a szokásos ki nem szarja le dolgot nem GD.
Ez nem a mi háborúnk. Nincs területi követelesünk és semmit se akarunk sem az ukránoktol sem az oroszoktol ellopni, ellenben magyarokat hurcolnak erőszakkal a frontra, méghozzá pont az ukránok.
Mi érdekünk az hogy vége. legyen mielőtt az agybajos lengyelek belerangatnak minket is.
Utoljára eléggé rakúrtunk mikor a német szövetségesünk oda mentünk.
A németek most se okosabbak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.29. 17:06 Mi érdekünk az hogy vége. legyen
Szerinted ezt hogyan kellene, mi lenne a menete, milyen hatásai lennének a jövőben?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.29. 17:01 És te olvastad, hogy mire válaszolta ezt...?

Nem mentegetem, mert a stílusa felháborító, és részben az is, amit ír. De ugyanakkor érthető is a felindulása.

Veled ellenben viszont én nem minősítem minősíthetetlen hangnemben, és én összesen ennyit írtam, nem többet. Bármi mást már csak te gondoltál hozzá.
Én igen, és te is? Tökéletesen pontos összefoglalása volt, hogy. mi a helyzet most Ukrajnában.
Az oroszok nem tudtak atallitani a maguk oldalára, most viszont elpusztítjak, hogy életképtelen legyen és nyugatnak se kelljen.
A senki földje a nyugat és köztük.
Miben nem volt igaza a miniszterelnöknek?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2023.01.29. 17:11 Miben nem volt igaza a miniszterelnöknek?
Még sosem gondoltam Magyarországra senkiföldjeként, csak mert letarolták párszor, pl. a tatárjáráskor. De hát mindig tanul az ember. Ezentúl majd fogok.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.29. 17:06 Te kezdted a szokásos ki nem szarja le dolgot nem GD.
Ez nem a mi háborúnk. Nincs területi követelesünk és semmit se akarunk sem az ukránoktol sem az oroszoktol ellopni, ellenben magyarokat hurcolnak erőszakkal a frontra, méghozzá pont az ukránok.
Mi érdekünk az hogy vége. legyen mielőtt az agybajos lengyelek belerangatnak minket is.
Utoljára eléggé rakúrtunk mikor a német szövetségesünk oda mentünk.
A németek most se okosabbak.
Könnyű - bocs! - azt pofázni, hogy legyen béke. Azután amikor valaki rákérdez, hogy akkor ezt pontosan hogyan is, akkor meg van a nagy csönd. Az nem béke, ha mindkét oldal beszünteti a lövöldözést. Onnan a békéig még elég hosszú utat kell megtenni. Na de hogyan is...? Erre nincs érdemi válaszod neked sem, se pedig országunk "nagyjainak", akik ugyanezt a retorikát nyomják, és akikhez képest annyival vagy xarabb helyzetben, hogy neked viszont fel tudjuk tenni ezt a kérdést.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.29. 18:06 Könnyű - bocs! - azt pofázni, hogy legyen béke. Azután amikor valaki rákérdez, hogy akkor ezt pontosan hogyan is, akkor meg van a nagy csönd. Az nem béke, ha mindkét oldal beszünteti a lövöldözést. Onnan a békéig még elég hosszú utat kell megtenni. Na de hogyan is...? Erre nincs érdemi válaszod neked sem, se pedig országunk "nagyjainak", akik ugyanezt a retorikát nyomják, és akikhez képest annyival vagy xarabb helyzetben, hogy neked viszont fel tudjuk tenni ezt a kérdést.
+1
"Országunk nagyjai" a legutolsónál is alávalóbb hitvány FSZB ügynökök, Putyin pincsikutyái akiknek egyszer majd el kell számolniuk a tettükkel.
Addig is ismét aktuálissá vált, amit már Teleki Pál is írt a búcsúlevelében:

"A gazemberek oldalára álltunk (...) Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet"
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2023.01.29. 18:33 +1
"Országunk nagyjai" a legutolsónál is alávalóbb hitvány FSZB ügynökök, Putyin pincsikutyái akiknek egyszer majd el kell számolniuk a tettükkel.
Addig is ismét aktuálissá vált, amit már Teleki Pál is írt a búcsúlevelében:

"A gazemberek oldalára álltunk (...) Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet"
+1!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Bennington
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2023.01.18. 16:54

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Bennington »

WildBear23 írta: 2023.01.29. 12:01 Aki háborúpárti, az elhúzhatna a frontra.

"Mindig a hátországban a leglángolóbb a hazafiság" (Remarque)

Hát az ismerőseimnek egy jelentős része nő , a többieket meg vagy nem mozgósították vagy logisztikai illetve egyéb fajta " támogatói " szerepben tevékenykednek Oroszországon belül , és mindez igaz az ukrán ismerőseimre is .

Egyébként meg azt feltételezem hogy ha lennének ismerőseim a fronton akkor ők még ha akarnának sem tudnának velem kommunikálni , mivel az nyilván több mint valószínűtlen hogy bármelyik oldalnak a hadseregében meg van engedve az hogy órákat töltsél Telegramozással , arról nem is beszélve hogy valószínűleg még idejük sem lenne rá .

Szóval szvsz én nagyon örülök annak hogy van lehetőségem még ilyen pózernek nevezhető egyénektől is híreket/véleményeket kapni , mivel hogy másképp teljesen rá lennék utalva az angol/magyar nyelvű sajtóra ami az ezzel a témával kapcsolatos információ szerzésemet illetné .

Amúgy meg hogy ne csak magammal kapcsolatos dolgokról firkáljak , azt nagyon ajánlom mindenkinek hogy készítsen magának egy Telegram fiókot ha még nem jutott el odáig , mert ott pofon egyszerű kapni háborúval kapcsolatos információkat olyanoktól akik úgymond közvetlenül érintettek az egészben .

Persze az egyértelmű hogy az ott található dolgoknak egy jelentős része propaganda és/vagy minimum nagyon erősen megkérdőjelezhető valósagtartalommal rendelkezik , de attól még nagyon hasznos arra hogy bővítse az ember a látókörét , főleg hogy szerintem még mi magyarok is eléggé hiányos világképpel szoktunk rendelkezni az általános keleti szláv mentalitásról amelynek a megértése most per pillanat meglehetősen releváns .
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2023.01.29. 18:06 Könnyű - bocs! - azt pofázni, hogy legyen béke. Azután amikor valaki rákérdez, hogy akkor ezt pontosan hogyan is, akkor meg van a nagy csönd. Az nem béke, ha mindkét oldal beszünteti a lövöldözést. Onnan a békéig még elég hosszú utat kell megtenni. Na de hogyan is...? Erre nincs érdemi válaszod neked sem, se pedig országunk "nagyjainak", akik ugyanezt a retorikát nyomják, és akikhez képest annyival vagy xarabb helyzetben, hogy neked viszont fel tudjuk tenni ezt a kérdést.
+1!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

pogessor írta: 2023.01.29. 17:48 Még sosem gondoltam Magyarországra senkiföldjeként, csak mert letarolták párszor, pl. a tatárjáráskor. De hát mindig tanul az ember. Ezentúl majd fogok.
Nem ment át.
Nem degradalas volt.
Az oroszok céljának megértése.
A Csernobil melletti Vörös erdő most kié?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Bennington írta: 2023.01.29. 19:22 Hát az ismerőseimnek egy jelentős része nő , a többieket meg vagy nem mozgósították vagy logisztikai illetve egyéb fajta " támogatói " szerepben tevékenykednek Oroszországon belül , és mindez igaz az ukrán ismerőseimre is .

Egyébként meg azt feltételezem hogy ha lennének ismerőseim a fronton akkor ők még ha akarnának sem tudnának velem kommunikálni , mivel az nyilván több mint valószínűtlen hogy bármelyik oldalnak a hadseregében meg van engedve az hogy órákat töltsél Telegramozással , arról nem is beszélve hogy valószínűleg még idejük sem lenne rá .

Szóval szvsz én nagyon örülök annak hogy van lehetőségem még ilyen pózernek nevezhető egyénektől is híreket/véleményeket kapni , mivel hogy másképp teljesen rá lennék utalva az angol/magyar nyelvű sajtóra ami az ezzel a témával kapcsolatos információ szerzésemet illetné .

Amúgy meg hogy ne csak magammal kapcsolatos dolgokról firkáljak , azt nagyon ajánlom mindenkinek hogy készítsen magának egy Telegram fiókot ha még nem jutott el odáig , mert ott pofon egyszerű kapni háborúval kapcsolatos információkat olyanoktól akik úgymond közvetlenül érintettek az egészben .

Persze az egyértelmű hogy az ott található dolgoknak egy jelentős része propaganda és/vagy minimum nagyon erősen megkérdőjelezhető valósagtartalommal rendelkezik , de attól még nagyon hasznos arra hogy bővítse az ember a látókörét , főleg hogy szerintem még mi magyarok is eléggé hiányos világképpel szoktunk rendelkezni az általános keleti szláv mentalitásról amelynek a megértése most per pillanat meglehetősen releváns .
Nézd, én szeretem, tisztelem a szláv embereket, is.. Hála a Google fordítónak el tudom olvasni a commentjeiket!
Úgy láttam, hogy mélyebb Isten hittel rendelkeznek, az átlagos magyar embernél...ez is szimpatikus bennük. Sok más mellett. Semmivel sem tartom magamat különbnek, náluk!
Sajnos, sok "honfitársam", ezt másképp gondolja.
Szerencsére ott is vannak olyan intelligens emberek, akik nem általánosítanak ...egy, két, sok...magyar ember alapján.
Miattuk talán nem gyűlölik meg az egész magyar társadalmat.
Nagyon bízom ebben!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.29. 18:06 Könnyű - bocs! - azt pofázni, hogy legyen béke. Azután amikor valaki rákérdez, hogy akkor ezt pontosan hogyan is, akkor meg van a nagy csönd. Az nem béke, ha mindkét oldal beszünteti a lövöldözést. Onnan a békéig még elég hosszú utat kell megtenni. Na de hogyan is...? Erre nincs érdemi válaszod neked sem, se pedig országunk "nagyjainak", akik ugyanezt a retorikát nyomják, és akikhez képest annyival vagy xarabb helyzetben, hogy neked viszont fel tudjuk tenni ezt a kérdést.
De a béke az ha nem lőnek.
Van válaszom amit MÉG senki nem mer kimondani.
Vagy elengedi a nyugati világ Ukrajnát, vagy vele pusztulunk.
Igazságos?
Nem.
Ezt érdemlik?
Nem.
De ez van.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Bennington írta: 2023.01.29. 19:22 Hát az ismerőseimnek egy jelentős része nő , a többieket meg vagy nem mozgósították vagy logisztikai illetve egyéb fajta " támogatói " szerepben tevékenykednek Oroszországon belül , és mindez igaz az ukrán ismerőseimre is .

Egyébként meg azt feltételezem hogy ha lennének ismerőseim a fronton akkor ők még ha akarnának sem tudnának velem kommunikálni , mivel az nyilván több mint valószínűtlen hogy bármelyik oldalnak a hadseregében meg van engedve az hogy órákat töltsél Telegramozással , arról nem is beszélve hogy valószínűleg még idejük sem lenne rá .

Szóval szvsz én nagyon örülök annak hogy van lehetőségem még ilyen pózernek nevezhető egyénektől is híreket/véleményeket kapni , mivel hogy másképp teljesen rá lennék utalva az angol/magyar nyelvű sajtóra ami az ezzel a témával kapcsolatos információ szerzésemet illetné .

Amúgy meg hogy ne csak magammal kapcsolatos dolgokról firkáljak , azt nagyon ajánlom mindenkinek hogy készítsen magának egy Telegram fiókot ha még nem jutott el odáig , mert ott pofon egyszerű kapni háborúval kapcsolatos információkat olyanoktól akik úgymond közvetlenül érintettek az egészben .

Persze az egyértelmű hogy az ott található dolgoknak egy jelentős része propaganda és/vagy minimum nagyon erősen megkérdőjelezhető valósagtartalommal rendelkezik , de attól még nagyon hasznos arra hogy bővítse az ember a látókörét , főleg hogy szerintem még mi magyarok is eléggé hiányos világképpel szoktunk rendelkezni az általános keleti szláv mentalitásról amelynek a megértése most per pillanat meglehetősen releváns .
+1
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

pogessor írta: 2023.01.29. 17:48 Még sosem gondoltam Magyarországra senkiföldjeként, csak mert letarolták párszor, pl. a tatárjáráskor. De hát mindig tanul az ember. Ezentúl majd fogok.
Ha így folytatódik nem kell gondolnod rá.
Elég lesz csak körül nézni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.29. 20:09 De a béke az ha nem lőnek.
Van válaszom amit MÉG senki nem mer kimondani.
Vagy elengedi a nyugati világ Ukrajnát, vagy vele pusztulunk.
Igazságos?
Nem.
Ezt érdemlik?
Nem.
De ez van.
Hülyeséget beszélsz, és ezzel tisztban is vagy. Jelen pillanatban, ha mindkét fél leállna a lövöldözéssel, az legjobb esetben is fegyverszünet lenne. A legjobb esetben. De béke... Ugyan már, királlyány. Ezt még te sem hiszed el saját magadnak.

Nem gondolom, hogy az atomháborún kívül Oroszország képes lenne elpusztítani a nyugati civilizációt. Abba pedig ő maga is belepusztul, és ezt nagyon jól tudják ők is. Más módon viszont nem megy. Sokba fog kerülni, soká fog tartani, de Oroszország fog a végén elbukni, nem a "Nyugat".
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.29. 20:11 Ha így folytatódik nem kell gondolnod rá.
Elég lesz csak körül nézni.
Sajnos igazad van, de ennek semmi köze az ukrán háborúhoz.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.29. 20:29 Hülyeséget beszélsz, és ezzel tisztban is vagy. Jelen pillanatban, ha mindkét fél leállna a lövöldözéssel, az legjobb esetben is fegyverszünet lenne. A legjobb esetben. De béke... Ugyan már, királlyány. Ezt még te sem hiszed el saját magadnak.

Nem gondolom, hogy az atomháborún kívül Oroszország képes lenne elpusztítani a nyugati civilizációt. Abba pedig ő maga is belepusztul, és ezt nagyon jól tudják ők is. Más módon viszont nem megy. Sokba fog kerülni, soká fog tartani, de Oroszország fog a végén elbukni, nem a "Nyugat".
A rossz béke is jobb mint az igazságos háború.
És a tűzszunet pedig azt jelenti nem halnak. meg értelmetlenül az emberek.
Ugyanis jelenleg értelmetlen halnak meg, mert Ukrajna nem képes nyerni, és nyugat se.
Nincs a kezünkben olyan amivel legyozhetjuk az oroszokat, nem tudsz egy önellátó országot legyőzni szankciókkal.
Valahol olvastam az usa a világ felét jelenleg szankciozza valamiért. Láthatóan nem működik.
Észak Korea atomhatalom lett Irán pedig egy lépésre van tőle. Pont ennyire lehet legyőzni szankciókkal az oroszokat is.
A háború viszont eszkalálódik.
Ha pedig közvetlen lesz a konfliktus akkor atomháború is lesz.
Medvegyev megmonta a harmadik világháborút nem tankokkal és tüzérséggel fogjuk megvivni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.29. 20:31 Szánalmas ez az igénytelen önostorozás.
Szépen működik brainwashing.
Mint amikor a jóemberek ukrán zászló színű profilkep keretet csinalnak.
Egy kötelességűnk van a menekültek befogadása.
A fegyverküldés viszont nem az.
Arról mi a véleményed, hogy a NATO-n belül Magyarország már nem kaphat titkos minősítésű információkat, mivel tudják, hogy azonnal az oroszok tudomására jut.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2023.01.29. 20:42 Arról mi a véleményed, hogy a NATO-n belül Magyarország már nem kaphat titkos minősítésű információkat, mivel tudják, hogy azonnal az oroszok tudomására jut.
És ezt az éktelen nagy baromságot honnan veszed? Gondolom minősített információkkal dolgozol azért beszélsz itt róluk.
Egyszerűen nem lehet kihagyni minket, mert mi is adunk és kapunk.
A NATO belül pedig az angolszászok külön klub.
Ők meg franciákkal se közösködnek.
Bennington
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2023.01.18. 16:54

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Bennington »

The Gent írta: 2023.01.29. 19:58 Nézd, én szeretem, tisztelem a szláv embereket, is.. Hála a Google fordítónak el tudom olvasni a commentjeiket!
Úgy láttam, hogy mélyebb Isten hittel rendelkeznek, az átlagos magyar embernél...ez is szimpatikus bennük. Sok más mellett. Semmivel sem tartom magamat különbnek, náluk!
Sajnos, sok "honfitársam", ezt másképp gondolja.
Szerencsére ott is vannak olyan intelligens emberek, akik nem általánosítanak ...egy, két, sok...magyar ember alapján.
Miattuk talán nem gyűlölik meg az egész magyar társadalmat.
Nagyon bízom ebben!

Ja hát én az előző posztomat egyáltalán nem szántam magyarokkal szembeni kritikának , csupán azt a szerény véleményemet írtam le hogy szerintem még a magyarok jelentős része sem áll olyan sokkal előrébb mint ( pl ) az angolszászok jelentős része ami az ukrán-orosz mentalitás megértését illeti , főleg most hogy már több mint 30 éve megszakadt az egy időben közelinek nevezhető orosz-ukrán kapcsolat ...

Amúgy meg valóban sok pozitív erényük van a szlávoknak , úgy mint minden más etnolingvisztikai csoportnak , csak most történetesen ( sajnos ) a lehető legrosszabb énjüket láthatjuk újra köszönet ennek az újabb háborúnak .
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.29. 16:50 Egy afgán családban átlagosan öt gyerek van, szerinted mikor falvakban razziáztak a megszállók akkor hova kerültek onnan a nők és gyerekek?
A földbe.
Ha valóban olyan rengeteg nő és gyerek meghalt volna, akkor nem nőhetne évtizedek óta folyamatosan évi 2-3%-kal az ország népessége (pláne hogy becslések szerint milliós nagyságrendű ember menekült külföldre is).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.30. 00:20 Ha valóban olyan rengeteg nő és gyerek meghalt volna, akkor nem nőhetne évtizedek óta folyamatosan évi 2-3%-kal az ország népessége (pláne hogy becslések szerint milliós nagyságrendű ember menekült külföldre is).
Mint a civil áldozatok számára vonatkozó becslések, és mint az afgán születési ráta könnyen ellenőrizhető egy egyszerű kereséssel. .
https://watson.brown.edu/costsofwar/cos ... ans/afghan
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ungváry Krisztián történész a facsén. (a napi polidili részeket kivágtam, de tanulságos)


"A Vörös Hadsereg összveszteségeiből a hivatalos szovjet adatok szerint harckocsik tekintetében vesztettek
1941-ben 21,2%-ot, 1942-ben 15,1%-ot, 1943-ban 24,4%-ot, 1944-ben 24,6%-ot és 1945 első négy hónapjában 14,2%-ot, (éves szinten ez 42% lett volna!)
repülők tekintetében vesztettek
1941-ben 20,3%-ot, 1942-ben 13,7%-ot, 1943-ban 25,5%-ot, 1944-ben 28,1%-ot, 1945 első négy hónapjában pedig 12,4%-ot (éves szinten ez 37% lett volna!)
Az összesen 23.861.400 halott, sebesült és eltűnt katonából 1941-ben 8,1 milliót, 1942-ben 9,6 milliót, 1943-ban 2,8 milliót, 1944-ben 2,9 milliót, 1945 első négy hónapjában 510 ezret vesztettek.
Magyarán az anyagi veszteségei a háború utolsó évében voltak messze a legmagasabbak, miközben ők voltak előrenyomulásban és a Wehrmacht csak árnyéka volt már önmagának. Az iszonyatos személyi veszteségek némileg csökkenő tendenciát mutattak, de még a háború utolsó szakaszában is kétszer-ötször akkorák voltak, mint a német oldalé."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rácz András, ugyanott:

"a) Az egyik inkább történeti érdekesség, de mivel a ... ezt látványosan rosszul tudja, ezért mégiscsak releváns. Moszkva ugyanis NEM nyerte meg minden eddigi háborúját. Nagyon nem. Ha csak a huszadik századot nézzük, látványos vereséggel végződött az orosz-japán háború 1905-ben, csúfos kudarc volt a Lengyelország elleni támadás 1920-ban, elveszítették az első világháborút (!), és ronda véget ért a Szovjetunió afganisztáni háborúja is. Ezenkívül az is erősen kérdőjeles, hogy az első csecsen háborút lezáró,1996-os haszav-jurti fegyverszünet – ami a radikális iszlám csecsenföldi térnyeréséhez és a második csecsen háborúhoz vezetett – vajon mekkora siker."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.30. 06:57 Rácz András, ugyanott:

"a) Az egyik inkább történeti érdekesség, de mivel a ... ezt látványosan rosszul tudja, ezért mégiscsak releváns. Moszkva ugyanis NEM nyerte meg minden eddigi háborúját. Nagyon nem. Ha csak a huszadik századot nézzük, látványos vereséggel végződött az orosz-japán háború 1905-ben, csúfos kudarc volt a Lengyelország elleni támadás 1920-ban, elveszítették az első világháborút (!), és ronda véget ért a Szovjetunió afganisztáni háborúja is. Ezenkívül az is erősen kérdőjeles, hogy az első csecsen háborút lezáró,1996-os haszav-jurti fegyverszünet – ami a radikális iszlám csecsenföldi térnyeréséhez és a második csecsen háborúhoz vezetett – vajon mekkora siker."
+1!
( ezt sem fogja megnyerni...sztem inkább az a baj, hogy a vezetőink megint, a rossz (vesztes) oldalra állítottak minket!)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.30. 06:57 Rácz András, ugyanott:

"a) Az egyik inkább történeti érdekesség, de mivel a ... ezt látványosan rosszul tudja, ezért mégiscsak releváns. Moszkva ugyanis NEM nyerte meg minden eddigi háborúját. Nagyon nem. Ha csak a huszadik századot nézzük, látványos vereséggel végződött az orosz-japán háború 1905-ben, csúfos kudarc volt a Lengyelország elleni támadás 1920-ban, elveszítették az első világháborút (!), és ronda véget ért a Szovjetunió afganisztáni háborúja is. Ezenkívül az is erősen kérdőjeles, hogy az első csecsen háborút lezáró,1996-os haszav-jurti fegyverszünet – ami a radikális iszlám csecsenföldi térnyeréséhez és a második csecsen háborúhoz vezetett – vajon mekkora siker."
Buta fizetett bohóc.
Még a példái is rosszak.
Az cári birodalmat is belekeveri. Az első világháborúban a győztes oldalon volt amíg ki nem szalltak, a lengyelek egyébként magyar fegyverekkel pedig egy világháborúban kiverzett és polgárháborúban lévő alakulóban lévő Szovjetunió csapatait állítottak meg. Az első csecsen hadjárat kudarcát emlegetni az Ukrajnában harcoló csecsenek tükreben elég pikáns, hány afgán is van most az usa oldalan? Konkrétan attól megy a fosas, hogy eladjak az oroszoknak a zsákmányolt 7 milliárd dollárnyi hadifelszerelést.
Amióta az oroszok atomhatalom lettek egyetlen háborút vesztettek, az pedig az afgán.
Szemben az usaval ami kettőt vesztett (Vietnam Afganisztán) , kettőt (Korea Irak) pedig épp, hogy döntetlenre hozott.
Az usa oldalán lévő 40 országnyi kisebbség bölcsességéről pedig annyit, hogy többségük részt vett az usa vesztes háborúiban.
Rácz már nem hogy elemzőnek, de propagandistának is egyre hülyébb lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.01.30. 09:26-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.30. 09:10 Buta fizetett bohóc.
Még a példái is rosszak.
Teljesen lényegtelen. Ezek nem példák.

Állítás: MINDEN háborúját megnyerte XY
TÉNY: Elvesztette ezt, emezt és azt IS.

Cáfolva az állítás. Ennyi.

Csuzimát még a legelvetemültebb orosz-fanok sem tudják győzelemként elkönyvelni. Nem, erre nem válasz, hogy Pearl Harbor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.30. 09:24 Teljesen lényegtelen. Ezek nem példák.

Állítás: MINDEN háborúját megnyerte XY
TÉNY: Elvesztette ezt, emezt és azt IS.

Cáfolva az állítás. Ennyi.

Csuzimát még a legelvetemültebb orosz-fanok sem tudják győzelemként elkönyvelni. Nem, erre nem válasz, hogy Pearl Harbor.
Senki nem állította, hogy megnyerte minden háborújat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.30. 09:10 Buta fizetett bohóc.
Még a példái is rosszak.
Az cári birodalmat is belekeveri. Az első világháborúban a győztes oldalon volt amíg ki nem szalltak, a lengyelek egyébként magyar fegyverekkel pedig egy világháborúban kiverzett és polgárháborúban lévő alakulóban lévő Szovjetunió csapatait állítottak meg. Az első csecsen hadjárat kudarcát emlegetni az Ukrajnában harcoló csecsenek tükreben elég pikáns, hány afgán is van most az usa oldalan? Konkrétan attól megy a fosas, hogy eladjak az oroszoknak a zsákmányolt 7 milliárd dollárnyi hadifelszerelést.
Amióta az oroszok atomhatalom lettek egyetlen háborút vesztettek, az pedig az afgán.
Szemben az usaval ami kettőt vesztett (Vietnam Afganisztán) , kettőt (Korea Irak) pedig épp, hogy döntetlenre hozott.
Az usa oldalán lévő 40 országnyi kisebbség bölcsességéről pedig annyit, hogy többségük részt vett az usa vesztes háborúiban.
Rácz már nem hogy elemzőnek, de propagandistának is egyre hülyébb lesz.
Nem inkább a spöttle-gyurira gondoltál, amikor a "buta fizetett bohóc"-t írtad?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.30. 09:27 Senki nem állította, hogy megnyerte minden háborújat.
De. Csak nem írjuk le a nevet, mert politika lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2023.01.30. 09:33 Nem inkább a spöttle-gyurira gondoltál, amikor a "buta fizetett bohóc"-t írtad?
Ugyanaz a kategória, a különbség az, hogy Spöttlének amikor nem az UFOk irányítják az agyát, vannak még világos pillanatai, ez meg csak az előírt propagandat köhögi vissza.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.30. 09:35 De. Csak nem írjuk le a nevet, mert politika lenne.
Ő is Oroszország "szakértő" mint ez a nagyonképzett?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

CQB spetsnazosok és ukrajnai önkéntesek közt:
https://youtu.be/RQeyk1BQ7LE
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.30. 09:10 Buta fizetett bohóc.
Még a példái is rosszak.
Az cári birodalmat is belekeveri. Az első világháborúban a győztes oldalon volt amíg ki nem szalltak, a lengyelek egyébként magyar fegyverekkel pedig egy világháborúban kiverzett és polgárháborúban lévő alakulóban lévő Szovjetunió csapatait állítottak meg. Az első csecsen hadjárat kudarcát emlegetni az Ukrajnában harcoló csecsenek tükreben elég pikáns, hány afgán is van most az usa oldalan? Konkrétan attól megy a fosas, hogy eladjak az oroszoknak a zsákmányolt 7 milliárd dollárnyi hadifelszerelést.
Amióta az oroszok atomhatalom lettek egyetlen háborút vesztettek, az pedig az afgán.
Szemben az usaval ami kettőt vesztett (Vietnam Afganisztán) , kettőt (Korea Irak) pedig épp, hogy döntetlenre hozott.
Az usa oldalán lévő 40 országnyi kisebbség bölcsességéről pedig annyit, hogy többségük részt vett az usa vesztes háborúiban.
Rácz már nem hogy elemzőnek, de propagandistának is egyre hülyébb lesz.

- Bocs, de Ukrajnában MINDKÉT oldalon harcolnak Csecsenek, nem is kis számban. Sőt az ukrik oldalán már 2014 óta harcoltak, közte olyanok is akik még a csecsen háborúkban is aprították az oroszokat, és ellentétes oldalon állnak a bohóc Kadirovval és Tiktok-huszáraival. Utóbbi csak egy a számos csecsen hadúr között, akit Putyin támogat.
- Amcsi hadifelszerelés: Daily Mail , egy bulvárlap oldalán jelent meg eredetileg. Teljesen hiteltelen információ. Az amik eleve lepukkant cuccokat dobtak át Afganisztánba, ami otthon már nem kellett. Ezek a két éve karbantartást nem látott vasak kerülnének át Oroszországba, további alkatrész utánpótlás nélkül, hogy majd tesznek bele UAZ váltót ha elromlik? Ez szvsz. teljesen alaptalan információ.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.01.30. 09:54 CQB spetsnazosok és ukrajnai önkéntesek közt:
https://youtu.be/RQeyk1BQ7LE
Önkéntes lol. Zsoldos.
A kommentjeirol hogy mindenkit megöltek nem ártana bizonyíték is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 09:55 - Bocs, de Ukrajnában MINDKÉT oldalon harcolnak Csecsenek, nem is kis számban. Sőt az ukrik oldalán már 2014 óta harcoltak, közte olyanok is akik még a csecsen háborúkban is aprították az oroszokat, és ellentétes oldalon állnak a bohóc Kadirovval és Tiktok-huszáraival. Utóbbi csak egy a számos csecsen hadúr között, akit Putyin támogat.
- Amcsi hadifelszerelés: Daily Mail , egy bulvárlap oldalán jelent meg eredetileg. Teljesen hiteltelen információ. Az amik eleve lepukkant cuccokat dobtak át Afganisztánba, ami otthon már nem kellett. Ezek a két éve karbantartást nem látott vasak kerülnének át Oroszországba, további alkatrész utánpótlás nélkül, hogy majd tesznek bele UAZ váltót ha elromlik? Ez szvsz. teljesen alaptalan információ.
Kadirov konkrétan a hatalmat gyakorolja Csecsenfoldon, nem egy hadúr, hanem A hadúr.
Az ukránok oldalán harcoló afgán zsoldosokbol nem sok maradt, a legnagyobb veszteséget elszenvedő egységek köze tartozik, míg orosz oldalon tízezres nagyságrendben harcolnak még mindig méghozzá legkemenyebb helyeken.
A gatya, golyóálló meg nem romlik meg.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Legyen tiszta, hogyan gondolkodnak rólunk, magyarokról az oroszok. Orosz "ellenzéki" (=a jelenlegi kurzustól is ultrább) képviselők szerint Magyarország a nácizmustól nem megtisztított ország.

És ugye tudjuk, hogy az Ukrajna elleni háború is a nácizmus elleni háborúként van feltüntetve. Gratulálhatunk magunknak, egyszerre kerültünk fel az orosz nacionalisták nácitlanítandó célpontjainak listájára, és ugyanakkor egyszerre rühell minket az EU komplett tagsága az oroszbarát attitűd miatt.

Szép teljesítmény!

https://index.hu/kulfold/2023/01/30/hab ... opau-unio/
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 10:36 Legyen tiszta, hogyan gondolkodnak rólunk, magyarokról az oroszok. Orosz "ellenzéki" (=a jelenlegi kurzustól is ultrább) képviselők szerint Magyarország a nácizmustól nem megtisztított ország.

És ugye tudjuk, hogy az Ukrajna elleni háború is a nácizmus elleni háborúként van feltüntetve. Gratulálhatunk magunknak, egyszerre kerültünk fel az orosz nacionalisták nácitlanítandó célpontjainak listájára, és ugyanakkor egyszerre rühell minket az EU komplett tagsága az oroszbarát attitűd miatt.

Szép teljesítmény!

https://index.hu/kulfold/2023/01/30/hab ... opau-unio/
Sokan nem szeretnek minket. Ez akkor jellemző, ha saját érdekeinket helyezzük előtérbe mások érdekei helyett.
Morálizálas helyett inkább ezt friss cikket olvasd el Foreign Affairs ben.
A fickó már 1948 ban azt mondta hülyeség megprobálni Ukrajnát kiszakítani az oroszok erdekszferajabol és azt is, megmondta miért. Nem hallgattak rá.
Ez a lap pedig nem vádolható oroszbérencséggel.
https://www.foreignaffairs.com/ukraine/ ... on-ukraine
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.30. 05:12 Mint a civil áldozatok számára vonatkozó becslések, és mint az afgán születési ráta könnyen ellenőrizhető egy egyszerű kereséssel. .
https://watson.brown.edu/costsofwar/cos ... ans/afghan
És amúgy ennek mi a fasz köze van ahhoz hogy a ruszkik irtják az ukránokat?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.30. 11:15 És amúgy ennek mi a fasz köze van ahhoz hogy a ruszkik irtják az ukránokat?
Te beszéltél úgy a civil áldozatokrol, mintha ilyet kizárólag csak ruszkik csinálnának.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.30. 11:25 Te beszéltél úgy a civil áldozatokrol, mintha ilyet kizárólag csak ruszkik csinálnának.
Mert így van.
Szándékosan, tüzérséggel meg rakétákkal lakótelepeket a II. vh. óta egyetlen reguláris hadsereg sem lőtt - kivéve a dicsőséges elvtársakat.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.30. 10:59 Sokan nem szeretnek minket. Ez akkor jellemző, ha saját érdekeinket helyezzük előtérbe mások érdekei helyett.
Morálizálas helyett inkább ezt friss cikket olvasd el Foreign Affairs ben.
A fickó már 1948 ban azt mondta hülyeség megprobálni Ukrajnát kiszakítani az oroszok erdekszferajabol és azt is, megmondta miért. Nem hallgattak rá.
Ez a lap pedig nem vádolható oroszbérencséggel.
https://www.foreignaffairs.com/ukraine/ ... on-ukraine
Thx a linket elolvasom később.

Korántsem moralizálok, hanem éppen nagyon is azt szeretném hogy nézzük realistán a kérdést: a mi érdekeink nem csak és kizárólag gazdasági érdekek. Nagyon jó dolog, hogy múltunk és származásunk miatt jobban bíznak bennünk Ázsiában, jó üzleteket lehet kötni a kínaiakkal az oroszokkal a törökökkel stb.
Válságos időszakban azonban nem a biznisz partnerek azok akikre számíthatunk, akik segítenek megvédeni magunkat, hanem a barátok. Ezekből pedig most nincsen sok. Az EU elfordult tőlünk, a NATO szintén, a V4 kitagadott, az ukránokkal soha nem volt ilyen kiélezett a viszony, az orosz ultrák szerint nácik vagyunk (a hivatalos politika szerint "csak" barátságtalan ország).

Hogy klasszikust idézzek: úgy áll a dolog, hogy mi magyarok barátokkal igencsak csehül állunk mostanában. Egy nagyon komoly gazdasági és biztonságpolitikai válság kellős közepén az összes közeli és távoli szomszédunk utál minket. Egyedül maradtunk.
Sőt még csehül sem, mert ott sem a velünk rokonszenvező vonal erősödött most vasárnap Petr Pavel személyében.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.30. 11:31 Mert így van.
Szándékosan, tüzérséggel meg rakétákkal lakótelepeket a II. vh. óta egyetlen reguláris hadsereg sem lőtt - kivéve a dicsőséges elvtársakat.
Ezt konkrétan az ukránok csinálják. 2014 óta. folyamatosan lövik a kizárólag civil célokat.
Euronews.
https://youtu.be/oCP6-gQlN44
Az oroszok is lőnek lakótelepeket. A frontvonalban, ahol azok ellenséges állások, és ezzel nyilván bőven ölnek civileket is, de nem ők a célpontok.
Később viszont nem tartom lehetetlennek, hogy el fognak jutni a második világháborús nyugati szonyegbombazashoz, ami tényleg már kifejezetten a civilek ellen fog irányul.
De győzz meg milyen katonai értelme van gyalogsági aknakkal megszórni egy lakóovezetet?
https://youtu.be/zuw-d30wHII
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 11:58 Thx a linket elolvasom később.

Korántsem moralizálok, hanem éppen nagyon is azt szeretném hogy nézzük realistán a kérdést: a mi érdekeink nem csak és kizárólag gazdasági érdekek. Nagyon jó dolog, hogy múltunk és származásunk miatt jobban bíznak bennünk Ázsiában, jó üzleteket lehet kötni a kínaiakkal az oroszokkal a törökökkel stb.
Válságos időszakban azonban nem a biznisz partnerek azok akikre számíthatunk, akik segítenek megvédeni magunkat, hanem a barátok. Ezekből pedig most nincsen sok. Az EU elfordult tőlünk, a NATO szintén, a V4 kitagadott, az ukránokkal soha nem volt ilyen kiélezett a viszony, az orosz ultrák szerint nácik vagyunk (a hivatalos politika szerint "csak" barátságtalan ország).

Hogy klasszikust idézzek: úgy áll a dolog, hogy mi magyarok barátokkal igencsak csehül állunk mostanában. Egy nagyon komoly gazdasági és biztonságpolitikai válság kellős közepén az összes közeli és távoli szomszédunk utál minket. Egyedül maradtunk.
Sőt még csehül sem, mert ott sem a velünk rokonszenvező vonal erősödött most vasárnap Petr Pavel személyében.
Valamit nagyon nem értesz.
Személyek közötti interakciót akarsz államok szinjén ertelmezni.
Az államoknak nincsenek barátai.
Érdekei vannak.
Gondold végig, a dánok a világ első számú demokráciaja. Ez nem akadályozta meg őket, hogy kémkedjenek Merkel után a nagy európai csaladban és ezt megosszák a családon kívül az Usaval.
Ezt szinte mindenki megtette már a szépen körbe.
Tehát így kell hozzájuk állni, nem pedig valami álnaiv ertekkozosseggel.
A kölcsönösen előnyös biznisz pedig jóval erősebb kapcsolat a teljesen szubjektív szimpátiánal. Elég megnezni a lengyeleket. Eldurran az agyuk, hogy az amúgy egy afgán falusi milicia szintjén se álló Magyar Honvédség miért nem küldte el az utolsó tankjait annak az országnak akivel amúgy semmi pozitív kapcsolatunk nincs évtizedek óta.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.01.30. 12:21-kor.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.01.30. 10:59 Sokan nem szeretnek minket. Ez akkor jellemző, ha saját érdekeinket helyezzük előtérbe mások érdekei helyett.
Morálizálas helyett inkább ezt friss cikket olvasd el Foreign Affairs ben.
A fickó már 1948 ban azt mondta hülyeség megprobálni Ukrajnát kiszakítani az oroszok erdekszferajabol és azt is, megmondta miért. Nem hallgattak rá.
Ez a lap pedig nem vádolható oroszbérencséggel.
https://www.foreignaffairs.com/ukraine/ ... on-ukraine
vhol mintha olvastam volna olyasmit (bár lehet csak álmodtam) h a szovjetúnió szérhullása ukrajából indult függetlenségi mozgolam formájában és az amcsik még próbálták őket (=ukránokat) győzködni, h ne csinájjátok má, me nehogymá széthulljon a szovjetúnió, mer akkor káosz lesz és pusztulat és ki tudja kinek a kezébe kerül a zatom

ha ez valóban így volt, akkor az amcsikat végképp nem lehet azzal vádolni, hogy valaha is a szovjetúnió/oroszország területi épségét veszélyeztette volna
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.01.30. 12:20 vhol mintha olvastam volna olyasmit (bár lehet csak álmodtam) h a szovjetúnió szérhullása ukrajából indult függetlenségi mozgolam formájában és az amcsik még próbálták őket (=ukránokat) győzködni, h ne csinájjátok má, me nehogymá széthulljon a szovjetúnió, mer akkor káosz lesz és pusztulat és ki tudja kinek a kezébe kerül a zatom

ha ez valóban így volt, akkor az amcsikat végképp nem lehet azzal vádolni, hogy valaha is a szovjetúnió/oroszország területi épségét veszélyeztette volna
Az káosztól és az atom fegyverek elterjedéséről féltek, nem pedig Oroszország területi épsége járt az eszükben.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.01.30. 12:24 Az káosztól és az atom fegyverek elterjedéséről féltek, nem pedig Oroszország területi épsége járt az eszükben.
nyilván nem vegytiszta érzelmektől vezérelve voltak jófejek
de a lényeg az, hogy nem akarták felkoncolni a szovjetúniót
mint ahogy most sem akarják felkoncolni oroszországot
mindez orosz nézőpontból meg mégiscsak jófejség (kellene h legyen)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.01.30. 12:54 nyilván nem vegytiszta érzelmektől vezérelve voltak jófejek
de a lényeg az, hogy nem akarták felkoncolni a szovjetúniót
mint ahogy most sem akarják felkoncolni oroszországot
mindez orosz nézőpontból meg mégiscsak jófejség (kellene h legyen)
Hát persze.
Tiszta russofiliabol adnak 100 milliárdot Ukrajnanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.30. 12:15 Valamit nagyon nem értesz.
Személyek közötti interakciót akarsz államok szinjén ertelmezni.
Az államoknak nincsenek barátai.
Érdekei vannak.
Gondold végig, a dánok a világ első számú demokráciaja. Ez nem akadályozta meg őket, hogy kémkedjenek Merkel után a nagy európai csaladban és ezt megosszák a családon kívül az Usaval.
Ezt szinte mindenki megtette már a szépen körbe.
Tehát így kell hozzájuk állni, nem pedig valami álnaiv ertekkozosseggel.
A kölcsönösen előnyös biznisz pedig jóval erősebb kapcsolat a teljesen szubjektív szimpátiánal. Elég megnezni a lengyeleket. Eldurran az agyuk, hogy az amúgy egy afgán falusi milicia szintjén se álló Magyar Honvédség miért nem küldte el az utolsó tankjait annak az országnak akivel amúgy semmi pozitív kapcsolatunk nincs évtizedek óta.
És nekünk NATO és EU tagként az lenne az érdekünk, hogy csontig benyaljunk putlernek? Komolyan...?!?!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.30. 12:24 Az káosztól és az atom fegyverek elterjedéséről féltek, nem pedig Oroszország területi épsége járt az eszükben.
Nemqrváratökmind1...?!?!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.30. 12:15 Valamit nagyon nem értesz.
Személyek közötti interakciót akarsz államok szinjén ertelmezni.
Az államoknak nincsenek barátai.
Érdekei vannak.
Akkor valamit nagyon elb.sztunk, mert mint kiderült az egy dolog hogy nem csak az ukránok és az egész EU és NATO közössége rühell minket (és olyan szituációban, amikor szembemegyünk az autópályán, akkor a probléma valszeg velünk van nem a szembejövő mindenki mással) de még az orosz ultrák is náciknak tartanak minket. Azok az oroszok, akiknek a legutolsó EU államként fényesre nyaltuk a s...üket, még azok is olyan meghódítandó és szétbombázandó náciknak tartanak minket, mint az ukránokat.
Tényleg ez volna az érdekünk?

Mod: Oroszországban, a parlamentarizmus és az önálló gondolat híres hazájában az "ellenzéki" (=Putyinnál és véresebb szájú nacionalista) sem véletlenül mondja azt, amit mond, ahogy senki sem aki megszólalhat. Ez a metodicska, a narratíva amit "ellenzékben" képviselni kell, ezt kapták meg. És éppen ez egészben az igazán kibaszottul nyomasztó. Pont semmit nem értünk el a szankciók fúrásával, a vétó fenyegetésekkel, Kirill pátriárka és a többi kiba*zott oligarcha levételével a szankciós listáról. Erre futotta.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.01.30. 14:24-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.30. 13:32 És nekünk NATO és EU tagként az lenne az érdekünk, hogy csontig benyaljunk putlernek? Komolyan...?!?!
Mi a benyalas?
Hogy nem fűrészeljük el magunk alatt a hídat?
Szerinted mi lenne az oroszok reakciója, ha pár szakadt D20 és T72 odaadjuk?
Nekik a magyar forgalom már nem oszt nem szoroz az európai bukta után, mi viszont beleallnánk a földbe.
Mindezt jóemberkedés miatt.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 14:11 Akkor valamit nagyon elb.sztunk, mert mint kiderült az egy dolog hogy nem csak az ukránok és az egész EU és NATO közössége rühell minket (és olyan szituációban, amikor szembemegyünk az autópályán, akkor a probléma valszeg velünk van nem a szembejövő mindenki mással) de még az orosz ultrák is náciknak tartanak minket. Azok az oroszok, akiknek a legutolsó EU államként fényesre nyaltuk a s...üket, még azok is olyan meghódítandó és szétbombázandó náciknak tartanak minket, mint az ukránokat.
Tényleg ez volna az érdekünk?
Szerinted mit oszt vagy szoroz a világban Mi Hazánk?
Kb. ezek is ennyit számítanak.
Velünk a baja a Nyugatnak nem az, hogy mit csinálunk hanem Kölcsey szavai.

"Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy,
S egy talpalatnyi föld elég nekem,
Hol a tagadás lábát megveti,
Világodat meg fogja dönteni."

A lázadás a legnagyobb bűn nekik.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.30. 14:26 Szerinted mit oszt vagy szoroz a világban Mi Hazánk?
Kb. ezek is ennyit számítanak.
Velünk a baja a Nyugatnak nem az, hogy mit csinálunk hanem Kölcsey szavai.

"Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy,
S egy talpalatnyi föld elég nekem,
Hol a tagadás lábát megveti,
Világodat meg fogja dönteni."

A lázadás a legnagyobb bűn nekik.
Nem ezért nyomasztó hanem azért amit a mod-ban írtam már a poszt elküldése után:

Mod: Oroszországban, a parlamentarizmus és az önálló gondolat híres hazájában az "ellenzéki" (=Putyinnál és véresebb szájú nacionalista) sem véletlenül mondja azt, amit mond, ahogy senki sem aki megszólalhat. Ez a metodicska, a narratíva amit "ellenzékben" képviselni kell, ezt kapták meg. És éppen ez egészben az igazán kibaszottul nyomasztó. Pont semmit nem értünk el a szankciók fúrásával, a vétó fenyegetésekkel, Kirill pátriárka és a többi kiba*zott oligarcha levételével a szankciós listáról. Erre futotta.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 14:33 Nem ezért nyomasztó hanem azért amit a mod-ban írtam már a poszt elküldése után:

Mod: Oroszországban, a parlamentarizmus és az önálló gondolat híres hazájában az "ellenzéki" (=Putyinnál és véresebb szájú nacionalista) sem véletlenül mondja azt, amit mond, ahogy senki sem aki megszólalhat. Ez a metodicska, a narratíva amit "ellenzékben" képviselni kell, ezt kapták meg. És éppen ez egészben az igazán kibaszottul nyomasztó. Pont semmit nem értünk el a szankciók fúrásával, a vétó fenyegetésekkel, Kirill pátriárka és a többi kiba*zott oligarcha levételével a szankciós listáról. Erre futotta.
Oroszország nem Észak Korea.
Olvashatnál Telegramot.
Ennél sokkal durvábban ütik magát a Kremlt.
Nyugaton ezért cancel culture lenne.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.30. 14:44 Oroszország nem Észak Korea.
Olvashatnál Telegramot.
Ennél sokkal durvábban ütik magát a Kremlt.
Nyugaton ezért cancel culture lenne.
Oroszország nem Észak Korea.
- Tény. De jó úton van felé, nem földrajzilag.

Olvashatnál Telegramot.
- Fórumozás helyett lehet jobban járnék vele. Bár ami ott van, nagy része szintén propaganda.

Ennél sokkal durvábban ütik magát a Kremlt.
- Például, hol, és kik? És kit ütnek? Az elnököt is?

Nyugaton ezért cancel culture lenne.
- Na ez egy óriási csúsztatás. nyugaton sajtószabadság VAN, Oroszországban pedig NINCS, ott a háborúval kapcs. vélemények publikálásáért börtön jár. És még sok minden másért is. Ez ténykérdés, ezen vitatkozni kár.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

szöged írta: 2023.01.30. 12:54 de a lényeg az, hogy nem akarták felkoncolni a szovjetúniót
mint ahogy most sem akarják felkoncolni oroszországot
mindez orosz nézőpontból meg mégiscsak jófejség (kellene h legyen)
Magyarázd ezt meg egy olyan paranoid elmebeteg gyökérnek mint Putler.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.30. 14:20 Mi a benyalas?
Hogy nem fűrészeljük el magunk alatt a hídat?
Szerinted mi lenne az oroszok reakciója, ha pár szakadt D20 és T72 odaadjuk?
Nekik a magyar forgalom már nem oszt nem szoroz az európai bukta után, mi viszont beleallnánk a földbe.
Mindezt jóemberkedés miatt.
Lásd az eggyel feljebbi hozzászólást TotoHU-tól. Lehet róla filozofálgatni, hogy minek nevezzük, csontig benyalásnak vagy teljes és totális elvtelenségnek, és igazából azoknak is tökmind1, akik emiatt utálják az országot. Ami pávatáncot eddig előadott a nevünkben a tudjukki, az sem volt semmi, de amit azóta csinál, az már nem pávatánc, nem ingadozik az oldalak között, hanem egyértelműen szembenáll az EU-val.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.30. 14:26 Szerinted mit oszt vagy szoroz a világban Mi Hazánk?
Kb. ezek is ennyit számítanak.
Ja, a Völkischer Beobachterben is csak úgy megjelenhetett bármi, ugye?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2023.01.30. 14:57 - Na ez egy óriási csúsztatás. nyugaton sajtószabadság VAN, Oroszországban pedig NINCS, ott a háborúval kapcs. vélemények publikálásáért börtön jár.
Vagy épp négyszer mellbe lövöd magadat öt különböző fegyverrel.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2023.01.30. 15:15 Vagy épp négyszer mellbe lövöd magadat öt különböző fegyverrel.
Fordítva. Ötször, négy fegyverrel...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2023.01.30. 15:15 Vagy épp négyszer mellbe lövöd magadat öt különböző fegyverrel.
És tényleg. Esetleg a defensztráció középkori intézményének felújított orosz verziója.
322135635_1223155535080112_7142352430363383566_n.jpg
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 14:57 Oroszország nem Észak Korea.
- Tény. De jó úton van felé, nem földrajzilag.

Olvashatnál Telegramot.
- Fórumozás helyett lehet jobban járnék vele. Bár ami ott van, nagy része szintén propaganda.

Ennél sokkal durvábban ütik magát a Kremlt.
- Például, hol, és kik? És kit ütnek? Az elnököt is?

Nyugaton ezért cancel culture lenne.
- Na ez egy óriási csúsztatás. nyugaton sajtószabadság VAN, Oroszországban pedig NINCS, ott a háborúval kapcs. vélemények publikálásáért börtön jár. És még sok minden másért is. Ez ténykérdés, ezen vitatkozni kár.
Girkin olyat nyom, hogy azért itt levágnák a tökeit bárkinek. A vojenkorok dettó, nem az illedelmes embedded amerikai tudósítók.
Mikor megolték egy csomó oroszt himars csapassal terítették a hírt, képzeld el ha az ukránok veszteségeit teregette volna ki ugyanígy egy blogger.
A cseheknel is börtön jár.
A németeknél meg spiclivedő törvény van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"
A változás szele nálatok csak puki,
Szánalmas hakni ez a brüsszeli buli.
Inkább tanázia mint EU ez a szerkezet,
Döglött lóval tesó, ne húzzál szekeret!

Látott már a világ ilyen brigádot,
Szövetségbe forrt szabad köztársaságok.
A nagy tömörülés, nem áldás, hanem átok,
Ebben a cserkész csapatban, sem nagy jövőt látok"

AndyA írta: 2023.01.30. 15:10 hanem egyértelműen szembenáll az EU-val.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.01.30. 16:28 "
A változás szele nálatok csak puki,
Szánalmas hakni ez a brüsszeli buli.
Inkább tanázia mint EU ez a szerkezet,
Döglött lóval tesó, ne húzzál szekeret!

Látott már a világ ilyen brigádot,
Szövetségbe forrt szabad köztársaságok.
A nagy tömörülés, nem áldás, hanem átok,
Ebben a cserkész csapatban, sem nagy jövőt látok"
Nekem olyan az EU, mint a házibuliban a nemszép nő p...ja: azért mégiscsak jobb benne, mint kinn.
Főleg hogy a másik választás a az orosz medve f...a.

Remélem, nem válik valóra az utolsó versszak:

"Vigaszt nekem csak egy dolog jelent,
Viselem el így múltat, s jelent,
Ahová magyar eddig még betette a lábát,
Ott hamarosan kitették a vége táblát."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Girkin néhány bejegyzése.
"Makiivka szerint röviden:

2023.01.01-én hajnali 1 óra körül kaptam tájékoztatást az objektum megsemmisítéséről.
A főként az Orosz Föderáció mozgósított polgáraiból álló N-edik hadosztálynak otthont adó létesítmény szinte teljesen megsemmisült az ugyanabban az épületben tárolt BC felrobbantása következtében. Szinte az összes katonai felszerelés is megsemmisült, amely közvetlenül az épület mellett állt az álcázás legkisebb jele nélkül.
Az áldozatok számát illetően még mindig nincsenek végleges adatok, mivel sok embert eltűntként tartanak nyilván (a romok alatt maradtak).
A halottak és sebesültek száma mindenesetre több százra tehető (kb. „200-as” szám van, de nem hangoztatom).

FIGYELMEZTETÉST kaptam, hogy ez BÁRMIKOR megismétlődhet, hiszen nem ez az egyetlen ilyen (rendkívül sűrű) személyzet és felszerelés telepítése a Hymers rakéták megsemmisítési zónájában. És - igen - nem ez az első ilyen eset - tavaly is volt jó néhány ilyen. Bár általában még mindig kevesebb áldozattal. Ám tábornokaink elvileg képtelenek, bár ők maguk - a nyári "parancsnokságpogromok" után - inkább távol maradnak a rábízott csapatok helyétől - az ellenséges rakéták megsemmisítési körzetén kívül
A hivatalos szám kb. 89 volt.

MESEMONDÓK ÉS HAZUGÓK MEGJEGYZÉSEI

A híres Mesemondó (nagybetűvel) Konasenkov kommentje az Ukrán Fegyveres Erőket ért "megtorló csapásról", amely a 13. számú szakiskolát sújtotta - nincs értelme részletesen kommentálni. - Mihez kell hozzászólni? - "Három cigarettásdoboz, három import velúrkabát, három magnó..."

A védelmi minisztérium megerősítette az ukrán fegyveres erők felszereléseinek és katonáinak tömeges megsemmisítését Druzskovkában

Ahogy mondani szokták - "zárva a száj - ki van takarítva a munkahely." Ez a szakállas hadsereg viccéből származó mondat közvetlenül vonatkozik a moszkvai régió politikai vezérigazgató-helyettesére - Sevryukov tábornokra. Még csak nem is mesemondó, csak hazug. Azonban lehetséges-e legalább egy becsületes ember a moszkvai régió VIP-személyzetében maradni Fanerny alatt? Szar a szar.

Szevryukov altábornagy elmondta, hogy az orosz hadsereget az Ukrán Fegyveres Erők támadták meg Makejevkában mobilhasználat miatt."

Most ezeket add elő a Nemzeti Gárda aktív állományú tagjaként a frontrol mondjuk Faludzsa mellől a Pentagon híreit és szóvivőjét kommentálva.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Két dolgot nem sikerül elengedni jóideje. (mondjuk többet, de most ezek jutottak eszembe először)

1. Az egyik, hogy a világ jobb felének nem azért van tele velünk a töke ennyire, mert nem adtunk fegyvert Ukrajnának. Ezen kívül még millió módon munkálkodunk belső ellenségként a közösségi célok ellen és ilyen propagandát is nyomunk.

2. A másik, hogy a nyugat nem a cancel-culture, meg a woke, meg a soy-latte progresszív, ezt állítani kb. akkora hazugság, mint a legutóbbi nemzeti konzultációs plakáton a magyarok 97%-a szöveg.* Sokaknak nem fér a fejébe, hogy van konzervatív és jobboldal felé hajló demokrácia is, aki ilyet akar, az nem csak a wannabe és valódi diktatúrákban gondolkodhat. Vannak ám olyan lapok, csatornák, TV, mi tudjuk nézni, értünk 1-2 idegen nyelven, ide nem elég a propagandaszöveg és ijesztgetés.

*97%-a a kb. 1,3M-nak, és 88% borítékban küldte vissza. Na, vajon kik lehetnek, mennyire lehetnek tájékozottak a valóságról a bombás plakátokon túl?
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.01.30. 16:58 Két dolgot nem sikerül elengedni jóideje. (mondjuk többet, de most ezek jutottak eszembe először)

1. Az egyik, hogy a világ jobb felének nem azért van tele velünk a töke ennyire, mert nem adtunk fegyvert Ukrajnának. Ezen kívül még millió módon munkálkodunk belső ellenségként a közösségi célok ellen és ilyen propagandát is nyomunk.

2. A másik, hogy a nyugat nem a cancel-culture, meg a woke, meg a soy-latte progresszív, ezt állítani kb. akkora hazugság, mint a legutóbbi nemzeti konzultációs plakáton a magyarok 97%-a szöveg.* Sokaknak nem fér a fejébe, hogy van konzervatív és jobboldal felé hajló demokrácia is, aki ilyet akar, az nem csak a wannabe és valódi diktatúrákban gondolkodhat. Vannak ám olyan lapok, csatornák, TV, mi tudjuk nézni, értünk 1-2 idegen nyelven, ide nem elég a propagandaszöveg és ijesztgetés.

*97%-a a kb. 1,3M-nak, és 88% borítékban küldte vissza. Na, vajon kik lehetnek, mennyire lehetnek tájékozottak a valóságról a bombás plakátokon túl?
Lehet hogy nem azok az átlagemberek egy része, de lengyelek kívül minden országnak progresziv woke kormánya van olyan amerikai beszabalyozassal, hogy Varsói szerződésben is csak csettinttek volna rá.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.01.29. 20:09 Vagy elengedi a nyugati világ Ukrajnát, vagy vele pusztulunk.
Szia,

Ha elengedi a nyugati vilag Ukrajnat, abba biztos belepusztulunk.
Ha nem, akkor megmarad az orszag.

Nyilvanvalo a nacimentesites sorrendje elengedes utan:
1. Ukrajna
2. Modavia
3. Magyarorszag, mert elintezte az orszag, hogy az 5. cikkely formalitasa ne ingassa meg a tobbi NATO allam hitet abban, hogy amelyik orszag a NATO celjaiert tesz, azt megvedi a NATO.
4. Balti allamok
5. Vilaghaboru, a balti allamok vedelmeben. Nyilvan az elso vonalban ugyanugy mi fogunk menni, mint ahogy a Fulda-szorosban is elol ment volna az NDK es lengyel erok, utana az oroszok - vagy ahogy Ausztriaban is elol ment volna az 5. hadsereg, es csak utana a DHCSP orosz resze. Aztan majd lehet boldognak lenni, hogy milyen jo, hogy kimaradtunk belole, mikozben epp a cseh es lengyel F-35-osok irtjak a magyar sorkatonakat. :-(

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.01.30. 17:12 Szia,

Ha elengedi a nyugati vilag Ukrajnat, abba biztos belepusztulunk.
Ha nem, akkor megmarad az orszag.

Nyilvanvalo a nacimentesites sorrendje elengedes utan:
1. Ukrajna
2. Modavia
3. Magyarorszag, mert elintezte az orszag, hogy az 5. cikkely formalitasa ne ingassa meg a tobbi NATO allam hitet abban, hogy amelyik orszag a NATO celjaiert tesz, azt megvedi a NATO.
4. Balti allamok
5. Vilaghaboru, a balti allamok vedelmeben. Nyilvan az elso vonalban ugyanugy mi fogunk menni, mint ahogy a Fulda-szorosban is elol ment volna az NDK es lengyel erok, utana az oroszok - vagy ahogy Ausztriaban is elol ment volna az 5. hadsereg, es csak utana a DHCSP orosz resze. Aztan majd lehet boldognak lenni, hogy milyen jo, hogy kimaradtunk belole, mikozben epp a cseh es lengyel F-35-osok irtjak a magyar sorkatonakat. :-(

Bel

A fenti sorrenden szvsz. lehetne vitatkozni, de egyébként is teoretikus vita lenne. Az biztos: a történelem arra tanít minket, hogy az agresszív autokrata vezetők területi követeléseinek nem engedhetünk. Soha. Semmilyen áron.
Hitler is a nemzetiségi kérdést lobogtatta, és 1938-ban egész Európa azt gondolta, hogy csak a Szudéta-vidéket kell odaadni neki és azzal megbékítik, elkerülhető a háború. Tévedtek. Meghalt több tízmillió ember, de a leckét megtanultuk.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.01.30. 17:12 Szia,

Ha elengedi a nyugati vilag Ukrajnat, abba biztos belepusztulunk.
Ha nem, akkor megmarad az orszag.

Nyilvanvalo a nacimentesites sorrendje elengedes utan:
1. Ukrajna
2. Modavia
3. Magyarorszag, mert elintezte az orszag, hogy az 5. cikkely formalitasa ne ingassa meg a tobbi NATO allam hitet abban, hogy amelyik orszag a NATO celjaiert tesz, azt megvedi a NATO.
4. Balti allamok
5. Vilaghaboru, a balti allamok vedelmeben. Nyilvan az elso vonalban ugyanugy mi fogunk menni, mint ahogy a Fulda-szorosban is elol ment volna az NDK es lengyel erok, utana az oroszok - vagy ahogy Ausztriaban is elol ment volna az 5. hadsereg, es csak utana a DHCSP orosz resze. Aztan majd lehet boldognak lenni, hogy milyen jo, hogy kimaradtunk belole, mikozben epp a cseh es lengyel F-35-osok irtjak a magyar sorkatonakat. :-(

Bel
Nagyjából a paranoia szintje.
Abból a hülyeségből, hogy vissza akarják csinálni NATO bővítést.
Egyébként pedig mi köze van az 5. cikkelynek Ukrajnahoz?
Lemaradtam egy brossúrával hogy valamelyik NATO államot is érte támadás?

Akkor mutatok egy ellenpéldát 1993-bol.
"The United States would not be called upon to act as the policeman of the world. When it acts, it would act in conjunction with others. Incidentally, the combination of manpower from Eastern Europe with the technical capabilities of NATO would greatly enhance the military potential of the Partnership because it would reduce the risk of body bags for NATO countries, which is the main constraint on their willingness to act. This is a viable alternative to the looming world disorder.”
Az idézet innen van.
https://www.georgesoros.com/1993/11/01/ ... re-of-nato
Ez viszont nem képzelgés, mert ukránok most pont ezt teszik, toltogetik a hullazsakokat a nyugat helyett, a nyugati fejlett technika használatával.
A kérdés az hogy mivel erősen fogynak, mi mikor indulunk el újból a Don kanyar irányában.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.30. 17:32 A fenti sorrenden szvsz. lehetne vitatkozni, de egyébként is teoretikus vita lenne. Az biztos: a történelem arra tanít minket, hogy az agresszív autokrata vezetők területi követeléseinek nem engedhetünk. Soha. Semmilyen áron.
Hitler is a nemzetiségi kérdést lobogtatta, és 1938-ban egész Európa azt gondolta, hogy csak a Szudéta-vidéket kell odaadni neki és azzal megbékítik, elkerülhető a háború. Tévedtek. Meghalt több tízmillió ember, de a leckét megtanultuk.
Ha ez igaz lenne akkor szankciókat vezetünk be az Usa ellen amikor megtamadta Irakot.
A franciák próbálkoztak egy enyhe nem kénével az v eredmény az lett hogy sült krumplit az usaban atkereszteltek freedom friesre.
Úgyhogy hagyjuk ezt az autokrata vezető bullshitet.
Egy friss egyébként ellenzéki vélemény az indexen pont erről. Kb. erről beszélek 1 éve.
https://index.hu/velemeny/2023/01/30/ha ... g-lavrov-/

Ezt is érdemes elolvasni.
https://index.hu/velemeny/2023/01/09/ha ... egyverzet/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.30. 17:42 Ha ez igaz lenne akkor szankciókat vezetünk be az Usa ellen amikor megtamadta Irakot.
A franciák próbálkoztak egy enyhe nem kénével az v eredmény az lett hogy sült krumplit az usaban atkereszteltek freedom friesre.
Úgyhogy hagyjuk ezt az autokrata vezető bullshitet.
Egy friss egyébként ellenzéki vélemény az indexen pont erről. Kb. erről beszélek 1 éve.
https://index.hu/velemeny/2023/01/30/ha ... g-lavrov-/

Ezt is érdemes elolvasni.
https://index.hu/velemeny/2023/01/09/ha ... egyverzet/

Nem poltizálunk itt. Ez nem ellenzéki, csak egy súlytalan öreg kommer moszkovita az origo-lite-ba beengedve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.30. 17:50 Nem poltizálunk itt. Ez nem ellenzéki, csak egy súlytalan öreg kommer moszkovita az origo-lite-ba beengedve.
Semmi politika nincs benne, csak éppen igaza van és ezzel szembe megy az itteni szemellenzős keresztes lovag szemlélettel. Mindenki azt hiszi hogy háború is olyan mint lőtéren bohockodni és mind az amerikai filmekben a jó győz csak azért mert igaza van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.30. 17:56 Semmi politika nincs benne, csak éppen igaza van és ezzel szembe megy az itteni szemellenzős keresztes lovag szemlélettel. Mindenki azt hiszi hogy háború is olyan mint lőtéren bohockodni és mind az amerikai filmekben a jó győz csak azért mert igaza van.
Ezt itt csak te hiszed, bocs.

---

Illetve nem is hiszed, hanem kinyilatkoztatod a dolgokat. Még a tények sem zavarnak, sosem.

"igaza van". Ja, szerinted.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.01.30. 17:32
Lemaradtam egy brossúrával hogy valamelyik NATO államot is érte támadás?
cseh lőszerraktár felrobbantása
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.01.30. 18:22 cseh lőszerraktár felrobbantása
Hatályba lépett az 5. cikkely?
A csehek pedig 2014 óta fegyverzik Ukrajnat, amikkel a dombaszban oroszokat ölték.
Azt történt velük ami most Iránnal.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Európa két gazdaságilag legerősebb országának hadseregei.
De háborúzni azt akarnak.
Brit.
https://news.sky.com/story/us-general-w ... l-12798365
Német.
According to an inspector general's assessment, the German military lacks even enough Band-Aids.
Germany's armed forces are at an all-time low thanks to the equipment it is shipping to Ukraine, almost a year after the general's well-publicized post. In contrast to the 30 days advised by NATO, their ammunition supply would last only a few days. It is simple to intercept military radio communications because the radio technology is analogue and 40 years old. Only 150 of the 350 Puma infantry fighting vehicles the army has are in use. In a study published in December, Inspector-General of the Armed Forces Eberhard Zorn said that the Bundeswehr lacked even enough Band-Aids.
https://www.economist.com/europe/2023/0 ... -than-ever
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.01.30. 19:34 Európa két gazdaságilag legerősebb országának hadseregei.
De háborúzni azt akarnak.
Szia,

Nem, nem akarnak haboruzni.

Az angolok meguszhatjak konnyen, de a VSZ legnyugatibb vazallusa, ahonnan szemelyesen a cart (aki akkor epp gyavan lapitott a biztonsagosnak hitt Kelet-Nemetorszagban, ahelyett, hogy bevallalt volna egy Nyugat-Nemet melot) zavarta ki a nep, az csak ugy uszhatja meg a haborut, ha Ukrajnaban, Moldaviaban, Magyarorszagon, balti allamokban, Lengyelorszagban, Csehorszagban megallitjak az agresszort, mielott oda erne hozza.

Ezek kozul Ukrajna az, aminek frontallama valasaval a legkevesebbet kockaztatja (Lengyel/Csehorszag eseteben mar csoves tuzersegi tamadast is kockaztathat a sajat terulete ellen).

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem kicsit tul van gondolva a tema, oroszorszag nem hulye hogy a natoval haboruzzon, az egesz felfordulasnak az egyik oka hogy ne legyen nato tag ukrajna.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.01.30. 20:38 szerintem kicsit tul van gondolva a tema, oroszorszag nem hulye hogy a natoval haboruzzon, az egesz felfordulasnak az egyik oka hogy ne legyen nato tag ukrajna.
Oroszország talán nem. De putler...? :(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.01.30. 20:38 szerintem kicsit tul van gondolva a tema, oroszorszag nem hulye hogy a natoval haboruzzon, az egesz felfordulasnak az egyik oka hogy ne legyen nato tag ukrajna.
Ja, azért indult a dolog, és hogy 3 nap alatt elkergessék az ukrán vezetést; azóta egy elkeseredett, véres állóháborúvá alakult, ami lassan egy éve tart, és egyre kínosabb az oroszoknak.

Én persze úgy gondolom, hogy Putyin nem akar háborúzni a NATO-val (egyetértek vele), de azt sem gondoltam volna egy éve, hogy:
- az oroszok megtámadják Ukrajnát, és hogy
- az ukránok majd egy évig kitartanak (persze öntik nekik a nyugati hadianyagot..)

Ezzel együtt sem kéne Ukrajnát felvenni a NATO-ba (ebben is egyetértek Putyinnal :) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

qqriq írta: 2023.01.30. 20:38 szerintem kicsit tul van gondolva a tema, oroszorszag nem hulye hogy a natoval haboruzzon, az egesz felfordulasnak az egyik oka hogy ne legyen nato tag ukrajna.
Szia
Akkor, most Ukrajna területen ami zajlik az mi?
Nem NATO területen csap össze 2 vagy több fél, azaz Proxy háború zajlik. (Oroszország -Amerika/Anglia/Német/ Francia)
Az, hogy ez ki fog szélesedni, erőteljesen benne van a pakliban.
Fegyverrel, technikával, hírszerzési információval és számtalan hasznos eszközzel el vannak látva az ukránok, van egy csomó szabadságon lévő, vagy lelkiismereti okokra hivatkozva felmondott NATO erőből kiszakadt légiós. Ezt mindenki tudja…., de ezek nélkül már valószínűleg csak annyit vennénk észre, hogy egy nap a mi határainkon belül zajlana ez a konfliktus. Ezek nem igen állnak meg…
Presztízs kérdés Putlernek, hogy győzzön. Ember anyag ott is van, mindenféle Tajga,ural meg ilyen olyan területekről. Rakétából sem fogytak még ki, szóval eléggé kicsi annak az a esélye, hogy rövid távon belül leülnének tárgyalni. Nincs miért… szerintem ezt az ukránok is tudják. Ez kegyetlen véráldozattal jár. 16 éves gyerekek visznek el már harcolni.
Persze nyilván ez még el fog ebben a formában menni egy darabig, de azért elég ijesztő, hogy itt van a közelben egy ilyen komoly háború, ahol naponta halnak meg ártatlan emberek. Megy tönkre Európa gazdasága, ami célja ennek a sz@rnak.
Nem egy egyszerű területszerző háborúról van itt szó. Atomot szerencsére senki nem akar bevetni, bár debilek mindehol vannak….
Szóval, szerintem meg marhára NATO konfrontáció zajlik Oroszországgal Ukrajna területen, csak meg nem mondjuk ki, mert az ugye milyen lenne már….
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2023.01.30. 18:49 Hatályba lépett az 5. cikkely?
A csehek pedig 2014 óta fegyverzik Ukrajnat, amikkel a dombaszban oroszokat ölték.
Azt történt velük ami most Iránnal.
Az úgy kezdődött, hogy Oroszország elfoglalta a Krímet. Innentől Ukrajna részére megáll az országszintű "jogos védelem". Utána adtak fegyvert a csehek.
Azt kétlem, hogy az ukránok népirtásba kezdtek volna a Donbaszban. Nagyszüleim és más idősek történeteiből pedig tudom, hogy minden különösebb szándékosság nélkül is hullanak a civilek egy háborúban. Mióta világ a világ. Az oroszok nem várhatták el az ukránoktól, hogy majd másodszor is tátott szájjal végignézik, ahogy megkrímezik az országuk egy újabb részét.

A fórum közösségének az állapotát ennek és aréna topiknak a pörgésével mérem. Ahogy a régi kéken is a moderáció és az aréna topik pörgése jelezte a hanyatlást.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kolonics írta: 2023.01.30. 21:43 Szóval, szerintem meg marhára NATO konfrontáció zajlik Oroszországgal Ukrajna területen
Szerintem meg nem, de mindegy is, mivel ha esetleg eddig nem tűnt volna fel, a "NATO" lassan egy éve védekezik egy olyan országgal szemben, amelyik 10 éven belül másodjára támadja meg Ukrajnát és próbálja meg elfoglalni annak egy (nem is jelentéktelen) részét.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kolonics írta: 2023.01.30. 21:43 Szóval, szerintem meg marhára NATO konfrontáció zajlik Oroszországgal Ukrajna területen, csak meg nem mondjuk ki, mert az ugye milyen lenne már….
G.D írta: 2023.01.30. 22:15 Szerintem meg nem, de mindegy is, mivel ha esetleg eddig nem tűnt volna fel, a "NATO" lassan egy éve védekezik egy olyan országgal szemben, amelyik 10 éven belül másodjára támadja meg Ukrajnát és próbálja meg elfoglalni annak egy (nem is jelentéktelen) részét.
Mindkettőtöknek igaza van. A NATO Ukrajna hátországa lett, de ez azért lehetséges, mert az ukránok harcolni akarnak. - OFF analógia az élet más területéről: a szüleim eltartottak amikor egyetemista voltam, de tanulni nekem kellett. Na, akkor most kinek a teljesítménye a diplomám?

Az oroszok megtámadták az ukránokat 2014-ben. A Krímet gyakorlatilag puskalövés nélkül elfoglalták. A Donbaszban megállították őket az ukránok, hiszen Donyeck és Luhanszk megye teljes területét nem kaparintották meg.
Valaki - nagyon helyesen: nem szégyen - használta az eszét a NATO-ban, és azt mondta: "Bebizonyosodott, hogy a medve felébredt álmából, és nem barátkozni akar, hanem veszélyes. Az ukránok védekezni akarnak. Itt a lehetőség, hogy ne a saját területen, ne a saját élőerőnkkel ledaráljunk az orosz katonai potenciál egy részét." - Semmi szégyellnivalót nem látok ebben.

FélOFF
Úgy tíz évvel ezelőtt nagymamám megreklamálta, hogy a Festeticsek azért alapították a zeneiskolát és a Georgikont, mert kellett nekik a képzett ember. Mert ugye ha úgy teszel jót, hogy abból neked is hasznod van, az már nem helyes eszerint a nyakatekert mérce szerint. - Valakinek egyszerűen semmi sem jó…
Válasz küldése