OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.01.23. 12:38 en meg csak 25 eve ajtizok de mikor elindult regisztraltam az iwiwre majd az arckonyvre is. helyen kell kezelni es kihasznalni a lehetosegeket.
IWIW-en én is ott voltam. FB-re sosem mertem felmászni...

Különösen manapság, hogy E-mail cím már nem is elég, mindeképpen ragaszkodik egy mobilszámhoz. Mi a faxnak az neki...?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:38 Az azért elég nagy kula a medencében hogy SMSn tárgyalnak le 35 milliárd eurót.
Mindezt úgy hogy apuci a üzleti partner fizetési listáján van.
Mindenhol a szomszéd fűje zöldebb.
...mert ők azt trágyázzák vele, nem a medencébe szórják a trambulinról? :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.23. 12:26 Én 30+ éve vagyok az IT-ben. Amikor legellőször megjelent és regelni lehetett volna rá, már akkor, első pillantásra nagyon gyanús volt a koncepció. Nem is regeltem, a családtagokat is lebeszéltem róla. Azután be is bizonyosodott, hogy amitől tartottam, az nemhogy igaz, de legmerészebb álmaimat is messze felülmúló gazemberség az egész.

Nagyon szívesen társulnék egy csomó csoportba, mint pl. ez a kerületi Zero Waste is, de nem azon az áron, hogy közvetve kikutatják minden titkom, profiloznak, ha csak f*ngok egyet, már tudják a szagából, hogy mit vacsoráztam előző este, és jó esetben csak a vonatkozó reklámokkal halmoznak el stb. :-(
A Facebookon annyi infó lesz fenn rólad, amennyit felteszel magadról.
Ha Gipsz Jakabként regisztrálsz egy fiókot, akkor még a neveddel sincs összekötve.

Másik kérdés, hogy nekem nincsenek különösebb titkaim.
qqriq írta: 2023.01.23. 12:38 en meg csak 25 eve ajtizok de mikor elindult regisztraltam az iwiwre majd az arckonyvre is. helyen kell kezelni es kihasznalni a lehetosegeket.
Pontosan.
Nem a kalapács a hibás azért, mert valaki az ujjára ütött vele.
(+A szomszéd meg agyonverte vele a feleségét.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.01.23. 13:15-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:38 Az azért elég nagy kula a medencében hogy SMSn tárgyalnak le 35 milliárd eurót.
Mindezt úgy hogy apuci a üzleti partner fizetési listáján van.
Mindenhol a szomszéd fűje zöldebb.
+1
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2023.01.23. 13:04+1
Szerintem jobb ezt abbahagyni, mert ha a hazai korrupciós/botrányos ügyek is előkerülnek erre válaszként, ki leszünk vágva, illetve a terjedelem miatt azoknak tuti külön topik kell megint :lol:
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:07 Ez tökéletesen áll a britekre németekre stb.
A magyart azért szidod, mert azt ismered.
Hátizé, ez kábé olyan összemosás olyan mintha azt mondanánk: "A magyar, a cseh vagy a német fegyverjog tökig ugyanaz, mindegyikben van vadász, sport és önvédelmi kategória is, és csak azért szidjuk a magyart mert ezt ismerjük!"

aksurv írta: 2023.01.23. 12:07 Elég a balfasz bojora gondolni.
Neki belefert hogy bulizzon a lockdown alatt, és azért kellett lemondania, mert kibaszta biztosítékot a briteknel, hogy ők addig nem ihatták el a heti fizetést pénteken.
És akkor éppen ezzel a szép példával mutattad be a legnagyobb különbséget a brit és a hazai viszonyok között. Egy ilyen eset nálunk a sajtóhírekbe kerülés ingerküszöbét sem lépné át.
Egyébként nem az verte ki a biztosítékot hogy a brit alattvalók nem folytathatták szabadon a legendásan kocsmaközpontú funkcionális alkoholista életmódjukat, hanem az, hogy az ország első emberei szegték meg látványosan a szabályokat, ami ott abszolút elfogadhatatlan! Ezzel szemben nálunk teljes társadalmi konszenzus övezi azt a közmondásos tényt, hogy "a politikus lop, csal, és hazudik", így a kedves választóknak csak szállítják az elvárásaikat.

(És tekintsünk most el az olyan genderidiotizmusban gyökerező brit finomságoktól, mint hogy a "Brit Awards" zenei díjon idéntől a bolond britek megszüntették a férfi és női díjazottak kategóriáját, mert odaát egyesek szerint "a nemi megosztottságot el kell törölni." :lol: )
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.23. 12:51 A Facebookon annyi infó lesz fenn rólad, amennyit felteszel magadról.
Ha Gipsz Jakabként regisztrálsz egy fiókot, akkor még a neveddel sincs összekötve.

Másik kérdés, hogy nekem nincsenek különösebb titkaim.



Pontosan.
Nem a kalapács a hibás azért, mert valaki az ujjára ütött vele.
(+A szomszéd meg agyonverte vele a feleségét.)
Mégeccer: mobilszám nélkül szóba se áll velem. Onnantól meg már túl sokat tud rólam.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2023.01.23. 18:47 Mégeccer: mobilszám nélkül szóba se áll velem. Onnantól meg már túl sokat tud rólam.
Off

Amúgy is mindent tudnak rólad.
FB max megkönnyíti a dolgukat.

On
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.23. 18:47 Mégeccer: mobilszám nélkül szóba se áll velem. Onnantól meg már túl sokat tud rólam.
A mobil számod kiderül, ha bármilyen cuccot hirdetsz, vagy bármilyen hirdetésre jelentkezel. ;)
"Ők" meg amúgy is tudnak mindent rólad:

"-Halló, ez a TEK anonim bejelentő száma?
- Igen, Bear, miben segíthetünk..?"
:D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.23. 16:26 Hátizé, ez kábé olyan összemosás olyan mintha azt mondanánk: "A magyar, a cseh vagy a német fegyverjog tökig ugyanaz, mindegyikben van vadász, sport és önvédelmi kategória is, és csak azért szidjuk a magyart mert ezt ismerjük!"




És akkor éppen ezzel a szép példával mutattad be a legnagyobb különbséget a brit és a hazai viszonyok között. Egy ilyen eset nálunk a sajtóhírekbe kerülés ingerküszöbét sem lépné át.
Egyébként nem az verte ki a biztosítékot hogy a brit alattvalók nem folytathatták szabadon a legendásan kocsmaközpontú funkcionális alkoholista életmódjukat, hanem az, hogy az ország első emberei szegték meg látványosan a szabályokat, ami ott abszolút elfogadhatatlan! Ezzel szemben nálunk teljes társadalmi konszenzus övezi azt a közmondásos tényt, hogy "a politikus lop, csal, és hazudik", így a kedves választóknak csak szállítják az elvárásaikat.

(És tekintsünk most el az olyan genderidiotizmusban gyökerező brit finomságoktól, mint hogy a "Brit Awards" zenei díjon idéntől a bolond britek megszüntették a férfi és női díjazottak kategóriáját, mert odaát egyesek szerint "a nemi megosztottságot el kell törölni." :lol: )
Azért az elvonási tüneteket ne becsüld le.
És nem azért mondott le, mert megszegte a törvényt és jó arc volt, hanem azért mert zuhanásba kezdett a pártja, és a többi troger kiállt mögüle.
Jól jártak a következő jókepességűvel is.
Mindenhol más veri ki egyébként a biztosítékot.
Például a briteknel a a londoni polgármester szerint terrortámadások a nagyvárosok életének részei.
Ha itthon Geri ilyesmit szólt volna a rendőrgyilkossaggal kapcsolatban, felökték volna bringástul.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.23. 22:27
Például a briteknel a a londoni polgármester szerint terrortámadások a nagyvárosok életének részei.
Ha itthon Geri ilyesmit szólt volna a rendőrgyilkossaggal kapcsolatban, felökték volna bringástul.
Hát persze, mert Shadiq Khan londoni polgármester pakisztáni származású. Ott meg aztán csak tudják, mi fán terem a terrorizmus... :twisted: :lol:

(Az ilyen szép multikulti példáknál mindig eszembe jut, hogy milyen bravúros arroganciával osztja ki a világot az a globális észak, amelyik évszázadokon át abból élt, hogy kizsákmányolta a globális délt.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.24. 01:53 Hát persze, mert Shadiq Khan londoni polgármester pakisztáni származású. Ott meg aztán csak tudják, mi fán terem a terrorizmus... :twisted: :lol:

(Az ilyen szép multikulti példáknál mindig eszembe jut, hogy milyen bravúros arroganciával osztja ki a világot az a globális észak, amelyik évszázadokon át abból élt, hogy kizsákmányolta a globális délt.)
Abszolút +1 lenne, ha jelenidőt használtál volna. Most is abból él.
Ezért van pánik, hogy más is fellázad ez ellen.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.24. 06:09 Abszolút +1 lenne, ha jelenidőt használtál volna. Most is abból él.
Ezért van pánik, hogy más is fellázad ez ellen.
(Irónia ON)
Miért, most szerinted ne legyen 2 ezer Ft-os póló a H&M-ben, pusztán csak azért, mert kambodzsai gyerekek és nők varrják napi 5 dollárért?
És pusztán azért ne robbanhasson be szerinted nyugaton a zöld forradalom az elektromos autókkal, és legyen tiszta környezetünk, mert az akkukhoz szükséges kobaltot Kongóban szinte rabszolga sorban tartott és korán hulló bányászok termelik ki?
És azt akarod, hogy azért ne legyen nekünk olcsó kávé a Lidl-ben, mert a kávét Brazíliában monokultúrában termesztik, az esőerdőből égetéssel elvett földeken, ami miután kimerült parlagon hagyják??
Komolyan ennyit számít neked pár rongyos fekete és húzott szemű élete, vagy a szaros kis erdő?? Azért ennyire durvák ne legyünk már ha kérhetem...
(Irónia OFF)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.24. 08:21 (Irónia ON)
Miért, most szerinted ne legyen 2 ezer Ft-os póló a H&M-ben, pusztán csak azért, mert kambodzsai gyerekek és nők varrják napi 5 dollárért?
És pusztán azért ne robbanhasson be szerinted nyugaton a zöld forradalom az elektromos autókkal, és legyen tiszta környezetünk, mert az akkukhoz szükséges kobaltot Kongóban szinte rabszolga sorban tartott és korán hulló bányászok termelik ki?
És azt akarod, hogy azért ne legyen nekünk olcsó kávé a Lidl-ben, mert a kávét Brazíliában monokultúrában termesztik, az esőerdőből égetéssel elvett földeken, ami miután kimerült parlagon hagyják??
Komolyan ennyit számít neked pár rongyos fekete és húzott szemű élete, vagy a szaros kis erdő?? Azért ennyire durvák ne legyünk már ha kérhetem...
(Irónia OFF)
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.24. 16:10 Nem veszekedni kell a medve bőrén, hanem inni rá(előre) ! ;)
Vállalok ilyet amúgy. ;)
Ezt most úgy kell elképzelni, mint a naked sushit? 🤔

https://en.wikipedia.org/wiki/Nyotaimori?wprov=sfti1

Kösz Bro, de inkább kihagyom… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.01.24. 19:27 Ezt most úgy kell elképzelni, mint a naked sushit? 🤔

https://en.wikipedia.org/wiki/Nyotaimori?wprov=sfti1

Kösz Bro, de inkább kihagyom… :mrgreen:
New lifegoal unlocked.

Mod.: Vagy magyarosítsuk kicsit, és legyen hagymásbab a menü? Vagy egy jó pacalpöri? XD
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2023.01.24. 20:01 New lifegoal unlocked.

Mod.: Vagy magyarosítsuk kicsit, és legyen hagymásbab a menü? Vagy egy jó pacalpöri? XD
Csak nehogy csípje az erős pista a p...t... :lol:
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.01.23. 22:13 "Ők" meg amúgy is tudnak mindent rólad:

"-Halló, ez a TEK anonim bejelentő száma?
- Igen, Bear, miben segíthetünk..?"
:D
Múltkor, amikor otthon voltunk a feleségemmel, a konyhában a fülébe súgtam:

"Drágám, szerintem megfigyelnek és lehallgatnak engem."

Nevetni kezdett. Én is nevettem. Hajdú János is nevetett.
Az egy csodás nap volt. :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.01.24. 19:27 Ezt most úgy kell elképzelni, mint a naked sushit? 🤔

https://en.wikipedia.org/wiki/Nyotaimori?wprov=sfti1
Nem, Petya!
Ezt úgy képzeld el, mint a naked brokit!🤣🤣

Amúgy a medve bőrére inni nem lehet szó szerint, csak hányni... :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.01.25. 14:16 Nem, Petya!
Ezt úgy képzeld el, mint a naked brokit!🤣🤣

Amúgy a medve bőrére inni nem lehet szó szerint, csak hányni... :mrgreen:
Borsót vagy sárgarépát...? :-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2023.01.25. 14:17 Borsót vagy sárgarépát...? :-)
Szushit!🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.25. 15:02 Szushit!🤣🤣
Nagy címletű bankjegyeket hányjatok a medve bőrére, azt a medve megköszöni, és szépen elteszi! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Két embert megölt, ötöt megsebesített

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

https://index.hu/kulfold/2023/01/25/nem ... t-hamburg/

Ha ezt lőfegyverrel követi el, mennyivel lenne nagyobb a visszhangja?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Két embert megölt, ötöt megsebesített

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2023.01.25. 18:59 https://index.hu/kulfold/2023/01/25/nem ... t-hamburg/

Ha ezt lőfegyverrel követi el, mennyivel lenne nagyobb a visszhangja?
"Zavart elméjű" = nem polkorrekt leírni micsoda. Tehát semennyivel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Két embert megölt, ötöt megsebesített

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2023.01.25. 19:04 "Zavart elméjű" = nem polkorrekt leírni micsoda. Tehát semennyivel.
Pont húztam már a számat a napokban:
-nem sok kedvem van barátlátogatóba menni Münchenbe vonattal-
hideg van, hosszú az út, mindenféle népek jönnek-mennek.

Hát most már végképp maradok a "kocsimegosztóknál".
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2023.01.25. 16:37 Nagy címletű bankjegyeket hányjatok a medve bőrére, azt a medve megköszöni, és szépen elteszi! :)
Zimbabwei dollár jó lesz? :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2023.01.25. 20:22 Zimbabwei dollár jó lesz? :D
Ja, meg pár millió millpengő, ugye..? ;)
Ha egy medvével sokat poénkodsz, előbb utóbb megúnja és félbeszakít.. ;) :D
20230125_211107.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.25. 16:37 Nagy címletű bankjegyeket hányjatok a medve bőrére, azt a medve megköszöni, és szépen elteszi! :)
Osztrák Schilling mehet?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.25. 21:48 Osztrák Schilling mehet?
Igen, a Schillingnek nekem nosztalgia-faktora is van.. anno amikor Ausztriába mentünk (bőven az átkosban), akkor csak adott (és nagyon korlatozott) összegű külföldi valutát lehetett venni. Ha kicsit több Milka csokit akartál kinn venni, akkor úgy kellett itthon schwarcban összeszedni a rávaló valutát.
Ez a mai fiataloknak szvsz elképzelhetetlen.
Na meg az is, hogy itthon nem volt Milka csoki.
Nem is tudom, melyik hiányzott jobban. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Két embert megölt, ötöt megsebesített

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2023.01.25. 19:04 "Zavart elméjű" = nem polkorrekt leírni micsoda. Tehát semennyivel.
És még egy "zavart elméjű", ezúttal Spanyolországban. Szamurájkarddal. Bizonyára sintoista japán az elkövető.

https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/s ... li=BBRUlyz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2023.01.26. 07:03 Igen, a Schillingnek nekem nosztalgia-faktora is van.. anno amikor Ausztriába mentünk (bőven az átkosban), akkor csak adott (és nagyon korlatozott) összegű külföldi valutát lehetett venni. Ha kicsit több Milka csokit akartál kinn venni, akkor úgy kellett itthon schwarcban összeszedni a rávaló valutát.
Ez a mai fiataloknak szvsz elképzelhetetlen.
Na meg az is, hogy itthon nem volt Milka csoki.
Nem is tudom, melyik hiányzott jobban. :)
Annak a milka csokinak, sokkal jobb íze volt, mint amit most itt lehet kapni...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2023.01.26. 08:47 Annak a milka csokinak, sokkal jobb íze volt, mint amit most itt lehet kapni...
Azt csak úgy érezted! :-)

Ja, nem. Ahogyan "fejlődik" az élelmiszertudomány, egyre több adalékkal helyettesítik a tényleges tartalmat, és folyamatosan úgy romlik a minőség, hogy közben az ízen egy-egy változást alig veszel észre, de ha lenne egy 10-20 évvel korábbi darab, amivel érdemben össze tudnád hasonlítani, talán még hánynál is a mostanitól. Sajnos ilyenre kicsi az esély, a gyakorlatban nyilván szinte megvalósíthatatlan. :-(

Anno a családban csináltunk Coca Cola tesztet, különféle országokban jártunk, meg ismerősöket kértünk meg, hogy hozzanak dobozos kólát nekünk. Azután kettős vakteszt, melyik a finomabb-ócskább.

A német és a magyar változat volt a befutó, a svájci és a román az "ellenségemnek se" kategória. Az észt és a finn még iható volt az osztrákkal együtt, "ha nincs más" kategóriát kaptak. Mivel szörpből higítják a helyi vízet használva, ezért annak minőségétől függően erősen eltérhet az íz. Ráadásul a szörp sem egyforma, több száz változat közül választja ki az anyacég, hogy egy adott országban melyiket "szeretik". Még a dobozos-üveges-PET alackos-automatás szörp sem feltétlenül egyforma egy adott országban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.26. 09:28 Azt csak úgy érezted! :-)

Ja, nem. Ahogyan "fejlődik" az élelmiszertudomány, egyre több adalékkal helyettesítik a tényleges tartalmat, és folyamatosan úgy romlik a minőség, hogy közben az ízen egy-egy változást alig veszel észre, de ha lenne egy 10-20 évvel korábbi darab, amivel érdemben össze tudnád hasonlítani, talán még hánynál is a mostanitól. Sajnos ilyenre kicsi az esély, a gyakorlatban nyilván szinte megvalósíthatatlan. :-(

Anno a családban csináltunk Coca Cola tesztet, különféle országokban jártunk, meg ismerősöket kértünk meg, hogy hozzanak dobozos kólát nekünk. Azután kettős vakteszt, melyik a finomabb-ócskább.

A német és a magyar változat volt a befutó, a svájci és a román az "ellenségemnek se" kategória. Az észt és a finn még iható volt az osztrákkal együtt, "ha nincs más" kategóriát kaptak. Mivel szörpből higítják a helyi vízet használva, ezért annak minőségétől függően erősen eltérhet az íz. Ráadásul a szörp sem egyforma, több száz változat közül választja ki az anyacég, hogy egy adott országban melyiket "szeretik". Még a dobozos-üveges-PET alackos-automatás szörp sem feltétlenül egyforma egy adott országban.
Három eset van:

1. Az emlékek megszépítik. Régen csak elvétve ettünk Milka csokit, a gyenge mezőnyben (kakaós tejtáblák, hamis nugátok) az volt a non-plusz-ultra. Ma már bármikor vehetsz, és vannak jobbak, finomabbak.

2. Tényleg változott idővel a receptúra.

3. Van területi eltérés. Pl. az egyik országban édesebben szeretik, ezért az ottani igények szerint ott édesebben gyártják.
Nutellát teszteltük így le; itthon vett (PL gyártású), és Olaszországból hozott (IT gyártású). Azonos hőfokon kóstolva tökéletesen ugyanolyan! Nincs különbség.
De lehetnek (vannak) olyan termékek, amik eltérnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.26. 07:03 Igen, a Schillingnek nekem nosztalgia-faktora is van.. anno amikor Ausztriába mentünk (bőven az átkosban), akkor csak adott (és nagyon korlatozott) összegű külföldi valutát lehetett venni. Ha kicsit több Milka csokit akartál kinn venni, akkor úgy kellett itthon schwarcban összeszedni a rávaló valutát.
Ez a mai fiataloknak szvsz elképzelhetetlen.
Na meg az is, hogy itthon nem volt Milka csoki.
Nem is tudom, melyik hiányzott jobban. :)
Meg hogy 4 évente utazhattál Ny-ra. HA jó fiú voltál. Meg apa is, anya meg jó kislány...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2023.01.26. 09:28 Azt csak úgy érezted! :-)

Ja, nem. Ahogyan "fejlődik" az élelmiszertudomány, egyre több adalékkal helyettesítik a tényleges tartalmat, és folyamatosan úgy romlik a minőség, hogy közben az ízen egy-egy változást alig veszel észre, de ha lenne egy 10-20 évvel korábbi darab, amivel érdemben össze tudnád hasonlítani, talán még hánynál is a mostanitól. Sajnos ilyenre kicsi az esély, a gyakorlatban nyilván szinte megvalósíthatatlan. :-(

Anno a családban csináltunk Coca Cola tesztet, különféle országokban jártunk, meg ismerősöket kértünk meg, hogy hozzanak dobozos kólát nekünk. Azután kettős vakteszt, melyik a finomabb-ócskább.

A német és a magyar változat volt a befutó, a svájci és a román az "ellenségemnek se" kategória. Az észt és a finn még iható volt az osztrákkal együtt, "ha nincs más" kategóriát kaptak. Mivel szörpből higítják a helyi vízet használva, ezért annak minőségétől függően erősen eltérhet az íz. Ráadásul a szörp sem egyforma, több száz változat közül választja ki az anyacég, hogy egy adott országban melyiket "szeretik". Még a dobozos-üveges-PET alackos-automatás szörp sem feltétlenül egyforma egy adott országban.
Végre megértettem, hogy a hazai gyártású Pick szalámi németben miért kerül most éppen feleannyiba, mint itthon. Mert a miénk jobb minőségű...! :lol:
Sapienti sat.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2023.01.25. 21:13 Ja, meg pár millió millpengő, ugye..? ;)
Ha egy medvével sokat poénkodsz, előbb utóbb megúnja és félbeszakít.. ;) :D
20230125_211107.jpg
Valaki valakit megenne végül, de medvéhez van receptem. :-) https://www.youtube.com/watch?v=xXYR7Lbrm2Y&t=2s
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2023.01.26. 12:25 Valaki valakit megenne végül, de medvéhez van receptem. :-) https://www.youtube.com/watch?v=xXYR7Lbrm2Y&t=2s
:lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2023.01.26. 12:25 Valaki valakit megenne végül, de medvéhez van receptem. :-) https://www.youtube.com/watch?v=xXYR7Lbrm2Y&t=2s
Sok lenne a kockázata és mellékhatása. ;-)

Amúgy szoktunk otthon sütni medvetalp-nak nevezett édességet.
Moszkauer a másik neve. Könnyű elkészíteni, és nagyon finom. :-)
https://www.mindmegette.hu/kereses/moszkauer/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.01.26. 12:13 Végre megértettem, hogy a hazai gyártású Pick szalámi németben miért kerül most éppen feleannyiba, mint itthon. Mert a miénk jobb minőségű...! :lol:
Sajnos nemigen kerül a felébe... Hol találtál kilónként 11-12 Euróért?

Régen Ausztriában a Radatz diszkontban valóban olcsóbb volt, de sajnos már ott is felvitték az árát.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2023.01.26. 12:58 Sajnos nemigen kerül a felébe... Hol találtál kilónként 11-12 Euróért?

Régen Ausztriában a Radatz diszkontban valóban olcsóbb volt, de sajnos már ott is felvitték az árát.
Aha. Ja. Persze. Oberasbach, egy hete, EUR 14,9/kg.
Csak jelzem, ez a min. 80 napig érlelt eredeti téliszalámi, ami nálunk ~12k/kg árban megy.
Sapienti sat.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Branch Warren

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Az "öreg" Branch még mindig állatmódjára nyomja. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=qH4Qa6V ... =IRONWORLD

Van benne fegyver is. :mrgreen:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.01.26. 14:50 Aha. Ja. Persze. Oberasbach, egy hete, EUR 14,9/kg.
Csak jelzem, ez a min. 80 napig érlelt eredeti téliszalámi, ami nálunk ~12k/kg árban megy.
Annyira azért itthon sem rossz a helyzet, 9 ezer körül is találni, ha éppen akciós valamelyik árusnál a piacon.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

AndyA írta: 2023.01.27. 07:59 Annyira azért itthon sem rossz a helyzet, 9 ezer körül is találni, ha éppen akciós valamelyik árusnál a piacon.
Az valóban sokkal jobb, hogy a hazai termék itthon nem kétszer, csak másfélszer annyiba kerül mint a gazdag... izé, haldokló nyugaton.

Dehát amíg itthon ennyiért is megveszik, addig bolond lenne a kereskedő olcsóbban adni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2023.01.27. 09:40 Az valóban sokkal jobb, hogy a hazai termék itthon nem kétszer, csak másfélszer annyiba kerül mint a gazdag... izé, haldokló nyugaton.

Dehát amíg itthon ennyiért is megveszik, addig bolond lenne a kereskedő olcsóbban adni.
Mielőtt elássuk a hazai kereskedőket, ne felejtsük: az osztrák kereskedő kevesebb áfát kell rátegyen a termékre, nem sújtja kiskereskedelmi különadó, és nem kell veszteséggel továbbadjon árstopos termékeket. Ezeket az adókat és extra terheket amiket ők nem kértek hanem kaptak, szépen porlasztva ráteszik a többi termékre, és ebből lesz a tavaly világszinten is top 10-es hazai élelmiszer infláció. Így lehet, hogy az asszony szegedi lakásától 200 méterre lévő Tescoban drágább a Pick szalámi mint Ausztriában , annak ellenére hogy az értékesítési helytől jól látható a legfeljebb 500 méterre lévő Pick szalámigyár 10 emeletes érlelő tornya.

A brutálisan elszállt hazai tejtermék árak ugyanez. A 1,5%-os tej nem árcsökkentett, így azt felszívja a tejtermék gyártás. Amit nem fizetünk ki a 1,5%-os tej árában mert mindenki az árstopos 2,8%-asat veszi, az beépül a joghurt, tejföl, túró, sajtok árába. Aztán csodálkozunk, hogy a 2-3x-os bérszinten élő osztrákoknál olcsóbbak ezek a termékek, mint nálunk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.01.27. 10:07 Mielőtt elássuk a hazai kereskedőket, ne felejtsük: az osztrák kereskedő kevesebb áfát kell rátegyen a termékre, nem sújtja kiskereskedelmi különadó, és nem kell veszteséggel továbbadjon árstopos termékeket. Ezeket az adókat és extra terheket amiket ők nem kértek hanem kaptak, szépen porlasztva ráteszik a többi termékre, és ebből lesz a tavaly világszinten is top 10-es hazai élelmiszer infláció. Így lehet, hogy az asszony szegedi lakásától 200 méterre lévő Tescoban drágább a Pick szalámi mint Ausztriában , annak ellenére hogy az értékesítési helytől jól látható a legfeljebb 500 méterre lévő Pick szalámigyár 10 emeletes érlelő tornya.

A brutálisan elszállt hazai tejtermék árak ugyanez. A 1,5%-os tej nem árcsökkentett, így azt felszívja a tejtermék gyártás. Amit nem fizetünk ki a 1,5%-os tej árában mert mindenki az árstopos 2,8%-asat veszi, az beépül a joghurt, tejföl, túró, sajtok árába. Aztán csodálkozunk, hogy a 2-3x-os bérszinten élő osztrákoknál olcsóbbak ezek a termékek, mint nálunk.
Igen, a magyar fogyasztó nem közgazdász, de hőbörögni szeret, csak nem a jó célszemély irányába.

Múltkor ezen bosszankodtam:

Adott egy KISKER bruttó 26.900- Ft-os (olcsógagyi) légpisztoly
Abból:
- 5417 Ft a laminátum
- 7263 Ft a 27% ÁFA


Tehát a magyar állam 12 680 Ft-ot von el azonnal, direktben a termék árából, ami 47% feletti.

(És akkor még rá sem számoltam az IPA-t, a termék szállítási költségébe rakódó jövedéki adót ésatöbbi.)

Ugyanez egy velünk szomszédos országban 47 euró, 18.800- Ft. Tehát az ottani kereskedő többet keres rajta és a fogyasztó is sokkal olcsóbban megveheti.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2023.01.27. 10:07 Mielőtt elássuk a hazai kereskedőket, ne felejtsük: az osztrák kereskedő kevesebb áfát kell rátegyen a termékre, nem sújtja kiskereskedelmi különadó, és nem kell veszteséggel továbbadjon árstopos termékeket. Ezeket az adókat és extra terheket amiket ők nem kértek hanem kaptak, szépen porlasztva ráteszik a többi termékre, és ebből lesz a tavaly világszinten is top 10-es hazai élelmiszer infláció. Így lehet, hogy az asszony szegedi lakásától 200 méterre lévő Tescoban drágább a Pick szalámi mint Ausztriában , annak ellenére hogy az értékesítési helytől jól látható a legfeljebb 500 méterre lévő Pick szalámigyár 10 emeletes érlelő tornya.

A brutálisan elszállt hazai tejtermék árak ugyanez. A 1,5%-os tej nem árcsökkentett, így azt felszívja a tejtermék gyártás. Amit nem fizetünk ki a 1,5%-os tej árában mert mindenki az árstopos 2,8%-asat veszi, az beépül a joghurt, tejföl, túró, sajtok árába. Aztán csodálkozunk, hogy a 2-3x-os bérszinten élő osztrákoknál olcsóbbak ezek a termékek, mint nálunk.
De! Ássuk el a hazaikat! Simán rátesznek TÖBBSZÖR AKKORA hasznot a termékekre, mint amennyit buknak áfán, árstoppon. A NÉBIH már vizsgálódik pl. tejtermékekkel kapcsolatban. Tavaly építőanyag kartellezés volt. Igaz arról is nagy a kuss. Szvsz IGENIS kapják be a kereskedők!!
Visszaesett a sajtforgalom, kezd lejjebb menni az ár. Argentinában volt olyan eset h a tojás ára elszállt, a népek bojkottálták a vásárlását, erre mérséklődött. TUDATOS vásárlás.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.27. 10:07 Mielőtt elássuk a hazai kereskedőket, ne felejtsük: az osztrák kereskedő kevesebb áfát kell rátegyen a termékre, nem sújtja kiskereskedelmi különadó, és nem kell veszteséggel továbbadjon árstopos termékeket. Ezeket az adókat és extra terheket amiket ők nem kértek hanem kaptak, szépen porlasztva ráteszik a többi termékre, és ebből lesz a tavaly világszinten is top 10-es hazai élelmiszer infláció. Így lehet, hogy az asszony szegedi lakásától 200 méterre lévő Tescoban drágább a Pick szalámi mint Ausztriában , annak ellenére hogy az értékesítési helytől jól látható a legfeljebb 500 méterre lévő Pick szalámigyár 10 emeletes érlelő tornya.

A brutálisan elszállt hazai tejtermék árak ugyanez. A 1,5%-os tej nem árcsökkentett, így azt felszívja a tejtermék gyártás. Amit nem fizetünk ki a 1,5%-os tej árában mert mindenki az árstopos 2,8%-asat veszi, az beépül a joghurt, tejföl, túró, sajtok árába. Aztán csodálkozunk, hogy a 2-3x-os bérszinten élő osztrákoknál olcsóbbak ezek a termékek, mint nálunk.
Na persze. Pont az árstop az, ami miatt, mivel a kereskedő nem tudja, ki mit fog venni helyette, hogy a veszteséget elkerülje, huszonhárom termék árát emeli meg a pontosan 1 db helyettesítő termék helyett, sokszorosan beárazva a veszteséget egy sor másik termék árában. A "mit vesz helyette" olyan módon is értendő, hogy ha mondjuk valaki tejbegrízt evett volna vacsorára, de mivel kifogyott az óccó tej, így nem másik, drága tejet vesz helyette, hanem mondjuk tíz deka szalonnát, így annak az árába is bele kell építeni az ársapkás veszteség kompenzációját. Ezt magyarázza az összes hozzáértő, hogy ezért durvára konktraproduktív a dolog. Mai hír, bár nem újkeletű, hogy plafonig pakolt autókkal hordják a szlovákok a tejet, lisztet, mindegymicsakársapkáslegyent haza. 15-51%-kal nagyobb forgalomról számolnak be a határmenti boltosok. Így a szlovákokat is mi finanszírozzuk. Hiába, gazdag ország vagyunk... :-(

A másik meg a hiány. Attól, hogy előírják a x2 készletezést, még nem fog 8 lába nőni a disznónak, és a tyúkok sem fognak hat mellett növeszteni. Ha pedig a termelőtől csak ezeket veszik meg és rárohad az állat többi alkatrésze, akkor tönkre fog menni és/vagy oda adja el a cuccot, ahol az egész állatért fizetnek neki. Egyik sem jó poén, és pont nem segít a mesterségesen kialakított hiányon.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.01.27. 11:12 De! Ássuk el a hazaikat! Simán rátesznek TÖBBSZÖR AKKORA hasznot a termékekre, mint amennyit buknak áfán, árstoppon. A NÉBIH már vizsgálódik pl. tejtermékekkel kapcsolatban. Tavaly építőanyag kartellezés volt. Igaz arról is nagy a kuss. Szvsz IGENIS kapják be a kereskedők!!
Visszaesett a sajtforgalom, kezd lejjebb menni az ár. Argentinában volt olyan eset h a tojás ára elszállt, a népek bojkottálták a vásárlását, erre mérséklődött. TUDATOS vásárlás.
Most írtam le, hogy ennek mi az oka. A kereskedő sem hülye, és ő sem akar tönkremenni. Mellesleg az államnak sem lehet ez a célja, bár néha vannak kétségeim efelől, amikor nézem, hogy már megint mit varázsolnak... :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.27. 11:36 Na persze. Pont az árstop az, ami miatt, mivel a kereskedő nem tudja, ki mit fog venni helyette, hogy a veszteséget elkerülje, huszonhárom termék árát emeli meg a pontosan 1 db helyettesítő termék helyett, sokszorosan beárazva a veszteséget egy sor másik termék árában.
Ehhez a részéhez kommentem (amúgy egyetértek) hogy a kereskedők nagyon pontosan tudják ki mit vásárol, és ha ezt nem vesz akkor mi az amit helyette igen, vagy ha egy tételt megvásárol akkor mit vesz még mellé? Egyrészt hogy a kosarakban mi van, azt már a vonalkódos rendszerek, a raktárkészletek, kasszák adatbázis alapú nyilvántartása óta követik és elemzik, számtalan módon felhasználják a termékelhelyezésektől kezdve az árazásig. Másrészt a mindenhol meglévő hűségprogramok alapján ezeket még pontosabban, akár egyének szintjére lebontva, vagy földrajzi megoszlás szerint is meg tudják mondani. (A kedvezményt azért kapjuk mert cserébe adjuk az adatainkat)
Szerintem már az árstopok indulásának másnapján pontosan tudták, hogy mik azok a tételek amiket az árstopos termékek mellett szoktak a kosárba tenni a vásárlók, és azt is hogy mennyit kell emelni azoknak az árain, hogy kompenzálják az árstopos veszteségeket. Ismerősöm felesége már tizen-X évvel ezelőtt, junior elemzőként ilyesmiket csináltak az Auchannál, persze akkor még árstop nélkül.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.27. 11:59 Ehhez a részéhez kommentem (amúgy egyetértek) hogy a kereskedők nagyon pontosan tudják ki mit vásárol, és ha ezt nem vesz akkor mi az amit helyette igen, vagy ha egy tételt megvásárol akkor mit vesz még mellé? Egyrészt hogy a kosarakban mi van, azt már a vonalkódos rendszerek, a raktárkészletek, kasszák adatbázis alapú nyilvántartása óta követik és elemzik, számtalan módon felhasználják a termékelhelyezésektől kezdve az árazásig. Másrészt a mindenhol meglévő hűségprogramok alapján ezeket még pontosabban, akár egyének szintjére lebontva, vagy földrajzi megoszlás szerint is meg tudják mondani. (A kedvezményt azért kapjuk mert cserébe adjuk az adatainkat)
Szerintem már az árstopok indulásának másnapján pontosan tudták, hogy mik azok a tételek amiket az árstopos termékek mellett szoktak a kosárba tenni a vásárlók, és azt is hogy mennyit kell emelni azoknak az árain, hogy kompenzálják az árstopos veszteségeket. Ismerősöm felesége már tizen-X évvel ezelőtt, junior elemzőként ilyesmiket csináltak az Auchannál, persze akkor még árstop nélkül.
Igen, ez részben valóban így van. De tudod száz emberből 99-en nem ugyanazt fogják helyette venni, így nem lehet egy, és pontosan egy helyettesítő termékre tenni az ársapkás veszteség kompenzációját, hanem 99 másikra kell elosztani. Ott meg megvan a bizonytalansági tényező, hogy tényleg azt vesz, tényleg annyit vesz stb., és emiatt nem csoda, ha vastagabban fog a ceruza a kelleténél, nehogy a saját kárára tévedjen. De mindezt végül a mi zsebünkből veszi ki ilyen módon, indirekten az állam, ahelyett, hogy neki kellene valahonnan pénzt gründolnia, amiből segélyeket oszthatna - célzottan (?!) - a valóban rászorulóknak. Nem mellesleg megspórolja a segély odítélésére, kipostázására stb. való teljes infrastruktúrát és annak költségvetési vonzatait is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.27. 11:38 Most írtam le, hogy ennek mi az oka. A kereskedő sem hülye, és ő sem akar tönkremenni. Mellesleg az államnak sem lehet ez a célja, bár néha vannak kétségeim efelől, amikor nézem, hogy már megint mit varázsolnak... :-(
A problémák egy része viszont balóban kitapintható abban, amit egy meg nem nevezett multinál dolgozó vezető beosztású ismerősöm mesélt. A sztori szerint jött a magyar igazgatósághoz most januárban a külföldi tulajdonos képviselője, átnézik az évi eredményeket. Amiben nem jók a számok, nincs meg a tavalyi évre tervezett profit. Shit happens.
Persze hazai oldalon jóelőre bekészítve ott vannak az érvek: ugye különadó, infláció, árstop, recesszió, háború, ellátási láncok problémái, speciális helyi makrogazdasági körülmények stb stb, ennek eredményeként sajnos minden erőfeszítésük ellenére a tervezetthez képest jóval mérséklődött a profit.
A tulajdonos képviseletében állítólag (nem voltam ott, de beszéltem azzal aki igen) szó szerint ez hangzott el: értjük, de akkor is nincs meg a profit, ez a Ti nem teljesítésetek és egy sztori mellé.(Érts: értem én, de leszarom) És azzal a lendülettel a teljes vezetőség éves bónusza megvonva, éves értékelések lehúzva, középszintig bezárólag. Csak hogy érezzék a törődést.
A kovetkező héten az érintett cégnél jöttek is az áremelések "ami a csövön kifér" szellemiségben.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.27. 12:10 A problémák egy része viszont balóban kitapintható abban, amit egy meg nem nevezett multinál dolgozó vezető beosztású ismerősöm mesélt. A sztori szerint jött a magyar igazgatósághoz most januárban a külföldi tulajdonos képviselője, átnézik az évi eredményeket. Amiben nem jók a számok, nincs meg a tavalyi évre tervezett profit. Shit happens.
Persze hazai oldalon jóelőre bekészítve ott vannak az érvek: ugye különadó, infláció, árstop, recesszió, háború, ellátási láncok problémái, speciális helyi makrogazdasági körülmények stb stb, ennek eredményeként sajnos minden erőfeszítésük ellenére a tervezetthez képest jóval mérséklődött a profit.
A tulajdonos képviseletében állítólag (nem voltam ott, de beszéltem azzal aki igen) szó szerint ez hangzott el: értjük, de akkor is nincs meg a profit, ez a Ti nem teljesítésetek és egy sztori mellé.(Érts: értem én, de leszarom) És azzal a lendülettel a teljes vezetőség éves bónusza megvonva, éves értékelések lehúzva, középszintig bezárólag. Csak hogy érezzék a törődést.
A kovetkező héten az érintett cégnél jöttek is az áremelések "ami a csövön kifér" szellemiségben.
Igen, ez ilyen sport. Ha ők nem hozzák a számokat, majd hozzá más - helyettük.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2023.01.27. 12:38 Igen, ez ilyen sport. Ha ők nem hozzák a számokat, majd hozzá más - helyettük.
Így, igaz... Egy darabig, aztán a magyar lakosság annyira elszegényedik,hogy hiába szeretnék, de nem tudják a legalapvetőbb élelmiszereket sem megvenni.. Akkor mi van??? Tehát, lehet emelni, ész nélkül az árakat de amikor a kereslet drasztikusan csökken, akkor benéz a ló az ablakon.. Szerintem... Két fél évet halgattam makró, mikro közgazdaságtant., húsz évvel ezelőtt.. Ezért elnézést kérek, ha butaságot írtam.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.27. 12:38 Igen, ez ilyen sport. Ha ők nem hozzák a számokat, majd hozzá más - helyettük.
A KSH meg méri az egyre nagyobb és nagyobb inflációs rátát, Mari néni meg sápadozik a kasszánál és számolgat hó végén...
Amire utaltam az az, hogy a ****** mellett (nem lehet leírni) azért felelőssége van a külföldi tulajdonú piaci szereplőknek is. Főleg ott, ahol a szemellenzős külföldi tulajdonosok teljes valóságtagadásban vannak, és a válság közepén is növekedni akarnak meg hozni az eredeti terveket.
Ez a sztori engem egy az egyben az 50-es évek hangulatára emlékeztetett, csak sajnos ezek a nyugatiak nem ismerik Hofi viccét arról, hogy hányat elljen a malac... Igaz, nem is végeztették ki vagy zárták gulágba a terveket nem hozó vezetőket, amit egy rendes 50-es évekbeli komancs azért nem mulasztott volna el, legalább a rend kedvéért. :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.27. 13:14 A KSH meg méri az egyre nagyobb és nagyobb inflációs rátát, Mari néni meg sápadozik a kasszánál és számolgat hó végén...
Amire utaltam az az, hogy a ****** mellett (nem lehet leírni) azért felelőssége van a külföldi tulajdonú piaci szereplőknek is. Főleg ott, ahol a szemellenzős külföldi tulajdonosok teljes valóságtagadásban vannak, és a válság közepén is növekedni akarnak meg hozni az eredeti terveket.
Ez a sztori engem egy az egyben az 50-es évek hangulatára emlékeztetett, csak sajnos ezek a nyugatiak nem ismerik Hofi viccét arról, hogy hányat elljen a malac... Igaz, nem is végeztették ki vagy zárták gulágba a terveket nem hozó vezetőket, amit egy rendes 50-es évekbeli komancs azért nem mulasztott volna el, legalább a rend kedvéért. :D
+1
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2023.01.27. 13:14 A KSH meg méri az egyre nagyobb és nagyobb inflációs rátát, Mari néni meg sápadozik a kasszánál és számolgat hó végén...
Amire utaltam az az, hogy a ****** mellett (nem lehet leírni) azért felelőssége van a külföldi tulajdonú piaci szereplőknek is. Főleg ott, ahol a szemellenzős külföldi tulajdonosok teljes valóságtagadásban vannak, és a válság közepén is növekedni akarnak meg hozni az eredeti terveket.
Ez a sztori engem egy az egyben az 50-es évek hangulatára emlékeztetett, csak sajnos ezek a nyugatiak nem ismerik Hofi viccét arról, hogy hányat elljen a malac... Igaz, nem is végeztették ki vagy zárták gulágba a terveket nem hozó vezetőket, amit egy rendes 50-es évekbeli komancs azért nem mulasztott volna el, legalább a rend kedvéért. :D
Szegény Hofinak akkor volt "vakbele". Nem látta, hogy húst evett volna.. A kukorica prószát meg nem mutatta ki... 😒
Asszem, nézek egy jó kukorica prósza receptet a neten...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2023.01.27. 12:10 A problémák egy része viszont balóban kitapintható abban, amit egy meg nem nevezett multinál dolgozó vezető beosztású ismerősöm mesélt. A sztori szerint jött a magyar igazgatósághoz most januárban a külföldi tulajdonos képviselője, átnézik az évi eredményeket. Amiben nem jók a számok, nincs meg a tavalyi évre tervezett profit. Shit happens.
Persze hazai oldalon jóelőre bekészítve ott vannak az érvek: ugye különadó, infláció, árstop, recesszió, háború, ellátási láncok problémái, speciális helyi makrogazdasági körülmények stb stb, ennek eredményeként sajnos minden erőfeszítésük ellenére a tervezetthez képest jóval mérséklődött a profit.
A tulajdonos képviseletében állítólag (nem voltam ott, de beszéltem azzal aki igen) szó szerint ez hangzott el: értjük, de akkor is nincs meg a profit, ez a Ti nem teljesítésetek és egy sztori mellé.(Érts: értem én, de leszarom) És azzal a lendülettel a teljes vezetőség éves bónusza megvonva, éves értékelések lehúzva, középszintig bezárólag. Csak hogy érezzék a törődést.
A kovetkező héten az érintett cégnél jöttek is az áremelések "ami a csövön kifér" szellemiségben.
A pógár meghúzza a gatyamadzagot, de a kereskedő egyetlen qrva cent haszonról nem hajlandó lemondani!! A profit istenéhez imádkozó gazemberek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2023.01.27. 14:25 A pógár meghúzza a gatyamadzagot, de a kereskedő egyetlen qrva cent haszonról nem hajlandó lemondani!! A profit istenéhez imádkozó gazemberek.
Ezek a komcsi indulatok mennyire bejöttek már egyszer történelmileg, ugye? ROTFL.

komcsik buliznak jpg.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2023.01.27. 14:48 Ezek a komcsi indulatok mennyire bejöttek már egyszer történelmileg, ugye? ROTFL.


komcsik buliznak jpg.jpg
Ha magadra vetted akkor már megérte.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2023.01.27. 16:12 Ha magadra vetted akkor már megérte.
Szar lehet neked.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fórumtárs Skodrija:
8-)
Csatolmányok
skoda-superb-olvasoi-egyeni-rendszam-4-2000x922-1-700x323.jpg
skoda-superb-olvasoi-egyeni-rendszam-4-2000x922-1-700x323.jpg (59.62 KiB) Megtekintve 19910 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.01.27. 16:46 Fórumtárs Skodrija:
8-)
Megvette a régi autóm és átrendszámoztatra?😲
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

gvass1 írta: 2023.01.27. 14:48 Ezek a komcsi indulatok mennyire bejöttek már egyszer történelmileg, ugye? ROTFL.


komcsik buliznak jpg.jpg
Horgàszboltban dolgozom, ìgy van némi ràlàtàsom a dolgokra.. Baromira egyszerű a kereskedőket hibáztatni mindenért, miközben keményen fizeti az ÁFÁT, a dolgozók után a járulékokat, helyi adókat meg minden apàmfaszàt, közben az àrrés néha a semmivel egyenlő, jön a paraszt hogy miért ennyi, amikor az ikszfishen jóval olcsóbb.... Nyilván vannak nem kevesen olyan férgek is, akik a nagyobbnàl is nagyobb hasznot akarnak húzni mindenen, de valszeg ők vannak kevesebben, a többség meg szép lassan zàrogatja be a boltjàt mert màr nem éri meg kìnlódni...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sjani86 írta: 2023.01.27. 18:33 Horgàszboltban dolgozom, ìgy van némi ràlàtàsom a dolgokra.. Baromira egyszerű a kereskedőket hibáztatni mindenért, miközben keményen fizeti az ÁFÁT, a dolgozók után a járulékokat, helyi adókat meg minden apàmfaszàt, közben az àrrés néha a semmivel egyenlő, jön a paraszt hogy miért ennyi, amikor az ikszfishen jóval olcsóbb.... Nyilván vannak nem kevesen olyan férgek is, akik a nagyobbnàl is nagyobb hasznot akarnak húzni mindenen, de valszeg ők vannak kevesebben, a többség meg szép lassan zàrogatja be a boltjàt mert màr nem éri meg kìnlódni...
Amikor majd nem csak orvos nem lesz, hanem boltosok se... Lehet megtanulni majd mindenkinek állatot tartani, földet művelni (ha lenne), meg lisztet készíteni, a kenyeret mi már amúgy is magunknak sütjük.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2023.01.27. 13:13 Így, igaz... Egy darabig, aztán a magyar lakosság annyira elszegényedik,hogy hiába szeretnék, de nem tudják a legalapvetőbb élelmiszereket sem megvenni.. Akkor mi van??? Tehát, lehet emelni, ész nélkül az árakat de amikor a kereslet drasztikusan csökken, akkor benéz a ló az ablakon.. Szerintem... Két fél évet halgattam makró, mikro közgazdaságtant., húsz évvel ezelőtt.. Ezért elnézést kérek, ha butaságot írtam.
Előtte két évvel kivonul az országból az áruházlánc. :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.27. 14:48 Ezek a komcsi indulatok mennyire bejöttek már egyszer történelmileg, ugye? ROTFL.


komcsik buliznak jpg.jpg
Azért az egyik egyfajta szélsőség (lelketlen vadkapitalista getzik, akiket a pénzen kívül a világon semmi és senki nem érdekel) a képen szereplő társaság meg a skála ellentétes véglete.
Pl. a skandináv jóléti társadalmi viszonyokat szerintem igen sokan felcserélnék a hazaira (tekintsünk itt el a migráncsoktól és a genderista woke-ista hülyeségek ott terjedő divatjától, no meg a szar időjárástól. ).
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

https://youtu.be/S4DWxgnDvbA
Minden idők legjobb magyar zenéje... (Szubjektív)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Sjani86 írta: 2023.01.27. 18:33 Horgàszboltban dolgozom, ìgy van némi ràlàtàsom a dolgokra.. Baromira egyszerű a kereskedőket hibáztatni mindenért, miközben keményen fizeti az ÁFÁT, a dolgozók után a járulékokat, helyi adókat meg minden apàmfaszàt, közben az àrrés néha a semmivel egyenlő, jön a paraszt hogy miért ennyi, amikor az ikszfishen jóval olcsóbb.... Nyilván vannak nem kevesen olyan férgek is, akik a nagyobbnàl is nagyobb hasznot akarnak húzni mindenen, de valszeg ők vannak kevesebben, a többség meg szép lassan zàrogatja be a boltjàt mert màr nem éri meg kìnlódni...
Azt azért tegyük hozzá, hogy az ÁFÁT a végfelhasználók fizetik meg. A kereskedőknél az ÁFA csak jön-megy, de ettől még ugyanúgy nyűg neki is.
Mindenki vár valamit...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Viszont a hasznára amit kifizetsz azt ő is befizeti, így amin van bruttó 10 forint haszna, az máris kevesebb mint 8 csak, így neki abból kell fizetnie mindent.
tornas78 írta: 2023.01.27. 21:31 Azt azért tegyük hozzá, hogy az ÁFÁT a végfelhasználók fizetik meg. A kereskedőknél az ÁFA csak jön-megy, de ettől még ugyanúgy nyűg neki is.
"..."
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

TurboP írta: 2023.01.27. 21:33 Viszont a hasznára amit kifizetsz azt ő is befizeti, így amin van bruttó 10 forint haszna, az máris kevesebb mint 8 csak, így neki abból kell fizetnie mindent.
Vajon jobban jártunk volna, ha az árstop helyett az áfát levitték volna 10 % alá?
Mindenki vár valamit...
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

TotoHU írta: 2023.01.27. 19:53
Pl. a skandináv jóléti társadalmi viszonyokat szerintem igen sokan felcserélnék a hazaira.
Aztán megnézném az arcukat, amikor meghallják a skandináv jóléttel együtt járó adóterheket, (csak példa kedvéért mondjuk ÁFA 24%, TAO 20%, SZJA 46%). Az átlag magyar ekkora elvonást pszichésen sem tud elviselni..... ;) .... kerültük is évekig, ahol csak tudtuk..... :D

(Ps: nem értek a skandináv adójoghoz, ezek csak nagyságrendi példák kiragadott adónemekre, nyilván nem egy teljes adózási rendszert mutatnak be adókkal, járulékokkal, tokkal-vonóval)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BeHappy írta: 2023.01.27. 22:00 Aztán megnézném az arcukat, amikor meghallják a skandináv jóléttel együtt járó adóterheket, (csak példa kedvéért mondjuk ÁFA 24%, TAO 20%, SZJA 46%). Az átlag magyar ekkora elvonást pszichésen sem tud elviselni..... ;) .... kerültük is évekig, ahol csak tudtuk..... :D

(Ps: nem értek a skandináv adójoghoz, ezek csak nagyságrendi példák kiragadott adónemekre, nyilván nem egy teljes adózási rendszert mutatnak be adókkal, járulékokkal, tokkal-vonóval)
Kiragadtad a lényeget a skandináv jóléti társadalomból.
;-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BeHappy írta: 2023.01.27. 22:00 Aztán megnézném az arcukat, amikor meghallják a skandináv jóléttel együtt járó adóterheket, (csak példa kedvéért mondjuk ÁFA 24%, TAO 20%, SZJA 46%). Az átlag magyar ekkora elvonást pszichésen sem tud elviselni..... ;) .... kerültük is évekig, ahol csak tudtuk..... :D

(Ps: nem értek a skandináv adójoghoz, ezek csak nagyságrendi példák kiragadott adónemekre, nyilván nem egy teljes adózási rendszert mutatnak be adókkal, járulékokkal, tokkal-vonóval)
Kiragadtad a lényeget a skandináv jóléti társadalomból.
;-)
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

TotoHU írta: 2023.01.27. 23:00 Kiragadtad a lényeget a skandináv jóléti társadalomból.
;-)
Hát ami azt illeti, előtte se a szaunázásról vagy fjordtúrákról volt szó ;) de nem akarok mindenáron kötekedni. Béke!
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Fortitu írta: 2023.01.27. 18:40 a kenyeret mi már amúgy is magunknak sütjük.
Kovászost?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2023.01.27. 21:31 Azt azért tegyük hozzá, hogy az ÁFÁT a végfelhasználók fizetik meg. A kereskedőknél az ÁFA csak jön-megy, de ettől még ugyanúgy nyűg neki is.
Közgázból buktál, ugye?😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kontrolle13 írta: 2023.01.28. 04:19 Kovászost?
Jelenleg nem. Párat csináltam, de túl nagy macerának ítéltem. Mostanában főleg az asszony süt, bolti élesztővel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.01.27. 18:40 Amikor majd nem csak orvos nem lesz, hanem boltosok se... Lehet megtanulni majd mindenkinek állatot tartani, földet művelni (ha lenne), meg lisztet készíteni, a kenyeret mi már amúgy is magunknak sütjük.
A kenyeret mi is már közel 100%-ban magunknak sütjük.
Kenyérsütő gépben érdemes bedagasztani, mert az melegíti is közben (langyolsra).
Kenyér, sajtosstangli, Fokacha, Ciabatta.

Hobbiból jó, de azért nem ez kellene hogy legyen az irány.
20230128_090436.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Majdnem biztos vagyok benne. (csak azért nem teljesen mert ebben az országban azért érdekesen működnek a dolgok).
AZ viszont biztos, hogy az árstop az egyik legszarabb megoldás ami csak létezhet. Amikor az állam ilyen módon belenyúl a piac működésébe, az sosem jó. Szélsőségesen torzítja a keresletet az árstoppos termékek iránt, és nem beszélve arról, hogy a veszteséget meg le akarja nyeletni a kereskedőkkel.
tornas78 írta: 2023.01.27. 21:45 Vajon jobban jártunk volna, ha az árstop helyett az áfát levitték volna 10 % alá?
"..."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2023.01.28. 07:54

Jelenleg nem. Párat csináltam, de túl nagy macerának ítéltem. Mostanában főleg az asszony süt, bolti élesztővel.
Nem is érdemes a kovászossL xarakodni. Én is magam sütöm a kenyeret, meg mindent. Bóti pékárút nem is tudom mikor ettem utoljára.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

tornas78 írta: 2023.01.27. 21:45 Vajon jobban jártunk volna, ha az árstop helyett az áfát levitték volna 10 % alá?
Szia,

A ketto kozott brutalisan nagy a kulonbseg:

AFAcsokkenes eseteben az allam SEGIT

Arstop eseteben az allam kirabol egy viszonylag szuk csoportot, es a zsakmanyt odadobja koncnak.

Persze a fentiek csak nagyon rovid osszefoglalasok, es mivel nyilvan hosszu tavot nezve az allamnak nincs semmilye, tehat a mi penzunkon segit; de meg hosszu tavon is az igaz, hogy a tarsadalom szeles retege fizeti meg a segitseg arat, rovid tavon nezve meg racionalis dolog, hogy amikor extra rosszul megy valami, akkor jon egy ideiglenes segitseg, aminek persze rossz esetben majd meglesz az ara, jobb esetben mar elore kifizettuk az arat (ez utobbi akkor, ha az allam a korabban beszedett adok terhere segit).

A kirablasra sok valasz lehet:

-A legvaloszinutlenebb, hogy beletorodik az aldozat, egy kicsit Stockholm-szindromasan, es etttol (a sok veszteseges valalattol) bezuhan a tozsde.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a jobb, hogy az aldozat valaszul mas resztevekenysegeken megemeli kemenyen az arrest, igy osszessegeben persze rosszabb lesz azoknak, akik fele azt kommunikalja az allam, hogy ez nekik jo, de a csokkent jogbiztonsagbol eredo bizonytalansag rosszabb helyzetbe hozza a kiraboltakat - akkor is, ha szamszakilag a penzuknel vannak. Es persze mindenki mast is ugyanezert rosszabb helyzetbe hoz: senki sem tudja, hogy o lesz-e a kovetkezo aldozat.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a rosszabb, ha bezarnak a kirabolt cegek. Ekkor csokken a verseny, ezert a maradek (fel) monopolium durvan meg fogja emelni az arreset, hatalmas profitot elerve (ami nyilvan nem lesz kozgazdasagi ertelemben vett hatalmas profit, mert reszben kamu koltsegekkel eltuntetik, reszben valos koltsegkent kifizetik azoknak, akik meghoztak ezeket a szabalyokat). Ekkor a tobbi ceg meg inkabb erezni fogja a jogbiztonsag hianyat, ezert a nem kirabolt cegek hatalmas tomegben lemondanak a tervezett beruhazasaikrol lassan felszamolasra itelve magukat; esetleg gyorsan felszamolasra kerulnek.

-A fentiekkel parhuzamosan, lenyegeben biztos valoszinuseggel beall valamekkora aruhiany. Amit mestersegesen hozott letre a kormany azzal, hogy belenyult a piaci folyamatokba, hogy ne erje meg a cegeknek a szolgaltatas.
Erre jo pelda az uzemanyag, ahol specialis helyzetben van a MOL: a 90-es evekben nagyberuhazassal, sok penzel es sok tudassal elerte, hogy rossz minosegu koolajbol is tud jo minosegu uzemanyagot elerni. Ez a beruhazas azota sokszorosan megterult, ezert a 2000-es evektol kezdve sokkal-sokkal nagyobb arressel dolgozhat, mint pl. az OMV, SHELL, .... . Hosszu idon at ez jol mukodott, de amikor az uzemanyagarsapka miatt ez utobbiak veszteseggel adhattak volna csak el nalunk nagykerkent az uzemanyagot, akkor mind kivonultak. Aztan amikor technikai okokbol csokkent a MOL termelese, akkor egyszeruen elfogyott az uzemanyag, hiszen ezek a cegek bolondok lettek volna veszteseggel eladni.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2023.01.27. 21:31 Azt azért tegyük hozzá, hogy az ÁFÁT a végfelhasználók fizetik meg. A kereskedőknél az ÁFA csak jön-megy, de ettől még ugyanúgy nyűg neki is.
Van az amerikai stílusú fogyasztási adó is. Ott bármit veszel, ha eladod, rá kell tegyél mondjuk 6%-ot, és azt befizetni az államnak. Ez elég jól le tudja törni a nálunk szokásos tucat résztvevős beszállítói láncokat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2023.01.28. 12:09 Szia,

A ketto kozott brutalisan nagy a kulonbseg:

AFAcsokkenes eseteben az allam SEGIT

Arstop eseteben az allam kirabol egy viszonylag szuk csoportot, es a zsakmanyt odadobja koncnak.

Persze a fentiek csak nagyon rovid osszefoglalasok, es mivel nyilvan hosszu tavot nezve az allamnak nincs semmilye, tehat a mi penzunkon segit; de meg hosszu tavon is az igaz, hogy a tarsadalom szeles retege fizeti meg a segitseg arat, rovid tavon nezve meg racionalis dolog, hogy amikor extra rosszul megy valami, akkor jon egy ideiglenes segitseg, aminek persze rossz esetben majd meglesz az ara, jobb esetben mar elore kifizettuk az arat (ez utobbi akkor, ha az allam a korabban beszedett adok terhere segit).

A kirablasra sok valasz lehet:

-A legvaloszinutlenebb, hogy beletorodik az aldozat, egy kicsit Stockholm-szindromasan, es etttol (a sok veszteseges valalattol) bezuhan a tozsde.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a jobb, hogy az aldozat valaszul mas resztevekenysegeken megemeli kemenyen az arrest, igy osszessegeben persze rosszabb lesz azoknak, akik fele azt kommunikalja az allam, hogy ez nekik jo, de a csokkent jogbiztonsagbol eredo bizonytalansag rosszabb helyzetbe hozza a kiraboltakat - akkor is, ha szamszakilag a penzuknel vannak. Es persze mindenki mast is ugyanezert rosszabb helyzetbe hoz: senki sem tudja, hogy o lesz-e a kovetkezo aldozat.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a rosszabb, ha bezarnak a kirabolt cegek. Ekkor csokken a verseny, ezert a maradek (fel) monopolium durvan meg fogja emelni az arreset, hatalmas profitot elerve (ami nyilvan nem lesz kozgazdasagi ertelemben vett hatalmas profit, mert reszben kamu koltsegekkel eltuntetik, reszben valos koltsegkent kifizetik azoknak, akik meghoztak ezeket a szabalyokat). Ekkor a tobbi ceg meg inkabb erezni fogja a jogbiztonsag hianyat, ezert a nem kirabolt cegek hatalmas tomegben lemondanak a tervezett beruhazasaikrol lassan felszamolasra itelve magukat; esetleg gyorsan felszamolasra kerulnek.

-A fentiekkel parhuzamosan, lenyegeben biztos valoszinuseggel beall valamekkora aruhiany. Amit mestersegesen hozott letre a kormany azzal, hogy belenyult a piaci folyamatokba, hogy ne erje meg a cegeknek a szolgaltatas.
Erre jo pelda az uzemanyag, ahol specialis helyzetben van a MOL: a 90-es evekben nagyberuhazassal, sok penzel es sok tudassal elerte, hogy rossz minosegu koolajbol is tud jo minosegu uzemanyagot elerni. Ez a beruhazas azota sokszorosan megterult, ezert a 2000-es evektol kezdve sokkal-sokkal nagyobb arressel dolgozhat, mint pl. az OMV, SHELL, .... . Hosszu idon at ez jol mukodott, de amikor az uzemanyagarsapka miatt ez utobbiak veszteseggel adhattak volna csak el nalunk nagykerkent az uzemanyagot, akkor mind kivonultak. Aztan amikor technikai okokbol csokkent a MOL termelese, akkor egyszeruen elfogyott az uzemanyag, hiszen ezek a cegek bolondok lettek volna veszteseggel eladni.

Bel
segítek és összefoglalom az írásodat: az ársapkánál nagyobb komcsi f@ssság nem nagyon létezik, mégsem sikerült a rengeteg történelmi példából levonnunk a megfelelő konzekvenciát
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.01.28. 14:19 segítek és összefoglalom az írásodat: az ársapkánál nagyobb komcsi f@ssság nem nagyon létezik, mégsem sikerült a rengeteg történelmi példából levonnunk a megfelelő konzekvenciát
+1
Olyan, mint ha én megmondanám, hogy holnaptól max 250e Ft bruttó fizuért dolgozhatsz a munkaadódnak.
Az, hogy nem tudsz megélni belőle, le van sz.arva, a te dolgod, oldd meg, kerestél eddig eleget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2023.01.28. 06:54 Közgázból buktál, ugye?😅
Nem vagyok ebbe olyan biztos… ;)

Ha egy cég vesz valamit, akkor a megvett valami áfáját visszaigényeli. Ha eladja azt a valamit, akkor be kell fizetni annak az áfáját. Én pedig amikor veszek valamit, akkor az áfát is ki kell fizetnem, mert a cég - aki eladta nekem azt a valamit - neki is be kell fizetnie. Viszont, én nem igényelhetem vissza az áfát és ha eladok valamit akkor azon sincs áfa, és nem is kell nekem az áfát az államnak befizetni. Mindenképpen az áfát kellett volna csökkenteni, az árstopnak pedig delete. Javíts ki, ha esetleg nem így van…
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2023.01.28. 15:32 Nem vagyok ebbe olyan biztos… ;)

Ha egy cég vesz valamit, akkor a megvett valami áfáját visszaigényeli. Ha eladja azt a valamit, akkor be kell fizetni annak az áfáját. Én pedig amikor veszek valamit, akkor az áfát is ki kell fizetnem, mert a cég - aki eladta nekem azt a valamit - neki is be kell fizetnie. Viszont, én nem igényelhetem vissza az áfát és ha eladok valamit akkor azon sincs áfa, és nem is kell nekem az áfát az államnak befizetni. Javíts ki, ha esetleg nem így van…
ja, tényleg nem érted.

A Mwst/VAT a kereskedő árrését adóztatja. Tehát minden rátett 10 forintból (amiből a kereskedő él) nálunk 2,7-et azonnal elvesz.

Tehát brutálisan megadóztatja az értéklánc tagjait, drasztikusan növelve végül a fogyasztói árat.

És az áfa név pont félrevezető. Az Mwst/VAT mutatja a valós tartalnat.

(Mehrwertsteuer, Value Added Tax)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

bel írta: 2023.01.28. 12:09 Szia,

A ketto kozott brutalisan nagy a kulonbseg:

AFAcsokkenes eseteben az allam SEGIT

Arstop eseteben az allam kirabol egy viszonylag szuk csoportot, es a zsakmanyt odadobja koncnak.

Persze a fentiek csak nagyon rovid osszefoglalasok, es mivel nyilvan hosszu tavot nezve az allamnak nincs semmilye, tehat a mi penzunkon segit; de meg hosszu tavon is az igaz, hogy a tarsadalom szeles retege fizeti meg a segitseg arat, rovid tavon nezve meg racionalis dolog, hogy amikor extra rosszul megy valami, akkor jon egy ideiglenes segitseg, aminek persze rossz esetben majd meglesz az ara, jobb esetben mar elore kifizettuk az arat (ez utobbi akkor, ha az allam a korabban beszedett adok terhere segit).

A kirablasra sok valasz lehet:

-A legvaloszinutlenebb, hogy beletorodik az aldozat, egy kicsit Stockholm-szindromasan, es etttol (a sok veszteseges valalattol) bezuhan a tozsde.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a jobb, hogy az aldozat valaszul mas resztevekenysegeken megemeli kemenyen az arrest, igy osszessegeben persze rosszabb lesz azoknak, akik fele azt kommunikalja az allam, hogy ez nekik jo, de a csokkent jogbiztonsagbol eredo bizonytalansag rosszabb helyzetbe hozza a kiraboltakat - akkor is, ha szamszakilag a penzuknel vannak. Es persze mindenki mast is ugyanezert rosszabb helyzetbe hoz: senki sem tudja, hogy o lesz-e a kovetkezo aldozat.

-A nagy valoszinusegu esetek kozul a rosszabb, ha bezarnak a kirabolt cegek. Ekkor csokken a verseny, ezert a maradek (fel) monopolium durvan meg fogja emelni az arreset, hatalmas profitot elerve (ami nyilvan nem lesz kozgazdasagi ertelemben vett hatalmas profit, mert reszben kamu koltsegekkel eltuntetik, reszben valos koltsegkent kifizetik azoknak, akik meghoztak ezeket a szabalyokat). Ekkor a tobbi ceg meg inkabb erezni fogja a jogbiztonsag hianyat, ezert a nem kirabolt cegek hatalmas tomegben lemondanak a tervezett beruhazasaikrol lassan felszamolasra itelve magukat; esetleg gyorsan felszamolasra kerulnek.

-A fentiekkel parhuzamosan, lenyegeben biztos valoszinuseggel beall valamekkora aruhiany. Amit mestersegesen hozott letre a kormany azzal, hogy belenyult a piaci folyamatokba, hogy ne erje meg a cegeknek a szolgaltatas.
Erre jo pelda az uzemanyag, ahol specialis helyzetben van a MOL: a 90-es evekben nagyberuhazassal, sok penzel es sok tudassal elerte, hogy rossz minosegu koolajbol is tud jo minosegu uzemanyagot elerni. Ez a beruhazas azota sokszorosan megterult, ezert a 2000-es evektol kezdve sokkal-sokkal nagyobb arressel dolgozhat, mint pl. az OMV, SHELL, .... . Hosszu idon at ez jol mukodott, de amikor az uzemanyagarsapka miatt ez utobbiak veszteseggel adhattak volna csak el nalunk nagykerkent az uzemanyagot, akkor mind kivonultak. Aztan amikor technikai okokbol csokkent a MOL termelese, akkor egyszeruen elfogyott az uzemanyag, hiszen ezek a cegek bolondok lettek volna veszteseggel eladni.

Bel
Hatalmas +1
Ennél jobban nehéz lenne összefoglalni. A nagybetűs szűk réteg telhetetlensége pedig nem ismer határokat. És amíg ez nem változik meg szép lassan, addig a közgazdaságtan, a jogtan és társai csak egy olyasvalami lesz, mint a biblia amit sokan előszeretettel úgy fordítanak ki, mint egy zoknit. Sok lúd disznót győz ide nem érvényes.
Mindenki vár valamit...
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2023.01.28. 16:01 ja, tényleg nem érted.

A Mwst/VAT a kereskedő árrését adóztatja. Tehát minden rátett 10 forintból (amiből a kereskedő él) nálunk 2,7-et azonnal elvesz.

Tehát brutálisan megadóztatja az értéklánc tagjait, drasztikusan növelve végül a fogyasztói árat.

És az áfa név pont félrevezető. Az Mwst/VAT mutatja a valós tartalnat.

(Mehrwertsteuer, Value Added Tax)
“ És az áfa név pont félrevezető.”
Most őszintén, mi lehet nem félrevezető a közgazdaságtanban és a jogtanban? :?
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2023.01.28. 16:10 “ És az áfa név pont félrevezető.”
Most őszintén, mi lehet nem félrevezető a közgazdaságtanban és a jogtanban? :?
Az angol neve tűpontos mégis😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2023.01.28. 16:11 Az angol neve tűpontos mégis😉
Hozzáadott érték adója….

Irónia ON
Még több sarcot, még több adóóót!! Különben túl sok marad a bevételből, fizetésből és majd gondot okoz az elköltése.
Irónia OFF

Asszem be is fejeztem…
Mindenki vár valamit...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2023.01.28. 14:19 segítek és összefoglalom az írásodat: az ársapkánál nagyobb komcsi f@ssság nem nagyon létezik, mégsem sikerült a rengeteg történelmi példából levonnunk a megfelelő konzekvenciát
Szia,

+1, de azert felul lehet mulni: fenyegetessel elvenni az emberek megtakaritasat.

Eddig 2-szer vettek el a magannyugdijat Magyarorszagon, viszont Rakosi szamara plusz pont, hogy ezzel parhuzamosan azoknak is adott nyugdijat, akik a korabbi nyugdijrendszerben nem kaptak volna.

Bel
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Ez már nagyon politika! Kérem ezt inkább privátban, vagy máshol tárgyaljátok meg!
I am the law.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ezt csak úgy, komment nélkül.
FB_IMG_1674944877671.jpg
Avatar
zolee1988
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2023.02.01. 08:09
Tartózkodási hely: Zámoly

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zolee1988 »

Sziasztok,
kezdő fegyvertartó vagyok, inkább csak örömködni vettem egy gáz-riasztót, mintsem önvédelemre. bár már megkértem rá a viselésit :)
sokszor van kezemben éles fegyver, rengeteget lőttem már, járok ki lőni élessel barátokkal, és nemrég elkezdem a sportlövészetet is légpuskával.
tavaly vettem egy airsoft AK47 replikát, szeretem is, de nem hozta azt az érzést. kellett valami plusz, ami saját, ami hangos, olyan, mint az "igazi".
több hete olvasom már ezt a fórumot, kb ismerem már a stílust. biztosan ki fogtok nevetni, megszólni, de hát nem apácazárdában vagyunk.
(és hogy milyen ragályos a gázriasztó, már elkezdtem gondolkodni forgótáras beszerzésén is)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zolee1988 írta: 2023.02.02. 09:03 Sziasztok,
kezdő fegyvertartó vagyok, inkább csak örömködni vettem egy gáz-riasztót, mintsem önvédelemre. bár már megkértem rá a viselésit :)
sokszor van kezemben éles fegyver, rengeteget lőttem már, járok ki lőni élessel barátokkal, és nemrég elkezdem a sportlövészetet is légpuskával.
tavaly vettem egy airsoft AK47 replikát, szeretem is, de nem hozta azt az érzést. kellett valami plusz, ami saját, ami hangos, olyan, mint az "igazi".
több hete olvasom már ezt a fórumot, kb ismerem már a stílust. biztosan ki fogtok nevetni, megszólni, de hát nem apácazárdában vagyunk.
(és hogy milyen ragályos a gázriasztó, már elkezdtem gondolkodni forgótáras beszerzésén is)
Üdv az ápoltak között! :D
Kellemes időtöltést és kívánok a lőtéren és a fórumon, rövidesen úgyis lesz majd ezerféle új vasad, megcsappanó bankszámlád és értetlenkedő barátnőd/feleséged. :-)

A kulcsmondat: "Drágám, neked cipőből van nagyon sok, tudod, minden évszak, minden időjárás, minden hangulat más-más cipőt kíván. Hát a fegyverekkel ugyanez a helyzet, ezért van nekem meg ezekből sok.

A folyamat ismerős, sokan kezdtük a gázriasztóval, aztán egy idő után a "teljesen élethű replika, de csak olyan mint..." életérzést megunva mentünk az éles vonal felé. Valakiben aztán ez is lecsörög, valaki meg évtizedekig csinálja.
A kifejezetten kezdőknek szóló topik olvasgatását csak ajánlani tudom, sok olyan infó van benne amit a különböző fegyverfélék vásárlása előtt tudni érdemes, vagy az engedélyezési folyamatok is szépen össze vannak szedve.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zolee1988 írta: 2023.02.02. 09:03 Sziasztok,
kezdő fegyvertartó vagyok, inkább csak örömködni vettem egy gáz-riasztót, mintsem önvédelemre. bár már megkértem rá a viselésit :)
sokszor van kezemben éles fegyver, rengeteget lőttem már, járok ki lőni élessel barátokkal, és nemrég elkezdem a sportlövészetet is légpuskával.
tavaly vettem egy airsoft AK47 replikát, szeretem is, de nem hozta azt az érzést. kellett valami plusz, ami saját, ami hangos, olyan, mint az "igazi".
több hete olvasom már ezt a fórumot, kb ismerem már a stílust. biztosan ki fogtok nevetni, megszólni, de hát nem apácazárdában vagyunk.
(és hogy milyen ragályos a gázriasztó, már elkezdtem gondolkodni forgótáras beszerzésén is)
Párkapcsolatban el kell érni arra a szintre, hogy annyi fegyvered legyen, hogy simán rámondhasd az újra, hogy hát ez már ezer éve megvan. Illetve fegyvertáskánál csak egyet szabad használni új vásárlásához, így megszokja a szeme ugyan azt a táskát és nem (mindig) kérdezi,hogy ez most megint egy új? :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zolee1988 írta: 2023.02.02. 09:03 Sziasztok,
kezdő fegyvertartó vagyok, inkább csak örömködni vettem egy gáz-riasztót, mintsem önvédelemre. bár már megkértem rá a viselésit :)
sokszor van kezemben éles fegyver, rengeteget lőttem már, járok ki lőni élessel barátokkal, és nemrég elkezdem a sportlövészetet is légpuskával.
tavaly vettem egy airsoft AK47 replikát, szeretem is, de nem hozta azt az érzést. kellett valami plusz, ami saját, ami hangos, olyan, mint az "igazi".
több hete olvasom már ezt a fórumot, kb ismerem már a stílust. biztosan ki fogtok nevetni, megszólni, de hát nem apácazárdában vagyunk.
(és hogy milyen ragályos a gázriasztó, már elkezdtem gondolkodni forgótáras beszerzésén is)
A legegyszerűbb megoldás, hogy valami olyanod legyen, ami hozza az éles fegyver fílinget, de nem kell hozzá tartási engedély, az valami startpatronos muzeális, amibe ólom gömblövedék vagy diabolo megy.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

smith15 írta: 2023.02.02. 10:06 Párkapcsolatban el kell érni arra a szintre, hogy annyi fegyvered legyen, hogy simán rámondhasd az újra, hogy hát ez már ezer éve megvan. Illetve fegyvertáskánál csak egyet szabad használni új vásárlásához, így megszokja a szeme ugyan azt a táskát és nem (mindig) kérdezi,hogy ez most megint egy új? :D
Nekem az jött be, hogy ha bármikor zavarja, szóljon, és akkor ugyanazt a pénzösszeget eliszom+elkurvázom. :-D Soha nincs gond az új fegyverből, esetenként ki szokta őket próbálni. Illetve újabban légpuskánál a "fiamnak veszem" is jó jelige. :-) Nyilván soha nem a konyhapénzről van szó.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2023.02.02. 13:26 Nekem az jött be, hogy ha bármikor zavarja, szóljon, és akkor ugyanazt a pénzösszeget eliszom+elkurvázom. :-D Soha nincs gond az új fegyverből, esetenként ki szokta őket próbálni. Illetve újabban légpuskánál a "fiamnak veszem" is jó jelige. :-) Nyilván soha nem a konyhapénzről van szó.
+1

Jól kell párt választani, és akkor nem lesz gond. ;)

A feleségem szerencsére nagyon megértő. Megbeszéltük, hogy 40 felett sok férfi életközépúti válságot él meg. Van, aki egyik napról a másikra piros sportkocsit vesz, 18 éves csajokat hajt fel, műhajat ültet be, és úgy általában véve nevetségesen viselkedik. A lövészet ártalmatlan, vállalható hobbi. Nem hízlal, nem erkölcstelen, és nem is törvénytelen. Ameddig nem a konyhapénz, a gyerekek taníttatása, vagy a nyugdíj megy el rá, mindenki boldog… 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2023.02.02. 13:26 Nekem az jött be, hogy ha bármikor zavarja, szóljon, és akkor ugyanazt a pénzösszeget eliszom+elkurvázom.
Ezt felírom, hátha jól jön majd valamikor :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése