Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.01.24. 18:33 Forgót 9x19 kaliberben?
Az is jó. :) Rövidebb a dob. 8-)
Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:19 vizipisztoly
Pontosabban vízipisztoly.


:-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.01.24. 21:31 Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.
+1
Önvédelemre csak akkor látom értelmét, ha a backup fegyver is 9x19. Vagy méginkább fordítva, snubbie revolvernél, ami egy klasszikus szolgálati öntöltőt egészít ki.

Sportra tényleg gyorsabb a moon clip. IPSCben gyk mindenki peremnélküli lőszeres revolverrel tolja. IDPAban viszont tilos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:04 Ugyanitt szerény összegért “gun bunny” lelőhely koordinátái olcsón eladó.
Jöhet :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:04 Ez kurvalyó :mrgreen:

A hazai lőtereken MINDEGYIK típussal találkoztam. Tűpontos profilozás

Ugyanitt szerény összegért “gun bunny” lelőhely koordinátái olcsón eladó.
Sziasztok,

Nyilvan belulrol nehezebb latni a fatol az erdot, de a CZ GUN owner-t valaki elmagyarazna? :-)

Koszi,
Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:47 +1
Önvédelemre csak akkor látom értelmét, ha a backup fegyver is 9x19. Vagy méginkább fordítva, snubbie revolvernél, ami egy klasszikus szolgálati öntöltőt egészít ki.

Sportra tényleg gyorsabb a moon clip. IPSCben gyk mindenki peremnélküli lőszeres revolverrel tolja. IDPAban viszont tilos.
A mi világunkban, ahol a jól gombásodó expanzív lőszer önvédelemre tilos, reális válsztás lehet egy 9x19 ami a leghozzáférhetőbb zombiapokalipszis esetére, és egy forgó, ami .38SP-ra töltve nem annyira overkill.
Egy párhuzamos univerzumban a Glock 19 mellé csak az a dilemma, hogy backupnak a Glock 43 nem fogadja a 19-es tárját, a Glock26 viszont kicsit széles... és akkor felfújod magad és csak úgy veszel egy 9-es Ruger LCR-t.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.01.24. 21:31 Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.
A 9 mm mellé nem kell más, mert messze a leggyakoribb, legtöbb felé maggal szerelt, legolcsóbb etetni v. lőszert szerezni hozzá, és kb ez maximum teljesítmény amit snubbie-ba érdemes még betenni, úgy hogy valóban uralható egy kézzel is. Ráadásul a 0.38 nagyjából kétszer áron van a kilenceshez képest. a 0.357 meg drágább.
A 0.357 csak arra jó, hogy plusz védelmet ad ha töltött lőszert használsz. Annak az értelmes alsó határa minimum 3".
Egy 3" 7 lovetű 0.357 viszont valóban jó általános pisztoly.
Ha nyerek a lottón, lesznek jelek...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.01.24. 21:55 Sziasztok,

Nyilvan belulrol nehezebb latni a fatol az erdot, de a CZ GUN owner-t valaki elmagyarazna? :-)

Koszi,
Bel
Az ilyen hipster márka, lásd még Iphone, helyi termelői kézműves bio vegán piac, stb ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.01.24. 22:20 A 9 mm mellé nem kell más,
Az álláspontomat lejjebb megírtam, nem értünk egyet, de nem baj. Kívánom neked hogy beüssön a főnyeremény, és várom a fotósban az eredményét. :-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.01.24. 22:49 Az álláspontomat lejjebb megírtam, nem értünk egyet, de nem baj. Kívánom neked hogy beüssön a főnyeremény, és várom a fotósban az eredményét. :-)
Inkább személyesen egy közös mókán.
Csak ahhoz előbb kell találnom egy nyertes szelvényt.
😀
A snubbikról sok jó dolog van itt, érdemes belenézni.
https://snubnose.info/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TUDNÁM MI A FÄSZT KERES EZ A JOGBAN...
zora írta: 2023.01.24. 21:31 Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.

A Korth Sky Marshall valóban nagyon jónak nézett ki papíron.

Aztán lőni kifejezetten szar volt vele, a magas építés miatt irreálisan nagyot rúgott a kimenő teljesítményhez és a jó markolathoz képest. Valamint a tesztpéldány folyamatosan akadt.

BTW: a Taurusnak úgy rémlik volt kifejezetten a 9 mm Lugerhez (meg később a .380 ACP)-hez tervezett rövidebb dobos és TOKOS snubbieja.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kel-Tec KSG410: kicsiny bullpup duplacsőtáras sörétes
(Idehaza vadászatra beíratható-e? A hírből kiderül!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kel-tec ... s-soretes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.01.24. 22:26 Az ilyen hipster márka, lásd még Iphone, helyi termelői kézműves bio vegán piac, stb ;)
Szia,

Koszi!

Talan azert nem ertettem, mert nalunk messze olcsobbak a CZ-k, mint a legalabb olyan minosegu mas gyartok termekei.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
A sedo narancsnak mi a letjogosultsaga? 8-)

bel írta: 2023.01.25. 10:09 Szia,

Koszi!

Talan azert nem ertettem, mert nalunk messze olcsobbak a CZ-k, mint a legalabb olyan minosegu mas gyartok termekei.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.01.25. 10:09 Szia,

Koszi!

Talan azert nem ertettem, mert nalunk messze olcsobbak a CZ-k, mint a legalabb olyan minosegu mas gyartok termekei.

Bel
Ez inkább az USA-ban igaz, ahol ez a tengerentúli titkos favorit ínyenc márka. De ott is csak egy vicc, nem kell túl sokat belegondolni. A fegyvereim 50%-a nekem is CZ vagy Alfa (ami szinte CZ).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.01.24. 22:20 A 0.357 csak arra jó, hogy plusz védelmet ad ha töltött lőszert használsz. Annak az értelmes alsó határa minimum 3".
Szia,

1.75"
Kép

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.01.25. 10:12 Szia Bel,
A sedo narancsnak mi a letjogosultsaga? 8-)
Szia,

Hogy akit zavar a Shadow ara, az is tudjon maganak CZ-t valasztani. :-)

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.01.25. 10:13 Szia,

1.75"
Kép

Bel
Ez nem 0.357.
Ez meg mindig 0.38 wadcutter.
:-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.01.25. 10:31 Ez nem 0.357.
Ez meg mindig 0.38 wadcutter.
:-)
Szia,

Rosszul emlekszel. A .38 wadcutter kb 1.2 cm atmeroju lukat csinalt (vagyis a 9 mm-es atmeronel nagyobbat, mert gombasodott, lasd a lenti kepet).

Az eredeti (altalad is beidezett) kep kozepen lathato, mintegy 5-7 cm atmeroju "daralt hus" tartalmu ureget .357 magnum Remington SJHP loszer 1.75 "-os csovu SW 360PD revolverbol love okozta.

Errol a revolverrol reszletes leiras itt (tenyleg errol, es nem csak ilyenrol :-)).

.38 wadcutter gombasodott lovedek:
Kép

Kozepen a hasznalt loszer oldalnezetben:
Kép

A hasznalt loszer szembol:
Kép

Nehany korabbi foto a fegyver elsuteserol:
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.01.25. 11:40 Szia,

Rosszul emlekszel. A .38 wadcutter kb 1.2 cm atmeroju lukat csinalt (vagyis a 9 mm-es atmeronel nagyobbat, mert gombasodott, lasd a lenti kepet).

Az eredeti (altalad is beidezett) kep kozepen lathato, mintegy 5-7 cm atmeroju "daralt hus" tartalmu ureget .357 magnum Remington SJHP loszer 1.75 "-os csovu SW 360PD revolverbol love okozta.

Errol a revolverrol reszletes leiras itt (tenyleg errol, es nem csak ilyenrol :-)).

.38 wadcutter gombasodott lovedek:
Kép

Kozepen a hasznalt loszer oldalnezetben:
Kép

A hasznalt loszer szembol:
Kép

Nehany korabbi foto a fegyver elsuteserol:
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel

Szerinted ki szedi ki a lövedéket?
Azt sérülést a wadcutter csinálta, alig találtam meg a csontüregben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2023.01.25. 11:40 Szia,

Rosszul emlekszel. A .38 wadcutter kb 1.2 cm atmeroju lukat csinalt (vagyis a 9 mm-es atmeronel nagyobbat, mert gombasodott, lasd a lenti kepet).

Az eredeti (altalad is beidezett) kep kozepen lathato, mintegy 5-7 cm atmeroju "daralt hus" tartalmu ureget .357 magnum Remington SJHP loszer 1.75 "-os csovu SW 360PD revolverbol love okozta.



Bel

A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:08 A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
A fizika az fizika.
A snubby már +p tolténnyel is nehezen uralható, de már a normál fmj 0.38 al is érezhető a különbség a wadcutterhez képest.
Amelyik lőszerrel nem tudsz 10 méteren, 10 centiméteres szórást lőni, normál tempóban, az a lőszer nem a barátod.
Ráadasul eséllyel hogy nem igazán fog ebből a csőhosszbol a HPloszer HPkent viselkedni lásd a black mamba a kutyakonzenzerven.
Ezért használnak sokan ezekben a fegyverekben wadcuttert. ami meglepően jó hatásfokú ebben a csőhoszban, de olvastam olyat is, hogy régebben voltak amerikai rendőrök akik "benne felejtették" a teljes méretű szolgálati revolvereikben a szabvány szolgálati tiszta ólom "black widowmakernek" becézett lőszerek helyett.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.25. 12:33 A fizika az fizika.
A snubby már +p tolténnyel is nehezen uralható, de már a normál fmj 0.38 al is érezhető a különbség a wadcutterhez képest.
Amelyik lőszerrel nem tudsz 10 méteren, 10 centiméteres szórást lőni, normál tempóban, az a lőszer nem a barátod.
Ráadasul eséllyel hogy nem igazán fog ebből a csőhosszbol a HPloszer HPkent viselkedni lásd a black mamba a kutyakonzenzerven.
Ezért használnak sokan ezekben a fegyverekben wadcuttert. ami meglepően jó hatásfokú ebben a csőhoszban, de olvastam olyat is, hogy régebben voltak amerikai rendőrök akik "benne felejtették" a teljes méretű szolgálati revolvereikben a szabvány szolgálati tiszta ólom "black widowmakernek" becézett lőszerek helyett.
Ne terelj!

1. A Black mamba nem JHP, félméteres csőből sem.

2. Az, hogy ki mit tud uralni, az nagyban egyénfüggő. Én speciel csak korlátozottan tudom uralni a Ti-Sc .357 Magnumokat, mert 50 lövésnél kevesebbtől vérzik a kezem, fáj a csuklóm. De egy 2" körüli full acél snubbiet meg már könnyedén tudok uralni, 5-lövetűt is, 6-lövetűt meg pláne. YMMV.

3. A 40+ évvel ezelőtt revolvert viselt amerikai rendőrök sztorijai helyett a már évek óta kapható, kifejezetten rövid csőhöz optimalizált effektíven expandáló lőszerekkel kéne foglalkozni 2023-ban.

(Bár itthon az egész full irreleváns, ugye.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:08 A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Be örülnék ha ilyen gondjaink lennének - hogy milyen lőszert töltsünk az éles önvédelmi fegyverbe. Legtöbb fórumtársnak a gumis pótcselekvés, meg a sport-otthonvédelmi vonal az egyetlen járható út. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:41 Ne terelj!

1. A Black mamba nem JHP, félméteres csőből sem.

2. Az, hogy ki mit tud uralni, az nagyban egyénfüggő. Én speciel csak korlátozottan tudom uralni a Ti-Sc .357 Magnumokat, mert 50 lövésnél kevesebbtől vérzik a kezem, fáj a csuklóm. De egy 2" körüli full acél snubbiet meg már könnyedén tudok uralni, 5-lövetűt is, 6-lövetűt meg pláne. YMMV.

3. A 40+ évvel ezelőtt revolvert viselt amerikai rendőrök sztorijai helyett a már évek óta kapható, kifejezetten rövid csőhöz optimalizált effektíven expandáló lőszerekkel kéne foglalkozni 2023-ban.

(Bár itthon az egész full irreleváns, ugye.)
Csináltunk lőszerekkel, fegyverekkel osszehasonlito tesztet egy nagyon gyakorlott ilyen önvédelmi fegyverrel rendelkező sporttarssal.
Egyértelműen jobbnak ítélte meg a wadcuttert.
Ez volt az én véleményem is. Egy nagy hátrányuk van, nem használható normálisan gyorstöltővel.
Uralás alatt pedig mást értünk. Nekem az az uralás, ha nullásra van lőve vele egy komplex pálya akár 18 méterre lévő célokkal is.
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.01.25. 12:56 Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Be örülnék ha ilyen gondjaink lennének - hogy milyen lőszert töltsünk az éles önvédelmi fegyverbe. Legtöbb fórumtársnak a gumis pótcselekvés, meg a sport-otthonvédelmi vonal az egyetlen járható út. :roll:
+1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07 Csináltunk lőszerekkel, fegyverekkel osszehasonlito tesztet egy nagyon gyakorlott ilyen önvédelmi fegyverrel rendelkező sporttarssal.
Egyértelműen jobbnak ítélte meg a wadcuttert.
Ez volt az én véleményem is. Egy nagy hátrányuk van, nem használható normálisan gyorstöltővel.
Uralás alatt pedig mást értünk. Nekem az az uralás, ha nullásra van lőve vele egy komplex pálya akár 18 méterre lévő célokkal is.
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
Tesztek:
https://www.luckygunner.com/labs/revolv ... tics-test/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
Izsonyú nehéz veled vitatkozni.

Leírom 2x, hogy
VAN
MÁR
BŐVEN
OLYAN
JHP
AMIT
RÖVID!!!
CSŐBŐL
MEGBÍZHATÓ
EXPANDÁLÁSRA
FEJLESZTETTEK KI.


Ezután 2x letagadod a nyilvánvaló valóságot.

---

Majd arra hivatkozol, hogy valami önvédelmis ismerősödnek a wad cutter jobban bejött. MIHEZ KÉPEST??? A modern JHP-hez képest? Baszki az összes mértékadó tesztelő kb. mást mond.

Majd folyamatosan ködösítesz, random hasraütésszerű lőtávokat dobsz be a fegyver uralása kapcsán. Mert akkor az szubjektív.

Bocs, de most ez kezd pont olyan lenni, mint az öregharcosok "a péjahatvanhárommal néphaccseregbajnokségot lőttem '78-ban, nagyon fáin pisztoly az" dumái.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2023.01.25. 12:56 Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Be örülnék ha ilyen gondjaink lennének - hogy milyen lőszert töltsünk az éles önvédelmi fegyverbe. Legtöbb fórumtársnak a gumis pótcselekvés, meg a sport-otthonvédelmi vonal az egyetlen járható út. :roll:
Ennyire azért már ne piszkáljuk egymást… Egyéb nézetkülönbségekből ne extrapoláljunk más témákra!

A Lucky Gunneren is körbejárták a .38 wad cutter önvédelemre alkalmasságát: Wadcutter Ammo for Self-Defense.
Közel sem annyira reménytelen, mint vártam: .38 Special and .357 Magnum Self-Defense Ammo Ballistics Test.
Lucky Gunner Winchester .38 wadcutter.png
Főleg, hogy a hipotetikus önvédelmi célra viselt lőfegyverembe ezt a nagyon is nem-hipotetikusan restriktív Magyarországon is betölthetem, egyáltalán: a csodalőszerekkel ellentétben ez (tudtommal) folyamatosan kapható. - Örülök, hogy működik az, ami van. Még ha van is jobb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
42 forrása alapján, JAJMENNYIRENEMEXPANDÁLT. Értem, biztos ők csináltak valamit rosszul. Vagy szememnek sem hihetek.
357 snubbie loads exp.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.25. 13:27 42 forrása alapján, JAJMENNYIRENEMEXPANDÁLT. Értem, biztos ők csináltak valamit rosszul. Vagy szememnek sem hihetek.

357 snubbie loads exp.jpg
Már megint ez a feltétlen nyugat imádat ;)
Az FMJ a legjobb lőszer, pa63-ból kilöve, mer'azzal kettő nyugati beszivárgó diverzánsot is keresztül lehet lőni, ha egymás után vannak... Így a népgazdaságnak is jelentős megtakarítás érhető el , ugyebár mert egy lövés, két kapitalista diverzáns.. ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.01.25. 07:39 Kel-Tec KSG410: kicsiny bullpup duplacsőtáras sörétes
(Idehaza vadászatra beíratható-e? A hírből kiderül!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kel-tec ... s-soretes/

Kép
ha kap6ó lesz hazánkban szóljatok

veszek egyet
ez majdnem olyan jónak tűnik, mint egy revolverouska
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2023.01.25. 18:17 ha kap6ó lesz hazánkban szóljatok

veszek egyet
ez majdnem olyan jónak tűnik, mint egy revolverouska
12/76-osból hozott be az egyik debreceni cég. Asszem mind2 elromlott hamar.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.01.25. 18:23 12/76-osból hozott be az egyik debreceni cég. Asszem mind2 elromlott hamar.
akkor javaslom a fegyverkereskedőinknek, hogy várjanak fél évet, és ha az amcsi közvélekedés szerint megbíz6ó a konstrukció, akkor hozassanak be nekem egyet
hátha ennél a modellnél már megoldották a nagytesó gyerekbetegségeit
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2023.01.26. 18:42 Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
Hornady Eld - X, Match, SST, A Max, NORMA Oryx, mindet jól hordja.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah a partizan mostani sorozatát azt nem szereti. (legalább is ami nálam van).

Trailm írta: 2023.01.26. 18:42 Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.01.27. 08:44 Nah a partizan mostani sorozatát azt nem szereti. (legalább is ami nálam van).
Melyik sorozatod van belőle, gondolom az első (prvi) ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

PPU, nem rég vettem, ebből szorul a hüvely, összevissza mennek a lövések.
WildBear23 írta: 2023.01.27. 09:01 Melyik sorozatod van belőle, gondolom az első (prvi) ;)
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2023.01.27. 09:02 PPU, nem rég vettem, ebből szorul a hüvely, összevissza mennek a lövések.
Picit több por van benne mint kéne.Várd meg míg mínusz 20 fok lessz és akkor próbáld meg😁
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb CSODÁLATOS példa arra, hogy Ámerikában minden baromságból el lehet adni párezer darabot: Bond Arms .45-70 Cyclops egylövetű kéziágyú

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bond-ar ... -keziagyu/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2023.01.30. 06:21 Újabb CSODÁLATOS példa arra, hogy Ámerikában minden baromságból el lehet adni párezer darabot: Bond Arms .45-70 Cyclops egylövetű kéziágyú
Mi volt a baj a kétlövetű előddel: American Derringer M-4 Alaskan Survival?
Igen, tudom, hogy American Derringer ≠ Bond Arms. - De csak ezért nem kellett volna egylövetűt tervezni. A kétlövetűség adta plusz tömeg jól jön a hátrarúgás szempontjából. Aki pedig panaszkodik, hogy húzza az oldalát, az reménytelenül nem képes belátni, hogy a koncepció sehogy sem eredményez jó megoldást.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2023.01.30. 09:55 Mi volt a baj a kétlövetű előddel: American Derringer M-4 Alaskan Survival?
Igen, tudom, hogy American Derringer ≠ Bond Arms. - De csak ezért nem kellett volna egylövetűt tervezni. A kétlövetűség adta plusz tömeg jól jön a hátrarúgás szempontjából. Aki pedig panaszkodik, hogy húzza az oldalát, az reménytelenül nem képes belátni, hogy a koncepció sehogy sem eredményez jó megoldást.
Ööö, a kétlövetűség NAGYOBB hátrarúgást eredményez, hiszen az egylövetűnél TÖMÖR VAS van a másik csőfurat (levegő) helyén.

(De egyiknek sincsen semmi értelme.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.30. 10:01 (De egyiknek sincsen semmi értelme.)
Ezeknek az értelme szvsz. kizárólag a "f.ckyeah akkorát rúg hogy kicsavarja a csuklómból!" életérzés. A sokmilliós péniszpótlék utcai sportkocsiknak sincsen semmilyen praktikus haszna, ellenben az egyik nagyon komoly buy factor-a V12-es vagy akármilyen motor horgő-üvöltő hangja, amikor rálépnek a gázra... természetesen a "mert megtehetem" érzésen kívül! :D

A mai vásárlók egyre nagyobb része már csak az élmény kedvéért vásárol és fogyaszt. A praktikum senkit nem érdekel, a látvány és az érzés a fontos. (Lásd Nálatok a nikkelezett nagyburetták megtörhetetlen uralma a toplisták élén.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rock Island Armory LI380 – GÁTLÁSTALAN koppintás az alsó árszegmensben

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rock-is ... egmensben/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Az SVIR rendszerben hogy lehet versenyre regisztrálni?
Köszi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.31. 15:23 Sziasztok!

Az SVIR rendszerben hogy lehet versenyre regisztrálni?
Köszi.
Ha van accountod, belépsz, és azzal. Vagy szólsz olyannak, akinek van.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.31. 15:37 Ha van accountod, belépsz, és azzal. Vagy szólsz olyannak, akinek van.
Thx. Hogy lehet accountot szerezni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2023.01.31. 15:43 Thx. Hogy lehet accountot szerezni?
A sportegyesületed vezetője tud neked kérni (legalábbis engem így hajtottak el az MSSz-től, hogy kérjem az egyesületemen keresztül).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.31. 15:43 Thx. Hogy lehet accountot szerezni?
Az egyesületben szokott lenni 1-2-3 ember, akinek van, ők intézik a SVIR-ben az intéznivalót, pl. a verseny létrehozását, lövők regisztrációját. Aki a kapcsolattartó az MSSz felé, annak kell megkérnie neked, pl. az egyesület vagy a lőtér vezetője, aki erre jogosult.

Az accountok a jogosítványuk szerint csak a saját egyesületi embereket látják, őket tudják csak regelni, saját versenyeket létrehozni, adminisztrálni stb. Így hiába van SVIR hozzáférésem, neked sajnos akkor sem tudok segíteni, mert nem látom a ti egyesületetek tagjait.

Ha egy versenyetekre nem online, hanem a helyszínen regisztrálnak "idegen" lövők, azt egy élmény elintézni, hogy megjelenjenek az eredményjegyzékben, hogy tudj nekik lőeredményt rögzíteni. Ilyenkor csak az MSSz tud segíteni, a más egyesületek tagjait utólag, egyedileg regisztrálják a versenyre.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.31. 21:43 Az egyesületben szokott lenni 1-2-3 ember, akinek van, ők intézik a SVIR-ben az intéznivalót, pl. a verseny létrehozását, lövők regisztrációját. Aki a kapcsolattartó az MSSz felé, annak kell megkérnie neked, pl. az egyesület vagy a lőtér vezetője, aki erre jogosult.

Az accountok a jogosítványuk szerint csak a saját egyesületi embereket látják, őket tudják csak regelni, saját versenyeket létrehozni, adminisztrálni stb. Így hiába van SVIR hozzáférésem, neked sajnos akkor sem tudok segíteni, mert nem látom a ti egyesületetek tagjait.

Ha egy versenyetekre nem online, hanem a helyszínen regisztrálnak "idegen" lövők, azt egy élmény elintézni, hogy megjelenjenek az eredményjegyzékben, hogy tudj nekik lőeredményt rögzíteni. Ilyenkor csak az MSSz tud segíteni, a más egyesületek tagjait utólag, egyedileg regisztrálják a versenyre.
Szia,

köszi, az egyesület vezetőm már beregisztrált.
Igazából az nem volt tiszta, hogy
- csak az egyesület vezetőknek van SVIR accountja
- vagy a sportlövőknek is.

Úgy latom, valahol a kettő között.
A MSSz honlapján nem találtam erről infót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.31. 22:07 Szia,

köszi, az egyesület vezetőm már beregisztrált.
Igazából az nem volt tiszta, hogy
- csak az egyesület vezetőknek van SVIR accountja
- vagy a sportlövőknek is.

Úgy latom, valahol a kettő között.
A MSSz honlapján nem találtam erről infót.
Annak van/kell, aki az egyesület dolgait az MSSZ felé intézni szokta/fogja. Nálunk ketten vagyunk, sem az egyesület társadalmi elnökének, se a társadalmi ügyvezetőnek nincs, mivel ők a számítógépről annyit tudnak, hogy villannyal megy. Az ő korukban már nem fognak ilyen dolgokat megtanulni, inkább megcsináltatják velünk a melót, sokkal kényelmesebb... :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.01.31. 22:17 Annak van/kell, aki az egyesület dolgait az MSSZ felé intézni szokta/fogja. Nálunk ketten vagyunk, sem az egyesület társadalmi elnökének, se a társadalmi ügyvezetőnek nincs, mivel ők a számítógépről annyit tudnak, hogy villannyal megy. Az ő korukban már nem fognak ilyen dolgokat megtanulni, inkább megcsináltatják velünk a melót, sokkal kényelmesebb... :lol:
Szerintem az egész MSSZ-es online rendszerre ráférne egy jó nagy fejlesztés. A MDLSZ rendszere nagyon jól használható, egyszerű, gyakorlatilag mindent egy-két kattintás elintézni, valami ilyen lenne az ideális.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PSA STG44 – modern Sturmgewehr-replika

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/psa-stg ... r-replika/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.01.31. 22:30 Szerintem az egész MSSZ-es online rendszerre ráférne egy jó nagy fejlesztés. A MDLSZ rendszere nagyon jól használható, egyszerű, gyakorlatilag mindent egy-két kattintás elintézni, valami ilyen lenne az ideális.
+1

Döbbenetes a különbség, az MDLSZ javára. Váltáskor szembesültem vele.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2023.01.31. 22:30 Szerintem az egész MSSZ-es online rendszerre ráférne egy jó nagy fejlesztés. A MDLSZ rendszere nagyon jól használható, egyszerű, gyakorlatilag mindent egy-két kattintás elintézni, valami ilyen lenne az ideális.
+1 Borzasztó az egész.
Idén váltottam ki MDLSZ licencet, lényegesen egyszerűbb az ügyintézés.
Kb. akkora előrelépés ilyen terén, mint amikor létrehozták az ügyfélkaput, és nem kellett már minden piszlicsáré dolog miatt órákat sorban állni valamilyen hivatalban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.02.01. 08:12 +1

Döbbenetes a különbség, az MDLSZ javára. Váltáskor szembesültem vele.
Nana, ha egy aszteroida elpusztítja a Földet, keresheted az MDLSz-t, nem lesz többé!

De a MSSz akkor is működni fog még jó 30 évig, mert kb. annyira van elmaradva a jelentől.
Ha bemész, érezni még benn a szocializmus utolsó leheletét, elvtársak és elvtársnők, KISZ-szoba, vörös nyakkendő.

Ott én sem Bear vagyok, hanem (a kartotékom szerint) Táváris Medvegy. ;)

Egy előnye van, hogy csak évi egy minősülés kell, az imperialista MDLSz-nél meg három.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.02.01. 09:35 Nana, ha egy aszteroida elpusztítja a Földet, keresheted az MDLSz-t, nem lesz többé!

De a MSSz akkor is működni fog még jó 30 évig, mert kb. annyira van elmaradva a jelentől.
Ha bemész, érezni még benn a szocializmus utolsó leheletét, elvtársak és elvtársnők, KISZ-szoba, vörös nyakkendő.

Ott én sem Bear vagyok, hanem (a kartotékom szerint) Táváris Medvegy. ;)

Egy előnye van, hogy csak évi egy minősülés kell, az imperialista MDLSz-nél meg három.
Na de azt az egyet mennyivel nagyobb nyűg leadminisztrálni! Vagy fegyvert venni... Mindenért postára, mindent személyesen!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Van valaki aki a CZ gyári boltjából, Brno-ból hozott be 16-os nyomtatvánnyal sportcélú lőfegyvert?
Ráírnék privátban ha nem bánja, hogy mi volt a tapasztalata, meg még pár részlet érdekelne.
Lesz egy utam egyébként is áprilisban arrafelé, és lehet hoznék haza ezt-azt a sörön kívül, ha már arra járok. ;-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.02.01. 10:13 Van valaki aki a CZ gyári boltjából, Brno-ból hozott be 16-os nyomtatvánnyal sportcélú lőfegyvert?
Ráírnék privátban ha nem bánja, hogy mi volt a tapasztalata, meg még pár részlet érdekelne.
Lesz egy utam egyébként is áprilisban arrafelé, és lehet hoznék haza ezt-azt a sörön kívül, ha már arra járok. ;-)
Sztem a CZ gyári boltja az Uhersky Brodban van, a gyár kapujánál, illetve Prágában van egy mintaboltjuk.

Az Alfanak van fegyverboltja Brnoban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.02.01. 10:27 Sztem a CZ gyári boltja az Uhersky Brodban van, a gyár kapujánál, illetve Prágában van egy mintaboltjuk.

Az Alfanak van fegyverboltja Brnoban.
Köszi, valóban. A lényeget tekintve útbaesik Magyarbród is. ;-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.02.01. 10:13 Van valaki aki a CZ gyári boltjából, Brno-ból hozott be 16-os nyomtatvánnyal sportcélú lőfegyvert?
Ráírnék privátban ha nem bánja, hogy mi volt a tapasztalata, meg még pár részlet érdekelne.
Lesz egy utam egyébként is áprilisban arrafelé, és lehet hoznék haza ezt-azt a sörön kívül, ha már arra járok. ;-)
A prágai CZ boltban sokszor voltam már. Alfát is forgalmaznak, azt még akartam behozni. A csehektől valamivel bonyolultabb fegyvert behozni, egyszerűbb a szlovákoktól. Onnan már hoztam.

Hívd fel őket, vagy írj nekik, jófejek:
https://www.czub.cz/en/about-us-shop-prague/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.02.01. 11:25 A prágai CZ boltban sokszor voltam már. Alfát is forgalmaznak, azt még akartam behozni. A csehektől valamivel bonyolultabb fegyvert behozni, egyszerűbb a szlovákoktól. Onnan már hoztam.

Hívd fel őket, vagy írj nekik, jófejek:
https://www.czub.cz/en/about-us-shop-prague/
Köszi, de csak Brno-ig megyek munkaügyben áprilisban, nem Prágáig.
SK is jó tipp köszi. Az ottani folyamattal elvileg tisztában vagyok, bár aki elmondta hogyan megy ő most éppen hűvösön van. :D (16-os hivatalos fordításán kiakadtam kicsit, az egy EU-s formanyomtatvány, éppen azért hogy ne kelljen fordítani mert mindenhol tök ugyanaz. De SK rendőrség kéri...)
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2023.02.01. 10:13 Van valaki aki a CZ gyári boltjából, Brno-ból hozott be 16-os nyomtatvánnyal sportcélú lőfegyvert?
Ráírnék privátban ha nem bánja, hogy mi volt a tapasztalata, meg még pár részlet érdekelne.
Lesz egy utam egyébként is áprilisban arrafelé, és lehet hoznék haza ezt-azt a sörön kívül, ha már arra járok. ;-)
Szia,
Én a dunaszerdahelyi boltból hoztam be többször is, (CZ dealer) nem tudom mennyire eltérő a Szlovák/Cseh behozatali eljárás.
A kinti rendőrségi ügyintézés lesz sztem sarkallatos, mert le kell fordíttani a magyar behozatalit is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2023.02.01. 11:32 Szia,
Én a dunaszerdahelyi boltból hoztam be többször is, (CZ dealer) nem tudom mennyire eltérő a Szlovák/Cseh behozatali eljárás.
A kinti rendőrségi ügyintézés lesz sztem sarkallatos, mert le kell fordíttani a magyar behozatalit is.
Zoltán megcsinálja, csak kell érte fizetni valamennyit. Le kell mindent előre beszélni vele, mire odaérsz minden készen vár. Egy nap alatt le lehet zongorázni a behozatalt, a PKLV-t és a beiratást is.
Mod.: Ez a nepo-ra vonatkozik, a cseheknél még van valami extra kör, de nem emlékszem már pontosan sajnos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2023.02.01. 11:41-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

layman írta: 2023.02.01. 11:32 Szia,
Én a dunaszerdahelyi boltból hoztam be többször is, (CZ dealer) nem tudom mennyire eltérő a Szlovák/Cseh behozatali eljárás.
A kinti rendőrségi ügyintézés lesz sztem sarkallatos, mert le kell fordíttani a magyar behozatalit is.
Árban sztm ugyanannyi a nepo.sk is, néztem őket is, voltam is ott korábban. Az tény hogy a magyar nyelvű ügyintézés a bolttal nagyon nagy előny...
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Fortitu írta: 2023.02.01. 11:39 Zoltán megcsinálja, csak kell érte fizetni valamennyit. Le kell mindent előre beszélni vele, mire odaérsz minden készen vár. Egy nap alatt le lehet zongorázni a behozatalt, a PKLV-t és a beiratást is.
Mod.: Ez a nepo-ra vonatkozik, a cseheknél még van valami extra kör, de nem emlékszem már pontosan sajnos...
Igen, Zoltán nagyon konstruktív és korrekt, gyorsan le lehet pörgetni nála a dolgot.
Igaz ha egy nap alatt le akarod zongorázni a Gyöngysor utcai sarcot is akkor korán kell kelned hogy dél előtt visszaérj :)
Sajnos az utóbbi időben viszont ő is árat emelt, gyakorlatilag minden költséggel együtt már ahogy néztem nem is érte volna meg kimenni.
Ellenben a nagy előnye a dolognak, hogy nem kell hónapokat várni a kiszemelt vasra mint idehaza, hanem előrántja a rakiből.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

layman írta: 2023.02.01. 11:57 Igen, Zoltán nagyon konstruktív és korrekt, gyorsan le lehet pörgetni nála a dolgot.
Igaz ha egy nap alatt le akarod zongorázni a Gyöngysor utcai sarcot is akkor korán kell kelned hogy dél előtt visszaérj :)
Sajnos az utóbbi időben viszont ő is árat emelt, gyakorlatilag minden költséggel együtt már ahogy néztem nem is érte volna meg kimenni.
Ellenben a nagy előnye a dolognak, hogy nem kell hónapokat várni a kiszemelt vasra mint idehaza, hanem előrántja a rakiből.
Én is azt néztem, hogy egy alap Shadow 2 náluk 500 itthon 600 (ahol van). A 100e-be kellene beleférnie 16-os fordításnak, pklv-nek, benzin-idő költségnek. Necces hogy ezért megéri-e, a raktárkészlet az ami igazán előny.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.02.01. 09:35
Egy előnye van, hogy csak évi egy minősülés kell, az imperialista MDLSz-nél meg három.
Fenéket!
MDLSz-nél is EGY minősítés kell, csak 3 verseny/év. Ha ebből 2-n 0-t lősz, akár köregységben, akár db lőszerben, akkor is pipa. 1-en lősz II. osztályt bármiből, már jó vagy. Ha meg olyan fegyót akarsz venni, amiből abban az évben előtte nem volt minősítésed, elmész egy versenyre, lősz belőle egy min. II. osztályt, lekéred az évközit NETEN, megadják 1-2 munkanapon belül, NETEN, megkéred rá a szövetségi ajánlást, NETEN, megadják, NÉHA MÉG AZNAP, NETEN...
Persze attól még lehet, hogy az MSSZ sokkal jobb, csak mi nem értünk hozzá! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2023.02.01. 12:16 Fenéket!
MDLSz-nél is EGY minősítés kell, csak 3 verseny/év. Ha ebből 2-n 0-t lősz, akár köregységben, akár db lőszerben, akkor is pipa. 1-en lősz II. osztályt bármiből, már jó vagy. Ha meg olyan fegyót akarsz venni, amiből abban az évben előtte nem volt minősítésed, elmész egy versenyre, lősz belőle egy min. II. osztályt, lekéred az évközit NETEN, megadják 1-2 munkanapon belül, NETEN, megkéred rá a szövetségi ajánlást, NETEN, megadják, NÉHA MÉG AZNAP, NETEN...
Persze attól még lehet, hogy az MSSZ sokkal jobb, csak mi nem értünk hozzá! :mrgreen:
A minősítés kizárólag az igrenden számít és alapfeltétele a fegyvertartasnak. Nem más, mint egy felesleges pluszkör.
Ehhez a tagok pénzéből eltartott szövetség hozzátett kizárólag a saját döntéséből egy három versenyes semmi jogi alappal nem rendelkező plusz szívatást. Ezzel a szövetség igrend2t játszik.
Ugyanis az MSSZnel egy verseny is elég ehhez.
Aki pedig birozik pontosan tudja hogy attól hogy 35 helyett 3x 35 lő valaki azért hogy megtarthassa az nyomorult pisztolyt, nem lesz jobb lövő.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

TotoHU írta: 2023.02.01. 12:14 Én is azt néztem, hogy egy alap Shadow 2 náluk 500 itthon 600 (ahol van). A 100e-be kellene beleférnie 16-os fordításnak, pklv-nek, benzin-idő költségnek. Necces hogy ezért megéri-e, a raktárkészlet az ami igazán előny.
Ahogy emlékszem a fordítás olyan 10-12k körüli összeg volt 2 éve.
ha hozzáadod a 16-ost (talán 4-5k volt) plusz a pklv 8.6k + üza + 1 nap szabi
ha az utóbbit összegszerűen nem számolod bele kb egy 50-essel beljebb vagy és aznap este már lehet vasat taperolni elalvásig :lol:
Egy S2-re nekem is fáj a fogam, de mivel már van egy TSO-m, így sok újdonságot nem hozna, csak kicsivel könnyebb lenne...
Vagy OR-t, vagy gyári SA-t választanék sztem ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.01. 12:27 A minősítés kizárólag az igrenden számít és alapfeltétele a fegyvertartasnak. Nem más, mint egy felesleges pluszkör.
Ehhez a tagok pénzéből eltartott szövetség hozzátett kizárólag a saját döntéséből egy három versenyes semmi jogi alappal nem rendelkező plusz szívatást. Ezzel a szövetség igrend2t játszik.
Ugyanis az MSSZnel egy verseny is elég ehhez.
Aki pedig birozik pontosan tudja hogy attól hogy 35 helyett 3x 35 lő valaki azért hogy megtarthassa az nyomorult pisztolyt, nem lesz jobb lövő.
Na, ebben most maximálisan egyetértünk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.02.01. 12:27 A minősítés kizárólag az igrenden számít és alapfeltétele a fegyvertartasnak. Nem más, mint egy felesleges pluszkör.
Ehhez a tagok pénzéből eltartott szövetség hozzátett kizárólag a saját döntéséből egy három versenyes semmi jogi alappal nem rendelkező plusz szívatást. Ezzel a szövetség igrend2t játszik.
Ugyanis az MSSZnel egy verseny is elég ehhez.
Aki pedig birozik pontosan tudja hogy attól hogy 35 helyett 3x 35 lő valaki azért hogy megtarthassa az nyomorult pisztolyt, nem lesz jobb lövő.
Ennek oka valószínűleg az, hogy a hobbilövészeket próbálják több versenyen való részvételre kényszeríteni. Nem hiszem, hogy a lőtudás lenne az indok, akár kimondva, akár kimondatlanul.
Én se értek egyet a felesleges bürokráciaszaporítással, de még ezzel együtt is objektíven összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, gördülékenyebb, gyorsabb, modernebb az MDLSZ.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.02.01. 12:34 Ennek oka valószínűleg az, hogy a hobbilövészeket próbálják több versenyen való részvételre kényszeríteni. Nem hiszem, hogy a lőtudás lenne az indok, akár kimondva, akár kimondatlanul.
Én se értek egyet a felesleges bürokráciaszaporítással, de még ezzel együtt is objektíven összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, gördülékenyebb, gyorsabb, modernebb az MDLSZ.
Kizárólag a három versenyes szívatásról beszéltem, ha az nem lenne nekem nem sok problémám lenne a szövetséggel, mert eddig le a kalappal bármit kértem patent módon segítettek.
Normális esetben a minősítés, mivel ez nem több mint felesleges bürokratikus előírás a szövetségnek a tagok érdekeit nézve az egyetlen versenyen leadott egyetlen lövés minimum feltétel teljesítés irányába kellene mozdulnia.
Ha valóban a biztonság számítana és nem csak a lehúzás, akkor fix IDPA 25 v. blue line szintet kellene hozni fegyver tartásához, aminek teljesítése megkövetelne a rendszeres gyakorlast.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.02.01. 12:27 A minősítés kizárólag az igrenden számít és alapfeltétele a fegyvertartasnak. Nem más, mint egy felesleges pluszkör.
Ehhez a tagok pénzéből eltartott szövetség hozzátett kizárólag a saját döntéséből egy három versenyes semmi jogi alappal nem rendelkező plusz szívatást. Ezzel a szövetség igrend2t játszik.
Ugyanis az MSSZnel egy verseny is elég ehhez.
Aki pedig birozik pontosan tudja hogy attól hogy 35 helyett 3x 35 lő valaki azért hogy megtarthassa az nyomorult pisztolyt, nem lesz jobb lövő.
Hatalmas +1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.01.31. 22:07 Szia,

köszi, az egyesület vezetőm már beregisztrált.
Igazából az nem volt tiszta, hogy
- csak az egyesület vezetőknek van SVIR accountja
- vagy a sportlövőknek is.

Úgy latom, valahol a kettő között.
A MSSz honlapján nem találtam erről infót.
Szia,

Normalis egyesuletben mindenkinek van, hatalommanias es idotultengesben szenvedo elnoku egyesuletekben csak az elnoknek.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.02.01. 12:34 Ennek oka valószínűleg az, hogy a hobbilövészeket próbálják több versenyen való részvételre kényszeríteni. Nem hiszem, hogy a lőtudás lenne az indok, akár kimondva, akár kimondatlanul.
Én se értek egyet a felesleges bürokráciaszaporítással, de még ezzel együtt is objektíven összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, gördülékenyebb, gyorsabb, modernebb az MDLSZ.
+1
A 3 verseny hátrány az MDLSZnél.
MINDEN más előny.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.02.01. 13:40 +1
A 3 verseny hátrány az MDLSZnél.
MINDEN más előny.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.02.01. 12:34 Ennek oka valószínűleg az, hogy a hobbilövészeket próbálják több versenyen való részvételre kényszeríteni. Nem hiszem, hogy a lőtudás lenne az indok, akár kimondva, akár kimondatlanul.
Én se értek egyet a felesleges bürokráciaszaporítással, de még ezzel együtt is objektíven összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, gördülékenyebb, gyorsabb, modernebb az MDLSZ.
+1

Emellett azt is tartom, ha megjelenne a hazai jogrendben a hobbi/rekreációs célú lőfegyvertartási cél, a sportlövők száma megfeleződne, vagy akár harmadolódna. Ahogy a vadászok száma is szépen csökkenne. Az otthonvédelmet nem is említem, az Sanyi bácsi belügyi-egészségügyi-oktatásügyi országlása alatt végképp sci-fi.
Ezért sem lesz ilyenünk, soha. Még a kevéske és harmatgyenge létező szervezetnek sem célja felszámolni a saját bázisát.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.02.01. 13:35 Szia,

Normalis egyesuletben mindenkinek van, hatalommanias es idotultengesben szenvedo elnoku egyesuletekben csak az elnoknek.

Bel
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyire komolyan versenyeznek a tagok. Ha hetente, akkor előbb-utóbb csak megunja az elnök ;)

Ha zömében ál-sportlövők a tagok, akinek a minősítés meglövése, és az évi 1 verseny is kihívást jelent (megkockáztatnám, hogy sportlövők bőven több, mint fele..) , akkor talán még jól is járnak a tagok, ha valaki helyettük dolgozik, gondolkodik, és Apu megmondja melyik klub versenyre kell elmenni. 8-)

Az MDLSZ-ben alanyi jogon mindenki magának intézheti a nevezéseit.

Érdekesség: Ez a “megmondom” vs “felhatalmazlak” hozzáállás érdekes párhuzamot mutat a statikus vs dinamikus, tradicionális vs modern lőkiképzés, biztosnági szabályok, és hasonló területeken is. Ld még:

https://ojs.mtak.hu/index.php/belugyisz ... /6661/5264

Ez se nem jó, se nem rossz - egyszerűen más tradíciókra épülő szervezetekről beszélünk. Kinek ez jön be, kinek az. Én rühellek során állni a KISZ titkár irodája előtt. Van, aki a személyes kapcsolatokat tartja nagyra, és szeret Micikével viccelődni, ameddig a Titkár Úr frűstukol.

Fun fact 2: a múlt héten pont az MDLSZ főtitkár bírózott, sima háziversenyen. Csak úgy lazán, és ragasztotta a pöttyöket - mint bárki más. Picit Demokratikusabbnak, lövész centrikusabbnak és lövész közelinek érzem a dinamikus szövetséget. Az Olimpiához viszont kizárólag az MSSZen vezet az út- ez tény. Kinek a pap, kinek a paplan 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2023.02.01. 14:10-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.02.01. 14:00 +1

Emellett azt is tartom, ha megjelenne a hazai jogrendben a hobbi/rekreációs célú lőfegyvertartási cél, a sportlövők száma megfeleződne, vagy akár harmadolódna. Ahogy a vadászok száma is szépen csökkenne. Az otthonvédelmet nem is említem, az Sanyi bácsi belügyi-egészségügyi-oktatásügyi országlása alatt végképp sci-fi.
Ezért sem lesz ilyenünk, soha. Még a kevéske és harmatgyenge létező szervezetnek sem célja felszámolni a saját bázisát.
+1

A sok ALIBI sportlövő helyett lenne még több IGAZI gyűjtő, hobbilövész, legális otthonvédő. Be szép is lenne!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

+1 mindenkinek!
Petya357 írta: 2023.02.01. 14:04 Az Olimpiához viszont kizárólag az MSSZen vezet az út- ez tény.
A suliban az egyik anyuka neve Olimpia - hozzá speciel a 101E busz vezet. :-)

Még egy szépségtapasz a MSSz-nek: ott az ügyintéző hölgy megkínált kávéval. :-)
Mikor kapsz kávét a MDLSz webes felületén..?
Maximum SÜTIT. :-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.02.01. 14:08 +1

A sok ALIBI sportlövő helyett lenne még több IGAZI gyűjtő, hobbilövész, legális otthonvédő. Be szép is lenne!
Konkrétan gyakorlatilag szinte CSAK AZ lenne.

Ahol nincs rákényszerítve az emberekre valamilyen pótcselekvés, ott egészségesek az arányok. (Pl. Csehországban: kb. 230 ezer önvédelmi fegyvertartó, kb. 100 e vadász és sportlövő.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2023.02.01. 14:21 Konkrétan gyakorlatilag szinte CSAK AZ lenne.
Ennyire nem vagyok kritikus.

Mármint, ha ilyen hobbiházilövőgyűjtő izé lennék, akkor is elmennék a helyi lövészklubba egy-két házi versenyre. Csak nem kényszerből és kínlódásból, hanem a társaság kedvéért és szórakozásképpen. De amíg valami rá van oktrojálva az emberre, megkerülhetetlen kényszerként, addig azt aligha fogják legtöbben áldásmókának megélni. Én legalábbis így működöm.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.02.01. 14:21 Konkrétan gyakorlatilag szinte CSAK AZ lenne.

Ahol nincs rákényszerítve az emberekre valamilyen pótcselekvés, ott egészségesek az arányok. (Pl. Csehországban: kb. 230 ezer önvédelmi fegyvertartó, kb. 100 e vadász és sportlövő.)
Szerintem a legtöbben a hozzám hasonló hobbiparasztok közül alapvetően lőni szeretünk, meg érdekelnek a fegyverek, a lényeg ennyi a többi valóban a pótcselekvés.
Ha kijutok a lőtérre, ott soha nem az mozgat hogy jobbat lőjek mint a mellettem lévő lőállásban gépészkedő lövő, hanem gyakoroljak valamit, vagy fémcélokat pengessek szórakozásból, pihenésképpen pedig bandázzak a többi lövővel. Ha ilyen rekreációs célú lövészet lehetséges lenne, már adnám is vissza a sport vonalat azonnal.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.02.01. 14:04 a múlt héten pont az MDLSZ főtitkár bírózott, sima háziversenyen. Csak úgy lazán, és ragasztotta a pöttyöket - mint bárki más. Picit Demokratikusabbnak, lövész centrikusabbnak és lövész közelinek érzem a dinamikus szövetséget.
Szia,

Igen, 1-2 honapja volt arra pelda, hogy MDLSZ alelnok birozott engem MDLSZ versenyen, par eve MDLSZ elnok birozott engem MDLSZ versenyen.
Itt meg mielott MDLSZ elnok lett volna (BelSE senior kupa, 2011):
Kép
Itt mar utana (BelSE supersenior kupa, 2021).

Ezzel szemben az jopar eve volt utoljara, hogy MSSZ alelnok birozott engem, es az is MDLSZ versenyen volt. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az elmult evekben nem kisertem figyelemmel az mdlsz torteneseket, de mikor abahagytam azt a loveszetet eleg nagy szardobalas volt a hazuk tajekan :roll:

Petya357 írta: 2023.02.01. 14:04 Fun fact 2: a múlt héten pont az MDLSZ főtitkár bírózott, sima háziversenyen. Csak úgy lazán, és ragasztotta a pöttyöket - mint bárki más. Picit Demokratikusabbnak, lövész centrikusabbnak és lövész közelinek érzem a dinamikus szövetséget. Az Olimpiához viszont kizárólag az MSSZen vezet az út- ez tény. Kinek a pap, kinek a paplan 8-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

PantherSzasza az elnok? :o
bel írta: 2023.02.01. 17:31 Szia,

Igen, 1-2 honapja volt arra pelda, hogy MDLSZ alelnok birozott engem MDLSZ versenyen, par eve MDLSZ elnok birozott engem MDLSZ versenyen.
Itt meg mielott MDLSZ elnok lett volna (BelSE senior kupa, 2011):
Kép
Itt mar utana (BelSE supersenior kupa, 2021).

Ezzel szemben az jopar eve volt utoljara, hogy MSSZ alelnok birozott engem, es az is MDLSZ versenyen volt. :-)

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.02.01. 12:46 Kizárólag a három versenyes szívatásról beszéltem,
Egyre elmész, lősz, minősülsz.
Ha többre nem szeretnél, akkor még 2-re csak nevezel, nem lősz.
Így 1 x 15 lövéssel maradhatsz arra az évre. Ha ennyire spórolni akarsz...
És minden mást intézel otthonról. Szerintem ezért +2 versenyre elmenni, ahol amúgy jól is érzed magad, nem nagy ár.
Meg azért is jó a +2 verseny, mert így egyeseknek van mit fikázni, az egyébként k@rva jó, modern felfogású és lövészbarát szövetségen.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

pogessor írta: 2023.02.01. 15:53 Ennyire nem vagyok kritikus.

Mármint, ha ilyen hobbiházilövőgyűjtő izé lennék, akkor is elmennék a helyi lövészklubba egy-két házi versenyre. Csak nem kényszerből és kínlódásból, hanem a társaság kedvéért és szórakozásképpen.
Én biztosan ugyanúgy eljárnék versenyekre, mert piszkosul élvezem a dolgot. Ugyanakkor valóban óriási könnyebbség lenne (talán inkább csak pszichikailag semmint a szó szoros értelében), ha nem kéne a versenyengedély/minősülgetés/sportorvosi b.szakodásokkal foglalkozni...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.02.01. 18:16 Én biztosan ugyanúgy eljárnék versenyekre, mert piszkosul élvezem a dolgot. Ugyanakkor valóban óriási könnyebbség lenne (talán inkább csak pszichikailag semmint a szó szoros értelében), ha nem kéne a versenyengedély/minősülgetés/sportorvosi b.szakodásokkal foglalkozni...
Pontosan így vagyok én is!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

G.D írta: 2023.02.01. 18:16 Én biztosan ugyanúgy eljárnék versenyekre, mert piszkosul élvezem a dolgot. Ugyanakkor valóban óriási könnyebbség lenne (talán inkább csak pszichikailag semmint a szó szoros értelében), ha nem kéne a versenyengedély/minősülgetés/sportorvosi b.szakodásokkal foglalkozni...
Engem a sportorvosi akaszt ki leginkább. Milyen lenne már az, ha pl egy focista lesérül, és ki kell hagynia egy évet, akkor arra az évre elveszik a focilabdáit… Egy év múlva mikor meg felépült, mehet újra megvenni a labdákat, meg iratkozhat be újra focisuliba. Csak mert arra az egy évre nem kapott sportorvosit… Nonszensz. El kéne már nagyon választani a versenyezhet/nem-versenyezhet fogalmát a tarthat-sportfegyvert/nem-tarthat-sportfegyvert fogalmától.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.02.01. 17:38 PantherSzasza az elnok? :o
Szia,

2017.10.08-an 72 igen, 1 tartozkodas mellett megvalasztotta ot a kozgyules az MDLSZ elnokenek, majd 2020-ban lemondott, igy 2020.08.02-ig volt az MDLSZ elnoke, azota Fabian Lajos az elnok.

A 2017-2020-as idoszakra vonatkozott a "par eve MDLSZ elnok birozott engem MDLSZ versenyen" megjegyzesem.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2023.02.01. 18:09 Egyre elmész, lősz, minősülsz.
Ha többre nem szeretnél, akkor még 2-re csak nevezel, nem lősz.
Így 1 x 15 lövéssel maradhatsz arra az évre. Ha ennyire spórolni akarsz...
És minden mást intézel otthonról. Szerintem ezért +2 versenyre elmenni, ahol amúgy jól is érzed magad, nem nagy ár.
Meg azért is jó a +2 verseny, mert így egyeseknek van mit fikázni, az egyébként k@rva jó, modern felfogású és lövészbarát szövetségen.
Háromra kell elmenned. Ha nincs meg a három, még ha overall első is vagy a versenyen akkor sincs minősítésed szemben az MSSZ el, ahol ha január 1-én túl vagy rajta akkor s év többi részében ez már nem gond.
Versenyen meg úgy 15-20 versenyen biztosan vagyok egy évben, legtöbbön úgy hogy pályát építek és tök utolsónak jövök el.
Nem ez problémám. A problémám az, hogy egy bélyeggyűjtő szakkörrel pontosan megegyező jogállasú civil szervezet ne játszon hatóságosdit, és kötelező minimum felül ne állítson olyan feltételt ami amúgy teljes értelmétlen és sportorvosihoz hasonlóan csak egy pénz lehúzás.
Ráadasul tényleg gondot okoznak, mert covid miatt volt olyan barátom aki decemberben képesztett a harmadik után hogy meglegyen, mert a zárlat és a melója bekevert neki.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.01. 21:13-kor.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.02.01. 18:16 Én biztosan ugyanúgy eljárnék versenyekre, mert piszkosul élvezem a dolgot. Ugyanakkor valóban óriási könnyebbség lenne (talán inkább csak pszichikailag semmint a szó szoros értelében), ha nem kéne a versenyengedély/minősülgetés/sportorvosi b.szakodásokkal foglalkozni...
+1
Évi közel 50 (ötven) versenyt szoktam abszolválni, aktívan versenyzek és minősűlök egyszerre 6 (hat) különböző szakágban. Van, hogy egy hétvégén egymás után két versenyre is nevezek, egyszerre több versenyszámban, akár más-más városban és más szakágakra. Akár több órát autózva. Mert szeretem csinálni. És jó a társaság (más szakágakban gyakran más emberekkel is lehet bandázni).

De mégy így is azt mondom - sokkal jobb lenne, ha nem lenne muszáj.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sparrow írta: 2023.02.01. 19:35 Engem a sportorvosi akaszt ki leginkább. Milyen lenne már az, ha pl egy focista lesérül, és ki kell hagynia egy évet, akkor arra az évre elveszik a focilabdáit… Egy év múlva mikor meg felépült, mehet újra megvenni a labdákat, meg iratkozhat be újra focisuliba. Csak mert arra az egy évre nem kapott sportorvosit… Nonszensz. El kéne már nagyon választani a versenyezhet/nem-versenyezhet fogalmát a tarthat-sportfegyvert/nem-tarthat-sportfegyvert fogalmától.
+1
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.02.01. 18:16 Én biztosan ugyanúgy eljárnék versenyekre, mert piszkosul élvezem a dolgot. Ugyanakkor valóban óriási könnyebbség lenne (talán inkább csak pszichikailag semmint a szó szoros értelében), ha nem kéne a versenyengedély/minősülgetés/sportorvosi b.szakodásokkal foglalkozni...
Erről van szó.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.02.01. 20:57 szemben az MSSZ el, ahol ha január 1-én túl vagy rajta akkor s év többi részében ez már nem gond.
Szia,

Legpuskaval vagy legpisztolyyal?

Mert lofegyverrel 0 db MSSz minosito verseny volt. Nem Januar 1-en, hanem a teljes egesz januar honapban, szemben az MDLSZ 24 lofegyveres minosito versenyevel.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.02.01. 21:51 Szia,

Legpuskaval vagy legpisztolyyal?

Mert lofegyverrel 0 db MSSz minosito verseny volt. Nem Januar 1-en, hanem a teljes egesz januar honapban, szemben az MDLSZ 24 lofegyveres minosito versenyevel.

Bel
Jó hogy szólsz.
SAS 2024.01.01.?
Válasz küldése