Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.01.24. 18:33 Forgót 9x19 kaliberben?
Az is jó. :) Rövidebb a dob. 8-)
Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.
zora
Veterán
Veterán

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:19 vizipisztoly
Pontosabban vízipisztoly.

:-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.01.24. 21:31 Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
Viszont elvész az a multikaliberes lehetőség, amit az ad, hogy .38 Wadcuttertől .357-ig variálhatsz, söt riasztó és gázpatron is passzol bele ha kell.
Emellett sajnos a dob (és az egész fegyver) sem rövidebb, talán egyedül a Korth Sky Marshall (nyami) ami külön erre a kaliberre lett fejlesztve, a legtöbbször a költséghatékonyság jegyében .38 vagy .357 tokba illesztik a 9x19 dobot, ami vagy teljes hosszúságú, és már ott gyorsul a lövedék, vagy emiatt rövidebbre veszik a dobot, de a tokkeret marad ugyanakkora, és a csőfar lóg be hátra ortopéd módon.
+1
Önvédelemre csak akkor látom értelmét, ha a backup fegyver is 9x19. Vagy méginkább fordítva, snubbie revolvernél, ami egy klasszikus szolgálati öntöltőt egészít ki.

Sportra tényleg gyorsabb a moon clip. IPSCben gyk mindenki peremnélküli lőszeres revolverrel tolja. IDPAban viszont tilos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum…
G.D
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:04 Ugyanitt szerény összegért “gun bunny” lelőhely koordinátái olcsón eladó.
Jöhet :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:04 Ez kurvalyó :mrgreen:

A hazai lőtereken MINDEGYIK típussal találkoztam. Tűpontos profilozás

Ugyanitt szerény összegért “gun bunny” lelőhely koordinátái olcsón eladó.
Sziasztok,

Nyilvan belulrol nehezebb latni a fatol az erdot, de a CZ GUN owner-t valaki elmagyarazna? :-)

Koszi,
Bel
zora
Veterán
Veterán

Petya357 írta: 2023.01.24. 21:47 +1
Önvédelemre csak akkor látom értelmét, ha a backup fegyver is 9x19. Vagy méginkább fordítva, snubbie revolvernél, ami egy klasszikus szolgálati öntöltőt egészít ki.

Sportra tényleg gyorsabb a moon clip. IPSCben gyk mindenki peremnélküli lőszeres revolverrel tolja. IDPAban viszont tilos.
A mi világunkban, ahol a jól gombásodó expanzív lőszer önvédelemre tilos, reális válsztás lehet egy 9x19 ami a leghozzáférhetőbb zombiapokalipszis esetére, és egy forgó, ami .38SP-ra töltve nem annyira overkill.
Egy párhuzamos univerzumban a Glock 19 mellé csak az a dilemma, hogy backupnak a Glock 43 nem fogadja a 19-es tárját, a Glock26 viszont kicsit széles... és akkor felfújod magad és csak úgy veszel egy 9-es Ruger LCR-t.
aksurv
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.01.24. 21:31 Egy időben rá voltam állva a 9x19 kaliberű forgókra, de vegiggondova egyetlen komoly előnye a moon clip-es gyárilag gyorstöltős újratöltés.
A 9 mm mellé nem kell más, mert messze a leggyakoribb, legtöbb felé maggal szerelt, legolcsóbb etetni v. lőszert szerezni hozzá, és kb ez maximum teljesítmény amit snubbie-ba érdemes még betenni, úgy hogy valóban uralható egy kézzel is. Ráadásul a 0.38 nagyjából kétszer áron van a kilenceshez képest. a 0.357 meg drágább.
A 0.357 csak arra jó, hogy plusz védelmet ad ha töltött lőszert használsz. Annak az értelmes alsó határa minimum 3".
Egy 3" 7 lovetű 0.357 viszont valóban jó általános pisztoly.
Ha nyerek a lottón, lesznek jelek...
Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.01.24. 21:55 Sziasztok,

Nyilvan belulrol nehezebb latni a fatol az erdot, de a CZ GUN owner-t valaki elmagyarazna? :-)

Koszi,
Bel
Az ilyen hipster márka, lásd még Iphone, helyi termelői kézműves bio vegán piac, stb ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán

aksurv írta: 2023.01.24. 22:20 A 9 mm mellé nem kell más,
Az álláspontomat lejjebb megírtam, nem értünk egyet, de nem baj. Kívánom neked hogy beüssön a főnyeremény, és várom a fotósban az eredményét. :-)
aksurv
Veterán
Veterán

zora írta: 2023.01.24. 22:49 Az álláspontomat lejjebb megírtam, nem értünk egyet, de nem baj. Kívánom neked hogy beüssön a főnyeremény, és várom a fotósban az eredményét. :-)
Inkább személyesen egy közös mókán.
Csak ahhoz előbb kell találnom egy nyertes szelvényt.
😀
A snubbikról sok jó dolog van itt, érdemes belenézni.
https://snubnose.info/
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TUDNÁM MI A FÄSZT KERES EZ A JOGBAN...

A Korth Sky Marshall valóban nagyon jónak nézett ki papíron.

Aztán lőni kifejezetten szar volt vele, a magas építés miatt irreálisan nagyot rúgott a kimenő teljesítményhez és a jó markolathoz képest. Valamint a tesztpéldány folyamatosan akadt.

BTW: a Taurusnak úgy rémlik volt kifejezetten a 9 mm Lugerhez (meg később a .380 ACP)-hez tervezett rövidebb dobos és TOKOS snubbieja.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Kel-Tec KSG410: kicsiny bullpup duplacsőtáras sörétes
(Idehaza vadászatra beíratható-e? A hírből kiderül!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kel-tec ... s-soretes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Fortitu írta: 2023.01.24. 22:26 Az ilyen hipster márka, lásd még Iphone, helyi termelői kézműves bio vegán piac, stb ;)
Szia,

Koszi!

Talan azert nem ertettem, mert nalunk messze olcsobbak a CZ-k, mint a legalabb olyan minosegu mas gyartok termekei.

Bel
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
A sedo narancsnak mi a letjogosultsaga? 8-)

bel írta: 2023.01.25. 10:09 Szia,

Koszi!

Talan azert nem ertettem, mert nalunk messze olcsobbak a CZ-k, mint a legalabb olyan minosegu mas gyartok termekei.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Fortitu
Veterán
Veterán

bel írta: 2023.01.25. 10:09 Szia,

Koszi!

Bel
Ez inkább az USA-ban igaz, ahol ez a tengerentúli titkos favorit ínyenc márka. De ott is csak egy vicc, nem kell túl sokat belegondolni. A fegyvereim 50%-a nekem is CZ vagy Alfa (ami szinte CZ).
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

aksurv írta: 2023.01.24. 22:20 A 0.357 csak arra jó, hogy plusz védelmet ad ha töltött lőszert használsz. Annak az értelmes alsó határa minimum 3".
Szia,

1.75"
Kép

Bel
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

qqriq írta: 2023.01.25. 10:12 Szia Bel,
A sedo narancsnak mi a letjogosultsaga? 8-)
Szia,

Hogy akit zavar a Shadow ara, az is tudjon maganak CZ-t valasztani. :-)

Bel
aksurv
Veterán
Veterán

bel írta: 2023.01.25. 10:13 Szia,

1.75"
Kép

Bel
Ez nem 0.357.
Ez meg mindig 0.38 wadcutter.
bel
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

aksurv írta: 2023.01.25. 10:31 Ez nem 0.357.
Ez meg mindig 0.38 wadcutter.
Szia,

Rosszul emlekszel. A .38 wadcutter kb 1.2 cm atmeroju lukat csinalt (vagyis a 9 mm-es atmeronel nagyobbat, mert gombasodott, lasd a lenti kepet).

Az eredeti (altalad is beidezett) kep kozepen lathato, mintegy 5-7 cm atmeroju "daralt hus" tartalmu ureget .357 magnum Remington SJHP loszer 1.75 "-os csovu SW 360PD revolverbol love okozta.

Errol a revolverrol reszletes leiras itt (tenyleg errol, es nem csak ilyenrol :-)).

.38 wadcutter gombasodott lovedek:
Kép

Kozepen a hasznalt loszer oldalnezetben:
Kép

A hasznalt loszer szembol:
Kép

Nehany korabbi foto a fegyver elsuteserol:
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel
aksurv
Veterán
Veterán

bel írta: 2023.01.25. 11:40 Szia,

Rosszul emlekszel. A .38 wadcutter kb 1.2 cm atmeroju lukat csinalt (vagyis a 9 mm-es atmeronel nagyobbat, mert gombasodott, lasd a lenti kepet).

Az eredeti (altalad is beidezett) kep kozepen lathato, mintegy 5-7 cm atmeroju "daralt hus" tartalmu ureget .357 magnum Remington SJHP loszer 1.75 "-os csovu SW 360PD revolverbol love okozta.

Errol a revolverrol reszletes leiras itt (tenyleg errol, es nem csak ilyenrol :-)).

.38 wadcutter gombasodott lovedek:
Kép

Kozepen a hasznalt loszer oldalnezetben:
Kép

A hasznalt loszer szembol:
Kép

Nehany korabbi foto a fegyver elsuteserol:
Kép
Kép
Kép
Kép

Bel

Szerinted ki szedi ki a lövedéket?
Azt sérülést a wadcutter csinálta, alig találtam meg a csontüregben.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

bel írta: 2023.01.25. 11:40 Szia,

Bel

A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
aksurv
Veterán
Veterán

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:08 A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
A fizika az fizika.
A snubby már +p tolténnyel is nehezen uralható, de már a normál fmj 0.38 al is érezhető a különbség a wadcutterhez képest.
Amelyik lőszerrel nem tudsz 10 méteren, 10 centiméteres szórást lőni, normál tempóban, az a lőszer nem a barátod.
Ráadasul eséllyel hogy nem igazán fog ebből a csőhosszbol a HPloszer HPkent viselkedni lásd a black mamba a kutyakonzenzerven.
Ezért használnak sokan ezekben a fegyverekben wadcuttert. ami meglepően jó hatásfokú ebben a csőhoszban, de olvastam olyat is, hogy régebben voltak amerikai rendőrök akik "benne felejtették" a teljes méretű szolgálati revolvereikben a szabvány szolgálati tiszta ólom "black widowmakernek" becézett lőszerek helyett.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

aksurv írta: 2023.01.25. 12:33 A fizika az fizika.
A snubby már +p tolténnyel is nehezen uralható, de már a normál fmj 0.38 al is érezhető a különbség a wadcutterhez képest.
Amelyik lőszerrel nem tudsz 10 méteren, 10 centiméteres szórást lőni, normál tempóban, az a lőszer nem a barátod.
Ráadasul eséllyel hogy nem igazán fog ebből a csőhosszbol a HPloszer HPkent viselkedni lásd a black mamba a kutyakonzenzerven.
Ezért használnak sokan ezekben a fegyverekben wadcuttert. ami meglepően jó hatásfokú ebben a csőhoszban, de olvastam olyat is, hogy régebben voltak amerikai rendőrök akik "benne felejtették" a teljes méretű szolgálati revolvereikben a szabvány szolgálati tiszta ólom "black widowmakernek" becézett lőszerek helyett.
Ne terelj!

1. A Black mamba nem JHP, félméteres csőből sem.

2. Az, hogy ki mit tud uralni, az nagyban egyénfüggő. Én speciel csak korlátozottan tudom uralni a Ti-Sc .357 Magnumokat, mert 50 lövésnél kevesebbtől vérzik a kezem, fáj a csuklóm. De egy 2" körüli full acél snubbiet meg már könnyedén tudok uralni, 5-lövetűt is, 6-lövetűt meg pláne. YMMV.

3. A 40+ évvel ezelőtt revolvert viselt amerikai rendőrök sztorijai helyett a már évek óta kapható, kifejezetten rövid csőhöz optimalizált effektíven expandáló lőszerekkel kéne foglalkozni 2023-ban.

(Bár itthon az egész full irreleváns, ugye.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:08 A 3" minimum a .357 Magnum snubbie esetében ma már erősen vitatható, mert igazából már évekkel ezelőtt számos, kifejezetten rövid csövű fegyverhez fejlesztett önvédelmi pisztoly- és revolverlőszert kínál a lőszeripar, pont olyan gáznyomásgörbével, hogy 2-3" effektív csőhosszokkal is eredményesek legyenek.
Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Be örülnék ha ilyen gondjaink lennének - hogy milyen lőszert töltsünk az éles önvédelmi fegyverbe. Legtöbb fórumtársnak a gumis pótcselekvés, meg a sport-otthonvédelmi vonal az egyetlen járható út. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum…
aksurv
Veterán
Veterán

gvass1 írta: 2023.01.25. 12:41 Ne terelj!

1. A Black mamba nem JHP, félméteres csőből sem.

2. Az, hogy ki mit tud uralni, az nagyban egyénfüggő. Én speciel csak korlátozottan tudom uralni a Ti-Sc .357 Magnumokat, mert 50 lövésnél kevesebbtől vérzik a kezem, fáj a csuklóm. De egy 2" körüli full acél snubbiet meg már könnyedén tudok uralni, 5-lövetűt is, 6-lövetűt meg pláne. YMMV.

3. A 40+ évvel ezelőtt revolvert viselt amerikai rendőrök sztorijai helyett a már évek óta kapható, kifejezetten rövid csőhöz optimalizált effektíven expandáló lőszerekkel kéne foglalkozni 2023-ban.

(Bár itthon az egész full irreleváns, ugye.)
Csináltunk lőszerekkel, fegyverekkel osszehasonlito tesztet egy nagyon gyakorlott ilyen önvédelmi fegyverrel rendelkező sporttarssal.
Egyértelműen jobbnak ítélte meg a wadcuttert.
Ez volt az én véleményem is. Egy nagy hátrányuk van, nem használható normálisan gyorstöltővel.
Uralás alatt pedig mást értünk. Nekem az az uralás, ha nullásra van lőve vele egy komplex pálya akár 18 méterre lévő célokkal is.
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
aksurv
Veterán
Veterán

Petya357 írta: 2023.01.25. 12:56 Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Be örülnék ha ilyen gondjaink lennének - hogy milyen lőszert töltsünk az éles önvédelmi fegyverbe. Legtöbb fórumtársnak a gumis pótcselekvés, meg a sport-otthonvédelmi vonal az egyetlen járható út. :roll:
+1
Fortitu
Veterán
Veterán

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07 Csináltunk lőszerekkel, fegyverekkel osszehasonlito tesztet egy nagyon gyakorlott ilyen önvédelmi fegyverrel rendelkező sporttarssal.
Egyértelműen jobbnak ítélte meg a wadcuttert.
Ez volt az én véleményem is. Egy nagy hátrányuk van, nem használható normálisan gyorstöltővel.
Uralás alatt pedig mást értünk. Nekem az az uralás, ha nullásra van lőve vele egy komplex pálya akár 18 méterre lévő célokkal is.
HPre pedig bőven van teszt, tök mindegy milyen neves gyártó, ilyen csőhossznal esélyes, hogy nem működik el rendesen a lövedék.
Tesztek:
https://www.luckygunner.com/labs/revolv ... tics-test/
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07
Izsonyú nehéz veled vitatkozni.

Leírom 2x, hogy
VAN
MÁR
BŐVEN
OLYAN
JHP
AMIT
RÖVID!!!
CSŐBŐL
MEGBÍZHATÓ
EXPANDÁLÁSRA
FEJLESZTETTEK KI.

Ezután 2x letagadod a nyilvánvaló valóságot.

---

Majd arra hivatkozol, hogy valami önvédelmis ismerősödnek a wad cutter jobban bejött. MIHEZ KÉPEST??? A modern JHP-hez képest? Baszki az összes mértékadó tesztelő kb. mást mond.

Majd folyamatosan ködösítesz, random hasraütésszerű lőtávokat dobsz be a fegyver uralása kapcsán. Mert akkor az szubjektív.

Bocs, de most ez kezd pont olyan lenni, mint az öregharcosok "a péjahatvanhárommal néphaccseregbajnokségot lőttem '78-ban, nagyon fáin pisztoly az" dumái.
Poresz
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2023.01.25. 12:56 Nem érted. Mindez nyugati propaganda, a karvalytőke így akarja kicsavarni a munkásosztály kezéből a verejtékes munkával megkeresett dollárokat! Igazi, jólinformált hazafi wadcuttert hord és kész. Aksurv fórumtárs világosan megmondta, mit a frankó, sőt csülköt is mutatott - téma lezárva
;)

Ennyire azért már ne piszkáljuk egymást… Egyéb nézetkülönbségekből ne extrapoláljunk más témákra!

A Lucky Gunneren is körbejárták a .38 wad cutter önvédelemre alkalmasságát: Wadcutter Ammo for Self-Defense.
Közel sem annyira reménytelen, mint vártam: .38 Special and .357 Magnum Self-Defense Ammo Ballistics Test.
Lucky Gunner Winchester .38 wadcutter.png
Főleg, hogy a hipotetikus önvédelmi célra viselt lőfegyverembe ezt a nagyon is nem-hipotetikusan restriktív Magyarországon is betölthetem, egyáltalán: a csodalőszerekkel ellentétben ez (tudtommal) folyamatosan kapható. - Örülök, hogy működik az, ami van. Még ha van is jobb.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

aksurv írta: 2023.01.25. 13:07
42 forrása alapján, JAJMENNYIRENEMEXPANDÁLT. Értem, biztos ők csináltak valamit rosszul. Vagy szememnek sem hihetek.
357 snubbie loads exp.jpg
The Gent
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.25. 13:27 42 forrása alapján, JAJMENNYIRENEMEXPANDÁLT. Értem, biztos ők csináltak valamit rosszul. Vagy szememnek sem hihetek.

357 snubbie loads exp.jpg
Már megint ez a feltétlen nyugat imádat ;)
Az FMJ a legjobb lőszer, pa63-ból kilöve, mer'azzal kettő nyugati beszivárgó diverzánsot is keresztül lehet lőni, ha egymás után vannak... Így a népgazdaságnak is jelentős megtakarítás érhető el , ugyebár mert egy lövés, két kapitalista diverzáns.. ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
szöged
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.01.25. 07:39 Kel-Tec KSG410: kicsiny bullpup duplacsőtáras sörétes
(Idehaza vadászatra beíratható-e? A hírből kiderül!)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kel-tec ... s-soretes/

Kép
ha kap6ó lesz hazánkban szóljatok

veszek egyet
ez majdnem olyan jónak tűnik, mint egy revolverouska
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

szöged írta: 2023.01.25. 18:17 ha kap6ó lesz hazánkban szóljatok

veszek egyet
ez majdnem olyan jónak tűnik, mint egy revolverouska
12/76-osból hozott be az egyik debreceni cég. Asszem mind2 elromlott hamar.
szöged
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.01.25. 18:23 12/76-osból hozott be az egyik debreceni cég. Asszem mind2 elromlott hamar.
akkor javaslom a fegyverkereskedőinknek, hogy várjanak fél évet, és ha az amcsi közvélekedés szerint megbíz6ó a konstrukció, akkor hozassanak be nekem egyet
hátha ennél a modellnél már megoldották a nagytesó gyerekbetegségeit
Trailm
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
sama
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2023.01.26. 18:42 Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
Hornady Eld - X, Match, SST, A Max, NORMA Oryx, mindet jól hordja.
TurboP
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah a partizan mostani sorozatát azt nem szereti. (legalább is ami nálam van).

Trailm írta: 2023.01.26. 18:42 Ruger american 308 win , milyen lőszer vált be hozzá nektek , olvastam hogy páran használjátok ........
"Az élet olyan mint a tyúklétra: rövid és sza.os!"
WildBear23
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.01.27. 08:44 Nah a partizan mostani sorozatát azt nem szereti. (legalább is ami nálam van).
Melyik sorozatod van belőle, gondolom az első (prvi) ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
TurboP
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TurboP »

PPU, nem rég vettem, ebből szorul a hüvely, összevissza mennek a lövések.
WildBear23 írta: 2023.01.27. 09:01 Melyik sorozatod van belőle, gondolom az első (prvi) ;)
"Az élet olyan mint a tyúklétra: rövid és sza.os!"
laci008
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2023.01.27. 09:02 PPU, nem rég vettem, ebből szorul a hüvely, összevissza mennek a lövések.
Picit több por van benne mint kéne.Várd meg míg mínusz 20 fok lessz és akkor próbáld meg😁
Válasz küldése