Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az a tipusu ember aki most fennhangon terjeszti az iget es ha veletlenul sikerulne elerni valami elorelepest akkor
nekem es a haveroknak legyen a mocskos civil meg kussoljon...
szerintem
WildBear23 írta: 2023.01.17. 07:56 A véleménye az önvédelemről:

"Na tessék! Erről beszélek én is! Ha megteremtenénk Magyaroszágon is egyfajta Önvédelmi kultúrát akkor mindjárt más lenne ez+az! Kérdés, hogy eddig miért nem sikerült?"
FB_IMG_1673938180786.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.01.17. 08:20 az a tipusu ember aki most fennhangon terjeszti az iget es ha veletlenul sikerulne elerni valami elorelepest akkor
nekem es a haveroknak legyen a mocskos civil meg kussoljon...
szerintem
Lehet, én nem ismerem (csak pár videóját láttam), de ezek szerint Te igen. :roll:

De ő legalább valaki.
Tudsz jobbat?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.01.17. 07:27 A Kongresszus helyében én úgy engedélyezném, mint a töröknek az F-35-öst. 🤐
Semmire se lenne jó a megveteluk csak az amerikaiak további gazdagitasara.
Ez a fegyver szart se ér komoly real time műholdas felderítés nélkül, elég megnezni mire mennek az oroszok hasonló képességű sajatjukkal. Nem véletlenül lövik fel most a műholdakat.
A műholdas infó meg továbbra is amerikai kézben lesz.
Tehát hiába vesszük. meg, ha a rohadt drága rakétahoz nem találunk elég értékes célpontot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 08:39 Lehet, én nem ismerem (csak pár videóját láttam), de ezek szerint Te igen. :roll:

De ő legalább valaki.
Tudsz jobbat?
Ne ringassuk magunkat illúziókba.

Érdemi fegyverjogi változtatás itt csak akkor lehetséges, ha - és a politizálást mellőzném - P. Sándor belügymindenminiszter és S. Zsolt minelnhely. vadászati vonalon IS akarja. Anélkül SEMMI.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.17. 10:52 Ne ringassuk magunkat illúziókba.

Érdemi fegyverjogi változtatás itt csak akkor lehetséges, ha - és a politizálást mellőzném - P. Sándor belügymindenminiszter és S. Zsolt minelnhely. vadászati vonalon IS akarja. Anélkül SEMMI.
Kinőttem már az illúziókból. :-)
De ez a SzaboS ezt az önvédelem-témát jól nyomja.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.17. 09:34 Semmire se lenne jó a megveteluk csak az amerikaiak további gazdagitasara.
Ez a fegyver szart se ér komoly real time műholdas felderítés nélkül, elég megnezni mire mennek az oroszok hasonló képességű sajatjukkal. Nem véletlenül lövik fel most a műholdakat.
A műholdas infó meg továbbra is amerikai kézben lesz.
Tehát hiába vesszük. meg, ha a rohadt drága rakétahoz nem találunk elég értékes célpontot.

NATO-tagállamként azért bennünket érő támadás esetén elég nagy eséllyel kapnánk ilyen felderítési adatokat, tehát ezt én elég gyenge érvnek érzem. Mert ugye ez alapján kb. mindent, ami nem csak közvetlen irányzással tüzel, azt felesleges megvenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 10:55 Kinőttem már az illúziókból. :-)
De ez a SzaboS ezt az önvédelem-témát jól nyomja.
Nekem ebben Puzsér-utánérzésem van, tehát nem elég, ha valamiben egyetért velünk, az is számít ki mondja és hol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ennyi...
gvass1 írta: 2023.01.17. 11:08 Nekem ebben Puzsér-utánérzésem van, tehát nem elég, ha valamiben egyetért velünk, az is számít ki mondja és hol.
ingyom bingyom tálib-e?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 10:55 Kinőttem már az illúziókból. :-)
De ez a SzaboS ezt az önvédelem-témát jól nyomja.
+1
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

qqriq írta: 2023.01.17. 11:12ennyi...
+1
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.17. 11:08 Nekem ebben Puzsér-utánérzésem van, tehát nem elég, ha valamiben egyetért velünk, az is számít ki mondja és hol.
Pontosan. Ezért írtam, hogy ő a Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnöke.
Nem egy névtelen nick, vagy egy újságíró. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 11:32 Pontosan. Ezért írtam, hogy ő a Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnöke.
Nem egy névtelen nick, vagy egy újságíró. ;-)
Aha, egy ellenzéki minipártban. Bocs, Ellen Zéki Mini Pártban.:-)

(Minél több dolog van a névjegykártyádon, annál kevésbé vagy fontos ember effektus.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.01.17. 11:44 Aha, egy ellenzéki minipártban. Bocs, Ellen Zéki Mini Pártban.:-)

(Minél több dolog van a névjegykártyádon, annál kevésbé vagy fontos ember effektus.)
Ellen Zéki Mini Párt BAN...? :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.17. 11:44 Aha, egy ellenzéki minipártban. Bocs, Ellen Zéki Mini Pártban.:-)
Miért, Te melyik pártnak vagy a milye..? :)

Ő legalább ott van.

"A mai maratoni nap végén az a megtiszteltetés ért, hogy a Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnökévé neveztek ki! Ezzel kinyilt egy eddig hatvan lakattal lezárt ajtó és immár lehetőség van rendőrséggel kapcsolatos törvényjavaslatok elkészítésére is, melyet a kijelölt országgyűlési képviselő által van mód benyújtani. Végtelenül örülök, hiszen amellett, hogy ez egy következő lépcsőfok a rendvédelmi pályámon, az általam 25 éve űzött szakma terén szükséges életmentő innovációkat elkezdhetjük megvalósítani, egyenlőre törvényjavaslatok formájában. Büszke vagyok erre a beosztásra, nagyon megtisztelő! Köszönöm az illetékeseknek a bizalmat, és a támogatást, melyet a legjobb tudásom szerint igyekszem megszolgálni!
Üdv: Szabo'S"
SzaboZ.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 12:43 Miért, Te melyik pártnak vagy a milye..? :)

Hál istennek SEMMIJE. Mondjuk nem is képzelem magamról, hogy fontos ember vok, és nem is szólítom fel lemondásra Magyarország legnagyobb hatalmú 3 emberének egyikét.
(Mert lehet, hogy - jobb esetben - csak engem néznének futóbolondnak, de a fegyvertartás ügyének biztosan nem használna, sőt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Kérem ne menjünk el a pártpolitika és világnézeti kérdések megvitatásának irányába! Ez még belefér, de ne csússzunk lejjebb a politika mocsara felé.
I am the law.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.17. 12:58 Hál istennek SEMMIJE. Mondjuk nem is képzelem magamról, hogy fontos ember vok, és nem is szólítom fel lemondásra Magyarország legnagyobb hatalmú 3 emberének egyikét.
(Mert lehet, hogy - jobb esetben - csak engem néznének futóbolondnak, de a fegyvertartás ügyének biztosan nem használna, sőt.)
Igaz, igaz gvass gáborovics, mintha csak magam mondtam volna.
Aki ilyen kabátot hord... mint az úriember a képen, bizony mondom, kédkedésre adhat okot ;)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Judge Dredd írta: 2023.01.17. 13:05 Kérem ne menjünk el a pártpolitika és világnézeti kérdések megvitatásának irányába! Ez még belefér, de ne csússzunk lejjebb a politika mocsara felé.
Mindig akkor fogok, csak itt megnyilvánulni ,amikor Te leszel a moderátor! Te egy úr vagy!
Azért mert a fentebb irtakhoz hasonló megnyilvánulásom miatt a tegnap regnáló csaknorris úr, 1 hónap kitiltást helyezett kilátásba. Mondjuk "visszaesőként". :roll:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 12:43 Miért, Te melyik pártnak vagy a milye..? :)

Ő legalább ott van.

"A mai maratoni nap végén az a megtiszteltetés ért, hogy a Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnökévé neveztek ki! Ezzel kinyilt egy eddig hatvan lakattal lezárt ajtó és immár lehetőség van rendőrséggel kapcsolatos törvényjavaslatok elkészítésére is, melyet a kijelölt országgyűlési képviselő által van mód benyújtani. Végtelenül örülök, hiszen amellett, hogy ez egy következő lépcsőfok a rendvédelmi pályámon, az általam 25 éve űzött szakma terén szükséges életmentő innovációkat elkezdhetjük megvalósítani, egyenlőre törvényjavaslatok formájában. Büszke vagyok erre a beosztásra, nagyon megtisztelő! Köszönöm az illetékeseknek a bizalmat, és a támogatást, melyet a legjobb tudásom szerint igyekszem megszolgálni!
Üdv: Szabo'S"
SzaboZ.jpg
Igazi túlkompenzáló kis gyökér aki nemlétező fontosságának tudatában tetszeleg.
Ezt nem lehet csak kinevetni. Bruhahahahahaaaa!!!
Törvényjavaslatok???

Az országgyűlés Törvényalkotási Bizottságán csak és kizárólag az.... aaaa.... szóval csak egy bizonyos kör által beadott törvényjavaslatok mennek át, és kerülnek az országgyűlés elé. (Részleteket politika tilalom miatt nem osztanék meg)

Mivel ő NEM ennek a körnek a tagja, ezért ennek a figurának a jelentősége hasonlatos ahhoz a kutyához, aki ugatja az előtte elhaladó karavánt.
kutya.jpg
kutya.jpg (212.16 KiB) Megtekintve 19484 alkalommal
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.17. 11:07 NATO-tagállamként azért bennünket érő támadás esetén elég nagy eséllyel kapnánk ilyen felderítési adatokat, tehát ezt én elég gyenge érvnek érzem. Mert ugye ez alapján kb. mindent, ami nem csak közvetlen irányzással tüzel, azt felesleges megvenni.
Egx másik NATO állam ellen is amely mondjuk mestere a csicskulasnak?
Vajon korlátozzák a hatotavot minz az ukiknak?
Végtelen nagy hibának tartom az amerikai fegyverek vásárlását, mert már igy is teljes függésben vagyunk.
Európait kell csinálni a teljes Galileo felderítő kilövő spektrummal. Röhej, hogy az 500 milliós eu. együtt nem eri el US Marines de lehet hogy még az NG harcertékét se.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.17. 13:27
Röhej, hogy az 500 milliós eu. együtt nem eri el US Marines de lehet hogy még az NG harcertékét se.
ezzel egyetértek, a többivel nem. De fog ez változni? (Nem fog, berlinben hasznosidióta csicskák trónolnak, lásd most lemondott fogyatékos hadügyminiszterük.)*

A lengyel út tűnik járhatónak, saját hadiiparral. De az 4x nagyobb ország, ugye.

*remélem külpolitika picit belefér, ha nem, akkor törölhető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2023.01.17. 13:25 Igazi túlkompenzáló kis gyökér aki nemlétező fontosságának tudatában tetszeleg.
Ezt nem lehet csak kinevetni. Bruhahahahahaaaa!!!
Törvényjavaslatok???

Az országgyűlés Törvényalkotási Bizottságán csak és kizárólag az.... aaaa.... szóval csak egy bizonyos kör által beadott törvényjavaslatok mennek át, és kerülnek az országgyűlés elé. (Részleteket politika tilalom miatt nem osztanék meg)

Mivel ő NEM ennek a körnek a tagja, ezért ennek a figurának a jelentősége hasonlatos ahhoz a kutyához, aki ugatja az előtte elhaladó karavánt.

kutya.jpg
+1
(Jack Russell? Túlvezérelt kis jószág, nekem nem kellene)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.17. 13:27 Egx másik NATO állam ellen is amely mondjuk mestere a csicskulasnak?
Vajon korlátozzák a hatotavot minz az ukiknak?
Végtelen nagy hibának tartom az amerikai fegyverek vásárlását, mert már igy is teljes függésben vagyunk.
Európait kell csinálni a teljes Galileo felderítő kilövő spektrummal. Röhej, hogy az 500 milliós eu. együtt nem eri el US Marines de lehet hogy még az NG harcertékét se.
Maximálisan egyetértek. Ilyen gazdasági környezetben nem kellene annyit fegyver vásárlásra költeni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2023.01.17. 13:46 Maximálisan egyetértek. Ilyen gazdasági környezetben nem kellene annyit fegyver vásárlásra költeni.
AZÉRT is van ilyen gazdasági környezet, mert NEM KÖLTÖTTEK ELEGET, ameddig lehetett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.17. 13:49 AZÉRT is van ilyen gazdasági környezet, mert NEM KÖLTÖTTEK ELEGET, ameddig lehetett.
Igen, ha erről az oldalról nézzük ,akkor teljesen így van. Nagyon összetett probléma...
(Józan paraszti ésszel előbb megveszem a családnak a húst, sajtot, tésztát...stb, aztán ha marad pénz- persze nem marad- akkor veszek egy dupla Pitbull-t.) :|
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.17. 13:49 AZÉRT is van ilyen gazdasági környezet, mert NEM KÖLTÖTTEK ELEGET, ameddig lehetett.
+1
A világ és főleg a nyugat elkényelmesedett. Kollektíven benyelte a 90-es években Fukuyama baromságát a demokrácicák győzelmével a történelem végéről, aztán hagyták szép lassan elsorvadni a hadseregeiket és kizárólag a gazdasági fejlődésre fókuszáltak. A szellemi térben pedig a társadalmi nemek és a transz WC-k kérdései lettek a legkomolyabb probléma.

Aztán 2022-ben jött a kurva fájdalmas kijózanodás! Most aztán megy a csodálkozás, de az elvesztegetett évtizedeket már nem lehet visszahozni. És most a legjobb esetben is stagnálásban ténylegesen sokkal nehezebb lesz a hadseregeket fejleszteni, mint az elmúlt 10-12 évben, ami a tőkés világgazdaság egyik (hanem A) legnagyobb gazdasági fellendülésének időszaka volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.01.17. 14:19-kor.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

The Gent írta: 2023.01.17. 14:06 (Józan paraszti ésszel előbb megveszem a családnak a húst, sajtot, tésztát...stb, aztán ha marad pénz- persze nem marad- akkor veszek egy dupla Pitbull-t.) :|
Csak épp Európában az utóbbi 30 évben húson, sajton és tésztán kívül vettek jacuzzit meg házimozit is (10×, mert a "régi" már hároméves volt és az milyen ciki már), mellette meg eladták/kidobták az amúgy még teljesen használható RG59-eseket, úgyhogy összevissz néhány Bruni GAP-unk maradt...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.17. 13:31 ezzel egyetértek, a többivel nem. De fog ez változni? (Nem fog, berlinben hasznosidióta csicskák trónolnak, lásd most lemondott fogyatékos hadügyminiszterük.)*

A lengyel út tűnik járhatónak, saját hadiiparral. De az 4x nagyobb ország, ugye.

*remélem külpolitika picit belefér, ha nem, akkor törölhető.
Egy normális világban
van egy tank egy repcsi egy önjáró egy mlrs.
Telephely meg országonként ahol már most is van arra at eszköz típusra gyártó kapacitás.
Azaz mindenhol pl Leó2 Gripen Pzh2000 stb. készül az addigi mondjuk helyi termék pl. leclerc helyett.
Akkor lehetne mennyiséget is termelni. Ugyanez lőszerre kezi fegyverre stb.
Az röhej hogy Európában van kb. 10 féle önjáró löveg ugyanarra a feladatra, az usanak meg egy típus.
Amig vez nincs addig vicc az egész NATO.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.17. 14:16 +1
A világ és főleg a nyugat elkényelmesedett. Kollektíven benyelte a 90-es években Fukuyama baromságát a demokrácicák győzelmével a történelem végéről, aztán hagyták szép lassan elsorvadni a hadseregeiket és kizárólag a gazdasági fejlődésre fókuszáltak. A szellemi térben pedig a társadalmi nemek és a transz WC-k kérdései lettek a legkomolyabb probléma.

Aztán 2022-ben jött a kurva fájdalmas kijózanodás! Most aztán megy a csodálkozás, de az elvesztegetett évtizedeket már nem lehet visszahozni. És most a legjobb esetben is stagnálásban ténylegesen sokkal nehezebb lesz a hadseregeket fejleszteni, mint az elmúlt 10-12 évben, ami a tőkés világgazdaság egyik (hanem A) legnagyobb gazdasági fellendülésének időszaka volt.
Lehetne ha ez EU nem egy agyament ideológia, hanem valódi osszetartó közösség lenne ami hülyeségekkel nem cseszteti egymást hanem a. lényegre koncentrál.
Nagyon nem örülnének amerikai szövetségeseink, ha mostani fejhető mézhangyabol az EU japán lódarázzsá válna.
Itt van az Airbus a világ egyik legnagyobb repülőgép gyára és az usatol van kunyerálva légitöltő kapacitás.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2023.01.17. 14:16 +1
A világ és főleg a nyugat elkényelmesedett. Kollektíven benyelte a 90-es években Fukuyama baromságát a demokrácicák győzelmével a történelem végéről, aztán hagyták szép lassan elsorvadni a hadseregeiket és kizárólag a gazdasági fejlődésre fókuszáltak. A szellemi térben pedig a társadalmi nemek és a transz WC-k kérdései lettek a legkomolyabb probléma.

Aztán 2022-ben jött a kurva fájdalmas kijózanodás! Most aztán megy a csodálkozás, de az elvesztegetett évtizedeket már nem lehet visszahozni. És most a legjobb esetben is stagnálásban ténylegesen sokkal nehezebb lesz a hadseregeket fejleszteni, mint az elmúlt 10-12 évben, ami a tőkés világgazdaság egyik (hanem A) legnagyobb gazdasági fellendülésének időszaka volt.
Hát, jah.. Ki gondolta, hogy még a mi életünkben lesz egy komoly háború, itt a szomszédban. Senki nem gondolta.
Az oroszok kétmilliós létszámú hadsereget akarnak felállítani.
Ez sem túl biztató fejlemény.
Ha ez így halad, akkor a sorkötelezettséget is vissza fogják nálunk, is állítani.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2023.01.17. 14:58 Hát, jah.. Ki gondolta, hogy még a mi életünkben lesz egy komoly háború, itt a szomszédban. Senki nem gondolta.
Az oroszok kétmilliós létszámú hadsereget akarnak felállítani.
Ez sem túl biztató fejlemény.
Ha ez így halad, akkor a sorkötelezettséget is vissza fogják nálunk, is állítani.
Úgy érted, az lesz a legelső százezer a 2 millióból? Értsd: ágyútöltelék...? :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

The Gent írta: 2023.01.17. 14:58 Hát, jah.. Ki gondolta, hogy még a mi életünkben lesz egy komoly háború, itt a szomszédban. Senki nem gondolta.
Szia,

Hat, szerintem a horvat-szerb is komoly haboru volt. :-(
Noha az teny, hogy a mostanihoz kepest nem az.

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2023.01.17. 15:12 Szia,

Hat, szerintem a horvat-szerb is komoly haboru volt. :-(
Noha az teny, hogy a mostanihoz kepest nem az.

Bel
Tapasztaltam... 😟
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

The Gent írta: 2023.01.17. 14:58 Ha ez így halad, akkor a sorkötelezettséget is vissza fogják nálunk, is állítani.
Lesz szép, fiatal hadseregünk...

https://24.hu/belfold/2023/01/17/honved ... elmentese/
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2023.01.17. 15:05 Úgy érted, az lesz a legelső százezer a 2 millióból? Értsd: ágyútöltelék...? :-(
Inkább ne legyenek... Nézd, a hétvégén néztem a Szarvasvadász c. filmet. Ikonikus, legalábbis számomra. Az jutott eszembe, hogy ha vége is lesz a háborúnak, mennyi fiatal ember lesz lelkileg nyomorék egész életére... Szomorú.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

parazstaposo írta: 2023.01.17. 15:28 Lesz szép, fiatal hadseregünk...

https://24.hu/belfold/2023/01/17/honved ... elmentese/
Igen, szokták volt mondani, hogy az öregek kezdik a háborút, de a fiatalok halnak meg benne.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2023.01.17. 14:58 Hát, jah.. Ki gondolta, hogy még a mi életünkben lesz egy komoly háború, itt a szomszédban. Senki nem gondolta.
Az oroszok kétmilliós létszámú hadsereget akarnak felállítani.
Ez sem túl biztató fejlemény.
Ha ez így halad, akkor a sorkötelezettséget is vissza fogják nálunk, is állítani.
Ha nem állítják vissza a világon semmi értelme nincs pénzt költeni bármilyen haderő fejlesztésre. Pedig az izraelin kívül nem tudok rá jó példát mondani.
Ennyit érnek a frissen berántottak egy háborúban.
https://youtu.be/_rJSiL7uFzU
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ahogy várható volt:
MINDEN TÖKÉLETES VOLT (VAN, LESZ), KRITIKÁNAK HELYE NINCS!

"Gál Kristóf, az ORFK szóvivője azt mondta, a parancsnoki vizsgálat megállapította, hogy mind a lőfegyverhasználat, mind, a munkatársai által alkalmazott egyéb kényszerítő eszközök használata jogszerű és szakszerű volt, és az az arányosság követelményének is megfelelt.

A vizsgálat megállapította azt is, hogy munkatársaink minden szakmai kiképzéssel és felkészítéssel rendelkeztek és valamennyi járőri állományra vonatkozó rendőrségnél rendszeresített kényszerítő eszközzel rendelkeztek

– mondta, hozzátéve, a vizsgálat szerint elég rendőrt küldtek a helyszínre, és a bejelentéskor nem tudtak olyan információról, ami több embert igényelt volna."


https://24.hu/belfold/2023/01/17/ujbuda ... -rendorok/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.17. 15:49 Ha nem állítják vissza a világon semmi értelme nincs pénzt költeni bármilyen haderő fejlesztésre. Pedig az izraelin kívül nem tudok rá jó példát mondani.
Ennyit érnek a frissen berántottak egy háborúban.
https://youtu.be/_rJSiL7uFzU
Hát, nem tudom ,hogy bevállalják-e a vezetők ezt a nagyon népszerűtlen lépést..
Igen, hiába a jó fegyver, idő kell míg megtanulja kézség szinten használni a katona, ha van annyi ideje..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.17. 15:51 Ahogy várható volt:
MINDEN TÖKÉLETES VOLT (VAN, LESZ), KRITIKÁNAK HELYE NINCS!

"Gál Kristóf, az ORFK szóvivője azt mondta, a parancsnoki vizsgálat megállapította, hogy mind a lőfegyverhasználat, mind, a munkatársai által alkalmazott egyéb kényszerítő eszközök használata jogszerű és szakszerű volt, és az az arányosság követelményének is megfelelt.

A vizsgálat megállapította azt is, hogy munkatársaink minden szakmai kiképzéssel és felkészítéssel rendelkeztek és valamennyi járőri állományra vonatkozó rendőrségnél rendszeresített kényszerítő eszközzel rendelkeztek

– mondta, hozzátéve, a vizsgálat szerint elég rendőrt küldtek a helyszínre, és a bejelentéskor nem tudtak olyan információról, ami több embert igényelt volna."


https://24.hu/belfold/2023/01/17/ujbuda ... -rendorok/
A kincstári hurrá optimizmus... Ahelyett, hogy lépésről-lépésre kielemeznék, a hibákat. Bár, lehet megteszik.. Ez meg a duma része, ami a népnek szól. Minden rendben, nincs itt semmi látnivaló, szépen tovább lehet sétálni..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

The Gent írta: 2023.01.17. 15:30 Inkább ne legyenek... Nézd, a hétvégén néztem a Szarvasvadász c. filmet. Ikonikus, legalábbis számomra. Az jutott eszembe, hogy ha vége is lesz a háborúnak, mennyi fiatal ember lesz lelkileg nyomorék egész életére... Szomorú.
9. Rota:
"-És te Ukrán, ha hazatérsz mihez kezdesz?
-Inni fogok.
-Ez egyértelmű. Egy hétig iszol, aztán?
-Megint inni fogok.
-És utána?
-Utána is inni fogok. Amíg el nem felejtem ezt az egészet. Aztán felkelek, megmosom az arcom és újrakezdem az életem. Hogyha sikerül."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Kojak írta: 2023.01.17. 16:21 9. Rota:
"-És te Ukrán, ha hazatérsz mihez kezdesz?
-Inni fogok.
-Ez egyértelmű. Egy hétig iszol, aztán?
-Megint inni fogok.
-És utána?
-Utána is inni fogok. Amíg el nem felejtem ezt az egészet. Aztán felkelek, megmosom az arcom és újrakezdem az életem. Hogyha sikerül."
Tűpontos👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.17. 14:28 Lehetne ha ez EU nem egy agyament ideológia, hanem valódi osszetartó közösség lenne ami hülyeségekkel nem cseszteti egymást hanem a. lényegre koncentrál.
OFF

Az EU - laikus véleményem szerint - nem lesz valódi és összetartó közösség. Ahhoz egy "európai Egyesült Államok" kellene, az pedig több okból sem lesz soha.
1. Nyelvi- és kulturális szempontból túlságosan széttagolt az EU, sok benne a széttartó, széthúzó erő.
2. Nehéz történelmi öröksége miatt (nácik, kommunisták) az EU országai nem akarnak erős/egységes államot, mint amilyen Amerikában is van, ezért nincs és nem is lesz olyan erős ez a szövetség. Soha.
3. Ennek megfelelően soha nem lesz olyan erős katonai szempontból sem mint az USA. Védelmi szempontból mindig az amerikai nagybácsinak kell kihúznia szarból, ahová a fenti két pont okán belekormányozta magát.
4. Emiatt sosem lesz igazán geopolitikai szempontból komoly játékos, nem lesz versenytársa az USA-nak vagy Oroszországnak és pláne nem Kínának.

Ettől függetlenül ebbe a sokak által lenézett és hanyatlónak tartott mocsokba vándorolt ki több százezer honfitársunk, mert az ottani politikai és gazdasági struktúrák sokkal élhetőbb és emberközelibb feltételeket teremtenek, mint itt a büszke és öntudatos "nem leszünk senki csicskái" Közép-kelet Európában.

ON
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2023.01.17. 17:21 OFF

Az EU - laikus véleményem szerint - nem lesz valódi és összetartó közösség. Ahhoz egy "európai Egyesült Államok" kellene, az pedig több okból sem lesz soha.

ON
Hát én nem is vágyom rá, hogy ilyen retardált emberek döntsenek a sorsomról (lásd: sportlövészek sz.patása, vagy személygépjárművek károsanyag-kibocsátási határait nem általánosságban, hanem a súlyhoz arányosítva határozzák meg, stb.)
Igrend és EU sucks!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

The Gent írta: 2023.01.17. 13:09 Igaz, igaz gvass gáborovics, mintha csak magam mondtam volna.
Aki ilyen kabátot hord... mint az úriember a képen, bizony mondom, kédkedésre adhat okot ;)
Egyik kezében cigivel, másikban valami üveggel.... Lehet víz is, nem vitatom, de minden esetre fura...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.01.17. 21:15 Egyik kezében cigivel, másikban valami üveggel.... Lehet víz is, nem vitatom, de minden esetre fura...
Ez a csávó egyszerűen ciki. Attól, hogy olyan ügyet támogat, amivel egyetértek - sajnos még mindig nagyon nehéz komolyan venni.

Az, aki bármilyen kérdésben is dönteni tud, és akár egy kevéske valódi hatalommal is rendelkezik - nem szokott így viselkedni.

A polgárpukkasztó performansz egyébként nem rossz húzás - hoz majd jópár követőt a csatornájának. De a gyakorlati haszna az ősfához magát látványosan odaláncoló Greenpeace aktivistáéhoz mérhető. Könnyen előfordúlhat, hogy többet árt, mint segít az Ügynek.

#Nelegyenigazam
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 07:56 A Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnöke.

Szóval azért a semminél több, és a mi oldalunkon áll.
Szvsz nem engedhetjük meg magunknak, hogy lenézzünk valakit a stílusa miatt, aki potenciális szövetségesünk.

A véleménye az önvédelemről:

"Na tessék! Erről beszélek én is! Ha megteremtenénk Magyaroszágon is egyfajta Önvédelmi kultúrát akkor mindjárt más lenne ez+az! Kérdés, hogy eddig miért nem sikerült?"
FB_IMG_1673938180786.jpg

Ok, értem. De most őszintén. Változik bármi is rendőrségen, vagy a rendőrök képzésén, felszerelésén ha lemondásra szólítja fel a Csőresztapát?
Most is pikk-pakk lenyilatkozták:
Minden nagyon szép, minden nagyon jó.
Nincs itt semmi látni való.

https://telex.hu/belfold/2023/01/17/ren ... ivizsgalas
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: layman »

https://www.origo.hu/itthon/20230117-bo ... agrol.html
egy iggazi szakértő nyilatkozott a támadó fegyverről :geek:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

TotoHU írta: 2023.01.17. 13:25
Mivel ő NEM ennek a körnek a tagja, ezért ennek a figurának a jelentősége hasonlatos ahhoz a kutyához, aki ugatja az előtte elhaladó karavánt.

kutya.jpg
De kellő nyelvcsapással még bekerülhet :D :D :D
Mondjuk nem pont a felmondásra való felszólítással kellett volna kezdeni...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Olvasói levél egy rendőrtől – Egy rendőrgyilkosság margójára c. cikkünkhöz

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/olvaso ... ikkunkhoz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.19. 06:05
Olvasói levél egy rendőrtől – Egy rendőrgyilkosság margójára c. cikkünkhöz

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/olvaso ... ikkunkhoz/
Ja, kívülről kb ilyennek képzeltem volna a Rendőrségnél uralkodó állapotokat.

"Végül had kérdezzem meg, hogy Ön szerint a késelés helyszínére érkező 42 rendőrautó esetén hány gépkocsivezetőnek volt megkülönböztető jelzés használatára jogosító vizsgája!? "

42?? :o
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.19. 06:51 Ja, kívülről kb ilyennek képzeltem volna a Rendőrségnél uralkodó állapotokat.

"Végül had kérdezzem meg, hogy Ön szerint a késelés helyszínére érkező 42 rendőrautó esetén hány gépkocsivezetőnek volt megkülönböztető jelzés használatára jogosító vizsgája!? "

42?? :o
Tudod, a végső válasz a kérdésre...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.19. 07:25 Tudod, a végső válasz a kérdésre...
:lol: ;) :)
A késes elkövetőbe is 42-őt kellett volna lőni.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.19. 07:37 :lol: ;) :)
A késes elkövetőbe is 42-őt kellett volna lőni.. ;)
Elég lett volna ez az egy, amit kapott. Csak jó helyre, és főleg sokkal korábban... :-(
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2023.01.19. 06:05
Olvasói levél egy rendőrtől – Egy rendőrgyilkosság margójára c. cikkünkhöz


Nem konkrétan a cikkhez kapcsolódóan de itt egy újabb taser-es videó, ami nem túl meggyőző.

https://www.youtube.com/watch?v=lG5j0Wl ... ceActivity
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

parazstaposo írta: 2023.01.19. 07:56 Nem konkrétan a cikkhez kapcsolódóan de itt egy újabb taser-es videó, ami nem túl meggyőző.

https://www.youtube.com/watch?v=lG5j0Wl ... ceActivity
Ennek nem sokat ártott, pedig kettőt is kapott.

Valahol egy amerika reptéren meg belelőttek vele az emberbe, és ott halt meg.

Hogyan teljesít mondjuk erőteljes, vastag téli öltözet esetén egy ilyen?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

AndyA írta: 2023.01.19. 08:15 Ennek nem sokat ártott, pedig kettőt is kapott.

Valahol egy amerika reptéren meg belelőttek vele az emberbe, és ott halt meg.

Hogyan teljesít mondjuk erőteljes, vastag téli öltözet esetén egy ilyen?
sztem nem túl jól... az ollos fickó is a bő ruházata miatt nem feküdt me, az elsőnél sztem picit ivet huzott a taser erre összerándult az urge és meg is szakadt a sokkolása...a második lövés meg oldlaról éri a felső testet ami minimum 2 bő ruharéteg van.. közben elindul az ollóval és meghal... a taser nem mindenható ezt tudni kell és ell a képzés is hozza ... ami ezekszerint nincs ... hat szuper rendőrnek lenni ...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.01.19. 14:36 sztem nem túl jól... az ollos fickó is a bő ruházata miatt nem feküdt me, az elsőnél sztem picit ivet huzott a taser erre összerándult az urge és meg is szakadt a sokkolása...a második lövés meg oldlaról éri a felső testet ami minimum 2 bő ruharéteg van.. közben elindul az ollóval és meghal... a taser nem mindenható ezt tudni kell és ell a képzés is hozza ... ami ezekszerint nincs ... hat szuper rendőrnek lenni ...
Hja, egyik nemhalálos cucc sem csodaszer. Az esetek 95%-ában működik, 5-ben meg nem (0,001 -ben meg belehal).
Kell mellé egy (rendőr) bajtárs, aki éles fegyverrel biztosít.

Kisebbségen láttam fémszálas zakót, annak jó Teaser-elhárító hatása lehet. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

parazstaposo írta: 2023.01.19. 07:56 Nem konkrétan a cikkhez kapcsolódóan de itt egy újabb taser-es videó, ami nem túl meggyőző.

https://www.youtube.com/watch?v=lG5j0Wl ... ceActivity
Kb. 50 % hatékonysága a statisztikak szerint.
Ezért kell lőfegyver v. más plusz biztosítás mellé.
Mondjuk benzinkúttal kombinálva sokkal hatékonyabb.
https://youtu.be/FfXHKHrQUHo
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.19. 15:03 Kb. 50 % hatékonysága a statisztikak szerint.
Ezért kell lőfegyver v. más plusz biztosítás mellé.
Mondjuk benzinkúttal kombinálva sokkal hatékonyabb.
https://youtu.be/FfXHKHrQUHo
Ez az 50% sztem magasabb (70-80%, különösen az újabb, többlövetű verzióknál*), tudsz erre egy forrást linkelni, kösz.

*én sem találom hol olvastam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.19. 15:07 Ez az 50% sztem magasabb (70-80%, különösen az újabb, többlövetű verzióknál*), tudsz erre egy forrást linkelni, kösz.

*én sem találom hol olvastam.
Ha jól emlékszem egy tenyleg hozzáertő rendőrtől halottam.
Vannak azért gondok vele.
A benzinkút es/vagy a gyanúsított felgyujtása például olyan módon ahogy az előbb linkeltem többször előfordult pedig az elemi józan ésszel is szembe megy, ott szikraztatni ahol benzingőz lehet.
Ez egy elég jó tanulmány a hatékonyságrol.
https://www.apmreports.org/episode/2019 ... asers-fail
Felhasználónak pedig érdemes a legalacsonyabbal kalkulalni, mert akkor jobban tudja kezelni, ha csodamasina nem működik és váltani kell.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.19. 15:26 Ha jól emlékszem egy tenyleg hozzáertő rendőrtől halottam.
Vannak azért gondok vele.
A benzinkút es/vagy a gyanúsított felgyujtása például olyan módon ahogy az előbb linkeltem többször előfordult pedig az elemi józan ésszel is szembe megy, ott szikraztatni ahol benzingőz lehet.
Ez egy elég jó tanulmány a hatékonyságrol.
https://www.apmreports.org/episode/2019 ... asers-fail
Felhasználónak pedig érdemes a legalacsonyabbal kalkulalni, mert akkor jobban tudja kezelni, ha csodamasina nem működik és váltani kell.
Ez alapos írás.
A lényeg a százalékokkal kapcsolatban:
Screenshot_2023-01-19-16-21-40-167-edit_org.mozilla.firefox.jpg
Jelentős eltérések vannak a számítási módokban. Valahol teljesen elmebeteg módon nem egy eszköz használatát számolják, hanem a sokkolások számát. Tehát ha valakire háromszor ráhúzzák a billentyűt ugyanazon esetnél, ugyanazon lövésből, akkor azt három használatnak számolják, amiből az utolsó volt hatásos csak. Tehát 33% a hatékonyság... A valódi szám 70% körül lehet, ami még mindig elég alacsony. Ezért kell mindig éles biztosítás mellé.
Az újabb modelleken a perek miatt gyengítettek, állítólag ezek kevésbé hatékonynak bizonyultak. Ehhez azonban lehet nem is a feszkó csökkentésnek van köze, hanem a túl szűk szórásnak. Az elektródák túl nagy távon távolodnak el eléggé egymástól az effektív hatáshoz. A legtöbb használat sokkal kisebb távokon történik. A legújabb modelleken széttartóbb elektródákat használnak már.

"LAPD officials say the department did study why the department's overall effectiveness rate (about 57 percent) was so much lower than other major departments. The answer was that LAPD tracked Taser data in a more detailed way, counting every trigger pull as a Taser usage."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.01.20. 09:15 Ez alapos írás.
A lényeg a százalékokkal kapcsolatban:
Screenshot_2023-01-19-16-21-40-167-edit_org.mozilla.firefox.jpg

Jelentős eltérések vannak a számítási módokban. Valahol teljesen elmebeteg módon nem egy eszköz használatát számolják, hanem a sokkolások számát. Tehát ha valakire háromszor ráhúzzák a billentyűt ugyanazon esetnél, ugyanazon lövésből, akkor azt három használatnak számolják, amiből az utolsó volt hatásos csak. Tehát 33% a hatékonyság... A valódi szám 70% körül lehet, ami még mindig elég alacsony. Ezért kell mindig éles biztosítás mellé.
Az újabb modelleken a perek miatt gyengítettek, állítólag ezek kevésbé hatékonynak bizonyultak. Ehhez azonban lehet nem is a feszkó csökkentésnek van köze, hanem a túl szűk szórásnak. Az elektródák túl nagy távon távolodnak el eléggé egymástól az effektív hatáshoz. A legtöbb használat sokkal kisebb távokon történik. A legújabb modelleken széttartóbb elektródákat használnak már.

"LAPD officials say the department did study why the department's overall effectiveness rate (about 57 percent) was so much lower than other major departments. The answer was that LAPD tracked Taser data in a more detailed way, counting every trigger pull as a Taser usage."
Köszi, hasznos volt.

(Egy találatból a szolg. pisztolyok hatékonysága sincs 70%.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laczka »

Nagytakarítás kezdődött a Honvédségnél. Na ez is érdekes lesz. :)
Tegyük fel, hogy ezeknek a tábornokoknak a fele érdemi munkát nem végzett, csak bennragadt a rendszerben. Ha akár csak töredékül értelmes munkát végzett, akkor őket bölcs dolog szó szerint egyik pillanatról a másikra elmozdítani? Nagy a vízfej az biztos, csak már megint ez a kapkodás...
Érdekes időket élünk, no.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

laczka írta: 2023.01.20. 11:53 Nagytakarítás kezdődött a Honvédségnél. Na ez is érdekes lesz. :)
Tegyük fel, hogy ezeknek a tábornokoknak a fele érdemi munkát nem végzett, csak bennragadt a rendszerben. Ha akár csak töredékül értelmes munkát végzett, akkor őket bölcs dolog szó szerint egyik pillanatról a másikra elmozdítani? Nagy a vízfej az biztos, csak már megint ez a kapkodás...
Érdekes időket élünk, no.
Jó lenne belsős infó, olyasvalakitől, aki átlátja a dolgokat. :)
Ami lehetséges:

1. A sok alkoholista, vén f.aszt szórják ki, és értelmes embereket raknak a helyükre;
2. Azokat bátor, értelmes embereket szórják ki, akik nem hajlandók lefeküdni a hatalomnak.

És a kettő között bármi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.20. 11:58 Jó lenne belsős infó, olyasvalakitől, aki átlátja a dolgokat. :)
Ami lehetséges:

1. A sok alkoholista, vén f.aszt szórják ki, és értelmes embereket raknak a helyükre;
2. Azokat bátor, értelmes embereket szórják ki, akik nem hajlandók lefeküdni a hatalomnak.

És a kettő között bármi.
OFF, inkább humor, de ide vág:

Alakul a....
Nézzünk csak egy nagy magyar zeneszerzőt :roll: :
Liszt? Az ársapkás, az nem jó... :mrgreen:
Bartók? Mindenkinek a rég, szoci ződezres ugrik be, esse jó
Megvan! Mandoki Group!
Skrupulusok nélküli vezetőkkel, a Szalay-Bobroviczky Jugendből. :mrgreen: :lol:

Annyira nem is vicces.... :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

https://honvedelem.hu/hirek/uj-torzsfon ... sagan.html
Az, hogy van TÖRZSFŐNÖK beosztás/rang/rendfokzat (nem vagyok képben ezeket illetőleg) az átnevezősdi eredménye vagy eddig is volt? De tényleg, csak nekem ugrik be a törzsfőnök szó hallatán valami ilyesmi:
Kép?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2023.01.20. 17:27 https://honvedelem.hu/hirek/uj-torzsfon ... sagan.html
Az, hogy van TÖRZSFŐNÖK beosztás/rang/rendfokzat (nem vagyok képben ezeket illetőleg) az átnevezősdi eredménye vagy eddig is volt? De tényleg, csak nekem ugrik be a törzsfőnök szó hallatán valami ilyesmi:
Kép?
Már a VSz-ben is volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.01.20. 17:33 Már a VSz-ben is volt.
https://youtu.be/DmH6YPWhaDY
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

waltherlg400 írta: 2023.01.20. 17:27 https://honvedelem.hu/hirek/uj-torzsfon ... sagan.html
Az, hogy van TÖRZSFŐNÖK beosztás/rang/rendfokzat (nem vagyok képben ezeket illetőleg) az átnevezősdi eredménye vagy eddig is volt? De tényleg, csak nekem ugrik be a törzsfőnök szó hallatán valami ilyesmi:
Kép?
Ha elég bolond leszel ilyen pályához, a felsőoktatásban (katonai, rendészeti, de talán civil menedzsment képzésen is) találkozol majd vezetéselméletből a törzsekkel a szervezetekben :)
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2023.01.20. 18:28 Ha elég bolond leszel ilyen pályához, a felsőoktatásban (katonai, rendészeti, de talán civil menedzsment képzésen is) találkozol majd vezetéselméletből a törzsekkel a szervezetekben :)
+1 civil vezetőképzés vonalon is tanítják

Az emberek kellően nagy csoportokban nagyjából ugyanúgy működnek - attól függetlenül, hogy bociruhát, öltönyt, vagy teszem azt Star Warsos pólót viselnek. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ha jol ertem az alabbi cikket, akkor jelenleg 11 olyan kemmuhold van, ami 50x50 cm-es vagy kisebb pixelmerettel dolgozik, de 2028-ra tobb mint 100 lesz. A legjobb elerheto felbontas 10x10 cm-es pixelmeret.

Es a lenyeg: ezek magan tulajdonu muholdak, nem az allamiak!

https://spacenews.com/study-space-indus ... er-images/

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A hétvégén rendőrökkel túráztam. Szóba kerültek az új felszerelések is. A Taserrel kapcsolatban ők is azt mondták, hogy volt egy online képzésük, de élőben soha nem láttak olyat. Az expanzív lőszert az eggyel ezelőtti lépcsőházi késelés kapcsán említették, de olyat se láttak még, és a normálból is alig van valamennyi. A mostani késelésről semmivel se tudtak többet, mint ami a médiában megejelnt. Azt mondták időnként kapnak "esettamulmányokat", amiket át kellene nézni, tanulni belőle. Ez mondjuk nagyon jó, bár ahogy mondta, úgy éreztem, ez inkább "papíron" van csak meg sokszor, a fejekbe nem feltétlenül kerül be az infó. Pepper habot sem kaptak, bár az talán jobb is, tekintve, hogy direkt gagyi verziót vettek belőle.
Úgy általában érdekes hallani a másik oldalról, hogy mennyire meg van kötve azért a kezük, meg mitől is fél egy intézkedés kapcsán az átlag kisrendőr. A plusz papírmunkától, baszogatástól.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2023.01.22. 18:17 A hétvégén rendőrökkel túráztam. Szóba kerültek az új felszerelések is. A Taserrel kapcsolatban ők is azt mondták, hogy volt egy online képzésük, de élőben soha nem láttak olyat. Az expanzív lőszert az eggyel ezelőtti lépcsőházi késelés kapcsán említették, de olyat se láttak még, és a normálból is alig van valamennyi. A mostani késelésről semmivel se tudtak többet, mint ami a médiában megejelnt. Azt mondták időnként kapnak "esettamulmányokat", amiket át kellene nézni, tanulni belőle. Ez mondjuk nagyon jó, bár ahogy mondta, úgy éreztem, ez inkább "papíron" van csak meg sokszor, a fejekbe nem feltétlenül kerül be az infó. Pepper habot sem kaptak, bár az talán jobb is, tekintve, hogy direkt gagyi verziót vettek belőle.
Úgy általában érdekes hallani a másik oldalról, hogy mennyire meg van kötve azért a kezük, meg mitől is fél egy intézkedés kapcsán az átlag kisrendőr. A plusz papírmunkától, baszogatástól.
ez így volt 40 éve is. senki sem kényszeríti őket hogy rendőrök legyenek. Állami szervezeteknél "mindig a vezetés a hülye, a kisember meg az okos. " Mégse csinálnak semmit, csak szidják a rendszert, aminek ők is részesei,.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2023.01.22. 20:02 ez így volt 40 éve is. senki sem kényszeríti őket hogy rendőrök legyenek. Állami szervezeteknél "mindig a vezetés a hülye, a kisember meg az okos. " Mégse csinálnak semmit, csak szidják a rendszert, aminek ők is részesei,.
Ezzel most tökéletesen körbeírtad teljes magyar társadalmat is.

:roll:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.22. 20:16 Ezzel most tökéletesen körbeírtad teljes magyar társadalmat is.

:roll:
A világ összes társadalmát.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

FB-ról lopva.
Csatolmányok
FB_IMG_1674446081589.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.23. 04:55FB-ról lopva.
És mi van, ha megsérülnek a kamerák?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

AndyA írta: 2023.01.23. 07:41 És mi van, ha megsérülnek a kamerák?
vagy csak simán beteríti egy festékfelhő
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2023.01.23. 09:30 vagy csak simán beteríti egy festékfelhő
Az mondjuk a bármilyen kukucskára is veszélyes.

Lassan realitássá válik Csodabogár különleges lőszere a Shermanhez...? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2023.01.23. 09:30 vagy csak simán beteríti egy festékfelhő
a klasszik periszkópot meg a sár.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.23. 07:41 És mi van, ha megsérülnek a kamerák?
Ezügyben tessenek kérdésekkel a Rheinmetall-hoz fordulni, a KF51 Panther-t ők tervezik. :D
Valószínűleg gondoltak erre is, talán kis guglizással meg lehet találni a megfejtést. Saját laikus tipjjeim: kamerák előtt golyó/repesz álló üveg / erős műanyag felület, azon lehúzható fólia, bármi lehet. (Az F1 autókban a sisakon szennyeződés, pl szétkenődő rovarok ellen vezető által egy mozdulattal lerántható fólia van, több rétegben is. Nem kell törölgetnie ha a sisakon landol egy bögöly, lerántja a fóliát és kész.)
main-qimg-6e67856ed0fc94ebef41eae72ca9dc6c.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.23. 10:21 Ezügyben tessenek kérdésekkel a Rheinmetall-hoz fordulni, a KF51 Panther-t ők tervezik. :D
Valószínűleg gondoltak erre is, talán kis guglizással meg lehet találni a megfejtést. Saját laikus tipjjeim: kamerák előtt golyó/repesz álló üveg / erős műanyag felület, azon lehúzható fólia, bármi lehet. (Az F1 autókban a sisakon szennyeződés, pl szétkenődő rovarok ellen vezető által egy mozdulattal lerántható fólia van, több rétegben is. Nem kell törölgetnie ha a sisakon landol egy bögöly, lerántja a fóliát és kész.)

main-qimg-6e67856ed0fc94ebef41eae72ca9dc6c.jpg
És ki fog oda ellenséges tűzben kimászni, hogy lehúzogassa...?! :o
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://hvg.hu/elet/20230121_lengyel_bu ... _borostyan

Ezek vajon micsináztak ott?

És különösen WTF:

"...a rendőrök az összes körülményt figyelembe véve úgy döntöttek, hogy nem történt semmi gyanús, ezért nem indítottak nyomozást és szabadon engedték a búvárokat, akik azóta már el is hagyták Lengyelországot. "

Lengyelországban rendőrnek lenni feltétel, hogy legyen diliflepnije?!
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

AndyA írta: 2023.01.23. 11:28
Ezek vajon micsináztak ott?
OFF

bújócskáLtak

ON
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.23. 10:21 Ezügyben tessenek kérdésekkel a Rheinmetall-hoz fordulni, a KF51 Panther-t ők tervezik. :D
Valószínűleg gondoltak erre is, talán kis guglizással meg lehet találni a megfejtést. Saját laikus tipjjeim: kamerák előtt golyó/repesz álló üveg / erős műanyag felület, azon lehúzható fólia, bármi lehet. (Az F1 autókban a sisakon szennyeződés, pl szétkenődő rovarok ellen vezető által egy mozdulattal lerántható fólia van, több rétegben is. Nem kell törölgetnie ha a sisakon landol egy bögöly, lerántja a fóliát és kész.)

main-qimg-6e67856ed0fc94ebef41eae72ca9dc6c.jpg
A tank optikáit az az összfegyvernemi harc védi.
Mire az ellenség közelébe megy addigra annak állásai szét van lőve, logisztikája nincs, x ideje lövi a drónvezetett nehéz tüzérség.
Tehát a sérült kiéhezetett demoralizált ellenség végső felszámolásához vetik be őket.
Akkor is mozgasbol gyalogsági légi dronos támogatással.
Védelemben meg nem igazán mehet annyira közel hozzájuk bárki, hogy csak optikát lőjjék, akkor inkább olyan eszköz ami az egesz tankot hidegre tesszi.
Lattam olyan felvételt ahol éjszaka kb. 4 km távolságról iktatott ki egy tank egy egész lopakodó gyalogos egységet.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.23. 11:49 A tank optikáit az az összfegyvernemi harc védi.
Mire az ellenség közelébe megy addigra annak állásai szét van lőve, logisztikája nincs, x ideje lövi a drónvezetett nehéz tüzérség.
Tehát a sérült kiéhezetett demoralizált ellenség végső felszámolásához vetik be őket.
Akkor is mozgasbol gyalogsági légi dronos támogatással.
Védelemben meg nem igazán mehet annyira közel hozzájuk bárki, hogy csak optikát lőjjék, akkor inkább olyan eszköz ami az egesz tankot hidegre tesszi.
Lattam olyan felvételt ahol éjszaka kb. 4 km távolságról iktatott ki egy tank egy egész lopakodó gyalogos egységet.
Kellően felázott talaj + egy tüzérségi lövedék = sáros optika. Ez ellen semmi nem véd...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.23. 12:33 Kellően felázott talaj + egy tüzérségi lövedék = sáros optika. Ez ellen semmi nem véd...
Ez ellen pont védenek a létező ablaktörlők.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:39 Ez ellen pont védenek a létező ablaktörlők.
Na de itt nem ablakok vannak, hanem periszkóp rések, kamera optikák stb. Ráadásul nem is egy-kettő, hanem több tucat is lehet egy modern HK-n. Mindhez van nagynyomású ablakmosó vagy ablaktörtlő...?

Nem elképzelhetetlen, de azért nem is triviális.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:39 Ez ellen pont védenek a létező ablaktörlők.
Lehet, hogy én nem találom csak, de ezeken hol vannak az "ablaktörlők"???

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

AndyA írta: 2023.01.23. 11:28 https://hvg.hu/elet/20230121_lengyel_bu ... _borostyan

Ezek vajon micsináztak ott?

És különösen WTF:

"...a rendőrök az összes körülményt figyelembe véve úgy döntöttek, hogy nem történt semmi gyanús, ezért nem indítottak nyomozást és szabadon engedték a búvárokat, akik azóta már el is hagyták Lengyelországot. "

Lengyelországban rendőrnek lenni feltétel, hogy legyen diliflepnije?!
Pedig ésszerű. Nem a kishalat (érted, hal, úszik a vízben… na jó abbahagyom), szóval nem azt kell lecsukni (először), akit leküldtek körbenézni, hanem azt, aki megbízta ezzel. Szóval el kell engedni, ráállítva a fél titkosszolgálatot, majd szépen levezetnek oda, ahova kell.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.23. 12:41 Na de itt nem ablakok vannak, hanem periszkóp rések, kamera optikák stb. Ráadásul nem is egy-kettő, hanem több tucat is lehet egy modern HK-n. Mindhez van nagynyomású ablakmosó vagy ablaktörtlő...?

Nem elképzelhetetlen, de azért nem is triviális.
Lattam olyat ahol a nagy optikán ablaktörlők voltak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.23. 12:47 Lehet, hogy én nem találom csak, de ezeken hol vannak az "ablaktörlők"???

Kép
Valamelyik nagy gépen a nagy optikán volt.
Tudsz jobbat esőben?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.23. 12:59 Valamelyik nagy gépen a nagy optikán volt.
Tudsz jobbat esőben?
Nem tudok, de MBT-n nem láttam.

BTR-ekvivalenseken igen.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.01.23. 12:47 Lehet, hogy én nem találom csak, de ezeken hol vannak az "ablaktörlők"???

Kép
Amúgy miért világít a cső?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.23. 13:04 Nem tudok, de MBT-n nem láttam.

BTR-ekvivalenseken igen.

Kép
Simán lehet hogy én is azon láttam.
Onnan vettem észre csak, hogy törölt egyet az optikaházban. Simán lehet, hogy van bármelyiken, csak védett, nem látható helyen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.01.23. 13:37-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2023.01.23. 13:23 Amúgy miért világít a cső?
Heinz Guderian szelleme!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.01.23. 13:04 Nem tudok, de MBT-n nem láttam.
Szia,

En igen. :-)

Sajat fotok,

Leo2-A7 (2019):
Sajnos nagyon rosszul fokuszalt kep, de egyertelmuen latszik a jobb oldalon az ablaktorlo:
Kép
Ugyanez messzirol:
Kép

Lynx (2022):
Ezek mar normalis fotok, ezert kiraktam a linket a nagyobb felbontashoz.

Attekinto kep:
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6212.jpg

A (bal oldali) kivetito toltetek vezerlese jol lathatoan nincs ablaktorlovel/ablakmosoval ellatva:
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6186.jpg

Itt jol lathato, hogy a fo fegyver iranyzeka pancellemezzel lezarhato (kinagyitva viccesek a lakatok, mintha az egyik periszkop es egy tengely lenne lelakatolva).
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6209.jpg

De itt en azt latom, hogy se ablaktorlo, se ablakmoso nincs a fo fegyver iranyzekan. ezzel szemben a periszkopokon van ablakmoso, az elore nezo kiskameran van ablaktorlo:
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6211.jpg

Az APS erzekelokon nincs vedelem:
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6218.jpg

A hatso kiskameranak van ablaktorloje:
Kép
https://foto.belse.hu/221016/img_6190.jpg

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2023.01.23. 18:21 Szia,

En igen. :-)

Sajat fotok,

Leo2-A7 (2019):
Sajnos nagyon rosszul fokuszalt kep, de egyertelmuen latszik a jobb oldalon az ablaktorlo:

Ugyanez messzirol:

Lynx (2022):
Ezek mar normalis fotok, ezert kiraktam a linket a nagyobb felbontashoz.

Attekinto kep:

A (bal oldali) kivetito toltetek vezerlese jol lathatoan nincs ablaktorlovel/ablakmosoval ellatva:

Itt jol lathato, hogy a fo fegyver iranyzeka pancellemezzel lezarhato.

De itt en azt latom, hogy se ablaktorlo, se ablakmoso nincs a fo fegyver iranyzekan. ezzel szemben a periszkopokon van ablakmoso, az elore nezo kiskameran van ablaktorlo (kinagyitva viccesek a lakatok, mintha az egyik periszkop es egy tengely lenne lelakatolva):

A hatso kiskameranak van ablaktorloje:

Bel
és ez festék ellen uéééd?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ez miért nem megy el inkább kapálni?
Sikerült az A4-et felülmúlnia.
https://index.hu/belfold/2023/01/24/ren ... edes-orfk/
Válasz küldése