Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Andygun »

gvass1 írta: 2023.01.02. 14:21 A sima csövű paintball markerekbe való, MÁSBA NE TEGYED!
Köszönöm, a választ.
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: 12.7-es gumi / 0.50 cal

Hozzászólás Szerző: Andygun »

montecarlo írta: 2023.01.02. 22:05 Szia,

de, vasporos, néztem múltkor.

Innen tudsz rendelni nem vasporos 12.7-est, amit ajánl is a gyártó a Keserű Pitbull 19-M ACÉL változataihoz. Sportlövő versenyen / gyakorolni többen is használjuk. Természetesen csak spéci egyedi töltővel tudod betölteni.
https://kolba.pl/product/27498,kule-gum ... dr50-hdp50
Neked is köszönöm a választ, meg az infót is.
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

HandaBandy írta: 2023.01.02. 22:02 Az Umarex .68-as markerei elgondolkoztattak, hogy kertben bohóckodni, a hölgyek számára fegyver barátkozásra, nagy gebasz esetén nekik otthonvédelemre Pepperballal jó lenne valami…
Szembe jött a HDP68 ami ha jól értem teljesítményre, tudásra ugyanazt tudja, közel fél áron, mint a HDX68 és még csak rángatni se kell…
https://www.umarex.com/products/product ... .4711.html
Tetszik benne a kis súly, egyszerű működés, az egy patron elég az egy tárhoz (16!).
Kezelhető ez vajon vékony hölgyek számára? Milyen lehet a sütése? Kapu drognak bevállhat, vagy mást javasoltok?
Van benne elvi ráció otthonvédelemre Pepperball/performance ball fele-felével?
A Keserű termékeket hiába vannak (Hdm-21, Pitbullok, Revenge) nem veszik a hölgyek kezükbe, nem gyakorolnak velük...
2A22EA97-A62B-4F2F-8C92-6C29C400B884.jpeg
0538B3C1-6A71-40D6-812D-AC6177521D8D.jpeg
Nem akarok nagyon beleszólni, inkább csak a partvonalról kiabálnék be egy kicsit szubjektív véleményt...
Pont egy hdx68 tesztvideójában láttam, hogy egy francia tesztelő egy gyártelepen olyan 2-3 fokos külső hőmérsékleten próbálgatta a vasat, és a puska teljesítménye drasztikusan visszaesett...
Szóval jók ezek a CO2- es cuccok, de érdemes a helyükön kezelni őket.
Egy lakásban, vagy házban teszik a dolguk, de télidőben a kertbe nem ilyennel mennék ki kármentesíteni...
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HandaBandy írta: 2023.01.02. 22:02 Az Umarex .68-as markerei elgondolkoztattak, hogy kertben bohóckodni, a hölgyek számára fegyver barátkozásra, nagy gebasz esetén nekik otthonvédelemre Pepperballal jó lenne valami…
Szembe jött a HDP68 ami ha jól értem teljesítményre, tudásra ugyanazt tudja, közel fél áron, mint a HDX68 és még csak rángatni se kell…
https://www.umarex.com/products/product ... .4711.html
Tetszik benne a kis súly, egyszerű működés, az egy patron elég az egy tárhoz (16!).
Kezelhető ez vajon vékony hölgyek számára? Milyen lehet a sütése? Kapu drognak bevállhat, vagy mást javasoltok?
Van benne elvi ráció otthonvédelemre Pepperball/performance ball fele-felével?

Szerintem a HDB68-ra (Home Defence Blaster) gondolsz, a képeden is az van. Igen, sztem egy kifejezetten jópofa eszköz, nagyon könnyű, felnőtt férfi egy kézzel, pisztolyként is tudja használni. A sütése DAO, keménységben, sütési hosszban a HDR50-éhez hasonló. Tetején meg az előágy bal oldalán van szereléksín is lámpának, lézernek stb. 8 kemény .68-as műanyag golyóbis felváltva 8 pepperballal szerintem nagyon sok mindent meg tud oldani.

Számomra nagy hátránya azonban a válltámasz hiánya, mert az pont kellene, hogy lövészetben járatlan is ösztönösen, pontosan tudja stressz alatt használni. Persze pisztolyhoz képest így is könnyebb vele.

A hőmérsékletfüggés minden CO2-os eszköz sajátja, nem is véletlen, hogy a profi kültéri LEO cuccok azok sűrített levegősek (pl. FN303). Otthonvédelemre azonban még rezsicsökkcsökk idején sem várható beltérben olyan hideg, hogy ez zavaró legyen. Vagy ha ki kell vinni pár percre a szobából, akkor sem hűl le olyan gyorsan.

Nem, kültéri járőrözésre nem ez javasolt kemény télben, nyilván.

BTW: vannak 12 grammos CO2-ossal azonos méretű N2-patronok is, amik messze nem annyira hőmérsékletfüggően, de cserébe jóval drágábbak, azokat javasolják ezekbe télre védelmi célra kültérbe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HandaBandy írta: 2023.01.02. 22:02 Az Umarex .68-as markerei elgondolkoztattak, hogy kertben bohóckodni, a hölgyek számára fegyver barátkozásra, nagy gebasz esetén nekik otthonvédelemre Pepperballal jó lenne valami…
Szembe jött a HDP68 ami ha jól értem teljesítményre, tudásra ugyanazt tudja, közel fél áron, mint a HDX68 és még csak rángatni se kell…
https://www.umarex.com/products/product ... .4711.html
Tetszik benne a kis súly, egyszerű működés, az egy patron elég az egy tárhoz (16!).
Kezelhető ez vajon vékony hölgyek számára? Milyen lehet a sütése? Kapu drognak bevállhat, vagy mást javasoltok?
Van benne elvi ráció otthonvédelemre Pepperball/performance ball fele-felével?
A Keserű termékeket hiába vannak (Hdm-21, Pitbullok, Revenge) nem veszik a hölgyek kezükbe, nem gyakorolnak velük...
Szerintem ez jó megoldás de nem a megfelelő problémára.
Nem minket kellene kérdezni, hanem az érintett hölgyeket - mit vennének kézbe? Mivel van gond?

Hogy “fegyver kinézetű”? Vagy mert hangos? Mert bántani kell vele valakit? Mert nem mindegy - csak akkor nő a bevonás esélye, ha beszélgetsz velük, és megérted a gyökérokot. Olyan cucc kell, ami szerintük is jó, nem pedig a fórumtársak szerint 8-)

Magánvélemény: a puskát könnyebb kezelni, de az én családomban a hölgyek a kisebb eszközöket kedvelik, olyanokat, amik csendesek, és könnyűek. Egy HDR68 megérhet egy próbát. Pepperballal (nem kell a traumatikus, annak úgyis gyenge) , és egy bivaly fegyverlámpával. Az utóbbi tök fontos otthonvédelemnél. Segít azonosítani a célpontot, és aktívan megzavarja/vakít még nappal is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Igen, bocs HDB68!
Köszönöm az infókat!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

HandaBandy írta: 2023.01.02. 22:02 Az Umarex .68-as markerei elgondolkoztattak, hogy kertben bohóckodni, a hölgyek számára fegyver barátkozásra, nagy gebasz esetén nekik otthonvédelemre Pepperballal jó lenne valami…
Szembe jött a HDP68 ami ha jól értem teljesítményre, tudásra ugyanazt tudja, közel fél áron, mint a HDX68 és még csak rángatni se kell…
https://www.umarex.com/products/product ... .4711.html
Tetszik benne a kis súly, egyszerű működés, az egy patron elég az egy tárhoz (16!).
Kezelhető ez vajon vékony hölgyek számára? Milyen lehet a sütése? Kapu drognak bevállhat, vagy mást javasoltok?
Van benne elvi ráció otthonvédelemre Pepperball/performance ball fele-felével?
A Keserű termékeket hiába vannak (Hdm-21, Pitbullok, Revenge) nem veszik a hölgyek kezükbe, nem gyakorolnak velük...
2A22EA97-A62B-4F2F-8C92-6C29C400B884.jpeg
0538B3C1-6A71-40D6-812D-AC6177521D8D.jpeg
Én otthonra jónak tartom, főleg olyan helyre és helyzetre, ahol nagyobb rombolás/balhé nem preferált. Az arcba és mellkasra kapott 3 pepperball pedig nem gyenge. Mondjuk nálunk a hölgy lő élessel és szeret is, úgyhogy nincsenek averziói/gyakorlással gondja.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2023.01.03. 12:31 Én otthonra jónak tartom, főleg olyan helyre és helyzetre, ahol nagyobb rombolás/balhé nem preferált. Az arcba és mellkasra kapott 3 pepperball pedig nem gyenge. Mondjuk nálunk a hölgy lő élessel és szeret is, úgyhogy nincsenek averziói/gyakorlással gondja.
Viszont egy dologban verhetetlenek ezek a paintball/pepperball cuccok: a gyakorlás KÖLTSÉGHATÉKONYSÁGÁBAN. A CO2 költsége 15-25 Ft/lövés maximum, a lövedék meg - ha jó golyófogót használsz - gyakran teljesen újrahasznosítható mind.

És persze a zajterhelés is minimális a riasztópatronos gumisokhoz képest. Meg ezek tényleg jó szórást tudnak és oda hordanak, ahova néznek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.01.03. 13:44 Viszont egy dologban verhetetlenek ezek a paintball/pepperball cuccok: a gyakorlás KÖLTSÉGHATÉKONYSÁGÁBAN. A CO2 költsége 15-25 Ft/lövés maximum, a lövedék meg - ha jó golyófogót használsz - gyakran teljesen újrahasznosítható mind.

És persze a zajterhelés is minimális a riasztópatronos gumisokhoz képest.
És még ez is hatékonyan tompítható.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

zora írta: 2023.01.03. 14:14 És még ez is hatékonyan tompítható.
Kifejtenéd légyszíves?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

HandaBandy írta: 2023.01.03. 14:21 Kifejtenéd légyszíves?
https://youtu.be/6L2lt0fjL80
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Úgy veszem észre, hogy nyugatabbra ezek baromira felfutnak, és lelkes felhasználók mindenféle kiegészítőt gyártanak hozzá.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 13:44 Viszont egy dologban verhetetlenek ezek a paintball/pepperball cuccok: a gyakorlás KÖLTSÉGHATÉKONYSÁGÁBAN. A CO2 költsége 15-25 Ft/lövés maximum, a lövedék meg - ha jó golyófogót használsz - gyakran teljesen újrahasznosítható mind.

És persze a zajterhelés is minimális a riasztópatronos gumisokhoz képest. Meg ezek tényleg jó szórást tudnak és oda hordanak, ahova néznek.
Mondjuk az valóban nonszensz, hogy gázgumissal drágább gyakorolni, mint éles .357 Magnummal.

Ezzel szerinted lehetne mit kezdeni? A gumilövedékek újrahasznosítását már említetted. Külön erre a célra készült golyófogó kell, de semmi ördöngőség nincs benne

Mi a helyzet az riasztó újratöltéssel? Akinek van rá engedélye, az ugye vághat méretre .38 Spec hüvelyt, és saját célra újratöltheti? Ezt nem tiltja semmi.

Abban már nem vagyok 100% biztos, hogy ugyanilyen szabályos ezt a kiméra nemlőszert beletenni a saját 9mm K gázgumisba. Erről mi a véleményed?

(Nyilván ez egy elméleti probléma. A gyakorlatban akinek van barnakönyve, ÉS újratöltő vizsgája, az inkább nem szórakozik ilyen csacsiságokkal, és élessel gyakorol. Vagy tölt magának - tadaaam - szerelt gumist ;) )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.01.03. 14:23 https://youtu.be/6L2lt0fjL80
Jópofa. :-)
De ezek inkább játékok, én biztosan nem bíznám az életem egy 10-11 Joule-os cuccra, még ha pepper por is van benne.
A hangtompító is jópofa cucc, bár a HDP/HDR amúgy sem nagyon hangos, egy jogos otthonvédelmi szituációban meg nem is baj, ha hallja a lövéseket szomszéd (és tud jönni segíteni, vagy legalább kihívja a jardot..).
Petya357 írta: 2023.01.03. 14:37 Mondjuk az valóban nonszensz, hogy gázgumissal drágább gyakorolni, mint éles .357 Magnummal.
Szerintem alma vs. körte a kettő összehasonlítása.
A kutyakereskedésben sem feltétlenül olcsóbb a kisebb kutya, mint a nagy.
A 6mm Flobert lőszer sem feltétlenül olcsóbb, mint a .22LR.

A gázgumis egy dedikáltan önvédelmi eszköz, nemhalálos, ráadásul külön magyar specialitás a tömködős gázgumis.
Jogilag is más mint az éles, a megszerzése, tartása, viselése is eltér.

A 380RKnall töltény lehetne olcsóbb, nem tudom hogy a gyártók miért adják 9x19 Para lőszer árban.

Valaki?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.01.03. 14:47-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.01.03. 14:36 Úgy veszem észre, hogy nyugatabbra ezek baromira felfutnak, és lelkes felhasználók mindenféle kiegészítőt gyártanak hozzá.
Hm. Mivel nem lőfegyver, ezért idehaza sem szabálytalan a használata, ugye? “Csak” azt kell megoldani, hogy éles fegyverre ne lehessen felszerelni. Erre van valamilyen jó gyakorlat?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:37 Mondjuk az valóban nonszensz, hogy gázgumissal drágább gyakorolni, mint éles .357 Magnummal.

Ezzel szerinted lehetne mit kezdeni? A gumilövedékek újrahasznosítását már említetted. Külön erre a célra készült golyófogó kell, de semmi ördöngőség nincs benne

Mi a helyzet az riasztó újratöltéssel? Akinek van rá engedélye, az ugye vághat méretre .38 Spec hüvelyt, és saját célra újratöltheti? Ezt nem tiltja semmi.

Már hogy a túróba ne tiltaná???????????????

Riasztótöltény gyártása ENGEDÉLYKÖTELES.
A házilagos lőszerszerelési engedély meg CSAK AZ ENGEDÉLYES ENGEDÉLYÉBE BEJEGYZETT lőfegyvernek megfelelő LŐSZER újratöltésére jogosít.

Tehát vaktöltényt SEM gyárthatsz éles kaliberben, azt ugyanis csak színházi fegyveres engedély birtokában lehet.

Meg a józan ész: NINCS elérhető töltési adat riasztó kaliberekhez, és jellemzően az éleseknél sokkal gyengébb anyagú fegyverekből sütöd el. Jól van ez így.

---

A gázgumisból kilőtt gumi jellemzően nem nagyon használható fel, mert átég, megvágja az akasztó stb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:41 Hm. Mivel nem lőfegyver, ezért idehaza sem szabálytalan a használata, ugye? “Csak” azt kell megoldani, hogy éles fegyverre ne lehessen felszerelni. Erre van valamilyen jó gyakorlat?
Van. Légfegyveres hangtompítók 8még 7,5 J felett is) úgy vannak méretezve, olyan anyagúak, hogy tűzfegyvernél alkalmatlanok legyenek. Pl. szivacs betétek, műanyag lamellák, műanyag rögzítőmenetek stb.

Itt a videóban is egy 3D-nyomtatottnak tűnő cucc van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 14:39 Jópofa. :-)
De ezek inkább játékok, én biztosan nem bíznám az életem egy 10-11 Joule-os cuccra, még ha pepper por is van benne.
A hangtompító is jópofa cucc, bár a HDP/HDR amúgy sem nagyon hangos, egy jogos otthonvédelmi szituációban meg nem is baj, ha hallja a lövéseket szomszéd (és tud jönni segíteni, vagy legalább kihívja a jardot..).
Neked lehet gumis pisztolyod, puskád, németeknek, mint az egyik legnagyobb piac, nem. Ha olyat akar, ami ki is lő valamit, de nemhalálos, ez az egyetlen opció.
(Fel is húzzák 40J-ra)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 14:39 Jópofa. :-)
De ezek inkább játékok, én biztosan nem bíznám az életem egy 10-11 Joule-os cuccra, még ha pepper por is van benne.
A hangtompító is jópofa cucc, bár a HDP/HDR amúgy sem nagyon hangos, egy jogos otthonvédelmi szituációban meg nem is baj, ha hallja a lövéseket szomszéd (és tud jönni segíteni, vagy legalább kihívja a jardot..).
A gázspré hány joulos? ;) és a gázpisztoly?

Traumatikus fegyverként szerintem is felejtős, játék kategória - a paintball markerekez konkrétan arra fejlesztették ki, hogy egymásra lőjenek az emberek - játékból :mrgreen:

De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban. Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48 A gázspré hány joulos? ;) és a gázpisztoly?

Traumatikus fegyverként szerintem is felejtős, játék kategória - a paintball markerekez konkrétan arra fejlesztették ki, hogy egymásra lőjenek az emberek - játékból :mrgreen:

De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban. Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.
Arcba lőve jó lehet, de nagyon komoly esélye van a szemsérülésnek. Mellkasra vagy belélegez belőle valamennyit, vagy nem. Egy-két golyónak nincs túl nagy ködje. Szerintem mellkasra önvédelemre abszolút nem komolyan vehető eszköz, arcra lőve veszélyes. Játszósnak jó móka.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48

De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban. Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.

Pontosan így. Ezeknél a cuccoknál, hogy a becsapódás FÁJ, az csak HAB A TORTÁN. A pepper hatóanyag meg tudjuk, hogy csak a kőbányák legendás őre szerint NEM HAT:-))). Mindenki másra, akinek szeme, orra, tüdeje van meg NAGYON HAT.

(Bár az egymásra lövés az szétfreccsenő festéklövedékkel van, nem tömör műanyag lövedékkel, így a fájdalom sem ugyanaz.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48 A gázspré hány joulos? ;) és a gázpisztoly?

Traumatikus fegyverként szerintem is felejtős, játék kategória - a paintball markerekez konkrétan arra fejlesztették ki, hogy egymásra lőjenek az emberek - játékból :mrgreen:

De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban. Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.
+1
Nem egymást kizáró eszköz egyik sem
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.01.03. 14:48 Neked lehet gumis pisztolyod, puskád, németeknek, mint az egyik legnagyobb piac, nem. Ha olyat akar, ami ki is lő valamit, de nemhalálos, ez az egyetlen opció.
(Fel is húzzák 40J-ra)
Pontosan. :)
Ugyanaz a véleményem, mint a TT-piszotolynál: ha nincs jobb, nyilván jobb mint a semmi.
Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48 A gázspré hány joulos? ;) és a gázpisztoly?
Semennyi. De azok nem is traumatikus fegyverek, hanem ingerlő anyagot használó "lakrimátorok".
Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48 De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban.
Ebben egyetértek, minden hasznos lehet, egy pohár víz is.
Viszont nekem nincs 8 karom mint a polipnak, tehát történés esetén egy fegyverrel tudok kiballagni, megnézni mi a helyzet, és ha 1-2 lövés nem állítja meg a támadó(ka)t, akkor nem tudok visszamenni újabb és újabb fegyverekért.
A lehető legjobb, leghatékonyabb fegyvert kell tartani HD-re, mert nagy hátrányból indulsz: álmodból felkelve, a támadók biztos hogy többen lesznek, ismeretlen helyeken, stb.
Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48 Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.
És a család többi tagja begyakorolja a tűzkésszé tételt is?
De egy sima revolvert (ahol csak a billentyűt kell rángatni) nem hajlandó használni?
Szerintem ez szituációgyártás, de ha valóban van ilyen, az is többre megy egy nagy medve-sprével.
Ha már lakrimátorral védené meg a lakását.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2023.01.03. 14:55 +1
Nem egymást kizáró eszköz egyik sem
De felesleges érvelnünk, mert a VadMedve kollégának ez az egyik kedvenc gyűlöletcélpontja, és mindjárt kifejti, hogy neki CSAK EGYETLENEGY eszköz lesz a keze ügyében, és tudjuk, hogy az csak egyetlen gyártó egyetlen működési elvű terméke lehet, egyetlen fajta (offtopik) üzemanyagra töltve. Minden más az tkp szar, képtelenség, senkinek sem lehet jó. De esetleg nagyflakonos paprikaspray, ami ilyenkor nem érdekes, h KKVE és nem is forgalmazható.

Viszont ezen a sztorin 122x mentünk ugyanígy végig, kár újrajátszani. Van, akinek NEM EGYETLENEGY üdvözítő megoldás van minden esetre, és nem csak egyetlen keze, egyetlen eszköze:-))) Nem csak fekete glokkot vesznek és szürke golfot vezetnek meg fekete g-shockot hordanak az emberek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 15:21 De felesleges érvelnünk, mert a VadMedve kollégának ez az egyik kedvenc gyűlöletcélpontja, és mindjárt kifejti, hogy neki CSAK EGYETLENEGY eszköz lesz a keze ügyében, és tudjuk, hogy az csak egyetlen gyártó egyetlen működési elvű terméke lehet, egyetlen fajta (offtopik) üzemanyagra töltve. Minden más az tkp szar, képtelenség, senkinek sem lehet jó. De esetleg nagyflakonos paprikaspray, ami ilyenkor nem érdekes, h KKVE és nem is forgalmazható.

Viszont ezen a sztorin 122x mentünk ugyanígy végig, kár újrajátszani. Van, akinek NEM EGYETLENEGY üdvözítő megoldás van minden esetre, és nem csak egyetlen keze, egyetlen eszköze:-))) Nem csak fekete glokkot vesznek és szürke golfot vezetnek meg fekete g-shockot hordanak az emberek.
Drága Sporttárs,

én nem gyűlölök senkit/semmit, ezekre a paintball pisztolyokra is azt írtam, hogy jópofa játékok - ez Neked gyűlölet?
Ne már. :?
Viszont játékot ne ajánljunk már otthonvédelemre, akkor, amikor van(nak) jobb választás(ok).

Az, hogy a medvespray KKVE, miért számít a HD (otthonvédelmi) felhasználásnál?????????????????
KKVE, közterületen nem viselheted, ennyi.

Azt jól látod, hogy ha éjjel felriadsz, praktikusan egy dolgot tudsz felkapni és haszálni.
Vagy szerinted hányat..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 15:41 Drága Sporttárs,

én nem gyűlölök senkit/semmit, ezekre a paintball pisztolyokra is azt írtam, hogy jópofa játékok - ez Neked gyűlölet?
Ne már. :?
Viszont játékot ne ajánljunk már otthonvédelemre, akkor, amikor van(nak) jobb választás(ok).

Az, hogy a medvespray KKVE, miért számít a HD (otthonvédelmi) felhasználásnál?????????????????
KKVE, közterületen nem viselheted, ennyi.

Azt jól látod, hogy ha éjjel felriadsz, praktikusan egy dolgot tudsz felkapni és haszálni.
Vagy szerinted hányat..?

Viszont ezen a sztorin 122x mentünk ugyanígy végig, kár újrajátszani. Van, akinek NEM EGYETLENEGY üdvözítő megoldás van minden esetre, és nem csak egyetlen keze, egyetlen eszköze:-))) Nem csak fekete glokkot vesznek és szürke golfot vezetnek meg fekete g-shockot hordanak az emberek.


Mondom: szó szerint újra meg újra. Használd a keresőt, minden megválaszolva. 6x.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 15:51 Viszont ezen a sztorin 122x mentünk ugyanígy végig, kár újrajátszani.Van, akinek NEM EGYETLENEGY üdvözítő megoldás van minden esetre, és nem csak egyetlen keze, egyetlen eszköze:-))) Nem csak fekete glokkot vesznek és szürke golfot vezetnek meg fekete g-shockot hordanak az emberek.
Mondom: szó szerint újra meg újra. Használd a keresőt, minden megválaszolva. 6x.
A normál betűméretet is el tudjuk olvasni!
Köszönjük.

Akkor a válaszok:

"Az, hogy a medvespray KKVE, miért számít a HD (otthonvédelmi) felhasználásnál?????????????????"

Semennyit. Nyugodtan rendelhetsz egyet otthonra.

"Azt jól látod, hogy ha éjjel felriadsz, praktikusan egy dolgot tudsz felkapni és haszálni.
Vagy szerinted hányat..?"

Reálisan egyet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 15:05
És a család többi tagja begyakorolja a tűzkésszé tételt is?
De egy sima revolvert (ahol csak a billentyűt kell rángatni) nem hajlandó használni?
Szerintem ez szituációgyártás, de ha valóban van ilyen, az is többre megy egy nagy medve-sprével.
Ha már lakrimátorral védené meg a lakását.
Öööö.. az eredeti kérdező fórumtárs szó szerint azt írta, hogy a családtagok nem hajlandóak HD21M-et és hasonlóak nagyot durranó vasat használni, és arra kért tanácsot, hogy mi legyen a B terv. Erre sokféle választ lehet adni, de azt nem, hogy lányok hagyjátok a bullshitet, Ti szituációgyártotok, hiszen WildBear23 is megmondta a neten 8-)

alternatívákat kell javasolni, másképpen semmilyen önvédelmi eszközt nem fognak a kezükbe venni. Akkor szerinted mi a jó megoldás? Medvespré? Az elnevezési konvenciókat tekintve, némi részrehajlásrá gyanakszom az eszközzel kapcsolatban ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.01.03. 14:51 Arcba lőve jó lehet, de nagyon komoly esélye van a szemsérülésnek. Mellkasra vagy belélegez belőle valamennyit, vagy nem. Egy-két golyónak nincs túl nagy ködje. Szerintem mellkasra önvédelemre abszolút nem komolyan vehető eszköz, arcra lőve veszélyes. Játszósnak jó móka.
Pontosan!
(Vagy ahogy gvass írná: PONTOSAN!)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 16:07 Öööö.. az eredeti kérdező fórumtárs szó szerint azt írta, hogy a családtagok nem hajlandóak HD21M-et és hasonlóak nagyot durranó vasat használni, és arra kért tanácsot, hogy mi legyen a B terv. Erre sokféle választ lehet adni, de azt nem, hogy lányok hagyjátok a bullshitet, Ti szituációgyártotok, hiszen WildBear23 is megmondta a neten 8-)

alternatívákat kell javasolni, másképpen semmilyen önvédelmi eszközt nem fognak a kezükbe venni. Akkor szerinted mi a jó megoldás? Medvespré? Az elnevezési konvenciókat tekintve, némi részrehajlásrá gyanakszom az eszközzel kapcsolatban ;)
Én első körben elbeszélgetnék azokkal a lányokkal. :)

Volt olyan ismerősöm, aki nem volt hajlandó bekapcsolni a biztonsági övet.
Vele is elbeszélgettem (megmutattam neki a baleseti statisztikát övvel/öv nélkül).

Volt olyan ismerősöm, aki nem akart buszon maszkot felvenni, merthogy az úgysem fogja meg a vírust.
Vele is elbeszélgettem (mutattam neki szakcikket a különböző anyagú maszkokról).

Először is meg kell tudni, hogy miért van averziójuk a dörrenéssel kapcsolatban, és tudják-e, hogy mik lehetnek egy otthoni támadásnak a következményei. A vasalós példát nem árt ismertetni velük.
Aztán a fizikai része: el tudnak sütni egy revolvert? Tűzkésszé tudnak tenni félálomban egy HDR-t?

Aztán van olyan is, aki abszolút nem alkalmas az önvédelemre (0,01%), mert fél, leblokkol, stb., ott más lehetőséget kell keresni.

Össze is lehet kapcsolni az SD/HD területeket; pl. begyakoroltatni vele egy Pepper spray használatát, és olyat hordjon önvédelemre, és legyen az éjjeliszekrényén HD-re.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2023.01.02. 16:16 Ftv.

"3. §  (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:..

b) * a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáztöltény, a riasztótöltény, a vaktöltény, a légfegyver, a lőszerelem gyártásához, javításához, forgalmazásához,"



Tehát külön alkatrész nincs, nem is vagy jogosult beszerelni/azzal fegyvert javítani. Amennyiben a fegyver garanciálisan meghibásodik, úgy cserélve van, vagy engedélyes szakember megjavítja és úgy kapod vissza.
(A fegyverjavító vállalkozásoknak meg megvannak a maguk alkatrészbeszerzési forrásai, pl. az importőrök.)
Köszönöm a válaszod! Nem árt, ha ezt mindenki tudja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 16:02

"Azt jól látod, hogy ha éjjel felriadsz, praktikusan egy dolgot tudsz felkapni és haszálni.
Vagy szerinted hányat..?"

Reálisan egyet.

Reálisan AZ A LEGDURVÁBB szituációgyártás, ha azt gondoljuk, hogy csak egyfajta szituációt jöhet szóba. "Éjjel felriadsz. Egy dolgot felkapsz."

BIZONYÁRA n+1-féleképpen történhet meg egy birtokvédelmi szituáció. Az emberek élethelyzetei nagyon különbözőek, akárcsak az, hogy milyen településen, milyen lakóingatlanban, egyedül vagy többen élnek stb.. Ja, meg nem feltétlenül éjjel, és nem feltétlenül alvás közben jön a támadás mindig.

(Ha egy dolgot kap fel ÉJJEL, az egy LÁMPA legyen, hogy tudja azonosítani, mi a fene is történik.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 16:53 Reálisan AZ A LEGDURVÁBB szituációgyártás, ha azt gondoljuk, hogy csak egyfajta szituációt jöhet szóba. "Éjjel felriadsz. Egy dolgot felkapsz."
Nyilván a legdurvább (de még reálisan elképzelhető) szituációra kell készülni!!

Ha nem ez következik be, az a sors ajándéka, hab a tortán!
De inkább a reálisan előforduló legdurvábbra készülj, mint ellazáskodd!
gvass1 írta: 2023.01.03. 16:53 (Ha egy dolgot kap fel ÉJJEL, az egy LÁMPA legyen, hogy tudja azonosítani, mi a fene is történik.)
Nálunk be van vezetve az áram, felkapcsolom a lámpát, de ha Nálatok nem így van, akkor hatványozottan igaz amit írtam: t.i. hogy csak egy eszközt fogsz tudni használni, mert a másik kezedben az elemlámpa lesz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 16:53
(Ha egy dolgot kap fel ÉJJEL, az egy LÁMPA legyen, hogy tudja azonosítani, mi a fene is történik.)
+1

Vagy ahogy Gvass1 mondaná, +1 ;)

Megkockáztatom, hogy egy jó lámpa megléte fontosabb, mint a fingreszelés az eszközökről és a zsúlokról. A gyakorlatban -szerintem - hasznosabb, hatásosabb egy lepkefing marker lámpával, mint egy AK lámpa nélkül. Hogy látod meg, kire, mire lősz? Hogy találod el? Bárki, aki már lőtt sötétben, az megtapasztalhatta, milyen fontos. Arról nem is beszélve, hogy lámpával meg is lehet vakítani a támadót, akár nappal is, és szerencsés estben akár megelőzni az “ügyet”. Erre nem alapoznák a védelmet, de jól jön.

Ja és lehetőleg legyen rajta magán a fegyveren, sokkal, sokkal könnyebb, hatásosabb a használata. Ha nem, az már két eszköz , mert WildBear23 radszól , hogy csak egyet lehet ;)

De komolyra véve a szót: az utóbbi hozzászólások sokkal konstruktívabbak, mint az előzőek. Koncebtráljunk légyszi arra, hogy mi segít a fórumtársaknak, és nem arra, hogy mi a Szent Grál, és miért hülye az aki mást mondd. Nálunk komolyabb szakemberek sem értenek egyet mindenben arról, hogyan kell önvédekezni. Ha ez olyan qurva egyszerű és egyértelmű lenne, akkor már világszerte meg lenne oldva - mint a TBC oltás, és a biztonsági öv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2023.01.03. 17:26-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 17:17 Nyilván a legdurvább (de még reálisan elképzelhető) szituációra kell készülni!!

Ha nem ez következik be, az a sors ajándéka, hab a tortán!
De inkább a reálisan előforduló legdurvábbra készülj, mint ellazáskodd!



Nálunk be van vezetve az áram, felkapcsolom a lámpát, de ha Nálatok nem így van, akkor hatványozottan igaz amit írtam: t.i. hogy csak egy eszközt fogsz tudni használni, mert a másik kezedben az elemlámpa lesz.
Az áramot általában ajtón kívűl egy lezáratlan kis ajtó mögött le lehet egy mozudlattal kapcsolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.01.03. 17:25 Az áramot általában ajtón kívűl egy lezáratlan kis ajtó mögött le lehet egy mozudlattal kapcsolni.
Igen, most akkor nyithatunk egy zárójelet a diszkurzusban: az elemlámpa megléte eszenciális, és jó, ha a fegyveren IS van egy lámpa.
Gondolom, ezzel mindenki egyetértett eddig is, egyetért most is, és egyet fog érteni a jövőben is. :)

Ezt alap dolognak tartottam.
(Én azért elsőnek a vezetékes villanyt kapcsolnám fel, az jobban bevilágít mindent, mint az elemlámpa - ha nincs áram, akkor jön az elemlámpa.)
Petya357 írta: 2023.01.03. 17:24 A gyakorlatban -szerintem - hasznosabb, hatásosabb egy lepkefing marker lámpával, mint egy AK lámpa nélkül.
Nyilvánvaló. De szerencsére nem kell lepkefingot használni lámpával, ha egyszer hatékony eszközt is használhatsz lámpával.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.01.03. 17:25 Az áramot általában ajtón kívűl egy lezáratlan kis ajtó mögött le lehet egy mozudlattal kapcsolni.
+1

Ha már ilyen nem hétköznapi eseményre készülünk, mint a home invasion, akkor szerintem érdemes azt is feltételezni, hogy nem ideális körülmények között kell majd cselekedni, pl sötétben.

Erre remek gyakorlási lehetőséget biztosít egy éjaszakai lövészet. Figyelem, az alábbi versenyen részt lehet venni akár gázgumissal (muzeálissal NEM), akár airsofttal, és természetesen éles maroklőfegyverrel is
http://www.belse.hu/reg/reg230129.php

FélOFF ON
Akinek van barnakönyve, és már tapasztalt lövész, az további opciókból is válogathat, pl szokott ilyen éjszakai taktikai verseny lenni a Gyorskombinált szakágban. A múltkori OB is kvázi-éccakai lett, mert ránk esteledett :lol: . Bitang mód tanulságos, és jól extrapolálható önvédelmi helyzetekre
FelOFF OFF
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2023.01.03. 17:40 +1

Ha már ilyen nem hétköznapi eseményre készülünk, mint a home invasion, akkor szerintem érdemes azt is feltételezni, hogy nem ideális körülmények között kell majd cselekedni, pl sötétben.

Erre remek gyakorlási lehetőséget biztosít egy éjaszakai lövészet. Figyelem, az alábbi versenyen részt lehet venni akár gázgumissal (muzeálissal NEM), akár airsofttal, és természetesen éles maroklőfegyverrel is
http://www.belse.hu/reg/reg230129.php

FélOFF ON
Akinek van barnakönyve, és már tapasztalt lövész, az további opciókból is válogathat, pl szokott ilyen éjszakai taktikai verseny lenni a Gyorskombinált szakágban. A múltkori OB is kvázi-éccakai lett, mert ránk esteledett :lol: . Bitang mód tanulságos, és jól extrapolálható önvédelmi helyzetekre
FelOFF OFF
Jaja.
Ezért is tervezek 1-2 aljas húzást, Belnek is tetszett az ötlet.
Remélem kövi versenyig megoldjuk.😎
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.01.03. 14:48
De pepperballal szerintem egyáltalán nem releváns, hogy hány joule - teljesen más a hatásmechanizmus. Én úgy látom, hogy nagyon is hasznos lehet egy háztartásban. Főleg, ha a család többi tagja csak ilyesmit hajlandó kézbe venni, egy gumist-muzeálist pedig nem.
Különösen halászlé főzésnél! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.03. 18:37 Különösen halászlé főzésnél! :lol:
Rengeteg ilyen "majdnem jó" önvédelmi eszköz van.
Kedvenceim a "majomököl", a macskafej formájú kulcstartó, meg a sildes sapka ellenzőjére csiptethető műanyag "boxer".
Aki meg tudja magát védeni vele, az meg tudja nélküle is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Pont most akartam én is linkelni....
Vajon milyen kombó lehetet benne, hogy ekkorát csapott?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kozelrol meg a "gyari" "ajanlas" is bezuzza egy gyerek koponyajat.
Kontrolle13 írta: 2023.01.03. 20:32 Pont most akartam én is linkelni....
Vajon milyen kombó lehetet benne, hogy ekkorát csapott?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2023.01.03. 20:32 Pont most akartam én is linkelni....
Vajon milyen kombó lehetet benne, hogy ekkorát csapott?
Már az OFF-ban elkezdtük a témát.
Halántékon lőtte magát. Ott közelről egy 40-50 Joule-os gumi is elég, sőt, rászorítva szerintem egy riasztópatron nyomása is.
Én Zoraki R1GG-re tippelek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 22:07 rászorítva szerintem egy riasztópatron nyomása is.
Szia,

Szamomra nagyon meglepo modon a peremes riasztopatronok meg raszoritva sem artanak a farmernadrag alatti bornek, szoval egy koponyanak foleg nem: Video a foto.belse.hun.

Kép

Tovabbi reszletek.
Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.01.04. 12:50 Szia,

Szamomra nagyon meglepo modon a peremes riasztopatronok meg raszoritva sem artanak a farmernadrag alatti bornek, szoval egy koponyanak foleg nem: Video a foto.belse.hun.

Tovabbi reszletek.
Bel
Szia Bel!

V.ö. ezzel:
digiservice írta: 2023.01.03. 23:01 Kb. 15 éve lehetett, itt a városomban, két fiatal srác gr fegyverrel játszott, a végén az egyik a másik halántékára szorítva elsütötte, a gyerek a helyszínen meghalt...
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 13:08 Szia Bel!

V.ö. ezzel:
Csak az utóbbi kósza szóbeszéd, a Bel-féle képek/videók meg TAPASZTALATI TÉNYEK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.04. 13:12 Csak az utóbbi kósza szóbeszéd, a Bel-féle képek/videók meg TAPASZTALATI TÉNYEK.
A fórumtárs azt írta, hogy meghalt a srác; én feltételezem róla, hogy igazat írt.
Lehetséges, hogy 380RBlanc helyett 9mm PAK volt a patron (annak nagyobb a nyomása), és az áldozat halántékán nem volt farmer.
Illetve hogy sértetlennek látszik a bőr, de alatta azért beszakította a vékony csontot.

Mod: és nem 1 centiről lett leadva a lövés, hanem rászorított csőtorkolattal.
Ezek a különbségek együttvéve már okozhatják a más kimenetelt..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 14:36 A fórumtárs azt írta, hogy meghalt a srác; én feltételezem róla, hogy igazat írt.
Nem kell ezt kihegyezni arra, hogy én meghazudtolnám.

De BIZONYÁRA nem ő helyszínelt vagy boncolt, ugye? Tehát hallotta valakitől, vagy olvasta valahol. Nem volt ott.

(Ez pont az a sztori, hogy a fegyvervizsgán ANNO azt kellett mondani, hogy "a gázpisztoly 1 méteren belülről halálos", holott tudtuk, hogy marhaság.)

Nem kétli senki, hogy csupasz lágy részre rászorított csőtorkolatnál a gázpisztoly okozhat csúnya sebet. Hogy ebből TÉNYLEG volt-e haláleset, nos az már kétségesebb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.04. 14:51 Nem kell ezt kihegyezni arra, hogy én meghazudtolnám.

De BIZONYÁRA nem ő helyszínelt vagy boncolt, ugye? Tehát hallotta valakitől, vagy olvasta valahol. Nem volt ott.

(Ez pont az a sztori, hogy a fegyvervizsgán ANNO azt kellett mondani, hogy "a gázpisztoly 1 méteren belülről halálos", holott tudtuk, hogy marhaság.)

Nem kétli senki, hogy csupasz lágy részre rászorított csőtorkolatnál a gázpisztoly okozhat csúnya sebet. Hogy ebből TÉNYLEG volt-e haláleset, nos az már kétségesebb.
Ezt úgy tudjuk eldönteni, ha a fórumtárs megírja a konkrétumokat. ;)

Én mindenesetre el tudom képzelni, hogy rászorított csőtorkolattal egy riasztópatron nyomása beszakítja a halántékot.
De nem próbáltam.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 14:36 Mod: és nem 1 centiről lett leadva a lövés, hanem rászorított csőtorkolattal.
Szia,

Olvastad a cikkemet? De meg a videoban is latszik, hogy kifejezetten raszoritom.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2023.01.04. 16:00 Szia,

Olvastad a cikkemet? De meg a videoban is latszik, hogy kifejezetten raszoritom.

Bel
Én jelen voltam Bel tesztjénél, és megerősítem, amit állít: nem bírtuk átlőni a disznó bőrét. Pedig nyomtuk, mint süket a csengőt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 14:36 Lehetséges, hogy 380RBlanc helyett 9mm PAK volt a patron (annak nagyobb a nyomása)
Szia,

Igen, ez fontos kulonbseg.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.01.04. 16:41 Én jelen voltam Bel tesztjénél, és megerősítem, amit állít: nem bírtuk átlőni a disznó bőrét. Pedig nyomtuk, mint süket a csengőt.
Én Bel szavában egy pillanatig sem kételkedtem. ;)
Kíváncsian várom ennek a 15 éves esetnek a részleteit.

De azt még mindig fenntartom, hogy pl.egy vipera markolatával be lehet szakítani valakinek a halántékát, de nem tudsz vele perforálni disznóbőrt.
Hasonlóan viselkedhet a torkolati nyomás is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Csak úgy kíváncsiságból rákeresve..

Journal of Forensic and Legal Medicine
Volume 16, Issue 6, August 2009, Pages 354-356
Case Report
Fatal cranial shot by blank cartridge gun: Two suicide cases

Abstract: We report two suicide cases shooting themselves at temporal region with a blank cartridge gun at contact range.
(...)
In these guns, the gas jet behaves like a projectile in contact range. Impression fractures and dislocation of temporal bone fragments are common in these wounds. Hematomas, subarachnoid hemorrhage and increased intracranial pressure are major pathologies leading to death.


A cikk két befejezett ("sikeres") öngyilkossági esetet mutat be, amelyeknél módosítás nélküli riasztópisztolyt használtak. A fegyver típusa nem derült ki a cikkből, csak hogy szabadon tartható riasztópisztoly volt.

Fig.1.
Fig.1.
Screenshot_20230104-173301_Adobe Acrobat.jpg (217.19 KiB) Megtekintve 13709 alkalommal
Fig.3.
Fig.3.
Screenshot_20230104-173326_Adobe Acrobat.jpg (158.84 KiB) Megtekintve 13709 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 17:39 Csak úgy kíváncsiságból rákeresve..

Journal of Forensic and Legal Medicine
Volume 16, Issue 6, August 2009, Pages 354-356
Case Report
Fatal cranial shot by blank cartridge gun: Two suicide cases

Abstract: We report two suicide cases shooting themselves at temporal region with a blank cartridge gun at contact range.
(...)
In these guns, the gas jet behaves like a projectile in contact range. Impression fractures and dislocation of temporal bone fragments are common in these wounds. Hematomas, subarachnoid hemorrhage and increased intracranial pressure are major pathologies leading to death.


A cikk két befejezett ("sikeres") öngyilkossági esetet mutat be, amelyeknél módosítás nélküli riasztópisztolyt használtak. A fegyver típusa nem derült ki a cikkből, csak hogy szabadon tartható riasztópisztoly volt.


Screenshot_20230104-173301_Adobe Acrobat.jpg
Screenshot_20230104-173326_Adobe Acrobat.jpg
Azért azt se felejtsük el, hogy a " blank gun " nem mindenütt az itt megszokott 9mmPAK, és társai.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2023.01.04. 17:46 Azért azt se felejtsük el, hogy a " blank gun " nem mindenütt az itt megszokott 9mmPAK, és társai.
Törökországban történtek az esetek, ott a 9mm PAK az elterjedt, annál powerebb tudtommal nem kapható engedély nélkül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Z914A Korábban kitakarítottam a gyári sorját, kapott új szánakasztó tengelyt, most jöhet egy ütköző tömb. Úgy tűnik, ez egy kevésbé jól sikerült darab.
20230104_182550.jpg
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 17:39 Csak úgy kíváncsiságból rákeresve..

Journal of Forensic and Legal Medicine
Volume 16, Issue 6, August 2009, Pages 354-356
Case Report
Fatal cranial shot by blank cartridge gun: Two suicide cases

Abstract: We report two suicide cases shooting themselves at temporal region with a blank cartridge gun at contact range.
(...)
In these guns, the gas jet behaves like a projectile in contact range. Impression fractures and dislocation of temporal bone fragments are common in these wounds. Hematomas, subarachnoid hemorrhage and increased intracranial pressure are major pathologies leading to death.


A cikk két befejezett ("sikeres") öngyilkossági esetet mutat be, amelyeknél módosítás nélküli riasztópisztolyt használtak. A fegyver típusa nem derült ki a cikkből, csak hogy szabadon tartható riasztópisztoly volt.


Screenshot_20230104-173301_Adobe Acrobat.jpg
Screenshot_20230104-173326_Adobe Acrobat.jpg
Itt egy másik is…
https://www.researchgate.net/publicatio ... literature
Mindenki vár valamit...
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: digiservice »

WildBear23 írta: 2023.01.04. 13:08 Szia Bel!

V.ö. ezzel:
Valóban nem voltam a helyszínen, nem is ismerem a fegyvert, sem a többi körülményt, de a gyereket konkrétan elemették, akkor ott voltam,
Btw szerintem nem szükséges, hogy kilyukassza a fejet a lövés, ha halántékon pattintják egy pak-al, a gáznyomás okozhat akkora traumát, hogy akár ott is maradhat az illető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

digiservice írta: 2023.01.05. 02:08 Valóban nem voltam a helyszínen, nem is ismerem a fegyvert, sem a többi körülményt, de a gyereket konkrétan elemették, akkor ott voltam,
Ennyi. Köszi.

(Ez a klasszikus "hallomásból tudom" esete.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.05. 06:05 Ennyi. Köszi.

(Ez a klasszikus "hallomásból tudom" esete.)
Mondjuk a temetésen ott volt, szóval a végkifejlet stimmel.

De igazából mindegy, azóta többen is behivatkoztunk törvényszéki orvosi szakcikkeket, jól dokumentált esetekkel.

" This case confirms that blank pistols, contrary to public opinion, are dangerous and may inflict potentially fatal injuries when fired at close or contact range. In addition, previously reported 18 fatal injuries by blank cartridges caused by unmodified blank pistols between 1990 and 2009 are reviewed and summarize."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Poresz írta: 2023.01.04. 16:41 Én jelen voltam Bel tesztjénél, és megerősítem, amit állít: nem bírtuk átlőni a disznó bőrét. Pedig nyomtuk, mint süket a csengőt.
Nekem jó vastag bőr van a képemen, de azért a disznóétól messze van. :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor ezt most nem ertem, a sima gazriaszto halalos a gumisok meg nem? :shock: :?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.01.05. 10:00 akkor ezt most nem ertem, a sima gazriaszto halalos a gumisok meg nem? :shock: :?
Nem mindegy, hogy 2 méterről rálősz valakire, vagy a fejéhez szorítod a csőtorkolatot.
(Ráadásul a halántékához, ahol a legvékonyabb a csont.)

Az volt a tanakodás tárgya, hogy engedély nélkül tartható, módosítás (tuning) nélküli gázriasztóval szándékosan lehet-e halálos sérülést okozni.

A két szakcikk, és a 14 halott azt mondja, hogy lehet, úgyhogy én elfogadom azt, hogy lehet.🤷‍♂️
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.01.05. 10:00 akkor ezt most nem ertem, a sima gazriaszto halalos a gumisok meg nem? :shock: :?
Megfelelően használva minden halálos, egy ceruza is.
Ha tényleg gumis volt, akkor mázlija van, ha megússza maradandó probléma nélkül. Nem tudjuk biztosan, hogy ki, mivel, milyen távról lőtte meg. Egy megbízhatatlan médiahírünk van csupán, meg egy kis infó Wildbeartől.
Igen, én elhiszem, hogy ha rászorítod a halántékodra, akkor egy PAK riasztó (elsősorban öntöltőből) kinyírhat, mert annak a nyomásnak valahova mennie kell. De azért ez igen extrém eset. Pár centiről már nem veszélyes.
Gumis: igen, sokkal "veszélyesebb" valami, mert könnyebb vele maradandó sérülést okozni. Normál használat mellett is. Szem, torok, egyéb lágy részek. Szerintem ezt senki nem vitatta eddig se. Aztán ott a tuning, amivel bizonyos modellek gyakorlatilag .38 wadcutterre töltött revolvereknek tekinthetőek...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Éjszakai szett.

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Dinamikusból áthozva, nálam ez az ágy melletti induló szett.
ejszakai.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.08. 08:21 Magadra ismersz, ugye?:-))
http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/maga ... ersz-ugye/

Kép
“Ugyanolyan, de szénacélból
8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.01.08. 08:21 Magadra ismersz, ugye?:-))
http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/maga ... ersz-ugye/

Kép
Remélem, otthon senki nem látja meg ezt a képet, mert akkor.... :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

zora írta: 2023.01.04. 18:28 Z914A Korábban kitakarítottam a gyári sorját, kapott új szánakasztó tengelyt, most jöhet egy ütköző tömb. Úgy tűnik, ez egy kevésbé jól sikerült darab.
20230104_182550.jpg
A gyors sorozat jobban megdolgozza az anyagot , a spiáter kényes ötvözet öntési hiba is okozhatta . A gumipuffer így is csökkentett az erejéből . A német holmik szántörései elterjedtebbek , Ekol m92 esetében 10 év felett X rakéta ellövése után néha eltörik a szán de ez sem megszokott . Te készited a tömböt ?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Versecki Csaba írta: 2023.01.08. 17:52 A gyors sorozat jobban megdolgozza az anyagot , a spiáter kényes ötvözet öntési hiba is okozhatta . A gumipuffer így is csökkentett az erejéből . A német holmik szántörései elterjedtebbek , Ekol m92 esetében 10 év felett X rakéta ellövése után néha eltörik a szán de ez sem megszokott . Te készited a tömböt ?
Ja, Ekol 92-ről már hallottam, hogy jól bírja.
Igen, én fogom.
csavarga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.01.07. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: csavarga »

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a két adat miért különbözik? A múltkori alfa törés nem ezért következett be? Bocs ha hülyeséget kérdezek, kezdő vagyok a témában.
Csatolmányok
030
030
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

csavarga írta: 2023.01.13. 10:21 Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a két adat miért különbözik? A múltkori alfa törés nem ezért következett be? Bocs ha hülyeséget kérdezek, kezdő vagyok a témában.
mert rosszat írt be a lézergravírozó kezelője, egyetlen szériánál. A többin már 12 mm van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** ÚJDONSÁG az ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN - a 16-lövetű HATVANNYOLCASkaliberű!!! ***

Umarex HDB68 (Home Defence Blaster), 15 joule, 16-os tár: 98.900- Ft (MKH benne van)


Paintball/pepperball kilövő, a képen 15 mm-es QAB tömör műanyag lövedékkel be.- és kimeneti nyílások 4 méterről - ha valaki gyengének találná:-))

10 méterig hatásos, közelről arcletépő csőtorkolat:-)), szereléksín a tok tetején és az előágy oldalán.

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

hdb68 szetlott dobozzal.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

csavarga írta: 2023.01.13. 10:21 Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a két adat miért különbözik? A múltkori alfa törés nem ezért következett be? Bocs ha hülyeséget kérdezek, kezdő vagyok a témában.
Ez Alfa?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
csavarga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.01.07. 22:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: csavarga »

Igen, alfa.
Köszönöm az infót gvass1.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

HW gyorstöltő

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Gyorstöltő revolverekhez endy11 kollégának köszönhetően végre gr-ekhez is elérhető (HW 37/88).
Az eredeti tervekhez képest a töltények peremét rögzítő füleket kicsit nagyobbra kellett venni, így már tökéletesen működik.
Link a fileokhoz: https://www.thingiverse.com/thing:5659042
Csatolmányok
IMG_20230113_2004282.jpg
IMG_20230113_2005292.jpg
IMG_20230113_2006382.jpg
IMG_20230113_2007162.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Keserű Dealer gáz-riasztó géppisztolyról mit lehet tudni?
Mennyire ritka?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Balintix írta: 2023.01.15. 20:46 Keserű Dealer gáz-riasztó géppisztolyról mit lehet tudni?
Mennyire ritka?
Kb. 20 éve gyártotta a Művek. Full acél, csak sorozatlövő gáz-géppisztoly.
Nem nagy darabszámban gyártották, csak elvétve kerül elő egy-egy darab.
Nem tudom, hogy a 200ezres ár mennyire reális érte.😉
MED_0017370831.jpg
MED_0017370831.jpg (50.41 KiB) Megtekintve 12276 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Balintix írta: 2023.01.15. 20:46 Keserű Dealer gáz-riasztó géppisztolyról mit lehet tudni?
Mennyire ritka?
és mivel nyitott zárpozícióből tüzel, elő bír fordulni vele kaboom... azaz még a töltényűr előtt elsül a töltény, és végigrobbantja a tár tartalmát.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Balintix írta: 2023.01.15. 20:46 Keserű Dealer gáz-riasztó géppisztolyról mit lehet tudni?
Mennyire ritka?
Nem gyakori cucc, de ma már sokkal jobbak is vannak ratatázni. Vagy voltak azóta. Full acél, elég háborús szükségfegyver feeling, de kuriózum, az biztos. Én se adnám az enyémet 200 alatt, akkor inkább megtartom. 18 esztendeje vettem a Művek boltjában, ha tippelnem kellene, nem készülhetett 50-100 darabnál sokkal több, de tuti lesz, aki ezt a részét jobban tudja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nemtokregelni 2023.01.16. 02:58-kor.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2023.01.16. 00:08 és mivel nyitott zárpozícióből tüzel, elő bír fordulni vele kaboom... azaz még a töltényűr előtt elsül a töltény, és végigrobbantja a tár tartalmát.
Azért annyira nem, tárajkak szétnyílnak és szól egy nagyot, de a tár tartalma nem robban be. Legalábbis ez volt nálam, aztán valamit alakítottak a tárakon, hogy többet ne legyen ilyen.
Sapienti sat.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2023.01.15. 21:05 Kb. 20 éve gyártotta a Művek. Full acél, csak sorozatlövő gáz-géppisztoly.
Nem nagy darabszámban gyártották, csak elvétve kerül elő egy-egy darab.
Nem tudom, hogy a 200ezres ár mennyire reális érte.😉
MED_0017370831.jpg
És ezen még MKH típusjóváhagyó jel van. Vagyis akkoriban egy új típust csak egyszer kellett szemléztetni, nem úgy mint ma.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2023.01.16. 00:08 és mivel nyitott zárpozícióből tüzel, elő bír fordulni vele kaboom... azaz még a töltényűr előtt elsül a töltény, és végigrobbantja a tár tartalmát.
Ez nem a nyitott zárpozícióból tüzelés miatt volt, illetve főként nem amiatt. Hanem a lővonalbeli adogatás miatt.
Ha egy kicsit gyengébb volt és megszorult a csőbe belökött töltény, és a júzer hátrarántotta a zárat, a hüvelyvonó kiakadt, az előtt töltény a csőben maradt, mögé pedig feladta a tár, pont lővonalba a következőt. A következő billentyűhúzásnál pedig a zárban levő ütőszeg pont elsütötte a tár tetején levő töltény, ami felrobbant, plusz gyakran az alatta levő 2-3 is.

Ha volt rajtad védőszemüveg, nem volt veszélyes, csak a tár tartalma kirepült felfele, meg a rugó, meg az adogatótömb is. Az elgörbült tárajkakat meg vissza kellett hajlítgatni, hogy ki tudd venni a tárat. Velem is megtörtént.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT az Önvédelmi Bolt ASIA Centerbe, és a napokban érkezik a többi üzletbe is!

- Piexon JPX6 - a 4-lövetű, újratölthető, 5-7 méter hatótávolságú MEGA-FOLYADÉSKUGÁR-KILÖVŐ! 290 km/h sugár-kezdősebesség: 159.900- Ft

- Piexon JPX 2-lövetű - újratölthető, 5-7 méter hatótávolságú MEGA-FOLYADÉSKUGÁR-KILÖVŐ! 290 km/h sugár-kezdősebesség: 109.900- Ft


(Ez az az eszköz, ami rengeteg EU-országban is SZABADON VISELHETŐ, nem KKVE)

SWISS MADE!!!

Folyadéksugár-kilövő aloldalunk: https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... r-kilovok/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép

Kép

(Lehet megint hisztizni, hogy milyen kib.szott drága, és mekkora köcsög vok, és hotyképszelem...
De:
1. nálunk legalább kapható, nem mesében, megrendelésre, kettőhónapmúlva
2. az Aldilidliben is tessék rinyálni, hogy drága a sajt és nincs liszt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

gvass1 írta: 2023.01.17. 06:22 ÚJRA ÉRKEZETT az Önvédelmi Bolt ASIA Centerbe, és a napokban érkezik a többi üzletbe is!

- Piexon JPX6 - a 4-lövetű, újratölthető, 5-7 méter hatótávolságú MEGA-FOLYADÉSKUGÁR-KILÖVŐ! 290 km/h sugár-kezdősebesség: 159.900- Ft

- Piexon JPX 2-lövetű - újratölthető, 5-7 méter hatótávolságú MEGA-FOLYADÉSKUGÁR-KILÖVŐ! 290 km/h sugár-kezdősebesség: 109.900- Ft
Ha jól látom a honlapon, érkezik GA is. :)
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pitbull írta: 2023.01.17. 15:11 Ha jól látom a honlapon, érkezik GA is. :)
Azt ide fel sem rakom, jön a gyűlöletcunami érte, meg nincs rá itt fizetőképes kereslet, csak a fikagombóc.:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha nincs ra fizetokepes kereslet akkor minek hozod? :shock:
gvass1 írta: 2023.01.17. 15:13 Azt ide fel sem rakom, jön a gyűlöletcunami érte, meg nincs rá itt fizetőképes kereslet, csak a fikagombóc.:-))
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.01.17. 15:15 ha nincs ra fizetokepes kereslet akkor minek hozod? :shock:
Tudod, elöl megy a rája... :-)
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

gvass1 írta: 2023.01.17. 15:13 Azt ide fel sem rakom, jön a gyűlöletcunami érte, meg nincs rá itt fizetőképes kereslet, csak a fikagombóc.:-))
Én azért majd veszek egyet, már vártam, hogy újra a boltokba kerüljön. Szeretem, ha a viselt holmijaimból van otthon tartalék példány is. :)
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.01.17. 15:15 ha nincs ra fizetokepes kereslet akkor minek hozod? :shock:
ITT.
Nincs rá.

(ITT nem hirdetem. Meg van még egy csomó dolog, amit ide nem rakok fel, nyilván.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bandligy »

https://www.youtube.com/watch?v=zesguVpCshQ&t=518

Szerintetek sorozatlövésnek lenne értelme egy ilyen eszköznél, mint a HDB68?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2023.01.17. 15:39 https://www.youtube.com/watch?v=zesguVpCshQ&t=518

Szerintetek sorozatlövésnek lenne értelme egy ilyen eszköznél, mint a HDB68?
Annyira lenne, hogy van is ilyen, nem is egy. Csak azok árban elég komoly ugrást jelentenek, már csak azért is, mert rendes sűrített palackról tudnak csak menni.
Kezelésük is sokkal komplexebb, sztem inkább LEO cuccok, lásd:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... 68-1-resz/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.01.17. 15:15 ha nincs ra fizetokepes kereslet akkor minek hozod? :shock:
Viccelt nyilván, 20e Ft-os eldobható cucc.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.01.17. 15:42 Annyira lenne, hogy van is ilyen, nem is egy.
Hdb68 csőszájfék imitációja leszerelhető, vagy egy anyag (úgy tűnik) a csővel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2023.01.17. 17:28 Hdb68 csőszájfék imitációja leszerelhető, vagy egy anyag (úgy tűnik) a csővel?
Egy anyag, ez egy 200 eurós cuccos a fejlett világban (ahol nincs hiperáfa meg laminátum).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.01.17. 17:30 Egy anyag, ez egy 200 eurós cuccos a fejlett világban (ahol nincs hiperáfa meg laminátum).
Azért egy opcionálisan felcsattintható -akár kihajtható- válltámasz, hangtompító sokat dobott volna a használhatóságon.
Ok hogy könnyű, de olcsó gyenge műanyag játék érzete van, vagy normális hd használati tárgy?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2023.01.17. 17:39 Azért egy opcionálisan felcsattintható -akár kihajtható- válltámasz, hangtompító sokat dobott volna a használhatóságon.
Ok hogy könnyű, de olcsó gyenge műanyag játék érzete van, vagy normális hd használati tárgy?
Jó minőségű műanyag, jó ergonómia, de szinte nincs súlya.

Nem akartak belső konkurrenciát a HDX68-nak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Umarex HDB68 paintball/pepperball kilövő (Emax=15 joule)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... x15-joule/

és

http://www.fegyvervideo.hu/umarex-hdb68 ... x15-joule/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése