Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.12.28. 07:39
Égő magnéizumszemcséket lő ki sörétszemek helyett. Ennyi.

Még nálunk is legális. Mondjuk elég komoly tűzoltófelszerelés kell a lőtérre:-)
és lehet is kapni valahol?

lőtéri örömködésre kiválónak tűnik
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2022.12.28. 09:03 és lehet is kapni valahol?

lőtéri örömködésre kiválónak tűnik
Melyik lőtérrel vagy ennyire rosszban, hogy porig szeretnéd égetni? :P
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.12.28. 08:23 Újfajta revolver-koncepció: RZMK-357 - ronda, de logikusnak tűnik. Ha lesz belőle valami.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujfajta ... -rzmk-357/

Kép
Hm. Érdekes! Nézzük meg jövőre, mi lesz belőle.

Elsőre zsákutcának tűnik. Viszont ami óvatosságra int - amikor először láttam Chiappa Rhinot, akkor is azt mondtam, WTF - most pedig a kedvenc fegyverem, és eredményesen lövök vele mindent is gyorsponttól sziluetten keresztül egészen IDPAig.

Ami gyenge pontnak tűnik, az a teljesen zárt dob, pontosabban annak a köpenye. Egy revolveren ez a legszélesebb pont. Ha nem hagynak elég nagy rést a dob és a köpeny között, akadni fog. Ha nem lesz elég vastag, és merev a köpeny, akkor sérülékeny marad, és akadni fog. Ha mindkét problémát megoldják, akkor több milliméterrel vastagabb lesz, mint egy hagyományos revolver. :roll:

Nézzük meg. Ha képesek működő prototípust készíteni, és eladni, akkor akár érdemes lehet rá figyelni. Ha.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.12.28. 09:06 Melyik lőtérrel vagy ennyire rosszban, hogy porig szeretnéd égetni? :P
erre gondoltam

https://www.google.hu/maps/place/Cseh+I ... 0023?hl=hu

ilyenkor csupa víz minden
gumicsizmában érdemes közlekedni

de azért nyilván megkérdezném (ha lenne a birtokomban ilyen lőszer), hogy szabad-e

meg van porraloltó a lőtéren is néhány, de nem tartana semeddig bedobni a kocsi csomagtartójába még kettőt a biztonság kedvéért

szóval nem gondolnám, hogy a céltárgyon kívül bármi kigyulladna


egy tető alatt tartott (ennek megfelelő szárazságú) raklap lángra kap tőle?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.12.28. 08:44 Engem jobban zavar, hogy hova a fenébe fér el az ütőszeg+ütőszerkezet?:-) Ha jól nézem, 1 centi sincs már a dob mögött.
Amennyit látni a képeken, az alapján azt mondanám, hogy a dob tengelyében tol hátra valamit az elsütés, az az egy centi meg valami libikókaszerűen mozgó alkatrészt takarhat, amit a dobtengelyben megütve a felső dobfuratban elsüti a lőszert.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.12.28. 08:36 A dob-csőfar résen tele fogja szórni kosszal a belsejét. Azt sem gondolom előnynek, hogy ennyire hátra kerül a súlypont, és hát csak revolverező sütés... Vagy ez kimondottan önvédelmi holmi lenne? Tölteni is elég érdekes így, nem hinném, hogy annyira egyszerű lenne egy kézben tartani és a másik kézzel tölteni, mint egy "hagyományos" revolvert a kifordított dobbal.
Szerintem ez sikeresen egyesíti az öntöltők és revolverek hátrányait..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.12.28. 11:24 Szerintem ez sikeresen egyesíti az öntöltők és revolverek hátrányait..
Amíg egy revkóból egy mozdulattal ki lehet lökni az összes hüvelyt, és már mehet is bele (a töltőcsillaggal) a következő fél tucat, ennél még azt sem látom, hogyan kellene kiszedegetni az üres hüvelyeket. Körömmel kikaparni? Mert más látható eszköz nincs rá. És az is biztos, hogy közben fordítani kell a dobon, nem jön ki mind egyszerre. Sőt, a felső rész belógó retesze miatt még az sem megy. hogy a takarás alól kilátszó három dobfuratot egyszerre lehessen üríteni. Kettő férhető csak hozzá a dob elfordítása nélkül.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.12.28. 08:44 Engem jobban zavar, hogy hova a fenébe fér el az ütőszeg+ütőszerkezet?:-) Ha jól nézem, 1 centi sincs már a dob mögött.
Viselni sem lesz leányálom. A töltött dob súlya tekerni fogja a tokot lefelé rendesen.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2022.12.28. 11:24 Szerintem ez sikeresen egyesíti az öntöltők és revolverek hátrányait..
Én látom benne a potenciált mint John Wickes(nem röhög) közelharc fegyver. Pozitívumai:
-kompakt mérete ellenére jelentős csőhossz
-ellenfél nem tudja elakasztani/működés képtelenné tenni ráfogással (lefogott szán/dob=akadály)
- a felhasználó sem tudja elakasztani saját testéhez közel(pl. csípőből) leadott lövéssel
-bár nem dzsonvikkes felhasználás de lövedékálló pajzs kompatibilis (pajzsba beleverődő szán okozta akadály)
-nincs kirepülő hüvely = nincs hátrahagyott bizonyíték, illetve szűk térben mindenhonnan visszapattanó hüvelyek (lásd tunnel rats vietnámban)
-amit gvass is írt, hogy zártsága okán valószínűleg jól hangtompítható
-habár John Wicknek nincs ilyesmivel problémája, de az öntöltő pisztolyos kialakítása miatt az azon felnőtt/ahhoz szokott felhasználók modern fegyverfogása sem okozhat problémát (a gyengébbik kéz blokkolja a dobforgatást, ujj túl közel a csőfar-dob hézaghoz )

Emellett persze elismerem az általatok felsorolt hibákat is, de mint tudjuk, univerzális, kompromisszum mentes eszköz nem létezik.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2022.12.28. 14:12 Én látom benne a potenciált mint John Wickes(nem röhög) közelharc fegyver. Pozitívumai:
-kompakt mérete ellenére jelentős csőhossz
-ellenfél nem tudja elakasztani/működés képtelenné tenni ráfogással (lefogott szán/dob=akadály)
- a felhasználó sem tudja elakasztani saját testéhez közel(pl. csípőből) leadott lövéssel
-bár nem dzsonvikkes felhasználás de lövedékálló pajzs kompatibilis (pajzsba beleverődő szán okozta akadály)
-nincs kirepülő hüvely = nincs hátrahagyott bizonyíték, illetve szűk térben mindenhonnan visszapattanó hüvelyek (lásd tunnel rats vietnámban)
-amit gvass is írt, hogy zártsága okán valószínűleg jól hangtompítható
-habár John Wicknek nincs ilyesmivel problémája, de az öntöltő pisztolyos kialakítása miatt az azon felnőtt/ahhoz szokott felhasználók modern fegyverfogása sem okozhat problémát (a gyengébbik kéz blokkolja a dobforgatást, ujj túl közel a csőfar-dob hézaghoz )

Emellett persze elismerem az általatok felsorolt hibákat is, de mint tudjuk, univerzális, kompromisszum mentes eszköz nem létezik.
+1

Azonkívül:
Én mondjuk biztosan csutkább markolattal és alu/müa. lowerrel csinálnám meg, mert a kilós töltött tömeg 6 lövéshez az ma már vicc.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2022.12.28. 15:45 +1

Azonkívül:
Én mondjuk biztosan csutkább markolattal és alu/müa. lowerrel csinálnám meg, mert a kilós töltött tömeg 6 lövéshez az ma már vicc.
Igen, ez a full fém kialakítás elég vicces 2022-ben egy nem sport célú cuccnál. A műanyag tokalsórész valószínűleg felezné a tömeget, mert ahogy a képeket nézem, sokkal nagyobb darab mint a tokfelső + dob együttese.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2022.12.28. 14:12 Én látom benne a potenciált mint John Wickes(nem röhög) közelharc fegyver. Pozitívumai:
Szerintem ezek mind olyan tulajdonságok, amiket a jelenleg meglévő fegyverek is már kielégítenek, vagy nincs rájuk szükség - legalábbis egy fegyverben biztosan nem.

"-kompakt mérete ellenére jelentős csőhossz"

Ez igaz, 4" -os csöve van, szemben egy ilyen méretű revolver 2-2,5" -os csövével.
.38 űrméretben ennek nincs jelentősége (.357 lőszert teszek a rövidebb csövűbe), .357-esnél meg kérdéses, hogy mennyit nyer vele az ember (=megéri-e a többi hátrányt).

"-ellenfél nem tudja elakasztani/működés képtelenné tenni ráfogással (lefogott szán/dob=akadály)"

Ez a ráfogás filmekben működik, éles helyzetben nem: ha ráfogsz a szánra, attól még az első lövést le lehet adni.

"- a felhasználó sem tudja elakasztani saját testéhez közel(pl. csípőből) leadott lövéssel"

Ez most is így van minden revolvernél.

"-bár nem dzsonvikkes felhasználás de lövedékálló pajzs kompatibilis (pajzsba beleverődő szán okozta akadály)"

Ezt most is kielégíti bármelyik 4"-os csövű revolver: mégsem használnak revolvert.

"-nincs kirepülő hüvely = nincs hátrahagyott bizonyíték, illetve szűk térben mindenhonnan visszapattanó hüvelyek (lásd tunnel rats vietnámban)"

Ahogy most is így van a revolvereknél.

"-amit gvass is írt, hogy zártsága okán valószínűleg jól hangtompítható"

Erre a célra léteznek nagy tárkapacitású öntöltők.

"-habár John Wicknek nincs ilyesmivel problémája, de az öntöltő pisztolyos kialakítása miatt az azon felnőtt/ahhoz szokott felhasználók modern fegyverfogása sem okozhat problémát (a gyengébbik kéz blokkolja a dobforgatást, ujj túl közel a csőfar-dob hézaghoz )"

Ez azért nagyon erőltetett. :)
Aki öntöltőhöz szokott, az miért lőne revolverrel? Ráadásul rosszul megfogva?

"Emellett persze elismerem az általatok felsorolt hibákat is, de mint tudjuk, univerzális, kompromisszum mentes eszköz nem létezik."

Persze hogy nem, de ez az elrendezés a két tipus (rev., öntöltő) hátrányait egyesíti:
kis tárkapacitás, nehéz újratölthetőség, és pluszban ráadásul DAO működés.. emelett széles a dob miatt.

Amiket felhoztál előnyös tulajdonságokat azokra már mind van megoldás, vagy pont feleslegesek együtt egy eszközben, illetve egymásnak ellentmondóak.
Mint egy zenélő, kókusz ízű, komposztálható elektromos ásó. :-)

Mod: rákerestem, másnak mi a véleménye. :-)
https://www.ar15.com/forums/Handguns/Ze ... 33-207464/

Neat engineering, horrible product.
It solves no real problems.
That is every bad idea combined together that could be combined.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.12.28. 17:30-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2022.12.28. 07:39 Mi a gond vele?

"Dragon's breath is a special type of incendiary-effect round for a 12 gauge shotgun. Dragon's breath consists primarily of magnesium pellets/shards. When the round is fired, sparks and flames can shoot out to about 100 ft. Dragons breath is normally chambered in 12 gauge 2 3/4" shot shell."


Égő magnéizumszemcséket lő ki sörétszemek helyett. Ennyi.

Még nálunk is legális. Mondjuk elég komoly tűzoltófelszerelés kell a lőtérre:-)
ez nem égeti meg a fegyver csövét ?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2022.12.28. 17:26 ez nem égeti meg a fegyver csövét ?
Amcsi fórumokon azt írják, hogy nem, de persze nem árt minél előbb kitakarítani a csövet.
Olvastam egy önvédelmi használatról is, nem igazán volt hatásos.
(Háziasszony a függönyön keresztül lőtt rá két támadóra: a függönyt átégette, meg az egyik támadó arcát is megperszelte, de nem állította meg őket. :-(
Szóval inkább csak látványos poén. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.12.28. 17:50 Amcsi fórumokon azt írják, hogy nem, de persze nem árt minél előbb kitakarítani a csövet.
Olvastam egy önvédelmi használatról is, nem igazán volt hatásos.
(Háziasszony a függönyön keresztül lőtt rá két támadóra: a függönyt átégette, meg az egyik támadó arcát is megperszelte, de nem állította meg őket. :-(
Szóval inkább csak látványos poén. :)

Bizony, egy buckshothoz képest ez a dragonbreath egy kedves riasztólövés, semmi több.
Flash-defence amcsi módra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

"Szerintem ezek mind olyan tulajdonságok, amiket a jelenleg meglévő fegyverek is már kielégítenek, vagy nincs rájuk szükség - legalábbis egy fegyverben biztosan nem."

-Azt elismerem, hogy más fegyverek már választ adtak ezekre a problémákra, de szerintem egy "csomagban" nem kínált ennyi megoldás egy fegyver sem.

"Ez igaz, 4" -os csöve van, szemben egy ilyen méretű revolver 2-2,5" -os csövével.
.38 űrméretben ennek nincs jelentősége (.357 lőszert teszek a rövidebb csövűbe), .357-esnél meg kérdéses, hogy mennyit nyer vele az ember (=megéri-e a többi hátrányt)."

-ezt mérésekkel lehetne alátámasztani vagy cáfolni, ezért erről fölösleges vitázni, de szerintem abban megegyezhetünk, hogy a hosszabb cső mindig jobb

"Ez a ráfogás filmekben működik, éles helyzetben nem: ha ráfogsz a szánra, attól még az első lövést le lehet adni."

-ez azért nem pont így van, ha kellő mértékben tolják hátra a szánt akkor egy lövést sem lehet leadni (korai elsülés elleni védelem)

"Ez most is így van minden revolvernél."

-ez igaz

"Ezt most is kielégíti bármelyik 4"-os csövű revolver: mégsem használnak revolvert."

-ez is igaz, a nem használnak részével viszont vitatkoznék: tudtommal a S&W 327 TRR8 8 lövetű .357-es revkót pont emiatt a problémakör miatt fejlesztették ki

"Ahogy most is így van a revolvereknél."

-ez igaz

"Erre a célra léteznek nagy tárkapacitású öntöltők."

-igen de azok hüvelyt is hátrahagynak, másrészt a szánnyitás miatt azok se tökéletesen zártak

"Ez azért nagyon erőltetett. :)
Aki öntöltőhöz szokott, az miért lőne revolverrel? Ráadásul rosszul megfogva?"

-talán pont azért fogja rosszul mert öntöltőhöz szokott?

Persze hogy nem, de ez az elrendezés a két tipus (rev., öntöltő) hátrányait egyesíti:
kis tárkapacitás, nehéz újratölthetőség, és pluszban ráadásul DAO működés.. emelett széles a dob miatt.

-ezeket elismerem, de szerintem ezektől nem feltétlen lesz a konstrukció rossz, csak kompromisszumos mint minden

"Amiket felhoztál előnyös tulajdonságokat azokra már mind van megoldás, vagy pont feleslegesek együtt egy eszközben, illetve egymásnak ellentmondóak.
Mint egy zenélő, kókusz ízű, komposztálható elektromos ásó. :-)"

-rétegtermék ez tény, de csak mert neked vagy nekem nincs rá szükségem attól még nem lesz felesleges (meg a revkó se :D )
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2022.12.28. 19:07 "Szerintem ezek mind olyan tulajdonságok, amiket a jelenleg meglévő fegyverek is már kielégítenek, vagy nincs rájuk szükség - legalábbis egy fegyverben biztosan nem."
-Azt elismerem, hogy más fegyverek már választ adtak ezekre a problémákra, de szerintem egy "csomagban" nem kínált ennyi megoldás egy fegyver sem."
Egyetértek. :)
De szerintem ezek nem létező problémákra megoldások, illetve ami valós, azokra külön-külön van már jobb, létező megoldás,
egy revolver, vagy egy öntöltő.
Azon problémák összessége, amiket ez megold, azok pedig nem jelentkeznek egyszerre.

"-ezt mérésekkel lehetne alátámasztani vagy cáfolni, ezért erről fölösleges vitázni, de szerintem abban megegyezhetünk, hogy a hosszabb cső mindig jobb"

Igen, szerintem ez az egyetlen valós előnye a fegyvernek, hogy hosszabb a csöve.
A kérdés, hogy ez "ér-e annyit", amennyit veszítünk a többi tulajdonságával.

"Ez a ráfogás filmekben működik, éles helyzetben nem: ha ráfogsz a szánra, attól még az első lövést le lehet adni."
-ez azért nem pont így van, ha kellő mértékben tolják hátra a szánt akkor egy lövést sem lehet leadni (korai elsülés elleni védelem)"

Tudom, de eddig erről nem volt szó, hogy a szánt is hátratolják. :)
Ezt próbáltuk anno lőtéren gázpisztollyal és pufferpatronnal: teljesen életszerűtlen szemből úgy rámarkolni a fegyverre, hogy még a szánt is hátranyomják. Könnyű elhárítani, csak hátrarántod a fegyvert tartó kezed.
Viszont ha már ennyire elvesztetted az uralmat a fegyver felett, akkor simán kicsavarják a kezedből oldalra.
Ebből a szempontból nyerő a PA-63, mert több példánnyal találkoztam, ami nem teljesen zárolt helyzetben is engedte az elsütést. :)

"Erre a célra léteznek nagy tárkapacitású öntöltők."
-igen de azok hüvelyt is hátrahagynak, másrészt a szánnyitás miatt azok se tökéletesen zártak"

A hüvellyel mi a baj? Bűnözőknek tervezünk fegyvert?

"Ez azért nagyon erőltetett. :)
Aki öntöltőhöz szokott, az miért lőne revolverrel? Ráadásul rosszul megfogva?"
-talán pont azért fogja rosszul mert öntöltőhöz szokott?"

Te hány olyan embert láttál, aki nem tudott revolverrel lőni, mert a rossz fogás miatt elakadt a dobforgatás, ÉS nem vette észre, hogy a rossz fogás miatt nem ismétel a fegyver?

"Persze hogy nem, de ez az elrendezés a két tipus (rev., öntöltő) hátrányait egyesíti:
kis tárkapacitás, nehéz újratölthetőség, és pluszban ráadásul DAO működés.. emelett széles a dob miatt.

-ezeket elismerem, de szerintem ezektől nem feltétlen lesz a konstrukció rossz, csak kompromisszumos mint minden"

Val.szeg mást értünk kompromisszumon. :-)
Van két létező megoldásunk: revolver, és öntöltő.
Ez az új fegyver nem kompromisszum egyikhez képest sem. Igazából mindkettőnél rosszabb.

"-rétegtermék ez tény, de csak mert neked vagy nekem nincs rá szükségem attól még nem lesz felesleges (meg a revkó se :D )"

Szerintem nincs olyan réteg, akinek az igényeit kielégíteni ez a fegyver.
(Bár az USÁban biztos el lehet adni belőle - ott mindent el lehet adni. :-)

Egyet tudok elképzelni: hangtompítós pisztoly.
Ott még a zár csattanását is megspóroljuk, anélkül, hogy ismétlő lenne (kézzel kellene a zárt mozgatni).
Cserébe csak 6 lövetű, DAO működésű.. :?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.12.28. 19:49 Egyetértek. :)
De szerintem ezek nem létező problémákra megoldások, illetve ami valós, azokra külön-külön van már jobb, létező megoldás,
egy revolver, vagy egy öntöltő.
Azon problémák összessége, amiket ez megold, azok pedig nem jelentkeznek egyszerre.

"-ezt mérésekkel lehetne alátámasztani vagy cáfolni, ezért erről fölösleges vitázni, de szerintem abban megegyezhetünk, hogy a hosszabb cső mindig jobb"

Igen, szerintem ez az egyetlen valós előnye a fegyvernek, hogy hosszabb a csöve.
A kérdés, hogy ez "ér-e annyit", amennyit veszítünk a többi tulajdonságával.

"Ez a ráfogás filmekben működik, éles helyzetben nem: ha ráfogsz a szánra, attól még az első lövést le lehet adni."
-ez azért nem pont így van, ha kellő mértékben tolják hátra a szánt akkor egy lövést sem lehet leadni (korai elsülés elleni védelem)"

Tudom, de eddig erről nem volt szó, hogy a szánt is hátratolják. :)
Ezt próbáltuk anno lőtéren gázpisztollyal és pufferpatronnal: teljesen életszerűtlen szemből úgy rámarkolni a fegyverre, hogy még a szánt is hátranyomják. Könnyű elhárítani, csak hátrarántod a fegyvert tartó kezed.
Viszont ha már ennyire elvesztetted az uralmat a fegyver felett, akkor simán kicsavarják a kezedből oldalra.
Ebből a szempontból nyerő a PA-63, mert több példánnyal találkoztam, ami nem teljesen zárolt helyzetben is engedte az elsütést. :)

"Erre a célra léteznek nagy tárkapacitású öntöltők."
-igen de azok hüvelyt is hátrahagynak, másrészt a szánnyitás miatt azok se tökéletesen zártak"

A hüvellyel mi a baj? Bűnözőknek tervezünk fegyvert?

"Ez azért nagyon erőltetett. :)
Aki öntöltőhöz szokott, az miért lőne revolverrel? Ráadásul rosszul megfogva?"
-talán pont azért fogja rosszul mert öntöltőhöz szokott?"

Te hány olyan embert láttál, aki nem tudott revolverrel lőni, mert a rossz fogás miatt elakadt a dobforgatás, ÉS nem vette észre, hogy a rossz fogás miatt nem ismétel a fegyver?

"Persze hogy nem, de ez az elrendezés a két tipus (rev., öntöltő) hátrányait egyesíti:
kis tárkapacitás, nehéz újratölthetőség, és pluszban ráadásul DAO működés.. emelett széles a dob miatt.

-ezeket elismerem, de szerintem ezektől nem feltétlen lesz a konstrukció rossz, csak kompromisszumos mint minden"

Val.szeg mást értünk kompromisszumon. :-)
Van két létező megoldásunk: revolver, és öntöltő.
Ez az új fegyver nem kompromisszum egyikhez képest sem. Igazából mindkettőnél rosszabb.

"-rétegtermék ez tény, de csak mert neked vagy nekem nincs rá szükségem attól még nem lesz felesleges (meg a revkó se :D )"

Szerintem nincs olyan réteg, akinek az igényeit kielégíteni ez a fegyver.
(Bár az USÁban biztos el lehet adni belőle - ott mindent el lehet adni. :-)

Egyet tudok elképzelni: hangtompítós pisztoly.
Ott még a zár csattanását is megspóroljuk, anélkül, hogy ismétlő lenne (kézzel kellene a zárt mozgatni).
Cserébe csak 6 lövetű, DAO működésű.. :?
jók ezek racionalizálások.
De a fogyasztó nem így működik.

Mert akkor csak Glock 19 lenne (fekete) pisztolyban, meg VW Golf (szürke) autóban, órában meg mondjuk csak G-shock (fekete), mert az a racionális igényeket hatékonyan kielégítő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2022.12.28. 20:18 jók ezek racionalizálások.
De a fogyasztó nem így működik.

Mert akkor csak Glock 19 lenne (fekete) pisztolyban, meg VW Golf (szürke) autóban, órában meg mondjuk csak G-shock (fekete), mert az a racionális igényeket hatékonyan kielégítő.
Nemá!
Pont most rendeltem.
https://www.tutuora.hu/casio/ga-2100-1a ... PaSkiT1HG4
😉
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Boldor »

Petya357 írta: 2022.12.28. 09:18 Hm. Érdekes! Nézzük meg jövőre, mi lesz belőle.

Elsőre zsákutcának tűnik. Viszont ami óvatosságra int - amikor először láttam Chiappa Rhinot, akkor is azt mondtam, WTF - most pedig a kedvenc fegyverem, és eredményesen lövök vele mindent is gyorsponttól sziluetten keresztül egészen IDPAig.

Ami gyenge pontnak tűnik, az a teljesen zárt dob, pontosabban annak a köpenye. Egy revolveren ez a legszélesebb pont. Ha nem hagynak elég nagy rést a dob és a köpeny között, akadni fog. Ha nem lesz elég vastag, és merev a köpeny, akkor sérülékeny marad, és akadni fog. Ha mindkét problémát megoldják, akkor több milliméterrel vastagabb lesz, mint egy hagyományos revolver. :roll:

Nézzük meg. Ha képesek működő prototípust készíteni, és eladni, akkor akár érdemes lehet rá figyelni. Ha.
Őszintén szólva én nem látom az előnyét.
Nem kisebb, nem laposabb, nem gyorsabb tölteni, üríteni (sőt)!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.12.28. 20:18 jók ezek racionalizálások.
De a fogyasztó nem így működik.

Mert akkor csak Glock 19 lenne (fekete) pisztolyban, meg VW Golf (szürke) autóban, órában meg mondjuk csak G-shock (fekete), mert az a racionális igényeket hatékonyan kielégítő.
+1

Ez nagyon pontos diagnózis.

Nem is kell messze menni: csak itt a fórumon mekkora érzelmek csaptak fel nem olyan régen - legyen dupla Glock , tripla Glock, szánacél Glock, homokszórt Glock, üveszálbetétes Glock, mégselegynebenneüvegszál Glock , stb stb ;) ezeknek a fogyasztói igényeknek egy jelentős része ugyancsak full nemlétező problémákat old meg - mégis viszi a nép 8-)

És ez így van jól. Másképpen éhen halnának a gyártók, és kereskedők. Meg a szakírók is , mert nem lenne miről írni :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2022.12.28. 09:18 Ha mindkét problémát megoldják, akkor több milliméterrel vastagabb lesz, mint egy hagyományos revolver. :roll:
Valóban, viszont ez kézben tartva nem zavaró, viselés közben pedig...
Egy átlagos kydex vagy bőr revolvertok pont a dob szélességéhez ad még hozzá millimétereket. Ebben az esetben a tok nagyjából a feléig (sátorvas töve-biztosítókar környékéig) takarná a fegyvert, a dob már szabadon lenne, így annak a legnagyobb szélessége valószínűleg a köpennyel sem lenne nagyobb, mint egy tokban viselt átlagos revolver.
WildBear23 írta: 2022.12.28. 17:19 "-bár nem dzsonvikkes felhasználás de lövedékálló pajzs kompatibilis (pajzsba beleverődő szán okozta akadály)"

Ezt most is kielégíti bármelyik 4"-os csövű revolver: mégsem használnak revolvert.
Óóó dehogynem. :)
tumblr_m7r1s7Emv21r9khx4o1_500.jpg
tumblr_m7r1s7Emv21r9khx4o1_500.jpg (78.58 KiB) Megtekintve 12941 alkalommal
Petya357 írta: 2022.12.28. 23:26 +1

Ez nagyon pontos diagnózis.

Nem is kell messze menni: csak itt a fórumon mekkora érzelmek csaptak fel nem olyan régen - legyen dupla Glock , tripla Glock, szánacél Glock, homokszórt Glock, üveszálbetétes Glock, mégselegynebenneüvegszál Glock , stb stb ;) ezeknek a fogyasztói igényeknek egy jelentős része ugyancsak full nemlétező problémákat old meg - mégis viszi a nép 8-)

És ez így van jól. Másképpen éhen halnának a gyártók, és kereskedők. Meg a szakírók is , mert nem lenne miről írni :mrgreen:
+1
Valószínűleg ez is csak egy mókafegyver lesz, amiből az USA-ban ezreket fognak eladni "miért ne?" alapon, a kerekítési hiba pedig eljuthat Európába is.
Én sem tudom racionálisan megindokolni a FÉG R78-am létezését (na jó, egy világvége szituációban sokadik backup/bug fegyvernek, farzsebbe :D ), mégis ott pihen a fegyverszekrényben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, akkor legyen újabb, igazából nem nagyon létező gyártó, újabb nem nagyon létező termékkel:-))


Új SIG-táras 2011-pisztoly: Oracle 2311

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-sig- ... acle-2311/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.12.29. 08:06 Na, akkor legyen újabb, igazából nem nagyon létező gyártó, újabb nem nagyon létező termékkel:-))


Új SIG-táras 2011-pisztoly: Oracle 2311

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-sig- ... acle-2311/


Kép
Ennek legalább van értelme, mert a 1911 single action ergonómiát a sig előnyeivel egyesíti.
A pisztolyrevolver csak arra a rétegre van alapozva aki szereti a különlegességeket fegyverben, gyakorlati értelme sincs.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

https://www.americanrifleman.org/conten ... 63-pistol/
:o

,,In today’s world of concealable handguns, those looking for similar functionality to that of higher-priced double-action pistols without a huge price tag, the Hungarian-made FEG PA-63 is an option to consider."


A cikkben egy másik mondat is vicces: ,,and the PA-63s were widely used as the standard sidearm of the Hungarian military and police up to the 1990s."

Mondjuk nekem az új volt hogy PA-63 hoz (!) könnyített elsütőszerkezet az úgy létezik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2022.12.29. 13:03 https://www.americanrifleman.org/conten ... 63-pistol/
:o


A cikkben egy másik mondat is vicces: ,,and the PA-63s were widely used as the standard sidearm of the Hungarian military and police up to the 1990s."

Mondjuk nekem az új volt hogy PA-63 hoz (!) könnyített elsütőszerkezet az úgy létezik.

Az idézett mondatban igazából az a vicces, hogy IGAZ. Meg nemhogy az 1990-es években, de még a 21. században IS rendszerben/használatban volt a rendőrségnél meg a honvédségnél is.

A gyengébb rugószett meg valószínűleg vagy más típuséval is azonos volt/vagy ujjgyakorlat volt gyártani a Wolff-nak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.12.29. 13:10 Az idézett mondatban igazából az a vicces, hogy IGAZ. Meg nemhogy az 1990-es években, de még a 21. században IS rendszerben/használatban volt a rendőrségnél meg a honvédségnél is.

A gyengébb rugószett meg valószínűleg vagy más típuséval is azonos volt/vagy ujjgyakorlat volt gyártani a Wolff-nak.
Mifelénk (vidéki RK) idén májusban lettek lecserélve CZ-re, és nem lepődnék meg, ha még kallódna itt-ott pár.
Sapienti sat.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2022.12.29. 13:10 Az idézett mondatban igazából az a vicces, hogy IGAZ. Meg nemhogy az 1990-es években, de még a 21. században IS rendszerben/használatban volt a rendőrségnél meg a honvédségnél is.

A gyengébb rugószett meg valószínűleg vagy más típuséval is azonos volt/vagy ujjgyakorlat volt gyártani a Wolff-nak.
Az benne a 'vicc' hogy a 21. században is rendszreben volt.
(A humoromon mindenképp van mit finomítani)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

waltherlg400 írta: 2022.12.29. 13:03 https://www.americanrifleman.org/conten ... 63-pistol/
:o

,,In today’s world of concealable handguns, those looking for similar functionality to that of higher-priced double-action pistols without a huge price tag, the Hungarian-made FEG PA-63 is an option to consider."

Megfontolni azt lehet, de ha lőtt is már ilyennel akkor sokkal inkább egy Makarov.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

waltherlg400 írta: 2022.12.29. 13:20 Az benne a 'vicc' hogy a 21. században is rendszreben volt.
(A humoromon mindenképp van mit finomítani)
Nekem tavaly mondta lőtéren egy mai napig aktív rendőrségi lőkiképző, hogy a PA63 az egy jó fegyver! :lol:
Aztán érdekes módon ő maga meg mégis egy Glockot hordott önvédelemre...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

waltherlg400 írta: 2022.12.29. 13:03 https://www.americanrifleman.org/conten ... 63-pistol/
:o

,,In today’s world of concealable handguns, those looking for similar functionality to that of higher-priced double-action pistols without a huge price tag, the Hungarian-made FEG PA-63 is an option to consider."


A cikkben egy másik mondat is vicces: ,,and the PA-63s were widely used as the standard sidearm of the Hungarian military and police up to the 1990s."

Mondjuk nekem az új volt hogy PA-63 hoz (!) könnyített elsütőszerkezet az úgy létezik.
Méretben ill. leginkább talán tömegben jelent valami lényegesebb különbséget, hogy milyen kaliberű egy PA-63?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.12.29. 13:37 Méretben ill. leginkább talán tömegben jelent valami lényegesebb különbséget, hogy milyen kaliberű egy PA-63?
Hátrarúgásban.

Az alutokos AP7,65-tel egész élvezhető lőni, a PA-63-mal szar.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.12.29. 13:23 Nekem tavaly mondta lőtéren egy mai napig aktív rendőrségi lőkiképző, hogy a PA63 az egy jó fegyver! :lol:
Aztán érdekes módon ő maga meg mégis egy Glockot hordott önvédelemre...
Anno a seregben 28 kört lőttem vele 3 lövésből, és elvileg mind a három lövéssel eltaláltam az álló emberalakot, de mivel előtte az AMD-kkel szó szerint szitává lőttük őket, nem húzta le az automata a harmadik lövésre, hiába hallottuk tisztán a lemez pendülését, ahogy az egyik lyuk szélét ellőttem. Ezen múlt két nap jutalomszabim... :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.12.29. 13:23 Nekem tavaly mondta lőtéren egy mai napig aktív rendőrségi lőkiképző, hogy a PA63 az egy jó fegyver! :lol:
Aztán érdekes módon ő maga meg mégis egy Glockot hordott önvédelemre...
6. Pont

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top6-j ... rugyekben/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ott a pont... :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egyszer regen nosztran voltam egy rendvedelmi loversenyen, egy idosebb rendor/navos p63-al olyant lott hogy leesett az allunk :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.29. 14:46 egyszer regen nosztran voltam egy rendvedelmi loversenyen, egy idosebb rendor/navos p63-al olyant lott hogy leesett az allunk :roll:
És attól, hogy egy merev csőből előre repül ki a gojjó naggyából egy helyre, attól még nem lesz jó a pisztoly. Különösen, ha ezerből 1 júzer tudja ezt belőle kihozni.


...és stressz alatt valszeg 1 SE tudná.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nemmontam hogy jopisztoly, csak hogy az oreg egesz pontosan lott vele.
gvass1 írta: 2022.12.29. 14:52 És attól, hogy egy merev csőből előre repül ki a gojjó naggyából egy helyre, attól még nem lesz jó a pisztoly. Különösen, ha ezerből 1 júzer tudja ezt belőle kihozni.

...és stressz alatt valszeg 1 SE tudná.
ingyom bingyom tálib-e?
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

TotoHU írta: 2022.12.29. 13:21 Megfontolni azt lehet, de ha lőtt is már ilyennel akkor sokkal inkább egy Makarov.
Hát nekem is meredek egy PA-t megfondolandó önvédelmi pisztolynak tekinteni a 21. században, az USA-ban meg főképp.
Mert még mifelénk, itt a csóró vadkeleten pénz, jobb opció híján azt mondom még szódával elmegy, na de odakint...
A cikk szerint 250-300 dodó a Péjjá, kíváncsiságból utánanéztem mit kapni ennyiért: Taurus G3 Full Size, műanyag tok, 17+1 tárkapacitás: 279.99-ért ÚJONNAN
https://www.cabelas.com/shop/en/taurus- ... uto-pistol
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2022.12.29. 13:23 Nekem tavaly mondta lőtéren egy mai napig aktív rendőrségi lőkiképző, hogy a PA63 az egy jó fegyver! :lol:
Aztán érdekes módon ő maga meg mégis egy Glockot hordott önvédelemre...
én egyáltalán nem vagyok pisztolyos, de egyik-másik lőtéren azért néha adtak a kezembe ezt-azt

az egyetlen fegyver, amivel 10 méterről egy álló emberalakot két lövésből sem sikerült eltalálnom, az a PA63 volt

amivel előtte, meg amivel utána lőttem, azokkal a két-két lövés nem volt 20 cm-re egymástól
(mellkason belül)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.12.29. 14:46 egyszer regen nosztran voltam egy rendvedelmi loversenyen, egy idosebb rendor/navos p63-al olyant lott hogy leesett az allunk :roll:
Ez nem a PA dicsősége, hanem a ti állatok volt gyengén rögzítve. :-)
qqriq írta: 2022.12.29. 16:56 nemmontam hogy jopisztoly, csak hogy az oreg egesz pontosan lott vele.
Hja, val.szeg ő jobban lőtt helyből, mint mi nekifutásból. :-)

Nem pontatlan fegyver szerintem a PA, csak megbízhatatlan, és sz.ar vele lőni. :-(
Amikor életemben először lőttem PA-val az ERVA lőtéren, akkor az első tár után elörött benne valami.
És bennem is.
Nosztalgikus fegyver, talán jó is lett volna, ha jó minőségben készítik, szélesebb a markolat hátsó része, és nagyobb a hódfarok, hogy ne csípje be a szán a kezedet.
TotoHU írta: 2022.12.29. 13:21 Megfontolni azt lehet, de ha lőtt is már ilyennel akkor sokkal inkább egy Makarov.
Ég és föld.
Hogy miért kezdett el a FÉG egy saját fegyvert fejleszteni, és miért nem a Makarov PM-et vette át, attól a fejem eldobom..
20221114_101754.jpg
20221114_101754.jpg (80.96 KiB) Megtekintve 12738 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2022.12.29. 08:06 Na, akkor legyen újabb, igazából nem nagyon létező gyártó, újabb nem nagyon létező termékkel:-))


Új SIG-táras 2011-pisztoly: Oracle 2311

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-sig- ... acle-2311/



Holnap már '23, legyen még egy 23-as:-)) BUÉK!

(Azért ha holnap is lesz egy 2311 jelzésű pisztoly, akkor felröhögök)
És még egy 2311: Girsan Witness 2311

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/es-meg- ... ness-2311/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.12.31. 07:18 Holnap már '23, legyen még egy 23-as:-)) BUÉK!

(Azért ha holnap is lesz egy 2311 jelzésű pisztoly, akkor felröhögök)
És még egy 2311: Girsan Witness 2311

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/es-meg- ... ness-2311/

Kép
És ez még jól is néz ki. Egy valódi fegyvernek látszó fegyver.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2022.12.31. 13:00 Sima Gamo távcső erre szerintem pont elég.
Nekem legalábbis tökéletesen megfelelt. 100 m-en a Chiappa LA322 1,5-2,5 cm-t tudott vele.
Az LA322 mennyire megbízható? Van benne spiáter?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.12.31. 13:57 Az LA322 mennyire megbízható? Van benne spiáter?
Lőszerre hisztis volt, csak a jó minőségű hüvelybe szereltet volt hajlandó akadálymentesen kezelni. Spinyó van benne, de jó minőségű. Pontossága viszont megdöbbentően jó volt.
Eladtam, mert régi vágyam, egy Marlin lett helyette.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mi a különbség a Sig P226 X-Five

- Allround
- TAC DS, ill.
- Supermatch

között?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.01.01. 23:12 Mi a különbség a Sig P226 X-Five

- Allround
- TAC DS, ill.
- Supermatch

között?
A Suoermatch az csak single action (SAO), az Allround az DA/SA

Asszem kaliberválasztékban is van különbség : Allaround az 9x19 vagy .40SW, a szupermeccs .45ACP (?)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.01.02. 01:20 A Suoermatch az csak single action (SAO), az Allround az DA/SA

Asszem kaliberválasztékban is van különbség : Allaround az 9x19 vagy .40SW, a szupermeccs .45ACP (?)
Ezek a hirdetésekben elvileg mind 9x19 Luger voltak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Allround: DA/SA sütés, ha jól olvastam róla akkor (4,5/1,8kg), mivel fesztelenítős így versenynél az első lövés DA, nincs tártölcsér, illetve van belőle most már Optic ready is

TAC DS: ez egy Cerakote-s felületkezelésű verzió, van rajta hangtompító henger, szinten DA/SA, a sütése SA-ban 2kg. A márkolatpanel ha jól olvastam nem fa, ez kicsit military vonal, mint egy Glock19X vagy SIG M17 acéltokos verzióban.

Supermatch: a SIG acéltokos “high-end” versenypisztolya, SAO sütés, külső biztosító van rajta, alu tártölcsér, állítható sütése van (akár 1 kilósra is lehet állítani), állítható az elsütőbillentyű távolsága is. Itthon IDPA-ba nem fér bele a súly miatt, én egy X-Short Black&White verzióval lőttem versenyen.
Egyik ismerősömnek van egy Supermatch, de viszonylag lőszerérzékeny.

Mindegyik kapható 9x19 kaliberben úgy tudom
E9C721D1-9614-4100-9223-79BADE87F5A7.jpeg

AndyA írta: 2023.01.01. 23:12 Mi a különbség a Sig P226 X-Five

- Allround
- TAC DS, ill.
- Supermatch

között?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Maci22hun írta: 2023.01.02. 13:00 Allround: DA/SA sütés, ha jól olvastam róla akkor (4,5/1,8kg), mivel fesztelenítős így versenynél az első lövés DA, nincs tártölcsér, illetve van belőle most már Optic ready is

TAC DS: ez egy Cerakote-s felületkezelésű verzió, van rajta hangtompító henger, szinten DA/SA, a sütése SA-ban 2kg. A márkolatpanel ha jól olvastam nem fa, ez kicsit military vonal, mint egy Glock19X vagy SIG M17 acéltokos verzióban.

Supermatch: a SIG acéltokos “high-end” versenypisztolya, SAO sütés, külső biztosító van rajta, alu tártölcsér, állítható sütése van (akár 1 kilósra is lehet állítani), állítható az elsütőbillentyű távolsága is. Itthon IDPA-ba nem fér bele a súly miatt, én egy X-Short Black&White verzióval lőttem versenyen.
Egyik ismerősömnek van egy Supermatch, de viszonylag lőszerérzékeny.

Mindegyik kapható 9x19 kaliberben úgy tudom
E9C721D1-9614-4100-9223-79BADE87F5A7.jpeg
AKkor már csak az a kérdés, hogy amikor gvass fórumtárs azt mondta korábban, hogy SIG P226 X5-t vegyek, akkor pontosan melyikre is gondolt. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.01.02. 13:08 AKkor már csak az a kérdés, hogy amikor gvass fórumtárs azt mondta korábban, hogy SIG P226 X5-t vegyek, akkor pontosan melyikre is gondolt. :-)
Amelyik a te sportágadnak (annak szabályainak) legjobban megfelel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.01.02. 13:25 Amelyik a te sportágadnak (annak szabályainak) legjobban megfelel.
Komolyabb ilyen irányú terveim nincsenek vele, élménylövészet a cél. De azt is csak jó fegyverrel lehet igazán élvezni. :-)
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

gvass1 írta: 2023.01.02. 13:25 Amelyik a te sportágadnak (annak szabályainak) legjobban megfelel.
Egyetértek :)
AndyA írta: 2023.01.02. 14:33 Komolyabb ilyen irányú terveim nincsenek vele, élménylövészet a cél. De azt is csak jó fegyverrel lehet igazán élvezni. :-)
én Supermatchre szavazok. Vettem is majdnem, de mivel IDPA-ra nem jó, IPSC-re tudtam volna csak használni (meg steelre), ahhoz viszont keveset lövök IPSC-t, hogy ilyen dimenzióban gondolkozzak. Egy SIG P320 X5 Legion lett a mindenes :) (nem egy acéltokos X5, de nekem nagyon bejött, wolframmal nehezített műanyagtok, így a súlya annyi mint az acéltokos verzió).
Van elég szakág és kategória ami igényli a fegyverszekrény kapacitását :D
Nekem volt DA/SA SIG Legion pisztolyom, én a fesztelenítőt nem szerettem versenyben, nagyon szokni kell hogy ne ránts/buktass bele, mivel első lövés DA, utána SA.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, foleg ha valakinek a kivagyisag szamit...
AndyA írta: 2023.01.02. 14:33 Komolyabb ilyen irányú terveim nincsenek vele, élménylövészet a cél. De azt is csak jó fegyverrel lehet igazán élvezni. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

AndyA írta: 2023.01.02. 14:33 Komolyabb ilyen irányú terveim nincsenek vele, élménylövészet a cél. De azt is csak jó fegyverrel lehet igazán élvezni. :-)
Ebben az esetben használt cz75 és a maradék pénzből rengeteg 9mm-es élményt tudsz venni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.01.02. 17:08 Ebben az esetben használt cz75 és a maradék pénzből rengeteg 9mm-es élményt tudsz venni.
+1
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2023.01.02. 17:08 Ebben az esetben használt cz75 és a maradék pénzből rengeteg 9mm-es élményt tudsz venni.
Ez sem megvetendő ötlet amúgy.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

AndyA írta: 2023.01.02. 19:36 Ez sem megvetendő ötlet amúgy.
Tanulj az én káromon.
Amikor belevágtam xdm 5.25-t vettem újonnan.
Aztán amikor már kicsit kiismertem magamat vettem egy cz 75b-t használtan és éreztem, hogy ezzel kellett volna kezdenem.
Akkor az ár különbözet kb 3000 db 9x19 loszer ára volt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2023.01.02. 19:56 Tanulj az én káromon.
Amikor belevágtam xdm 5.25-t vettem újonnan.
Aztán amikor már kicsit kiismertem magamat vettem egy cz 75b-t használtan és éreztem, hogy ezzel kellett volna kezdenem.
Akkor az ár különbözet kb 3000 db 9x19 loszer ára volt.
Köszi! Meg fogom próbálni élőben, addig nem veszek semmit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bivalyerős pisztolylőszer, spiáter szán. Mi baj lehet? XD
Hi-Point JXP10: szabad tömegzáras 10 mm AUTO pisztoly!!! (OMG)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hi-poin ... ztoly-omg/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 07:05 Bivalyerős pisztolylőszer, spiáter szán. Mi baj lehet? XD
Hi-Point JXP10: szabad tömegzáras 10 mm AUTO pisztoly!!! (OMG)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hi-poin ... ztoly-omg/

Kép
Nabazz.. igazi wannabe piti gengsztereknek való szutyok.

a juguszláv 10mm autó TT jut eszembe, az is olcsó volt, cserébe nem gyakoroltak vele soha a 2 dollár/db lőszer miatt, és megtartotta az elődje össze hátrányát, annak előnyei nélkül. Státusszimbólumnak használta mindkét oldal. De az legalább acélból volt. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 09:32 Nabazz.. igazi wannabe piti gengsztereknek való szutyok.

a juguszláv 10mm autó TT jut eszembe, az is olcsó volt, cserébe nem gyakoroltak vele soha a 2 dollár/db lőszer miatt, és megtartotta az elődje össze hátrányát, annak előnyei nélkül. Státusszimbólumnak használta mindkét oldal. De az legalább acélból volt. :roll:
Különleges darab volt, az biztos. Állítólag előrendelésre ment.
Írtam anno a jugoszláv Zastava gyárnak, hogy egyátalán létezett-e ilyen. M93 néven gyártották.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 09:58 Különleges darab volt, az biztos. Állítólag előrendelésre ment.
Írtam anno a jugoszláv Zastava gyárnak, hogy egyátalán létezett-e ilyen. M93 néven gyártották.
Hadi szempontból nézve full értelmetlen overkill vas, ami már évtizedekkel korábban is elavultnak számított. Önbizalomhiányos balkáni haduraknak való fegyver.

A kiegyesúlyozott, bizonyítási kényszertől nem szenvedő, racionálisan gondolkodó emberek minden körülmények között értelmes kaliberű, modern, praktikus fegyvert választanak. Mint pl egy .454 Casull alsókulcsos Rossi puska :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 10:07 Hadi szempontból nézve full értelmetlen overkill vas, ami már évtizedekkel korábban is elavultnak számított. Önbizalomhiányos balkáni haduraknak való fegyver.

A kiegyesúlyozott, bizonyítási kényszertől nem szenvedő, racionálisan gondolkodó emberek minden körülmények között értelmes kaliberű, modern, praktikus fegyvert választanak. Mint pl egy .454 Casull alsókulcsos Rossi puska :lol:
Szerintem nem hadi célra gyártották (nincs rendszeresítve a lőszere), hanem önvédelmire.

Ilyesmi lehetett a gondolatmenete:

"Túl nagy a 7,62x25 átütése - keressünk egy másik, jó erős lőszert bele - 9x19 már van - próbáljuk ki a 10mm Autot - höhö, ez nagyon baba - nosza, gyártsuk!"

A 10mm Auto szvsz nagyon jó (bel)ballisztikai tulajdonságokkal rendelkezik, bár nehéz vele duplázni, elég embereset rúg.

A TT önvédelmi használatra ma már megmosolyogtató, de én még 15 éve is láttam olyat, aki önvédelmi TT-t viselt, póttárral. Akkor már inkább 10mm legyen, mint 7,62x25.

Érdekes fegyver, mint a románok Dracula nevű kísérleti Sztecskin pisztolya, 9x19 kaliberben.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 10:48 Ilyesmi lehetett a gondolatmenete:

"Túl nagy a 7,62x25 átütése - keressünk egy másik, jó erős lőszert bele - 9x19 már van - próbáljuk ki a 10mm Autot - höhö, ez nagyon baba - nosza, gyártsuk!"

A 10mm Auto szvsz nagyon jó (bel)ballisztikai tulajdonságokkal rendelkezik, bár nehéz vele duplázni, elég embereset rúg.

A TT önvédelmi használatra ma már megmosolyogtató, de én még 15 éve is láttam olyat, aki önvédelmi TT-t viselt, póttárral. Akkor már inkább 10mm legyen, mint 7,62x25.

Érdekes fegyver, mint a románok Dracula nevű kísérleti Sztecskin pisztolya, 9x19 kaliberben.
Hát, mindketten találkoztunk valakivel, aki .454 Casull revolvert hord önvédelemre - de attól hogy létező jelenség, még mindig csacsiság. 8-)

A 10mm autot még az FBI is túl kezelhetetlennek ítélte - sokkal jobb,kényelmesebb fegyverből tüzelve. A 10mm Auto TT kuriózum, fegyvertörténeti érdekesség. Bármire is full értelmetlen.

Ki mint hord - a legbizarrabb választás, amiről hallottam, az biztonsági őrnél Drulov pisztoly, hónalj tokban. Egylövetű :!: .22 LR :!: szabad pisztoly , bebújós sport markolattal :!: majdnem 30 centis verseny csővel :!: pénzszállításhoz, jobb szolgálati fegyver híján :!: mi baj lehet… :roll:
Ehhez képest egy TT önvédelemre tök jó választás :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 11:11 , az biztonsági őrnél Drulov pisztoly, hónalj tokban.
(Borízű, szétdohányzott hang megszólal a fejemben:)
"Egy lövés, egy halál! Én kérem MESTERLÖVÉSZ vótam a Néphadseregbe'"

És köp egyet az aszfaltra - méteres körben a hangyák alkoholmérgezésben elhunynak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.01.03. 11:14 (Borízű, szétdohányzott hang megszólal a fejemben:)
"Egy lövés, egy halál! Én kérem MESTERLÖVÉSZ vótam a Néphadseregbe'"

És köp egyet az aszfaltra - méteres körben a hangyák alkoholmérgezésben elhunynak.
Én azt hittem ezek túlzások, aztán nemrég szinte szó szerint átéltem ezt egy biztonsági őrtől. Amúgy jóindulatúnak tűnt, de nehezen bírtam ki, amikor szinte szó szerint elhangoztak ezek a tipikus mondatok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 09:58 Írtam anno a jugoszláv Zastava gyárnak, hogy egyátalán létezett-e ilyen. M93 néven gyártották.
Emlékszem a régi kéken megosztott levélre: az M93 kicsit más (mesterlövész-romboló puska), Z10 típusjelre emlékszem, a Google pedig P10 típusjellel ad találatot.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 10:48
A TT önvédelmi használatra ma már megmosolyogtató, de én még 15 éve is láttam olyat, aki önvédelmi TT-t viselt, póttárral. Akkor már inkább 10mm legyen, mint 7,62x25.
Volt az MCM-nek is rövidebb csövű önvédelmi kivitele, az is hasonlóan LOL.
A TT hollow point- vagy soft point lőszerrel szerintem nem volna teljesen elvetemült ötlet, bár a TT-nél még a f.os ergonómia az SA sütés és a kornak megfelelően kicsike nem látható irányzékok amik főleg problémásak (mondjuk 6-7 méterre még az is elmegy), de a csak jobkezesség és a tár könnyű elhagyása is az önvédelmi viselés ellen szól. Vagyis szinte minden. :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.01.03. 12:21 Volt az MCM-nek is rövidebb csövű önvédelmi kivitele, az is hasonlóan LOL.
A TT hollow point- vagy soft point lőszerrel szerintem nem volna teljesen elvetemült ötlet, bár a TT-nél még a f.os ergonómia az SA sütés és a kornak megfelelően kicsike nem látható irányzékok amik főleg problémásak (mondjuk 6-7 méterre még az is elmegy), de a csak jobkezesség és a tár könnyű elhagyása is az önvédelmi viselés ellen szól. Vagyis szinte minden. :D
Sp lövedékes lőszerem még nem volt hozzá, a jhp-ot nem mindig tölti csőre megbízható módon.
Fmj lőszerrel kifogástalanul ketyeg. Legalábbis az enyém.
Az SA sütés cocked and locked hordmóddal kompenzálható.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.01.03. 12:27 Sp lövedékes lőszerem még nem volt hozzá, a jhp-ot nem mindig tölti csőre megbízható módon.
Fmj lőszerrel kifogástalanul ketyeg. Legalábbis az enyém.
Az SA sütés cocked and locked hordmóddal kompenzálható.
Az eredeti szovjet TTn nincs biztosító :? Csak kakas biztonsági félállás. De némely külföldi gyártású modellekre tettek.

Én cső alatt hordanám, csak úgy érezném biztonságosnak. Persze repülő ütőszeg és hasonló úri huncutságok sincsenek benne.

És persze ha nem lenne más opció de TTt vakamiért mégis szabad lenne viselni, simán hordanám - mert nem vállalhatatlan. Csak elavult, és van sokkal jobb. De működik.

Egy előnyt nem említettek - hogy milyen lapos. Emiatt (nekem) irtó béna a fogása, de a méretéhez képest egészen jól rejthető.

A pontosságával mi a helyzet? Amikkel eddig lőttem, mind csapnivaló volt. Míg a Makarovommal - a botrányos sütés ellenére - egészen jól lehet 25 méterre célbalőni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.01.03. 11:11 Hát, mindketten találkoztunk valakivel, aki .454 Casull revolvert hord önvédelemre - de attól hogy létező jelenség, még mindig csacsiság. 8-)
Racionálisan gondolkodva mindenki fekete Glock 19-et hordana, és szürke autóval járna - mégis kifizetik a felárat a tűzpiros metálfényért. :)

Van, akinek érzelmileg megéri a felárat (vagy pisztolynál a rosszabb műszaki tartalmat) a feeling - ld. az USÁban önvédelemre hordott M1911-eket.
Ez szvsz nem csacsiság, hanem másik ember máshogy súlyozza a paramétereket.
Petya357 írta: 2023.01.03. 11:11 Ki mint hord - a legbizarrabb választás, amiről hallottam, az biztonsági őrnél Drulov pisztoly, hónalj tokban. Egylövetű :!: .22 LR :!: szabad pisztoly , bebújós sport markolattal :!: majdnem 30 centis verseny csővel :!: pénzszállításhoz, jobb szolgálati fegyver híján :!: mi baj lehet… :roll:
Ehhez képest egy TT önvédelemre tök jó választás :mrgreen:
Mondjuk a hónaljtokos Drulov mindent ver. :-)
Poresz írta: 2023.01.03. 11:32 Emlékszem a régi kéken megosztott levélre: az M93 kicsit más (mesterlövész-romboló puska), Z10 típusjelre emlékszem, a Google pedig P10 típusjellel ad találatot.
Igen, a gyár is Z10-et írt!
A google ismeri mindhárom néven: https://www.google.com/search?q=zastava ... m&tbm=isch

Ez másnak is szöget ütött a fejébe:

"I guess they all might be marked differently, mine is not a P10.... it is a M93 10mm... the Zastava M93 is supposed to be a 50cal sniper rifle??? It will be interesting how varied the markings are. "

"Except for the serial number, mine is identical to the one offered in the original post.
Slide says P10, paperwork says M-93, instruction manual has Z-10 on the cover."
Petya357 írta: 2023.01.03. 12:51 És persze ha nem lenne más opció de TTt vakamiért mégis szabad lenne viselni, simán hordanám - mert nem vállalhatatlan. Csak elavult, és van sokkal jobb. De működik.
Igazából ez a lényeg.
Ha lehetne (kellene) önvédelmi fegyvert hordani, biztosan nem a TT-t választanám.
De ha csak azt lehet, akkor egy TT végtelenül jobb, mint fegyver nélkül lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.01.03. 13:04-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

bizonyos helyeken azert is nepszeru mert a telikabatot is atuti :roll:
Petya357 írta: 2023.01.03. 12:51 Egy előnyt nem említettek - hogy milyen lapos. Emiatt (nekem) irtó béna a fogása, de a méretéhez képest egészen jól rejthető.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.01.03. 11:14 (Borízű, szétdohányzott hang megszólal a fejemben:)
"Egy lövés, egy halál! Én kérem MESTERLÖVÉSZ vótam a Néphadseregbe'"

És köp egyet az aszfaltra - méteres körben a hangyák alkoholmérgezésben elhunynak.
Az hanyas napirendi pont a listában? :-D
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.03. 11:14 (Borízű, szétdohányzott hang megszólal a fejemben:)
"Egy lövés, egy halál! Én kérem MESTERLÖVÉSZ vótam a Néphadseregbe'"

És köp egyet az aszfaltra - méteres körben a hangyák alkoholmérgezésben elhunynak.
Topkomment👍👍👍👍😂😂😂😂😂😂
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.01.03. 13:02 bizonyos helyeken azert is nepszeru mert a telikabatot is atuti :roll:
Ez is igaz. A posztszovjet zavaros időkben, arrafelé a bérgyilkosok, maffiózók és egyéb sikeres vállalkozók körében nagyon népszerű volt a TT, mert olcsó, széles körben elérhető, és lőszer is volt hozzá bőven. De a fő ok mégis az volt, hogy a gyors, kis keresztmetszeti terhelésű hadi FMJ átviszi a Level II kevlár mellényt. Rejtve kb ez a szint volt a maximum, ami öltöny, civil ruha alatt is kényelmesen viselhető, minden magára adó vállalkozó beszerzett egyet Nyugatról. Roppant praktikusnak tartották a киллер-ek, hogy kétszer mellbe lehet durrantani a célszemélyt, oszt’ csókolom.

Mellény estén persze működik a Mozamiqze drill, de egy fejlövésnél mindig ott a vita lehetősége - ha a célszemély arca megsérül, akkor a megbízó kételkedni fog - valóban az nyírták-e ki, akit megrendelt, vagy megrendezték az egészet? A szakma kulisszatitkai, amikről a kocsmában suttogtak...

Hát qrvára nem hiányoznak azok az idők.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 12:56 Racionálisan gondolkodva mindenki fekete Glock 19-et hordana, és szürke autóval járna - mégis kifizetik a felárat a tűzpiros metálfényért. :)

Van, akinek érzelmileg megéri a felárat (vagy pisztolynál a rosszabb műszaki tartalmat) a feeling - ld. az USÁban önvédelemre hordott M1911-eket.
Ez szvsz nem csacsiság, hanem másik ember máshogy súlyozza a paramétereket.



Mondjuk a hónaljtokos Drulov mindent ver. :-)



Igen, a gyár is Z10-et írt!
A google ismeri mindhárom néven: https://www.google.com/search?q=zastava ... m&tbm=isch

Ez másnak is szöget ütött a fejébe:

"I guess they all might be marked differently, mine is not a P10.... it is a M93 10mm... the Zastava M93 is supposed to be a 50cal sniper rifle??? It will be interesting how varied the markings are. "

"Except for the serial number, mine is identical to the one offered in the original post.
Slide says P10, paperwork says M-93, instruction manual has Z-10 on the cover."



Igazából ez a lényeg.
Ha lehetne (kellene) önvédelmi fegyvert hordani, biztosan nem a TT-t választanám.
De ha csak azt lehet, akkor egy TT végtelenül jobb, mint fegyver nélkül lenni.
TT lőszere HPre szerelve teljesen jó lenne és hasonlóan hatékony lenne, mint 5.7x28 onvedelmi lövedéket használva.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.01.03. 14:29 TT lőszere HPre szerelve teljesen jó lenne és hasonlóan hatékony lenne, mint 5.7x28 onvedelmi lövedéket használva.
Igen, erről a "régi" kéken értekeztünk hosszabban.
Maga a 7,62x25 lőszer jó szerintem, és plusz pont hogy a palack formának köszönhetően könnyebben betalál a töltényűrbe, mint a hengeres hüvelyű lőszerek.
Ez főleg nyitott zárpozícióból tüzelő gpi-oknál előny.

Maga a TT piszoly bár egy legenda, de túlhaladt rajta az idő.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.12.28. 20:18 jók ezek racionalizálások.
De a fogyasztó nem így működik.

Mert akkor csak Glock 19 lenne (fekete) pisztolyban, meg VW Golf (szürke) autóban, órában meg mondjuk csak G-shock (fekete), mert az a racionális igényeket hatékonyan kielégítő.
WildBear23 írta: 2023.01.03. 12:56 Racionálisan gondolkodva mindenki fekete Glock 19-et hordana, és szürke autóval járna - mégis kifizetik a felárat a tűzpiros metálfényért. :)

Van, akinek érzelmileg megéri a felárat (vagy pisztolynál a rosszabb műszaki tartalmat) a feeling - ld. az USÁban önvédelemre hordott M1911-eket.
Ez szvsz nem csacsiság, hanem másik ember máshogy súlyozza a paramétereket.
FélOFF: kb. 70.000 évvel ezelőtt alakult ki elődeinknél az ún. szimbolikus gondolkodás, magyarul a fogalmakkal, elvonatkoztatva gondolkodás képessége. Meglepő módon ennek a fejlődési lépcsőfoknak az első fellehető nyomai az ékszerek, a barlangrajzok, a szobrok és más műalkotások megjelenése. → A szépérzék és az észszerűség, a művészet és a tudomány ugyanabból a képességből ered. Ugyanaz a képesség, aminek következtében belátom és bólogatok, hogy egy fekete Glock 19 bőven elég mindenre "is" egy átlagos fegyvertartónak, karácsony előtt három órán át babusgattatta velem cimborám TT33-jét a lőtéren lőállásra várás közben.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.01.03. 14:54 FélOFF: kb. 70.000 évvel ezelőtt alakult ki elődeinknél az ún. szimbolikus gondolkodás, magyarul a fogalmakkal, elvonatkoztatva gondolkodás képessége. Meglepő módon ennek a fejlődési lépcsőfoknak az első fellehető nyomai az ékszerek, a barlangrajzok, a szobrok és más műalkotások megjelenése. → A szépérzék és az észszerűség, a művészet és a tudomány ugyanabból a képességből ered. Ugyanaz a képesség, aminek következtében belátom és bólogatok, hogy egy fekete Glock 19 bőven elég mindenre "is" egy átlagos fegyvertartónak, karácsony előtt három órán át babusgattatta velem cimborám TT33-jét a lőtéren lőállásra várás közben.
Ön marha! (C) Trau

:D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.01.03. 14:54 FélOFF: kb. 70.000 évvel ezelőtt alakult ki elődeinknél az ún. szimbolikus gondolkodás, magyarul a fogalmakkal, elvonatkoztatva gondolkodás képessége. Meglepő módon ennek a fejlődési lépcsőfoknak az első fellehető nyomai az ékszerek, a barlangrajzok, a szobrok és más műalkotások megjelenése. → A szépérzék és az észszerűség, a művészet és a tudomány ugyanabból a képességből ered. Ugyanaz a képesség, aminek következtében belátom és bólogatok, hogy egy fekete Glock 19 bőven elég mindenre "is" egy átlagos fegyvertartónak, karácsony előtt három órán át babusgattatta velem cimborám TT33-jét a lőtéren lőállásra várás közben.
Én nem titkolom, imádom a TT-pisztolyt. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.01.03. 12:51 Az eredeti szovjet TTn nincs biztosító :? Csak kakas biztonsági félállás. De némely külföldi gyártású modellekre tettek.
Igen, erre gondoltam, csak hülyén írtam le. Valóban a kakas biztonsági állás biztosítja, ami majdnem ugyanaz, csak más. :roll: :lol:
Tkp kétkezes lövésnél a gyenge kéz ráfogásakor húzod teljesen feszített állapotba a kakast (mintha kibiztosítanál), egykezesnél meg rántáskor a lövő kéz hüvelykjével. Számomra 100x biztosabb módnak tűnik, mint egy agyonbiztosított izé, ami azért nem sül le, mert hirtelen szarul fogtam meg és a markolat biztosító nem engedi, vagy a tár mozdult ki és a tárbiztosító nem engedi, vagy a szánbiztosítóval bénáztam el valamit, vagy ezek tetszőleges kombinációja.
De a Makeszt én is hordanám, ha lehetne öv fegyverem. Meg a TT-t is. Meg a HW 357 Huntert, a .357 Rossi mellett, mert a 4" csőből több zsuzsi jön ki, mint a 3"-ból. Esetleg még a Tangfoliót, mert az meg soklövetűbb a Makesznál, meg a revkóknál... :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2023.01.03. 13:02 bizonyos helyeken azert is nepszeru mert a telikabatot is atuti :roll:
Elű-háttú! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.01.03. 13:52 Ez is igaz. A posztszovjet zavaros időkben, arrafelé a bérgyilkosok, maffiózók és egyéb sikeres vállalkozók körében nagyon népszerű volt a TT, mert olcsó, széles körben elérhető, és lőszer is volt hozzá bőven. De a fő ok mégis az volt, hogy a gyors, kis keresztmetszeti terhelésű hadi FMJ átviszi a Level II kevlár mellényt. Rejtve kb ez a szint volt a maximum, ami öltöny, civil ruha alatt is kényelmesen viselhető, minden magára adó vállalkozó beszerzett egyet Nyugatról. Roppant praktikusnak tartották a киллер-ek, hogy kétszer mellbe lehet durrantani a célszemélyt, oszt’ csókolom.

Mellény estén persze működik a Mozamiqze drill, de egy fejlövésnél mindig ott a vita lehetősége - ha a célszemély arca megsérül, akkor a megbízó kételkedni fog - valóban az nyírták-e ki, akit megrendelt, vagy megrendezték az egészet? A szakma kulisszatitkai, amikről a kocsmában suttogtak...

Hát qrvára nem hiányoznak azok az idők.
Te hányat ástál el, és ebből mennyi viselt mellényt, a kocsmai suttogások szerint? :mrgreen: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 15:07 Én nem titkolom, imádom a TT-pisztolyt. :-)
So do I!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.03. 18:26So do I!
A Zsaru Magazinnak megjelent régen (90-es évek eleje?) egy kiadványa, talán Zsaru-füzetek volt a címe.
Na, az be volt készítve a sloziba olvasgatni, és magától nyílt ki a TT33 fejezetnél.. :)
Valahol a végefelé volt a Sztecskin, annál már szét is jött a könyv gerince. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 18:43 A Zsaru Magazinnak megjelent régen (90-es évek eleje?) egy kiadványa, talán Zsaru-füzetek volt a címe.
Na, az be volt készítve a sloziba olvasgatni, és magától nyílt ki a TT33 fejezetnél.. :)
Valahol a végefelé volt a Sztecskin, annál már szét is jött a könyv gerince. :D
Ilyesmik? :mrgreen:
IMG_20230103_185444_794.jpg
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.03. 18:57 Ilyesmik? :mrgreen: IMG_20230103_185444_794.jpg
Azaz! A piros!
Mikor adták ki?

Meg a Keserű Béla: Gázpisztolyok, könnygázsrayk volt még ilyen korai kiadvány.
Abban láttam először gázsprayt, aztán a Mariahilfer Strasse 106-ban.. előtte begyakoroltam, hogy "Grussgott! Bitte geben sie mir einen Abwehrspray, minimum fünftausend stark!" :-D
Nagy cucc volt akkor az ilyen gázspray, csak schillingért lehetett venni, megtiszteltetésnek vette, akit lefújtak vele. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.01.03. 18:57 Ilyesmik? :mrgreen: IMG_20230103_185444_794.jpg
+ a Kézi Lőfegyverek Típuskönyv, és fő recskáznivaló a Kettner katalógus. Tyű, ezeknek 30 éve lassan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.03. 19:07 Azaz! A piros!
Mikor adták ki?

Meg a Keserű Béla: Gázpisztolyok, könnygázsrayk volt még ilyen korai kiadvány.
Abban láttam először gázsprayt, aztán a Mariahilfer Strasse 106-ban.. előtte begyakoroltam, hogy "Grussgott! Bitte geben sie mir einen Abwehrspray, minimum fünftausend stark!" :-D
Nagy cucc volt akkor az ilyen gázspray, csak schillingért lehetett venni, megtiszteltetésnek vette, akit lefújtak vele. ;-)
Piros: 1994, kék: 1996.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2023.01.03. 19:12 + a Kézi Lőfegyverek Típuskönyv, és fő recskáznivaló a Kettner katalógus. Tyű, ezeknek 30 éve lassan.
Akad pár antik cuccom
20230103_195943.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2023.01.03. 18:57 Ilyesmik? :mrgreen: IMG_20230103_185444_794.jpg
Megvannak még nekem is, sőt, még Klabacsek Gyula cikkei is amiket a Zsaruból vágtam ki :D
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.01.03. 20:01 Akad pár antik cuccom
20230103_195943.jpg
Szólj, mielőtt kidobnád, hogy jó pozícióba álljak, hogy el tudjam kapni. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2023.01.03. 20:01 Akad pár antik cuccom
20230103_195943.jpg
Ezeket be kellene scannelni! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.03. 19:12 + a Kézi Lőfegyverek Típuskönyv, és fő recskáznivaló a Kettner katalógus. Tyű, ezeknek 30 éve lassan.
Kárpátalján annó nem voltak ilyen menőségek, csak Otto és Quelle katalógusok. Nálam két helyen nyílt ki magától: a női fehérnemű-, és a Signalwaffen fejezeteknél :mrgreen:

Őh a soha be nem teljesedett vágyak fegyvere, a nikkelezett Reck Miami… :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.04. 00:17 Kárpátalján annó nem voltak ilyen menőségek, csak Otto és Quelle katalógusok. Nálam két helyen nyílt ki magától: a női fehérnemű-, és a Signalwaffen fejezeteknél :mrgreen:

Őh a soha be nem teljesedett vágyak fegyvere, a nikkelezett Reck Miami… :roll:
De ott meg volt a Zsuk!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

POF Tombstone: modern lever-action puska 9 mm Luger kaliberben (igen, ha a csőszájféket felhegeszted, akkor vadászatra itt is beíratható, megvan a 45 cm csőhossz.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/pof-tom ... aliberben/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

PPU .308

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Találkozott -e már valaki ilyesmivel:

Van egy 308-as Rugerem, és 11.7-es PPU-t használok hozzá. Eddig nem volt vele gond, de most egyszerűen az elsütött hüvelyt alig tudom kirángatni a csőből. Jah és nem mindegyiket. időnként semmi gond, aztán jön pár darab ami komolyan fizikai rángatással jön csak ki. Rossz sorozat? Eddig nem találkoztam ilyennel PPU-val kapcsolatban, pedig több százat lőttem el különféle kaliberekben már belőle (.223, 30-06, 8x56R, .308).
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: PPU .308

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2023.01.04. 09:14 Találkozott -e már valaki ilyesmivel:

Van egy 308-as Rugerem, és 11.7-es PPU-t használok hozzá. Eddig nem volt vele gond, de most egyszerűen az elsütött hüvelyt alig tudom kirángatni a csőből. Jah és nem mindegyiket. időnként semmi gond, aztán jön pár darab ami komolyan fizikai rángatással jön csak ki. Rossz sorozat? Eddig nem találkoztam ilyennel PPU-val kapcsolatban, pedig több százat lőttem el különféle kaliberekben már belőle (.223, 30-06, 8x56R, .308).
Nincs szennyeződés a töltényűrben? Nem sérült a töltényűr? Sebességet tudsz mérni, hogy a szorulósak gyorsabbak-e?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: PPU .308

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.01.04. 09:31 Nincs szennyeződés a töltényűrben? Nem sérült a töltényűr? Sebességet tudsz mérni, hogy a szorulósak gyorsabbak-e?
Nem ismerem a konkrét fegyvert, de talán mindenekelőtt egy másik fajta lőszerrel kéne megnézni, hogy azzal is csinálja-e. Nagyobb az esély a lőszer hibájára, mint a fegyverére ilyenkor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése