Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.09. 15:26 Az újat minek ütögetném, abban nincs beütésnyom. :-)

Mondjuk nekem is az tetszene legjobban, ha ellőttet tudnék kiegyengetni. Csak azt meg annyira túl kellene élnie komolyabb deformáció nélkül, hogy be lehessen vele csapizni egy üres hüvelyt. Mindig keletkezik belőle elég, majd eljátszom vele.
Akárhogyan is akarod elműködtetni, érvényes a figyelmezetésem ;)
Használtat simán vissza tudsz ültetni. Ha kisebb nyomot szeretnél, akkor ültesd be hüvelybe, úgy süsd el fegyverben por, lövedék nélkül. A benyomódást nagyobbrészt a lövés során a visszapréselődés okozza, simán elsütve sokkal finomabb a nyom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.11.09. 15:30 Akárhogyan is akarod elműködtetni, érvényes a figyelmezetésem ;)
Használtat simán vissza tudsz ültetni. Ha kisebb nyomot szeretnél, akkor ültesd be hüvelybe, úgy süsd el fegyverben por, lövedék nélkül. A benyomódást nagyobbrészt a lövés során a visszapréselődés okozza, simán elsütve sokkal finomabb a nyom.
Vagyis nem az ütőszeg nyomja befelé, hanem az csak megtámasztja, és a lőpor nyomás "hátratolja" a csappantyú alját a támasztási pont körül? Mondjuk konkrétan még nem néztem ezt így meg, de amennyire emlékszem, a frissen csapizott hüvely talpában a csapi nagyon "szintben" van, az ellőttben meg tényleg kicsit mintha dundi lenne. Kipróbálom, köszi!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.11.09. 15:43 Vagyis nem az ütőszeg nyomja befelé, hanem az csak megtámasztja, és a lőpor nyomás "hátratolja" a csappantyú alját a támasztási pont körül? Mondjuk konkrétan még nem néztem ezt így meg, de amennyire emlékszem, a frissen csapizott hüvely talpában a csapi nagyon "szintben" van, az ellőttben meg tényleg kicsit mintha dundi lenne. Kipróbálom, köszi!
Igen.
Az elcsettent lőszer (töltény) csappantyúján láthatóan kisebb szokott lenni az ütőszeg nyoma.
Sokan ebből arra következtetnek (tévesen), hogy a gyenge ütőszeg-beütés miatt nem sült el a patron.
Holott a mély ütőszegnyomot az okozza, hogy a nyomás rápréseli a hüvelyfeneket a tűzfalra és az ütőszegre.

(Az eredeti kérdésre válaszul: ha az üres, de felcsappantyúzott hüvelybe csepegtetsz egy kis vizet vagy olajat, és úgy puffantod el melegítéssel a csappantyút, akkor nem lesz olyan hangos.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.11.09. 15:47 Igen.
Az elcsettent lőszer (töltény) csappantyúján láthatóan kisebb szokott lenni az ütőszeg nyoma.
Sokan ebből arra következtetnek (tévesen), hogy a gyenge ütőszeg-beütés miatt nem sült el a patron.
Holott a mély ütőszegnyomot az okozza, hogy a nyomás rápréseli a hüvelyfeneket a tűzfalra és az ütőszegre.

(Az eredeti kérdésre válaszul: ha az üres, de felcsappantyúzott hüvelybe csepegtetsz egy kis vizet vagy olajat, és úgy puffantod el melegítéssel a csappantyút, akkor nem lesz olyan hangos.)
Olajról úgy hallottam, hogy tönkreteszi a csapit. Az járható út lehet esetleg, hogy "életlenítse" az ember a csappantyút?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.09. 15:49 Olajról úgy hallottam, hogy tönkreteszi a csapit. Az járható út lehet esetleg, hogy "életlenítse" az ember a csappantyút?
Lehet... És ha kiszárad, és mégse inert?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

sogoreknal nem tanitjak hogy a csappantyukep muratja meg a tultoltott loszert? :shock:
AndyA írta: 2022.11.09. 15:43 Vagyis nem az ütőszeg nyomja befelé, hanem az csak megtámasztja, és a lőpor nyomás "hátratolja" a csappantyú alját a támasztási pont körül? Mondjuk konkrétan még nem néztem ezt így meg, de amennyire emlékszem, a frissen csapizott hüvely talpában a csapi nagyon "szintben" van, az ellőttben meg tényleg kicsit mintha dundi lenne. Kipróbálom, köszi!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.11.09. 15:49 Olajról úgy hallottam, hogy tönkreteszi a csapit. Az járható út lehet esetleg, hogy "életlenítse" az ember a csappantyút?
Működik a dolog, szokták így csinálni (töltényhüvelyt oldalról megfúrják, kiszórják a lőport, majd fújnak bele olajat), de én nyugodtabb vagyok (műszaki és jogi értelemben is), ha el van sütve a csappantyú.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.09. 15:57 sogoreknal nem tanitjak hogy a csappantyukep muratja meg a tultoltott loszert? :shock:
Nem tanítanak semmit. Megkapod a WBK-t, és tiéd a világ. :-)

Az meg nem mellesleg annyiból áll, hogy piszológia (egyszer), és egy 2,5-3 órás tanfolyam (NEM vizsga, csak tanfolyam), meg persze tárolóhely (ezt nekem amúgy a Covid miatt nem is nézte meg senki, meg azóta se). Utána mehet az igénylés az illetékeseknek. Ja, ehhez persze állandó lakcím kell Ausztriában, de ha a kártya egyszer megvan, nem vonják vissza akkor sem, ha elköltözik az ember. Csak a fegyverekkel kell valamit kezdeni. Nincs orvosi, nem kell évente hosszabbítani stb. Addig érvényes, amíg be nem vonják vagy vissza nem adja az ember.

Egy éve kezdtem foglalkozni ezzel itt is, otthon is. Otthon ott tartok, hogy megvan végre a két piszo, a minősítés, az orvosi, a versenyengedély, a nemtudommi, van tárolóhely is, most kell még az ajánlás az egyesülettől, és lassan már be is adhatom a papírokat a BRFK-ra. Bár ez alighanem inkább már csak jövőre lesz, közeleg az ünnepi szezon, majd utána, ha újra nyugi van.

A WBK-mat pedig március 30-án állították ki, egy hét múlva a kezemben volt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.09. 16:15 Nem tanítanak semmit. Megkapod a WBK-t, és tiéd a világ. :-)

Az meg nem mellesleg annyiból áll, hogy piszológia (egyszer), és egy 2,5-3 órás tanfolyam (NEM vizsga, csak tanfolyam), meg persze tárolóhely (ezt nekem amúgy a Covid miatt nem is nézte meg senki, meg azóta se). Utána mehet az igénylés az illetékeseknek. Ja, ehhez persze állandó lakcím kell Ausztriában, de ha a kártya egyszer megvan, nem vonják vissza akkor sem, ha elköltözik az ember. Csak a fegyverekkel kell valamit kezdeni. Nincs orvosi, nem kell évente hosszabbítani stb. Addig érvényes, amíg be nem vonják vagy vissza nem adja az ember.

Egy éve kezdtem foglalkozni ezzel itt is, otthon is. Otthon ott tartok, hogy megvan végre a két piszo, a minősítés, az orvosi, a versenyengedély, a nemtudommi, van tárolóhely is, most kell még az ajánlás az egyesülettől, és lassan már be is adhatom a papírokat a BRFK-ra. Bár ez alighanem inkább már csak jövőre lesz, közeleg az ünnepi szezon, majd utána, ha újra nyugi van.

A WBK-mat pedig március 30-án állították ki, egy hét múlva a kezemben volt.
Ez egy nagyon jó video sorozat, nézd meg mindenképpen! Veszélyes dolgokkal játszik töltés során az ember. Ha nem érted mit csinálsz, akkor konkrétan életveszélyben is lehetsz szélsőséges esetben.
https://youtu.be/x77sk7T4SNg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.11.09. 16:27 Ez egy nagyon jó video sorozat, nézd meg mindenképpen! Veszélyes dolgokkal játszik töltés során az ember. Ha nem érted mit csinálsz, akkor konkrétan életveszélyben is lehetsz szélsőséges esetben.
https://youtu.be/x77sk7T4SNg
Megvolt, nyilván. Ez volt az első, mielőtt bármibe belekezdtem volna. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A kici kínai tumblerhez adott "rozsdamentes" acélsörétje...
IMG_20221110_092947.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.09. 10:05 Tumbleres nedves tisztítással bajlódom. Nagyon szép tiszták lesznek a hüvelyek, de egyáltalán nem csillogó, tükörfényes, hanem csak amolyan selyemfényű lesz a végeredmény. Szépen néz ki így is, és teljesen megfelel a feladatra, hogy megtöltse és lőjön vele az ember, de azért csak érdekelne, hogy mivel lehet igazán csillogósra varázsolni őket.

Jelenleg a tumblerben mosogatógép-tabletta és 2 mm-es rozsdamentes acélsörét teljesít szolgálatot (ezt kaptam a tumblerhez). A rozsdamentes polírstift úton van, 1 kg 0,4 x 5 mm-est sikerült jóárasítva szerezni. Lehet, hogy ez segíteni fog? A sörét gömbformája nem a legalkalmasabb a feladatra, az mattítja be kicsit a fényes felületet?

Próbáltam fémtisztító krémet is hozzáadni, de szép fényes sajnos attól sem lett semmi.

Ötletek?
Nekem kb. 1 óra forgatás (2x30p) és ilyen lesz.
Mondjuk látni kellene a nálad milyen...!
9x19.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

IMG_20221109_193316.jpg
IMG_20221109_193311.jpg
Középen a 9-es Luger mosatlan, az a referencia.
Janusz írta: 2022.11.10. 14:53 Nekem kb. 1 óra forgatás (2x30p) és ilyen lesz.
Mondjuk látni kellene a nálad milyen...!9x19.jpg
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.10. 21:56 IMG_20221109_193316.jpgIMG_20221109_193311.jpg

Középen a 9-es Luger mosatlan, az a referencia.
Nekem úgy tűnik mintha szétütné a tisztító (polírozó) közeg a hüvelyt. Vagy túl gyors a művelet, vagy túl kemény az anyag amit használsz.
A folyadék és az adalék anyagok mennyisége is ronthat az eredményen. Nálam az első próbálkozásoknál tiszta, viszont matt lett az eredmény,
de sima volt a felület és természetesen próbálkoztam tovább. Viszont én az acéltüskét elengedtem és sajnos a dió és egyéb örlemények se hozták meg a hozzájuk fűzőtt eredményt, bár lehet hogy itt én csesztem el valamit, mert másnál viszont tökéletes!
Kíváncsi lennék, mit tudnék kihozni, ezekből a hüvelyekből.....!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.10. 23:15 Nekem úgy tűnik mintha szétütné a tisztító (polírozó) közeg a hüvelyt. Vagy túl gyors a művelet, vagy túl kemény az anyag amit használsz.
A folyadék és az adalék anyagok mennyisége is ronthat az eredményen. Nálam az első próbálkozásoknál tiszta, viszont matt lett az eredmény,
de sima volt a felület és természetesen próbálkoztam tovább. Viszont én az acéltüskét elengedtem és sajnos a dió és egyéb örlemények se hozták meg a hozzájuk fűzőtt eredményt, bár lehet hogy itt én csesztem el valamit, mert másnál viszont tökéletes!
Kíváncsi lennék, mit tudnék kihozni, ezekből a hüvelyekből.....!
Ezek mindenféle reszli, lőtéren a mérete miatt felszedett ilyen-olyan hüvelyek, úgyhogy ha itt-ott kicsit karcos, az nem a mosástól van. Mondjuk ahhoz képest, ahogyan kinéztek, csodálatosak. Egy hónapok óta a fűben aszalódó, barnára-feketére oxidálódott hüvelyből gyakorlatilag fémtisztát csinált a mosó. :-)

Matt a felületük ezeknek is, mondom, kb. selyemfényű, a fénykép nem hozza ki igazán a dolgot. Talán a jobb szélen a 38-44-45 környékén látszik valamennyire.

Az acélsörét, amit a kici kínai adott, nem igazán sima felületű, mint a rozsdamentes tüske. Majd ha megjön végre, megnézem, azzal mit produkál a mosó.

Neked meg, ha se acéltüske, se dió és őrlemény, akkor hogyan tisztítod őket?
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Kerámiával.
Nekem eddig, ez hozta meg a legjobb eredményt és szerintem árban is jobb, mint az acéltüske.
Ha jól emlékszem, (az év elején!) kb. 7500.- forint volt 1 kg.
Csatolmányok
123.jpg
123.jpg (157 KiB) Megtekintve 18533 alkalommal
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.11. 10:45 Kerámiával.
Nekem eddig, ez hozta meg a legjobb eredményt és szerintem árban is jobb, mint az acéltüske.
Ha jól emlékszem, (az év elején!) kb. 7500.- forint volt 1 kg.
:D :D :D

Ma hozta meg a futár, pont ezt vettem én is. Éppen akartam kérdezni, hogy ilyennel van-e valakinek tapasztalata...

Szárazon, nedvesen, polírpasztával, hogyan? "Fogy" idővel, vagy látható mértékben nem kopik, sokszor újrafelhasználható?
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Egyáltalán nem kopik, lényegében örök élet +1 nap. Max ha nagyon nagy ütést kap, törik, de nem jellemző.
Nekem 3 kg. ven belőle a thumblerben. (házi!!) Egy nagy konditermes fehérjeporos doboz lett megcsinálva hozzá.
Ebbe 300-400 db. 9X19-et szoktam beletenni kicsapizás után. Felöntöm vízzel, kb. addig, amíg a tartály el nem kez szűkülni.
Ebbe teszek 1-1 1/2 kupaknyi mosogatószert és 1 kupaknyi citromsavat. Ebből én most folyékonyat használok, de a por is teljesen jó volt.
Forgatom kb. fél órát, utána fél óra pihi és megint fél óra forgatás. Tiszta vízzel átmoson, utána leszűröm. Van egy plusz fedelem hozzá,
amit 1 mm-es fúróval kifúrtam mint egy szűrőt. Így csak fejre fordítom és szépen kicsöpög a már átöblített tiszta víz. Utána válogatás és
ha ez megvan, akkor már csak a hüvelyek még 1x átöblítem. Az eredményt meg láttad....!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.11. 11:52 Egyáltalán nem kopik, lényegében örök élet +1 nap. Max ha nagyon nagy ütést kap, törik, de nem jellemző.
Nekem 3 kg. ven belőle a thumblerben. (házi!!) Egy nagy konditermes fehérjeporos doboz lett megcsinálva hozzá.
Ebbe 300-400 db. 9X19-et szoktam beletenni kicsapizás után. Felöntöm vízzel, kb. addig, amíg a tartály el nem kez szűkülni.
Ebbe teszek 1-1 1/2 kupaknyi mosogatószert és 1 kupaknyi citromsavat. Ebből én most folyékonyat használok, de a por is teljesen jó volt.
Forgatom kb. fél órát, utána fél óra pihi és megint fél óra forgatás. Tiszta vízzel átmoson, utána leszűröm. Van egy plusz fedelem hozzá,
amit 1 mm-es fúróval kifúrtam mint egy szűrőt. Így csak fejre fordítom és szépen kicsöpög a már átöblített tiszta víz. Utána válogatás és
ha ez megvan, akkor már csak a hüvelyek még 1x átöblítem. Az eredményt meg láttad....!
Én vettem leárazva kis 3 kg-s masinát. 100 db 38SPL vagy 150 9x19 simán belefér, a 32 S&W Longból akár 200 is. 9-es és 38-as együtt is belemehet, a 32-es viszont nem keveredhet, mert belemegy a nagyobb hüvelybe, és nem pucolódik meg egyik sem. :-) Ennél nagyobb mennyiségeket meg úgysem töltök egyszerre, sőt. Meg csináltam egy háztájit is, abban a 160-as PVC cső karmantyú a dob, vagy 5-6 liter körül lehet a térfogata.

A mosószer + citromsavval nekem az volt a tapasztalatom, hogy valami gáz fejlődik, és idővel az amúgy légmentesen záró dobból is kinyomta lassan a levet. Amikor meg kinyitottam, hát, kirobbanó formában volt. :-D Ez mondjuk mosogatógép tabletta volt, az sokkal aggresszívabb mosószer, mint a kézi mosásra valók, de ide pont ideális.

Nekem ehhez a kis dobhoz kevesebb is elég, egyelőre fél kilót vettem a kerámiából.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Nekem ez a házi gép teljesen bevált, kb. 10e forintomba van. Ráadásul az "F astra" ablaktörlő motor, csereszabatos! A tartály pedig pótolható! :lol:
Nekem eddig ez az összetétel vált be a legjobban, de nagyon kíváncsi vagyok, milyen eredménye lesz a Te kerámiás mosásodnak!
Sok sikert!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kipróbáltam a kerámiát. Jó szer. Nem lesz ugyan tükörfényes a cucc vele, de nagyon szépen tisztít, és nagyon gyorsan dolgozik. Tíz perc vagy egy negyedóra elég neki. Ha nagyon koszosak a hüvelyek, akkor nem árt neki egy fél mosogatógép-tabletta, amúgy kis citromsav elég neki. Viszont szeret a csappantyúfészekbe beleragadni, szárítás után végig kell nézni, és kikotorni a fölösleget. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

idehaza hol lehet kapni?
Janusz írta: 2022.11.11. 10:45 Kerámiával.
Nekem eddig, ez hozta meg a legjobb eredményt és szerintem árban is jobb, mint az acéltüske.
Ha jól emlékszem, (az év elején!) kb. 7500.- forint volt 1 kg.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.15. 09:05 idehaza hol lehet kapni?
Én aliról rendeltem. 3x1 mm méret, majdnem fél kiló (450g - egy font). A kis 3 kg-s tumblerbe pont elég is, nem kell több.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.11.15. 08:25 Kipróbáltam a kerámiát. Jó szer. Nem lesz ugyan tükörfényes a cucc vele, de nagyon szépen tisztít, és nagyon gyorsan dolgozik. Tíz perc vagy egy negyedóra elég neki. Ha nagyon koszosak a hüvelyek, akkor nem árt neki egy fél mosogatógép-tabletta, amúgy kis citromsav elég neki. Viszont szeret a csappantyúfészekbe beleragadni, szárítás után végig kell nézni, és kikotorni a fölösleget. :-)
Kerámia után beraktam a hüvelyeket forogni egy fél órát kukoricacsutka-őrleménybe (kisállat alom), de egyelőre polírpaszta, bármi nélkül. Így már tényleg tetszenek. Mégmindig nem tükörfény, de teljes mértékben vállalható.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A kerámia a csapifészket ki tudja pucolni ? Vagy nagyobb szemcsés ?
Alin a stiftet milyen keresőszóra dobja fel ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

alin megvan de hetvegen ki akarom probalni, hatha van idehaza is :)
AndyA írta: 2022.11.15. 10:12 Én aliról rendeltem. 3x1 mm méret, majdnem fél kiló (450g - egy font). A kis 3 kg-s tumblerbe pont elég is, nem kell több.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2022.11.15. 11:21 A kerámia a csapifészket ki tudja pucolni ? Vagy nagyobb szemcsés ?
Alin a stiftet milyen keresőszóra dobja fel ?
Majd este lövök róla képet, hogy mit végzett, most nem vagyok a közelben, de nem tűnik rossznak.

Az enyémnek ez a neve, amit vettem:

Jewelry polishing media Polishing Material Ceramic Stone Polishing Tumbling Media for Tumbler Machine about 450g

Itt lehetett a többféle cuccból olyat választani, ami 1 mm vastag, 3 mm hosszú.

Ügyelj rá, hogy hiába jó az ár, ha magas a postaköltség, ill. a Cainiao szállítással idén már nem jön meg, mindenképpen "Aliexpress (valamilyen)" postát kell kérni. Ez sok esetben állítható a Cainiaio helyett picivel drágábban, illetve lehet (ritkábban) eleve ez az ajánlat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.15. 11:57 alin megvan de hetvegen ki akarom probalni, hatha van idehaza is :)
Eddig nem sok ötlet jött...
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

qqriq írta: 2022.11.15. 11:57 alin megvan de hetvegen ki akarom probalni, hatha van idehaza is :)
Van itthon is!
Én itt vettem! https://ki-group.hu/hu/
Az eredmény pedig ilyen lett!
Kb. 2 liter vízhez teszek bele 1 kupak normál mosogatószert és 1 kupak vagy 1 kanál citromsavat!
A tumbler házi készítés, kb. 3-4 liter víz fér bele....! :)
315093548_831945538121024_1940889475355208900_n.jpg
314788707_1560823061029210_3779406610383034666_n.jpg
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

qqriq írta: 2022.11.15. 09:05 idehaza hol lehet kapni?
Szerintem válaszoltam, de biztos, ami biztos...!
https://ki-group.hu/hu/
Ha csak esetleg tesztelnéd, tudok kölcsönadni!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Trailm írta: 2022.11.15. 11:21 A kerámia a csapifészket ki tudja pucolni ? Vagy nagyobb szemcsés ?
Alin a stiftet milyen keresőszóra dobja fel ?
Nekem ilyen lett a csapifészek, illetve a hüvely....!
315093548_831945538121024_1940889475355208900_n.jpg
314788707_1560823061029210_3779406610383034666_n.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.15. 21:56 Szerintem válaszoltam, de biztos, ami biztos...!
https://ki-group.hu/hu/
Ha csak esetleg tesztelnéd, tudok kölcsönadni!
Pontosan mit vettél? Nem nagyon részletes a weboldal.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.16. 08:23 Pontosan mit vettél? Nem nagyon részletes a weboldal.
Nem tudom!! :lol: :lol: Ez hivatalosan, koptató (trovalizáló) anyag.
Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy sikerült kifognom egy a szakmáját szerető alkalmazottat és behívott a műhelybe.
Megmutatta az összes lehetőséget és variációt. Van ott minden, a szó szoros értelmében...! Ő ezt javasolta.
A pech, hogy akkor már a felmondását töltötte...! Amúgy nagyon kedves volt mindenki.
Ahogy befordulsz a cég udvarára, a jobb kézre eső épületben van a műhely, meg a számlázás....!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.16. 09:10 Nem tudom!! :lol: :lol: Ez hivatalosan, koptató (trovalizáló) anyag.
Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy sikerült kifognom egy a szakmáját szerető alkalmazottat és behívott a műhelybe.
Megmutatta az összes lehetőséget és variációt. Van ott minden, a szó szoros értelmében...! Ő ezt javasolta.
A pech, hogy akkor már a felmondását töltötte...! Amúgy nagyon kedves volt mindenki.
Ahogy befordulsz a cég udvarára, a jobb kézre eső épületben van a műhely, meg a számlázás....!
Mutass valami közeli képet, hogy mnilyen a forma, meg esetleg mérj is, hogy mekkora a szemcseméret. :-)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.16. 09:19 Mutass valami közeli képet, hogy mnilyen a forma, meg esetleg mérj is, hogy mekkora a szemcseméret. :-)
Amint hazértem, megmérem és írok!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ezek korábban tisztított 38-as és 9-es hüvelyek:
IMG_20221115_194325.jpg
IMG_20221115_194413.jpg
Ez meg a tegnap esti töltés, 32 S&W Long WC. Ez volt a kiindulás:
IMG_20221115_193912.jpg
Alig pár perc alatt csak egy kis citromsavval ilyen lett a víz a dobban:
IMG_20221115_194941.jpg
Ilyen lett a tumbler után:
IMG_20221115_195406.jpg
Azután futottak még egy kört a kukoricacsutkában:
IMG_20221115_201939.jpg
Látható, hogy a kerámia egy dologra nem képes, mert nem elég apró hozzá, hogy a hüvelytalpnál a peremet kitisztítsa. Éppen nem volt kéznél mosogatógép-tabletta, azért kapott csak citromsavat. Azzal, és 5 perc helyett tizenöttel az is szép tiszta lenne. Meg a kukoricában foroghatott volna még egy kicsit, de be akartam fejezni a töltést, úgyhogy úgy döntöttem, már elég tiszták. :-)

100 hüvelyből 3-nál volt, hogy a csappantyúfészekbe beszorult pár darabka kerámia. Erre figyelni kell, ki kell piszkálni szárítás előtt. Dettó kukoricacsutka, az is szeret ugyanott elakadni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.15. 21:56 Szerintem válaszoltam, de biztos, ami biztos...!
https://ki-group.hu/hu/
Ha csak esetleg tesztelnéd, tudok kölcsönadni!
Ha időben érek, holnap benézek hozzájuk. Két sarokra van a lőterünktől. :-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

AndyA írta: 2022.11.16. 16:09 Ha időben érek, holnap benézek hozzájuk. Két sarokra van a lőterünktől. :-)
Itt az előző hozzászólásban szereplőnek meg tudnád kérdezni a típusát , az árát , és hogy póstázzák-e ?
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Trailm írta: 2022.11.16. 17:49 Itt az előző hozzászólásban szereplőnek meg tudnád kérdezni a típusát , az árát , és hogy póstázzák-e ?
Személyesen voltam ott, az számomra egyszerűbb volt, mint magyarázkodni, illetve elmondani, mit is szeretnék!
Rutinos voltam, vittem koszos mintát...! :D
A méretek, amit ígértem (kb.) :
Átmérő: 3.25 mm
Hossza, lapolásnál mérve: 4.4 mm
Teljes hossz: 6.8 mm
Gondolom a gyártás során, nem mikróval mérik a szemeket, így kb. ez a méretezés még reális is lehet
Átmérő.jpg
Kerámia.jpg
Lap hossz.jpg
Teljes hossz.jpg
..!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.16. 16:06 Ezek korábban tisztított 38-as és 9-es hüvelyek:

IMG_20221115_194325.jpg
IMG_20221115_194413.jpg

Ez meg a tegnap esti töltés, 32 S&W Long WC. Ez volt a kiindulás:

IMG_20221115_193912.jpg

Alig pár perc alatt csak egy kis citromsavval ilyen lett a víz a dobban:

IMG_20221115_194941.jpg

Ilyen lett a tumbler után:

IMG_20221115_195406.jpg

Azután futottak még egy kört a kukoricacsutkában:

IMG_20221115_201939.jpg

Látható, hogy a kerámia egy dologra nem képes, mert nem elég apró hozzá, hogy a hüvelytalpnál a peremet kitisztítsa. Éppen nem volt kéznél mosogatógép-tabletta, azért kapott csak citromsavat. Azzal, és 5 perc helyett tizenöttel az is szép tiszta lenne. Meg a kukoricában foroghatott volna még egy kicsit, de be akartam fejezni a töltést, úgyhogy úgy döntöttem, már elég tiszták. :-)

100 hüvelyből 3-nál volt, hogy a csappantyúfészekbe beszorult pár darabka kerámia. Erre figyelni kell, ki kell piszkálni szárítás előtt. Dettó kukoricacsutka, az is szeret ugyanott elakadni.
Én ezért engedtem el a kukorica csutkát! 10-ből 7-nél beszorult a csapi fészekbe. A kerámia viszont kiesik belőle.
Nálam a 9x19 mindenhol tiszta! Ha esetleg 1-2 darab nem tetszik, az fut még 1 kört, a következő turnusban!
Összeségében, én a kerámiával tisztított hüvelyek tisztaságával és fényességével én elégedett vagyok, ha majd nagyon unatkozom, akkor folytatom a kísérletezgetést!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.16. 21:32 Én ezért engedtem el a kukorica csutkát! 10-ből 7-nél beszorult a csapi fészekbe. A kerámia viszont kiesik belőle.
Nálam a 9x19 mindenhol tiszta! Ha esetleg 1-2 darab nem tetszik, az fut még 1 kört, a következő turnusban!
Összeségében, én a kerámiával tisztított hüvelyek tisztaságával és fényességével én elégedett vagyok, ha majd nagyon unatkozom, akkor folytatom a kísérletezgetést!
A tuédnek van egy "hegye", ami bele tud fordulni a csapifészekbe. Az enyém, ahogy látszik a dobban, 3x1 mm, de kerek a vége. Az a csapifészek belső sarkát és a hüvelytalpnál - kiképzéstől függően - a peremet nem éri el. De a mosogatógép-tabletta jó szer. Nem habzik erősen, de durva a mosóhatása.

Ma megpörgettem egy adag 9-es és 38-as hüvelyt. Negyedórát kaptak mosogatógép-tablettával. Elégedett vagyok az eredménnyel. :-)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.16. 21:46 A tuédnek van egy "hegye", ami bele tud fordulni a csapifészekbe. Az enyém, ahogy látszik a dobban, 3x1 mm, de kerek a vége. Az a csapifészek belső sarkát és a hüvelytalpnál - kiképzéstől függően - a peremet nem éri el. De a mosogatógép-tabletta jó szer. Nem habzik erősen, de durva a mosóhatása.

Ma megpörgettem egy adag 9-es és 38-as hüvelyt. Negyedórát kaptak mosogatógép-tablettával. Elégedett vagyok az eredménnyel. :-)
Igen, utólag láttam, hogy a tied más formájú.
Prbáld ki a sima mosogatószert! Igaz, hogy sokkal jobban habzik, de szerintem hatásosabb!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.16. 21:58 Igen, utólag láttam, hogy a tied más formájú.
Prbáld ki a sima mosogatószert! Igaz, hogy sokkal jobban habzik, de szerintem hatásosabb!
Túlhabzik. Annyira, hogy sűrű, tömör habot alkot a dobban, ami "magával viszi" a hüvelyeket, és mint a ruha a centrifugában, feltapad a külső falra minden, felpörög a dob, a normál tempónál sokkal gyorsabban forog, de a dobon belül nulla mozgással, nem történik semmi.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

AndyA írta: 2022.11.16. 23:53 Túlhabzik. Annyira, hogy sűrű, tömör habot alkot a dobban, ami "magával viszi" a hüvelyeket, és mint a ruha a centrifugában, feltapad a külső falra minden, felpörög a dob, a normál tempónál sokkal gyorsabban forog, de a dobon belül nulla mozgással, nem történik semmi.
Igen, abba a kis dobba nagyon el kell találni a mennyiséget.
Nálam a több liter vízhez, pont jó az 1 kupak, Illetve nálam a 3 kg. kerámiának azért van súlya, esélye sincs letapadni...!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Janusz írta: 2022.11.17. 10:11 Igen, abba a kis dobba nagyon el kell találni a mennyiséget.
Nálam a több liter vízhez, pont jó az 1 kupak, Illetve nálam a 3 kg. kerámiának azért van súlya, esélye sincs letapadni...!
Az enyémek sokkal kisebb darabok, jobban "ragadnak" még a tiszta víztől is.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

toltott mar valaki 762x39-et szinterezett ares maggal?
mukodik?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, inkabb beugrok hozzajuk jovo heten mert orokbe kene 8-)
Tokeletesen mukodik a dio/mogyoro hej orlemeny is csak sokaig kell porgetni, a mai energia inseges idokben ez luxus :roll:
Janusz írta: 2022.11.15. 21:56 Szerintem válaszoltam, de biztos, ami biztos...!
https://ki-group.hu/hu/
Ha csak esetleg tesztelnéd, tudok kölcsönadni!
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.18. 07:18 toltott mar valaki 762x39-et szinterezett ares maggal?
mukodik?
38 SPL WC-ről tudok csak nyilatkozni. Hülyén néz ki a narancssárga lövedék az ólom/réz helyett, de alapvető gond nincs vele.

De nem tudom, mire gondolsz pontosan, mint szinterezett mag. Az Ares, úgy tudom, polimerköpenyes lövedéket csinál, legalábbis nekem olyan van tőlük. A hosszabb csőhöz, puskához nem szokták ajánlani, csak pisztolyhoz, mert a nagyobb kezdősebesség miatt, és a csőben töltött hosszabb idő alatt a polimerköpeny a súrlódástól meg tud olvadni, és az nem jó. Nehéz is kipucolni, és rontja a későbbi lövések pontosságát is a lerakódott, olvadt műanyag. Persze nem mindegy, hogy mondjuk egy AMD 30 centis vagy egy vadászpuska 60 centis csövéről van-e szó.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pedig pont az a jo benne, anno sokat lottem rozsaszin/lila/kek parat 8-)
~20cm-es csovu vz58 lenne a celkozonseg, a pontossag nem mervado mert cqb-re kellene :roll:
kozben talaltam az ares oldalan toltesi adatokat 762x39-hez, ezek szerin mehet a moka 8-)
AndyA írta: 2022.11.18. 07:32 38 SPL WC-ről tudok csak nyilatkozni. Hülyén néz ki a narancssárga lövedék az ólom/réz helyett, de alapvető gond nincs vele.

De nem tudom, mire gondolsz pontosan, mint szinterezett mag. Az Ares, úgy tudom, polimerköpenyes lövedéket csinál, legalábbis nekem olyan van tőlük. A hosszabb csőhöz, puskához nem szokták ajánlani, csak pisztolyhoz, mert a nagyobb kezdősebesség miatt, és a csőben töltött hosszabb idő alatt a polimerköpeny a súrlódástól meg tud olvadni, és az nem jó. Nehéz is kipucolni, és rontja a későbbi lövések pontosságát is a lerakódott, olvadt műanyag. Persze nem mindegy, hogy mondjuk egy AMD 30 centis vagy egy vadászpuska 60 centis csövéről van-e szó.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.18. 08:26 pedig pont az a jo benne, anno sokat lottem rozsaszin/lila/kek parat 8-)
~20cm-es csovu vz58 lenne a celkozonseg, a pontossag nem mervado mert cqb-re kellene :roll:
kozben talaltam az ares oldalan toltesi adatokat 762x39-hez, ezek szerin mehet a moka 8-)
Ha a 6 collos csőben OK, akkor szerintem a 20 centit még elbírja. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.18. 07:32 38 SPL WC-ről tudok csak nyilatkozni. Hülyén néz ki a narancssárga lövedék az ólom/réz helyett, de alapvető gond nincs vele.

De nem tudom, mire gondolsz pontosan, mint szinterezett mag. Az Ares, úgy tudom, polimerköpenyes lövedéket csinál, legalábbis nekem olyan van tőlük. A hosszabb csőhöz, puskához nem szokták ajánlani, csak pisztolyhoz, mert a nagyobb kezdősebesség miatt, és a csőben töltött hosszabb idő alatt a polimerköpeny a súrlódástól meg tud olvadni, és az nem jó. Nehéz is kipucolni, és rontja a későbbi lövések pontosságát is a lerakódott, olvadt műanyag. Persze nem mindegy, hogy mondjuk egy AMD 30 centis vagy egy vadászpuska 60 centis csövéről van-e szó.
A polimerköpenyt hívják szinterezésnek. Saját magam szinterezem a lövedékeimet, de konkrétan 7,62-essel nem próbálkoztam még.
Az ólom keménységén több múlik, mint azon a tényen, hogy szinterezett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mennyiert lehetne eladni egy uj harom matricas lee .38/.357 szettet?
offline ismeros kerdi.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hülye kérdés, vagy talán nem is annyira.

Van valakinek egy ügyes partitrükkje, amivel a hüvelyeket a talpukra lehet forgatni ahelyett, hogy kézzel, egyesével állítgatja fel őket az ember? Nyilván van rá megoldás, hiszen a többmatricás karusszel töltőgépek automata hüvelyadagolása is ilyesmi.

De otthon, házilag mivel lehet próbálkozni?

Valami ilyesmire gondolok:

https://shooters-store.de/fuelltrichter ... rung-36823
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.11.18. 11:23 mennyiert lehetne eladni egy uj harom matricas lee .38/.357 szettet?
offline ismeros kerdi.
~20k
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trigger
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.11.21. 11:53

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trigger »

Amikor az újratöltő vizsgán voltam mondták a velem vizsgázó srácok, hogy van olyan klub, ahol van töltőgépük és így a 9x19 lényegesen olcsóbban jön ki (főleg most). Sajnos az a telefonom meghalt amibe a számot elmentettem, tud esetleg ilyenben valaki segíteni? A téma érzékenysége miatt, akár privátban :)
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

qqriq írta: 2022.11.18. 07:22 Koszi, inkabb beugrok hozzajuk jovo heten mert orokbe kene 8-)
Tokeletesen mukodik a dio/mogyoro hej orlemeny is csak sokaig kell porgetni, a mai energia inseges idokben ez luxus :roll:
Sikerült megvenni?
Kíváncsi vagyok a nálad elért eredményre!
Ma egy 200-as adag futott le, kb 2x40 perc alatt és nem láttam rajtuk kivetnivalót....!
Nekem a dió, mogyoró és egyéb örleményekkel meggyűlt a bajom....! A csapi lyukba beszorult maradványok kipiszkálásával, meg tele lett a hócipőm!
Van még apró gyöngygolyó is a polcon, azt ki se merem próbálni....! :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Aliexpress és egyéb-szerte kismillió kronográfot kapni a lövedéksebességek mérésére kb. 50 Eurótól a csillagos égig. Mondjatok nekem olyat, ami a tapasztalatok szerint használható, de lehetőleg elviselhető az ára is (mondjuk <100 Euro?)!

Köszi!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.28. 11:20 Aliexpress és egyéb-szerte kismillió kronográfot kapni a lövedéksebességek mérésére kb. 50 Eurótól a csillagos égig. Mondjatok nekem olyat, ami a tapasztalatok szerint használható, de lehetőleg elviselhető az ára is (mondjuk <100 Euro?)!

Köszi!
Shooting Chrony
Caldwell

Nem tudom mennyibe kerülnek, de ezek jó márkák.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem prochrono digital van, eddig nem volt gondom vele.
AndyA írta: 2022.11.28. 11:20 Aliexpress és egyéb-szerte kismillió kronográfot kapni a lövedéksebességek mérésére kb. 50 Eurótól a csillagos égig. Mondjatok nekem olyat, ami a tapasztalatok szerint használható, de lehetőleg elviselhető az ára is (mondjuk <100 Euro?)!

Köszi!
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mennyire számít a kialakítás, hogy dobozon-lyukon átlövős vagy ilyen csápos-antennás?

Használtan is ér, vagy csak újonnan javasolt?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egyelőre égen-földön kb. ez az egyetlen, amit találok, ami sokszáz Euro alatt van, és még kapható is:

https://www.amazon.de/-/en/Caldwell-Bal ... B00HTN5DTE

Ezzel már lehet valamit kezdeni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.28. 13:41 Egyelőre égen-földön kb. ez az egyetlen, amit találok, ami sokszáz Euro alatt van, és még kapható is:

https://www.amazon.de/-/en/Caldwell-Bal ... B00HTN5DTE

Ezzel már lehet valamit kezdeni?
https://www.strobl.cz/en/caldwell-balli ... raph_p3519
Ezt használom, innen rendelve, jó. Mivel optikai eszköz, ezért fényre figyelni kell, ha az rendben van, tökéletes. Pincében nem feltétlenül fog működni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.11.28. 14:00 https://www.strobl.cz/en/caldwell-balli ... raph_p3519
Ezt használom, innen rendelve, jó. Mivel optikai eszköz, ezért fényre figyelni kell, ha az rendben van, tökéletes. Pincében nem feltétlenül fog működni.
Illetve érdemes világítást eszkábálni rá vagy venni ha van gyári.
A chronym világítás nélkül esetleges, ha kicsit is gyengébbek a fényviszonyok.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.11.28. 14:00 https://www.strobl.cz/en/caldwell-balli ... raph_p3519
Ezt használom, innen rendelve, jó. Mivel optikai eszköz, ezért fényre figyelni kell, ha az rendben van, tökéletes. Pincében nem feltétlenül fog működni.
Amazon meghozza ingyé' szállítással óccóbban. :-)

Köszi!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2022.11.28. 14:05 Illetve érdemes világítást eszkábálni rá vagy venni ha van gyári.
A chronym világítás nélkül esetleges, ha kicsit is gyengébbek a fényviszonyok.
Igen, én is csináltam rá led szalagból, airsoft akkuval táplálható.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jart valaki mostanaban egerben csapi es puder ugyben?
mukodik meg?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

38-ast wadcutterrel és 9mm Lugert tölt valaki?

Szeretnék kérni képet ilyen saját készítésű lőszerről, egészen közelről, a lövedék krimpeléséről, ill. a hüvelynek arról a részéről, ahol belül a lövedék van, hogy hogyan néz ki.

Köszi előre is!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

20221207_140328.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.12.07. 13:48 38-ast wadcutterrel és 9mm Lugert tölt valaki?

Szeretnék kérni képet ilyen saját készítésű lőszerről, egészen közelről, a lövedék krimpeléséről, ill. a hüvelynek arról a részéről, ahol belül a lövedék van, hogy hogyan néz ki.

Köszi előre is!
Ebben találsz képet:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/9x19-l ... el-2-resz/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.12.07. 14:05 Ebben találsz képet:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/9x19-l ... el-2-resz/
Annyiban nem passzos, hogy én rezezett LOS lövedéket használok most, ami alighanem keményebb, mint a cikkben említett saját öntésű.

Az eggyel korábbi képen nem tudom, milyen lövedék van benne.

Nekem a hüvelyszájnál addig, amíg a lövedék benne van a hüvelyben, van egy nagyon pici átmérő növekedés, szétnyomja egy kicsit a hüvelyt a lövedék. Sublerrel alig mérhető ki, ha egyáltalán, tehát <0,1 mm, de a fény játéka, a tükröződés elárulja. Nem tudom, ez mennyire probléma. Mondjuk eddig szó nélkül és tökéletesen működött minden ilyen lőszer, töltési hibát sem okozott, úgyhogy talán annyira nem komoly. :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2022.12.07. 14:18-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.12.07. 14:11 Annyiban nem passzos, hogy én rezezett LOS lövedéket használok most, ami alighanem keményebb, mint a cikkben említett saját öntésű.

Az eggyek korábbi képen nem tudom, milyen lövedék van benne.

Nekem a hüvelyszájnál addig, amíg a lövedék benne van a hüvelyben, van egy nagyon pici átmérő növekedés, szétnyomja egy kicsit a hüvelyt a lövedék. Sublerrel alig mérhető ki, ha egyáltalán, tehát <0,1 mm, de a fény játéka, a tükröződés elárulja. Nem tudom, ez mennyire probléma. Mondjuk eddig szó nélkül és tökéletesen működött minden ilyen lőszer, töltési hibát sem okozott, úgyhogy talán annyira nem komoly. :-)
Ha simán bepottyan a töltényűrbe, és szabadon ki is pottyan, akkor nincs vele semmi gond.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

+1, nem agyalni, loni...
Fortitu írta: 2022.12.07. 14:14 Ha simán bepottyan a töltényűrbe, és szabadon ki is pottyan, akkor nincs vele semmi gond.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.12.07. 14:14 Ha simán bepottyan a töltényűrbe, és szabadon ki is pottyan, akkor nincs vele semmi gond.
Teljesen kifogásmentesen működik, ellőttem már egy 50-es dobozzal bármiféle probléma nélkül.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Megkérdezhetem, hogy most kb. mennyiért lehet(ne) 9X19-es FMJ-s lövedéket beszerezni...?!
Ötleteket javaslatokat megköszönöm..!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2022.12.09. 09:45 Megkérdezhetem, hogy most kb. mennyiért lehet(ne) 9X19-es FMJ-s lövedéket beszerezni...?!
Ötleteket javaslatokat megköszönöm..!
43Ft
www.gocsejse.hu
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2022.12.09. 09:49 43Ft
www.gocsejse.hu
Köszönöm, rákérdezek az elérhetőségre, illetve a szállítási határidőre...!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

dead-length beallitashoz a tanfolyamon emlitettek valami femet ami relativ olcso es idehaza is egyszeruen beszerezheto, emlekszik ra valaki hogy melyik az?
mas iranybol megkozelitve a kerdest, kolyan fem kellene ami 100 fok alatt "olvad".
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.12. 10:52 dead-length beallitashoz a tanfolyamon emlitettek valami femet ami relativ olcso es idehaza is egyszeruen beszerezheto, emlekszik ra valaki hogy melyik az?
mas iranybol megkozelitve a kerdest, kolyan fem kellene ami 100 fok alatt "olvad".
Gallium?

Kézmelegen, 30 fokon olvad meg, de szobahőmérsékleten szilárd (még ha nem is nagyon kemény). Kánikulában, nyáron nem fogsz tudni vele dolgozni. :-)

Aliexpressről tudsz rendelni, nem is nagyon drága, bár ez attól is függ, hogy mennyi kell belőle.

Csapből jövő melegvízben fürdetve a tégelyét fel tudod olvasztani, azután szobahőmérsékleten gyorsan megszilárdul.

Elvileg a fém galliumnak nincs ismert toxikus hatása, de maró hatású anyagként tartják nyilván, azaz célszerű gumikesztűt húzni, amikor dolgozol vele.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gallium van de amennyi a 308-as toltenyurbe kell lenne vagy 20k. az sok :(
AndyA írta: 2022.12.12. 10:59 Gallium?

Kézmelegen, 30 fokon olvad meg, de szobahőmérsékleten szilárd (még ha nem is nagyon kemény). Kánikulában, nyáron nem fogsz tudni vele dolgozni. :-)

Aliexpressről tudsz rendelni, nem is nagyon drága, bár ez attól is függ, hogy mennyi kell belőle.

Csapből jövő melegvízben fürdetve a tégelyét fel tudod olvasztani, azután szobahőmérsékleten gyorsan megszilárdul.

Elvileg a fém galliumnak nincs ismert toxikus hatása, de maró hatású anyagként tartják nyilván, azaz célszerű gumikesztűt húzni, amikor dolgozol vele.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.12. 10:52 dead-length beallitashoz a tanfolyamon emlitettek valami femet ami relativ olcso es idehaza is egyszeruen beszerezheto, emlekszik ra valaki hogy melyik az?
mas iranybol megkozelitve a kerdest, kolyan fem kellene ami 100 fok alatt "olvad".
Miheztartás végett: 50 g gallium az egy kb. 2 centi átmérőjű, 2,5 centi hosszú henger.

5,6 a sűrűsége, azaz az alunál kétszer több, a vasnál viszont kevesebb.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Elfogadott dolog az , hogy lőpor éscsapi vásárlásnál le akarják másolni a személyit , lakcímkártyát az üzletben ? Némi visszaélésre ad lehetőséget ...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem sose masoltak le, beirtak a konyvbe a beirandot es ennyi...
Trailm írta: 2022.12.26. 15:19 Elfogadott dolog az , hogy lőpor éscsapi vásárlásnál le akarják másolni a személyit , lakcímkártyát az üzletben ? Némi visszaélésre ad lehetőséget ...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Trailm írta: 2022.12.26. 15:19 Elfogadott dolog az , hogy lőpor éscsapi vásárlásnál le akarják másolni a személyit , lakcímkártyát az üzletben ? Némi visszaélésre ad lehetőséget ...
Kérd el az adatvédelmi tájékoztató/szabályzat erre vonatkozó részét, amiben szerepelnie kell, hogy másolja, mit tesz vele és milyen jogszabály alapján.
Ha nincs, jelentsd be a NAIH-nak. A másolás a legtöbb esetben nem preferált, a tájékoztatás meg kötelező. Már a vizsgálat során nagyon megszívják, de a büntit se fogják megköszönni.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.26. 15:24 nekem sose masoltak le, beirtak a konyvbe a beirandot es ennyi...
Nincs is többre joguk. Lásd Ftv.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

toltott mar valaki ~80 graines lovedekkel 7.62x39-et ami stabilan ujra is toltotte a fegyvert?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Miféle gyártó az, hogy Ginex, mennyire használható? Eléggé olcsón (a mai viszonyokhoz képest) adnak SP csappantyút ilyen néven.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

AndyA írta: 2023.01.09. 06:40 Miféle gyártó az, hogy Ginex, mennyire használható? Eléggé olcsón (a mai viszonyokhoz képest) adnak SP csappantyút ilyen néven.
Bosnyák.De ha elsül és nem drága vennék én es :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem ezt adtak egerben is nagy tetelben savanyusagos dobozban.
Azt mondta az uriember hogy nagyon be kell preselni, latszodjon rajta a szerszam nyoma, akkor nem csetteg.
laci008 írta: 2023.01.09. 07:05 Bosnyák.De ha elsül és nem drága vennék én es :D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.01.09. 06:40 Miféle gyártó az, hogy Ginex, mennyire használható? Eléggé olcsón (a mai viszonyokhoz képest) adnak SP csappantyút ilyen néven.
Mennyiért van?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Fortitu írta: 2023.01.09. 08:01Mennyiért van?
És ez a legfontosabb kérdés.Mennyi van és mennyiért?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

laci008 írta: 2023.01.09. 08:06 És ez a legfontosabb kérdés.Mennyi van és mennyiért?
255 Euro az 5000 db (+18,90 posta).

De csak az osztrák határig tudom eljuttatni, onnan nem hozhatom tovább. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

JutisSZMbe:

Újratöltő tanfolyam és vizsga lesz valamikor a közeli jövőben Budapesten (-ről elérhető távon belül)?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.01.09. 08:28 255 Euro az 5000 db (+18,90 posta).

De csak az osztrák határig tudom eljuttatni, onnan nem hozhatom tovább. :-)
Az tényleg jó ár jelenleg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.01.09. 09:05 Az tényleg jó ár jelenleg.
56-ért (per 1000 db) vettem Magtechet, postával együtt. Ahhoz képest már nem biztos, hogy annyira nagyon jó. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.01.09. 09:40 56-ért (per 1000 db) vettem Magtechet, postával együtt. Ahhoz képest már nem biztos, hogy annyira nagyon jó. :-)
Na de az mikor volt. Régen én is vettem 10Ft körül darabját...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.01.09. 10:00 Na de az mikor volt. Régen én is vettem 10Ft körül darabját...
Tavaly. :-)

Konkrétan december 26-án. 57,50 volt az ezres doboz ár, nem 56, olcsóbb postára emlékeztem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Milyen árban van manapság otthon a SP csappantyú? Itt Ausztriában minthe kezdene kicsit magához térni a piac. Ha nem is az egy-másfél évvel ezelőtti árak mennek, de kezd valamelyest lefelé menni. A másik, hogy kezd végre kapható is lenni, mert eddig sokszor az volt a gond, hogy egyszerűen nem volt, semennyi pénzért.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.01.12. 11:43 Milyen árban van manapság otthon a SP csappantyú? Itt Ausztriában minthe kezdene kicsit magához térni a piac. Ha nem is az egy-másfél évvel ezelőtti árak mennek, de kezd valamelyest lefelé menni. A másik, hogy kezd végre kapható is lenni, mert eddig sokszor az volt a gond, hogy egyszerűen nem volt, semennyi pénzért.
Utolsó infóm 33-35Ft, de lehet azóta még drágábban megy, nem tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: sama »

Remélem nem minősül reklámnak én itt vásárolok:https://lapualoszer.hu/powders-and-prim ... ppantyu-79
Válasz küldése