Íjászat, íjak

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

haywood
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.10.18. 22:25

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: haywood »

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok. Számszeríj témában lenne kérdésem. A Szigeti-féle csigás nyílpuskát ismeritek? Azt olvastam teszteken, hogy jó az ár-érték aránya, viszont itt a fórumban, meg boltokban is látok hasonló paraméterekkel rendelkező nyílpuskákat, hasonló áron. Ismeritek a Szigetit? Mi a különbség közötte és egy hasonló paraméterű gyári nyílpuska között?

Köszi!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Poresz »

haywood írta: 2022.10.19. 15:24 A Szigeti-féle csigás nyílpuskát ismeritek?
Az egyik tesztelő és cikk szerző - ez sem tegnap volt - itt fórumozik. - Gvass1, kiegészítenéd az azóta szerzett tapasztalataiddal?
haywood írta: 2022.10.19. 15:24 Ismeritek a Szigetit? Mi a különbség közötte és egy hasonló paraméterű gyári nyílpuska között?
Nem volt hozzá szerencsém, csak mondták nekem, hogy ez nem egy nagy üzem, az Szigeti úr hobbiból készít kisipari - "kézműves" - számszeríjakat.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Közèpkori szàmszeríj vs làncing+gambeson teszt:
https://youtu.be/vvMm4jM49ig
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van egy hasonlo vadaszcsuzlim(lizer meg vizmertek nelkul), milyen atmeroju csapagygolyot erdemes venni hozza vaddisznok ellen?
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.10.24. 14:33 Van egy hasonlo vadaszcsuzlim(lizer meg vizmertek nelkul), milyen atmeroju csapagygolyot erdemes venni hozza vaddisznok ellen?
Kép
30-06 :lol: :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem lesz az tul kicsi? en ugy 9mm-re gondoltam :shock:
Kontrolle13 írta: 2022.10.24. 15:02 30-06 :lol: :lol: :lol: :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.10.24. 15:11 nem lesz az tul kicsi? en ugy 9mm-re gondoltam :shock:
Szerintem pont jó :D :lol: :twisted:

https://www.google.com/amp/www.kaliberi ... jenki/amp/
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Végree újra kapni a Smart Upgrades féle hosszabb vesszős, 8-as tárat. :o :D

https://up-bolt.com/products/magazine-adder

Csak dobná mostmár végre ki Joerg a 190 lbs-es íjat is. :D :lol:
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: laczka »

Longbow és középkori vért találkozása. Vannak benne - legalábbis számomra - meghökkentő részek

https://youtu.be/ds-Ev5msyzo

Azt próbálják meg kísérletezéssel megfejteni, miért lehetett olyan sok elesett lovag például az azincourt-i csatában.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

laczka írta: 2022.11.22. 18:54 Longbow és középkori vért találkozása. Vannak benne - legalábbis számomra - meghökkentő részek

https://youtu.be/ds-Ev5msyzo

Azt próbálják meg kísérletezéssel megfejteni, miért lehetett olyan sok elesett lovag például az azincourt-i csatában.
Megelőztèl. :)
Ez màr csak akkor lett volna teljesen a világ legjobb tesztje, ha egy ballistic dummy embert raknak bele. Nem lenne rossz làtni hogy mit tör el egy becsapódó nyílvessző, koponya tud-e repedni, stb.
Melyik rèsz volt a meghökkentő?
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: laczka »

Arh írta: 2022.11.23. 09:52 Melyik rèsz volt a meghökkentő?
Az, hogy mennyire effektív védelmet nyújt a mellvért, vagy akár a sisak. :O
Az már csak hab a tortán, hogy mennyire ki volt találva ezeknek a felépítése - lecsúszó nyílhegyek megvezetése, szilánkok elvezetése, ilyesmik.

Ja, és ezt egy 160 fontos íjjal. Én valószínűleg megmozdítani sem tudnám :D
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

laczka írta: 2022.11.23. 17:10 Az, hogy mennyire effektív védelmet nyújt a mellvért, vagy akár a sisak. :O
Az már csak hab a tortán, hogy mennyire ki volt találva ezeknek a felépítése - lecsúszó nyílhegyek megvezetése, szilánkok elvezetése, ilyesmik.

Ja, és ezt egy 160 fontos íjjal. Én valószínűleg megmozdítani sem tudnám :D
A 160 fontos íj valóban kegyetlen szerszàm, Joe Gibbs sajàt bevallàsa szerint több, egyre erősebb íj elkèszítèse utàn, sok èv gyakorlással jutott el ide. Ellenben van egy összehasonlító videó, ahol a kezèbe adnak egy csörlős szàmszeríjat, amivel kb azonnal lő egy egèsz normàlis szóràst.

Hatalmas különbsèg van a kèt fegyvertípus között, pro ès kontra is. Többek között ezèrt is hasznàltàk a huszitàk is a szàmszeríjat, mert alig kellett gyakorolni vele hogy hasznàlható lőkèszsège legyen egy katonànak, vagy egy nullàról kikèpzett akàrmilyen felkelőnek.

Èrdekelne a pàncèl alatt elszenvedett màsodlagos sèrülèsek mèrtèke.

Ez a videó nagyon jól bemutatja hogy a lemezvèrt mennyisègènek csökkenèsèvel bizony nullàra is redukàlódhat a túlèlès esèlye egy csatatèren. A szegecselt sodronyvèrt sokminden ellen vèd, de egy jól kivitelezett nyílzàpor ellen nem. Ès hogy egy 5-6 centi mèly seb is tud súlyos lenni, rokkantsàgot okozni, elvèrzik tőle a sebesült, eltör egy csontot, az ha rosszul forr össze, milyen eredmènye lehet, stb. Ahol a mellvèrt alà csapódnak a lövèsek, ott egyèrtelmű a halálos sèrülès esèlye, de kb bàrhol, ahol csak a sodronyvèrt takar. Ha megnèzed, a vàllgödörbe kapott talàlatnàl hàtul ugyan nem jön ki, de ott nincs csont ami fèkezze a találatot ès a rotàtorköpeny első izmait roncsolja, ami utàn sokàig nem fogja emelni az ember a karjàt. Mondjuk amennyi tapasztalatom van ebben, a csont nyílvesszőtalálatkor csúnya szilànkokban törik, ez is akadàlyozza a gyógyulást, mert manapsàg megműtik, de a règi időkben kèrdèses volt hogy a törmelèket el tudtàk-e tàvolítani, vagy mi lett az eredmènye a sebkezelèsnek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: AndyA »

laczka írta: 2022.11.23. 17:10 Az, hogy mennyire effektív védelmet nyújt a mellvért, vagy akár a sisak. :O
Az már csak hab a tortán, hogy mennyire ki volt találva ezeknek a felépítése - lecsúszó nyílhegyek megvezetése, szilánkok elvezetése, ilyesmik.

Ja, és ezt egy 160 fontos íjjal. Én valószínűleg megmozdítani sem tudnám :D
Na igen, a fickó is szuszogott rendesen, míg felajzotta. Számszeríjból is szép már egy ilyen... :-)

Eléggé az jött le nekem, hogy hasonló a cucc, mint a mai repeszálló mellények. Mindentől nem véd meg, de nagyon sok mindentől igen, elsősorban nagyrészt attól, hogy halálos sérülés érje az embert. Persze a comb környékén becsapódó vesszők okozhattak gondot, ahogyan el is mondták, de alapvetően nem oda céloztak az íjászok.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

AndyA írta: 2022.11.24. 07:59 Na igen, a fickó is szuszogott rendesen, míg felajzotta. Számszeríjból is szép már egy ilyen... :-)

Eléggé az jött le nekem, hogy hasonló a cucc, mint a mai repeszálló mellények. Mindentől nem véd meg, de nagyon sok mindentől igen, elsősorban nagyrészt attól, hogy halálos sérülés érje az embert. Persze a comb környékén becsapódó vesszők okozhattak gondot, ahogyan el is mondták, de alapvetően nem oda céloztak az íjászok.
Közelről simàn oda cèloznèk, nem mellvèrtre. Illetve itt ugye egy ember lő egy cèlpontra. Az agincourti csatàban 5500-7500 íjàsz vett rèszt angol oldalról, percenkènt ha csak tíz lövèssel szàmolunk (ami amúgy kevès, de szàmoljunk az egyszerűsèg kedvèèrt ennyivel) az akàr 75000, tehàt hetvenötezer kilőtt nyílvessző. Ès ezt koncentràltàk az első sorokra, hogy az előrenyomulàst is lassítsàk. Egy emberre egy perc alatt mennyi vessző juthat, ha ennek csak a fele talàl? Ötven darab? Száz? Nem tudom. De amikor valakit ötvenszer meglőnek egy perc alatt, az bizony erősen hasonlítani fog egy tűpàrnàra.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: bel »

Arh írta: 2022.11.24. 09:50 Egy emberre egy perc alatt mennyi vessző juthat, ha ennek csak a fele talàl?
Szia,

Ijjaszathoz nagyon nem ertek, de lofegyverrel nagyon regen olyan sulyu olmot kellett kiloni egy talalathoz, mint egy ember sulya.
Aztan (II. vilaghaboru es Korea) 10 000 loves kellett egy talalathoz, most (Vietnam ota) 30 000 loves kell egy talalathoz.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Arh írta: 2022.11.24. 09:50 Közelről simàn oda cèloznèk, nem mellvèrtre. Illetve itt ugye egy ember lő egy cèlpontra. Az agincourti csatàban 5500-7500 íjàsz vett rèszt angol oldalról, percenkènt ha csak tíz lövèssel szàmolunk (ami amúgy kevès, de szàmoljunk az egyszerűsèg kedvèèrt ennyivel) az akàr 75000, tehàt hetvenötezer kilőtt nyílvessző. Ès ezt koncentràltàk az első sorokra, hogy az előrenyomulàst is lassítsàk. Egy emberre egy perc alatt mennyi vessző juthat, ha ennek csak a fele talàl? Ötven darab? Száz? Nem tudom. De amikor valakit ötvenszer meglőnek egy perc alatt, az bizony erősen hasonlítani fog egy tűpàrnàra.
Szerintem ennyire nem volt jó a találati arány, inkább olyan tízből egy. Azért ez nem egy marék sörét. :-)

A kilőtt nyílvessző légellenállása szinte semmi a tömegéhez képest, azaz a röppálya végén is nagyjából hasonló az energiája, sebzőképessége, mint a kilövéskor. Viszont a magasra lőtt, onnan ereszkedő vessző leginkább pont nem ebbe a sebezhető, védetlenebb részbe fog becsapódni, hanem éppen a sisak-mellvért környékén.

Mondjuk egy olyan tesztet kellene csinálni, ahol egy 5 m magas pódiumról lőnek egy tíz méterre lévő próbababára.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Ha az agincourti pèldànàl maradunk, ott elèg nagy tumultus volt a franciàk körèben, mert konkrètan bokàig gàzoltak a sàrban. Amikor egymàst tolja kèt-hàrom arcvonal összegabalyodva, ott könnyen lehet hogy több lövès talàl mint amennyi nem.

Persze a találati aràny a tàvolsàg csökkenèsèvel nyilvàn javul.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Azt hiszem alapból is elég egy lövés egy számszerből nem, hogy ha még ilyen is... :o :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=9XxpMCdhk9o
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Tibi20 írta: 2022.11.26. 11:34 Azt hiszem alapból is elég egy lövés egy számszerből nem, hogy ha még ilyen is... :o :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=9XxpMCdhk9o
Hubaz.. ez durva. :o
Mi lehet? Piros marhaőlő tipped bolt..? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Petya357 írta: 2022.11.26. 22:36 Hubaz.. ez durva. :o
Mi lehet? Piros marhaőlő tipped bolt..? ;)
Nem tudom a feltöltő nem osztott meg róla semmi infót.

Amúgy bennem is átfutott ez a gondolat! :lol: :lol:
Az az egy a baj, hogy ez túl drága mulatság lenne. :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez inkabb valami fp volt :shock:
Petya357 írta: 2022.11.26. 22:36 Hubaz.. ez durva. :o
Mi lehet? Piros marhaőlő tipped bolt..? ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Zsotrám írta: 2022.11.29. 07:52 Nem tudom a feltöltő nem osztott meg róla semmi infót.

Amúgy bennem is átfutott ez a gondolat! :lol: :lol:
Az az egy a baj, hogy ez túl drága mulatság lenne. :lol:
Ne is mondd: csak az ügyvédi költség önmagában is elérheti a milliós nagyságrendet… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.29. 07:56 ez inkabb valami fp volt :shock:
Az választ a mozivásznon kell keresni:
D1E7BB0C-A840-4523-81EC-5057DD8B9761.jpeg
Oda való ez az ökörség :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert lenne okorseg? :roll:
Petya357 írta: 2022.11.29. 08:00 Az választ a mozivásznon kell keresni:

D1E7BB0C-A840-4523-81EC-5057DD8B9761.jpeg

Oda való ez az ökörség :mrgreen:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Petya357 írta: 2022.11.29. 08:00 Az választ a mozivásznon kell keresni:

D1E7BB0C-A840-4523-81EC-5057DD8B9761.jpeg

Oda való ez az ökörség :mrgreen:
Nyugi, létezik :lol:
aeca9dfce0c6e9aa9973a65d20f538a5.jpg
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2022.11.26. 22:36 Hubaz.. ez durva. :o
Mi lehet? Piros marhaőlő tipped bolt..? ;)
Ez is valami?
Évek óta gyártják:
https://www.youtube.com/watch?v=n9NstGe4y8c
jó kis .357-van benne :)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jo de gyalogparasztnak loszere nincs, fp-t meg tud banyaszni petardabol :roll:
RatRace írta: 2022.11.29. 10:33 Ez is valami?
Évek óta gyártják:
https://www.youtube.com/watch?v=n9NstGe4y8c
jó kis .357-van benne :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.11.29. 10:35 jo de gyalogparasztnak loszere nincs, fp-t meg tud banyaszni petardabol :roll:
De abban is egy sörétes csapi van, az sincs a gyalogparasztnak. :lol:

A videó alatti kommentekben ott van, miből rakta össze.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gyalogparaszt rozsapatronnal is meg tudja csinalni :shock:
RatRace írta: 2022.11.29. 10:39 De abban is egy sörétes csapi van, az sincs a gyalogparasztnak. :lol:

A videó alatti kommentekben ott van, miből rakta össze.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK a nap folyamán az Önvédelmi Boltokba!

Kicsi, olcsó, de LUKASZT!!!:-))

Mankung Alligator kompakt számszeríj, pillekönnyű, állítható válltámasszal felhúzható (hosszú erőkar), 80 fontos felhúzóerő, 3 db nyílvesszővel: 30.900- Ft

JOGI HÁTTÉR:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/jog-es-szamszerij/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: MÓRICZ ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****
mankung alligator zold dupla.jpg
mankung alligator zold dupla.jpg (47.93 KiB) Megtekintve 16740 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

https://www.youtube.com/watch?v=QjVJKnDnQa4&t=14s

És kijött az abszolút TOP!!! :o :D
Már csak a 170 lbs-es meg a 190 lbs-es íj kell és akkor aztán fel lehet készülni a zombitámadásra... :lol: :lol:
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

A minap összevitáztam egy ismerősömmel, aki szerint ezek a vesszők:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13149- ... os--53T973 nem jobbak vadászatra, mint
ezek a vesszők: https://www.ijaszbarat.hu/Cobra-R9-Adde ... lvesszo-75

Én azért ezt furcsálom, mert sztem igenis egy nagyobb, hosszabb vessző igenis hatékonyabb lehet, főleg egy nagyvadra, mint a kisebb. De szerinte meg nem. Egy vaddisznóba biztosan mélyebbre tudna hatolni egy hosszabb vessző mint egy ilyen rövidebb mondom én ezt úgy, hogy nem vagyok vadász és tisztábban vagyok egyébként azzal is, hogy itthon nem nagyon érdemes erről a témáról beszélni mert tilos számszerrel vadászni. De cáfoljanak rá akik szerint tényleg semmivel sem hatékonyabb a nagyobb mint a kisebb. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményekre és a magyarázatokra.

És mégegyszer mondom TUDOM, HOGY ITTHON TILOS SZÁMSZERREL VADÁSZNI!!!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zsotrám írta: 2022.12.02. 11:30 A minap összevitáztam egy ismerősömmel, aki szerint ezek a vesszők:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13149- ... os--53T973 nem jobbak vadászatra, mint
ezek a vesszők: https://www.ijaszbarat.hu/Cobra-R9-Adde ... lvesszo-75

Én azért ezt furcsálom, mert sztem igenis egy nagyobb, hosszabb vessző igenis hatékonyabb lehet, főleg egy nagyvadra, mint a kisebb. De szerinte meg nem. Egy vaddisznóba biztosan mélyebbre tudna hatolni egy hosszabb vessző mint egy ilyen rövidebb mondom én ezt úgy, hogy nem vagyok vadász és tisztábban vagyok egyébként azzal is, hogy itthon nem nagyon érdemes erről a témáról beszélni mert tilos számszerrel vadászni. De cáfoljanak rá akik szerint tényleg semmivel sem hatékonyabb a nagyobb mint a kisebb. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményekre és a magyarázatokra.

És mégegyszer mondom TUDOM, HOGY ITTHON TILOS SZÁMSZERREL VADÁSZNI!!!
Hosszabb vessző nagyobb lőtáv, laposabb röooálya, és a tömegéből adódóan mélyebb lik. :D
De azt tudni kell, hogy a fenti 2 tipus eleve nem távlövészetre van, mert csak 2 tollas.
Én inkább vettem egy Siege-t is, mert az alapból 3 tollas, precízebb.
Az Addernél nincs jelentősége / R9-nél sem/ a hosszabb vesszőnek, mert 25 méterről elég mélyen becsusszan a vesszőfogóba.
De ezek alapból céllövő vesszők, ezekből sündisznóvá kell varázsolni a vadat, mire elejted, nincs kivérzés.

mindamellethogyezcsakelméletisíkon :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2022.12.02. 11:30 A minap összevitáztam egy ismerősömmel, aki szerint ezek a vesszők:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13149- ... os--53T973 nem jobbak vadászatra, mint
ezek a vesszők: https://www.ijaszbarat.hu/Cobra-R9-Adde ... lvesszo-75

Én azért ezt furcsálom, mert sztem igenis egy nagyobb, hosszabb vessző igenis hatékonyabb lehet, főleg egy nagyvadra, mint a kisebb. De szerinte meg nem. Egy vaddisznóba biztosan mélyebbre tudna hatolni egy hosszabb vessző mint egy ilyen rövidebb mondom én ezt úgy, hogy nem vagyok vadász és tisztábban vagyok egyébként azzal is, hogy itthon nem nagyon érdemes erről a témáról beszélni mert tilos számszerrel vadászni. De cáfoljanak rá akik szerint tényleg semmivel sem hatékonyabb a nagyobb mint a kisebb. Nagyon kiváncsi vagyok a véleményekre és a magyarázatokra.

És mégegyszer mondom TUDOM, HOGY ITTHON TILOS SZÁMSZERREL VADÁSZNI!!!
Tilosnak tilos, de ez elmèlet. Elmèletben egyik sem jó. Elmèleti gyakorlatban akinek van esze a pocsolyàn túl, 20collos karbonnal vadàszik, csavart tollazàssal, arról megoszlanak a vèlemènyek hogy kurvanehèz 5-800 graines, vagy viszonylag könnyű, 400 grain körüli vesszőkkel. Manapsàg olcsón is lehet kapni irtó gyors csigàs szàmszereket, amiknèl elfèr egy másfèl-kètszer nehezebb vessző mint a gyàrilag sebessègmèrt mèret.
Elmèletben.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

RatRace írta: 2022.12.02. 11:54 Hosszabb vessző nagyobb lőtáv, laposabb röooálya, és a tömegéből adódóan mélyebb lik. :D
De azt tudni kell, hogy a fenti 2 tipus eleve nem távlövészetre van, mert csak 2 tollas.
Én inkább vettem egy Siege-t is, mert az alapból 3 tollas, precízebb.
Az Addernél nincs jelentősége / R9-nél sem/ a hosszabb vesszőnek, mert 25 méterről elég mélyen becsusszan a vesszőfogóba.
De ezek alapból céllövő vesszők, ezekből sündisznóvá kell varázsolni a vadat, mire elejted, nincs kivérzés.

mindamellethogyezcsakelméletisíkon :lol:
Az már mindkettőtök válaszából világos, hogy alapvetően ezek így simán nem kifejezetten vadászati vesszők.
De mi a helyzet, akkor ha a kisebbre vagy a nagyobbra ilyen hegyeket teszünk?
vadászhegyek.PNG
Ha feltétlen választani kéne akkor is a nagyobb lenne "hatékonyabb/hatásosabb"?
Jaajj és azt még hozzátenném, hogy a kis vesszős vs. nagy vesszős küzdelemben mindakettőn 170 lbbs / 190 lbs-es íjak lennének.
Ezt kihagytam a korábbiakból, bocsi. :lol:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zsotrám írta: 2022.12.02. 13:45 Az már mindkettőtök válaszából világos, hogy alapvetően ezek így simán nem kifejezetten vadászati vesszők.
De mi a helyzet, akkor ha a kisebbre vagy a nagyobbra ilyen hegyeket teszünk?

vadászhegyek.PNG

Ha feltétlen választani kéne akkor is a nagyobb lenne "hatékonyabb/hatásosabb"?
Jaajj és azt még hozzátenném, hogy a kis vesszős vs. nagy vesszős küzdelemben mindakettőn 170 lbbs / 190 lbs-es íjak lennének.
Ezt kihagytam a korábbiakból, bocsi. :lol:
Figyu.
Min írtam, az Adderem 130 font aljóerős.
25 méterről az embert simánátütné.
Persze, ezzel a vesszőővel, már lenne vércsatorna.
A Siegém meg 90 méterről a kapuoszlopot eltalálva szétcsattant a karbon vessző.....

Tehát lehetne regényeket írni, de így nem lehet tanácsot adni.
Sok minden befolyásolja, hogy melyik íj, mivel, mire jó.
Nincs olyan, hogy univerzális, sem legjobb.
Ki kell tapasztalni, és há nem megfelelő, váltani.
Más mód nincs.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2022.12.02. 13:45 Az már mindkettőtök válaszából világos, hogy alapvetően ezek így simán nem kifejezetten vadászati vesszők.
De mi a helyzet, akkor ha a kisebbre vagy a nagyobbra ilyen hegyeket teszünk?

vadászhegyek.PNG

Ha feltétlen választani kéne akkor is a nagyobb lenne "hatékonyabb/hatásosabb"?
Jaajj és azt még hozzátenném, hogy a kis vesszős vs. nagy vesszős küzdelemben mindakettőn 170 lbbs / 190 lbs-es íjak lennének.
Ezt kihagytam a korábbiakból, bocsi. :lol:
Meglepődnèk, ha egy ekkora vessző tudna rendes szóràst 5-6 mèter felett BÀRMILYEN pengès heggyel. Càfoljon meg akinek van ilyenje.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Arh írta: 2022.12.02. 18:22 Meglepődnèk, ha egy ekkora vessző tudna rendes szóràst 5-6 mèter felett BÀRMILYEN pengès heggyel. Càfoljon meg akinek van ilyenje.
Pengésnek más a " külballisztika"-ja, de az adderral egy kezdő íjász 25 méterről tenyérnyi szórást lő.
Én csak a csigásomnál használok 3 pengést, a nagyobb számszeremhez Toxic pengék vannak , erről a tipusról érdemi tapasztalatom nincs
De kedvenc német barátunk 15-20 méterről ezekkel a pengékkel 10 centin belül van.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

RatRace írta: 2022.12.02. 18:57 Pengésnek más a " külballisztika"-ja, de az adderral egy kezdő íjász 25 méterről tenyérnyi szórást lő.
Én csak a csigásomnál használok 3 pengést, a nagyobb számszeremhez Toxic pengék vannak , erről a tipusról érdemi tapasztalatom nincs
De kedvenc német barátunk 15-20 méterről ezekkel a pengékkel 10 centin belül van.
Akkor most meg vagyok lepődve. Mert kb minden ellene szól annak, hogy ez így működjön.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en csak azt nem ertem.
ha nem leher vele vadaszni.
akkor minek eles hegy🤔
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

qqriq írta: 2022.12.02. 19:59 en csak azt nem ertem.
ha nem leher vele vadaszni.
akkor minek eles hegy🤔
Engem pusztàn az èrdekel, hogy hogyan működik. Megk.rja a fizikàt, az èn ismereteim szerint. (Márhogy az adder.)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez az ami ki van zarva, a fizikat nem lehet megk.ni :ugeek:
Arh írta: 2022.12.02. 20:03 Engem pusztàn az èrdekel, hogy hogyan működik. Megk.rja a fizikàt, az èn ismereteim szerint. (Márhogy az adder.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.02. 19:59 en csak azt nem ertem.
ha nem leher vele vadaszni.
akkor minek eles hegy🤔
Zombik! Kibaszott zombik MINDENHOL!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azokra eleg ez is 8-)
20221202_201419.jpg
gvass1 írta: 2022.12.02. 20:12 Zombik! Kibaszott zombik MINDENHOL!
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

qqriq írta: 2022.12.02. 20:09 ez az ami ki van zarva, a fizikat nem lehet megk.ni :ugeek:
Alapvető működès: a vesszőnek van egy tömegközèppontja ami minèl közelebb van a hegyhez, ès minèl messzebb a tollazàstól, annál stabilabb. Egy vesszőt jellemzően hàrom toll stabilizàl. Tehàt minèl hossazbb, minèl előrèbb van a súlypontja, ès minèl messzebb a tollak, annàl jobb. Namàrmost ebbe belerondít a penge, mert az kormànyozni akarja a vesszőt. (Tudja is valamennyire.)
Ehhez kèpest ezen a húsz centis kis pöcsön van kèt egyenes toll, meg egy pengès hegy, ami okè hogy síkban van a tollal, de nincs se csavaràs, se rendes vesszőhossz, avagy miarosseb kormànyozza hogy ez kilövès utàn AZONNAL nem repül el random irànyba?
(Puruttya bölcsèsz vagyok, nem fizikus.)

Na ezt nem èrtem. Ennek így nemigen kène működni.

Ès ja, a zombik. Mindenhol is.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.02. 19:59 en csak azt nem ertem.
ha nem leher vele vadaszni.
akkor minek eles hegy🤔
Bármikor jöhet a zombi apokalipszis...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en se ertek hozza, kocka infos vagyok.
azt viszont tudom hogy nem agyalni hanem loni kell :lol:
Arh írta: 2022.12.02. 20:39 Alapvető működès: a vesszőnek van egy tömegközèppontja ami minèl közelebb van a hegyhez, ès minèl messzebb a tollazàstól, annál stabilabb. Egy vesszőt jellemzően hàrom toll stabilizàl. Tehàt minèl hossazbb, minèl előrèbb van a súlypontja, ès minèl messzebb a tollak, annàl jobb. Namàrmost ebbe belerondít a penge, mert az kormànyozni akarja a vesszőt. (Tudja is valamennyire.)
Ehhez kèpest ezen a húsz centis kis pöcsön van kèt egyenes toll, meg egy pengès hegy, ami okè hogy síkban van a tollal, de nincs se csavaràs, se rendes vesszőhossz, avagy miarosseb kormànyozza hogy ez kilövès utàn AZONNAL nem repül el random irànyba?
(Puruttya bölcsèsz vagyok, nem fizikus.)

Na ezt nem èrtem. Ennek így nemigen kène működni.

Ès ja, a zombik. Mindenhol is.
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

qqriq írta: 2022.12.02. 20:50 en se ertek hozza, kocka infos vagyok.
azt viszont tudom hogy nem agyalni hanem loni kell :lol:
Az agyalàs mellett lövök is több, mint eleget. De ezen agyalnom muszàj.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ahogy erzed, de hidd el, az a vesszo, jobban tudja a fizikat :roll:
Arh írta: 2022.12.02. 20:51 Az agyalàs mellett lövök is több, mint eleget. De ezen agyalnom muszàj.
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

qqriq írta: 2022.12.02. 20:54 ahogy erzed, de hidd el, az a vesszo, jobban tudja a fizikat :roll:
Ez az, hogy èn viszont nem tudom amit a vessző tud. De tudni akarom.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Arh írta: 2022.12.02. 20:39 Alapvető működès: a vesszőnek van egy tömegközèppontja ami minèl közelebb van a hegyhez, ès minèl messzebb a tollazàstól, annál stabilabb. Egy vesszőt jellemzően hàrom toll stabilizàl. Tehàt minèl hossazbb, minèl előrèbb van a súlypontja, ès minèl messzebb a tollak, annàl jobb. Namàrmost ebbe belerondít a penge, mert az kormànyozni akarja a vesszőt. (Tudja is valamennyire.)
Ehhez kèpest ezen a húsz centis kis pöcsön van kèt egyenes toll, meg egy pengès hegy, ami okè hogy síkban van a tollal, de nincs se csavaràs, se rendes vesszőhossz, avagy miarosseb kormànyozza hogy ez kilövès utàn AZONNAL nem repül el random irànyba?
(Puruttya bölcsèsz vagyok, nem fizikus.)

Na ezt nem èrtem. Ennek így nemigen kène működni.

Ès ja, a zombik. Mindenhol is.
A tollak tengely irányban pár fokot el vannak tolva, a tollakeleje nem tengelyközépen vannak
Ez ad perdületet.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

RatRace írta: 2022.12.02. 21:20 A tollak tengely irányban pár fokot el vannak tolva, a tollakeleje nem tengelyközépen vannak
Ez ad perdületet.
Ennyit az a kis toll kèptelensèg, hogy adjon. A field tippel okè hogy stabilizàlja, de a pengèt nagyon nehezen hiszem, hogy kèpes. Muszáj vagyok elfogadni amit írsz, mert nem làtok màs megoldàst. (Kipróbàlom, van itthon egy ilyen kis szàmszer pisztoly. Nem ugyanaz, de az is ilyen kis vackot lő ki.)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Arh írta: 2022.12.02. 21:31 Ennyit az a kis toll kèptelensèg, hogy adjon. A field tippel okè hogy stabilizàlja, de a pengèt nagyon nehezen hiszem, hogy kèpes. Muszáj vagyok elfogadni amit írsz, mert nem làtok màs megoldàst. (Kipróbàlom, van itthon egy ilyen kis szàmszer pisztoly. Nem ugyanaz, de az is ilyen kis vackot lő ki.)
Le kéne tesztelenem itthon a kicsi vesszőkkel az ilyen pengés hegyekkel meg akkor már meg kéne rendelni a nagyvesszős https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13149- ... os--53T973 UpBolts féle 8as tárat is. És rárakok majd a hosszú vesszőkre is ilyen érdekes hegyeket és majd megnézzük az eredményeket. :D :lol:

De igazából Joergnek is elég a videóit megnézni. Mindig szép szórásokat lő velük.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

RatRace írta: 2022.12.02. 14:45 Figyu.
Min írtam, az Adderem 130 font aljóerős.
25 méterről az embert simánátütné.
Persze, ezzel a vesszőővel, már lenne vércsatorna.
A Siegém meg 90 méterről a kapuoszlopot eltalálva szétcsattant a karbon vessző.....

Tehát lehetne regényeket írni, de így nem lehet tanácsot adni.
Sok minden befolyásolja, hogy melyik íj, mivel, mire jó.
Nincs olyan, hogy univerzális, sem legjobb.
Ki kell tapasztalni, és há nem megfelelő, váltani.
Más mód nincs.
De lesz hamarosan 170es meg 190es kiadva és pont emiatt lehetne egyre érdekesebb a dolog.
Mert a 190es már van kb majdnem olyan erős mint a Siege, ergó bőven alakalmas kell legyen vadászatra egy pengés heggyel.
A kérdésemtől egy kicsit eltávolodtunk, de mindegy. Visszakanyarodva a lényeg tehát, hogy tudom, hogy k*rva nehéz megmondani, hogy melyik lehet a legjobb, arra a célra amit kérdeztem, de mindenestre igazából ezt ha jól értem ki kellene tapasztalni? Máshogy nem igazán lehet megmondani nem?

A kérdés: kinek van íjra vadászatija? Horvátban úgy tudom lehet számszerrel vadászni. Szívesen kölcsönadnám tesztre az Adderem csak dobja már ki Joerg végre a 190est és mind majd a kicsi vesszővel, mind majd a nagy vesszővel ki lehetne próbálni. :lol: :lol: :lol:
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Egyébként is kb. 10 km-re lakok a horvát határtól, meg kéne tudni, hogy mik az ottani számszeres vadászati szabályok. :D :lol:
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2022.12.03. 15:41 De lesz hamarosan 170es meg 190es kiadva és pont emiatt lehetne egyre érdekesebb a dolog.
Mert a 190es már van kb majdnem olyan erős mint a Siege, ergó bőven alakalmas kell legyen vadászatra egy pengés heggyel.
A kérdésemtől egy kicsit eltávolodtunk, de mindegy. Visszakanyarodva a lényeg tehát, hogy tudom, hogy k*rva nehéz megmondani, hogy melyik lehet a legjobb, arra a célra amit kérdeztem, de mindenestre igazából ezt ha jól értem ki kellene tapasztalni? Máshogy nem igazán lehet megmondani nem?

A kérdés: kinek van íjra vadászatija? Horvátban úgy tudom lehet számszerrel vadászni. Szívesen kölcsönadnám tesztre az Adderem csak dobja már ki Joerg végre a 190est és mind majd a kicsi vesszővel, mind majd a nagy vesszővel ki lehetne próbálni. :lol: :lol: :lol:
Íjból kilőtt vadàszhegyes nyílvesszővel volt itt fentebb agymenèsem, guríts vissza kicsit.
Hiàba erős az adder, szàmszerrel vadàszni èn olyat vennèk ami ki tud lőni 350 fps-se legy legalàbb 500 graines vesszőt. Vagy akàr nehezebbet is. De ahogy Rich Wilson mondta: a szàmszeríjas vadàszatban a pontossàg az elsődleges prioritàs. Minden más utàna jön.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Arh írta: 2022.12.03. 18:09 Íjból kilőtt vadàszhegyes nyílvesszővel volt itt fentebb agymenèsem, guríts vissza kicsit.
Hiàba erős az adder, szàmszerrel vadàszni èn olyat vennèk ami ki tud lőni 350 fps-se legy legalàbb 500 graines vesszőt. Vagy akàr nehezebbet is. De ahogy Rich Wilson mondta: a szàmszeríjas vadàszatban a pontossàg az elsődleges prioritàs. Minden más utàna jön.
Jaja világos, de Ratrace szerint vadászheggyel már lehetne.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy lattam vadaszathoz boven eleg a max 250 fps is :roll:
Kép
Arh írta: 2022.12.03. 18:09 Íjból kilőtt vadàszhegyes nyílvesszővel volt itt fentebb agymenèsem, guríts vissza kicsit.
Hiàba erős az adder, szàmszerrel vadàszni èn olyat vennèk ami ki tud lőni 350 fps-se legy legalàbb 500 graines vesszőt. Vagy akàr nehezebbet is. De ahogy Rich Wilson mondta: a szàmszeríjas vadàszatban a pontossàg az elsődleges prioritàs. Minden más utàna jön.
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

qqriq írta: 2022.12.03. 18:50 ugy lattam vadaszathoz boven eleg a max 250 fps is :roll:
Kép
Ez is egy lehetősèg, ja. De most nèzd meg ezt a videót, ezzel is vadàsztak règen.
https://youtu.be/JDs7CLxTDGU
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Zsotrám írta: 2022.12.03. 15:41

A kérdés: kinek van íjra vadászatija?
Nekem van. De a számszer az tiltott vadászati eszköz, így ez tök irreleváns.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

jó ha van írta: 2022.12.04. 16:41 Nekem van. De a számszer az tiltott vadászati eszköz, így ez tök irreleváns.
Meg mèg alma-körte ràadàsul.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

jó ha van írta: 2022.12.04. 16:41 Nekem van. De a számszer az tiltott vadászati eszköz, így ez tök irreleváns.
De vannak országok, ahol lehet és tudtommal Horvátország is ilyen.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2022.12.05. 08:16 De vannak országok, ahol lehet és tudtommal Horvátország is ilyen.
A vadàszkultúràba nem hiszem hogy belefèr az adder. Meg kell nàluk tudakolni hogyan lehet, de a koràbbi àllítàsom fenntartom a komoly szàmszert illetően. Ebben èrdemes az amerikai iskolàt tanulmànyozni ès a lehető legpontosabb felszerelèst összeàllítani.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ismét ÉRKEZETT AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

SHTF-kezelő: véglegesen megoldó, hangtalan kézi készülék! De inkább költséghatékony hobbi sporteszköz:-))

ManKung MK-150A1PB 150 fontos számszeríj, 2 db vesszővek, MINDÖSSZE 45.900- Ft!!! (Fa ágyazással: 49.900-)

Számszeríj aloldalunk:
https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... mszerijal/

Számszeríj JOGI TUDNIVALÓK:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/jog-es-szamszerij/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****



Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Herr Schmidt visszakapta az okulárèjàt.
Szintezőlèzerrel megszakèrtve csàlè volt rajta a tàvcsőszerelèk, kellett csinàlni rà egy màsikat. Húsz mèterig tudtam ellenőrizni, addig kèt centin belül van a vízszintes szóràsa. Megàldom vala.

(Bètaverzió, ha esetleg szèthullana, lesz komolyabb is.)
Csatolmányok
IMG_20221106_210218.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Arh írta: 2022.12.11. 16:51 Herr Schmidt visszakapta az okulárèjàt.
Szintezőlèzerrel megszakèrtve csàlè volt rajta a tàvcsőszerelèk, kellett csinàlni rà egy màsikat. Húsz mèterig tudtam ellenőrizni, addig kèt centin belül van a vízszintes szóràsa. Megàldom vala.

(Bètaverzió, ha esetleg szèthullana, lesz komolyabb is.)
Szintező lézerrel ezt hogy szakértetted meg?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

jó ha van írta: 2022.12.11. 20:59 Szintező lézerrel ezt hogy szakértetted meg?
Az eredeti sínje nem volt hossztengelyben. Egy ideig igen (sikerült addig b.szakodni vele míg jó nem lett) de aztàn elmozdult valami miatt ès nem jöttem rà hogy mi volt a baj.
A szintezőlèzer függőben vetít egy egyenes vonalat, a számszert ki kellett vízszintezni hozzà, ès a lèzert tologatni míg vègigmegy a lèzerfèny a kifutóàrok alján ès az ideget tartó villa közepèn. Így lesz meg a hossztengely, amihez a szerelèket hozzà kellett àllítani.
Tologattam, csúsztam-màsztam, állítgattam mire minden mindennel összevágott, aztàn erre a vonalra ráillesztettem az új szerelèk alapját, arra pedig a sínt, aminek a közepe meg van jelölve. Megjelöltem a furatok helyèt, kifurkáltam mindent àllvànyos fúróval aztán összecsavaroztam ès ràraktam a távcsövet. Egy kicsit oldalra el van tolódva a távcső, de az oldalirányú tekerentyűvel be lehetett àllítani, csak pár klikk kellett hozzà.
Most a tàvcső jól àll rajta, a szerelèksín az alapján àll a kifutóval egy vonalban, az alapjàn pedig kicsit oldalirányban, amennyit ki kellett korrigàlnia. Ha nem rúgja szèt, akkor jó, ha szètrúgja, akkor valami erősebb anyagból megcsinàlom, esèlyes hogy tömör aluból egy aliexpresses picatinny sínnel.
Most nem abból van, rèmesen primitív ès egy mèrnök lehet elsírnà magát, de működni látszik, ès egyelőre nem hullott szèt semmi rajta.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Arh írta: 2022.12.11. 21:10 Az eredeti sínje nem volt hossztengelyben. Egy ideig igen (sikerült addig b.szakodni vele míg jó nem lett) de aztàn elmozdult valami miatt ès nem jöttem rà hogy mi volt a baj.
A szintezőlèzer függőben vetít egy egyenes vonalat, a számszert ki kellett vízszintezni hozzà, ès a lèzert tologatni míg vègigmegy a lèzerfèny a kifutóàrok alján ès az ideget tartó villa közepèn. Így lesz meg a hossztengely, amihez a szerelèket hozzà kellett àllítani.
Tologattam, csúsztam-màsztam, állítgattam mire minden mindennel összevágott, aztàn erre a vonalra ráillesztettem az új szerelèk alapját, arra pedig a sínt, aminek a közepe meg van jelölve. Megjelöltem a furatok helyèt, kifurkáltam mindent àllvànyos fúróval aztán összecsavaroztam ès ràraktam a távcsövet. Egy kicsit oldalra el van tolódva a távcső, de az oldalirányú tekerentyűvel be lehetett àllítani, csak pár klikk kellett hozzà.
Most a tàvcső jól àll rajta, a szerelèksín az alapján àll a kifutóval egy vonalban, az alapjàn pedig kicsit oldalirányban, amennyit ki kellett korrigàlnia. Ha nem rúgja szèt, akkor jó, ha szètrúgja, akkor valami erősebb anyagból megcsinàlom, esèlyes hogy tömör aluból egy aliexpresses picatinny sínnel.
Most nem abból van, rèmesen primitív ès egy mèrnök lehet elsírnà magát, de működni látszik, ès egyelőre nem hullott szèt semmi rajta.
Köszönöm a részletes leírást!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Ezek a hegyek elképesztőek... :o :)

A csonttörős a legbrutálabb sztem: :D :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=1VDOuxTDxOM
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2022.12.12. 18:48 Ezek a hegyek elképesztőek... :o :)

A csonttörős a legbrutálabb sztem: :D :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=1VDOuxTDxOM
Eredetileg Dr. Ed Ashby okossàga ez, de àtütès szempontjàból az 1/3 arányú mèret talán a legjobb. Mindenesetre valóban kegyetlen dolgokat művel a single bevel. De csak akkor hiszem hogy ez tud nagyobb tàvra is vadàszheggyel pontos lenni, ha èn lövöm ki vagy a szemem làttàra csinàljàk.
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

7es tár, 12 lövetűssé átalakítva: ;) :D
https://www.youtube.com/watch?v=QjVJKnDnQa4
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** ÍZELÍTÓ SZÁMSZERÍJ KÍNÁLATUNKBÓL! Nem kell hozzá engedély! ***

SZÁMSZERÍJ ALOLDALUNK:
https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... mszerijal/

JOGI tudnivalók:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/jog-es-szamszerij/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


OnvBolt297_szamszerij.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Szàmszeríj+vàltozatos hegyek ballistic dummy ellenèben.
https://youtu.be/mtWevvzclVY
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG!!! Egyelőre csak az ASIA Center és SUGÁR Önvédelmi Boltban lesz elérhető!

Ek Archery VLAD 8-lövetű, kompakt taktikai számszeríj

60 és 90 fontos karral (cserélhető), tárkapacitása 8 db. Gyorstöltő, 16 db vessző, valamint red dot irányzék jár hozzá. Felhúzása a válltámasz lenyitásával történik.
124.900-

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ!!! SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: Móricz ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****

ek vlad.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Kojak »

https://novekedes.hu/elemzesek/halalos- ... arorszagon

"Noha vadászni nem lehet vele, otthon tartva önvédelmi célokra kiválóan alkalmas a nyílpuska"
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
Kojak írta: 2023.04.16. 18:23 https://novekedes.hu/elemzesek/halalos- ... arorszagon
"Noha vadászni nem lehet vele, otthon tartva önvédelmi célokra kiválóan alkalmas a nyílpuska"
ingyom bingyom tálib-e?
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Azt azért odaírhatták volna hogy egy szigeti-féle számszer a maga nyolcvan zsúljával elég rendesen le fogja rendezni a betörőt, minekutána előzetesből fog mosakodni a júzer emberölés miatt, nem garázdaságért szabadlábon. Egy ilyen viszont nem lő el 400 méterre, ezt akkor hiszem el ha látom.

Ja és emlékeim szerint versenyen az acélkábel miatt nem használható.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.04.16. 18:23 https://novekedes.hu/elemzesek/halalos- ... arorszagon

"Noha vadászni nem lehet vele, otthon tartva önvédelmi célokra kiválóan alkalmas a nyílpuska"
“aki arra jutott, hogy a törvény megkülönböztet hideg és meleg fegyvereket.“

Azt hittem, hogy az ilyen típusü hátrányos megkülönböztetés jogszabályba ütközik :lol:

“Meleg fegyver” - eszem-f.szom megáll. :shock: Pedig akár egy jó cikk is lehetett volna.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2023.04.16. 21:02 “aki arra jutott, hogy a törvény megkülönböztet hideg és meleg fegyvereket.“

Azt hittem, hogy az ilyen típusü hátrányos megkülönböztetés jogszabályba ütközik :lol:

“Meleg fegyver” - eszem-f.szom megáll. :shock: Pedig akár egy jó cikk is lehetett volna.
Engedelmeddel, ellenkeznék. A probléma az hogy ezzel az eszközzel inkább lapítani kellene, pont a potenciál és a szabadon beszerezhetősége miatt. Nem még ilyen használatra ajánlgatni, mert aztán meg lehet hogy jönnek a betíccsuk hangok. Eléggé felkapta mostanában a média enélkül is. De lehet hogy csak túllihegem, ne legyen igazam. A minap szembejött egy 210 fontos CSIGÁS pse, az energiáját nem mertem megkérdezni de gyanús hogy 200 zsuzsi felett van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Arh írta: 2023.04.16. 22:53 Engedelmeddel, ellenkeznék. A probléma az hogy ezzel az eszközzel inkább lapítani kellene, pont a potenciál és a szabadon beszerezhetősége miatt. Nem még ilyen használatra ajánlgatni, mert aztán meg lehet hogy jönnek a betíccsuk hangok. Eléggé felkapta mostanában a média enélkül is. De lehet hogy csak túllihegem, ne legyen igazam. A minap szembejött egy 210 fontos CSIGÁS pse, az energiáját nem mertem megkérdezni de gyanús hogy 200 zsuzsi felett van.
Vagy éppen ez az érdekes: - egy nagykal puska ölőhatásával és egy nagykal revolver hatásos lőtávolságával rendelkező, de egyben teljesen hangtalan - "fegyver" 10ezerszám van kint, minden állami kontroll nélkül, mégis igencsak sovány a megjelenése a bűncselekmények elkövetési eszközeként. Azon belül is leginkább az orvvadászat dominál, nem a személy elleni felhasználása.

Így tehát azért láthatóan kissé túl van lihegve egy flóbert játék tartási engedélyhez kötése vagy a szerelt lőszeres gumilövedékesek teljes betiltásban tartása.

DE NEM, ÉN SEM ÖN/OTTHONVÉDELEMRE JAVASLOM AZ ESZKÖZT. Inkább sporteszköz, vagy SHTF esetén jó ha van (prepperek lelkes vevők amúgy is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2023.04.17. 06:36 Vagy éppen ez az érdekes: - egy nagykal puska ölőhatásával és egy nagykal revolver hatásos lőtávolságával rendelkező, de egyben teljesen hangtalan - "fegyver" 10ezerszám van kint, minden állami kontroll nélkül, mégis igencsak sovány a megjelenése a bűncselekmények elkövetési eszközeként. Azon belül is leginkább az orvvadászat dominál, nem a személy elleni felhasználása.

Így tehát azért láthatóan kissé túl van lihegve egy flóbert játék tartási engedélyhez kötése vagy a szerelt lőszeres gumilövedékesek teljes betiltásban tartása.

DE NEM, ÉN SEM ÖN/OTTHONVÉDELEMRE JAVASLOM AZ ESZKÖZT. Inkább sporteszköz, vagy SHTF esetén jó ha van (prepperek lelkes vevők amúgy is.)
Teljesen igazad van, a jelenség okát én sem értem, de engem, mint számszeríj tulajdonost azért aggaszt ha nagyon sokat írnak róla ilyen kontextusban.
Az okára inkább csak tippelni tudok, egy olcsón kapható számszer egyrészt 5-6 lövésnél percenként nemigen tud többet még gyakorlott kézben sem, illetve a röppálya amit berepül a nyílvessző, sokkal de sokkal magasabb. Ha csak egy 22-es lövedéket veszek alapul, ott ugye 8-10 cm a röppálya legnagyobb magassága ha 25 méterre van nullázva, és 25-50 méter között nézzük. Az én számszeremmel ha ötven méterre lövök el, akkor simán van a röppálya két méter magas akár, tehát sokkal több gépészkedést igényel egy sikeres találat és az energiája jelentős részét is elveszti. Egy csigás, nagy húzáshosszú számszeríjat meg csak ajzókötéllel lehet felhúzni, kézzel nagyon szar dolog, ott persze a vessző sokkal de sokkal gyorsabb, de a lőgyorsaság is lecsökken.

A flóbert/szereltgumis körüli hajcihő meg önmagában is agybaj.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Kompozitkaros számszerek és durva számok odabent, valami golyóálló mellény ellen.

https://youtu.be/aX6fou5dDgE
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

“Only in Füzesabony” ;)
IMG_2941.jpeg
Ma kattintottam ezt a aranyos csendéletet a quadról hátrafelé nyilazó modern szkíták életéből. :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.05.21. 19:59 “Only in Füzesabony” ;)

IMG_2941.jpeg

Ma kattintottam ezt a aranyos csendéletet a quadról hátrafelé nyilazó modern szkíták életéből. :)
A hátrafelé nyilazás oké. De hol "puhítják ezek a húst"? :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az ASIA Center ÖNVÉDELMI BOLTBA már megérkezett!

*** Talán az eddigi LEGERŐSEBB számszeríjunk! Man Kung MK-XB58BK Kraken ***


Nagy teljesítményű csigás számszeríj! 200 fontos kihúzási erő, 405 fps (123 m/s) sebesség, 100 méter hatótáv, 4 db karbonszálas vessző, vesszőtartó és egy 4×32 céltávcső is tartozik hozzá. A válltámasz hossza állítható.
139.900- Ft

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/man ... bk-kraken/


Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT az Önvédelmi Boltokba!

*** Kicsi, olcsó, de LUKASZT!!!:-)) ***

Mankung Alligator kompakt számszeríj, pillekönnyű, állítható válltámasszal KÖNNYEDÉN felhúzható (hosszú erőkar), 80 fontos felhúzóerő, 3 db nyílvesszővel, zöld vagy fekete ágyazással: 30.900- Ft

JOGI HÁTTÉR:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/jog-es-szamszerij/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: MÓRICZ ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****

mankung alligator zold es fekete feher hatter 2023.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zombizás Level 100.
Már bajonett is kapható Adder-re.
Potom 35 juróért.
Csatolmányok
Adderknife.png
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. (privátban, de akár itt is várom a válaszokat)
Nemrégiben kaptam egy táskát, egy számomra nagyon kedves és közel álló embertől, ajándékba a Cobra Rx Adder számszeremhez.

Ő lenne az:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/16029- ... zerijakhoz
táska I.jpg
táska II.jpg
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valakit aki csinál hordtáskákat, esetleg egyszerűbb táskák felturbózást?
Mert mindenképpen fel szeretném turbózni, mert így alapból sajnos nem túl strapabíró, masszív, szállítótáska. Ütésektől sem véd és így sajnos ebben az állapotában amit ki lehetne vele használni, még azt sem nagyon lehet, de egyébként látok benne fantáziát és lehetőségeket.
Jóra meg lehetne csinálni sztem.

Van akivel beszélhetnék?
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Zsotrám írta: 2023.07.13. 14:36 Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. (privátban, de akár itt is várom a válaszokat)
Nemrégiben kaptam egy táskát, egy számomra nagyon kedves és közel álló embertől, ajándékba a Cobra Rx Adder számszeremhez.

Ő lenne az:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/16029- ... zerijakhoz

táska I.jpg
táska II.jpg

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valakit aki csinál hordtáskákat, esetleg egyszerűbb táskák felturbózást?
Mert mindenképpen fel szeretném turbózni, mert így alapból sajnos nem túl strapabíró, masszív, szállítótáska. Ütésektől sem véd és így sajnos ebben az állapotában amit ki lehetne vele használni, még azt sem nagyon lehet, de egyébként látok benne fantáziát és lehetőségeket.
Jóra meg lehetne csinálni sztem.

Van akivel beszélhetnék?
Szia!

Facebookon keresd Little Needle oldalát, textil termékek egyedi gyártás mellett foglalkoznak javítással/saját igényekre szabással (szó szerint) is.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

bcsob írta: 2023.07.25. 22:41 Szia!

Facebookon keresd Little Needle oldalát, textil termékek egyedi gyártás mellett foglalkoznak javítással/saját igényekre szabással (szó szerint) is.
Köszi szépen! :D ;)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Zsotrám írta: 2023.07.26. 07:30 Köszi szépen! :D ;)
Szívesen! :D
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Hátha tudja itt valaki. Samick sht és sage karok csereszabatosak ?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2023.08.01. 19:42 Hátha tudja itt valaki. Samick sht és sage karok csereszabatosak ?
Reddites és egyéb fórumok szerint, ha a felfogatás egyforma, akkor meg lehet próbálni, de lehet, hogy az ideg hosszát hozzá kell majd igazítani, ha a középrész más méretű.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Érdekes tanulmány: (eddig is számomra nem volt kérdés, hogy az egyik legjobb prepper fegyver a számszeríj, de mostmár szinte ez egész biztosan kijelenthető)

https://www.youtube.com/watch?v=v6xCVmXLPRY
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

IPSC-szerű dinamikus lövészet többlövetű számszeríjjal. Érdekes kezdeményezés (német nyelvű):

https://www.youtube.com/watch?v=UC5aHOERbjA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.12.19. 12:22 IPSC-szerű dinamikus lövészet többlövetű számszeríjjal. Érdekes kezdeményezés (német nyelvű):

https://www.youtube.com/watch?v=UC5aHOERbjA
Hm. Tényleg érdekes! Köszi, h megosztottad. nézzük meg, mi lesz belőle.

Pályaépítési ötlet: egy db no shoot cél, a tetején alma. A diviziónak megfelelő Vesszőszám a tárban, egy értékelt találatot kell elérni az almán. Távolság 7 méter. Értékelés: miss - 5 másodperc büntetés; no shoot - 5 év büntetés :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZETT!!! NYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLCLÖVETŰ!!!
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/ek-archery-vlad/

Ek Archery VLAD *** 8-lövetű ***, KOMPAKT taktikai számszeríj

60 és 90 fontos karral (cserélhető), tárkapacitása 8 db. Gyorstöltő, 16 db vessző, valamint red dot irányzék jár hozzá. Felhúzása a válltámasz lenyitásával történik.
124.900-

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ!!! SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: Móricz ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****

ek vlad.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.25. 06:19 ÚJRA ÉRKEZETT!!! NYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLCLÖVETŰ!!!
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/ek-archery-vlad/

Ek Archery VLAD *** 8-lövetű ***, KOMPAKT taktikai számszeríj

60 és 90 fontos karral (cserélhető), tárkapacitása 8 db. Gyorstöltő, 16 db vessző, valamint red dot irányzék jár hozzá. Felhúzása a válltámasz lenyitásával történik.
124.900-

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ!!! SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: Móricz ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****


ek vlad.jpg
Zombiapokalipszis esetére kiváló. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.25. 07:16 Zombiapokalipszis esetére kiváló. :-)

Bizony.

Van olyanunk, ami távolabbról 5 zombi ellen ideális:

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/cobra-adder/

Kép


És van olyanunk is, ami NAGYON MESSZÍRŐL, 3 egymás mögött levő zombi ellen is kiváló opció:

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/man ... bk-kraken/

mankung mk-xb58bk-kraken ZOMBI.jpg

:D ;) :mrgreen:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: Arh »

Ismétlő számszeríjak régen és ma:

https://youtu.be/7uL0U2Zq3Ro?si=uPjHhAd3kPv-QhTZ
Válasz küldése