Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2022.11.24. 13:48 valahol azt olvastam eleg szep fejpenzt tuztek rajuk,
Nazar Mikhailovsky es Artur Bortnichuk van nevesitve
Igy van.
Fent van képük a telegramon, hogy kik és mit csinaltak a háború előtt.
Itt van róluk minden még a Twitteren is.
https://mobile.twitter.com/hashtag/Make ... htag_click
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.11.24. 10:19 A halálra szánt katona pedig legveszelyesebb katona, mert már nincs a racionalitás határain belül, egyetlen célja maradt minél több ellenséget magával vinni.
Szia,

Egyszer mar rajottek a megszallok, hogy a megadas elso lepese a naci rezsimhez hu altiszt kivegzese.

Igaz, akkor Franciaorszagot szalltak meg, az atlanti falat vedtek a partraszallokkal szemben, es nemet volt a naci altiszt, de szerintem most a tadzsik/turkmen kozkatona gyorsan megtanulja ezt a lecket.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.24. 13:37 Csak a keresőt kéne használni.
Nagyon jó lövészek lehettek az ukránok, hogy egy kitörő fegyveres utáni zűrzavarban csupa fejest lőttek.
https://twitter.com/i/status/1593529572422729728
Itt még mindig csak a drónfelvétel van, ami kiscit sem perdöntő, messze nem elég részletes.

Alatta meg rengeteg hozzászólás, melyek többsége pont nem az ukránokat hibáztatja...

Biztos ezt akartad linkelni?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.11.24. 18:45 Szia,

Egyszer mar rajottek a megszallok, hogy a megadas elso lepese a naci rezsimhez hu altiszt kivegzese.

Igaz, akkor Franciaorszagot szalltak meg, az atlanti falat vedtek a partraszallokkal szemben, es nemet volt a naci altiszt, de szerintem most a tadzsik/turkmen kozkatona gyorsan megtanulja ezt a lecket.

Bel
Ez kb. érthetetlen.
Egy szót nem értek belőle.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.24. 21:07 Itt még mindig csak a drónfelvétel van, ami kiscit sem perdöntő, messze nem elég részletes.

Alatta meg rengeteg hozzászólás, melyek többsége pont nem az ukránokat hibáztatja...

Biztos ezt akartad linkelni?
Szerintem egyetértelmű., lehet mentegetni őket mint ahogy ezek rohadt telexesek teszik, attól a dolgok nem valtoznak.
Ami a lényeg, hogy oroszoknak is az.
Innentől lélegző hullák ezek a férgek.
Szerencsétlen sorozott 50 seket lőttek agyon értelmetlenül, hideg vérrel. akiket ki lehetett volna cserélni ukranokra tehát szartak a saját bajtarsaikra is. Megerdemlik a sorsukat,
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.24. 21:48 Szerintem egyetértelmű., lehet mentegetni őket mint ahogy ezek rohadt telexesek teszik, attól a dolgok nem valtoznak.
Ami a lényeg, hogy oroszoknak is az.
Innentől lélegző hullák ezek a férgek.
Szerencsétlen sorozott 50 seket lőttek agyon értelmetlenül, hideg vérrel. akiket ki lehetett volna cserélni ukranokra tehát szartak a saját bajtarsaikra is. Megerdemlik a sorsukat,
Telexesek?! Szerintem Twittert linkeltél, és ott is a hozzászólók nagyrésze - téged idézve a "rohadt" hozzászólók - is az ukránoknak adnak igazat.

Amúgy attól, hogy valaki leírja a véleményét egy dologról, ahogyan ő látja, miért is lenne rohadt?

Akkor rólam is így gondolkodsz, mert nem osztom 100%-ban és az utolsó betűig a véleményedet, sőt, éppen ellenkezőleg? Én is egy "rohadt" fórumtárs vagyok?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.24. 22:59 Telexesek?! Szerintem Twittert linkeltél, és ott is a hozzászólók nagyrésze - téged idézve a "rohadt" hozzászólók - is az ukránoknak adnak igazat.

Amúgy attól, hogy valaki leírja a véleményét egy dologról, ahogyan ő látja, miért is lenne rohadt?

Akkor rólam is így gondolkodsz, mert nem osztom 100%-ban és az utolsó betűig a véleményedet, sőt, éppen ellenkezőleg? Én is egy "rohadt" fórumtárs vagyok?
Amivel indult ez a fonal, az volt hogy telexesek mentegetik őket.
Két egymástól teljesen független video van, az egyik ukrán, az ami az elfogást igénytelen zenei alafestessel megmutatta, a másik pedig egy orosz drón által készített amiről a psyops nem tudott.
Így saját maguk ellen csinaltak bizonyítékot, ugyanis a testek elhelyezkedese, a verfoltok, a katonák kora fizikai állapota, egyértelmű teszi, hogy a megadaskor elfoglalt testhelyzetben, ellenállás nélkül végezték ki őket.
Sokat elarul az ukránokrol, hogy egy tömeges kivégzést megvágva, még abből is propaganda videót csinálnak.
Ha csak az orosz drón felvétel lenne az nem nagyon állna meg a mint bizonyíték.
Ha a földön fekvőkön sárga karszalag lenne, az egész haladó világ orosz háborús bűnről cikkezne a kétség legkisebb szikrája nélkül.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.25. 05:56 Amivel indult ez a fonal, az volt hogy telexesek mentegetik őket.
Két egymástól teljesen független video van, az egyik ukrán, az ami az elfogást igénytelen zenei alafestessel megmutatta, a másik pedig egy orosz drón által készített amiről a psyops nem tudott.
Így saját maguk ellen csinaltak bizonyítékot, ugyanis a testek elhelyezkedese, a verfoltok, a katonák kora fizikai állapota, egyértelmű teszi, hogy a megadaskor elfoglalt testhelyzetben, ellenállás nélkül végezték ki őket.
Sokat elarul az ukránokrol, hogy egy tömeges kivégzést megvágva, még abből is propaganda videót csinálnak.
Ha csak az orosz drón felvétel lenne az nem nagyon állna meg a mint bizonyíték.
Ha a földön fekvőkön sárga karszalag lenne, az egész haladó világ orosz háborús bűnről cikkezne a kétség legkisebb szikrája nélkül.
És ha a telexesek mentegetik, akkor = rohadtak? Ezt fejtsd ki, légy szíves, hogyan vezetted le. Még az is lehet, hogy igazad van, és akkor én fogok elnézést kérni. Addig viszont erősen elfogult és rosszindulatú fröcsögésnek gondolom.

Egyre ezt erőlteted, pedig te sem tudod, senki nem tudja egyelőre: hogy kivégezték őket. Erre nincs bizonyítékod, és a háromszor linkelt drónvideó sem bizonyítja ezt attól, hogy már háromszor ideraktad különböző helyekről. Csak azt, hogy ellenállás nélkül lőtték le őket, de ez megtörténhetett a hadijog szerint jogszerű helyzetben is. De még egyszer: NEM TUDJUK, TE SEM TUDOD.

Ennyit arról, hogy ki nézi objektíven a dolgokat, amit folyamatosan a szemünkre vetsz.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.25. 05:56 Amivel indult ez a fonal, az volt hogy telexesek mentegetik őket.
Két egymástól teljesen független video van, az egyik ukrán, az ami az elfogást igénytelen zenei alafestessel megmutatta, a másik pedig egy orosz drón által készített amiről a psyops nem tudott.
Így saját maguk ellen csinaltak bizonyítékot, ugyanis a testek elhelyezkedese, a verfoltok, a katonák kora fizikai állapota, egyértelmű teszi, hogy a megadaskor elfoglalt testhelyzetben, ellenállás nélkül végezték ki őket.
Sokat elarul az ukránokrol, hogy egy tömeges kivégzést megvágva, még abből is propaganda videót csinálnak.
Ha csak az orosz drón felvétel lenne az nem nagyon állna meg a mint bizonyíték.
Ha a földön fekvőkön sárga karszalag lenne, az egész haladó világ orosz háborús bűnről cikkezne a kétség legkisebb szikrája nélkül.
P.s.: Nem azzal indult, hanem azzal, hogy "az ukránok kivégeztek 10 orosz katonát". Ez jelent meg legelőször a hírekben.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Én simán el tudom képzelni, sőt, biztos is vagyok benne, hogy mindkét oldalról követnek el bűnös és etikátlan cselekményeket. Ez háború. Azon viszont csodálkozom, hogy mintha ekkora felháborodás vagy diskurzus azon nem lett volna, amikor a lakóház fele eltűnik és olyan civilek is meghalnak, mint a mi szüleink vagy gyerekeink. Nálam pl. jobban kiveri a biztit, mint a megszálló katonák lelövése - hangsúlyozva, hogy az se elfogadható.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.11.25. 12:39 Én simán el tudom képzelni, sőt, biztos is vagyok benne, hogy mindkét oldalról követnek el bűnös és etikátlan cselekményeket.
Az 100%.
Azon megy a harc, hogy ki mutat be (vagy kreál..) többet az ellenség kegyetlenségiből.
nemtokregelni írta: 2022.11.25. 12:39 Azon viszont csodálkozom, hogy mintha ekkora felháborodás vagy diskurzus azon nem lett volna, amikor a lakóház fele eltűnik és olyan civilek is meghalnak, mint a mi szüleink vagy gyerekeink. Nálam pl. jobban kiveri a biztit, mint a megszálló katonák lelövése - hangsúlyozva, hogy az se elfogadható.
Nálam is.
A véletlen mellett simán lehet taktikai gonoszság (szibériai parasztgyerek életében egyszer szétlőhet egy emeletes házat, főleg hogy az a "náciké"..), vagy stratégiai gonoszság (a sebesült civilek erőforrásokat kötnek le, demoralizálnak, stb.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ez ugyan egy 2013-as cikkből való, amit nem linkelek be, mert sajnos tele van az elejétől a végéig olyan utalásokkal, amik a kényelmesnél túlságosan sokkal jobban összecsengenek a mai magyar általános, politikai, meg mindenféle helyzettel, így szerintem kb. ezer év kitiltást kapnék érte a fórumból. De van benne pár mondat, ami nagyon idepasszol. A hely amúgy Örményország (volt, 2013-ban, mint mondtam):

"Egy mondaton belül hallom amúgy nyugatiasan öltöző, tapadós farmeres egyetemista lányoktól, hogy az örmény fiúk nagyon konzervatívak, be akarják őket parancsolni az engedelmes háziasszony szerepébe, és azt, hogy ezek az 50 kilós lánykák, ha tehetnék, atomot dobnának Azerbajdzsánra.

- Mindenkire? - kérdem. - Úgy érted, a kétéves gyerekekre is, meg a hozzád hasonló, Adidas cipős diáklányokra?

- Á, Zsolt, te ezt nem érted. Ezek nem emberek..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.11.25. 13:20 Ez ugyan egy 2013-as cikkből való, amit nem linkelek be, mert sajnos tele van az elejétől a végéig olyan utalásokkal, amik a kényelmesnél túlságosan sokkal jobban összecsengenek a mai magyar általános, politikai, meg mindenféle helyzettel, így szerintem kb. ezer év kitiltást kapnék érte a fórumból. De van benne pár mondat, ami nagyon idepasszol. A hely amúgy Örményország (volt, 2013-ban, mint mondtam):

"Egy mondaton belül hallom amúgy nyugatiasan öltöző, tapadós farmeres egyetemista lányoktól, hogy az örmény fiúk nagyon konzervatívak, be akarják őket parancsolni az engedelmes háziasszony szerepébe, és azt, hogy ezek az 50 kilós lánykák, ha tehetnék, atomot dobnának Azerbajdzsánra.

- Mindenkire? - kérdem. - Úgy érted, a kétéves gyerekekre is, meg a hozzád hasonló, Adidas cipős diáklányokra?

- Á, Zsolt, te ezt nem érted. Ezek nem emberek..."
Minden háborúban igyekeznek démonizálni az ellenséget.

Ld. a hutu-tuszi konfliktusban is "csótányoknak" nevezték a másik felet (=nyilván egy csótány megölése egész más, mint egy emberé), holott ugyanolyan rongyos négerek voltak minketten, és nem csak mi nem tudtuk megkülönböztetni őket, hanem ők sem egymást.
(Az igazolványokban szerepelt a törzsi hovatartozás.)

A Világháborúban minket (illetve kis képzavarral a németeket) is véreskezű hunnak árbázolták.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.11.25. 13:03 Az 100%.
Azon megy a harc, hogy ki mutat be (vagy kreál..) többet az ellenség kegyetlenségiből.



Nálam is.
A véletlen mellett simán lehet taktikai gonoszság (szibériai parasztgyerek életében egyszer szétlőhet egy emeletes házat, főleg hogy az a "náciké"..), vagy stratégiai gonoszság (a sebesült civilek erőforrásokat kötnek le, demoralizálnak, stb.)
Ez nem így megy, hogy szibériai parasztgyerek szétlő egy házat, mert az jól esik neki.
Ahol a ők ágyúznsk ott kb. vállmagasságnál nincs nagyobb ház, mert az előtt nincs roham. .
Amiről az ukránok beszelnek az saját legvedelemük pusztítása.
Pl. még egy olyan videót nem láttam ahol az oroszok S300 földi célra használták volna pedig az összes eszkozeiket mutogatják indításnál.
Most derült ki az is hogy egy szeptemberben telibe vert ház amerikai HARM találata volt.
Az oroszok relatíve kevés eszközzel támadnak ezekkel pedig nem futja civil célokra is.
Ha mégis akkor viszont szépen ki szokott derülni, az ahogy az ENSZ jelentés írt róla, humán pajzs volt mondjuk a zsoldos parancsnokság felett.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.11.25. 17:48 Ahol a ők ágyúznsk ott kb. vállmagasságnál nincs nagyobb ház, mert az előtt nincs roham. .
....
Az oroszok relatíve kevés eszközzel támadnak ezekkel pedig nem futja civil célokra is.
Szia,

Ez szep, igy egy hozzaszolasban. :-)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2022.11.25. 18:25 Szia,

Ez szep, igy egy hozzaszolasban. :-)

Bel
Vlagyimir Vlagyimirovics egy gyönyörű frizurájú kopasz férfiszépség!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Timot »

aksurv írta: 2022.11.25. 17:48 Ez nem így megy, hogy szibériai parasztgyerek szétlő egy házat, mert az jól esik neki.
Ahol a ők ágyúznsk ott kb. vállmagasságnál nincs nagyobb ház, mert az előtt nincs roham. .
Amiről az ukránok beszelnek az saját legvedelemük pusztítása.
Pl. még egy olyan videót nem láttam ahol az oroszok S300 földi célra használták volna pedig az összes eszkozeiket mutogatják indításnál.
Most derült ki az is hogy egy szeptemberben telibe vert ház amerikai HARM találata volt.
Az oroszok relatíve kevés eszközzel támadnak ezekkel pedig nem futja civil célokra is.
Ha mégis akkor viszont szépen ki szokott derülni, az ahogy az ENSZ jelentés írt róla, humán pajzs volt mondjuk a zsoldos parancsnokság felett.
Így szép, csakis elfogulatlanul és tényszerűen mint te.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Timot írta: 2022.11.25. 19:37 Így szép, csakis elfogulatlanul és tényszerűen mint te.
Nos kb. en vagyok az egyetlen itt aki elfogulatlan. Ez a ruszkik háborúja, nem a miénk.
És egyik se jobb a másiknál a mi szempontunkbol.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.26. 09:21 Nos kb. en vagyok az egyetlen itt aki elfogulatlan. Ez a ruszkik háborúja, nem a miénk.
És egyik se jobb a másiknál a mi szempontunkbol.
Ne erőltesd. Ami nem megy, azt jobb elengedni, mert nem tudsz jól kijönni belőle... :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.26. 13:02 Ne erőltesd. Ami nem megy, azt jobb elengedni, mert nem tudsz jól kijönni belőle... :D
Ja azóta az ENSZ emberjogi biztosa is a kivégzéseket valószínűsíti.
Akarsz róla beszélni. hogy ki is független a mainstream véleményektol?
Nekem egyik brigád se rokonszenves csak az egyik a Dnyeper tulsó oldalán van innen 900 kmre, a másik meg a Tisza masik partján. Ami nagyon nem mindegy, mert különbség az nincs köztük.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.11.25. 18:39 Vlagyimir Vlagyimirovics egy gyönyörű frizurájú kopasz férfiszépség!
Ez pontosan így van, aki nem így gondolja azt várja a 101-es szoba a Szeretetminisztériumban!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.11.26. 09:21 Nos kb. en vagyok az egyetlen itt aki elfogulatlan. Ez a ruszkik háborúja, nem a miénk.
És egyik se jobb a másiknál a mi szempontunkbol.
Jah, egyetértek.
A suliban a nagydarab gyerek (aki korábban minket is elvert már) nekiment egy kisebbnek, aki szintén g.eciskedett már velünk.
Most a szüleink biztonságos kocsijából (NATO) nézzük a bunyójukat.
A nagyobb gyerek kést hord (atomfegyver), de tudja, hogy ha azt használná, akkor kicsapnák a suliból. A kisebbik gyerekek is volt korábban kése, de nekiadta a nagynak mert az megígérte hogy nem fogja bántani.

Hogy min rágott be a nagy.. a kisebb arra a székre ült, amin a nagy szokott ülni, persze ettől a "szokott"-tól ez még nem a nagy széke, de sokak szerint jobb nem balhézni vele, hagyjuk rá.

/Amúgy ma van Ukrajnában a Holodomor emléknapja./
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.26. 14:17 Ja azóta az ENSZ emberjogi biztosa is a kivégzéseket valószínűsíti.
Akarsz róla beszélni. hogy ki is független a mainstream véleményektol?
Nekem egyik brigád se rokonszenves csak az egyik a Dnyeper tulsó oldalán van innen 900 kmre, a másik meg a Tisza masik partján. Ami nagyon nem mindegy, mert különbség az nincs köztük.
Idézd be, kérlek, hogy hol állítottam, hogy márpedig ez ha törik, ha szakad, semmi módon nem lehetett kivégzés.

Szerintem, ha jól emlékszem, csak azt mondtam, hogy NEM TUDJUK, te sem, mi sem, így nem áll meg az állításod, hogy márpedig ez de, nagyon-nagyon csak kivégzés lehetett.

De mint mondtam, engedd inkább el, neked is könnyebb lesz, ha nem kell állandóan olyasmiről lebeszélni minket, amit egyébként nem gondolunk. :)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.11.26. 15:13 Jah, egyetértek.
A suliban a nagydarab gyerek (aki korábban minket is elvert már) nekiment egy kisebbnek, aki szintén g.eciskedett már velünk.
Most a szüleink biztonságos kocsijából (NATO) nézzük a bunyójukat.
A nagyobb gyerek kést hord (atomfegyver), de tudja, hogy ha azt használná, akkor kicsapnák a suliból. A kisebbik gyerekek is volt korábban kése, de nekiadta a nagynak mert az megígérte hogy nem fogja bántani.

Hogy min rágott be a nagy.. a kisebb arra a székre ült, amin a nagy szokott ülni, persze ettől a "szokott"-tól ez még nem a nagy széke, de sokak szerint jobb nem balhézni vele, hagyjuk rá.

/Amúgy ma van Ukrajnában a Holodomor emléknapja./
Szerintem meg más a sztori.
A kisebbik aki pont olyan szemét a még kisebbekkel, mint a nagyobbik, össze állt az új galerivel (NATO) és azt hitte hogy innen már minden szabad neki.
Rugdosta a nagyobbik öcsét és rugdosta mi öcsénket is.
Benezte mert nagyobbik bevert neki egyet és most galeritől várja segítséget.
A galeri meg dobálja be neki a keseket, bokszereket, de bunyozni nem mer, mert fosik a nagytol.
Mi pedig állunk az iskolaudvaron és eszünk ágában sincs részt venni a bunyóban, mert egyik résztvevő se haverunk és mindegyik bullyngolt már minket.

Ez nem a jó és a rossz háborúja, hanem egy háború. A szomszédban.
Majd akkor moralizaljatok, ha Baloga meg a hasonlók Kárpátalján is elkezdik azt amit Dombaszban csinaltak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.26. 21:24 Szerintem meg más a sztori.
A kisebbik aki pont olyan szemét a még kisebbekkel, mint a nagyobbik, össze állt az új galerivel (NATO) és azt hitte hogy innen már minden szabad neki.
Rugdosta a nagyobbik öcsét és rugdosta mi öcsénket is.
Benezte mert nagyobbik bevert neki egyet és most galeritől várja segítséget.
A galeri meg dobálja be neki a keseket, bokszereket, de bunyozni nem mer, mert fosik a nagytol.
Mi pedig állunk az iskola udvaron és eszünk ágában sincs részt venni a bunyóban, mert egyik résztvevő se haverunk és mindegyik bullyngolt már minket.

Ez nem a jó és a rossz háborúja, hanem egy háború. A szomszédban.
Majd akkor moralizaljatok, ha Baloga meg a hasonlók Kárpátalján is elkezdik azt amit Dombaszban csinaltak.
Elvesztettem a fonalat, segíts kicsit. Hol van a történetben 2014, a Krím annektálása, annak ellenére, hogy a nagyobbik többször is elismerte, hogy az a kisebbiké, de azután mégis elvette tőle erővel?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.26. 21:32 Elvesztettem a fonalat, segíts kicsit. Hol van a történetben 2014, a Krím annektálása, annak ellenére, hogy a nagyobbik többször is elismerte, hogy az a kisebbiké, de azután mégis elvette tőle erővel?
Lehetne arról is csinálni.
A Krím konkrétan az ukránok sara.
Az ukránok felmondtak a szevasztopoli flottaszerződést, amivel elvettek az oroszoktol az egyetlen melegvizi kikötőjuket és legfontosabb hadikikötőjuket, mindezt egy 90% oroszok lakta területen amiért tízezer számra haltak meg oroszok a háborúk során. Ráadásul az oroszok szerint esélyes volt az usa megszerezi.
Ha Szevasztopol v. más ukrán kikötő usa tamaszpont lesz akkor gyakorlatilag megszerezi az Usa a Fekete-tenger feletti uralmat, és Oroszország teljesen sebezhető lesz. Mindezt Maidan után amikor az Usa elkezdte nyíltan a paszátszelet fújni Ukrajnaban.
Hogy miért reagáltak így elég arra gondolni, mivel járna ha Kuba felmondana egyoldalúan az amúgy amerikaiak szerint örökre felmondhatlan! (mert nekik erre is joguk van) Guatanamo kikötő szerződést, és lenne esélye, hogy az oroszok v. kínaiak szerzik meg.
Pont ugyanezzel.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2022.11.23. 17:11
aksurv írta: 2022.11.23. 17:11 Kicsit túl értékeled A NATOt. Konkretan fosnak az oroszoktol.
Ha ez igaz lenne, nem lenne semmilyen támogatás Ukrajnának. A NATO megdöbbent, hogy mennyire leszerepelt a muszka. Mi lett a 2008-as haderőreformjukkal? Hol a parádékon mutogatott modern technika, felszerelés? Stb...😎
aksurv írta: 2022.11.23. 17:11 Ha a ruszkikkal komolyan beindulna meccs még atom nélkül is ezrével mennének a koporsók haza.
Már így is ezrével mennek haza a koporsók... Oroszországba. A maradékot meg szeméttelepen hamvasztják el.
Csökkent képességű HARM-okkal rojtosra lőtték a felderítésüket, kommunikációjukat. 12-16 HIMARS indító miatt (is), a Dnyeper bal partjára szorultak. 😎
aksurv írta: 2022.11.23. 17:11 ha a speznaz lenne az ellenállás
Tényleg, hol vannak? Az események folyására láthatóan nincs befolyásuk.😎
Sikerese partizántevékenység csak ott lehetséges, ahol van támogatás a helyiektől. Ha van aki bújtasson, etessen, félrevezesse az üldözőket.
Ismerve az orosz korrupció mértékét, az történne mint az iraki Különleges Köztársasági Gárdával. A kezükbe nyomott, zöldhasúval teli aktatáskával lelépnek.🤣
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

qqriq írta: 2022.11.24. 07:40 utolso video az oldalon.
“It looks like most of them were shot in the head,” Dr. Rohini Haar, a forensic expert and faculty member at the University of California at Berkeley’s School of Public Health, said in an interview. “There are pools of blood. That indicates that they were just left there dead. There appears to have been no effort to pick them up or help them.”
https://www.nytimes.com/2022/11/20/worl ... raine.html
Tehát úgy tűnik, hogy fejlövés. És nem tarkólövés.😎
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

qqriq írta: 2022.11.24. 11:51 aki fegyvertelen, mozdulatlan, hason fekvo katona fejere celoz mert melleny van rajta az kivegez...
nincs mit szepiteni.
https://en.wikipedia.org/wiki/Perfidy
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2022.11.26. 23:16 Tehát úgy tűnik, hogy fejlövés. És nem tarkólövés.😎
Gondolom még nem láttál ilyet, hogy ezen recskazol.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2022.11.26. 23:15 Ha ez igaz lenne, nem lenne semmilyen támogatás Ukrajnának. A NATO megdöbbent, hogy mennyire leszerepelt a muszka. Mi lett a 2008-as haderőreformjukkal? Hol a parádékon mutogatott modern technika, felszerelés? Stb...😎



Már így is ezrével mennek haza a koporsók... Oroszországba. A maradékot meg szeméttelepen hamvasztják el.
Csökkent képességű HARM-okkal rojtosra lőtték a felderítésüket, kommunikációjukat. 12-16 HIMARS indító miatt (is), a Dnyeper bal partjára szorultak. 😎



Tényleg, hol vannak? Az események folyására láthatóan nincs befolyásuk.😎
Sikerese partizántevékenység csak ott lehetséges, ahol van támogatás a helyiektől. Ha van aki bújtasson, etessen, félrevezesse az üldözőket.
Ismerve az orosz korrupció mértékét, az történne mint az iraki Különleges Köztársasági Gárdával. A kezükbe nyomott, zöldhasúval teli aktatáskával lelépnek.🤣
A sztálini diktatúra a világ legszörnyűbb diktatúraja volt, ennek ellenére kétmillió partizan volt.
Az egészet az NKVD ellenőrízte a képzést és állomány jelentős részét pedig az akkor már létező orosz hadosztály meretű eje erők katonái adták.
De nyilván az oroszok minden vágya az amerikai demokrácia export és nem harcolnának a megszállók ellen.
Érdekes az NATO támogatást élvező ukrán hadsereg nem tudta visszafoglani a Dombaszt pedig csak rongyos szeparatistak védték, ha két ukrán megye nem ment biztos könnyebb lesz Oroszországban.
Ja es szólok Irakban és Afganisztánban is elvesztették a háborút.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.11.26. 23:39 A sztálini diktatúra a világ legszörnyűbb diktatúraja volt, ennek ellenére kétmillió partizan
...lett, miután látták hogy mit művelnek az Einsatzgruppék az elfoglalt területeken.
Ukrajnában először sok helyen ugyebár ünnepelve, felszabadítóként fogadták a németeket.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.11.26. 23:58 ...lett, miután látták hogy mit művelnek az Einsatzgruppék az elfoglalt területeken.
Ukrajnában először sok helyen ugyebár ünnepelve, felszabadítóként fogadták a németeket.
Amik egyébként az ukránok és baltiak közreműködésével működtek.
Lattam róluk dok. filmet. Egy litván fickó szépen elmeselte hogy lőtte agyon zsidók ezreit, de sajnálta őket ezért pontosan célzott.
Többek között emiatt sincs Izrael oda Ukrajna támogatásáért, mert ott is ez ment.
Ráadasul a náci nosztalgia nem csak Ukrajnában de baltiaknal is nagyon erős.
Tehát az a partizán mozgalom szovjet volt nem ukrán v. más. A belépőket pedig az NKVD ellenőrizte a szokásos brutális módján a csapatokat pedig Sztavka irányította.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2022.11.26. 23:58 ...lett, miután látták hogy mit művelnek az Einsatzgruppék az elfoglalt területeken.
Ukrajnában először sok helyen ugyebár ünnepelve, felszabadítóként fogadták a németeket.
+1
Az egyik nagyapám a keleti fronton partizánvadászként szolgált egy darabig. A háborúnak arról a részéről soha nem volt hajlandó mesélni semmit se, pedig a frontról és a fogságról később sokat sztorizott. Csak annyit mondott: "vagy én, vagy ők".
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.26. 23:28 Gondolom még nem láttál ilyet, hogy ezen recskazol.
Magas színvonalú vitakultúra, gratulálok.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.26. 21:53 Lehetne arról is csinálni.
A Krím konkrétan az ukránok sara.
Az ukránok felmondtak a szevasztopoli flottaszerződést, amivel elvettek az oroszoktol az egyetlen melegvizi kikötőjuket és legfontosabb hadikikötőjuket, mindezt egy 90% oroszok lakta területen amiért tízezer számra haltak meg oroszok a háborúk során. Ráadásul az oroszok szerint esélyes volt az usa megszerezi.
Ha Szevasztopol v. más ukrán kikötő usa tamaszpont lesz akkor gyakorlatilag megszerezi az Usa a Fekete-tenger feletti uralmat, és Oroszország teljesen sebezhető lesz. Mindezt Maidan után amikor az Usa elkezdte nyíltan a paszátszelet fújni Ukrajnaban.
Hogy miért reagáltak így elég arra gondolni, mivel járna ha Kuba felmondana egyoldalúan az amúgy amerikaiak szerint örökre felmondhatlan! (mert nekik erre is joguk van) Guatanamo kikötő szerződést, és lenne esélye, hogy az oroszok v. kínaiak szerzik meg.
Pont ugyanezzel.
Akkor még arról mondd meg a frankót, ha már ennyire otthon vagy a témában, hogy ahogyan ott állunk az udvaron és nezzük a bunyót az első sorból, annak az elég biztos tudatában, hogy ha a nagyobbik győz, simán mi lehetünk a következő, akkor miért rugdaljuk bokán és próbáljuk elgáncsolni a többi srácot, akik a mondott kést, boxert próbálják odadobni a kisebbiknek?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igazad van, gondolom neked se lenne mindegy hogy tarkon vagy fejbe lonek :shock:
de a kepeket elnezve hason fekvo embert akinek a fejen kevlar sisak vanik eleg nehez arcon(az is fej) vagy halantekon(az is fej) loni...
Laserbeak írta: 2022.11.26. 23:16 Tehát úgy tűnik, hogy fejlövés. És nem tarkólövés.😎
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.27. 11:19 igazad van, gondolom neked se lenne mindegy hogy tarkon vagy fejbe lonek :shock:
de a kepeket elnezve hason fekvo embert akinek a fejen kevlar sisak vanik eleg nehez arcon(az is fej) vagy halantekon(az is fej) loni...
De bárhol máshol is elég nehéz meglőni, lévén mellény is van rajtuk. Vagyis egy elkaszált sorozatlövés és egy fejre célzott egyes lövés között csak ott, a helyszínen, közelről megvizsgálva lehet különbséget tenni.

Pont ezért nem bizonyít semmit a drónvideó - se pro, se kontra.

Egyet bizonyít: hogy nem tudjuk, és nem tudjuk eldönteni sem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.27. 11:11 Magas színvonalú vitakultúra, gratulálok.
Ha látsz videót ahol ukránok egymás után szó szoros értelmében darabokra lövik földön fekvő hadifoglyok fejét, nem fogod vicces tekinteni az hogy valaki szmájlival fejlovésről vagy tarkólövésről humorkodik.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.27. 11:15 Akkor még arról mondd meg a frankót, ha már ennyire otthon vagy a témában, hogy ahogyan ott állunk az udvaron és nezzük a bunyót az első sorból, annak az elég biztos tudatában, hogy ha a nagyobbik győz, simán mi lehetünk a következő, akkor miért rugdaljuk bokán és próbáljuk elgáncsolni a többi srácot, akik a mondott kést, boxert próbálják odadobni a kisebbiknek?
Mint ahogy lehetünk mi a következők a kisebbiknek is, ha az akár győz, akár veszít, mert ő lakik arra amerre mi járunk haza.

Mivel is áruljuk el többieket, mert ebben a szarban nem akarunk részt venni?
Mivel lesz jobb a dolog, ha sikerül a két fél közötti verekedést totális harcá emelni ahol a teljes kémia szertár felrobban és az összes diák meghal?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.11.27. 16:53 Mivel is áruljuk el többieket
Szia,

Ami publikus: akadalyozzuk a NATO boviteset, hogy a 2 ellenseges orszagot kivul tartsuk a szervezeten.

Gyk. a Svedorszag es a Finnorszag az a ket orszag, akiket most ellensegge teszunk.

Szamomra erosen kerdeses, hogy a jovoben mennyire lesznek potalkatreszek a Gripenekhez, ha komolyan rajuk kenyszeritjuk, hogy ok az ellensegeink.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.11.27. 16:59 Szia,

Ami publikus: akadalyozzuk a NATO boviteset, hogy a 2 ellenseges orszagot kivul tartsuk a szervezeten.

Gyk. a Svedorszag es a Finnorszag az a ket orszag, akiket most ellensegge teszunk.

Szamomra erosen kerdeses, hogy a jovoben mennyire lesznek potalkatreszek a Gripenekhez, ha komolyan rajuk kenyszeritjuk, hogy ok az ellensegeink.

Bel
Ennek semmi köze nincs Ukrajnához.
Ez az Eus pénzekről szól.
Ott pedig minden erős lap kell, mert a snajdig úriemberek cinkkelt lapokkal játszanak.
Lasd a szavazás sorrendjének meghatározása.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.11.27. 16:59 Szia,

Ami publikus: akadalyozzuk a NATO boviteset, hogy a 2 ellenseges orszagot kivul tartsuk a szervezeten.

Gyk. a Svedorszag es a Finnorszag az a ket orszag, akiket most ellensegge teszunk.

Szamomra erosen kerdeses, hogy a jovoben mennyire lesznek potalkatreszek a Gripenekhez, ha komolyan rajuk kenyszeritjuk, hogy ok az ellensegeink.

Bel
Szia Bel!

Számomra egyértelmű, hogy Svéd-, és Finnrszágot fel KELL venni az EU-ba.
Civilizált európai ország mindkettő (khm, Ukrajnával ellentétben), és katonailag is erősítik a NATO-t, ld svéd légierő.

Oké, tehát meg kell szavaznunk a felvételüket, de hogy tudunk nyerni ezen valamit?
Szerintem úgy, hogy elsőnek (vagy az elsők között) járulunk hozzá a NATO tagságukhoz.
Akkor az marad meg, hogy "de rendesek a magyarok, elsők voltak a felvételünknél.."

Ehelyett mit teszük?
Elkezdünk g.eciskedni, mint ha Romániáról lenne szó - velük szemben is bunkóság lenne, na de miért tartunk be a svédeknek? A finneknek..?

Kis csóró ország vagyunk, amit felvettek az elegáns klubba (EU, NATO), és ahelyett, hogy az ő értékrendjüket követnénk, lázadozunk, zsarolunk, és belülről bomlasztunk.

Ilyenkor örülök, hogy kissé nehézkes az EU, mert én a helyükben úgy vágnám ki Magyarországot, hogy meg sem állna a keleti türk - kipcsák "testvérekig".

Engem nagyon taszítanak a diktatórikus orosz módszerek, hogy csak úgy "eltűnnek" emberek, kiesnek az ablakon, meg öngyilkosok lesznek (5x hasba lövik magukat 4db Makarovval).
Meg a nyilvánvaló hazugságok, hogy háborút indítanak de az nem háború, hanem "különleges katonai művelet", vagy mint pl. hogy nem ismerték be a Moszkva elsűlyesztését, hanem "véletlen baleset"-re hivatkoztak (de azért hátrább vonták a többi hajót..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 16:48 Ha látsz videót ahol ukránok egymás után szó szoros értelmében darabokra lövik földön fekvő hadifoglyok fejét, nem fogod vicces tekinteni az hogy valaki szmájlival fejlovésről vagy tarkólövésről humorkodik.
Így van. És? Hogyan kapcsolódik ez a konkrét megjegyzésemhez?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 16:53 Mint ahogy lehetünk mi a következők a kisebbiknek is, ha az akár győz, akár veszít, mert ő lakik arra amerre mi járunk haza.

Mivel is áruljuk el többieket, mert ebben a szarban nem akarunk részt venni?
Mivel lesz jobb a dolog, ha sikerül a két fél közötti verekedést totális harcá emelni ahol a teljes kémia szertár felrobban és az összes diák meghal?
Nem tudom, mit szívsz, de adj nekünk is belőle, jó szer!

Az ukránok nem indulnak el ellenünk, mert véd minket a NATO, és ezt ők is tudják.

Amúgy meg hogyan is lesz "mert ebben a szarban nem akarunk részt venni" pl. abból, hogy Kirill pátriárkát kivetettük a szankciós csomagból, addig pedig egyedüiként az EU-ból blokkolva annak elfogadását?

Mert ez így nekem nagyon nem "mert ebben a szarban nem akarunk részt venni", ráadásul nekem úgy tűnik, hogy erősvést nem az EU többség véleménye szerint való volt a dolog, de javíts ki, ha tévednék...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 17:29 Ennek semmi köze nincs Ukrajnához.
Ez az Eus pénzekről szól.
Ott pedig minden erős lap kell, mert a snajdig úriemberek cinkkelt lapokkal játszanak.
Lasd a szavazás sorrendjének meghatározása.
Á, nem, tényleg semmi... :D :D :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

(Bocs, természetesen nem az EU-ba kell felvenni őket, hanem a NATO-ba..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Több cikk is napvilágot látott mostanában, ami szerint az oroszok eredetileg Japánt akarták megtámadni még 2021-ben, aztán végül mégis Ukrajna mellett döntöttek.

https://www.google.com/amp/s/www.newswe ... 33%3famp=1

Ezt egyelőre a Newsweek hozta le, innen vette at mindenki más.
Azért én várok arra hogy ezt a sztorit mérvadó szakértők megszakértsék, első blikkre nekem ez elég meredeknek tűnik.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.11.27. 21:40 Több cikk is napvilágot látott mostanában, ami szerint az oroszok eredetileg Japánt akarták megtámadni még 2021-ben, aztán végül mégis Ukrajna mellett döntöttek.

https://www.google.com/amp/s/www.newswe ... 33%3famp=1

Ezt egyelőre a Newsweek hozta le, innen vette at mindenki más.
Azért én várok arra hogy ezt a sztorit mérvadó szakértők megszakértsék, első blikkre nekem ez elég meredeknek tűnik.
+1
Nekem megdöbbentő lenne, ha az oroszok megtámadnák Japánt.. ott milyen Krímet találnának ki? Kuril-szigetek?
Azokat már elvették.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.11.27. 18:05

Ehelyett mit teszük?
Elkezdünk g.eciskedni, mint ha Romániáról lenne szó - velük szemben is bunkóság lenne, na de miért tartunk be a svédeknek? A finneknek..?

Kis csóró ország vagyunk, amit felvettek az elegáns klubba (EU, NATO), és ahelyett, hogy az ő értékrendjüket követnénk, lázadozunk, zsarolunk, és belülről bomlasztunk.

Ilyenkor örülök, hogy kissé nehézkes az EU, mert én a helyükben úgy vágnám ki Magyarországot, hogy meg sem állna a keleti türk - kipcsák "testvérekig".
Vlagyimir Vlagyimirovics ezt adta ukázba, tehát ezt csináljuk. Petiminiszter is volt kint nemrég eligazításon.
Gyakorlatilag teljesen Putyin érdekei szerint cselekszünk az egész euroatlanti tömbbel szemben, egy megtámadott országot akadályozunk ahogy lehet, az agresszor előnyére.
Teleki Pál sorai ma is érvényesek: szószegők lettünk, hullarablók, a legpocsékabb nemzet.

(Nemrég több napot töltöttem el egy nemzetközi konferencián, lengyel cseh román spanyol stb. résztvevőkkel. Nem semmi ami kijött belőlük pár pohár után a magyarokkal kapcsolatban. Egész Európa undorodik attól amit csinálunk, gyakorlatilag.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.27. 19:58 Á, nem, tényleg semmi... :D :D :D
Szerinted miről szól másról?
Segít abban hogy tudjak a pl. finn jóemberek , hogy hova kell az x a pénzeknél, mert ha kibasznak velünk lehet hogy mi is kibaszunk velük.
Ennyi az egész, kár bele többet látni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.27. 19:57 Nem tudom, mit szívsz, de adj nekünk is belőle, jó szer!

Az ukránok nem indulnak el ellenünk, mert véd minket a NATO, és ezt ők is tudják.

Amúgy meg hogyan is lesz "mert ebben a szarban nem akarunk részt venni" pl. abból, hogy Kirill pátriárkát kivetettük a szankciós csomagból, addig pedig egyedüiként az EU-ból blokkolva annak elfogadását?

Mert ez így nekem nagyon nem "mert ebben a szarban nem akarunk részt venni", ráadásul nekem úgy tűnik, hogy erősvést nem az EU többség véleménye szerint való volt a dolog, de javíts ki, ha tévednék...
Igen egy Szomália szintjén bukott allam azov jellegű bandáit nagyon fogja érdekelni hogy NATO mit csinál.
Bevonul BHD játszani?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.11.27. 21:40 Több cikk is napvilágot látott mostanában, ami szerint az oroszok eredetileg Japánt akarták megtámadni még 2021-ben, aztán végül mégis Ukrajna mellett döntöttek.

https://www.google.com/amp/s/www.newswe ... 33%3famp=1

Ezt egyelőre a Newsweek hozta le, innen vette at mindenki más.
Azért én várok arra hogy ezt a sztorit mérvadó szakértők megszakértsék, első blikkre nekem ez elég meredeknek tűnik.
Nagy karriert fognak Hollywoodban befutni az ukránok a háború után, mert fantáziájuk az van.
Mivel, és miért támadtak volna meg?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.11.27. 21:49 Vlagyimir Vlagyimirovics ezt adta ukázba, tehát ezt csináljuk. Petiminiszter is volt kint nemrég eligazításon.
Gyakorlatilag teljesen Putyin érdekei szerint cselekszünk az egész euroatlanti tömbbel szemben, egy megtámadott országot akadályozunk ahogy lehet, az agresszor előnyére.
Teleki Pál sorai ma is érvényesek: szószegők lettünk, hullarablók, a legpocsékabb nemzet.

(Nemrég több napot töltöttem el egy nemzetközi konferencián, lengyel cseh román spanyol stb. résztvevőkkel. Nem semmi ami kijött belőlük pár pohár után a magyarokkal kapcsolatban. Egész Európa undorodik attól amit csinálunk, gyakorlatilag.)
Ne menj ilyen szar helyre. Egyébként rövid a válasz.
Nem a barátaink és pont annyira szeretjük őket mint a másik ruszkikat.
Egy román meg főleg ne ugasson hogy miért nem szeretjük az ukránokat. Pont azért amiért őket se.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:08 Nagy karriert fognak Hollywoodban befutni az ukránok a háború után, mert fantáziájuk az van.
Mivel, és miért támadtak volna meg?
Nem tudom, de egy nagy nyugati stratégiai kutató intézet már le is modellezte az orosz-japán háborút, ami valahogy így nézne ki:

:lol: :lol: :lol:

https://youtu.be/TqZoOXELWYg
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Timot »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:16 Ne menj ilyen szar helyre. Egyébként rövid a válasz.
Nem a barátaink és pont annyira szeretjük őket mint a másik ruszkikat.
Egy román meg főleg ne ugasson hogy miért nem szeretjük az ukránokat. Pont azért amiért őket se.
Európa undorodik tőlünk, ez a helyzet lehet el kellene gondolkodnod ezen, az hogy te nem szeretsz senkit csak a kedves oroszaid az a te döntésed de én meg inkább Amerikai gyarmat lennék ha muszáj, kellemesebb ott élni mint egy orosz gyarmaton.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Timot írta: 2022.11.27. 22:44 Európa undorodik tőlünk, ez a helyzet lehet el kellene gondolkodnod ezen, az hogy te nem szeretsz senkit csak a kedves oroszaid az a te döntésed de én meg inkább Amerikai gyarmat lennék ha muszáj, kellemesebb ott élni mint egy orosz gyarmaton.
Tenyleg ez a két opció van hogy melyiknek lehetünk gyarmata és ha igen lesznek szívesek megengedni hogy alázatosan jelentkezünk csicskanak?
Tudok, én meg egyiknek se szeretnék, ugyanis nem véletlenül utalják Latin Amerikaban a gringokat
Mi pedig voltunk eleget gyarmat.
Ha háborúzni akarnak egymással tegyék.
Alaszka Kamcsatka viszonylatban.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:02 Szerinted miről szól másról?
Segít abban hogy tudjak a pl. finn jóemberek , hogy hova kell az x a pénzeknél, mert ha kibasznak velünk lehet hogy mi is kibaszunk velük.
Ennyi az egész, kár bele többet látni.
Egészen biztos, hogy az orosz támadás hírére a finn meg svéd külügyminiszter és miniszterelnük első gondolata az volt, hogy na, akkor uccu belépni a NATO-ba, hogy azután a magyarok jó helyre tegyék az X-et...?

Vagy nem igazán értem, mit magyarázol.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:05 Igen egy Szomália szintjén bukott allam azov jellegű bandáit nagyon fogja érdekelni hogy NATO mit csinál.
Bevonul BHD játszani?
Ha egy Azov jellegű banda öntevékenyen nekiáll .hu bármit csinálni, akkor is jön a NATO segíteni, csak még az ukránok is tárt karokkal fogadják őket, amikor hazafelé mennének.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:08 Nagy karriert fognak Hollywoodban befutni az ukránok a háború után, mert fantáziájuk az van.
Mivel, és miért támadtak volna meg?
Szeritnem a haditengerészetük és a légierő sem megvetendő, még ha nem is az a hűdehajde, amilyennek nemrég még hittük. De darabra elég sok van még mindig belőlük. De mindegy, ez egy képzelt scenárió, foglalkozzunk inkább azzal, ami télnylegesen történik. Elég baj az nekünk magában.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:53 Tenyleg ez a két opció van hogy melyiknek lehetünk gyarmata és ha igen lesznek szívesek megengedni hogy alázatosan jelentkezünk csicskanak?
Tudok, én meg egyiknek se szeretnék, ugyanis nem véletlenül utalják Latin Amerikaban a gringokat
Mi pedig voltunk eleget gyarmat.
Ha háborúzni akarnak egymással tegyék.
Alaszka Kamcsatka viszonylatban.
Ja. Lehet a két szék között a pad alá esni is. Nyilván az a legjobb hely, mert bár éhenhalunk, elmondhatjuk, hogy szabadon* tesszük ezt.

* Kivéve az orosz energiafüggőséget, meg a gyevi bírót...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 07:33 Egészen biztos, hogy az orosz támadás hírére a finn meg svéd külügyminiszter és miniszterelnük első gondolata az volt, hogy na, akkor uccu belépni a NATO-ba, hogy azután a magyarok jó helyre tegyék az X-et...?

Vagy nem igazán értem, mit magyarázol.
Addig nem lesznek tagok amíg mi és törökök nem bolintunk, mi pedig akkor fogunk ha jön a pénz.
Szép dolog? Nem. De a szép dolgokon már rég túl vagyunk.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 07:35 Ha egy Azov jellegű banda öntevékenyen nekiáll .hu bármit csinálni, akkor is jön a NATO segíteni, csak még az ukránok is tárt karokkal fogadják őket, amikor hazafelé mennének.
Egy azov típusú banda ellen harcolni Irak2 lenne, csak amerikai képzettségű és fegyverzetu lázadók ellen ami nagy embervesztesseggel járna. Biztos nagy lenne a tolongás a misszió iránt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 07:49 Addig nem lesznek tagok amíg mi és törökök nem bolintunk, mi pedig akkor fogunk ha jön a pénz.
Szép dolog? Nem. De a szép dolgokon már rég túl vagyunk.
Az lenne kb. az utolsó pár Euro, amit az EU nekünk küldene. Bár szerintem ebben a helyzetben már az is játszana az EU részéről, hogy beígéri, megszavazzuk, azután kitalálnak valamit, és mégsem fizetnek.

Hogy téged idézzelek: "Szép dolog? Nem. De a szép dolgokon már rég túl vagyunk."

:-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2022.11.28. 07:59-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 07:37 Szeritnem a haditengerészetük és a légierő sem megvetendő, még ha nem is az a hűdehajde, amilyennek nemrég még hittük. De darabra elég sok van még mindig belőlük. De mindegy, ez egy képzelt scenárió, foglalkozzunk inkább azzal, ami télnylegesen történik. Elég baj az nekünk magában.
A világ legkönnyebben dolga lenne a 144 milliós Oroszországnak a 125 milliós csúcstechnologiaval rendelkező Japán szigeteket megszallni.
Sehol nincsenek a japán és amerikai flottaval szemben.
Ami lehet pár kőpuszta apró sziget elfoglalása, csak annak meg a világon semmi értelme sincs.
Úgy tűnik nem lehet akkora baromságot mondani a háborúval kapcsolatban amit valaki ne higgyen el.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 07:57 Az lenne kb. az utolsó pár Euro, amit az EU nakünk küldene. Onnantól kezdve már csak a pad alá mehetünk, meg az oroszok kebelére. Egyelőre - szerencsére - még nem tart ott a központosított pártállami agymosás (köztévé és társai), hogy ezt az opciót többen kedveljék, mint az EU-t, bár még eljöhez ez az idő.
Nos pont az eu trukkozesere túszok a skandik.
Egyébként pedig ha nincs pénz onnantól vétó lenne mindenre is. A lengyelek már így is hajlanak rá. Nem véletlenül megy a nyivakolás a többségi döntéshozatalon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.11.28. 08:02-kor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 07:58 A világ legkönnyebben dolga lenne a 144 milliós Oroszországnak a 125 milliós csúcstechnologiaval rendelkező Japán szigeteket megszallni.
Sehol nincsenek a japán és amerikai flottaval szemben.
Ami lehet pár kőpuszta apró sziget elfoglalása, csak annak meg a világon semmi értelme sincs.
Úgy tűnik nem lehet akkora baromságot mondani a háborúval kapcsolatban amit valaki ne higgyen el.
Ez soha nem volt kérdés, de azt kérdezted, hogy mivel és miért támadnák meg őket, erre válaszoltam (részben).

Van nekik mivel. Az más kérdés, hogy véres fejjel takarodnának utána haza, mikor orrba verik őket.

A miértre meg költői a válasz: miért ne? Ukrajna ellen is kb. ez a legmegalapozottabb indok, már 2014 óta.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 08:00 Nos pont az eu trukkozesere túszok a skandik.
Egyébként pedig ha nincs pénz onnantól vétó lenne mindenre is. A lengyelek már így is hajlanak rá. Nem véletlenül megy a nyivakolás a többségi döntéshozatalon.
Az EU alapvetően abban a hiszemben épült, hogy aki belép, az alapvetően a közösségért, együtt szeretne valamit csinálni benne, különösen, ha nettó haszonélvezője a többiek gazda(g)ságának. Ennek megfelelően nincs olyan elem az intézményrendszerben, nincs rá felkészítve az egész, hogy valaki belülről bomlasszon, kerékkötője legyen az együttműködésnek. Hát, most rádöbbentek, hogy bizony van ilyen, és nyilván próbálnak is tenni ellene.

Amúgy ilyen helyzetben szerintem erősen felgyorsulna a 7-es cikkely szerinti eljárás, és záros határidőn belül felfüggesztenék Magyarország szavazati jogát. Már most sem biztos teljesen, hogy erre nem kerül sor, legalább addig, míg a többiek meg nem szavazzák, hogy nincs egyhangú szavazás többé, max minősített többség, 4/5-ről lehet szó. Azután törlik a felfüggesztést, és lehet pattogni, mint kecskexar a deszkán, akkor sem történik semmi.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 08:06 Az EU alapvetően abban a hiszemben épült, hogy aki belép, az alapvetően a közösségért, együtt szeretne valamit csinálni benne, különösen, ha nettó haszonélvezője a többiek gazda(g)ságának. Ennek megfelelően nincs olyan elem az intézményrendszerben, nincs rá felkészítve az egész, hogy valaki belülről bomlasszon, kerékkötője legyen az együttműködésnek. Hát, most rádöbbentek, hogy bizony van ilyen, és nyilván próbálnak is tenni ellene.

Amúgy ilyen helyzetben szerintem erősen felgyorsulna a 7-es cikkely szerinti eljárás, és záros határidőn belül felfüggesztenék Magyarország szavazati jogát. Már most sem biztos teljesen, hogy erre nem kerül sor, legalább addig, míg a többiek meg nem szavazzák, hogy nincs egyhangú szavazás többé, max minősített többség, 4/5-ről lehet szó. Azután törlik a felfüggesztést, és lehet pattogni, mint kecskexar a deszkán, akkor sem történik semmi.
Hagyjuk a szokásos bullshitet.
Gazdasagi közösség a nagy tagallamok erős erdekervenyesítő képességével.
Az emberi jogok meg tobbi varázslás csak kizárólag addig számítanak amíg hivatkozni lehet rájuk a presszió erdekeben, nem pedig akkor ha be kellene őket tartani.
A 7. cikkely pedig lengyelek és mi kölcsönös fedezése miatt nincs még érvényben.
Megtehetik a lengyelek, hogy cserben hagynak minket, de akkor abban a tudatban tehetik, hogy következők ők lesznek.
Nem véletlenül fegyverkeznek, ráadásul eun kívüli fegyverekkel.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 08:15 Hagyjuk a szokásos bullshitet.
Gazdasagi közösség a nagy tagallamok erős erdekervenyesítő képességével.
Az emberi jogok meg tobbi varázslás csak kizárólag addig számítanak amíg hivatkozni lehet rájuk a presszió erdekeben, nem pedig akkor ha be kellene őket tartani.
A 7. cikkely pedig lengyelek és mi kölcsönös fedezése miatt nincs még érvényben.
Megtehetik a lengyelek, hogy cserben hagynak minket, de akkor abban a tudatban tehetik, hogy következők ők lesznek.
Nem véletlenül fegyverkeznek, ráadásul eun kívüli fegyverekkel.
A lengyelek mostanában kezdenek erősen leválni rólunk. Már nekik sem nagyon vagyunk vállalhatóak... Lásd V4 körüli történések mostanában.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 08:44 A lengyelek mostanában kezdenek erősen leválni rólunk. Már nekik sem nagyon vagyunk vállalhatóak... Lásd V4 körüli történések mostanában.
A V4el nincs különösebb gond, Ukrajnán kívül.
A külpolitika nem a szerelemről szól.
EU ügyekben pedig vagy összetartunk v. hagyjuk hogy megosszanak minket és egymás után elbukunk.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 08:51 EU ügyekben pedig vagy összetartunk v. hagyjuk hogy megosszanak minket és egymás után elbukunk.
Szerintem ezt az EU többi országa is hajszálpontosan ugyanígy gondolja - rólunk.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.28. 09:06 Szerintem ezt az EU többi országa is hajszálpontosan ugyanígy gondolja - rólunk.
Ez így van, és teljesen rendben van.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.11.27. 22:53 Tenyleg ez a két opció van hogy melyiknek lehetünk gyarmata és ha igen lesznek szívesek megengedni hogy alázatosan jelentkezünk csicskanak?
István óta kijelölt az utunk, a nyugat "szövetségeseként" kell boldogulnunk. Igen, számtalan esetben átvágtak vagy mocskosul tetves módon viselkedtek velünk, igen a periférián vagyunk, igen sokszor inkább a ribancuk vagyunk mint a szövetségesük, és igen a 90-es években idióta módon önként öngyarmatosítottuk nekik saját magunkat. Továbbá igen, számtalan elviselhetetlenül idióta dolog érkezuk nyugatról a bűntudatra épülő politikai korrektségnek meg wokeness-nek nevezett szellemi nácizmuson, a szuicid wilkommen kultur-on és a transz wc-ken kívül számtalan más baromság. De még mindig sokkal inkább a nyugati mint az ázsiai stílusú gyarmat, mert itt legalább vissza tudunk pofázni a gyarmattartóknak a dolgok megjavításának az esélyével (nem garanciájával, esélyével) és általánosságban jobban élhetünk.
A másik oldalnál nincs pofázás és nincs lacafaca, ha nem állunk irányba vagy fel merünk szólalni akkor minimum leveri a rendőr a vesénket, jön a polóniumos tea, vagy a négy Makarovval ötször mellbe lövős öngyilkosság, esetleg a tankok és a meszesgödörbe lövés.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.11.28. 10:20 István óta kijelölt az utunk, a nyugat "szövetségeseként" kell boldogulnunk. Igen, számtalan esetben átvágtak vagy mocskosul tetves módon viselkedtek velünk, igen a periférián vagyunk, igen sokszor inkább a ribancuk vagyunk mint a szövetségesük, és igen a 90-es években idióta módon önként öngyarmatosítottuk nekik saját magunkat. Továbbá igen, számtalan elviselhetetlenül idióta dolog érkezuk nyugatról a bűntudatra épülő politikai korrektségnek meg wokeness-nek nevezett szellemi nácizmuson, a szuicid wilkommen kultur-on és a transz wc-ken kívül számtalan más baromság. De még mindig sokkal inkább a nyugati mint az ázsiai stílusú gyarmat, mert itt legalább vissza tudunk pofázni a gyarmattartóknak a dolgok megjavításának az esélyével (nem garanciájával, esélyével) és általánosságban jobban élhetünk.
A másik oldalnál nincs pofázás és nincs lacafaca, ha nem állunk irányba vagy fel merünk szólalni akkor minimum leveri a rendőr a vesénket, jön a polóniumos tea, vagy a négy Makarovval ötször mellbe lövős öngyilkosság, esetleg a tankok és a meszesgödörbe lövés.
Nem is mondtam válasszuk az oroszokat, csak azt becsicskulni se kell, pl. gajra vágni az. országot energetikailag csupán merő jófejségből.
A jelenlegi helyzet most sem más, mint az évszázados "két pogány közt... " dilemma.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
Timot írta: 2022.11.27. 22:44 én meg inkább Amerikai gyarmat lennék ha muszáj, kellemesebb ott élni mint egy orosz gyarmaton.
Én meg leginkább amerikai tagállam szeretnék lenni :D

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.11.28. 10:56 OFF



Én meg leginkább amerikai tagállam szeretnék lenni :D

ON
de azért ha lehet, akkor inkább Texas, mint New Jersey... ;)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2022.11.28. 10:56 OFF
Én meg leginkább amerikai tagállam szeretnék lenni :D
ON
Még Hawaiinál is jóval kisebb a területed. :-)
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Az a tiszteletteljes kérésem van, hogy maradon a beszélgetés az orosz-ukrán háborúnál és a vonatkozásainál, ne hozzuk be a napi politikát, EU pénzeket, migránsokat, liberálisokat, estébé.

Köszönöm!
41vaGpe7sSL.jpg
41vaGpe7sSL.jpg (17.2 KiB) Megtekintve 19817 alkalommal
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

The True State of Russian Army

https://www.youtube.com/watch?v=0KiII_2qabk
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2022.11.28. 14:29 Új rakéták a HIMARS-okhoz. 😎


https://www.reuters.com/business/aerosp ... 022-11-28/
Jó cucc.
Eger Karcag vonaláig képesek lesznek bármilyen magyar célpontot támadni vele.
Remélem ezen a körön belül laksz.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.28. 23:33 Jó cucc.
Eger Karcag vonaláig képesek lesznek bármilyen magyar célpontot támadni vele.
Remélem ezen a körön belül laksz.
Igen, és? Mit akarsz ezzel mondani?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.29. 09:02 Igen, és? Mit akarsz ezzel mondani?
Nos azt, hogy akkor se örülnék ennek , ha Ausztria kapna ilyeneket , nem pedig egy Afganisztán stabilitási szintjén álló agresszívan nacionalista szomszédos ország.
Javaslom nézd meg ennek a filmnek az utolsó 10 percét.
Legjobb esetben is ez vár Ukrajnára. Ennél pedig csak rosszabb esetek vannak.
https://videa.hu/videok/film-animacio/c ... koFW1HpRdq
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

AndyA írta: 2022.11.29. 09:02 Igen, és? Mit akarsz ezzel mondani?
Azt gondolja, hogy M.o. ellen fogják majd használni. Mert mindenki, mindig báncsa' a magyarokat. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2022.11.28. 23:33 Jó cucc.
Eger Karcag vonaláig képesek lesznek bármilyen magyar célpontot támadni vele.
Remélem ezen a körön belül laksz.
😱😱😱
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2022.11.29. 15:00 Azt gondolja, hogy M.o. ellen fogják majd használni. Mert mindenki, mindig báncsa' a magyarokat. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Azt gondolom, hogy használhatJA.
De nyilván az az Ukrajna aminek a GDPje a a háború előtt megegyezett a magyarral bár hatszor nagyobb ország, jelenleg pedig több 20 % át költi ennek hadikiadasokra és a költségvetésében 38 milliárd dollár hiányt tervezett előre be, valamint csurdig van fegyverrel egy cseppet se fog Magyarországnak nemzetbiztonsagi kockázatot jelenteni ha nyer, ha veszít.
.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Laserbeak írta: 2022.11.29. 15:00 Azt gondolja, hogy M.o. ellen fogják majd használni. Mert mindenki, mindig báncsa' a magyarokat. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Azt én pontosan tudom. Csak ha ez a véleménye, akkor nem ilyen indulatokat hergelő célzásokat kellene tennie, hanem leírnia, hogy mit gondol. De már megszoktuk. :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.29. 15:24 Azt gondolom, hogy használhatJA.
De nyilván az az Ukrajna aminek a GDPje a a háború előtt megegyezett a magyarral bár hatszor nagyobb ország, jelenleg pedig több 20 % át költi ennek hadikiadasokra és a költségvetésében 38 milliárd dollár hiányt tervezett előre be, valamint csurdig van fegyverrel egy cseppet se fog Magyarországnak nemzetbiztonsagi kockázatot jelenteni ha nyer, ha veszít.
.
Ha veszít, akkor Ukrajna nem lesz többé, tehát nem ők fognak kockázatot jelenteni.

Ha meg nyernek, akkor örülni fognak, hogy lyuk van a s...ön, nemhogy ellenünk induljanak, amivel ráadásul a NATO-ba is belekötnének, amit még az oroszok sem mernek megkockáztatni, nemhogy az ukránok, akik ráadásul pont csatlakozni szeretnének a szervezethez.

Ne is válaszolj, nem kell, tudom előre, mit fogsz írni. Hogy nagyon naív vagyok, ha ezt így gondolom, ill. elhiszem. :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.29. 15:40 Ha veszít, akkor Ukrajna nem lesz többé, tehát nem ők fognak kockázatot jelenteni.

Ha meg nyernek, akkor örülni fognak, hogy lyuk van a s...ön, nemhogy ellenünk induljanak, amivel ráadásul a NATO-ba is belekötnének, amit még az oroszok sem mernek megkockáztatni, nemhogy az ukránok, akik ráadásul pont csatlakozni szeretnének a szervezethez.

Ne is válaszolj, nem kell, tudom előre, mit fogsz írni. Hogy nagyon naív vagyok, ha ezt így gondolom, ill. elhiszem. :D
Nem láttom, hogyan nyerhetnek.
Egyedül a finn opciót láttom nekik nyerésnek, nekik viszont nincs Mannerheimjuk, aki ehhez rendelkezik döntési joggal és tekintéllyel. Az usanak pedig fontosabb a saját érdekei, mint az ukránok sorsa.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.11.29. 15:46 Nem láttom, hogyan nyerhetnek.
Zelenszkij most hátradől, mert eddig minden jóslatod ellenkezője jött be:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.11.29. 15:53 Zelenszkij most hátradől, mert eddig minden jóslatod ellenkezője jött be:-))
Melyik jóslatom nem jött be?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.11.29. 16:03 Melyik jóslatom nem jött be?
Eddig egyik se.
(Ezért követem figyelmesen, amit írsz ebben a TOPIKBAN, mert ABBÓL tudom mi várható. Annak az ellentéte.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.11.29. 16:06 Eddig egyik se.
(Ezért követem figyelmesen, amit írsz ebben a TOPIKBAN, mert ABBÓL tudom mi várható. Annak az ellentéte.)
Konkretan?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.11.29. 16:12Konkretan?
Ne vedd személyeskedésnek, de elővehetnénk nagyjából az összeset a háború kezdete óta.
Amit írsz az amerikai befolyás térnyeréséről, ami a háború egyik oka az orosz narratíva szerint, arra sincsen semmi konkrét bizonyíték. Ezek feltételezések, amiket az oroszok terjesztenek azóta, hogy az ő emberük, Janukovics megbukott.

Peace.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.11.29. 16:12Konkretan?
2+1 kedvenc:
- a nagy déli orosz harapófogó nyáron, ami ukrán katonák tízezreit keríti be (ebből aztán őszre ukrán offenzíva és fejvesztett orosz menekülés lett Harkov alatt)
- az orosz tüzérség acélhengere teljesen felőrli az ukránokat (ebből lett az, hogy másféltucat HIMARS felszámolta az orosz tüzérség lőszerraktárait pár hét alatt)
+1 aktuális: a szétlőtt és hónapokig helyreállíthatatlan elektromos rendszer miatt a hűtőházakból biológiai fegyver lesz (ebből lett az, hogy még Kijevben sem volt 30 óránál hosszabb áramszünet, és éppen FAGY, a hűtőházak köszönik elvannak.)

Bocs, nem keresek most többet, biztosan ezeket is meg tudod magyarázni. (De kedvellek, és élvezem a mondandódat.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.11.29. 16:18 Ne vedd személyeskedésnek, de elővehetnénk nagyjából az összeset a háború kezdete óta.
Amit írsz az amerikai befolyás térnyeréséről, ami a háború egyik oka az orosz narratíva szerint, arra sincsen semmi konkrét bizonyíték. Ezek feltételezések, amiket az oroszok terjesztenek azóta, hogy az ő emberük, Janukovics megbukott.

Peace.
Szerintem döntd el magad, hogy ez mennyire a szokásos ugymenete egy átlagos kormányalapítasnak közvetlenül az előző kormányt megdöntő zavargások után.
Illetve kiderül hogy szövetségesünk, hogy áll az euhoz.
https://youtu.be/WV9J6sxCs5k
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.11.29. 16:57 2+1 kedvenc:
- a nagy déli orosz harapófogó nyáron, ami ukrán katonák tízezreit keríti be (ebből aztán őszre ukrán offenzíva és fejvesztett orosz menekülés lett Harkov alatt)
- az orosz tüzérség acélhengere teljesen felőrli az ukránokat (ebből lett az, hogy másféltucat HIMARS felszámolta az orosz tüzérség lőszerraktárait pár hét alatt)
+1 aktuális: a szétlőtt és hónapokig helyreállíthatatlan elektromos rendszer miatt a hűtőházakból biológiai fegyver lesz (ebből lett az, hogy még Kijevben sem volt 30 óránál hosszabb áramszünet, és éppen FAGY, a hűtőházak köszönik elvannak.)

Bocs, nem keresek most többet, biztosan ezeket is meg tudod magyarázni. (De kedvellek, és élvezem a mondandódat.)
Az orosz lőszerraktárak felszámoláshoz képest ez a mai hír hogy még mindig háromszor fölény van tüzérségben mindezt úgy hogy mind két fél erőt gyűjt. .
Amiről beszéltünk GLSDBvek is pontosan azért merültek fel mert fogynak ki a 155 mm nyugati tartalékok szemben sz orosz készletekkel.
Jelenleg tél van és van áram.
Amiről beszéltem az a teljes blackout amire toto azt mondta, hogy csak ki kell bírni. Nyugodtan nézz utána van szakirodalma jelentős prepper felkeszulesi cél.
Az ukránok jelenleg megtudjak védeni az elektromos halozatukat?
Elég egy egyszerű igen v. nem.

A harkovi áttörés viszont áll, arra valóban nem számítottam. Le a kalappal az amerikai tervezők és azt végrehajtó amerikai katonák előtt. Viszont nem tartom tartós eredménynek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.29. 17:49 Az orosz lőszerraktárak felszámoláshoz képest ez a mai hír hogy még mindig háromszor fölény van tüzérségben mindezt úgy hogy mind két fél erőt gyűjt. .
Amiről beszéltünk GLSDBvek is pontosan azért merültek fel mert fogynak ki a 155 mm nyugati tartalékok szemben sz orosz készletekkel.
Jelenleg tél van és van áram.
Amiről beszéltem az a teljes blackout amire toto azt mondta, hogy csak ki kell bírni. Nyugodtan nézz utána van szakirodalma jelentős prepper felkeszulesi cél.
Az ukránok jelenleg megtudjak védeni az elektromos halozatukat?
Elég egy egyszerű igen v. nem.

A harkovi áttörés viszont áll, arra valóban nem számítottam. Le a kalappal az amerikai tervezők és azt végrehajtó amerikai katonák előtt. Viszont nem tartom tartós eredménynek.
Azok az orosz készletek, amelyeket már Észak-Korea segítségével akarnak feltölteni, mielőtt kifogynának...? :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.11.29. 22:58 Azok az orosz készletek, amelyeket már Észak-Korea segítségével akarnak feltölteni, mielőtt kifogynának...? :D
Nyugodt lehetsz van még nekik, de hülyék lennének nem kihasználni a lehetőséget.
A világ legnagyobb tüzérségi erejével Észak Korea rendelkezik ehhez mérten a legnagyobb lőszer készlettel is.
Viszont nincs kajájuk energiájuk acéljuk.
Az oroszoknak meg igen.
Minden adott a bartelhez, sőt a bérgyártáshoz is.
Egyébként az usa pedig most kucsorgott Dél Koreanal pont ugyanezért.
Válasz küldése