Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 Bevallom, soha sem értettem, pontosan mire is jók ezek a startpatronos fegyverek, és valszeg már nem is fogom. Sajnos nem jön be a kategória.

Viszont:
- műszakilag nagyon érdekes a konverzió
- a videó atom jó lett - infomatív, igényes kamaramunka, profi vágás, zúzós odaillő zene - wow! Így kell ezt :)
Köszönöm! :)

Ezek csak egyszerűen otthoni célbalövésre-mókázásra valók. Otthon/kertben/telken nagyobb élmény startpatronossal lőni mint bármi más szabadon tartható cuccal. (Oké a gumis muzeális még lehet fun de otthon azzal azért nem lövünk csak úgy... Vagy nem mindenki teheti meg...)
Van hang, van füst, van szag és nem utolsó sorban erő. Egy 7,5J cst alatti légpuskához vagy még annál is gyengébb légpisztolyhoz képest nagyobb élmény ilyennel plinkelészni. A légfegyvereknek is megvan a varázsuk, de mostanában inkább csak úgy gondolom hogy olcsóbb velük a lövészet mint élmény...
Volt olyan hogy nagy airsoft-os unokaöcsém kis túlzással a gatyájába élvezett amikor kipakoltam elé a startpatronosokat és sorban kipróbálhatta őket, aztán meg nézett hogy hogy belement lövedék a deszkába és hogy átvitte a teli macskakonzervet... Szabadon tarthatóként. A másik hogy ezekhez nem kell semmilyen elköteleződés, -vizsga vagy minősítés, nem kell ügyintézős köröket futni, a fegyver nem kér enni, gond nélkül megörökölhetik a kölkök ha elpatkolok stb... - Sokak számára ezek is számítanak... (Nekem mondjuk már nem annyira mert rábuzultam eléggé a lövészet témákra és elindultam a lejtőn... még próbálom magam fékezni de már egyre kevésbé... :))
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.09.23. 20:59 Ebben a formában ez engedély nélkül tartható?
Igen, mert muzeális fegyver. Legalább 2007 óta (Keserű Sniper) léteznek ezek a startpatronos "muzeálisok". - Mi okból merült fel a kérdés?

Utóirat: megelőztek.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 Bevallom, soha sem értettem, pontosan mire is jók ezek a startpatronos fegyverek, és valszeg már nem is fogom
Kevésbé barbár, mint a hatástalanítás: nem egy összehegesztett és drága hulladék lesz, hanem jogi értelemben lőfegyver mivoltától megfosztott, de még mindig használati értékkel rendelkező eszköz.
Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 a videó atom jó lett - infomatív, igényes kamaramunka, profi vágás, zúzós odaillő zene - wow! Így kell ezt :)
+1
Nem kezdtem el unatkozni, mint kismillió meg egy videó esetén. A megfelelő dolgot, a megfelelő vágással, a megfelelő időtartamban mutatja be. → A fórumtárs érti, hogyan kell élni a műfaj lehetőségeivel.
Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 a videó atom jó lett - infomatív […]
Egyetlen kimondott szó nélkül.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

ablaz írta: 2022.09.23. 21:49 Köszönöm! :)

Ezek csak egyszerűen otthoni célbalövésre-mókázásra valók. Otthon/kertben/telken nagyobb élmény startpatronossal lőni mint bármi más szabadon tartható cuccal. (Oké a gumis muzeális még lehet fun de otthon azzal azért nem lövünk csak úgy... Vagy nem mindenki teheti meg...)
Van hang, van füst, van szag és nem utolsó sorban erő. Egy 7,5J cst alatti légpuskához vagy még annál is gyengébb légpisztolyhoz képest nagyobb élmény ilyennel plinkelészni. A légfegyvereknek is megvan a varázsuk, de mostanában inkább csak úgy gondolom hogy olcsóbb velük a lövészet mint élmény...
Volt olyan hogy nagy airsoft-os unokaöcsém kis túlzással a gatyájába élvezett amikor kipakoltam elé a startpatronosokat és sorban kipróbálhatta őket, aztán meg nézett hogy hogy belement lövedék a deszkába és hogy átvitte a teli macskakonzervet... Szabadon tarthatóként. A másik hogy ezekhez nem kell semmilyen elköteleződés, -vizsga vagy minősítés, nem kell ügyintézős köröket futni, a fegyver nem kér enni, gond nélkül megörökölhetik a kölkök ha elpatkolok stb... - Sokak számára ezek is számítanak... (Nekem mondjuk már nem annyira mert rábuzultam eléggé a lövészet témákra és elindultam a lejtőn... még próbálom magam fékezni de már egyre kevésbé... :))
Köszönöm szépen a részletes magyarázatot :idea:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

ablaz írta: 2022.09.23. 15:38 Elkészültem a Keserű MCM videóval:
https://www.youtube.com/watch?v=saYl1MoLBAc

38_KeseruMCM.jpg
Nagyon klassz videó lett, köszi szépen! Meg is kívántam, pedig volt MCM sokáig.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 Bevallom, soha sem értettem, pontosan mire is jók ezek a startpatronos fegyverek, és valszeg már nem is fogom. Sajnos nem jön be a kategória.
"Igazibb", mint egy légfegyver (durran, füstje van), de nincs vele annyi (jogi, adminisztrációs) szívás, mint az élessel.
Kb a fekete lőporos fegyverekhez tudnám hasonlítani, csak azoknál enyhébb formában, mert még lőpor, csapi, és lőtér sem kell hozzá.
T.képp a(z ok nélkül engedélyessé tett) Flobert alternatívája.
Sok szempontból a gumis fegyverek is ilyenek, csak ott egy lényeges különbség, hogy viselheted őket önvédelemre.

Vagy mint a Vidámparki dodzsem: nem kell hozzá jogsi, mint egy autóhoz, de mégis igazibb, mint az Xbox-os autóverseny.🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.24. 08:09 "Igazibb", mint egy légfegyver (durran, füstje van), de nincs vele annyi (jogi, adminisztrációs) szívás, mint az élessel.
Kb a fekete lőporos fegyverekhez tudnám hasonlítani, csak azoknál enyhébb formában, mert még lőpor, csapi, és lőtér sem kell hozzá.
T.képp a(z ok nélkül engedélyessé tett) Flobert alternatívája.

Vagy mint a Vidámparki dodzsem: nem kell hozzá jogsi, mint egy autóhoz, de mégis igazibb, mint az Xbox-os autóverseny.🙂
Pontosan!

És az egylövetűeknél még valamennyire kényelmetlen balfaszkodás a töltikézés (bár az igazi feketelőporosokhoz képest nem), viszont a revolverek már olyan 50-60%-ig hozzák egy .22-es revolver lövészeti élményét.

Mennyire sajnálatos, hogy ebből csak pár db készült:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... konverzio/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

ablaz írta: 2022.09.23. 21:48 Igen. Szabadon tartható muzeális besorolású. A startpatron és az ólom is szabadon tartható. - De ezt már korábban kérdezted tőlem privátban! :)
Nem modern szerelt lőszert tüzel. Itt csak a startpatron ereje löki ki az ólmot, lőpor nélkül.
Akkor már csak egy eladó példányra lenne szükség. 🤣
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.09.23. 21:06 Bevallom, soha sem értettem, pontosan mire is jók ezek a startpatronos fegyverek, és valszeg már nem is fogom. Sajnos nem jön be a kategória.

Viszont:
- műszakilag nagyon érdekes a konverzió
- a videó atom jó lett - infomatív, igényes kamaramunka, profi vágás, zúzós odaillő zene - wow! Így kell ezt :)
Jáccós cucc. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.09.24. 08:09 ….
Vagy mint a Vidámparki dodzsem: nem kell hozzá jogsi, mint egy autóhoz, de mégis igazibb, mint az Xbox-os autóverseny.🙂
Ez a plasztikus hasonlat nagyon jól átjött - lopom! :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Ötensön!
(Ha adàsvètel, bocs.)

Van valakinek elfekvőben feinwerkbau gyàri zsírja? A gothai bolt zàrva van, ès hirtelen nagyon kellene egy kis mennyisèg belőle. Nem ingyen kèrem.
Kapható ez itthon valahol?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Le kellene dumálni engem a Lovena LOV2 légpisztoly megvásárlásáról.
Igen, ez az a típus, amire azt mondtátok pont nekem a régi kéken, hogy ezt adjam a kezébe annak, akivel meg akarom utáltatni a lövészetet. - Csak már az igazán ütős érveket elfelejtettem.
Megláttam, hogy tízezer forintért kapok egy működő, új légpisztolyt, és valami kapcsolt bennem. - Sörre-borra és más baromságokra többet költök egy hónapban. Vélhetően az airsoft Glock 17-esem megjavításának óradíja több lesz, amikor végre sor kerül rá.
Alacsony lövedéksebesség? Szobában fogom használni. A bejárati ajtóra kerül két IKEA-s ajtóra tehető akasztóval egy pozdorjalap, arra egy lőlaptartó gépronggyal kitömve a szomszédok miatt, és hajrá!
Huzagolatlan? Legalább biztos nem teszi tönkre a huzagolást az újra felhasználható szárnyas lövedék. Örömködésre lesz.
Szóval vesztésre állok a bennem élő ovissal szemben. :)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.09.28. 21:27 Le kellene dumálni engem a Lovena LOV2 légpisztoly megvásárlásáról.
Igen, ez az a típus, amire azt mondtátok pont nekem a régi kéken, hogy ezt adjam a kezébe annak, akivel meg akarom utáltatni a lövészetet. - Csak már az igazán ütős érveket elfelejtettem.
Megláttam, hogy tízezer forintért kapok egy működő, új légpisztolyt, és valami kapcsolt bennem. - Sörre-borra és más baromságokra többet költök egy hónapban. Vélhetően az airsoft Glock 17-esem megjavításának óradíja több lesz, amikor végre sor kerül rá.
Alacsony lövedéksebesség? Szobában fogom használni. A bejárati ajtóra kerül két IKEA-s ajtóra tehető akasztóval egy pozdorjalap, arra egy lőlaptartó gépronggyal kitömve a szomszédok miatt, és hajrá!
Huzagolatlan? Legalább biztos nem teszi tönkre a huzagolást az újra felhasználható szárnyas lövedék. Örömködésre lesz.
Szóval vesztésre állok a bennem élő ovissal szemben. :)
Pénzkidobás, semmire sem jó. Tényleg. Játékfegyvernek is gagyi.
Vegyél egy élethű rugós airsoftot, azzal tudsz célbalőni, örömködni.
https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... pisztolyok
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Poresz írta: 2022.09.28. 21:27 Le kellene dumálni engem a Lovena LOV2 légpisztoly megvásárlásáról.
Igen, ez az a típus, amire azt mondtátok pont nekem a régi kéken, hogy ezt adjam a kezébe annak, akivel meg akarom utáltatni a lövészetet. - Csak már az igazán ütős érveket elfelejtettem.
Megláttam, hogy tízezer forintért kapok egy működő, új légpisztolyt, és valami kapcsolt bennem. - Sörre-borra és más baromságokra többet költök egy hónapban. Vélhetően az airsoft Glock 17-esem megjavításának óradíja több lesz, amikor végre sor kerül rá.
Alacsony lövedéksebesség? Szobában fogom használni. A bejárati ajtóra kerül két IKEA-s ajtóra tehető akasztóval egy pozdorjalap, arra egy lőlaptartó gépronggyal kitömve a szomszédok miatt, és hajrá!
Huzagolatlan? Legalább biztos nem teszi tönkre a huzagolást az újra felhasználható szárnyas lövedék. Örömködésre lesz.
Szóval vesztésre állok a bennem élő ovissal szemben. :)
Kicsit én is voltam hasonlóképp. Mint érdekesség felkeltette a figyelmem de én magamat beszéltem le róla. A begyűjtött infók alapján pontatlan, hamar tönkremegy. Két-három ilyen áráért lehet kapni kényelmesebb játszóst, jobb tulajdonságokkal, újonnan.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.09.28. 21:38 Pénzkidobás, semmire sem jó. Tényleg. Játékfegyvernek is gagyi.
Vegyél egy élethű rugós airsoftot, azzal tudsz célbalőni, örömködni.
https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... pisztolyok
+1

A Lov2 a légpisztolyok Ekol Majörje.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

ablaz írta: 2022.09.29. 00:51 Kicsit én is voltam hasonlóképp. Mint érdekesség felkeltette a figyelmem de én magamat beszéltem le róla. A begyűjtött infók alapján pontatlan, hamar tönkremegy.
Na, ennyire gazdag nem vagyok. - Inkább majd valahogy kölcsönkérek egyet, hogy ingyen megutálhassam. Mert már az egyhangúan rossz vélemény tesz kíváncsivá. Mint a PA-63.*

* Cimborám ment a pulthoz és kért [öncenzúrázva: nincs reklám!] whiskyt. (Minden boltban és kocsmában megtalálható, és már ez gyanús: hogyan készülhet annyi, hogy a világ minden tájára jusson?)
- Te ezt rendeltél?!
- Időnként megkóstolom, hogy tudjam, mit szidok. Ugyanezért pár évente [öncenzúrázva: nincs reklám!] burgert is eszek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.09.29. 10:12 Na, ennyire gazdag nem vagyok. - Inkább majd valahogy kölcsönkérek egyet, hogy ingyen megutálhassam. Mert már az egyhangúan rossz vélemény tesz kíváncsivá. Mint a PA-63.*

* Cimborám ment a pulthoz és kért [öncenzúrázva: nincs reklám!] whiskyt. (Minden boltban és kocsmában megtalálható, és már ez gyanús: hogyan készülhet annyi, hogy a világ minden tájára jusson?)
- Te ezt rendeltél?!
- Időnként megkóstolom, hogy tudjam, mit szidok. Ugyanezért pár évente [öncenzúrázva: nincs reklám!] burgert is eszek.
Szívesen kölcsönadnám az enyémet (gyerekkoromból maradt), de minimális használat után eltört.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.09.29. 10:12 Na, ennyire gazdag nem vagyok. - Inkább majd valahogy kölcsönkérek egyet, hogy ingyen megutálhassam. Mert már az egyhangúan rossz vélemény tesz kíváncsivá. Mint a PA-63.*

* Cimborám ment a pulthoz és kért [öncenzúrázva: nincs reklám!] whiskyt. (Minden boltban és kocsmában megtalálható, és már ez gyanús: hogyan készülhet annyi, hogy a világ minden tájára jusson?)
- Te ezt rendeltél?!
- Időnként megkóstolom, hogy tudjam, mit szidok. Ugyanezért pár évente [öncenzúrázva: nincs reklám!] burgert is eszek.
Ha nagy a córesz, akkor valami ilyesmit néznék:
https://www.airsoftcentrum.hu/airsoft-f ... pisztolyok
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2022.09.29. 17:35 Kell!
https://youtu.be/kQYOA8PpU9M
Tökéletesen egyetértek, hogy felkelti a birtoklási vágyat. - Most elgondolkodtam azon, hogy a "flóbert = bénaság" a 7,5 J-os torkolati energia-korlát és a 2004 óta mellé társult papírmunka miatt van a fejemben. Miközben civilizált országokban minimális papírmunkával vagy anélkül is elérhetők nagyon szépen kivitelezett spiátermentes modellek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kalibrgun félautomata PCP-légpuska Csehországból: Springbok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalibrg ... springbok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.10.18. 07:11 Kalibrgun félautomata PCP-légpuska Csehországból: Springbok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalibrg ... springbok/


Kép
Érdekes cucc. 75 joule-al teljesítményben, ballisztikában már egy súlycsoport azvéles huszonkettes ékkel.

Itthon reálisan (nem alibiből, csak hogy beírják) mit lehetne vele sportolni?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.10.18. 22:10 Érdekes cucc. 75 joule-al teljesítményben, ballisztikában már egy súlycsoport azvéles huszonkettes ékkel.

Itthon reálisan (nem alibiből, csak hogy beírják) mit lehetne vele sportolni?
Én fémsziluett lövészetre gondoltam, de ahogy nézem ott is csak 7,5 és 16 J limitek vannak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Tàvcsőügyben kèrnèk tanàcsot: van egy fwb-601-es puskám, erre vettem egy nem dràga tàvcsövet. Rettentő hosszú a tubusa, ès rövid a sín.
Ez egy elèg olcsó tàvcső, húszezer forintèrt vettem, pca puskàra azt mondtàk hogy inkàbb a nagyítàs legyen jó, vèkony a szàlkereszt, nincs ràzkódàs ami szètràzza. Amúgy szèp a kèpe,nekem jó a kiosztàsa, jól àllítható az èlessège.
Ellenben olyan mintha nagyon könnyen elàllítódna, a tubust vèletlenül megnyomtam ès el is màszott a szàlkereszt.
Lehetsèges hogy ennyire èrzèkeny legyen?
Mennyitől illik elállítódnia?

Íjàszboltban vettem, szàmszeríjra is viszik, eddig mèg senki nem ment vissza vele hogy szar lenne.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Arh írta: 2022.10.20. 15:45 Tàvcsőügyben kèrnèk tanàcsot: van egy fwb-601-es puskám, erre vettem egy nem dràga tàvcsövet. Rettentő hosszú a tubusa, ès rövid a sín.
Ez egy elèg olcsó tàvcső, húszezer forintèrt vettem, pca puskàra azt mondtàk hogy inkàbb a nagyítàs legyen jó, vèkony a szàlkereszt, nincs ràzkódàs ami szètràzza. Amúgy szèp a kèpe,nekem jó a kiosztàsa, jól àllítható az èlessège.
Ellenben olyan mintha nagyon könnyen elàllítódna, a tubust vèletlenül megnyomtam ès el is màszott a szàlkereszt.
Lehetsèges hogy ennyire èrzèkeny legyen?
Mennyitől illik elállítódnia?

Íjàszboltban vettem, szàmszeríjra is viszik, eddig mèg senki nem ment vissza vele hogy szar lenne.

A: Megnyomtad a tubust? Megrokkantottad? Mert akkor kapufa.. :(

B: Sokszor használtad már? Új távcsöveknél előfordul, hogy nem úgy reagálnak ahogy kéne. Érdemes végigkattintani a teljes tartományt oda-vissza az első használat előtt, hogy bejáródjon. Ez lehet a klikkek számolásával vagy egy tükörlapra téve a frontlencsével lefelé..

C: Ha nagyon gagyi a távcső, akkor bármi is lehet..
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

cujoe írta: 2022.10.20. 16:53
A: Megnyomtad a tubust? Megrokkantottad? Mert akkor kapufa.. :(

B: Sokszor használtad már? Új távcsöveknél előfordul, hogy nem úgy reagálnak ahogy kéne. Érdemes végigkattintani a teljes tartományt oda-vissza az első használat előtt, hogy bejáródjon. Ez lehet a klikkek számolásával vagy egy tükörlapra téve a frontlencsével lefelé..

C: Ha nagyon gagyi a távcső, akkor bármi is lehet..
Nem hajlott meg, csak azt vettem èszre hogy mintha elmàszott volna az irányzèktól, egy mil dottal odèbb hordott 10 mèteren. Pàr klikkelèssel visszaàllítottam.

Nem règi, pár hónapos.

Arra gondolok hogy lehet hogy nekifeszült a táskànak, vagy valami hasonló.
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

nemtokregelni írta: 2022.09.24. 00:18 Nagyon klassz videó lett, köszi szépen! Meg is kívántam, pedig volt MCM sokáig.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Felhasználói tartósteszt: Alfa ML040 – 5 ezer lövés után

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/felhas ... oves-utan/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2022.10.28. 10:47 ÚJ CIKK! Felhasználói tartósteszt: Alfa ML040 – 5 ezer lövés után

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/felhas ... oves-utan/



Kép
Nekem is megvan még az ML040. Szerintem ez a legjobb kerti plinker cucc. Marad is amíg eszemnél vagyok!
Komolyabban egyszer akadt csak el, gecó patronnal aminek leszakadt a feneke. De én még kicsivel 1000 lövés alatt vagyok vele.
Megbízható kis szerkezet, nagyon szeretem.
Jó volt olvasni végre egy startpatronos cikket is. Köszönjük!

#többstartopatronostavilágnak!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.10.28. 10:47 ÚJ CIKK! Felhasználói tartósteszt: Alfa ML040 – 5 ezer lövés után

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/felhas ... oves-utan/



Kép
Na igen 8-) Vajon miért bírnak ennyit az Alfák? :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

me'r az otezer az sok? :shock:
egy alfatol? :roll:
chucky írta: 2022.10.31. 07:16 Na igen 8-) Vajon miért bírnak ennyit az Alfák? :mrgreen:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.10.31. 07:26 me'r az otezer az sok? :shock:
egy alfatol? :roll:
Más gyártmányokhoz képest ja :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.11.01. 13:10 Más gyártmányokhoz képest ja :mrgreen:
Hát igen… :mrgreen: más gyártmányok más igényeket elégítenek ki. Az sem árt, ha rendeltetésszerűen használják, nem pedig éles fegyver-szerűséget próbálnak varázsolni mindenből. :roll:

Annó a sz.rrá tuningolt Lada is gyorsabban ment - egy ideig… ;)

“Igazi” fegyvereknél pedig azon megy a fejcsóválás, hogy potom 30 ezer lövés után hogyan történhetett szántörés. Nagyságrendileg hasonló összegekbe kerülő fefyverekről beszélünk, bájdevéj.

Tömegtermelés, és minőségbiztosítás vs manufaktúra/kézműves. Előnyök-hátrányok, “csomagban” jön mindkettő - nem lehet kimazsolázni belőle csak a sexy összetevőket :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.11.01. 14:51 Hát igen… :mrgreen: más gyártmányok más igényeket elégítenek ki. Az sem árt, ha rendeltetésszerűen használják, nem pedig éles fegyver-szerűséget próbálnak varázsolni mindenből. :roll:

Annó a sz.rrá tuningolt Lada is gyorsabban ment - egy ideig… ;)

“Igazi” fegyvereknél pedig azon megy a fejcsóválás, hogy potom 30 ezer lövés után hogyan történhetett szántörés. Nagyságrendileg hasonló összegekbe kerülő fefyverekről beszélünk, bájdevéj.

Tömegtermelés, és minőségbiztosítás vs manufaktúra/kézműves. Előnyök-hátrányok, “csomagban” jön mindkettő - nem lehet kimazsolázni belőle csak a sexy összetevőket :lol:
Ez egy 6mm-es, startpatronos cucc.
Nagyságrendekkel kisebb igénybevételt kell elbírnia, mint egy 9mm-es, akasztózott csövű fegyvernek.
("Almát az almával..")
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.11.01. 14:51 Hát igen… :mrgreen: más gyártmányok más igényeket elégítenek ki. Az sem árt, ha rendeltetésszerűen használják, nem pedig éles fegyver-szerűséget próbálnak varázsolni mindenből. :roll:

Annó a sz.rrá tuningolt Lada is gyorsabban ment - egy ideig… ;)

“Igazi” fegyvereknél pedig azon megy a fejcsóválás, hogy potom 30 ezer lövés után hogyan történhetett szántörés. Nagyságrendileg hasonló összegekbe kerülő fefyverekről beszélünk, bájdevéj.

Tömegtermelés, és minőségbiztosítás vs manufaktúra/kézműves. Előnyök-hátrányok, “csomagban” jön mindkettő - nem lehet kimazsolázni belőle csak a sexy összetevőket :lol:
Nem vagyok otthon lőfegyverekben de pl egy ismétlő shotgun hány lövés után szorul javításra?Vagy egy 9mm Luger kaliberű pisztoly?
Tegyük fel,hogy minden hétvégén kijárnak vele lőni.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2022.11.02. 17:01 Nem vagyok otthon lőfegyverekben de pl egy ismétlő shotgun hány lövés után szorul javításra?Vagy egy 9mm Luger kaliberű pisztoly?
Tegyük fel,hogy minden hétvégén kijárnak vele lőni.
"Egy autó hány km-t bír menni, mielőtt tönkremegy?" szintű kérdés😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.11.02. 17:03 "Egy autó hány km-t bír menni, mielőtt tönkremegy?" szintű kérdés😆
Autó?
x km után fékbetét csere,olaj stb = lőfegyvernél x lövés után hüvelyvonó törés vagy akármi kopás?Ott nagyobb gáznyomások játszanak mint egy gumisnál :roll: Ilyesmikre gondolok :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2022.11.02. 17:55 Autó?
x km után fékbetét csere,olaj stb = lőfegyvernél x lövés után hüvelyvonó törés vagy akármi kopás?Ott nagyobb gáznyomások játszanak mint egy gumisnál :roll: Ilyesmikre gondolok :mrgreen:
Aha, és egyféle ótó van csak, egyféle motorral, és csak egyféleképpen használják? :lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.11.02. 18:06 Aha, és egyféle ótó van csak, egyféle motorral, és csak egyféleképpen használják? :lol:
Most nem típushibákra vagyok kíváncsi :lol: Mindegy...........
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: blint »

Petya357 írta: 2022.11.01. 14:51 Hát igen… :mrgreen: más gyártmányok más igényeket elégítenek ki. Az sem árt, ha rendeltetésszerűen használják, nem pedig éles fegyver-szerűséget próbálnak varázsolni mindenből. :roll:

Annó a sz.rrá tuningolt Lada is gyorsabban ment - egy ideig… ;)

“Igazi” fegyvereknél pedig azon megy a fejcsóválás, hogy potom 30 ezer lövés után hogyan történhetett szántörés. Nagyságrendileg hasonló összegekbe kerülő fefyverekről beszélünk, bájdevéj.

Tömegtermelés, és minőségbiztosítás vs manufaktúra/kézműves. Előnyök-hátrányok, “csomagban” jön mindkettő - nem lehet kimazsolázni belőle csak a sexy összetevőket :lol:
Hogy légfegyveres témában is legyen infó, a műanyag-spiáter Umarex PX4-ben körülbelül 4000 lövés van és néhány felületi kopáson kívül semmi baja. Most szereztem hozzá azért egy pót tárat, mert abban a diabolo-kat tartó műanyag dudorok már elég viseltesek, de amúgy még problémát nem okoznak. A csövet húztam ki néhányszor meg dobozonként egy karbantartó patront kap.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

blint írta: 2022.11.03. 09:24 Hogy légfegyveres témában is legyen infó, a műanyag-spiáter Umarex PX4-ben körülbelül 4000 lövés van és néhány felületi kopáson kívül semmi baja. Most szereztem hozzá azért egy pót tárat, mert abban a diabolo-kat tartó műanyag dudorok már elég viseltesek, de amúgy még problémát nem okoznak. A csövet húztam ki néhányszor meg dobozonként egy karbantartó patront kap.
Sig P320 CO2 diabolós replikában kb. 2000 lövésig semmi. Elvileg ugyanaz a felépítése, mint az eredetinek, tömegre, súlyelosztásra azonos azzal, vagyis ott műanyag és ott fém, ahol az éles fegyver is.

Egyszer a patront rosszul erőltettem bele és kivégezte a tömítést, erről már írtam. De ez inkább user error volt.
Ambundi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022.11.05. 17:18

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ambundi »

20221105_161443.jpg
Üdv!
Thomaster kérésére (igaz másnak is érdekes lehet, aki szereti az ilyen fegyvereket) leírom a tapasztalataimat a Globserver startos-ólmos puskájáról. A történet ott kezdődik hogy régen kerestem ezt a tipust, de a keleti végeken ilyet találni lehetetlen. Az idei Fehova-ra a forgalmazó a gumisok mellett még hozott ki ebből is pár utolsó (ha jól tudom már nem is gyártják) darabot. Le is csaptam egyre. Eddig 500 lövés ment ki belőle. A lövedék az ajánlott JSB Jumbo diabolo volt, a patron Sellier&Bellot. Ez a kombó számomra megfelelő volt. 25-30 méterről a képen látható lőlap feketéjén belül lehet tartani a lövéseket, illetve a fémcélokat is szépen csengeti ilyen távolságból. Irányzéka egyszerű, olyan "hobby légpuskás", de jól használható. A nézőke mögött 11mm-es bemarás van, amire céltávcsövet, red dot-ot is fel lehet szerelni. Lehetne bele rakni 0,01g fekete lőport is, de én nem próbáltam vele. A lövedékek a csőtorkolat felől könnyen betölthetőek, a csőfarnál kb. 6mm-re egy szűkítés van, ami miatt a startpatronon kívül mást nem lehet betölteni. A puska súlya 3,8 kg, van benne anyag rendesen. Rugói erősek, ezért a sütése is elég kemény. Műszakilag gondolom nem sok különbség van az ugyanilyen gumis puskához képest. A két csövet nem egyszerű összelőni. Ehez hozzájárul a patronok hullámzó teljesítménye is. Az alsó cső nálam még állítás után is kissé jobbra felfelé hord a felső fix csőhöz képest. Összességében szerintem ebben a kategóriában ez egy igazán jó kis "játszós" hobbypuska.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Ez részben tuning, részben ötletelgetős, ábrándozós poszt... 😄

Nem lehetne vhogy feléleszteni és megoldani a Keserű Dealerti úgy, hogy az 6 mm-es startpatronos múzeális legyen? Vmi olyan tár és táradogatás kéne ami be tudja vinni a 6 mm-es patront és az 5,5es lövedéket. Mondjuk a szán hátramozgása sem és az azáltali adogatás sem lenne megoldhato, de vhogyan ezt az elektromossággal kisegíteni/orvosolni vagy bármi megoldással megcsinálni? 😂

Vagy mondjuk a mostanában egyre népszerűsödő Arme Bt. által gyártott pl.: 8 lovetu szintén 6 mm-es céllövőpuskáit vagy bármelyik más ilyen 6 mm-es fegyókat Double Action-ösíteni, átalakítani vagy akár így gyártani? Kár, hogy az Alfa ML041-en kívül nincsenek még 6nál több lovetu ilyen fegyverek a piacon, amik Double Action-ben és/vagy full autoban is működnek?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zsotrám írta: 2022.11.06. 17:32 Ez részben tuning, részben ötletelgetős, ábrándozós poszt... 😄

Nem lehetne vhogy feléleszteni és megoldani a Keserű Dealerti úgy, hogy az 6 mm-es startpatronos múzeális legyen? Vmi olyan tár és táradogatás kéne ami be tudja vinni a 6 mm-es patront és az 5,5es lövedéket. Mondjuk a szán hátramozgása sem és az azáltali adogatás sem lenne megoldhato, de vhogyan ezt az elektromossággal kisegíteni/orvosolni vagy bármi megoldással megcsinálni? 😂
Tulajdonképpen ez egy Atlas Zalán startpatronnal és légfegyverlövedékkel. - Régi Kalibereket lapozz fel, mert Bokros dokit már megkeresték ugyanezzel a kérdéssel!
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Poresz írta: 2022.11.06. 18:14 Tulajdonképpen ez egy Atlas Zalán startpatronnal és légfegyverlövedékkel. - Régi Kalibereket lapozz fel, mert Bokros dokit már megkeresték ugyanezzel a kérdéssel!
Próbáltam ilyeneket keresni, de semmit nem találtam ehhez kapcsolódóan.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Zsotrám írta: 2022.11.06. 17:32 Ez részben tuning, részben ötletelgetős, ábrándozós poszt... 😄

Nem lehetne vhogy feléleszteni és megoldani a Keserű Dealerti úgy, hogy az 6 mm-es startpatronos múzeális legyen? Vmi olyan tár és táradogatás kéne ami be tudja vinni a 6 mm-es patront és az 5,5es lövedéket. Mondjuk a szán hátramozgása sem és az azáltali adogatás sem lenne megoldhato, de vhogyan ezt az elektromossággal kisegíteni/orvosolni vagy bármi megoldással megcsinálni? 😂

Vagy mondjuk a mostanában egyre népszerűsödő Arme Bt. által gyártott pl.: 8 lovetu szintén 6 mm-es céllövőpuskáit vagy bármelyik más ilyen 6 mm-es fegyókat Double Action-ösíteni, átalakítani vagy akár így gyártani? Kár, hogy az Alfa ML041-en kívül nincsenek még 6nál több lovetu ilyen fegyverek a piacon, amik Double Action-ben és/vagy full autoban is működnek?
A szán/zárszerkezet mozgását esetleg CO2 patronnal is lehetne működtetni. Pisztolynál kicsit neccesebb elhelyezni, de egy Keserű Dealer méretnél már talán normálisan kivitelezhető lenne auto és félauto üzemmel. Én azt gondolom, hogy adapter-hüvellyel lehetne “egyszerűbben” megvalósítani ezt, és ezzel esetleg egy Zalán szintű startpatronos fegyver is születhetne. Egy Zalán lehetne auto, félauto (CO2 patronnal) és ismétlő (pump-action - ha kifogyott vagy nincs CO2 patron).

Kérdés még, hogy ez mennyibe kerülne a hazai piacon, mint végtermék. Ez egyelőre szerintem sokáig marad az álom kategóriában. Ráadásul idehaza valamiért nincs kínálat semmilyen startpatronosból jelenleg, és korábban sem volt túl nagy a választék. Én speciel erősen hiányolom, hogy a startpatronos fegyverekből nincs nagyobb választék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2022.11.06. 19:03-kor.
Mindenki vár valamit...
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

tornas78 írta: 2022.11.06. 18:38 A szán/zárszerkezet mozgását esetleg CO2 patronnal is lehetne működtetni.
Minden lehetséges ötlet érdekel. 😉😀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zsotrám írta: 2022.11.06. 18:42 Minden lehetséges ötlet érdekel. 😉😀
Hát azért a 6mm-es startpatron adogatása elég problémás.
Max. valami belső forgótárat tudok elképzelni.
Légpuska lövedék (diabolo) helyett is inkább golyót javaslok. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zsotrám írta: 2022.11.06. 18:42 Minden lehetséges ötlet érdekel. 😉😀
Figyelmedbe ajánlom a Perfecta mod. S szerkezetét, és a helyedben a nem-revolver pepperball-kilövők adogatószerkezetét is alaposan tanulmányoznám.
WildBear23 írta: 2022.11.06. 18:45 Hát azért a 6mm-es startpatron adogatása elég problémás.
Max. valami belső forgótárat tudok elképzelni.
Hasábtár + csúszótáras szerkezet. A cső fölé pedig a Gamo Expomatic mintájára kerülhet a lövedékek csőtára.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.11.06. 18:45 Hát azért a 6mm-es startpatron adogatása elég problémás.
Max. valami belső forgótárat tudok elképzelni.
Légpuska lövedék (diabolo) helyett is inkább golyót javaslok. :)
http://hungaroarms.hu/s/shop.php?op=loo ... 0220112744
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ismerem a cuccot, de a megbízhatóságáról nem tudok.🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2022.11.06. 17:32 Ez részben tuning, részben ötletelgetős, ábrándozós poszt... 😄

Nem lehetne vhogy feléleszteni és megoldani a Keserű Dealerti úgy, hogy az 6 mm-es startpatronos múzeális legyen? Vmi olyan tár és táradogatás kéne ami be tudja vinni a 6 mm-es patront és az 5,5es lövedéket. Mondjuk a szán hátramozgása sem és az azáltali adogatás sem lenne megoldhato, de vhogyan ezt az elektromossággal kisegíteni/orvosolni vagy bármi megoldással megcsinálni? 😂

Vagy mondjuk a mostanában egyre népszerűsödő Arme Bt. által gyártott pl.: 8 lovetu szintén 6 mm-es céllövőpuskáit vagy bármelyik más ilyen 6 mm-es fegyókat Double Action-ösíteni, átalakítani vagy akár így gyártani? Kár, hogy az Alfa ML041-en kívül nincsenek még 6nál több lovetu ilyen fegyverek a piacon, amik Double Action-ben és/vagy full autoban is működnek?
Fullauto muzeálist felejtsd el, az MKH nem engedi, azért mert csak. DA revolverben jövőre talán lesz Pitbull, de az is csak hatlővetű lesz, a dobforgatás alkatrészeinek felhasználhatósága miatt.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sajnos itt én sok mindent nem értek, kezdve azzal, hogy pl. a tárkapacitása mekkora, tud-e Double Action-t stb...
Erről a fegyóról én szívesebben néznék egy tesztbemutatót? :)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Thomaster írta: 2022.11.07. 00:46 Fullauto muzeálist felejtsd el, az MKH nem engedi, azért mert csak. DA revolverben jövőre talán lesz Pitbull, de az is csak hatlővetű lesz, a dobforgatás alkatrészeinek felhasználhatósága miatt.
Hát ez nagyon szomorú... :cry:

De a 6-nál több lövetű Double Action-os, annyira igénybe veszi a belső szerkezetet, hogy hamar tönkremenne vagy mit kell az alatt érteni, hogy "a dobforgatás alkatrészeinek felhasználhatósága miatt"?
Mert mondjuk, ha az Alfa ML041 kibírt ilyen 5000 lövéseket (és feltételezem jócskán használhatták DA-be is) akkor nem értem, hogy miért ne lehetne vmi ilyesmit csinálni mondjuk egy 10 lövetűben?

Bár nem értek hozzá szval ez nem számonkérés, csak szimpla kérdés?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zsotrám írta: 2022.11.07. 08:59 De a 6-nál több lövetű Double Action-os, annyira igénybe veszi a belső szerkezetet, hogy hamar tönkremenne vagy mit kell az alatt érteni, hogy "a dobforgatás alkatrészeinek felhasználhatósága miatt"?
Egy már meglévő konstrukció részegységét betervezik-beépítik egy újba.
Nem kell újra megtervezni semmit, ezzel egy hibalehetőség és költségtétel kiesett. Nem kell az első darabok gyártási tapasztalatai, a minőségellenőrzés észrevételei, és hasonlók alapján finomítani a konstrukciót, mert ez már korábban megtörtént (remélhetőleg). Biztosan nem lesz szükség új előgyártmányokra, új (cél)szerszámokra, új munkadarab-befogó készülékekre, új gépekre, mert nincsenek új alkatrészek és szerelvények. - Minden új dolog új hibalehetőséget és újabb időráfordítást és újabb költségtételt jelent.

A revolverek dobforgató mechanizmusa általában egy térbeli kilincsmű: nézd meg ezt az animációt!
Tessék: legyen itt egy kevésbé általános, ontopik animáció - nézd meg ezt is!
A dobfuratok számától függően különböző szöggel kell elfordítani a dobot. Pl. ötlövetű revolver esetén 360°/5=72°-kal, hatlövetű revolver esetén pedig 360°/6=60°-kal.
→ A dobforgató koszorúnak is ennek megfelelő osztásúnak kell lennie, magyarul: ötlövetű revolver esetén öt foggal kell rendelkeznie, hatlövetű revolver esetén pedig hattal.
→ Hasonlóan a dobforgató kar lökete - az a függőleges mozgás, amivel elfordítja a dobot - sem lehet hosszabb a szükségesnél. A dobforgató kar a dob forgatása közben nem tud a dobforgató koszorútól szétkapcsolódni. (A visszaútja során igen, az más: akkor a dob áll.) A kisebb osztásszöghöz kisebb körív, a kisebb körívhez pedig kisebb húrhossz tartozik.
→ Ezt össze kell hangolni az elsütőbillentyű útjával és a dobrekesztő vezérlésével.
Bonyolultnak hangzik? Az is. Egy revolvert használni egyszerűbb, de megtervezni nehezebb - talán: máshogy nehéz - egy öntöltő pisztolyhoz képest.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2022.11.07. 00:46 Fullauto muzeálist felejtsd el, az MKH nem engedi, azért mert csak. DA revolverben jövőre talán lesz Pitbull, de az is csak hatlővetű lesz, a dobforgatás alkatrészeinek felhasználhatósága miatt.
Igen, ez van.

Pedig a Műveknek már a hőskorban (1990-es évek eleje) volt egy CO2-hajtású, de 4 mm flobert töltény (adapterhüvelybe dugva) öntöltő pisztolya ill. géppisztolya.

A pisztolyt lásd fent:
keseru izsak flobert konyv cimlap.JPG
keseru izsak flobert konyv cimlap.JPG (67.85 KiB) Megtekintve 19879 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Pusztán kiváncsiságból kérdezném, mert nem tudom, de érdekelne, hogy a 10 méteres légpuska számnál mi a neve a találat jelző készüléknek/software nek?
És hogyan működik, mármint ólom diabólóval lőnek lapra és kamera nézi a találat helyét vagy valami spec felületre lőnek speciális léglővevedékkel?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.11.07. 17:58 Pusztán kiváncsiságból kérdezném, mert nem tudom, de érdekelne, hogy a 10 méteres légpuska számnál mi a neve a találat jelző készüléknek/software nek?
És hogyan működik, mármint ólom diabólóval lőnek lapra és kamera nézi a találat helyét vagy valami spec felületre lőnek speciális léglővevedékkel?

https://www.sius.com/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.11.07. 18:01 https://www.sius.com/
Köszönöm!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.11.07. 17:58 Pusztán kiváncsiságból kérdezném, mert nem tudom, de érdekelne, hogy a 10 méteres légpuska számnál mi a neve a találat jelző készüléknek/software nek?
És hogyan működik, mármint ólom diabólóval lőnek lapra és kamera nézi a találat helyét vagy valami spec felületre lőnek speciális léglővevedékkel?
Lézer, a régebbiek pedig ultrahanggal.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Kontrolle13 írta: 2022.11.07. 17:58 Pusztán kiváncsiságból kérdezném, mert nem tudom, de érdekelne, hogy a 10 méteres légpuska számnál mi a neve a találat jelző készüléknek/software nek?
És hogyan működik, mármint ólom diabólóval lőnek lapra és kamera nézi a találat helyét vagy valami spec felületre lőnek speciális léglővevedékkel?
Amúgy nem csak sius létezik pl. a "nemzeti lőtéren" Meyton van. Ilyen szövet/szivacs lőlapra lőnek és sok szenzor nézi a becsapódást. A lövedék kb mindegy hogy milyen csak ne hegyes legyen mert az gyorsabban 'megeszi' a lőlapot.
(ennyi ragadt rám edzésen)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waltherlg400 2022.11.07. 18:38-kor.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Poresz írta: 2022.11.07. 18:26 Lézer, a régebbiek pedig ultrahanggal.
:lol:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.11.07. 18:26
Vettél-e végül Lov 2-est?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Kontrolle13 írta: 2022.11.07. 17:58 Pusztán kiváncsiságból kérdezném, mert nem tudom, de érdekelne, hogy a 10 méteres légpuska számnál mi a neve a találat jelző készüléknek/software nek?
És hogyan működik, mármint ólom diabólóval lőnek lapra és kamera nézi a találat helyét vagy valami spec felületre lőnek speciális léglővevedékkel?
Majdnem kizarolag Sius-ra lovunk. Meytonra eddig csak a Honvednel lottem.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Vizimalac írta: 2022.11.07. 19:56 Majdnem kizarolag Sius-ra lovunk. Meytonra eddig csak a Honvednel lottem.
Az utéban van kemény 2 db sius, a többi Meyton. Szerintem egyébként az jobban kezelhető (pl nagyítás). Elvilg amúgy a jövő évi Eb-n is Meyton lesz.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

waltherlg400 írta: 2022.11.07. 19:59 Az utéban van kemény 2 db sius, a többi Meyton. Szerintem egyébként az jobban kezelhető (pl nagyítás). Elvilg amúgy a jövő évi Eb-n is Meyton lesz.
Lehet, hogy megszunik a Sius egyeduralma? Eddig csak eles EB-n voltam, legre mar nem fogok kijutni az biztos.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Vizimalac írta: 2022.11.07. 20:52 Lehet, hogy megszunik a Sius egyeduralma? Eddig csak eles EB-n voltam, legre mar nem fogok kijutni az biztos.
Lehet, én az utéban hallottam, de már sajnos nem emlékszem kitől. :( (pontosságban nincs nagy különbség a Meytonra is lehet lőni 63X-et)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.11.07. 18:37 Vettél-e végül Lov 2-est?
Nincs annyi gyömbérsöröm, hogy lecsillapítsam a népharagot…
Meglepett a fórumtagság egyhangú gyűlölete a típus ellen - mintha nem hallottam volna a PA-63-ról… -, és bevallom, pont ezért vagyok nehéz helyzetben. Aki úton-útfélen hangoztatja, hogy nem fejezi be az álmodozást és csak azért is lesz fegyvergyára, annak minél több saját tapasztalatot kell szereznie, még a hitvány vackokkal is.

Plusz ez elég meggyőző volt: Restoring Old Broken Air Gun. Pistol LOV 2 restoration
Lov2 broken.jpg
Egy 7,5 J torkolati energia alatti légpisztoly, ami rendeltetésszerű használat mellett szétveri önmagát?!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.11.07. 22:47 Nincs annyi gyömbérsöröm, hogy lecsillapítsam a népharagot…
Meglepett a fórumtagság egyhangú gyűlölete a típus ellen - mintha nem hallottam volna a PA-63-ról… -, és bevallom, pont ezért vagyok nehéz helyzetben. Aki úton-útfélen hangoztatja, hogy nem fejezi be az álmodozást és csak azért is lesz fegyvergyára, annak minél több saját tapasztalatot kell szereznie, még a hitvány vackokkal is.

Plusz ez elég meggyőző volt: Restoring Old Broken Air Gun. Pistol LOV 2 restoration
Lov2 broken.jpg
Egy 7,5 J torkolati energia alatti légpisztoly, ami rendeltetésszerű használat mellett szétveri önmagát?!
Szóval MÉG nem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.11.07. 22:53Szóval MÉG nem.
Majd kölcsönkérek egyet, és akkor tapasztalat is lesz, és mégsem adok pénzzel kifejezett bátorítást a további gyártására.

Utóirat: megnyugtatlak, hogy HW75-re gyűjtök. - Mire telitömöm a malacperselyt, addigra talán újra kapni is lehet.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Par napja volt szerencsem megcsipni egy szinte uj ml040-est. Regota keresgelek egy hasonlot, sajnos a piacon jelenleg ez a kategoria szinte megszunt. Lenyeg, hogy tegnap vegre kijutottam vele loterre. Nem akarom tuldicserni, de most mar ertem miert kedvelik az alfakat. FENYEVEKRE van barmely (akar cnc) KM termektol. Minden a helyen van, elvezet kezbe venni. Majdnem vele aludtam :)
Valahol itt kezdodik a minoseg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mzoli írta: 2022.11.09. 08:01 Par napja volt szerencsem megcsipni egy szinte uj ml040-est. Regota keresgelek egy hasonlot, sajnos a piacon jelenleg ez a kategoria szinte megszunt. Lenyeg, hogy tegnap vegre kijutottam vele loterre. Nem akarom tuldicserni, de most mar ertem miert kedvelik az alfakat. FENYEVEKRE van barmely (akar cnc) KM termektol. Minden a helyen van, elvezet kezbe venni. Majdnem vele aludtam :)
Valahol itt kezdodik a minoseg.
A régi startpatronnos KM revkók után, mint amikor egy Ladából átülsz egy Porscheba. Grat hozzá!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2022.11.09. 08:52 [...] mint amikor egy Ladából átülsz egy Porscheba. Grat hozzá!
OFF
Semmi különbség.. még a kulcs is mindkettőbe bal oldalt van.. :lol: :lol: :lol:
ON
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.11.09. 08:52 A régi startpatronnos KM revkók után, mint amikor egy Ladából átülsz egy Porscheba. Grat hozzá!
Jó hasonlat - mint a kelet és a nyugat, a Lada Niva vs Volkswagen Touareg. Mind a kettő teszi a dolgát és elvisz A-ból.B-be, de ahogy átülsz a Volkswagen-be, nem érted minek gyötörted eddig magad a Ladával?
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

TotoHU írta: 2022.11.09. 09:04 Jó hasonlat - mint a kelet és a nyugat, a Lada Niva vs Volkswagen Touareg. Mind a kettő teszi a dolgát és elvisz A-ból.B-be, de ahogy átülsz a Volkswagen-be, nem érted minek gyötörted eddig magad a Ladával?
Igen, kb igy. Csakhogy itt a lada is majdnem tuareg arban megy, tehat az ar/ertek arany erosen el van csuszva. Es nem a vevo javara.

Sajat tapasztalat (nem azt allitom, hogy ez az atlag, lehet en vagyok balszerencses), de nekem a 3 darab zsir uj nullkilometeres ladamat 2-2, illetve 3x kellett visszavinnem (3 cnczett csucstermek osszesen 7x jart "igazitason") es meg tovabbra is gondok vannak, epp ma is viszem be ujra az egyiket. Baratsagosak es segitokeszek, ezzel nincs baj. Mindig ugy kapom vissza, hogy javitva, kiprobalva, aztan a loteren kiderul, hogy megsem. Nem varok sokat tole, csak hogy ne akadjon el, durranjon es repuljon ki a gumi. Nem tartom magam kekeckedos tipusnak (az sem zavar a kicsit kotyog, lotyog, nem tokeletes az illesztes), de ha 2x javitas utan is a 6bol csak 4, jobb esetben 5 durran el, akkor az kezd bosszantani.

Altalaban turelmes vagyok, es tamogatom a magyar cegeket, termekeket, de meg ugy is, hogy Budapesten lakom, a sok garancialis javitas, sok extra ido es penz (ami frusztraciot okoz). Mindez hatvanyozottan nagyobb szivas lenne ha nagyobb tavokat kene megtegyek videkrol.

Ha kiszamolom es hozzaadaom a fegyver arahoz a sok extra utat, bevinni, hazamenni, utanamenni, kimenni loterre, loter dijat fizetni, megsem jo, ujra bevinni, azert osszeadodik. Es egyre kopik a bizalom a termek irant, amit azert vettem, hogy gond eseten kisegitsen. Szomoru.

Ezek utan nem csoda ha oromomben fellabon ugralok egy alfa kapcsan. Eg es fold a ketto. De ez csak sajat tapasztalat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mzoli írta: 2022.11.09. 10:47 Igen, kb igy. Csakhogy itt a lada is majdnem tuareg arban megy, tehat az ar/ertek arany erosen el van csuszva. Es nem a vevo javara.

Sajat tapasztalat (nem azt allitom, hogy ez az atlag, lehet en vagyok balszerencses), de nekem a 3 darab zsir uj nullkilometeres ladamat 2-2, illetve 3x kellett visszavinnem (3 cnczett csucstermek osszesen 7x jart "igazitason") es meg tovabbra is gondok vannak, epp ma is viszem be ujra az egyiket. Baratsagosak es segitokeszek, ezzel nincs baj. Mindig ugy kapom vissza, hogy javitva, kiprobalva, aztan a loteren kiderul, hogy megsem. Nem varok sokat tole, csak hogy ne akadjon el, durranjon es repuljon ki a gumi. Nem tartom magam kekeckedos tipusnak (az sem zavar a kicsit kotyog, lotyog, nem tokeletes az illesztes), de ha 2x javitas utan is a 6bol csak 4, jobb esetben 5 durran el, akkor az kezd bosszantani.

Altalaban turelmes vagyok, es tamogatom a magyar cegeket, termekeket, de meg ugy is, hogy Budapesten lakom, a sok garancialis javitas, sok extra ido es penz (ami frusztraciot okoz). Mindez hatvanyozottan nagyobb szivas lenne ha nagyobb tavokat kene megtegyek videkrol.

Ha kiszamolom es hozzaadaom a fegyver arahoz a sok extra utat, bevinni, hazamenni, utanamenni, kimenni loterre, loter dijat fizetni, megsem jo, ujra bevinni, azert osszeadodik. Es egyre kopik a bizalom a termek irant, amit azert vettem, hogy gond eseten kisegitsen. Szomoru.

Ezek utan nem csoda ha oromomben fellabon ugralok egy alfa kapcsan. Eg es fold a ketto. De ez csak sajat tapasztalat.
Egen. Ha az ember hozzászámolja a visszavivések idejét, az durván meg tudja dobni az árat.
Ha 1-1 órával számolom az oda- és visszautat, az a beadás és visszavétel esetében 4 óra, egy fél munkanap. Ha 2x kellett visszavinni a fegyvet, mint írod is, akkor az 1 munkanap. Mindenki kiszámolhatja magának, hogy az ő jövedelmi szintjén ha egy napig dolgozik, akkor mennyi pénzt kapna érte? Na, ennyivel többe kerül a fegyverek folyamatos javításra visszavivése, mert a saját időnk sincsen ingyen, annak is értéke van. (Privát véleményem: ha egy nem tökéletesen működő termék hagyja el a gyárat, akkor ez a vevő értékes idejével szembeni tiszteletlenség.)
A vásárláskori árelőny pedig csak akkor játszik ha közvetlenül a gyártótól tud valaki vásárolni, ez az ország 80%-át kitevő vidékieknek nem opció.
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Mzoli írta: 2022.11.09. 08:01 Par napja volt szerencsem megcsipni egy szinte uj ml040-est. Regota keresgelek egy hasonlot, sajnos a piacon jelenleg ez a kategoria szinte megszunt. Lenyeg, hogy tegnap vegre kijutottam vele loterre. Nem akarom tuldicserni, de most mar ertem miert kedvelik az alfakat. FENYEVEKRE van barmely (akar cnc) KM termektol. Minden a helyen van, elvezet kezbe venni. Majdnem vele aludtam :)
Valahol itt kezdodik a minoseg.
Szóval,Te voltál az! Mire elhatároztam, hogy megveszem, beelőztél! Viszont úgy látom, hogy jó helyre került, gondos gazdája leszel. Használd egészséggel, sok örömködést hozzá!😁
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Andygun írta: 2022.11.09. 16:37 Szóval,Te voltál az! Mire elhatároztam, hogy megveszem, beelőztél! Viszont úgy látom, hogy jó helyre került, gondos gazdája leszel. Használd egészséggel, sok örömködést hozzá!😁
Valószínű hogy az volt, mert nem sok eladó van a piacon belőle. Ez vasárnap este volt, vatera. Ismerős az érzés amikor az orrod előtt viszi el valaki más. Sorry.

Viszont kb egy hete beszéltem Tóth Laci bácsival (Arme bt.) és leadtam egy M18TL-ra rendelést. Annak az ára is 120ezer, de minimum 6 hónapot kell várni rá. Ha esetleg szükséged van rá, akkor nem mondom le a rendelést.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mzoli írta: 2022.11.09. 18:34 Valószínű hogy az volt, mert nem sok eladó van a piacon belőle. Ez vasárnap este volt, vatera. Ismerős az érzés amikor az orrod előtt viszi el valaki más. Sorry.

Viszont kb egy hete beszéltem Tóth Laci bácsival (Arme bt.) és leadtam egy M18TL-ra rendelést. Annak az ára is 120ezer, de minimum 6 hónapot kell várni rá. Ha esetleg szükséged van rá, akkor nem mondom le a rendelést.
Nekem van egy, kb 3-4 dobnyi lövéssel. Ha kell, annyiért vihető, egy alig kezdett doboz 5,5 mm légpuska lövedékkel, meg cca 20-25 db startpatronnal. Impulzus rendelés volt, de még az élesekkel is alig lövök...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: Alfa vs KM

Hozzászólás Szerző: Andygun »

jó ha van írta: 2022.11.09. 19:50 Nekem van egy, kb 3-4 dobnyi lövéssel. Ha kell, annyiért vihető, egy alig kezdett doboz 5,5 mm légpuska lövedékkel, meg cca 20-25 db startpatronnal. Impulzus rendelés volt, de még az élesekkel is alig lövök...
Privi ment!
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Magnum vadász katalógus nem semmi..
20221111_221409.jpg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

waltherlg400 írta: 2022.11.11. 22:17 Magnum vadász katalógus nem semmi..20221111_221409.jpg
Ellenőriztetni kellett volna a szöveget olvasószerkesztővel..
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Osszátok, olvassátok!
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/ ... sa_tdk.pdf
A zsűri dicséretben részesített.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2022.11.17. 20:14 Osszátok, olvassátok!
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/ ... sa_tdk.pdf
A zsűri dicséretben részesített.
Gratula, Sword!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Taktikailag plinker: Új Umarex Smith&Wesson MP9L légpisztoly

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... gpisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ambundi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022.11.05. 17:18

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ambundi »

Mai eredmény.🙂 Másodjára lőttem vele.
Bartal-4,5/6mm start. 15m lőtáv.
Csatolmányok
IMG-d7213ef978d4beca8aa40107b261abf2-V.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ambundi írta: 2022.12.01. 16:13 Mai eredmény.🙂 Másodjára lőttem vele.
Bartal-4,5/6mm start. 15m lőtáv.
A jobbos szórás lövő hiba, vagy fegyver beállítás?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Ambundi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022.11.05. 17:18

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ambundi »

jó ha van írta: 2022.12.01. 16:20 A jobbos szórás lövő hiba, vagy fegyver beállítás?
Szerintem az én hibám.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ACHTUNG, ACHTUNG! Parabellum Pistole Null-Acht!

A két világháború német legendája MOST LÉGPISZTOLYKÉNT A TIED LEHET engedély nélkül!

Umarex P08: 4,5 mm BB, 20-löv., CO2-os légpisztoly, NBB, DAO, full fém: 49.900- Ft
MKH benne van!


Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ!!! SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: Móricz ***
***** www.onvedelmibolt.hu *****

umarex p08 legpi.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Umarex Legends M3 Grease Gun lég-géppisztoly - amerikai áron azonnal venném. Majdani magyar ár...annyi pénz a világon nincs.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... ppisztoly/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Brocock Ghost multikaliberű és multi-teljesítményszintű PCP légpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brocock ... -legpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.12.11. 08:41 Brocock Ghost multikaliberű és multi-teljesítményszintű PCP légpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brocock ... -legpuska/

Kép
Elérhetetlenek = van sportfegyver engedély + évente egyszer meg kell lőni valamelyik 16 J fölötti versenyszámot, ugye?

Fél- OFF
Nagyon tetszik ez a vas.

Létezik ilyesmiből (multi kaliber, multi teljesítmény) valami igénytelenebb, és költséghatékonyabb alternatíva? Ha kellőképpen robusztus, akkor lehetne SHTF fegyver. Ólmot önteni nem nagy kaland, sűrített levegőt pedig egyszerűbb előállítani, mint lőport és csappantyút - akár kézi erővel is.

128 Joulal, 7,65 ólomlövedékkel a .22 LR fölött vagyunk - ezzel már sok minden elejthető. De a 2 ezer euró szerintem talán többünknek fájdalmasabb határ, mint az engedély.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.12.11. 10:33 Elérhetetlenek = van sportfegyver engedély + évente egyszer meg kell lőni valamelyik 16 J fölötti versenyszámot, ugye?

Fél- OFF
Nagyon tetszik ez a vas.

Létezik ilyesmiből (multi kaliber, multi teljesítmény) valami igénytelenebb, és költséghatékonyabb alternatíva? Ha kellőképpen robusztus, akkor lehetne SHTF fegyver. Ólmot önteni nem nagy kaland, sűrített levegőt pedig egyszerűbb előállítani, mint lőport és csappantyút - akár kézi erővel is.

128 Joulal, 7,65 ólomlövedékkel a .22 LR fölött vagyunk - ezzel már sok minden elejthető. De a 2 ezer euró szerintem talán többünknek fájdalmasabb határ, mint az engedély.
Maga sportfegyver a lakosság 99,97%-a számára elérhetetlen a mellékelt valóság szerint.😆

De itt olyan minősülést kell találni, ami 16j+ légfegyverre ad bárcát.

Sűrített levegőhöz sztem nehezebb jutni, nekem is van ilyesmi levegős szarom (magfed marker), de nem tudom használni, egy szopás. Kompresszor, nagypalack: vagyonok.

A 2 ezer nyugati euró az magyaráfával-sarcokkal 1 millió fingtallér.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2022.12.11. 10:33 Elérhetetlenek = van sportfegyver engedély + évente egyszer meg kell lőni valamelyik 16 J fölötti versenyszámot, ugye?

Fél- OFF
Nagyon tetszik ez a vas.

Létezik ilyesmiből (multi kaliber, multi teljesítmény) valami igénytelenebb, és költséghatékonyabb alternatíva? Ha kellőképpen robusztus, akkor lehetne SHTF fegyver. Ólmot önteni nem nagy kaland, sűrített levegőt pedig egyszerűbb előállítani, mint lőport és csappantyút - akár kézi erővel is.

128 Joulal, 7,65 ólomlövedékkel a .22 LR fölött vagyunk - ezzel már sok minden elejthető. De a 2 ezer euró szerintem talán többünknek fájdalmasabb határ, mint az engedély.
Sziluettben lègpuska nemzetköziben ha jól emlèkszem, nincs megszabva az energiahatár.
Pcp-ben szerintem nemigen van olcsó, (èrtsd: fèl milla alatt) ellenben rugósból akad pàr combos, ettől sokkal olcsóbban. (Nem ilyen erős persze. Ez valami külön àllatfaj belpiacra, az angoloknàl nagyon nagy keletje van a lègfegyvernek.)
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Arh írta: 2022.12.11. 15:23 Sziluettben lègpuska nemzetköziben ha jól emlèkszem, nincs megszabva az energiahatár.
Pcp-ben szerintem nemigen van olcsó, (èrtsd: fèl milla alatt) ellenben rugósból akad pàr combos, ettől sokkal olcsóbban. (Nem ilyen erős persze. Ez valami külön àllatfaj belpiacra, az angoloknàl nagyon nagy keletje van a lègfegyvernek.)
Évek óta vannak ilyen nagy energiájú váltócsöves légfegyverek. Főleg amcsiknál van piaca, angoloknál csak 16j-ig szabadon tartható.

A Daystate cég vette meg évekkel ezelőtt a Brocokc-ot.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

parazstaposo írta: 2022.12.11. 16:19 Évek óta vannak ilyen nagy energiájú váltócsöves légfegyverek. Főleg amcsiknál van piaca, angoloknál csak 16j-ig szabadon tartható.

A Daystate cég vette meg évekkel ezelőtt a Brocokc-ot.
Azt nem tudom mennyire elterjedt a 16 joulen felüli lègfegyver az angoloknàl, az amcsik zabàljàk, azt tudom. A 16 joule alatti az elèggè megy arrafelè.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Arh írta: 2022.12.11. 16:24 Azt nem tudom mennyire elterjedt a 16 joulen felüli lègfegyver az angoloknàl, az amcsik zabàljàk, azt tudom. A 16 joule alatti az elèggè megy arrafelè.
Az EU-ben meg kb. Németorszrág, Olaszország és mi szopunk a 7,5J-os limittel - szinte mindenhol máshol több (15-20J között), vagy nincs limit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2022.12.11. 16:33 Az EU-ben meg kb. Németorszrág, Olaszország és mi szopunk a 7,5J-os limittel - szinte mindenhol máshol több (15-20J között), vagy nincs limit.
Ha jól tippelem, ezeket máshol se elsődlegesnek veszik, főleg ami engedèlyes.

A minap elèmugrott Bokrosdoki fejtàgító videója erről a zsúl/törvènyi limitről, a logikájàt se èrtem, mièrt nem lehet nàlunk is 16,3 joule az engedèlymentes korlàt. Többet nem akarnèk, csak ennyit. (Tudom, vegyem ki a kezem a biliből ès menjek megmosni.)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2022.12.11. 10:33 Elérhetetlenek = van sportfegyver engedély + évente egyszer meg kell lőni valamelyik 16 J fölötti versenyszámot, ugye?
Sziluettben csak 4,5-5,5 mm-es kaliber használható az open kategóriában is, ezért elérhetetlen pl. a 7,65-ös. (Legalábbis én így értelmeztem, de javítson ki valaki, ha tévedek.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2022.12.11. 19:20 Sziluettben csak 4,5-5,5 mm-es kaliber használható az open kategóriában is, ezért elérhetetlen pl. a 7,65-ös. (Legalábbis én így értelmeztem, de javítson ki valaki, ha tévedek.)
Igazad van. Megnéztem - a rövidpályás lég-sziluettre valóban kizárólag 4,5mm ill 5,5 mm engedélyezett. De ez csak a hazai.

A nemzetközi versenyszámokban (amit ugyancsak rendeznek idehaza is) sajnos még szigorúbb a limit - kizárólag 5,5mm.

( Az azért érdekes, mert az itt offtopik éles nagykal sziluett pisztolyban pont fordítva van - a nemzetközi “megengedőbb”, mint a hazai pl csőhossz és hasonló kérdésekben. )

Viszont számomra nem egyértelmű, hogy ezek alapján megtagadhatják-e egy multi kaliber fegyver beírását? Gondolom, igen, ha nagyon akarják. Ha a szakszövetségek nem kötözködik (miért tenné, ha versenyen nem használom a szabálytalan kalibert, nem érdekli őket, és a fegyver tekinthető 4,5 mmesnek, 5,5 és 7,65 váltócsővel), akkor a rendőrséget garantáltan nem érdekli, beírják.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése