Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.02.02. 17:01 Szia,

+1 forras megerositi (3 hete hallottam ugyanezt).

Bel
+ 1 nekem is egy rendőr mondta, hogy “így szoktuk”

Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)

… de vajon mihez kezdenek a nemdohányzó rendőrök? :oops: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2022.02.02. 19:26 + 1 nekem is egy rendőr mondta, hogy “így szoktuk”

Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)

… de vajon mihez kezdenek a nemdohányzó rendőrök? :oops: :lol:
Bankkártya
Az 86 mm.
Ma már ez standard, személyi, jogsi védeccségi mind ugyanakkora. :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2022.02.02. 19:47 Bankkártya
Az 86 mm.
Ma már ez standard, személyi, jogsi védeccségi mind ugyanakkora. :lol: :lol:
Ha már szabvány kártya méret:
https://extrametal.hu/termekek/zsebkes/ ... tyEALw_wcB.
És van rajta vonalzó ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.02.02. 19:26 Tipp: kis szerencsével ki lehet fogni olyan rendőr hölgyet, aki 120-as hosszú EVE-t szív ;)
FélOFF

Még jó, hogy már nem árulják a Lotto cigarettát…
"Szintén 1964-hez köthető egy másik mérföldkő: a hazánkban korábban kizárólagos, 67 mm-es mellett megjelent a nemzetközileg csak „king size”-ként emlegetett 80 mm-es cigarettahossz." A füstszűrő megjelenése - Dohány Múzeum
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2021.11.01. 17:56 A képen alul látható Fiskars-ot hagyta itt nekem a házinéni. Nem mondom, vág (most kockáztam fel a sütőtököt krémleveshez), nem sajnálom használni ("olcsó tárgy"-fíling), de a pengéje szerintem vékony (nyilván a vastag sem jó) és rugózik (főleg sütőtök és édesburgonya darabolásakor érezhető), a tövénél ki is hajlott. Abban verhetetlen, hogy nincs rajta semmilyen recézés és egybemarkolata van: könnyű tisztítani.
Az IKEA-s késhez hasonló "integrál", egyetlen darab acélból álló késem még nem volt: mindenképpen kézbe venném vásárlás előtt.
Egyik előző lakótársamnak volt egy Sabatier santoku konyhakése a Tesco-ból. (Szerintem zseniális a santoku forma.) Imádtam használni: nem fémet kellett markolni, megnyugtatóan merev, de kellően vékony penge, a hegy nem is hiányzott, és olyan ára volt (tízezer forint alatt 2019 első felében), hogy annyit megér, hogy egy életre van egy elfogadható konyhakésed.

Tippek:
1. Amikor kézbe veszed - ugye késvásárlásnál mindig elmondjuk: vedd kézbe! -, csinálj úgy, mintha vágódeszkán vágnál: a penge élével merőlegesen nyugodjon egy felületen! A pengének olyan szélesnek kell lennie, hogy a markolat és a vágódeszka között elég hely legyen a markolatot fogó kezednek.
2. Ne ömlesztve tárold a késeidet! (Ebben én is sáros vagyok. Mágnest fogok szerelni a falra.)
3. Én is egy Dick fenőacélra gyűjtök. Ovális keresztmetszet, minél simább felület (a fenőacéllal elsősorban egyengetünk, nem csiszolunk). Közös késmániás túratársunk ajánlásával. (Én is tanulom az élezést-fenést.)

4. Állítólag a hentesek nagyon profin tudják, melyik a jó kés.
Nekem Kyocera fenőkerámiám van. Tökéletes, imádom. Egyetlen hibája, hogy a lecsiszolt acél idővel beleeszi magát a kerámia pórusaiba, és egy idő után csökken a hatásfok, elkezd élezés helyett "csúszni" a penge rajta. Ilyenkor kell kipucolni. Egy karcsú, de magas üvegben (ketchupos :-) ) kapott két ujjnyi sósavat, és felöntöttem annyi vízzel, hogy a fenőkerámia markolatáig, pont az üveg szájáig érjen. Egy éjszaka elég neki, és kb. tizedszer használom, hogy még mindig nem kért friss sósavat, még mindig működik az oldat. Fontos, hogy híg sósav legyen - a tömény nem oldja olyan jól a vasat.

https://cutlery.kyocera.com/ceramic-rod ... ves-9-inch
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2021.12.20. 13:02 Multitoolból kinek mi vált be? Különösen azoknál, akik intenzíven használják is. Leatherman párti voltam eddig, de a híres szervízháttér a balkán farkán nem működik.
Nekem egy Leathermen Fuse van. 2008-ban kaptam búcsúajándékként a kollégáimtól, azóta kb. mindig nálam van. Mondjuk én őzet nem bontok vele :-), de azért egyet s mást látott már. Ennyi idő alatt egyszer kellett megéleznem, valamikor 3 vagy 4 éve.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2022.02.03. 10:50 Ilyenkor kell kipucolni. Egy karcsú, de magas üvegben (ketchupos :-) ) kapott két ujjnyi sósavat, és felöntöttem annyi vízzel, hogy a fenőkerámia markolatáig, pont az üveg szájáig érjen. Egy éjszaka elég neki, és kb. tizedszer használom, hogy még mindig nem kért friss sósavat, még mindig működik az oldat. Fontos, hogy híg sósav legyen - a tömény nem oldja olyan jól a vasat.
Vagy ha nem akar sósavval vacakolni, akkor valami folyékony súrolószerrel (Cif pl.) meg egy mosogatószivacs dörzsis felével kb. 5 perc alatt lesikálja róla a felkenődött vasat.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2022.02.03. 11:36 Vagy ha nem akar sósavval vacakolni, akkor valami folyékony súrolószerrel (Cif pl.) meg egy mosogatószivacs dörzsis felével kb. 5 perc alatt lesikálja róla a felkenődött vasat.
Igaz, de a sósavas megoldás sokkal kényelmesebb, és valamivel alaposabb munkát is végez. :-)
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Nextorch NEX Walker 16, vagy ASP Agent A40 (Airweight) taktikai bot beszerzésén gondolkodom.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a www.frankonia.de webáruházról van valakinek bármilyen tapasztalata? Esetleg a www.specshop.pl áruházról?
Vagy megbízható hazai beszerzési forrása létezik ezeknek a típusoknak?
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pitbull írta: 2022.02.10. 21:21 Nextorch NEX Walker 16, vagy ASP Agent A40 (Airweight) taktikai bot beszerzésén gondolkodom.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a www.frankonia.de webáruházról van valakinek bármilyen tapasztalata? Esetleg a www.specshop.pl áruházról?
Vagy megbízható hazai beszerzési forrása létezik ezeknek a típusoknak?
Specshopról rendeltem már, minden rendben volt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2021.12.20. 13:15 A Leathermannak Magyarországon az Audaxtrade (Kristóf) a szervize, nagyon korrektek!
(Nem tudom, hogy a "balkán farkán" mit értettél.)

Multitoolból szerintem még mindig a Leatherman a legjobb, dobogós még a SOG és a Victorinox. Ha intenzíven használod, akkor lehet, hogy nem multitool kell neked, hanem célszerszám.. Knipex fogó, Olfa sniccer, Wera/Wiha bit. A multitool (mindegyik!) kompromisszum a profi, ipari szerszámokhoz képest.
Kicsorbult a Fuse-omban a kisebbik csavarhúzó. Ezt meg tudják csinálni (kicserélni)?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2022.02.11. 08:13 Kicsorbult a Fuse-omban a kisebbik csavarhúzó. Ezt meg tudják csinálni (kicserélni)?
Nekem anno Wave-en meg tudták oldani a hasonló gondot.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.01.10. 14:55 Őrülök hogy happy finish lett a vége. ;-)
És lekerekítve a történetet, ma megkaptam az új Leatherman Wave szerszámomat. Nem felújított, javított - bár azzal is megelégedtem volna, ha a régit javítják, akár pénzért is - hanem egy zsír új eszközt küldtek, csak a postaköltséget fizettem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.02.11. 12:22 És lekerekítve a történetet, ma megkaptam az új Leatherman Wave szerszámomat. Nem felújított, javított - bár azzal is megelégedtem volna, ha a régit javítják, akár pénzért is - hanem egy zsír új eszközt küldtek, csak a postaköltséget fizettem.
Na, örülök hogy happy finish lett a vége, használd sokáig egészséggel! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok!

Honey Badger késekkel van valakinek tapasztalata?

D2 pengével, csapágyas nyitással 20ezer alatt van postával. Lehet benevezek egyre.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Zsebrendszerező

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Poresz írta: 2020.11.13. 12:35 Tucatnyi EDC apróság, ami összekeveredik a ruha vagy táska zsebeiben és keresgetni kell: lakáskulcs, mobiltelefon, irattárca/kártyatartó/pénztárca, kés/bicska/multifogó, kanálgép, zseblámpa, toll, levél fájdalomcsillapító, szedendő gyógyszerek… Amikor mindezt a munkába járó hátizsákból egyesével át kell pakolni a túrázó hátizsákba vagy kabát zsebeibe - és vissza -, akkor már nem is tűnik hülyeségnek, hogy matrjoska baba-szerűen a táskában legyen még egy táska. Tulajdonképpen a tolltartó is ugyanerre szolgál.
Évekkel ezelőtt a régi kéken talán qqriq említette, hogy Maxpedition(?) pocket organizert használ. Van olyan fórumtárs, aki rendszeresen használ vagy használt ilyet, és megosztaná a tapasztalatait?
Az eredeti Maxpedition és a hasonló méretben negyedannyiba kerülő Decathlon sajátmárkáson gondolkodom.
Budapesten van olyan bolt, ahol a Maxpedition termékek élőben megnézhetők, próbával kiválasztható a méret?
Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
EDC kit.jpg (57.63 KiB) Megtekintve 29564 alkalommal
+ Tupperware kulcstartó - Két szem fájdalomcsillapító van benne.
+ egy doboz gyufa - Viaszba mártottam a gyufafejeket.
+ Dolphin 1989 mini benzines öngyújtó - Kíváncsian figyelem, hogy ebből is el fog-e szökni a benzin. O-gyűrűs tömítése mindenesetre van.
+ J. Herbin töltőtolltintával újratölthető rollertoll - Szimplán imádom: kíváncsian figyelem a hegy élettartamát.
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ Forclaz Dynamo 100 dinamós zseblámpa (Decathlon) - Már végigcsináltam vele egy 25 km-es éjszakai túrát. Éppen belefér (vastag).
+ egy doboz 9×17 mm R PV töltény tartaléknak - Ezt lehet, hogy a Zora-féle méretre vágott SzKSz töltőléccel kiváltom.
+ FFP2 maszk

Sajnos a kanálgép és a fogkefe nem fér bele.
EDC NOK.jpg
EDC NOK.jpg (48.39 KiB) Megtekintve 29564 alkalommal
Utóbbira megoldás lesz a kisméretű(vé összehajtható) utazó fogkefe, amikor úgyis cserélni kell a mostani munkába járóst.
A kanálgépnek pedig kell egy könnyen mosható tok, mert az eredeti előbb penészedett, majd elszakadt.
Mindenesetre megtanultam, hogy: "Kétszer mérj, egyszer rendelj!" - Nem pedig fordítva.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Zsebrendszerező

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.23. 17:43 Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
+ Tupperware kulcstartó - Két szem fájdalomcsillapító van benne.
+ egy doboz gyufa - Viaszba mártottam a gyufafejeket.
+ Dolphin 1989 mini benzines öngyújtó - Kíváncsian figyelem, hogy ebből is el fog-e szökni a benzin. O-gyűrűs tömítése mindenesetre van.
+ J. Herbin töltőtolltintával újratölthető rollertoll - Szimplán imádom: kíváncsian figyelem a hegy élettartamát.
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ Forclaz Dynamo 100 dinamós zseblámpa (Decathlon) - Már végigcsináltam vele egy 25 km-es éjszakai túrát. Éppen belefér (vastag).
+ egy doboz 9×17 mm R PV töltény tartaléknak - Ezt lehet, hogy a Zora-féle méretre vágott SzKSz töltőléccel kiváltom.
+ FFP2 maszk

Sajnos a kanálgép és a fogkefe nem fér bele.
EDC NOK.jpg
Utóbbira megoldás lesz a kisméretű(vé összehajtható) utazó fogkefe, amikor úgyis cserélni kell a mostani munkába járóst.
A kanálgépnek pedig kell egy könnyen mosható tok, mert az eredeti előbb penészedett, majd elszakadt.
Mindenesetre megtanultam, hogy: "Kétszer mérj, egyszer rendelj!" - Nem pedig fordítva.
Kanálgép helyett spork? Alin az is van sok, még színes is :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Zsebrendszerező

Hozzászólás Szerző: Poresz »

theHassan írta: 2022.03.23. 17:45 Kanálgép helyett spork? Alin az is van sok, még színes is :D
Köszönöm, de a kanálgép ad egy civilizáció-érzést, amit a villka nem tud. (Gvass1 magyarázta ezt nekem a régi kéken öt éve, és akkor még nem értettem.) Egyelőre a kanálgép valahogy mindig az elemózsiás vászonszatyorba kerül, ha túrázok.
Ha már tényleg nem bírom megállni, a zsebrendszerezőt fogom nagyobbra cserélni, és akkor végre a fejlámpa* is elfér, véget ér a hátizsákban hányódása.

* Ha csak egyetlen egyszer éjszakai túrázni mentek, olyat vegyetek, ami tud piros fényt, mert az nyugtat… Akarom mondani: nem nullázza le azt, hogy a szem fél óra alatt alkalmazkodott a sötéthez.
Egyébként elégedett vagyok azzal, ami nekem van - ONnight 210 (Decathlon) -, mert a három szíja miatt stabil, a hátul lévő elemtartó miatt jól kiegyensúlyozott, és a gömbcsuklós állíthatóság is hasznos. Csak a piros fényt nem tudja, ezért két előrelátóbb túratárs által közrefogva szoktam éjszakai túrázni.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Zsebrendszerező

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.23. 18:06 Köszönöm, de a kanálgép ad egy civilizáció-érzést, amit a villka nem tud. (Gvass1 magyarázta ezt nekem a régi kéken öt éve, és akkor még nem értettem.) Egyelőre a kanálgép valahogy mindig az elemózsiás vászonszatyorba kerül, ha túrázok.
Ha már tényleg nem bírom megállni, a zsebrendszerezőt fogom nagyobbra cserélni, és akkor végre a fejlámpa* is elfér, véget ér a hátizsákban hányódása.

* Ha csak egyetlen egyszer éjszakai túrázni mentek, olyat vegyetek, ami tud piros fényt, mert az nyugtat… Akarom mondani: nem nullázza le azt, hogy a szem fél óra alatt alkalmazkodott a sötéthez.
Egyébként elégedett vagyok azzal, ami nekem van - ONnight 210 (Decathlon) -, mert a három szíja miatt stabil, a hátul lévő elemtartó miatt jól kiegyensúlyozott, és a gömbcsuklós állíthatóság is hasznos. Csak a piros fényt nem tudja, ezért két előrelátóbb túratárs által közrefogva szoktam éjszakai túrázni.
Az ilyen mögöttes tartalom kétségtelenül fontos. Mondjuk én még nem éreztem kanálgépnél. A sporkot azért is szeretem, mert gyakran utazok, és átengedik a reptéren.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.04.10. 22:12 Kár,hogy nincs hozzá 18650 akku átalakító.Az nem olyan érzékeny a hidegre.
Nekem is van egy AAA akkuval működő lámpám, amit 2008 óta (14 éve) használok, Fenix LD01 Stainless Steel Edition.
De már fejlettebb a Li-akkus (pl 18650) technológia.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Évek óta ilyet használok, nagyon bevált, masszív, jó cucc!
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg (72.55 KiB) Megtekintve 29311 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

WildBear23 írta: 2022.04.17. 07:07 A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Évek óta ilyet használok, nagyon bevált, masszív, jó cucc!
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg
Sörétest kibírná hosszútávon ?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2022.04.17. 08:38 Sörétest kibírná hosszútávon ?
Felszerelve szvsz igen, lőni rá nem. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2022.04.17. 08:38 Sörétest kibírná hosszútávon ?
AK-t mindenesetre bírta - igaz, a 7,62x39 nem rúg nagyot. 12GA-n nem próbáltam, de ránézésre - azt is fogja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2022.04.17. 07:07 A Banggoodon akciós a Convoy S2.
Évek óta ilyet használok, nagyon bevált, masszív, jó cucc!
Screenshot_20220417-070445_Chrome.jpg
Köszi, ismerem, nagyon jó cucc!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Zsebrendszerező

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.03.23. 17:43 Köszönöm szépen a tanácsod: közel egy éve használom, nagyszerűen bevált. :)
EDC:
EDC kit.jpg
+ Tupperware kulcstartó - Két szem fájdalomcsillapító van benne.
+ egy doboz gyufa - Viaszba mártottam a gyufafejeket.
+ Dolphin 1989 mini benzines öngyújtó - Kíváncsian figyelem, hogy ebből is el fog-e szökni a benzin. O-gyűrűs tömítése mindenesetre van.
+ J. Herbin töltőtolltintával újratölthető rollertoll - Szimplán imádom: kíváncsian figyelem a hegy élettartamát.
+ jegyzetfüzet
+ Victorinix Fisherman
+ Forclaz Dynamo 100 dinamós zseblámpa (Decathlon) - Már végigcsináltam vele egy 25 km-es éjszakai túrát. Éppen belefér (vastag).
+ egy doboz 9×17 mm R PV töltény tartaléknak - Ezt lehet, hogy a Zora-féle méretre vágott SzKSz töltőléccel kiváltom.
+ FFP2 maszk

Sajnos a kanálgép és a fogkefe nem fér bele.
EDC NOK.jpg
Utóbbira megoldás lesz a kisméretű(vé összehajtható) utazó fogkefe, amikor úgyis cserélni kell a mostani munkába járóst.
A kanálgépnek pedig kell egy könnyen mosható tok, mert az eredeti előbb penészedett, majd elszakadt.
Mindenesetre megtanultam, hogy: "Kétszer mérj, egyszer rendelj!" - Nem pedig fordítva.
Ez a méret a klasszikus zsebrendező méret.
Arra találták ki, hogy a katona a taktikai nadrág oldalzsebében tartsa.
Ha a táskában van, akkor nem lényeges a méret.
A decatlon eggyel nagyobb 12x18cm tárolózsebében kényelmesen elfér a kanálgép.
https://www.decathlon.hu/p/tarolozseb-v ... lsrc=aw.ds
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Kés azonosítás

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni kés azonosítás ügyben.
A clipen mintha a Kershaw feliratot látnám, de nem találtam a kinálatukban.
Hátha valaki ránézésre megmondja.
Csatolmányok
milyen kés 2.jpg
milyen kés 1.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Kis segítséget kérnék.

Valami kis szolid multitoolt keresek, mondjuk a Leatherman Juice S2 stílusban.

Mit ajánlotok?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

theHassan írta: 2022.05.25. 22:03 Kis segítséget kérnék.

Valami kis szolid multitoolt keresek, mondjuk a Leatherman Juice S2 stílusban.

Mit ajánlotok?
Leatherman Juice S2-t. :-)
Vagy mi a cél, hogy olcsóbb legyen a Leathermannél, vagy más funkciók kellenének?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

zora írta: 2022.05.25. 22:07 Leatherman Juice S2-t. :-)
Vagy mi a cél, hogy olcsóbb legyen a Leathermannél, vagy más funkciók kellenének?
Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

theHassan írta: 2022.05.25. 22:13 Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
Basszus, most látom, hogy leálltak vele. Fasza.
Nekem Skeletool volt az első multiszerszámom, gyárilag klipszes és egykezes kés van rajta, emiatt választottam. Nagyon megszerettem, kapudrog lett. Még gyártják is, viszont nincs rajta olló.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

theHassan írta: 2022.05.25. 22:13 Kapható az még? Ha igen, akkor jó lesz (van már egy) :)
https://www.freskabox.net/spd/LTG831941 ... S2-cinober

Hátha valós a készlet, magyar webshop.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

zora írta: 2022.05.25. 22:35 Basszus, most látom, hogy leálltak vele. Fasza.
Nekem Skeletool volt az első multiszerszámom, gyárilag klipszes és egykezes kés van rajta, emiatt választottam. Nagyon megszerettem, kapudrog lett. Még gyártják is, viszont nincs rajta olló.
Olló most különösen fontos (nőnek lesz ;) ).

Fegyverellátóban látom a Squirtet ( :) ). Szerintem az lesz.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Errol mi a velemeny?
https://www.mylitee.com/taktikai-felhas ... -460-lumen

Az szempont, hogy ha mar ennyi penzt kifizetek, akkor ne 1 ev garancia legyen ra, ezert az osszes beepitett aksiju modell kiesik.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re:

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.02. 13:42 Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Én még 14 évesen vettem egy csehszlovák Astra pengés borotvát. A hagyományos "zsilettpenge" kell bele.
Úgy látom, ezek között a borotvák között nincs nagy különbség.
Pengéből viszont érdemes jót venni - szerintem a japán Feather a legjobb.
(15 évesen aztán a használt pengéket felhasználtam joystickok javítására ;)
20220702_141015.jpg
20220702_141015.jpg (231.72 KiB) Megtekintve 27931 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.07.02. 14:07 Én még 14 évesen vettem egy csehszlovák Astra pengés borotvát. A hagyományos "zsilettpenge" kell bele.
Úgy látom, ezek között a borotvák között nincs nagy különbség.
Pengéből viszont érdemes jót venni - szerintem a japán Feather a legjobb.
(15 évesen aztán a használt pengéket felhasználtam joystickok javítására ;)
20220702_141015.jpg
Ok, de használod is? Mennyivel macerásabb a mindennapokban? Van-e számottevő különbség az eredmény szemontjából?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.07.02. 14:18 Ok, de használod is? Mennyivel macerásabb a mindennapokban? Van-e számottevő különbség az eredmény szemontjából?
Én ezt használom fél éve. Ami a különbség:

- Gondosabban kell borotválkozni, mert hajlamos kis borostát hagyni maga után, vissza kell menni néha még egy menetre.
- Ha valahol "puklis" az ember arca, főleg egy vadiúj penge első használatánál könnyebben vagdos magába aprókat az ember.
- Jelentős előny, hogy nem húz, tép, fáj, amikor egyszerre 3-4 sor penge kapaszkodik bele 5 cm2 szőrbe egyszerre. :-)
- Ennek megfelelően az első pont ellenére sokkal nyugisabb marad a bőröm, mint a szuperextracsilliópengésbabapopsi bortvák után.

Egy pengével kb. 6-8 alkalommal tudok borotválkozni (YMMV!), és utána megfordítva a pengét még 2-3-4-szer legalább.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re:

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

zora írta: 2022.07.02. 13:42 Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Szia
Én 6 hónapja váltottam, és nagyon meg vagyok elégedve.
Minden, de tényleg minden nagyon szuper, és teljesen más élményt ad a borotválkozásnak. Meg van a rituáléja.
Kissé mélyebben utána járva, én nem is tudtam, hogy 2 x kell borotválkozni, minden alkalommal.
Árban pedig, nos… verhetetlen.
Nagyon sok pénzt vertem el 1 évben az eldobható pengés Gilett fusion mittomén hányra. Vettél 5 fejet és egy csomó lőszer árát dobtad a kukába… 🙂
Bemész pl 1 dm be és veszel. Az egész tartalék pengékkel került pár hónapja 7-8 eFt ba, úgy hogy akciós volt és a pengék szerintem jó pár évig kitartanak, 5000 Ft bol egy garmadát veszel hozzá!

https://youtu.be/tVSDjxbKSOg
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem ez az edc 8-)
20220702_153638.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kolonics írta: 2022.07.02. 14:59 Szia
Én 6 hónapja váltottam, és nagyon meg vagyok elégedve.
Minden, de tényleg minden nagyon szuper, és teljesen más élményt ad a borotválkozásnak. Meg van a rituáléja.
Kissé mélyebben utána járva, én nem is tudtam, hogy 2 x kell borotválkozni, minden alkalommal.
Árban pedig, nos… verhetetlen.
Nagyon sok pénzt vertem el 1 évben az eldobható pengés Gilett fusion mittomén hányra. Vettél 5 fejet és egy csomó lőszer árát dobtad a kukába… 🙂
Bemész pl 1 dm be és veszel. Az egész tartalék pengékkel került pár hónapja 7-8 eFt ba, úgy hogy akciós volt és a pengék szerintem jó pár évig kitartanak, 5000 Ft bol egy garmadát veszel hozzá!

https://youtu.be/tVSDjxbKSOg
Lényegesen higénikusabb a sokpengésnél. Abban mindig marad vmi szutyok, ezt meg szétcsavarod, jól elmosod, makulátlan.,
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re:

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.07.02. 13:42 Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Szia!

Bevezetésként,a legrosszab kombinációval megáldott pofám van! Egyrészt nagyon erős az arcszőröm (amit reggel levágok estére kinő) , mást részt meg elég kényes az arcbőröm (kipattog) :D

Eleinte én is hittem a mesékben és a csillió-villió cserélhetőfejes borotvákkal, majd az eldobható borotvákkal próbálkoztam. A fent említett dolgok miatt a 6 pengéből az első húzás után 5 kitisztíthatatlanul eltömődött a maradék egy meg húzta a szört vágás helyett...

Aztán nagyapám megtanított a fodrász késsel borotválkozni...
Sokáig azt használtam. Talán azzal lehet a legjobb eredményt elérni meg a legjobb képet vágni :D (stabil kéz kell hozzá meg nyugalom mert könnyen Joker ek lehetünk :twisted: )

Egy jó ideje, használok hagyományos (zsilett) pengés borotvát is. Szerintem ez is tökéletesebb mint az eldobható borotva. Ahogy előttem is írták mindenképp költséghatékonyabb, nekem a borotválkozási élmény is jobb (könnyen tisztitható a penge, nem húz, kevésbé pattogok ki). De azért ezzel is lehet elég szép vágást ejteni, egy egy kiálló pattanásnál...

Szvsz mint a fegyvereknél :D érdemes ebből is a minnél több fémet tartalmazó nyelet megvenni, nekem speciell a DM ben kapható műanyag fejes Wilkinson nem vált be!

Nekem is valami Csehszlovák csoda van, ezer éves!

Érdemes a belevaló pengéket is megválogatni vannak az ilyen 100 forintos sz@rok, azok nem igazán váltak be... De spec. abból a Wilkinson nekem bevált...

Meg érdemes legalább is én áttértem a borotva szappan pamacs kombóra...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.07.02. 15:38 nekem ez az edc 8-)
20220702_153638.jpg
Ez naon f@sza, csak tudni kell vele bánni, meg bőrön kihúzni....
No meg a stabíl kéz sem hátrány :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re:

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.07.02. 13:42 Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Nekem ez a fajta vállt be, borotvakés, de cserélhető pengével, mert nem biztos hogy lenne időm mindig borotva élre fenni a klasszik kés verziót, ezeknél meg pengecserével mindig borotva 8-)

A bal oldali az egy drágább dovo solingen, működik klasszik pengelappal (félbe kell törni) de hosszú pengelapot is lehet hozzá venni, úgy még jobban hasonlít a pengekésre. A jobb oldali egy olcsóbb NN -knives borotva (pár ezeres volt), érdekes ezt jobban szerettem használni.
IMG_6936.jpg
Mivel nyugodt környezet ajánlott használatakor így egy ideje már nem borotválkozok :lol: (meg persze stabil kéz :)) de ha ezek megvannk akkor pár kezdeti karc után egész szépen lehet vele borotválkozni, férfias meló :D

itt vannak a linkek:

https://www.kesekollok.hu/nn-knives-bor ... word=borot

https://extrametal.hu/termekek/borotval ... ios-201006
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.02. 14:18 Ok, de használod is? Mennyivel macerásabb a mindennapokban? Van-e számottevő különbség az eredmény szemontjából?
A leggyorsabb villanyborotvával letolni a borostát. ;)
De a pengés borotva simábbra borotvál, és más feeling.. pár perccel több időt igényel, be szoktam szappanhabozni az arcom előtte.
De bármilyen hab jó, sampon, tusfürdő.
Aztán lehet arcszesz, én sima finomszeszt használok, de nem muszáj azt sem. ;)

Hogy melyiket használom, az épp a reggeli kedv kérdése.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re:

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.07.02. 13:42 Poresz, régebben írtál a pengés borotvára váltásról. Sikerült? Mik a tapasztalataid? Másnak esetleg? Tehát nem a sokpengés makkhárom, hanem a klasszikus cserélhető pengelapos érdekelne.
Igen. :D

Pont a napokban lesz tíz éve, hogy az edzőtáborba elfelejtettem villanyborotvát vinni. Hazaértem, és "megnyúzott" a Philips villanyborotvám: akkor már kínlódtam azzal egy ideje, hogy borotválkozás után fél napig viszketett az arcom. És még smirglis is maradt. (Most sem húzom le babapopsi simaságúra, de jobb az eredmény.)
Az igazság része az is, hogy akkor már 5-6 éve használtam, és talán körkéseket kellett volna cserélni benne.
Betelt a pohár - amin cseppet sem segített, hogy akkor már olvastam a Pamacs és Penge blogot -, és megkérdeztem a nagymamámat, hogy véletlenül nincs-e meg valahol dédapám borotvakése. ("Véletlenül", ja. "Véletlenül" Nagyi mindent tip-top állapotban megőriz. "Véletlenül" ezt tudtam, és "véletlenül" megkérdeztem.)
"Mindig tudtam, hogy valakinek egyszer szüksége lesz rá!" - és azzal átadta dédapám borotválkozódobozát. (Bor Lajos bognármester akkor már 23 éve elhunyt.)
Borotválkozódoboz.JPG
A borotvakéseket kis híján tönkretette Mekk mester, az imposztor, aki köszörűsnek adta ki magát. Ja, köszörűs. Mert igazi köszörűs kevés van: ifj. Flaschner mentette meg őket, rendelője: Budapest, Váci utca 73.
Fészkesfehérvári koromban pedig arról győződhettem meg, hogy az id. Flaschner sem annyira idős, hogy elfelejtse a szakmáját: a legnagyobb megelégedéssel használom a nála élezett körömvágó ollót. Soha sem felejtem el, a Juhász Gyula utca műhelyében azt válaszolta a legnagyobb természetességgel és egy idős mester magabiztosságával, amikor előre akartam fizetni: "Fizetni majd akkor kell, ha el van végezve a munka!" Utána pedig útba igazított, hogy ő nem árul fenőszíjat, de a szomszéd utcában van a szíjgyártó, akit szívesen ajánl. Örülök neki, hogy a múlt héten láthattam a XVIII. Tűzzel-vassal fesztiválon.
(Igen, a bicska is ugyanazon, Bor dédapámé. Ebben a dobozban őrzöm.)


Az egész kincsesládából ez a hétköznapi készlet (a borotvakéseket meghagyom ünnepnapokra és/vagy amikor van már szakállam):
Borotválkozókészlet.JPG
+ Soluna (csehszlovák?) biztonsági borotva → kellemesen rövid (7 cm-es) nyele van;
+ Isana penge a Rossmannból → tökéletesen boldog vagyok ezzel is;
+ rúd borotvaszappan a Rossmann-DM-Müller trojka valamelyikéből. → A sima szappan, sampon legfeljebb szükségmegoldás lehet, mert nem elég tartós a hab, és akkor nem siklik a penge: érzésre jobban tép, mint vág. Megjegyzem, anno az exhumált és nagyrészt kiürült Barbon borotvakrém nagyszerűen működött közel negyed évszázad után is.
+ örökölt borotvapamacs;
+ müzlistál.

Két használati mód van:
1. A tálba meleg-langyos vizet engedek, beteszem a pamacsot. Amíg megmosakszom, addig megpuhul a pamacs. Kiöntöm a vizet a tálból, majd körözök egy kicsit a pamaccsal a szappan felületén. A szappanos pamaccsal a tálban gyorsan körözve habot verek. A pamaccsal beszappanozom az arcom.
2. Az arcom bevizezem, majd a szappannal végigdörgölöm. A pamacsot bevizezem, és felhabosítom a szappant az arcomon.
Innentől a folytatás ugyanaz: a felső ajkam felett kezdem a borotválkozást, majd a pajeszomtól folytatom. Első menetben a szőr növésének irányába húzom a pengét. A pengét a húzás irányára kb. 30°-os szögben tartom. (Ez nem kötelező, de aki így csinálja, az ésszel csinálja, főleg, ha kezdő. Igen, megvágtam magam az első alkalommal, kb. 5 cm-es hosszon.)
A második menet csak akkor van, ha nem vagyok elégedett az eredménnyel, szerencsésen ritkán. Ilyenkor a szőr növésének irányával ellentétesem húzom a pengét. Szakszóval ezt hívják kiborotválásnak. Valaki utálja.
Ha megvágom magam, azt az esetek 95+%-ában csak azért veszem észre, mert véres a törölközőm: nem kell aggódni.

Időigény: egy-két perccel több, mint villanyborotvával.
Igazából nem érdekel, mert lett a dolognak egy szertartás-meditáció jellege - képzeljétek: odáig vetemedtem, hogy gyertyafénynél borotválkozom :) -, így esti program. Ezzel meg is előztem azt a problémát, hogy sietségemben összeszabdaljam az arcom.

Eredmény:
+ villanyborotvánál simább arc
+ békén hagyott arcbőr
+ kisimult idegrendszer. :)

Jó buli, bátran vágj bele! ;)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kb 10 éve dobtam el a gagyi sokpengés vackokat és habokat.Azóta a hagyományos borotva a bevált eszköz.
Az egyik legfontosabb tényező a borotválkozásnál,hogy rohadtul nem szabad semmi olyan anyagot használni amiben SLS van!Ez az a bizonyos ipari zsíroldó szer/habképző ami mindenben ott van.Tusfürdő,fogkrém,mosogatószer,szappan stb.Ez bizony erősen irritáló és mérgező anyag!Ettől pattog és szárad ki az arc és a bőr és a hajat is tönkreteszi.Ki lehet váltani más anyagokkal amik nem feltétlenül drágábbak is.
Szóval mióta nem használok SLS tartalmú szarokat semmi baja az arcomnak,bőrömnek és a hajamnak.
muhle-borotva-300-300.png
muhle-borotva-300-300.png (84.5 KiB) Megtekintve 28059 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.07.02. 17:34 A leggyorsabb villanyborotvával letolni a borostát. ;)
De a pengés borotva simábbra borotvál, és más feeling.. pár perccel több időt igényel, be szoktam szappanhabozni az arcom előtte.
De bármilyen hab jó, sampon, tusfürdő.
Aztán lehet arcszesz, én sima finomszeszt használok, de nem muszáj azt sem. ;)

Hogy melyiket használom, az épp a reggeli kedv kérdése.
...a borosta tetejét. Smirgli marad utána.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.07.02. 19:42 ...a borosta tetejét. Smirgli marad utána.
Melóba jó az. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2022.07.02. 19:11 Igen. :D

Pont a napokban lesz tíz éve, hogy az edzőtáborba elfelejtettem villanyborotvát vinni. Hazaértem, és "megnyúzott" a Philips villanyborotvám: akkor már kínlódtam azzal egy ideje, hogy borotválkozás után fél napig viszketett az arcom. És még smirglis is maradt. (Most sem húzom le babapopsi simaságúra, de jobb az eredmény.)
Az igazság része az is, hogy akkor már 5-6 éve használtam, és talán körkéseket kellett volna cserélni benne.
Betelt a pohár - amin cseppet sem segített, hogy akkor már olvastam a Pamacs és Penge blogot -, és megkérdeztem a nagymamámat, hogy véletlenül nincs-e meg valahol dédapám borotvakése. ("Véletlenül", ja. "Véletlenül" Nagyi mindent tip-top állapotban megőriz. "Véletlenül" ezt tudtam, és "véletlenül" megkérdeztem.)
"Mindig tudtam, hogy valakinek egyszer szüksége lesz rá!" - és azzal átadta dédapám borotválkozódobozát. (Bor Lajos bognármester akkor már 23 éve elhunyt.)
Borotválkozódoboz.JPG
A borotvakéseket kis híján tönkretette Mekk mester, az imposztor, aki köszörűsnek adta ki magát. Ja, köszörűs. Mert igazi köszörűs kevés van: ifj. Flaschner mentette meg őket, rendelője: Budapest, Váci utca 73.
Fészkesfehérvári koromban pedig arról győződhettem meg, hogy az id. Flaschner sem annyira idős, hogy elfelejtse a szakmáját: a legnagyobb megelégedéssel használom a nála élezett körömvágó ollót. Soha sem felejtem el, a Juhász Gyula utca műhelyében azt válaszolta a legnagyobb természetességgel és egy idős mester magabiztosságával, amikor előre akartam fizetni: "Fizetni majd akkor kell, ha el van végezve a munka!" Utána pedig útba igazított, hogy ő nem árul fenőszíjat, de a szomszéd utcában van a szíjgyártó, akit szívesen ajánl. Örülök neki, hogy a múlt héten láthattam a XVIII. Tűzzel-vassal fesztiválon.
(Igen, a bicska is ugyanazon, Bor dédapámé. Ebben a dobozban őrzöm.)


Az egész kincsesládából ez a hétköznapi készlet (a borotvakéseket meghagyom ünnepnapokra és/vagy amikor van már szakállam):
Borotválkozókészlet.JPG
+ Soluna (csehszlovák?) biztonsági borotva → kellemesen rövid (7 cm-es) nyele van;
+ Isana penge a Rossmannból → tökéletesen boldog vagyok ezzel is;
+ rúd borotvaszappan a Rossmann-DM-Müller trojka valamelyikéből. → A sima szappan, sampon legfeljebb szükségmegoldás lehet, mert nem elég tartós a hab, és akkor nem siklik a penge: érzésre jobban tép, mint vág. Megjegyzem, anno az exhumált és nagyrészt kiürült Barbon borotvakrém nagyszerűen működött közel negyed évszázad után is.
+ örökölt borotvapamacs;
+ müzlistál.

Két használati mód van:
1. A tálba meleg-langyos vizet engedek, beteszem a pamacsot. Amíg megmosakszom, addig megpuhul a pamacs. Kiöntöm a vizet a tálból, majd körözök egy kicsit a pamaccsal a szappan felületén. A szappanos pamaccsal a tálban gyorsan körözve habot verek. A pamaccsal beszappanozom az arcom.
2. Az arcom bevizezem, majd a szappannal végigdörgölöm. A pamacsot bevizezem, és felhabosítom a szappant az arcomon.
Innentől a folytatás ugyanaz: a felső ajkam felett kezdem a borotválkozást, majd a pajeszomtól folytatom. Első menetben a szőr növésének irányába húzom a pengét. A pengét a húzás irányára kb. 30°-os szögben tartom. (Ez nem kötelező, de aki így csinálja, az ésszel csinálja, főleg, ha kezdő. Igen, megvágtam magam az első alkalommal, kb. 5 cm-es hosszon.)
A második menet csak akkor van, ha nem vagyok elégedett az eredménnyel, szerencsésen ritkán. Ilyenkor a szőr növésének irányával ellentétesem húzom a pengét. Szakszóval ezt hívják kiborotválásnak. Valaki utálja.
Ha megvágom magam, azt az esetek 95+%-ában csak azért veszem észre, mert véres a törölközőm: nem kell aggódni.

Időigény: egy-két perccel több, mint villanyborotvával.
Igazából nem érdekel, mert lett a dolognak egy szertartás-meditáció jellege - képzeljétek: odáig vetemedtem, hogy gyertyafénynél borotválkozom :) -, így esti program. Ezzel meg is előztem azt a problémát, hogy sietségemben összeszabdaljam az arcom.

Eredmény:
+ villanyborotvánál simább arc
+ békén hagyott arcbőr
+ kisimult idegrendszer. :)

Jó buli, bátran vágj bele! ;)
Ilyenkor örülök, hogy a nejem rábeszélt a körszakállra. :-D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2022.07.02. 17:07
Már évek óta lebeszélem magam a shavette-ről: ugyan kímélném a használatával dédapám borotvakéseit, kevésbé sajnálnám ha történne vele valami, rendszeresebbé válna a késes borotválkozás, és zsilettpenge úgyis mindig akad itthon, de igazából semmilyen feladata nincs, amit ne tudnék mással megoldani. - De ez a linkelt NN shavette… Hajlandó vagyok négy sörrel kevesebbet inni, hogy az árát a hóbortomra költsem. :)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.07.02. 19:11 Igen. :D

Pont a napokban lesz tíz éve, hogy az edzőtáborba elfelejtettem villanyborotvát vinni. Hazaértem, és "megnyúzott" a Philips villanyborotvám: akkor már kínlódtam azzal egy ideje, hogy borotválkozás után fél napig viszketett az arcom. És még smirglis is maradt. (Most sem húzom le babapopsi simaságúra, de jobb az eredmény.)
Az igazság része az is, hogy akkor már 5-6 éve használtam, és talán körkéseket kellett volna cserélni benne.
Betelt a pohár - amin cseppet sem segített, hogy akkor már olvastam a Pamacs és Penge blogot -, és megkérdeztem a nagymamámat, hogy véletlenül nincs-e meg valahol dédapám borotvakése. ("Véletlenül", ja. "Véletlenül" Nagyi mindent tip-top állapotban megőriz. "Véletlenül" ezt tudtam, és "véletlenül" megkérdeztem.)
"Mindig tudtam, hogy valakinek egyszer szüksége lesz rá!" - és azzal átadta dédapám borotválkozódobozát. (Bor Lajos bognármester akkor már 23 éve elhunyt.)
Borotválkozódoboz.JPG
A borotvakéseket kis híján tönkretette Mekk mester, az imposztor, aki köszörűsnek adta ki magát. Ja, köszörűs. Mert igazi köszörűs kevés van: ifj. Flaschner mentette meg őket, rendelője: Budapest, Váci utca 73.
Fészkesfehérvári koromban pedig arról győződhettem meg, hogy az id. Flaschner sem annyira idős, hogy elfelejtse a szakmáját: a legnagyobb megelégedéssel használom a nála élezett körömvágó ollót. Soha sem felejtem el, a Juhász Gyula utca műhelyében azt válaszolta a legnagyobb természetességgel és egy idős mester magabiztosságával, amikor előre akartam fizetni: "Fizetni majd akkor kell, ha el van végezve a munka!" Utána pedig útba igazított, hogy ő nem árul fenőszíjat, de a szomszéd utcában van a szíjgyártó, akit szívesen ajánl. Örülök neki, hogy a múlt héten láthattam a XVIII. Tűzzel-vassal fesztiválon.
(Igen, a bicska is ugyanazon, Bor dédapámé. Ebben a dobozban őrzöm.)


Az egész kincsesládából ez a hétköznapi készlet (a borotvakéseket meghagyom ünnepnapokra és/vagy amikor van már szakállam):
Borotválkozókészlet.JPG
+ Soluna (csehszlovák?) biztonsági borotva → kellemesen rövid (7 cm-es) nyele van;
+ Isana penge a Rossmannból → tökéletesen boldog vagyok ezzel is;
+ rúd borotvaszappan a Rossmann-DM-Müller trojka valamelyikéből. → A sima szappan, sampon legfeljebb szükségmegoldás lehet, mert nem elég tartós a hab, és akkor nem siklik a penge: érzésre jobban tép, mint vág. Megjegyzem, anno az exhumált és nagyrészt kiürült Barbon borotvakrém nagyszerűen működött közel negyed évszázad után is.
+ örökölt borotvapamacs;
+ müzlistál.

Két használati mód van:
1. A tálba meleg-langyos vizet engedek, beteszem a pamacsot. Amíg megmosakszom, addig megpuhul a pamacs. Kiöntöm a vizet a tálból, majd körözök egy kicsit a pamaccsal a szappan felületén. A szappanos pamaccsal a tálban gyorsan körözve habot verek. A pamaccsal beszappanozom az arcom.
2. Az arcom bevizezem, majd a szappannal végigdörgölöm. A pamacsot bevizezem, és felhabosítom a szappant az arcomon.
Innentől a folytatás ugyanaz: a felső ajkam felett kezdem a borotválkozást, majd a pajeszomtól folytatom. Első menetben a szőr növésének irányába húzom a pengét. A pengét a húzás irányára kb. 30°-os szögben tartom. (Ez nem kötelező, de aki így csinálja, az ésszel csinálja, főleg, ha kezdő. Igen, megvágtam magam az első alkalommal, kb. 5 cm-es hosszon.)
A második menet csak akkor van, ha nem vagyok elégedett az eredménnyel, szerencsésen ritkán. Ilyenkor a szőr növésének irányával ellentétesem húzom a pengét. Szakszóval ezt hívják kiborotválásnak. Valaki utálja.
Ha megvágom magam, azt az esetek 95+%-ában csak azért veszem észre, mert véres a törölközőm: nem kell aggódni.

Időigény: egy-két perccel több, mint villanyborotvával.
Igazából nem érdekel, mert lett a dolognak egy szertartás-meditáció jellege - képzeljétek: odáig vetemedtem, hogy gyertyafénynél borotválkozom :) -, így esti program. Ezzel meg is előztem azt a problémát, hogy sietségemben összeszabdaljam az arcom.

Eredmény:
+ villanyborotvánál simább arc
+ békén hagyott arcbőr
+ kisimult idegrendszer. :)

Jó buli, bátran vágj bele! ;)
Elég jó kis beszámoló!

Úgy látom annó mindenkinek ugyanaz a cég szállított árut :D pont ugyanolyan két biztonsági borotvát örököltem a nagyapáimtól mint ami dobozba és a müzlistálban van :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

swordmanus írta: 2022.07.02. 20:23 Ilyenkor örülök, hogy a nejem rábeszélt a körszakállra. :-D
Pontosan. Nekem ugyan nem szakállam, hanem állandó borostám van, de azt is csak kéthetente egyszer kell igazítani nullásgéppel 2-3 mm-esre. 1 perc alatt megvan. Kb 26 perc évente :-D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2022.07.02. 22:22 Már évek óta lebeszélem magam a shavette-ről: ugyan kímélném a használatával dédapám borotvakéseit, kevésbé sajnálnám ha történne vele valami, rendszeresebbé válna a késes borotválkozás, és zsilettpenge úgyis mindig akad itthon, de igazából semmilyen feladata nincs, amit ne tudnék mással megoldani. - De ez a linkelt NN shavette… Hajlandó vagyok négy sörrel kevesebbet inni, hogy az árát a hóbortomra költsem. :)
még egy kis kedvcsináló:D rájöttem a könnyű súlya miatt szeretem ;) jó vele manőverezni :D
IMG_6945.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2022.07.03. 11:42 még egy kis kedvcsináló:D rájöttem a könnyű súlya miatt szeretem ;) jó vele manőverezni :D
Elkéstél, már megrendeltem. :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2022.07.03. 07:11 Pontosan. Nekem ugyan nem szakállam, hanem állandó borostám van, de azt is csak kéthetente egyszer kell igazítani nullásgéppel 2-3 mm-esre. 1 perc alatt megvan. Kb 26 perc évente :-D
Detto. 10 éve!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Mindenkinek köszönöm a választ!

Vagy általánosabban elterjedtebb a pengés borotva mint gondoltam, vagy az itteni közösség tagjai kaphatóbbak olyan tárgyakkal bíbelődni, melyeknek lelke van. Érthető volna.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.07.03. 21:01 Mindenkinek köszönöm a választ!

Vagy általánosabban elterjedtebb a pengés borotva mint gondoltam, vagy az itteni közösség tagjai kaphatóbbak olyan tárgyakkal bíbelődni, melyeknek lelke van. Érthető volna.
És normálisan tisztíthatóak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.07.03. 21:01 Mindenkinek köszönöm a választ!

Vagу általánosabban elterjedtebb a pengés borotva mint gondoltam, vagy az itteni közösség tagjai kaphatóbbak olyan tárgyakkal bíbelődni, melyeknek lelke van. Érthető volna.
… vagy aki machhárommal borotválkozik, csak nem vállalja a coming outot :mrgreen:

Nekem sokpengés Gilette van, méghozzá az eldobható. Meglepően sokáig tart, hónapokig ugyanazt használom. Az occó eldobhatósak gagyik, de a prémiumabb modellek semmivel sem rosszabbak a nem-eldobhatónál, és olcsóbb..

Többször próbáltam hagyományos zsilettpengést -nem vált be. Tízévente jön egy megszállott, aki téríteni szeretne :lol: az ő kedvéért mindig adok még egy esélyt - de nem.

Villanyt kétszer próbáltam - mármint borotvát, nem közvetlenül az aljzatból :mrgreen: - nem voltam megelégedve, nem lett annyira sima, amire vágytam.

A késést változatot viszont már ideje kipróbálni. Belépődrogként elmegyek egy borbélyhoz.

Szakáll - kb 4-5 évig volt szakállam. Simán borostásan (Zelenszki stílusban) az én fejemben nem volt vállalható, igazítani kellet, hogy valahogy kinézzen. Pofaszakáll lett belőle, amit hetente letolt nullás géppel, a fennmaradó részt pedig leborotváltam. Na karbantartás szempontjából ez volt a legrosszabb - nyírni is kellett, és magát borotválkozást sem lehetett kihagyni -két eszközzel. És még az asszony sem szerette. Egy nap fogtam, leborotváltam a pofaszakállamat, és egy csapásra vizuálisan fiatalodtam 4 évnyit. Kár, hogy ezt csak egyszer lehet eljátszani… :lol:

Mindenkinek más a fontos. Tisztelem, ha valakinek kell a rituálé. Azt is, ha más szereti babusgatni az ereklyéket. Nem nekem való.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pontosan így csinálom én is. Szerintem ez a minimalizmus csúcsa. 20 éve lassan. Pontosan emlékszem az utolsó borotválkozásomra (esküvő előtt).
Sparrow írta: 2022.07.03. 07:11 Pontosan. Nekem ugyan nem szakállam, hanem állandó borostám van, de azt is csak kéthetente egyszer kell igazítani nullásgéppel 2-3 mm-esre. 1 perc alatt megvan. Kb 26 perc évente :-D
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2022.07.03. 07:11 Pontosan. Nekem ugyan nem szakállam, hanem állandó borostám van, de azt is csak kéthetente egyszer kell igazítani nullásgéppel 2-3 mm-esre. 1 perc alatt megvan. Kb 26 perc évente :-D
+1
Már 7 éve állandó 2mm-s borostával élek, ez a legjobb! :lol:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Urak!
Beteszem ide, a lámpásba is, mert a kiegészítők topucban nem jött semmi válasz:
Trustfire GM23 lámpával van valakinek tapasztalata? Esetleg a szomszédja húgának a barátnője bátyjától hallott róla valamit?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szokatlan kéréssel fordulnék a t. fórumtársakhoz

Keresek minőségi (Spyderco, Benchmade, de legalább Cold Steel, Byrd szinvonal), klipszes foldert törött, sérült, vagy hiányzó pengével, baráti áron. Lehet crosslock, vagy backlock. Ideális méret a 79,9 mm-es pengéhez való lenne ;) , de igazából lehet bármi - kisebb, nagyobb is.

Egy szerelem projekthez kell. Méretre kovácsolt, rusztikus pengével szeretném helyettesíteni a gyárít, a (jellemzően polimer) markolathéjakat pedig fa panelekre cserélni. Kicsit dáraga lenne venni egy hibátlan Spydercót direkt csak egy ilyen ökörség miatt - ezért fanyalodtam törött, sérült pengére. :roll:

Minden konkrét javaslatot megköszönök.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.09.04. 14:49 Szokatlan kéréssel fordulnék a t. fórumtársakhoz

Keresek minőségi (Spyderco, Benchmade, de legalább Cold Steel, Byrd szinvonal), klipszes foldert törött, sérült, vagy hiányzó pengével, baráti áron. Lehet crosslock, vagy backlock. Ideális méret a 79,9 mm-es pengéhez való lenne ;) , de igazából lehet bármi - kisebb, nagyobb is.

Egy szerelem projekthez kell. Méretre kovácsolt, rusztikus pengével szeretném helyettesíteni a gyárít, a (jellemzően polimer) markolathéjakat pedig fa panelekre cserélni. Kicsit dáraga lenne venni egy hibátlan Spydercót direkt csak egy ilyen ökörség miatt - ezért fanyalodtam törött, sérült pengére. :roll:

Minden konkrét javaslatot megköszönök.
Szerintem Neked valami "kit" kellene, ha létezik ilyen.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.09.28. 21:08 Szerintem Neked valami "kit" kellene, ha létezik ilyen.
Miért, létezik ilyen? :roll:
Ha igen, és lényegesen olcsóbb, mint maga a kész kés, akkor kit is jó ;)

A lényeg, hogy szeretnék custom kovácsolt pengével folldert csináltatni, és kellene hozzá minden alkatrész, ami egy folderbe szükséges - kivéve a pengét. Ennek a :szerintem) életszerű , és költséghatékony változata találni egy törött pengéjü crosslock, vagy backlock kést
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://www.brisa.fi/en/supplies/kits/folder-kits
irni kell nekik, van ami nincs a webshopba felrakva
Petya357 írta: 2022.09.29. 06:43 Miért, létezik ilyen? :roll:
Ha igen, és lényegesen olcsóbb, mint maga a kész kés, akkor kit is jó ;)

A lényeg, hogy szeretnék custom kovácsolt pengével folldert csináltatni, és kellene hozzá minden alkatrész, ami egy folderbe szükséges - kivéve a pengét. Ennek a :szerintem) életszerű , és költséghatékony változata találni egy törött pengéjü crosslock, vagy backlock kést
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.09.29. 07:52 https://www.brisa.fi/en/supplies/kits/folder-kits
irni kell nekik, van ami nincs a webshopba felrakva
Köszönöm qqriq. Írtam nekik!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Ez legál bökő nálunk? Vagy pillango késnek számit ez is?

https://youtube.com/shorts/G0xBGlCqOOs?feature=share
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem ugy remlik a pillango se kkve csak a francia es a rugos kes :roll:
vato írta: 2022.11.01. 18:59 Ez legál bökő nálunk? Vagy pillango késnek számit ez is?

https://youtube.com/shorts/G0xBGlCqOOs?feature=share
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2022.11.01. 19:27 nekem ugy remlik a pillango se kkve csak a francia es a rugos kes :roll:
Pontosan.
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2022.11.01. 19:27 nekem ugy remlik a pillango se kkve csak a francia es a rugos kes :roll:
:shock: köszi! akkor ez a gravitációs sem kkve . mi az a francia kés?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat a pillangokes :shock:
a gravitacios kes mint a neve is mutatja nem francia kes, szerintem nem kkve.
de az esetlegesen okoskodo kozegnek ugyse magyarazod meg :?

mod. mielott valaki belekotne, a francia kes ha jol tudom penget kilovo kes de jelen kornyezetben 99%-ban a pillangokesre gondol mindenki, meg a jaror is.
vato írta: 2022.11.01. 19:46 :shock: köszi! akkor ez a gravitációs sem kkve . mi az a francia kés?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára qqriq 2022.11.01. 20:05-kor.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.11.01. 19:46 :shock: köszi! akkor ez a gravitációs sem kkve . mi az a francia kés?
Az Opinel.
Az tilos. 8-)

Legjobb tudomásom szerint a francia kés az olyan rugós kés, ami kilövi a pengét.
Na ilyennel még életemben nem találkoztam.... szerintem a jogalkotó a pillangókésre gondolhatott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.11.01. 20:06-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2022.11.01. 19:50 hat a pillangokes :shock:
a gravitacios kes mint a neve is mutatja nem francia kes, szerintem nem kkve.
de az esetlegesen okoskodo kozegnek ugyse magyarazod meg :?
Vegülis jobb a békesség, maradok a fixnél, ez még gyorsabb is :D
7A49436C-C76B-4247-B2A6-445A0ABE1C97.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.11.01. 20:03 Az Opinel.
Az tilos. 8-)
Tilos az a bugyli bicska? ?? Vagy csak engem szivattok? :lol: :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a francia kes ha jol tudom penget kilovo kes de jelen kornyezetben 99%-ban a pillangokesre gondol mindenki, meg a jaror is.

az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

vato írta: 2022.11.01. 20:05 Tilos az a bugyli bicska? ?? Vagy csak engem szivattok? :lol: :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez meg mire jo? szalonnat se lehet rendesen szeletelni vele :roll:
mondjuk sornyito legalabb van rajta :twisted:
vato írta: 2022.11.01. 20:04 Vegülis jobb a békesség, maradok a fixnél, ez még gyorsabb is :D 7A49436C-C76B-4247-B2A6-445A0ABE1C97.jpeg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.11.01. 20:05 a francia kes ha jol tudom penget kilovo kes de jelen kornyezetben 99%-ban a pillangokesre gondol mindenki, meg a jaror is.
Pontosan.
A dobócsillag is tilos (biztos valami nindzsás filmet nézett előző este a jogalkotó), de a dobókés nem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.11.01. 20:03 Legjobb tudomásom szerint a francia kés az olyan rugós kés, ami kilövi a pengét.
Na ilyennel még életemben nem találkoztam.... szerintem a jogalkotó a pillangókésre gondolhatott.
Baszki, egyikőtök sem nézte a Megtorlót Thomas Jane főszereplésével?
001.JPG
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2022.11.01. 20:09 ez meg mire jo? szalonnat se lehet rendesen szeletelni vele :roll:
mondjuk sornyito legalabb van rajta :twisted:
nem rossz ez a perzsa penge forma EDC-re sem szerintem (nem fát hasogatni :lol: ) , 8 cm élhosszt maximálisan kihasználja (bár hosszabbat is elviselnék;)) igaz clip -point-ot jobban szeretem, de a sörnyitó opció visz mindent :D
IMG_4887.jpg
IMG_4887.jpg (87.03 KiB) Megtekintve 23754 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Most néztem, hogy a kedvenc zseblámpa márkámnak megjelent a MAO bevonatos változata.
(Micro-arc oxidation (MAO) technique is capable of producing dense oxide films on the aluminium alloy surface. This oxide film protects the aluminium alloy from the corrosion attack for longer duration. )

Találkozott valaki ilyen bevonattal élőben?
Screenshot_20221101-205919_AliExpress.jpg
Screenshot_20221101-205919_AliExpress.jpg (73.75 KiB) Megtekintve 23762 alkalommal
Screenshot_20221101-205416_AliExpress.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.11.01. 21:03 Sziasztok!

Most néztem, hogy a kedvenc zseblámpa márkámnak megjelent a MAO bevonatos változata.
(Micro-arc oxidation (MAO) technique is capable of producing dense oxide films on the aluminium alloy surface. This oxide film protects the aluminium alloy from the corrosion attack for longer duration. )

Találkozott valaki ilyen bevonattal élőben?
Screenshot_20221101-205919_AliExpress.jpgScreenshot_20221101-205416_AliExpress.jpg
Élőben sajna még nem. Fényképen úgy néz ki, mintha penészes lenne :roll:

Convoy téliszalámi/brie edition :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.11.01. 21:03 Sziasztok!

Most néztem, hogy a kedvenc zseblámpa márkámnak megjelent a MAO bevonatos változata.
(Micro-arc oxidation (MAO) technique is capable of producing dense oxide films on the aluminium alloy surface. This oxide film protects the aluminium alloy from the corrosion attack for longer duration. )

Találkozott valaki ilyen bevonattal élőben?
Screenshot_20221101-205919_AliExpress.jpgScreenshot_20221101-205416_AliExpress.jpg
Tőled hallok erről először, és képen pontosan úgy néz ki, mint a hagyományos natúr eloxált alumínium: nem tudom, mi ez, de arra fogadok, hogy valamelyik markecinges fékezhetetlen agyvelejéből kipattant a "gluténmenets whisky"* gépipari-lámpás megfelelője.

* OFF
Van olyan főzde, aminek a nevét azért nem írom ide, mert amúgy még sosem fogtam mellé a párlataikkal, de az egyik szokatlanabb gabonából készített whisky-jüket gluténmentesként hirdetik. A glutén (sikér) egy fehérje, aminem tudom, hogy a cefrézést túlélheti-e, vagy megzabálja az élesztő, de a szeszfőzés 80-95 °C-os hőmérsékletén tuti lebomlik. Minden whisky, sőt, minden gabonából készült égetett szesz gluténmentes. - Így lehet igazat mondva hazudni. A markecing iskolapéldája.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.11.02. 10:04 Tőled hallok erről először, és képen pontosan úgy néz ki, mint a hagyományos natúr eloxált alumínium: nem tudom, mi ez, de arra fogadok, hogy valamelyik markecinges fékezhetetlen agyvelejéből kipattant a "gluténmenets whisky"* gépipari-lámpás megfelelője.
A mao némileg eltér az eloxálástól, vastagabb, és más kristályszerkezetű réteget eredményez.
https://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_el ... _oxidation

A _gyakorlatban_ nem találkoztam még ilyennel, ezért lennék rá kíváncsi. :)
Poresz írta: 2022.11.02. 10:04 Van olyan főzde, aminek a nevét azért nem írom ide, mert amúgy még sosem fogtam mellé a párlataikkal, de az egyik szokatlanabb gabonából készített whisky-jüket gluténmentesként hirdetik. A glutén (sikér) egy fehérje, aminem tudom, hogy a cefrézést túlélheti-e, vagy megzabálja az élesztő, de a szeszfőzés 80-95 °C-os hőmérsékletén tuti lebomlik. Minden whisky, sőt, minden gabonából készült égetett szesz gluténmentes. - Így lehet igazat mondva hazudni. A markecing iskolapéldája.[/size]
Ezt anno étolajjal is eljátszották (koleszterinmentseként hirdették, pedig növényi olajban eleve nincs koleszterin), el is kaszálta őket a GVH. Nem lehet egy terméket olyan tulajdonsággal hirdetni, ami az összes, hasonló termék jellemzője.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.11.02. 10:04

* OFF
Van olyan főzde, aminek a nevét azért nem írom ide, mert amúgy még sosem fogtam mellé a párlataikkal, de az egyik szokatlanabb gabonából készített whisky-jüket gluténmentesként hirdetik. A glutén (sikér) egy fehérje, aminem tudom, hogy a cefrézést túlélheti-e, vagy megzabálja az élesztő, de a szeszfőzés 80-95 °C-os hőmérsékletén tuti lebomlik. Minden whisky, sőt, minden gabonából készült égetett szesz gluténmentes. - Így lehet igazat mondva hazudni. A markecing iskolapéldája.
Off
Teljes laikusként kérdezem, hogy a kenyérnél miért marad meg a glutén? Nem elég hosszú a sütési idő? Vagy ha megpiritom piritósnak?

(Azért érdeklődök mert van a családban glutén érzékeny és kbszottúl drága a glutén mentesnek becézett kenyér meg az olyan lisztek is amit gluténmentesnek becéznek)

Á, megmondom neki inkább igyon :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.11.02. 11:49 Off
Teljes laikusként kérdezem, hogy a kenyérnél miért marad meg a glutén? Nem elég hosszú a sütési idő? Vagy ha megpiritom piritósnak?

(Azért érdeklődök mert van a családban glutén érzékeny és kbszottúl drága a glutén mentesnek becézett kenyér meg az olyan lisztek is amit gluténmentesnek becéznek)

Á, megmondom neki inkább igyon :lol:
A kérdés jó, válaszom nincs. Most már engem is érdekel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.11.02. 11:49 Off
Teljes laikusként kérdezem, hogy a kenyérnél miért marad meg a glutén? Nem elég hosszú a sütési idő? Vagy ha megpiritom piritósnak?

(Azért érdeklődök mert van a családban glutén érzékeny és kbszottúl drága a glutén mentesnek becézett kenyér meg az olyan lisztek is amit gluténmentesnek becéznek)

Á, megmondom neki inkább igyon :lol:
250-260 fok felett kezd szétesni a glutén, a kenyeret 200 fok körül sütjük.

Nem a szeszfőzés hőmérséklete miatt nincs a whiskyben glutén, hanem mert ledesztillálod. :) És a desztilláció során csak az illékony komponensek mennek át a párlatba.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.11.02. 12:06 250-260 fok felett kezd szétesni a glutén, a kenyeret 200 fok körül sütjük.

Nem a szeszfőzés hőmérséklete miatt nincs a whiskyben glutén, hanem mert ledesztillálod. :) És a desztilláció során csak az illékony komponensek mennek át a párlatba.
Köszi
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kontrolle13 írta: 2022.11.02. 11:49 Off
Teljes laikusként kérdezem, hogy a kenyérnél miért marad meg a glutén? Nem elég hosszú a sütési idő? Vagy ha megpiritom piritósnak?

(Azért érdeklődök mert van a családban glutén érzékeny és kbszottúl drága a glutén mentesnek becézett kenyér meg az olyan lisztek is amit gluténmentesnek becéznek)

Á, megmondom neki inkább igyon :lol:
A glutén a gabonak egy részének a fehérjei között van. Ennek a rugalmas fehérjének köszönhetően keleszthető a kenyér.
Nem tudod kivonni abból amiben van, azt tudod, hogy nem teszed bele. Tehát nincs olyan sütöd pirítod és eltünik.
Az égetett szeszes italokban azért nincs, mert azok leparlassal készülnek és ott nem megy at.
A sörökben lehet, de ott szűrés nagy részt kiszűri csak extrém érzékenyek okoz problémát.
Ők kukorica sört tudnak inni.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

aksurv írta: 2022.11.02. 12:31 A glutén a gabonak egy részének a fehérjei között van. Ennek a rugalmas fehérjének köszönhetően keleszthető a kenyér.
Nem tudod kivonni abból amiben van, azt tudod, hogy nem teszed bele. Tehát nincs olyan sütöd pirítod és eltünik.
Az égetett szeszes italokban azért nincs, mert azok leparlassal készülnek és ott nem megy at.
A sörökben lehet, de ott szűrés nagy részt kiszűri csak extrém érzékenyek okoz problémát.
Ők kukorica sört tudnak inni.
Mondom én, hogy inni kell :lol: abból baj nem lehet :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kontrolle13 írta: 2022.11.02. 12:47 Mondom én, hogy inni kell :lol: abból baj nem lehet :lol:
Kvaszt azért ne igyál. 😀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.11.02. 12:06 250-260 fok felett kezd szétesni a glutén, a kenyeret 200 fok körül sütjük.

Nem a szeszfőzés hőmérséklete miatt nincs a whiskyben glutén, hanem mert ledesztillálod. :) És a desztilláció során csak az illékony komponensek mennek át a párlatba.
aksurv írta: 2022.11.02. 12:31 A glutén a gabonak egy részének a fehérjei között van. Ennek a rugalmas fehérjének köszönhetően keleszthető a kenyér.
Nem tudod kivonni abból amiben van, azt tudod, hogy nem teszed bele. Tehát nincs olyan sütöd pirítod és eltünik.
Az égetett szeszes italokban azért nincs, mert azok leparlassal készülnek és ott nem megy at.
A sörökben lehet, de ott szűrés nagy részt kiszűri csak extrém érzékenyek okoz problémát.
Ők kukorica sört tudnak inni.
Ez a különbség aközött, hogy valaki tanulta és ért hozzá, én meg olvasok valamit, és az ismeretek hézagait IQ-zással töltöm ki - ha nem garantált sikerrel földet ér az ejtőernyős tantusz. Köszönöm.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.11.02. 18:34 Ez a különbség aközött, hogy valaki tanulta és ért hozzá, én meg olvasok valamit, és az ismeretek hézagait IQ-zással töltöm ki - ha nem garantált sikerrel földet ér az ejtőernyős tantusz. Köszönöm.
Köszönöm.
Én is pont ezt szoktam veletek kapcsolatban érezni, amikor Petyaval és Fortituval varázsoltok v. csak törpöltök valamit.
Ha valamit nagyon tisztelek az pont a mérnöki gondolkodás. Komolyan hat rám szemléletben egy-egy ilyen alkalom.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

aksurv írta: 2022.11.02. 12:31 Az égetett szeszes italokban azért nincs, mert azok leparlassal készülnek és ott nem megy at.
Ez így teljesen nem igaz, aki nagyon érzékeny rá az nem ihat ilyet sem.
Tapasztalatból mondom, bár szerencsére nem első kézből.
Meg is őrülnék, ha nem ehetnék meg egy jó nápolyi pizzát egy korsó sörrel. :?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Convoy S2+ mao

Hozzászólás Szerző: aksurv »

tvsmaci írta: 2022.11.02. 19:16 Ez így teljesen nem igaz, aki nagyon érzékeny rá az nem ihat ilyet sem.
Tapasztalatból mondom, bár szerencsére nem első kézből.
Meg is őrülnék, ha nem ehetnék meg egy jó nápolyi pizzát egy korsó sörrel. :?
Teljesen igazad van. Nem akartam a teljes részletekbe bele menni. . Ezért beszéltem az extrém érzékenységről is. Alapvető hogy glutén érzékeny ne fogyasszon glutént valamilyen módon tartalmazó terméket.
Ráadasul vannak keresztallergenek is, amikor elvileg gm étel okoz problémát.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

enyemen nincs sornyito :(
de olyan nincs hogy valami nem sornyito :shock:
20221103_171927.jpg
vato írta: 2022.11.01. 20:56 nem rossz ez a perzsa penge forma EDC-re sem szerintem (nem fát hasogatni :lol: ) , 8 cm élhosszt maximálisan kihasználja (bár hosszabbat is elviselnék;)) igaz clip -point-ot jobban szeretem, de a sörnyitó opció visz mindent :D

IMG_4887.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

qqriq írta: 2022.11.03. 17:23 de olyan nincs hogy valami nem sornyito :shock:
Ami nem pina, az sörnyitó! :lol:
De tényleg, egy A4-es lappal is kinyitok egy sört.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2022.11.03. 17:23 enyemen nincs sornyito :(
de olyan nincs hogy valami nem sornyito :shock:
20221103_171927.jpg
Hát mégse vicc a régi vicc?

Az öreg székelyt meglátogatja a városban élő fia, visz neki dobozos söröket. Az öreg előveszi a bicskáját és elkezdi levágni a doboz tetejét. A fiú szól neki: - Édesapám, ott van az a fül a tetején, meghúzza, nyitva van! Az öreg válaszol: - Az annak kell, akinek nincs bicskája!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2022.11.03. 17:23 enyemen nincs sornyito :(
de olyan nincs hogy valami nem sornyito :shock:
20221103_171927.jpg
:lol: :lol: klasszik

na jó elárulom....,valójában a fake bastinelli bicskámon a sörnyitó arra való, hogy késharcban elkapd vele a támadó pengéjét és kicsavard a kezéből :lol:

valahol már láttam... :roll: :D :
nindzzsááh.jpg
nindzzsááh.jpg (32.32 KiB) Megtekintve 23747 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.11.03. 17:23 enyemen nincs sornyito :(
de olyan nincs hogy valami nem sornyito :shock:
20221103_171927.jpg
Mondjuk ott van a tetején az a szerkezet.... Na azt azért találták ki, hogy ott nyíllik :lol:
Gondoltam szólok... :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Válasz küldése