Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Tud nekem segíteni abban valaki, hogy kapható-e itthon sörétes lőszerhez fúrógépbe fogható roll crimper? Esetleg valaki szabadulna tőle?
Köszönöm!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2022.09.01. 11:40 Tud nekem segíteni abban valaki, hogy kapható-e itthon sörétes lőszerhez fúrógépbe fogható roll crimper? Esetleg valaki szabadulna tőle?
Köszönöm!
Ebayről lehetett rendelni a ruszkiktól. Szerintem most is megoldják.
https://www.ebay.com/itm/Roll-Crimper-1 ... 3211306309
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Fortitu írta: 2022.09.01. 11:44 Ebayről lehetett rendelni a ruszkiktól. Szerintem most is megoldják.
https://www.ebay.com/itm/Roll-Crimper-1 ... 3211306309
Azt írja, hogy "seller is on vacation" :lol:
Köszi, próbálkozok! ;)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

smith15 írta: 2022.09.01. 11:54 Azt írja, hogy "seller is on vacation" :lol:
Köszi, próbálkozok! ;)
Esztergáltass egyet hamarabb megvan.
chyle
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.04.01. 08:54

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: chyle »

laci008 írta: 2022.09.01. 12:32 Esztergáltass egyet hamarabb megvan.
guntopia.hu, 22k / db + posta, vagy
https://de.aliexpress.com/item/10050035 ... pt=glo2deu
Ezek törökök, a söréteshez innen remdeltem ki és becsapizót, ugyanitt megtalálod. Gyorsan küldik, a cucc is elég jó.
vagy siarm.... ott 34euró +vám?+posta...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laci008 írta: 2022.09.01. 12:32 Esztergáltass egyet hamarabb megvan.
Adok hozzá mintát ha kell, csak utána kerüljön is vissza ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

laci008 írta: 2022.09.01. 12:32 Esztergáltass egyet hamarabb megvan.
Lehet az lesz.
Fortitu írta: 2022.09.01. 12:54 Adok hozzá mintát ha kell, csak utána kerüljön is vissza ;)
Nagyon szépen Köszönöm!!
Ha találok értelmes esztergályost a környékemen végre, akkor szólok és igénybe venném pár napot :oops:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2022.09.01. 12:54 Adok hozzá mintát ha kell, csak utána kerüljön is vissza ;)
Hozd legközelebb magaddal, lesz nálam tolómérő. Nem kell elvinnem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azer ha az esztergalyos nem sorer dolgozik akkor lehet hogy draga lesz. elobb egy megfelelo radiuszu kest kell koszorulni hozza.

mod: raadasul a gyari sokkal jobban dolgozik, azt meg nem lehet esztergalni
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2022.09.01. 11:15 A hüvelyben is lehet különbség, de belülről formázza a szájat, szóval ugyanazt az átmérőt kellene kapnod. Amit el tudok képzelni, hogy picivel rövidebbek ezek a hüvelyek, vagy rugalmasabb az anyaga, és kicsit szűkebbre ugrik vissza. Tekerj be a matricán 1/8-ad fordulatot, ha nem jó, akkor még ennyit. Aztán biztos vagyok benne, hogy jó lesz.
Az most jut eszembe, hogy ha kézzel tekergeted ki-be a matricákat és nem használsz gyorsbetétet (vagy mi a neve), akkor ilyen kicsit simán elmászhat. Vagy használj betétet, vagy jelölj össze mindent, hogy biztos pont ugyanoda tekerj vissza mindent. Az is működhet persze, hogy a kart lenyomva tartva koppig tekered a matricát, majd negyedet, felet, x-et visszatekersz és rákontrázol. Nem tudom melyik módszert használod most. A lényeg, hogy egy picivel beljebb tekerve a matricát jó lesz. Ahogy írták, a lövedék is lehet kissé nagyobb átmérőjű ha másik gyártásból van, de ezt is meg fogja ez oldani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.01. 14:52 Az most jut eszembe, hogy ha kézzel tekergeted ki-be a matricákat és nem használsz gyorsbetétet (vagy mi a neve), akkor ilyen kicsit simán elmászhat. Vagy használj betétet, vagy jelölj össze mindent, hogy biztos pont ugyanoda tekerj vissza mindent. Az is működhet persze, hogy a kart lenyomva tartva koppig tekered a matricát, majd negyedet, felet, x-et visszatekersz és rákontrázol. Nem tudom melyik módszert használod most. A lényeg, hogy egy picivel beljebb tekerve a matricát jó lesz. Ahogy írták, a lövedék is lehet kissé nagyobb átmérőjű ha másik gyártásból van, de ezt is meg fogja ez oldani.
Koppig be és valamennyit vissza. Az elég jó közelítéssel mindig ugyanoda teszi.

Majd jövő héten, most itthon vagyok. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.09.01. 10:48 Mikor toltottel utoljara?
Lovedek ugyanabbol a szeriabol van?
A lövedék még ugyanaz a doboz is, még csak nem is másik sorozat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.01. 11:15 A hüvelyben is lehet különbség, de belülről formázza a szájat, szóval ugyanazt az átmérőt kellene kapnod. Amit el tudok képzelni, hogy picivel rövidebbek ezek a hüvelyek, vagy rugalmasabb az anyaga, és kicsit szűkebbre ugrik vissza. Tekerj be a matricán 1/8-ad fordulatot, ha nem jó, akkor még ennyit. Aztán biztos vagyok benne, hogy jó lesz.
Majd kipróbálom. Bár azon a formázó-portöltő matricán eddig sosem tekergettem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mi a különbség a small pistol és a small rifle csapik között? Méretre egyformák. De valami csak kell legyen, amiért nem passzos ugyanaz egy pisztoly meg egy puska lőszerébe.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.04. 20:07 Mi a különbség a small pistol és a small rifle csapik között? Méretre egyformák. De valami csak kell legyen, amiért nem passzos ugyanaz egy pisztoly meg egy puska lőszerébe.
Vastagabb az anyaga, nagyobb nyomást kibír. SR csapit berakhatsz SP helyett, de lehet csettegni fog. SP-t töltve egy puskalőszerbe valószínűleg működik, de a vékonyabb anyag miatt okozhat kellemetlen meglepetéseket. SP magnum inkább működhet, de azt se javasolnám kipróbálni. Azt hiszem ezekről itt nem annyira régen beszélgettünk már.
mod.: másik veszélyforrás, hogy öntöltő puskánál SR helyett az SP csapi esetleg elsülhet simán csőretöltéstől is, amikor az ütőszeg a tehetetlensége miatt ráüt a csapira
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.04. 20:13 Vastagabb az anyaga, nagyobb nyomást kibír. SR csapit berakhatsz SP helyett, de lehet csettegni fog. SP-t töltve egy puskalőszerbe valószínűleg működik, de a vékonyabb anyag miatt okozhat kellemetlen meglepetéseket. SP magnum inkább működhet, de azt se javasolnám kipróbálni. Azt hiszem ezekről itt nem annyira régen beszélgettünk már.
mod.: másik veszélyforrás, hogy öntöltő puskánál SR helyett az SP csapi esetleg elsülhet simán csőretöltéstől is, amikor az ütőszeg a tehetetlensége miatt ráüt a csapira
Értem. Az nem vicces, ha kilyukad a csapi és visszafúj, vagy ha csak úgy elsül a puska... :(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.09.01. 21:39 Majd kipróbálom. Bár azon a formázó-portöltő matricán eddig sosem tekergettem.
Ez lett a megoldás, ismét tökéletes a lövedék beültetése.

Köszi mindenkinek!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Tovább fárasztalak benneteket... :-)

Mennyire csereszabatosak az egyes gyártók matricái? Azaz pl. egy Lee présbe bele tudok tekerni egy RCBS matricát, vagy gondosan ügyelnek arra, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő, más átmérőjű és/vagy menetemelkedésű a menet rajtuk?

Ha amúgy belemegy, akkor a következő kérdés, hogy van-e értelme, azaz lehet-e rendeltetésszerűen használni is?

A kérdés ugyanígy áll a shell holderekre is. Csereszabatosak, belemegy az egyik a másik présébe?

Köszi!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Meg még tovább.

Mi a célszerű sorrend, előbb a dióhéj, utána a savazás, vagy ha az előbbi megvan, savazni már nem is kell?

Érdemes lehet esetleg a készre töltött lőszert még egy körre visszatenni a tumblerbe, vagy az már túlzás, inkább vegyek cérnakesztyűt a töltéshez, hogy ne legyen foltos a hüvely? :-) Vagy ennek már pl. a lövedék rezezése is kárát láthatja?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Attol fugg mi a cel.
Ha kiallitas akkor eloszor kicsapizas, szappanos mosas, ultrahangos mosas, thumbler, toltes, thumbler polirpasztaval.
Ha csak siman el akarod loni akkor kicsapiz, elmos, megtolt, ello.
AndyA írta: 2022.09.07. 14:48 Meg még tovább.

Mi a célszerű sorrend, előbb a dióhéj, utána a savazás, vagy ha az előbbi megvan, savazni már nem is kell?

Érdemes lehet esetleg a készre töltött lőszert még egy körre visszatenni a tumblerbe, vagy az már túlzás, inkább vegyek cérnakesztyűt a töltéshez, hogy ne legyen foltos a hüvely? :-) Vagy ennek már pl. a lövedék rezezése is kárát láthatja?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

AndyA írta: 2022.09.07. 14:48 Meg még tovább.

Mi a célszerű sorrend, előbb a dióhéj, utána a savazás, vagy ha az előbbi megvan, savazni már nem is kell?

Érdemes lehet esetleg a készre töltött lőszert még egy körre visszatenni a tumblerbe, vagy az már túlzás, inkább vegyek cérnakesztyűt a töltéshez, hogy ne legyen foltos a hüvely? :-) Vagy ennek már pl. a lövedék rezezése is kárát láthatja?
A készre töltött lőszerrel már nem csinálunk semmit.Nem rezgetjük nem basztatjuk dobozbatesszük rendeltetéstől függően ellőjük.A szakirodalom leírja hogy a lőpor konzisztenciája teljesen más lehet ha rezgeted ezáltal még az is előfordul hogy nem lesz jó..Azt meg nem is értem hogy mifaszra való ez az örökös hüvelypucolási mizéria.Mér kell hogy olyan fényes legyen.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

50 BMG matricája van valakinek, elsősorban Budapest és környéke, esetleg Győr? :-)

Pár hüvelyt kellene formázni, mert kicsit összeverték egymást a csomagban, amiben kaptam őket.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mert jól mutat amíg belerakod a dobozba.
Aztán úgyis összetapogatod mikor tárazol.
A puskám sose panaszkodott eddig, hogy nem szép a hüvely. (de lehet hogy megkérdezem tőle)
:D :D :D :D :D
laci008 írta: Mér kell hogy olyan fényes legyen.
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elfogyott a huvely sikositom, folyekony szappant hasznalt mar valaki? mukodik?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.09.20. 14:19 elfogyott a huvely sikositom, folyekony szappant hasznalt mar valaki? mukodik?
Alu matricákat használsz? A korrózió miatt amúgy aggódnék, mint potenciális következmény.
mod.: Esetleg wd40, majd alapos mosás? Csak találgatok, nem használtam még alternatív cuccokat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.09.20. 14:19 elfogyott a huvely sikositom, folyekony szappant hasznalt mar valaki? mukodik?
Vazelin? :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szenacel matricak, hasznalat utan max atoblitem wd40el
Fortitu írta: 2022.09.20. 14:21 Alu matricákat használsz? A korrózió miatt amúgy aggódnék, mint potenciális következmény.
mod.: Esetleg wd40, majd alapos mosás? Csak találgatok, nem használtam még alternatív cuccokat.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az draga es kell masra :roll:
Kontrolle13 írta: 2022.09.20. 14:28 Vazelin? :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.09.20. 14:19 elfogyott a huvely sikositom, folyekony szappant hasznalt mar valaki? mukodik?
Miből van a matrica? Karbidhoz semmi nem kell.

Mindenképpen csak vízoldható cuccot használnék, mert azt könnyű utólag lemosni.

Olajos bármi erősen ellenjavallt. Bármi kőolajszármazék a gyúelegy legnagyobb ellensége.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: sama »

qqriq írta: 2022.09.20. 14:19 elfogyott a huvely sikositom, folyekony szappant hasznalt mar valaki? mukodik?
Kenőszappan?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.20. 15:02 Miből van a matrica? Karbidhoz semmi nem kell.

Mindenképpen csak vízoldható cuccot használnék, mert azt könnyű utólag lemosni.

Olajos bármi erősen ellenjavallt. Bármi kőolajszármazék a gyúelegy legnagyobb ellensége.
Karbidoshoz a 38-ast nem kenem, a 9-est általában igen. Jobban csúszik a hüvely, ha van egy kis kenés ;)
Műanyagdobozba egy kis körömnyi kenőanyag (Lee), hüvely bele, majd összerázom. Könnyebb dolgozni így vele, bár enélkül is működik, igen. A 38-as szárazon is elég könnyen megy, azzal nem vacakolok.

Egy ismerős a Pronto bútortisztítót mondta, mint házi megoldás. De a szappan is jó lehet, ha jól emlékszem a hivatalos tananyagban is szerepelt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kaptam tippeket, folyekony szappan es pronto butorapolo masoknak bevalt
sama írta: 2022.09.20. 17:12Kenőszappan?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a pisztoly kalibereket en nem kenem, a 7.62x39hez es a .308hoz kell most
Fortitu írta: 2022.09.20. 18:15 Karbidoshoz a 38-ast nem kenem, a 9-est általában igen. Jobban csúszik a hüvely, ha van egy kis kenés ;)
Műanyagdobozba egy kis körömnyi kenőanyag (Lee), hüvely bele, majd összerázom. Könnyebb dolgozni így vele, bár enélkül is működik, igen. A 38-as szárazon is elég könnyen megy, azzal nem vacakolok.

Egy ismerős a Pronto bútortisztítót mondta, mint házi megoldás. De a szappan is jó lehet, ha jól emlékszem a hivatalos tananyagban is szerepelt.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.09.21. 06:37 Ár - megegyezés szerint :)

Boxer csapi - ott a pont! Ez kimaradt. Tényleg létezik berdán csappantyús, sárgaréz hüvely. Csak boxer csappantyús érdekes.
A berdan csapi miért ennyire apage satanas? Nem csereszabatos a hüvely a boxer csappantyúval?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2022.09.21. 08:53 A berdan csapi miért ennyire apage satanas? Nem csereszabatos a hüvely a boxer csappantyúval?
Nem csereszabatos.
Nincs benne LIK.
:lol:
Csatolmányok
maxresdefault.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2022.09.21. 09:02 Nem csereszabatos.
Nincs benne LIK.
:lol:
Simán csak másféle tüske kell hozzá, vagy ennek más a kicsapizása?

Amúgy berdannal működik a boxerhez készített hüvely? Nemrég árult valaki elfogadható áron berdan csapit az egyik osztrák oldalon. Kb. 3/4 ára volt, mint a boxernek (SP méretben).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hol érdemes rozsdamentes acél tüskéket venni hüvelytisztításhoz?

Akárhol nézem, nem jön ki nagyon olcsóra... :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.09.21. 08:53 A berdan csapi miért ennyire apage satanas? Nem csereszabatos a hüvely a boxer csappantyúval?
AndyA írta: 2022.09.21. 11:52 Simán csak másféle tüske kell hozzá, vagy ennek más a kicsapizása?
Ritka az a Berdan-csappantyú, aminek központi furata van (Roth-féle csappantyú), így a legegyszerűbb módon nem csappantyúzható ki.
→ A vizes móka lassú, és jó eséllyel úgy fog kinézni a lakás helyisége, mintha tengeri csata dúlt volna. Egyesével megtöltöd vízzel a hüvelyeket, dugattyú a hüvelyszájhoz, kalapáccsal ráversz, a folyadékok összenyomhatatlansága elintézi a többit.
→ A "sörnyitó" szintén lassú (szerintem nem automatizálható kézimunka), amcsik szerint reális veszéllyel, hogy a csappantyú kijön, de a hüvelyfészeknek annyi.
→ Persze, elméletileg lehet készíteni olyan kicsappantyúzó tüskét, aminek a tüskéi excentrikusak. De ezt nőgyógyász módon be kell forgatni a gyúlyukakkal egytengelyűen. - Mindegyik hüvely gyúlyukai ugyanazon az osztókörön vannak? Mindegyik hüvelynek két gyúlyuka van? (A németek és a magyarok egyetlen excentrikus furatot fúrtak a második világháború vége felé. Létezik három gyúlyukas Berdan-csappantyúfészek is!) Mi van, ha a gyúlyuk tengelyen nem párhuzamos a hüvely forgástengelyével? (Nem példátlan, de sajnos most nem találtam képet a gyúlyukfúrógépről, ahogy V-alakban van benne a két fúró.)
AndyA írta: 2022.09.21. 11:52 Amúgy berdannal működik a boxerhez készített hüvely? Nemrég árult valaki elfogadható áron berdan csapit az egyik osztrák oldalon. Kb. 3/4 ára volt, mint a boxernek (SP méretben).
0. Nézd meg a linkelt képet!
1. Rémlik, hogy a csappantyú és a csappantyúfészek méretek eltérnek. → Szerelhetetlen a hüvelyfészek megmunkálása nélkül. Csak nagyobb furatot tudunk csinálni: lesz bele illő csappantyú?
2. A Berdan-csappantyúban nincs üllő, mert az a hozzá való csappantyúfészek része. A Boxer-csappantyú fészkében sincs üllő. Ez a párosítás működésképtelen. ↔ Fordítva: Boxer-csappantyú Berdan-csappantyú fészkébe: → lásd 1. pont.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://www.aliexpress.com/item/1005002609731202.html
AndyA írta: 2022.09.21. 11:56 Hol érdemes rozsdamentes acél tüskéket venni hüvelytisztításhoz?

Akárhol nézem, nem jön ki nagyon olcsóra... :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem, tuskevel nem lehet kicsapizni. Lehet hozza kapni ilyen kezikeszuleket de eleg maceras vele:
Kép
En esztergaltattam hozza egy henger/dugo parost es vizzel utom ki.
Berdanban nincs ullo, ezert a boxeres huvelyben nem tudod elsutni.

AndyA írta: 2022.09.21. 11:52 Simán csak másféle tüske kell hozzá, vagy ennek más a kicsapizása?

Amúgy berdannal működik a boxerhez készített hüvely? Nemrég árult valaki elfogadható áron berdan csapit az egyik osztrák oldalon. Kb. 3/4 ára volt, mint a boxernek (SP méretben).
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nem tudtam, hogy létezik 38 SPL is Berdan-csapival.

Úgyhogy már rendeltem is új kicsapizó tüskét a 38-as Lee matricához... :-(

Sikerült lendületből teljesen, 180 fokban visszahajlítani, reménytelen kiegyenesíteni. Meg alighanem előbb törne el, minthogy hagyná magát.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.27. 15:40 Nem tudtam, hogy létezik 38 SPL is Berdan-csapival.

Úgyhogy már rendeltem is új kicsapizó tüskét a 38-as Lee matricához... :-(

Sikerült lendületből teljesen, 180 fokban visszahajlítani, reménytelen kiegyenesíteni. Meg alighanem előbb törne el, minthogy hagyná magát.
Normálisan a Lee matricában a tüske túlterhelés esetén ki tud oldani. Jártam én is így. Visszarak, villáskulcs, és mehetett tovább minden. Nálad akkor ez nem jött össze ezek szerint :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.27. 15:53 Normálisan a Lee matricában a tüske túlterhelés esetén ki tud oldani. Jártam én is így. Visszarak, villáskulcs, és mehetett tovább minden. Nálad akkor ez nem jött össze ezek szerint :(
Hát, nem... :-(

A 32-es matrica meg annyira könnyen kioldott, hogy nem tudtam vele kicsapizni a hüvelyt. Vagy háromszor ráhúztam a csavart, mire most végre jó.

Első alkalommal még alkalmas méretű kulcs sem volt kéznél. Akkor az ment, hogy kar le, tüske felugrik, Leatherman tool közepével kapott egyet a kilógó vége, csapi kiugrott, kar fel, következő. Még szerencse, hogy akkor csak egy 50-es dobozzal töltöttem, és kb. az utolsó tizet kellett így kicsapiznom. :-D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.27. 15:59 Hát, nem... :-(

A 32-es matrica meg annyira könnyen kioldott, hogy nem tudtam vele kicsapizni a hüvelyt. Vagy háromszor ráhúztam a csavart, mire most végre jó.

Első alkalommal még alkalmas méretű kulcs sem volt kéznél. Akkor az ment, hogy kar le, tüske felugrik, Leatherman tool közepével kapott egyet a kilógó vége, csapi kiugrott, kar fel, következő. Még szerencse, hogy akkor csak egy 50-es dobozzal töltöttem, és kb. az utolsó tizet kellett így kicsapiznom. :-D
Ideiglenesen átrakhatod másik matricából a tüskét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.27. 16:02 Ideiglenesen átrakhatod másik matricából a tüskét.
Elvileg nem csereszabatos. A 9-es és a 38/357-es tüskéje ugyanaz, a többi matricához más méretek vannak, legalábbis Lee másik számon hozza őket, és a Strobl más pénzért is adja.

De ma este megyek egy 9-es matricaszettért, úgyhogy elvileg lesz csereszabatos másodpéldány, ha mégis nagyon 38-ast akarnék kicsapizni. :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Tegnap meglett a 9 mm-es matricaszett. Fogtam az első hüvelyt, beraktam a kicsapizó-formázó matrica alá, húztam egyet a karon... És azt hittem, rossz a matrica, mert félútig se ment be a matricába a hüvely. Néztem, mi van, még szét is szedtem, de nem. Azután húztam egy akkorát, hogy kis híján felborítottam az asztalt, és akkor sikerült. Ez így normális? A 38-as, de még a 357-es hüvelyeket is simán, könnyedén tolom bele a formázóba koppanásig. Itt meg szégyenszemre elő kellett venni a préshez adott kenőanyagot, és abban kicsit megforgatni a 9-es hüvelyeket. Jobb híján egy mosogatószivacs és egy kisebb műanyag doboz lett a "kenőállomás". Mondjuk mikroszkopikus mennyiség is elég. Egy borsónyi szem a pasztából elég sok vízzel, hogy eloszlatva benne felszívja a szivacs. A hüvelyt beleforgatva nem is látszott, hogy bármi történt volna vele, de a matricában mégis nagyon másképp viselkedett. Nem kellett letépni a prést az asztal széléről. :-)

Nézegettem méreteket, és úgy tűnik, hogy a 9-es hüvely falvastagsága kb. 0,5 mm, míg a 38-asé egy bő tizeddel kevesebb. Ennyit jelentene a matricában? Az igaz, hogy a 38 SPL megengedett gáznyomása jóval kisebb, mint a 9-esé, de pl. a 357 Magnum már elég közel jár hozzá.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2022.09.20. 18:15 Karbidoshoz a 38-ast nem kenem, a 9-est általában igen. Jobban csúszik a hüvely, ha van egy kis kenés ;)
Műanyagdobozba egy kis körömnyi kenőanyag (Lee), hüvely bele, majd összerázom. Könnyebb dolgozni így vele, bár enélkül is működik, igen. A 38-as szárazon is elég könnyen megy, azzal nem vacakolok.

Egy ismerős a Pronto bútortisztítót mondta, mint házi megoldás. De a szappan is jó lehet, ha jól emlékszem a hivatalos tananyagban is szerepelt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.28. 15:45 Karbidoshoz a 38-ast nem kenem, a 9-est általában igen. Jobban csúszik a hüvely, ha van egy kis kenés ;)
Műanyagdobozba egy kis körömnyi kenőanyag (Lee), hüvely bele, majd összerázom. Könnyebb dolgozni így vele, bár enélkül is működik, igen. A 38-as szárazon is elég könnyen megy, azzal nem vacakolok.

Egy ismerős a Pronto bútortisztítót mondta, mint házi megoldás. De a szappan is jó lehet, ha jól emlékszem a hivatalos tananyagban is szerepelt.
Ez azt jelenti, hogy ugyanígy kelleni fog majd a portöltéskor is, amikor belülről formáz a matrica? Vagy ott csak a hüvely peremét nyitja ki egy kicsit, az nem lesz problémás?

Először én is mosogatószert próbáltam, de látható eredmény nélkül. Illetve annyi látszott, hogy elkezdett habzani a befogó. Akkor jutott eszembe, hogy van a csomagban erre való gyári szer. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pisztoly kalibert en sose kentem, nem volt meg gond vele pedig progressziv prest hasznalok.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.28. 16:19 Ez azt jelenti, hogy ugyanígy kelleni fog majd a portöltéskor is, amikor belülről formáz a matrica? Vagy ott csak a hüvely peremét nyitja ki egy kicsit, az nem lesz problémás?

Először én is mosogatószert próbáltam, de látható eredmény nélkül. Illetve annyi látszott, hogy elkezdett habzani a befogó. Akkor jutott eszembe, hogy van a csomagban erre való gyári szer. :-)
Akkor nem kell egyáltalán. Külső formázáskor se muszáj, csak nehezebb valamivel anélkül. Lehúztam sokat kenés nélkül is már, de nem nehezítem az életemet, ha nem muszáj.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.09.28. 15:40 Tegnap meglett a 9 mm-es matricaszett. Fogtam az első hüvelyt, beraktam a kicsapizó-formázó matrica alá, húztam egyet a karon... És azt hittem, rossz a matrica, mert félútig se ment be a matricába a hüvely. Néztem, mi van, még szét is szedtem, de nem. Azután húztam egy akkorát, hogy kis híján felborítottam az asztalt, és akkor sikerült. Ez így normális? A 38-as, de még a 357-es hüvelyeket is simán, könnyedén tolom bele a formázóba koppanásig. Itt meg szégyenszemre elő kellett venni a préshez adott kenőanyagot, és abban kicsit megforgatni a 9-es hüvelyeket. Jobb híján egy mosogatószivacs és egy kisebb műanyag doboz lett a "kenőállomás". Mondjuk mikroszkopikus mennyiség is elég. Egy borsónyi szem a pasztából elég sok vízzel, hogy eloszlatva benne felszívja a szivacs. A hüvelyt beleforgatva nem is látszott, hogy bármi történt volna vele, de a matricában mégis nagyon másképp viselkedett. Nem kellett letépni a prést az asztal széléről. :-)

Nézegettem méreteket, és úgy tűnik, hogy a 9-es hüvely falvastagsága kb. 0,5 mm, míg a 38-asé egy bő tizeddel kevesebb. Ennyit jelentene a matricában? Az igaz, hogy a 38 SPL megengedett gáznyomása jóval kisebb, mint a 9-esé, de pl. a 357 Magnum már elég közel jár hozzá.
Még egy eléggé nyilvánvaló dologra jöttem rá, persze a saját káromon, lásd, mint fent.

A kart lenyomva az áttétel miatt nem ugyanannyit mozog a hüvelytartó a kar teljes útján. Az első negyed kb. 5 cm-t emeli, a második negyed 3-4 centit, az utolsó negyed alulra koppanásig lenyomva a kart meg mondjuk még egy centit, talán másfelet. Nyilván ezzel fordítottan arányos a présben kifejtett erő is. Vagyis simán lehet, hogy a 9-es hüvelyt is kenés nélkül megformázom, ha kijjebb tekerem a matricát, hogy a hüvelytartó a kar útja végefelé érjen oda.

Csak ahogyan kaptam, rajta a rögzítő anyával, addig betekertem, mondván, jól van az ott, ha az előző tulaj így használta. Azután mégsem. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.09.29. 21:56 Még egy eléggé nyilvánvaló dologra jöttem rá, persze a saját káromon, lásd, mint fent.

A kart lenyomva az áttétel miatt nem ugyanannyit mozog a hüvelytartó a kar teljes útján. Az első negyed kb. 5 cm-t emeli, a második negyed 3-4 centit, az utolsó negyed alulra koppanásig lenyomva a kart meg mondjuk még egy centit, talán másfelet. Nyilván ezzel fordítottan arányos a présben kifejtett erő is. Vagyis simán lehet, hogy a 9-es hüvelyt is kenés nélkül megformázom, ha kijjebb tekerem a matricát, hogy a hüvelytartó a kar útja végefelé érjen oda.

Csak ahogyan kaptam, rajta a rögzítő anyával, addig betekertem, mondván, jól van az ott, ha az előző tulaj így használta. Azután mégsem. :-)
A leírásban emélkeim szerint az szerepel, hogy a prés felső végállásában tartva a kart, kell a matricát koppig tekerni, majd onnan x mennyiséget ráigazítani. Én maradnék a gyári előírásnál.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.09.29. 23:01 A leírásban emélkeim szerint az szerepel, hogy a prés felső végállásában tartva a kart, kell a matricát koppig tekerni, majd onnan x mennyiséget ráigazítani. Én maradnék a gyári előírásnál.
Na ja, most már én is tudom, hogy mi ennek az érzelme... :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Szlovákiában lőport simán lehet venni, csak besétál az ember a boltba, és kap? Vagy csak feketét az elöltöltőshöz?

Csappantyúval mi a helyzet? Azt is adnak, vagy azt is csak az elöltöltőshöz valót?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hivatalosan nem adnak, gyakorlatilag meg...
AndyA írta: 2022.10.04. 10:16 Szlovákiában lőport simán lehet venni, csak besétál az ember a boltba, és kap? Vagy csak feketét az elöltöltőshöz?

Csappantyúval mi a helyzet? Azt is adnak, vagy azt is csak az elöltöltőshöz valót?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Azt tudja valaki hogy huzagoló gépet hol lehet venni, és ha kell akkor milyen engedéllyel?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
waltherlg400 írta: 2022.10.11. 09:28 Azt tudja valaki hogy huzagoló gépet hol lehet venni, és ha kell akkor milyen engedéllyel?
Eléggé kőkeményen haditechnikai engedéllyel, gyártási engedélyes vállalkozásként, hogy másként?
(Gondolom nem 4,5 mm-es légpuskacső huzagolóra gondoltál.)

Itt egy cég, aki ilyet árul:
https://absolutemachine.com/rifling-machines/

Nyilván ezen sok10 vagy 100-milliós értékű cuccok. Még a nagynevű gyártók közül is csak kevés rendelkezik saját csőgyártó/huzagoló termelési kapacitással.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2022.10.11. 09:33 OFF



Eléggé kőkeményen haditechnikai engedéllyel, gyártási engedélyes vállalkozásként, hogy másként?
ON
Szóval egy gyártási engedéllyel (de hadival nem) rendelkező vadászpuskaműves nem is gyárthat saját maga huzagolt csövet?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2022.10.11. 10:22 Szóval egy gyártási engedéllyel (de hadival nem) rendelkező vadászpuskaműves nem is gyárthat saját maga huzagolt csövet?
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1700156.kor

12. haditechnikai tevékenység: haditechnikai eszköz gyártása, haditechnikai szolgáltatás nyújtása és haditechnikai külkereskedelem;

10. * haditechnikai eszköz: az 1. mellékletben meghatározott termék;

(ML1)

Sima csövű fegyverek 20 mm-nél kisebb kaliberrel, más fegyverek és automata fegyverek 12,7 mm (0,50 hüvelyk/inch) vagy kisebb kaliberrel és tartozékok a következők szerint, és a kifejezetten azokhoz tervezett alkatrészek:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2022.10.11. 09:33 OFF



Eléggé kőkeményen haditechnikai engedéllyel, gyártási engedélyes vállalkozásként, hogy másként?
(Gondolom nem 4,5 mm-es légpuskacső huzagolóra gondoltál.)

Itt egy cég, aki ilyet árul:
https://absolutemachine.com/rifling-machines/

Nyilván ezen sok10 vagy 100-milliós értékű cuccok. Még a nagynevű gyártók közül is csak kevés rendelkezik saját csőgyártó/huzagoló termelési kapacitással.

ON
Köszi csak elméleti kérdés volt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Rozsdamentes acél polírstiftből mennyi kell?

Ha mondjuk kb. 200 db 38-as vagy 250 db 9-es hüvely lesz 1 liter térfogatú, akkor ehhez hány kiló stift kell a tumblerbe? Jó sacc, ha 1 kg stift az kb. 1/3 liter, azaz 1 liter térfogatú hüvelyhez legalább kb. 3 kg, azaz nagyjából szintén 1 liter térfogatú stift kell? Vagy több, vagy kevesebb is elég?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Geco Ruag 4152-es csappantyú, az miféle?

Boxer, jó a 9mm és 38-ashoz? Egyszerűen nincs sehol értelmes leírás, specifikáció, semmi róla netszerte...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.16. 20:32 Geco Ruag 4152-es csappantyú, az miféle?

Boxer, jó a 9mm és 38-ashoz? Egyszerűen nincs sehol értelmes leírás, specifikáció, semmi róla netszerte...
Jó, igen. Small pistol primer.
mod.: https://www.shootingstore.at/zndhtchen/ ... 0-stk.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2022.10.16. 20:50-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

milyen leiras kellene?
kicsi pisztoly csapi
AndyA írta: 2022.10.16. 20:32 Geco Ruag 4152-es csappantyú, az miféle?

Boxer, jó a 9mm és 38-ashoz? Egyszerűen nincs sehol értelmes leírás, specifikáció, semmi róla netszerte...
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.10.16. 20:47 milyen leiras kellene?
kicsi pisztoly csapi
Ettől egyértelműen boxer? SP-ben nincs berdan?

Muszáj lennie, láttam már 38-as berdan csapis hüvelyt (bele is törött a kicsapizó tüském :( ).
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ranezel, ha van benne ullo akkor boxer 8-)
AndyA írta: 2022.10.16. 23:37 Ettől egyértelműen boxer? SP-ben nincs berdan?

Muszáj lennie, láttam már 38-as berdan csapis hüvelyt (bele is törött a kicsapizó tüském :( ).
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.10.17. 06:18 ranezel, ha van benne ullo akkor boxer 8-)
Sajna a képeken csak a másik felét mutogatják, és hiába keresgélek, nincs értelmes találat, ami egyértelműen eldöntené.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem a geco nem gyart mar berdan csapit, de ez biztos hogy boxer
https://waffenpro.de/en/boxer-zuendhuet ... istol-geco
AndyA írta: 2022.10.17. 09:30 Sajna a képeken csak a másik felét mutogatják, és hiába keresgélek, nincs értelmes találat, ami egyértelműen eldöntené.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.17. 09:30 Sajna a képeken csak a másik felét mutogatják, és hiába keresgélek, nincs értelmes találat, ami egyértelműen eldöntené.
Rákeresve több helyen is írják, hogy boxer. Azt hittem az én linkemen is, de lehet nem olyan oldalt bökten pont be.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.10.17. 09:46 Rákeresve több helyen is írják, hogy boxer. Azt hittem az én linkemen is, de lehet nem olyan oldalt bökten pont be.
Közben én is találtam ilyen-olyan webshop linket, ahol odaírták.

Köszi a segítéget!

Acél polírstift mennyiség ügyében valaki? :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.10.18. 17:14 +1

ezek nem ember elleni nem-halálos lőszerek (mint pl. a 12-ga rubber buckshot), hanem szobai kiképző/gyakorlómuníció mint pl. a Speer csappantyúval hajtott .38 spec műanyag, újrafelhasználható wad cutterei. Csak fémhüvelybe töltve.

Kép
Ez vajon egy sima pom henger darabbal működne? Hmhmhm...
Mondjuk perpill egy csapi annyiba kerül, mint egy komplett 22-es lőszer kb, szóval totál értelmetlen dolog lenne. Csak a mérnöki kíváncsiság...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2022.10.18. 19:07 Ez vajon egy sima pom henger darabbal működne? Hmhmhm...
Mondjuk perpill egy csapi annyiba kerül, mint egy komplett 22-es lőszer kb, szóval totál értelmetlen dolog lenne. Csak a mérnöki kíváncsiság...
De egy huszonkettessel gyakorolnál a szobában?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2022.10.18. 20:25 De egy huszonkettessel gyakorolnál a szobában?
Pommal se biztos. Léggel, vagy airsofttal max, ideálisabb ilyenre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Miféle 9-es hüvely az, aminek a talpán az MKE véset olvasható határozott vonalakkal, mellette sokkal kevésbé határozott, néha alig látható módon további betűk: TOMKET?

Alig akarja elengedni a csappantyút, rettentően ragaszkodik hozzá...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.24. 10:45 Miféle 9-es hüvely az, aminek a talpán az MKE véset olvasható határozott vonalakkal, mellette sokkal kevésbé határozott, néha alig látható módon további betűk: TOMKET?

Alig akarja elengedni a csappantyút, rettentően ragaszkodik hozzá...
Kép
Ha ilyen az alja, akkor bele van krimpelve a csapi
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.10.24. 11:06 https://www.sidomaav.com/include/resize ... w=248&zc=2
Ha ilyen az alja, akkor bele van krimpelve a csapi
Nem ilyen. Elvileg teljesen sima, mint a többi, nincsenek ilyen "fülek" körben.

És nem pont ilyen, mert mindegyiken ott van több vagy kevésbé a TO előtte és a T utána, soha nincs tisztán csak az MKE.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

AndyA írta: 2022.10.24. 10:45 Miféle 9-es hüvely az, aminek a talpán az MKE véset olvasható határozott vonalakkal, mellette sokkal kevésbé határozott, néha alig látható módon további betűk: TOMKET?

Alig akarja elengedni a csappantyút, rettentően ragaszkodik hozzá...
Lehet , hogy ilyen : ?
https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _18435/380'
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2022.10.28. 10:21 Lehet , hogy ilyen : ?
https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _18435/380'
Mit jelent itt az MKE? Ha egyszer Geco meg Ruag... Geco nyomású hüvelyek is vannak, ez akkor mitől más? És mi a toMKEt?

De mindegy is. Túl vagyok rajta. Majd a sor végére hagyom a töltésnél ezeket, van elég másféléből. :-)
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

AndyA írta: 2022.10.28. 11:52 Mit jelent itt az MKE? Ha egyszer Geco meg Ruag... Geco nyomású hüvelyek is vannak, ez akkor mitől más? És mi a toMKEt?

De mindegy is. Túl vagyok rajta. Majd a sor végére hagyom a töltésnél ezeket, van elég másféléből. :-)
Én csak belefutottam , és rémlett hogy valaki valami mke feliratra keresett infót ...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Trailm írta: 2022.10.28. 10:21 Lehet , hogy ilyen : ?
https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _18435/380'
Ami a képen van. Nem az, ami a kép melletti leírásban! Merthogy nem sikerült szinkronba hozni a kettőt...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en is toltottem mar 30+ eves rex pudert, semmi baja nem volt :roll:
Fortitu írta: 2022.11.03. 16:03 https://youtu.be/NP4OrdIrwPQ
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mar tobben kerdeztek hogyan lehet kipiszkalni a berdan csapit.
hat igy:
https://www.youtube.com/watch?v=dhMFRe8OvBc
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.11.03. 16:10 en is toltottem mar 30+ eves rex pudert, semmi baja nem volt :roll:
😂
306097667_755960915837680_7099894846001985822_n.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez tuti nem rex volt :shock:
gvass1 írta: 2022.11.04. 17:17 😂

306097667_755960915837680_7099894846001985822_n.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.04. 15:26 mar tobben kerdeztek hogyan lehet kipiszkalni a berdan csapit.
hat igy:
https://www.youtube.com/watch?v=dhMFRe8OvBc
Menő. Más hallani róla, és más látni a processt! Thx
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem nagy vasziszdasz de bercsapizast nem vallalok 8-)
Petya357 írta: 2022.11.04. 23:15 Menő. Más hallani róla, és más látni a processt! Thx
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Tumbleres nedves tisztítással bajlódom. Nagyon szép tiszták lesznek a hüvelyek, de egyáltalán nem csillogó, tükörfényes, hanem csak amolyan selyemfényű lesz a végeredmény. Szépen néz ki így is, és teljesen megfelel a feladatra, hogy megtöltse és lőjön vele az ember, de azért csak érdekelne, hogy mivel lehet igazán csillogósra varázsolni őket.

Jelenleg a tumblerben mosogatógép-tabletta és 2 mm-es rozsdamentes acélsörét teljesít szolgálatot (ezt kaptam a tumblerhez). A rozsdamentes polírstift úton van, 1 kg 0,4 x 5 mm-est sikerült jóárasítva szerezni. Lehet, hogy ez segíteni fog? A sörét gömbformája nem a legalkalmasabb a feladatra, az mattítja be kicsit a fényes felületet?

Próbáltam fémtisztító krémet is hozzáadni, de szép fényes sajnos attól sem lett semmi.

Ötletek?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

dio/mogyoro hej orlemenybe polirpaszta.

AndyA írta: 2022.11.09. 10:05 Tumbleres nedves tisztítással bajlódom. Nagyon szép tiszták lesznek a hüvelyek, de egyáltalán nem csillogó, tükörfényes, hanem csak amolyan selyemfényű lesz a végeredmény. Szépen néz ki így is, és teljesen megfelel a feladatra, hogy megtöltse és lőjön vele az ember, de azért csak érdekelne, hogy mivel lehet igazán csillogósra varázsolni őket.

Jelenleg a tumblerben mosogatógép-tabletta és 2 mm-es rozsdamentes acélsörét teljesít szolgálatot (ezt kaptam a tumblerhez). A rozsdamentes polírstift úton van, 1 kg 0,4 x 5 mm-est sikerült jóárasítva szerezni. Lehet, hogy ez segíteni fog? A sörét gömbformája nem a legalkalmasabb a feladatra, az mattítja be kicsit a fényes felületet?

Próbáltam fémtisztító krémet is hozzáadni, de szép fényes sajnos attól sem lett semmi.

Ötletek?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.09. 10:10 dio/mogyoro hej orlemenybe polirpaszta.
Nem rezgő, hanem forgó tumblerem van. Azzal is működik?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.09. 10:05 Tumbleres nedves tisztítással bajlódom. Nagyon szép tiszták lesznek a hüvelyek, de egyáltalán nem csillogó, tükörfényes, hanem csak amolyan selyemfényű lesz a végeredmény. Szépen néz ki így is, és teljesen megfelel a feladatra, hogy megtöltse és lőjön vele az ember, de azért csak érdekelne, hogy mivel lehet igazán csillogósra varázsolni őket.

Jelenleg a tumblerben mosogatógép-tabletta és 2 mm-es rozsdamentes acélsörét teljesít szolgálatot (ezt kaptam a tumblerhez). A rozsdamentes polírstift úton van, 1 kg 0,4 x 5 mm-est sikerült jóárasítva szerezni. Lehet, hogy ez segíteni fog? A sörét gömbformája nem a legalkalmasabb a feladatra, az mattítja be kicsit a fényes felületet?

Próbáltam fémtisztító krémet is hozzáadni, de szép fényes sajnos attól sem lett semmi.

Ötletek?
Érdekes, hogy ez a fényes hüvely fétis mindig előjön :D
Ami eszembe jut. Áztasd citromsavas vízbe, vagy fogd be fúrógép tokmányba és forgasd meg egy polírpapíron, ha szeretsz pepecselni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt irjak mukodik de a razosban sokkal hatekonyabb,

"Walnut shell media is primarily used in vibratory tumblers. The rapid vibrations of a vibratory tumbler greatly increases the cleaning and polishing effectiveness of the crushed walnut shells on the brass cartridges. This vibrating action also increases the cleaning action of the walnut media on the inside of the casing.

Walnut media can be used in a rotary tumbler, however it doesn't seem to be as effective on the interior of the casing as it is in a vibratory tumbler. If you are using a rotary tumbler and need the inside of the casings to be as clean as the outside then we suggest using stainless steel pin media that is designed for cleaning brass in a rotary tumbler.
"

AndyA írta: 2022.11.09. 10:21 Nem rezgő, hanem forgó tumblerem van. Azzal is működik?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.11.09. 10:29 azt irjak mukodik de a razosban sokkal hatekonyabb,

"Walnut shell media is primarily used in vibratory tumblers. The rapid vibrations of a vibratory tumbler greatly increases the cleaning and polishing effectiveness of the crushed walnut shells on the brass cartridges. This vibrating action also increases the cleaning action of the walnut media on the inside of the casing.

Walnut media can be used in a rotary tumbler, however it doesn't seem to be as effective on the interior of the casing as it is in a vibratory tumbler. If you are using a rotary tumbler and need the inside of the casings to be as clean as the outside then we suggest using stainless steel pin media that is designed for cleaning brass in a rotary tumbler.
"
Jövő hét körül meg kell jönnie a tüsiknek, előbb kipróbálom azzal, hogy mit csinálnak másképp, mint az acélsörét. :-)

Köszi!

P.s.: Kukoricacsutka őrlemény jóárasítva a zooplus.hu-nál kapható kisállat alom címszóval. 10 litert adnak 2500-2600 Ft-ért. ;-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem tuskevel is inkabb szaten lesz, tukorhoz kell a polir :)
en egun-on vettem 8 eve 10 kilo mogyorohejat, meg mindig van belole :roll:
AndyA írta: 2022.11.09. 10:44 Jövő hét körül meg kell jönnie a tüsiknek, előbb kipróbálom azzal, hogy mit csinálnak másképp, mint az acélsörét. :-)

Köszi!

P.s.: Kukoricacsutka őrlemény jóárasítva a zooplus.hu-nál kapható kisállat alom címszóval. 10 litert adnak 2500-2600 Ft-ért. ;-)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hogyan lehet egy csappantyút úgy elsütni, hogy ne legyen benne az ütőszeg nyoma? Vagy hogyan lehet egy ellőttet kihorpasztani? Dekorációs célra kellene olyan, hogy ne legyen benne az ütőszeg beütése, de nyilván ne legyen működő, éles példány. Esetleg melegítéssel, ráteszem a rezsóra a kertben, azután mikor pukkan, már jó is? Vagy hasonlóképpen biztosított körülmények között, csak mondjuk egy butánégővel?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.11.09. 14:50 Hogyan lehet egy csappantyút úgy elsütni, hogy ne legyen benne az ütőszeg nyoma? Vagy hogyan lehet egy ellőttet kihorpasztani? Dekorációs célra kellene olyan, hogy ne legyen benne az ütőszeg beütése, de nyilván ne legyen működő, éles példány. Esetleg melegítéssel, ráteszem a rezsóra a kertben, azután mikor pukkan, már jó is? Vagy hasonlóképpen biztosított körülmények között, csak mondjuk egy butánégővel?
Simán visszaütögeted valamivel belülről miután kiszedted az üllőt belőle. Ellőttből értelemszerűen. Élessel óvatosan, az üllőt, vagy fémszilánkokat szedegetni a szemedből nem jó hétvégi program.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

dobd bele egy lemez bogrebe es tedd fel a sparheltre.
AndyA írta: 2022.11.09. 14:50 Hogyan lehet egy csappantyút úgy elsütni, hogy ne legyen benne az ütőszeg nyoma? Vagy hogyan lehet egy ellőttet kihorpasztani? Dekorációs célra kellene olyan, hogy ne legyen benne az ütőszeg beütése, de nyilván ne legyen működő, éles példány. Esetleg melegítéssel, ráteszem a rezsóra a kertben, azután mikor pukkan, már jó is? Vagy hasonlóképpen biztosított körülmények között, csak mondjuk egy butánégővel?
ingyom bingyom tálib-e?
Wilson
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.07.20. 11:55

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Wilson »

Haverom villanyrezsóra rakta rá értelemszerűen lőpor és lövedék nélkül és biztoságos távolságban várt.
Nagyot pukkan.
Ja és ne legyen felette olyan plafon aminek sajnálod a glazúrját.

szabadtéren jobb

kis érdekesség ,hogy ugyanezen haverom nagyon sok-sok évvel ezelőtt azért kapott ügyészségi megrovást, mert a nála megtalált, ily módon csappatyútlanított hüvelyről az iüszagértő simán bekamuzta, hogy sikeres lövést adott le miután felporozta és ólmozta.
AndyA írta: 2022.11.09. 14:50 Hogyan lehet egy csappantyút úgy elsütni, hogy ne legyen benne az ütőszeg nyoma? Vagy hogyan lehet egy ellőttet kihorpasztani? Dekorációs célra kellene olyan, hogy ne legyen benne az ütőszeg beütése, de nyilván ne legyen működő, éles példány. Esetleg melegítéssel, ráteszem a rezsóra a kertben, azután mikor pukkan, már jó is? Vagy hasonlóképpen biztosított körülmények között, csak mondjuk egy butánégővel?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.11.09. 14:53 Simán visszaütögeted valamivel belülről miután kiszedted az üllőt belőle. Ellőttből értelemszerűen. Élessel óvatosan, az üllőt, vagy fémszilánkokat szedegetni a szemedből nem jó hétvégi program.
Az újat minek ütögetném, abban nincs beütésnyom. :-)

Mondjuk nekem is az tetszene legjobban, ha ellőttet tudnék kiegyengetni. Csak azt meg annyira túl kellene élnie komolyabb deformáció nélkül, hogy be lehessen vele csapizni egy üres hüvelyt. Mindig keletkezik belőle elég, majd eljátszom vele.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Wilson írta: 2022.11.09. 15:25 Haverom villanyrezsóra rakta rá értelemszerűen lőpor és lövedék nélkül és biztoságos távolságban várt.
Nagyot pukkan.
Ja és ne legyen felette olyan plafon aminek sajnálod a glazúrját.

szabadtéren jobb

kis érdekesség ,hogy ugyanezen haverom nagyon sok-sok évvel ezelőtt azért kapott ügyészségi megrovást, mert a nála megtalált, ily módon csappatyútlanított hüvelyről az iüszagértő simán bekamuzta, hogy sikeres lövést adott le miután felporozta és ólmozta.
Én nem Magyarországon töltök újra. Arra nincs engedélyem. Másholra van. :-)

De azért köszi a figyelmeztetést.
Válasz küldése