OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

MANURHIN PPK-nak látszik a pisztoly, bár eléggé kopottas.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.11.18. 16:38 Vagy a tárban volt egy éles, vagy annak látszó lőszer. A GRPK tárjába beszuszakolható a makarov lőszer, csak nem meg csőre.

Az ottan bizony nagyon tud fájni, állítólag...
3_1632.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.11.18. 17:11 Az ottan bizony nagyon tud fájni, állítólag...

3_1632.jpg
Ez valami házilag eszkábált tok?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.18. 17:42 Ez valami házilag eszkábált tok?
Sztem nem. Ottan van kívül a tártartó ami szolgálati pisztolyok tokjain szokott lenni régen .
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.11.18. 10:32 Igen, valami hasonló. Elmebeteg gyilkos ezt szögezzük le, de a kék színű munkavédelmi fülvédő azóta legendássá vált.
Nem volt elmebeteg , mert akkor nem lett volna fegyvertartasija... Ecceruen elszakadt az a bizonyos cerna, mert nem hagytak abba a tetvek a szociopata viselkedest. Levarrta a fergeket, utana meg a sunok keresztul lottek mint a kutyat , ez igy mukodik...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.18. 17:46 Sztem nem. Ottan van kívül a tártartó ami szolgálati pisztolyok tokjain szokott lenni régen .
Az nem tártartó, oda megy a fegyver csöve. Ha jól nézem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

PRTVIII írta: 2018.11.18. 16:53 MANURHIN PPK-nak látszik a pisztoly, bár eléggé kopottas.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.11.18. 18:02 Az nem tártartó, oda megy a fegyver csöve. Ha jól nézem.
Valóban. Fura egy tok a tény.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Smoli »

The Gent írta: 2018.11.18. 17:57 Nem volt elmebeteg , mert akkor nem lett volna fegyvertartasija... Ecceruen elszakadt az a bizonyos cerna, mert nem hagytak abba a tetvek a szociopata viselkedest. Levarrta a fergeket, utana meg a sunok keresztul lottek mint a kutyat , ez igy mukodik...
Egyetértünk...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.11.18. 17:57 Nem volt elmebeteg , mert akkor nem lett volna fegyvertartasija... Ecceruen elszakadt az a bizonyos cerna, mert nem hagytak abba a tetvek a szociopata viselkedest. Levarrta a fergeket, utana meg a sunok keresztul lottek mint a kutyat , ez igy mukodik...
Azért a lőfegyveres revans szerintem nem volt egészen indokolt... Ha ajvékol a szociálisan retardált szomszéd, akkor nekem eszembe nem jutna a sörényessel, fülvédővel a fejemen átmenni, és mészárlást rendezni... Eltennék magamhoz egy gázos, meg egy gumis csúzlit a biztonság kedvéért, aztán szólnék nekik megfelelő határozottsággal, hogy abba lehet fejezni az ajvékolást. De fegyvert nem vennék elő. Úgyis menne oda-vissza az ordibálás... Aztán ha ezek közben nekem támadnának, pláne eszközzel, akkor használnám első menetben a nem halálos hatású fegyvert. Aztán ha ezt követően a saját házamban / lakásomban is megtámadnának, akkor szabad a gazda. De addig nem.

Értem én az indulatokat, meg a naaaagy igazságérzetet, de az igazság valójában kétoldalú dolog. Meg kell nézni a másik fél szemszögéből is. Úgy mindjárt kiderül, hogy a hentelés tényleg csak annak járhat, aki legalább olyan helyen, és módon támad, hogy annak a kimenetele egyértelműen tragédiához vezetne. Amíg csak óbégatás van, addig én még a nem halálos hatású eszközök használatát sem tartom indokoltnak. Az azzal történő fenyegetőzést meg aztán végképp osotbaságnak gondolom.

Szóval az öreg egy pszichopata volt... A kiérkező hatóság meg értelemszerűen nem akart lehentelődni, így mivel már akkor gyilkolt az öreg, ártalmatlanná tették.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jobb híján offtopik, de ez a magyar valóság:

https://444.hu/2018/11/19/a-kamera-gyil ... art-vissza
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.11.19. 15:24 Jobb híján offtopik, de ez a magyar valóság:

https://444.hu/2018/11/19/a-kamera-gyilkosokat-se-tart-vissza
Aztakurva...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

És ez sajnos mégcsak nem is a jéghegy csúcsa. Csak a köd. A jéghegy előtt.
Azok, akik nem elefántcsont-toronyban élnek, nagyjából képben vannak a valósággal. Na a törvényalkotók, és a jogalkalmazók nagy része nem ilyen.
Jellemző történet:
CSB(családon belüli erőszak, "családi bajnokság", stb.), rendőrök apukát elviszik( kicsit megrendszabályozta anyut), ideiglenesen távoltartást rendelnek el vele szemben, amit az illetékes bíróság 30 napra hosszabbít.
Ez idő alatt apuka nem mehet anyu/gyerek/kéró közelébe, mert becsukják.
Természetesen nem sokáig bírta: ismét odamegy, agresszorkodik. Yard érkezik, nekik is elismeri hogy odament, szabálysértési őrizet.
A 72 óra alatt letárgyalják az ügyét: a bíróság PÉNZBÍRSÁGOT szab ki, és apu szabadon távozhat.

Apu egy iszákos barom, amikor anyu szólt, meg "nem folyt vér", "csak" megverte őt.

A törvény simán lehetőséget ad ilyen esetben akár 60 nap elzárásra is. Akkor hol a hiba?

Azt nem tudom, hogyha apu hazamenne, felhentelné a családot, akkor ki kire mutogatna a "szörnyű rémtett" miatt?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Martin Riggs írta: 2018.11.19. 10:03 Azért a lőfegyveres revans szerintem nem volt egészen indokolt... Ha ajvékol a szociálisan retardált szomszéd, akkor nekem eszembe nem jutna a sörényessel, fülvédővel a fejemen átmenni, és mészárlást rendezni... Eltennék magamhoz egy gázos, meg egy gumis csúzlit a biztonság kedvéért, aztán szólnék nekik megfelelő határozottsággal, hogy abba lehet fejezni az ajvékolást. De fegyvert nem vennék elő. Úgyis menne oda-vissza az ordibálás... Aztán ha ezek közben nekem támadnának, pláne eszközzel, akkor használnám első menetben a nem halálos hatású fegyvert. Aztán ha ezt követően a saját házamban / lakásomban is megtámadnának, akkor szabad a gazda. De addig nem.

Értem én az indulatokat, meg a naaaagy igazságérzetet, de az igazság valójában kétoldalú dolog. Meg kell nézni a másik fél szemszögéből is. Úgy mindjárt kiderül, hogy a hentelés tényleg csak annak járhat, aki legalább olyan helyen, és módon támad, hogy annak a kimenetele egyértelműen tragédiához vezetne. Amíg csak óbégatás van, addig én még a nem halálos hatású eszközök használatát sem tartom indokoltnak. Az azzal történő fenyegetőzést meg aztán végképp osotbaságnak gondolom.

Szóval az öreg egy pszichopata volt... A kiérkező hatóság meg értelemszerűen nem akart lehentelődni, így mivel már akkor gyilkolt az öreg, ártalmatlanná tették.
Nem-nem , ezt nem igy gondolom, de ha Neked ez a velemenyed, hat legyen , mindenki azt gondol, amit akar illetve amit szabad.... Merthogy szolas szabadsag van... :twisted:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2018.11.19. 20:14 Nem-nem , ezt nem igy gondolom, de ha Neked ez a velemenyed, hat legyen , mindenki azt gondol, amit akar illetve amit szabad.... Merthogy szolas szabadsag van... :twisted:
Riggs-el elég sűrűn elszáll a hintó, de most szvsz Qrvára igaza van!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dönci62 írta: 2018.11.19. 20:16 Riggs-el elég sűrűn elszáll a hintó, de most szvsz Qrvára igaza van!
Csatlakozom. Az őrmesternek maximálisan igaza van! (Amúgy mostanában nincs is annyira rossz kedve :lol: )
Felelős fegyvertartóként soha, semmilyen esetben nem fordulhat meg a fejünkben vitás kérdések, konfliktusok rendezésére a fegyver használata. Semmilyen fegyveré sem! (Az önvédelmet nem sorolom ide, természetesen!)
Pláne elhatárolódom attól, aki jogszerűen tartott lőfegyverrel követett el ilyesmit, mert az ilyen esetek sütnek a legális fegyvertartókra olyan bélyeget, amit aztán kurva nehéz lemosni! Az egyszeri újságíró és hírszerkesztő, meg a laikus média fogyasztó nem látja az évi sok száz kisebb-nagyobb versenyen megforduló sportlövőt, ahol soha egyetlen baleset nem történik. Csak azt látja, hogy "engedéllyel tartott sportfegyverével..." és máris előjönnek a fegyverfób hozzászólások.

Nem mellesleg az a nyomorult (bánom már hogy felhoztam a témát!) nem csak a vele ellentétbe kerülő családot, hanem mellette három teljesen ártatlan járókelőt is agyonlőtt, és tucatnyit megsebesített! Remélem jó lassú tűzön pörkölik odalent....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.11.19. 22:19 Csatlakozom. Az őrmesternek maximálisan igaza van! (Amúgy mostanában nincs is annyira rossz kedve :lol: )
Felelős fegyvertartóként soha, semmilyen esetben nem fordulhat meg a fejünkben vitás kérdések, konfliktusok rendezésére a fegyver használata. Semmilyen fegyveré sem! (Az önvédelmet nem sorolom ide, természetesen!)
Pláne elhatárolódom attól, aki jogszerűen tartott lőfegyverrel követett el ilyesmit, mert az ilyen esetek sütnek a legális fegyvertartókra olyan bélyeget, amit aztán kurva nehéz lemosni! Az egyszeri újságíró és hírszerkesztő, meg a laikus média fogyasztó nem látja az évi sok száz kisebb-nagyobb versenyen megforduló sportlövőt, ahol soha egyetlen baleset nem történik. Csak azt látja, hogy "engedéllyel tartott sportfegyverével..." és máris előjönnek a fegyverfób hozzászólások.

Nem mellesleg az a nyomorult (bánom már hogy felhoztam a témát!) nem csak a vele ellentétbe kerülő családot, hanem mellette három teljesen ártatlan járókelőt is agyonlőtt, és tucatnyit megsebesített! Remélem jó lassú tűzön pörkölik odalent....
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.19. 22:19 Csatlakozom. Az őrmesternek maximálisan igaza van! (Amúgy mostanában nincs is annyira rossz kedve :lol: )
Felelős fegyvertartóként soha, semmilyen esetben nem fordulhat meg a fejünkben vitás kérdések, konfliktusok rendezésére a fegyver használata. Semmilyen fegyveré sem! (Az önvédelmet nem sorolom ide, természetesen!)
Pláne elhatárolódom attól, aki jogszerűen tartott lőfegyverrel követett el ilyesmit, mert az ilyen esetek sütnek a legális fegyvertartókra olyan bélyeget, amit aztán kurva nehéz lemosni! Az egyszeri újságíró és hírszerkesztő, meg a laikus média fogyasztó nem látja az évi sok száz kisebb-nagyobb versenyen megforduló sportlövőt, ahol soha egyetlen baleset nem történik. Csak azt látja, hogy "engedéllyel tartott sportfegyverével..." és máris előjönnek a fegyverfób hozzászólások.

Nem mellesleg az a nyomorult (bánom már hogy felhoztam a témát!) nem csak a vele ellentétbe kerülő családot, hanem mellette három teljesen ártatlan járókelőt is agyonlőtt, és tucatnyit megsebesített! Remélem jó lassú tűzön pörkölik odalent....
+1 Ámen
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Kaptam ma egy e-mail-t a Microsoft-tól.
Szerződés-módosításról írnak benne, ami dec. 28.-án lép életbe és elfogadottnak tekintik, ha bármelyik terméküket onnan használom, de akárhogy böngészem nem találok mást, csak kb. azt, hogy ezentúl Írország törvényei a hatályosak felhasználói szempontból.
Valaki, aki tisztában van ezzel, leírná leegyszerűsítve, hogy jelent-e ez valamilyen plusz kötelezettséget, újabb megvásárlást, stb. valamelyik termékre pl. Windows 10, régi Microsoft Office, stb.?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Sztem a GDPR törvény miatt van, én alapból a kukába dobtam.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Nagyon nagy a kuss a gyilkos kilétéről. Tán csak nem saját kollégát fogtak!?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Martin Riggs írta: 2018.11.21. 18:49 Nagyon nagy a kuss a gyilkos kilétéről. Tán csak nem saját kollégát fogtak!?
Közben frissült a hír...

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -frissitve

Még egy tébolyult vén hülye éles fegyverrel... nagyszerű... Pár napja egy másik ilyet egy benzinkútnák fogtak meg. Mondjuk az még nem gyilkolt, csak egy majdnem üres fegyverrel hadonászott.

Ezek ellen nincs védelem. Csak az éles önvédelmi. Ha elkezd hadonászni, azonnal levarrni, hogy esélye sem legyen ilyet csinálni...

Ez a vadbarom nagyon elszántan akart gyilkolni. Ötször lőtt az áldozatára. Nem hírtelen felindulásból.

Gondolom a drog / pia kártyát kijátsza, tekintve, hogy bódultan találtak rá. Ez is előkészületre vall.

Kapsiból életfogyt járna neki.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Tomi10101
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2018.06.15. 21:36
Tartózkodási hely: Langerhans-szigetek

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Tomi10101 »

Martin Riggs írta: 2018.11.21. 20:38 Közben frissült a hír...

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -frissitve

Még egy tébolyult vén hülye éles fegyverrel... nagyszerű... Pár napja egy másik ilyet egy benzinkútnák fogtak meg. Mondjuk az még nem gyilkolt, csak egy majdnem üres fegyverrel hadonászott.

Ezek ellen nincs védelem. Csak az éles önvédelmi. Ha elkezd hadonászni, azonnal levarrni, hogy esélye sem legyen ilyet csinálni...

Ez a vadbarom nagyon elszántan akart gyilkolni. Ötször lőtt az áldozatára. Nem hírtelen felindulásból.

Gondolom a drog / pia kártyát kijátsza, tekintve, hogy bódultan találtak rá. Ez is előkészületre vall.

Kapsiból életfogyt járna neki.
A kurva anyját az ilyen féregnek!
Mondjuk abban lehet valami, amit írtál. És ez a patkány valószínűleg tud is lőni. Lehet, hogy volt kapcsolat közöttük és feldühödött...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.11.21. 20:38 Közben frissült a hír...

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... -frissitve

Még egy tébolyult vén hülye éles fegyverrel... nagyszerű... Pár napja egy másik ilyet egy benzinkútnák fogtak meg. Mondjuk az még nem gyilkolt, csak egy majdnem üres fegyverrel hadonászott.

Ezek ellen nincs védelem. Csak az éles önvédelmi. Ha elkezd hadonászni, azonnal levarrni, hogy esélye sem legyen ilyet csinálni...

Ez a vadbarom nagyon elszántan akart gyilkolni. Ötször lőtt az áldozatára. Nem hírtelen felindulásból.

Gondolom a drog / pia kártyát kijátsza, tekintve, hogy bódultan találtak rá. Ez is előkészületre vall.

Kapsiból életfogyt járna neki.
Remélem nem engedéllyel tartott fegyverről volt szó most sem. Erről is kuss van, pedig ez kb tiz perc alatt kiderül.
A.drog/pia kártyát nem tudja kijátszani ha többször vesznek tőle vért-hugyot, amiből kisakkozzák simán hogy a bcs idején is be volt-e tépve vagy sem?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.11.21. 23:46 Remélem nem engedéllyel tartott fegyverről volt szó most sem. Erről is kuss van, pedig ez kb tiz perc alatt kiderül.
A.drog/pia kártyát nem tudja kijátszani ha többször vesznek tőle vért-hugyot, amiből kisakkozzák simán hogy a bcs idején is be volt-e tépve vagy sem?
Szerintem ha engedélyes lenne, már harsogná a sünség, és a média is.
Inkább ex sün, vagy valamai hasonló állatfajra tippelek...

Mellesleg illegálisan szerintem most könnyebb fegyverhez jutni mknt legálisan. Annak meg ugye ez a vége. Csak a baromarcúaknak lesz, a jogkövető állampolgárból meg láttuk mi lett. Halott.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

stevesmith79 írta: 2018.11.22. 16:45 Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
Zora majd kijavít, én nem értek hozzá, de nem lesz az úgy rohadt drága? :/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hátha valaki el tudja magyarázni nekem,hogy a posta miért akarja mindenáron vámkezelni a csomagomat amikor nem éri el az értéke a vámtarifát?Bekérnek mindenféle igazolást meg papírkákat és csak mellédumálnak.Már 1 hete ott van náluk a csomag és csak szarakodnak vele.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

stevesmith79 írta: 2018.11.22. 16:45 Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
A használók több éves tapasztalatai kritikái alapján nem ajánlatos csak milkósoknak ,csak a forgalmazók kereskedők reklámozzák , ha kommentelős az oldal csak átkozzák . . . Cirkót érdemes betenni a rossz helyére .
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2018.11.22. 17:28 Hátha valaki el tudja magyarázni nekem,hogy a posta miért akarja mindenáron vámkezelni a csomagomat amikor nem éri el az értéke a vámtarifát?Bekérnek mindenféle igazolást meg papírkákat és csak mellédumálnak.Már 1 hete ott van náluk a csomag és csak szarakodnak vele.
Sajnos ez úgy van, hogy ha ők úgy gondolják hogy az adott termék többe kerül, jogukban áll kérni az igazolást, a tényleges árról.
Ezért van az, hogy sok online oldalon a termék x összegbe kerül, és a szállítás 25x, mert így nem kell vámot fizetni.

https://cinnamon4x.cafeblog.hu/2018/01/ ... a-a-posta/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Búradurrantó írta: 2018.11.22. 17:51 A használók több éves tapasztalatai kritikái alapján nem ajánlatos csak milkósoknak ,csak a forgalmazók kereskedők reklámozzák , ha kommentelős az oldal csak átkozzák . . . Cirkót érdemes betenni a rossz helyére .
-a villamos energia csak akkor olcsóbb, mint a gázból nyert energia, ha van az ingatlanon napelem. ha nincs, akkor sokkal drágább, mint a gáz.
-gyakorlatilag már csak cirkós kazánokat gyártanak és forgalmaznak a lakosságnak fűtésre és vizmelegítésre.
(a cirkó elnevezés a víz melegítés módjára utal: a víz folyamatosan áramlik az égéstéren keresztül -> cirkulál. a turbós kazán pedig azt jelenti, hogy egy parapet csövön keresztül távozik az elhasznált levegő és ugyanabban a csőben található másik csövön keresztül szív be friss levegőt az égéshez, leegyszerűsítve.)

de a lényeg, hogy létezik turbós, cirkós gázkazán. és olcsóbb, mint az elektromos fűtés megvalósítása. megvenni is és fűteni vele.
gaijin (gaidzsin) - JKL
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

stevesmith79 írta: 2018.11.22. 16:45 Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
Létezik jobb ekektromos opció is. Elektromos cirkó, vagy hőszívattyús fűtés. Ezek jellemzően -20 fok kültéri hőmérsékletig működnek. A COPB érték valahol 4 körül vannak ezeknél. Tehát 1kW villamos energiából kb 4kW hőenergiát állít elő. Ezekkel a rezsidíj kb azonos a gázéval. Viszont a karbantartás költségesebb, és több is a hiba ezekkel.

Ezt a megoldást jellemzően kiegészítő fűtésként használják.

Az infrapanel egy marhaság. Nagyon rossz konfortérzetet ad a sávos hőkép miatt... Több létesítménybe is tettünk anno kényszermegoldásként. A semminél jobb volt, de közel sem volt jó...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

stevesmith79 írta: 2018.11.22. 16:45 Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
Elektromos kazán - ha nem elég 7-8W teljesítmény, akkor három fázis kell hozzá, és nem mehet olcsóbb csúcskizárásos áramról. Akkor megéri, ha napelemek és advesz mérő is kerül milliókért.
Hőszivattyú alacsony energiaigényű házba főleg szerkezetfűtéssel kombinálva kiválló, de minél alacsonyabb a külső hőmérséklet, annál rosszabb a hatásfoka.
Ha turbós kazánja volt, annak a helyére egyszerűsített gázkészülékcsere eljárás keretében simán felkerülhet egy kondenzációs kazán. És ha van még pénze és lehetősége korszerűsíteni az épületet - szigetelés, nyílászárók - akkor az térül meg a leginkább. A legkorszerűbb technológia is drágán üzemel, ha az utcát fűtjük vele.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Martin Riggs írta: 2018.11.22. 06:04 Szerintem ha engedélyes lenne, már harsogná a sünség, és a média is.
Inkább ex sün, vagy valamai hasonló állatfajra tippelek...

Mellesleg illegálisan szerintem most könnyebb fegyverhez jutni mknt legálisan. Annak meg ugye ez a vége. Csak a baromarcúaknak lesz, a jogkövető állampolgárból meg láttuk mi lett. Halott.
https://index.hu/belfold/2018/11/22/egy ... gyilkosa./
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

családon belüli móka. Az eszköz irreleváns, baltával is agyonbaszta volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Eltávolították a cikket.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Martin Riggs írta: 2018.11.23. 01:47 Eltávolították a cikket.
Itt van helyette másik

https://index.hu/belfold/2018/11/22/egy ... gyilkosa./
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2018.11.23. 07:02 Itt van helyette másik

https://index.hu/belfold/2018/11/22/egy ... gyilkosa./
Ezt is intézte a radírpók...

"a" megoldás: nyomozati szakaszban nem akarnak kipofázni semmit...
"b" megoldás: valami nagy disznóság van a háttérben. (politikai kapcsolatok, stb, és ment az egész a hintalókötőkhöz...)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.11.23. 07:26 Ezt is intézte a radírpók...

"a" megoldás: nyomozati szakaszban nem akarnak kipofázni semmit...
"b" megoldás: valami nagy disznóság van a háttérben. (politikai kapcsolatok, stb, és ment az egész a hintalókötőkhöz...)
Vááá most vettem észre, hogy a fórum motor lecsapja az URL-ek végét azért kaptok mindegyikre 404-et! A linkek végén van egy "./" amit legyalul így nem jó az URL.

Kód: Egész kijelölése

https://index.hu/belfold/2018/11/22/egy_duhos_apa_volt_a_bekasmegyeri_ovono_gyilkosa./
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2018.11.22. 17:28Hátha valaki el tudja magyarázni nekem,hogy a posta miért akarja mindenáron vámkezelni a csomagomat amikor nem éri el az értéke a vámtarifát?
3500 Ft-ert. :-(

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

gaijin írta: 2018.11.22. 19:49-a villamos energia csak akkor olcsóbb, mint a gázból nyert energia, ha van az ingatlanon napelem.
De sokkal (kb 5-szor!) hatekonyabb napelemmel meleget eloallitani, mint aramot.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.11.23. 07:44 Vááá most vettem észre, hogy a fórum motor lecsapja az URL-ek végét azért kaptok mindegyikre 404-et! A linkek végén van egy "./" amit legyalul így nem jó az URL.

Kód: Egész kijelölése

https://index.hu/belfold/2018/11/22/egy_duhos_apa_volt_a_bekasmegyeri_ovono_gyilkosa./
Oooo shit!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Martin Riggs írta: 2018.11.23. 11:25 Oooo shit!
De milyen természetesnek vettük a cenzúrát...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Vagy ahogy az igazi paranoid gondolkodik: azért mert nem kergetnek, még nem biztos hogy nem üldöznek. :D
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Martin Riggs írta: 2018.11.22. 06:04 Szerintem ha engedélyes lenne, már harsogná a sünség, és a média is.
Inkább ex sün, vagy valamai hasonló állatfajra tippelek...

Mellesleg illegálisan szerintem most könnyebb fegyverhez jutni mknt legálisan. Annak meg ugye ez a vége. Csak a baromarcúaknak lesz, a jogkövető állampolgárból meg láttuk mi lett. Halott.
Sportlövő volt, és 67 éves. Ettől persze nem jelenti azt hogy nem valamiféle nyugállományú.
De ezért célszerű nem előre prejudikálni.

Én azt nem értem, hogy mi lehet az oka annak, hogy valaki ennyire el tud borulni.
Nyilván az utolsó dolga volna az, hogy azon gondolkodjon hogy mekkora kárt okoz egy ilyen bűncselekmény a legális fegyvertartóknak.

Aljas tett volt, nincs ezen mit szépíteni
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Freddy Haflin írta: 2018.11.23. 22:40 Sportlövő volt, és 67 éves. Ettől persze nem jelenti azt hogy nem valamiféle nyugállományú.
De ezért célszerű nem előre prejudikálni.

Én azt nem értem, hogy mi lehet az oka annak, hogy valaki ennyire el tud borulni.
Nyilván az utolsó dolga volna az, hogy azon gondolkodjon hogy mekkora kárt okoz egy ilyen bűncselekmény a legális fegyvertartóknak.

Aljas tett volt, nincs ezen mit szépíteni
Mentség erre nincs.
Ilyen tudatossággal, és kegyetlenséggel megölni egy embert, az gusztustalan, és elítélendő tett...

Viszont az ok engem is mozgat. Mit tehetett az az Óvónő, hogy ezt elérje? Semmivel nehéz ezt kiprovokálni. Illetve az óvónő tettén kívül még milyen addiktív körülmény lehetett, ami előidézte ezt a tragédiát?

Ehhez nagyon el kellett borulnia a gyilkosnak. Nőt, pláne ilyen szakmával... Erre már a "durva" kifelyezés is kevés.

Tényleg érdekelne a valós ok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.11.24. 08:01
Ehhez nagyon el kellett borulnia a gyilkosnak. Nőt, pláne ilyen szakmával... Erre már a "durva" kifelyezés is kevés.

Tényleg érdekelne a valós ok.
A cikkekben lehozott indok nekem is elég furcsának tűnt.
A ki kaphat fegyvert kérdés meg.... Én sem akartam elhinni amit láttam de láttam versenyen tourette szindrómás sportlövőt. Akaratlanul adott ki hangokat és végzett mozgásokat alatta. És saját fegyvere volt.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2018.11.24. 08:18 A cikkekben lehozott indok nekem is elég furcsának tűnt.
A ki kaphat fegyvert kérdés meg.... Én sem akartam elhinni amit láttam de láttam versenyen tourette szindrómás sportlövőt. Akaratlanul adott ki hangokat és végzett mozgásokat alatta. És saját fegyvere volt.
Láttam mar tourette-s bírót is...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Az említett lövőt/bírót elég sokan ismerjük elég régóta és szerintem egyikünknek sem merül fel kétség a fegyvertartásra való alkalmasságával kapcsolatban.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2018.11.24. 09:11 Az említett lövőt/bírót elég sokan ismerjük elég régóta és szerintem egyikünknek sem merül fel kétség a fegyvertartásra való alkalmasságával kapcsolatban.
Ez sportovosi kérdés. A sportorvos állapítja meg, hogy az adott személy alkalmas e orvosilga a sportra. A nevezett szindróma pedig inkább idegrendszeri betegség, nem pszichés probléma. Az adott személy nem akar rosszat, nem akar gyilkolni, csak néha van egy kis gubanc az akarata, és a végtagmozgásai közt. Nem ők a veszélyesek. Mindenesetre bennem is kérdőjelek vannak azzal kapcsolatban, hogy adható e olyan személy kezébe lőfegyver, aki akaratán kívüli mozgásokat végez. Következésképpen nem ura 100%-ig a mozgásának. Ezzel együtt én nem vagyok orvos, nem tisztem ezt megállapítani.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.11.24. 09:40 Ez sportovosi kérdés. A sportorvos állapítja meg, hogy az adott személy alkalmas e orvosilga a sportra. A nevezett szindróma pedig inkább idegrendszeri betegség, nem pszichés probléma. Az adott személy nem akar rosszat, nem akar gyilkolni, csak néha van egy kis gubanc az akarata, és a végtagmozgásai közt. Nem ők a veszélyesek. Mindenesetre bennem is kérdőjelek vannak azzal kapcsolatban, hogy adható e olyan személy kezébe lőfegyver, aki akaratán kívüli mozgásokat végez. Következésképpen nem ura 100%-ig a mozgásának. Ezzel együtt én nem vagyok orvos, nem tisztem ezt megállapítani.
A kényszeres és irányíthatatlan mozgások sztm probléma lőfegyverrel a kézben párosítva. Ez a betegseg még az usa-ban is elég gyakori kizáró ok a concealed carry engedély kiadására. Sok esetben szorongás oldókkal és pszichoaktív szerekkel tartják karban a betegséget, persze ez egyen függő.
A kerdes nyílván orvosi és nem vagyunk orvosok.

És nyilvan most sem egy adott ember minősítéséről van itt szó ettől még bőven lehet teljes életet élő ember stb. -én is rendszeresen mozgok fogyatékkal vagy valamilyen állapottal elok között, sot a csaladban is van ilyen rokon, de a lőfegyver más dolog.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Nyilvan en sem vagyok orvos, de ami biztos, mert a sajat szememmel lattam: nem egy idegrendszeri problema ugy mukodik, hogy tartosan nem tudja elkerulni a tuneteket a beteg, de amikor koncentral, akkor tunetmentes.

Konkretan akirol szo van, o is ilyen, es Oli is eveken at ilyen volt: altalaban mozgott/remegett, de a toltestol az ures fegyver tokba teteleig se nem remegett, se nem vegzett akaratlan mozgasokat.

Szoval szerintem mindkettejuk eseteben jol dontott a sportorvos.

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2018.11.24. 11:52 Sziasztok,

Nyilvan en sem vagyok orvos, de ami biztos, mert a sajat szememmel lattam: nem egy idegrendszeri problema ugy mukodik, hogy tartosan nem tudja elkerulni a tuneteket a beteg, de amikor koncentral, akkor tunetmentes.

Konkretan akirol szo van, o is ilyen, es Oli is eveken at ilyen volt: altalaban mozgott/remegett, de a toltestol az ures fegyver tokba teteleig se nem remegett, se nem vegzett akaratlan mozgasokat.

Szoval szerintem mindkettejuk eseteben jol dontott a sportorvos.

Bel
Olit én is láttam lőni, és egyszer nem mozdult meg a keze, sem semmije sem. Amikor meg beszélt, és nem lőtt, akkor benne volt az hálózati frekvencia, amiről sajnos nem tehet.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Önvédelem WD40-el.
https://youtu.be/EGrGUqiHE0c
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Úgy látom, még nem volt, még egy hülye.

http://112press.hu/hirek/reszletek/csal ... V8lG8vMqS4
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2018.11.24. 19:04 Úgy látom, még nem volt, még egy hülye.

http://112press.hu/hirek/reszletek/csal ... V8lG8vMqS4
Ez is pont ilyen lofasz hir, ami az eszkoz veszelytelenseget mutatja. Kessel rosszabbul jart volna a sertett.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.11.24. 19:06 Ez is pont ilyen lofasz hir, ami az eszkoz veszelytelenseget mutatja. Kessel rosszabbul jart volna a sertett.
Felszíni hámsérülés. 2-3 hét múlva nyoma sem lesz.

Késsel több órás műtétek, fél év lábadozással, vagy hullaház a vége.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.11.24. 20:50 Felszíni hámsérülés. 2-3 hét múlva nyoma sem lesz.

Késsel több órás műtétek, fél év lábadozással, vagy hullaház a vége.
+1
Ezt viszont a média nem hozza le. Nincs hírértéke.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.11.24. 20:51 +1
Ezt viszont a média nem hozza le. Nincs hírértéke.
Ennek sincs...

Csak mi csinálunk belőle csúcs eseményt. Az átlag prsztnak ebből annyi jött le, hogy volt valami balhé, meg lőttek...

Nem halt meg senki, ügy leszarva.

A közvélemény nem érdekes, mivel az átlag médiafaló fogyasztói iq 70-90 közt van. Némelyik odáig sem jut ek agyilag, hogy kitörölje a valagát szarás után... Bambán nézi való világit, meg a többi hányásos foskoktélt, és eszik közben a sok mérgező szart, mert ezt mondták nekik.

A baj azzal a folyamattal van, ami most történik még, és szerintem kb 5 éven belül véget fog érni. De ezt nem fejtem ki, mert egyből jönnek a konteozós bégetések.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

http://www.origo.hu/itthon/20181124-ker ... metro.html

Pepperrel lefujta a csokat a metroban. A cikk alapjan nem tunik onvédekezésnek, de origótól minden mocskot kinézek a ferditések terén.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BreakerHUN írta: 2018.11.25. 01:19 http://www.origo.hu/itthon/20181124-ker ... metro.html

Pepperrel lefujta a csokat a metroban. A cikk alapjan nem tunik onvédekezésnek, de origótól minden mocskot kinézek a ferditések terén.
OVBM!
Tegnap dél ota erről megy a szövegelés alább!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

HOLNAP megyek a KÖKI fegyóboltba. Ha vkinek kell vmi dobjon privátot.
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

stevesmith79 írta: 2018.11.22. 16:45 Ismerősöm, miután a turbókazánja elhalálozott, azon gondolkodik, hogy elektromos rendszerre áll át és infra panelekkel és konvekciós fűtőtestekkel oldaná meg a fűtést. Kémény nincs, így más megoldás nem igazán játszik. Van tapasztalatotok e téren?
Köszönet a segítségért, továbbítottam az infót!
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Volt megint valami balhé, annyira nem figyeltem a hiradót. Csak a flóbertriasztó fegyverre kaptam fel a fejem. Az milyen lehet? Ki kell venni belőle a lövedéket? :-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

tittadili írta: 2018.11.26. 19:21 Volt megint valami balhé, annyira nem figyeltem a hiradót. Csak a flóbertriasztó fegyverre kaptam fel a fejem. Az milyen lehet? Ki kell venni belőle a lövedéket? :-)
Legalább azt mond meg melyik adót hallgattad... :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

tittadili írta: 2018.11.26. 19:21 Volt megint valami balhé, annyira nem figyeltem a hiradót. Csak a flóbertriasztó fegyverre kaptam fel a fejem. Az milyen lehet? Ki kell venni belőle a lövedéket? :-)
A startpatron másik neve: 6mm flob platz

Gondolom ebből ment a kavarás. Lényegében lövedék nélküli flobert töltény, de ettől még ami csak ezt tudja működtetni, az nem flobert fegyver...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.11.26. 19:31 Legalább azt mond meg melyik adót hallgattad... :lol:
Teljesen mindegy. Gyakorlatilag az ÖSSZES! magyar média konstans hazudik!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tittadili »

borsodi írta: 2018.11.26. 19:31 Legalább azt mond meg melyik adót hallgattad... :lol:
Gondolom RTL Klub lehetett, a többit nem nézem a vérnyomásom miatt.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.11.26. 20:15 A startpatron másik neve: 6mm flob platz

Gondolom ebből ment a kavarás. Lényegében lövedék nélküli flobert töltény, de ettől még ami csak ezt tudja működtetni, az nem flobert fegyver...
úgy mondta az urge h flobeR ☺ ugyeszség szovivo
butikrablas v kutyasetaltatas vmelyik. reteklub volt
mutattak a fegyot is 2"os forgo volt de nem ismertem fel mert rovid ideig lattam. tehat glock volt ☺
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

sodoma írta: 2018.11.27. 08:11 úgy mondta az urge h flobeR ☺ ugyeszség szovivo
butikrablas v kutyasetaltatas vmelyik. reteklub volt
mutattak a fegyot is 2"os forgo volt de nem ismertem fel mert rovid ideig lattam. tehat glock volt ☺
A kutyás esetnél Zoraki R1 volt az "eszköz".
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

https://24.hu/belfold/2018/11/27/korabb ... cselo/amp/

Én kérek elnézést. Néhai Szögi Lajostól, a családjától, a társadalomtól.
Itt nem a sanyarú rabsorsról van szó, nem. Egyrészt nem sanyarú (az én börtönömbe nem vágyna vissza egy gazfickó sem) másrészt nem "sors".
Ha már mindenképpen kártérítést kapnak ezek a szegény szerencsétlenek ( azt hallottam, hogy a rácsok mögött a raboknak egyforma ruhában kell lenniük. Skandallum), akkor hogy a kutya Úristenbe nem megy az a pénz az elhunyt családjának számlájára?
Kérdés és fellebbezés nélkül!!!!!

Vagy jobbat mondok: aki ilyen bűncselekmény miatt veszíti el a hozzátartozóját, ANNAK miért nem fizet az állam alanyi jogon tisztességes járadékot?
Az állampolgárok társadalmi szerződésben lemondtak az állam javára az érdekérvényesítés kapcsán, és részben az önvédelem vonatkozásában is.
Cserébe az állam vállalta, hogy helyettük megold bizonyos ügyeket a jog eszközeivel, és garantálja a biztonságunkat.

Valóban????

Azért -ha a cikk a valóságot közli-ilyenkor nem tudnék törvényalkotóként köpködés nélkül tükörbe nézni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2018.11.27. 20:56 https://24.hu/belfold/2018/11/27/korabb ... cselo/amp/

Én kérek elnézést. Néhai Szögi Lajostól, a családjától, a társadalomtól.
Itt nem a sanyarú rabsorsról van szó, nem. Egyrészt nem sanyarú (az én börtönömbe nem vágyna vissza egy gazfickó sem) másrészt nem "sors".
Ha már mindenképpen kártérítést kapnak ezek a szegény szerencsétlenek ( azt hallottam, hogy a rácsok mögött a raboknak egyforma ruhában kell lenniük. Skandallum), akkor hogy a kutya Úristenbe nem megy az a pénz az elhunyt családjának számlájára?
Kérdés és fellebbezés nélkül!!!!!

Vagy jobbat mondok: aki ilyen bűncselekmény miatt veszíti el a hozzátartozóját, ANNAK miért nem fizet az állam alanyi jogon tisztességes járadékot?
Az állampolgárok társadalmi szerződésben lemondtak az állam javára az érdekérvényesítés kapcsán, és részben az önvédelem vonatkozásában is.
Cserébe az állam vállalta, hogy helyettük megold bizonyos ügyeket a jog eszközeivel, és garantálja a biztonságunkat.

Valóban????

Azért -ha a cikk a valóságot közli-ilyenkor nem tudnék törvényalkotóként köpködés nélkül tükörbe nézni.
Az egyetlen tisztességes magyarázat az lehetne, hogy így tudták jogilag megoldani, hogy ez a pénz a családhoz jusson. Szóval ha ezzel lendülettel lökik tovább a családnak, ez rendben is lenne. Szokás szerint túl jóhiszemű vagyok valószínűleg...
A korábbi szabadulásra viszont nincs semmiféle mentség...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Sajnos ennek az esély kb. Zéró. Az általam egyre kevésbé tisztelt, és a valósággal egyre találkozó bíró pusztán a "rossz fogvatartási körülmények" miatt ítélte meg a lét.
Sajnos erre kialakultak a megfelelő formulák, "sztár"ügyvédek szakmányban tolják a fogvatatottak nevében be a pereket, a siker 100%-osra vehető. A változás esetleg a sikerdíj mértékében lehet, hogy az ügyvéd úr 30, 40, esetleg 50%-át nyúlja le a lóvénak.

Ha a pénzt megkapják, azt csak akkor van esély elvenni, ha esetleg bírói végzés alapján pl. a bírósági végrehajtó résen van, tudja hogy milyen számlára megy a della, és akkor zároltat. Persze a kifizetés előtt ő lekarmolja a saját "sikerdíját". HA van végzés, HA van végrehajtás...
Eléggé szkeptikus vagyok, persze a konkrét ítélet nélkül csak általánosságban lehet hülyeségeket beszélni.

A hamarabbi szabadulás szintén az ítélet miatt van, abban ugyanis eleve kitűzik a leghamarabbi -feltételes-szabadlábra helyezés időpontját ( pl. büntetésének 2/3-ának letöltése után HELYEZHETŐ).
Majd szegény elìtélt jól magaviselkedik a börtönben (számomra ez egy értelmezhetetlen szókapcsolat), a bv. bíró meg elolvassa a nevelői jellemzést, "dicsfeny"-lapot ( hányszor volt fegyelmije, jutalma), szegény, szerencsétlen előveszi a meghallgatáskor a bűnbánó Magdolna arcot, elmondja hogy ő mennyire megváltozott.
Ha mákja van, nem kap gellert, és mehet feltételesen szabadlábra.
Nagyfokú bárgyúság lenne azt hinni, hogyha a feltételes időszaka alatt az elítélt újabb, szándékos bűncselekményt követ el, akkor automatikus a kóter, mehet vissza letölteni a fennmaradt időt.
Áá, ha az újabb balhé nem ér meg egy letartóztatást, akkor MAJD, amikor abban megint elìtélik, akkor pakolják
rá az újabb ítéletre a fennmaradt időt.
HA....

A kérdés még mindig az: mit keres kint egy ilyen valami?
Elkövette? Ítélet szerint el. Akkor? TARTOZIK az ítélet kitöltésével az elhunyt családjánaj, a társadalomnak.
Majd UTÁNA kezdhetünk arról beszélni, hogy ki mennyire lett más ember, megváltozott, stb. ( mert ilyen is van nyilván)
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Freddy Haflin írta: 2018.11.27. 22:52

"Ha a pénzt megkapják, azt csak akkor van esély elvenni, ha esetleg bírói végzés alapján pl. a bírósági végrehajtó résen van, tudja hogy milyen számlára megy a della, és akkor zároltat. Persze a kifizetés előtt ő lekarmolja a saját "sikerdíját". HA van végzés, HA van végrehajtás...
Eléggé szkeptikus vagyok, persze a konkrét ítélet nélkül csak általánosságban lehet hülyeségeket beszélni."

https://24.hu/belfold/2018/11/28/vegreh ... aszliszka/
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Korrekt
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vérnyomás emelésre is alkalmas bulvárcikk a Blikken a múltkori metrós gázdeós akcióról. A Blikk által megszólaltatott szakértő a sokunk által tisztelt és csodált dr Végh József kriminálpszichológus. :twisted: Részletes utasításokat is ad, mit kell tennünk ha lefújnak valakit a metrón ahol éppen utazunk? :lol:

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/2- ... dt/gmgvysj
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gázpisztolyos bűnözés egy vidéki temetőben.

https://444.hu/2018/11/28/gazpisztollya ... -temetoben
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.11.28. 10:55 Vérnyomás emelésre is alkalmas bulvárcikk a Blikken a múltkori metrós gázdeós akcióról. A Blikk által megszólaltatott szakértő a sokunk által tisztelt és csodált dr Végh József kriminálpszichológus. :twisted: Részletes utasításokat is ad, mit kell tennünk ha lefújnak valakit a metrón ahol éppen utazunk? :lol:

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/2- ... dt/gmgvysj
Te a tested mely különböző pontjain éreztél fájdalmat?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.11.28. 10:55 Vérnyomás emelésre is alkalmas bulvárcikk a Blikken a múltkori metrós gázdeós akcióról. A Blikk által megszólaltatott szakértő a sokunk által tisztelt és csodált dr Végh József kriminálpszichológus. :twisted: Részletes utasításokat is ad, mit kell tennünk ha lefújnak valakit a metrón ahol éppen utazunk? :lol:

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/2- ... dt/gmgvysj
Ven hujje barom, elkepesztoen ostoba egy labasjoszag...
Angliaba kellene exportalni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2018.11.28. 19:54 Ven hujje barom, elkepesztoen ostoba egy labasjoszag...
Angliaba kellene exportalni.
Ne bántsd, tök jó cirkuszi bolond! A géppapíros hülyesége óta rajta röhög a fél ország...
Ettől még lehet, hogy a szakmája bizonyos területein jó, de az önvédelem tekintetében mondott olyan oktalanságokat, ami alapján sok kérdőjel merült fel a témával kapcsolatos kompetenciájával kapcsolatban.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fira »

Érdekes hír: https://amp.dw.com/en/us-angered-by-hun ... a-46477518

Lekapcsoltak egy itthon tevékenykedő orosz fegyvernepper párost, akik a mexikói drogkartelleknek akartak fegyvereket eladni. A cikk sajnos angolul van. Amit kiemelnék:

"The Lyubishins, who have resided in Hungary since the mid-1990s, had been actively purchasing massive amounts of outdated Hungarian Defense Forces arms, often very cheaply in no-bid contracts, and selling these to third parties for huge profits since 2012. They had been doing so through a company that began as a hunting supply store and was later renamed Pilis Defense Systems after Vladimir Lyubishin Jr. became CEO in 2012. The Lyubishins purchased the arms from HM EI co., which is owned by the Hungarian Ministry of Defense."

Röviden: a Pilis Defense Systemsen keresztül bevásároltak a HM Einél, aztán használt honvédségi fegyvereket adtak el harmadik feleknek 2012 óta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fira írta: 2018.11.29. 07:51 Érdekes hír: https://amp.dw.com/en/us-angered-by-hun ... a-46477518

Lekapcsoltak egy itthon tevékenykedő orosz fegyvernepper párost, akik a mexikói drogkartelleknek akartak fegyvereket eladni. A cikk sajnos angolul van. Amit kiemelnék:
VÓTMÁ, majd egy hetes cikk magyarul is, talan a jogban kitargyalva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

de faxa kis ajtónyitó sörényese van a teknőcöknek.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Egy kis DPD reklám!EDC Shopból rendeltem pár terméket,a csomag nyomon követés szerint,27-én át is vették.November 28-án kaptam egy emailt,hogy a csomag kézbesítésre kerül 08-18 óra között.Azóta sem jött össze.Hívtam a DPD ügyfélszolgálatot,állítólag az a futár nem dolgozik(LOL),aki hozná a csomagot,mellesleg 2.2 km-re lakom a Késmárk utcai depótól,ezt a távolságot nem sikerült áthidalni 3 nap alatt....Végül is felajánlottam,hogyha ekkora problémát okoz a kiszállítás,én elmegyek érte.Legnagyobb meglepetésemre van rá lehetőség,de még egyeztetés alatt áll ez a verzió is...)
Remélem holnap elmehetek a csomagomért a futár céghez,akik nem tudják teljesíteni a kifizetett "szolgáltatást"...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Smoli írta: 2018.11.30. 17:40 Egy kis DPD reklám!EDC Shopból rendeltem pár terméket,a csomag nyomon követés szerint,27-én át is vették.November 28-án kaptam egy emailt,hogy a csomag kézbesítésre kerül 08-18 óra között.Azóta sem jött össze.Hívtam a DPD ügyfélszolgálatot,állítólag az a futár nem dolgozik(LOL),aki hozná a csomagot,mellesleg 2.2 km-re lakom a Késmárk utcai depótól,ezt a távolságot nem sikerült áthidalni 3 nap alatt....Végül is felajánlottam,hogyha ekkora problémát okoz a kiszállítás,én elmegyek érte.Legnagyobb meglepetésemre van rá lehetőség,de még egyeztetés alatt áll ez a verzió is...)
Remélem holnap elmehetek a csomagomért a futár
céghez,akik nem tudják teljesíteni a kifizetett "szolgáltatást"...
Látod,inkább jöttél volna hosimin áruházba!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Smoli »

RatRace írta: 2018.11.30. 18:17 Látod,inkább jöttél volna hosimin áruházba!
Mentem volna,de nincs készleten,ami kéne...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

:idea:
Smoli írta: 2018.11.30. 18:33 Mentem volna,de nincs készleten,ami kéne...
Valamelyik fegyverdobozban biztos.....
Hamarabb megkaptad volna :!:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

gvass1 írta: 2018.12.01. 12:53 A Zoraki R1gg az 11 mm-es, csaxolok. Az Alfa G0X0 es a Pitbullok 12 mm-esek a jelenleg kaphatok kozul.

...
mellesleg a kolumbiai forgalomba hozatal koltsegeit nem ismerjuk, addig csak hőbörgés van:-)
nem tudjuk mennyi ott a jaffa, vám, van-e ott Los Emkáhosz vagy hasonló. Az mondjuk biztosnak látszik, h a szállítási költség sokszorosa odáig.
DE! a tanácsadói óradíjunk megfizetésének fejében nagyon szívesen kiszámoljuk azt, hogy mennyi lenne a kisker ára egy idehaza forgalomba kerülő szerelt gumis fegyvernek. :D Ingyen egyikünk sem fogja megcsinálni, hiszem mi a f@sz értelme van a saját időnket f@szságokra elbaszni? SEMMI. Addig meg egy nem létező dolgon rugózik a Riggs...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.12.01. 13:01 DE! a tanácsadói óradíjunk megfizetésének fejében nagyon szívesen kiszámoljuk azt, hogy mennyi lenne a kisker ára egy idehaza forgalomba kerülő szerelt gumis fegyvernek. :D Ingyen egyikünk sem fogja megcsinálni, hiszem mi a f@sz értelme van a saját időnket f@szságokra elbaszni? SEMMI. Addig meg egy nem létező dolgon rugózik a Riggs...
Bácsikérem! Ez egy szakfórum, ide érdeklődők, beszélgetők járnak.

De ha gondolja, nagyon szívesen kiszámolom a tanácsadói díjam megfizetése esetén, hogy az itt leírt tapasztalatok, és piaci információk mennyit is jelentenek a kereskedőknek. :-D

Csak úgy miért is számolgatnám ezt a saját időmből? Természetesen ha írás közben ki kell mennem 2 órát xarni, az is benne lesz az óradíjamban...
(nyugi, tudom még ezt fokozni is, csak pöckölgetni kell a pucám az ilyenekkel. :-D)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Martin Riggs írta: 2018.12.01. 13:49 Bácsikérem! Ez egy szakfórum, ide érdeklődők, beszélgetők járnak.

De ha gondolja, nagyon szívesen kiszámolom a tanácsadói díjam megfizetése esetén, hogy az itt leírt tapasztalatok, és piaci információk mennyit is jelentenek a kereskedőknek. :-D

Csak úgy miért is számolgatnám ezt a saját időmből? Természetesen ha írás közben ki kell mennem 2 órát xarni, az is benne lesz az óradíjamban...
(nyugi, tudom még ezt fokozni is, csak pöckölgetni kell a pucám az ilyenekkel. :-D)
Húbazmeg, mindenkinek front van? Vagy ez már a szeretet ünnepének az előszele? :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

borsodi írta: 2018.12.01. 13:50 Húbazmeg, mindenkinek front van? Vagy ez már a szeretet ünnepének az előszele? :lol:
Nem, nálam ma oroszlánzsír volt reggelire... Meg én abból élek, hogy megpróbálnak átbaxni az építési, és egyéb próbálkozók. Ezeknek a simlijeit derítem fel, és írtom kí tűzzel, vassal, gázzal, ólommal! Ez a hobbim is! :-D

Régen jóságos szamaritánus voltam, de közben rájöttem, hogy az emberek többsége ezzel csak visszaél. Jobb az mindenkinek, ha vér g---ci vagyok, feltárom a szemétségeket. Persze a másik oldal erre kellően habzó szájjal reagál, de ez nekem jó. Minél jobban habzik a száj, én annál jobban örülök! :-D

Egyéb kérdés?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Martin Riggs írta: 2018.12.01. 13:56
Egyéb kérdés?
Esetleg az ötös lottó nyerőszámai? :roll: :lol:
Mellesleg faxa a tötike,köszi,jól üzemel! :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2018.12.01. 14:22 Esetleg az ötös lottó nyerőszámai? :roll: :lol:
1 075 millió Ft-ért megmondom! :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Smoli írta: 2018.11.30. 17:40 Egy kis DPD reklám!EDC Shopból rendeltem pár terméket,a csomag nyomon követés szerint,27-én át is vették.November 28-án kaptam egy emailt,hogy a csomag kézbesítésre kerül 08-18 óra között.Azóta sem jött össze.Hívtam a DPD ügyfélszolgálatot,állítólag az a futár nem dolgozik(LOL),aki hozná a csomagot,mellesleg 2.2 km-re lakom a Késmárk utcai depótól,ezt a távolságot nem sikerült áthidalni 3 nap alatt....Végül is felajánlottam,hogyha ekkora problémát okoz a kiszállítás,én elmegyek érte.Legnagyobb meglepetésemre van rá lehetőség,de még egyeztetés alatt áll ez a verzió is...)
Remélem holnap elmehetek a csomagomért a futár céghez,akik nem tudják teljesíteni a kifizetett "szolgáltatást"...
A probléma megoldódni látszik... Ez b@zmeg nagy sztori lesz az tuti, ha megvan a vége akkor majd oszd meg légy szíves!
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Smoli »

borsodi írta: 2018.12.01. 14:46 A probléma megoldódni látszik... Ez b@zmeg nagy sztori lesz az tuti, ha megvan a vége akkor majd oszd meg légy szíves!
Oké.Egyébként már hívtak,hogy a csomag jön vissza Pestre...)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Napi sun: 2 napig állt egy lefoglalt autó a rendőrség udvarán, amíg kiderült hogy egy holttest is van a kocsiban. :roll:

https://index.hu/belfold/2018/12/01/mat ... rendorseg/
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

TotoHU írta: 2018.12.01. 20:36 Napi sun: 2 napig állt egy lefoglalt autó a rendőrség udvarán, amíg kiderült hogy egy holttest is van a kocsiban. :roll:

https://index.hu/belfold/2018/12/01/mat ... rendorseg/
Rendvédelmibe behánytam én is...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Smoli írta: 2018.11.30. 17:40 Végül is felajánlottam,hogyha ekkora problémát okoz a kiszállítás,én elmegyek érte.Legnagyobb meglepetésemre van rá lehetőség,de még egyeztetés alatt áll ez a verzió is...)
Remélem holnap elmehetek a csomagomért a futár céghez,akik nem tudják teljesíteni a kifizetett "szolgáltatást"...
Ezért utálom a futárszolgálatokat. Biztos akkor jön, ha nem vagyok otthon. Ennyiből jobb a jó öreg Magyar Királyi Posta, majd megyek a cuccért, ha ráérek.
Válasz küldése