Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.10.15. 22:23 Egyébként pont igy kérdés vajon nincs elég működő képes tankja a NATOnak hogy csak levedlett orosz szutykokat az ukránoknak az élvonalbeli nyugati tankok helyett?
Biztos kilopták belőlük a katalizátort.
Egy új MBT rendszerbe állításához képzés, logisztika, alkatrész, és mit én tudom mi kell még. Sokkal de sokkal gyorsabb és egyszerűbb azt adni amit már ismernek, a régi szovjet tankokat.
Plusz szvsz. korszerű MBT-ből a nyugati országoknak sincsen sok, mert az utóbbi 30 év habzsi-dőzsiben döntő többségük szart bele a haderő fejlesztésbe.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2022.10.15. 22:23 Gyalogsági támogató tömeg tanknak tökéletes alkalmas a T62.
Bizonyára tökéletesen alkalmas; viszont, amíg nem használták az oroszok ezeket ebben a speciális nemháborúban, addig ott álltak Kijev, Harkov és Mikolajiv falai alatt - amióta pedig használják, azóta pediglen nem. Leegyszerűsítés - viszont tény.

Szóval, kívánom, hogy bátran támaszkodjanak e egyre alacsonyabb típusszámú tökéletes tömegtankokra.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

The Gent írta: 2022.10.15. 21:07 Maximális tiszteletem!!!
Nem tudom, hogy le merjem-e írni az én saját bejáratú elméletemet...Na, mintegy ....mert ma úgyis én vagyok a feketeseggü. Szóval, röviden. Ha a magyar kormány nem vétozta volna meg folyamatosan Ukrajna NATO és Uniós tagságát, talán a háború sem tört volna ki. A ruszki talán kétszer is meggondolta volna, hogy megtámadja Őket!
Kb. Ennyi. Talán ezt nem gondolja" fröcsögésnek", az itt élő úri közönség 😏👍remélhetőleg...
Ebben (hogy talán nem rontott volna rá az orosz a NATO-tag ukránra) egyet kell értsek Veled, de nyilván ez csak akkor lehetett volna így, ha Ukrajna a Krím elcsatolása előtt vált volna taggá, hiszen utána már háborús konfliktusban állt. A NATO-csatlakozásuk magyar ellenzését pedig nem keverném bele a mostani háborús helyzetbe, mégpedig azért, mert ukrán részről a háború előtt volt jópár olyan megnyilvánulás és megnyilatkozás velünk szemben, ami miatt én úgy gondolom, hogy a NATO-tagság védett minket Ukrajnával szemben is. A háború előtti években Ukrajna kifejezetten ellenséges volt velünk szemben, nekem olyan is dereng, hogy volt olyan sajtóhír is, hogy valami ukrán faszkalap szerint az ukrán 128-as hegyidandár egymaga szétveri a Magyar Honvédséget.... Egy ilyen helyzetben szerintem logikus, hogy nem szavazunk mellettük, hiszen ellenkező esetben a szervezeten belüli konfliktus esetén semmi nem védett volna minket velük szemben, természetesen figyelembe véve, hogy attól, ha egy senki akár ukrán, akár magyar részről baromságokkal fenyegetőzik, az még nem nyílt háborús veszély. De ezen a szinten egyáltalán nem rendelkezem elég információval ahhoz, hogy eldöntsem, jogos volt-e részünkről a vétó, vagy tényleg csak genyóztunk az ukránokkal.

Úgyhogy ezt a NATO-vétót szerintem ne keverjük bele, ez önmagában nem feltétlenül azt jelenti, hogy oroszbarát politikát folytattunk volna. (Bár nyilván ettől még simán lehetett, hogy valóban pucsítottunk Moszkvának, ami lehet politikai inkopentencia vagy mögöttes magánérdekek miatti összekacsintás, de ebbe meg aztán tényleg nem látok bele.)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

BeHappy írta: 2022.10.15. 22:50 Szia, abban egyetértünk, amit írtál, de a fenti 56-os példámat félreertetted, de lehet, hogy én fogalmaztam rosszul.

1956-tal arra akartam utalni, hogy világpolitikában nem a szimpátia a mérvadó. Hiába kísérte szimpátia a magyar forradalmat a nyugati társadalmakban, senki nem avatkozott be mellettünk. Ezt persze általában a szuezi válságra fogják a történészek, de én egyáltalán nem így gondolom. A be nem avatkozás oka szerintem az volt, hogy 11 évvel a II. világháború után egyik nyugati államnak sem fűződött érdeke egy komoly európai háborúhoz, Magyarország pedig egyáltalán nem jelentett egyik nyugati állam szemében sem olyan értéket, hogy ezért beáldozza a kibontakozóban lévő gazdasági növekedését. Persze ezt nem jó érzés magyarként tudomásul venni, de egyszerűen nem fűződött hozzánk érdek, a szimpátia pedig mint írtam, a világpolitikában nem szempont.

Úgyhogy csak erre akartam utalni 1956-tal, remélem így sikerült pontosítanom!
ellent kell mondjak

pont ez a jelenlegi kelet-nyugat félreértések/konfliktusok egyik fő forrása (szerintem):
azóta a nyugat megtanult elvek mentén dönteni
a kelet meg be van ragadva a sárldögólos franciaországnaknincsenekbarátaicsakérdekei szemléletmódba
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.10.15. 22:59 Egy új MBT rendszerbe állításához képzés, logisztika, alkatrész, és mit én tudom mi kell még. Sokkal de sokkal gyorsabb és egyszerűbb azt adni amit már ismernek, a régi szovjet tankokat.
Plusz szvsz. korszerű MBT-ből a nyugati országoknak sincsen sok, mert az utóbbi 30 év habzsi-dőzsiben döntő többségük szart bele a haderő fejlesztésbe.
Ez a mese része megint a dolognak.
Azokat a tankokat felanafabeta stupid 18 éves amerikaiak kezelik. Nem az intellektuális kihívások harcosai.
Egy abrams semmivel se bonyolultabb, mint egy pzh2000. Sőt egy tüzérségi eszköz alkalmazása messze nehezebb. Egyébként elég bármelyik tüzér véleményét negkerdezni a harckocsizok szellemi képességeirol.. 😀
Az önjáró lövegeket pedig tökéletesen kezelik az ukránok.
A dolog megint a legegyszerubb verzió.
Ha oda adják őket akkor a következő történik.
Nincs abszolút légi fölény tehát a tüzérség és orosz helikopterek Ataka rakétai és drónok simán pusztíthatjak őket messziről.
Ha pedig nem kapják meg a Trophyt semmivel se ellenállóbak a Korneteknek, mint a ruszki tankok a Javelineknek. Az minimális többlet túlélő képesség ami az ukrán személyzetet védene pedig nem igazán tervezési paraméter ebben a háborúban. Ha rárakják az aktív rendszert akkor viszont az oroszoknak is lesz Trophyjuk. Amit nagyon nem akarnak.
Plusz rohadt drágák és ennyira azért nem szeretik az ukránokat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.15. 21:36 Telegramon láttam és Belgorod volt.
ha valóban belgorodot támadja ukrajna (ami mindenki szerint orosz terület), akkor az oroszok mire várnak még?

ennyi erővel támadhatná tulát is
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.16. 07:06 ellent kell mondjak

pont ez a jelenlegi kelet-nyugat félreértések/konfliktusok egyik fő forrása (szerintem):
azóta a nyugat megtanult elvek mentén dönteni
a kelet meg be van ragadva a sárldögólos franciaországnaknincsenekbarátaicsakérdekei szemléletmódba
Elvei mentén? Ti ezt KOMOLYAN elhiszitek?
Gondolom akkor azt is hogy a guncontrol titeket véd.
Ha franciak és elvek nézz már utána a de Gaulle paktumnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.16. 07:49
Azokat a tankokat felanafabeta stupid 18 éves amerikaiak kezelik. Nem az intellektuális kihívások harcosai.
Ez megint olyan mértékben lenéző állítás, hogy igényelne bizonyítást.

Mert minimál utánkereséssel: egy sima tank crew member kiképzése 22 hét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.16. 08:28 Ez megint olyan mértékben lenéző állítás, hogy igényelne bizonyítást.

Mert minimál utánkereséssel: egy sima tank crew member kiképzése 22 hét.
Az usa egyik legnagyobb problémája az állami középiskolai képzés alacsony szintje. a katonák pedig onnan jönnek.
Jelenleg munkaerő hiány van az országban tehát a civil gazdasag elszivja a seregtol a kicsit is ertelmesesebbeket.
Idén emiatt először valószínűleg nem tudják a toborzási kvótákat teljesíteni.
Innen nem bonyolult arra rajönni, hogy nem Harvard aspiransok toltogetik a tankok lovegeit.
A pzhra se rövidebb a normál kiképzési idő mégis működik.
Vannak előnyei a sorkatonasagnak is, mert az beszipkazza az értelmesebbjét is, és azok kepesek nem az amerikai bakak szintjén tanulni. Ezek az emberek viszont normál körülmények között közelébe se mennének a seregnek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.16. 08:40 Az usa egyik legnagyobb problémája az állami középiskolai képzés alacsony szintje. a katonák pedig onnan jönnek.
Jelenleg munkaerő hiány van az országban tehát a civil gazdasag elszivja a seregtol a kicsit is ertelmesesebbeket.
Idén emiatt először valószínűleg nem tudják a toborzási kvótákat teljesíteni.
Innen nem bonyolult arra rajönni, hogy nem Harvard aspiransok toltogetik a tankok lovegeit.
A pzhra se rövidebb a normál kiképzési idő mégis működik.
Vannak előnyei a sorkatonasagnak is, mert az beszipkazza az értelmesebbjét is, és azok kepesek nem az amerikai bakak szintjén tanulni.
Ez így NULLA.

Azt tetszett tényként állítani, hogy az M1 Abrams crew memberek félanalfabéta stupidok.

Ezt ne általánosságokkal tessék alátámasztani, hanem mondjuk konkrét, rájuk vonatkozó tényekkel.

Tény ezzel szemben ugyanis az, hogy az ASVAB CO teszten 87 pontot kell elérniük azoknak akik egyáltalán elkezdhetik az említett 22-hetes képzést!
Lehet próbálgatni ki mennyire menne át, ha félanalfabéta:
https://www.asvabpracticetests.com/asva ... tice-test/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.16. 08:23 Elvei mentén? Ti ezt KOMOLYAN elhiszitek?
Gondolom akkor azt is hogy a guncontrol titeket véd.
Ha franciak és elvek nézz már utána a de Gaulle paktumnak.
olvasd el még egyszer, és fókuszálj az olyan szavakra, mint "sárldögól", és "azóta"

és nyilván közel sem 100%-os az elvek mentén történő döntéshozatal hatásfoka, de az, hogy jelentős előrelépés történt, azért mégiscsak elvitathatatlan
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.16. 08:50 Ez így NULLA.

Azt tetszett tényként állítani, hogy az M1 Abrams crew memberek félanalfabéta stupidok.

Ezt ne általánosságokkal tessék alátámasztani, hanem mondjuk konkrét, rájuk vonatkozó tényekkel.

Tény ezzel szemben ugyanis az, hogy az ASVAB CO teszten 87 pontot kell elérniük azoknak akik egyáltalán elkezdhetik az említett 22-hetes képzést!
Lehet próbálgatni ki mennyire menne át, ha félanalfabéta:
https://www.asvabpracticetests.com/asva ... tice-test/
Ez egy nagyon nehéz teszt. Ja nem.
Ráadasul nyilvános tehát nem atomfizika felkeszulni ra.
Ugy hogy hagyjuk.
Nem amerika krémje megy traktarisztnak.
Arra meg nem válaszoltál, hogyha akkor csoda lenne egy abrams kezelése akkor hogyan tudják az ukránok PZH t kezelni, ami sokkal bonyolultabb.
Ráadásul az ukránoknak ott van a hadkieg. nyilvántartasuk könnyen megtehetik hogy gépész végzettségű szakikat v hallgatókat küldenek a tank kiképzésre. Az viszont kizart hogy valaki az Mit rol üljön be egy tankba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.10.16. 09:05-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.16. 09:00 Ez egy nagyon nehéz teszt. Ja nem.
Ráadasul nyilvános tehát nem atomfizika felkeszulni ra.
Ugy hogy hagyjuk.
Nem amerika krémje megy traktarisztnak.
Arra meg nem válaszoltál, hogyha akkor csoda lenne egy abrams kezelése akkor hogyan tudják az ukránok PZH t kezelni, ami sokkal bonyolultabb.

Miért válaszolnék rá? Én nem azt vitattam.

Én azt az állításod vitattam, hogy az M1 Tank Crew az "félanalfabéta stupidokból áll".

Erről - ha jól látom már magad is beláttad, hogy nettó hülyeség volt, mert már odáig finomítottál, hogy "Nem amerika krémje megy".

Ami már nyilván igaz, sehol a világon nem az agysebészeket és atomfizika-professzorokat viszik harckocsizónak.

De bizony egy egész komoly műszaki-gépészeti-matematikai alapismeret szettet megkövetelnek a képzésre jelentkezőktől. Aki nyilván nem lehetnek tehát félanalfabéta stupidok. QED.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.16. 09:05 Miért válaszolnék rá? Én nem azt vitattam.

Én azt az állításod vitattam, hogy az M1 Tank Crew az "félanalfabéta stupidokból áll".

Erről - ha jól látom már magad is beláttad, hogy nettó hülyeség volt, mert már odáig finomítottál, hogy "Nem amerika krémje megy".

Ami már nyilván igaz, sehol a világon nem az agysebészeket és atomfizika-professzorokat viszik harckocsizónak.

De bizony egy egész komoly műszaki-gépészeti-matematikai alapismeret szettet megkövetelnek a képzésre jelentkezőktől. Aki nyilván nem lehetnek tehát félanalfabéta stupidok. QED.
Teljesen mindegy hogy az amerikaiak kit vesznek fel.
Nem ez a kérdés.
A kérdés az, hogy ukránok képesek lennének e kezelni a legmodernebb nyugati eszközöket.
Bebizonyitottak, hogy képesek ráadásul nyugati kiképzési idő tört része alatt elsajatítottak a kezelést.
Innentől nettó hazudozás , hogy azért nem adják, mert hosszú idő a kiképzés.
A vita pedig erről volt.
Nyilván és ebben igazad van, nem leghulyebbet ültetik tankba, de biztos vagyok, hogy akiket nyugaton ültetnek tankokba nincsenek azon a szinten, mint akiket az ukránok küldtek a nyugati képzésekre.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.16. 09:05 Miért válaszolnék rá? Én nem azt vitattam.

Én azt az állításod vitattam, hogy az M1 Tank Crew az "félanalfabéta stupidokból áll".

Erről - ha jól látom már magad is beláttad, hogy nettó hülyeség volt, mert már odáig finomítottál, hogy "Nem amerika krémje megy".

Ami már nyilván igaz, sehol a világon nem az agysebészeket és atomfizika-professzorokat viszik harckocsizónak.

De bizony egy egész komoly műszaki-gépészeti-matematikai alapismeret szettet megkövetelnek a képzésre jelentkezőktől. Aki nyilván nem lehetnek tehát félanalfabéta stupidok. QED.
👍👍👍👍👍😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂touché😂😂😂😂😂😂😂😂
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.10.16. 08:50 Ez így NULLA.

Azt tetszett tényként állítani, hogy az M1 Abrams crew memberek félanalfabéta stupidok.

Ezt ne általánosságokkal tessék alátámasztani, hanem mondjuk konkrét, rájuk vonatkozó tényekkel.

Tény ezzel szemben ugyanis az, hogy az ASVAB CO teszten 87 pontot kell elérniük azoknak akik egyáltalán elkezdhetik az említett 22-hetes képzést!
Lehet próbálgatni ki mennyire menne át, ha félanalfabéta:
https://www.asvabpracticetests.com/asva ... tice-test/
1 hiba, a gumiabroncs részeit nem tudtam jól angolul. :D
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én is azon véreztem el csak.
AndyA írta: 2022.10.16. 10:46 1 hiba, a gumiabroncs részeit nem tudtam jól angolul. :D
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.16. 08:51 olvasd el még egyszer, és fókuszálj az olyan szavakra, mint "sárldögól", és "azóta"

és nyilván közel sem 100%-os az elvek mentén történő döntéshozatal hatásfoka, de az, hogy jelentős előrelépés történt, azért mégiscsak elvitathatatlan
Nincsenek elvek.
Érdekek vannak.
Az elvekről való beszéd kizárólag az érdekek leplezését szolgáljak. Elég az ahogy tökéletes demokrácia norvégok és usa szétszopatják Európát az energiaval.
És ha te az hiszed, hogy bármi más van akkor csak az tudom mondani, királyfi te még hiszel a mesékben?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.16. 13:03 Nincsenek elvek.
Érdekek vannak.
Az elvekről való beszéd kizárólag az érdekek leplezését szolgáljak. Elég az ahogy tökéletes demokrácia norvégok és usa szétszopatják Európát az energiaval.
És ha te az hiszed, hogy bármi más van akkor csak az tudom mondani, királyfi te még hiszel a mesékben?
ez már kicsit OFF

ha már az energiapolitikára terelted a szót, az valóban kiváló példa:
nem norvégia és az usa szop@tja az eu-t, hanem az eu szop@tja magát
pont az elvei miatt
(az atomerőmű-ellenességgel pl én sem értek egyet, de az elv attól elv marad)

ON
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.16. 09:00 hogyha akkor csoda lenne egy abrams kezelése akkor hogyan tudják az ukránok PZH t kezelni, ami sokkal bonyolultabb.
Szia,

Hat, szerintem aki az Akacija/Gvozgyilka paroson szocializalodott, az sokkal gyorsabban atkepezheto PZH uzemeltetonek, mint T-64-rol M1A1 uzemeltetonek.

Vagyis szerintem nem a szuk ertelemben vett kezelok a gyenge pont, hanem az uzemeltetok, akiknek amerikai gazturbinat kellene uzemeltetniuk.

Egyebkent a hirek szerint a PZH-t se nagyon tudjak uzemeltetni (ertsd: loni tudnak veluk, de az eloirt karbantartasokat nem tudjak elvegezni rajtuk), de valoszinuleg a PZH-nal ez kisebb baj, mint az M1A1-nel.

Ja, es ugy tunik, mintha egy dolgot figyelmen kivul hagytal volna a korabbi hozzaszolasombol:
A nyugati orszagok T-72-t kuldenek, mert van nekik eleg, es igy elkerulheto, hogy at kelljen szokni a 3-rol a 4 fos kezelesre.
Az oroszoknak annyira nincsenek T-72-eseik, hogy hajlandok bevallalni meg a 3-rol 4 fos kezelest is,

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.16. 13:03 Elég az ahogy tökéletes demokrácia norvégok és usa szétszopatják Európát az energiaval.
Szia,

Akkor most dontsd el, hogy a CIA vagy a norveg titkosszolgalat ugynoke Putyin? :-)

Vagy egyszerre mindketto utasitasait vegrehajtja?

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2022.10.16. 13:42 Szia,

Akkor most dontsd el, hogy a CIA vagy a norveg titkosszolgalat ugynoke Putyin? :-)

Vagy egyszerre mindketto utasitasait vegrehajtja?

Bel
👍👍😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.10.16. 10:46 1 hiba, a gumiabroncs részeit nem tudtam jól angolul. :D
44% akkor nem vesznek fel tankásznak... 😒
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.10.16. 14:55 44% akkor nem vesznek fel tankásznak... 😒
Vagy előbb meg kell tanulj elég jól angolul. :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.16. 13:36 ez már kicsit OFF

ha már az energiapolitikára terelted a szót, az valóban kiváló példa:
nem norvégia és az usa szop@tja az eu-t, hanem az eu szop@tja magát
pont az elvei miatt
(az atomerőmű-ellenességgel pl én sem értek egyet, de az elv attól elv marad)

ON
Figyelembe ajánlom a lengyelek norvég, a német gazdasági miniszter Amerika bírálatat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.16. 13:39 Szia,

Hat, szerintem aki az Akacija/Gvozgyilka paroson szocializalodott, az sokkal gyorsabban atkepezheto PZH uzemeltetonek, mint T-64-rol M1A1 uzemeltetonek.

Vagyis szerintem nem a szuk ertelemben vett kezelok a gyenge pont, hanem az uzemeltetok, akiknek amerikai gazturbinat kellene uzemeltetniuk.

Egyebkent a hirek szerint a PZH-t se nagyon tudjak uzemeltetni (ertsd: loni tudnak veluk, de az eloirt karbantartasokat nem tudjak elvegezni rajtuk), de valoszinuleg a PZH-nal ez kisebb baj, mint az M1A1-nel.

Ja, es ugy tunik, mintha egy dolgot figyelmen kivul hagytal volna a korabbi hozzaszolasombol:
A nyugati orszagok T-72-t kuldenek, mert van nekik eleg, es igy elkerulheto, hogy at kelljen szokni a 3-rol a 4 fos kezelesre.
Az oroszoknak annyira nincsenek T-72-eseik, hogy hajlandok bevallalni meg a 3-rol 4 fos kezelest is,

Bel
Nem küldenek modern tankot.
Ellenben vannak hülyébbnel hülyebb indokok, hogy miért nem.
Az hogy kell egy plusz horuk ember a tölteni az pl. egy nagyon hülye indok.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.16. 13:42 Szia,

Akkor most dontsd el, hogy a CIA vagy a norveg titkosszolgalat ugynoke Putyin? :-)

Vagy egyszerre mindketto utasitasait vegrehajtja?

Bel
Arra céloztam hogy a hatalmas nyugati értéket jelentő szolidaritásbam hülyére keresik magukat a balek EU. n.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2022.10.15. 21:02 Elég megnézni az amerikai vereséget Afganisztánban.
Ugye nem gondolod, hogy afgán hadsereg összeomlását előidéző korrupcióban nem voltak tökig benne az amerikaiak is? Mint ahogy az amerikai tábornokok se véletlenül üldogelnek mondjuk a Boeing felügyelőbizottságában.
Nem korrupció miatt szívnak, hanem az épeszű katonai koncepció hiánya miatt.
Az oroszok pedig nem a városokat lövik hanem a kritikus energetikai infrastruktúrát, pontosan ugyanúgy ahogy amerikaiak tették Irakban az első perctől fogva.
Nagyon komolyan visszaesett az ukrán energetikai kapacítás nem véletlenül nem jön már áram nyugatra. Aram nélkül pedig igen csak belassul a vasúti logisztika is.
A civil károkat pedig a legvedelem által lelőtt rakéták és drónok okozzák, világon semmi értelme nincs játszóterekre milliós eszközöket kilőni.
Lattam erről videót ukrán és orosz város felett is.
A kritikus energetikai infrastruktúrát annyira jól sikerülten támadták, mint ahogy az ukrán légierőt is megsemmisítették kb. 5x idáig.
Nem korrupció miatt szívnak?
Akkor biztos a pumukli cserélte le a Michelin XZL gumiköpenyeket, olcsó kínai másolatra és tette el a különbözetet. Biztos csak párolgás miatt indultak meg fél tankkal és nem a fehéroroszokkal cserélték el vodkára a gázolajat. Biztos valamelyik hadtápos keverte el a most mozgósítottak felszerelését és nem eladták kemény rubelért. Stb. 😎
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2022.10.15. 22:23 Gyalogsági támogató tömeg tanknak tökéletes alkalmas a T62.
Ha a T-34-esek szerepelnek a cikkben, azokra is ez mondod? 🤣😂🤣😂🤣
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Laserbeak írta: 2022.10.16. 23:03 A kritikus energetikai infrastruktúrát annyira jól sikerülten támadták, mint ahogy az ukrán légierőt is megsemmisítették kb. 5x idáig.
Nem korrupció miatt szívnak?
Akkor biztos a pumukli cserélte le a Michelin XZL gumiköpenyeket, olcsó kínai másolatra és tette el a különbözetet. Biztos csak párolgás miatt indultak meg fél tankkal és nem a fehéroroszokkal cserélték el vodkára a gázolajat. Biztos valamelyik hadtápos keverte el a most mozgósítottak felszerelését és nem eladták kemény rubelért. Stb. 😎
👍👍👍👍😂😂😂😂😂
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2022.10.17. 00:23 Ha a T-34-esek szerepelnek a cikkben, azokra is ez mondod? 🤣😂🤣😂🤣
Egyéb okosság?
Ha te egy nyomorult baka vagy egy lövészárokban kb. mindegy milyen csörömp jön szembe veled, hogy beletapossa a földbe, azt amit a tüzérség meghagyott belőled.
Az energiának meg nézz utána.
Grétike is büszke lenne az ukrán zöld átallásra, mert valószínűleg klimavédelem miatt csinálják a gördülő áramszüneteket.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.17. 12:49 Egyéb okosság?
Ha te egy nyomorult baka vagy egy lövészárokban kb. mindegy milyen csörömp jön szembe veled, hogy beletapossa a földbe, azt amit a tüzérség meghagyott belőled.
Az energiának meg nézz utána.
Grétike is büszke lenne az ukrán zöld átallásra, mert valószínűleg klimavédelem miatt csinálják a gördülő áramszüneteket.
Az utolsó mondatod miatt nekem van szekunder szégyenérzetem... (Tudom írtam, hogy befogom a pofámat, de erre írni kellett vmit) kukuriku, bocsánat, sjani bocsánat... Már itt sem vagyok...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Laserbeak írta: 2022.10.16. 23:03 A kritikus energetikai infrastruktúrát annyira jól sikerülten támadták, mint ahogy az ukrán légierőt is megsemmisítették kb. 5x idáig.
Nem korrupció miatt szívnak?
Akkor biztos a pumukli cserélte le a Michelin XZL gumiköpenyeket, olcsó kínai másolatra és tette el a különbözetet. Biztos csak párolgás miatt indultak meg fél tankkal és nem a fehéroroszokkal cserélték el vodkára a gázolajat. Biztos valamelyik hadtápos keverte el a most mozgósítottak felszerelését és nem eladták kemény rubelért. Stb. 😎
https://youtube.com/shorts/0Nah1E-1hLI?feature=share
A sisakok is rendben vannak.

Meg a plate is masszív:
https://youtu.be/dzA0-ah8u-o
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

aksurv írta: 2022.10.17. 12:49 Egyéb okosság?
Ha te egy nyomorult baka vagy egy lövészárokban kb. mindegy milyen csörömp jön szembe veled, hogy beletapossa a földbe, azt amit a tüzérség meghagyott belőled.
Ebben egyet kell értenem, egy mezei AK-74-el szemben a T-34 kb ugyanakkora szopás, mint egy Armata. Viszont, ha csak egy szutyok RPG-7 már van valakinél, azért egyből nem mindegy, mi jön szembe, 34, 55, 62 nagyobb eséllyel kifingik tőle, mint egy 72, vagy valami modernebb vas...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.17. 19:53 Az utolsó mondatod miatt nekem van szekunder szégyenérzetem... (Tudom írtam, hogy befogom a pofámat, de erre írni kellett vmit) kukuriku, bocsánat, sjani bocsánat... Már itt sem vagyok...
Az utolsó mondatom arról szól, hogy kolléga a gúnyosan alábecsulte energetikai pusztítást.
Nagy bajban vannak az ukránok.
Nem véletlenül szól az összes hír a légvédelmi rendszerekrol.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sjani86 írta: 2022.10.17. 20:44 Ebben egyet kell értenem, egy mezei AK-74-el szemben a T-34 kb ugyanakkora szopás, mint egy Armata. Viszont, ha csak egy szutyok RPG-7 már van valakinél, azért egyből nem mindegy, mi jön szembe, 34, 55, 62 nagyobb eséllyel kifingik tőle, mint egy 72, vagy valami modernebb vas...
Ha van modern páncél elhárítás kb. mindegy mi jön a leok is pont ugy mennek a levesbe mint egy T34.
Egy T34nek nagyobb tuzereje, mint egy BTRnek azt meg senki nem nézi le.
Ráadasul a BTRek se klasszikus nyuszibuszkent vannak használva, hanem mindegyik oldalon a tetőn ülnek a katonák, pont úgy mind a dedapjuk tette anno a T34 tetején.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.10.17. 21:09-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2022.10.17. 20:38 https://youtube.com/shorts/0Nah1E-1hLI?feature=share
A sisakok is rendben vannak.

Meg a plate is masszív:
https://youtu.be/dzA0-ah8u-o
A szokásos ropaganda. Honnan tudta a nagy harcos, hogy nem kevlárt üt szét?
Mekkora varázslat lenne, ha nekünk kéne AS felszerelésekrol ilyet forgatni?
Egyébként nem gondolod hogy nem lenne országos balhé ebből az oroszoknal? Ennél sokkal kisebb dolgokat is feldobtak a orosz haditudósítók amik putyinnal álltak meg, és ő lépett ra.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem nem gondolom. Ahol maguknak veszik a felszerelést, és persze nem mennek frontvonalba a frissen sorozottak, hanem mennek mennek leváltani a laktanyában még lévő erőket ugyanazért a pénzért. Ott nem gondolom, hogy ilyenből bármilyen balhé is lenne.
aksurv írta: Egyébként nem gondolod hogy nem lenne országos balhé ebből az oroszoknal? Ennél sokkal kisebb dolgokat is feldobtak a orosz haditudósítók amik putyinnal álltak meg, és ő lépett ra.
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2022.10.17. 22:53 Nem nem gondolom. Ahol maguknak veszik a felszerelést, és persze nem mennek frontvonalba a frissen sorozottak, hanem mennek mennek leváltani a laktanyában még lévő erőket ugyanazért a pénzért. Ott nem gondolom, hogy ilyenből bármilyen balhé is lenne.
Ukrajna az oroszoktol - 20 helyre van a korrupciós listan.
Ott ez valahogy még se merül fel, gondolom a háborúban megszűnt a korrupció.
Pedig hallottam olyanról hogy piacon vették még az amerikai segélyekent kapott felszerelést és ráment család összes pénze.
Az orosz haditudósítókrol pedig érdekes cikk.
A telegram miatt meglepően nagy a hatalmuk.
https://moszkvater.com/messze-er-a-vojenkorok-hangja/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.17. 21:01 Ha van modern páncél elhárítás kb. mindegy mi jön a leok is pont ugy mennek a levesbe mint egy T34.
Szia,

Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Reszletesebben:

A Leo-2A7-nek osszehasonlithatatlanul jobb az optikaja, hokamaraval mar messzirol meglathatja a modern pancelelharitast, mig a T-34 csak az utan, hogy tuzet nyitottak ra, vagy meg akkor se (ha nem epp oda neznek).

Raadasul a Leo-okra opcionalisan meg lehet rendelni a Thropy APS-t, ami nagyjabol lenullazza az osszes panceltoro raketat, vagyis a modern pancelelharitsabol nem marad mas, csak a beasott harckocsik, azok szembol meg igencsak megizzadnak egy Leo-2A7 pancelzataval, a T-34-est meg korberohogik.

A T-62/T-34 egyetlen elonye ma az, hogy felfedi a pancelelharitokat, cserebe hullanak mint a legyek; de vegulis sose volt szempont az oroszoknal, hogy a kepzett legenyseget erteknek tekintsek. Persze a legenyseg ezzel tisztaban is van, ezert tomegesen menekulnek is a T-62-esekbol (sokszor tobbet hagynak el sertetlenul, mint amennyit az ukranok kilonek).

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.18. 07:26 Szia,

Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Reszletesebben:

A Leo-2A7-nek osszehasonlithatatlanul jobb az optikaja, hokamaraval mar messzirol meglathatja a modern pancelelharitast, mig a T-34 csak az utan, hogy tuzet nyitottak ra, vagy meg akkor se (ha nem epp oda neznek).

Raadasul a Leo-okra opcionalisan meg lehet rendelni a Thropy APS-t, ami nagyjabol lenullazza az osszes panceltoro raketat, vagyis a modern pancelelharitsabol nem marad mas, csak a beasott harckocsik, azok szembol meg igencsak megizzadnak egy Leo-2A7 pancelzataval, a T-34-est meg korberohogik.

A T-62/T-34 egyetlen elonye ma az, hogy felfedi a pancelelharitokat, cserebe hullanak mint a legyek; de vegulis sose volt szempont az oroszoknal, hogy a kepzett legenyseget erteknek tekintsek. Persze a legenyseg ezzel tisztaban is van, ezert tomegesen menekulnek is a T-62-esekbol (sokszor tobbet hagynak el sertetlenul, mint amennyit az ukranok kilonek).

Bel
Így néz ki egy városi tankharc.
https://youtu.be/K6CSTJ7rOlE
Fujhatod a modern cuccot ha tetőről mondjuk NLAW val lőnek rad.
Egyébként ha a Trophyt felrakod a T 34re azt pont ugy megvédi mint a leot.
A dolog különben is arról szólt hogy APS nélküli tankok mennek csatába és te egy baka vagy a masszív tüzérségi tűz után.
Nyilvan jobb egy Leó egy bármilyen T tanknal.
Annak viszont akinek nincs eszköze kiloni őket mindegyik halálos fenyegetés.
Ahogy a NATO is csak szutykot küld Ukrajnaban az oroszok részéről is logikus, hogy régi eszközöket használják el előbb.
Ha majd jönnek a modern tankok ők is küldik a legjobbakat.
Idő kérdése, hogy mikor fognak a legolcsóbb drónokra sima RPG fejet v. EFP töltetet hegeszteni.
Meredek szögben felülről a legdragabb tankokat is kiutnék.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 08:37 Így néz ki egy városi tankharc.
https://youtu.be/K6CSTJ7rOlE
Fujhatod a modern cuccot ha tetőről mondjuk NLAW val lőnek rad.
Egyébként ha a Trophyt felrakod a T 34re azt pont ugy megvédi mint a leot.
A dolog különben is arról szólt hogy APS nélküli tankok mennek csatába és te egy baka vagy a masszív tüzérségi tűz után.
Nyilvan jobb egy Leó egy bármilyen T tanknal.
Annak viszont akinek nincs eszköze kiloni őket mindegyik halálos fenyegetés.
Ahogy a NATO is csak szutykot küld Ukrajnaban az oroszok részéről is logikus, hogy régi eszközöket használják el előbb.
Ha majd jönnek a modern tankok ők is küldik a legjobbakat.
Idő kérdése, hogy mikor fognak a legolcsóbb drónokra sima RPG fejet v. EFP töltetet hegeszteni.
Meredek szögben felülről a legdragabb tankokat is kiutnék.
A német barackok, illetve tarackok is szutykok , ..szerinted, én nem értek hozzá, csak kérdezem?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 08:51 A német barackok, illetve tarackok is szutykok , ..szerinted, én nem értek hozzá, csak kérdezem?
Tankokrol volt szó.
Legmodernebb tank amit küldtek a lengyel Twardy volt.
Ami egy T72 M1 volt kis reszelessel.
Egyetlen nyugati tank se ment.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.18. 08:37 Idő kérdése, hogy mikor fognak a legolcsóbb drónokra sima RPG fejet v. EFP töltetet hegeszteni.
Meredek szögben felülről a legdragabb tankokat is kiutnék.
Szia,

Igen, ez sok viszonylag modern harckocsinak komoly problema lenne.

Ezzel szemben a Lynx-unk (majdnem azt irtam, hogy a Lynx-eink, de nem biztos, hogy van mar 2 db :-)) egyreszt rendelkezik egy 12.7-es RWS-sel, amivel akar a sajat feje felett is le tudja loni azt a dront, es a 30 mm-es idozitett loszerrel meg legrosszabb esetben a szakasztarsa feje folott le tudja loni a dront (de annak a dronnak el is kell odaig jutnia, es jo esellyel a kozeleso dront le tudja loni 45 fokos emelkedessel is).

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.10.18. 08:37 Ahogy a NATO is csak szutykot küld Ukrajnaban az oroszok részéről is logikus, hogy régi eszközöket használják el előbb.
Ha majd jönnek a modern tankok ők is küldik a legjobbakat.
Ez nem lehetséges, hisz Te magad írtad korábban, hogy a mostani háborúban mennyire szembetűnő, hogy az oroszok a korábbiakkal ellentétben mennyire vigyáznak a saját katonáikra! Hogyan is hagyhatnák, hogy ezerszám öljék a másod-harmad vonalbeli fegyverzettel felszerelt az embereiket a csúcstechnológiás ATGM-ekkel (Javelin, NLAW), miközben a legjobb cuccaikat meg tartalékolják későbbre? ;)

OK ez nyilván gonoszkodás volt a részemről, viszont szvsz. az elméleted tipikusan az a vágyvezérelt gondolkodás, ami szerint "az oroszok majd csak most fogják bevetni a legmodernebb cuccaikat, és a világ csak ámul majd" ami pontosan ugyan az, mint ami a wunderwaffékat övezte a németek körében a 2. világháborúban.
Ha a háború elején Ukrajna gyors lerohanása volt a cél - és az volt, azért indítottak három-négy oldalról támadást, próbálták lendületből elfoglalni Kíjevet, dobtak ernyősöket a repterekre, szerveztek diverzáns akciót Zelenszkij meggyilkolására - akkor miért nem vetették be a legjobb tankjaikat- és fegyvereiket legalább az elején, holott éppen akkor kellett volna lehengerlő és villámgyors eredményt elérni? Miért hagyták hogy a VDV 80-90 százalékos veszteséget szenvedjen, hogy a világsajtót bejárják a lángoló orosz katonai oszlopokról készült képek és videók tömegei?
Mikor vetették volna be a legjobb eszközeiket, ha nem az ellenfél totális lerohanásakor?

A válasz egyszerű: nincsenek modern tankok, és nincsen modern fegyverzet! A világ második hadseregének hitt orosz hadsereg egy hihetetlenül elavult roncs-hadsereg ami minden várakozást alulmúl a harctéren. Ez is csak egy legenda a sok közül, amivel az oroszok próbálkoznak elfedni az egyre nyilvánvalóbb, és egyre nagyobb méreteket öltő katonai kudarcukat.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.10.18. 11:58-kor.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

bel írta: 2022.10.18. 11:12 Szia,

Igen, ez sok viszonylag modern harckocsinak komoly problema lenne.

Ezzel szemben a Lynx-unk (majdnem azt irtam, hogy a Lynx-eink, de nem biztos, hogy van mar 2 db :-)) egyreszt rendelkezik egy 12.7-es RWS-sel, amivel akar a sajat feje felett is le tudja loni azt a dront, es a 30 mm-es idozitett loszerrel meg legrosszabb esetben a szakasztarsa feje folott le tudja loni a dront (de annak a dronnak el is kell odaig jutnia, es jo esellyel a kozeleso dront le tudja loni 45 fokos emelkedessel is).

Bel
Szia!
Te aztán, kened,vágod ezt a témát, respect! Én azért kiszótárazom, hogy megértsem.
De, a jó pap is holtig tanul😏
Üdv. Gent
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.18. 11:12 Szia,

Igen, ez sok viszonylag modern harckocsinak komoly problema lenne.

Ezzel szemben a Lynx-unk (majdnem azt irtam, hogy a Lynx-eink, de nem biztos, hogy van mar 2 db :-)) egyreszt rendelkezik egy 12.7-es RWS-sel, amivel akar a sajat feje felett is le tudja loni azt a dront, es a 30 mm-es idozitett loszerrel meg legrosszabb esetben a szakasztarsa feje folott le tudja loni a dront (de annak a dronnak el is kell odaig jutnia, es jo esellyel a kozeleso dront le tudja loni 45 fokos emelkedessel is).

Bel

Láttál már loiter drónt becsapodni?
Még csak tudni se fog róla a személyzet.
Légvédelmi egységeket is szétlőnek velük, nem hogy mezei tankistakat.
Tessék egy sima keresés a YT. on.
Egy órás videó.
https://youtu.be/m3mANZmVWjM
Az ukránok s-300 át lövik szét drónnal, ehhez képest majd a sváb nyuszibusz lelovi géppuskaval.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2022.10.18. 11:52 Ez nem lehetséges, hisz Te magad írtad korábban, hogy a mostani háborúban mennyire szembetűnő, hogy az oroszok a korábbiakkal ellentétben mennyire vigyáznak a saját katonáikra! Hogyan is hagyhatnák, hogy ezerszám öljék a másod-harmad vonalbeli fegyverzettel felszerelt az embereiket a csúcstechnológiás ATGM-ekkel (Javelin, NLAW), miközben a legjobb cuccaikat meg tartalékolják későbbre? ;)

OK ez nyilván gonoszkodás volt a részemről, viszont szvsz. az elméleted tipikusan az a vágyvezérelt gondolkodás, ami szerint "az oroszok majd csak most fogják bevetni a legmodernebb cuccaikat, és a világ csak ámul majd" ami pontosan ugyan az, mint ami a wunderwaffékat övezte a németek körében a 2. világháborúban.
Ha a háború elején Ukrajna gyors lerohanása volt a cél - és az volt, azért indítottak három-négy oldalról támadást, próbálták lendületből elfoglalni Kíjevet, dobtak ernyősöket a repterekre, szerveztek diverzáns akciót Zelenszkij meggyilkolására - akkor miért nem vetették be a legjobb tankjaikat- és fegyvereiket legalább az elején, holott éppen akkor kellett volna lehengerlő és villámgyors eredményt elérni? Miért hagyták hogy a VDV 80-90 százalékos veszteséget szenvedjen, hogy a világsajtót bejárják a lángoló orosz katonai oszlopokról készült képek és videók tömegei?
Mikor vetették volna be a legjobb eszközeiket, ha nem az ellenfél totális lerohanásakor?

A válasz egyszerű: nincsenek modern tankok, és nincsen modern fegyverzet! A világ második hadseregének hitt orosz hadsereg egy hihetetlenül elavult roncs-hadsereg ami minden várakozást alulmúl a harctéren. Ez is csak egy legenda a sok közül, amivel az oroszok próbálkoznak elfedni az egyre nyilvánvalóbb, és egyre nagyobb méreteket öltő katonai kudarcukat.
+1! Tűpontos megfogalmazás 👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 12:29 Láttál már loiter drónt becsapodni?
Még csak tudni se fog róla a személyzet.
Légvédelmi egységeket is szétlőnek velük, nem hogy mezei tankistakat.
Tessék egy sima keresés a YT. on.
Egy órás videó.
https://youtu.be/m3mANZmVWjM
Az ukránok s-300 át lövik szét drónnal, ehhez képest majd a sváb nyuszibusz lelovi géppuskaval.
https://youtu.be/UIaDbSaPYmo
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.10.18. 11:52 Ez nem lehetséges, hisz Te magad írtad korábban, hogy a mostani háborúban mennyire szembetűnő, hogy az oroszok a korábbiakkal ellentétben mennyire vigyáznak a saját katonáikra! Hogyan is hagyhatnák, hogy ezerszám öljék a másod-harmad vonalbeli fegyverzettel felszerelt az embereiket a csúcstechnológiás ATGM-ekkel (Javelin, NLAW), miközben a legjobb cuccaikat meg tartalékolják későbbre? ;)

OK ez nyilván gonoszkodás volt a részemről, viszont szvsz. az elméleted tipikusan az a vágyvezérelt gondolkodás, ami szerint "az oroszok majd csak most fogják bevetni a legmodernebb cuccaikat, és a világ csak ámul majd" ami pontosan ugyan az, mint ami a wunderwaffékat övezte a németek körében a 2. világháborúban.
Ha a háború elején Ukrajna gyors lerohanása volt a cél - és az volt, azért indítottak három-négy oldalról támadást, próbálták lendületből elfoglalni Kíjevet, dobtak ernyősöket a repterekre, szerveztek diverzáns akciót Zelenszkij meggyilkolására - akkor miért nem vetették be a legjobb tankjaikat- és fegyvereiket legalább az elején, holott éppen akkor kellett volna lehengerlő és villámgyors eredményt elérni? Miért hagyták hogy a VDV 80-90 százalékos veszteséget szenvedjen, hogy a világsajtót bejárják a lángoló orosz katonai oszlopokról készült képek és videók tömegei?
Mikor vetették volna be a legjobb eszközeiket, ha nem az ellenfél totális lerohanásakor?

A válasz egyszerű: nincsenek modern tankok, és nincsen modern fegyverzet! A világ második hadseregének hitt orosz hadsereg egy hihetetlenül elavult roncs-hadsereg ami minden várakozást alulmúl a harctéren. Ez is csak egy legenda a sok közül, amivel az oroszok próbálkoznak elfedni az egyre nyilvánvalóbb, és egyre nagyobb méreteket öltő katonai kudarcukat.
Semmi vágyvezérlés nincs benne.
A vilagon nincs semmilyen csodafegyvere a ruszkiknak.
Ti gondoljátok, hogy a nyugati cuccok majd csodát tesznek.
Egyszerűen pazarlás oda T72/80/90 et küldeni ahova elég a T 62 is.
Ha csak kopás elhasznalodast is nézzük már amiatt se.
A T62ok beolvasztásra vártak, és arra teljesen jók, hogy tetejükön ülő katonákat átvigyék a senki földjén.
Ha meg végleg lerohadnak akkor lerohadnak, egyszer használatos eszközök.
Ellenben, ha elkezd a nyugat M60, leo esetleg abramst szintű eszközöket küldeni azok ellen már jobb tankok kellenek.
Hülye ötlet lenne most elpazarolni jobb tankokat és nyugati tankok ellen küldeni a T62t.
Ez a roncshadsereg pedig most ülteti le Ukrajna energetikai rendszerét. Anélkül pedig megall az élet.
Ráadasul bejött amit mondtam, elkezdtek erőket atcsoportositani Belaruszba is.
Ma küldtek MiG 31 eket is, ami egyet jelent a hiperszonikus csapasokkal, azok ellen pedig az se védene, ha az Aegis rendszert telepítenek Ukrajnaba.
Tehát nem én hiszek a csodaban.
Nem kell szeretni a ruszkikat én se szeretem őket, de kellene mást is olvasni róluk, mint csak propagandát.
A jelenlegi nyugati kommunikáció a goebbelsi agyaglábakon álló golem szintjén beszél róluk.
Hitler pofára esett emiatt, nem kéne kovetnunk ebben.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 12:56 Semmi vágyvezérlés nincs benne.
A vilagon nincs semmilyen csodafegyvere a ruszkiknak.
Ti gondoljátok, hogy a nyugati cuccok majd csodát tesznek.
Egyszerűen pazarlás oda T72/80/90 et küldeni ahova elég a T 62 is.
Ha csak kopás elhasznalodast is nézzük már amiatt se.
A T62ok beolvasztásra vártak, és arra teljesen jók, hogy tetejükön ülő katonákat átvigyék a senki földjén.
Ha meg végleg lerohadnak akkor lerohadnak, egyszer használatos eszközök.
Ellenben, ha elkezd a nyugat M60, leo esetleg abramst szintű eszközöket küldeni azok ellen már jobb tankok kellenek.
Hülye ötlet lenne most elpazarolni jobb tankokat és nyugati tankok ellen küldeni a T62t.
Ez a roncshadsereg pedig most ülteti le Ukrajna energetikai rendszerét. Anélkül pedig megall az élet.
Ráadasul bejött amit mondtam, elkezdtek erőket atcsoportositani Belaruszba is.
Ma küldtek MiG 31 eket is, ami egyet jelent a hiperszonikus csapasokkal, azok ellen pedig az se védene, ha az Aegis rendszert telepítenek Ukrajnaba.
Tehát nem én hiszek a csodaban.
Nem kell szeretni a ruszkikat én se
FfSVLvXWAAAPYMP.jpeg
FfSVLvXWAAAPYMP.jpeg (113.67 KiB) Megtekintve 9976 alkalommal
szeretem őket, de kellene mást is olvasni róluk, mint csak propagandát.
A jelenlegi nyugati kommunikáció a goebbelsi agyaglábakon álló golem szintjén beszél róluk.
Hitler pofára esett emiatt, nem kéne kovetnunk ebben.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2022.10.18. 13:04
34 éves sommelier foglalkozású "Vika," 6 hónapos terhes asszony és a férje halt meg drón támadásba...
FfSXRKPXgAA4otb.jpeg
FfSXRKPXgAA4otb.jpeg (29.09 KiB) Megtekintve 9976 alkalommal
"... most ültetti!!! le Ukrajna energetikai rendszerét"...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.10.18. 12:56 Nem kell szeretni a ruszkikat én se szeretem őket, de kellene mást is olvasni róluk, mint csak propagandát.
Milyen információforrásokat érdemes követni ami nem ellenoldali propaganda?
Az OSW-t és a Defensionemet ajánlottad: nekem is pipa, az OSW anyagát még le is fordítja a VálaszOnline pár naponként. A Meduzának van angol kiadása, de nem élek Oroszországban, úgyhogy csak megelőlegeztem nekik a bizalmat. Az ISW bevallottan az amerikai kormánnyal áll kapcsolatban, de tapasztalatom alapján ez nekem még mindig jobb, mint ha az orosszal vagy kínaival lenne. (Elfogult vagyok a Nyugat javára, de ezt tudom magamról és el is ismerem.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.10.18. 13:11 Milyen információforrásokat érdemes követni ami nem ellenoldali propaganda?
Az OSW-t és a Defensionemet ajánlottad: nekem is pipa, az OSW anyagát még le is fordítja a VálaszOnline pár naponként. A Meduzának van angol kiadása, de nem élek Oroszországban, úgyhogy csak megelőlegeztem nekik a bizalmat. Az ISW bevallottan az amerikai kormánnyal áll kapcsolatban, de tapasztalatom alapján ez nekem még mindig jobb, mint ha az orosszal vagy kínaival lenne. (Elfogult vagyok a Nyugat javára, de ezt tudom magamról és el is ismerem.)
Telegramon is érdemes lehet oroszbarát csatornákat követni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.10.18. 13:11 Milyen információforrásokat érdemes követni ami nem ellenoldali propaganda?
Az OSW-t és a Defensionemet ajánlottad: nekem is pipa, az OSW anyagát még le is fordítja a VálaszOnline pár naponként. A Meduzának van angol kiadása, de nem élek Oroszországban, úgyhogy csak megelőlegeztem nekik a bizalmat. Az ISW bevallottan az amerikai kormánnyal áll kapcsolatban, de tapasztalatom alapján ez nekem még mindig jobb, mint ha az orosszal vagy kínaival lenne. (Elfogult vagyok a Nyugat javára, de ezt tudom magamról és el is ismerem.)
Egen, az orosz propaganda tipikus fogása, hogy diszkreditálni próbálja a nyugati hírforrásokat. "Ne higyj neki, csak a saját országának propagandája".
Pedig lótúrót!
Nyugaton éppen a sajtó- és szólásszabadság az egyik fő érv, amiért megéri oda tartozni a sok mocskosság mellett, amit a nyugati országok műveltek- és művelnek.
Ugyanis az orosz- vagy kínai modelltől eltérően ott igenis létezik valóban független sajtó, szép számmal működnek a saját kormányukkal kritikus, vagy éppen ellenséges sajtótermékek is, amik minőségi újságírást művelnek, és annak ellenére nem törekvése a mindenkori hatalomnak hogy eltapossa őket hogy időről időre qrva sok borsot törnek az orra alá. Az oroszoknál kevés kivételtől eltekintve minden az állami propagandát fújja, nyugaton ez éppen fordítva igaz. Azt mondani hogy minden nyugati információ forrás propaganda, nettó valóság tagadás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.10.18. 13:32-kor.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.10.18. 13:14 Telegramon is érdemes lehet oroszbarát csatornákat követni.
Az ötlet nem teljesen rossz, de az már ellenoldali propaganda. Angolul van annyi kontrollom, hogy én fordítok magamnak, oroszul a Google Translate és a DeepL fordít nekem. Plusz az euroatlanti kultúrkörben jobban kiismerem magam, az oroszban simán átverhetnek olyasmivel, amit az tud kivédeni, aki kapcsolatban volt velük már egy ideje.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 13:04
Minden háború ilyen.
Ha ez alapján terroristák a ruszkik, akkor nyugat is az, mert pont ez maradt utánuk a kozel keleten miután elvittek oda a demokráciat és a nyugati értékeket.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.10.18. 13:28 Egen, az orosz propaganda tipikus fogása, hogy diszkreditálni próbálja a nyugati hírforrásokat. "Ne higyj neki, csak a saját országának propagandája".
Pedig lótúrót!
Nyugaton éppen a sajtó- és szólásszabadság az egyik fő érv, amiért megéri oda tartozni a sok mocskosság mellett, amit a nyugati országok műveltek- és művelnek.
Ugyanis az orosz- vagy kínai modelltől eltérően ott igenis létezik valóban független sajtó, szép számmal működnek a saját kormányukkal kritikus, vagy éppen ellenséges sajtótermékek is, amik minőségi újságírást művelnek, és annak ellenére nem törekvése a mindenkori hatalomnak hogy eltapossa őket hogy időről időre qrva sok borsot törnek az orra alá. Az oroszoknál kevés kivételtől eltekintve minden az állami propagandát fújja, nyugaton ez éppen fordítva igaz. Azt mondani hogy minden nyugati információ forrás propaganda, nettó valóság tagadás.
Milyen sajtószabadság van ott ahol állam dönti el mit nezhetsz?
A mainstream pedig rohadtul nem különbözik a ruszki sajtótol. Azt írja meg ami diktálnak neki.
Ha még nem tetted, javaslom, olvass fegyver ügyben tőlük.
A ruszkiknal Szibériába küldenek itt meg cancel culture ha eltérsz az előírásoktól.
Ennyivel vagyunk fejlettebbek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.10.18. 13:11 Milyen információforrásokat érdemes követni ami nem ellenoldali propaganda?
Az OSW-t és a Defensionemet ajánlottad: nekem is pipa, az OSW anyagát még le is fordítja a VálaszOnline pár naponként. A Meduzának van angol kiadása, de nem élek Oroszországban, úgyhogy csak megelőlegeztem nekik a bizalmat. Az ISW bevallottan az amerikai kormánnyal áll kapcsolatban, de tapasztalatom alapján ez nekem még mindig jobb, mint ha az orosszal vagy kínaival lenne. (Elfogult vagyok a Nyugat javára, de ezt tudom magamról és el is ismerem.)
Mar megtalálnak hírek.
Alapból bármit olvasok, bárkitől azt hazugságnak tekintem.
Ezután kezdem el kibontani, és néha kiderül, hogy igaz.
Jellemzően a cui prodest és az elemi logika alapján mérlegelve.
Ez pl. defenzionemen volt. Korrekt cikk.
https://responsiblestatecraft.org/2022/ ... a-way-out/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.10.18. 13:28 Egen, az orosz propaganda tipikus fogása, hogy diszkreditálni próbálja a nyugati hírforrásokat. "Ne higyj neki, csak a saját országának propagandája".
Pedig lótúrót!
Nyugaton éppen a sajtó- és szólásszabadság az egyik fő érv, amiért megéri oda tartozni a sok mocskosság mellett, amit a nyugati országok műveltek- és művelnek.
Ugyanis az orosz- vagy kínai modelltől eltérően ott igen létezik valóban független sajtó, szép számmal működnek a saját kormányukkal kritikus, vagy éppen ellenséges sajtótermékek is, amik minőségi újságírást művelnek, és annak ellenére nem törekvése a mindenkori hatalomnak hogy eltapossa őket hogy időről időre qrva sok borsot törnek az orra alá. Az oroszoknál kevés kivételtől eltekintve minden az állami propagandát fújja, nyugaton ez éppen fordítva igaz. Azt mondani hogy minden nyugati információ forrás propaganda, nettó valóság tagadás.
Ez az a pont, amikor aktív az elfogultságom. :)
Annyival kiegészítem, hogy…
TotoHU írta: 2022.10.18. 13:28 Ugyanis az orosz- vagy kínai modelltől eltérően ott igen létezik valóban független sajtó, szép számmal működnek a saját kormányukkal kritikus, vagy éppen ellenséges sajtótermékek is, amik minőségi újságírást művelnek, és annak ellenére nem törekvése a mindenkori hatalomnak hogy eltapossa őket hogy időről időre qrva sok borsot törnek az orra alá.
…azt nem tudom, mi a mindekori hatalom törekvése, mert nem látok a fejükbe.
Habár az világos, hogy abban a környezetben felnevelkedve olyan gátlások kerülhetnek a fejükbe, ami már Magyarországon is sajnálatosan hiányzik a piramis minden szintjén a fejekből, keletebbre pedig pláne.
Pl. ez Magyarországon sci-fi: "Az USA Utah államának 29 sheriffjéből 28 írta alá azt a nyilatkozatot (alábbi linken megtalálható), mely elutasítja a fegyvertartás szövetségi szintű alkotmányellenes korlátozását és megtagadja annak végrehajtását."
→ Az biztos, hogy a hatalomért küzdő csoportok között ott olyan verseny alakult ki, aminek a nyertesei a hozzánk hasonló egységsugarú átlagpolgárok. Mert ha az egyik újság megír valamit, ami nem tetszik az egyik politikusnak, akkor a vetélytársai - ha önös érdekből is -, de nem hagyják eltaposni azt, aki nekik kedvezően borította ki a bilit.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.10.18. 13:47 Milyen sajtószabadság van ott ahol állam dönti el mit nezhetsz?
A mainstream pedig rohadtul nem különbözik a ruszki sajtótol. Azt írja meg ami diktálnak neki.
Ha még nem tetted, javaslom, olvass fegyver ügyben tőlük.
A ruszkiknal Szibériába küldenek itt meg cancel culture ha eltérsz az előírásoktól.
Ennyivel vagyunk fejlettebbek.
Ki dönti el és hol, hogy mit nézhetek? A kézivezérelt nyugati mainstream sajtóra tett megállapításodat mire alapozod?
Nem piszkálódásból írom, csak szerintem ezek ilyen beakadások nálad. Ezekre sehol semmilyen bizonyíték nincsen.
Nézz meg egy sajtótájékoztatót. A vezető politikusoknak széles publikum előtt kérdéseket lehet feltenni, kérdésekkel lehet "provokálni". :D Kellemetlen kérdést is akár - és válaszolnak rá érdemben.
Próbáld ezt megtenni Moszkvában vagy Pekingben!

A cancel culture a woke meg a gender baromságok azok viszont valóban teljes agymenések. Az az elnyomás nyugati formája, mert nem csak Keleten de Nyugaton is van ilyen, és egyre erősödik.
Nyugaton sem minden rózsaszín, van fekália bőven, de számomra még mindig élhetőbb és szimpatikusabb.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 13:08 34 éves sommelier foglalkozású "Vika," 6 hónapos terhes asszony és a férje halt meg drón támadásba...
FfSXRKPXgAA4otb.jpeg

"... most ültetti!!! le Ukrajna energetikai rendszerét"...
Amikor kibaszták őket a kecskepasztorok Afganisztánból az utolsó nap meggyilkoltak egy tiz tagú családot. Direkt őket megcelozva, szemben ruszki valószínűleg lelőtt drón pusztításával.
7 gyereket ölték meg.
Mindezt kizárólag azért, hogy valami arcot mutassanak az előző napi Isis támadás miatt.
https://youtu.be/R5PdlooQgKo

Tragikus hiba. Az b+. Hallgasd végig, ha van gyomrod hogy mossák a kezukrol a gyerekvért.
https://hu.euronews.com/2021/09/18/afga ... rontamadas
És most ezek verik a nyálukat, a csúnya gonosz ruszki pusztítás miatt.
Nincs meg, hogy őket is elitélted volna.
Pedig az egész olyan kb. mintha Ted Bundy itelne el Csikatilot.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 13:40 Minden háború ilyen.
Ha ez alapján terroristák a ruszkik, akkor nyugat is az, mert pont ez maradt utánuk a kozel keleten miután elvittek oda a demokráciat és a nyugati értékeket.
Aha...hát persze... Csakhogy, az ukrán ,kékszemű ,szőke ,keresztény emberekkel jobban tudok azonosulni, mint a barna bőrű ,iszlám hívőkkel...
Ha a te rokonod lett volna a terhes nő ,akkor is ez a mérhetetlenül cinikus véleményed lenne?
A nagybátyám1976-ban Kaposvárott reggel elindult a húsüzembe dolgozni,egy kollégája vitte a kis Trabantján.Az ideiglenesen itt tartózkodó szovjet csapatok egyik Ural teherautója meg stop tábla ellenére telibe kapta őket aki vezetett a kolléga ott helyben szörnyethalt, a nagybátyám meg leszázalekolt rokkant lett...Nekem ilyen személyes élményeim vannak a "hős" szovjet/orosz haderővel kapcsolatban...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:24 Aha...hát persze... Csakhogy, az ukrán ,kékszemű ,szőke ,keresztény emberekkel jobban tudok azonosulni, mint a barna bőrű ,iszlám hívőkkel...
Ha a te rokonod lett volna a terhes nő ,akkor is ez a mérhetetlenül cinikus véleményed lenne?
A nagybátyám1976-ban Kaposvárott reggel elindult a húsüzembe dolgozni,egy kollégája vitte a kis Trabantján.Az ideiglenesen itt tartózkodó szovjet csapatok egyik Ural teherautója meg stop tábla ellenére telibe kapta őket aki vezetett a kolléga ott helyben szörnyethalt, a nagybátyám meg leszázalekolt rokkant lett...Nekem ilyen személyes élményeim vannak a "hős" szovjet/orosz haderővel kapcsolatban...
Még jó, hogy mióta kimentek, rend és fegyelem uralkodik a magyar utakon.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 14:12 Amikor kibaszták őket a kecskepasztorok Afganisztánból az utolsó nap meggyilkoltak egy tiz tagú családot. Direkt őket megcelozva, szemben ruszki valószínűleg lelőtt drón pusztításával.
7 gyereket ölték meg.
Mindezt kizárólag azért, hogy valami arcot mutassanak az előző napi Isis támadás miatt.
https://youtu.be/R5PdlooQgKo

Tragikus hiba. Az b+. Hallgasd végig, ha van gyomrod hogy mossák a kezukrol a gyerekvért.
https://hu.euronews.com/2021/09/18/afga ... rontamadas
És most ezek verik a nyálukat, a csúnya gonosz ruszki pusztítás miatt.
Nincs meg, hogy őket is elitélted volna.
Pedig az egész olyan kb. mintha Ted Bundy itelne el Csikatilot.
Miért is ítéljék el bárkit? 😏mert ha az amcsik ilyent tettek ,anno'...akkor az felmenti most a ruszkikat az öngyilkos drónok civil infrastruktúra elleni bevetése miatt? Ez bizony relativizálás , összemosás.. Óvodai szinten... "A pistike is bepisilt tegnap, de az óvónő nem szólt rá, bezzeg ma meg rám szólt, hogy én meg bekakiltam .."😏
Mégegyszer, amit az amcsik tettek undorító takony dolog volt,de nem menti fel A ruszkikat A mostani háborús bűneik alól.
FfSTi1KXoAEmUNw.jpeg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

parazstaposo írta: 2022.10.18. 14:31 Még jó, hogy mióta kimentek, rend és fegyelem uralkodik a magyar utakon.
Ennyi ment át? 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:24 Aha...hát persze... Csakhogy, az ukrán ,kékszemű ,szőke ,keresztény emberekkel jobban tudok azonosulni, mint a barna bőrű ,iszlám hívőkkel...
Ha a te rokonod lett volna a terhes nő ,akkor is ez a mérhetetlenül cinikus véleményed lenne?
A nagybátyám1976-ban Kaposvárott reggel elindult a húsüzembe dolgozni,egy kollégája vitte a kis Trabantján.Az ideiglenesen itt tartózkodó szovjet csapatok egyik Ural teherautója meg stop tábla ellenére telibe kapta őket aki vezetett a kolléga ott helyben szörnyethalt, a nagybátyám meg leszázalekolt rokkant lett...Nekem ilyen személyes élményeim vannak a "hős" szovjet/orosz haderővel kapcsolatban...
Akkor segítek, hogy azonosulni tudj ezekkel a barna emberekkel.
Tíz családtagját ölték meg. Ha a te gyereked tépett papucsát fogod akkor is ilyen cinikus véleményed lenne?
https://hu.euronews.com/2021/09/11/exkl ... -hiba-volt
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

parazstaposo írta: 2022.10.18. 14:31 Még jó, hogy mióta kimentek, rend és fegyelem uralkodik a magyar utakon.
Amikor Tab előtt ,télen este, a részeg orosz sofőr elütötte a biciklis terhes magyar anyát, akkor Kaposvárról a parancsnoka lejött és személyesen végezte ki még aznap este..
A sofőrt meg a mellette ülő szintén részeg orosz tisztet is.
... Hogy valami "jót" is írjak a ruszkikról😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:43 Amikor Tab előtt ,télen este, a részeg orosz sofőr elütötte a biciklis terhes magyar anyát, akkor Kaposvárról a parancsnoka lejött és személyesen végezte ki még aznap este..
A sofőrt meg a mellette ülő szintén részeg orosz tisztet is.
... Hogy valami "jót" is írjak a ruszkikról😏

És ez melyik filmben vót?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 14:41 Akkor segítek, hogy azonosulni tudj ezekkel a barna emberekkel.
Tíz családtagját ölték meg. Ha a te gyereked tépett papucsát fogod akkor is ilyen cinikus véleményed lenne?
https://hu.euronews.com/2021/09/11/exkl ... -hiba-volt
Nyugodtan, nyugodtan... Béke van.

Leírtam a véleményemet, kérlek szépen, hogy értelmezd...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:24 Aha...hát persze... Csakhogy, az ukrán ,kékszemű ,szőke ,keresztény emberekkel jobban tudok azonosulni, mint a barna bőrű ,iszlám hívőkkel...
Izé bocs, de ez így ebben a formában sima rasszizmus, amit eléggé nem kellene itt erőltetni! Az ártatlan áldozat az ártatlan áldozat, teljesen mindegy hogy Kijevben vagy valamilyenisztánban a legeltetőn történik a tragikus eset.

Már csak azért sem kellene, mert az iszlám jog szerint pro forma jómagam is muzulmánnak számítok - de ez egy másik és nagyon hosszú történet ami itt végképp offtopik.
Szóval a barna bőrű iszlám hívőzést mellőzzük, ha lehet kérnem!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.18. 14:44 És ez melyik filmben vót?
😏👍👍Valami Netflix sorozatban 😏
80'as évek közepén történt...
Még megvan az àsó amivel eltemették őket RIP..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2022.10.18. 13:47 Milyen sajtószabadság van ott ahol állam dönti el mit nezhetsz?
A mainstream pedig rohadtul nem különbözik a ruszki sajtótol. Azt írja meg ami diktálnak neki.
Ha még nem tetted, javaslom, olvass fegyver ügyben tőlük.
A ruszkiknal Szibériába küldenek itt meg cancel culture ha eltérsz az előírásoktól.
Ennyivel vagyunk fejlettebbek.
Azért nem, van nyugaton TV csatorna, lap, szót kapó újságíró a másik oldalon is, még ha a polkorrekt bullshit sokszor hangosabb. Messze nem ez a goebbelsi propaganda, azt inkább az oroszhoz lehet hasonlítani.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.10.18. 14:47 Izé bocs, de ez így ebben a formában sima rasszizmus, amit eléggé nem kellene itt erőltetni! Az ártatlan áldozat az ártatlan áldozat, teljesen mindegy hogy Kijevben vagy valamilyenisztánban a legeltetőn történik a tragikus eset.

Már csak azért sem kellene, mert az iszlám jog szerint pro forma jómagam is muzulmánnak számítok - de ez egy másik és nagyon hosszú történet ami itt végképp offtopik.
Szóval a barna bőrű iszlám hívőzést mellőzzük, ha lehet kérnem!
Rasszizmus valóban nem kell, de annyit meg lehet érteni, hogy mindenki könnyebben szimpatizál a hasonlóval, ez pedig evolúciós örökség, amit hülyeség vitatni. Ugyanígy a hasonló vagy preferált kultúrával is. Ki akar itt nyugaton élni és ki Moszkvában például?
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2022.10.18. 14:47 Izé bocs, de ez így ebben a formában sima rasszizmus, amit eléggé nem kellene itt erőltetni! Az ártatlan áldozat az ártatlan áldozat, teljesen mindegy hogy Kijevben vagy valamilyenisztánban a legeltetőn történik a tragikus eset.

Már csak azért sem kellene, mert az iszlám jog szerint pro forma jómagam is muzulmánnak számítok - de ez egy másik és nagyon hosszú történet ami itt végképp offtopik.
Szóval a barna bőrű iszlám hívőzést mellőzzük, ha lehet kérnem!
Én minden élőlényt tisztelek.. Visszautasítom a rasszizmus vádat 😏Nézd, ha itt nem lehet a formák betartásával, de őszintén forgalmazni, akkor az régen rossz.
Én tisztelem a más színű, vallású, indentasú embereket, liberális embernek tartom magamat, ha nem ezt szürted le az írásomból akkor biztosan felreérthetöen fogalmaztam..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:45 Nyugodtan, nyugodtan... Béke van.

Leírtam a véleményemet, kérlek szépen, hogy értelmezd...
Egyetlen baráti v. orosz támogató posztot se írtam.
Az összes arról szólt hogy helyre tettem olyan dolgokat amikről úgy gondolom, hogy tévedtetek benne és simán lehet, hogy én is tévedtem.
De ezt az egészet próbáltam szigorúan tárgyilagos módon csinálni, azt vagy sikerült vagy nem, de a törekvés ez volt.
Mivel nem egyezik a véleményem a háború alakulasárol és a felek győzelmi esélyeiről a többséggel, legszebb bufeszakos haladár módjára rám próbáljátok húzni az oroszbarát jelzőt.
Most már tényleg unom.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:53 Én minden élőlényt tisztelek.. Visszautasítom a rasszizmus vádat 😏Nézd, ha itt nem lehet a formák betartásával, de őszintén forgalmazni, akkor az régen rossz.
Én tisztelem a más színű, vallású, indentasú embereket, liberális embernek tartom magamat, ha nem ezt szürted le az írásomból akkor biztosan felreérthetöen fogalmaztam..
Oké, megbeszéltük, nem para!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.18. 14:52 Rasszizmus valóban nem kell, de annyit meg lehet érteni, hogy mindenki könnyebben szimpatizál a hasonlóval, ez pedig evolúciós örökség, amit hülyeség vitatni. Ugyanígy a hasonló vagy preferált kultúrával is. Ki akar itt nyugaton élni és ki Moszkvában például?
Köszönöm a kiegészítést, pontosan így értettem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.10.18. 14:52 Rasszizmus valóban nem kell, de annyit meg lehet érteni, hogy mindenki könnyebben szimpatizál a hasonlóval, ez pedig evolúciós örökség, amit hülyeség vitatni.
Ebben van valami, ennek a jelenségnek valami neve is van. A reklámok is ilyen logika mentén operálnak cuki kisgyerekekkel meg kutyákkal, mert azokat mindenki szereti, nem lehet vele mellélőni.
Én vagyok máshogy összerakva valszeg, annyit láttam-szagoltam a harmadik világ végtelen nyomorát hogy elég érzékeny vagyok velük kapcsolatban. (Függetlenül attól hogy muzulmán vagy hindu vagy bármilyen)
nemtokregelni írta: 2022.10.18. 14:52 Ugyanígy a hasonló vagy preferált kultúrával is. Ki akar itt nyugaton élni és ki Moszkvában például?
Kötözkédés ON: az sem mindegy, hogy Moszkvában a gazdagok elkerített palotái között, vagy valamelyik lepukkant lakótelep kis sötét földszinti lakásában alkoholista agresszív szomszédokkal körbevéve. ;-) Kötözködés OFF.
Jah, és vannak jópáran az "Oroszországgal vagyunk" és hasonló FB csoportokban,. akiknek radikálisan megváltozna a véleménye pár hónap oroszországi tartózkodás után az ottani élet kevésbé napos oldalán....
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 14:54 Egyetlen baráti v. orosz támogató posztot se írtam.
Az összes arról szólt hogy helyre tettem olyan dolgokat amikről úgy gondolom, hogy tévedtetek benne és simán lehet, hogy én is tévedtem.
De ezt az egészet próbáltam szigorúan tárgyilagos módon csinálni, azt vagy sikerült vagy nem, de a törekvés ez volt.
Mivel nem egyezik a véleményem a háború alakulasárol és a felek győzelmi esélyeiről a többséggel, legszebb bufeszakos haladár módjára rám próbáljátok húzni az oroszbarát jelzőt.
Most már tényleg unom.
Erről szó nincs!!! Elismerem, hogy én inkább az emberi oldalát látom a háborúnak, nem annyira a műszaki hadászati érdekességét.
Te meg inkább azt az oldalát látod.
Nem vagyunk egyformák, ez nem baj. Sőt így a helyes. Én tisztelem a véleményedet csak más szemszögből látom mint te, ezt a háborús szörnyűséget...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.18. 14:49 Azért nem, van nyugaton TV csatorna, lap, szót kapó újságíró a másik oldalon is, még ha a polkorrekt bullshit sokszor hangosabb. Messze nem ez a goebbelsi propaganda, azt inkább az oroszhoz lehet hasonlítani.
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.18. 15:01 Erről szó nincs!!! Elismerem, hogy én inkább az emberi oldalát látom a háborúnak, nem annyira a műszaki hadászati érdekességét.
Te meg inkább azt az oldalát látod.
Nem vagyunk egyformák, ez nem baj. Sőt így a helyes. Én tisztelem a véleményedet csak más szemszögből látom mint te, ezt a háborús szörnyűséget...
Köszönöm.
Megtisztelsz.
Sajnos elég sok tragédiát, tönkre ment életet láttam meg kellett tanulnom kizarni.
És nem mindig sikerül.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.18. 14:12 Amikor kibaszták őket a kecskepasztorok Afganisztánból az utolsó nap meggyilkoltak egy tiz tagú családot. Direkt őket megcelozva, szemben ruszki valószínűleg lelőtt drón pusztításával.
7 gyereket ölték meg.
Mindezt kizárólag azért, hogy valami arcot mutassanak az előző napi Isis támadás miatt.
https://youtu.be/R5PdlooQgKo

Tragikus hiba. Az b+. Hallgasd végig, ha van gyomrod hogy mossák a kezukrol a gyerekvért.
https://hu.euronews.com/2021/09/18/afga ... rontamadas
És most ezek verik a nyálukat, a csúnya gonosz ruszki pusztítás miatt.
Nincs meg, hogy őket is elitélted volna.
Pedig az egész olyan kb. mintha Ted Bundy itelne el Csikatilot.

ebbe már sokadszor futsz bele.


Ha a másik gyerek intőt kapott az iskolában, az attól még nem mentség rá, hogy te is kapjál!


Az USA (britek, franciák stb) vélt vagy valós bűnei nem mentik mások, így az oroszok bűneit sem.

Az meg elég nyilvánvaló, hogyha mondjuk az USA lenne az aki megtámad egy velünk szomszédos államot és az USA szállt volna meg bennünket párszor történelmünk során, akkor ARRA figyelnénk oda.
Afganisztán kurvára messze van. Ha atomot dobtak volna Kabulra, sem nagyon zavarná meg a reggeli kávénkat itt Magyarországon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.18. 15:15 ebbe már sokadszor futsz bele.


Ha a másik gyerek intőt kapott az iskolában, az attól még nem mentség rá, hogy te is kapjál!


Az USA (britek, franciák stb) vélt vagy valós bűnei nem mentik mások, így az oroszok bűneit sem.

Az meg elég nyilvánvaló, hogyha mondjuk az USA lenne az aki megtámad egy velünk szomszédos államot és az USA szállt volna meg bennünket párszor történelmünk során, akkor ARRA figyelnénk oda.
Afganisztán kurvára messze van. Ha atomot dobtak volna Kabulra, sem nagyon zavarná meg a reggeli kávénkat itt Magyarországon.
Akkor sokadszor.
A ruszkik JELEN időben vannak olyanok által elitélve, akik semmivel se különb módon háborúznak, mint az oroszok. Sőt eddig ebben a háborúban az oroszok meg se közelítették azt pusztítást amit az usa csinált pl. Irakban. Egyetlen szám Zelenszkij elmondása szerint 500 gyerek halt meg 7 hónap alatt Ukrajnában.
Az iraki háború első két hónapjában az AI szerint 7000 civil halt meg aminek egy ötöde, tehát több mint ezer, gyerek áldozat volt.
Innentől President Drebil mélyen kussoljon arról, hogy Putyin mekkora háborús bűnös, mert ő is megszavazta az iraki háborút és személyesen adott parancsot ennek a szerencsétlen ember családjának lemeszárlására.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.18. 15:37 Akkor sokadszor.
A ruszkik JELEN időben vannak olyanok által elitélve, akik semmivel se különb módon háborúznak, mint az oroszok. Sőt eddig ebben a háborúban az oroszok meg se közelítették azt pusztítást amit az usa csinált pl. Irakban. Egyetlen szám Zelenszkij elmondása szerint 500 gyerek halt meg 7 hónap alatt Ukrajnában.
Az iraki háború első két hónapjában az AI szerint 7000 civil halt meg aminek egy ötöde, tehát több mint ezer, gyerek áldozat volt.
Innentől President Drebil mélyen kussoljon arról, hogy Putyin mekkora háborús bűnös, mert ő is megszavazta az iraki háborút és személyesen adott parancsot ennek a szerencsétlen ember családjának lemeszárlására.
Most elmondod ugyanazt, kicsit másképp sokadszor.

Tehát EZ nem menti az oroszokat SEMMIBEN.

Nem hivatkozási alap az óvodától felfele.

Nem kellett volna megtámadni Ukrajnát. Lehet, hogy Irakot SE. De egyik a másikat nem indokolja, nem menti, nem teszi sem többé, sem kevesebbé.


(Afganisztán más tészta, de ebbe ne menjünk bele, régen is volt. Bush meg Reagan is régen vót. Hehe)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.18. 15:10 Köszönöm.
Megtisztelsz.
Sajnos elég sok tragédiát, tönkre ment életet láttam meg kellett tanulnom kizarni.
És nem mindig sikerül.
👍részemről a megtiszteltetés 😏
Engem arra tanítottak a szüleim ,hogy úgy kell elfogadni, szeretni az embereket amilyennek Isten teremtette őket...
Persze ,hogy ez igy nagyon magasztos meg minden, nem is sikerül általában, de törekszem azért arra, hogy így viselkedjem.
Ahogyan öregszik az ember ,egyre jobban tiszteli az életet, a másik élőlények életét is... Magamon ezt tapasztalom.
Már nem lennék jó katona 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

The Gent írta: 2022.10.18. 14:37 Ennyi ment át? 😏
Nem ennyi!
De én minden embert sajnálok aki ebben a háborúban érintett, katona, civil, orosz, ukrán. Mindenkiből ki lehet hozni az állatot és népewktől függetlenül vannak szar emberek és névtelen hősök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.18. 15:42 Most elmondod ugyanazt, kicsit másképp sokadszor.

Tehát EZ nem menti az oroszokat SEMMIBEN.

Nem hivatkozási alap az óvodától felfele.

Nem kellett volna megtámadni Ukrajnát. Lehet, hogy Irakot SE. De egyik a másikat nem indokolja, nem menti, nem teszi sem többé, sem kevesebbé.


(Afganisztán más tészta, de ebbe ne menjünk bele, régen is volt. Bush meg Reagan is régen vót. Hehe)
Egyszerűen nem érted amit leirok.
Persze, hogy nem menti. az oroszokat.
De ha Putyin háborús bűnös akkor Trump kivételével az az elmúlt 20 év összes amerikai elnöke is az, ha drónokat számoljuk akkor még ő is.
Bush be is vallotta. Innen milyen háborús bűnről beszélt Biden?
Mondtam mintha Ted Bundy elitelne Csikatilot.
A dolog pedig azért lényeges, mert amíg szent kereszteshaborut vivunk az általunk gonosz nevezett oroszok ellen addig senki nem fog leulni tárgyalni.
És addig emberek halnak meg értelmetlenül mi meg tönkre megyünk.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.18. 15:42 Most elmondod ugyanazt, kicsit másképp sokadszor.

Tehát EZ nem menti az oroszokat SEMMIBEN.

Nem hivatkozási alap az óvodától felfele.

Nem kellett volna megtámadni Ukrajnát. Lehet, hogy Irakot SE. De egyik a másikat nem indokolja, nem menti, nem teszi sem többé, sem kevesebbé.


(Afganisztán más tészta, de ebbe ne menjünk bele, régen is volt. Bush meg Reagan is régen vót. Hehe)
"Minden honvédő háború igazságos"... Ennyike...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.10.18. 15:15 ebbe már sokadszor futsz bele.


Ha a másik gyerek intőt kapott az iskolában, az attól még nem mentség rá, hogy te is kapjál!


Az USA (britek, franciák stb) vélt vagy valós bűnei nem mentik mások, így az oroszok bűneit sem.
+1
Európa és Amerika egyaránt számtalan alkalommal ritka nagy getzi volt a történelme során, hosszasan lehetne sorolni a valós bűneiket.
Attól még az ukrajnai orosz háborús bűnöket nem menti semmi, és az orosz háborús gépezet működtetőit ezért még el kell számoltatni (ha már egyszer az amerikaiak megúszták irakot).
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

parazstaposo írta: 2022.10.18. 15:54 Nem ennyi!
De én minden embert sajnálok aki ebben a háborúban érintett, katona, civil, orosz, ukrán. Mindenkiből ki lehet hozni az állatot és népewktől függetlenül vannak szar emberek és névtelen hősök.
Akkor jó, szerintem nincs vita köztünk. Nehogy azt gondold, hogy az orosz embereket úgy általában gyűlölöm. Dehogy. De úgy gondolom, hogy ebben a háborúban ,én az ukrán oldalt választom, mert így érzem helyesnek... Nyilván borzalmas következményei lesznek a háborúnak ,ha vége lesz egyszer, évtizedekig mérgezi majd a két szláv nép kapcsolatát...
Soha nem lesz már olyan a világ mint a háború előtt...
Tudod, az öregek elkezdik a háborút, de aztán a fiatalok,19-20 évesek halnak meg benne!!
Szörnyű ez az egész háború...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.18. 15:55 A dolog pedig azért lényeges, mert amíg szent kereszteshaborut vivunk az általunk gonosz nevezett oroszok ellen addig senki nem fog leulni tárgyalni.
És addig emberek halnak meg értelmetlenül mi meg tönkre megyünk.
Szia,

Ha az utcan megbicskazni akarnak, akkor fontos, hogy le akarsz-e ulni targyalni, vagy sem?

Mas szavakkal: ha az agresszor nem akar targyalni, akkor addig kell pusztitani az erejet, amig majd targyalni akar.

Nem kezet nyujtani neki es bemutatkozni, hanem lefujni gazsprayvel. Jo, ez hulye hasonlat volt: aki az otthonat vedi az nem fujhat es futhat el, mert nincs hova. O neki azt kell tennie, ami utan a tamado fut el (mielott kulon rakerdeznel: nem elpusztitani kell Oroszorszagot, hanem rabeszelni, hogy szuntesse be az agressziojat).

A T-62-esek bevetese jol mutatja, hogy a legjobb uton haladunk (mi, a NATO es az EU) ebbe az iranyba, kb. mintha a baltas tamado kezebol sikerult volna puszta kezzel kilokni a baltat (de persze barmikor johet meglepetes - elokaphat meg egy AKSU-t a kabat alol, de azert remenykedjunk benne, hogy ha meg akart olni egy baltaval, akkor nincs neki erosebbje, mint balta).

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2022.10.18. 15:55 Egyszerűen nem érted amit leirok.
Persze, hogy nem menti. az oroszokat.
De ha Putyin háborús bűnös akkor Trump kivételével az az elmúlt 20 év összes amerikai elnöke is az, ha drónokat számoljuk akkor még ő is.
Bush be is vallotta. Innen milyen háborús bűnről beszélt Biden?
Mondtam mintha Ted Bundy elitelne Csikatilot.
A dolog pedig azért lényeges, mert amíg szent kereszteshaborut vivunk az általunk gonosz nevezett oroszok ellen addig senki nem fog leulni tárgyalni.
És addig emberek halnak meg értelmetlenül mi meg tönkre megyünk.
Csak annyit böknék ide, hogy nem Bidé nevezi gonosznak itt Putyint, hanem Gvass Generaldfeldmarschall. (Meg még páran.) Tudtommal ő nem népírtott, bár gázosítani nagyon szeret, azt tudjuk ;)
Azzal is tisztában vagyok, hogy szerintem az ukrán kormány a legkevésbé sem a barátunk, sőt... De jelen helyzetben szerintem nem kérdés, hogy nekünk, itt, ebben a helyzetben kinek is kell "szurkolnunk". Ettől függetlenül persze, tisztán kellene látni, de ez lehetetlen - mindenesetre törekedni kell rá. Én is elolvasom mit ír a nemlabanc (külön érdekes, hogy a hazai nemzeti oldal egy jó része így foglalt állást...), meg követgetem az ukránbarát, szintén erősen jobbra húzó csatornákat Telegramon, meg a helyesírási hibáktól hemzsegő indexet (gyász...), meg amerikai jutub megmondókat is. Aztán mégis amikor apám azt mondja, hogyha kivonulnának az oroszok, akkor iszonyat népírtást rendeznének az ukránok keleten, akkor nem tudom teljes magabiztossággal azt mondani, hogy ez hülyeség, mert hogyan is tudhatnám. Mert csak torzított, hiányos híreket, meg propagandát látok innen is, onnan is. A legmegbízhatóbb forrásom még az itt jelenlévő határontúl született topiktársunk, de ugye ő sincs ott, és ő is csak egy nézőpont. De még mindig leginkább azt hiszem el, amit ő mond.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2022.10.18. 19:03 Csak annyit böknék ide, hogy nem Bidé nevezi gonosznak itt Putyint, hanem Gvass Generaldfeldmarschall. (Meg még páran.) Tudtommal ő nem népírtott, bár gázosítani nagyon szeret, azt tudjuk ;)
Azzal is tisztában vagyok, hogy szerintem az ukrán kormány a legkevésbé sem a barátunk, sőt... De jelen helyzetben szerintem nem kérdés, hogy nekünk, itt, ebben a helyzetben kinek is kell "szurkolnunk". Ettől függetlenül persze, tisztán kellene látni, de ez lehetetlen - mindenesetre törekedni kell rá. Én is elolvasom mit ír a nemlabanc (külön érdekes, hogy a hazai nemzeti oldal egy jó része így foglalt állást...), meg követgetem az ukránbarát, szintén erősen jobbra húzó csatornákat Telegramon, meg a helyesírási hibáktól hemzsegő indexet (gyász...), meg amerikai jutub megmondókat is. Aztán mégis amikor apám azt mondja, hogyha kivonulnának az oroszok, akkor iszonyat népírtást rendeznének az ukránok keleten, akkor nem tudom teljes magabiztossággal azt mondani, hogy ez hülyeség, mert hogyan is tudhatnám. Mert csak torzított, hiányos híreket, meg propagandát látok innen is, onnan is. A legmegbízhatóbb forrásom még az itt jelenlévő határontúl született topiktársunk, de ugye ő sincs ott, és ő is csak egy nézőpont. De még mindig leginkább azt hiszem el, amit ő mond.
Ha édesapád az ötös lottó heti nyerőszámait is megmondja, akkor eskü, hogy felezünk a nyereményen... 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2022.10.18. 19:03 Csak annyit böknék ide, hogy nem Bidé nevezi gonosznak itt Putyint, hanem Gvass Generaldfeldmarschall. (Meg még páran.) Tudtommal ő nem népírtott, bár gázosítani nagyon szeret, azt tudjuk ;)
Azzal is tisztában vagyok, hogy szerintem az ukrán kormány a legkevésbé sem a barátunk, sőt... De jelen helyzetben szerintem nem kérdés, hogy nekünk, itt, ebben a helyzetben kinek is kell "szurkolnunk". Ettől függetlenül persze, tisztán kellene látni, de ez lehetetlen - mindenesetre törekedni kell rá. Én is elolvasom mit ír a nemlabanc (külön érdekes, hogy a hazai nemzeti oldal egy jó része így foglalt állást...), meg követgetem az ukránbarát, szintén erősen jobbra húzó csatornákat Telegramon, meg a helyesírási hibáktól hemzsegő indexet (gyász...), meg amerikai jutub megmondókat is. Aztán mégis amikor apám azt mondja, hogyha kivonulnának az oroszok, akkor iszonyat népírtást rendeznének az ukránok keleten, akkor nem tudom teljes magabiztossággal azt mondani, hogy ez hülyeség, mert hogyan is tudhatnám. Mert csak torzított, hiányos híreket, meg propagandát látok innen is, onnan is. A legmegbízhatóbb forrásom még az itt jelenlévő határontúl született topiktársunk, de ugye ő sincs ott, és ő is csak egy nézőpont. De még mindig leginkább azt hiszem el, amit ő mond.
Ja, a Bidé, Ő a Biden, az Amerikai Egyesült Államok elnöke? A Putyin meg nagybetűvel 👍😏
A Trumpot miért nem gúnyoljátok valamilyen néven? Pld.. Parókás pojaca? Csak kérdezem? 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.10.18. 15:55 A dolog pedig azért lényeges, mert amíg szent kereszteshaborut vivunk az általunk gonosz nevezett oroszok ellen addig senki nem fog leulni tárgyalni.
A tárgyalásnak általánosan feltétele, hogy valamit minden fél ajánlani tudjon. - Mi az oroszok ajánlata?
Az az ajánlatuk, ha megkapják amit akarnak, akkor nem lőnek szét egy országot. - Amikor a maffia tesz ilyen ajánlatot - melegen ajánlják, hogy fizessünk -, azt úgy hívják, hogy "védelmi" zsarolás. Jól megvédenek önmaguktól.
Technikailag nevezhetjük tárgyalásnak, de inkább ne gusztustalankodjunk.

…és igen, ebben az agyonrelativizált, egyrészt-másrésztező, a szürke árnyalatait emlegető világban legyen már egy biztos pont: amit az orosz politikai elit az ukrán polgárokra szabadított, az színtiszta gonoszság. (És amit ezzel tettek a saját népükkel, az sem jobb.) - Függetlenül attól, hogy akik az útjukat állják, grál-lovagok-e vagy sem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

https://youtu.be/gC96cnmPfB4

Aki tud legalább valamennyire angolul (vagy esetleg még jobban oroszul), annak érdemes meghallgatnia-megnéznie ezt a hangfelvétel "videót". Egy orosz katona beszámolója, testközelből.
Tanulság egyénileg levonható.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2022.10.18. 19:46 https://youtu.be/gC96cnmPfB4

Aki tud legalább valamennyire angolul (vagy esetleg még jobban oroszul), annak érdemes meghallgatnia-megnéznie ezt a hangfelvétel "videót". Egy orosz katona beszámolója, testközelből.
Tanulság egyénileg levonható.
Köszi, ez érdekes volt!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

pogessor írta: 2022.10.18. 19:46 https://youtu.be/gC96cnmPfB4

Aki tud legalább valamennyire angolul (vagy esetleg még jobban oroszul), annak érdemes meghallgatnia-megnéznie ezt a hangfelvétel "videót". Egy orosz katona beszámolója, testközelből.
Tanulság egyénileg levonható.
Köszönöm szépen!
Nagyjából a közepéig hallgattam... Ezek az információk már eljutottak hozzám, mert szinte minden elérhető információs forrást megnézek, meghallgatok, sajnos az angolom nem sokat ér, de azért megértem... Főleg ha képet, videót is látok a riporthoz... 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.18. 18:29 Szia,

Ha az utcan megbicskazni akarnak, akkor fontos, hogy le akarsz-e ulni targyalni, vagy sem?

Mas szavakkal: ha az agresszor nem akar targyalni, akkor addig kell pusztitani az erejet, amig majd targyalni akar.

Nem kezet nyujtani neki es bemutatkozni, hanem lefujni gazsprayvel. Jo, ez hulye hasonlat volt: aki az otthonat vedi az nem fujhat es futhat el, mert nincs hova. O neki azt kell tennie, ami utan a tamado fut el (mielott kulon rakerdeznel: nem elpusztitani kell Oroszorszagot, hanem rabeszelni, hogy szuntesse be az agressziojat).

A T-62-esek bevetese jol mutatja, hogy a legjobb uton haladunk (mi, a NATO es az EU) ebbe az iranyba, kb. mintha a baltas tamado kezebol sikerult volna puszta kezzel kilokni a baltat (de persze barmikor johet meglepetes - elokaphat meg egy AKSU-t a kabat alol, de azert remenykedjunk benne, hogy ha meg akart olni egy baltaval, akkor nincs neki erosebbje, mint balta).

Bel
Ha az agresszor szétlővi a negyed házad érdemes tárgyalni mert a következő a fél házad lesz. Nem az oroszok érdeke a tárgyalás hanem az ukránoke.
Es egészen hülye ötlet gázspray elővenni ha a másiknál aksu van. Kb. ez felállás az ukránok és az oroszok között, ugyanis az oroszoknak van atomja az ukránoknak meg nincs.
A nyugat pedig nem fog atomháborúba menni az oroszokkal az ukránok miatt.
Kevesebb bénább szöveg volt mint a NATO bohóc okoskodasa, hogy majd az ATOM tamadas után HAGYOMÁNYOS eszközzel visszautnek az oroszoknak.
Igen pont ezt fogják tenni azután amikor MÁR MEGTETTÉK az atomcsapast az oroszok.
Arról nem is beszélve hogy össze hívnak egy nagy NATO tanácskozást ahol KÖZÖSEN eldontik, hogy az NATO országok EGYEDILEG támogatják Ukrajnát.
Tehát az NATO vezetés fog harcolni egy atomcsapás után, ami még azt se meri felvállalni, hogy a NATO mint szövetség küld fegyvert az ukránoknak. Szánalmas gyáva balfasz banda.
Mai hír az ukránok erőművek 30% megsemmisült. A zaporizzsjai atomerőmű pedig orosz kézen van.
Nem is kell az oroszoknak több erőművet szétlőni elég ha kilövik a 750 kV vezetékek állomásait akkor csak az 110 kV vezetékek maradnak, ezeken viszont nem lehet nagy távolságra eljutni áramot, mert túlterhelik a rendszert és az egész instabil lesz. Ha nincs áram akkor pontosan olyan blackout van, mint prepper tervekben. Ez az orosz téllel kombinálva, több mint durva dolog.
Tehát az ukránok érdeke, hogy targyaljanak.
Meg a miénk.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.10.18. 22:47-kor.
Válasz küldése