Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

montecarlo írta: 2022.09.19. 13:26 Duplagumis fegyverekre nincs szükség szerintem. Se a HDM 21 esetén, se a marokfegyver Pitbull 19-M-nél.

Soklövetű fegyverek, így gyors duplákat tudsz lőni egymás után, meg sem érzed a fájdalmat az elsőtől, mire kapod a második-harmadik lövést, kvázi egyszerre jön az érzet.

Gyakorlást javaslok a meglévő eszközökkel, a folyamatos termékfejlesztési kívánalmak helyett. Ahogy hallom, elég kis százalékban gyakorol még a fórumozók nagy része is.

Ahova meg 6-8 egyes lövés nem elég, oda a 12-16 sem lesz az.
Nálam a Keresztapa csövenként három gumira van töltve. :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2022.09.19. 13:26 Duplagumis fegyverekre nincs szükség szerintem. Se a HDM 21 esetén, se a marokfegyver Pitbull 19-M-nél.

Soklövetű fegyverek, így gyors duplákat tudsz lőni egymás után, meg sem érzed a fájdalmat az elsőtől, mire kapod a második-harmadik lövést, kvázi egyszerre jön az érzet.

Gyakorlást javaslok a meglévő eszközökkel, a folyamatos termékfejlesztési kívánalmak helyett. Ahogy hallom, elég kis százalékban gyakorol még a fórumozók nagy része is.

Ahova meg 6-8 egyes lövés nem elég, oda a 12-16 sem lesz az.
Sokszor volt már, hogy a Műveknek a gyártás igazából hobbi, szerelem projekt. Mivel elég sokan vannak akik rá vannak pörögve az újdonságaira (amikből nincs hiány) miért ne menjen ilyen irányba is a fejlesztés? Mindenki örül.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.09.19. 14:31 Sokszor volt már, hogy a Műveknek a gyártás igazából hobbi, szerelem projekt. Mivel elég sokan vannak akik rá vannak pörögve az újdonságaira (amikből nincs hiány) miért ne menjen ilyen irányba is a fejlesztés? Mindenki örül.
Pontosan.
És főleg hogy csak év végéig lehet ilyen gázriasztókat forgalomba hozni.
A rozsdamentes Pitbullal a Művek feltette a koronát az eddigi gázriasztó termékpalettájára, ha lenne Duplabull "Competition", az lenne a koronán a kettős kereszt. ;)
(Vagy a kipán a masni, kinek mi. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Miert szukseges a dupla golyo?
...
Masik ehhez kapcsolodo kerdes, hogy a kis kezi lofegyverek ezaltal nagyobban, ormotlanabbak lesznek
Szerintem igenis tud jól kinézni egy dupladob. lásd:
AHMA11-TAURUS-6.jpg
Nem tudom hogy az "ormótlan" jó szó-e rá...

Nekem mindenestre kéne! :)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.09.19. 15:13
Nekem mindenestre kéne! :)
Nekem is. ;)
A csőhossz maradjon ennyi a Duplabullnál ("P19M Competition Edition"), vagy legyen egy collal hosszabb?
(Vato képei)
pitybull.jpg
pitybull.jpg (38.58 KiB) Megtekintve 18438 alkalommal
BIG_0016894436.jpg
BIG_0016894436.jpg (66.43 KiB) Megtekintve 18438 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2022.09.19. 13:26 Duplagumis fegyverekre nincs szükség szerintem. Se a HDM 21 esetén, se a marokfegyver Pitbull 19-M-nél.

Soklövetű fegyverek, így gyors duplákat tudsz lőni egymás után, meg sem érzed a fájdalmat az elsőtől, mire kapod a második-harmadik lövést, kvázi egyszerre jön az érzet.

Gyakorlást javaslok a meglévő eszközökkel, a folyamatos termékfejlesztési kívánalmak helyett. Ahogy hallom, elég kis százalékban gyakorol még a fórumozók nagy része is.

Ahova meg 6-8 egyes lövés nem elég, oda a 12-16 sem lesz az.
Ez egy kicsit olyan mintha a glock önvédelmit valaki csak 7re töltené a 15 helyett. Ha a 7nem elég akkor minek a 15 bele, a rugót is kíméli:D

Pitbull 19m szerintem 12es golyóval nem egy “halálsugár”, van hova fejleszteni. Energiában nem érdemes ezt az átmérőt tovább mert akkor behullazas lesz a vége, viszont dupla golyó javít a traumatikus hatáson (vagy 15ösre is lehetne tölteni;)).

Gyakorlatban a duplabullal 3 támadóra ugyanannyi idő alatt támadónként 4 lövedéket tudsz elhelyezni, míg a sima pitbull csak 2 per támadó. Én az elsőt választanám.

Sőt a double tap split time = nulla, ami megint csak nem rossz szerintem:)


(((De szerintem idén már sajnos nem jön össze gaz riasztokent, még egy terv model sem került nyilvánosságra, szeptember vége van lassan. Muzeálisként meg van több, jobb megoldás..)))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.19. 16:04 Nekem is. ;)
A csőhossz maradjon ennyi a Duplabullnál ("P19M Competition Edition"), vagy legyen egy collal hosszabb?
(Vato képei)
pitybull.jpg
BIG_0016894436.jpg
Szerintem jó ez a csőhossz, irányzóvonal így is 1cm-el hosszabb, illetve a kitapasztalt gumival most is pontos a pitbull, 5méteren tenyérnyi vagy kisebb szórás;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

ez a lényeg
vato írta: 2022.09.19. 16:18
(((De szerintem idén már sajnos nem jön össze gaz riasztokent, még egy terv model sem került nyilvánosságra, szeptember vége van lassan. Muzeálisként meg van több, jobb megoldás..)))
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ne nevettess. Ez azt jelentené, hogy Keserű és üzlettársai ( nem tudom vannak-e) saját pénzükből finanszírozzák a gyárat. Nehezen hihető ;) de ezt is ezerszer kitárgyaltuk már
TotoHU írta: 2022.09.19. 14:31 Sokszor volt már, hogy a Műveknek a gyártás igazából hobbi, szerelem projekt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.09.19. 16:34 Ne nevettess. Ez azt jelentené, hogy Keserű és üzlettársai ( nem tudom vannak-e) saját pénzükből finanszírozzák a gyárat. Nehezen hihető ;) de ezt is ezerszer kitárgyaltuk már
Nyilván nem fizet rá, de Béla bának ez (a fegyvertervezés és gyártás) egyértelműen hobbi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hobbi, amivel penzt keres, nincs ezzel gond. Műrepülni, alkalmazotti bért és rezsit fizetni, stb., nyereségből lehet, teljesen ok.

Toto azt sugallta, hogy karitativ alapon megy, onkoltsegi aron, vagy az alatt, es ez a narrativa idorol idore feluti a fejet. Nyilvan nem valós.
WildBear23 írta: 2022.09.19. 16:39 Nyilván nem fizet rá, de Béla bának ez (a fegyvertervezés és gyártás) egyértelműen hobbi.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2022.09.19. 16:34 Ne nevettess. Ez azt jelentené, hogy Keserű és üzlettársai ( nem tudom vannak-e) saját pénzükből finanszírozzák a gyárat. Nehezen hihető ;) de ezt is ezerszer kitárgyaltuk már
Szerintem nagyjából semmi közünk hozzá hogy ki miből mit finanszíroz és miből él - ez neki hobbi, ezt ő is és más is leírta, ennyi.
Ez alapvetően örvendetes dolog, sokan szeretnének a hobbijuknak élni, de csak nagyon keveseknek sikerül.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Maradjunk annyiban, hogy a török fegyverek importja és a PKLV számára bérbe adott ingatlan (nem titok, közérdekű információ a PKLV honlapján) bevételeiből akkor is vígan eléldegélne, ha soha többé nem gyártana Keserű fegyvert. Nincs rászorulva, innentől ez tekinthető hobbinak is.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: DAO HD-21M "Bajraktár"

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Thomaster írta: 2022.09.17. 01:42 Akkor már legyen kép a véglegesnek szánt változatról is:

HD_23-M_DAO_1.JPG
HD_23-M_DAO_2.JPG

De még ez a láthatóan újfajta dob se készült el, úgyhogy ez a koncepcióterv szerintem kicsit korán lett kitéve a facebookra... az új dob a tekerőshöz lett kitalálva, mert az ütőtömb előre mozgásakor már nincs dobforgatás, gyengébb lehet az elsütőrugó. Viszont a hengerpaláston futó ferde ÉS változó mélységű hornyok még a CNC-t is megizzasztják...

Majd teszteléskor kiderül hogy mennyire életképes.
16 lövetűben is várható lesz majd?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ok, ez így korrekt infó, köszönöm
Kojak írta: 2022.09.19. 17:59 Maradjunk annyiban, hogy a török fegyverek importja és a PKLV számára bérbe adott ingatlan (nem titok, közérdekű információ a PKLV honlapján) bevételeiből akkor is vígan eléldegélne, ha soha többé nem gyártana Keserű fegyvert. Nincs rászorulva, innentől ez tekinthető hobbinak is.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAO HD-21M "Bajraktár"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2022.09.19. 21:07 16 lövetűben is várható lesz majd?
Várható... várni akármire is lehet :-)

Először készüljön el és működjön a 8 lövetű protó. Még gyártásra érett terv sincs... pár műszaki részletet meg kell beszélnünk Bélabával, valamikor a héten.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.09.19. 16:18 (((De szerintem idén már sajnos nem jön össze gaz riasztokent, még egy terv model sem került nyilvánosságra, szeptember vége van lassan. Muzeálisként meg van több, jobb megoldás..)))
(duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Köszi, ez a mai nap jó híre! :)
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Nálad kell a vásárlási szándékot jelezni? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

TotoHU írta: 2022.09.19. 17:31 Szerintem nagyjából semmi közünk hozzá hogy ki miből mit finanszíroz és miből él .
Egyetertek, ez sajnos kulturalis jelenseg, hogy a masikkal (szomszeddal) tobbet foglalkozunk mint sajat magunkkal. Mind your own business, mondana az angol. Hobbi, nem hobbi, nyereseges vagy sem, ez csak a Keseru dolga. Van egy termek, amit ha jonak talalsz, megveszel.
Ha nem... hat itt jon a problema szerintem, hogy nincs konkurencia, nincs alternativa.
Tudom, hogy kicsi a piac, meg a szabalyzas, meg az anyagiak, de mindenkinek, a gyartonak is(!) elonyos ha van valaki akivel versenyezhet. (ez volt a pohar felig ures resze)

Felig tele: Oruljunk, hogy legalabb van egy magyar gyarto aki keszit gumilovedekes onvedelmi fegyvereket, buszkek vagyunk rajuk.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.09.20. 06:53 Köszi, ez a mai nap jó híre! :)
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Nálad kell a vásárlási szándékot jelezni? ;)
Nálam is lehet ;)

Ja és felkérést kaptam a HD 21-M duplagumis változatának a megrajzolására. Nem nagy dolog: hosszabb dob, hídlemez, vezérlő négyzetacél. Viszont az csak 7 lövetű lesz, a 8-as és 16-os dobok szűk furataiba duplagumit betölteni kb. lehetetlen, és kilőni se lenne biztonságos. Normál furatú 14-es dob meg senkinek se jutott eszébe (amúgy dögnehéz és ormótlan lenne).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 08:34 Nálam is lehet ;)
Rajzolj fel a listára kérlek! ;)
WildBear23
WildBear23
Screenshot_20220920-090100_Google.jpg (17.06 KiB) Megtekintve 18193 alkalommal
Thomaster írta: 2022.09.20. 08:34 Ja és felkérést kaptam a HD 21-M duplagumis változatának a megrajzolására. Nem nagy dolog: hosszabb dob, hídlemez, vezérlő négyzetacél. Viszont az csak 7 lövetű lesz, a 8-as és 16-os dobok szűk furataiba duplagumit betölteni kb. lehetetlen, és kilőni se lenne biztonságos. Normál furatú 14-es dob meg senkinek se jutott eszébe (amúgy dögnehéz és ormótlan lenne).
Waoh!
Kíváncsi vagyok rá, milyen lesz élőben! ;)
A HD-21M -nek egyre több és jobb változata lesz.

1.) Bajraktár HD-21M, 7 lövetű alap verzió (opcionálisan 8 lövetű dobbal)
2.) ÚjBajraktár HD-21M, 8 lövetű dobbal;
3.) SokBajRaktár HD-21M (16 és 8 lövetű dobbal)
4.) NagyBajRaktár HD-22M (alias Rubber Comet, 6x28mm)
5.) DuplaBajRaktár HD-21M² (egy lövés, két baj)

Főleg az utolsó kettővel lehet nagyon lőlapot rombolni.
Meg bármit. ;)

Ha ez mind kapható lesz, ilyen kamionnal viszik majd a kuf... viszonteladók. :D
Bajraktár házhozszállítás
Bajraktár házhozszállítás
kamion.jpg (28.29 KiB) Megtekintve 18193 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Ennél vevő barátabb, rugalmasabb cég nem is létezik!!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Örömteli hír;)! kettő darab .50-es gumi férjen bele a dobba, meg egy kicsi hely maradjon fölötte (ha esetleg mocorognának lövések közben, legyen hova kimozdulni ne akadjon el a dobforgatás)

Ha hazaérek betöltök egy sima dobba 2 darab .50est, és lemérem mennyit lóg ki.

A teszthez tudok biztosítani jóféle gumit, hogy a szórás is jó legyen:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2022.09.20. 10:53 Örömteli hír;)! kettő darab .50-es gumi férjen bele a dobba, meg egy kicsi hely maradjon fölötte (ha esetleg mocorognának lövések közben, legyen hova kimozdulni ne akadjon el a dobforgatás)

Ha hazaérek betöltök egy sima dobba 2 darab .50est, és lemérem mennyit lóg ki.

A teszthez tudok biztosítani jóféle gumit, hogy a szórás is jó legyen:)
+1
Kiváló ötlet!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1393
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Egy lövés, két halál :mrgreen:
Sapienti sat.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Thomaster írta: 2022.09.20. 08:34 Nálam is lehet ;)

Ja és felkérést kaptam a HD 21-M duplagumis változatának a megrajzolására. Nem nagy dolog: hosszabb dob, hídlemez, vezérlő négyzetacél. Viszont az csak 7 lövetű lesz, a 8-as és 16-os dobok szűk furataiba duplagumit betölteni kb. lehetetlen, és kilőni se lenne biztonságos. Normál furatú 14-es dob meg senkinek se jutott eszébe (amúgy dögnehéz és ormótlan lenne).
Ezt nevezem agilis termekfejlesztesnek, tegnap lett az otlet felvetve, mara mar tervezes alatt. Azert lassuk be, ez pelda erteku. A kis sorozatu manufakturalis gyartasnak megvannak az elonyei is.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.09.20. 10:53
Ha hazaérek betöltök egy sima dobba 2 darab .50est, és lemérem mennyit lóg ki.
jó lesz az 1 centis betoldás tokba, dobba (dobfuratba;)). 2 darab .50-es gumi betöltve a mostani nomrál dobba, a felső 7mm-t lóg ki, szóval elvileg 3mm hely még lesz felette ;) :)
IMG_8493.jpg
IMG_8493.jpg (121.61 KiB) Megtekintve 18052 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2022.09.20. 19:22 jó lesz az 1 centis betoldás tokba, dobba (dobfuratba;)). 2 darab .50-es gumi betöltve a mostani nomrál dobba, a felső 7mm-t lóg ki, szóval elvileg 3mm hely még lesz felette ;) :)

IMG_8493.jpg
Szerintem nem vette fel a dobfurat átmérőjét a felső gumilövedék, így ez hibás méret lesz. Ha felvette volna, akkor valószínűleg hosszabb lenne. Lásd:
Gumi.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2022.09.20. 19:33 Szerintem nem vette fel a dobfurat átmérőjét a felső gumilövedék, így ez hibás méret lesz. Ha felvette volna, akkor valószínűleg hosszabb lenne. Lásd:
Gumi.jpg
kicsit csalós a kép, lemértem az felső lövedék átmérőjét és 11m-re szűkült a 12,7-es lövedék (10,5es a kamra), de biztonság kedvéért most rácsekkoltam egy másik módszerrel is:

eredeti teljes dobhossz: 41,5mm
eredeti lövedékkamra hossz: 20mm
új lövedékkamra hossz: 30mm

1 darab .50-es lövedék dobba töltve 14,5mm-t hosszan tölti ki a lövedékkamrát (tolómérővel kiméregettem)

2 darab .50-es lövedék 29mm hosszú szakaszt fog kitölteni a dobfuratban, ami 30mm-es lesz szóval 1mm hely még lesz fölötte :D

szóval ez alapján is még elég a plusz 1 centi betoldás, de valakimég lecsekkolhatná, hogy ugyanezt látja-e .50-es gumival. ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2022.09.20. 19:52 kicsit csalós a kép, lemértem az felső lövedék átmérőjét és 11m-re szűkült a 12,7-es lövedék (10,5es a kamra), de biztonság kedvéért most rácsekkoltam egy másik módszerrel is:
Akkor nem szóltam, köszi! :)
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Éééén is szeretnék dublapitbullt :D Juhuu
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
tartalék dobot szerintem mindenki kér hozzá igaz? :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2022.09.20. 20:33 tartalék dobot szerintem mindenki kér hozzá igaz? :D
Mindenképpen!! :mrgreen:
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

vato írta: 2022.09.20. 10:53
Ha hazaérek betöltök egy sima dobba 2 darab .50est, és lemérem mennyit lóg ki.

A teszthez tudok biztosítani jóféle gumit, hogy a szórás is jó legyen:)
Milyen márkájú/típusú .50-es gumilövedékkel a legjobbak a tapasztalataid? Terveznék én is beszerezni Pitbullhoz.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.09.20. 19:22 jó lesz az 1 centis betoldás tokba, dobba (dobfuratba;)). 2 darab .50-es gumi betöltve a mostani nomrál dobba, a felső 7mm-t lóg ki, szóval elvileg 3mm hely még lesz felette ;) :)

IMG_8493.jpg
elvégre te javasoltad hogy legyen +1 centi ;) tanakodtunk hogy +5 mm vagy +8 (és akkor még nem volt divatban a 12,7-es gumi), erre te mondtad hogy ne milliméterezzünk, legyen 1 centi, és fotosoppoltál egy képet hogy az hogy nézne ki. És jól nézett ki :)
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 00:49 (duplabull)

Mai infó szerint protó alkatrészek a jövő hét végefelé lesznek, rozsdamentesből, sikeres teszt esetén kétszámjegyű (és nem 99) darab lesz a sorozat... mert ilyet csak néhány itteni ínyenc fog venni. Mindez még bőven az idén. Ár még nincs kalkulálva.
Basszus, most kaptam készhez a simplabull-t, immár a számomra véglegesnek tekintett ST verzióban. (Aluk már vannak/voltak eddig is.)
Ha még idén, viselésire alkalmas verzióban kijön a dupla, akkor legalább lehessen rá feliratkozni, hogy ne kelljen 200km-ről manőverezgetni! :D

:idea: Esetleg rátervezhetnél egy sínt (vagy rögzítő furatot) a cső alá, hogy ne kelljen utólag feltenni rá :mrgreen:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

omerta18 írta: 2022.09.20. 22:13 Basszus, most kaptam készhez a simplabull-t, immár a számomra véglegesnek tekintett ST verzióban. (Aluk már vannak/voltak eddig is.)
Ha még idén, viselésire alkalmas verzióban kijön a dupla, akkor legalább lehessen rá feliratkozni, hogy ne kelljen 200km-ről manőverezgetni! :D

:idea: Esetleg rátervezhetnél egy sínt (vagy rögzítő furatot) a cső alá, hogy ne kelljen utólag feltenni rá :mrgreen:
Bélabá azt tervezi, hogy a duplabullra a protó sikeres tesztelése után LESZ feliratkozás, már csak azért is, hogy hány darabot gyártsanak. És akkor lehet majd pótdobra is iratkozni, mert ma ez is téma volt. De ezt még csak magán telefonbeszélgetésben mondta.

A messziről feliratkozó fórumtársaknak meg természetesen segítek a postázásban (Foxpost előnyben).

Sín rögzítő furat: végülis, most már hogy tömör a csőköpeny, elfér. Meg még legyen méretben és formában odaillő, utólag felszerelhető sínecske is? 8-) (Az mondjuk a széria Pitbull 19-M-re is felszerelhető lenne.)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Tuning topikra kattints, nemrég írta valaki részletesen
Pitbull írta: 2022.09.20. 21:01 Milyen márkájú/típusú .50-es gumilövedékkel a legjobbak a tapasztalataid? Terveznék én is beszerezni Pitbullhoz.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 23:36 Bélabá azt tervezi, hogy a duplabullra a protó sikeres tesztelése után LESZ feliratkozás, már csak azért is, hogy hány darabot gyártsanak. És akkor lehet majd pótdobra is iratkozni, mert ma ez is téma volt. De ezt még csak magán telefonbeszélgetésben mondta.

A messziről feliratkozó fórumtársaknak meg természetesen segítek a postázásban (Foxpost előnyben).

Sín rögzítő furat: végülis, most már hogy tömör a csőköpeny, elfér. Meg még legyen méretben és formában odaillő, utólag felszerelhető sínecske is? 8-) (Az mondjuk a széria Pitbull 19-M-re is felszerelhető lenne.)
Profi!!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Thomaster írta: 2022.09.20. 23:36 Bélabá azt tervezi, hogy a duplabullra a protó sikeres tesztelése után LESZ feliratkozás, már csak azért is, hogy hány darabot gyártsanak. És akkor lehet majd pótdobra is iratkozni, mert ma ez is téma volt. De ezt még csak magán telefonbeszélgetésben mondta.

A messziről feliratkozó fórumtársaknak meg természetesen segítek a postázásban (Foxpost előnyben).

Sín rögzítő furat: végülis, most már hogy tömör a csőköpeny, elfér. Meg még legyen méretben és formában odaillő, utólag felszerelhető sínecske is? 8-) (Az mondjuk a széria Pitbull 19-M-re is felszerelhető lenne.)
Idejében szóljatok... :-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.20. 23:36 Bélabá azt tervezi, hogy a duplabullra a protó sikeres tesztelése után LESZ feliratkozás.....

protózási fázisba nem férne bele egy triplabull? Aztán ha nem lenne sorozatgyártva, akkor vevő lennék a protóra természetesen;)


lehet hogy nekem van ízlésficamom de tetszik, ez hasonlít legjobban a taurus dzsudzsra ;) kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne! 18 lövetű, többet tudna kapacitásban mint a glockom :D 1 lövéssel triplázás ;)

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!

triple_bull.jpg
triple_bull.jpg (58.13 KiB) Megtekintve 17803 alkalommal
dzsudzs.jpg
dzsudzs.jpg (19.57 KiB) Megtekintve 17803 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TGS »

+1
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2022.09.21. 09:30 protózási fázisba nem férne bele egy triplabull? Aztán ha nem lenne sorozatgyártva, akkor vevő lennék a protóra természetesen;)


lehet hogy nekem van ízlésficamom de tetszik, ez hasonlít legjobban a taurus dzsudzsra ;) kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne! 18 lövetű, többet tudna kapacitásban mint a glockom :D 1 lövéssel triplázás ;)

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!


triple_bull.jpg

dzsudzs.jpg
Ne izgassátok már fel szegény főmérnök urat... :D
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Faja »

vato írta: 2022.09.21. 09:30 protózási fázisba nem férne bele egy triplabull? Aztán ha nem lenne sorozatgyártva, akkor vevő lennék a protóra természetesen;)


lehet hogy nekem van ízlésficamom de tetszik, ez hasonlít legjobban a taurus dzsudzsra ;) kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne! 18 lövetű, többet tudna kapacitásban mint a glockom :D 1 lövéssel triplázás ;)
triple_bull.jpg
A dzsudzs nekem is nagy szerelem. Ha esetleg két lepattanó triplabull protó is lenne, akkor a másodikra én beneveznék! :D
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5858
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2022.09.21. 09:30 protózási fázisba nem férne bele egy triplabull? Aztán ha nem lenne sorozatgyártva, akkor vevő lennék a protóra természetesen;)


lehet hogy nekem van ízlésficamom de tetszik, ez hasonlít legjobban a taurus dzsudzsra ;) kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne! 18 lövetű, többet tudna kapacitásban mint a glockom :D 1 lövéssel triplázás ;)

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!


triple_bull.jpg

dzsudzs.jpg
Omertába meg...
s-l400(1).jpg
s-l400(1).jpg (17.76 KiB) Megtekintve 17752 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2022.09.21. 12:29 Omertába meg...

s-l400(1).jpg
részletes eredmények itt;)
https://youtu.be/3LXAWqRif-s?t=130
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

120 pénz lesz a Revenge-21M.
380RBlanc ( GECO ) / 18 mm puha gumilövedék, 135-150 J.
Revenge-21M
Revenge-21M
Revenge-21-M.jpg (41.53 KiB) Megtekintve 17753 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Kicsit huzzatok már szánkón.... Mert végképp elvesztettem a fonalat... A pitbull 19m sima egylövetű :D az alu és rozsdamentes van igaz? Legfeljebb a felület kezelés más és más...
Vagy ebből is van 21m tipusjelzés?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kontrolle13 2022.09.21. 15:22-kor.
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.09.21. 15:19 Kicsit huzzatok már szánkón.... Mert végképp elvesztettem a fonalat... A pitbull (tán19m?) sima egylövetű :D az alu és rozsdamentes van igaz? Legfeljebb a felület kezelés más és más...
Igen!

Pitbull-19M:
- polír alu
- fekete elox alu
- polír rozsdamentes
- matt rozsdamentes
- folyamatban: melegbarnított szénacél
- folyamatban: Duplabull(R) (Pitbull-19M Competition) hosszított verzió, rozsdamentes (mattított?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 15:21 Igen!

Pitbull-19M:
- polír alu
- fekete elox alu
- polír rozsdamentes
- matt rozsdamentes
- folyamatban: melegbarnított szénacél
- folyamatban: Duplabull(R) (Pitbull-19M Competition) hosszított verzió, rozsdamentes (mattított?)

Köszi! Tartóságba, ha van akkor inkább rozsdamentes? Vagy szénacél? Vagy tökmindegy jó az alu is?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.09.21. 15:24 Köszi! Tartóságba, ha van akkor inkább rozsdamentes? Vagy szénacél? Vagy tökmindegy jó az alu is?
Mindennapi viselésre, és időnkénti gyakorlásra tökéletes az alu változat.
Könnyű, a kopásnak kitett részei (pl. dob forgatókoszorú) acélból vannak.
Én is ilyet hordok, és több százat lőttem már vele hiba nélkül. Nekem a polír változat van, a fekete elox változat felületének tartósságát nem ismerem. (Valaki?)
Az acél változatot a következő esetekben javaslom:
- Ha rendszeresen, sokat akarsz lőni vele;
- Ha tuningolni szeretnéd (ld. tuning topik :-)
- Ha szeretnél egy elnyűhetetlen, örök darabot. :-)

A matt rozsdamentesből volt a Mintaboltban a héten egy adag (50-60db körül?), de keddre elfogyott.
Gondolom, kereskedők is vittek, legalábbis a Combatnál biztosan láttam (50e Ft körüli felárral).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 15:34 Mindennapi viselésre, és időnkénti gyakorlásra tökéletes az alu változat.
Könnyű, a kopásnak kitett részei (pl. dob forgatókoszorú) acélból vannak.
Én is ilyet hordok, és több százat lőttem már vele hiba nélkül. Nekem a polír változat van, a fekete elox változat felületének tartósságát nem ismerem. (Valaki?)
Az acél változatot a következő esetekben javaslom:
- Ha rendszeresen, sokat akarsz lőni vele;
- Ha tuningolni szeretnéd (ld. tuning topik :-)
- Ha szeretnél egy elnyűhetetlen, örök darabot. :-)

A matt rozsdamentesből volt a Mintaboltban a héten egy adag (50-60db körül?), de keddre elfogyott.
Gondolom, kereskedők is vittek, legalábbis a Combatnál biztosan láttam (50e Ft körüli felárral).
Őszintén az első és a harmadik, a tuning csak hab a tortán lenne, ha lenne :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 15:34 Én is ilyet hordok, és több százat lőttem már vele hiba nélkül. Nekem a polír változat van, a fekete elox változat felületének tartósságát nem ismerem. (Valaki?)
Én ismerem. :)

Ez 100-150 lövés eredménye 9mm Geco Nitro riasztóval, kb. fele Kaucsuk profi gumival, másik fele Tömítésgyárival.
EloxFirewall.jpg
Kívül máshol nincs nyoma felületi kopásnak, de nem is hordom magammal. Ha napi szinten tokban reszelődne az oldalamon, a sarkokon már szerintem látszódna némi kopás.

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

A szenacel valtozatnak van racionalis elonye az inoxszal szemben vagy csak just for fun?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

numizmata írta: 2022.09.21. 16:07 A szenacel valtozatnak van racionalis elonye az inoxszal szemben vagy csak just for fun?
Just for fun. :)
Amikor indult a Pitbull projekt, akkor a gyártó cég főmérnöke megszavaztatta a fórumtagságot a részletekről; dob könnyítés alakja, csőhossz, stb. Ott került szóba az anyag.
Az alu lett az első, mert racionálisan az a legjobban hordható.
A rozsdamentes acél már gyűjtői kategória, plusz tuningolható (néhányak szerint túlságosan is), meg szubjektíven jó érzés egy rozsdamentes acél fegyver. :-)
A szénacél azért érdekes, mert polírozva szép a melegbarnított felület. De szerintem gyűjteményi darab lesz belőle, kevesen fogják hordani.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: triplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hú, én pont szért nem izgultam be, mert amikor ezek a szörnyedvény Judge meg egyebek megjelentek, majd' kifolyt a szemem :D Kinek a pap, kinek a paplan
vato írta: 2022.09.21. 09:30 protózási fázisba nem férne bele egy triplabull? Aztán ha nem lenne sorozatgyártva, akkor vevő lennék a protóra természetesen;)


lehet hogy nekem van ízlésficamom de tetszik, ez hasonlít legjobban a taurus dzsudzsra ;) kb. +2cm toldás a normál pitbull-hoz képest a tokba és a dobba, és így 3 darab 12-es gumi elférne benne! 18 lövetű, többet tudna kapacitásban mint a glockom :D 1 lövéssel triplázás ;)

(még így is rövidebb, kisebb lenne mint egy alfa g030)

sima Geco riasztóval kb. 40-50 Joule x 3 torkolati energiára saccolnám, ami ingencsak jó lehet még!


triple_bull.jpg

dzsudzs.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 980
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem aprózták el az árát így a "tiltás" előtti hajrában, jól csinálják, kinyílt a csipa. Nem, nem olcsó, meg ahhoz képest sem éri meg, mielőtt írnád :) Szerintem, persze
WildBear23 írta: 2022.09.21. 13:07 120 pénz lesz a Revenge-21M.
380RBlanc ( GECO ) / 18 mm puha gumilövedék, 135-150 J.

Revenge-21-M.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.09.21. 17:19 Nem aprózták el az árát így a "tiltás" előtti hajrában, jól csinálják, kinyílt a csipa. Nem, nem olcsó, meg ahhoz képest sem éri meg, mielőtt írnád :) Szerintem, persze
Minden alaposan megdrágult, nem csak a fegyver. Ma voltam a közértben (medvetalpért és macskanyelvért) , hát elképedtem.
Ha a Művekben 120 a Revenge-21M, mennyi lesz a kereskedőknél? 160?
Mondjuk még így 160-ért is olcsóbb, mint az Alfa, a teljesítménye pedig a duplája.
Sok fegyver lesz most, amik tetszenek, töröm a fejem, hogy melyiket vegyem.. Szénacél Pitbull, Duplabull, ezek mindenképp, de a most pl. lesz 16 lövetű Bajraktár is.. ajajaj..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 13:07 120 pénz lesz a Revenge-21M.
380RBlanc ( GECO ) / 18 mm puha gumilövedék, 135-150 J.

Revenge-21-M.jpg
PAK dob is készül az új Revenge-hez, mint ahogy az alu Pitbullhoz is készült?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Faja írta: 2022.09.21. 15:57 Én ismerem. :)

Ez 100-150 lövés eredménye 9mm Geco Nitro riasztóval, kb. fele Kaucsuk profi gumival, másik fele Tömítésgyárival.
EloxFirewall.jpg

Kívül máshol nincs nyoma felületi kopásnak, de nem is hordom magammal. Ha napi szinten tokban reszelődne az oldalamon, a sarkokon már szerintem látszódna némi kopás.

Faja
Látszana. (Bocs.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Route.66 írta: 2022.09.21. 18:50 PAK dob is készül az új Revenge-hez, mint ahogy az alu Pitbullhoz is készült?
Nem tudom, én is csak a Művek nyilvános Facebook profilját nézem, ott nem írta Béla bá.
Szerintem a Revengéhez felesleges a PAK dob, mert 5 lövetű gázpisztolynak kicsit nagy.
Ha gázra töltve szeretném hordani, akkor a riasztópatron elé betöltenék egy teáskanál kapszaicin port. ;)

Duplabull dob:
Duplabull dob
Duplabull dob
FB_IMG_1663780679865.jpg (33.91 KiB) Megtekintve 17600 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 19:21
Duplabull dob:
FB_IMG_1663780679865.jpg

Gyönyörű;)👌
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

montecarlo írta: 2022.09.21. 00:41 Tuning topikra kattints, nemrég írta valaki részletesen
Köszönöm!
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

Thomaster írta: 2022.09.20. 23:36 Sín rögzítő furat: végülis, most már hogy tömör a csőköpeny, elfér. Meg még legyen méretben és formában odaillő, utólag felszerelhető sínecske is? 8-) (Az mondjuk a széria Pitbull 19-M-re is felszerelhető lenne.)
Simán vevő lennék mindkettőre, de ha van furat, akkor sínt tudok készíteni, vagy nyomtatni, de furkálni nem szívesen furkálnék!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a toltenyurok kozti bemarasnak van funkcioja vagy csak dizajn?
WildBear23 írta: 2022.09.21. 19:21
Duplabull dob:
FB_IMG_1663780679865.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.09.22. 07:30 a toltenyurok kozti bemarasnak van funkcioja vagy csak dizajn?
Könnyítés és esztétikum.
Emélkszel, anno szavaztunk róla, hogy legyen-e ilyen kikönnyítés, vagy sima tömör henger legyen-e.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem kovettem figyelemmel az esemenyeket, nem remlik a szavazas.
viszont "teli" dobbal szerintem jobban nezne ki, abbol lehet hogy vennek is :roll:
WildBear23 írta: 2022.09.22. 08:11 Könnyítés és esztétikum.
Emélkszel, anno szavaztunk róla, hogy legyen-e ilyen kikönnyítés, vagy sima tömör henger legyen-e.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Ha mar amugy is kisszerias egyedi igenyek kielegitesere gyartott Keseru kiralytigris keszul, lehetne benne fenygyujtos iranyzek vagy legalabb az opcio hogy beletegye a felhasznalo.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thomaster írta: 2022.09.20. 23:36
Sín rögzítő furat: végülis, most már hogy tömör a csőköpeny, elfér. Meg még legyen méretben és formában odaillő, utólag felszerelhető sínecske is? 8-) (Az mondjuk a széria Pitbull 19-M-re is felszerelhető lenne.)
Nekem ez kevésbé tetszene. Esetleg választható opcióként, de alapból inkább furat nélkül.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.09.22. 08:21 nem kovettem figyelemmel az esemenyeket, nem remlik a szavazas.
viszont "teli" dobbal szerintem jobban nezne ki, abbol lehet hogy vennek is :roll:
Három lehetőség közül lehetett választani:
-tömör dob, könnyítés nélkül;
-a könnyítő bemarás vége rádiuszos legyen;
-a könnyító bemarás vége kúpos ("hegyes") legyen.
A harmadik nyert, ezért lett ilyen a Pitbull.

Én a tömör dobnak nem látom előnyét, viszont nehezebb a fegyver, és elsütéskor is nehezebb bepörgetni (a dobforgatónak elindítani, majd a dobrekesztőnek megállítani).
De ha sima palástú hengerből indulnak ki, lehet hogy megkérheted a gyártót, hogy a Tiéden nem kellenek ezek a kikönnyítések. ;)
numizmata írta: 2022.09.22. 08:29 Ha mar amugy is kisszerias egyedi igenyek kielegitesere gyartott Keseru kiralytigris keszul, lehetne benne fenygyujtos iranyzek vagy legalabb az opcio hogy beletegye a felhasznalo.
Ez jó ötlet!
Nem tudom hogy műszakilag mekkora feladat (Thomaster?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.09.22. 08:21 nem kovettem figyelemmel az esemenyeket, nem remlik a szavazas.
viszont "teli" dobbal szerintem jobban nezne ki, abbol lehet hogy vennek is :roll:
Követsz valamit, pl. az eseményeket. Figyelemmel viszont kísérsz. (Bocs.)

Amúgy szerintem ha a funkciónak nem tesz rosszat, a súlynak viszont éppen jót, akkor már az esztétika is szóba jöhet: nekem így jobban tetszik, mint sima hengerrel.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Visel valaki Revenge21-et? Meretben ez nem tul nagy? Tapasztalatokat szeretnek olyanoktol akiknek van osszehasonlitasi alapjuk a putbull21 es/vagy alfa viselesehez kepest. Aki visel R21-et, milyen tokot hasznal?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mzoli írta: 2022.09.22. 15:51 Visel valaki Revenge21-et? Meretben ez nem tul nagy? Tapasztalatokat szeretnek olyanoktol akiknek van osszehasonlitasi alapjuk a putbull21 es/vagy alfa viselesehez kepest. Aki visel R21-et, milyen tokot hasznal?
R21-et szerintem senki, Revenge 14M-et én viseltem évekig (meg még sokan) . Teljesen hordható méret, bár azért kell hozzá némi elszántság.
A súlyával, hosszával nincs gond, a dob szélessége a szűk keresztmetszet.
A Revenge 21M ugyanolyan széles, bár áramvonalasabb, kompaktabb fegyver.
Én belsó tokban viseltem, külsőben kényelmesebb lehet.
A Pitbull-19M-et nyilván kényelmesebb viselni, mert keskenyebb. Az Alfa méretben hasonló a Pitbull-19M-hez, de jóval nehezebb, inkább az acél P19M-hez hasonlít. Gond nélkül viselhetők ezek is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Mzoli írta: 2022.09.22. 15:51 Visel valaki Revenge21-et? Meretben ez nem tul nagy? Tapasztalatokat szeretnek olyanoktol akiknek van osszehasonlitasi alapjuk a putbull21 es/vagy alfa viselesehez kepest. Aki visel R21-et, milyen tokot hasznal?
Van pitbull 21? Az mi?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi, ez mar igy marad, legkozelebb majd nem irok ilyeneket
AndyA írta: 2022.09.22. 10:33 Követsz valamit, pl. az eseményeket. Figyelemmel viszont kísérsz. (Bocs.)
ingyom bingyom tálib-e?
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

numizmata írta: 2022.09.22. 16:58 Van pitbull 21? Az mi?
Elnezest pitbull 19, eliras.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.21. 19:36Gyönyörű;)👌
50mm lett a dob hossza.
Elfér bele 2db 12mm-es gumi, és még marad 2 mm.
A Te mérésed szerint is belemegy akkor 2db 12,7-es?
Duplabull dob
Duplabull dob
FB_IMG_1663939969918.jpg (39.1 KiB) Megtekintve 16747 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 15:34 50mm lett a dob hossza.
Elfér bele 2db 12mm-es gumi, és még marad 2 mm.
A Te mérésed szerint is belemegy akkor 2db 12,7-es?
FB_IMG_1663939969918.jpg
Szerintem Nem:/

50mm es dob vs eredeti 41,5mm , 8,5 mm a difi. 10mmert javasoltunk, azzal az .50esből 2 beleférne és még maradna 1mm szerintem, de raszamolnal te is? Illetve jo lenne beleprobalni .50est.
vato írta: 2022.09.20. 19:52 kicsit csalós a kép, lemértem az felső lövedék átmérőjét és 11m-re szűkült a 12,7-es lövedék (10,5es a kamra), de biztonság kedvéért most rácsekkoltam egy másik módszerrel is:

eredeti teljes dobhossz: 41,5mm
eredeti lövedékkamra hossz: 20mm
új lövedékkamra hossz: 30mm

1 darab .50-es lövedék dobba töltve 14,5mm-t hosszan tölti ki a lövedékkamrát (tolómérővel kiméregettem)

2 darab .50-es lövedék 29mm hosszú szakaszt fog kitölteni a dobfuratban, ami 30mm-es lesz szóval 1mm hely még lesz fölötte :D

szóval ez alapján is még elég a plusz 1 centi betoldás, de valakimég lecsekkolhatná, hogy ugyanezt látja-e .50-es gumival. ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

HD-21M, HD-22M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az első benyomások a HD-22M "sok-Bajraktár"-ról (a HD-21M Bajraktár 16 lövetű verziója)

- tök ugyanolyan, mint HD-21M, de két dobtengely-hüvely van ráhegesztve
- az elülső markolatot tartó tömb fordítva van felhegesztve, így az elülső markolat előrefelé áll
- tökéletesen működik a 16-os, 8-as, és 7-es dobbal is
- a Faja-féle előagy nem jó rá. :( Beveri az ember a csuklóját a dob szélébe
- a gyári elülső markolattal kényelmes a használata.
- egyáltalán nem ormótlan rá a 16-os dob. Sőt, pár perc után a 8as dob tünik a fegyver méretéhez képest aránytalanul kicsinek! A 16os dob egyébként kisebb átmérőjű, vastagságú, és súlyú, mint a PPS gpi csigatárja.

Lőtéren még nem próbáltam, csak "szárazon".
20220923_154330.jpg
20220923_154154.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.09.23. 15:48 Szerintem Nem:/

50mm es dob vs eredeti 41,5mm , 8,5 mm a difi. 10mmert javasoltunk, azzal az .50esből 2 beleférne és még maradna 1mm szerintem, de raszamolnal te is? Illetve jo lenne beleprobalni .50est.
De lehet hogy a lövedékkamra mélyebbre van fúrva és úgy belemegy a 2 db .50es vagdosas nelkul, nem tudom

De a 15ös puha jó lesz bele👊 És lesz hely fölötte bőven;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: HD-21M, HD-22M

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 15:54 Az első benyomások a HD-22M "sok-Bajraktár"-ról (a HD-21M Bajraktár 16 lövetű verziója)

- tök ugyanolyan, mint HD-21M, de két dobtengely-hüvely van ráhegesztve
- az elülső markolatot tartó tömb fordítva van felhegesztve, így az elülső markolat előrefelé áll
- tökéletesen működik a 16-os, 8-as, és 7-es dobbal is
- a Faja-féle előagy nem jó rá. :( Beveri az ember a csuklóját a dob szélébe
- a gyári elülső markolattal kényelmes a használata.
- egyáltalán nem ormótlan rá a 16-os dob. Sőt, pár perc után a 8as dob tünik a fegyver méretéhez képest aránytalanul kicsinek! A 16os dob egyébként kisebb átmérőjű, vastagságú, és súlyú, mint a PPS gpi csigatárja.

Lőtéren még nem próbáltam, csak "szárazon".

20220923_154330.jpg20220923_154154.jpg
a cső feletti hegesztések is szebbek és masszívabbnak néznek ki;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.23. 15:48 Szerintem Nem:/

50mm es dob vs eredeti 41,5mm , 8,5 mm a difi. 10mmert javasoltunk, azzal az .50esből 2 beleférne és még maradna 1mm szerintem, de raszamolnal te is? Illetve jo lenne beleprobalni .50est.
Megmértem én is:
Teljes dobhossz: 41,5mm
Dobfurat mélysége: 20,0mm
Egy db .50es gumi betöltve, marad felette 5,5mm
Tehát egy guminak kell: 14,5mm
Két -"- : 29mm
Tehát a teljes hossz 41,5 + 9 = 50,5mm kell hogy legyen, plusz 1mm jó lenne ha maradna.
Tehát vagy a dob legyen 10mm-el hosszabb (azaz 51,5mm), vagy 50mm-es dobnál a szűkítés magassága a mostani 3,5 helyett 2mm.
Ez a második működne?
Főmérnök úr?

Ha minden marad így ahogy van, akkor egy 12mm-es, és egy 12,7-es gumi fér bele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 18:26 Megmértem én is:
Teljes dobhossz: 41,5mm
Dobfurat mélysége: 20,0mm
Egy db .50es gumi betöltve, marad felette 5,5mm
Tehát egy guminak kell: 14,5mm
Két -"- : 29mm
Tehát a teljes hossz 41,5 + 9 = 50,5mm kell hogy legyen, plusz 1mm jó lenne ha maradna.
Tehát vagy a dob legyen 10mm-el hosszabb (azaz 51,5mm), vagy 50mm-es dobnál a szűkítés magassága a mostani 3,5 helyett 2mm.
Ez a második működne?
Főmérnök úr?

Ha minden marad így ahogy van, akkor egy 12mm-es, és egy 12,7-es gumi fér bele.
Én csak most olvastam a facebookot és szétdurrant a fejem.

Kérdés hogy a "teljes dobhossz" az forgatócsillaggal vagy anélkül lenne 50 mm? Mert a mostani dobhossz forgatócsillag nélkül 41,5, azzal együtt 44,2. És ha a 44,2 lenne 50, abba biztosan nem fér el a 2x12,7. Ha a 41,5 lenne 50, akkor határeset, de nagyon.

De az volt a kérés, hogy eredeti dobhossz plusz 10 mm. Mi a bánatért kell máskép csinálni??? Főleg úgy, hogy senkit se kérdeznek meg. Ma voltam Bélabánál más ügyben, erről egy kurva szót nem szólt.

Minden potenciális vásárlót tiltakozásra szólítok fel. Jelezzük itt is és a facebookon is, hogy ha nem fér bele a 2x12,7 gumi, akkor nem is kell a duplabull.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.23. 21:45 Én csak most olvastam a facebookot és szétdurrant a fejem.

Kérdés hogy a "teljes dobhossz" az forgatócsillaggal vagy anélkül lenne 50 mm? Mert a mostani dobhossz forgatócsillag nélkül 41,5, azzal együtt 44,2. És ha a 44,2 lenne 50, abba biztosan nem fér el a 2x12,7. Ha a 41,5 lenne 50, akkor határeset, de nagyon.

De az volt a kérés, hogy eredeti dobhossz plusz 10 mm. Mi a bánatért kell máskép csinálni??? Főleg úgy, hogy senkit se kérdeznek meg. Ma voltam Bélabánál más ügyben, erről egy kurva szót nem szólt.

Minden potenciális vásárlót tiltakozásra szólítok fel. Jelezzük itt is és a facebookon is, hogy ha nem fér bele a 2x12,7 gumi, akkor nem is kell a duplabull.
Szerintem maradhat ez az 50mm-es tervezett dobhossz, a dobfuratot 1,5mm-el mélyebbre fúrva!
Mi a veleményed?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 21:51 Szerintem maradhat ez az 50mm-es tervezett dobhossz, a dobfuratot 1,5mm-el mélyebbre fúrva!
Mi a veleményed?
Ha van benne annyi tartalék... a rajzon nincs, de lehet hogy nem úgy gyártják.

Lényeg hogy férjen el a 2x12,7. Lehetőleg ne éppencsakhogy, mert előfordul hogy lövéskor a szomszédos gumi előremozdul.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.23. 22:00 Ha van benne annyi tartalék... a rajzon nincs, de lehet hogy nem úgy gyártják.

Lényeg hogy férjen el a 2x12,7. Lehetőleg ne éppencsakhogy, mert előfordul hogy lövéskor a szomszédos gumi előremozdul.
Én 3,5mm-nek mértem a szűkítés hosszát, abból lejöhet 1,5, nem?
Vagy a kúposság miatt a töltényűr tengelyéhez közel már túl vékony lenne?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 22:26 Én 3,5mm-nek mértem a szűkítés hosszát, abból lejöhet 1,5, nem?
Vagy a kúposság miatt a töltényűr tengelyéhez közel már túl vékony lenne?
Igen... de lehet hogy a kúposságot el kéne hagyni.

Én még a régi szokás szerint, a fúrók 118 fokos kúpos végével rajzoltam az összes furatot. Aztán nemrég néztem a saját Onesta 20-M-em dobfuratait... lehet hogy a CNC gépeken az ujjmarót preferálják, mert a dobfuratok szélén volt egy lapos perem. Tehát lefúrtak adott mélységre ujjmaróval, majd megpróbálták az alján kifaragni a 118 fokos kúpot, de kicsit sekélyebbre sikerült, maradt egy kis lapos perem.

Az a baj, máskor is, hogy én nem találkozok a CNC-ssel, nem egyeztetjük a terveket, hogy mik azok a részletek, amiket a könnyebb megmunkálás érdekében másképp kéne csinálni. Próbálom kitalálni hogy hogyan lenne neki is jó meg a konstrukciónak is, de biztos sok mindenre nem gondolok.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.23. 21:45 ... eredeti dobhossz plusz 10 mm.
+1

soha nem akartam ennyire még plusz 10mm-t :lol:
igen jó lenne, ha nem utólag kellene dobot mélyíttetni fegyvermesterrel, hogy kényelmesen elférjen benne a 2db 12.7mm-es golyó.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Ezek utan a fenygyujtos iranyzek lehetosege nem tunik tul realisnak :(
Aut inveniam viam, aut faciam!
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Thomaster írta: 2022.09.23. 21:45 Én csak most olvastam a facebookot és szétdurrant a fejem.

Kérdés hogy a "teljes dobhossz" az forgatócsillaggal vagy anélkül lenne 50 mm? Mert a mostani dobhossz forgatócsillag nélkül 41,5, azzal együtt 44,2. És ha a 44,2 lenne 50, abba biztosan nem fér el a 2x12,7. Ha a 41,5 lenne 50, akkor határeset, de nagyon.

De az volt a kérés, hogy eredeti dobhossz plusz 10 mm. Mi a bánatért kell máskép csinálni??? Főleg úgy, hogy senkit se kérdeznek meg. Ma voltam Bélabánál más ügyben, erről egy kurva szót nem szólt.

Minden potenciális vásárlót tiltakozásra szólítok fel. Jelezzük itt is és a facebookon is, hogy ha nem fér bele a 2x12,7 gumi, akkor nem is kell a duplabull.

Nekem, alap feltétel a 2x12,7, egyébként semmi értelme számomra.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Thomaster írta: 2022.09.23. 21:45 Én csak most olvastam a facebookot és szétdurrant a fejem.


Minden potenciális vásárlót tiltakozásra szólítok fel. Jelezzük itt is és a facebookon is, hogy ha nem fér bele a 2x12,7 gumi, akkor nem is kell a duplabull.
Nehogy ezek után ne keljen bemenni dolgozni :D
Bélabá berág oszt vagy semmi nemlesz, vagy triplabúl lesz belőle :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Duplabull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Valaki lécci vigyen be a Művekbe Bélabának min. 2 db 12,7-es gumit, hogy belepróbálják a duplabull dobba! Lehet szombat-vasárnap is, portás van, le kell adni egy zacskóban Keserű Béla részére.


Egyszerűen nem megy át az üzenet, hogy 10 MM-REL HOSSZABB LEGYEN MINT A GYÁRI.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Duplabull

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.24. 13:29 SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Valaki lécci vigyen be a Művekbe Bélabának min. 2 db 12,7-es gumit, hogy belepróbálják a duplabull dobba! Lehet szombat-vasárnap is, portás van, le kell adni egy zacskóban Keserű Béla részére.


Egyszerűen nem megy át az üzenet, hogy 10 MM-REL HOSSZABB LEGYEN MINT A GYÁRI.
töltő is kell hozzá gondolom? viszek be ma délután;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2133
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Duplabull

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.09.24. 13:58 töltő is kell hozzá gondolom? viszek be ma délután;)
Töltő az van, gyártottak hozzá... mondjuk nem tudom hogy a 12,7 belefér-e... amit árulnak töltőt, az is nagyon gondosan van méretezve: a 12,7 nem fér bele, az alja meg csak Pitbullhoz jó, Alfához véletlenül se :) Inkább vigyél.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Megoldódott a gumi bevitele? Ha valamiert nem, en is tudok bevinni.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

numizmata írta: 2022.09.24. 17:31 Megoldódott a gumi bevitele? Ha valamiert nem, en is tudok bevinni.
igen, vittem be gumit, töltőt, illetve váltottam pár szót Keserű Úrral. Megtudtam hogy a lenti képen a baloldali az 55mm-es a jobb oldali az 50 mm-es.

Ugye én 51.5mm-et számoltam a dupla 12,7-hez (30mm-es lövedékkamra hossz) úgy maradna 1mm a golyó felett, esetleges kimozdulás esetén ne legyen dobakadás. De jobban belegondolva az 55mm-es egy igen jó méret lenne, mert ott lenne 4.5mm tartalék esetleges kimozdulásra, valljuk be az 1mm nem sokat ér, tapasztalatom szerint (sokat kísérleteztem csonkolt dupla 12-es gumikkal a sima pitbullból) ha kimozdult a felső lövedék akkor az 2-3 mm-t simán előre jött. Így kényelmesen elférne benne a
- dupla 12,7-es
- vagy 15-ös
- vagy akár egy 14 -es és egy 12,7-es.

És több szilikonzsír a tetejére;) szóval részemről 55mm-es.
IMG_8510.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

vato írta: 2022.09.24. 18:03 igen, vittem be gumit, töltőt, illetve váltottam pár szót Keserű Úrral. Megtudtam hogy a lenti képen a baloldali az 55mm-es a jobb oldali az 50 mm-es.

Ugye én 51.5mm-et számoltam a dupla 12,7-hez (30mm-es lövedékkamra hossz) úgy maradna 1mm a golyó felett, esetleges kimozdulás esetén ne legyen dobakadás. De jobban belegondolva az 55mm-es egy igen jó méret lenne, mert ott lenne 4.5mm tartalék esetleges kimozdulásra, valljuk be az 1mm nem sokat ér, tapasztalatom szerint (sokat kísérleteztem csonkolt dupla 12-es gumikkal a sima pitbullból) ha kimozdult a felső lövedék akkor az 2-3 mm-t simán előre jött. Így kényelmesen elférne benne a
- dupla 12,7-es
- vagy 15-ös
- vagy akár egy 14 -es és egy 12,7-es.

És több szilikonzsír a tetejére;) szóval részemről 55mm-es.

IMG_8510.JPG
sőt, még lehetne tenni hozzá pár millimétert és akkor már triplagumis is lehetne!!!!4! :D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

mlaca írta: 2022.09.24. 18:15 sőt, még lehetne tenni hozzá pár millimétert és akkor már triplagumis is lehetne!!!!4! :D
a tripla .50-es 65mm-es dobhossznál van koppon, legyen még tartaléka gumi felett az már majdnem 70mm-es dob, illetve ott már a dob súlya is még radikálisabban megnövekszik<<<-- nagyobb terhelés a dobrekesztőre, dobléptetőre ..

nagyon jóó lesz ez a dupla , 55mm-es dobbal szerintem ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.24. 18:03 igen, vittem be gumit, töltőt, illetve váltottam pár szót Keserű Úrral. Megtudtam hogy a lenti képen a baloldali az 55mm-es a jobb oldali az 50 mm-es.

És több szilikonzsír a tetejére;) szóval részemről 55mm-es.
Én is az 55-ösre szavaznék!

Kiderült, hogy ki szabotált az 50mm-es dobbal? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.24. 18:25 Én is az 55-ösre szavaznék!

Kiderült, hogy ki szabotált az 50mm-es dobbal? ;)
valami ilyennek képzelem el arányaiban, kíváncsi leszek milyen lesz összetéve ;) 3 ujjas pitbull markolat passzolni fog a hosszabb dobhoz! :)
governor.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Lezárt