Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.13. 08:45 A "muszáj" dolgokat nyilván senki nem intézi olyan lelkesen, mint a kellemes témákat (mint pl fegyvertervezés. :)

Gondolom Te is szivesebben szűröd le a reggeli teádat, mint hogy elmenj vastagbél-szűrésre.
Pedig 40 felett ajánlott lenne. ;)

:lol: :lol:

Legközelebb a fiam Nerf puskájával nevezek, csak nehogy megvágjanak hogy alacsony a power factora :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Gumis sportlövészet-sportfegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az ötlet kifejezetten jó, de gázgumissal. Muzeális is használható sportlövészetre, ott viszont jelen szabályok között (amit fekaporos társaságra írtak)

- sportegyesületi tagság
- egészségi alkalmasság igazolása
- muzeális fegyver sportlövészeti célú használatához szükséges vizsga

szükséges. Mivel a gázgumisok idén decemberig játszanak, én vigyáznék rájuk és nem koptatnám őket rottyra sportlövészettel. :-)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Gumis sportfegyver körkérdés

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

vato írta: 2022.09.12. 21:16 szerintem.. ;)

szem előtt kellene tartani, hogy még hordható, rejthető maradjon a fegyver, elvégre SAS versenynél mindig rejtésből indulnak a pályák, alapvetően önvédelmi szituációkat kell megoldani.

én maradnék a pitbullnál mivel a kitapasztalt .50-es kaliber eléggé ideálisnak tűnik ebből a jelenlegi rövid csőből is. Valamint 6 lövetűsége előny a revenggel szemben. Vannak 12 lövetű pályák oda az 5 lövetű revenge kevés. a jelenlegi pitbull dobforgatása is versenyérett, megbízható;)

ha sima lesz a csöve az még javít rajta, és én egy inchel növelném meg, így még önvédelemre is horható marad szerintem és a pontosságot nagyban javítja (meg a torkolati energiát is természetesen)

és tennék rá egy DA/SA kakast is, a messzebbi lövéseknél akár jól jöhet, és ezt úgy tenném rá, hogy le lehessen csavarozni a nyúlványt, ha valaki úgy szeretné

erre gondoltam:

taurus hammer off.jpgtaurus hammer on.jpg

Első irányzék lehetne fénygyűjtős, hátsó szerintem nem fontos hogy változzon

valami ilyennek képzelném a long (3 inch) verziót:
3col_short.jpg



DE ha már álmodozunk akkor nekem egy dupla long verzió lenne az álom;) ennél ugye lehet hogy még dobot sem kell cserélni egy 12 lövetű pályán ;)

3col_long.jpg

ja és acélból lenne jó;)
Huu baromira tetszetős lenne. :D
Nekem meg a nagy álmom az az, hogy a régi Revenge 17M-et újísák fel ilyen csúcs minőségűre mint a Pitbull 19Met vagy a Revenge 21Met.
Sztem a 9 lövetűsége miatt verhetetlen lenne + még ahogy Thomaster is többször mondta, hogy ugyan 12 mm-esre tervezték de egy jó töltővel vitte a 15öst is és azzal elég pontos is volt így vele.
Sztem ez lenne a verhetetlen kategória. (természtesen gáz-riasztóként vizsgáztatva) :D
És esetleg ha még megcsinálnák PAK kompatibilisre is, akkor egy 9es 15 mm-es tárral +1 egy tartalék 9es PAK tárral hordva igen brutál lenne... :lol:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Gumis sportfegyver körkérdés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Zsotrám írta: 2022.09.13. 09:51 Huu baromira tetszetős lenne. :D
Nekem meg a nagy álmom az az, hogy a régi Revenge 17M-et újísák fel ilyen csúcs minőségűre mint a Pitbull 19Met vagy a Revenge 21Met.
Sztem a 9 lövetűsége miatt verhetetlen lenne + még ahogy Thomaster is többször mondta, hogy ugyan 12 mm-esre tervezték de egy jó töltővel vitte a 15öst is és azzal elég pontos is volt így vele.
Sztem ez lenne a verhetetlen kategória. (természtesen gáz-riasztóként vizsgáztatva) :D
És esetleg ha még megcsinálnák PAK kompatibilisre is, akkor egy 9es 15 mm-es tárral +1 egy tartalék 9es PAK tárral hordva igen brutál lenne... :lol:
És lassan elérünk a ne igyál pálinkát a gyógyszerre kategóriához ;) , mert innen már csak 1 lépés a szerelt gumis :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

HandaBandy írta: 2022.09.12. 21:44 Az acél duplabull idénre behajrázva esetleg 3”-os csővel az nagyon jó lenne.
A “csavaros” kakas is nagy ötlet, de azt talán utólag is hozzá lehet fejleszteni, nem kell bekapkodni…
+1

Gazgumis legyen mindenkepp, vagyis meg az iden le kell vizsgaztatni. :-(

Egy otlet: celonkent az 1 legjobb talalatot ertekeljuk minden gumissal, de aki kettore tolti, annak nagyobb eselye van a cel kozepet is eltalalni.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2022.09.13. 10:42

Egy otlet: celonkent az 1 legjobb talalatot ertekeljuk minden gumissal, de aki kettore tolti, annak nagyobb eselye van a cel kozepet is eltalalni.

Bel
Ez mennyire korrekt azokkal, akiknek csak egyre lehet tölteni?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.09.13. 10:47 Ez mennyire korrekt azokkal, akiknek csak egyre lehet tölteni?
Szia,

Szerintem sokkal korrekteb, mint pl. az IPSC open divizio, ahol 20-as es 10-es tarral egyarant lehet indulni.

(Na jo, en sem ereztem azt korrektnek, hogy eletem elso posta versenyen 6 lovetu revolverrel lottem, open divizioban. Pontosabban a helyi versenyen korrekt volt - revolverrel egyedul indultam, hova mashova soroltak volna be a szeles dob miatt; viszont az USA beli osszesitesre nem revolver divizioban kikuldeni az eredmenyemet mar nem volt korrekt szerintem: akkor sokkal kisebb kulonbseggel lettem volna utolso.

A tudatlanok kedveert a posta verseny lenyege, hogy pont ugyanazt a versenyt a vilag sok pontjan megepitik es vegrehajtjak, postan bekuldik az eredmenyeket a foszervezonek, aki osszesiti, es osszetett eredmenyt is hirdet.
IPSC-ben regen eleg sok ilyen volt, IDPA-ban a 2020-as vilagbajnoksag volt ilyen. )

Jobban meggondolva egy Glock-17 es egy CZ-75 Shadow azonos divizioban szereplese sem korrekt.
Sot, egy mukodo 1911-gyel sem korrekt indulni a sok akadalyoks 1911-gyel szemben. :-)

Es a legfontosabb: itt es most tudnak tiltakozni azok, akik csak 1-t tudnak tolteni, es ha nekik nem tetszik, akkor nem lesz ilyen szabaly.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2022.09.13. 11:14 Szia,

Szerintem sokkal korrekteb, mint pl. az IPSC open divizio, ahol 20-as es 10-es tarral egyarant lehet indulni.

(Na jo, en sem ereztem azt korrektnek, hogy eletem elso posta versenyen 6 lovetu revolverrel lottem, open divizioban. Pontosabban a helyi versenyen korrekt volt - revolverrel egyedul indultam, hova mashova soroltak volna be a szeles dob miatt; viszont az USA beli osszesitesre nem revolver divizioban kikuldeni az eredmenyemet mar nem volt korrekt szerintem: akkor sokkal kisebb kulonbseggel lettem volna utolso.

A tudatlanok kedveert a posta verseny lenyege, hogy pont ugyanazt a versenyt a vilag sok pontjan megepitik es vegrehajtjak, postan bekuldik az eredmenyeket a foszervezonek, aki osszesiti, es osszetett eredmenyt is hirdet.
IPSC-ben regen eleg sok ilyen volt, IDPA-ban a 2020-as vilagbajnoksag volt ilyen. )

Jobban meggondolva egy Glock-17 es egy CZ-75 Shadow azonos divizioban szereplese sem korrekt.
Sot, egy mukodo 1911-gyel sem korrekt indulni a sok akadalyoks 1911-gyel szemben. :-)

Es a legfontosabb: itt es most tudnak tiltakozni azok, akik csak 1-t tudnak tolteni, es ha nekik nem tetszik, akkor nem lesz ilyen szabaly.

Bel
Az egy lövésre két találat és az, hogy mennyit tud tárazni az két külön dolog.
Batki Gyuri pl. elég jól ellenne a 1911-el az open mezőnyben (is).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2022.09.13. 10:47 Ez mennyire korrekt azokkal, akiknek csak egyre lehet tölteni?
Jelenleg teoretikus a kérdés, mert nincs még kettőre tölthető változat. ;)
Ha majd kijön a Duplabull P-19M Competition, akkor együtt finomítunk a szabályokon.

Te is indulsz a gumis divízióban?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2022.09.13. 12:10 Jelenleg teoretikus a kérdés, mert nincs még kettőre tölthető változat. ;)
Ha majd kijön a Duplabull P-19M Competition, akkor együtt finomítunk a szabályokon.

Te is indulsz a gumis divízióban?
Létezik gumis divízió?

A válaszom: nem indulok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2022.09.13. 12:13 Létezik gumis divízió?

A válaszom: nem indulok.
A gumis fegyverrel szituációs lövészet új dolog, eredetileg a gyakorlás volt a célja, hogy az önvédelemre viselt gumis fegyverrel minél hatékonyabban (pontosabban, gyorsabban) tudjon lőni a viselője életszerű szituációkban.
(Mondjuk az IPSC/IDPA-nak is az volt az eredeti koncepciója.)

Menet közben finomodnak a szabályok, pl. a feladat végrehajtása közbeni dobcsere most volt először (nekem tetszett - többiek?).

Te gyakorlott, szabálykövető lövő vagy, szivesen vesszük a javaslataidat!
Pl. a duplagumival kapcsolatban mi a véleményed?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.09.13. 12:10 Jelenleg teoretikus a kérdés, mert nincs még kettőre tölthető változat. ;)
Ha majd kijön a Duplabull P-19M Competition, akkor együtt finomítunk a szabályokon.

Te is indulsz a gumis divízióban?
Dehogy indul, csak itt trollkodik rajtatok az igazi jó magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitással, miközben amennyire én látom, a Ti hobbitoknak jelenleg annyi a jogi státusa, hogy pár ismerős nem engedélyköteles fegyverrel gyakorol lőtéren a biztonsági szabályok betartása és felügyelet mellett.

Viszont mindezt Ti nagy türelemmel kezelitek ;)
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

nemtokregelni írta: 2022.09.13. 13:38 Dehogy indul, csak itt trollkodik rajtatok az igazi jó magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitással, miközben amennyire én látom, a Ti hobbitoknak jelenleg annyi a jogi státusa, hogy pár ismerős nem engedélyköteles fegyverrel gyakorol lőtéren a biztonsági szabályok betartása és felügyelet mellett.

Viszont mindezt Ti nagy türelemmel kezelitek ;)
pedig azt hittem már hogy bővülni fog a gumis squad :( :?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2022.09.13. 13:13 A gumis fegyverrel szituációs lövészet új dolog, eredetileg a gyakorlás volt a célja, hogy az önvédelemre viselt gumis fegyverrel minél hatékonyabban (pontosabban, gyorsabban) tudjon lőni a viselője életszerű szituációkban.
(Mondjuk az IPSC/IDPA-nak is az volt az eredeti koncepciója.)

Menet közben finomodnak a szabályok, pl. a feladat végrehajtása közbeni dobcsere most volt először (nekem tetszett - többiek?).

Te gyakorlott, szabálykövető lövő vagy, szivesen vesszük a javaslataidat!
Pl. a duplagumival kapcsolatban mi a véleményed?
A gyakorlás egy dicséretes és hasznos dolog.
De ha ezt egy sportszövetség által szabályozott rendezvény keretén bell teszed, annak vannak feltételei.
Az első balesetig (NE LEGYEN!!) senkit nem fog érdekelni, hogy ott vagytok és gyakoroltok, de ha megtörténik, akkor majd jönnek a kérdések.
Ezért kérdeztem, hogy létezik gumis dizió?

Duplagumi: az időt a lövés hangja alapán mérik és aki duplán tud tárazni több illetve szerencsés esetben jobb találatot is el tud érni adott lövésszám mellett. Egy revolverező lövés splitje legyen 0,3-0,35 másodperc. Mi álltunk úgy dobogón, hogy az első és a harmadik helyzett között (ha jól emlékszem) 0.26 másodperc volt a különbség.
Rendszeresek most a százados végrehajtási időklönbségek, szoval ezért nagyon nem szerencsés és korrekt egy "divízión" belül a dupla gumi.


De tudod, mit, mennem kell, mert én csak trollkodok.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

HCZoli írta: 2022.09.13. 15:07 A gyakorlás egy dicséretes és hasznos dolog.
De ha ezt egy sportszövetség által szabályozott rendezvény keretén bell teszed, annak vannak feltételei.
Az első balesetig (NE LEGYEN!!) senkit nem fog érdekelni, hogy ott vagytok és gyakoroltok, de ha megtörténik, akkor majd jönnek a kérdések.
Ezért kérdeztem, hogy létezik gumis dizió?

Duplagumi: az időt a lövés hangja alapán mérik és aki duplán tud tárazni több illetve szerencsés esetben jobb találatot is el tud érni adott lövésszám mellett. Egy revolverező lövés splitje legyen 0,3-0,35 másodperc. Mi álltunk úgy dobogón, hogy az első és a harmadik helyzett között (ha jól emlékszem) 0.26 másodperc volt a különbség.
Rendszeresek most a százados végrehajtási időklönbségek, szoval ezért nagyon nem szerencsés és korrekt egy "divízión" belül a dupla gumi.


De tudod, mit, mennem kell, mert én csak trollkodok.
Szerintem meg semmi nem tiltja hogy gazgumissal ne lehetne végiglőni a pályákat. K.vra mindegy ha hatba lőnek hogy volt e sportorvosija, versenyengedélye a lövőnek vagy nem...

Mssz majd versenyengedelyt ad gumisra vagy airsoftra?? Ugyanmár. Akkor tiiiicsuk be?

Vagy utolso utols squad-kent kullogva verseny utan meglőhetjük a pályákat? :roll:

(( nekem sportorvosim es versenyengedelyem is van btw, de gumisnal lenyegtelen szerintem))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

HCZoli írta: 2022.09.13. 15:07 A gyakorlás egy dicséretes és hasznos dolog.
De ha ezt egy sportszövetség által szabályozott rendezvény keretén bell teszed, annak vannak feltételei.
Az első balesetig (NE LEGYEN!!) senkit nem fog érdekelni, hogy ott vagytok és gyakoroltok, de ha megtörténik, akkor majd jönnek a kérdések.
Ezért kérdeztem, hogy létezik gumis dizió?

Duplagumi: az időt a lövés hangja alapán mérik és aki duplán tud tárazni több illetve szerencsés esetben jobb találatot is el tud érni adott lövésszám mellett. Egy revolverező lövés splitje legyen 0,3-0,35 másodperc. Mi álltunk úgy dobogón, hogy az első és a harmadik helyzett között (ha jól emlékszem) 0.26 másodperc volt a különbség.
Rendszeresek most a százados végrehajtási időklönbségek, szoval ezért nagyon nem szerencsés és korrekt egy "divízión" belül a dupla gumi.


De tudod, mit, mennem kell, mert én csak trollkodok.
A dupla gumi szerintem se fer, töltse egyre és kész.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.09.13. 13:13 A gumis fegyverrel szituációs lövészet új dolog, eredetileg a gyakorlás volt a célja, hogy az önvédelemre viselt gumis fegyverrel minél hatékonyabban (pontosabban, gyorsabban) tudjon lőni a viselője életszerű szituációkban.
(Mondjuk az IPSC/IDPA-nak is az volt az eredeti koncepciója.)
Önmagában ez a kezdeményezés ezért lenne remek, mert a viselt fegyverrel lethetne gyakorolni picit életszerűbb helyzetekben.
Ha maradnának a tömködős gumisok 2023 után is, akkor összességében is egy remek kezdeményezés volna. De így hogy nem maradhatnak, hiába nagyon jó a kezeményezés, tényleg csak a viselésre szánt fegyvereket zúzzátok le időnek előtte. És ezekből már nem lesz több, pár év és a gázgumisok kikopnak.

Egy ideális világban a szerelt gumis fegyverek miatt kifejezetten lenne jogosultsága a gumilövedékes szituációs lövészetnek, szerintem jelen jogi környezetben kevés az értelme. Pár év és szép lassan eltűnnek a tömködős gumisok, szerelt gumis meg nem lesz helyette.
A muzeális vonal pedig annyira szabályozott, hogy azzal az erővel akkor már szerelt lőszeres sportlövészet....
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2022.09.13. 16:59 Önmagában ez a kezdeményezés ezért lenne remek, mert a viselt fegyverrel lethetne gyakorolni picit életszerűbb helyzetekben.
Ha maradnának a tömködős gumisok 2023 után is, akkor összességében is egy remek kezdeményezés volna. De így hogy nem maradhatnak, hiába nagyon jó a kezeményezés, tényleg csak a viselésre szánt fegyvereket zúzzátok le időnek előtte. És ezekből már nem lesz több, pár év és a gázgumisok kikopnak.

Egy ideális világban a szerelt gumis fegyverek miatt kifejezetten lenne jogosultsága a gumilövedékes szituációs lövészetnek, szerintem jelen jogi környezetben kevés az értelme. Pár év és szép lassan eltűnnek a tömködős gumisok, szerelt gumis meg nem lesz helyette.
A muzeális vonal pedig annyira szabályozott, hogy azzal az erővel akkor már szerelt lőszeres sportlövészet....
lehet venni airsoft revolvert, ha valaki attól tartana hogy leamortizálja a gázgumisát (bár fullacél pitbullnál ez nehezen jön össze, egy két belső alkatrészt ha elkopna/törne, majd azt cserélni kell, esetleg betárazni azokból (ütőszeg, dobrekesztő ...)

vagy muzeális gumissal is lehet lövészetet folytatni (nem versenyt), páran összejönnek pályát építenek aztán meglövik, gyakorolnak. (a gázgumis meg csak viselésre) csak akarni kell
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2022.09.13. 17:37 lehet venni airsoft revolvert, ha valaki attól tartana hogy leamortizálja a gázgumisát (bár fullacél pitbullnál ez nehezen jön össze, egy két belső alkatrészt ha elkopna/törne, majd azt cserélni kell, esetleg betárazni azokból (ütőszeg, dobrekesztő ...)

vagy muzeális gumissal is lehet lövészetet folytatni (nem versenyt), páran összejönnek pályát építenek aztán meglövik, gyakorolnak. (a gázgumis meg csak viselésre) csak akarni kell

Ahogy írod: +1
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

+1

De úgysem lesz már idén ilyen. Ha lenne is, nem vennék.
Sjani86 írta: 2022.09.13. 16:28 A dupla gumi szerintem se fer, töltse egyre és kész.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Segítséget kérnék...

Otthonvédelmi gumisnak , Zalán tactical vagy keserű Godfather ?

Zalan többlövetű, de még nem fogtam /láttam hogy tartós is maradna e...

Godfathert 19m meg nem nagyon kapni, csak elszórtan, ott tetszik hogy élesből lett megoldva, betét töltényes. Fogtam is, tetszett. Árba kb ugyan ott van.

Igazából a kérdés , inkább a lenne, hogy bírná a Zalán ?

Gyakorolnék is vele , lehet nem is keveset.

Köszi...
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

HDM-21 nem jöhet szóba?
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/keseru-hdm-21/
Mókás és mókolható!
157EDA10-B988-4B1D-BE3D-CEB1878B8A64.jpeg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HandaBandy írta: 2022.09.14. 13:05 HDM-21 nem jöhet szóba?
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/keseru-hdm-21/
Mókás és mókolható!157EDA10-B988-4B1D-BE3D-CEB1878B8A64.jpeg
A HDM21 csak akkor jöhet szóba, ha VAN ;) A termék maga remek, az ellátottság viszont botrányos. Szökőévente 1x van, akkor is órákig. A vidéki fórumtársak pedig nagyjából cseszhetik.. :( teljesen megértem, ha valaki nem tud, vagy nem akar ezzel foglalkozni. Azzal kell főzni, ami van.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

SwissArmy írta: 2022.09.14. 12:19 Segítséget kérnék...

Otthonvédelmi gumisnak , Zalán tactical vagy keserű Godfather ?

Zalan többlövetű, de még nem fogtam /láttam hogy tartós is maradna e...

Godfathert 19m meg nem nagyon kapni, csak elszórtan, ott tetszik hogy élesből lett megoldva, betét töltényes. Fogtam is, tetszett. Árba kb ugyan ott van.

Igazából a kérdés , inkább a lenne, hogy bírná a Zalán ?

Gyakorolnék is vele , lehet nem is keveset.

Köszi...
Szia!

SzVSz
Ha a gyakorlás a fő szempont, az otthonvédelem a második: Zalán
Ha fordítva, akkor pedig a Godfather.
Ha mindkettő, kompromisszum mentesen - akkor HD21M ahogy a fórumtárs is megírta. Ha tudsz szerezni. HA.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

SwissArmy írta: 2022.09.14. 12:19 Segítséget kérnék...

Otthonvédelmi gumisnak , Zalán tactical vagy keserű Godfather ?

Zalan többlövetű, de még nem fogtam /láttam hogy tartós is maradna e...

Godfathert 19m meg nem nagyon kapni, csak elszórtan, ott tetszik hogy élesből lett megoldva, betét töltényes. Fogtam is, tetszett. Árba kb ugyan ott van.

Igazából a kérdés , inkább a lenne, hogy bírná a Zalán ?

Gyakorolnék is vele , lehet nem is keveset.

Köszi...
Szia!
Én egyértelműen a HD-21M-et javaslom!
8 lövetű, 19,3mm, 130 Joule, atombiztos működés, szerszám nélkül pillanatok alatt szétszedhető.
Screenshot_20220823-225708_Gallery.jpg
Screenshot_20220823-225708_Gallery.jpg (323.52 KiB) Megtekintve 20858 alkalommal
Betéttöltényes Godfather-19-em nekem is van, nagyon feelinges cucc, de csak 2 lövetű.
20211204_224822.jpg
Petya357 írta: 2022.09.14. 13:58 A HDM21 csak akkor jöhet szóba, ha VAN ;) A termék maga remek, az ellátottság viszont botrányos. Szökőévente 1x van, akkor is órákig. A vidéki fórumtársak pedig nagyjából cseszhetik.. :( teljesen megértem, ha valaki nem tud, vagy nem akar ezzel foglalkozni. Azzal kell főzni, ami van.
Legyünk korrektek; nem szökőévente van, hanem idén már 3x volt, és most is van az Önvédelmiboltban.

(Lehet hogy máshol is, pl. én felhívnám a Férfiak Játékboltját, és a Combat Zone-t..)
Screenshot_20220914-162944_Chrome.jpg
Screenshot_20220914-162944_Chrome.jpg (118.21 KiB) Megtekintve 20849 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Köszönöm mindenkinek , nézzétek el kérlek, hogy nem mindenkinek egyesével válaszolok. Hírből ismerem , csak ezt a Keserű terméket, tudom hogy a megbízható működés az elsődleges, nagy tárkapacitás stb. De sajnos nem jön be. Kipróbálás után meg lehet imádnám... Belém raktátok a kérdőjelet...
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

SwissArmy írta: 2022.09.14. 17:04 Köszönöm mindenkinek , nézzétek el kérlek, hogy nem mindenkinek egyesével válaszolok. Hírből ismerem , csak ezt a Keserű terméket, tudom hogy a megbízható működés az elsődleges, nagy tárkapacitás stb. De sajnos nem jön be. Kipróbálás után meg lehet imádnám... Belém raktátok a kérdőjelet...
Ez egy nagyon jó minimalista praktikus védelmi eszköz, fegyvernek nem nevezném egy vascső meg egy esztergált dob egyhavi szakmunkás minimálbérért, tehát írtózatosan túlárazva.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Timot írta: 2022.09.14. 17:17 Ez egy nagyon jó minimalista praktikus védelmi eszköz, fegyvernek nem nevezném egy vascső meg egy esztergált dob egyhavi szakmunkás minimálbérért, tehát írtózatosan túlárazva.
Hát szerintem a mintabolti árért (99 ezer Ft) konkrétan ajándék, ld. a kompetitor termék (Atlas Zalán) negyed milla körül/felett van..

A vascső mellett van azért a CNC megmunkált dob, és a lézervágott belső alkatrészek, a hegesztő se ingyé' dolgozik, az acél melegbarnítva, a dob szinterezve, MKH díj, meg a végén az ÁFA..

Miért ne lenne fegyver?
A PPS géppisztoly sem áll sok alkatrészből, ezek szerint az sem fegyver?

Az "egyhavi szakmunkás minimálbér" meg jól hangzik, de nekem konkrétan napi 25 ezerért jött ki a burkoló: szóval egy burkoló négynapi bére, milyen olcsó, nem?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

WildBear23 írta: 2022.09.14. 17:38 Hát szerintem a mintabolti árért (99 ezer Ft) konkrétan ajándék, ld. a kompetitor termék (Atlas Zalán) negyed milla körül/felett van..

A vascső mellett van azért a CNC megmunkált dob, és a lézervágott belső alkatrészek, a hegesztő se ingyé' dolgozik, az acél melegbarnítva, a dob szinterezve, MKH díj, meg a végén az ÁFA..

Az "egyhavi szakmunkás minimálbér" meg jól hangzik, de nekem konkrétan napi 25 ezerért jött ki a burkoló: szóval egy burkoló négynapi bére, milyen olcsó, nem?
Én a bolti árról beszéltem ami 159900ft, a burkoló meg valószínű vállalkozó lehetett, sajnos mifelénk nagyon nagyon sok cég fizet garantált bérminimumot ami nettójából boltban beszerezhető a nevezett eszköz.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Timot írta: 2022.09.14. 17:17 Ez egy nagyon jó minimalista praktikus védelmi eszköz, fegyvernek nem nevezném egy vascső meg egy esztergált dob egyhavi szakmunkás minimálbérért, tehát írtózatosan túlárazva.
Szerencsére a világ maradék részében csak annyit kell fizetnünk a termékekért/szolgáltatásokért amennyibe anyagárban kerülnek és/vagy amennyit szerintünk ér...

Nem értem minek kellenek a maszek boltok. Legyen csak a gyár azt sicc! De porszívóból is! :lol: :lol:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Timot írta: 2022.09.14. 17:47 Én a bolti árról beszéltem ami 159900ft, a burkoló meg valószínű vállalkozó lehetett, sajnos mifelénk nagyon nagyon sok cég fizet garantált bérminimumot ami nettójából boltban beszerezhető a nevezett eszköz.
A Mintaboltban 99e Ft volt, ezek szerint a viszonteladó bolt dob rá egy laza 60 ezret.
Talán tőlük kellene megkérdezni, hogy miért teszik rá haszonkulcsnak egy havi szakmunkás minimálbér felét..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.09.14. 17:55 A Mintaboltban 99e Ft volt, ezek szerint a viszonteladó bolt dob rá egy laza 60 ezret.
Talán tőlük kellene megkérdezni, hogy miért teszik rá haszonkulcsnak egy havi szakmunkás minimálbér felét..
Uraim, maradjunk a realitás terén.

A mintaboltban NINCS. És amikor van, akkor is csak egy törpe kissebségnek elérhető. Aki nem ezzel tölti a napot, hogy a fészbúkot olvassa, állandóan! (vagy van ilyen, megbízható barátja ;) ) - annak NINCS. Órákról beszélünk, nem napokról. Konkrétan órákról. Aki vidéki - annak SOSINCS. Ez az út a lakosság nagy részének, a gyakorlatban teljes egészében járhatatlan.

Más boltokban örömmel hallom, hogy egyáltalán VAN. Ezt nem tudtam - köszi, hogy megosztottad. EZT az árat lehet más termékekhez hasonlítani. Nem csak a teliholdkor, Igaz Látás enchanttal renddlkező, rugalmas munkaidőben dolgozó Budapestieknek talán elérhető sonderangebotot. :) Számomra felfoghatatlan, hogy a gyártó miért nem adja drágábban, cserébe állandóan elérhető is lenne a termék a mintaboltban - de ez az ő dolguk - semmi közöm hozzá. Annak is örüljünk, hogy egyáltalán létezik.

Ár - szerintem minden annyit ér, amennyit adnak érte. Úgy vélem, hogy ha egyáltalán VAN HD21M, akkor még 159 000-ért is megéri, mert jelenleg ez a legjobb, a piacon elérhető HD fegyver ma. Ha nem kert volna olyan, aki segít szerezni olcsóbban - azt is megvenném. Mint ahogyan az itt off éles Kalashnyikovomat is megvettem laza 360 000-ért, mégis qrvaélet, hogy a gyártónak nem került többe, mint 50 000 ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.09.14. 18:15 Uraim, maradjunk a realitás terén.

A mintaboltban NINCS. És amikor van, akkor is csak egy törpe kissebségnek elérhető. Aki nem ezzel tölti a napot, hogy a fészbúkot olvassa, állandóan! (vagy van ilyen, megbízható barátja ;) ) - annak NINCS. Órákról beszélünk, nem napokról. Konkrétan órákról. Aki vidéki - annak SOSINCS. Ez az út a lakosság nagy részének, a gyakorlatban teljes egészében járhatatlan.

Más boltokban örömmel hallom, hogy egyáltalán VAN. Ezt nem tudtam - köszi, hogy megosztottad. EZT az árat lehet más termékekhez hasonlítani. Nem csak a teliholdkor, Igaz Látás enchanttal renddlkező, rugalmas munkaidőben dolgozó Budapestieknek talán elérhető sonderangebotot. :) Számomra felfoghatatlan, hogy a gyártó miért nem adja drágábban, cserébe állandóan elérhető is lenne a termék a mintaboltban - de ez az ő dolguk - semmi közöm hozzá. Annak is örüljünk, hogy egyáltalán létezik.

Ár - szerintem minden annyit ér, amennyit adnak érte. Úgy vélem, hogy ha egyáltalán VAN HD21M, akkor még 159 000-ért is megéri, mert jelenleg ez a legjobb, a piacon elérhető HD fegyver ma. Ha nem kert volna olyan, aki segít szerezni olcsóbban - azt is megvenném. Mint ahogyan az itt off éles Kalashnyikovomat is megvettem laza 360 000-ért, mégis qrvaélet, hogy a gyártónak nem került többe, mint 50 000 ;)
Kérdés volt, hogy mi kerül a HD-21M-en 159 ezer pénzbe.
Hát ebből hatvanezret kipipálhatunk, az a kereskedői árrés. Ennyit tudok válaszul mondani a kérdezőnek.

Igen, a vidékieknek sz@r.
Munkalehetőségek szempontjából is, közlekedés szempontjából is. Ez van. :(

Vígasztaljon hogy pl. gumis Alfa csakis az importőr budapesti boltjában van, vidéken nincs.
Se hatvanezerrel többért, semennyiért sincs. HD-21M legalább felárért időnként van.

Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy keressen egy budapesti ismerőst aki el tud menni érte (HD-21M-ért vagy Alfáért).
1-2 naponta ránézni a gyártó oldalára azért nem egy megoldhatatlan feladat, ha van valakinek okostelefonja.
(Mindenkinek van.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

SwissArmy írta: 2022.09.14. 17:04 Köszönöm mindenkinek , nézzétek el kérlek, hogy nem mindenkinek egyesével válaszolok. Hírből ismerem , csak ezt a Keserű terméket, tudom hogy a megbízható működés az elsődleges, nagy tárkapacitás stb. De sajnos nem jön be. Kipróbálás után meg lehet imádnám... Belém raktátok a kérdőjelet...
ha megyek Attilához beteszem a hd21m-et és szólok, kipróbálhatod ;) aztán majd le se akarod tenni szerintem :D ((bár én a helyedben megvárnám a 16 lövetűt;) ha nem sürgős a dolog))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.14. 19:14 ha megyek Attilához beteszem a hd21m-et és szólok, kipróbálhatod ;) aztán majd le se akarod tenni szerintem :D ((bár én a helyedben megvárnám a 16 lövetűt;) ha nem sürgős a dolog))
Nem minden hős visel köpenyt. ;) 👍
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

vato írta: 2022.09.14. 19:14 ha megyek Attilához beteszem a hd21m-et és szólok, kipróbálhatod ;) aztán majd le se akarod tenni szerintem :D ((bár én a helyedben megvárnám a 16 lövetűt;) ha nem sürgős a dolog))
Köszönöm és értékelem a felajánlásodat. Valószínű, hogy élni fogok a lehetőséggel. ;)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2022.09.14. 19:14 ha megyek Attilához beteszem a hd21m-et és szólok, kipróbálhatod ;) aztán majd le se akarod tenni szerintem :D ((bár én a helyedben megvárnám a 16 lövetűt;) ha nem sürgős a dolog))
Igaz Barát felvarró megszavazva! :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.09.14. 19:59 Igaz Barát felvarró megszavazva! :D
:lol: :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.09.14. 19:59 Igaz Barát felvarró megszavazva! :D
Részemről Thomasternek a segítségért!
Ezúton is nagy köszönet!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.09.14. 19:19 Nem minden hős visel köpenyt. ;) 👍
Nélküled soha nem lenne HD21M-em. :oops: Akkora köpenyt pedig csak Gandalfnak gyártanak ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.09.15. 07:03 Nélküled soha nem lenne HD21M-em. :oops: Akkora köpenyt pedig csak Gandalfnak gyártanak ;)
Ő is főmérnök volt? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

8-)
jó ha van írta: 2022.09.15. 09:42 Ő is főmérnök volt? :lol:
Te a tervezőnek köszönted meg, mások a szállítónak. ;)
Ha Medve nem segít, akkor ugyanúgy nem lenne HD21M-em, mintha soha nem is létezett volna. :lol:

De ha már itt vagyunk, akkor köszönjük A Főmérnök Úrnak hogy megtervezte, a Keserű Műveknek hogy legyártották, a PKLVnek hogy levizsgázta, és a Magyar Államnak, hogy ezt egyáltalán lehetővé tette. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Petya357 írta: 2022.09.15. 12:10 8-)

Te a tervezőnek köszönted meg, mások a szállítónak. ;)
Ha Medve nem segít, akkor ugyanúgy nem lenne HD21M-em, mintha soha nem is létezett volna. :lol:

De ha már itt vagyunk, akkor köszönjük A Főmérnök Úrnak hogy megtervezte, a Keserű Műveknek hogy legyártották, a PKLVnek hogy levizsgázta, és a Magyar Államnak, hogy ezt egyáltalán lehetővé tette. 8-)
+1!!! :D
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Úgy látom megtörtént Pitbull-22-M Startpatronos, ólomlövedékes első teszt. Lehet gyűjtögetni a forintokat :-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.09.15. 12:10 8-)

Te a tervezőnek köszönted meg, mások a szállítónak. ;)
Ha Medve nem segít, akkor ugyanúgy nem lenne HD21M-em, mintha soha nem is létezett volna. :lol:

De ha már itt vagyunk, akkor köszönjük A Főmérnök Úrnak hogy megtervezte, a Keserű Műveknek hogy legyártották, a PKLVnek hogy levizsgázta, és a Magyar Államnak, hogy ezt egyáltalán lehetővé tette. 8-)
Meg hogy nekem megvette, az árát és a futit megelőlegezve elküldte és 1 órája vettem át.
Any more question, More? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Coop írta: 2022.09.15. 15:10 Úgy látom megtörtént Pitbull-22-M Startpatronos, ólomlövedékes első teszt. Lehet gyűjtögetni a forintokat :-)
ohh már régóta várok egy kicsi DA ólmos elöltöltős revolverre;) bár még nekem nem az igazi, csapi + fekapor + 38-as lövedékkel lenne tökéletes (acíl tokkal) de szerintem ilyen elvből nem fog készülni a gyárban sajnos..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.09.15. 17:46 ohh már régóta várok egy kicsi DA ólmos elöltöltős revolverre;) bár még nekem nem az igazi, csapi + fekapor + 38-as lövedékkel lenne tökéletes (acíl tokkal) de szerintem ilyen elvből nem fog készülni a gyárban sajnos..
Elvből éppenséggel készülhetne. Elvből csak 9mm riasztóval meghajtott ólmos nem készül, mert az halálos hatást tudna teljesen szabadon tarthatóan. Fekaporos + csappantyús, az elvileg mehetne.

De mekkora piaci igény lenne rá? Mondjuk ha jövőre az immár nem gáz-riasztó gumis revolverek iránti kereslet visszaesik, akkor ki kell tölteni valamivel a gyártási kapacitást...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2022.09.15. 18:07 Elvből éppenséggel készülhetne. Elvből csak 9mm riasztóval meghajtott ólmos nem készül, mert az halálos hatást tudna teljesen szabadon tarthatóan. Fekaporos + csappantyús, az elvileg mehetne.

De mekkora piaci igény lenne rá? Mondjuk ha jövőre az immár nem gáz-riasztó gumis revolverek iránti kereslet visszaesik, akkor ki kell tölteni valamivel a gyártási kapacitást...
Az szép lenne, ha miután betiltották a gumis gr-eket, erre válaszul elárasztódik a magyar piac ólmos muzeális 9mmK revkókkal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Fortitu írta: 2022.09.15. 18:10 Az szép lenne, ha miután betiltották a gumis gr-eket, erre válaszul elárasztódik a magyar piac ólmos muzeális 9mmK revkókkal.
…és megmaradnának hozzá a hentes patronok is.
Mindenki vár valamit...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.15. 18:07 Elvből éppenséggel készülhetne. Elvből csak 9mm riasztóval meghajtott ólmos nem készül, mert az halálos hatást tudna teljesen szabadon tarthatóan. Fekaporos + csappantyús, az elvileg mehetne.

De mekkora piaci igény lenne rá? Mondjuk ha jövőre az immár nem gáz-riasztó gumis revolverek iránti kereslet visszaesik, akkor ki kell tölteni valamivel a gyártási kapacitást...
fekaporos csappantyús 150-200 eft közötti árral szerintem 100 darab elkelne gond nélkül mondjuk egy negyedév alatt (de ezt a kereskedő kollégák jobban meg tudnák becsülni), a fekaporos őrültek megvennék egyből. aztán abból le lehetne vonni a következtetést , hogy legyen e következő adag.

(9mm ólmos+ 380 R blank-ból meg végtelen számút el lehetne adni ... )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2022.09.15. 18:10 Az szép lenne, ha miután betiltották a gumis gr-eket, erre válaszul elárasztódik a magyar piac ólmos muzeális 9mmK revkókkal.
24 órán belül tiltanák be az egész muzeális kategóriát, visszamenőleg is, te is tudod.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Akkor majd jövőre talán lesz muzeális Revenge 3"-es csővel :roll:
Én úccse viselek gumira töltve semmit.Nekem tökéletes minden muzeálisban 8-)
mc1.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.09.15. 19:42 Akkor majd jövőre talán lesz muzeális Revenge 3"-es csővel :roll:
Én úccse viselek gumira töltve semmit.Nekem tökéletes minden muzeálisban 8-)
mc1.jpg
ezt a disznó 5 lövetűt is szívesen venném, akár tömködős gumisban is ;)
410.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.09.15. 18:07
..
Fekaporos + csappantyús, az elvileg mehetne.

...
ja és indítsa 209-es sörétes csapi a fekaport (sokkal megbízhatóbb is mint a startpatron vagy 4mm-es csapi), akkor még otthon játszósnak/gyakorlósnak is szuper lenne 209-es csapi meg 10-es gumi cirka 20-30 joule
meg legyen huzagolt a csöve :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

vato írta: 2022.09.15. 20:56 ja és indítsa 209-es sörétes csapi a fekaport (sokkal megbízhatóbb is mint a startpatron vagy 4mm-es csapi), akkor még otthon játszósnak/gyakorlósnak is szuper lenne 209-es csapi meg 10-es gumi cirka 20-30 joule
meg legyen huzagolt a csöve :D :D
Szépen be is laknád a lőlapot 😀.

Lőtéren ezt kipróbáltuk, Kentucky .50 pisztolyból kilőni a 14-es gumit, hord mindenhova. Utána meg a csövet kitakarítani. Inkább ne.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.09.15. 21:03 Szépen be is laknád a lőlapot 😀.

Lőtéren ezt kipróbáltuk, Kentucky .50 pisztolyból kilőni a 14-es gumit, hord mindenhova. Utána meg a csövet kitakarítani. Inkább ne.
Nekem jobban tetszene a rozsdamentes Pitbull múzeális kivitelben, huzagolt csővel, 38-as gömb vagy hengeres ólomlövedékkel, 380 RBlank patronnal.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.09.15. 21:33 Nekem jobban tetszene a rozsdamentes Pitbull múzeális kivitelben, huzagolt csővel, 38-as gömb vagy hengeres ólomlövedékkel, 380 RBlank patronnal.. ;)
Ahhoz kéne rá egy töltőkar!
Meg egy csíkra egy feles... :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

jövőre a gumis rozsdamentes pitbullok csövébe már nem kell hupli! na, olyannal már lehet pontosabban lőni!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
WildBear23 írta: 2022.09.15. 21:33 Nekem jobban tetszene a rozsdamentes Pitbull múzeális kivitelben, huzagolt csővel, 38-as gömb vagy hengeres ólomlövedékkel, 380 RBlank patronnal.. ;)
Szerintem ez a " Hazai gyártású nem-halálos fegyverek" topik még mindig.

És azt hittem senki épelméjű nem támogatja, hogy instant emberölésre alkalmas eszköz (pláne soklövetű) kontroll nélkül legyen kiszórva a nép közé, ÚGY, hogy az üzemanyaga is teljesen szabadon hozzáférhető. Ezt felvetni szerintem nettó őrültség!

---

A 6 mm startpatronos .22-es még bőven nem halálos, az értelmes játszófegyver-fejlesztési irány, DE akár egy modern inline feketelőporos elöltöltőshöz hasonló céllövőpuska, vagy egy Westlake Alfa revolverhez hasonló (csak olcsóbb) rendes feketelőporos-csappantyús revolver is jó fejlesztés lehetne a hazai gyártók részéről.


Ugyanis a feketelőpor és csappantyú már megfelelő hatósági kontrollal és komoly vizsgarendszerrel van körbebástyázva, DE MÉGIS ALANYI JOGÚ, maceramentes az engedély, teljesíthető értelmes idő/költség mellett.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.09.16. 06:05 És azt hittem senki épelméjű nem támogatja, hogy instant emberölésre alkalmas eszköz (pláne soklövetű) kontroll nélkül legyen kiszórva a nép közé, ÚGY, hogy az üzemanyaga is teljesen szabadon hozzáférhető. Ezt felvetni szerintem nettó őrültség!
Nálunk miért vagy a szomszédban is őrültség, ahol szabadon hozzáférsz a púderhez / csapihoz is?
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.16. 06:05 OFF

Szerintem ez a " Hazai gyártású nem-halálos fegyverek" topik még mindig.

És azt hittem senki épelméjű nem támogatja, hogy instant emberölésre alkalmas eszköz (pláne soklövetű) kontroll nélkül legyen kiszórva a nép közé, ÚGY, hogy az üzemanyaga is teljesen szabadon hozzáférhető. Ezt felvetni szerintem nettó őrültség!
Jó reggelt, a mondatom végén lévő pontosvessző - zárójel kombónak szmájli a neve, nézz utána a jelentésének!
Amúgy én engedélyezéssel el tudnám képzelni, akár az elöltöltős kategórián (és vizsgán) belül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 13:39 Jó reggelt, a mondatom végén lévő pontosvessző - zárójel kombónak szmájli a neve, nézz utána a jelentésének!
Amúgy én engedélyezéssel el tudnám képzelni, akár az elöltöltős kategórián (és vizsgán) belül.
(A kacsintós szmájli inkább jelenti azt, hogy teccik az ötlet, semmint, hogy röhejesnek tekinted.)

Engedélyre megszerzés: semmi gondom vele, hiszen akkor pont kerek nulla darab lenne belőle eladva.

Különösen, mivel nincs jogi alapja, szerencsére minden muzeális fegyver szabadon tartható. Csak pont ilyen ostoba ötletekkel nem kéne engedélykötelessé, ezzel effektíve betiltottá tenni őket.
---

Igen, teljesen jó lenne egy Keserű Pitbull-19M stainless 4", DA/SA elsütéssel, állítható nézőkével .36 elöltöltős ólmos, feketelőporos, 209-es csappantyús revolver, huzagolt csővel, amit a az elöltöltő fegyver sportcélú használatára engedéllyel bíró a lőtéren biztonságos körülmények között használhatna. Vagy otthon lehetne rá szabadon recskázni:-)))

(De ugyanígy menő lenne egy 2x.50-es elöltöltős inline bock vadászpuska az Atlas 4-Matic szerkezetére alapozva.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.16. 13:51 Igen, teljesen jó lenne egy Keserű Pitbull-19M stainless 4", DA/SA elsütéssel, állítható nézőkével .36 elöltöltős ólmos, feketelőporos, 209-es csappantyús revolver, huzagolt csővel, amit a az elöltöltő fegyver sportcélú használatára engedéllyel bíró a lőtéren biztonságos körülmények között használhatna. Vagy otthon lehetne rá szabadon recskázni:-)))

(De ugyanígy menő lenne egy 2x.50-es elöltöltős inline bock vadászpuska az Atlas 4-Matic szerkezetére alapozva.)
Nekem a Pitbull jó lenne a mostani rövid csővel, fix irányzékkal is - és cseredobbal, offkorsz. 😉

Az Atlas puska annyira nem hoz lázba.

Esetleg betét-töltényűrös Keresztapa, de az már tényleg nem sokban különbözne egy 12es éles sörétestől.
(azért kéne 😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 14:14 Nekem a Pitbull jó lenne a mostani rövid csővel, fix irányzékkal is - és cseredobbal, offkorsz. 😉

Az Atlas puska annyira nem hoz lázba.

Esetleg betét-töltényűrös Keresztapa, de az már tényleg nem sokban különbözne egy 12es éles sörétestől.
(azért kéne 😊
OFF
No, én éppen ezért szántam rá anno az időt és költséget hogy kimaxoljam amit a hazai jogszabályok keretei között ki lehet. A gázriasztók után a gumilövedékes- majd feketelőporos világ is szép volt jó volt, de mindig ott volt az érzés, hogy ez csak olyan, mint az igazi, ennél még van tovább... Mindig hiányzott valami, a fegyverek nagyon érdekeltek, de nem akartam az "olyan mint" érzésnél megmaradni.
Persze, tudom hogy egy betétcsöves Keresztapánál és egy éles sörétesnél alapvetően más a felhasználási cél, és mindenkinek mások a szempontjai, a szubjektív érdeklődési köre.

Most meg már ott a szekrényben az AK is, de nem lövök vele sokat mert qrva drága a lőszer. :lol: :lol:

ON
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

DAO HD-21M "Bajraktár"

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

DAO változat terve, ír róla többet a Főmérnök úr? ;)
FB_IMG_1663336109624.jpg
FB_IMG_1663336109624.jpg (35.1 KiB) Megtekintve 20048 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Már látszik a fény az alagút végén. ;)
Szénacél Pitbull-19M, megy polírozásra, és melegbarnításra. 8-)
Egy .380RKnall gumis, égy egy 9mm PAK gázos dobbal.
Hát azt hiszem, ez lesz a non-plusz-ultra gyűjteményi darab..
Nagyon kíváncsi vagyok rá. Szeretem a tükrösen barnított felületü fegyvereket, de nem könnyű szépen melegbarnítani (tapasztalat). Tükrös felület, alapos zsírtalanítás (mosogatószerrel, majd vegytiszta acetonnal, vagy alkohollal).
FB_IMG_1663343263574.jpg
FB_IMG_1663343263574.jpg (36.39 KiB) Megtekintve 19975 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 17:56 Már látszik a fény az alagút végén. ;)
Szénacél Pitbull-19M, megy polírozásra, és melegbarnításra. 8-)
Egy .380RKnall gumis, égy egy 9mm PAK gázos dobbal.
Hát azt hiszem, ez lesz a non-plusz-ultra gyűjteményi darab..
Nagyon kíváncsi vagyok rá. Szeretem a tükrösen barnított felületü fegyvereket, de nem könnyű szépen melegbarnítani (tapasztalat). Tükrös felület, alapos zsírtalanítás (mosogatószerrel, majd vegytiszta acetonnal, vagy alkohollal).
FB_IMG_1663343263574.jpg
Végre. Mennyibe fog kerülni vajon?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 17:56 Már látszik a fény az alagút végén. ;)
Szénacél Pitbull-19M, megy polírozásra, és melegbarnításra. 8-)
Egy .380RKnall gumis, égy egy 9mm PAK gázos dobbal.
Hát azt hiszem, ez lesz a non-plusz-ultra gyűjteményi darab..
Nagyon kíváncsi vagyok rá. Szeretem a tükrösen barnított felületü fegyvereket, de nem könnyű szépen melegbarnítani (tapasztalat). Tükrös felület, alapos zsírtalanítás (mosogatószerrel, majd vegytiszta acetonnal, vagy alkohollal).
FB_IMG_1663343263574.jpg
és a tartósság is kérdés, oké hogy szép tükrös, de milyen gyorsan fog kopni ? ((fel vagyok íratkozva, valahogy le kell beszélénem magam róla :lol: ))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.16. 18:41 és a tartósság is kérdés, oké hogy szép tükrös, de milyen gyorsan fog kopni ? ((fel vagyok íratkozva, valahogy le kell beszélénem magam róla :lol: ))
Sok szir-szart melegbarnítottam már (fegyvert nyilván nem ;) , a melegbarnítás nem hajlamos a kopásra, max. ha sok használat során az éleken patinásodik.
Szinte minden éles fegyver melegbarnítva van, nézz meg a klubban egy régi MCM-et, vagy TT-t, hogy mennyire kopott meg..
Én emiatt nem aggódom.

Az ára.. szerintem közel lesz a 200 pénzhez, de ha azt nézed, ez még mindig csak egy Alfa G0X0 ára..
(Mármint a Művekben 200, a viszonteladóknál 280ra saccolom, minimum...)

Remélem, hogy szépen lesz lézerezve a sorozatszám és az MKH jelzés, mert a homoki Pitbullon némely darabokon a dobon elég feltünő.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

vato írta: 2022.09.16. 18:41 és a tartósság is kérdés, oké hogy szép tükrös, de milyen gyorsan fog kopni ? ((fel vagyok íratkozva, valahogy le kell beszélénem magam róla :lol: ))
A melegbarnìtàs nagyon tartós, vas III oxiddà ,(Fe2O3, azaz hematittà) alakìtjàk a fegyver legkülső rétegét. Ahogy Wildbear is ìrta, a megfelelő zsìrtalanìtàs (aceton az kivàló) nagyon fontos, hogy szép legyen a végeredmény
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

150-et írt kommentben pár hete a Keserű
zora írta: 2022.09.16. 18:01 Végre. Mennyibe fog kerülni vajon?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2022.09.16. 18:01 Végre. Mennyibe fog kerülni vajon?
Szerintem a rozsdamentessel kb. egy árban lesz... a polírozás mint kézi munka sokba kerül, meg PAK-os dob is jár hozzá...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAO HD-21M "Bajraktár"

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 15:56 DAO változat terve, ír róla többet a Főmérnök úr? ;) FB_IMG_1663336109624.jpg
Akkor már legyen kép a véglegesnek szánt változatról is:
HD_23-M_DAO_1.JPG
HD_23-M_DAO_2.JPG
De még ez a láthatóan újfajta dob se készült el, úgyhogy ez a koncepcióterv szerintem kicsit korán lett kitéve a facebookra... az új dob a tekerőshöz lett kitalálva, mert az ütőtömb előre mozgásakor már nincs dobforgatás, gyengébb lehet az elsütőrugó. Viszont a hengerpaláston futó ferde ÉS változó mélységű hornyok még a CNC-t is megizzasztják...

Majd teszteléskor kiderül hogy mennyire életképes.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.17. 01:28 Szerintem a rozsdamentessel kb. egy árban lesz... a polírozás mint kézi munka sokba kerül, meg PAK-os dob is jár hozzá...
Most 175 pénz a matt rozsdamentes változat (és kapható is a Mintaboltban! Ha valaki szeretne venni..), én is min. ilyen árra számítok.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.16. 19:05
Szinte minden éles fegyver melegbarnítva van, nézz meg a klubban egy régi MCM-et, vagy TT-t, hogy mennyire kopott meg..
Én emiatt nem aggódom.


félOFF

az utóbbi kb. 20-25 évben már NEM. A melegbarnítás borzasztóan élőmunkaigényes és emiatt drága (meg környezetvédelem/munkavédelem) technológia, gyakorlatilag mára szinte kihalt a nagyszériás gyártásból. Most így hirtelen nem is tudok mondani gyártásban levő modern pisztolyt, ami melegbarnított felületkezelést kapott.

(Helyette ma már van ez: https://en.wikipedia.org/wiki/Ferritic_nitrocarburizing, meg persze a cerakote. Katonai/LE felhasználásra a korrózióállóságuk is kedvezőbb.)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.17. 08:10 Most 175 pénz a matt rozsdamentes változat (és kapható is a Mintaboltban! Ha valaki szeretne venni..), én is min. ilyen árra számítok.
akkor a szenes lesz vagy kéccázz :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2022.09.17. 08:47 akkor a szenes lesz vagy kéccázz :roll:
Tisztelt Vásárlónk, jegyeztük az igényét, Önnek annyi lesz :mrgreen:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

amúgy a barnított szénacél az barnaszénacél? :geek:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.09.17. 08:47 akkor a szenes lesz vagy kéccázz :roll:
Sajnos semmi nem indokolja, hogy olcsóbb legyen.
Viszont a melegbarnított felület nagyon szép, ha jól van megcsinálva.

Abban próbálok lobbizni, hogy a dobon lévő felíratot valahogy diszkrétebben lézerezzék bele (vagy még jobb lenne gravírozni, persze barnítás előtt), mert a matt rozsdamentes verziónál szerintem nem a fegyver nívóján van a felírat.

Kaliberjelzés a homokszórt rozsdamentes dobokon: az egyiken szépen, a másikon csúnyán:
20220917_091259.jpg
MKH próbajel:
20220917_091221.jpg
Az alu verziónál a töltényűrök között volt.
Szerintem így jobb.
20220917_091150.jpg

Bocs a sz@r fotókért, még ágyban vagyok és kávézok. :D
A lényeg, hogy ha a Művek készít egy qrva jó, hatékony, szép fegyvert, akkor az MKH jelzések is szépek legyenek rajta. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
gvass1 írta: 2022.09.17. 08:30Most így hirtelen nem is tudok mondani gyártásban levő modern pisztolyt, ami melegbarnított felületkezelést kapott.
MR73 :?:

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.09.17. 10:10 OFF



MR73 :?:

modern? Pisztoly?😉

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

montecarlo írta: 2022.09.17. 00:30 150-et írt kommentben pár hete a Keserű
Most írták ki: " 150 körül " :!:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

No, a jó pap is holtig tanul, de a Vad Medve is. :D

A (szerintem) csúnya lézerezett jelzés acetonos fogkefével, vagy acetonos papírtörlővel átdörgölve szép lesz.
Szerintem a lézerezés után átkenik valamilyen festék pigmenttel, ami a lézerrel megégetett felületen jobban megtapad, és ennek a feleslegét törli le az aceton.
(Maga a lézer nem feketíti a rozsdamentes acélt szerintem - de aki tudja, írja meg!)

Mindenesetre így szép lett a felírat - köszönet érte a szakembernek, aki javasolta. :)

Ilyen volt:
Csúnya MKH
Csúnya MKH
Ilyen lett:
Szép MKH
Szép MKH
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.09.17. 11:02 No, a jó pap is holtig tanul, de a Vad Medve is. :D

A (szerintem) csúnya lézerezett jelzés acetonos fogkefével, vagy acetonos papírtörlővel átdörgölve szép lesz.
Szerintem a lézerezés után átkenik valamilyen festék pigmenttel, ami a lézerrel megégetett felületen jobban megtapad, és ennek a feleslegét törli le az aceton.
(Maga a lézer nem feketíti a rozsdamentes acélt szerintem - de aki tudja, írja meg!)

Mindenesetre így szép lett a felírat - köszönet érte a szakembernek, aki javasolta. :)

Ilyen volt:20220917_104428.jpg

Ilyen lett:
20220917_104453.jpg
+1
:shock: köszi;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: Coop »

WildBear23 írta: 2022.09.17. 11:02 No, a jó pap is holtig tanul, de a Vad Medve is. :D

A (szerintem) csúnya lézerezett jelzés acetonos fogkefével, vagy acetonos papírtörlővel átdörgölve szép lesz.
Szerintem a lézerezés után átkenik valamilyen festék pigmenttel, ami a lézerrel megégetett felületen jobban megtapad, és ennek a feleslegét törli le az aceton.
(Maga a lézer nem feketíti a rozsdamentes acélt szerintem - de aki tudja, írja meg!)

Mindenesetre így szép lett a felírat - köszönet érte a szakembernek, aki javasolta. :)

Ilyen volt:20220917_104428.jpg

Ilyen lett:
20220917_104453.jpg
Anno mikor átvettem az új micromaxot, itthon nézegetem de piszok ronda a gravírozás :lol: választhattam volna szebbet is, pár perc után leesett, hogy az biztos vmi nem odavaló cucc, mivel gravíroztam már korábban igaz, csak bőrt szoktam, de a fán kívül más anyagnál égés nyomnak nem szabad maradnia jól beállított gépnél.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

WildBear23 írta: 2022.09.17. 11:02 No, a jó pap is holtig tanul, de a Vad Medve is. :D

A (szerintem) csúnya lézerezett jelzés acetonos fogkefével, vagy acetonos papírtörlővel átdörgölve szép lesz.
Szerintem a lézerezés után átkenik valamilyen festék pigmenttel, ami a lézerrel megégetett felületen jobban megtapad, és ennek a feleslegét törli le az aceton.
(Maga a lézer nem feketíti a rozsdamentes acélt szerintem - de aki tudja, írja meg!)

Mindenesetre így szép lett a felírat - köszönet érte a szakembernek, aki javasolta. :)

Ilyen volt:20220917_104428.jpg

Ilyen lett:
20220917_104453.jpg
Koszi a tippet! Tegnap vettem en is egy acel pb-t ugyanilyen ronda (mondhatni igenytelen). Ez egy kvazi premium kategorias gumis, ha tenyleg ennyi a megoldas, akkor ezt a gyarban vajon miert nem vegzik el?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mzoli írta: 2022.09.17. 13:59 Koszi a tippet! Tegnap vettem en is egy acel pb-t ugyanilyen ronda (mondhatni igenytelen). Ez egy kvazi premium kategorias gumis, ha tenyleg ennyi a megoldas, akkor ezt a gyarban vajon miert nem vegzik el?
Az MKH gravírozza bele a kész fegyverekbe, gondolom utána már nem nézik a gyárban.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2022.09.17. 10:36
Miért, a Pitbull az pisztoly? :P
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

off
G.D írta: 2022.09.17. 14:53 Miért, a Pitbull az pisztoly? :P
Jogos.

Viszont az MR73 is inkább egy 70-es évekből fennmaradt ritka kuriózum, semmint mai mainstream termék.

A melegbarnítás egyre inkább kisszériás luxus lesz.

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2022.09.17. 15:52 off
...
A melegbarnítás egyre inkább kisszériás luxus lesz.
on
Kérdésre válaszolva, Bélabá nemrég írta a facén, hogy melegbarnítva lesz. Kisszériás luxus... stimmel ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Szénacél, barnított Pitbull-19M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.09.17. 23:52 Kérdésre válaszolva, Bélabá nemrég írta a facén, hogy melegbarnítva lesz. Kisszériás luxus... stimmel ;)
Telitalálat, Főmérnök úr, telitalálat! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Petya357 írta: 2022.09.15. 12:10 8-)

Te a tervezőnek köszönted meg, mások a szállítónak. ;)
Ha Medve nem segít, akkor ugyanúgy nem lenne HD21M-em, mintha soha nem is létezett volna. :lol:

De ha már itt vagyunk, akkor köszönjük A Főmérnök Úrnak hogy megtervezte, a Keserű Műveknek hogy legyártották, a PKLVnek hogy levizsgázta, és a Magyar Államnak, hogy ezt egyáltalán lehetővé tette. 8-)
A szuleid es feleseged, illetve az ovoneni es dajkad is lemaradtak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mzoli írta: 2022.09.18. 17:16 A szuleid es feleseged, illetve az ovoneni es dajkad is lemaradtak.
..úgy, úgy. Ráéreztél a trendre! :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Miert szukseges a dupla golyo? Probalom megerteni, hogy a duplabull vagy megamax miert jo irany?
Olvastam egy korabbi bejegyzesben, hogy a 2 gumi kb 1.5x az egygolyos energiajanak, azaz 1x120 helyett 2x80 ( hozzavetolegesen). Tehat az osszesitett stopphatas miatt hasznos, vagy a szoras miatt, hogy legalabb az egyik talaljon a ketto kozul, mivel igy nagyobb az esely a talalatra? vagy mindketto?

Masik ehhez kapcsolodo kerdes, hogy a kis kezi lofegyverek ezaltal nagyobban, ormotlanabbak lesznek, a hd21 sokkal alkalmasabb lenne egy duplagumis "platform" alapjanak. Ez felmerult? Szerintetek a hd21x2 nem alkalmasabb erre? Ha egyaltalan van ertelme dupla guminak. De ezt majd megvalaszoljatok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Pitbull 19M lézer gravír

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.09.17. 11:02 No, a jó pap is holtig tanul, de a Vad Medve is. :D

A (szerintem) csúnya lézerezett jelzés acetonos fogkefével, vagy acetonos papírtörlővel átdörgölve szép lesz.
Szerintem a lézerezés után átkenik valamilyen festék pigmenttel, ami a lézerrel megégetett felületen jobban megtapad, és ennek a feleslegét törli le az aceton.
(Maga a lézer nem feketíti a rozsdamentes acélt szerintem - de aki tudja, írja meg!)

Mindenesetre így szép lett a felírat - köszönet érte a szakembernek, aki javasolta. :)

Ilyen volt:

Ilyen lett:
Tényleg sokkal szebb!
Ha már itt tartunk, bár némileg OFF.... Amerikai fegyveres videókban fegyver bemutatásakor még régi fegyvereken is gyönyörű hófehér betűkkel olvashatók a beütők. Gondolkoztam rajta hogy milyen eljárással festik meg a beütött betűket, ami nem hagy nyomot a felületkezelésen de a beütött betűket megfesti, de gondolom ott is valamilyen anyaggal átdörgölik. Csak mi lehet az?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Miert szukseges a dupla golyo? Probalom megerteni, hogy a duplabull vagy megamax miert jo irany?
Olvastam egy korabbi bejegyzesben, hogy a 2 gumi kb 1.5x az egygolyos energiajanak, azaz 1x120 helyett 2x80 ( hozzavetolegesen). Tehat az osszesitett stopphatas miatt hasznos, vagy a szoras miatt, hogy legalabb az egyik talaljon a ketto kozul, mivel igy nagyobb az esely a talalatra? vagy mindketto?

Masik ehhez kapcsolodo kerdes, hogy a kis kezi lofegyverek ezaltal nagyobban, ormotlanabbak lesznek, a hd21 sokkal alkalmasabb lenne egy duplagumis "platform" alapjanak. Ez felmerult? Szerintetek a hd21x2 nem alkalmasabb erre? Ha egyaltalan van ertelme dupla guminak. De ezt majd megvalaszoljatok.
Szia!

Én három területet tartok fontosnak:

1.) Otthonvédelem: itt nem gond a méret, de azért lehetőleg legyen kompakt, hogy lakásban lehessen vele mozogni. Minél nagyobb átmérőjű gumi + minél nagyobb torkolati energia (a 0,5 J/mm2 határig) + minél nagyobb tárkapacitás.
Erre a szerepkörre szerintem jelenleg a HD-21M a legalkalmasabb.

2.) Utcai önvédelem: itt fontos a viselhető méret és súly. Mindenkinek máshol van a küszöb, szerintem a régi Revenge (14M) a viselhetőség határa (én azt sokáig viseltem).
A Pitbull kényelmesen viselhető méret, és még az acél verzió súlyával sincs gond (kb. annyi a súlya, mint egy spiáter gázriasztónak).
A Duplabull -ahogy írod is- azért lenne jó, mert csak kicsit hosszabb és nehezebb a Pitbullnál, de a két gumilövedék stophatása együtt nagyobb, mint eggyé. Tehát 2x80 Joule jobb, mint 1x120 Joule. Van egy olyan szabály, hogy ha rövid időn belül két lövedék talál el, akkor a traumatikus hatás több lesz, mint simán az összegük.

3.) Szituációs lövészverseny. A gumilövedékesekkel versenyszerű gyakorlás (fogalmazzunk így) idén fejlődött fel, és ha a Pitbullnak hosszabb lenne az irányzóvonala, még alkalmasabb lenne pontos lövésekre. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: duplagumi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Miert szukseges a dupla golyo? Probalom megerteni, hogy a duplabull vagy megamax miert jo irany?
Végülis nem "szükséges", de megvalósítható, plusz teljesítményt ad, és akkor miért ne?

A Megamaxnál mondjuk mellékhatás volt a duplagumi. Ehhez a dobátmérőhöz ezzel a dobhosszal néz ki arányosan a fegyver. Amúgy volt vele szívás rendesen... a proto dobja duplagumizásnál felfúvódott.

Duplabull: kb. Revenge teljesítmény, hordhatóbb méretben, akinek a Revenge már túl nagy.
(egyébként amikor a Revenge 21-M első vázlatait közzétettem, az első reakciók között volt, hogy 1 centivel hosszabb dobbal duplagumis? És lehetne... de a méret minimalizálás fontosabb lett.)
Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Olvastam egy korabbi bejegyzesben, hogy a 2 gumi kb 1.5x az egygolyos energiajanak, azaz 1x120 helyett 2x80 ( hozzavetolegesen). Tehat az osszesitett stopphatas miatt hasznos, vagy a szoras miatt, hogy legalabb az egyik talaljon a ketto kozul, mivel igy nagyobb az esely a talalatra? vagy mindketto?
Mindkettő.
Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Masik ehhez kapcsolodo kerdes, hogy a kis kezi lofegyverek ezaltal nagyobban, ormotlanabbak lesznek, a hd21 sokkal alkalmasabb lenne egy duplagumis "platform" alapjanak. Ez felmerult? Szerintetek a hd21x2 nem alkalmasabb erre? Ha egyaltalan van ertelme dupla guminak. De ezt majd megvalaszoljatok.
Műszaki akadálya nem lenne. Talán még a dob se fúvódna fel mint a Megamaxnál, mások a falvastagságok. Bélabá kedvén múlik, hogy lesz-e.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mzoli írta: 2022.09.19. 09:47 Miert szukseges a dupla golyo? Probalom megerteni, hogy a duplabull vagy megamax miert jo irany?
A traumatikus fegyverekkel fájdalom okozása a cél, maradandó sérülés vagy halál okozásának minimalizált valószínűségével.
A bőrben sokkal több fájdalomérző ideg található, mint az izmokban. Minél nagyobb bőrfelülettel érintkezik a lövedék, annál több fájdalomérző ideget ingerel. Több lövedék → nagyobb célfelület → egységnyi felületre eső kevesebb mozgási energia miatt a behatolás kisebb veszélye.
Ezenkívül az emberi érzékelés logaritmikus függvény szerint alakul: 100 J mozgási energiájú lövedék nem fog kétszeres fájdalomérzetet okozni a 50 J mozgási energiájú lövedékhez képest. Ismét: az a jobb, ha több fájdalomérző ideg érez fájdalmat, mint ha kevesebb nagyobbat.
Logaritmus függvény.png
Logaritmus függvény.png (6.36 KiB) Megtekintve 19161 alkalommal
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: duplagumi

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Thomaster írta: 2022.09.19. 10:54 Végülis nem "szükséges", de megvalósítható, plusz teljesítményt ad, és akkor miért ne?

A Megamaxnál mondjuk mellékhatás volt a duplagumi. Ehhez a dobátmérőhöz ezzel a dobhosszal néz ki arányosan a fegyver. Amúgy volt vele szívás rendesen... a proto dobja duplagumizásnál felfúvódott.

Duplabull: kb. Revenge teljesítmény, hordhatóbb méretben, akinek a Revenge már túl nagy.
(egyébként amikor a Revenge 21-M első vázlatait közzétettem, az első reakciók között volt, hogy 1 centivel hosszabb dobbal duplagumis? És lehetne... de a méret minimalizálás fontosabb lett.)

Mindkettő.

Műszaki akadálya nem lenne. Talán még a dob se fúvódna fel mint a Megamaxnál, mások a falvastagságok. Bélabá kedvén múlik, hogy lesz-e.
A hd21 a legtobb ember szerint a legjobb valasztas otthonvedelemre, egy egyszeru es jol sikerult konstrukcio, ami arban is rendben van. A fent leirtak alapjan ezt lehetne meg jobba tenni egy duplagumis valtozattal. Bélabá kedvét hogyan lehet befolyásolni? :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

duplagumis - minek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Duplagumis fegyverekre nincs szükség szerintem. Se a HDM 21 esetén, se a marokfegyver Pitbull 19-M-nél.

Soklövetű fegyverek, így gyors duplákat tudsz lőni egymás után, meg sem érzed a fájdalmat az elsőtől, mire kapod a második-harmadik lövést, kvázi egyszerre jön az érzet.

Gyakorlást javaslok a meglévő eszközökkel, a folyamatos termékfejlesztési kívánalmak helyett. Ahogy hallom, elég kis százalékban gyakorol még a fórumozók nagy része is.

Ahova meg 6-8 egyes lövés nem elég, oda a 12-16 sem lesz az.
Mzoli írta: 2022.09.19. 12:00 A hd21 a legtobb ember szerint a legjobb valasztas otthonvedelemre, egy egyszeru es jol sikerult konstrukcio, ami arban is rendben van. A fent leirtak alapjan ezt lehetne meg jobba tenni egy duplagumis valtozattal. Bélabá kedvét hogyan lehet befolyásolni? :)
Lezárt