Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.07.21. 13:54 Ez olyan, mint a lakás alapterületnél a négyzetméter: nm-nek írják, de mindenki tudja, hogy nem nanométerről van szó. ;-)

Vagy hogy ONtopic legyen: a fegyvereknél is a "ravasz" szóról mindenki tudja, hogy az az elsütőbillentyű, és nem a róka mellékneve. :)

Folyó szövegben teljesen oké köbméter helyett m3.
Kérdezzük meg Grétsy László tanár urat? Avagy álljunk meg egy szóra? :roll: :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kontrolle13 írta: 2022.07.21. 13:59 Kérdezzük meg Grétsy László tanár urat? Avagy álljunk meg egy szóra? :roll: :D
OFF
Ő már szegény nem nagyon fog válaszolni...Duplán off, mert ugye nem topic tárgyhoz tartozik, és hát nem is egy túlélőről szól.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.07.21. 13:02Ez laposgáz.
Az más, a sunyi-lapos, annak szaga irtózatos... :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2022.07.21. 13:02Ez laposgáz.
Azt nem laposföldből bányásszák? A mienk meg gömbölyű!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ezt ismeritek?

Szükség mécses narancshéjból, bármilyen olajjal elműködik.
0326A771-CBEF-412C-BF12-3F4AE054FE82.jpeg
Általában napraforgó olajjal szokás üzemeltetni, de este kipróbáltuk, és kb fél deci motorolajjal is égett vagy 3 órát

A távolabbiba a benzin nem kellett volna, túl kormosan égett, még motorolajjal sűrítve is… ezt a keveréket meghagyjuk Molotov koktélnak
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Petya357 írta: 2022.07.23. 23:47 Ezt ismeritek?

Szükség mécses narancshéjból, bármilyen olajjal elműködik.

0326A771-CBEF-412C-BF12-3F4AE054FE82.jpeg

Általában napraforgó olajjal szokás üzemeltetni, de este kipróbáltuk, és kb fél deci motorolajjal is égett vagy 3 órát

A távolabbiba a benzin nem kellett volna, túl kormosan égett, még motorolajjal sűrítve is… ezt a keveréket meghagyjuk Molotov koktélnak
Ez akkor csak annyi, hogy narancshéjba olaj meg valami kanóc? Narancshéj helyett konzervdoboz?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a narancs feher belseje a kanoc
Kontrolle13 írta: 2022.07.24. 07:44 Ez akkor csak annyi, hogy narancshéjba olaj meg valami kanóc? Narancshéj helyett konzervdoboz?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kértetek képet a jelenlegi IFAKom tartalmáról. Ez nem útmutató, de iránymutatónak, ötletadónak jó lehet.
IMG_20220710_105229.jpg
IMG_20220710_110000.jpg
Olló
Több pár nitril kesztyű
Chest seal
Égési kötszer
SWAT T
pulzoximéter
Betadine
Celox
Epipen
Peha kötszer (én begyűrök egy letekertet a másik közepébe, kompromisszumos megoldás, mert nehezebb letekerni, de működik, és több van így nálam)
Omnistrip sebösszehúzó
Aspirin
Rubophen
Sebtapaszok
Mentőfólia
Ragtapasz nagyfelületű vágható
Sebfedő lapok (vastag nedvszívó, meg vékony)
Kanül
Kullancs csipesz
Csipesz
Alkoholos filc
Fizsó fiola
Női tampon
Tükör
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Jól látom, hogy az nem kötszer évesre, hanem gél?
Aztmivel "rögzíted" ?mert ezt nem TOM. 😁
Csatolmányok
IMG_20220725_200417.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

RatRace írta: 2022.07.25. 19:58 Jól látom, hogy az nem kötszer évesre, hanem gél?
Aztmivel "rögzíted" ?mert ezt nem TOM. 😁
Jól látod, ez nem kötszer.

Kb. mint egy vizes borogatás, csak annál nyilván hájtekkebb.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2022.07.25. 19:58 Jól látom, hogy az nem kötszer évesre, hanem gél?
Aztmivel "rögzíted" ?mert ezt nem TOM. 😁
Szia,

"gel soaked" : gelbe martott; vagyis de, kotszer.

Bel
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2022.07.25. 17:24 Kértetek képet a jelenlegi IFAKom tartalmáról. Ez nem útmutató, de iránymutatónak, ötletadónak jó lehet.
Azért ez egy elég jól felszerelt, jól összeszedett pakk.

Két kérdésem lenne: jól tudom, hogy az epi-pen vényköteles, nem adnak csak úgy ki a gyógyszertárban?
Gondolkoztam már én is a beszerzésén, bár tudtommal nem vagyok semmire sem allergiás.
(Elvileg allergia bármikor kialakulhat és ki tudja mikor jönne jól pl. az erdő közepén)

Kanül mi célt szolgál a szettben?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.07.25. 17:24 Kértetek képet a jelenlegi IFAKom tartalmáról. Ez nem útmutató, de iránymutatónak, ötletadónak jó lehet.
...
Aspirin
Rubophen
Jó kis készlet, gratula!
Van valami oka az Aszpirinnek, és a Rubophennek?

Én inkább az Algopyrint (Algozone) preferálom, erősebb és biztosabb hatású fájdalomcsillapító. Mellette Quarelin (fejfájásra), és NoSpa Forte (görcsoldó, pl. menstruációs görcs esetén bármit megadnak cserébe a hölgyek ;) (csak vicceltem).

Tvsmaci: az Epipen szerintem is vényköteles (de majd 42 megírja), talán valami nyelv alól felszívódó antihisztamint lehetne helyette használni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.07.25. 20:38 Jó kis készlet, gratula!
Van valami oka az Aszpirinnek, és a Rubophennek?

Én inkább az Algopyrint (Algozone) preferálom, erősebb és biztosabb hatású fájdalomcsillapító. Mellette Quarelin (fejfájásra), és NoSpa Forte (görcsoldó, pl. menstruációs görcs esetén bármit megadnak cserébe a hölgyek ;) (csak vicceltem).

Tvsmaci: az Epipen szerintem is vényköteles (de majd 42 megírja), talán valami nyelv alól felszívódó antihisztamint lehetne helyette használni..
Az antihisztamin csak a sokk előtti tünetek ellen jó, ha gebasz van, akkor semmit nem ér. Olyankor az epipen, vagy adrenalin tartalmú egyéb, Pl "Tonogen" használandó muscularisan.

Bár én csak szakbarbar vagyok.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.07.25. 21:04 Az antihisztamin csak a sokk előtti tünetek ellen jó, ha gebasz van, akkor semmit nem ér. Olyankor az epipen, vagy adrenalin tartalmú egyéb, Pl "Tonogen" használandó muscularisan.
Pontosan, de a Tonogen is vényköteles.
Ha kezd rosszul lenni valaki (pl. egy darázscsípés után), akkor egy gyors felszívódású antihisztamin segíthet megelőzni a sokkot?
Nyelv alól közvetlenül a véráramba kerül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.07.25. 20:38 Jó kis készlet, gratula!
Van valami oka az Aszpirinnek, és a Rubophennek?

Én inkább az Algopyrint (Algozone) preferálom, erősebb és biztosabb hatású fájdalomcsillapító.
Lehet valami személyes tapasztalat, nekem a Cataflam visz mindent, az Algopyrin kevésbé hat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.25. 21:44 Lehet valami személyes tapasztalat, nekem a Cataflam visz mindent, az Algopyrin kevésbé hat.
A Cataflam nagyon jó cucc, diklofenac, de alapból az is vényköteles. Az egyébként a másik választásom fájdalomcsillapításra az Algopyrinen kívül. A gyengébb változata (Cataflam Dolo) kapható vény nélkül.

Ha felíratod, érdemes helyette a Diclofenac Ratiofarm-ot íratni, abban ugyanaz van, de sokkal olcsóbb.
Ha rendszeresen kell szedned, akkor meg a Diclopram-ot, abban ugyanaz van de nem károsítja a gyomrot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.07.25. 21:55 A Cataflam nagyon jó cucc, diklofenac, de alapból az is vényköteles. Az egyébként a másik választásom fájdalomcsillapításra az Algopyrinen kívül. A gyengébb változata (Cataflam Dolo) kapható vény nélkül.

Ha felíratod, érdemes helyette a Diclofenac Ratiofarm-ot íratni, abban ugyanaz van, de sokkal olcsóbb.
Ha rendszeresen kell szedned, akkor meg a Diclopram-ot, abban ugyanaz van de nem károsítja a gyomrot.
Voltaren dolo is diklofenac, 25mg, nem vényköteles. Fortedol szintén, de ahhoz recept kell.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.07.24. 10:51 OFF
Van laposföld hívő csoport a neten, egyben benne vagyok a FB-on mert kíváncsi vagyok az agymenésekre, rettenetes! De tényleg szentül hiszik hogy a föld lapos, és egy óriási összeesküvés miatt nem tudhatjuk az igazságot. :lol:
ON
Néztem is nagyot, hogy mit keresel ott.
szöged írta: 2022.07.24. 14:45 szintén OFF
és ha valóban létezik ez az óriási összeesküvés, akkor ők mégis miként tettek szert a VALÓS információkra?
szintén ON
"Ott keresd, ahol van!" - így szól beszerzés- és raktárvezető exkollégám bonmotja. → Itt ne keress logikát, mert nincs. Egy összeesküvés-elmélet nem logikai-érveléstechnikai probléma, hanem pszichológiai és attitűdbeli, és a megoldásának is erre kell koncentrálnia. (A logika, érveléstechnika, ismeretelmélet, oktatás etc. az a megelőzés eszköze.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.07.25. 20:38 Jó kis készlet, gratula!
Van valami oka az Aszpirinnek, és a Rubophennek?
42 majd megírja, de sejtem a választ :)

Mindenki a fájdalomcsillapító vonalra állt rá, de az Aszpirinnek vérhígító hatása is van.

Szívroham, stroke megelőzésére is használják (alacsony dózisban) , de pont a hétvégén tanultam, hogy infarktus UTÁN is szokás adni - mert ilyenkor megnő az esélye még egy infarktusnak. Ezért hasznos az IFAK-ban.

Egyébként pedig ha már hazai, akkor Kalmopyrin ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.07.25. 22:50 Voltaren dolo is diklofenac, 25mg, nem vényköteles.
Igen, ahogy a Cataflam Dolo is. ;)
Egyébként nem hülyeség tudni a szedett gyógyszerek hatóanyagát.
Nekem anno derékfájásra egy főorvos simán felírta a Cataflam mellé a Voltarent, hogy ezt a kettőt szedjem.
Mondom neki, hogy ugyanaz a hatóanyaga... ja, akkor csak az egyiket.

Petya: ja, Aspirin protect néven kis dózisban folyamatosan kell szedni "vérhigítóként".
Inkarktusnál az újabb infarktus megelőzésére a szokásos 500 mg-os dózist ajánlják?

Kalmopyrin: igen, az magyar. ;) Azzal kapcsolatban terjedt tinédzserkoromban az a vicc, hogy terhesség megelőzésére is jó.....csak jó erősen a térd közé kell szorítani. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.07.26. 07:04 Petya: ja, Aspirin protect néven kis dózisban folyamatosan kell szedni "vérhigítóként".
Inkarktusnál az újabb infarktus megelőzésére a szokásos 500 mg-os dózist ajánlják?
Szia,

Fel "normal" tablettat, vagyis 150-300 mg-ot elragva (ilyenkor par perc is szamit, hiszen az ismetelt infarktus elott meg fel is kell szivodnia, hogy megelozze).

A "kodpiszkalo" blog tulajdonosanak minden elismeresem: gyogyszereszeket oktat az egyetemen, es amikor teljesen ismeretlenul irtam neki, hogy tevedett az egyik bejegyzeseben, akkor leellenorizte a mentoszolgalatnal, hogy igazam van-e, es javitotta a blogbejegyzest.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Aspirin: amikor nagyon ritkán fáj a fejem, akkor nekem bőven elég. A vérhígító hatása is hasznos lehet akár egy hosszú repülőút miatt (hogy ez mennyire babona, vagy mennyire nyújt valódi védelmet, nem vagyok benne egészen biztos). Infarktus, sztrók után is lehet némi védő hatása. Megjegyzés: magamtól nem adnék semmit ilyenkor, mindig a 112 az első, aztán amit ők mondanak, azt teszem. De időnként előfordulok magashegységekben, erdő közepén, stb is...
A sebtapasz mellett amúgy ebből kérnek a legtöbbet a csomagból. A "komolyabb" kötszereket szerencsére ritkán kellett használni.
Megfontolom azért valami erősebbnek is a csomagba rakását.

Kanül: NAGYON szélsőséges vészhelyzetben PTX kezelésére jó. Vízhólyag megszúrására is jó, bár én békén szoktam hagyni, hacsak nem teszi valóban nagyon kellemetlenné a járást. Szálkát kipiszkálgatni is jól jöhet.

Epipen: igen, vényköteles
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2022.07.25. 17:24 Kértetek képet a jelenlegi IFAKom tartalmáról. Ez nem útmutató, de iránymutatónak, ötletadónak jó lehet.
IMG_20220710_110000.jpg
IMG_20220710_110000.jpg

Olló
Több pár nitril kesztyű
Chest seal
Égési kötszer
SWAT T
pulzoximéter
Betadine
Celox
Epipen
Peha kötszer (én begyűrök egy letekertet a másik közepébe, kompromisszumos megoldás, mert nehezebb letekerni, de működik, és több van így nálam)
Omnistrip sebösszehúzó
Aspirin
Rubophen
Sebtapaszok
Mentőfólia
Ragtapasz nagyfelületű vágható
Sebfedő lapok (vastag nedvszívó, meg vékony)
Kanül
Kullancs csipesz
Csipesz
Alkoholos filc
Fizsó fiola
Női tampon
Tükör
Ügyes! Mayo tubus"pipa". Nem kell kiemelve tartani az állkapcsot.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2022.07.26. 10:35 Ügyes! Mayo tubus"pipa". Nem kell kiemelve tartani az állkapcsot.
Kocsiban van, ide már nem fér be.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.07.26. 08:36 A vérhígító hatása is hasznos lehet akár egy hosszú repülőút miatt (hogy ez mennyire babona, vagy mennyire nyújt valódi védelmet, nem vagyok benne egészen biztos).
Van olyan babona, hogy aki aspirint szed, azt nem fenyegeti hosszú repülőút? Na, úgy tűnik, akkor nekem erre is jó a cataflam.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Aspirin repuleshez

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.07.26. 08:36 Aspirin: ... A vérhígító hatása is hasznos lehet akár egy hosszú repülőút miatt (hogy ez mennyire babona, vagy mennyire nyújt valódi védelmet, nem vagyok benne egészen biztos). Infarktus, sztrók után is lehet némi védő hatása.
Szia,

Arrol talaltam rendes (Lancet) cikket, hogy a napi 100 mg idos noknel jelentosen csokkenti a szivbetegsegek kockazatat:
"Aspirin lowered the frequency of all the endpoints, being significant for cardiovascular death (from 1.4 to 0.8%; relative risk 0.56 [95% CI 0.31-0.99]) and total cardiovascular events (from 8.2 to 6.3%; 0.77 [0.62-0.95]). Severe bleedings were more frequent in the aspirin group than the no-aspirin group (1.1% vs 0.3%; p<0.0008)."

Tovabb keresve viszont inkabb babonanak tunik, helyette mindenkinek sok viz es mozgas, problemasabbaknak kompresszios zokni, nagyon problemasaknak heparin:
"all passengers should be advised to maintain adequate hydration and exercise ... below-knee graduated compression stockings (providing 15-30 mmHg at the ankle) and/or prophylactic dose low-molecular-weight heparin may be considered. The evidence does not support the use of aspirin"
" Passengers should be encouraged to use the muscle-vein pump regularly, ensure adequate hydration, and in some cases wear elastic compression stockings. A majority of passengers will not need any thromboprophylaxis. Aspirin may have a protective role, but its efficacy in preventing venous thrombosis is much smaller than that of low molecular weight heparins. A high prophylactic dose of a low molecular weight heparin should be considered in passengers at high risk of thrombosis.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.07.26. 08:36 Aspirin: amikor nagyon ritkán fáj a fejem, akkor nekem bőven elég. A vérhígító hatása is hasznos lehet akár egy hosszú repülőút miatt (hogy ez mennyire babona, vagy mennyire nyújt valódi védelmet, nem vagyok benne egészen biztos). Infarktus, sztrók után is lehet némi védő hatása. Megjegyzés: magamtól nem adnék semmit ilyenkor, mindig a 112 az első, aztán amit ők mondanak, azt teszem. De időnként előfordulok magashegységekben, erdő közepén, stb is...
A sebtapasz mellett amúgy ebből kérnek a legtöbbet a csomagból. A "komolyabb" kötszereket szerencsére ritkán kellett használni.
Megfontolom azért valami erősebbnek is a csomagba rakását.

Kanül: NAGYON szélsőséges vészhelyzetben PTX kezelésére jó. Vízhólyag megszúrására is jó, bár én békén szoktam hagyni, hacsak nem teszi valóban nagyon kellemetlenné a járást. Szálkát kipiszkálgatni is jól jöhet.

Epipen: igen, vényköteles
Ha fejfájásra bevennék egy aszpirint, garantáltan elfelejthetném. A fejfájás lenne a legkisebb bajom utána, olyan rosszul lennék... :-D (Gy.k. allergiás vagyok rá.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Már látom magam előtt a Keresztapa IV jelenetét, amiben Don Corleone azt magyarázza, hogy a szeszcsempészet, zárjegy nélküli cigi, drog, kaszinók és bordélyok a múlté: a jövő a tűzifa csempészeké! :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.07.29. 17:30 Már látom magam előtt a Keresztapa IV jelenetét, amiben Don Corleone azt magyarázza, hogy a szeszcsempészet, zárjegy nélküli cigi, drog, kaszinók és bordélyok a múlté: a jövő a tűzifa csempészeké! :)
Meg nem bankot kell rabolni, ahol a lassan sz@rt érő forintot tarják, hanem fát kell lopni kamionszám.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

jó ha van írta: 2022.07.29. 18:00 Meg nem bankot kell rabolni, ahol a lassan sz@rt érő forintot tarják, hanem fát kell lopni kamionszám.
Az eddig is biznisz volt, de ezután a kisemberek is megindulnak.
Erdőm van, és nem vagyok nyugodt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2022.07.29. 18:03 Az eddig is biznisz volt, de ezután a kisemberek is megindulnak.
Erdőm van, és nem vagyok nyugodt.
Én sem.
Erdőbirtokossági társulat, 92 hektár, Natura2000 és Balaton-felvidéki Nemzetei Park terület, hogy az okozott kár még nagyobb legyen. (Nem gazdálkodhatunk ofkorsz, a támogatásból kifizetjük az adminisztratív költségeket és a szemét elszállításának díját.)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

swordmanus írta: 2022.07.29. 18:03 Az eddig is biznisz volt, de ezután a kisemberek is megindulnak.
Erdőm van, és nem vagyok nyugodt.
Szia Uram! Fa van eladó? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Most jól jöhet a bajraktár sok lövetű tárral ;)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.07.29. 18:21 Szia Uram! Fa van eladó? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Most jól jöhet a bajraktár sok lövetű tárral ;)
Szerintem most inkább a drón kéne…
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Arh »

swordmanus írta: 2022.07.29. 18:03 Az eddig is biznisz volt, de ezután a kisemberek is megindulnak.
Erdőm van, és nem vagyok nyugodt.
https://youtu.be/xrb1Q_BcCdI
(Èn magam se tudom hogy viccnek vagy komolynak szànjam.)
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Perimeter alarm témában érdeklődöm, készít/árul bárki R.K riasztó/startpatronnal vagy esetleg más (flobert?) riasztópatronnal működő vezetékes riasztót? Ilyesmikre gondolok : https://www.youtube.com/watch?v=7Z5BNZLvsGU

Köszi
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Mzoli írta: 2022.08.01. 10:43 Perimeter alarm témában érdeklődöm, készít/árul bárki R.K riasztó/startpatronnal vagy esetleg más (flobert?) riasztópatronnal működő vezetékes riasztót? Ilyesmikre gondolok : https://www.youtube.com/watch?v=7Z5BNZLvsGU

Köszi
Aliexpressen tudsz venni 12es soretessel mukodot.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Esetleg valakinek megvan Ondrej Neff Sotetseg c muve ekonyv formaban?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

numizmata írta: 2022.08.04. 23:15 Esetleg valakinek megvan Ondrej Neff Sotetseg c muve ekonyv formaban?
Megvan, és nagyon jó könyv!!
Az "Egyetlen fűszál sem" -hez hasonlóan elgondolkoztató mestermű. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

PéBé

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A hétvégén gondoltam, frissítem apósék PB palack készletét. Nem fűtenek vele, csak grillezünk, de annó egy forradalmi újítást vezettem be - vettem nekik MÉG EGY palackot, hogy mindig legyen tarcsi, és ne a grill pári közben ürüljön ki :oops:

Az újítást pozitívan fogadták, az új munkamódszerekre való átállás (B+ nem, nem akkor kell újat venni, amikor mindkettő kiürül) viszont még döcögősen megy :lol: úgyhogy elmentem a MOL kútra PB palackot cserélni, ameddig még van gáz a másikban. Helyszín: Siófok.

Nincs. 5(!) másik kúton is jártam, felhívtam a helyi OBIt, mindenhol vagy sajnálták, vagy kiröhögtek. Napok óta elfogyott, senki sem tudta megmondani, mikor lesz, és lesz-e egyáltalán. Árról nem is beszéltünk.

Máshol is ez a helyzet? Tuti tipp? Bp és környékén esetleg van PB palack?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.08.05. 08:10 A hétvégén gondoltam, frissítem apósék PB palack készletét. Nem fűtenek vele, csak grillezünk, de annó egy forradalmi újítást vezettem be - vettem nekik MÉG EGY palackot, hogy mindig legyen tarcsi, és ne a grill pári közben ürüljön ki :oops:

Az újítást pozitívan fogadták, az új munkamódszerekre való átállás (B+ nem, nem akkor kell újat venni, amikor mindkettő kiürül) viszont még döcögősen megy :lol: úgyhogy elmentem a MOL kútra PB palackot cserélni, ameddig még van gáz a másikban. Helyszín: Siófok.

Nincs. 5(!) másik kúton is jártam, felhívtam a helyi OBIt, mindenhol vagy sajnálták, vagy kiröhögtek. Napok óta elfogyott, senki sem tudta megmondani, mikor lesz, és lesz-e egyáltalán. Árról nem is beszéltünk.

Máshol is ez a helyzet? Tuti tipp? Bp és környékén esetleg van PB palack?
A környékünkön majdnem egy hétig nem lehetett alapáras gázolajat tankolni, volt kút, ahol benzint sem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.08.05. 08:10 A hétvégén gondoltam, frissítem apósék PB palack készletét. Nem fűtenek vele, csak grillezünk, de annó egy forradalmi újítást vezettem be - vettem nekik MÉG EGY palackot, hogy mindig legyen tarcsi, és ne a grill pári közben ürüljön ki :oops:

Az újítást pozitívan fogadták, az új munkamódszerekre való átállás (B+ nem, nem akkor kell újat venni, amikor mindkettő kiürül) viszont még döcögősen megy :lol: úgyhogy elmentem a MOL kútra PB palackot cserélni, ameddig még van gáz a másikban. Helyszín: Siófok.

Nincs. 5(!) másik kúton is jártam, felhívtam a helyi OBIt, mindenhol vagy sajnálták, vagy kiröhögtek. Napok óta elfogyott, senki sem tudta megmondani, mikor lesz, és lesz-e egyáltalán. Árról nem is beszéltünk.

Máshol is ez a helyzet? Tuti tipp? Bp és környékén esetleg van PB palack?
MOL kutakon most vezették be a 10.9 kg- os palackot a 11.5-ös helyett. Ahogy ez a váltás végigmegy, újra tudsz simán PB-t venni. Azt nem tudom, hogy a 11.5kf-os helyett simán kiadják-e cserébe a 10.9-est. Az ok, hogy a 11.5-ösre vonatkozik az ársapka, ezért rendelt a MOL újfajta palackokat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.08.05. 08:24 MOL kutakon most vezették be a 10.9 kg- os palackot a 11.5-ös helyett. Ahogy ez a váltás végigmegy, újra tudsz simán PB-t venni. Azt nem tudom, hogy a 11.5kf-os helyett simán kiadják-e cserébe a 10.9-est. Az ok, hogy a 11.5-ösre vonatkozik az ársapka, ezért rendelt a MOL újfajta palackokat.
Ügyes! Ezek szerint az ársapkás nem is lesz? :roll: :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: zora »

Kontrolle13 írta: 2022.08.05. 08:44 Ügyes! Ezek szerint az ársapkás nem is lesz? :roll: :shock:

https://mfor.hu/cikkek/makro/mar-csak-e ... ck-is.html
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszi.

Pont, hogy nem érdekel, 5 vagy 7 ezer forint, csak LEGYEN. Nem csak a MOL kúton fogyott el, mindenhol.

Tud valaki segíteni - most hol kapható?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Hiába, a Magyar ember mindig megtalálja a kiskaput...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2022.08.05. 09:04 Köszi.

Pont, hogy nem érdekel, 5 vagy 7 ezer forint, csak LEGYEN. Nem csak a MOL kúton fogyott el, mindenhol.

Tud valaki segíteni - most hol kapható?
Veresegyházán van, meg Őrbottyánban is, a hagyományos. És ha minden igaz, a Régi Fóti út, Bogáncs utca sarkon levő MOL kúton is, de ez már nem 100%.
Ja, meg ismerek valakit, aki hallott olyant, hogy valaki látta, hogy valakinek a keresztapjának az unokahugának LPG kúton töltötték a palackját....
És ez, minnél távolabb vagy Büdöspesttől, egyre gyakoribb.Bár, LPG kút is egyre több zárt be az elmúlt időszakban.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Itt Dunakeszi környékén nincs , Vácon nincs . Szombaton telefonáltam végig 9 kutat , shell kutakon azt mondták nem is lesz ... A10. helyről hoztam el az utolsót 8800-ért ..... :evil:
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kontrolle13 írta: 2022.08.05. 08:44 Ügyes! Ezek szerint az ársapkás nem is lesz? :roll: :shock:
Vagy az eddigi palackokba kevesebbet töltenek.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A t. fórumtársaknak köszönöm a PB válaszokat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: PéBé

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2022.08.05. 08:24 MOL kutakon most vezették be a 10.9 kg- os palackot a 11.5-ös helyett. Ahogy ez a váltás végigmegy, újra tudsz simán PB-t venni. Azt nem tudom, hogy a 11.5kf-os helyett simán kiadják-e cserébe a 10.9-est. Az ok, hogy a 11.5-ösre vonatkozik az ársapka, ezért rendelt a MOL újfajta palackokat.
Szia,

Nem mondom, hogy tokeletesen megbizhato info, de ahol szoktam venni, ott azt mondta az elado (azon kivul, hogy most nincs :-( ), hogy a regi 11.5-os palackokat fogjak arulni 10.9-es toltettel, dragabban (ok is a Moltol fogjak igy venni).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok

Most, hogy szentendrén is meghalt egy féfi darázscsípés miatt, arra gondoltam, hogy beszerzek egy EpiPent-vagy hasonló, vészhelyzetben használható cuccost.

A kérdésem:
Epipen, Anapen: van lényeges különbség?
Esetleg más alternatíva?
(Pl. előtöltött injekciós fecskendő, vagy nyelv alá spriccelhető oldat).

Utána tudok nézni, csak hátha valaki már megtette. ;)
Köszi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 12:35 Sziasztok

Most, hogy szentendrén is meghalt egy féfi darázscsípés miatt, arra gondoltam, hogy beszerzek egy EpiPent-vagy hasonló, vészhelyzetben használható cuccost.

A kérdésem:
Epipen, Anapen: van lényeges különbség?
Esetleg más alternatíva?
(Pl. előtöltött injekciós fecskendő, vagy nyelv alá spriccelhető oldat).

Utána tudok nézni, csak hátha valaki már megtette. ;)
Köszi.
Írok!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 12:35 Sziasztok

Most, hogy szentendrén is meghalt egy féfi darázscsípés miatt, arra gondoltam, hogy beszerzek egy EpiPent-vagy hasonló, vészhelyzetben használható cuccost.

A kérdésem:
Epipen, Anapen: van lényeges különbség?
Esetleg más alternatíva?
(Pl. előtöltött injekciós fecskendő, vagy nyelv alá spriccelhető oldat).

Utána tudok nézni, csak hátha valaki már megtette. ;)
Köszi.
Ezek nem vénykötelesek?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kontrolle13 írta: 2022.08.07. 12:46 Ezek nem vénykötelesek?
De, azok.
De ha már felíratod, olcsóbban jössz ki a Tonogen-el...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.08.07. 12:54 De, azok.
De ha már felíratod, olcsóbban jössz ki a Tonogen-el...
Köszi a tippet, ez jó ötlet!
Kontrolle13 írta: 2022.08.07. 12:46

Ezek nem vénykötelesek?
De, de a HO felírja.
De a Tonogen jobb ötlet (Köszi, Ratrace!🙂), ha az embernek van affinitása hagyományos injekció (im, combizomba) beadásáta.

Ép a lehullott körtét szedtem össze a kertben, és rengeteg a darázs. Így érett be az elhatározás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 13:21
Ép a lehullott körtét szedtem össze a kertben, és rengeteg a darázs. Így érett be az elhatározás.
Akkor nem csak engem tüntetnek ki a különleges figyelmükkel. Baromira kell figyelni, hogy rá ne markoljak egyre a körtével együtt.
Amikor darálom le, akkor meg brutál mennyi van.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 13:21 Köszi a tippet, ez jó ötlet!

De, de a HO felírja.
De a Tonogen jobb ötlet (Köszi, Ratrace!🙂), ha az embernek van affinitása hagyományos injekció (im, combizomba) beadásáta.

Ép a lehullott körtét szedtem össze a kertben, és rengeteg a darázs. Így érett be az elhatározás.
Az Epipen , Anapen is izomba kell adni, méghozzá lehetőleg külső combizomba.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sjani86 írta: 2022.08.07. 13:29 Akkor nem csak engem tüntetnek ki a különleges figyelmükkel. Baromira kell figyelni, hogy rá ne markoljak egyre a körtével együtt.
Amikor darálom le, akkor meg brutál mennyi van.
Én a teraszon szoktam a lekvárt is főzni (kajszi, szilva), akkor jönnek nagyon, de egyébként is vannak mindig.

Mondjuk engem csak méh csípett meg egy párszor, tudtommal nem vagyok rá allergiás, de az a zöldséges sem volt, aki pár napja Szentendren meghalt.
Qrva értelmetlen halál belehalni egy darázscsípésbe.. :(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 13:45 Én a teraszon szoktam a lekvárt is főzni (kajszi, szilva)/quote]

Hogy micsodát? Gondold át ezt még egyszer! :lol: :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.08.07. 13:45 Én a teraszon szoktam a lekvárt is főzni (kajszi, szilva),

Mi az, hogy is?
Csak azt főzünk, meg kaját!
Puhány vagy, hogy lekvárt főzöl? :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szilva.jpg
szilva.jpg (96.4 KiB) Megtekintve 36403 alkalommal
RatRace írta: 2022.08.07. 15:59 Mi az, hogy is?
Csak azt főzünk, meg kaját!
Puhány vagy, hogy lekvárt főzöl? :lol: :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.08.07. 15:59 Mi az, hogy is?
Csak azt főzünk, meg kaját!
Puhány vagy, hogy lekvárt főzöl? :lol: :lol:
Elírtam, basszus elírtam, dehogy lekvárt, pálinkát! Ofkorsz!
:D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Valamelyik pálinkafőzéssel kapcsolatos oldalon írták, hogy lekvárból is lehet pálinkát főzni, szóval még nincs minden veszve. :lol:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

tvsmaci írta: 2022.08.08. 08:33 Valamelyik pálinkafőzéssel kapcsolatos oldalon írták, hogy lekvárból is lehet pálinkát főzni, szóval még nincs minden veszve. :lol:
Lehet.... Nálunk is, úgy vót, nem kellett vajaskenyérre :?: akkor papóbeb@ssza a cefrébe :D :D :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2022.08.08. 08:33 Valamelyik pálinkafőzéssel kapcsolatos oldalon írták, hogy lekvárból is lehet pálinkát főzni, szóval még nincs minden veszve. :lol:
Persze, a lekvárban benne van a gyümölcs "lényege" (cukor és ízanyagok), pont ez kell a pálinkához is.
Csak a tetejéről le kell szedni a szalicilt/benzoátot, mert az gátolja a cefrésedést (nyilván).
"Zárt intézményben" is szokás volt a lekvárt erjeszteni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tvsmaci írta: 2022.08.08. 08:33 Valamelyik pálinkafőzéssel kapcsolatos oldalon írták, hogy lekvárból is lehet pálinkát főzni, szóval még nincs minden veszve. :lol:
Erre gondoltál: Lekvárból pálinka?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2022.08.07. 12:54 De, azok.
De ha már felíratod, olcsóbban jössz ki a Tonogen-el...
jól hangzik, de mennyire kell komolyan venni a "max 25°C" kitételt?
mert az nyáron a hátizsákban nem egyszerű
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.08.08. 10:37 jól hangzik, de mennyire kell komolyan venni a "max 25°C" kitételt?
mert az nyáron a hátizsákban nem egyszerű
Ha légmentesen le van zárva (ampullában), és nem éri fény, nem lesz semmi baja.
Ha bomlik (adrenokrómmá), akkor elszineződik (sötétedik) az oldat.
Az Epipenen van is egy kis "ablak" az ellenőrzésre, a Tonogen viszont barna ampullában van, nem látni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.08.08. 10:52 adrenokrómmá
Fear and loathing in Las Vegas
Fear and loathing in Las Vegas
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Poresz írta: 2022.08.08. 09:41 Erre gondoltál: Lekvárból pálinka?
Igen, ez lesz az.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.08.08. 11:13adrenochrome.jpg
"Mi van a mirigyekkel?" :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.08.08. 09:41 Erre gondoltál: Lekvárból pálinka?
Zseniális, én a tartósítószer gombaölő hatására nem is gondoltam, pedig valóban kulcs kérdés!
Korábban a 100% gyümölcslé + cukor kombóban gondolgoztam, de nem néztem utána, lehet hogy erről is van cikk valahol?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Epipen/Anapen

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2022.08.08. 10:37 jól hangzik, de mennyire kell komolyan venni a "max 25°C" kitételt?
mert az nyáron a hátizsákban nem egyszerű
Szia,

Meglepo modon az epipen is csak 25 fokon tarthato.

Eddig en in mindekninek azt mondtam, hogy a Tonogen sokkal olcsobb, de most mar mindenki fizeti az Epipen arat:
"július 1-jétől az emelt 70%-s támogatás mellett a beteg által fizetendő térítési díj: 5080 Ft. Akiknek korábban már volt súlyos allergiás reakciójuk, kiemelt támogatással – 300 Ft.-s áron- kaphatják meg az életmentő injekciós tollakat."

(gyk. eddig a vasarlo fizette, mostmar minden adofizeto.)

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

tvsmaci írta: 2022.08.08. 08:33 Valamelyik pálinkafőzéssel kapcsolatos oldalon írták, hogy lekvárból is lehet pálinkát főzni, szóval még nincs minden veszve. :lol:
1x 10+ éve hozzájutottam 50 üveg befőtt, lekvár cucchoz. Annyi pálesz lejött hogy csuda.nagymamám elpasszolta a nyugdíjas klubban. Ízlett nekik.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.08.08. 13:53 Korábban a 100% gyümölcslé + cukor kombóban gondolgoztam, de nem néztem utána, lehet hogy erről is van cikk valahol?
"Okkal feltételezhető, hogy a 17. századi gyümölcspálinkákat sem cefréből, hanem gyümölcsborból főzték." (Mióta pálinka a pálinka, avagy mit „szabad” inni a magyarnak?) → A (gyümölcs)bor pedig erjesztett gyümölcslé, és már körbe is értünk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

How To: Chest Needle Decompression
https://youtu.be/1AlFaLuuPVs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Felmerült a múltkor a zöld energiák hasznosítása kapcsán a megtermelt energia tárolásának a kérdése. Most nagyot megy a sajtóban egy cikk a finn "homok akkumulátorokról", kíváncsi vagyok hogy ez ténylegesen működő megoldás lesz, vagy megint egy újabb hype ami nagyot megy a sajtóban, de mégsem ad majd valós, használható megoldást?

https://impressmagazin.hu/a-finnek-felf ... z-helyett/

https://www.bbc.com/news/science-environment-61996520

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2X16301785

https://www.researchgate.net/publicatio ... on_Results
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2022.08.12. 14:33 Felmerült a múltkor a zöld energiák hasznosítása kapcsán a megtermelt energia tárolásának a kérdése. Most nagyot megy a sajtóban egy cikk a finn "homok akkumulátorokról", kíváncsi vagyok hogy ez ténylegesen működő megoldás lesz, vagy megint egy újabb hype ami nagyot megy a sajtóban, de mégsem ad majd valós, használható megoldást?

https://impressmagazin.hu/a-finnek-felf ... z-helyett/

https://www.bbc.com/news/science-environment-61996520

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2X16301785

https://www.researchgate.net/publicatio ... on_Results
A hadiipar van próbálkoztak kondenzátor település is.
Sőt, volt olyan lopakodó teherautó is, aminek az elektro motorjának a meghajtását azzal oldották meg.
/ Bofors vagy Oshkosh /
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.08.12. 14:33 Felmerült a múltkor a zöld energiák hasznosítása kapcsán a megtermelt energia tárolásának a kérdése. Most nagyot megy a sajtóban egy cikk a finn "homok akkumulátorokról", kíváncsi vagyok hogy ez ténylegesen működő megoldás lesz, vagy megint egy újabb hype ami nagyot megy a sajtóban, de mégsem ad majd valós, használható megoldást?

https://impressmagazin.hu/a-finnek-felf ... z-helyett/

https://www.bbc.com/news/science-environment-61996520

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2X16301785

https://www.researchgate.net/publicatio ... on_Results
Számolgattunk hozáértőkkel. Egy átlagos családi ház alá kellene egy kb. 20x20x20 m-es kocka ebből a homokból, és azzal az éves fűtését meg lehetne oldani (a mi éghajlatunkon). Az is megoldás lenne, ha szondákat dugdosna le az ember, ahová a nyári meleget betáplálja, télen meg onnan kiveszi. Itt sem lenne eszméletlenül nagy a cucc.

Csak ezzekkel minddel az a baj, hogy utólag gyakorlatlag nem megvalósítható egyik sem, másrészt addig jó, amíg működik. Ha meg megáll a mutatvány bármiért, hogyan javítod meg...? Szóval ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor már régen tucatternék lenne.

Ha előre megcsinálják, és megoldják valahogyan a szervizelhetőségét, akkor akár működhet is. És minél nagyobb, fajlagosan annál jobb a tárolóképessége, annál kisebb a vesztesége, és annál olcsóbb. De azért nagyon olcsó sehogyan nem lesz. :-)

V.ö.: 4 milliárd éve összezuhant egy adag izzó csillagközi mindenféle anyag a gravitációtól, és 4 milliárd évig a mai napig nem bírt még kihűlni, hogy belül még mindig 6000 fokos. Úgy hívják: Föld. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2022.08.12. 17:08 -----
V.ö.: 4 milliárd éve összezuhant egy adag izzó csillagközi mindenféle anyag a gravitációtól, és 4 milliárd évig a mai napig nem bírt még kihűlni, hogy belül még mindig 6000 fokos. Úgy hívják: Föld. :-)
...azért a rádioktív bomlásnak is van némi szerepe abban a nemkihülésben ;) Föld anyácska nem passzív tároló, hanem inkább egy reaktor, qrva vastag falazattal ... :lol:

20x20x20 méteres kocka - őőőőő.... biztosan jó a szám? Csak mert az első kettő (egy 20mx20m felület) az nem nagy durranás, egy kisebb építési telek mérete. Na de ugynez 20m mélységben már nagyon durva. Egy akkora gödörről beszélünk, amibe belefér egy hétemeletes ház, vagy 3 egymásra állított családi ház tetőstül. Ugyanez térfogatban kifejezve - 20x20x20 = 8000 köbméter homok :o Ezer (!) sittes konténernyi homok. Nem életszerű.

Maga az elv persze jó, és működőképes. Nekem a kedvenc hőtárolóm a Trombe fal - ez nem egy évszakon, hanem csak egy napig tárolja a hőt - viszont kicsikarja az utolső zsúúúúllt is a kevéske téli napenergiából. Néha megbánom, hogy nem építettünk ilyet a házba. Amikor pedig eszembe jut, hogy a nappali déli ablakai helyett lenne egy ilyn fal, ablak nélkül - akkor már nem annyira bánom :lol: De ezt is előre kell tervezni , utólag nem nagyon megy.
https://artimon.hu/2020/10/09/trombe-fal/
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.08.12. 19:00 ...azért a rádioktív bomlásnak is van némi szerepe abban a nemkihülésben ;) Föld anyácska nem passzív tároló, hanem inkább egy reaktor, qrva vastag falazattal ... :lol:

20x20x20 méteres kocka - őőőőő.... biztosan jó a szám? Csak mert az első kettő (egy 20mx20m felület) az nem nagy durranás, egy kisebb építési telek mérete. Na de ugynez 20m mélységben már nagyon durva. Egy akkora gödörről beszélünk, amibe belefér egy hétemeletes ház, vagy 3 egymásra állított családi ház tetőstül. Ugyanez térfogatban kifejezve - 20x20x20 = 8000 köbméter homok :o Ezer (!) sittes konténernyi homok. Nem életszerű.

Maga az elv persze jó, és működőképes. Nekem a kedvenc hőtárolóm a Trombe fal - ez nem egy évszakon, hanem csak egy napig tárolja a hőt - viszont kicsikarja az utolső zsúúúúllt is a kevéske téli napenergiából. Néha megbánom, hogy nem építettünk ilyet a házba. Amikor pedig eszembe jut, hogy a nappali déli ablakai helyett lenne egy ilyn fal, ablak nélkül - akkor már nem annyira bánom :lol: De ezt is előre kell tervezni , utólag nem nagyon megy.
https://artimon.hu/2020/10/09/trombe-fal/
A gömb lenne az ideális, felület-térfogatarány miatt, de az nehéz ügy. A következő a kocka.

Nem, nem tévedés a méret.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Mivel akarod felfuteni a homokot?
AndyA írta: 2022.08.12. 19:57 A gömb lenne az ideális, felület-térfogatarány miatt, de az nehéz ügy. A következő a kocka.

Nem, nem tévedés a méret.
ingyom bingyom tálib-e?
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

qqriq írta: 2022.08.12. 20:07 Mivel akarod felfuteni a homokot?
Kozmikus sugárzással ;) ;) ;) ;) ;)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.08.12. 20:07 Mivel akarod felfuteni a homokot?
Naquadah generátorral.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.08.12. 20:07 Mivel akarod felfuteni a homokot?
A mondott hír szerint hőszivattyú fűtené fel 500 fokra, és az is venné ki a meleget belőle.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.08.12. 21:01 A mondott hír szerint hőszivattyú fűtené fel 500 fokra, és az is venné ki a meleget belőle.
Nyilván 50 C˙-ot akartál írni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.08.12. 20:07 Mivel akarod felfuteni a homokot?
Ott írják a linken. A felesleges (el nem használt) zöld energiával.

És sztem ezek nagyon nem házi megoldások, hanem nagyobb léptékben kell gondolkodni. Egy-egy lakótömb vagy kisebb település mellett áll egy ilyen energia tároló "silo".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2022.08.12. 22:04 Nyilván 50 C˙-ot akartál írni.
500-at írnak. A forró homok tárolja az energiát. Állítólag
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

a víz fajhője kb 5× akkora, mint a homoké, a sűrűsége kb fele annyi, és persze érdemes úgy eltárolni, hogy még nem forr (~100°C)
szóval ha a rendelkezésünkre álló térfogat lenne a szűk keresztmetszet; egységnyi hőenergia letárolása dupla annyi 100 fokos vízzel simán megoldható, mint 500 fokos homokkal --> nincs létjogosultsága az 5letnek

akkor már tényleg egyszerűbb szondákat ledugni a földbe...

...vagy még egyszerűbb egy néhány köbméteres jól szigetelt hálófülkét kialakítani, és azt még kemény tél esetén is elég lenne 50 wattal felmelegíteni 20°C-ra
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.08.12. 22:04 Nyilván 50 C˙-ot akartál írni.
Nem. 500 fokos homokról írtak az eredeti cikkben.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2022.08.12. 22:08 a víz fajhője kb 5× akkora, mint a homoké, a sűrűsége kb fele annyi, és persze érdemes úgy eltárolni, hogy még nem forr (~100°C)
szóval ha a rendelkezésünkre álló térfogat lenne a szűk keresztmetszet; egységnyi hőenergia letárolása dupla annyi 100 fokos vízzel simán megoldható, mint 500 fokos homokkal --> nincs létjogosultsága az 5letnek

akkor már tényleg egyszerűbb szondákat ledugni a földbe...

...vagy még egyszerűbb egy néhány köbméteres jól szigetelt hálófülkét kialakítani, és azt még kemény tél esetén is elég lenne 50 wattal felmelegíteni 20°C-ra
A vizet sokkal nehezebb tárolni, mint a homokot, sokkal hatékonyabb "szökik meg".

És hiába x4 a fajhője, ha 100 fok fölé nem tudod vinni, kicsi a hőlépcső.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2022.08.12. 22:08 a víz fajhője kb 5× akkora, mint a homoké
Viszont majdnem kétszer olyan jól vezeti a hőt, mint a homok.
De én is meglehetősen furcsállom az ötletet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.08.12. 22:07 500-at írnak. A forró homok tárolja az energiát. Állítólag
Hát nagyon kiváncsi lennék, milyen hőszivattyú tud 500 fokot. Kezd kicsit ufo magazinossá válni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.08.12. 23:16 Hát nagyon kiváncsi lennék, milyen hőszivattyú tud 500 fokot. Kezd kicsit ufo magazinossá válni.
Ja. Max sorba kötve 8 db :lol:

Teljesen jogos az aggály - minél nagyobb delta T - t kell elérni, annál kevésbé hatékony egy hőszivattyú.

Nálam is be-bevillan ám a bullshit detektor :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Petya357 írta: 2022.08.13. 00:05 Ja. Max sorba kötve 8 db :lol:

Teljesen jogos az aggály - minél nagyobb delta T - t kell elérni, annál kevésbé hatékony egy hőszivattyú.

Nálam is be-bevillan ám a bullshit detektor :?
Na akkor egy ki számítás :lol:
Ha a kiszámolt szükséges térfogat helyes, és azasszony duruzsolása közben nem baltáztam el a számítást, akkor:
Ugye kel 20*20*20=8000 köbm homok
Táblázat szerint a fajhő 0,7 KJ/kg*C
Sűrűsége: 2650kg/m3
Már itt bukik, mert 8000*2650=21200000kg!!!
Ha 20 fokról indúl a melegítés 500 fokig akkor a
Delta t 480c
És akkor a jó öreg: Q=c*m*t
Q=0, 7*21200000*480=7123200000kJ=7, 12TJ
Ekkora hő energiát kellene a rendszerbe betáplálni, ha nem k u rtam el de valaki számoljon utána...
Ha jó a számítás 100%hatásfok mellett kb 209506 m3 földgáz kellene hozzá...
Jó számolgatást villanyra, hőszivattyura, atomenergiára :D :D :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Kontrolle13 írta: 2022.08.13. 09:54 Na akkor egy ki számítás :lol:
Ha a kiszámolt szükséges térfogat helyes, és azasszony duruzsolása közben nem baltáztam el a számítást, akkor:
Ugye kel 20*20*20=8000 köbm homok
Táblázat szerint a fajhő 0,7 KJ/kg*C
Sűrűsége: 2650kg/m3
Már itt bukik, mert 8000*2650=21200000kg!!!
Ha 20 fokról indúl a melegítés 500 fokig akkor a
Delta t 480c
És akkor a jó öreg: Q=c*m*t
Q=0, 7*21200000*480=7123200000kJ=7, 12TJ
Ekkora hő energiát kellene a rendszerbe betáplálni, ha nem k u rtam el de valaki számoljon utána...
Ha jó a számítás 100%hatásfok mellett kb 209506 m3 földgáz kellene hozzá...
Jó számolgatást villanyra, hőszivattyura, atomenergiára :D :D :D
A sűrűség adat monolitikusra ennyi, ez meg ömlesztett...de mindenképpen az a sztori vége, hogy hülyeség az elképzelés.

Ha minden igaz lenne, még abban az esetben is szükség lenne a hőtároló közeg alapos hőszigetelésére ( függetlenül attól, h homok, vagy víz, vagy vibránium)

Ennyi hősszigeteléssel a probléma meg alapból meg van oldva.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.08.12. 22:43 Viszont majdnem kétszer olyan jól vezeti a hőt, mint a homok.
De én is meglehetősen furcsállom az ötletet.
A homok fura jószág. Mivel levegő van a szemcsék között, a légáramlás is segít a hő felfelé mozgatásában.

A víz is így csinál, áramlik a hőkülönbség hatására.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.08.12. 23:16 Hát nagyon kiváncsi lennék, milyen hőszivattyú tud 500 fokot. Kezd kicsit ufo magazinossá válni.
Az atomerőművekben is megoldják valahogyan a hőtranszfert, és olvadt sóval működő naperőmű is létezik, úgyhogy ettől nem tartok, hogy nem fog menni.
Válasz küldése