Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.07.20. 08:27 Rá lehet beszélni, bár csak a puskásra akartam menni.
42 jelentem - más online platformon keresztul - rábeszélve :)

A többieknek is hasznos lehet az infó, ezért megosztom, + kibővítve az eddigi pisztolyos gyorskombi tapasztalataimmal.

- a nagytétényi lőteret 2 napra kapták meg, ezért szombaton a gyorskombi karabély+pisztoly OB lesz, vasárnap pedig a szituációs pisztoly OB - kihasználva az adottságokat. Mindkét esemény 7 pályás. A pályák nagyjából maradnak, de teljes célátrendezéssel.

- lehet revolverrel is indulni, külön divizióban, most áll össze a mezőny. Eddig 4 fő jelezte, hogy konkrétan érdekli a forgó téma. Ez a marklőfegyveres versenyre vonatkozik. A karabélyos versenyen is lehet, de szerintem nincs értelme nem-öntöltő oldalfegyverrel indulni, mert nem lesz külön pontozva.

- a gyorskombis szituációs pisztoly mint önálló sportág sokat fejlődött. Egy éve bevallom, még egy úgy éreztem, hogy amolyan "IPSCnek nem gyorskombi" öszvér valami, csak éppen puska nélkül, amit úgy csaptak össze. Mostanra kikristályosodtak a szabályok, és valóban önállóan is megállja a helyét, nem érzem úgy, hoyg csak "szegény rokon" a karabélyos gyorskombi mellett. Az evolúciós ív jól követhető volt az utóbbi 4 versenyen, amin részt vettem. A múlt hétvégén pl indultam egy igen profi, és elvezetes pisztolyos gyorskombi versenyen Jászfelsőszentgyörgyön, ami megmutatta, mit is tud ez a sportág igazából. 4 pálya, mind a négy teljesen egészben ismeretlen (!) , taktikai pálya volt. Fedezéket használva kell előrehaladni, ismeretlen jellegű (legalább 4 féle volt), és mennyiségű (fogalmad sincs, hány maradt még) célt kellet leküzdeni, több féle (fém, papír) no-shoottal. Emiatt inkább haladó, középhaladó dinamikus lővészeknek ajánlott, mert nagyon kőnnyű elcseszni valamit.

- A sportágnak több sajátossága van, ami IPSC/IDPA szemmel nézve nagyon más, és erősen érződnek a rendvédelmi kiképzésben található gyökerek.
Az ismeretlenes pályákat már fent leírtam. A rutin pályákon fix lövésszám van. A taktikai pályákon miss esetén ráismételni általában szabad, de a lőszert nagyon be kell osztani, mert nem tudod, hány cél van még - csak azt, hogy a 3x10 lőszer javadalmazás "elég kell, hogy legyen". A találatok száma viszont kötött - se több, sem kevesebb lyuk nem lehet a célon. A sorrend szidorúan taktikai, pályabejárás pedig nincs. Cső alól indul minden pálya (rendvédelmi gyökerek). Töltetlen fegyverrel tilos előrehaladni (életszerűségre való törekvés). A tárcsere általában fedezékben történik, atöbb pálya tármegtartós (rendvédelmi fixáció...), de célcsoport leküzdése közben kiürült fegyvert lehet tölteni táreldobó emergency reloaddal, fedezék nélkül is végrehajtani (a józan ész diadalma) A vétlen cél büntetése BRUTÁLIS (60 mp) - ez is IMHO a rendvédelmi gyökerekre vezethető vissza, illetve az életszerűséget is javítja. A miss büntetése is komoly - 10mp a sima miss, 30mp a meg nem támadott. Ez azért van, hogy ne jusson eszébe senkinek freestyle módra trükközni, illetve büntesse a figyelmetlenséget (ha a célt egyáltalán nem vetted észre , akkor éles helyzetben már meghaltál volna). Hasonló okokból a proc error is igen durva - 30 mp - emiatt sokkal megfontoltabb, kevésbé rohanós kivitelezéset kíván.

- Ez a sport sem jó, vagy rossz, de kellőképpen más ahoz, hogy egy érdekes színfolt legyen a palettán. Az "életszerűség"-re való törekvés az átlagnál magasabb. Van, akinek ez bug, és van, akinek ez feature :lol:
Erre néhány példa: Az ember alakú, első ránézésre nagyon fura helyen elhelyezett (de mellényes támadót feltételezve nagyon is életszerű) alfával rendelkező Figura lőlap megosztó. A sokféle, nehezen megjegyezhető, és eltérő lövésszámmal leküzdendő cél (fémnek feküdnie kell, ember figurán 2 lyuk, hatszögön 3, körkörös lőlapon 4, papírban fehér a no shoot, fémben pedig piros a no shoot és fehér a cél) is kicsit megosztja a közönséget: van, aki morog mert szerinte túl van bonyolítva (tényleg túl van), és van, aki szerint pont emiatt életszerű, mert stresszhezetet szimulál, 1000 dolgra kell figyelni, nem csak mechanikusan minél gyorsabban meglőni a pályát.

Ha más emberek véleményének újrahasznosítása helyett sajátot szeretnél kialakítani, akkor jó szívvel ajánlom a sportág kipróbálását. ;) Nekem speciel bejön.

Figyelem: MDLSz versenyengedély kötelező! ÉS - ellenben sok más sportágtól - minden alkalommal ellenőrzik is a plasztik kártya meglétét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.07.20. 15:20 42 jelentem - más online platformon keresztul - rábeszélve :)

A többieknek is hasznos lehet az infó, ezért megosztom, + kibővítve az eddigi pisztolyos gyorskombi tapasztalataimmal.

- a nagytétényi lőteret 2 napra kapták meg, ezért szombaton a gyorskombi karabély+pisztoly OB lesz, vasárnap pedig a szituációs pisztoly OB - kihasználva az adottságokat. Mindkét esemény 7 pályás. A pályák nagyjából maradnak, de teljes célátrendezéssel.

- lehet revolverrel is indulni, külön divizióban, most áll össze a mezőny. Eddig 4 fő jelezte, hogy konkrétan érdekli a forgó téma. Ez a marklőfegyveres versenyre vonatkozik. A karabélyos versenyen is lehet, de szerintem nincs értelme nem-öntöltő oldalfegyverrel indulni, mert nem lesz külön pontozva.

- a gyorskombis szituációs pisztoly mint önálló sportág sokat fejlődött. Egy éve bevallom, még egy úgy éreztem, hogy amolyan "IPSCnek nem gyorskombi" öszvér valami, csak éppen puska nélkül, amit úgy csaptak össze. Mostanra kikristályosodtak a szabályok, és valóban önállóan is megállja a helyét, nem érzem úgy, hoyg csak "szegény rokon" a karabélyos gyorskombi mellett. Az evolúciós ív jól követhető volt az utóbbi 4 versenyen, amin részt vettem. A múlt hétvégén pl indultam egy igen profi, és elvezetes pisztolyos gyorskombi versenyen Jászfelsőszentgyörgyön, ami megmutatta, mit is tud ez a sportág igazából. 4 pálya, mind a négy teljesen egészben ismeretlen (!) , taktikai pálya volt. Fedezéket használva kell előrehaladni, ismeretlen jellegű (legalább 4 féle volt), és mennyiségű (fogalmad sincs, hány maradt még) célt kellet leküzdeni, több féle (fém, papír) no-shoottal. Emiatt inkább haladó, középhaladó dinamikus lővészeknek ajánlott, mert nagyon kőnnyű elcseszni valamit.

- A sportágnak több sajátossága van, ami IPSC/IDPA szemmel nézve nagyon más, és erősen érződnek a rendvédelmi kiképzésben található gyökerek.
Az ismeretlenes pályákat már fent leírtam. A rutin pályákon fix lövésszám van. A taktikai pályákon miss esetén ráismételni általában szabad, de a lőszert nagyon be kell osztani, mert nem tudod, hány cél van még - csak azt, hogy a 3x10 lőszer javadalmazás "elég kell, hogy legyen". A találatok száma viszont kötött - se több, sem kevesebb lyuk nem lehet a célon. A sorrend szidorúan taktikai, pályabejárás pedig nincs. Cső alól indul minden pálya (rendvédelmi gyökerek). Töltetlen fegyverrel tilos előrehaladni (életszerűségre való törekvés). A tárcsere általában fedezékben történik, atöbb pálya tármegtartós (rendvédelmi fixáció...), de célcsoport leküzdése közben kiürült fegyvert lehet tölteni táreldobó emergency reloaddal, fedezék nélkül is végrehajtani (a józan ész diadalma) A vétlen cél büntetése BRUTÁLIS (60 mp) - ez is IMHO a rendvédelmi gyökerekre vezethető vissza, illetve az életszerűséget is javítja. A miss büntetése is komoly - 10mp a sima miss, 30mp a meg nem támadott. Ez azért van, hogy ne jusson eszébe senkinek freestyle módra trükközni, illetve büntesse a figyelmetlenséget (ha a célt egyáltalán nem vetted észre , akkor éles helyzetben már meghaltál volna). Hasonló okokból a proc error is igen durva - 30 mp - emiatt sokkal megfontoltabb, kevésbé rohanós kivitelezéset kíván.

- Ez a sport sem jó, vagy rossz, de kellőképpen más ahoz, hogy egy érdekes színfolt legyen a palettán. Az "életszerűség"-re való törekvés az átlagnál magasabb. Van, akinek ez bug, és van, akinek ez feature :lol:
Erre néhány példa: Az ember alakú, első ránézésre nagyon fura helyen elhelyezett (de mellényes támadót feltételezve nagyon is életszerű) alfával rendelkező Figura lőlap megosztó. A sokféle, nehezen megjegyezhető, és eltérő lövésszámmal leküzdendő cél (fémnek feküdnie kell, ember figurán 2 lyuk, hatszögön 3, körkörös lőlapon 4, papírban fehér a no shoot, fémben pedig piros a no shoot és fehér a cél) is kicsit megosztja a közönséget: van, aki morog mert szerinte túl van bonyolítva (tényleg túl van), és van, aki szerint pont emiatt életszerű, mert stresszhezetet szimulál, 1000 dolgra kell figyelni, nem csak mechanikusan minél gyorsabban meglőni a pályát.

Ha más emberek véleményének újrahasznosítása helyett sajátot szeretnél kialakítani, akkor jó szívvel ajánlom a sportág kipróbálását. ;) Nekem speciel bejön.

Figyelem: MDLSz versenyengedély kötelező! ÉS - ellenben sok más sportágtól - minden alkalommal ellenőrzik is a plasztik kártya meglétét.
Én eddig főleg a valóban kombi verziót lőttem, nekem abszolút kedvenc lövészeti ágam. Ahogy írtad, nagyon érződik, hogy a hazai rendvédelmi gondolkosásból nőtte ki magát. Iszonyat bonyolult, és pont ezt kell szeretni benne, ez így jó. Kell egy komoly rutin hosszú és rövid fegyverrel is, de megéri kitartó munkával eljutni a megfelelő szintre, ami ide kell.
Sima pisztolyos versenyükön az NKE-n voltam még. Valóban furán néztem rá én is elsőre, de jó élmény volt az is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elkeszultek az augusztusi SAS versenynek a palyarajzai.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.08.03. 07:21 Sziasztok,

Elkeszultek az augusztusi SAS versenynek a palyarajzai.

Bel
Alakul a forgós mezőny :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Sportlövészet/életszerűség

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Hétvégén volt egy IDPA versenyünk a Globuson, aminek az egyik pályája a lőtér adottságaihoz igazított "Dickens drill" volt.

8 lövés, 20 yard. (tudom, nem ugyanaz, de itt ennyi hely volt rá).

Sokat gondolkodtam, hogy hogyan lőjjem meg.. normálisan, "életszerűen" (más az idó miatti stressz, mint amikor lőnek mindenkire), vagy kihasználva a játékszabályokat.

Mint sportlövő, nekem az idő a legfontosabb tényező és emiatt úgy lőttem, ahogy a videón látjátok.... ez tisztán egy felnőtt gyerek játéka volt.. az idő ellen.

8.41 másodperc volt a mért idő. Ebben benne volt kb 3,5 mp futás.

Ez egy nagyon jó példa arra, hogy az élet és a sport mennyire távol lehet egymástól...

https://www.youtube.com/shorts/Kz8JRbN2vTs
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

bel írta: 2022.08.03. 07:21 Sziasztok,

Elkeszultek az augusztusi SAS versenynek a palyarajzai.
Szia!

Gumis kategóriában (Pitbull 19M) rejtett viselésre megfelelő lehet egy külső viselésű Dobos gyöngyvászon tok, és kiengedett ing vagy nyári kabát? (tok alja lehet hogy kikandikál) csak mert egyelőre nincs más tokom. :(
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2022.08.08. 18:30 Szia!

Gumis kategóriában (Pitbull 19M) rejtett viselésre megfelelő lehet egy külső viselésű Dobos gyöngyvászon tok, és kiengedett ing vagy nyári kabát? (tok alja lehet hogy kikandikál) csak mert egyelőre nincs más tokom. :(
Tok OK, a fedőruházaton viszont kell igazítani - nem látszhat ki sem tok, sem tártartó
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Sportlövészet/életszerűség

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.08.08. 18:21 Hétvégén volt egy IDPA versenyünk a Globuson, aminek az egyik pályája a lőtér adottságaihoz igazított "Dickens drill" volt.

8 lövés, 20 yard. (tudom, nem ugyanaz, de itt ennyi hely volt rá).

Sokat gondolkodtam, hogy hogyan lőjjem meg.. normálisan, "életszerűen" (más az idó miatti stressz, mint amikor lőnek mindenkire), vagy kihasználva a játékszabályokat.

Mint sportlövő, nekem az idő a legfontosabb tényező és emiatt úgy lőttem, ahogy a videón látjátok.... ez tisztán egy felnőtt gyerek játéka volt.. az idő ellen.

8.41 másodperc volt a mért idő. Ebben benne volt kb 3,5 mp futás.

Ez egy nagyon jó példa arra, hogy az élet és a sport mennyire távol lehet egymástól...

https://www.youtube.com/shorts/Kz8JRbN2vTs

Nekem nem megy :( lehet h nálam van a gond .. de más YouTube shorts elindult
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Sportlövészet/életszerűség

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.08.08. 18:33 Nekem nem megy :( lehet h nálam van a gond .. de más YouTube shorts elindult
Átraktam nyílvánosra, most megy?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Sportlövészet/életszerűség

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.08.08. 18:40 Átraktam nyílvánosra, most megy?
Igen, köszi szépen!

Valóban tanulságos - az életszerűség csorbát szenved..
De. De!
1. Nagyon szép volt az idő - a találatok hogy alakultak?
2. sport, és sport között is nagy különbségek vannak. Szinte bármilyen dinamikus gyakorlás sokkal használhatóbb készségeket ad, mint a statikus lövészet ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Faja írta: 2022.08.08. 18:30 Szia!

Gumis kategóriában (Pitbull 19M) rejtett viselésre megfelelő lehet egy külső viselésű Dobos gyöngyvászon tok, és kiengedett ing vagy nyári kabát? (tok alja lehet hogy kikandikál) csak mert egyelőre nincs más tokom. :(
Szia,

De csak van masik inged. :-)

Ahogy Petya is irta, a tok teljesen jo, de olyan hosszu legyen az inged/kapatod, hogy az egesz fegyvert takarja.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Sportlövészet/életszerűség

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.08.08. 19:50 Igen, köszi szépen!

Valóban tanulságos - az életszerűség csorbát szenved..
De. De!
1. Nagyon szép volt az idő - a találatok hogy alakultak?
2. sport, és sport között is nagy különbségek vannak. Szinte bármilyen dinamikus gyakorlás sokkal használhatóbb készségeket ad, mint a statikus lövészet ;)
Találatok: IDPA értékelés alapján hibátlan pályát lőttem.
Az első sorozatnál nem céloztam, odanéztem a papírra és rálőttem 10-t, előre futottam és onnan megint 10.
Sajnos a fejkamerát elfelejtettem bekapcsolni annyira koncentráltam a 10 lövésre, hogy jó tempóban menjen ki... amire emlékszem: a távoli lövésekből legalább 8 a lapon volt, a két "váll" közötti részen egymás mellett, kb mintha kulcs csontól kulcs csontig csapódtak volna be..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönjük Bel-nek a mai verseny megszervezését! :)
SAS verseny Pitbull 19M
SAS verseny Pitbull 19M
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.08.13. 17:59 Köszönjük Bel-nek a mai verseny megszervezését! :)
20220813_175217.jpg
Mint mindig, jó volt!

Az Eli-drill, az társmentős-elsősegélynyújtós, és az örök kedvenc ismeretlenes pályákat emelném ki.

Továbbá azt, hogy az országban (!) egyedülálló módon gumis fegyverekkel is lehet indulni. Jobb, életszerűbb gyakorlási módszer jelenleg nem ismert, mint a verseny.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.08.13. 17:59 Köszönjük Bel-nek a mai verseny megszervezését! :)
Igen, én is köszönöm a lehetőséget! Első versenyem volt, de amíg lehet gumissal indulni, addig nem az utolsó! ;)
A társ mentős pálya is marhajó volt, de a videós az egyszerűen ZSENI! :D
Az mindenesetre biztos, hogy a következőre sokkal jobban fel kell készülnöm. Felszereléssel is, és gyakorlással is.

Köszi mégegyszer a szervezést Bel!
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.08.13. 17:59 Köszönjük Bel-nek a mai verseny megszervezését! :)
20220813_175217.jpg
Woow :D azt a piros patch-et mire adták, vörös hadsereg szint ? :lol: :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2022.08.13. 19:04
Továbbá azt, hogy az országban (!) egyedülálló módon gumis fegyverekkel is lehet indulni.
Régen volt egy Gvass-féle április 1-i poén a gumilövedékes fegyverek engedélyhez kötéséről, miszerint az egy egyszerűsített minősítő versenyen való indulással lesz majd kiváltható. Hát...ha itt (szerencsére) nem is tartunk, de versenyen már lehet indulni gumissal. :D Ezt sem hittük volna akkoriban szerintem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.08.13. 20:12 Woow :D azt a piros patch-et mire adták, vörös hadsereg szint ? :lol: :D
Az a multkori bronzérem, de inkább arra válaszolj, hogy Neked a mai sárgát mire adták, tiszteletbeli kínai lettél..? :D
(Amúgy gratulálok a Pitbullal elért első helyezésedhez! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.08.13. 21:13 Az a multkori bronzérem, de inkább arra válaszolj, hogy Neked a mai sárgát mire adták, tiszteletbeli kínai lettél..? :D
(Amúgy gratulálok a Pitbullal elért első helyezésedhez! ;)
:lol: :lol:

össze is vágtam egy rövid videót a gumissal meglőtt pályákról, hátha másnak is kedvet csinál ;) kb. egy éve először, egyedül lőttem SAS versenyt gumissal Dunaújvárosban, szuper hogy megmaradt a lehetőség és mindig van aki azzal / azzal is indul ;)

https://youtu.be/DiFhHrohWB0


pitbull_patch.png
pitbull_patch.png (586.17 KiB) Megtekintve 17272 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.08.13. 21:52 :lol: :lol:

össze is vágtam egy rövid videót a gumissal meglőtt pályákról, hátha másnak is kedvet csinál ;) kb. egy éve először, egyedül lőttem SAS versenyt gumissal Dunaújvárosban, szuper hogy megmaradt a lehetőség és mindig van aki azzal / azzal is indul ;)

https://youtu.be/DiFhHrohWB0



pitbull_patch.png
összevágtam az "élest" is, ebben mind a 6 pálya benne van (ismeretlenes és Eli drill is). Még ha döcögősen is de sikerült végigtolni, cool volt ;)

https://youtu.be/-om2A8-NKaE

IMG_7859.jpg
IMG_7859.jpg (180.77 KiB) Megtekintve 17202 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tok jok ezek a matricak, hol lehet szerezni? 8-)
WildBear23 írta: 2022.08.13. 17:59 Köszönjük Bel-nek a mai verseny megszervezését! :)
20220813_175217.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.08.14. 21:05 tok jok ezek a matricak, hol lehet szerezni? 8-)
Sok támadót kell értük leküzdeni, rövid idő alatt, kevés golyóval. ;)

(Egyébként arról tud valaki infót, hogy milyen [éles] fegyver esett szét lövés közben a szombati versenyen? Azt láttam, hogy darabokban vitték hátra, talán Steiner Ivánhoz..?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor nekem nemlesz, meg sose tamadtak meg es nem kuzdottem le senkit :shock:
WildBear23 írta: 2022.08.14. 21:37 Sok támadót kell értük leküzdeni, rövid idő alatt, kevés golyóval. ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.08.14. 21:42 akkor nekem nemlesz, meg sose tamadtak meg es nem kuzdottem le senkit :shock:
Nem jó helyeken jársz! ;)
De miért nem jössz el egyszer versenyre..?
Vannak támadó lőlapok, a végén étel az éhezőknek, Neked meg gyémánt félkrajcár.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nincs gumilovedekes pisztolyom csak egy bock puskam:roll:
Meg hat az ehezok viadalahoz keves vagyok mint mackosajtban a brummogas :?
WildBear23 írta: 2022.08.14. 21:57 Nem jó helyeken jársz! ;)
De miért nem jössz el egyszer versenyre..?
Vannak támadó lőlapok, a végén étel az éhezőknek, Neked meg gyémánt félkrajcár.. ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,
chucky írta: 2022.08.14. 13:01 Tényleg azt engedélyeznék versenyen,hogy legyen 2. vagy 3. fegyver is? :mrgreen:
Össze-vissza dobálnák a fegyvereket :lol:
Az ossze-vissza dobalast nyilvan nem: egyreszt a biro nem ellenorizte le, hogy toltetlen a fegyver; masreszt:
"Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni."
"Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk."

Masreszt szabalyosan kezelve miert ne lehetne?

Ugyanebben a szakagban van multigun versenyag, ott kifejezetten kotelezo a tobb fegyver (pl. itt 5 fegyverrel lovok egyetlen palyan).

Tehat ha minden indulo egyetert azzal, hogy az eselyegyenloseget es a sportszeruseget nem csokkenti, akkor lehet "Newyork reload".
Szoval csak annyi kell, hogy minden gumilovedekessel indulo rabolintson.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

bel írta: 2022.08.15. 13:59 Szia,



Az ossze-vissza dobalast nyilvan nem: egyreszt a biro nem ellenorizte le, hogy toltetlen a fegyver; masreszt:
"Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni."
"Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk."

Masreszt szabalyosan kezelve miert ne lehetne?
Nekem is van pótdobom a mai nappal, szívesen végiglőném én is. Ha valaki két fegyverrel akar jönni, felőlem legyen, én gyakoroolni/szórakozni megyek, nem versenyezni. Utóbbit magammal max.

Ugyanebben a szakagban van multigun versenyag, ott kifejezetten kotelezo a tobb fegyver (pl. itt 5 fegyverrel lovok egyetlen palyan).

Tehat ha minden indulo egyetert azzal, hogy az eselyegyenloseget es a sportszeruseget nem csokkenti, akkor lehet "Newyork reload".
Szoval csak annyi kell, hogy minden gumilovedekessel indulo rabolintson.

Bel
WildBear23 írta: 2022.08.14. 11:50 +1 ;)
A következő versenyen egységesen végiglőhetjük a pályákat az éles fegyverekre megadott lövésszámmal, menet közbeni dobcserével.
Faja írta: 2022.08.14. 10:24 Velem már nem is kell egyeztetni, én benne vagyok! :D
vato írta: 2022.08.13. 22:20 Pitbullnál akár a dobcsere is működik, olyan gyors kb. Mint a gyorstöltő. Legközelebb egyeztetünk a kollégákkal hogy hozzanak egy tartalék dobot vagy adok (nekem van 7tartalék :lol: )

((Szereltgumis vonalon egyedül a “maroktáros” hiányzik nekem valamennyire...))
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Pótdobom nekem is van mától, szívesen végiglőném én is a pályákat. Ha valaki két fegyverrrel akar jönni, felőlem mehet, én gyakorolni/szórakozni járok a versenyre, versenyezni max. magammal.

p.s.: Szia Bel, láttam átnevezted 'SAS OB'-re a szeptemberit, remélem ez nem befolyásol semmit gumis indulás tekintetében, értsd: mehetünk
bel írta: 2022.08.15. 13:59 Szia,

Az ossze-vissza dobalast nyilvan nem: egyreszt a biro nem ellenorizte le, hogy toltetlen a fegyver; masreszt:
"Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni."
"Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk."

Masreszt szabalyosan kezelve miert ne lehetne?
Nekem is van pótdobom a mai nappal, szívesen végiglőném én is. Ha valaki két fegyverrel akar jönni, felőlem legyen, én gyakoroolni/szórakozni megyek, nem versenyezni. Utóbbit magammal max.

Ugyanebben a szakagban van multigun versenyag, ott kifejezetten kotelezo a tobb fegyver (pl. itt 5 fegyverrel lovok egyetlen palyan).

Tehat ha minden indulo egyetert azzal, hogy az eselyegyenloseget es a sportszeruseget nem csokkenti, akkor lehet "Newyork reload".
Szoval csak annyi kell, hogy minden gumilovedekessel indulo rabolintson.

Bel
WildBear23 írta: 2022.08.14. 11:50 +1 ;)
A következő versenyen egységesen végiglőhetjük a pályákat az éles fegyverekre megadott lövésszámmal, menet közbeni dobcserével.
Faja írta: 2022.08.14. 10:24 Velem már nem is kell egyeztetni, én benne vagyok! :D
vato írta: 2022.08.13. 22:20 Pitbullnál akár a dobcsere is működik, olyan gyors kb. Mint a gyorstöltő. Legközelebb egyeztetünk a kollégákkal hogy hozzanak egy tartalék dobot vagy adok (nekem van 7tartalék :lol: )

((Szereltgumis vonalon egyedül a “maroktáros” hiányzik nekem valamennyire...))
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.08.15. 14:33 Pótdobom nekem is van mától, szívesen végiglőném én is a pályákat. Ha valaki két fegyverrrel akar jönni, felőlem mehet, én gyakorolni/szórakozni járok a versenyre, versenyezni max. magammal.
Pontosan így vagyok vele én is.

Bel, az a megoldás működhet, hogy a versenyző üresre lövi a pisztolyát, majd szabadon dönthet, hogy:
- Dobot cserél (az üres dobot a földre teszi), vagy
- A fegyvert a földre teszi (csőtorkolattal a lőirányba), és előhúzza a tartalék fegyvert?

Egyáltalán lehet a lövésznél két fegyver?
Induláskor a tölts-rejts vezényszóra mindkettőt megtölti, majd rejti?

Ez mondjuk komplikálja az életet (és növeli a DQ esélyét :), de érdekes újítás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.08.15. 14:54 Pontosan így vagyok vele én is.

Bel, az a megoldás működhet, hogy a versenyző üresre lövi a pisztolyát, majd szabadon dönthet, hogy:
- Dobot cserél (az üres dobot a földre teszi), vagy
- A fegyvert a földre teszi (csőtorkolattal a lőirányba), és előhúzza a tartalék fegyvert?

Egyáltalán lehet a lövésznél két fegyver?
Induláskor a tölts-rejts vezényszóra mindkettőt megtölti, majd rejti?

Ez mondjuk komplikálja az életet (és növeli a DQ esélyét :), de érdekes újítás.
Sziasztok... ide csak akkor járok, amikor gumis téma van... hát most van :-)

Szerintem is megengedhető a New York Reload (ha az általános versenyszabályokba nem ütközik), de valahol kompenzálni kell azt, hogy a fegyver csere gyorsabb mint a dob csere. Kell csinálni jópár mérést hogy mennyi ideig tart a fegyver csere ill. a dobcsere (lő-cserél-lő, időt mér), és az átlagos időkülönbséget hozzáadni a fegyvercserés versenyző idejéhez.

Én meg ha legközelebb indulok, akkor a Revenge 17-M-et hozom. Tudjátok, 9 lövetű 12-es gumis :P
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.08.15. 14:54 Pontosan így vagyok vele én is.

Bel, az a megoldás működhet, hogy a versenyző üresre lövi a pisztolyát, majd szabadon dönthet, hogy:
- Dobot cserél (az üres dobot a földre teszi), vagy
- A fegyvert a földre teszi (csőtorkolattal a lőirányba), és előhúzza a tartalék fegyvert?

Egyáltalán lehet a lövésznél két fegyver?
Induláskor a tölts-rejts vezényszóra mindkettőt megtölti, majd rejti?

Ez mondjuk komplikálja az életet (és növeli a DQ esélyét :), de érdekes újítás.
Szia,

Lehet 2 fegyver, es igen, a tolts, es keszulj felre megtoltheti mindkettot.

En 2 dolog egyiket javasolnam, beszeljuk meg melyik legyen inkabb:
-fegyvertokba teszi az ures fegyvert
-az adott palyan kijelolt biztonsagos iranyba teszi le a fegyvert; ertsd: ha nem megy elorebb, akkor egyszeruen a fo loiranyba, de ha elore mehet, akkor olyan iranyba, ahol senki sem kerul a fegyver ele, beleertve a lovot is. Az elobb linkelt multigun videoban ez jol latszik (a palya also felen egyszeruen a fo loiranyba teszem le az AK-t, a felso felen viszont egyertelmuen es jol lathatoan az oldal golyofogo iranyaba).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2022.08.15. 14:33 p.s.: Szia Bel, láttam átnevezted 'SAS OB'-re a szeptemberit, remélem ez nem befolyásol semmit gumis indulás tekintetében, értsd: mehetünk
Szia,

Igen, semmi negativ hatasa nincs annak, hogy ez a verseny egyben OB is.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Thomaster írta: 2022.08.15. 15:12 Szerintem is megengedhető a New York Reload (ha az általános versenyszabályokba nem ütközik), de valahol kompenzálni kell azt, hogy a fegyver csere gyorsabb mint a dob csere. Kell csinálni jópár mérést hogy mennyi ideig tart a fegyver csere ill. a dobcsere (lő-cserél-lő, időt mér), és az átlagos időkülönbséget hozzáadni a fegyvercserés versenyző idejéhez.
Szia,

Ezt talaljatok/merjetek ti ki.

Talan legyen ugy, hogy szeptemberben meg "csak" potdob a gumisoknak, a novemberi verseny kiirasaba meg belekerul, amit addig kitalalunk?

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2022.08.15. 15:37 Szia,

Lehet 2 fegyver, es igen, a tolts, es keszulj felre megtoltheti mindkettot.

En 2 dolog egyiket javasolnam, beszeljuk meg melyik legyen inkabb:
-fegyvertokba teszi az ures fegyvert
-az adott palyan kijelolt biztonsagos iranyba teszi le a fegyvert; ertsd: ha nem megy elorebb, akkor egyszeruen a fo loiranyba, de ha elore mehet, akkor olyan iranyba, ahol senki sem kerul a fegyver ele, beleertve a lovot is. Az elobb linkelt multigun videoban ez jol latszik (a palya also felen egyszeruen a fo loiranyba teszem le az AK-t, a felso felen viszont egyertelmuen es jol lathatoan az oldal golyofogo iranyaba).

Bel
A tokba rejtés azért biztonságosabbnak tűnik.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

szuper
bel írta: 2022.08.15. 15:40 Szia,

Ezt talaljatok/merjetek ti ki.

Talan legyen ugy, hogy szeptemberben meg "csak" potdob a gumisoknak, a novemberi verseny kiirasaba meg belekerul, amit addig kitalalunk?

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.08.15. 15:43 A tokba rejtés azért biztonságosabbnak tűnik.
Hááát, nekem az a fura, hogy bírói utasítás nélkül rakom tokba a fegyvert, a töltényhüvelyek ürítése nélkül.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Most néztem a videót, bazi hosszú ez a pálya. Hogy lehet ezt memorizálnI? Respekt. 3-gun-ról hallottam csak eddig.
bel írta: 2022.08.15. 13:59 Ugyanebben a szakagban van multigun versenyag, ott kifejezetten kotelezo a tobb fegyver (pl. itt 5 fegyverrel lovok egyetlen palyan).
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Nem gumis, meg nem is SAS, de Szombathely ismét jó volt:

https://www.youtube.com/watch?v=3xk97eyjFR0
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: IDPA

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.08.15. 17:30 Nem gumis, meg nem is SAS, de Szombathely ismét jó volt:

https://www.youtube.com/watch?v=3xk97eyjFR0
Szia,

Igen, Szombathelyen mindig nagyon jo verseny van!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2022.08.15. 16:07 Most néztem a videót, bazi hosszú ez a pálya. Hogy lehet ezt memorizálnI? Respekt. 3-gun-ról hallottam csak eddig.
Szia,

A ketto ugyanaz, 3guneurope.eu a weboldal cime, de az MSSzben multigunnak hivjak (foleg azert, hogy jol erzekelheto legyen, hogy a korabbi "3 fegyver"-tol teljesen fuggetlen dolog).

Nem minden palya ennyire hosszu, sot talan ez volt osszessegeben a leghosszabb multigun palya, amit lottem (es az egyetlen, ahol Simonyi Otto segitett nekem :-)); ez meg talan a 2. leghosszabb (nem, a videon nem en vagyok :-)), de altalaban IPSC-hez kepest joval hosszabb palyak vannak, nem ritka a 30-60 kozotti lovesszamu palya. Nem verseny, palya!

Ez a 19 loveses rovidnek szamit, a 2. multigun versenyen volt az orszagban, ezt en rendeztem (azota a bal oldali lolap mar nem hasznalatos).

Altalaban gyakorlott IPSC/IDPA/SAS lovok jarnak ezekre a versenyekre, ok kicsit konnyebben memorizaljak a palyakat, de azert mindenkinek jobban oda kell figyelnie a palyalairasra (hogy ne felejtse el), mint a tobbi versenyen.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.08.15. 13:59 Szia,



Az ossze-vissza dobalast nyilvan nem: egyreszt a biro nem ellenorizte le, hogy toltetlen a fegyver; masreszt:
"Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni."
"Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk."

Masreszt szabalyosan kezelve miert ne lehetne?

Ugyanebben a szakagban van multigun versenyag, ott kifejezetten kotelezo a tobb fegyver (pl. itt 5 fegyverrel lovok egyetlen palyan).

Tehat ha minden indulo egyetert azzal, hogy az eselyegyenloseget es a sportszeruseget nem csokkenti, akkor lehet "Newyork reload".
Szoval csak annyi kell, hogy minden gumilovedekessel indulo rabolintson.

Bel
Arra gondoltam,hogy egyszerre van az embernél több fegyver és a lőállásban tölti csőre :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

laikuskent csak a partvonalrol kiabalok, de nem tartanam szerencsesnek/etikusnak ilyesfajta jatekot az idovel.
kinek az idejet adnatok hozza?
mi van akkor ha a lovo gyorsabban cserelne dobot, igy az "etalon" idovel hatranyba kerul?
Ez egy technikai sport, a lehetoseg mindenki szamara adott, mindenki azzal indul amivel szeretne.

Volt nalunk anno egy verseny, ugyanazon ertekeles alatt lottek revolverrel:
.45ACP full moon
.357 magnum gyorstoltovel
.38 special egyenkent toltve
.44SA eloltoltos.
itt se volt ido levonva/hozzaadva a fegyver miatt.
bel írta: 2022.08.15. 15:40 Szia,

Ezt talaljatok/merjetek ti ki.

Talan legyen ugy, hogy szeptemberben meg "csak" potdob a gumisoknak, a novemberi verseny kiirasaba meg belekerul, amit addig kitalalunk?

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.08.15. 20:21 laikuskent csak a partvonalrol kiabalok, de nem tartanam szerencsesnek/etikusnak ilyesfajta jatekot az idovel.
kinek az idejet adnatok hozza?
mi van akkor ha a lovo gyorsabban cserelne dobot, igy az "etalon" idovel hatranyba kerul?
Ez egy technikai sport, a lehetoseg mindenki szamara adott, mindenki azzal indul amivel szeretne.

Volt nalunk anno egy verseny, ugyanazon ertekeles alatt lottek revolverrel:
.45ACP full moon
.357 magnum gyorstoltovel
.38 special egyenkent toltve
.44SA eloltoltos.
itt se volt ido levonva/hozzaadva a fegyver miatt.
Szia Q,

Koszi a megjegyzest!

Reszben igazad van, reszben viszont valahol nem teljesen sportszeru egymassal versenyeztetni az embereket, hogy gyorstoltovel vagy eloltoltossel toltenek-e gyorsabban.

De ugy nezve is igazad van, hogy ez egy tet nelkuli jatek, amiben jobb az egyszerubb szabaly, mint a bonyolultabb.

Es a potdob es a NewYork reload kozott sokkal kisebb a kulonbseg, mint a ti versenyeteken (ami biztos nem az en versenyem volt, mert azon szerelt loszeres revolverrel indult Balazs :-)).

Van meg par honapunk kitalalni, hogy a novemberi versenyen hogy legyen.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.08.15. 20:21 Volt nalunk anno egy verseny, ugyanazon ertekeles alatt lottek revolverrel:
.45ACP full moon
.357 magnum gyorstoltovel
.38 special egyenkent toltve
.44SA eloltoltos.
itt se volt ido levonva/hozzaadva a fegyver miatt.
Elöltöltős?
És a pálya meglövése közben újratöltötte? :o
Cseredobbal legalább?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,

En Lvizre emlekeztem es eloltoltosre, de lehet hogy egyrol beszelunk mert ahogy nezem a videot ez is nalunk(verocen) keszult :)
A meregetesre visszaterve ott ahol szazadok is szamithatnak szerintem nem korrekt megoldas, akkor mar inkabb kulon divizio.
Meg az is lehet hogy valaki gyorsabban cserel dobot mint mas fegyvert :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=WzHG-ibZaKM&t=53s


bel írta: 2022.08.15. 20:46 Szia Q,

Koszi a megjegyzest!

Reszben igazad van, reszben viszont valahol nem teljesen sportszeru egymassal versenyeztetni az embereket, hogy gyorstoltovel vagy eloltoltossel toltenek-e gyorsabban.

De ugy nezve is igazad van, hogy ez egy tet nelkuli jatek, amiben jobb az egyszerubb szabaly, mint a bonyolultabb.

Es a potdob es a NewYork reload kozott sokkal kisebb a kulonbseg, mint a ti versenyeteken (ami biztos nem az en versenyem volt, mert azon szerelt loszeres revolverrel indult Balazs :-)).

Van meg par honapunk kitalalni, hogy a novemberi versenyen hogy legyen.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Mar nem emlekszek pontosan, lehet hogy Bel-nek van igaza es szereltloszeres volt.
WildBear23 írta: 2022.08.15. 20:50 Elöltöltős?
És a pálya meglövése közben újratöltötte? :o
Cseredobbal legalább?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.08.15. 21:17 Mar nem emlekszek pontosan, lehet hogy Bel-nek van igaza es szereltloszeres volt.
Revolvert gyorstöltővel ujratölteni 3mp, egyenként a lőszerekkel 6mp, elöltöltőst meg 2 perc.
Azért az nagy hendikep. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A tarsasag akikkel versenyekre jartunk soha nem az eredmenyekert ment, hanem az elmenyert.
Aztan neha mikor valakinek jobban sikerult a menet jott a sugdolozas, ember hata mogotti megjegyzesek.
Aztan mar milio se a regi, nem jarunk versenyekre :roll:

WildBear23 írta: 2022.08.15. 21:52 Revolvert gyorstöltővel ujratölteni 3mp, egyenként a lőszerekkel 6mp, elöltöltőst meg 2 perc.
Azért az nagy hendikep. :D
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: IDPA

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.08.15. 17:30 Nem gumis, meg nem is SAS, de Szombathely ismét jó volt:

https://www.youtube.com/watch?v=3xk97eyjFR0
A zene határozottan zúzósabb a szokásosnál 8-)

Az underground pályák mindig nagyon jók - egyrészt kreatív a csapat, másrészt jók a lőtér adottságai. Hihetetlen, hogy hány bőrt lehet lehúzni úgy, hogy nem ismétlődnek a pályák.

Nagyon szép, sima végrehajtás - igazi HCZolis
- grat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.08.15. 21:15 Szia Bel,

En Lvizre emlekeztem es eloltoltosre, de lehet hogy egyrol beszelunk mert ahogy nezem a videot ez is nalunk(verocen) keszult :)
Szia,

Nekem ez is szerelt loszeresnek tunik.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A SAS OBnek elkeszultek a palyarajzai.

Bel
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

A fehér füst miatt ez szerintem fekete lőpor, nem füstnélküli lőpor. Vagy fekete lőporral töltött szerelt lőszerrel lőhet?
Uberti Cattleman revolverben van szerelt lőszeres 357/38 és 45 LC kaliberben, én egy 1858 Remington-ra tippelek (amennyire a videóból a hossz és a kialakítás látszik).

Bár elvileg létezik váltódob amibe fekete lőporos szerelt lőszert lehet tenni, de csak YouTube-on láttam, úgyhogy akkor nem tudom :)
bel írta: 2022.08.16. 11:35 Szia,

Nekem ez is szerelt loszeresnek tunik.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2022.08.16. 14:48 Sziasztok,

A SAS OBnek elkeszultek a palyarajzai.

Bel
Hunshooting-on milyen néven találom az OB-t?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.08.18. 09:37 Hunshooting-on milyen néven találom az OB-t?
Szia,

Meg nem kerult ki, szerintem MSSZ Orszagos Bajnoksag 2022: SAS neven fog ott megjelenni.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.08.18. 09:37 Hunshooting-on milyen néven találom az OB-t?
Szia,

MSSZ Országos Bajnoksága 2022. Szituációs Szakág SAS versenyszámok

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Csak halkan kérdezném a gyakorlott sportlövőket. Ment az elmélkedés/megvalósítás a jól látható, optikai szállal tuningolt Keserű Pitbull 19-M-ekről. Én azt vettem észre, hogy ha gyakorláskor megszokom, hogyan tartom a fegyvert, akár az irányzék egyeztetése nélkül is egyből a megfelelő helyzetbe tartom néha a fegyvert. SAS-on közel vannak a célok és elég nagy a 0-ás felület. Mit gondoltok erről a "technikáról".

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno mikor meg ipsiztem a kozeli celoknal en is csak "ramutattam" es nem celoztam az iranyzekkal.
aztan vagy eltalaltam vagy nem 8-)

mod:
nemma mit talaltam, itt se igazan celoztam :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=jsgcrfRdKFQ
montecarlo írta: 2022.08.23. 21:00 Csak halkan kérdezném a gyakorlott sportlövőket. Ment az elmélkedés/megvalósítás a jól látható, optikai szállal tuningolt Keserű Pitbull 19-M-ekről. Én azt vettem észre, hogy ha gyakorláskor megszokom, hogyan tartom a fegyvert, akár az irányzék egyeztetése nélkül is egyből a megfelelő helyzetbe tartom néha a fegyvert. SAS-on közel vannak a célok és elég nagy a 0-ás felület. Mit gondoltok erről a "technikáról".

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2022.08.23. 21:00 Csak halkan kérdezném a gyakorlott sportlövőket. Ment az elmélkedés/megvalósítás a jól látható, optikai szállal tuningolt Keserű Pitbull 19-M-ekről. Én azt vettem észre, hogy ha gyakorláskor megszokom, hogyan tartom a fegyvert, akár az irányzék egyeztetése nélkül is egyből a megfelelő helyzetbe tartom néha a fegyvert. SAS-on közel vannak a célok és elég nagy a 0-ás felület. Mit gondoltok erről a "technikáról".

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
A két szemet mindenképpen érdemes megszokni, aztán nem is akarsz utána másképp lőni. Közelre nem feltétlenül kell irányzékot rendezgetni, de nagyobb távnál, és/vagy kisebb célfelületnél kell azért.

Úgy általában szvsz: A mindenféle tuningnál, fénygyűjtő szálnál, sütéskönnyítésnél sokkal többet számít a gyakorlás ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2022.08.23. 21:00 Csak halkan kérdezném a gyakorlott sportlövőket. Ment az elmélkedés/megvalósítás a jól látható, optikai szállal tuningolt Keserű Pitbull 19-M-ekről. Én azt vettem észre, hogy ha gyakorláskor megszokom, hogyan tartom a fegyvert, akár az irányzék egyeztetése nélkül is egyből a megfelelő helyzetbe tartom néha a fegyvert. SAS-on közel vannak a célok és elég nagy a 0-ás felület. Mit gondoltok erről a "technikáról".

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
https://youtu.be/Nb5Zzql6xfc
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2022.08.23. 21:52-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2022.08.23. 21:20 anno mikor meg ipsiztem a kozeli celoknal en is csak "ramutattam" es nem celoztam az iranyzekkal.
aztan vagy eltalaltam vagy nem 8-)

mod:
nemma mit talaltam, itt se igazan celoztam :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=jsgcrfRdKFQ
"Ez privát videó."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszönöm
zora írta: 2022.08.23. 21:41 https://youtu.be/Nb5Zzql6xfc
Fortitu írta: 2022.08.23. 21:36 A két szemet mindenképpen érdemes megszokni, aztán nem is akarsz utána másképp lőni. Közelre nem feltétlenül kell irányzékot rendezgetni, de nagyobb távnál, és/vagy kisebb célfelületnél kell azért.

Úgy általában szvsz: A mindenféle tuningnál, fénygyűjtő szálnál, sütéskönnyítésnél sokkal többet számít a gyakorlás ;)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2022.08.23. 21:50Köszönöm
Vállfegyverrel próbáld először a kétszemes célzást. Célra tartasz ahogy szoktál, és kinyitod a másik szemedet. Meglátod, mekkorát nyílik.a.látómeződ. De továbbra is a domináns szemeddel az irányzóvonalra koncentrálsz. Utána marokfegyverrele is könnyebben megy. De ha valaki fél szemmel tud jól lőni, az lőjjön úgy.

Még egy irányzék nélkül, előbb is ezt kerestem. https://youtu.be/Wz6qpZuyf0E
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2022.08.23. 21:59-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az hat, de mar laccik 8-)
zora írta: 2022.08.23. 21:42 "Ez privát videó."
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.08.23. 21:36
A mindenféle tuningnál, fénygyűjtő szálnál, sütéskönnyítésnél sokkal többet számít a gyakorlás ;)
+1
Alap!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2022.08.23. 21:20 anno mikor meg ipsiztem a kozeli celoknal en is csak "ramutattam" es nem celoztam az iranyzekkal.
aztan vagy eltalaltam vagy nem 8-)
Ugyanez.
viewtopic.php?p=60644#p60644
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Két szemmel célzásnál a periferikus látás nagy előny, pl egy cél áthelyezésnél sokat segít.
Száraz érzéssel be tudod gyakorolni, hogy a pisztoly kiszúrásakor az irányzék össze legyen rendezve. Illetve ami fontos hogy a sütés is rendbe legyen (szintén szárazedzés), ne ránts bele sütési hiba miatt a lövésbe.
Ha ez a kettő megvan, és az első irányzék pl az IDPA lőlapra közepére mutat, akkor a találat benne lesz a mellkas alakban (vagy SAS cél 0–s zónában). Dinamikus lövészetnél nekem a kétszemes célzás vált be, de gyakorolni kell. :)
montecarlo írta: 2022.08.23. 21:00 Csak halkan kérdezném a gyakorlott sportlövőket. Ment az elmélkedés/megvalósítás a jól látható, optikai szállal tuningolt Keserű Pitbull 19-M-ekről. Én azt vettem észre, hogy ha gyakorláskor megszokom, hogyan tartom a fegyvert, akár az irányzék egyeztetése nélkül is egyből a megfelelő helyzetbe tartom néha a fegyvert. SAS-on közel vannak a célok és elég nagy a 0-ás felület. Mit gondoltok erről a "technikáról".

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

montecarlo írta: 2022.08.23. 21:00

Más: próbáltam a két szemmel célzást, amiről korábban kérdeztem, abban még nem sikerült haladnom, csak a szemeim guvadnak :)
Hova fókuszálsz a szemeddel?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

A hátsó irányzékra
HCZoli írta: 2022.08.24. 07:23 Hova fókuszálsz a szemeddel?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.08.23. 21:36 Úgy általában szvsz: A mindenféle tuningnál, fénygyűjtő szálnál, sütéskönnyítésnél sokkal többet számít a gyakorlás ;)
Ez a kulcs mondat. Ha az alap fegyver rendben van, akkor sok hókuszpókusz jelentős része felesleges, vagy teljesen marginális, szinte kimutathatatlan javulást okoz.

HCZoli egy sz.r rozsdás TTvel is jobban lő, mint én egy üvegszálas irányzékú Aliennel ;)

Ha kihagyok 2-3 hetet, már az is meglátszik az eredményeken. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. A tuningok jelentős része pedig optikai.

Konkrétan az üvegszál - két fegyveremen is van. Dinamikusrá segít, és szeretem. Pontlövészetre határozottan ártalmas, de elviselem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

montecarlo írta: 2022.08.24. 08:37 A hátsó irányzékra
Ez a baj :)

Ha teheted kérj segítséget egy gyakorlott sportolótól, internetről sokszor nem a megfelelő dolgokat tanulja meg az ember és csak szenvedni fog.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Következő SAS-on remélem Petya357/mások elérhető lesz ezügyben egy élő konzultációra ;)
HCZoli írta: 2022.08.24. 09:20 Ez a baj :)

Ha teheted kérj segítséget egy gyakorlott sportolótól, internetről sokszor nem a megfelelő dolgokat tanulja meg az ember és csak szenvedni fog.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2022.08.24. 10:08 Következő SAS-on remélem Petya357/mások elérhető lesz ezügyben egy élő konzultációra ;)
Ha komolyan érdekel, van egy-két nagyobb név az országban, akinek érdemes elmenni a képzésére. Szívesen elmondom én is amennyit tudok, remélhetőleg abból is tanulsz, de amúgy ez is egy szakma. Ismerősöktől is fel lehet persze csipegetni tudást, de tetézi a dolgot, hogy egy verseny nem a legideálisabb erre. Normál eszmecserére inkább javasolnék egy mini fórumtalit, és inkább airsoft/nemhalálos eszközökkel kezdetben, meg sok szárazedzést.
Egy darab edzéstől persze nem szabad csodákat várni önmagában, de adhat sok jó iránymutatást.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

montecarlo írta: 2022.08.24. 08:37 A hátsó irányzékra
Az pont az, amire sosem kell fókuszálni :-)

Statikus (olimpiai) pontlövészetnél a célgömbre fókuszálsz, a nézőke és a célfekete homályosabb olyankor (én gyorsponton is a célgömbre fókuszálok, az is pontlövészet). Koronglövészeten a korongra kell fókuszálni. (Ezeket edzőktől tanultam, de a gyakorlatban működnek is). Dinamikus számokban meg gondolom (koronghoz hasonlóan) szintén a célra fókuszál az ember, de azokat én csak műkedvelő szinten lövöm, azt edzőtől még sosem hallottam, szóval azt nem tudom :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.08.24. 10:26 Ha komolyan érdekel, van egy-két nagyobb név az országban, akinek érdemes elmenni a képzésére. Szívesen elmondom én is amennyit tudok, remélhetőleg abból is tanulsz, de amúgy ez is egy szakma. Ismerősöktől is fel lehet persze csipegetni tudást, de tetézi a dolgot, hogy egy verseny nem a legideálisabb erre. Normál eszmecserére inkább javasolnék egy mini fórumtalit, és inkább airsoft/nemhalálos eszközökkel kezdetben, meg sok szárazedzést.
Egy darab edzéstől persze nem szabad csodákat várni önmagában, de adhat sok jó iránymutatást.
+1 mindenre

Maga a verseny valóban nem jó oktatásra. De ha az Ördög, aki sosem alszik :mrgreen: is megengedi, akkor a verseny után egy félreeső pályán lehet gyakorolni. Egy dedikál fórumtali jobb. Egy profi oktató pedig még jobb 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nem tudom néztétek-e már Csomán szakágbemutatóit. Gyorskombi:
https://youtu.be/w62x7Cx0mOM
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Győri Barátaink első szervezése kiválóan sikerült.
Ha tehetitek gyertek el a következőre.

https://youtu.be/g4yHvGEoKeE
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

gumis revolvernél a pótdobot az övemre rögzített nagy drop bag-ből tervezem elővenni, amit nyilván nem tud takarni a dzseki/kabát. Ez így megfelel vagy sem? Köszönöm.
20220530_144809.jpg

bel írta: 2022.08.15. 20:46 Szia Q,

Koszi a megjegyzest!

Reszben igazad van, reszben viszont valahol nem teljesen sportszeru egymassal versenyeztetni az embereket, hogy gyorstoltovel vagy eloltoltossel toltenek-e gyorsabban.

De ugy nezve is igazad van, hogy ez egy tet nelkuli jatek, amiben jobb az egyszerubb szabaly, mint a bonyolultabb.

Es a potdob es a NewYork reload kozott sokkal kisebb a kulonbseg, mint a ti versenyeteken (ami biztos nem az en versenyem volt, mert azon szerelt loszeres revolverrel indult Balazs :-)).

Van meg par honapunk kitalalni, hogy a novemberi versenyen hogy legyen.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: IDPA

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.08.28. 20:41 Győri Barátaink első szervezése kiválóan sikerült.
Ha tehetitek gyertek el a következőre.

https://youtu.be/g4yHvGEoKeE
Itt se jártam még… Köszönjük az ajánlót!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.08.28. 23:51 Itt se jártam még… Köszönjük az ajánlót!
Azt igérték, hogy idén még lesz egy verseny, de jövőre 5-6 verseny a cél.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA Tier2

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok!

2022. december 9-11 Tier2 IDPA verseny a Globus lőtéren.

Regisztráció nyitva:
https://practiscore.com/idpa-frommer-cu ... h/register
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

gumis revolvernél a pótdobot az övemre rögzített nagy drop bag-ből tervezem elővenni, amit nyilván nem tud takarni a dzseki/kabát. Ez így megfelel vagy sem? Köszönöm.
20220530_144809.jpg
20220530_144809.jpg (57 KiB) Megtekintve 16026 alkalommal
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem a drop-bag nem fegyver alaku (ellentetben a fegyvertokkal), eleg ha a potdobot takarja a drop-bag.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A SAS OBra betelt 5 squad, ezert megemeltem a squadletszamokat 8-ra, hogy meg tudjatok jelentkezni hetedikeig.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

köszönöm
bel írta: 2022.09.01. 19:36 Szia,

Szerintem a drop-bag nem fegyver alaku (ellentetben a fegyvertokkal), eleg ha a potdobot takarja a drop-bag.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A mai OB eredmenyek.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.09.10. 19:36 Sziasztok,

A mai OB eredmenyek.

Bel
Szia Bel!

Köszönjük a szervezést, illetve a lőtérnek és a bíróknak a lebonyolítást! 👍
Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.09.10. 19:36 Sziasztok,

A mai OB eredmenyek.

Bel
Nagyon jól éreztük magunkat, köszi szépen!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.09.10. 16:08 (... és az ebéd is isteni jó volt, ott ültetek mellettem...)
Miért nem szóltál, hogy fórumtárs vagy?
Kaptál volna Te is pilótakekszet. ;)
(Próbálok visszaemlékezni hogy ki ült mellettünk, de csak a tizenX éves, airsofttal induló leányka ugrik be.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.09.10. 21:34 Miért nem szóltál, hogy fórumtárs vagy?
Kaptál volna Te is pilótakekszet. ;)
(Próbálok visszaemlékezni hogy ki ült mellettünk, de csak a tizenX éves, airsofttal induló leányka ugrik be.. ;)
30 körüli és anyuka, de majd továbbítom a bókot :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.09.10. 21:58 30 körüli és anyuka, de majd továbbítom a bókot :D
Azt hittük amúgy, hogy a lányod, vagy ilyesmi.
Mondjuk a lövészeti ereményeit elnézve inkább nem pimaszkodnék vele. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.09.10. 21:34 Miért nem szóltál, hogy fórumtárs vagy?
Kaptál volna Te is pilótakekszet. ;)
(Próbálok visszaemlékezni hogy ki ült mellettünk, de csak a tizenX éves, airsofttal induló leányka ugrik be.. ;)
Rövid ideig Főmérnök úr is mellettem ült. Ha pilótakekszet nem is, de ragulevewt meg káposztát is ettem, mindkettő 100% hibátlan volt.

Meg persze jó volt a versenyt is végignézni. Nagyon sok éve valami hasonlót lőttem, akkor még nem nevezték IDPA-nak. Glock csak mutatóba volt, a FÉG két "csodagegyvere" volt akkor a mindennapos.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

megy valaki a hetvegi ob-ra?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.09.15. 22:10 megy valaki a hetvegi ob-ra?
Ha a gyorskombira gondolsz, mindkettőre regeltem, de nemrég írtak, hogy a szar idő miatt elmarad. November 26 és 27-re csúsztatták.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem tudtam hogy tobb is lesz most hetvegen, en a rapidra gondoltam :roll:
Fortitu írta: 2022.09.15. 22:11 Ha a gyorskombira gondolsz, mindkettőre regeltem, de nemrég írtak, hogy a szar idő miatt elmarad. November 26 és 27-re csúsztatták.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.09.15. 22:11 Ha a gyorskombira gondolsz, mindkettőre regeltem, de nemrég írtak, hogy a szar idő miatt elmarad. November 26 és 27-re csúsztatták.
B.szki! :( Konkrétan hegyeket mozgattam meg, hogy szombat délre ha törik, ha szakad, de hazaérjek Dortmundból
Jó, hogy fórumon hamarabb olvastam a hírt mint a mélboxomban. Akkor kell keresni valami mást.

Ha egyszer nem biztonságos a pálya az eső miatt, akkor nem biztonságos - nincs vita. Egy accidebtal discharge AK-ból tényleg nem hiányzik senkinek. :roll:

QQRIQ: Ja, sok OB van ilyenkor szinte egyszerre , valamiért mindenki szereti szeptemberre tenni. Sziluett, gyorspont, Gyorskombi - de tudtommal Te a másik szövetséget preferálod, azt, ahol üres A3 lapra lőnek a népek ;)
Tényleg , MSSZ enged versenyen kívül indulni , ha nincs MSSZrajtengedélyed? Gondolom nem. Pedig régen lőttem már Rapidot, és jó lenne kalibrálni magamat, mint tudok a mezőnyhöz képest
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.09.15. 23:38 B.szki! :( Konkrétan hegyeket mozgattam meg, hogy szombat délre ha törik, ha szakad, de hazaérjek Dortmundból
Jó, hogy fórumon hamarabb olvastam a hírt mint a mélboxomban. Akkor kell keresni valami mást.

Ha egyszer nem biztonságos a pálya az eső miatt, akkor nem biztonságos - nincs vita. Egy accidebtal discharge AK-ból tényleg nem hiányzik senkinek. :roll:

QQRIQ: Ja, sok OB van ilyenkor szinte egyszerre , valamiért mindenki szereti szeptemberre tenni. Sziluett, gyorspont, Gyorskombi - de tudtommal Te a másik szövetséget preferálod, azt, ahol üres A3 lapra lőnek a népek ;)
Tényleg , MSSZ enged versenyen kívül indulni , ha nincs MSSZrajtengedélyed? Gondolom nem. Pedig régen lőttem már Rapidot, és jó lenne kalibrálni magamat, mint tudok a mezőnyhöz képest
Ja hát nekem is felforgatta ez így a hétvégémet, de tényleg rossz idő van. A mai napom is lehet részben kuka, mert kinti program lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.09.15. 23:38 Tényleg , MSSZ enged versenyen kívül indulni , ha nincs MSSZrajtengedélyed? Gondolom nem. Pedig régen lőttem már Rapidot, és jó lenne kalibrálni magamat, mint tudok a mezőnyhöz képest
Szia,

Tundet kerdezd meg (esetleg Qqriq-t es o megkerdezi Tundet :-)).

Vagyis a preciz valasz a kerdesedre: az MSSz Szituacios szakaga enged.

De sok versenyrendezo meg nem, es a szakag ebbe (sem) akar beleszolni, meghagyva a versenyrendezok lehetseges maximalis szabadsagat.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igen en a masik gittegyletet preferalom ahol A3 lapra lovunk, elutasitok minden olyan loveszeti agat ami kicsit is azt sugalja hogy a cel nem csak egy papir :roll:
Aki kommandozni akar az menjen katonanak vagy rendornek :shock:
Legalisan birtokolt fegyverrel lehet nalunk indulni, ertelem szeruen a minisitesi listaban nem fogsz szerepelni, az OB-tnem nyerheted meg 8-)
Petya357 írta: 2022.09.15. 23:38 QQRIQ: Ja, sok OB van ilyenkor szinte egyszerre , valamiért mindenki szereti szeptemberre tenni. Sziluett, gyorspont, Gyorskombi - de tudtommal Te a másik szövetséget preferálod, azt, ahol üres A3 lapra lőnek a népek ;)
Tényleg , MSSZ enged versenyen kívül indulni , ha nincs MSSZrajtengedélyed? Gondolom nem. Pedig régen lőttem már Rapidot, és jó lenne kalibrálni magamat, mint tudok a mezőnyhöz képest
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Kozvelemenykutatas (foleg azoknak, akik voltak SAS versenyen, vagy tervezik, hogy jonnek novemberben):

A novemberi SAS verseny 50-55 vagy 25-28 loveses legyen?

Nyilvan az elso esetben nincs nagy meglepes: hasonlo jellegu lesz a verseny, mint az augusztusi: rovid es kozepes palyak. Ennek hatranya, hogy a loszerek egyre dragabbak, mikozben ugy egyekbent meg elszegenyednek az emberek, ezert egyre kevesebb jut loszerre. :-(

A masik esetben, csak nagyon rovid es rovid palyak lesznek; hogy azert a palyak dinamizmusa megmaradjon, kicsit tobb nem lovesz jellegu feladattal (hasonlok, mint amik eddig is voltak, csak aranyaiban surubben; pl. tars fedezekbe huzasa, kezdo tar elhozasa, tamado megutese; nyilvan ezek nem onallo feladatkent, hanem az elso loves leadasa elott; azert, hogy mire azt a keves lovest elkezdjuk leadni, a szervezet mar eleve olyan helyzetben legyen, mintha stresszben lenne: emelkedett pulzus, emelkedett vernyomas, esetleg emelkedett adrenalin). Illetve amelyik palyan viszonylag tobb cel van, ott celonkent 1 talalatot ertekelve.
Mivel itt max 6 lovesesek a palyak, igy maximalisan revolverbarat mindegyik. MSSzben legfeljebb II. osztalyu minosites erheto el ekkor.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

50-55 reszemrol.
bel írta: 2022.09.18. 17:40 Sziasztok,

Kozvelemenykutatas (foleg azoknak, akik voltak SAS versenyen, vagy tervezik, hogy jonnek novemberben):

A novemberi SAS verseny 50-55 vagy 25-28 loveses legyen?
Válasz küldése