Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.07.04. 14:17 A magyar sajtóban megjelent talán legkorrektebb cikk az amerikai fegyveres problémáról adatokkal, statisztikákkal.
Akár gvass1 is írhatta volna.
https://mandiner.hu/cikk/20220629_murak ... er_hetilap
Ez tényleg jó cikk, pedig ezt az újságot nem komálom, de ez most jó!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.07.04. 14:53 Ez tényleg jó cikk, pedig ezt az újságot nem komálom, de ez most jó!
A vége azért erős csúsztatás. Míg egy szúró-vágó fegyverrel kvázi közvetlen kontakból tudsz csak ölni, így a testi erő, ügyesség, képzettség komoly kihívás elé állít, addig egy lőfegyverrel erre nincs szükség. Vagyis ehhez bátorságból sem kell egy fikarcnyi sem.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2022.07.04. 21:34 A vége azért erős csúsztatás. Míg egy szúró-vágó fegyverrel kvázi közvetlen kontakból tudsz csak ölni, így a testi erő, ügyesség, képzettség komoly kihívás elé állít, addig egy lőfegyverrel erre nincs szükség. Vagyis ehhez bátorságból sem kell egy fikarcnyi sem.
Nem értek egyet ezzel, számtalan haláleset volt/lesz abból, hogy Józsi bácsi belevágja a bicskáját a kocsma előtt a vitapartnerébe vagy haragosába, nem kell ehhez semmi képzettség vagy ügyesség, elég az agyat elborító alkoholgőz és egy éles kés.
Éppen ettől veszélyes a kés, mert bárki által hozzáférhető és könnyen okoz halálos kimenetelű sérülést!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.07.04. 21:39 Nem értek egyet ezzel, számtalan haláleset volt/lesz abból, hogy Józsi bácsi belevágja a bicskáját a kocsma előtt a vitapartnerébe vagy haragosába, nem kell ehhez semmi képzettség vagy ügyesség, elég az agyat elborító alkoholgőz és egy éles kés.
Éppen ettől veszélyes a kés, mert bárki által hozzáférhető és könnyen okoz halálos kimenetelű sérülést!
Azért a lőfegyveresek között sztem lényegesen több a "tervezett" eset. Főleg a tömeges kivégzéseknél. Maradjunk annyiban: egyik véglet sem jó, ebben sem és másban sem. A nemadunkéskész ugyanúgy marhaság, mint a vegyéamitakarol.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2022.07.04. 21:48 Azért a lőfegyveresek között sztem lényegesen több a "tervezett" eset. Főleg a tömeges kivégzéseknél.
Ja, az autóval/teherautóval tömegbe hajtó dzsihádzsók is biztos csak eltévesztették a letérőt.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.07.04. 12:28 ……
Jövőre mindenki szabadon tarthat viselhet fegyvert.
Olvastam a törvénytervezetet, és nem erről szól. Hanem arról, hogy korábban rövid fegyver nuku, semmilyen módon, senkinek (még sportra sem), mostantól pedig ugyan szigorú feltételekkel, de már szabad lesz engedélyt kiadni. Ezzel
párhuzamosan nőnek a visszaélésekre is a büntetési tételek. Szerintem rendben van a tervezet, semmi vadkeletit nem láttam első blikkre.
aksurv írta: 2022.07.04. 12:28…. nagyjából mindenki tett az hatóságokra.
Elég kicsi az esélye, hogy jövőre működő közigazgatás és ezen belül fegyverügy lesz Ukrajnában, ráadásul nyilván minden ügyintéző, rendőr örömmel fog menni a tüzérségi tűztől PTSDs veteránokat vegzalni.
Én is így gondoltam - főleg a Kijevi “platoról AK osztás” után. :roll:

A valós kép ennél sokkal árnyaltabb. A frontvonalhoz közel még mindig természetes a fegyver, valóban szüksége van rá az embereknek - nem is nagyon firtatják a hatóságok, kinek honnét mije van - inkább túlélnek.

Az aktív harcoktól távolabb eső területeken már egyáltalán nem dícsérnek meg ugyanazért. Pont ma olvastam:
https://suspilne.media/250463-zberigav- ... olonterom/
Dióhéjban: Vinnyicában fegyver, és lőszerrel való visszaélésért letartóztattak, és nem jogerősen elítéltek egy önkéntest (!), aki a fegyveres erőket segítette (!), Donyeck ukrán részébe ingázott. A vádlott a háborús zónában vásárolt egy RPK-t, és sokfajta éles fegyverhez való lőszert, amit a munkahelyi páncéljában tartott “jól jöhet még az” alapon, egy kézigránátot pedig az utónában találtak meg.
A férfi a tettét beismerte, a törvény szerinti kereteken belül maradva vádalkut kötött. Nem derül ki mi lett s bünti, de valami BTK szerinti (felfüggesztve? Nem tudni) + pénzbírság. Bevallom, meglepett a szigor.

Szóval azt elfogadom, hogy egészen biztosan probléma lesz a sok elkallódot fegyverből, de az nem igaz, hogy nem foglalkoznak vele a hatóságok. Valamit csinálnak - és fontosnak tartják ezt kommunikálni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.07.05. 00:21 Olvastam a törvénytervezetet, és nem erről szól. Hanem arról, hogy korábban rövid fegyver nuku, semmilyen módon, senkinek (még sportra sem), mostantól pedig ugyan szigorú feltételekkel, de már szabad lesz engedélyt kiadni. Ezzel
párhuzamosan nőnek a visszaélésekre is a büntetési tételek. Szerintem rendben van a tervezet, semmi vadkeletit nem láttam első blikkre.



Én is így gondoltam - főleg a Kijevi “platoról AK osztás” után. :roll:

A valós kép ennél sokkal árnyaltabb. A frontvonalhoz közel még mindig természetes a fegyver, valóban szüksége van rá az embereknek - nem is nagyon firtatják a hatóságok, kinek honnét mije van - inkább túlélnek.

Az aktív harcoktól távolabb eső területeken már egyáltalán nem dícsérnek meg ugyanazért. Pont ma olvastam:
https://suspilne.media/250463-zberigav- ... olonterom/
Dióhéjban: Vinnyicában fegyver, és lőszerrel való visszaélésért letartóztattak, és nem jogerősen elítéltek egy önkéntest (!), aki a fegyveres erőket segítette (!), Donyeck ukrán részébe ingázott. A vádlott a háborús zónában vásárolt egy RPK-t, és sokfajta éles fegyverhez való lőszert, amit a munkahelyi páncéljában tartott “jól jöhet még az” alapon, egy kézigránátot pedig az utónában találtak meg.
A férfi a tettét beismerte, a törvény szerinti kereteken belül maradva vádalkut kötött. Nem derül ki mi lett s bünti, de valami BTK szerinti (felfüggesztve? Nem tudni) + pénzbírság. Bevallom, meglepett a szigor.

Szóval azt elfogadom, hogy egészen biztosan probléma lesz a sok elkallódot fegyverből, de az nem igaz, hogy nem foglalkoznak vele a hatóságok. Valamit csinálnak - és fontosnak tartják ezt kommunikálni.
Gondolom a vádalku az volt, hogy visszamászik a szerencsétlen a darálóba.
Most még működik a közigazgatás havi 7 milliárd dollár külföldi pénzből.. Most még...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.05. 00:21 Olvastam a törvénytervezetet, és nem erről szól. Hanem arról, hogy korábban rövid fegyver nuku, semmilyen módon, senkinek (még sportra sem), mostantól pedig ugyan szigorú feltételekkel, de már szabad lesz engedélyt kiadni. Ezzel
párhuzamosan nőnek a visszaélésekre is a büntetési tételek. Szerintem rendben van a tervezet, semmi vadkeletit nem láttam első blikkre.


Köszi a megerősítést!
(Hiába na, az adott nyelvet beszélőt semmi nem tudja pótolni forráskutatásnál.)

És csak nehogy az legyen a vége, hogy még Ukrajnát is irigyeljük jövőre fegyverjogilag....
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FONTOS Cikkajánló: A kapszli.hu elemzése az EU-ólombetiltás legújabb fejleményeiről!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fontos- ... menyeirol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
JK.Brumi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.01.09. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: JK.Brumi »

belatibi írta: 2022.05.12. 19:57 Sziasztok! Kaptam levelet a rendőrségtől, hogy lejárt az mkh az egyik viselős fegyvernél. Egy másikról is lejár pár héten belül, amit szintén hurcibalok. Ha felviszem azt is a PKLV-hez, levizsgaztatjak most? Ne kellene több száz kilométert utazgatni két három héten belül. Mert a helyi gumicsizsma bótos olyan összeget mondott a kettő feljuttatasara és vizsgaztatasara, hogy azon vehetnék még egy fegyvert. Köszi
zora írta: 2022.05.12. 23:04 Ebben az esetben a következő levélben szívhezszólóan megkérik, hogy adja le a viselésit.
Nálunk viszonylag későn kezdték országos viszonylatban, de már itt is így működik. Nem érdemes szarakodni, és iylenkor jó, ha egy gp 10.év műszakit kap.
Üdvözlök minden tisztelt fórumozót!
A fórumtársak bejegyzései elgondolkodtattak.
Barnakönyves vagyok, ráadásul emellett van gázriasztóra viselési engedélyem 2010 óta. Akkor még nem vezették az ig.rend.-en utóbbinak a műszaki érvényességét.
Adatváltozás bejelentése miatt (ami sikeresen lezajlott) sajnos valószínűleg „látókörbe” kerültem az elmúlt hetekben.
Szerintetek mi a jobb megoldás ebben a helyzetben? Várjak, amíg az ig.rend. lép valamit (levelet küld, mint Belatibinek, ha küld majd egyáltalán), vagy pedig menjek elébe a dolgoknak, vizsgáztassam le a gázriasztó pisztolyomat és majd mutassam be magamtól az új mkh kártyát 8 napon belül?
Utóbbi mellett szólhat az, hogy még az mkh nyári leállása előtt el tudom intézni és nem fordulhat elő az, hogy esetlegesen pont a nyári leálláskor kapok levelet.
Ha megtiszteltek a tanácsotokkal, azt előre is köszönöm.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Bár elég nagy valószínűséggel sejtem a választ a kérdésre, de azért megkérdezem:
Használnak síkosítót, ha nem íratja be 8 napon belül a gyalog a fegyverét, vagy szárazon történik az aktus? :roll:
(bár egyelőre elméleti a kérdés, de nem teljesen)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2022.07.06. 20:20 Bár elég nagy valószínűséggel sejtem a választ a kérdésre, de azért megkérdezem:
Használnak síkosítót, ha nem íratja be 8 napon belül a gyalog a fegyverét, vagy szárazon történik az aktus? :roll:
(bár egyelőre elméleti a kérdés, de nem teljesen)
szabsértés, bevonás, ha nem adod le (és megtalálják): 2-8 év.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2022.07.06. 20:26 szabsértés, bevonás, ha nem adod le (és megtalálják): 2-8 év.
Te lassan pénzt kérhetnél a jogi tanácsadásért/gyorstalpalásókért :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.06. 20:26 szabsértés, bevonás, ha nem adod le (és megtalálják): 2-8 év.
A szálak gyorsan összeérnek. Eladtam egyszer egy győri fórumtársnak egy fegyvert, bevittem leadni az igrendre a szerződést, természetesen 8 napon belül. Az ügyintéző tette is oda a kollégájához, hogy "akkor ezzel keressük majd meg a győrieket", vagyis ők minden adásvételnél értesítik a másik igrendet hogy adás-vétel történt, és megnézik hogy ott is bevitték-e a papírokat?
Pár éve legalábbis így történt, azóta lehet hogy történtek változások.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.07.06. 20:20 Bár elég nagy valószínűséggel sejtem a választ a kérdésre, de azért megkérdezem:
Használnak síkosítót, ha nem íratja be 8 napon belül a gyalog a fegyverét, vagy szárazon történik az aktus? :roll:
(bár egyelőre elméleti a kérdés, de nem teljesen)
Egy barátom egy hónap után jelentette be a lakcím és tárolóhely változást. Bírság lett belőle, de mivel őszintén bevallotta, hogy elfelejtette, így használtak síkosítót... 🙂
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

JK.Brumi írta: 2022.07.06. 18:07 Üdvözlök minden tisztelt fórumozót!
A fórumtársak bejegyzései elgondolkodtattak.
Barnakönyves vagyok, ráadásul emellett van gázriasztóra viselési engedélyem 2010 óta. Akkor még nem vezették az ig.rend.-en utóbbinak a műszaki érvényességét.
Adatváltozás bejelentése miatt (ami sikeresen lezajlott) sajnos valószínűleg „látókörbe” kerültem az elmúlt hetekben.
Szerintetek mi a jobb megoldás ebben a helyzetben? Várjak, amíg az ig.rend. lép valamit (levelet küld, mint Belatibinek, ha küld majd egyáltalán), vagy pedig menjek elébe a dolgoknak, vizsgáztassam le a gázriasztó pisztolyomat és majd mutassam be magamtól az új mkh kártyát 8 napon belül?
Utóbbi mellett szólhat az, hogy még az mkh nyári leállása előtt el tudom intézni és nem fordulhat elő az, hogy esetlegesen pont a nyári leálláskor kapok levelet.
Ha megtiszteltek a tanácsotokkal, azt előre is köszönöm.
Nehéz ügy, mert helyenként eltérő. Nálunk kampányszerűen foglalkoztak vele pár éve, és akkor szigorúan is jártak el, de aztán - talán kapacitáshiány miatt - abbahagyták. Aztán egy új előadó, vagy körlevél, és foglalkozhatnak vele megint.
Ha anyagilag belefér, érdemes lehet megcsináltatni, a saját nyugalmad végett. Még ha nem is viszed be magadtól, nehogy vérszemet kapjanak, de ha mégis kérik valamikor, csak előrántod a kalapból.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TotoHU írta: 2022.07.06. 21:34 A szálak gyorsan összeérnek. Eladtam egyszer egy győri fórumtársnak egy fegyvert, bevittem leadni az igrendre a szerződést, természetesen 8 napon belül. Az ügyintéző tette is oda a kollégájához, hogy "akkor ezzel keressük majd meg a győrieket", vagyis ők minden adásvételnél értesítik a másik igrendet hogy adás-vétel történt, és megnézik hogy ott is bevitték-e a papírokat?
Pár éve legalábbis így történt, azóta lehet hogy történtek változások.
Most is így van.. Párszor már a jelenlétemben is elvégezték ezt a leellenőrzési folyamatot. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi hazugféreg magyar sajtó:

CÍM: "Mostantól minden vadász éjjellátóval és hangtompítóval is mehet a vaddisznóra"

https://telex.hu/belfold/2022/07/07/mos ... addisznora

MELYNEK A CÍMÉT - ami tudjuk, hogy jogilag hazugság - már a MÁSODIK mondatában MEGCÁFOLJA.


" Minden hivatásos vadász használhat éjszakai lövésre alkalmas célzóeszközöket és hangtompítót vaddisznók sertéspestishez kapcsolódó elejtésére."


ARCPÁLMA!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.07.07. 06:26 Napi hazugféreg magyar sajtó:

CÍM: "Mostantól minden vadász éjjellátóval és hangtompítóval is mehet a vaddisznóra"

https://telex.hu/belfold/2022/07/07/mos ... addisznora

MELYNEK A CÍMÉT - ami tudjuk, hogy jogilag hazugság - már a MÁSODIK mondatában MEGCÁFOLJA.


" Minden hivatásos vadász használhat éjszakai lövésre alkalmas célzóeszközöket és hangtompítót vaddisznók sertéspestishez kapcsolódó elejtésére."


ARCPÁLMA!
Írtam nekik, javították:

"Mostantól minden hivatásos vadász éjjellátóval és hangtompítóval is mehet a vaddisznóra"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.07.07. 11:50 Írtam nekik, javították:

"Mostantól minden hivatásos vadász éjjellátóval és hangtompítóval is mehet a vaddisznóra"
Sokan mások is írtak.:-))

De ettől még az órákig kint levő VALÓTLAN eredeti súlyosan hangulatkeltő volt, érdemes megnézni alatta az őrjöngést a facsén, amit a kedves szefós olvasók tartottak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok
Most vásárolok egy subcompact pisztolyt aminek b5 a kategóriája!
Ez korábban nem hosszú lőfegyver volt?
A B5 most mit takar?
Miért nem simán b1?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Kolonics írta: 2022.07.07. 20:24 Sziasztok
Most vásárolok egy subcompact pisztolyt aminek b5 a kategóriája!
Ez korábban nem hosszú lőfegyver volt?
A B5 most mit takar?
Miért nem simán b1?
Peremgyújtású marklő most a B5. *szerk: (legalábbis a most vásárolt .22-es pisztolyom b5)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

2. „B” kategória („Engedélyköteles”)
2.1. 1. alkategória: az ismétlő rövid tűzfegyver.
2.2. 2. alkategória: a központi gyújtású egylövetű rövid tűzfegyver.
2.3. 3. alkategória: a peremgyújtású egylövetű tűzfegyver.
2.4. 4. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú
a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint
b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas.
2.5. 5. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó félautomata rövid tűzfegyver.
2.6. 6. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen legfeljebb három lőszer befogadására alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.
2.7. 7. alkategória: az ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyver huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.
2.8. 8. alkategória: a „B” vagy a „C” kategóriába tartozó tűzfegyverből átalakított színházi tűzfegyver.
2.9. 9. alkategória: a külső formájában automata tűzfegyverre hasonlító - az „A” kategóriába nem tartozó - félautomata tűzfegyver, feltéve, hogy e törvény hatálya kiterjed rá.
2.10. 10. alkategória: az „A” kategóriába nem tartozó ismétlő hosszú tűzfegyver.
2.11. 11. alkategória: az egylövetű hosszú tűzfegyver huzagolt csővel.
2.12. 12. alkategória: az egylövetű hosszú tűzfegyver huzagolatlan csővel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

qqriq írta: 2022.07.07. 21:01 2. „B” kategória („Engedélyköteles”)
2.1. 1. alkategória: az ismétlő rövid tűzfegyver.
2.2. 2. alkategória: a központi gyújtású egylövetű rövid tűzfegyver.
2.3. 3. alkategória: a peremgyújtású egylövetű tűzfegyver.
2.4. 4. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú
a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint
b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas.
2.5. 5. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó félautomata rövid tűzfegyver.
2.6. 6. alkategória: az „A” vagy a „C” kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú tűzfegyver, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen legfeljebb három lőszer befogadására alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek töltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.
2.7. 7. alkategória: az ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyver huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.
2.8. 8. alkategória: a „B” vagy a „C” kategóriába tartozó tűzfegyverből átalakított színházi tűzfegyver.
2.9. 9. alkategória: a külső formájában automata tűzfegyverre hasonlító - az „A” kategóriába nem tartozó - félautomata tűzfegyver, feltéve, hogy e törvény hatálya kiterjed rá.
2.10. 10. alkategória: az „A” kategóriába nem tartozó ismétlő hosszú tűzfegyver.
2.11. 11. alkategória: az egylövetű hosszú tűzfegyver huzagolt csővel.
2.12. 12. alkategória: az egylövetű hosszú tűzfegyver huzagolatlan csővel.
Köszönöm a szánkón húzást 🙂
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az a lényeg, hogy ahol be vannak tiltva a fegyverek, ott nincsenek fegyveres merényletek sem. OHHHH, WAIT.

https://telex.hu/kulfold/2022/07/08/lel ... abe-sinzot

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.08. 06:53 Az a lényeg, hogy ahol be vannak tiltva a fegyverek, ott nincsenek fegyveres merényletek sem. OHHHH, WAIT.

https://telex.hu/kulfold/2022/07/08/lel ... abe-sinzot

Kép
De hát ez nem lehetséges!! Japánban nem csak a lőfegyverek vannak betiltva, de még halálbüntetés is létezik!

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hal%C3% ... %C3%A1nban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.07.08. 07:47 De hát ez nem lehetséges!! Japánban nem csak a lőfegyverek vannak betiltva, de még halálbüntetés is létezik!

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hal%C3% ... %C3%A1nban
és persze ha jól betilcsák, akkor már csinyálni sem lehet fegyvert!
japan miniszteln merenylet fegyver.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.08. 07:54 és persze ha jól betilcsák, akkor már csinyálni sem lehet fegyvert!

japan miniszteln merenylet fegyver.jpg
Ha a kép bal oldalán lévő biztonsági ember zakója alól kilógó barna valami egy pisztolytáska, akkor miért rohanja le a merénylőt és miért nem varrja le? Honnan tudhatta hogy nincsen nála mondjuk robbanószer, amivel maximalizálni akarja az eredményt és a volt min.elnök mellé még pár embert is megölni?
Lehet a legyűrés a protokoll ilyen esetben, nem tudom.

Update: Abe Shinzo meghalt :(
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2022.07.08. 11:00 Ha a kép bal oldalán lévő biztonsági ember zakója alól kilógó barna valami egy pisztolytáska, akkor miért rohanja le a merénylőt és miért nem varrja le? Honnan tudhatta hogy nincsen nála mondjuk robbanószer, amivel maximalizálni akarja az eredményt és a volt min.elnök mellé még pár embert is megölni?
Lehet a legyűrés a protokoll ilyen esetben, nem tudom.

Update: Abe Shinzo meghalt :(
És azt se felejtsük, hogy japóban szokás gázzal, vegyi anyaggal rosszalkodni is. / Tokió 1995 /
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2022.07.08. 11:36 És azt se felejtsük, hogy japóban szokás gázzal, vegyi anyaggal rosszalkodni is. / Tokió 1995 /
Ez konkrétan elektromos gyújtású házibarkács (lő)fegyver volt. (Balázs infó, kinti lövésztől.)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.08. 17:03 Ez konkrétan elektromos gyújtású házibarkács (lő)fegyver volt. (Balázs infó, kinti lövésztől.)
Ez okés, én arra írtam, hogy akár "más" is lehetett volna nála, mint ahogy Totó felvetésében is benne van.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Tervezek beruházni egy fokkal masszívabb és nagyobb fegyverszekrényre, mint a jelenlegi lemez katroc.
Jeleznem kell ezt az igrend felé?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2022.07.09. 13:17 Tervezek beruházni egy fokkal masszívabb és nagyobb fegyverszekrényre, mint a jelenlegi lemez katroc.
Jeleznem kell ezt az igrend felé?
Nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vissza a rácsok mögé. Vannak rosszakarói rendesen.


"Eredményes ügyészi fellebbezés folytán rács mögött a fegyverarzenált tartó férfi - a Nógrád Megyei Főügyészség sajtóközleménye

http://ugyeszseg.hu/eredmenyes-ugyeszi- ... ozlemenye/

2022. július 8., 8:23

A Balassagyarmati Járási Ügyészség eredményes fellebbezése folytán a Balassagyarmati Törvényszék letartóztatta a fegyverboltos férfit, akivel szemben a bíróság korábban bűnügyi felügyeletet rendelt el.

A megalapozott gyanú szerint a fegyverboltot üzemeltető - így több lőfegyver tartására is engedéllyel rendelkező - 50 éves férfi 2022 februárjában és márciusában két alkalommal, összesen 6.000 db 12/70 kaliberű sörétes lőszert, majd 2022. április 5-én 1.000 db 20/70-es kaliberű sörétes lőszert értékesített általa csak felületesen ismert személyeknek. Az első esetben a vásárló rendelkezett ugyan a megvásárolt lőszerekre nézve engedéllyel, ugyanakkor a gyanúsított ilyen tartási engedéllyel nem is rendelkezett erre a típusú lőszerre, míg a második esetben a vevőnek nem volt megfelelő engedélye a lőszerekre.

A férfi lakásán elvégzett kutatás során 15 olyan lőfegyvert is lefoglaltak, melyek magyarországi nyilvántartásban nem szerepelnek, jogszerű birtoklásukra nézve semmilyen dokumentáció nem volt. A lőfegyvereknek szlovákiai papírjaik voltak ugyan, de a gyanúsított a behozatal és magyarországi tartás jogszerűségét nem tudta igazolni.

Bár a gyanúsított lőfegyverek és lőszerek kereskedésével foglalkozik, az azok tartására, kereskedésére vonatkozó szabályokat nem tartotta be, és több alkalommal is jelentős mennyiségű lőszert értékesített a jogszabályok teljes figyelmen kívül hagyásával, kontroll nélkül. Ezért az ügyészség a bűnismétlés megakadályozása érdekében letartóztatásának elrendelését indítványozta.

A Salgótarjáni Járásbíróság nyomozási bírája a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célok érdekében elégségesnek tartotta a bűnügyi felügyelet alkalmazását. Az ügyészség a döntés ellen fellebbezett.

A Balassagyarmati Törvényszék a fellebbezést alaposnak tartva elrendelte a férfi letartóztatását, mert a bűnismétlés illetve a szökés, elrejtőzés a másodfokon eljáró bíróság szerint sem gátolható meg más módon, csak a legsúlyosabb kényszerintézkedés alkalmazásával akadályozható meg."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

gvass1 írta: 2022.07.11. 06:43 Vissza a rácsok mögé. Vannak rosszakarói rendesen.


"Eredményes ügyészi fellebbezés folytán rács mögött a fegyverarzenált tartó férfi - a Nógrád Megyei Főügyészség sajtóközleménye

http://ugyeszseg.hu/eredmenyes-ugyeszi- ... ozlemenye/

2022. július 8., 8:23

A Balassagyarmati Járási Ügyészség eredményes fellebbezése folytán a Balassagyarmati Törvényszék letartóztatta a fegyverboltos férfit, akivel szemben a bíróság korábban bűnügyi felügyeletet rendelt el.

A megalapozott gyanú szerint a fegyverboltot üzemeltető - így több lőfegyver tartására is engedéllyel rendelkező - 50 éves férfi 2022 februárjában és márciusában két alkalommal, összesen 6.000 db 12/70 kaliberű sörétes lőszert, majd 2022. április 5-én 1.000 db 20/70-es kaliberű sörétes lőszert értékesített általa csak felületesen ismert személyeknek. Az első esetben a vásárló rendelkezett ugyan a megvásárolt lőszerekre nézve engedéllyel, ugyanakkor a gyanúsított ilyen tartási engedéllyel nem is rendelkezett erre a típusú lőszerre, míg a második esetben a vevőnek nem volt megfelelő engedélye a lőszerekre.

A férfi lakásán elvégzett kutatás során 15 olyan lőfegyvert is lefoglaltak, melyek magyarországi nyilvántartásban nem szerepelnek, jogszerű birtoklásukra nézve semmilyen dokumentáció nem volt. A lőfegyvereknek szlovákiai papírjaik voltak ugyan, de a gyanúsított a behozatal és magyarországi tartás jogszerűségét nem tudta igazolni.

Bár a gyanúsított lőfegyverek és lőszerek kereskedésével foglalkozik, az azok tartására, kereskedésére vonatkozó szabályokat nem tartotta be, és több alkalommal is jelentős mennyiségű lőszert értékesített a jogszabályok teljes figyelmen kívül hagyásával, kontroll nélkül. Ezért az ügyészség a bűnismétlés megakadályozása érdekében letartóztatásának elrendelését indítványozta.

A Salgótarjáni Járásbíróság nyomozási bírája a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célok érdekében elégségesnek tartotta a bűnügyi felügyelet alkalmazását. Az ügyészség a döntés ellen fellebbezett.

A Balassagyarmati Törvényszék a fellebbezést alaposnak tartva elrendelte a férfi letartóztatását, mert a bűnismétlés illetve a szökés, elrejtőzés a másodfokon eljáró bíróság szerint sem gátolható meg más módon, csak a legsúlyosabb kényszerintézkedés alkalmazásával akadályozható meg."
Na kíváncsi leszek a végére, első alkalommal is kiderült hogy a vasakkal nem volt gond. Meg az is felettéb érdekes, hogy egy IPSC-ben utazó boltosnak ne lenne engedélye a legnépszerűbb sörétes kaliberre
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sjani86 írta: 2022.07.11. 07:51 Na kíváncsi leszek a végére, első alkalommal is kiderült hogy a vasakkal nem volt gond. Meg az is felettéb érdekes, hogy egy IPSC-ben utazó boltosnak ne lenne engedélye a legnépszerűbb sörétes kaliberre
"értékesített általa csak felületesen ismert személyeknek."


azt ugye sejtjük, hogy ezek a felületesen ismert személyek milyen szolgálati igazolvánnyal rendelkezhetnek, ugye?:-)))

(Nyilván sok minden van dokumentálva, ez a két dolog a sajtónyilvános.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.11. 07:55 "értékesített általa csak felületesen ismert személyeknek."


azt ugye sejtjük, hogy ezek a felületesen ismert személyek milyen szolgálati igazolvánnyal rendelkezhetnek, ugye?:-)))

(Nyilván sok minden van dokumentálva, ez a két dolog a sajtónyilvános.)
Na jah, ez kicsit olyan mint a "lakossági bejelentés alapján", mert azt mégsem lehet egy közleményben leírni, hogy XY fegyverboltos feljelentése után, az abban átadott információk alapján lefolytatott operatív titkosszolgálati felderítés eredményeként...
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

gvass1 írta: 2022.07.11. 07:55 "értékesített általa csak felületesen ismert személyeknek."


azt ugye sejtjük, hogy ezek a felületesen ismert személyek milyen szolgálati igazolvánnyal rendelkezhetnek, ugye?:-)))

(Nyilván sok minden van dokumentálva, ez a két dolog a sajtónyilvános.)
Lényeg a lényeg baromira kíváncsi leszek a sztori végére. Amúgy ha kiderül, hogy a vasak azok OK, legálisan voltak nála, de a lőszer sztori stimmel, mert beépített békaembereknek adta át az ürgebőrbe varrt lőszert, azért mit kaphat? Gondolom fegyverkereskedelmi engedély visszavonva és társai
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sjani86 írta: 2022.07.11. 23:05 Lényeg a lényeg baromira kíváncsi leszek a sztori végére. Amúgy ha kiderül, hogy a vasak azok OK, legálisan voltak nála, de a lőszer sztori stimmel, mert beépített békaembereknek adta át az ürgebőrbe varrt lőszert, azért mit kaphat? Gondolom fegyverkereskedelmi engedély visszavonva és társai
Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés: alapesetben 2-8 év a büntetési tétele. Ha szerencséje van, akkor 2-3 év felfüggesztve.

Viszont súlyosbító tényező a BTK 325. § (3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben követik el.

És hát az üzletszerűséget nagyon nehéz itt tagadni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Fortitu írta: 2022.07.08. 13:38 Én akkor egy sima ejtőtáras markert rendszeresítenék, akár full autoban. Valami gyorsnyitós szelep, aztán mehet az áldás. Annak úgy tényleg látnám értelmét.
https://youtu.be/-fkjz2SJOHA
+1

Arról nem is beszélve, hogy stresszhelyzetben mennyire pontatlanul és bénán lő az ember meg stresszhelyzetben amúgy is a "legkényelmesebb" csak nyomni az elsütőbillentyűt és "darálni" a támadót/ókat. Az a gond sztem, hogy nincs túl sok ilyen paintball fegyó amikből lehetne válogatni (a hazai piacnak).

A Paintballnak (pepperballnak) sztem csakis úgy lenne értelme, hogy ha nagyobb távokra lehetne használni. Eléggé megmozgatták a fantáziámat az előző viták és kicsit utánanéztem, hogy valóban létezik-e írott jogforrásként az oly sokszor emlegetett 5 m-es jogos védelmi táv. A BTK-ban erre vonatkozó rendelkezéseket sehol nem találtam.

A lényeg sztem a legtöbb fegyveres védekezésnél az a megelőző jogos védelem, hogy fennáljon amelyet a törvény elég világosan és érthetően fogalmaz meg: "21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet."

Akkor ezek alapján miért ne lehetne 5 méternél nagyobb távokra is lőni a támadóra, ha fennállnak az alábbi feltételek?
1. a védelmi eszköz ne legyen alkalmas az élet kioltására,
2. a védelmi eszköz használata során csakis a jogtalan támadó szenvedjen sérelmet,
3. a védekező a jogtalan támadónak okozott sérelem elkerülése végett, meg kell tennie mindent, ami az adott helyzetben elvárható

De ha vki tud jogegységi határozatot vagy vmilyen más precedens értékú jogforrást az kérem küldje be mert lehet én nem találtam csak meg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - kérném jogba tolni!
Zsotrám írta: 2022.07.12. 10:50 +1

Arról nem is beszélve, hogy stresszhelyzetben mennyire pontatlanul és bénán lő az ember meg stresszhelyzetben amúgy is a "legkényelmesebb" csak nyomni az elsütőbillentyűt és "darálni" a támadót/ókat. Az a gond sztem, hogy nincs túl sok ilyen paintball fegyó amikből lehetne válogatni (a hazai piacnak).

A Paintballnak (pepperballnak) sztem csakis úgy lenne értelme, hogy ha nagyobb távokra lehetne használni. Eléggé megmozgatták a fantáziámat az előző viták és kicsit utánanéztem, hogy valóban létezik-e írott jogforrásként az oly sokszor emlegetett 5 m-es jogos védelmi táv. A BTK-ban erre vonatkozó rendelkezéseket sehol nem találtam.

A lényeg sztem a legtöbb fegyveres védekezésnél az a megelőző jogos védelem, hogy fennáljon amelyet a törvény elég világosan és érthetően fogalmaz meg: "21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet."

Akkor ezek alapján miért ne lehetne 5 méternél nagyobb távokra is lőni a támadóra, ha fennállnak az alábbi feltételek?
1. a védelmi eszköz ne legyen alkalmas az élet kioltására,
2. a védelmi eszköz használata során csakis a jogtalan támadó szenvedjen sérelmet,
3. a védekező a jogtalan támadónak okozott sérelem elkerülése végett, meg kell tennie mindent, ami az adott helyzetben elvárható

De ha vki tud jogegységi határozatot vagy vmilyen más precedens értékú jogforrást az kérem küldje be mert lehet én nem találtam csak meg.

1. alapvető jogi hiányosságaid vannak. De segítek, húzlak szánkón.

2. a MEGELŐZŐ jogos védelem definíciójából a LEGFONTOSABB jelzőt sikerült nem felfogni: _TELEPÍTETT_.
Vagyis pont nem olyan eszköz, amit személy elleni aktív támadásnál használsz. Hanem például villanypásztor a kerítésed mögött, gázspray/gázpatron-indító mozgásérzékelős/botlódrótos eszköz stb.

3. Igen, VAN jogegységi határozat:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... hatarozat/

4. ezerszer leírt alapelv: nem a jogszabályainkkal van baj jogos védelem terén, HANEM A JOGGYAKORLATTAL.
Hogy a legtisztább, legbizonyítottabb esetben is mindig a védekező meggyanúsításával kezdik a hatóseggek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

gvass1 írta: 2022.07.12. 10:58 OFF - kérném jogba tolni!




1. alapvető jogi hiányosságaid vannak. De segítek, húzlak szánkón.

2. a MEGELŐZŐ jogos védelem definíciójából a LEGFONTOSABB jelzőt sikerült nem felfogni: _TELEPÍTETT_.
Vagyis pont nem olyan eszköz, amit személy elleni aktív támadásnál használsz. Hanem például villanypásztor a kerítésed mögött, gázspray/gázpatron-indító mozgásérzékelős/botlódrótos eszköz stb.

3. Igen, VAN jogegységi határozat:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... hatarozat/

4. ezerszer leírt alapelv: nem a jogszabályainkkal van baj jogos védelem terén, HANEM A JOGGYAKORLATTAL.
Hogy a legtisztább, legbizonyítottabb esetben is mindig a védekező meggyanúsításával kezdik a hatóseggek.
A 2.nál igen amit írtál azt tényleg sajnos nem jól értettem. Elnézést!

3. Elolvastam, de továbbra sem találtam benne semmit az 5 méterről.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2022.07.12. 14:29 A 2.nál igen amit írtál azt tényleg sajnos nem jól értettem. Elnézést!

3. Elolvastam, de továbbra sem találtam benne semmit az 5 méterről.
Öööö. Azért nem találtál, mert ilyen NINCS benne, és ép elmével végiggondolva nem is lehet.
(499 centiről OK, 501 centiről nem??? wtf?)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2022.07.12. 14:30 Öööö. Azért nem találtál, mert ilyen NINCS benne, és ép elmével végiggondolva nem is lehet.
(499 centiről OK, 501 centiről nem??? wtf?)
Arról nem is beszélve, hogy ezt hogy bizonyítaná bárki?
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Ennyi, világos amit mondtok, de akkor minek kell terjeszteni ezt az 5 m-es baromságot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2022.07.12. 14:40 Ennyi, világos amit mondtok, de akkor minek kell terjeszteni ezt az 5 m-es baromságot.
ki terjeszt és mit?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zsotrám írta: 2022.07.12. 14:40 Ennyi, világos amit mondtok, de akkor minek kell terjeszteni ezt az 5 m-es baromságot.
Ne higgyél el mindent, a neten vannak akik azt írják hogy a föld lapos.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Persze hogy az! :roll:
TotoHU írta: 2022.07.12. 15:22 vannak akik azt írják hogy a föld lapos.
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Elsősorban Gvass felé irányul a kérdés.
Jelen pillanatban a "Milyen önvédelmi eszközöket vihetünk KÜLFÖLDRE?" című Kaliber cikk mennyire aktuális? Változott esetleg valami? Horvátra kihegyezve részemről. (Kés,spray,bármi más).
Köszönöm!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2022.07.12. 14:40 Ennyi, világos amit mondtok, de akkor minek kell terjeszteni ezt az 5 m-es baromságot.
Milyen 5 méteres baromságról és annak terjesztéséről van szó?

Jogszabályban sehol sincs olyan, hogy a jogos védelem csak 5 vagy akárhány méteren belül érvényes. Ez egy gyakorlatban kialakult érték, mert lássuk be, ennél távolabb levő "lőfegyver" nélküli támadó esetén elég életszerűtlen önvédelemről beszélni. Meg ez egy kényelmes távolság a gumis fegyverekkel való gyakorlásra is. Pont azért, mert már az életszerű önvédelem felső határán van. Ha 5 méterről is eltalálok egy A4-es papírt, akkor már hihetem magamról és a fegyveremről, hogy egy valós helyzetben is célba fogunk találni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.07.12. 15:36 Elsősorban Gvass felé irányul a kérdés.
Jelen pillanatban a "Milyen önvédelmi eszközöket vihetünk KÜLFÖLDRE?" című Kaliber cikk mennyire aktuális? Változott esetleg valami? Horvátra kihegyezve részemről. (Kés,spray,bármi más).
Köszönöm!
Volt benne vmi update 1-2 éve de az jelölve is, azóta nem.

A CS meg a pepperspray biztosan OK Horvátországban (nincs méretmegkötés sem), kést nem tom, de az nem is önvédelmi cucc, hanem szerszám. Én ilyen hegy nélkülit vinnék munkakésnek, abba nem szokás hülyrendőrnek sem belekötni.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2022.07.12. 17:37 Volt benne vmi update 1-2 éve de az jelölve is, azóta nem.

A CS meg a pepperspray biztosan OK Horvátországban (nincs méretmegkötés sem), kést nem tom, de az nem is önvédelmi cucc, hanem szerszám. Én ilyen hegy nélkülit vinnék munkakésnek, abba nem szokás hülyrendőrnek sem belekötni.

Kép
Jó,jó, de ezzel konzervet bontani... :lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.07.12. 15:22 Ne higgyél el mindent, a neten vannak akik azt írják hogy a föld lapos.
Nem, egyáltalán nem lapos... :D
IMG-c077674134415517986f5e8319776705-V.jpg
IMG-c077674134415517986f5e8319776705-V.jpg (77.88 KiB) Megtekintve 22791 alkalommal
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2022.07.12. 18:21 Jó,jó, de ezzel konzervet bontani... :lol: :lol: :lol:
https://napirajz.hu/wp-content/uploads/pled.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2022.07.12. 18:21 Jó,jó, de ezzel konzervet bontani... :lol: :lol: :lol:
Zsebbe Victorinox, kocsiba kanálgép gondolom, másnak is alap! :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2022.07.12. 21:36 Zsebbe Victorinox, kocsiba kanálgép gondolom, másnak is alap! :-)
Táskába Victorinox ÉS kanálgép, fesztiválokon meg henteseknél, gyorséttermekben jókat röhögni a műanyag evőeszközökkel bénázókon :).
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.07.12. 21:36 Zsebbe Victorinox, kocsiba kanálgép gondolom, másnak is alap! :-)
2-3 kanálgép erre-arra (1 a kocsiban), Victorinox övön, tokban.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.07.12. 21:36 Zsebbe Victorinox, kocsiba kanálgép gondolom, másnak is alap! :-)
Pontosítok: övtokban Leatherman, kocsiban kanálgép. :-D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Szociográfia egy képsorban. Plusz kiröhöghetem önmagam. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A ritka józan pillanatok egyike a mainstream sajtóban!
Associated Press: ne használják a sajtóban a “támadópuska” kifejezést!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/associa ... ifejezest/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.07.16. 07:28 A ritka józan pillanatok egyike a mainstream sajtóban!
Associated Press: ne használják a sajtóban a “támadópuska” kifejezést!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/associa ... ifejezest/

Kép
így van, tíccsuk be mindkettőt, hisz u.a.! :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Újabb fegyveres ámokfutást állított meg legálisan pisztolyt viselő civil az USA-ban


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-f ... z-usa-ban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.07.18. 07:20
Újabb fegyveres ámokfutást állított meg legálisan pisztolyt viselő civil az USA-ban


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-f ... z-usa-ban/

Kép
Ez mind szép és jó, s szerintem nem is a fórum tagjait kell meggyőzni....

A fegyvertagadók meg úgy gondolkodnak, hogy nem lett volna fegyveres támadás, ha be lenne tiltva mindenkinek is... Sajnos ez családon belül is hallottam már, persze ez nem feltétlenül tükrözi az átlagot...

:oops: :cry: :cry:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.07.18. 10:28 A fegyvertagadók meg úgy gondolkodnak, hogy nem lett volna fegyveres támadás, ha be lenne tiltva mindenkinek is... Sajnos ez családon belül is hallottam már, persze ez nem feltétlenül tükrözi az átlagot
"Szabványos" válaszom:
"Rossz kezekben mindig lesz fegyver, mert a polgárok fegyvereit csak fegyveresekkel lehet begyűjteni. Amíg a rendőrségnek és a katonaságnak lesz fegyvere, addig a feketepiacon is lesz fegyver. Például a móri bankrablókat is egy rendőr szolgálta ki a bűnjelraktárból ellopott fegyverekkel.
A kérdés az, a polgároknak joguk van-e jobb esélyekre, hogy önmagukat megvédjék? Vagy a Szent Ügyért kötelesek eltűrni, hogy bűnözőkkel szemben védtelenek legyenek, ha a balszerencse úgy hozza?!
Ha az egységsugarú átlagpolgárnak nem lehet fegyvere, akkor a rendőröknek és katonáknak milyen alapon lehet? Hülyeségnek hangzik a kérdés? Akkor arra válaszolj: hogyan adhatok felhatalmazást arra, amire nekem nincs jogom?"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.07.18. 10:28 Ez mind szép és jó, s szerintem nem is a fórum tagjait kell meggyőzni....



:oops: :cry: :cry:
Viszont semmi nem tiltja, hogy ezt a hírt megossza a fegyverpárti közönség ismerősi körében. Ez ma már csak egy kattintás, nem sok fáradtság.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.07.18. 12:07 Viszont semmi nem tiltja, hogy ezt a hírt megossza a fegyverpárti közönség ismerősi körében. Ez ma már csak egy kattintás, nem sok fáradtság.
Szoktam :D , kapom is, hogy "hülye" :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Poresz írta: 2022.07.18. 12:00 "Szabványos" válaszom:
"Rossz kezekben mindig lesz fegyver, mert a polgárok fegyvereit csak fegyveresekkel lehet begyűjteni. Amíg a rendőrségnek és a katonaságnak lesz fegyvere, addig a feketepiacon is lesz fegyver. Például a móri bankrablókat is egy rendőr szolgálta ki a bűnjelraktárból ellopott fegyverekkel.
A kérdés az, a polgároknak joguk van-e jobb esélyekre, hogy önmagukat megvédjék? Vagy a Szent Ügyért kötelesek eltűrni, hogy bűnözőkkel szemben védtelenek legyenek, ha a balszerencse úgy hozza?!
Ha az egységsugarú átlagpolgárnak nem lehet fegyvere, akkor a rendőröknek és katonáknak milyen alapon lehet? Hülyeségnek hangzik a kérdés? Akkor arra válaszolj: hogyan adhatok felhatalmazást arra, amire nekem nincs jogom?"
Akkor mégegyszer egyszerübben, én fegyverpárti vagyok! :D :D :D :D
Igaz azért a kis agyam mondat olyat, hogy ne má mindenkinek mindent... Azért valami kontroll Nyilvántartás vagy valami :D

Mondjuk csak halkan jegyzem itt nálunk még a legál "játék" Fegyverrel való védekezés (jogos) felteheti a júzert a szpó rollere :oops:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.07.18. 12:44
Igaz azért a kis agyam mondat olyat, hogy ne má mindenkinek mindent... Azért valami kontroll Nyilvántartás vagy valami :D
Ezért követeljük a CSEH szabályozást és nem a texas-it.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kontrolle13 írta: 2022.07.18. 12:44 Akkor mégegyszer egyszerübben, én fegyverpárti vagyok! :D :D :D :D
Igaz azért a kis agyam mondat olyat, hogy ne má mindenkinek mindent... Azért valami kontroll Nyilvántartás vagy valami :D
Ez az alap: mindenkinek joga van saját és más életét, egészségét, szabadságát, tulajdonát jogtalan támadástól megvédeni. → (Minden tisztességes embernek joga van az esélyeit a bűnözők kárára maximalizálni.) → Mindenkinek joga van erre való eszközöket birtokolni.
Mivel az életet nem elvileg, hanem gyakorlatilag éljük, és nem bolondultam meg (még…), hogy terroristáknak és értelmi fogyatékosoknak a kezébe fegyvert kívánjak, ehhez képest vagyok hajlandó egy észszerű kompromisszumot támogatni. - De semmi többet, mint ami szükséges!

Van a világítótorony, és van a hajó. A világítótorony mutatja a helyes irányt, de ez nem azt jelenti, hogy a hajó gondolkodás és ész nélkül nyílegyenesen teljes gőzzel mehet! A világítótorony segítségével lehet és érdemes navigálni.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.07.18. 07:20
Újabb fegyveres ámokfutást állított meg legálisan pisztolyt viselő civil az USA-ban


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-f ... z-usa-ban/

Kép
https://index.hu/kulfold/2022/07/19/ind ... vertartas/
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.07.19. 14:38VÉGRE!:-)))
Vártam, hogy a végén (társ) szerzőként a Te neved áll :D
Látod, változik a világ! Lesz itt még szerelt gumis ;) max már nem éljük meg :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kontrolle13 írta: 2022.07.19. 14:48 Vártam, hogy a végén (társ) szerzőként a Te neved áll :D
Látod, változik a világ! Lesz itt még szerelt gumis ;) max már nem éljük meg :roll:
frászt, jövő április 1.-től már .44 magnummal az oldalunkon mászkálhatunk a váci streeten!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Azért ez sportlövő teljesítménynek is elsőrangú! Továbbá teljesen atipikus önvédelmi távolság, és elképesztő hidegvér és bátorság kellett hozzá!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/uj-peldakep-es-hos/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2022.07.20. 07:10 Azért ez sportlövő teljesítménynek is elsőrangú! Továbbá teljesen atipikus önvédelmi távolság, és elképesztő hidegvér és bátorság kellett hozzá!


Lehet tudni, h milyen fegyvere volt?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.20. 07:10 Azért ez sportlövő teljesítménynek is elsőrangú! Továbbá teljesen atipikus önvédelmi távolság, és elképesztő hidegvér és bátorság kellett hozzá!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/uj-peldakep-es-hos/


Kép
gvass1 írta: 2022.07.20. 07:10 Azért ez sportlövő teljesítménynek is elsőrangú! Továbbá teljesen atipikus önvédelmi távolság, és elképesztő hidegvér és bátorság kellett hozzá!

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/uj-peldakep-es-hos/


Kép
Az nagyon menő. Bátor, határozott ember - és tud lőni.

Kis pontosítás - a cikk szerint az első eldördült (ámokfutó) lövéstől számítva 15 másodpercen belül nyitott tüzet, nem pedig 15 s alatt adta le a lövéseket.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2022.07.20. 07:35 Lehet tudni, h milyen fegyvere volt?
Kerestem, de sajnos nem. Gondolom azért nem hozzák nyilvánosságra, mert brutális ingyenreklám lenne.

Hivatalosan annyit közölt a rendőrség, hogy "semiautomatic handgun" - persze ez a lövésszámból is nyilvánvaló.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.20. 07:43 Az nagyon menő. Bátor, határozott ember - és tud lőni.

Kis pontosítás - a cikk szerint az első eldördült (ámokfutó) lövéstől számítva 15 másodpercen belül nyitott tüzet, nem pedig 15 s alatt adta le a lövéseket.

Igen, 15 másodperc alatt észlelte a helyzetet, rántott fegyvert és adott le 10 lövést, amiből 8 talált. (Nem tudom hányan tudnák ezt stressz nélkül, lőtéren megcsinálni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Petya357 írta: 2022.07.20. 07:43 Az nagyon menő. Bátor, határozott ember - és tud lőni.

Kis pontosítás - a cikk szerint az első eldördült (ámokfutó) lövéstől számítva 15 másodpercen belül nyitott tüzet, nem pedig 15 s alatt adta le a lövéseket.
És az a durva, hogy ezen időn belül is a támadó megölt 2 embert és megsebesített másik 2 őt...
Mi lett volna mire kiértek az első swat osok :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kontrolle13 írta: 2022.07.20. 08:41 És az a durva, hogy ezen időn belül is a támadó megölt 2 embert és megsebesített másik 2 őt...
Mi lett volna mire kiértek az első swat osok :roll:
Mondjuk egy emberekkel teli bevásárlóközpontban egy karabéllyal ennyi idő alatt csoda, hogy "csak" ennyit..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kontrolle13 írta: 2022.07.20. 08:41 És az a durva, hogy ezen időn belül is a támadó megölt 2 embert és megsebesített másik 2 őt...
Mi lett volna mire kiértek az első swat osok :roll:
Pontosan.

És volt nála még 70+ lőszer a vikk szerint. Az áldozatok száma 3x-5x annyi is lehetett volna, ha nem állítja meg a lőni igen jól tudó polgár.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.20. 07:43 Kerestem, de sajnos nem. Gondolom azért nem hozzák nyilvánosságra, mert brutális ingyenreklám lenne.

Hivatalosan annyit közölt a rendőrség, hogy "semiautomatic handgun" - persze ez a lövésszámból is nyilvánvaló.
LOL megint megindul majd az eszköz idealizálása! :D Pedig 40 yardról bármilyen EDC-re alkalmas méretű pisztollyal, vagy akár szolgálati pisztollyal is óriási teljesítmény 10-ből 8-szor eltalálni valakit, pláne ilyen stressz alatt. A srácnak acéltökei és acélidegei voltak, amellett hogy rohadt jól tud lőni.
A cikkek szerint semmilyen professzionális képzést nem kapott a 22 éves srác korábban, ezek szerint vagy simán csak szeret lőni és tud is, vagy kapott kiképzést/éppen most kadét valahol, de kevésbé publikus, hogy hol. (Én az utóbbira tippelek, ezt egy átlag fegyvertartó nem lépni meg, hacsak nem IDPA versenyekre jár minden héten).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.07.20. 14:25 LOL megint megindul majd az eszköz idealizálása! :D Pedig 40 yardról bármilyen EDC-re alkalmas méretű pisztollyal, vagy akár szolgálati pisztollyal is óriási teljesítmény 10-ből 8-szor eltalálni valakit, pláne ilyen stressz alatt. A srácnak acéltökei és acélidegei voltak, amellett hogy rohadt jól tud lőni.
A cikkek szerint semmilyen professzionális képzést nem kapott a 22 éves srác korábban, ezek szerint vagy simán csak szeret lőni és tud is, vagy kapott kiképzést/éppen most kadét valahol, de kevésbé publikus, hogy hol. (Én az utóbbira tippelek, ezt egy átlag fegyvertartó nem lépni meg, hacsak nem IDPA versenyekre jár minden héten).
Az amcsi hírekben azt emelték ki, hogy az apjától tanult meg lőni. (Meg jó eséllyel őstehetség.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.20. 14:29 Az amcsi hírekben azt emelték ki, hogy az apjától tanult meg lőni. (Meg jó eséllyel őstehetség.)
...talán Wick, Cooper, vagy Miculek a családneve. Nem mindegy, hogy otthon kitől lehet tanulni ;)

40 yardról emeberalak stersszhelyzetben, figyelmeztetés, és felkészülés nélkül, dinamikusan változó "pályán", sok-sok no-shootal, - ez igen komoly teljesítmény még rutinos dinamikus lövőtől is. Díp Riszpekt. :o :oops:

Méghogy mindig a puskás nyer a pisztollyossal szemben... :mrgreen:
clint-eastwood-a-fistful-of-dollars.gif
clint-eastwood-a-fistful-of-dollars.gif (7.12 MiB) Megtekintve 21703 alkalommal
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.20. 16:38 ...talán Wick, Cooper, vagy Miculek a családneve. Nem mindegy, hogy otthon kitől lehet tanulni ;)

40 yardról emeberalak stersszhelyzetben, figyelmeztetés, és felkészülés nélkül, dinamikusan változó "pályán", sok-sok no-shootal, - ez igen komoly teljesítmény még rutinos dinamikus lövőtől is. Díp Riszpekt. :o :oops:

Méghogy mindig a puskás nyer a pisztollyossal szemben... :mrgreen:
Na, valami Indianapolisi TV csatorna honlapján találtam végre referenciát a pisztolyra. Nincs nagy meglepetés, nyilván statisztikailag is ez volt a legvalószínűbb.
"Dicken was carrying a 9-MM Glock, according to Ison." (Greenwood Police Chief James Ison), és ugyanott:
"Ison explained to WRTV, Dicken’s first shot at the gunman was from 40-50 yards away and it appeared the very first shot hit the gunman."

https://www.wrtv.com/news/local-news/cr ... ood-gunman
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.20. 17:06 Na, valami Indianapolisi TV csatorna honlapján találtam végre referenciát a pisztolyra. Nincs nagy meglepetés, nyilván statisztikailag is ez volt a legvalószínűbb.
"Dicken was carrying a 9-MM Glock, according to Ison." (Greenwood Police Chief James Ison), és ugyanott:
"Ison explained to WRTV, Dicken’s first shot at the gunman was from 40-50 yards away and it appeared the very first shot hit the gunman."

https://www.wrtv.com/news/local-news/cr ... ood-gunman
Egy nap alatt is megnőtt a távolság. ...lesz az még 100 yard is, meglátjátok. A vadászoknak nagy gyakorlatuk van ebben - a lőtáv is inflálódik, mint a forint, vagy világegytem :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.20. 17:16 Egy nap alatt is megnőtt a távolság. ...lesz az még 100 yard is, meglátjátok. A vadászoknak nagy gyakorlatuk van ebben - a lőtáv is inflálódik, mint a forint, vagy világegytem :lol:
elvileg biz. kamerás felvétel van az egészről. Borzasztóan tanulságos lenne, ha közreadnák...szép kontraszt lenne az uvaldei gyáva szarokkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélések TERÜLETI ELOSZLÁSA Magyarországon

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lofegyv ... rorszagon/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ebből mennyi lehet a vadászok által elkövetett (pl határidő elfelejtés, talált más kaliberű lőszer), és egyéb ilyen kis semmiségek.
gvass1 írta: 2022.07.25. 07:23 Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélések TERÜLETI ELOSZLÁSA Magyarországon

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lofegyv ... rorszagon/

Kép
"..."
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TurboP írta: 2022.07.25. 09:04 Ebből mennyi lehet a vadászok által elkövetett (pl határidő elfelejtés, talált más kaliberű lőszer), és egyéb ilyen kis semmiségek.
Pusztán matematikus szemmel ez egy teljesen sima, egyenletes eloszlás, egyetlen egy kiugró (hiba) értékkel: Pest megye, 60 év felett.
Ha meg nem matematikusként nézem, akkor gondolom a valamelyik pest megyei igrendes rászállt az öreg vadászokra, hogy meglegyen az elvárt sikeresen felderített esetszám. Na de remélem ez nem igaz, és tényleg csak rosszindulatú vagyok.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Sparrow írta: 2022.07.25. 10:46 Pusztán matematikus szemmel ez egy teljesen sima, egyenletes eloszlás, egyetlen egy kiugró (hiba) értékkel: Pest megye, 60 év felett.
Ha meg nem matematikusként nézem, akkor gondolom a valamelyik pest megyei igrendes rászállt az öreg vadászokra, hogy meglegyen az elvárt sikeresen felderített esetszám. Na de remélem ez nem igaz, és tényleg csak rosszindulatú vagyok.
Érdeklődéssel olvaslak innen Somogyból. :-)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Dabas RK

Fegyver beíratáskor jelezték, h online ügyfélkapun fel lehet tölteni a sportorvosit, meg egy csomó más beadványt.
Az igrendes fenyegetően annyit közölt, innentől mp nincs értesítés, ha lejár a sportorvosi, bevonja az engedélyt.
Szerencsére én nyomon követem, de online nem lehet feltölteni, mert nincs ilyen adatbejelentő.
Ti találkoztatok már ezzel?
Ja és a legjobb idegesítő hiszti….
Csak ezen keresztül tolthetem fel…..
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kolonics írta: 2022.08.01. 08:33 Sziasztok

Dabas RK

Fegyver beíratáskor jelezték, h online ügyfélkapun fel lehet tölteni a sportorvosit, meg egy csomó más beadványt.
Az igrendes fenyegetően annyit közölt, innentől mp nincs értesítés, ha lejár a sportorvosi, bevonja az engedélyt.
Szerencsére én nyomon követem, de online nem lehet feltölteni, mert nincs ilyen adatbejelentő.
Ti találkoztatok már ezzel?
Ja és a legjobb idegesítő hiszti….
Csak ezen keresztül tolthetem fel…..
Én egy hónapja voltam kb sportorvosit beíratni. Annyit mondtak hogy készülődőben valamilyen elektronikus rendszer, de egyrészt nem működik, másrészt éppen a sportorvosi beíratást nem lehet intézni online, mert a végén úgyis be kell menjek hogy beírják a barna könyvbe a sportorvosi érvényességét. (Szeged RK)
Úgyhogy szvsz csak hiszti, ha lesz érdemi változás akkor majd szólnak. Vagy nem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Most beszéltem a BRFK IgRend fegyverosztállyal. Azt mondta egy hölgy, hogy ha van EU fegyverútlevelem, akkor vihetem haza az osztrák sportcélú fegyverem, mondjuk egy versenyre, nem kell hozzá semmi egyéb. WTF?!?!

Ezt én eddig nagyon nem így tudtam. Felhívtam, megkérdeztem, azt mondta, hogy rákérdez a kollégáknál és visszahív. Azután vissza is hívott, és a kollégái sem tudtak bármi egyébről, semmilyen, konkrétan az adott versenyre vonatkozó egyszeri papírmunkáról vagy bármi másról.

Miről maradtam le? Vagy ők maradtak le valamiről?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.08.03. 15:39 ha van EU fegyverútlevelem, akkor vihetem haza az osztrák sportcélú fegyverem, mondjuk egy versenyre, nem kell hozzá semmi egyéb. WTF?!?!
Szia,

Szerintem C kategoriaju sportfegyvernel igaza van, B-nel nem.

Illetve mivel igrend, ezert o ellenoriz, tehat amit mond, az van.

Amig nem kap korlevelet az ellenkezojerol.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.08.03. 16:08 Szia,

Szerintem C kategoriaju sportfegyvernel igaza van, B-nel nem.

Illetve mivel igrend, ezert o ellenoriz, tehat amit mond, az van.

Amig nem kap korlevelet az ellenkezojerol.

Bel
B kat

Walther GSP

Akkor? Írásba nem adta...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.08.03. 17:30 B kat

Walther GSP

Akkor? Írásba nem adta...
Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Ha mondjuk csak edzésre akarsz kimenni, akkor nem tudom mi a helyzet... Ha van itthon is lakcímed, meg kint is, meg klubtagságod, minősítésed, megint csak nem tudom mi a helyzet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.08.03. 17:35 Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Ha mondjuk csak edzésre akarsz kimenni, akkor nem tudom mi a helyzet... Ha van itthon is lakcímed, meg kint is, meg klubtagságod, minősítésed, megint csak nem tudom mi a helyzet...
Pedig pont ez lenne a kérdés...

2-8 év még felfüggesztve is sok kicsit.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.08.03. 17:35 Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Szia,

Az elso mondatoddal nem ertek egyet, de az azt megcafolo 2-kal igen. :-)

Tehat szerintem az utlevel onmagaban keves, szukseges hozza a versenymeghivo es kivitelhez a szovetsegi igazolas (ez utobbit minden MDLSZ versenyzo megkapja az ervenyes versenyengedelyehez) is:
"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 48. §
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) * A sportegyesület sportlövője részére az egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyver és a lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel együtt hatályos."

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.08.03. 18:29 Szia,

Az elso mondatoddal nem ertek egyet, de az azt megcafolo 2-kal igen. :-)

Tehat szerintem az utlevel onmagaban keves, szukseges hozza a versenymeghivo es kivitelhez a szovetsegi igazolas (ez utobbit minden MDLSZ versenyzo megkapja az ervenyes versenyengedelyehez) is:
"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 48. §
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) * A sportegyesület sportlövője részére az egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyver és a lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel együtt hatályos."

Bel
Tehát akkor edzésre, versenyre is ki lehet menni, de edzéshez is kell egy megívólevél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése