Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

szöged írta: 2022.06.30. 16:07 az üzelti potenciál a következőben van:

0,5 milla a papírozás
0,4 milla az alapanyag+energia+miegymás
0,3 milla az aranyozás, ezüstözés, gravírozás, csicsásítás, egyediesítés, kásztömizésön
0,3 milla a tisztes haszon
0,5 milla a kijelentés, hogy a tied az első és az összes többi a te nevedet fogja viselni (ha lesz...és azok biztosan csúnyábbak lesznek)

és tutira lesz, aki kipengeti a két millát zsebből
Ne vegyük már el a vállalkozó kedvű fórumtárs kedvét...
Van egy ötlete, egy álma és végül is a fegyver ipar a legnagyobb üzletág....
A CZ meg HK is elkezdte valahogy, meg a Keserű művek is...


( :D nem vagyok naív, sejtem, hogy kb. mission impossible)
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Gercsa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.06.17. 23:27

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Gercsa »

A sörétes elöltöltős átalakítás kapcsán.

USA oldalakon lehet kapni sima egyszerű behelyezhető adaptert, amivel egyből fekete lőporos elöltöltős fegyvert kapunk a szerelt lőszeres sörétesből.

Persze ettől az itthoni engedélyezetetés meg az állandóra való átalakítás még mindig egy óriási kérdéskör.

Ezt most inkább csak amiatt írtam, hogy ha esetleg nem tudtátok volna, illetve, hogy maga a technikai oldal azért nem lehet akkor űrfizika, ha egy bepottyantható adapter megoldja.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gercsa írta: 2022.06.30. 21:16 A sörétes elöltöltős átalakítás kapcsán.

USA oldalakon lehet kapni sima egyszerű behelyezhető adaptert, amivel egyből fekete lőporos elöltöltős fegyvert kapunk a szerelt lőszeres sörétesből.

Persze ettől az itthoni engedélyezetetés meg az állandóra való átalakítás még mindig egy óriási kérdéskör.

Ezt most inkább csak amiatt írtam, hogy ha esetleg nem tudtátok volna, illetve, hogy maga a technikai oldal azért nem lehet akkor űrfizika, ha egy bepottyantható adapter megoldja.
Szerintem (!!): ha van engedélyed szerelt lőszeres sörétes fegyverre és feketelőpor tartására, akkor szvsz ez minden további nélkül működőképes és még talán legális is (a kis hazai fegyverjogi susnyásban azért lazán elhasalhat valamin, pl. fegyver kategóriájának megváltoztatása, vagy muzeális fegyver sportlövészeti- vagy vadászati használatára vonatkozó szabályok). Az adapter eltávolításával viszont újra szerelt lőszeres fegyverünk van, itt pedig az volt a kiinduló kérdés, hogy visszafordíthatatlanul muzeális, feketelőporos fegyver gyártódjon az eredetileg szerelt lőszeresnek készült sörétesből.

A gyártással kapcsolatban, az érdekes kérdés hogyha egy ilyen adaptelt visszafordíthatatlanul rögzítenek a korábban szerelt lőszeres fegyverben (hogy ne egy ilyen fegyver lehessen a legálisan sörétes puskához jutni akaro rabsicok álma), akkor az onnantól elfogadható-e feketelőporos fegyvernek, vagy sem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Taktikai/sport Hi-Power verzió Törökországból (Girsan P35 OPS)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... n-p35-ops/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.07.01. 07:30 Taktikai/sport Hi-Power verzió Törökországból (Girsan P35 OPS)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taktika ... n-p35-ops/


Kép
az a hódfarok és az a ropogós elsütőbillentyű! nyamee! (oké, ez kicsit buzisra sikeresett, sebaj)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

mlaca írta: 2022.07.01. 11:01 az a hódfarok és az a ropogós elsütőbillentyű! nyamee! (oké, ez kicsit buzisra sikeresett, sebaj)
Utóbbi az első szériás AGS15M-ére hajaz.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

mlaca írta: 2022.07.01. 11:01 az a hódfarok és az a ropogós elsütőbillentyű! nyamee! (oké, ez kicsit buzisra sikeresett, sebaj)
Egy szép fa markolattal...
DA/SA?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Kontrolle13 írta: 2022.06.30. 20:08 Ne vegyük már el a vállalkozó kedvű fórumtárs kedvét...
Van egy ötlete, egy álma és végül is a fegyver ipar a legnagyobb üzletág....
A CZ meg HK is elkezdte valahogy, meg a Keserű művek is...


( :D nem vagyok naív, sejtem, hogy kb. mission impossible)
tudtommal a fegyveripar bronzérmes az energia és a gyógyszer mögött

a lényeg azonban:
pont hogy nem elvenni akartam a kedvét, hanem meghozni

az ötletét/álmát meg tudja valósítani, csak első nekifutásra nem ugyanaz a célközönség, mint később
ha ezt a márketinget lemenedzsmenteli, nyert ügye van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.07.02. 08:15 tudtommal a fegyveripar bronzérmes az energia és a gyógyszer mögött

Milyen szempontból? A túlszabályozottság szempontjából? LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.07.02. 08:16 Milyen szempontból? A túlszabályozottság szempontjából? LOL
Mégis vannak köztünk + eredményt produkáló fegyvergyártók.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Akkor dícsérjük kicsit ismét a normális igrendeseket, ha már annyit ekézem őket én is.

Ma bevittem a december végéig, 6 hónapra megkapott sportorvosimat (szopatási sztori alább) - az igrendes ügyintéző fogta a fejét ekkora állatság láttán, majd adott egy tanácsot, hogy hova menjek legközelebb sportorvoshoz. A városunkbéli sportorvos szerinte meghülyült és sorozatban osztja a 3-6 hónapokat a sportlövőknek, mintha muszáj lenne neki. Az összes hozzájuk tartozó sportlövőt átirányítják egy szomszédos kisvárosba sportorvoshoz, aki megadja a szokásos egy évet.
Lehet hogy számított az is, hogy az ügyintéző maga is sportlövő...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.07.06. 21:38 Akkor dícsérjük kicsit ismét a normális igrendeseket, ha már annyit ekézem őket én is.

Ma bevittem a december végéig, 6 hónapra megkapott sportorvosimat (szopatási sztori alább) - az igrendes ügyintéző fogta a fejét ekkora állatság láttán, majd adott egy tanácsot, hogy hova menjek legközelebb sportorvoshoz. A városunkbéli sportorvos szerinte meghülyült és sorozatban osztja a 3-6 hónapokat a sportlövőknek, mintha muszáj lenne neki. Az összes hozzájuk tartozó sportlövőt átirányítják egy szomszédos kisvárosba sportorvoshoz, aki megadja a szokásos egy évet.
Lehet hogy számított az is, hogy az ügyintéző maga is sportlövő...
20+ éve vagyok sportlővő. 90%-ban nem csak kielégítő, hanem kifejezetten jó tapasztalataim vannak az ügyintézőkkel ( BRFK) . Szerintem aránytalanul sok figyelmet kap 1-1 mellényúlás, és akkor beindul a gestapózás. Bokros doki is a ritka kivélekből él meg IMHO ;)
Ők is emberek, teszik a dolgukat. Meglepően sokan igyekeznek ezt JÓL tenni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.07. 00:46 20+ éve vagyok sportlővő. 90%-ban nem csak kielégítő, hanem kifejezetten jó tapasztalataim vannak az ügyintézőkkel ( BRFK) . Szerintem aránytalanul sok figyelmet kap 1-1 mellényúlás, és akkor beindul a gestapózás. Bokros doki is a ritka kivélekből él meg IMHO ;)
Ők is emberek, teszik a dolgukat. Meglepően sokan igyekeznek ezt JÓL tenni.
FélOFF

Igen, csak az a 10% teszi tönkre a másik 90% munkáját, főként mert ezen 10% rosszindulatú lusta-buta getzi nagy része pont a vezetői szintekre került.
Ezért jönnek a körlevelek, az "úgyszoktuk" és még a segítőkészebb alsóbb szinteken is totális döntésképtelenség, gyávaság lesz a vége.

De persze hülye van a user interface szinten is, csak az jó esetben "letiporható", ha a főnöke nem olyan korlátolt.
---

(Pont tegnap történt (nem velem) olyan a fővárosi igrend illetékességében, ahol még a sportági szakszövetségi szakember telefonos kérésére sem volt hajlandó a saját magára vonatkozó rendelkezéseket elolvasni az ügyintéző, egyórás szócsata után sem. Csak ismételgette a hülyeséget és fizikailag nem is létező dokumentumot követelt. Ha meglesznek a papírok majd lesz belőle vidám cikk. Muhahahahaha)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2022.07.06. 23:16 Saccra Ruger Mk IV Target.
Így van, Mk IV Target.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.07.07. 07:36 Így van, Mk IV Target.
Néztem anno magamnak, azután "szerencsére" találkoztam eggyel élőben, és rájöttem, hogy ez nem az, ami nekem kell. :-)

Utána lett a GSP, az teljesen rendben van, nagyon finom műszer.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.07.07. 00:46 20+ éve vagyok sportlővő. 90%-ban nem csak kielégítő, hanem kifejezetten jó tapasztalataim vannak az ügyintézőkkel ( BRFK) . Szerintem aránytalanul sok figyelmet kap 1-1 mellényúlás, és akkor beindul a gestapózás. Bokros doki is a ritka kivélekből él meg IMHO ;)
Ők is emberek, teszik a dolgukat. Meglepően sokan igyekeznek ezt JÓL tenni.
Na ja, csak ha van 999 autó, ami csöndben teszi a dolgát, cserélsz benne olajat, fékbetétet időnként, azután addig megy, míg benzin van benne, ezzel szemben az ezredik mondjuk kigyullad, attól még hiába van a másik 999, nem fog túl jó fényt vetni a gyártóra sem, és különösen az adott modellre. Ez az egy fog a hírekben szerepelni, ezt kapja a hátára a "15 perc hírnév" stb.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2022.07.07. 08:07 Néztem anno magamnak, azután "szerencsére" találkoztam eggyel élőben, és rájöttem, hogy ez nem az, ami nekem kell. :-)

Utána lett a GSP, az teljesen rendben van, nagyon finom műszer.
Jaa, hát nem egy kategória a kettő.
Ez egy frankó kis plinker, az meg tényleg egy finom műszer.
Csak fém célokat pengetek vele, arra tökéletes.

Sajnos pisztollyal meglehetősen ergyán lövök, ezen a GSP se sokat javítana :lol:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.07.07. 09:28 Jaa, hát nem egy kategória a kettő.
Ez egy frankó kis plinker, az meg tényleg egy finom műszer.
Csak fém célokat pengetek vele, arra tökéletes.

Sajnos pisztollyal meglehetősen ergyán lövök, ezen a GSP se sokat javítana :lol:
Aki ismerősét próbáltam, az gyorspontra használja. Próbáltam, de az a sport sem nekem való, nem csak a fegyver, túlságosan "kapkodós". :-D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

tvsmaci írta: 2022.07.07. 09:28 Jaa, hát nem egy kategória a kettő.
Ez egy frankó kis plinker
Viszont az élettartama nagyjából végtelen - ami a hiperszuper versenycuccokra nem tudom mennyire igaz (olyanokkal nincs tapasztalatom).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.07.07. 13:26 Viszont az élettartama nagyjából végtelen - ami a hiperszuper versenycuccokra nem tudom mennyire igaz (olyanokkal nincs tapasztalatom).
EM-CÉ-EM melyik kategóriába esik? ;)

szerintem egy pofátlanul jó plinker, ami lyukasztógépnek is értelmezhető - akár OBt is lehet vele nyerni, az élettartama pedig megegyezik az univerzum korával +1 nap
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.07. 13:51 EM-CÉ-EM melyik kategóriába esik? ;)

szerintem egy pofátlanul jó plinker, amivel akár OBt is lehet nyerni, az élettartama pedig megegyezik az univerzum korával +1 nap
Az MCM az egy olyan szerkezet, aminek a mechanikus pontosságát soha nem fogom tudni belőle kihozni:-))). LKNBF vok.

IMHO a hobbieszköznél sokkal több, profi élsport eszköz meg azért nem lesz, mert a testreszabhatósága minimális.

(Mindazonáltal a örökös tartósság sztem főként a fődarabjaira vonatkozik. Hüvelyvonó, helyretolószerkezet (nekem is kéne egy már), ütőszeg, markolatpanel: fogyóeszköz.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: kamisi »

gvass1 írta: 2022.07.07. 13:57 Az MCM az egy olyan szerkezet, aminek a mechanikus pontosságát soha nem fogom tudni belőle kihozni:-))). LKNBF vok.

IMHO a hobbieszköznél sokkal több, profi élsport eszköz meg azért nem lesz, mert a testreszabhatósága minimális.

(Mindazonáltal a örökös tartósság sztem főként a fődarabjaira vonatkozik. Hüvelyvonó, helyretolószerkezet (nekem is kéne egy már), ütőszeg, markolatpanel: fogyóeszköz.)
Szeretnék úgy lőni, - sosem fogok - hogy elérjem az MCM-em fizikai korlátait...
Az enyémet szép lassan tuningoltam évek alatt. Kapott a kezemhez való, kétkezes használatot megkönnyítő egyedi fa markolatpaneleket, aztán Balog-féle weaver sínes csősúlyt, végül egy Walther pisztolytávcsövet.
Ennél több tuning már nem igazán kivitelezhető, így is súrolja a normalitás határát, de most érzem igazán az enyémnek.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: kamisi »

tvsmaci írta: 2022.07.07. 09:28 Jaa, hát nem egy kategória a kettő.
Ez egy frankó kis plinker, az meg tényleg egy finom műszer.
Csak fém célokat pengetek vele, arra tökéletes.

Sajnos pisztollyal meglehetősen ergyán lövök, ezen a GSP se sokat javítana :lol:
Ne tévesszen meg az MCM kora és árfekvése. Persze szórakozhatsz vele a lőtéren sörösdobozokra, lehet örömlövészkedni, de arra is maximálisan alkalmas, hogy OB-t nyerjenek vele. A fegyverben messze nagyobb pontosság van, csak azért nem látszik elsőre, mert a többségét olyan xar lövők biztokolják, mint jómagam...
Ha már plinker, akkor ott van pl. személyes kedvencem, a Walther G22-es. Na az a totálbrutál plinker puska, amivel csakis vigyorogva tudok lőni. A legjobb letekerni a távcső nagyítását, fel a szálkereszt világítást és végigszíltímezni a percek alatt összerakható pályát. :mrgreen:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.07.07. 13:51 EM-CÉ-EM melyik kategóriába esik? ;)

szerintem egy pofátlanul jó plinker, ami lyukasztógépnek is értelmezhető - akár OBt is lehet vele nyerni, az élettartama pedig megegyezik az univerzum korával +1 nap
Inkább a lyukasztógép, mint a plinker (pontosságban mindenképpen, de élettartamban is - pl. több repedt szán előfordult az ismeretségi körben /nem kevés lövés után/).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Feltámasztották és modernizálták: Zastava M77 7,62×51 mm

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/feltama ... 762x51-mm/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bzoli »

gvass1 írta: 2022.07.07. 13:57 Az MCM az egy olyan szerkezet, aminek a mechanikus pontosságát soha nem fogom tudni belőle kihozni:-))). LKNBF vok.
IMHO a hobbieszköznél sokkal több, profi élsport eszköz meg azért nem lesz, mert a testreszabhatósága minimális.
Nagyon jól megfogalmaztad: a fegyver kellően pontos, de akinek nem áll kézre, az úgy járt.

A 2000-es évek elején egy zalaegerszegi versenyen Hollandi Palit láttam MCM-mel 195-öt lőni. (Akkoriban még egy kézzel!)
Az első 10 lövés után letette a fegyvert, megvárta amíg a többiek ellövik mind a húszat és új lőlapot kért, mert addig már 10 db tízest lőtt! A második lapba sajnos már "csak" 95 kört lőtt, de hozzáteszem: úgy, hogy mindenki ott állt mögötte és őt sasolta.
A saját MCM-emmel is volt szerencsém hasonlóan jót lőni, éppen egy éve (két kézzel).

Viszont a pontosság csak egy része a dolgoknak, egy spéci sportfegyverrel könnyebb ugyanazt az eredményt elérni.
Tavaly többször lőttem egy GSP-vel: egészen más a fogása, az irányzék, az egyensúly. Nem is vitás, hogy versenyzésre megfelelőbb, de én az MCM árának sokszorosát nem szánom rá.
Csatolmányok
Spi 196 kör 2021.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Pedig... 😉
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Egy kis segítséget kérnék remélem jó helyen. Adott egy szerelék sín de nem tudom mihez való valaki esetleg? A 33 mm az csak mérési tévedés ,az anyaga acél .
20220703_205318.jpg
20220703_205258.jpg
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ruger Long action?

Valami ilyesmi méretekkel rendelkezik a komlóim.

Azonban ha kicsit pontosabb rajzot csinálsz akkor még segítesz is.
pl. a 30mm a szélétől a lyuk széléig vagy a közepéig tart? stb stb.
A két közeli lyukak közötti középpontos távolság?
A két középső lyuk közötti távolság, mert ezek lényegesek a hossz nem annyira.

sama írta: 2022.07.12. 16:17 Egy kis segítséget kérnék remélem jó helyen. Adott egy szerelék sín de nem tudom mihez való valaki esetleg? A 33 mm az csak mérési tévedés ,az anyaga acél .20220703_205318.jpg20220703_205258.jpg
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2022.07.10. 13:24 Mégis van, aki ezt letojja.
/ott a soproni, meg a Dreher /
Igen ezt én is kiszúrtam, több, mint érdekes!
Mivel nem feltételezek olyat hogy valaki a youtube-ra töltse fel az illegál otthoni cuccait, és több darabot is tart a kezében, szerintem az lehet hogy itthon gyártja valaki ezeket a játék fegyverecskéket. A videó felett egy hongkongi webshop linkje is van, ahol ezeket a játékokat meg lehet rendelni.
De jogilag esélyesen nem 100%-os a dolog, mert a Glock nevét és logóját használják, és ha a hivatalos Glock oldalon ez nincs kint, akkor ezt valszeg engedély nélkül teszik.
De ez csak okoskodás a fotel elől, lehet egy pénzes gyűjtő is aki nem túl okos módon bemutatja a gyűjteményét a neten. Vagy egy gyártó aki mindent teljesen legálisan gyárt a Glock engedélyével, és exportál Hongkongba. Egy eltitkolt magyar siker, és Csipkerózsika is létezik!!!

A videó feltöltőjének csatornáján a ballisztikai zselés videó ezekkel a mini fegyverekke lés a 2mm-s acél bb-kkel viszont nagyon érdekes!!!

Mod: fotel okoskodásnak annyi, a kínaiak gyártják, Aliexpressen is elérhető egy csomó darab. De szerintem ezek csak dekorok, max felhúzhatóak-elcsettinthetőek.
https://www.aliexpress.com/item/1005004078994636.html
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.07.14. 12:41 Igen ezt én is kiszúrtam, több, mint érdekes!
Mivel nem feltételezek olyat hogy valaki a youtube-ra töltse fel az illegál otthoni cuccait, és több darabot is tart a kezében, szerintem az lehet hogy itthon gyártja valaki ezeket a játék fegyverecskéket. A videó felett egy hongkongi webshop linkje is van, ahol ezeket a játékokat meg lehet rendelni.
De jogilag esélyesen nem 100%-os a dolog, mert a Glock nevét és logóját használják, és ha a hivatalos Glock oldalon ez nincs kint, akkor ezt valszeg engedély nélkül teszik.
De ez csak okoskodás a fotel elől, lehet egy pénzes gyűjtő is aki nem túl okos módon bemutatja a gyűjteményét a neten. Vagy egy gyártó aki mindent teljesen legálisan gyárt a Glock engedélyével, és exportál Hongkongba. Egy eltitkolt magyar siker, és Csipkerózsika is létezik!!!

A videó feltöltőjének csatornáján a ballisztikai zselés videó ezekkel a mini fegyverekke lés a 2mm-s acél bb-kkel viszont nagyon érdekes!!!

Mod: fotel okoskodásnak annyi, a kínaiak gyártják, Aliexpressen is elérhető egy csomó darab. De szerintem ezek csak dekorok, max felhúzhatóak-elcsettinthetőek.
https://www.aliexpress.com/item/1005004078994636.html
Igazmondó ügyvéd is van? :-D

Linkeld már be a videót, hogy ne kelljen keresgélni. THX!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.07.14. 12:45 Igazmondó ügyvéd is van? :-D

Linkeld már be a videót, hogy ne kelljen keresgélni. THX!
Mini Barrett M82, egy Dreher-es dobozra lövöldöznek vele:
https://www.youtube.com/watch?v=jAHdxb8nefQ

Mini Glock 17 + Sopronis doboz lyukasztása
https://www.youtube.com/watch?v=JVKbIlUZUpY

Itt pedig ballisztikai zselével teszteli a csapágygolyókat kilövő mindenféle kis fegyvereket:
A narráció alapján (sztm szöveget felolvasó beszéd szintetizátor) képben van a különféle ballisztikai zselék NATO, FBI és orosz standard szerinti összetételével is.
https://www.youtube.com/watch?v=Sijt8RcQFTA

Egy másik videóban is bemutatják a Kínából rendelt mini Glock-ot, ott azonban nem lőnek vele de mutatják a pisztolyocska szét- és összeszerelését. Könnyen lehet hogy amivel lőnek, azt itthon egy ügyes kezű valaki alkalmassá tette arra, mivel maga a dekor fegyver szétszerelhető, a cső is kiszerelhető belőle. (És kizártnak tartom hogy a népi Kínából miniatűr lőfegyvereket küldözgethessenek az USA-ba és az EU-ba)
https://www.youtube.com/watch?v=-f2FNIQO9GI
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.05.30. 11:59 Szerintem semmi gond sincs ezzel a cikkel. Főleg, hogy a margit-szigeti lőtér olyan volt nekem, Columbo felesége: hallottam róla, de nyomát se láttam.
Koronglövészet a Margit-szigeten, a '80-as években:
Screenshot_20220715-191852_Facebook.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.07.15. 20:00 Koronglövészet a Margit-szigeten, a '80-as években:
Screenshot_20220715-191852_Facebook.jpg
Akkoriban a Dagály strandon (Szabadság strandfürdő 🙂) volt, hogy a Duna felőli részeken időnként potyogott a fáradt sörét...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ha még emlékeztek, kb egy éve felvetettem, hogy idehaza nem létezik olyan sportág, amiben legit lenne a 6 collnál hosszabb csövű pisztoly. Se az MSSZnél, se az MDLSZnél. Meg is oszlottak róla a vélemények, hogy megb@szhatnak-e érte, ha sportcélra vettél egy 8” revolvert, HA a hatóságok kifejezetten beléd akarnak kötni, vagy teszem azt feljelent egy kedves jóakaró sporttárs.

Tévedtem. Létezik ilyen sport! :lol: az MDLSZ-nél a nemzetközi (IMSSU) sziluett lövészet. Kiskal, nyagykal egyaránt lehet akár 10 3/4 colos ;) azért néztem be, mert csak a hazai szabálykönyvet olvastam el. De nemzetközi versenyszámok is vannak idehaza, külön szabálykönyvvel

Szóval attól tartok, hogy sajnos semmi, de tényleg semmi kifogást nem tudok találni valamelyik Dirty Harry .44 Magnum megvásárlása ellen , a klasszikus 6,5” csőhosszal, vagy 8” csővel :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

actor-dirty-harry-151933_large.jpg
actor-dirty-harry-151933_large.jpg (114.51 KiB) Megtekintve 13755 alkalommal
Petya357 írta: 2022.07.19. 22:47 Ha még emlékeztek, kb egy éve felvetettem, hogy idehaza nem létezik olyan sportág, amiben legit lenne a 6 collnál hosszabb csövű pisztoly. Se az MSSZnél, se az MDLSZnél. Meg is oszlottak róla a vélemények, hogy megb@szhatnak-e érte, ha sportcélra vettél egy 8” revolvert, HA a hatóságok kifejezetten beléd akarnak kötni, vagy teszem azt feljelent egy kedves jóakaró sporttárs.

Tévedtem. Létezik ilyen sport! :lol: az MDLSZ-nél a nemzetközi (IMSSU) sziluett lövészet. Kiskal, nyagykal egyaránt lehet akár 10 3/4 colos ;) azért néztem be, mert csak a hazai szabálykönyvet olvastam el. De nemzetközi versenyszámok is vannak idehaza, külön szabálykönyvvel

Szóval attól tartok, hogy sajnos semmi, de tényleg semmi kifogást nem tudok találni valamelyik Dirty Harry .44 Magnum megvásárlása ellen , a klasszikus 6,5” csőhosszal, vagy 8” csővel :mrgreen:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.19. 22:47 Ha még emlékeztek, kb egy éve felvetettem, hogy idehaza nem létezik olyan sportág, amiben legit lenne a 6 collnál hosszabb csövű pisztoly. Se az MSSZnél, se az MDLSZnél. Meg is oszlottak róla a vélemények, hogy megb@szhatnak-e érte, ha sportcélra vettél egy 8” revolvert, HA a hatóságok kifejezetten beléd akarnak kötni, vagy teszem azt feljelent egy kedves jóakaró sporttárs.

Tévedtem. Létezik ilyen sport! :lol: az MDLSZ-nél a nemzetközi (IMSSU) sziluett lövészet. Kiskal, nyagykal egyaránt lehet akár 10 3/4 colos ;) azért néztem be, mert csak a hazai szabálykönyvet olvastam el. De nemzetközi versenyszámok is vannak idehaza, külön szabálykönyvvel

Szóval attól tartok, hogy sajnos semmi, de tényleg semmi kifogást nem tudok találni valamelyik Dirty Harry .44 Magnum megvásárlása ellen , a klasszikus 6,5” csőhosszal, vagy 8” csővel :mrgreen:
Király. Már csak egy hónaljtok, egy szürke halszálkás öltöny, meg úgy +30 centi testmagasság kell:-)))

Megjegyzem a vágy teljesítése nem lehetetlen fegyveroldalról sem, hiszen a Model 29 kékített felülettel, famarkolattal gyártásban van most is, igaz max. 6,5" csővel csak:

https://www.smith-wesson.com/product/mo ... sku=150145

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.20. 05:54 Király. Már csak egy hónaljtok, egy szürke halszálkás öltöny, meg úgy +30 centi testmagasság kell:-)))
most miért kell rögtön személyeskedni? Nem tehetek róla, hogy nincs halszálkás öltönyöm.. :lol:
gvass1 írta: 2022.07.20. 05:54 Megjegyzem a vágy teljesítése nem lehetetlen fegyveroldalról sem, hiszen a Model 29 kékített felülettel, famarkolattal gyártásban van most is, igaz max. 6,5" csővel csak:
Igy van. Sőt, szerencsére az eGun is tele van .44 Magnumokkal, akár eredeti gyártással is. Gondolom, öregszik ki a célközönség.. ;) Az áruk is szép... :shock:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.07.21. 09:48 a Rapid Shooting.
A gyakorlat persze eltérhet. Az MSSZnél, régebben konkrétan tudom hogy kötözködtek a csőhosszal (mert csak)
Szia,

Az MSSznel fegyveragra van a minosites, tehat pl. ha valakinek "10. 25m Központi gyújtású pisztoly"-ra van minositese, akkor jogos, hogy sem 45-os, sem 8"-os fegyvere nem lehet (csak ha "Központi gyújtású pisztoly (32/Rapid Shooting)" minositese van).

Bel
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

(mondjuk az ujját igazán tehete volna máshová...)
(mondjuk az ujját igazán tehete volna máshová...)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bcsob írta: 2022.07.21. 12:25 Screenshot 2022-07-21.png
+1

A) megagrat!
B) Jajj…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2022.07.21. 12:25 Screenshot 2022-07-21.png
Nagyon szép!

És hát igen, a pontlövészeknek sokszor szörnyű a fegyverkezelése gyakorlatiasabb szemme nézve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! PCC és WTF? – Karabély, kurtály, kötözködés

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/pcc-es ... otozkodes/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Mondjuk anno MSSZ versenyzőként sem csináltam ilyet (mármint hogy lőni sem tudtam így és a sátorvason belül sem hagytam az ujjamat)...
Azért így visszagondolva voltak nem kis érdekességek MSSZ pontlövő versenyeken '98-2002 között. Nem a szabályok voltak pongyolák, csak bactak betartatni, mert nem akartak senkivel összeveszni (helyigazdagvállalkozók, doktorizémizé, valamint mindezek családtagjai).
Fortitu írta: 2022.07.21. 15:37 És hát igen, a pontlövészeknek sokszor szörnyű a fegyverkezelése gyakorlatiasabb szemme nézve.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.07.21. 15:37 És hát igen, a pontlövészeknek sokszor szörnyű a fegyverkezelése gyakorlatiasabb szemme nézve.
kamisi írta: 2022.07.22. 14:15 Mondjuk anno MSSZ versenyzőként sem csináltam ilyet (mármint hogy lőni sem tudtam így és a sátorvason belül sem hagytam az ujjamat)...
Azért így visszagondolva voltak nem kis érdekességek MSSZ pontlövő versenyeken '98-2002 között. Nem a szabályok voltak pongyolák, csak bactak betartatni, mert nem akartak senkivel összeveszni (helyigazdagvállalkozók, doktorizémizé, valamint mindezek családtagjai).
Az a megtisztelő szerencse ért, hogy munkatársam a 16×-os magyar pontlövész bajnok - habár azóta eltelt egy év… :-) -: ő mondta, az ő szintjén már számít (=ront az eredményen) az, ha csak akkor teszi az elsütőbillentyűre az ujját, amikor már célra mutat a fegyver csöve.
Egyrészt megértem, mert (sokkal több) tapasztalata nála van: elfogadom, hogy az indoka valós.
Másrészt ezt a gyakorlatot világszinten szabálytalannak minősíteném, hogy senki se kerüljön hátrányba csak azért, mert a fegyverkezelése biztonságos.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.07.22. 15:14 Az a megtisztelő szerencse ért, hogy munkatársam a 16×-os magyar pontlövész bajnok - habár azóta eltelt egy év… :-) -: ő mondta, az ő szintjén már számít (=ront az eredményen) az, ha csak akkor teszi az elsütőbillentyűre az ujját, amikor már célra mutat a fegyver csöve.
Egyrészt megértem, mert (sokkal több) tapasztalata nála van: elfogadom, hogy az indoka valós.
Másrészt ezt a gyakorlatot világszinten szabálytalannak minősíteném, hogy senki se kerüljön hátrányba csak azért, mert a fegyverkezelése biztonságos.
Egyébként most lecsekkoltam: https://www.issf-sports.org/getfile.asp ... 0Rules.pdf

NINCS benne az ISSF biztonsági szabályokban, hogy nem lehet az ujj az elsütőbillentyűn (sátorvason belül), amíg a fegyver nincs a célon. Nem is értem. Döbbenet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.07.22. 15:22 Egyébként most lecsekkoltam: https://www.issf-sports.org/getfile.asp ... 0Rules.pdf

NINCS benne az ISSF biztonsági szabályokban, hogy nem lehet az ujj az elsütőbillentyűn (sátorvason belül), amíg a fegyver nincs a célon. Nem is értem. Döbbenet.
Számomra hasonló furcsaság, hogy pl IDPA-ban a kakast legalsó állásba KELL feszteleníteni, nem pedig az erre való köztes állásba...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.07.22. 15:38 Számomra hasonló furcsaság, hogy pl IDPA-ban a kakast legalsó állásba KELL feszteleníteni, nem pedig az erre való köztes állásba...
Ami sok típusnál valóban elméleti versenyelőnyt jelent, mert a kakas biztonsági állásából rövidebb és könnyebb a revolverezés. Más kérdés, hogy szerintem minden ilyen szabálynál a biztonságnak kéne messze a legfontosabb szempontnak lenni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.07.22. 15:43 Ami sok típusnál valóban elméleti versenyelőnyt jelent, mert a kakas biztonsági állásából rövidebb és könnyebb a revolverezés. Más kérdés, hogy szerintem minden ilyen szabálynál a biztonságnak kéne messze a legfontosabb szempontnak lenni.
A fesztelenítős modellek is ebbe az állásba fesztelenítenek, szóval már csak ezért sem értem. Nem versenyelőny, ha mindenkinek szabad, plusz a biztonság lenne az első amúgy is. Ebben a legalsó állásban elég lehet leejteni a fegyvert, vagy pl akkor se lennék nyugodt, ha egy asztal sarkába verném a kakast...
Én a fesztelenítést eddig mindig úgy tanítottam, hogy bal kéz hüvelykujja kakas elé berak (nem minden fegyvernél megvalósítható persze, de ahol igen), jobb hüvelykkel kakas visszafog, billentyű elhúz, kakas megindít, mutató sátorvason kívülre, és csak ekkor szedheted ki a bal hüvelykedet a kakas elől. Ekkor ha ki is csúszik a kakas leengedés közben, a fegyver nem fog elsülni - amennyiben rendelkezik köztes állással, vagy a revolver passzív biztosítóval.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2022.07.22. 06:58
ÚJ CIKK! PCC és WTF? – Karabély, kurtály, kötözködés

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/pcc-es ... otozkodes/


A témához off, csak megláttam:
A képen lévő hölgyeménynek miért jó, hogy 2db ugyan olyan nagyítás nélküli optikája is van a fegyven?
Tartalék, vagy Vtec barrikádnál így könnyebb?
(tudtommal ennek a setupnak egy nagyítással rendelkező távcső mellé van értelme közeli célokhoz)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2022.07.22. 15:43 Más kérdés, hogy szerintem minden ilyen szabálynál a biztonságnak kéne messze a legfontosabb szempontnak lenni.
Szia,

Szerintem is, a Rapid/SAS szabalyzatban mar egy ideje igy van.

IPSC-ben a javaslatom lepattant. :-(

IDPA-ban lehetne jogaszkodni, de mivel rajtam kivul senki mas nem igy ertelmezi, nyilvan en ertelemez felre:
"8.1.7.5 Disconnecting or disabling of any safety device including (but not limited to): manual safeties, grip safeties, firing pin, striker, and hammer blocking safeties."

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nemtudom, tippelek, nemertekhozza...
barikad mogul, folul elforditott fegyvernel igy is a csotengely folott van a reddot
persze csak ha jobb szemes a lovo...
bcsob írta: 2022.07.22. 16:44 A témához off, csak megláttam:
A képen lévő hölgyeménynek miért jó, hogy 2db ugyan olyan nagyítás nélküli optikája is van a fegyven?
Tartalék, vagy Vtec barrikádnál így könnyebb?
(tudtommal ennek a setupnak egy nagyítással rendelkező távcső mellé van értelme közeli célokhoz)
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Igy van Poresz, ahogy elmondtam, a markolat megfogasa nagyon fontos. mindig ugyan ugy kell megfogni, ugyanabban a pozicioban. Ugyan ez vonatkozik az elsuto billentyure helyezett ujra es a beallasra is. Azok a versenyfegyverek amelyekkel lovunk (zomeben Pardini, en parszor Machguns-al) olyan kialakitasuak, hogy nem igazan lehet jol megfogni a markolatot ha nem fogunk ra az elsuto billentyure. Van is gondom a gyorspontnal, mert ott a start utan ujra fogast kell valtanom!
Az ISSF versenyszamoknal (sztandard pisztoly, sportpisztoly, kozponti gyujtasu pisztoly) a sutesi ero minimum 1 kg. Legpisztolynal 0.5 kg. A sutesi folyamat is egesz mas mint akar a gyorspontnal. A sutesi ero ket reszre tagolodik. A sportpisztoly gyors reszenel elofordul, hogy a foldbe lonek. Tavaly az EB-n a melettem lovo vilagbajnok is foldbe lott (egy lovessel kevesebb a sius-on). A biztonsag megvan hiszen a fegyver csove nagyon szigoruan csak loiranyba mutathat! A tolts vezenyszo utan lehet tolteni, a tarat a fegyverbe helyezni es a fegyverfogast elvegezni. Fegyverfogas utan, hogy az ujj rendesen a megfelelo pozicioban legyen az elsutobillentyut behuzzuk az elso szakasz vegeig akar tobbszor is. Termeszetesen ilyenkor mar a fegyver csove a biztonsagos iranyba mutat! Normal loves leadasakor is, emeles kozben, mar az elso szakaszt behuzzuk es amint beall a fegyver a celra, noveljuk a nyomast a billentyun a sutesig.
Az hozzatartozik a dologhoz, hogy ahogy a kepen Zsofi fogja a fegyvert az SZABALYTALAN! Normal esetben, ha nem a loallasban allunk akkor NEM szabad igy megfogni es csak safety flag-al szabad elovenni peldaul az ellenorzeshez!!! Nem toleraljak ha barki nem szabalyosan veszi elo a meresek elott. Maskor nem is szabad elovenni csak a loallasban ha elhangzott a "Fegyvereket elo lehet venni" vezenyszo. Kizaras jar, ha ezt nem tartja be valaki, akar a kontrolnal vagy mashol!
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 15:22 Egyébként most lecsekkoltam: https://www.issf-sports.org/getfile.asp ... 0Rules.pdf

NINCS benne az ISSF biztonsági szabályokban, hogy nem lehet az ujj az elsütőbillentyűn (sátorvason belül), amíg a fegyver nincs a célon. Nem is értem. Döbbenet.
A talány megfejtése IMHO valahol itt keresendő, Regényi és Gáspár tanár urak remekül leírták:
https://ojs.mtak.hu/index.php/belugyisz ... /6661/5264

A “hagyományos” lőkiképzésben , és hozzá kapcsolódó sportágakban a lövő felelőssége alacsony. Szinte semmit nem bíznak rá, minden vezényszóra történik. A sportoló tudatossága alacsony-közepes. A hangsúly a tökéletes lövésen van - idealizált körülmények között, és erősen kötött pályán mozogva.

A modern lőkiképzésbeen - és hozzá szorosan kapcsolódó sportokban - ez a hozzáállás kivitelezhetetlen, ezért a lövő tudatossága közepes-magas, és sokminden rá van bízva. A fegyvert viselheti, lőszert kezelheti , a felad közben MOZOG- cserébe muszáj görcsösen ragaszkodni a jó bevált Cooper-féle fegyverkezelési szabályokhoz.

Mindkettőt csináltam. Akárhogyan magyarázzuk, úgy érzem valahogy mindig visszatérek az óvodás vs felnőtt modellhez. Ezt a bírói hozzáállásban is jól követhető.

“Hagyományos” : minden elő van írva- de tényleg minden -mikor veszed elő a fegyvert, hogyan töltöd, mennyit, milyen távolságra, mekkora célra lősz. Az idő kb korlálan, és semmi sem számít, csak a minél pontosabb találat. De az nagyon. Ha valamit nem úgy teszel, a bíró nem ritkán leüvölti a fejed. Kizárás viszont alig van, szinte soha sem látni ilyet, inkább csak beszólás/leb@szás - az viszon rendszeresen. A bíró kvázi apuka-kisgyerek viszonyt ápol a sportolóval. (19. századi családmodellben)

“Modern”: sokminden elő van írva, de a lövő jellemzően szabadon mozog a fegyverrel, lőszert bárhol kezelhet, vagy elő van írva a tározott mennyiség, vagy nem, a celók változatos mennyiségben, és távolságban találhatóak, a végrahajtás módja csak részben van előírva. A találatok pontossága, ideje, és ereje (minimum power factor) is számít, egy bizonyos mértéken túl (“alfán belül”) már nem isfontos a minél nagyobb pontosság, de annál inkább az idő. A bíró inkább nagytesó-öcsi viszonyban van a lövövel. Bírót pl soha nem hallottam kiabálni, a beszólás is kifejezetten ritka (Megj: aki pedig túl gyakran szól be, azt vettem észre, hogy valami másért ugyan, de elviszi a TEK ;) *) A kizárás ritka, de rendszeres jelenség - majdnem minden versenyen előfordul - a biztonsági kérdésekben nulla tolerancia van. De! nem jár vele direkt megszégyenítés, “következő versenyre tanulsz belőle” a tipikus hozzáállás. A bírók nem a 10 kilométerrel a lővők felett álló misztikus személyek, hanem társak, akik gyakran a többiekkel együtt lövik végig a versenyt (pre-match). Nagyon helyesen teljhatalmuk van - de ez a hatalom, és az extra tekintély ideiglenes, nem pedig hierarchikusan van a DNSbe beleégetve.

Úgy látom, hogy ez két TELJESEN más világ. Tudom, hogy számomra melyik a szimpatikusabb, de attól még mind a kettő működik. Csak nem igazán kompatibilisek.

Na ezért fér bele az elsütőbillentyű a leányzónál -még akkor is, ha teljesen szabálytalan, IFSS szerint is!!! . Mert megnyerte a versenyt. Neki szabad. Szintet lépett a hieararchiában. A dinamikusabb sportágakban úgy penderítenék ki, mint a sicc, mert pontosan ugyanúgy DQ jár a bajnoknak, mint az utolsó helyezettnek ;)

* bocs nem tudtam kihagyni . Y…oo sporttárs a kivétel, aki erősíti a szabályt. Szerintem kiemelkedően jó bíró, a mély tudása, és profizmusa miatt a nyers stílusát is jobban elnézzük. Remélem, hogy valahogyan megoldódik az ügye. :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.07.22. 22:53 A talány megfejtése IMHO valahol itt keresendő,
Lehet erről több oldalas esszéket megfogalmazni, az ilyesfajta kép a 90-es évek akciófilm plakátjain volt utoljára elfogadott.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.07.22. 22:53 A talány megfejtése IMHO valahol itt keresendő, Regényi és Gáspár tanár urak remekül leírták:
https://ojs.mtak.hu/index.php/belugyisz ... /6661/5264

A “hagyományos” lőkiképzésben , és hozzá kapcsolódó sportágakban a lövő felelőssége alacsony. Szinte semmit nem bíznak rá, minden vezényszóra történik. A sportoló tudatossága alacsony-közepes. A hangsúly a tökéletes lövésen van - idealizált körülmények között, és erősen kötött pályán mozogva.

A modern lőkiképzésbeen - és hozzá szorosan kapcsolódó sportokban - ez a hozzáállás kivitelezhetetlen, ezért a lövő tudatossága közepes-magas, és sokminden rá van bízva. A fegyvert viselheti, lőszert kezelheti , a felad közben MOZOG- cserébe muszáj görcsösen ragaszkodni a jó bevált Cooper-féle fegyverkezelési szabályokhoz.

Mindkettőt csináltam. Akárhogyan magyarázzuk, úgy érzem valahogy mindig visszatérek az óvodás vs felnőtt modellhez. Ezt a bírói hozzáállásban is jól követhető.

“Hagyományos” : minden elő van írva- de tényleg minden -mikor veszed elő a fegyvert, hogyan töltöd, mennyit, milyen távolságra, mekkora célra lősz. Az idő kb korlálan, és semmi sem számít, csak a minél pontosabb találat. De az nagyon. Ha valamit nem úgy teszel, a bíró nem ritkán leüvölti a fejed. Kizárás viszont alig van, szinte soha sem látni ilyet, inkább csak beszólás/leb@szás - az viszon rendszeresen. A bíró kvázi apuka-kisgyerek viszonyt ápol a sportolóval. (19. századi családmodellben)

“Modern”: sokminden elő van írva, de a lövő jellemzően szabadon mozog a fegyverrel, lőszert bárhol kezelhet, vagy elő van írva a tározott mennyiség, vagy nem, a celók változatos mennyiségben, és távolságban találhatóak, a végrahajtás módja csak részben van előírva. A találatok pontossága, ideje, és ereje (minimum power factor) is számít, egy bizonyos mértéken túl (“alfán belül”) már nem isfontos a minél nagyobb pontosság, de annál inkább az idő. A bíró inkább nagytesó-öcsi viszonyban van a lövövel. Bírót pl soha nem hallottam kiabálni, a beszólás is kifejezetten ritka (Megj: aki pedig túl gyakran szól be, azt vettem észre, hogy valami másért ugyan, de elviszi a TEK ;) *) A kizárás ritka, de rendszeres jelenség - majdnem minden versenyen előfordul - a biztonsági kérdésekben nulla tolerancia van. De! nem jár vele direkt megszégyenítés, “következő versenyre tanulsz belőle” a tipikus hozzáállás. A bírók nem a 10 kilométerrel a lővők felett álló misztikus személyek, hanem társak, akik gyakran a többiekkel együtt lövik végig a versenyt (pre-match). Nagyon helyesen teljhatalmuk van - de ez a hatalom, és az extra tekintély ideiglenes, nem pedig hierarchikusan van a DNSbe beleégetve.

Úgy látom, hogy ez két TELJESEN más világ. Tudom, hogy számomra melyik a szimpatikusabb, de attól még mind a kettő működik. Csak nem igazán kompatibilisek.

Na ezért fér bele az elsütőbillentyű a leányzónál -még akkor is, ha teljesen szabálytalan, IFSS szerint is!!! . Mert megnyerte a versenyt. Neki szabad. Szintet lépett a hieararchiában. A dinamikusabb sportágakban úgy penderítenék ki, mint a sicc, mert pontosan ugyanúgy DQ jár a bajnoknak, mint az utolsó helyezettnek ;)

* bocs nem tudtam kihagyni . Y…oo sporttárs a kivétel, aki erősíti a szabályt. Szerintem kiemelkedően jó bíró, a mély tudása, és profizmusa miatt a nyers stílusát is jobban elnézzük. Remélem, hogy valahogyan megoldódik az ügye. :?

Nagyon jó kis esszé!

De ettől még minden fegyverekkel kapcsolatos tevékenységet a 4 alapszabály elsajátításával, begyakorlásával kellene kezdeni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.07.22. 23:14 Lehet erről több oldalas esszéket megfogalmazni, az ilyesfajta kép a 90-es évek akciófilm plakátjain volt utoljára elfogadott.
Írtam én bárhol is, hogy elfogadható? 8-) csak megérteni szeretném, egyáltalán hogyan fordulhat elő egy ennyire elképzelhetetlenül bizarr helyzet. Erre jutottam.

Akár mi is az oka, mindenképpen hipergáz... :shock: :idea:

Mintha rally bajnokot fényképeznénk le autóban, a volán mögött, ahogy vedeli a jutalompezsgőt. Nem néz ki jól, sehogy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2022.07.23. 07:44-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.07.23. 06:28 Nagyon jó kis esszé!

De ettől még minden fegyverekkel kapcsolatos tevékenységet a 4 alapszabály elsajátításával, begyakorlásával kellene kezdeni.
Nyilván. A gyerekeim már az oviban, még Nerf csaták során is a csoporttársak idegére mentek az alapszabályokkal :lol:

Ami a legnagyobb gáz, hogy Magyarországon el lehet jutni a piramis LEGTETEJÉRE úgy, hogy fegyverkezelési kultúránk egy 80-ás évekbeli B kat akciófilm szintjén legyen. Egy bajnoknak példát kellene mutatni. Jobb esetben nem elrettentőt.. :oops:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Petya357 írta: 2022.07.23. 07:41 Nyilván. A gyerekeim már az oviban, még Nerf csaták során is a csoporttársak idegére mentek az alapszabályokkal :lol:

Ami a legnagyobb gáz, hogy Magyarországon el lehet jutni a piramis LEGTETEJÉRE úgy, hogy fegyverkezelési kultúránk egy 80-ás évekbeli B kat akciófilm szintjén legyen. Egy bajnoknak példát kellene mutatni. Jobb esetben nem elrettentőt.. :oops:
Teljes mértékben egyetértünk, mindamellett egy picit szeretném megvédeni Verát. Amikor verseny után készítenek vele gyors interjú közben pár képet, ott azért rendesen meg tudja fogni a fegyvert (rá lehet guglizni, sok esetben még a töltetlenségjelző is benne van). Aztán meg vannak ezek az agyonretusált reklámfotók, ahol elvileg akár gumipuska, vagy élethű dummy is lehetne a kezében. (Egyébként ha valaki látta már Verát, tudja hogy ezen az Eley reklámon is vagy 10 kilót leretusáltak róla). Szóval ezek lehet direkt vannak a 80-as évek moziplakátjai szintjén (mert ezt kérte a fotós, a megrendelő, stb…). Reklámfotó. De ettől még persze nem ez a jó irány.

Szóval szerintem Vera tud jól is fegyvert kezelni, biztos vagyok benne, hogy a kép készítésénél is odafigyelt, hogy minden biztonságos legyen (csak aztán ugye a képről ezt már nem lehet megmondani).

És igen, én is elvárom, hogy ha fénykép készül, már csak a példamutatás miatt is, legyen kint az az ujj a sátorvason kívül.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bcsob »

zora írta: 2022.07.22. 23:14 Lehet erről több oldalas esszéket megfogalmazni, az ilyesfajta kép a 90-es évek akciófilm plakátjain volt utoljára elfogadott.
+1
Másrészt ő gyakorlatilag egy közszereplő - példakép. Szerencsétlen kezdő sporlövőnek aki róla vesz példát (merthát ő is lövész még ha más szakág is) pedig majd jön a hideg zuhany, ha ugyanilyen billentyűn matatássért jön a DQ.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sparrow írta: 2022.07.23. 10:01 Teljes mértékben egyetértünk, mindamellett egy picit szeretném megvédeni Verát. Amikor verseny után készítenek vele gyors interjú közben pár képet, ott azért rendesen meg tudja fogni a fegyvert (rá lehet guglizni, sok esetben még a töltetlenségjelző is benne van).
Az valóban stresszhelyzet, ha a TVs bemondó meg a fotós azt mondja, álljunk így, álljunk úgy. Átlagnál jóval magasabb határozottság kell ahhoz, hogy az ember keresztbefeküdjön, és azt mondja a riportőrnek, hogy NEM. Fiatalon ez sokkal nehezebb. Főleg, ha tekintélyelvű volt a kiképzés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új sport/taktikai Walther PDP-változatok: Pro SD

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-spor ... ok-pro-sd/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.28. 11:08 A (külföldi)sportlövők, illetve a büntetés végrehajtás lett volna a célközönség. Nem kellett senkinek. Tudtommal kettő darab készült belőle.
Maga a rövidcsövű KGP-9 is ellentmondásos fegyver volt.
A Zsaru Magazinban Simonyi Ottó kb. a sárga földig lehordta hogy milyen sz.ar fegyver, ugyanakkor a Kaliber Magazinban Földi Ferenc meg órákat zengett róla.

Én a 90-es évek végén az ERVA lőtéren vettem kézbe (lőni nem lőttem vele), de rám nem tett nagy benyomást, igaz én nem vagyok se Földi, se Simonyi.
De akkor már 30 éves volt a HK-MP5k.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 12:55 Maga a rövidcsövű KGP-9 is ellentmondásos fegyver volt.
A Zsaru Magazinban Simonyi Ottó kb. a sárga földig lehordta hogy milyen sz.ar fegyver, ugyanakkor a Kaliber Magazinban Földi Ferenc meg órákat zengett róla.

Én a 90-es évek végén az ERVA lőtéren vettem kézbe (lőni nem lőttem vele), de rám nem tett nagy benyomást, igaz én nem vagyok se Földi, se Simonyi.
De akkor már 30 éves volt a HK-MP5k.
https://index.hu/bulvar/kgp9es1122/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jaja, ez az!
A hegyes felhúzókarra azóta sem találtam magyarázatot (a HK MP5-é szépen lekerekített), meg hogy minek kell a nulláról egy sajátot kifejleszteni, amikor már évtizedek óta vannak a piacon jó, bevált megoldások.
kgp9_zsaru.jpg
kgp9_zsaru.jpg (65.75 KiB) Megtekintve 12817 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.07.28. 13:25-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 12:55 Maga a rövidcsövű KGP-9 is ellentmondásos fegyver volt.
A Zsaru Magazinban Simonyi Ottó kb. a sárga földig lehordta hogy milyen sz.ar fegyver, ugyanakkor a Kaliber Magazinban Földi Ferenc meg órákat zengett róla.

Én a 90-es évek végén az ERVA lőtéren vettem kézbe (lőni nem lőttem vele), de rám nem tett nagy benyomást, igaz én nem vagyok se Földi, se Simonyi.
De akkor már 30 éves volt a HK-MP5k.
Szerintem a KGP nagyon jó kis fejlesztés lett volna legkésőbb a 60-as években - amikor mi még a PA-nál tartottunk.
Amikor foglalkozni kezdtek vele, már elavult.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2022.07.28. 13:14-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 13:06 Jaja, ez az!
A hegyes felhúzókarra azóta sem találtam magyarázatot (a HK MP5-é szépen lekerekített), meg hogy minek kell a nulláról egy sajátot kifejleszteni, amikor már évtizedek óta vannak a piacon jó, bevált megoldások.
Valaminek az elsütőbillentyűje, ami kéznél volt, és ráhegesztették.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.07.28. 13:14 Valaminek az elsütőbillentyűje, ami kéznél volt, és ráhegesztették.
Nem. Kb az AK-éról mintázták, csak itt jobban útban van.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.28. 13:10 Szerintem a KGP nagyon jó kis fejlesztés lett volna a 60-as években - amikor mi még a PA-nál tartottunk.
Amikor foglalkozni kezdtek vele, már elavult.
Igen, ezt még Nemeskürthy István írta, hogy Magyarország mindig az eggyel korábbi háború szinvonalán készült fel az aktuális háborúra; a fegyverfejlesztésekben is ezt látom.

Talán a Király gpi volt anno egy jó fejlesztés, mármint mint fegyver; mert lehet, hogy gazdasági-logisztikai értelemben lett volna jobb választás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2022.07.28. 13:10 Szerintem a KGP nagyon jó kis fejlesztés lett volna
Mondjuk ehhez nem ártott volna befejezni...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2022.07.28. 13:23 Mondjuk ehhez nem ártott volna befejezni...
Ugyan már.
_50ktkpTURBXy80M2ViMzJiYmI5MDk1ODg2YjY4NGVhZmMxZWUwN2RmMi5qcGeSlQMoAM0EYM0CdpUCzQSwAMLD.jpeg.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.07.28. 13:23 Mondjuk ehhez nem ártott volna befejezni...
Ja.
Én valahogy úgy gondolnék egy fegyverfejlesztési projektet, hogy első körben megiszunk egy sört, és behozatjuk a világban rendszeresített legjobb tipusokat.
Ezután megiszunk egy sört, és megnézzük, hogy ezek közül melyik a legjobb?
Hogy lenne számunkra még jobb?
És abból indulunk ki.

Szerintem az izraeliek a Jerinónál így csinálták (CZ75).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.07.28. 13:10 Szerintem a KGP nagyon jó kis fejlesztés lett volna legkésőbb a 60-as években - amikor mi még ...
...az ERGONÓMIA imperialista szitokszónak minősült. De a FÉG-nél ez így is maradt. Ezért gyártunk ma Magyarországon hadifegyvert CZ liszensz alapján.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Pontosabban:
ezért (is) gyártunk ma Magyarországon (30 évvel ezelőtti konstrukciójú) hadifegyvert CZ liszensz alapján.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.07.28. 13:49 Pontosabban:
ezért (is) gyártunk ma Magyarországon (30 évvel ezelőtti konstrukciójú) hadifegyvert CZ liszensz alapján.
A BREN2 konstrukciója miért 30+ éves? Sztem sokkal modernebb, meg az ergonómiája is. Mi van, ami ma tömegben gyártott és korszerűbb, és ha igen, milyen szempont alapján?

(Az NGSW-t most hagyjuk, az még nincs.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2022.07.28. 14:31 A BREN2 konstrukciója miért 30+ éves?
P07/09-re gondoltam (bár nem tudom, _valójában_ gyártják-e már bármelyiket is itthon).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.07.28. 13:40 ...az ERGONÓMIA imperialista szitokszónak minősült. De a FÉG-nél ez így is maradt. Ezért gyártunk ma Magyarországon hadifegyvert CZ liszensz alapján.
Hogy miért lett ebek harmincadjára ítélve a FÉG, és lelökve a lejtőn, annak erős politikai és nem csak gazdasági vonatkozásai is vannak. Annak is, hogy helyette miért lett más (bár ott már voltak kényszerpályák, mint pl. időtényező). Aztán hogy mégse lett annyira felhőtlenül boldog mindenki a cseh csodával, az megindokolja, hogy miért kezdtek mégis saját eszközt fejleszteni (Gestamen).
Nem akarok politizálni itt (úgyis már csak történelem, bár nem elég távoli), de ha akkor nincs olyan felsőbb szándék, hogy a FÉG helyét sóval kell behinteni végül, akkor kb. ugyanott állhatnának, mint a Zastava most, csak annyival előrébb, hogy nem bombázza le őket a NATO. Ha az MHSZ lőklubokat se szüntetik meg nullára, akkor a légfegyvergyártás is elvegetált volna, és akkor most nem Szláviák meg Perunok tobzódnának mindenütt. De ez már masszív mi lett volna ha, azt meg a történészek se szeretik.
De ne vonjunk le messzemenő következtetést abból, hogy hatvanas évekbeli típusokat használnak még most is (bár már végre lecserélik), és hogy azok a mai kor követelményeinek már messze nem felelnek meg. Ez nem jelenti azt, hogy a kilencvenes években ne tudtak volna szebbet-jobbat-ergonómikusabbat, inkább csak nem volt rá igény, majd lehetőség se.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 12:55 Maga a rövidcsövű KGP-9 is ellentmondásos fegyver volt.
A Zsaru Magazinban Simonyi Ottó kb. a sárga földig lehordta hogy milyen sz.ar fegyver, ugyanakkor a Kaliber Magazinban Földi Ferenc meg órákat zengett róla.

Én a 90-es évek végén az ERVA lőtéren vettem kézbe (lőni nem lőttem vele), de rám nem tett nagy benyomást, igaz én nem vagyok se Földi, se Simonyi.
De akkor már 30 éves volt a HK-MP5k.
Az a két különböző vélemény oka, hogy teljesen más aspektusból vizsgálják az eszközt. Eskü, ebbe fogok beleőszülni, hogy ezeket az őszinte, megalapozott szakmai véleményeket összefésüljem, és megleljük az objektív igazságot.
Kicsit olyan ez mint a filmben, ahol az öreg cowboy kapott egy bögre löttyöt a serifftől, mert aznap még nem evett meleg ételt. És mondja a seriffnek, hogy de vacak ez a tea, meg olyan furcsa. Erre mondja a seriff, hogy nyilván azért, mert kukoricaleves. Erre a cowboy, hogy ja, akkor úgy nem is rossz.
Ennek a legtipikusabb példája amúgy az AMD-65... Tervezték valaminek, amire jó is, aztán mindenre is elkezdték használni, amire meg nem volt már olyan jó, és utána mindenki hőbörög.
A KGP-9-nél se lett megoldva a pl. tok nyúlása, de nem ért meg annyi évet és darabszámot a modell, meg a FÉG, hogy ezt korrigálni lehessen.

Mod.: ezeket az ellentmondásokat amúgy úgy lehetne feloldani, hogy pl. a most kezdő fegyvermérnök palántákat erősen ajánlott módon legalább területvédelmisnek bezupálni... így rögtön E/1-ben kezdi nézni az eszközök ergonómiáját, és nem csak a szépen kiépített sportlőtéren, hanem kinn a rét közepén a honvédségi lőtéren is. Így legalább minimális felhasználói szemlélet ragadhatna arra, aki erre fogékony.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára swordmanus 2022.07.28. 15:04-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2022.07.28. 15:00
Ennek a legtipikusabb példája amúgy az AMD-65... Tervezték valaminek, amire jó is
Amire NEM jó. Nem lett rövidebb érdemben, csak hangosabb és gyengébb minden paraméterében, de ezt már elvitatkoztuk.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.07.28. 14:34 P07/09-re gondoltam (bár nem tudom, _valójában_ gyártják-e már bármelyiket is itthon).
Ja, az valóban inkább az 1990-es, 2000-es éveknek megfelelő koncepció, bár a rozsdás P9R-hez képest kvantumugrás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.07.28. 15:02 Amire NEM jó. Nem lett rövidebb érdemben, csak hangosabb és gyengébb minden paraméterében, de ezt már elvitatkoztuk.:-)
Nem győztük meg egymást, de nem is kell mindenben maradéktalan egyetértsünk. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

swordmanus írta: 2022.07.28. 15:05 Nem győztük meg egymást, de nem is kell mindenben maradéktalan egyetértsünk. :-)
Hát...
Több igen felkapott " szak " értő sokhelyen nyilatkozott, tecsőn fellelhető videókban, sajnos az AMD -t a világ legrosszabb 5, és 10 fegyverébe is beválogatták..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 13:35 Ja.
Én valahogy úgy gondolnék egy fegyverfejlesztési projektet, hogy első körben megiszunk egy sört, és behozatjuk a világban rendszeresített legjobb tipusokat.
Ezután megiszunk egy sört, és megnézzük, hogy ezek közül melyik a legjobb?
Hogy lenne számunkra még jobb?
És abból indulunk ki.

Szerintem az izraeliek a Jerinónál így csinálták (CZ75).
Valahogy így!
A Galilnál is ebből indultak ki az izraeli tervezők. Igaz ott nem behozták a másolandó fegyvert, hanem zsákmányoltak tízezer számra AKM-eket,aztán megnézték mitől működik jól, és megcsinálták majdnem jobban. (Válltámasz, hűtés, teljesen kétkezes kezelhetőség, beépített sörnyitó :D) De azért csak majdnem jobban, mert a jelentős súlyt eredményező forgácsolt acél tokkal és a hosszú nehéz csővel meg érthetetlen módon jelentősen rontottak a projekten. :-) Így jah áll az amit Sword mondott, ha lenne saját személyes területi tapasztalata a tervezőnek, jobban érezné mitől döglik a légy, mi kell a katonának a terepen, és mi a felesleges fasság.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2022.07.28. 14:54
Aztán hogy mégse lett annyira felhőtlenül boldog mindenki a cseh csodával, az megindokolja, hogy miért kezdtek mégis saját eszközt fejleszteni (Gestamen).
….
Hát, szerintem pedig pont, hogy semmi sem indokolja a Gestament. Tucatnyi jobbnál jobb maroklőfegyver van, amit csak le kellene másolni/megvenni a licencét. Most komolyan, miért nem jó nekünk az, ami az amerikaiaknak, vagy az osztrákoknak, vagy mindenki másnak jó?

Eddig a “magyar s3ggbe magyar lóf@szt” volt az egyetlen komoly szakmai érv, amit eddig hallottunk a Gestamen kapcsán :mrgreen: frappáns megoldás - egy nemlétező problémára.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

csővégi menet méret

Hozzászólás Szerző: gaijin »

sziasztok,
húzzon valaki szánkón, kérlek.
mekkora a csővégi menet mérete a VZ58-nak, AMD65-nek és AK47-nek?

előre is kösz!
gaijin (gaidzsin) - JKL
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: csővégi menet méret

Hozzászólás Szerző: zora »

gaijin írta: 2022.07.28. 17:59 sziasztok,
húzzon valaki szánkón, kérlek.
mekkora a csővégi menet mérete a VZ58-nak, AMD65-nek és AK47-nek?

előre is kösz!
14x1 balos
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

De, letezo problema.
Kép
Petya357 írta: 2022.07.28. 17:54 Eddig a “magyar s3ggbe magyar lóf@szt” volt az egyetlen komoly szakmai érv, amit eddig hallottunk a Gestamen kapcsán :mrgreen: frappáns megoldás - egy nemlétező problémára.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: csővégi menet méret

Hozzászólás Szerző: qqriq »

vz 14x1rh
gaijin írta: 2022.07.28. 17:59 sziasztok,
húzzon valaki szánkón, kérlek.
mekkora a csővégi menet mérete a VZ58-nak, AMD65-nek és AK47-nek?

előre is kösz!
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.07.28. 17:54Tucatnyi jobbnál jobb maroklőfegyver van, amit csak le kellene másolni/megvenni a licencét. Most komolyan, miért nem jó nekünk az, ami az amerikaiaknak, vagy az osztrákoknak, vagy mindenki másnak jó?
Szvsz ami tényleg jó (=eladható) annak nem tudnánk megvenni a licenszét, ennyi fegyver megvásárlására meg nincs akarat (valamennyire érthető okokból).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.07.28. 17:54 Hát, szerintem pedig pont, hogy semmi sem indokolja a Gestament. Tucatnyi jobbnál jobb maroklőfegyver van, amit csak le kellene másolni/megvenni a licencét. Most komolyan, miért nem jó nekünk az, ami az amerikaiaknak, vagy az osztrákoknak, vagy mindenki másnak jó?

Eddig a “magyar s3ggbe magyar lóf@szt” volt az egyetlen komoly szakmai érv, amit eddig hallottunk a Gestamen kapcsán :mrgreen: frappáns megoldás - egy nemlétező problémára.
Pontosan. :evil:

Erre a problémára vannak kipróbált, bevált megoldások.
Ami jó, azt meg kell venni, vagy el kell lopni (Moldova), nem kell nekiállni a semmiből egy csapat amatőrrel feltalálni a spanyolviaszt.

Ez a Gestamen is pont egy éve nagy csinnadrattával elindult, azóta nagy kuss van róla.
G.D írta: 2022.07.28. 20:42 Szvsz ami tényleg jó (=eladható) annak nem tudnánk megvenni a licenszét, ennyi fegyver megvásárlására meg nincs akarat (valamennyire érthető okokból).
Azért a kísérletezgetésre is el lehet lop... szórni milliárdokat.
Miért nem jó a fegyveres erőinknek egységesen 9x19 Glock?

A katonáknak Standard G17, a rendőröknek Compact G19, a nyomozóknak rejtve a Subcompact G26.

Bár ha jól emlékszem, a fejeseink azért ellenezték a Glockot, mert nincs rajta biztosító.. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.07.28. 21:43-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.07.28. 17:54 Hát, szerintem pedig pont, hogy semmi sem indokolja a Gestament. Tucatnyi jobbnál jobb maroklőfegyver van, amit csak le kellene másolni/megvenni a licencét. Most komolyan, miért nem jó nekünk az, ami az amerikaiaknak, vagy az osztrákoknak, vagy mindenki másnak jó?

Eddig a “magyar s3ggbe magyar lóf@szt” volt az egyetlen komoly szakmai érv, amit eddig hallottunk a Gestamen kapcsán :mrgreen: frappáns megoldás - egy nemlétező problémára.
Az lenne értelmes megközelítés, ha a polgári (=USA) piaccal finanszíroztatnák ezt a projektet. A Grand Powernél is volt valami pereskedés a nem-rendszeresítés miatt, mégsem buktak bele, mert a polgári piac eltartja a vállalkozást. - És akkor nem az lenne a végeredmény, hogy van egy új fegyver, hivatalból örülök neki, de minek?

De tulajdonképpen ez hagyománytisztelet: a magyar fegyvergyárakat mindig az állami megrendelések tartották el. Kapcs. ford.: "Ez rajtunk kívül a kutyának sem kell!"
Bizony, a FÉG-et is. Bizony, első próbálkozásra ki is loptak belőle mindent, csődbe is ment. Bizony, már öt éve működött, amikor 1896-ban azért vették fel Frommer Rudolfot, mert az az öt év is elég volt, hogy a kismillió támogatás mellé (ingyen telek, adókedvezmény) teljesen összekuszálják a cég pénzügyeit.
…beszéltem több emberrel: átvevőtiszt, 1980-as években FÉG-be dolgozni küldött sorkatona, szakíró. A puzzledarabkákból az bontakozik ki, hogy a FÉG-et ez az állami megrendelésektől függés vitte csődbe, hosszú betegség után. Az 1970-es évek elején felszámolták a vadászfegyver-gyártást, hogy a teljes kapacitás a hadifegyverek termelésére jusson. Amikor jött megrendelés, akkor volt ereszdelahajam: irodafelújítással és egyebekkel seggére vertek a pénznek, aztán a maradékból termeltek. A minőséget pedig telefonálgatással és kilincseléssel próbálták biztosítani, az átvevőtisztek megkerülésével.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.07.28. 17:54 Hát, szerintem pedig pont, hogy semmi sem indokolja a Gestament. Tucatnyi jobbnál jobb maroklőfegyver van, amit csak le kellene másolni/megvenni a licencét. Most komolyan, miért nem jó nekünk az, ami az amerikaiaknak, vagy az osztrákoknak, vagy mindenki másnak jó?

Eddig a “magyar s3ggbe magyar lóf@szt” volt az egyetlen komoly szakmai érv, amit eddig hallottunk a Gestamen kapcsán :mrgreen: frappáns megoldás - egy nemlétező problémára.
Mert a kakas az kérem az kell ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 21:36 Pontosan. :evil:

Erre a problémára vannak kipróbált, bevált megoldások.
Ami jó, azt meg kell venni, vagy el kell lopni (Moldova), nem kell nekiállni a semmiből egy csapat amatőrrel feltalálni a spanyolviaszt.

Ez a Gestamen is pont egy éve nagy csinnadrattával elindult, azóta nagy kuss van róla.



Azért a kísérletezgetésre is el lehet lop... szórni milliárdokat.
Miért nem jó a fegyveres erőinknek egységesen 9x19 Glock?

A katonáknak Standard G17, a rendőröknek Compact G19, a nyomozóknak rejtve a Subcompact G26.

Bár ha jól emlékszem, a fejeseink azért ellenezték a Glockot, mert nincs rajta biztosító.. :lol:
A vesszőparipámra tapintottál vagy mi...
Glockot mindenkinek különböző méretben, plusz Roni kitet, plusz 18C-t és máris van olcsó sorozatlövő vállfegyver is, ha nagyon muszáj. És ráadásul szerintem használtan is vehettünk volna.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.07.28. 22:17 A vesszőparipámra tapintottál vagy mi...
Glockot mindenkinek különböző méretben
…és milyen jó is lenne! Kiforrott típus, alkatrészek és kiegészítők tömege, nem fogják holnap hirtelen befejezni a gyártást, és ha álmodozom, akkor megtárgyalható az osztrákokkal, hogy magyarországi gyárral bővítsék a kapacitásukat.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2022.07.28. 17:06 Valahogy így!
A Galilnál is ebből indultak ki az izraeli tervezők. Igaz ott nem behozták a másolandó fegyvert, hanem zsákmányoltak tízezer számra AKM-eket,aztán megnézték mitől működik jól, és megcsinálták majdnem jobban. (Válltámasz, hűtés, teljesen kétkezes kezelhetőség, beépített sörnyitó :D) De azért csak majdnem jobban, mert a jelentős súlyt eredményező forgácsolt acél tokkal és a hosszú nehéz csővel meg érthetetlen módon jelentősen rontottak a projekten. :-) Így jah áll az amit Sword mondott, ha lenne saját személyes területi tapasztalata a tervezőnek, jobban érezné mitől döglik a légy, mi kell a katonának a terepen, és mi a felesleges fasság.
Na igen, lemeztokot hajtogatni, hogy jó legyen, az nem olyan egyszerű.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2022.07.28. 22:17 A vesszőparipámra tapintottál vagy mi...
Glockot mindenkinek különböző méretben, plusz Roni kitet, plusz 18C-t és máris van olcsó sorozatlövő vállfegyver is, ha nagyon muszáj. És ráadásul szerintem használtan is vehettünk volna.
De az nekünk nem jó, mert a) lásd ósdi ezer éves csontig rögzült paradigmák (mint a 'kakasos" fegyver istenítése "mert a péján is azvót", cső alá töltés és végtagra lövés oktatása, expanzív lőszer 2022-ig tabu) b) olcsó így nem lehet annyit lopni, c) egyszerű és logikus megoldás, ami nem működik ott ahol a ,"ha kerek visszük, ha kocka gurítjuk" gondolkodásmód a mindennapok szerves része és nem csak az anekdotákban él.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2022.07.28. 23:06 Na igen, lemeztokot hajtogatni, hogy jó legyen, az nem olyan egyszerű.
Ne tudd meg hány órát öltem a nyomozásba, hogy mi a faxért nem tudtak a bipsik lemeztokos fegyvert gyártani 1972-ben? A technológia nem volt meg nekik (ezt kétlem, Moszad Móric ellopta volna simán) vagy csereszabatos tokokat akartak a golyószóró változattal (ez asszem a legnépszerűbb verzió), esetleg megérte valakiknek okosba' a sokkal drágább mart tokot gyártani (ez az én tippem, amennyi korrupció volt eleve a Galil körül). Egyenlőre ez egy nagy titok, mert kb az egész fegyver a dög nehéz mart tokon csúszott el, a súlya miatt egyszerűen gyűlölték a fegyvert katonák.
Válasz küldése