Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2022.06.27. 22:26 Miért lenne illegál a szabadon kapható, .380 Kaliberű gázriasztóba 9x17 patront tenni?
Semmi nem tiltja, de ha szerinted igen, megköszönöm ha beidézed.

Mérési eredményeket megosztani megintcsak nem felbújtás.
Az, hogy a fegyverboltosok direkt a gumisokba ajánlják(!), és árulják, na az a felbujtás.

Esetleg ezt Ti, fegyverboltosok nem tudnátok tisztázni egymás között? ;)
Aztán ha valóban így van, és többé nem forgalmazzák, megoldódik a probléma.
A légfegyverekhez is lehet kapni sokféle cuccott, amivel 7,5 J fölé lehet menni energiában. Az árusítása nem illegális, de a ha a fegyverbe beépítve megfognak vele akkor meg igen. Egyes gumis fegyverekbe a 9x27 Tempo is betölthető (állítólag - és nem értem, hogy az MKH-nál ez hogy ment át), de ha megfognak vele akkor meg illegális. Most akkor hogy is van ez?!?
Mindenki vár valamit...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tornas78 írta: 2022.06.28. 05:40 A légfegyverekhez is lehet kapni sokféle cuccott, amivel 7,5 J fölé lehet menni energiában. Az árusítása nem illegális, de a ha a fegyverbe beépítve megfognak vele akkor meg igen. Egyes gumis fegyverekbe a 9x27 Tempo is betölthető (állítólag) a marhapatron már tudjuk, de ha megfognak vele akkor meg illegális. Most akkor hogy is van ez?!? A konyhakéssel is lehet baromságokat csinálni….
Légfegyver torkolati energiáját 7,5 Joule fölé vinni egyértelműen tilos, hiszen akkor lőfegyver lesz.

.380 R Knall Kaliberű gázriasztóba 9x17 patront tenni semmi nem tiltja. Ugyanaz a külső méretük, méretben oda-vissza csereszabatosak, a gyártók sem mind tesznek különbséget.
Fiocchi 380 9x17
Fiocchi 380 9x17
fiocchi_380_9x17_salve_blank_2-680x680.jpg (72.81 KiB) Megtekintve 31394 alkalommal
Ha meg önvédelemre használod a gumist, akkor nyilván a használóé minden felelősség, a normál patronnál is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Attól lehet tartani, hogy ha egy tuningolt fegyver bajt csinál, akkor a nálunk szokásos módon nem ésszerűen szabályozzák a kérdést, hanem az egészet úgy ahogy van betiltják a p.csába és cakk-pakk minden gumis fegyvernek lőttek. Lásd éleskonverziók.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.06.28. 06:51 Attól lehet tartani, hogy ha egy tuningolt fegyver bajt csinál, akkor a nálunk szokásos módon nem ésszerűen szabályozzák a kérdést, hanem az egészet úgy ahogy van betiltják a p.csába és cakk-pakk minden gumis fegyvernek lőttek. Lásd éleskonverziók.
Igen, ezért is tartom szükségesnek a felvilágosítást.
Mert ugye a szellem kinn van a palackból, minden második fegyverboltban árulnak tuning patront, csak azt nem tudni, hogy mibe mit szabad.
Faja írta: 2022.06.28. 00:08 Az nem opció, hogy a tuning topic olvasgatása regisztrációhoz legyen kötve, mint az A-V? Talán szűrne kicsit az információk terjedésén.
Ha valakit megnyugtat, így is csinálhatjuk. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.06.27. 20:55 Természetesen illegál dolgot sehol, egyik topikban sem szabad szóba hozni!!
De itt nem is erről van szó.

Marhapatront a fegyverboltok kb. felében lehet kapni.
Az egyik boltos ajánlja, a másik nem.
Tudtommal ezek a fegyverboltos "szakik" egyenrangúak egymással.

Épp ezért kell a lehetőség beszélni róla, hogy legalább az kiderüljön, hogy mibe mit lehet, és mit nem.
Azért ezt ennél egyszerűbben is rövidre lehet zárni, ha ez lenne a cél:

Piros marhapatron fegyverbe nem való, pont.

Történet vége.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.06.28. 08:20 Azért ezt ennél egyszerűbben is rövidre lehet zárni, ha ez lenne a cél:

Piros marhapatron fegyverbe nem való, pont.

Történet vége.
Ez akkor müködne, ha a boltok fele nem árulná, és nem ajánlaná gumisba..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 08:31 Ez akkor müködne, ha a boltok fele nem árulná, és nem ajánlaná gumisba..
Attól még, hogy árulják, és még ajánlják is, az nem azt jelenti, hogy bele való :)
Meg miért ne árulhatnák amúgy, hiszen kábítóba az való, és mivel töltény én is fegyverboltban keresném.
Ha a .38-ba belemegy a .357, attól még nem belevaló. :)
Illetve a kúton is árulnak benzint is, meg gázolajat is. És ha a kutas a benzinesbe ajánlja a gázolajat, attól még nem belevaló, pedig beletölthető. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.06.28. 09:00 Attól még, hogy árulják, és még ajánlják is, az nem azt jelenti, hogy bele való :)
Meg miért ne árulhatnák amúgy, hiszen kábítóba az való, és mivel töltény én is fegyverboltban keresném.
Ha a .38-ba belemegy a .357, attól még nem belevaló. :)
Illetve a kúton is árulnak benzint is, meg gázolajat is. És ha a kutas a benzinesbe ajánlja a gázolajat, attól még nem belevaló, pedig beletölthető. ;)
Ez csak attól függ hogy definiálod azt, hogy "belevaló".

Nálam belevaló=működik vele.
Pl. a Keresztapa is tökéletesen működik a zöld RWS-el.

Másrészt: a korai PTB-s német gázpisztolyokba sem volt belevaló a gumigolyó, mégis azzal próbáltuk és használtuk, pl. Röhm RG89, Arminius HW10GR, stb.

Másik oldalról a lila dobozos Lapua aztán CIP szerinti riasztópatron, mégis veszelyes volt a tömködős gumisokra, sőt, szerintem a mostani Alfa G sorozatra is.

Ezt is csak kísérletezéssel, és méréssel lehetett kideríteni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 09:15 Ez csak attól függ hogy definiálod azt, hogy "belevaló".

Nálam belevaló=működik vele.
Pl. a Keresztapa is tökéletesen működik a zöld RWS-el.

Másrészt: a korai PTB-s német gázpisztolyokba sem volt belevaló a gumigolyó, mégis azzal próbáltuk és használtuk, pl. Röhm RG89, Arminius HW10GR, stb.

Másik oldalról a lila dobozos Lapua aztán CIP szerinti riasztópatron, mégis veszelyes volt a tömködős gumisokra, sőt, szerintem a mostani Alfa G sorozatra is.

Ezt is csak kísérletezéssel, és méréssel lehetett kideríteni.
Nálam a "belevaló" azt jelenti, hogy minden módosítás nélkül berakható és hosszútávon, stabilan működik vele. Továbbá ha eltér a gyártói ajánlástól, akkor nekem az már amúgy nem belevaló.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.06.28. 09:36 Nálam a "belevaló" azt jelenti, hogy minden módosítás nélkül berakható és hosszútávon, stabilan működik vele.
Teljesen egyetértek, én is így definiálom!
smith15 írta: 2022.06.28. 09:36 Továbbá ha eltér a gyártói ajánlástól, akkor nekem az már amúgy nem belevaló.
Hát a régi PTB-s gázriasztókba nem volt gyártói ajánlás semmilyen gumi. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 09:44
Hát a régi PTB-s gázriasztókba nem volt gyártói ajánlás semmilyen gumi. ;)
Azt nem is tartom személy szerint gumisnak, csak azért mert belemegy és kilövi (egy darabig) ;)
Ha a 124-es Mercibe étolajat töltök és elmegy vele, attól még nem lesz fritőz :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.06.28. 09:54 Azt nem is tartom személy szerint gumisnak, csak azért mert belemegy és kilövi (egy darabig) ;)
Ha a 124-es Mercibe étolajat töltök és elmegy vele, attól még nem lesz fritőz :)
Az én kocsimat 95ös benzinre tervezték, és E10-et tankolok bele, de ettől még nem lesz pálinkafőző. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 10:10 Az én kocsimat 95ös benzinre tervezték, és E10-et tankolok bele, de ettől még nem lesz pálinkafőző. ;)
Hát ez a hasonlat messze nem ugyan az :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Faja írta: 2022.06.28. 00:08 Az nem opció, hogy a tuning topic olvasgatása regisztrációhoz legyen kötve, mint az A-V? Talán szűrne kicsit az információk terjedésén.
Én EZT támogatnám.

---

Úgy tűnik már a legnagyobb gyártónak is töke tele van vele.:
keserumuvek fb gumigolyo figyelmeztetes.jpg
keserumuvek fb gumigolyo figyelmeztetes.jpg (219.7 KiB) Megtekintve 31298 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.06.28. 10:51 Hát ez a hasonlat messze nem ugyan az :D
Hát a "124-es Mercibe étolajat töltök és elmegy vele, attól még nem lesz fritőz" is messze van a gumis témától.. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.06.28. 10:53 Én EZT támogatnám.
+1
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 07:05 Igen, ezért is tartom szükségesnek a felvilágosítást.
Mert ugye a szellem kinn van a palackból, minden második fegyverboltban árulnak tuning patront, csak azt nem tudni, hogy mibe mit szabad.
Én ezt kicsit másként látom. Nem tudom hogy felfedezte-e magának az alvilág például, hogy "okosítani" lehet teljesen szabadon tartható, sőt viselhető fegyvereket? Ha igen, akkor tényleg reális a veszély hogy egy használatból eredő tragédia után az idióta jogalkotó ismét az eszközt kriminalizálja, aztán az történhet a gumis fegyverekkel ami a flóbertekkel is történt.

Ugyanakkor a másik oldalon pedig azt is abszolút értem, aki az elérhető legerősebb megoldásra törekszik, otthonvédelem esetén a családom védelmében én sem mérlegelnék hogy mik a kockázatok és a mellékhatások, és az elérhető legerősebb megoldást vetném be a támadó ellen. Ha lenne Keresztapám vagy HD21M-em, simán tolnám bele a piros RWS-t, mint a huzat!

Szóval ez tényleg egy nem egyszerű kérdés. Kicsit a penge élén táncol az egész.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2022.06.28. 11:00 Én ezt kicsit másként látom. Nem tudom hogy felfedezte-e magának az alvilág például, hogy "okosítani" lehet teljesen szabadon tartható, sőt viselhető fegyvereket? Ha igen, akkor tényleg reális a veszély hogy egy használatból eredő tragédia után az idióta jogalkotó ismét az eszközt kriminalizálja, aztán az történhet a gumis fegyverekkel ami a flóbertekkel is történt.

Ugyanakkor a másik oldalon pedig azt is abszolút értem, aki az elérhető legerősebb megoldásra törekszik, otthonvédelem esetén a családom védelmében én sem mérlegelnék hogy mik a kockázatok és a mellékhatások, és az elérhető legerősebb megoldást vetném be a támadó ellen. Ha lenne Keresztapám vagy HD21M-em, simán tolnám bele a piros RWS-t, mint a huzat!

Szóval ez tényleg egy nem egyszerű kérdés. Kicsit a penge élén táncol az egész.
És ennek az egésznek a végére pontot lehetett volna tenni már több mint egy évtizeddel ezelőtt a szereltgumisok bevezetésével.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2022.06.28. 09:00 Attól még, hogy árulják, és még ajánlják is, az nem azt jelenti, hogy bele való :)
Meg miért ne árulhatnák amúgy, hiszen kábítóba az való, és mivel töltény én is fegyverboltban keresném.
Ha a .38-ba belemegy a .357, attól még nem belevaló. :)
Illetve a kúton is árulnak benzint is, meg gázolajat is. És ha a kutas a benzinesbe ajánlja a gázolajat, attól még nem belevaló, pedig beletölthető. ;)
+1

(Mondjuk a .38-asba szerintem alapértelmezésben nem lehet .357-et betölteni tudtommal. De +P+ lőportöltetű .38ast már bármelyik ilyen kaliberűbe be lehet tolni, amitől szintén vidáman felrobban a sima .38-as lőszerre tervezett fegyver.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.06.28. 11:29 +1

(Mondjuk a .38-asba szerintem alapértelmezésben nem lehet .357-et betölteni tudtommal.
Historical fact:

A .357 Magnum 1935-ös megjelenése ELŐTT gyártott .38 Spec. forgópisztolyok egy jelentős részébe nem terveztek gátlást (hiszen ugye nem létezett, amit gátolni akartak), tehát betölthető és ezzel gyakran felrobbantható volt a fegyver.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.06.28. 11:10 És ennek az egésznek a végére pontot lehetett volna tenni már több mint egy évtizeddel ezelőtt a szereltgumisok bevezetésével.
Abszolút egyetértek.
smith15 írta: 2022.06.28. 09:00 Illetve a kúton is árulnak benzint is, meg gázolajat is. És ha a kutas a benzinesbe ajánlja a gázolajat, attól még nem belevaló, pedig beletölthető. ;)
Ez teljesen fals példa.
Benzinkúton vehetsz ablakmosó folyadékot, motorolajat, ásványvizet, fizikailag mindegyik beönthető a benzintankba, de egyikkel sem működik az autó.
A .380 helyett 9x17-el viszont működnek a gumis fegyverek, de -és ez a lényeg!- nem mindegyik, és nem mindennel.
TotoHU írta: 2022.06.28. 11:00 Én ezt kicsit másként látom. Nem tudom hogy felfedezte-e magának az alvilág például, hogy "okosítani" lehet teljesen szabadon tartható, sőt viselhető fegyvereket?
Nem tudom, én nem hallottam ilyesmiről.
A Farkas Arms által átalakított puskákkal állítólag lehet ólmot lőni, gondolom azzal rabsickodnak.
Szerintem a bűnözők nem fognak fél évvel előre felíratkozni spécibb limitált gumisra, nem is tudnak róla.

Ha meg valaki ölni akar, vesz egy csigás számszeríjat, vadász heggyel, az direkt ölésre lett kitalálva.
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/scorpion-vadaszhegy/
https://www.onvedelmibolt.hu/termek/scorpion-vadaszhegy/
bignami_ij_ijaszat_vadaszhegy77078_15483.jpg (14.89 KiB) Megtekintve 31264 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 11:55
Szerintem a bűnözők nem fognak fél évvel előre felíratkozni spécibb limitált gumisra, nem is tudnak róla.

Ha meg valaki ölni akar, vesz egy csigás számszeríjat, vadász heggyel, az direkt ölésre lett kitalálva.
Nem kell feliratkozni, megveszik a Jófogáson Vaterán strómanokkal, stb.
Viszont amig a számszeríjat nem lehet zsebre vágni, egy szuperpitbullt simán.
Fórumtárs posztolt nemrég 200 joule feletti eredményeket a tuning topikban Pitbull 19M-el piros RWS-el és vasporos gumival, ez pl már simán egy 7,65-ös lőszer teljesítménye, halálos hatású. Csak amíg a 7,65-ös 48M-emet barna könyvbe kell beírni, a Pitbull 19M-et nem.

A "rafkós srácokat" sajnos nem kell félteni, ha egy kis okosságról van szó annak általában gyorsan híre megy.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.06.28. 12:40-kor.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 11:55
A Farkas Arms által átalakított puskákkal állítólag lehet ólmot lőni, gondolom azzal rabsickodnak.
Látom már te is általanosítasz. Mint akik a 16 joule-os légpuskát is rögtön az orvvadászattal azonosítják.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 12:27 Látom már te is általanosítasz. Mint akik a 16 joule-os légpuskát is rögtön az orvvadászattal azonosítják.
Hát kedvelik is az orvvadászok, nem? A 22-es susogós puska mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 12:27 Látom már te is általanosítasz. Mint akik a 16 joule-os légpuskát is rögtön az orvvadászattal azonosítják.
Azért írtam példaként a Farkas Arms muzeális konverziót, mert arra konkrétan írták, hogy milyen nagy energiával tud ólomsörétet lőni.
Ettől még nem minden ilyen konverziót használnak rabsickodásra, illetve mást is használhatnak rabsickodásra - engem nem érint a téma. ;)

Pont most került fel egy: ott van a képen az űrméretes ólom golyó, filc fojtás, és 9x27 TEMPO ipari patron.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Faja írta: 2022.06.28. 00:08 Az nem opció, hogy a tuning topic olvasgatása regisztrációhoz legyen kötve, mint az A-V? Talán szűrne kicsit az információk terjedésén.
Ez nem butaság.
Ettől még a megelőző 5-6 hsz pusztán fingreszelés. A felbujtás meg nagyon mást jelent a büntetőjog területén...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Fortitu írta: 2022.06.28. 12:32 Hát kedvelik is az orvvadászok, nem? A 22-es susogós puska mellett.
Nem tudom, nekem nincs ilyenféle tapasztalatom. Viszont a vadászfórumokon lehet olvasni, h felhígult a vadásztársadalom és a politikai, gazdasági elit bizony használja az illegális többmilliós éjjellátó céltávcsöveket éjszakánként.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parazstaposo 2022.06.28. 14:02-kor.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 12:42 Azért írtam példaként a Farkas Arms muzeális konverziót, mert arra konkrétan írták, hogy milyen nagy energiával tud ólomsörétet lőni.
Ettől még nem minden ilyen konverziót használnak rabsickodásra, illetve mást is használhatnak rabsickodásra - engem nem érint a téma. ;)
És ezzel konkrétan mit lehetne lelőni? Gondolom van hangja is rendesen. Amiket a hírekben látni általában engedélyes vadászok orvvadásznak a maradék pár esetben meg civilek rendes lőfegyverrel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 13:51 És ezzel konkrétan mit lehetne lelőni? Gondolom van hangja is rendesen. Amiket a hírekben látni általában engedélyes vadászok orvvadásznak a maradék pár esetben meg civilek rendes lőfegyverrel.
Szerintem bármit le lehet vele lőni, amit egy kisebb kaliberű / gyengébb sörétessel le lehetne.
Hiszen ez a puska akasztó nélkül ugyanazt tudja..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 13:56 Szerintem bármit le lehet vele lőni, amit egy kisebb kaliberű / gyengébb sörétessel le lehetne.
Hiszen ez a puska akasztó nélkül ugyanazt tudja..
Lehet neked van igazad, de én nem tartom életszerűnek egy ilyennel kimenni a határba orvvadászni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 14:04 Lehet neked van igazad, de én nem tartom életszerűnek egy ilyennel kimenni a határba orvvadászni.
Budapestiként ez a téma még érintőlegesen sem érint :-), ezért nem jegyeztem meg, nem is érdekelt.
Gondolom, ez sem durran nagyobbat, mint egy illegál puska.
Vidéki, hivatásos vadász fórumtársak többet tudhatnak erről.

Mod: azért az alább linkelt hirdetett fegyver is Szabolcs megyében van.. "50 méterig meglepően pontos".. mi másért lenne hozzá a kaliberes ólomgolyó, fojtás, és két megkezdett doboz TEMPO patron..? ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 14:18 Budapestiként ez a téma még érintőlegesen sem érint :-), ezért nem jegyeztem meg, nem is érdekelt.
Gondolom, ez sem durran nagyobbat, mint egy illegál puska.
Vidéki, hivatásos vadász fórumtársak többet tudhatnak erről.

Mod: azért az alább linkelt hirdetett fegyver is Szabolcs megyében van.. "50 méterig meglepően pontos".. mi másért lenne hozzá a kaliberes ólomgolyó, fojtás, és két megkezdett doboz TEMPO patron..? ;-)
Lőtér 50 m elöltöltős lövészet pl?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sama írta: 2022.06.28. 15:00 Lőtér 50 m elöltöltős lövészet pl?
Gumigolyós puskával?
Erre szokta írni gvass: "hja, anyám meg szűz".. :)

De igazad van, lehet hogy sportlövész, 50 méteren, feltuningolt gumigolyóssal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 15:10 Gumigolyós puskával?
Erre szokta írni gvass: "hja, anyám meg szűz".. :)

De igazad van, lehet hogy sportlövész, 50 méteren, feltuningolt gumigolyóssal.
Mondjuk ha lenne erre alkalmas és erre a célra készült puska engedélymentes üzemanyaggal, én játékra használnám, nem orvvadászni, az abszolút hidegen hagy.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 08:31 Ez akkor müködne, ha a boltok fele nem árulná, és nem ajánlaná gumisba..
Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy jogi szempontból mennyire OK vagy kevésbé, ha itt, a fórumon történnek mindenféle "kísérletek" a mindenféle taglózó patronokkal, mennyire lehet ebből a fórumnak baja.

Arra pedig ez egy egyszerű válasz: állat taglózó patront nem teszünk fegyverbe, ennyi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.06.28. 10:53 Én EZT támogatnám.

---

Úgy tűnik már a legnagyobb gyártónak is töke tele van vele.:

keserumuvek fb gumigolyo figyelmeztetes.jpg
Már csak a hejesíráson kellene kicsit faragni... :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.06.28. 15:40 Mondjuk ha lenne erre alkalmas és erre a célra készült puska engedélymentes üzemanyaggal, én játékra használnám, nem orvvadászni, az abszolút hidegen hagy.
Én is így vagyok vele. :-)
Mondjuk itt Budapesten max. bárányfelhőkre tudnék vele vadászni.
AndyA írta: 2022.06.28. 15:44 Arra pedig ez egy egyszerű válasz: állat taglózó patront nem teszünk fegyverbe, ennyi.
Tiszteletben tartom a véleményedet, de másnak meg más a véleménye.
Viszont unom már, hogy ezt ennyiszer le kell írnom, tessék, itt van az egyik fegyverbolt oldala:

https://www.combat-zone.hu/rws_9x17_red ... eyword=rws

"A Ruag Geco RWS marhakábítópatronja. Csak az erre a célra gyártott pisztolyokhoz, eszközökhöz ajánljuk a használatát! A marhakábítópatronok visszafordíthatatlan károkat okoznak a hagyományos önvédelmi gáz-riasztó pisztolyokban, hiszen ezek nem teljesen acél szerkezetűek, azonban élesből átalakított, vagy fegyveracélból készült gumisokhoz bátran javasoljuk! "


Itt van még egy, többet nem nézek:
https://pagonyvadaszbolt.hu/rws-9x17-mm ... olteny/680

"RWS 9x17 mm riasztó töltény
Extra erős töltetű (piros csappantyús) riasztópatron, mely elsősorban disznókábító készülékhez, és acélból készült gumilövedékes fegyverekhez ajánlott.
Spiáter dobos és tokos fegyverekhez nem használható!"


Akinek ezzel gondja van, ne engem agitáljon, ott vannak az elérhetőségek az impresszumban!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 12:42 Azért írtam példaként a Farkas Arms muzeális konverziót, mert arra konkrétan írták, hogy milyen nagy energiával tud ólomsörétet lőni.
Ettől még nem minden ilyen konverziót használnak rabsickodásra, illetve mást is használhatnak rabsickodásra - engem nem érint a téma. ;)

Pont most került fel egy: ott van a képen az űrméretes ólom golyó, filc fojtás, és 9x27 TEMPO ipari patron.Farkas Arms 1.jpgFarkas Arms 2.jpg
Ez a fegyver vajon hogy ment át az MKH-nál? :?
Mindenki vár valamit...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

tornas78 írta: 2022.06.28. 16:23 Ez a fegyver vajon hogy ment át az MKH-nál? :?
Gondolom úgy, hogy megfelel a jogszabályi előírásoknak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 17:48 Gondolom úgy, hogy megfelel a jogszabályi előírásoknak.
+1
Én csak hallottam a Farkas Arms fegyverekről, se nem láttam se nem tapiztam őket. De szvsz. a 9x17 marhakábító töltény paraméterei a problémásak (betölthető az ugyanilyen méretű 9mmK töltényre tervezett fegyverekbe), nem a teljesen sima muzeális cső maga.
Lásd muzeális fekaporos fegyverek, pl. egy Kodiak puska huzagolt csövéből is gond nélkül kijön a6 .50-es ólomlaszti, mégis megfelel a muzeális besorolásnak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 17:48 Gondolom úgy, hogy megfelel a jogszabályi előírásoknak.
Még úgy megfelel a jogszabályi előírásoknak, hogy a jóval hosszabb hüvelyű 9x27 Tempo is töltényt is (ha) tényleg befogadja? Ami ráadásul nem is szerepel a kártyán, mint tölténytípus (csak a .380 R szerepel rajta).
Mindenki vár valamit...
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

tornas78 írta: 2022.06.28. 19:46 Még úgy megfelel a jogszabályi előírásoknak, hogy a jóval hosszabb hüvelyű 9x27 Tempo is töltényt is (ha) tényleg befogadja? Ami ráadásul nem is szerepel a kártyán, mint tölténytípus (csak a .380 R szerepel rajta).
Gondolom gyárilag nem fér bele.

Mod: de nem tudom mi vonatkozik a muzeális fegyverekre, az is lehet, h legálisan fér bele a hosszabb töltény.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

parazstaposo írta: 2022.06.28. 20:00 Gondolom gyárilag nem fér bele.
Na, ez az.... És innentől már lehet is kombinálni, hogy az a sárgán meghirdetett Farkas-féle gumis fegyó csak egy "átverés" akar lenni. Esetleg utólagos buhera érte. Vagy az MKH-n valahogy átcsúszott, úgy hogy "multikaliberes" volt esetleg. Ha pedig legalább 2 féle töltényt tud befogadni eredetileg, akkor annak a kártyán is szerepelnie kellene.
Mindenki vár valamit...
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: sama »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 15:10 Gumigolyós puskával?
Erre szokta írni gvass: "hja, anyám meg szűz".. :)

De igazad van, lehet hogy sportlövész, 50 méteren, feltuningolt gumigolyóssal.
Ez is egy lehetőség😀🤔
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2022.06.28. 15:58 Én is így vagyok vele. :-)
Mondjuk itt Budapesten max. bárányfelhőkre tudnék vele vadászni.



Tiszteletben tartom a véleményedet, de másnak meg más a véleménye.
Viszont unom már, hogy ezt ennyiszer le kell írnom, tessék, itt van az egyik fegyverbolt oldala:

https://www.combat-zone.hu/rws_9x17_red ... eyword=rws

"A Ruag Geco RWS marhakábítópatronja. Csak az erre a célra gyártott pisztolyokhoz, eszközökhöz ajánljuk a használatát! A marhakábítópatronok visszafordíthatatlan károkat okoznak a hagyományos önvédelmi gáz-riasztó pisztolyokban, hiszen ezek nem teljesen acél szerkezetűek, azonban élesből átalakított, vagy fegyveracélból készült gumisokhoz bátran javasoljuk! "


Itt van még egy, többet nem nézek:
https://pagonyvadaszbolt.hu/rws-9x17-mm ... olteny/680

"RWS 9x17 mm riasztó töltény
Extra erős töltetű (piros csappantyús) riasztópatron, mely elsősorban disznókábító készülékhez, és acélból készült gumilövedékes fegyverekhez ajánlott.
Spiáter dobos és tokos fegyverekhez nem használható!"


Akinek ezzel gondja van, ne engem agitáljon, ott vannak az elérhetőségek az impresszumban!
Itt egy másik is:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/07234- ... forgo--RWS
Mindenki vár valamit...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2022.06.28. 19:24 +1
Én csak hallottam a Farkas Arms fegyverekről, se nem láttam se nem tapiztam őket. De szvsz. a 9x17 marhakábító töltény paraméterei a problémásak (betölthető az ugyanilyen méretű 9mmK töltényre tervezett fegyverekbe), nem a teljesen sima muzeális cső maga.
Annyit emlegetik, sőt szidják ezt a Farkas Arms fegyvert, hogy a végén veszek egyet. Pont mint a legtöbb negatív kritikát kapó filmek a legjobbak, pl. Da Vinci-kód 🙂.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.06.29. 09:40 Annyit emlegetik, sőt szidják ezt a Farkas Arms fegyvert, hogy a végén veszek egyet. Pont mint a legtöbb negatív kritikát kapó filmek a legjobbak, pl. Da Vinci-kód 🙂.
A nagy kérdés: MINEK? Tömködős.

Egy töltőpatronos Keserű átalakítás sokkal feelingesebb és praktikusabb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.06.29. 10:50 A nagy kérdés: MINEK? Tömködős.
Az ólmosaim is azok, mégis kiválóan működnek.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.06.29. 12:02 Az ólmosaim is azok, mégis kiválóan működnek.
Nyilván az elöltöltős fekete lőporos puska az elöltöltős, ebben nincs újdonság.
A mosógépünk is elöltöltős, és az is jól működik.

A Farkas Arms konverzió viszont gumilövedékes (elvileg, és gondolom kártyaügyileg is..), ebben a mezőnyben praktikusabb a töltőpatronos átalakítás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.06.29. 10:50 A nagy kérdés: MINEK? Tömködős.
Azért sokakat megmozgat a 9x27 Tempo befogadása, HA ez igaz és ez gyárilag ilyen, akkor ezzel a kéepsségével szinte biztosan ez a jelenleg létező- és a piacon kapható legerősebb gumilövedékes fegyver. (Bár mérni kellene hozzá, hogy ez tuti legyen)
Engem nem érdekelnek a gumis dzsúúúlok, sokan viszont kattognak rá, és nekik ez a kérdés fontos.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.06.29. 15:26 Azért sokakat megmozgat a 9x27 Tempo befogadása, HA ez igaz és ez gyárilag ilyen, akkor ezzel a kéepsségével szinte biztosan ez a jelenleg létező- és a piacon kapható legerősebb gumilövedékes fegyver. (Bár mérni kellene hozzá, hogy ez tuti legyen)
Engem nem érdekelnek a gumis dzsúúúlok, sokan viszont kattognak rá, és nekik ez a kérdés fontos.
Ja, érdemes lenne megmérni a torkolati energiát.
Meg érdekes cucc lenne a gyűjteményben egy ilyen Farkas Arms übertuningolható gumis... de akkor már egy rendes fekete lőporos elöltöltős.. meg egy Howdah puska. :D

Vigyázni kell, mert gyorsan elszaporodnak a fegyverek. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2022.06.29. 15:26 Azért sokakat megmozgat a 9x27 Tempo befogadása, HA ez igaz és ez gyárilag ilyen, akkor ezzel a kéepsségével szinte biztosan ez a jelenleg létező- és a piacon kapható legerősebb gumilövedékes fegyver. (Bár mérni kellene hozzá, hogy ez tuti legyen)
Engem nem érdekelnek a gumis dzsúúúlok, sokan viszont kattognak rá, és nekik ez a kérdés fontos.
Utána érdeklődtem és azt az infót kaptam, hogy gyárilag 9*17.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2022.06.29. 21:26 Utána érdeklődtem és azt az infót kaptam, hogy gyárilag 9*17.
Az oké, de gyárilag sem megy bele a 9x27..?
Mert láttam már "gyárilag" (és MKH kártyás) 9mm PAK fegyvert, ami vidáman működött 7,62x25 riasztóval..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Wadie RKnall Pepper meg mindig megallitja dobforgast?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem
paprikajancsi írta: 2022.07.01. 20:23 Wadie RKnall Pepper meg mindig megallitja dobforgast?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.07.01. 20:26nem
trolletetési szezon van?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor igen :roll:
gvass1 írta: 2022.07.02. 07:10 trolletetési szezon van?:-)
ingyom bingyom tálib-e?
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Akkor inkabb varok mig lesz walther
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

paprikajancsi írta: 2022.07.02. 11:13 Akkor inkabb varok mig lesz walther
Walther, a texas-i VoPo

háháhá
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

walter?
van!
paprikajancsi írta: 2022.07.02. 11:13 Akkor inkabb varok mig lesz walther
ingyom bingyom tálib-e?
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Ah inkabb maradok a piros marhakabitonal meg gyemantporos titan lovedeknel.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

paprikajancsi írta: 2022.07.02. 14:00 Ah inkabb maradok a piros marhakabitonal meg gyemantporos titan lovedeknel.
Meg a Borsodi világosnál, 3 cent Unikummal .. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

jó ha van írta: 2022.07.02. 15:33 Meg a Borsodi világosnál, 3 cent Unikummal .. :mrgreen:
Persze akkor nem zavar annyira a tinnitusz
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

jó ha van írta: 2022.07.02. 15:33 Meg a Borsodi világosnál, 3 cent Unikummal .. :mrgreen:
Tudsz élni :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

paprikajancsi írta: 2022.07.02. 16:28 Persze akkor nem zavar annyira a tinnitusz
Ön marha! (C) Trau

:D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.07.22. 12:05 Köszi, ez már jobban hangzik!

Azért k.urvára nem mindegy, hogy valami szabadon tartható (=<15J), vagy pedig lőfegyvernek minősül (>15J), és büncselekmény a tartása (megszerzése, behozatala, stb.), bukhatod miatta az összes engedélyedet, és még 2-8 év is kinéz (jó eséllyel felfüggesztett).

Egy ilyen kérdésben ne az döntsön, hogy bár a forgalmazó szerint >15J, de gvass1 nick szerint (aki bevallása szerint soha nem lőtt ilyennel) <15J.

Az már csak hab a tortán, hogy az ilyen sűrített gázos fegyvereknél benne lehet a pakliban hogy melegben nagyobb a gáz nyomása.
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 12:08 Óvodás színvonallal feltöltöttük az NH topikot, kérném arénásítani! köszi
Szerintem meg fontos jellemzője a tárgyalt fegyvernek, hogy itthon szabadon tartható-e, vagy sem!

Kár ezt a témát a dedós képekkel dedós szintre lehúzni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.07.22. 12:10 Szerintem meg fontos jellemzője a tárgyalt fegyvernek, hogy itthon szabadon tartható-e, vagy sem!
Szerintem meg csak te nem hiszed el, amit a gyártó meg mindenki más* állít róla/mér vele, csak, hogy hisztizhess.

*kivéve egy lengyel honlapot.


Miközben kifejtetted sokszor, hogy ez a kategória (pepperball kilövő) szerinted szarra sem való, alkalmatlan önvédelemre, folyamatosan minden felületen ellene agitálsz ÉS sosem vennél ilyet. (Bezzeg az XY gumis fegyver emberélet kioltására alkalmassá felhúzva az TUTI, mert minek kockáztassunk támadás esetén kevesebbet, mint, hogy életfogytot kapunk a védekezésért.)

Sztem jól foglaltam össze, miért óvoda, és miért van a helye az arénában.:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 12:15 Szerintem meg csak te nem hiszed el, amit a gyártó meg mindenki más* állít róla/mér vele, csak, hogy hisztizhess.
Te linkelted be a forgalmazót, aki torkolati energiának 16, illetve 17 Joule-t ír, ergo ez alapján itthon lőfegyvernek minősül, tehát a tartása (megszerzése, behozatala) Magyarországon büncselekmény.

Az, hogy szerinted kevesebb az energia, elég sovány érv úgy, hogy nem volt a kezedben, nem lőttél vele, pláne nem mérted meg a torkolati energiát.

A jogi státuszától független a véleményem, hogy létezik itthon ezeknél hatékonyabb önvédelmi eszköz.
-----------------------------------
Ha valaki nem ért egyet Veled, nem kell lerángatnod a diszkurzust olyan alacsony szintre, hogy aztán töröltethesd a modikkal!
Itt pl. a Gaszton képre, óvodás rajzra gondolok, amiket azért tettél be, hogy az egészet egyben töröltethesd a szaktopikból.
Fogd már fel, hogy itt arról van szó, hogy bűncselekmény-e az említett cucc tartása.
Az mondjuk jó jel, hogy a végére előkerült a gyártó adata (13J).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.07.22. 12:58

Az, hogy szerinted kevesebb az energia, elég sovány érv úgy, hogy nem volt a kezedben, nem lőttél vele, pláne nem mérted meg a torkolati energiát.

És amikor mérést meg a gyártót linkeltem, az sem számított, csak nyomtad tovább fullba a kretént. Értem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 13:03 És amikor mérést meg a gyártót linkeltem, az sem számított, csak nyomtad tovább fullba a kretént. Értem.
Ha visszaolvasod a hozzászólásaidat, kizárólag Te "nyomtad a kretént".
Ahogy szokásod akkor, amikor szakmailag nincs igazad.

Mérés: te sem gondolod hivatalosnak, hogy a youtube csatornán "DUDE LESS LETHAL" felhasználó, ellenőrízetlen körülmények között egy nem hitelesített chronyval mit mér?
Olyan témában, ahol büncselekményt kockáztatsz..?!

A gyártó adatait a legvégén linkelted.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.07.22. 14:30 Ha visszaolvasod a hozzászólásaidat, kizárólag Te "nyomtad a kretént".
Ahogy szokásod akkor, amikor szakmailag nincs igazad.

Mérés: te sem gondolod hivatalosnak, hogy a youtube csatornán "DUDE LESS LETHAL" felhasználó, ellenőrízetlen körülmények között egy nem hitelesített chronyval mit mér?
Olyan témában, ahol büncselekményt kockáztatsz..?!

A gyártó adatait a legvégén linkelted.

Parttalan az egész.

Itt simán másra sem törekedtél, hogy hiteltelenítsd az általam állítottakat, ahelyett, hogy magad is felkerested volna a gyártó oldalát, mint azt én már korábban megtettem, azért is tudtam mennyi az annyi. És annyi is volt, messze 15J alatt. QED,


Szakmailag tehát VÉGIG nekem volt igazam
, és TE kötötted a karóhoz az ebet, egyetlen lengyel kereskedői reklámfelület miatt hisztizve. Holott magad is ráguglizhattál volna.

Csak egyszerűen GYŰLÖLÖD ezt a termékcsoportot, és leszáll a vörös köd, ha szóba kerül. Van még pár ilyen nálad, mint ahogy mindannyiunknál.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 14:36 Parttalan az egész.

Itt simán másra sem törekedtél, hogy hiteltelenítsd az általam állítottakat, ahelyett, hogy magad is felkerested volna a gyártó oldalát, mint azt én már korábban megtettem, azért is tudtam mennyi az annyi. És annyi is volt, messze 15J alatt. QED,


Szakmailag tehát VÉGIG nekem volt igazam
, és TE kötötted a karóhoz az ebet, egyetlen lengyel kereskedői reklámfelület miatt hisztizve. Holott magad is ráguglizhattál volna.

Csak egyszerűen GYŰLÖLÖD ezt a termékcsoportot, és leszáll a vörös köd, ha szóba kerül. Van még pár ilyen nálad, mint ahogy mindannyiunknál.
Attól, hogy vastag betűvel próbálod sulykolni a valótlanságot, még nem lesz igazság. :-)
Te tetted be a lengyel forgalmazó linkjét itt, ott írják a 16, és 17J torkolati energiát.
Ami több, mint a nálunk legális 15J, eszerint a tartása bűncselekmény: ezért kell utánajárni, hogy pontosan mennyi.

Az, hogy szerinted kevesebb (úgy, hogy saját bevallásod szerint soha nem lőttél vele, nem mérted) még nem elég, és az sem,
hogy Te kereskedőként hazugnak nevezed a másik kereskedőt.

(Az, hogy én szeretem-e ezt a termékcsoportot, nem szempont a legalitásuk megitélésében. Szerintem egyébként jópofa cuccok, de önvédelemre nem ajánlanám senkinek, úgy meg főleg nem, ha nem egyértelmű a legalitásuk..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.07.22. 15:00 Attól, hogy vastag betűvel próbálod sulykolni a valótlanságot, még nem lesz igazság. :-)
Te tetted be a lengyel forgalmazó linkjét itt, ott írják a 16, és 17J torkolati energiát.
Ami több, mint a nálunk legális 15J, eszerint a tartása bűncselekmény: ezért kell utánajárni, hogy pontosan mennyi.

Az, hogy szerinted kevesebb (úgy, hogy saját bevallásod szerint soha nem lőttél vele, nem mérted) még nem elég, és az sem,
hogy Te kereskedőként hazugnak nevezed a másik kereskedőt.

(Az, hogy én szeretem-e ezt a termékcsoportot, nem szempont a legalitásuk megitélésében. Szerintem egyébként jópofa cuccok, de önvédelemre nem ajánlanám senkinek, úgy meg főleg nem, ha nem egyértelmű a legalitásuk..)

Ezt bemásolod még 8x? Vagy megunhatjuk már?

Én már (Post by gvass1 » 2022.07.22. 09:54) sok órával ezelőtt beírtam a valós teljesítményt, de azóta nem vagy hajlandó hitelt adni szavaimnak és rugózol rajta, na ez mi, ha nem ÓVODA?

Újra meg újra beírod, hogy szerinted, lehet, hogy illegális, holott azóta többen és többféleképpen megcáfoltuk ezt.

És TE magad szoktál bohócot csinálni kereskedők honlapjain/facéján megjelent dolgokból, akár nyilvánvaló elgépelésekből is (WildBear23 » 2022.07.19. 17:17 Légf., WildBear23 » 2022.06.29. 08:23 humor), tehát pontosan tudod te is, hogy erre sokadszor hivatkoznod ugyancsak vicces.

De tudod mit, legyen igazad: a Byrna HD itthon full illegális, senki ne merjen ilyet behozni, sőt: Nyuszika, bÄszd+ a fűnyíródat!:-)))

Részemről már uncsi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.07.22. 15:12 Ezt bemásolod még 8x? Vagy megunhatjuk már?
Skizofrén vagy? :)
Vagy miért beszélsz többes számban?
gvass1 írta: 2022.07.22. 15:12 Én már (Post by gvass1 » 2022.07.22. 09:54) sok órával ezelőtt beírtam a valós teljesítményt,
A valós teljesítményt akkor tudnád, ha megmérted volna: beviszel egy példányt az MKH-ba, és ott, hiteles chronyval megméred.
De még csak nem is lőttél vele, légyszi ezért ne akard magad úgy feltüntetni, mint ha te többet tudnál bárki másnál!
gvass1 írta: 2022.07.22. 15:12 Újra meg újra beírod, hogy szerinted, lehet, hogy illegális, holott azóta többen és többféleképpen megcáfoltuk ezt.
Megmérted? Vagy lőttél akárcsak egyet is vele?

A gyártó 2 évvel ezelőtt írta az adatlapján a 13 Joule-t.
A forgalmazó meg most írta a 16-17 Joule-t: nyilván valami (pl. a saját mérése?) alapján. [Esetleg: rá lehet kérdezni..]

Simán lehetséges, hogy két év alatt valamit változtattak a gyártáson: egy picit más szelep, más átömlő furat, stb., ami miatt az akkor 13J most 16-17. Nekik (a gyártónak) tök mindegy, a lengyeleknek tök mindegy, nekünk meg 2-8 év: nem mindegy.

Azzal, hogy egy kereskedő a fegyver súlyának 770 kg-ot ad meg, a tárkapacitásának meg 130 db-ot, szerintem nem én csinálok bohócot magamból..

(Leírtam mindent, amit a témával kapcsolatban akartam, megyek valami élvezetesebb dologgal foglalkozni.
Aki venne/rendelne ilyen cuccot, az ügyeljen a fentiekre: lehet, hogy 15J alatt van, de ha felette, akkor nagyot lehet bukni. És arra sem lehet hivatkozni, hogy nem tudott róla, hiszen a forgalmazó világosan leírta...)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érvelési hibákat nem én szoktam felhozni folyton...

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Hogy is szokták mondani az Öregek?
Menjetek inkább szobára!
:lol: :lol: :lol:

/aztánnemmegsértődninekem /
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Picit visszatérve a "17J-os" paintball-lég fegyverre: ha a forgalmazó tudja és állítja, hogy abban az állapotban ahogy ő árulja, erősebb mint amit a jogszabály szabadon tarthatónak megenged - akkor ő maga nem követ el valami jogszabálysértést azzal hogy szabadon árulja??
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: bel »

Thomaster írta: 2022.08.03. 18:06 Picit visszatérve a "17J-os" paintball-lég fegyverre: ha a forgalmazó tudja és állítja, hogy abban az állapotban ahogy ő árulja, erősebb mint amit a jogszabály szabadon tarthatónak megenged - akkor ő maga nem követ el valami jogszabálysértést azzal hogy szabadon árulja??
Szia,

Tippem szerint de: a fogyasztok megtevesztese (azzal, hogy valotlant allit).
De nem ez lenne az elso eset, hogy reklamban hazudnak (az is igaz, hogy ismerek olyat, aki ezert 30 millio Ft-os birsagot kapott).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.08.03. 18:06 Picit visszatérve a "17J-os" paintball-lég fegyverre: ha a forgalmazó tudja és állítja, hogy abban az állapotban ahogy ő árulja, erősebb mint amit a jogszabály szabadon tarthatónak megenged - akkor ő maga nem követ el valami jogszabálysértést azzal hogy szabadon árulja??
A lengyel webshopra gondolsz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2022.08.03. 18:06 Picit visszatérve a "17J-os" paintball-lég fegyverre: ha a forgalmazó tudja és állítja, hogy abban az állapotban ahogy ő árulja, erősebb mint amit a jogszabály szabadon tarthatónak megenged - akkor ő maga nem követ el valami jogszabálysértést azzal hogy szabadon árulja??
Részegen fórumozol?😆

Lengyelországban 17 j a limit, így a 2j-os légpisztolyon is az van, hogy Max. 17J.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.08.03. 18:06 Picit visszatérve a "17J-os" paintball-lég fegyverre: ha a forgalmazó tudja és állítja, hogy abban az állapotban ahogy ő árulja, erősebb mint amit a jogszabály szabadon tarthatónak megenged - akkor ő maga nem követ el valami jogszabálysértést azzal hogy szabadon árulja??
Én amúgy írtam nekik, hogy akkor pontosan mennyi, azt válaszolták hogy 14-15 Jouli (sic!).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

peterun írta: 2022.07.29. 00:10 Ezt azért gondold át még egyszer. Segítek a megértésben:
1. Az orvosok az ország legképzettebb emberei. Hat év általános orvostan, öt év szakvizsga. Mit kapnak utána!
2. Onkológia, például. Az onkológusok kezelik, kezelik a beteget, majd a beteg meghal. Ez bizony okoz fásultságot.
2/a Miskolci onkológus este fél hatkor: "Ma elláttam hetven beteget. Ennyit már nem szabad."
Nem mennek se éjjeli portásnak, se világítótorony-őrnek. Ki gyógyítaná a rákos beteget? Ki végezné el a sürgi ellátást? Ki állítaná el az akut bélvérzést?
A klinikai tumor kezelés a probléma, kemo sugár tartós eljárás vége 95% halál , akik kihagyják azok élnek. Usában be van tiltva . A civilizáció letforma ipari mérgei és a termeszetes életmód hiánya ( kevés friss termés rostok enzim víz bevitel ) erősen kialakítja a rákot , ezen az egyén tud változtatni vagy a csoport szülők a nevelésben példamutatásban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Versecki Csaba írta: 2022.08.11. 10:34 A klinikai tumor kezelés a probléma, kemo sugár tartós eljárás vége 95% halál
Mindennek halál a vége, a kérdés, hogy mikor. ;)
A radio-, és kemoterápia hatékonysága nagyon jól mérhető, számszerűsíthető, hiszen több évtizede alkalmazott eljárások, és sok millió ember életét mentették meg, vagy hoztak tünetmentes éveket, évtizedeket.

Rutinszerűen vizsgált az új szerek hatékonysága, egér xenograftokon (egérbe ültetett humán tumor).

"akik kihagyják azok élnek. Usában be van tiltva ."

Természetesen sehol nincs betiltva.
A "szentháromság" (sebészeti, radio-, és kemoterápia) mellett új eljárások is vannak (citosztatikus célzott kemoterápia, immunterápia, stb.), ezeket együtt alkalmazzák.

"A civilizáció letforma ipari mérgei és a termeszetes életmód hiánya ( kevés friss termés rostok enzim víz bevitel ) erősen kialakítja a rákot , ezen az egyén tud változtatni vagy a csoport szülők a nevelésben példamutatásban."

Ez ennél sokkal sokrétűbb.
Vannak ráktipusok, amiknek a kiváltó oka civilizációs (pl. tüdőrák: dohányzás, légszennyezés), a többségnek csak annyiban a civilizáció az oka, hogy elég sokáig élünk, hogy kialakuljon (ha nem éred meg az időskort, nem lesz időskori prosztatarákod), illetve a korszerű diagnosztika kideríti, hogy mi a betegség (100 éve Józsi bácsi köhögött és meghalt, manapság a PET-CT kimutatja a tüdőrákját).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 13:13 Mindennek halál a vége, a kérdés, hogy mikor. ;)
A radio-, és kemoterápia hatékonysága nagyon jól mérhető, számszerűsíthető, hiszen több évtizede alkalmazott eljárások, és sok millió ember életét mentették meg, vagy hoztak tünetmentes éveket, évtizedeket.

Rutinszerűen vizsgált az új szerek hatékonysága, egér xenograftokon (egérbe ültetett humán tumor).

"akik kihagyják azok élnek. Usában be van tiltva ."

Természetesen sehol nincs betiltva.
A "szentháromság" (sebészeti, radio-, és kemoterápia) mellett új eljárások is vannak (citosztatikus célzott kemoterápia, immunterápia, stb.), ezeket együtt alkalmazzák.

"A civilizáció letforma ipari mérgei és a termeszetes életmód hiánya ( kevés friss termés rostok enzim víz bevitel ) erősen kialakítja a rákot , ezen az egyén tud változtatni vagy a csoport szülők a nevelésben példamutatásban."

Ez ennél sokkal sokrétűbb.
Vannak ráktipusok, amiknek a kiváltó oka civilizációs (pl. tüdőrák: dohányzás, légszennyezés), a többségnek csak annyiban a civilizáció az oka, hogy elég sokáig élünk, hogy kialakuljon (ha nem éred meg az időskort, nem lesz időskori prosztatarákod), illetve a korszerű diagnosztika kideríti, hogy mi a betegség (100 éve Józsi bácsi köhögött és meghalt, manapság a PET-CT kimutatja a tüdőrákját).

Korrekt!

(Csak szerintem itt laposföld/kemtrél vonalon kell érvelni hittételek ellen.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.11. 13:24 Korrekt!

(Csak szerintem itt laposföld/kemtrél vonalon kell érvelni hittételek ellen.)
Elsőre mindenkinek korrektül válaszolok, ha bármi konkrét kérdés van, szivesen segítek.
Hitvitákba nem megyek bele. :-) Aki elkönyvelte magának, hogy a gyíkemberek irányítják a világot, azt miért győzködjem..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: bel »

Judge Dredd írta: 2022.08.11. 12:22 Átraktam egy hozzászólást az OFF-ból az Arénába. Csak azért nem töröltem, mert úgy tudom van köztünk rákkal foglalkozó topiktárs, így talán tud rá reagálni ha akar, de veszélyes konteókat még az OFF-ban se szeretnék hagyni.
viewtopic.php?p=73812#p73812
Szia,

Szerintem kar volt, tudomanyellenes vallas hirdetese miatti kitiltast javasolok ("Versecki Csaba » 2022.08.11. 15:07").

Bel
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

bel írta: 2022.08.11. 15:25 Szia,

Szerintem kar volt, tudomanyellenes vallas hirdetese miatti kitiltast javasolok ("Versecki Csaba » 2022.08.11. 15:07").

Bel
+1
tettem is egy felkiáltójelet rá
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2022.08.11. 15:25 Szia,

Szerintem kar volt, tudomanyellenes vallas hirdetese miatti kitiltast javasolok ("Versecki Csaba » 2022.08.11. 15:07").

Bel
+1
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 15:33 Ebben is (mint kb. mindenben) a józan középutat kell megtalálni.
Nem kell feleslegesen oltakozni, gyógyszert kajálni, de ha szükség van rá, elutasítani sem kell, mert.... mert miért is? :-)

Az sajnos igaz, hogy a szennymédiából folyamatosan ömlik minden, és annak az ellenkezője is.
Nem könnyű megtalálni a józan megoldást, főleg ha mindkét oldalról logikusnak tűnő érvelést hallunk.

Ilyenkor nagy sóhaj, és k.urva alaposan beleásod magad a kérdésbe (muszáj, mert a lényeg általában a részletekben van), vagy keresel egy számodra hiteles szakembert, és arra hallgatsz.
Ez a második sem könnyű, mert az irtózatos hülyeségeket hirdető Gődény is végülis gyógyszerész...
És akkor egy laikus, hogy tudna jól dönteni, kiszúrni mi a szemét és mi az igaz?

Ugye a Tej is volt már életerő egészség, meg megne idd mert mind meghalunk...

A tojás is....

A mai világnak egyik nagy problémája, hogy a digitális térben bárki bármit szabadon leírhat, illetve bárkinek kiadhatja magát... Pl. én is lehetnék itt Nőgyógyász, egy orvosi oldalon meg fegyverszakértő :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.08.11. 18:06 És akkor egy laikus, hogy tudna jól dönteni, kiszúrni mi a szemét és mi az igaz?
Igen, ez valóban nehéz.

"Ugye a Tej is volt már életerő egészség, meg megne idd mert mind meghalunk...
A tojás is.... "

A tudomány ilyet nem mondott. ;)
Csak annyit, hogy a tojásban sok a koleszterin, ezért napi 2 darabnál többet ne egyél. A tejre tudtommal még ilyen sem volt.
Az "alternatívok" hirdették (és terjesztik ma is), hogy a tej méreg (ami nem igaz). (Viszont sok a laktózérzékeny, illetve tejfehérje-allergiás.)

Tehát mindig meg kell nézni, hogy KI mondja.

"A mai világnak egyik nagy problémája, hogy a digitális térben bárki bármit szabadon leírhat, illetve bárkinek kiadhatja magát... Pl. én is lehetnék itt Nőgyógyász, egy orvosi oldalon meg fegyverszakértő :lol:"

Fentebb leírtam.😉
Vannak azért hiteles források, pl. PubMed, vagy hivatalos orvosi oldalak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 18:17 Vannak azért hiteles források, pl. PubMed, vagy hivatalos orvosi oldalak.
De azt a gyíkemberek pénzelik, akiknek az az érdeke hogy jól fogyjon a vakcina, nem? :roll:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2022.08.11. 18:22 De azt a gyíkemberek pénzelik, akiknek az az érdeke hogy jól fogyjon a vakcina, nem? :roll:
Minden vita elejen el kell dönteni, hogy mit fogadunk el bizonyítéknak. Orvosi kérdésben pl. én ténynek veszem, ha neves, referált, impakt faktorral rendelkező lapokban több cikk is alátámasztja.
Ha valakinek ez nem érv (=mert "a gyíkemberek pénzelik"), akkor ott vége a vitának, mert más nyelvet beszélünk.

(Tudományos érvekkel nem tudod meggyőzni azt, aki a tudományt tagadja. Logikával nem tudod meggyőzni, aki nem fogadja el a logikus gondolkodást. De nem is cél mindenkit meggyőzni.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 18:53 nem is cél mindenkit meggyőzni.
Szívemből szóltál!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2022.08.11. 17:40+1
Én megengedőbb vagyok (biztos öregszem :D ), nekünk itt a fegyverek jelentik a közös nevezőt, ettől eltekintve sokfélék vagyunk.

Ha most egy tudományban "másként gondolkodót" letiltunk, akkor csak megerősítjük benne az eddigi elképzelését.
Ha korrekt módon beszélünk vele, lehet hogy belátja, hogy téves dolgokban hitt.

Amíg kulturált mederben folyik a diskurzus, szerintem hadd menjen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 18:53 nem is cél mindenkit meggyőzni
Tényleg nem, én egy ideje már nem akarok senkit meggyőzni semmiről.

Volt kollégám (akit egyébként egy értelmes embernek gondolok) fárasztott folyton a hihetetlen magazinban olvasott agyhalállal.
Csak annyit szoktam rá reagálni, hogy ez tenyleg hihetetlen. :roll:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 19:24 Én megengedőbb vagyok
Szia Medve,

En vele ertek egyet:
Kontrolle13 írta: 2022.08.11. 18:06 A mai világnak egyik nagy problémája, hogy a digitális térben bárki bármit szabadon leírhat
Nyilvan, a vilag minden problemajat mi itt nem tudjuk megoldani.
De azt az egyet igen, hogy ITT ne lehessen barmi leirni. Pl. ne lehessen azt leirni, hogy aki megtagadja a rak kezeleset, az eletben marad.

Tehat szerintem nem az a cel, hogy egy embert megmentsunk a sajat butasagatol, hanem az, hogy a tobbieket az o butasagatol.

Ennek megfeleloen nem is azt gondolom hasznosnak, ha hosszu idore eltiltjak a moderatorok, hanem ha a 2 kartekony hozzaszolasat kitorlik.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.08.11. 19:54
De azt az egyet igen, hogy ITT ne lehessen barmi leirni. Pl. ne lehessen azt leirni, hogy aki megtagadja a rak kezeleset, az eletben marad.
Hello Bel!
Igazad van.
Tudok olyan konkrét esetről, ahol a tumoros beteg a "természetgyógyász"-ra hallgatva utasította el a kemoterápiát, majd halt meg.
De Bajor Imre halálához is hozzájárult a ""dr"" Varga által adott B17 "vitamin" (amigdalin, cianoglikozid).

Az ilyen sarlatánokat meg kell büntetni.

Akiket megtévesztettek, azokkal viszont érdemes korrekt módon beszélgetni, mert a tiszta kommunikációval és érvekkel többre megyünk, mint tiltással.
Legalább meg kell próbálni. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Tiltásról részemről szó sem lehet, a hozzászólások radírozásáról esetleg. Az edukálás pártján vagyok, az elnyomás ilyen esetben kontraproduktív. Ha nem sikerül meggyőzni a másikat, azt meg el kell fogadni.
Az egyértelmű tévinfók terjesztését ettől függetlenül nem szeretném itt eltűrni én sem.
I am the law.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kontrolle13 írta: 2022.08.11. 18:06 A mai világnak egyik nagy problémája, hogy a digitális térben bárki bármit szabadon leírhat, illetve bárkinek kiadhatja magát...
nagy +1

Elképesztő módon hülyíti el a társadalmat, hogy minden félkegyelmű a világra okádhatja a baromságait, korábban valakinek lenni kellett, hogy tudományos kérdésben katedrát, szót, cikket vagy riportot kapjon. Nem volt laposföld, fényevés és anyukák sem ágáltak a kicsik Di-Per-Te oltása ellen. Ma pedig siralmas, ami megy, pedig a tudás, a tudomány szabad elérhetőségnek aranykorát kellene élnünk.

Én egyébként megértem, hogy itt heterogén a társaság, van fegyverszerető esztergályosmester, sofőr, diplomás és tudományos fokozattal rendelkező is, de szomorú leszek, ha ilyen színvonalra megyünk le és a fentiekhez hasonló témaköröket kell megvitatni.
Sapienti sat.
Válasz küldése