Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

+1
Faja írta: 2022.05.09. 22:43 Én nem látom ilyen borúsan a helyzetet. A full CNC alu Pitbull-19M például kellemesen könnyű, kis méretű, remekül hordható, dobcserével gyorsan újratölthető gumis hatlövetű. Még azzal együtt is megérheti ezt választani, hogy lehet hogy a gyártás után mégegyszer be "kell fejezni". (Vagy kétszer. :) ) Ugyanis én nem tudok másik ilyen tulajdonságokkal bíró revolverről a piacon.
Ezért (is) kell velük gyakorolni, hogy kijöjjenek az ilyen gyerekbetegségek, amik aztán ha orvosolva lettek, akkor jó eséllyel már éles helyzetben sem fog cserben hagyni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Balint333 írta: 2022.05.09. 21:54 Szia WildBear,

gondolom a jelölt részre gondolsz.
( megjegyzés: a kép egy másik pitbullról készült)
Szia,
igen, ez az!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Faja írta: 2022.05.09. 22:43 Én nem látom ilyen borúsan a helyzetet. A full CNC alu Pitbull-19M például kellemesen könnyű, kis méretű, remekül hordható, dobcserével gyorsan újratölthető gumis hatlövetű. Még azzal együtt is megérheti ezt választani, hogy lehet hogy a gyártás után mégegyszer be "kell fejezni". (Vagy kétszer. :) ) Ugyanis én nem tudok másik ilyen tulajdonságokkal bíró revolverről a piacon.
Ezért (is) kell velük gyakorolni, hogy kijöjjenek az ilyen gyerekbetegségek, amik aztán ha orvosolva lettek, akkor jó eséllyel már éles helyzetben sem fog cserben hagyni.
A harmadik, gyártás utáni "befejezésre", dobforgatási hibákra, csettegésre, melléütésre meg a borzalmas szórásra untam rá és dobtam föl a vaterára 1Ft-ért minimálár nélkül, 1Ft licitlépcsővel mindkettőt. (Revenge, HDM2) Kiderült a hiba, mert nem vitrindísznek vettem.

A tízéves OFF Uberti revolverbe utólag vett pótdob pontosan beugrott a helyére és ketyeg mint a svájci óra. Ha Bélabá nem hobbyból csinálná, de jó lenne...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Balint333 írta: 2022.05.09. 21:05 Sziasztok,

van egy eloxált pitbull 19M-es revolverem.
Többször tapasztaltam, hogy a 3.-4. lövésnél elcsettent.
A fegyvert bevittem a Művekhez garanciális javításra.
A javítás elkészültéről értesítettek. A fegyver visszavételekor rákérdeztem, hogy mi volt a probléma, azt az információt kaptam, hogy sorja került az ütőszeghez és ez okozta az elsütési hibát.

Az átvétel után kipróbáltam a fegyvert 12-es tömítésgyári gumival, valamint Ruag Geco tölténnyel.

Az első 3 lövés rendben volt, viszont a 4. lövésnél az elsütőbillentyű meghúzása után csak dobforgatás történt, a kakas nem mozdult, így a 4. lövés meghiúsul.

Mi a véleményetek, mi okozhatta a hibát?

Köszönettel,
Bálint

Ohh még mindig megvan ez a hiba?!?! :lol: :D
B10483D9-A5B7-4727-B8B9-63DB1DF6F200.gif
B10483D9-A5B7-4727-B8B9-63DB1DF6F200.gif (4.09 MiB) Megtekintve 50177 alkalommal
Okozhatja sorja, gyenge billentyű rugó, sok gyári trutymós zsír, illetve túlzottan meghúzott tokfedél csavarok (bal oldalon).

Kezdésnek a Tokfedél csavarokat ellenőrizd, lazíts rajtuk, ha jó lesz akkor meg használd sokat, összekopik lassan;)

((( aztán lehet hogy csak Te nem resetelted rendesen a “ravaszt”, ha nem engeded teljesen vissza és már lőni akarsz akkor is ezt csinálják a revolverek. Néha nekem is előfordul ha túl gyorsan akarok lőni :twisted:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

vato írta: 2022.05.10. 08:08 Ohh még mindig megvan ez a hiba?!?! :lol: :D

B10483D9-A5B7-4727-B8B9-63DB1DF6F200.gif

Okozhatja sorja, gyenge billentyű rugó, sok gyári trutymós zsír, illetve túlzottan meghúzott tokfedél csavarok (bal oldalon).

Kezdésnek a Tokfedél csavarokat ellenőrizd, lazíts rajtuk, ha jó lesz akkor meg használd sokat, összekopik lassan;)

((( aztán lehet hogy csak Te nem resetelted rendesen a “ravaszt”, ha nem engeded teljesen vissza és már lőni akarsz akkor is ezt csinálják a revolverek. Néha nekem is előfordul ha túl gyorsan akarok lőni :twisted:
Szia Vato,

köszönöm szépen a hasznos infókat.
Ellenőrizni fogom.

Simán lehet az általad említett kezelési hiba is!

Üdv,
Bálint
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Blekk Rájgó írta: 2022.05.10. 07:49 A harmadik, gyártás utáni "befejezésre", dobforgatási hibákra, csettegésre, melléütésre meg a borzalmas szórásra untam rá és dobtam föl a vaterára 1Ft-ért minimálár nélkül, 1Ft licitlépcsővel mindkettőt. (Revenge, HDM2) Kiderült a hiba, mert nem vitrindísznek vettem.

A tízéves OFF Uberti revolverbe utólag vett pótdob pontosan beugrott a helyére és ketyeg mint a svájci óra. Ha Bélabá nem hobbyból csinálná, de jó lenne...
Szia,

én ezt is pozitívnak élem meg, örülök, hogy hozzájutok ilyen eszközökhöz.
Most először fordult elő, hogy gariban vissza kellet vinnem.
Jelenleg nem igazán látok olyan revolvert, amit egy pitbull 19M mellé lehetne tenni, ezt úgy mondom, hogy velem történt meg a leírt forgatási/elsütési hiba.
Hamarosan rövidre zárom a dolgot és nekem így is megérte.
Ez egy szubjektív nézőpont, az enyém.

Üdv,
Bálint
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Balint333 írta: 2022.05.10. 14:15 Szia,

én ezt is pozitívnak élem meg, örülök, hogy hozzájutok ilyen eszközökhöz.
Most először fordult elő, hogy gariban vissza kellet vinnem.
Jelenleg nem igazán látok olyan revolvert, amit egy pitbull 19M mellé lehetne tenni, ezt úgy mondom, hogy velem történt meg a leírt forgatási/elsütési hiba.
Hamarosan rövidre zárom a dolgot és nekem így is megérte.
Ez egy szubjektív nézőpont, az enyém.

Üdv,
Bálint
Ha így neked jó, használd egészséggel.

Legalább a behegesztett töltényűrön nem tudott mit elrontani,egylövetűnél nincs ilyen hiba.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.05.09. 22:43 Én nem látom ilyen borúsan a helyzetet. A full CNC alu Pitbull-19M például kellemesen könnyű, kis méretű, remekül hordható, dobcserével gyorsan újratölthető gumis hatlövetű. Még azzal együtt is megérheti ezt választani, hogy lehet hogy a gyártás után mégegyszer be "kell fejezni". (Vagy kétszer. :) ) Ugyanis én nem tudok másik ilyen tulajdonságokkal bíró revolverről a piacon.
Ezért (is) kell velük gyakorolni, hogy kijöjjenek az ilyen gyerekbetegségek, amik aztán ha orvosolva lettek, akkor jó eséllyel már éles helyzetben sem fog cserben hagyni.
Szerintem az utcán nem nagyon fognak dobot cserélgetni még lassan sem :roll:
Egyből hármat is tudok mutatni amiknek csak egy jó tulajdonságuk van ami nekem fontos.Üzembiztos 8-)
Alfa G020,AlfaG030,AlfaG060.

Inkább cipelem a nehéz Alfát mert tudom,hogy fog működni amikor kell.
Egy read only fórumos megvette a revolverpuskámat és a helyére került a HD-21-M.Semmi gond nincs vele 600 lövés után se pedig csak a dobja készült cnc-vel.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amit 2x kell javítani rögtön gyártás után, arra én biztos nem bíznék semmit sem éles helyzetben. (ugyanis ki tudja fog -e akkor pont működni).
Szerintem.
Faja írta: 2022.05.09. 22:43 Ezért (is) kell velük gyakorolni, hogy kijöjjenek az ilyen gyerekbetegségek, amik aztán ha orvosolva lettek, akkor jó eséllyel már éles helyzetben sem fog cserben hagyni.
"..."
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

TurboP írta: 2022.05.10. 20:05 Amit 2x kell javítani rögtön gyártás után, arra én biztos nem bíznék semmit sem éles helyzetben. (ugyanis ki tudja fog -e akkor pont működni).
Szerintem.
Azért más kérdés, hogy javítani kell valamit mert elromlott/eltörött/szétkopott, vagy befejezni kell, mert úgy jött ki a "gyárból", hogy nem volt kész.
Ha arról van szó, hogy gyártáskor reszelék került valahova, és nem derült ki készre szereléskor, vagy sorjás maradt valami, és nem csúszik rendesen, akkor az sokkal inkább a minőségellenőrzés hibája, és egy rendes átnézés/befejezés után tökéletes lesz a fegyver.
Ez nagyon nem egy kategória azzal, mint hogy elreped egy spiáter alkatrész, kikopik egy tengely, vagy eltörik egy ütőszeg, akasztó, stb.

Én sokkal inkább bíznék egy gyári hibás, majd javított, utána pedig több száz lövés után is hibátlanul működő Keserű Pitbull 19M-ben, mint egy mindig is hibátlatnul működő, de már több száz lövésen túl levő török spiáter csodában.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.05.10. 22:13 Azért más kérdés, hogy javítani kell valamit mert elromlott/eltörött/szétkopott, vagy befejezni kell, mert úgy jött ki a "gyárból", hogy nem volt kész.
Ha arról van szó, hogy gyártáskor reszelék került valahova, és nem derült ki készre szereléskor, vagy sorjás maradt valami, és nem csúszik rendesen, akkor az sokkal inkább a minőségellenőrzés hibája, és egy rendes átnézés/befejezés után tökéletes lesz a fegyver.
Ez nagyon nem egy kategória azzal, mint hogy elreped egy spiáter alkatrész, kikopik egy tengely, vagy eltörik egy ütőszeg, akasztó, stb.

Én sokkal inkább bíznék egy gyári hibás, majd javított, utána pedig több száz lövés után is hibátlanul működő Keserű Pitbull 19M-ben, mint egy mindig is hibátlatnul működő, de már több száz lövésen túl levő török spiáter csodában.
+1
De szerintem ezen kár vitatkozni, szerencsére van több gyártó, mindenki tud választani a preferenciájának megfelelő terméket. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Hétvégén voltam lőni egy 70 körülit a HD21M-el, ahol a 3D nyomtatott kiegészítők tesztelése, valamint az irányzékok beállítása volt a cél. A kiegészítők jól vizsgáztak, minden rácsavarozott bizbasz stabil maradt, a feketelőporos riasztókból adódó alkar leégés volt az egyetlen negatív pont. :) A tusa magasság így normál magasságú red dottal pont jónak érződik, a felcsapós irányzékból meg a szűkebb nézőke hozta azt a pontosságot mint amit a red dot tud.
RangeFinish.jpg
Azt kell hogy mondjam, a lövészet meglepően tanulságos volt! Chucky írt korábban valami olyasmit, hogy sok száz lövéssel már egész jól lehet javítani a pontosságon. Hát úgy tűnik totál igaza van!
Amikor úgy kezdtem az első lövést, hogy most odafigyelek, most NAGYON odafigyelek: Stabil tartás, nincs imbolygás, két szemmel céloz, lövés közben is figyelni hogy hova néz a red dot, határozott elsütés de nem rángatás, szem nem becsuk... Durr, és láss csodát! ~7 méteren a red dot célkeresztjétől 2 centire jobbra csapott egy jól látható lyukat a lőlapon. A piros tömítésgyári gumival. És megint, és megint, én meg csak pislogtam, hogy WTF!? Ez ilyet tud!?

Odafigyelve a lövésekre, a vége felé nagyon faxa szórásokar produkált(-am?). Úgy felbátorodtam, hogy a célt a pálya legvégére tettem, én meg hátrasétáltam szinte kiállva a lőállásból, úgy 12M-re a céltól. És így lettek ilyenek:
RangeBrown.jpg
Ez Kaucsuk Profi gumi volt, Ruag nitro riasztóval (amíg még volt belőle :) ). Tizen-pár centis körön belül vannak a lyukak, kivéve ami nem. :D

Ezt nem tudom melyik gumi volt, de fejre céloztam, mert a mellalak már lyukas volt.
RangeHead.jpg
RangeHead.jpg (158.43 KiB) Megtekintve 49737 alkalommal
Az az érdekes, hogy több esetben is 2 lövés elment "kapálni", de a többi nagyon egyben van. Egy csomószor össze is szakadtak a lyukak. Jó kérdés mitől lehet. Azt figyeltem meg, mintha az első lövések mentek volna távolabbra, és utána a többi már jó. Ennek vagy az volt az oka, hogy az elején még "megijedtem" a lövésektől, és utána jobban sikerült összpontosítottam, vagy!!! Valaki írta hogy zsírozza a csőfart a tárak között, és én is elkezdtem egy gombóc zsírral megnedvesíteni a cső végi átmeneti kúpot (vagy mi a neve). Lehet ezzel csináltam egy "hopupot" a csőbe, mint ahogy az Arisoft puskáknál van... A gumi az egyik oldalon tapad, a másik oldalon ahol a zsír gombóc van megcsusszan, ezzel kap egy perdületet, majd a levegőben elkanyarodik. 2 lövés kipucolja annyira, hogy utána már jó. Vagy 2 dobfurat szarul van fúrva... Legközelebb figyelek rá milyen lövések mennek majd el. Plusz én is megszámozom a dobot. :)

Tömítésgyári vs Kaucsuk Profi gumik viszonylatában nem igazán volt nagy eltérés. Az való igaz, hogy néha találtam piros maradványokat a csőfarnál, de egész hasonló pontosságot tudott mind a kettő.

A barna lőlapon feltűnhet még, hogy jobbra van az összes lövés, holott úgy indultam, hogy középre lőttem be a red dotot. Jó pár dob után jobbra, és lefelé is elállítódott a red dot. (Ez a barna lőlapos lövés annak volt az eredménye, amikor tekertem egy fél fordulatot felfelé a magasság állítón. Ezután jött az oldalirányú tekerés.) Érdekes pedig, hogy nem járnak nagyon könnyen az állító csavarok, és racsnizva is tekerednek. Nem gondoltam volna, hogy olyan 40-50 lövés alatt elállítódik. Főleg ilyen kis hátrarúgástól. Erre valakinek van ötlete mit lehet kezdeni vele? Menetrögzítő? Lakk a csavar fejére? Összejelölni? Másik red dot? :) Olyan túl sok pénzt nem szeretnék red dotra költeni monjduk max 20e. Most ez van rajta, és tetszik, hogy olyan szellős, és normál magasságú. https://www.aliexpress.com/item/32859272264.html
De nyitott vagyok egyéb javaslatokra is.

Faja.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Faja írta: 2022.05.16. 12:08 Sziasztok!

Hétvégén voltam lőni egy 70 körülit a HD21M-el, ahol a 3D nyomtatott kiegészítők tesztelése, valamint az irányzékok beállítása volt a cél. A kiegészítők jól vizsgáztak, minden rácsavarozott bizbasz stabil maradt, a feketelőporos riasztókból adódó alkar leégés volt az egyetlen negatív pont. :) A tusa magasság így normál magasságú red dottal pont jónak érződik, a felcsapós irányzékból meg a szűkebb nézőke hozta azt a pontosságot mint amit a red dot tud.
RangeFinish.jpg
Azt kell hogy mondjam, a lövészet meglepően tanulságos volt! Chucky írt korábban valami olyasmit, hogy sok száz lövéssel már egész jól lehet javítani a pontosságon. Hát úgy tűnik totál igaza van!
Amikor úgy kezdtem az első lövést, hogy most odafigyelek, most NAGYON odafigyelek: Stabil tartás, nincs imbolygás, két szemmel céloz, lövés közben is figyelni hogy hova néz a red dot, határozott elsütés de nem rángatás, szem nem becsuk... Durr, és láss csodát! ~7 méteren a red dot célkeresztjétől 2 centire jobbra csapott egy jól látható lyukat a lőlapon. A piros tömítésgyári gumival. És megint, és megint, én meg csak pislogtam, hogy WTF!? Ez ilyet tud!?

Odafigyelve a lövésekre, a vége felé nagyon faxa szórásokar produkált(-am?). Úgy felbátorodtam, hogy a célt a pálya legvégére tettem, én meg hátrasétáltam szinte kiállva a lőállásból, úgy 12M-re a céltól. És így lettek ilyenek:
RangeBrown.jpg
Ez Kaucsuk Profi gumi volt, Ruag nitro riasztóval (amíg még volt belőle :) ). Tizen-pár centis körön belül vannak a lyukak, kivéve ami nem. :D

Ezt nem tudom melyik gumi volt, de fejre céloztam, mert a mellalak már lyukas volt.
RangeHead.jpg
Az az érdekes, hogy több esetben is 2 lövés elment "kapálni", de a többi nagyon egyben van. Egy csomószor össze is szakadtak a lyukak. Jó kérdés mitől lehet. Azt figyeltem meg, mintha az első lövések mentek volna távolabbra, és utána a többi már jó. Ennek vagy az volt az oka, hogy az elején még "megijedtem" a lövésektől, és utána jobban sikerült összpontosítottam, vagy!!! Valaki írta hogy zsírozza a csőfart a tárak között, és én is elkezdtem egy gombóc zsírral megnedvesíteni a cső végi átmeneti kúpot (vagy mi a neve). Lehet ezzel csináltam egy "hopupot" a csőbe, mint ahogy az Arisoft puskáknál van... A gumi az egyik oldalon tapad, a másik oldalon ahol a zsír gombóc van megcsusszan, ezzel kap egy perdületet, majd a levegőben elkanyarodik. 2 lövés kipucolja annyira, hogy utána már jó. Vagy 2 dobfurat szarul van fúrva... Legközelebb figyelek rá milyen lövések mennek majd el. Plusz én is megszámozom a dobot. :)

Tömítésgyári vs Kaucsuk Profi gumik viszonylatában nem igazán volt nagy eltérés. Az való igaz, hogy néha találtam piros maradványokat a csőfarnál, de egész hasonló pontosságot tudott mind a kettő.

A barna lőlapon feltűnhet még, hogy jobbra van az összes lövés, holott úgy indultam, hogy középre lőttem be a red dotot. Jó pár dob után jobbra, és lefelé is elállítódott a red dot. (Ez a barna lőlapos lövés annak volt az eredménye, amikor tekertem egy fél fordulatot felfelé a magasság állítón. Ezután jött az oldalirányú tekerés.) Érdekes pedig, hogy nem járnak nagyon könnyen az állító csavarok, és racsnizva is tekerednek. Nem gondoltam volna, hogy olyan 40-50 lövés alatt elállítódik. Főleg ilyen kis hátrarúgástól. Erre valakinek van ötlete mit lehet kezdeni vele? Menetrögzítő? Lakk a csavar fejére? Összejelölni? Másik red dot? :) Olyan túl sok pénzt nem szeretnék red dotra költeni monjduk max 20e. Most ez van rajta, és tetszik, hogy olyan szellős, és normál magasságú. https://www.aliexpress.com/item/32859272264.html
De nyitott vagyok egyéb javaslatokra is.

Faja.
A más szórást az extra kenés fogja szerintem okozni.
A red dot állító csavart először jelöld meg, hogy az forog-e el egyáltalán. Meg minden egyéb rögzítőcsavart is jelölj össze. Jó eséllyel a kicsikínai dot belső mechanikájában mászik el valami, akkor hiába rögzíted az állítócsavart. A jó red dotok sajnos többször ennyibe kerülnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2022.05.16. 12:08 Sziasztok!

Hétvégén voltam lőni egy 70 körülit a HD21M-el, ahol a 3D nyomtatott kiegészítők tesztelése, valamint az irányzékok beállítása volt a cél. A kiegészítők jól vizsgáztak, minden rácsavarozott bizbasz stabil maradt, a feketelőporos riasztókból adódó alkar leégés volt az egyetlen negatív pont. :) A tusa magasság így normál magasságú red dottal pont jónak érződik, a felcsapós irányzékból meg a szűkebb nézőke hozta azt a pontosságot mint amit a red dot tud.
RangeFinish.jpg
Azt kell hogy mondjam, a lövészet meglepően tanulságos volt! Chucky írt korábban valami olyasmit, hogy sok száz lövéssel már egész jól lehet javítani a pontosságon. Hát úgy tűnik totál igaza van!
Amikor úgy kezdtem az első lövést, hogy most odafigyelek, most NAGYON odafigyelek: Stabil tartás, nincs imbolygás, két szemmel céloz, lövés közben is figyelni hogy hova néz a red dot, határozott elsütés de nem rángatás, szem nem becsuk... Durr, és láss csodát! ~7 méteren a red dot célkeresztjétől 2 centire jobbra csapott egy jól látható lyukat a lőlapon. A piros tömítésgyári gumival. És megint, és megint, én meg csak pislogtam, hogy WTF!? Ez ilyet tud!?

Odafigyelve a lövésekre, a vége felé nagyon faxa szórásokar produkált(-am?). Úgy felbátorodtam, hogy a célt a pálya legvégére tettem, én meg hátrasétáltam szinte kiállva a lőállásból, úgy 12M-re a céltól. És így lettek ilyenek:
RangeBrown.jpg
Ez Kaucsuk Profi gumi volt, Ruag nitro riasztóval (amíg még volt belőle :) ). Tizen-pár centis körön belül vannak a lyukak, kivéve ami nem. :D

Ezt nem tudom melyik gumi volt, de fejre céloztam, mert a mellalak már lyukas volt.
RangeHead.jpg
Az az érdekes, hogy több esetben is 2 lövés elment "kapálni", de a többi nagyon egyben van. Egy csomószor össze is szakadtak a lyukak. Jó kérdés mitől lehet. Azt figyeltem meg, mintha az első lövések mentek volna távolabbra, és utána a többi már jó. Ennek vagy az volt az oka, hogy az elején még "megijedtem" a lövésektől, és utána jobban sikerült összpontosítottam, vagy!!! Valaki írta hogy zsírozza a csőfart a tárak között, és én is elkezdtem egy gombóc zsírral megnedvesíteni a cső végi átmeneti kúpot (vagy mi a neve). Lehet ezzel csináltam egy "hopupot" a csőbe, mint ahogy az Arisoft puskáknál van... A gumi az egyik oldalon tapad, a másik oldalon ahol a zsír gombóc van megcsusszan, ezzel kap egy perdületet, majd a levegőben elkanyarodik. 2 lövés kipucolja annyira, hogy utána már jó. Vagy 2 dobfurat szarul van fúrva... Legközelebb figyelek rá milyen lövések mennek majd el. Plusz én is megszámozom a dobot. :)

Tömítésgyári vs Kaucsuk Profi gumik viszonylatában nem igazán volt nagy eltérés. Az való igaz, hogy néha találtam piros maradványokat a csőfarnál, de egész hasonló pontosságot tudott mind a kettő.

A barna lőlapon feltűnhet még, hogy jobbra van az összes lövés, holott úgy indultam, hogy középre lőttem be a red dotot. Jó pár dob után jobbra, és lefelé is elállítódott a red dot. (Ez a barna lőlapos lövés annak volt az eredménye, amikor tekertem egy fél fordulatot felfelé a magasság állítón. Ezután jött az oldalirányú tekerés.) Érdekes pedig, hogy nem járnak nagyon könnyen az állító csavarok, és racsnizva is tekerednek. Nem gondoltam volna, hogy olyan 40-50 lövés alatt elállítódik. Főleg ilyen kis hátrarúgástól. Erre valakinek van ötlete mit lehet kezdeni vele? Menetrögzítő? Lakk a csavar fejére? Összejelölni? Másik red dot? :) Olyan túl sok pénzt nem szeretnék red dotra költeni monjduk max 20e. Most ez van rajta, és tetszik, hogy olyan szellős, és normál magasságú. https://www.aliexpress.com/item/32859272264.html
De nyitott vagyok egyéb javaslatokra is.

Faja.
Alakul ez :mrgreen: Pár száz lövés után már fordíthatod a lőlapot és 10cm-es köröket meg négyzeteket rajzolsz és benne marad a szórás "kis cél kis hiba".A gumisnál mindig van 1-2 ami elkóricál ha akarod ha nem.
Volt egy régi tesztem amikor is kiderült,hogy a gumi nem fordul el a csőben hanem úgy megy ki ahogy áll a dobban 8-)
Ráadásul akasztós revolverből lett tesztelve!
Majd kipróbálom újra :mrgreen:
Red dot-ba ugyanúgy bele lehet nézni rosszul "tengelyvonal hiba" mint a nyílt irányzékba és a céltávcsőbe.Nekünk csak esztétikai hiba mert a találat úgy is megvan.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.05.16. 18:34 Red dot-ba ugyanúgy bele lehet nézni rosszul "tengelyvonal hiba" mint a nyílt irányzékba és a céltávcsőbe.
Szia,

Szerintem pont az a red-dot lenyege, hogy ez nem igy van.

Ha fixen tartod a fegyvert, es 1-2 cm-t mozgatod a szemed, akkor olyan, mintha az uveglapon mozogna a piros pont, de mogotte a celon rajta marad.

Bel
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

bel írta: 2022.05.16. 22:38 Szia,

Szerintem pont az a red-dot lenyege, hogy ez nem igy van.

Ha fixen tartod a fegyvert, es 1-2 cm-t mozgatod a szemed, akkor olyan, mintha az uveglapon mozogna a piros pont, de mogotte a celon rajta marad.

Bel
A gagyi dotoknál sajnos nem így van, azoknál a célon is elmozdul, míg egy eredeti Aimpointnál valóban ilyen.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD-21-M teszt

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.05.16. 22:38 Szia,

Szerintem pont az a red-dot lenyege, hogy ez nem igy van.

Ha fixen tartod a fegyvert, es 1-2 cm-t mozgatod a szemed, akkor olyan, mintha az uveglapon mozogna a piros pont, de mogotte a celon rajta marad.

Bel
Teljesen igazad van ha egy fél millás holosight-ról van szó de mi csak kínai vackokkal bénázunk :roll: :mrgreen:
Lőfegyverre én se raknék kínait.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

700 lövés :roll: HD 21 M
Pakolászok Kolumbiában és felfigyelek a fura zümmögésre......drone.....nem csak egy dongó :lol:
Kis idő múlva autó hang ajtó csapódás.Már hallom is a drone hangját és már látom is ahogy emelkedik tőlem 100m körül.
Ahogy belenéztem a távcsőbe elfordult mint mikor az ember elfordítja a fejét ha rajtakapják a bámuláson :lol:
DJI Mavic drone volt.Elhúzott de később magasabbról próbálkozott de úgy is meghallottam 8-) Átszereltem a Lite-ot légelhárítóra de nem volt rá szükség :mrgreen:
IMG_20220522_075911.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.05.22. 11:09 700 lövés :roll: HD 21 M
Pakolászok Kolumbiában és felfigyelek a fura zümmögésre......drone.....nem csak egy dongó :lol:
Kis idő múlva autó hang ajtó csapódás.Már hallom is a drone hangját és már látom is ahogy emelkedik tőlem 100m körül.
Ahogy belenéztem a távcsőbe elfordult mint mikor az ember elfordítja a fejét ha rajtakapják a bámuláson :lol:
DJI Mavic drone volt.Elhúzott de később magasabbról próbálkozott de úgy is meghallottam 8-) Átszereltem a Lite-ot légelhárítóra de nem volt rá szükség :mrgreen:
IMG_20220522_075911.jpg
Ezek után Kolumbiában “Ismeretlen polgári drón, menj a p.csaba” felirattal jubileumi bélyeget fognak kiadni. Rajta Chucky sziluettje, felemelt kezében egy HD21M körvonalai vehetők ki :mrgreen:

Hogy on topic is legyen: mi a drónelháritó kombód? Vasporos gumi marhapatronnal? A Polgári Légifelügyelet telefonszáma gyorshívó gombon? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.05.22. 15:51 Ezek után Kolumbiában “Ismeretlen polgári drón, menj a p.csaba” felirattal jubileumi bélyeget fognak kiadni. Rajta Chucky sziluettje, felemelt kezében egy HD21M körvonalai vehetők ki :mrgreen:

Hogy on topic is legyen: mi a drónelháritó kombód? Vasporos gumi marhapatronnal? A Polgári Légifelügyelet telefonszáma gyorshívó gombon? ;)
Én is drone-ozok de figyelembe kell venni ezt-azt.Magánterület,szántóföld felett nincs semmi gond de nem repülök rá senkire.
Ekol Lite Birbanger/fényjelzővel.Ez csak olyan figyelmeztetés ha már túl közel merészkedik. :roll:
Nem rongálok meg semmit mert a pilótáját hamarabb megtalálom a scannerrel :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia, mi a helyzet a polír Keserű Rhinoddal, jól üzemel?
The Gent írta: 2022.05.23. 11:05 De, még lehet.. (HDR-d) 😏
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Homokszórt lesz a rozsdamentes Pitbull-19M.. ;) 8-)
Stainless Pitbull-19M homokszórva
Stainless Pitbull-19M homokszórva
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.05.26. 18:46 Homokszórt lesz a rozsdamentes Pitbull-19M.. ;) 8-)
Júniusban várható, 145 ezer körül. Ha valaki polírozva kéri, akkor az plusz 45 nap, plusz 15e forint...

Nem tudom, nekem valahogy így nem adja. Valaki kérdezte kommentben, hogy szénacél verzió lesz-e, és azt a választ kapta hogy igen!
És itt elgondolkoztam, hogy lehet az jobb választás lenne? Esetleg valaki fel tudna világosítani, hogy milyen érv szól a rozsdamentes, és milyen érv a szénacél mellett? Érdemes lehet inkább arra várni?

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.05.26. 22:54 Júniusban várható, 145 ezer körül. Ha valaki polírozva kéri, akkor az plusz 45 nap, plusz 15e forint...

Nem tudom, nekem valahogy így nem adja. Valaki kérdezte kommentben, hogy szénacél verzió lesz-e, és azt a választ kapta hogy igen!
És itt elgondolkoztam, hogy lehet az jobb választás lenne? Esetleg valaki fel tudna világosítani, hogy milyen érv szól a rozsdamentes, és milyen érv a szénacél mellett? Érdemes lehet inkább arra várni?

Faja
Szia Faja!
Erre a kérdésre könnyű a válasz: azt kell venni, ami van.
Aztán ha lesz szénacél, és mégis Neked az jobban tetszik, biztos vagyok benne, hogy a vételi áron el tudod majd adni a rozsdamentest.

Stainless vs. szénacél: teljesen mindegy, ugyanazt tudja, csak tetszés kérdése. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

varde írta: 2022.05.29. 20:44Állat.. 8-)
nemtokregelni írta: 2022.05.29. 19:16 Durva, gratula!
Köszi. :)
Faja és Vato fórumtársaké az érdem a kiegészítőkben, illetve Thomasteré és a Műveké az alapfegyverben. :)

Az alapfegyver jó tuning-alany, erős, megbízható, soklövetű.
Gyárilag is jól használható, de adja magát a tuningolás: markolatok cseréje, tusa cseréje, szereléksinre lézer vagy lámpa, fegyverszíj, RedDot.. ;)

Thomaster egyszer berakott egy soklövetű dobot, arra kíváncsi vagyok.. 6mm plinking-gun? :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.05.29. 20:48 Thomaster egyszer berakott egy soklövetű dobot, arra kíváncsi vagyok.. 6mm plinking-gun? :)
Azt Bélabá rakta fel a facebookjára... de még csak a dob van, meg a szándék hogy egyszermajd lehet 12 lövetű plinker. mert ez a cikcakk dobforgatás kicsiben is működik, és sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb, mint a hagyományos revolver szerkezet.

De kinek kéne 12-lövetű startpatronos plinker?
sp1.JPG
(még nagyon vázlatos, inkább csak formatanulmány. Úgyhogy kéretik nem hiányolni olyan részleteket, mint dobtengelyvég, meg irányzék...)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2022.05.30. 23:20 Azt Bélabá rakta fel a facebookjára... de még csak a dob van, meg a szándék hogy egyszermajd lehet 12 lövetű plinker. mert ez a cikcakk dobforgatás kicsiben is működik, és sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb, mint a hagyományos revolver szerkezet.

De kinek kéne 12-lövetű startpatronos plinker?

sp1.JPG

(még nagyon vázlatos, inkább csak formatanulmány. Úgyhogy kéretik nem hiányolni olyan részleteket, mint dobtengelyvég, meg irányzék...)
igen ez a cikkcakk dobforgatás k.jó, atombiztos a hd21m-ben is ;) nem tudom plinkerként mennyire lehetne élvezhetően pontosra megcsinálni 10-20 méterre?!

*

én viszont egy több lövetű hd21m-re neveznék be, úgy hogy a kaliber-t lecsökkentenénk 15mm-es golyóra (ez még bőven hatásos 100+joulet simán kiadna).

így akár 12 lövés is kijönne ugyanazon dobméret mellett (ha jól számolom), ofkorsz töltővel kellene a 15-ös gumit belepajszerolni a lövedékkamrákba (10,5 mm-esbe belemegy a 15-ös) . A csőbe pedig egy betétcsövet kellene tekerni hogy 15mm-esre leszűkítse a 18-as csövet:)

szettben lehetne árulni, dob+töltő+ betétcső 8-)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Thomaster írta: 2022.05.30. 23:20 Azt Bélabá rakta fel a facebookjára... de még csak a dob van, meg a szándék hogy egyszermajd lehet 12 lövetű plinker. mert ez a cikcakk dobforgatás kicsiben is működik, és sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb, mint a hagyományos revolver szerkezet.

De kinek kéne 12-lövetű startpatronos plinker?

sp1.JPG

(még nagyon vázlatos, inkább csak formatanulmány. Úgyhogy kéretik nem hiányolni olyan részleteket, mint dobtengelyvég, meg irányzék...)
Jelen ;-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Keserű írta fb-n kommentben, hogy a nyolclövetű dob alig fogy, 3-at adott el a komment írásának pillanatában
vato írta: 2022.05.31. 08:39 igen ez a cikkcakk dobforgatás k.jó, atombiztos a hd21m-ben is ;) nem tudom plinkerként mennyire lehetne élvezhetően pontosra megcsinálni 10-20 méterre?!

*

én viszont egy több lövetű hd21m-re neveznék be, úgy hogy a kaliber-t lecsökkentenénk 15mm-es golyóra (ez még bőven hatásos 100+joulet simán kiadna).

így akár 12 lövés is kijönne ugyanazon dobméret mellett (ha jól számolom), ofkorsz töltővel kellene a 15-ös gumit belepajszerolni a lövedékkamrákba (10,5 mm-esbe belemegy a 15-ös) . A csőbe pedig egy betétcsövet kellene tekerni hogy 15mm-esre leszűkítse a 18-as csövet:)

szettben lehetne árulni, dob+töltő+ betétcső 8-)
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

montecarlo írta: 2022.05.31. 20:26 Keserű írta fb-n kommentben, hogy a nyolclövetű dob alig fogy, 3-at adott el a komment írásának pillanatában
Mármint ahhoz a 20 darab HD21M-hez amit éppen át lehetett venni ebben a legújabb sorozatban csak 3-at vittek el. Korábban biztos sokan vittek 8-as dobot csak magában puska nélkül. Most kapásból tudnék mondani 4 ilyen embert. ;) Egyébként az a töltő amit ad hozzá a 7-es dobhoz is tök hasznos. Ezek szerint az emberek nem igazán akarnak durrogtatni vele, csak egyszer megtöltve beállítani a szekrénybe.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Állítólag ez a többség.

Egy idősebb embertől vettem a külsőkakasos dupla sörététesemet, az indok, amiért eladta: "...azért vettem, hogy a szőllőben legyen védelmi eszkőz a migránsok ellen. nincs migráns, feleskeges a puska."

Szét volt szedve 3 darabra a puska, és nem tudta, hogy el kell húzni a Scott kulcsot, mielőtt ráteszed a csövet. 3-4 éve úgy volt nála.
DSC02301.JPG
Faja írta: 2022.05.31. 20:31 Ezek szerint az emberek nem igazán akarnak durrogtatni vele, csak egyszer megtöltve beállítani a szekrénybe.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Faja írta: 2022.05.31. 20:31 Ezek szerint az emberek nem igazán akarnak durrogtatni vele, csak egyszer megtöltve beállítani a szekrénybe.
montecarlo írta: 2022.05.31. 20:34 Állítólag ez a többség.

Egy idősebb embertől vettem a külsőkakasos dupla sörététesemet, az indok, amiért eladta: "...azért vettem, hogy a szőllőben legyen védelmi eszkőz a migránsok ellen. nincs migráns, feleskeges a puska."

Szét volt szedve 3 darabra a puska, és nem tudta, hogy el kell húzni a Scott kulcsot, mielőtt ráteszed a csövet. 3-4 éve úgy volt nála.
Állítólag főleg boldogabb országokban markánsabb jelenség: a szabadon vagy szabadabban hozzáférhető önvédelmi eszközöket a nem-fegyverimádó többség szerszámként vásárolja "Jó lesz ez még egyszer!" felkiáltással.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2022.05.31. 20:31 Mármint ahhoz a 20 darab HD21M-hez amit éppen át lehetett venni ebben a legújabb sorozatban csak 3-at vittek el. Korábban biztos sokan vittek 8-as dobot csak magában puska nélkül. Most kapásból tudnék mondani 4 ilyen embert. ;)
Jaja! :)
Én is ahogy megjelent a 8-as dob, mentem érte. :)
Egyrészt szeretem, ha a tárral működő fegyvereimhez van póttár.
Bármi történhet a tárral, leesik, deformálódik. Mondjuk a HD21M dobja nagyon masszív.

Másrészt: 8 lövés mégiscsak több, mint 7. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Művek FB profilján lehet szavazni, hogy milyen legyen az új Micromax kakaskialakítása.
Micromax 22
Micromax 22
Screenshot_20220601-171412_Facebook.jpg (216.82 KiB) Megtekintve 48332 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

WildBear23 írta: 2022.06.01. 17:18 A Művek FB profilján lehet szavazni, hogy milyen legyen az új Micromax kakaskialakítása.Screenshot_20220601-171412_Facebook.jpg
Milyen kis cukik egyem a szívüket. :D

Ha tényleg lesz hosszabb dobos gumiképes verzió, akkor tuti veszek! 8-)
MicroMaxok.jpg
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2022.05.30. 23:20 De kinek kéne 12-lövetű startpatronos plinker?
Mondjuk nekem, ha tisztában lenne olyan kifejezésekkel, mint technológiai fegyelem, tűrés, illesztés. Többletmunka és plusz költség se lenne.

Elég árulkodó jel, hogy hetente 2-3 Sniper 19M van eladó, a legtöbbször ár alatt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezt a baromságot :lol: Majd ha egyszer jól pofán veri,akkor rájön ő is :lol:
Ennek a kozák pisztoly fogantyúnak akkor lenne értelme ha egy katona hátán lenne és zárnyitóként funkcionálna.
Nem is értem mit nyert a fegyver rövidségével?Az,hogy mit veszíthet az egyből látszik :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2022.06.02. 16:55 Ezt a baromságot :lol: Majd ha egyszer jól pofán veri,akkor rájön ő is :lol:
Ennek a kozák pisztoly fogantyúnak akkor lenne értelme ha egy katona hátán lenne és zárnyitóként funkcionálna.
Nem is értem mit nyert a fegyver rövidségével?Az,hogy mit veszíthet az egyből látszik :lol:
Kiskapu a jogszabályokban, ez nem SBS így, hanem kb "semmise".
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Baromság ez a pisztolymarkolat, sose adnék pénzt érte
2022-02-13 10.46.08.jpg
P1050559.JPG
Zalán-kávészsák.jpg
chucky írta: 2022.06.02. 16:55 Ezt a baromságot :lol: Majd ha egyszer jól pofán veri,akkor rájön ő is :lol:
Ennek a kozák pisztoly fogantyúnak akkor lenne értelme ha egy katona hátán lenne és zárnyitóként funkcionálna.
Nem is értem mit nyert a fegyver rövidségével?Az,hogy mit veszíthet az egyből látszik :lol:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2022.06.02. 19:32 Baromság ez a pisztolymarkolat, sose adnék pénzt érte
2022-02-13 10.46.08.jpg
P1050559.JPGZalán-kávészsák.jpg
Ez egy klasszikus darab :mrgreen: Pult alól pofán lövős :lol:
Zalival simán lehet mert nem rúg nagyot :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2022.06.02. 16:58 Kiskapu a jogszabályokban, ez nem SBS így, hanem kb "semmise".
46cm-nél nem lehet hosszabb?Vagy magát a vállba szorítást is tiltja a törvény?Nem értem a lényegét ennek........
stoeger-sbs-dvustvolka-obrez.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Faja írta: 2022.06.01. 18:00 Milyen kis cukik egyem a szívüket. :D

Ha tényleg lesz hosszabb dobos gumiképes verzió, akkor tuti veszek! 8-)

MicroMaxok.jpg
+1!!
IMG_20201027_132029.jpg
Őmelléjük elfér..
Csakis fehér "elefántcsont" markolattal😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Revenge hez melyik gumi ajanlott? Az 55 shore feher vagy az uj zalanhoz is valo 70 shore kemenysegu?

Mennyire megbizhato egyebkent a Revenge? Alu dobos verzio
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

paprikajancsi írta: 2022.06.04. 19:58 Revenge hez melyik gumi ajanlott? Az 55 shore feher vagy az uj zalanhoz is valo 70 shore kemenysegu?

Mennyire megbizhato egyebkent a Revenge? Alu dobos verzio
Szia!
Én a puhább, 55 Shore keménységű gumit tenném bele, 15 vagy 16mm-est.
Megbízhatóság: ki kell próbálni, lőjj ki vele pár dobot, lassan/gyorsan.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

WildBear23 írta: 2022.06.05. 08:23 Szia!
Én a puhább, 55 Shore keménységű gumit tenném bele, 15 vagy 16mm-est.
Megbízhatóság: ki kell próbálni, lőjj ki vele pár dobot, lassan/gyorsan.
Koszi, szerinted mennyivel erosebb mint egy Zoraki R1 11mm gumival?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

paprikajancsi írta: 2022.06.05. 11:07 Koszi, szerinted mennyivel erosebb mint egy Zoraki R1 11mm gumival?
A Zorakit nem ismerem, kb 50-70 Joule energiát írnak rá (és több nem is igazán biztonságos 11mm-es gumival).

A Revenge durván ennek a másfélszerese.
A tuning topikban vannak rá mérések.
https://www.fegyverforum.com/search.php ... sf=msgonly
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

WildBear23 írta: 2022.06.05. 15:37 A Zorakit nem ismerem, kb 50-70 Joule energiát írnak rá (és több nem is igazán biztonságos 11mm-es gumival).

A Revenge durván ennek a másfélszerese.
A tuning topikban vannak rá mérések.
https://www.fegyverforum.com/search.php ... sf=msgonly

Ez vedelmi helyzetben mit jelent? Milyem hatast fejt ki tamadora?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

paprikajancsi írta: 2022.06.05. 19:53 Ez vedelmi helyzetben mit jelent? Milyem hatast fejt ki tamadora?
Nagy része elszalad és/vagy összeszarja magát, a maradék meg kiveszi a kezedből és feltolja a s.ggedbe. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

parazstaposo írta: 2022.06.05. 20:16 Nagy része elszalad és/vagy összeszarja magát, a maradék meg kiveszi a kezedből és feltolja a s.ggedbe. :)
+1

Ez egy hibátlan előrejelzés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

parazstaposo írta: 2022.06.05. 20:16 Nagy része elszalad és/vagy összeszarja magát, a maradék meg kiveszi a kezedből és feltolja a s.ggedbe. :)
Úgyhogy ne nagyon töröld le róla a szilikonzsírt, ha rákenődött! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

jó ha van írta: 2022.06.05. 21:35 Úgyhogy ne nagyon töröld le róla a szilikonzsírt, ha rákenődött! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
:lol: hát ezen besírtam!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

paprikajancsi írta: 2022.06.05. 19:53 Ez vedelmi helyzetben mit jelent? Milyem hatast fejt ki tamadora?
Hatékonyabb a Revenge, cserébe nehezebben hordható.
(A fórumtársak anális fixációjával nem kell törődni. ;) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

parazstaposo írta: 2022.06.05. 20:16 Nagy része elszalad és/vagy összeszarja magát, a maradék meg kiveszi a kezedből és feltolja a s.ggedbe. :)
Tapasztalat?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

paprikajancsi írta: 2022.06.05. 22:59 Tapasztalat?
Attól tartok, hogy csak véleményeket fogsz kapni. Akinek tapasztalata van, azok pedig egyedi esetek.

Én abból indulok ki, hogy ahol az emberek jogilag megtehetik, ott jellemzően éles fegyvert hordanak önvédelemre - és még az sem tökéletesen hatékony. Ezért írta azt a fórumtárs, hogy általában , az esetek többségében összesz@rja magát/elfut a támadó. De nem mindig. És az utóbbi esetben bizony a rektális felhelyezés is a kockázatok közé tartozik. ;)

Jobban jársz, ha gumisod van, vs semmi? Nyilván. Sokkal jobban. Halálsugár, amivel odasuhintasz, és garantáltan, minden helyzet megoldódik? Nyilván nem. De egy Revenge, vagy egy Pitbull azért sok helyzetre hatékony megoldás. Nem annyira, mint a megelőzés (=kerülni a bajt), de határozottan hatékony.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

A Keserű Revenge 21-Mről van vkinek személyes tapasztalata?
Avatar
omerta18
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2021.02.05. 19:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: omerta18 »

Zsotrám írta: 2022.06.06. 16:37 Sziasztok!

A Keserű Revenge 21-Mről van vkinek személyes tapasztalata?
Gyártottak már belőle akár 1 db-ot is? :o
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Petya357 írta: 2022.06.05. 23:40 Attól tartok, hogy csak véleményeket fogsz kapni. Akinek tapasztalata van, azok pedig egyedi esetek.

Én abból indulok ki, hogy ahol az emberek jogilag megtehetik, ott jellemzően éles fegyvert hordanak önvédelemre - és még az sem tökéletesen hatékony. Ezért írta azt a fórumtárs, hogy általában , az esetek többségében összesz@rja magát/elfut a támadó. De nem mindig. És az utóbbi esetben bizony a rektális felhelyezés is a kockázatok közé tartozik. ;)

Jobban jársz, ha gumisod van, vs semmi? Nyilván. Sokkal jobban. Halálsugár, amivel odasuhintasz, és garantáltan, minden helyzet megoldódik? Nyilván nem. De egy Revenge, vagy egy Pitbull azért sok helyzetre hatékony megoldás. Nem annyira, mint a megelőzés (=kerülni a bajt), de határozottan hatékony.
Kerdesem inkabb arra iranyult hogy milyen kulonbseg lenne egy zoraki 11es es egy revenge 15os talalat utani hatasa kozott a meret es joule beli kulonbsegek miatt tehat melyik "traumatikusabb" egy pontos talalat eseten mert ilyen osszehasonlito anyagot en nemtalaltam
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

paprikajancsi írta: 2022.06.06. 23:02 Kerdesem inkabb arra iranyult hogy milyen kulonbseg lenne egy zoraki 11es es egy revenge 15os talalat utani hatasa kozott a meret es joule beli kulonbsegek miatt tehat melyik "traumatikusabb" egy pontos talalat eseten mert ilyen osszehasonlito anyagot en nemtalaltam
WildBear23 világosan leírta, hogy a kettő közül hatásosabb a Revenge. Nagyobb, de hatásosabb is. Valamit valamiért..
Előtte pedig Joule-ban számszerűsítette is a két fegyver torkolati energiáját.

Pontosan milyen formában várod a várható traumatikus hatásra vonatkozó adatokat? Sikoly/lövés? ;) “tacskót megállít, de kuvaszt már nem”? :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
paprikajancsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2022.05.29. 10:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: paprikajancsi »

Akkor nagyon egyszeruen

Melyik faj jobban
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

paprikajancsi írta: 2022.06.07. 00:15 Akkor nagyon egyszeruen

Melyik faj jobban
Harmadszor is leírni, hogy a Revenge.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Biztos vagy benne? :roll:
Petya357 írta: 2022.06.07. 06:22 Harmadszor is leírni, hogy a Revenge.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

paprikajancsi írta: 2022.06.07. 00:15 Akkor nagyon egyszeruen

Melyik faj jobban
A torkolati energiát tudjuk mérni, a fájdalomérzetet nem.
Az adatgyűjtést nehezíti, hogy akinek ilyen tapasztalata van - akár adott, akár kapott -, az nem igazán dicsekszik vele. Plusz ismét: nem volt mérőműszer a célszemélyen.
A kevés tapasztalat alapján már a gyengébb is eléggé fáj: ha mégsem, akkor más eszköz kell, mert pár tíz joule-lal több nem lesz megoldás, a fájdalomérzet ugyanis nem egyenes arányoság szerint növekszik. (Hasonlat: ha véletlenül rámarkolsz egy felhevített acélrúdra, a fájdalomérzet szempontjából teljesen mindegy, hogy 300 °C vagy 800 °C a hőmérséklete, mert ordítani fogsz, mint a fába szorult féreg.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.06.07. 10:31 A torkolati energiát tudjuk mérni, a fájdalomérzetet nem.
Az adatgyűjtést nehezíti, hogy akinek ilyen tapasztalata van - akár adott, akár kapott -, az nem igazán dicsekszik vele. Plusz ismét: nem volt mérőműszer a célszemélyen.
A kevés tapasztalat alapján már a gyengébb is eléggé fáj: ha mégsem, akkor más eszköz kell, mert pár tíz joule-lal több nem lesz megoldás, a fájdalomérzet ugyanis nem egyenes arányoság szerint növekszik. (Hasonlat: ha véletlenül rámarkolsz egy felhevített acélrúdra, a fájdalomérzet szempontjából teljesen mindegy, hogy 300 °C vagy 800 °C a hőmérséklete, mert ordítani fogsz, mint a fába szorult féreg.)
Szerintem a gumis hatékonysága (fájdalomérzet, stopphatás) egy darabig az energiával arányosan emelkedik, majd elér egy platót, és onnantól kezdve a nagyobb energia miatt nem lesz hatékonyabb, csak veszélyesebb.

Na most az a nagy kérdés, hogy hol kezdődik a plató..? Szerintem ott, ahol a gumi már átüti a bőrt, mivel onnan már nem az érzőidegekben gazdag bőrnek adja le az energiáját.
Ez viszont függ a ruházattól, a gumi átmérőjétől és keménységétől is.
A Revenge nagy átmérőjű (15mm), puha (50 Shore) gumigolyója szerintem még jóval a "plató" előtt van.

A Te példádban (300C vs. 800C) már bőven a platón vagyunk, sőt, szerintem a 800C már olyan gyorsan elszenesíti az érző idegeket, hogy kevésbé fog fájni, mint a 300C.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

paprikajancsi írta: 2022.06.05. 22:59 Tapasztalat?

ezek a rosszarcok is elszaladtak a kis gumi bogyók elől :lol: nem kellemes naa :D

https://youtu.be/Uzpe4ooFWLI?t=65
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.06.07. 10:31 A torkolati energiát tudjuk mérni, a fájdalomérzetet nem.
Én ezért bízom jobban a paprikában. Azt már próbáltam GP-ből is folyadékból is, tudom milyen.
És nem, ettől még nem állnék a gumi elé sem, de arról nem vagyok meggyőződve hogy a gumi egy vastagabb ruhába öltözött (télen), nagydarab, bedrogozott csávót azonnal megállít. A paprikáról viszont TUDOM hogy a szembe jutva gyakorlatilag azonnal hat, képtelen vagy nyitva tartani a szemed és pokolian fáj, valamint kipróbáltan alkoholos állapotban is 100%-osan működik, és kivon a forgalomból.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.06.07. 11:59 Én ezért bízom jobban a paprikában. Azt már próbáltam GP-ből is folyadékból is, tudom milyen.
És nem, ettől még nem állnék a gumi elé sem, de arról nem vagyok meggyőződve hogy a gumi egy vastagabb ruhába öltözött (télen), nagydarab, bedrogozott csávót azonnal megállít. A paprikáról viszont TUDOM hogy a szembe jutva gyakorlatilag azonnal hat, képtelen vagy nyitva tartani a szemed és pokolian fáj, valamint kipróbáltan alkoholos állapotban is 100%-osan működik, és kivon a forgalomból.
Fontos a tapasztalat - megvan nekem is -, de fontosabb: eltérő hatásmechanizmus.
Mindig vannak különleges esetek, akik a fájdalomérzetet akaratlagosan legyőzik. - De a kémia mindig működik. Könnygáz hatására az alany szemeit könnyfátyol borítja, amin keresztül nem lát semmit.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.06.07. 14:16 Fontos a tapasztalat - megvan nekem is -, de fontosabb: eltérő hatásmechanizmus.
Mindig vannak különleges esetek, akik a fájdalomérzetet akaratlagosan legyőzik. - De a kémia mindig működik. Könnygáz hatására az alany szemeit könnyfátyol borítja, amin keresztül nem lát semmit.
Én konkrétan nem tudtam kinyitni a szememet és olyan rémisztően erős fájdalmat éreztem amit talán még előtte soha. Ilyen állapotban két lépést nem lehet tenni nem hogy támadni.
De ugye ha fúj a szél, akkor meg a célba juttatás nem garantált.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.06.07. 15:26 Én konkrétan nem tudtam kinyitni a szememet és olyan rémisztően erős fájdalmat éreztem amit talán még előtte soha. Ilyen állapotban két lépést nem lehet tenni nem hogy támadni.
De ugye ha fúj a szél, akkor meg a célba juttatás nem garantált.
A zselésugarasnál igen, csak hát ott ugye a célzással lehetnek gondok...

Szóval semmi nem tökéletes. Ezért kell több lehetséges megoldásnak kéznél lenni, és abból az adott helyzetre optimálisat használni. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.06.07. 15:26 Én konkrétan nem tudtam kinyitni a szememet és olyan rémisztően erős fájdalmat éreztem amit talán még előtte soha. Ilyen állapotban két lépést nem lehet tenni nem hogy támadni.
+1
Pontosan ugyanazok a személyes tapasztalataim. Lehetetlen kinyitni a szemedet, egyszerűen képtelen vagy rá. A pepper - ha egyszer célba jut - nem függ semmitől, akkor is működik, ha a támadó nem hisz benne :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Volna-e rá igény akkor is, ha fizetni kell érte?

HD_6x28_valltamasz_nyitva.JPG
HD_6x28_valltamasz_csukva.JPG

Mondjuk a csuklópántot még ki kell találnom... nincs itthon AMD 65-öm, amiről másoljam... de az látszik, hogy magát a behajtható válltámaszt szépen elegánsan meg lehet oldani.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thomaster írta: 2022.06.08. 05:10 Volna-e rá igény akkor is, ha fizetni kell érte?


HD_6x28_valltamasz_nyitva.JPG

HD_6x28_valltamasz_csukva.JPG

Mondjuk a csuklópántot még ki kell találnom... nincs itthon AMD 65-öm, amiről másoljam... de az látszik, hogy magát a behajtható válltámaszt szépen elegánsan meg lehet oldani.
Van. Szivesen vennék még egyet.

( Sőt. Igazából a normál HD21Mre is lenne igény - már ha lenne. De nincs. Nem kapható. )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.06.08. 06:12 Van. Szivesen vennék még egyet.

( Sőt. Igazából a normál HD21Mre is lenne igény - már ha lenne. De nincs. Nem kapható. )
+1, minden fejlesztés welcome, ami praktikusabbá teszi a fegyvert.
A lényeg, hogy a behajtott válltámasz ne akadályozza a fegyver használatát, illetve kihajtva stabilan rögzüljön - de szerintem ez evidens. ;)

Mennyivel dobná meg az árat? 5000? 10000?
Szerintem annyit bőven elbír az ára.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Petya357 írta: 2022.06.08. 06:12 ( Sőt. Igazából a normál HD21Mre is lenne igény - már ha lenne. De nincs. Nem kapható. )
Készül, készül... ebben a most készülő adagban lesz az enyém is. (Eddig a feliratkozottak kapták, plusz utoljára már volt pár szabad példány.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2022.06.08. 05:10 Mondjuk a csuklópántot még ki kell találnom... nincs itthon AMD 65-öm, amiről másoljam... de az látszik, hogy magát a behajtható válltámaszt szépen elegánsan meg lehet oldani.
Az általam eddig látottak és próbáltak közül számomra messze a deszantos FN FAL* behajtható válltámasz a legjobb mind kezelés, mind konstrukciós szempontból. - Mondjuk ötletem sincs, kis mennyiségben olcsón hogyan gyártható a zsanér. Airsoft-kiegészítő gyártóktól próbálnám alkatrészként megrendelni.
DS Arms FN FAL Folding Stock.jpg
DS Arms FN FAL Folding Stock.jpg (10.79 KiB) Megtekintve 47178 alkalommal
* Ez a legrégebbi konstrukció, amin észrevettem.
Thomaster írta: 2022.06.08. 05:10 nincs itthon AMD 65-öm, amiről másoljam...
Kalasnyikov.hu → Dokumentumok. - Persze, én is tudom, hogy egy szétszerelhető, megmérhető minta mindig jobb, de a semminél pedig ez a jobb.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.08. 09:32 Készül, készül... ebben a most készülő adagban lesz az enyém is. (Eddig a feliratkozottak kapták, plusz utoljára már volt pár szabad példány.)
Ez az új sarzs eltér barmiben az előzőektől?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2022.06.08. 05:10 Volna-e rá igény akkor is, ha fizetni kell érte?
Szia!

Szerintem ez egy maximálisan hasznos, és egyben hiánypótló kiegészítő lenne!
Már eleve az eredeti válltámasz forma is a behajthatóságért kiáltott, ezzel kerülne fel az i-re pont!

Két dologra kellene megoldást találni fejlesztés során:
- Behajtott állapotban is lehessen csípőből használni a puskát anélkül, hogy közben előre-hátra lengedezne a válltámasz.
- Egy gyors mozdulattal ki lehessen csapni, ami után kinyitva is fixen rögzüljön.
+1: Zseniális lenne, ha átalakítás nélkül felmenne az eddig eladott fegyverekre is.

A plusz pénzes kérdésedre a válaszom, hogy így utólag már nem fogom megvenni, mert szerelmes vagyok a jelenlegi M4 tusa tuningba. Viszont ha a vásárlás napján lehetett volna megvenni plusz pénzért, akkor kb. 10 ezer forint körüli áron még biztosan kértem volna hozzá! (Afölött már kérdéses)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.08. 10:21 Ez az új sarzs eltér barmiben az előzőektől?
Tudtommal nem. Max. árban... azt jósolni se tudom. Dehát a hetenkénti bevásárlásokon is minden mindig drágább...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Faja írta: 2022.06.08. 10:25 Két dologra kellene megoldást találni fejlesztés során:
- Behajtott állapotban is lehessen csípőből használni a puskát anélkül, hogy közben előre-hátra lengedezne a válltámasz.
Nyilvánvaló, nyitott és zárt állapotban is rögzítve lesz.
Faja írta: 2022.06.08. 10:25 - Egy gyors mozdulattal ki lehessen csapni, ami után kinyitva is fixen rögzüljön.
Na ez a nehéz. Mármint úgy, hogy kis sorozatban olcsón gyártani ilyet. Most olyan, hogy nyomógombbal kiold, kinyit vagy becsuk, nyomógombot visszanyomva rögzít. De még ötletelek.
Faja írta: 2022.06.08. 10:25 +1: Zseniális lenne, ha átalakítás nélkül felmenne az eddig eladott fegyverekre is.
Na ez viszont alap, mert a válltámasz most is egy kivehető dugóval illeszkedik a fegyver hátuljához. Ugyanerre épül az új válltámasz is.
Faja írta: 2022.06.08. 10:25 A plusz pénzes kérdésedre a válaszom, hogy így utólag már nem fogom megvenni, mert szerelmes vagyok a jelenlegi M4 tusa tuningba. Viszont ha a vásárlás napján lehetett volna megvenni plusz pénzért, akkor kb. 10 ezer forint körüli áron még biztosan kértem volna hozzá! (Afölött már kérdéses)
10 ezerből szerintem ki kell jönnie.

De hangsúlyozom, senki ne számítson rá holnapra... még csak egy ötlet, még Bélabá se látta. Lehet hogy nem is fog neki tetszeni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.06.08. 11:00 Tudtommal nem. Max. árban... azt jósolni se tudom. Dehát a hetenkénti bevásárlásokon is minden mindig drágább...
Készülhetne egy collector edition, tükrös barnított felülettel, a cső-tok rés keményforrasztással feltöltve. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HD 2X-M válltámasz

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.06.08. 09:59 Az általam eddig látottak és próbáltak közül számomra messze a deszantos FN FAL* behajtható válltámasz a legjobb mind kezelés, mind konstrukciós szempontból. - Mondjuk ötletem sincs, kis mennyiségben olcsón hogyan gyártható a zsanér. Airsoft-kiegészítő gyártóktól próbálnám alkatrészként megrendelni.
DS Arms FN FAL Folding Stock.jpg
* Ez a legrégebbi konstrukció, amin észrevettem.


Kalasnyikov.hu → Dokumentumok. - Persze, én is tudom, hogy egy szétszerelhető, megmérhető minta mindig jobb, de a semminél pedig ez a jobb.
Ugyan dehogy :mrgreen: Az egyik kedvencem a Sig MCX 8-) Már meg is érkezett de még nem készült el hozzá a toldat.Ráadásul felhajtható a tusatalp is ha esetleg a dob útban lesz neki :roll:
Van AK,G36,M4.Csak a fegyverhez való adapter is kell hozzá.A mechanika acél a többi alu.
https://www.ebairsoft.com/stock-c-68_37.html
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A HD-21-M a közeli jövőben, talán augusztusban, HD-22-M néven, 16 lövetű dobbal kerül gyártásba, de ! Kérjük a szíves véleményeket az alábbi kérdésben: 1, maradjon 7-8 lövetű, 2, tudja a 7-8-16 lövetű dobokat is, vagy, 3, csak 16 lövetű dobbal készüljön a későbbiekben. Nagyjából 500 grammal lesz nehezebb, a prototípus a barnítóban van, a jövő héten kapjuk vissza, reméljük addigra a 16 lövetű dob is elkészül, vagy hamarabb. Az ára a 16 lövetű HD-22-M-nek, nagyjából 115.000.-, ha kell a 8-as dob is, akkor 125 körül. Kérjük, csak akiket érinteni fog, jelezzék nekünk, 1-2-3 variáció érdekelné a jövőben a boltban, köszönjük! Szombaton összegezzük a véleményeket!"
HD-22M terv
HD-22M terv
Screenshot_20220609-070405_Facebook.jpg (324.61 KiB) Megtekintve 46958 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.06.09. 07:05 "A HD-21-M a közeli jövőben, talán augusztusban, HD-22-M néven, 16 lövetű dobbal kerül gyártásba, de ! Kérjük a szíves véleményeket az alábbi kérdésben: 1, maradjon 7-8 lövetű, 2, tudja a 7-8-16 lövetű dobokat is, vagy, 3, csak 16 lövetű dobbal készüljön a későbbiekben. Nagyjából 500 grammal lesz nehezebb, a prototípus a barnítóban van, a jövő héten kapjuk vissza, reméljük addigra a 16 lövetű dob is elkészül, vagy hamarabb. Az ára a 16 lövetű HD-22-M-nek, nagyjából 115.000.-, ha kell a 8-as dob is, akkor 125 körül. Kérjük, csak akiket érinteni fog, jelezzék nekünk, 1-2-3 variáció érdekelné a jövőben a boltban, köszönjük! Szombaton összegezzük a véleményeket!"

Screenshot_20220609-070405_Facebook.jpg
legyen 100 lövetű!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.06.09. 07:05 "A HD-21-M a közeli jövőben, talán augusztusban, HD-22-M néven, 16 lövetű dobbal kerül gyártásba, de ! Kérjük a szíves véleményeket az alábbi kérdésben: 1, maradjon 7-8 lövetű, 2, tudja a 7-8-16 lövetű dobokat is, vagy, 3, csak 16 lövetű dobbal készüljön a későbbiekben.
Erre kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg. - A dobok átmérőkülönbsége, ugye.

FélOFF
Az én javaslatom pedig:
1. kiforrott típusok folyamatos gyártása;
2. nagy(obb) fejleszt(get)ések helyett a visszajelzések alapján a típusok javítása;
3. minőségbiztosítás, lehetőleg már a tervezésnél is (pl. lágyacélból sem a dobforgató koszorú, sem a dobforgató kar nem készülhet).

Önmagában nem zavar, hogy egy gazdag ember hobbija a fegyverfejlesztés - bár én is ezzel szórakoztathatnám magam! -, de ami a vásárlóknak készül, az már kifogástalan legyen.
(Három hete kicsit felhúztam magam azon, hogy az anno prémium termékként árult első generációs Micromaxom javíthatatlanul elromlott az anyagminőség nem megfelelő kiválasztása miatt.)
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Egyetértek az előttem szólóval. Valamint azt gondolom, hogy ha 7-8 lövés nem elég, akkor mindegy. Inkább nagyobb méretű gumilövedék lenne érdekes.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

fgabesz írta: 2022.06.09. 10:56 Egyetértek az előttem szólóval. Valamint azt gondolom, hogy ha 7-8 lövés nem elég, akkor mindegy. Inkább nagyobb méretű gumilövedék lenne érdekes.
Szerintem az jó, ha egy eszköz lefelé kompatibilis.
Azaz van hozzá 16 lövetű dob, de működik a kisebb, kompaktabb 8-as dobbal is.

Élőben jó lenne kipróbálni ezt a 16-os dobot (Thomaster? ;) ), hogy mennyire áll ki oldalt, illetve mennyire
kényelmes a használata.

Nagyobb átmérő: emlékszünk a Keserű Rubber Meteorite 40mm-es (!) kéziágyúra..? ;-)
Na, az lenne még érdekes így forgótárasban.. :)
Kép
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2022.06.09. 10:41 (Három hete kicsit felhúztam magam azon, hogy az anno prémium termékként árult első generációs Micromaxom javíthatatlanul elromlott az anyagminőség nem megfelelő kiválasztása miatt.)
Erről mondanál pár szót, hogy miképpen történt? Nekem is van ilyen ős-Micromaxom, azért érdekel, hátha elkerülhető.
Sapienti sat.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Poresz írta: 2022.06.09. 10:41 Erre kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg. - A dobok átmérőkülönbsége, ugye.

FélOFF
Az én javaslatom pedig:
1. kiforrott típusok folyamatos gyártása;
2. nagy(obb) fejleszt(get)ések helyett a visszajelzések alapján a típusok javítása;
3. minőségbiztosítás, lehetőleg már a tervezésnél is (pl. lágyacélból sem a dobforgató koszorú, sem a dobforgató kar nem készülhet).

Önmagában nem zavar, hogy egy gazdag ember hobbija a fegyverfejlesztés - bár én is ezzel szórakoztathatnám magam! -, de ami a vásárlóknak készül, az már kifogástalan legyen.
(Három hete kicsit felhúztam magam azon, hogy az anno prémium termékként árult első generációs Micromaxom javíthatatlanul elromlott az anyagminőség nem megfelelő kiválasztása miatt.)
Szerintem egy adapterrel, amit a mostani dobtengely tartójàhoz rögzítenek
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2022.06.09. 12:30 Erről mondanál pár szót, hogy miképpen történt? Nekem is van ilyen ős-Micromaxom, azért érdekel, hátha elkerülhető.
Tőled függetlenül meg akarom írni a sztorit, csak kell egy kis idő.
Tünet: egy töltényűrnél nem forog a dob.
Ok: dobforgató koszorú kopás.
Megelőzés: ne "játssz" vele!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2022.06.09. 13:24 Tőled függetlenül meg akarom írni a sztorit, csak kell egy kis idő.
Tünet: egy töltényűrnél nem forog a dob.
Ok: dobforgató koszorú kopás.
Megelőzés: ne "játssz" vele!
OK, köszi szépen & részvétem :(
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.06.09. 11:39 Szerintem az jó, ha egy eszköz lefelé kompatibilis.
Azaz van hozzá 16 lövetű dob, de működik a kisebb, kompaktabb 8-as dobbal is.
Pont így lesz. A 16-os dob furatai is akkorák mint a 8-asé (15mm), úgyhogy ugyanazzal a töltővel tölthető. A 16-os dob átmérője meg pont annyival nagyobb, hogy a jelenlegi dobtengely tartó csődarabok alá egy-egy ugyanolyat kell hegeszteni, és azokba megy a dobtengely amikor a 16-ost teszik be.
WildBear23 írta: 2022.06.09. 11:39 Élőben jó lenne kipróbálni ezt a 16-os dobot (Thomaster? ;) ), hogy mennyire áll ki oldalt, illetve mennyire
kényelmes a használata.
Ez majd kiderül a teszteken. Ugye a hetes meg a nyolcas dob átmérője 70 mm, és páran még abba is beleverik a kezüket felhúzáskor. A 16-os dob átmérője 114 mm. Annyi már biztos, hogy a mellső markolat meg lesz fordítva úgy AMD módra, ez valamennyit segít. De majd kiderül a teszteken.
WildBear23 írta: 2022.06.09. 11:39 Nagyobb átmérő: emlékszünk a Keserű Rubber Meteorite 40mm-es (!) kéziágyúra..? ;-)
Na, az lenne még érdekes így forgótárasban.. :)
Azért egy 40-es gumis forgótáras az durva nagy lenne. Deee láttad-e tegnap a kihajtható válltámaszos terveket? És feltűnt-e hogy a dob hatlövetű, de furcsán nagyok rajta a lyukak? 6x28 mm gumi elég lesz? 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2022.06.09. 19:58 Azért egy 40-es gumis forgótáras az durva nagy lenne. Deee láttad-e tegnap a kihajtható válltámaszos terveket? És feltűnt-e hogy a dob hatlövetű, de furcsán nagyok rajta a lyukak? 6x28 mm gumi elég lesz? 8-)
Ja és a 6x28-as már csak jövőre jöhet ki... mert a HD 22-M nevet lefoglalja a 16 lövetű... ez már csak 23-M lehet :mrgreen:

(ez van, amikor a típusnév rendszer lassítja a fejlesztést :lol: )
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2022.06.09. 19:58 Azért egy 40-es gumis forgótáras az durva nagy lenne. Deee láttad-e tegnap a kihajtható válltámaszos terveket? És feltűnt-e hogy a dob hatlövetű, de furcsán nagyok rajta a lyukak? 6x28 mm gumi elég lesz? 8-)
Most hogy modod, tényleg látszik is hogy vastagabb a cső, mint a felső sínek szélessége, illetve a hátsó irányzéknak is más a formája. Plusz a képek fölé víve az egeret, írja is hogy az eredeti fájlnév HD_6x28 volt. :)

Szerencsére engem ez a 16-os dob abszolút nem mozgat meg, visztont a 6x28-askát beállítanám a 21M mellé. ;) Idén már eléggé kikapartam a pénztárcát, nem is lenne baj ha csak jövőre lenne. :D

Egyébként még mindig nem gondolkoztok a "pumpás" első markolaton? Esztergán simán gyártható lenne a nagyja. Hátul is csak egy furat kellene, amiben elfér a kihúzott dobtengely.

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2022.06.09. 13:37 OK, köszi szépen & részvétem :(
Bár ne lenne szükség a részvétnyilvánításodra…
Hosszabban fogok írni, mert a nagy képet ismerni kell, hogy érthető legyen mire és miért vagyok pipa.

2007 körül Scharm fórumtárs kikönyörögte Béla bá'-tól, hogy adja el neki a Micromax utolsó (második vagy ötödik) prototípusát. (Egyébként tudtommal ez az egyetlen fegyver a kivétel, amit nem adott el. :) )
Valaki - ismét Scharm? - kikönyörögte Béla bá'-tól, hogy kis sorozatban készüljön 120 db.
Érdekesség: ha jól emlékszem, a Gravitás 2000 Kft. gyártotta CNC megmunkálóközpontokon. Onnan tudom, hogy az egyetem gépműhelyében gyakorlaton észrevettem egy Micromax dobot a gyakorlatvezető tanár nyitott szerszámosfiókjában. Kérdésemre azt válaszolta, hogy ezt bizony ő CNC-zte az előző munkahelyén, kedves emlék.
A marketing úgy szólt, hogy ez a Keserű Művek legjobb, prémium minőségű fegyvere, 120 db és soha többé*, önvédelemre csak profiknak ajánlott, de az értékét megőrzi, szóval bárki vegye-vigye. (Ha archiválva lenne a régi kék, most előtúrnám a hozzászólásokat.)
2008 májusáig sikerült ellenállnom az ovis birtoklásvágynak. Ritka buktáim egyike. Üzenem a fórumtársnak: a Micromax videója még mindig kiparáználkodott jó. :)
Szóval megtörtént az eddigi legirracionálisabb fegyvervásárlásom: mert ami önvédelemre való, azzal (száraz)gyakorolni kell, ami exkluzív és az értékét megőrzi, azt pedig a széltől is óvni. Amit pedig nem vagyok hajlandó eladni, mert pótolhatatlan, az nem befektetés. - Jobban jártam volna 2 db 1/10 unciás Wiener Philharmonikerrel.
Kép

* Becsapva éreztem magam, amikor pár év múlva (2012?) láttam a Micromax újabb generációjának hirdetését a Kaliber magazinban.

Az volt szokásom, hogy újévkor fegyverolajjal áttöröltem a Micromaxom, és akkor egy évig megnyugodott a lelkem, hogy nem fog rozsda csámcsogni az acél részein. Pár éve, már 50 vagy 100 db MFS riasztó** és kb. 5-5 CS és PV töltény - emlékeim szerint csuklásmentes - ellövése után vettem észre, hogy egyik töltényűrnél megszűnt a dobforgatás. Nyilván ha csak az egyik töltényűrnél jelentkezik ilyen hiba, az nem a dobforgató kar, hanem a dobforgató koszorú hibája. Valóban kinagyítózható az anyag kenődése a dobforgató koszorún. Fényképem nincs, mert ehhez már jó fotós kell.

** Ha megmondjátok az akkori árát, megmondom mennyi fogyott.

Intermezzo.
"A kopásnak, igénybevételnek kitett és mozgó alkatrészek anyaga azonban acél. Így a tűzfal, a dobforgató koszorú, és a komplett elsütőszerkezet anyaga acél - ez utóbbi kémiai felületkezeléssel. Maga az ütőszeg nem a kakas része, hanem a tűzfalba rugóztatva beépített. Fontos még, hogy az elsütőszerkezet tengelyei is a tokon átmenő acél csapok. Ezek felülete az amúgy felületkezelés nélküli alu tokba gyönyörűen illeszkedik, csakúgy, mint a tokfedél." - Keserű Micromax - kicsiben nagy
Akkor most mindenki megtanulta - én az egyetemen és a saját káromon -, amit már sokszor elmondtam: acél és acél között hatalmas különbségek vannak, egyáltalán nem mindegy melyik - a felhasználó és a kereskedő által nem ismert - anyagminőség kerül alkalmazásra. (Ezenkívül lehet még játszani a hőkezeléssel: mert végeredményben nem az anyagminőség, hanem az anyagminőség valós tulajdonságai számítanak.)

Három hete végre eljutottam az óbuddhai (©Pithecus) Gyöngysor utcába, hogy a gyár szervizében megmutassam gondom-bajom.
Vérmes reményeim nem voltak. Egyszerűen valószínűtlen, hogy egy másfél évtizede kis sorozatban gyártott fegyverhez akadjon-hányódjon a gyárban tartalékalkatrész. Már az is csoda, ha egyáltalán készült.
De az egyéb megoldásokkal ők jobban állnak: a műszaki dokumentáció és a know-how náluk van, vannak alvállalkozóik és kontaktjaik, meg hé, ez mégis csak egy fegyvergyár! Gyártanak egy új mütyürt, vagy lézerhegesztéssel tesznek anyagot a dobforgató koszorúra és lemunkálják. - Kifizetem, nem téma: jótállási időn túl hibásodott meg, és gépiparban dolgozva tudom, hogy ez mennyi nyűg. Olcsó nem lesz, de legalább működni fog. Utána még nézni is tilos lesz.

Közölték velem, hogy tartalékalkatrész pont úgy nincs, ahogy erre számítottam. Megjavítani pedig nem tudják. - Erre már kevésbá számítottam, hogy nincs valami jópofa ötlet.
Egy zen buddhista szerzetes nyugalmával és szolid mosolyával fogadtam az élet ilyen keserű tréfáját. Az ezután elszólás útján kapott információk viszont alaposan megbillentettek, még ha tökéletesen sikerült is álcáznom.

"Lágyacélból van [a dobforgató koszorú], úgy van beragasztva a dobba…"
WTF?!
Két ilyen kis méretű és kis felületen terhelt alkatrészt képesek voltak lágyacélból csinálni?! (A dobforgató kar a másik. Egyébként így már értem, miért hagyott diszkrét krátert az ütőszeg a kakason.)
Lágyacél?! Ki volt az az észkombájn, aki ezt kitalálta?!
Az edzhetetlen S235 szerkezeti acél is többet bír, amiből a kerítést hegesztik! Nemhogy a 42CrMo4, amit errefelé használni illik, ha "szénacél" egy fegyveralkatrész.
Ennyire dilettáns volt a mérnök? (Remélem éppen nem dolgozott ott, akinek a saját szájából hallottam, hogy összegezve tíz vagy tizenplusz évig ott dolgozott.)
Ennyire spórolni kellett? (Arányaiban az anyagköltség a legkisebb költség egy gépipari termék esetén.)
Akkor másfél évtizede gyártottak fegyvereket, de még a prémium és az exkluzív termékük anyagminőségének kiválasztásában sem voltak képesek elérni nemhogy a Weihrauch és az Alfa, hanem még a Röhm színvonalát sem. Megkockáztatom, hogy még a török gáz-riasztók elsütőszerkezetének az acél elemei is valami tisztességesebb acélból vannak. (De erre már nem kötnék nagy tétben fogadást.)

"…ezt arra tervezték, hogy szükség esetén párat lőnek vele. Játszani nem lehet vele, nem bírja."
Mi van?!
Álljunk meg! 2007-2008-ban nem ez volt a duma. Hanem örök élet, plusz húsz év.
Ad 1. Alapból (száraz)gyakorolni kell egy önvédelmi fegyverrel. Egy single action revolverrel pedig még többet kell, pláne ha ilyen kis méretű. (Állítólag van a fórumtársak között olyan, aki már éles helyzetben megtapasztalta ezt.)
Ad 2. Ha a gyártónak nem volt világos, hogy ez elsősorban egy ékszerfegyver, amit a babusgató kezek majd igencsak igénybe vesznek, akkor a Holdon él. Vagy minimum nem tisztességes eltitkolni, hogy erre nem való: "Álljatok ellen a csábításnak, fékezzétek magatokat! Csak vitrinbe dísznek!"
→ Ezek józan ésszel belátható igénybevételek, aminek megfelelően kell tervezni.

Szóval…

Köszönöm, hogy untathattalak! :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.06.09. 11:39 Nagyobb átmérő: emlékszünk a Keserű Rubber Meteorite 40mm-es (!) kéziágyúra..? ;-)
Na, az lenne még érdekes így forgótárasban.. :)
Thomaster írta: 2022.06.09. 19:58 Azért egy 40-es gumis forgótáras az durva nagy lenne. Deee láttad-e tegnap a kihajtható válltámaszos terveket? És feltűnt-e hogy a dob hatlövetű, de furcsán nagyok rajta a lyukak? 6x28 mm gumi elég lesz? 8-)
Vajon mekkora átmérőjű és milyen keménységű gumilövedék kell, hogy 12-es vaktölténnyel indítva biztonságos legyen?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.06.09. 21:52

Szóval…

images.jpeg-6.jpg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2022.06.09. 21:52 "Álljatok ellen a csábításnak, fékezzétek magatokat! Csak vitrinbe dísznek!"
...
Köszönöm, hogy untathattalak! :)
Köszönet az untatásért, így nem ütöttem rá az aukciós oldalon, pedig nagy volt a csábítás...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.06.09. 21:52 . . ..

Szóval…

Köszönöm, hogy untathattalak! :)
Ahogy a régi kéken egy időben az ilyen sztorik után mondtuk:
Téged el fog vinni a nagy fekete autó! ;-)

A történetet nem kommentálom, szándékosan. Nincs kedvem újabb hitvitába bonyolódni, a véleményem úgyis ismert.
Majd személyesen megbeszéljük a többit egy whisky mellett. :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2022.06.09. 21:52 Bár ne lenne szükség a részvétnyilvánításodra…
Hosszabban fogok írni, mert a nagy képet ismerni kell, hogy érthető legyen mire és miért vagyok pipa.
Köszi, hogy leírtad, sajnálom - azon csodálkozom, hogy nem találtak ki valami megoldást. Ami még érdekes: a kép alapján megnéztem az enyém adatait, ugyanazon a napon vizsgázott, mint a Tied, de érdekes módon az enyém 10 év műszakit kapott :?
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Bajraktár HD-22M

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2022.06.10. 01:05 Ahogy a régi kéken egy időben az ilyen sztorik után mondtuk:
Téged el fog vinni a nagy fekete autó! ;-)

A történetet nem kommentálom, szándékosan. Nincs kedvem újabb hitvitába bonyolódni, a véleményem úgyis ismert.
Majd személyesen megbeszéljük a többit egy whisky mellett. :-)
Nem hitvita ez, hanem makacs tények. Ahogy a korábbi, nagy vihart kavaró hozzászólásod is. Ezt is, azt is lementettem, mielőtt hitelrontás címén jönne a radír.

Csak egy apróság : jópofa a soklövetű dob, de nehézzé és nehézkessé teszi a fegyvert. Ebbe a hibába a 15 lövetű HDM2-vel is belecsúsztak, akciósan is alig akart elfogyni. Vettem volna egy hetes dobot hozzá, de polcon nincs,meg rendelésre se.
Lezárt