Airsoft és paintball

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Arh írta: 2022.04.20. 14:58 Köszönöm, nyilván elcsomagolom rendesen majd. Èn a cyma cm350-et fogom venni, ez ugye sörètespuska, többfèle okból szeretnèk ilyet. Jàtèkra a shotgun mennyire alkalmas? Ahogy nèztem videókat, az jött le hogy inkàbb èpületharcos pàlyàra jó, nagy nyílt tereken nemigen. Nyilvàn aeg kellene de arra most nincs költsègvetèsi többlet.
A shotgun tipikus épületharcos kategória. nem egy erőbajnok jellemzően, amelyik hármat lő egyszerre, azzal még annyit se kell célozni, mint bármelyikkel, 5 méterről mellalak csípőből, ösztönből is gyorsan meglesz. Épületen belül nem is szeretik a gépkarabély AEG-eket, mert 5 méterről túl erősek. Kert végi mókára is jó a shoti.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Amiket videókat làttam, ott olyan 20 mèter èrtelmes hatótàvot làttam mindenhol. Aeg majd kèsőbb lesz, ha igaz.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Arh írta: 2022.04.20. 15:26 Amiket videókat làttam, ott olyan 20 mèter èrtelmes hatótàvot làttam mindenhol. Aeg majd kèsőbb lesz, ha igaz.
Marui shoti 30-35-méterig használható. Hogy most hol tartanak a a kínaiak nen tudom, korábban egyértelműen rosszabb volt a szórásuk, és a háromból egy bb jellemzően elszállt. Nagyon feelinges, amikor aktívan játszottam, ha csak lehetett, azzal nyomtam. Ahol sűrűn van fedezék, sűrű aljnövényzetben lehet sunnyogni, vagy épületen belül nagyon jó. Átlag szabadtéri pályán lealáznak aeggel.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Arh írta: 2022.04.20. 14:58 Köszönöm, nyilván elcsomagolom rendesen majd. Èn a cyma cm350-et fogom venni, ez ugye sörètespuska, többfèle okból szeretnèk ilyet. Jàtèkra a shotgun mennyire alkalmas? Ahogy nèztem videókat, az jött le hogy inkàbb èpületharcos pàlyàra jó, nagy nyílt tereken nemigen. Nyilvàn aeg kellene de arra most nincs költsègvetèsi többlet.
cm350 és cm 355L is volt nekem, szinte csak az épületben használtam ( a cm350-t mert ez rövidebb).
Ezek nagyon műanyagok, egy kicsit recsegnek :lol: de szerettem. Mindig a maradék bb csomagból táraztam be amiben vegyesen voltak a bogyók 0,2+0,23+0,25 és a lövésnél jobban szétszórt a súlykülönbség miatt ( 3bb lő egyszerre).
20190502_091646-1.jpg
IMG-0176.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Replikàk, sokadjàra.
Alakult nèmikèpp a kèp, a shotgunt elvetettem.
Kèt aeg marad versenyben, az m4 ès az ak klónjai.
Az m4-ből van olyan ami hordfogantyús (oldschool m4), annak hasznàlható a nyílt irànyzèka? Nem zavarja a cèlkèpet/làtàst az hogy kèt fal között van a nèzőke? Vagy valami red dotban gondolkodjak?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.04.30. 17:05 Replikàk, sokadjàra.
Alakult nèmikèpp a kèp, a shotgunt elvetettem.
Kèt aeg marad versenyben, az m4 ès az ak klónjai.
Az m4-ből van olyan ami hordfogantyús (oldschool m4), annak hasznàlható a nyílt irànyzèka? Nem zavarja a cèlkèpet/làtàst az hogy kèt fal között van a nèzőke? Vagy valami red dotban gondolkodjak?
Nem véletlenül használ mindenki red dotot, aki csak teheti. Amúgy nem rossz a klasszik hordfogantyús irányzék sem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Fortitu írta: 2022.04.30. 17:43 Nem véletlenül használ mindenki red dotot, aki csak teheti. Amúgy nem rossz a klasszik hordfogantyús irányzék sem.
Jogos, de nekem pont az oldschoolsàga tetszik. Csak attól tartok hogy beszűkül a làtómező.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.04.30. 17:44 Jogos, de nekem pont az oldschoolsàga tetszik. Csak attól tartok hogy beszűkül a làtómező.
Mindkét szemet érdemes nyitva tartani célzásnál amúgy is ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Fortitu írta: 2022.04.30. 17:56 Mindkét szemet érdemes nyitva tartani célzásnál amúgy is ;)
Ez mondjuk jogos. A hagyomànyos cymàknak le lehet szedni az első irànyzèkàt?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.04.30. 18:27 Ez mondjuk jogos. A hagyomànyos cymàknak le lehet szedni az első irànyzèkàt?
Ez éleseknél is ugyanúgy "probléma". A hagyományos front sight gas blockot nem lehet csak úgy leszedni. Pontosabban kellene egy másik gas block a helyére. És pont kitakarhatja a red dotod képét is. Ismerek olyan airsoftost, aki simán lefűrészelte az első irányzékot...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Fortitu írta: 2022.04.30. 18:51 Ez éleseknél is ugyanúgy "probléma". A hagyományos front sight gas blockot nem lehet csak úgy leszedni. Pontosabban kellene egy másik gas block a helyére. És pont kitakarhatja a red dotod képét is. Ismerek olyan airsoftost, aki simán lefűrészelte az első irányzékot...
Van olyan is ami hangtompítót imitàl, ès vègig railsínes, lehajtható irányzèkkal. Akkor àtnyergelek arra. Vagy leszarom ès marad a kalasnyikov az egyszerűsèg jegyèben.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.04.30. 19:00 Van olyan is ami hangtompítót imitàl, ès vègig railsínes, lehajtható irányzèkkal. Akkor àtnyergelek arra. Vagy leszarom ès marad a kalasnyikov az egyszerűsèg jegyèben.
Olyat vegyél, aminek az oldalán van infrabak.
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Arh írta: 2022.04.30. 17:05 Replikàk, sokadjàra.
Alakult nèmikèpp a kèp, a shotgunt elvetettem.
Kèt aeg marad versenyben, az m4 ès az ak klónjai.
Az m4-ből van olyan ami hordfogantyús (oldschool m4), annak hasznàlható a nyílt irànyzèka? Nem zavarja a cèlkèpet/làtàst az hogy kèt fal között van a nèzőke? Vagy valami red dotban gondolkodjak?
M4 "hordfogantyús" változatoknál jól használható a nyílt irányzék ( és szerintem az benne a lényeg) ha raksz rá reddot-ot az útban lesz de leszerlhető.
Nek ami nagyon bejött a G36 változat magas hordozóba épített scope.
20200307_120442.jpg
20200307_120523.jpg
AK vagy az oldalra szerelhető infrabak vagy a tokfedélre felszerelt rail (házilag vagy készen is vehető).
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.04.30. 19:12 Olyat vegyél, aminek az oldalán van infrabak.
Kép
Jut eszembe - ha kell valakinek infrabakra szerelhető AK rail - egy db valahol kallódik , szóltok, előmerrsem, és Budapesten ingyen elvihető. Kínai, airsoft minőség - éles fegyverre, komoly távcsövet tartani sajnos nem alkalmas. De visszarúgás mentes Airsoftra, pár tíz méterre red dotozni szerintem OK.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.05.01. 11:27 Jut eszembe - ha kell valakinek infrabakra szerelhető AK rail - egy db valahol kallódik , szóltok, előmerrsem, és Budapesten ingyen elvihető. Kínai, airsoft minőség - éles fegyverre, komoly távcsövet tartani sajnos nem alkalmas. De visszarúgás mentes Airsoftra, pár tíz méterre red dotozni szerintem OK.
Ez a 74-esemre jó lenne...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.05.01. 12:05 Ez a 74-esemre jó lenne...
Este előkeresem.
OFF: Majd hozzácsapjuk a SugSauehez ;) MKH készen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2022.04.20. 13:15 A kérdésedre nem tudok válaszolni (bár én inkább kiváltom mindenre IS az MKH kártyát), de kérdeznék én is: milyen minőségűek ezek a replikák?
Nekem a TT-pisztoly tetszik:
https://www.taiwangun.com/pistol-green- ... aign-id=14
Ezt a TT-t el kell felejteni ha játékra akarod, csak roszat hallottam róla (pedig már én is szemezek vele egy ideje)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2022.05.06. 01:59 Ezt a TT-t el kell felejteni ha játékra akarod, csak roszat hallottam róla (pedig már én is szemezek vele egy ideje)
Köszönöm!
Mit mondanak róla?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2022.05.06. 06:35 Köszönöm!
Mit mondanak róla?
Ezt írják:
"Nem-nem-nem-nem és nem.
Nagyon nem.
Egy nagyon elb*szott pisztoly.
Alkatrész nincs hozzá, kicsi a tár, mármint a gáztartály és hamar baja lesz, mind a fegyvernek mind a tárnak, mindennek.
Nehéz szoruló szán ami eszi az egyébként is kevés gázt.
Ennyire bajos egy fegyvert.... kitalálni is nehéz lehetett.
Nagyon passzos, semmi köze az orosz mindent is kibír és mindig működik dolgohoz.
A legkisebb szennyeződéstől is elakad, nem kell homok, még a szálló portól is!!!
Hiába kened, hiába tisztítod.
Megbízhatatlan, rossz konstrukció.
Rosszabb fegyvert keveset volt alkalmam a kezemben fogni.
Max ilyen falidísznek jó, de annak meg drága.
Egy nagyon jó baráti tanács:
Verd ki a fejedből, felejtsd el!!!!"
És többen is hasonlóan vélekednek róla, nem csak ez a kommentelő.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Scharm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.06.25. 12:42

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Scharm »

Szevasztok!

Szeretnék beszerezni green gázos airsoft maroklőt.
Hol érdemes tájékozódnom?
A legjobb minőségre hajtok.

Előre is köszi!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Scharm írta: 2022.06.03. 18:48 Szevasztok!

Szeretnék beszerezni green gázos airsoft maroklőt.
Hol érdemes tájékozódnom?
A legjobb minőségre hajtok.

Előre is köszi!
Mire kell? Tapogatni, vitrinbe, edzeni, játékra? A legjobb minőség szerintem Marui, Maruzen. De csak műanyagból gyártanak.
Jók az Umarex licenszelt cuccai, de típusonként eltérőhogy mit (milyen minőséget) cimkéznek fel. A KJW, WE termékei ár-érték arányban elfogadhatóak,.de nincs feliratozva.

Amúgy airsoft "maroklő" nincs! :-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.06.03. 19:03 Mire kell? Tapogatni, vitrinbe, edzeni, játékra? A legjobb minőség szerintem Marui, Maruzen. De csak műanyagból gyártanak.
Jók az Umarex licenszelt cuccai, de típusonként eltérőhogy mit (milyen minőséget) cimkéznek fel. A KJW, WE termékei ár-érték arányban elfogadhatóak,.de nincs feliratozva.

Amúgy airsoft "maroklő" nincs! :-)
Kezdőként kérdezném hogy Érdemes puskából gázosat nézegetni (gbb) ? Vagy csak a villanyos ami hasznalhatobb? Otthoni gyakorlashoz, esetleg játékra kellene. Szóval menne bele lövés. Többieknek is áll a kérdés:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Scharm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.06.25. 12:42

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Scharm »

zora írta: 2022.06.03. 19:03 Mire kell? Tapogatni, vitrinbe, edzeni, játékra? A legjobb minőség szerintem Marui, Maruzen. De csak műanyagból gyártanak.
Jók az Umarex licenszelt cuccai, de típusonként eltérőhogy mit (milyen minőséget) cimkéznek fel. A KJW, WE termékei ár-érték arányban elfogadhatóak,.de nincs feliratozva.

Amúgy airsoft "maroklő" nincs! :-)
Okés. 😂
Tapizni, illetve játékra.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Scharm írta: 2022.06.03. 19:42 Okés. 😂
Tapizni, illetve játékra.
Javítás:" eladni 3 nap múlva"
😃😂😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Scharm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.06.25. 12:42

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Scharm »

gvass1 írta: 2022.06.03. 19:47 Javítás:" eladni 3 nap múlva"
😃😂😅
Erdemi hozzaszolas
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Scharm írta: 2022.06.03. 18:48 Szevasztok!

Szeretnék beszerezni green gázos airsoft maroklőt.
Hol érdemes tájékozódnom?
A legjobb minőségre hajtok.

Előre is köszi!
Ahogy zora kolléga is írta nem mindegy mire kell. Ha játékra akkor, a felsorolt márkákon belül is valami elterjedt típust ajánlanék amihez elérhetők alkatrészek, kiegészítők stb. (mint ahogy "éles" vonalon a Glockhoz minden IS van, úgy airsoft replikáira is igaz ez, csak nem mindegy a gyártó)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.06.03. 19:17 Kezdőként kérdezném hogy Érdemes puskából gázosat nézegetni (gbb) ? Vagy csak a villanyos ami hasznalhatobb? Otthoni gyakorlashoz, esetleg játékra kellene. Szóval menne bele lövés. Többieknek is áll a kérdés:)
Kezdőként szerintem nem érdemes, de ezt mindenki maga dönti el. A gázos replikáknak 2 problémája van: nem szeretik a hideget és nem olcsók.
Az ár persze relatív, (mivel ugye mindenkinek más az olcsó és a drága) de egy gázos karabély áráért már egy igen cifra elektromos megfelelőjét tudod megvenni (ha nem kettőt). A hideg probléma is kijátszható különféle gázokkal, de (bár ez az én véleményem) sosem lesz olyan megbízható igásló mint egy AEG.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Scharm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2018.06.25. 12:42

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Scharm »

bcsob írta: 2022.06.04. 00:21 Ahogy zora kolléga is írta nem mindegy mire kell. Ha játékra akkor, a felsorolt márkákon belül is valami elterjedt típust ajánlanék amihez elérhetők alkatrészek, kiegészítők stb. (mint ahogy "éles" vonalon a Glockhoz minden IS van, úgy airsoft replikáira is igaz ez, csak nem mindegy a gyártó)
Oks-köszi.

Hol tudok pl Tokyo Marui-t vásárolni itthon?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Scharm írta: 2022.06.04. 07:40 Oks-köszi.

Hol tudok pl Tokyo Marui-t vásárolni itthon?
Újonnan szerintem sehol.
A Maruiról:
Japán, tökéletes kidolgozás
Elképesztő pontosság és lőtáv
Minden felirat a helyén
Gáztakarékos és jobban bírja a hideget a műanyag szán miatt

Drága
Kézbevéve játékfegyveres a műanyag szán miatt
A japánok kicsit gyengébb gázra találták ki mint a green gas, intenzív használat során törhet

Ezeken a helyeken néha szokott lenni.
https://www.airsoftguns-europe.com/airs ... -revolvers
https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... zfegyverek
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Scharm írta: 2022.06.04. 07:40 Oks-köszi.
De ha mondjuk Glockban gondolodsz, abban az green gas-os umarex szerintem fasza.
A tártölcsér nem gyári, éleshez vettem, végül erre került fel. Hibátlanul passzol, ahogyan a gyári lámpa, különböző tokok is.
20220604_082902.jpg
20220604_082921.jpg
Csatolmányok
20220604_082902.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2022.06.03. 19:17 Kezdőként kérdezném hogy Érdemes puskából gázosat nézegetni (gbb) ? Vagy csak a villanyos ami hasznalhatobb? Otthoni gyakorlashoz, esetleg játékra kellene. Szóval menne bele lövés. Többieknek is áll a kérdés:)
Egy jobb binőségű aeg egy kezdeti nagyobb beruházás után sokáig folyamatosan használható, kis szerenvsével minimális szervízigénnyel.
A gbbr esetében amennyire tudom, folyamatos a szervíz igény, és drága hozzá minden. (Mondjuk mi nem drága?)
Szóval gázos puskát akkor vennék, ha van konkrétan egy típus, ami az álmod vágya, és azzal tudsz otthon gyakorolni, gyönyörködni, esetleg néhány játékra kivinni, de folyamatos játékra aeg a jobb.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.06.04. 08:55 ...
bcsob írta: 2022.06.04. 00:29 ....
Köszi a válaszokat, az alábbi kettőt nézegettem, még árban nem is nagyon térnek el, AEG-nek a hangjával ha megbarátkozom akkor az lesz a választás (gyerekkorom elemes puskáira emlékeztet :D )

Gázosból ezt a WE márkájút találtam, gázos karabélyban (AK platform) van ettől jobb minőségű?



https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... ack-detail
we-ak-74-un-gas-blow-back-rifle-black-fullmetal-gbb-1.jpg

https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... elo-detail
el-els-74un-essential-airsoft-assault-rifle-replica-05.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.06.04. 11:23 Köszi a válaszokat, az alábbi kettőt nézegettem, még árban nem is nagyon térnek el, AEG-nek a hangjával ha megbarátkozom akkor az lesz a választás (gyerekkorom elemes puskáira emlékeztet :D )

Gázosból ezt a WE márkájút találtam, gázos karabélyban (AK platform) van ettől jobb minőségű?



https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... ack-detail

we-ak-74-un-gas-blow-back-rifle-black-fullmetal-gbb-1.jpg


https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... elo-detail

el-els-74un-essential-airsoft-assault-rifle-replica-05.jpg
Az E&L ott van az AK gyártók mezőnyének tetején, talán csak az LCT jobb nála.
Bár gázos karabélyokkal nincs tapasztalatom de a WE nem rossz, bár AK-ból elvileg a GHK az ász a gázos vonalon.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A hétvégén lehetőségem nyílt egy IDPA szabályrendszer szerint lebonyolított edzésre - de blowback airsoftt Glockkal


Tanulságok:
- sokkal életszerűbben lehet gyakorolni, mint az gondoltam volna. A végrehajtás 90%-ban ugyanaz, mint éles fegyverrel - a költség tizedéét, sokkal kötetlenebb lőtéri lehetőségekkel.
- igényes pályát építeni nehezebb, mint gondoltam volna :D
- KELL egy airsoft Shadow1. :mrgreen: (Az éles fegyverem minél élethűbb mása). Mit, hol ajánlanak a tapasztaltabb fórumtársak? Szempontok - Magas minőség, pontosság, mérethűség, használhassam ugyanazokat a kiegészítőtőket (tok, tár). Inkább árban kötnék kompromisszumot, mint minőségben.

Ezúton is köszönöm a Veszprémi Sportlövész Egyesületnek, és Fortitu fórumtársnak a lehetőséget. Sokkal jobban élveztem, mint azt gondoltam volna! :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: chucky »

Volt pár darab AEG fegyverem "M4x3db,MP5,AKx3db,M14,M14 Socom,M14EBR,Mp40,M15,1911,G17x2,M9.
Utáltam a szerelést mert semmi sem passzolt semmibe még akkor sem ha drága gyártótól volt.
Mindent úgy kellett belereszelni a helyére.A pisztolyokkal kevesebb volt a gond.
2017-ben vettem egy WE HK416 szerűséget.Gyárilag a fos puha öntvény belsővel "zár,elsütőszerkezet"
Hamar elkopott szó szerint.Tuning alkatrészeket már bele kellett faragni de azóta is azzal használom.
Csak nyáron használom és igényli a 25 fok feletti meleget :mrgreen: Akkor minden úgy működik ahogy kell "fps,zárakasztó stb."
Tökéletesen lehet gyakorolni lőfegyverhez.Persze vigyázni kell a fegyverre meg a tárakra mert érzékenyek a szennyeződésre és a mechanikai sérülésekre.
Ha most kéne megvennem már nem tenném.Néha röhögök,hogy 600-1000 dollárokat kifizetnek egy ilyen játékért és nem azért mert annyira precíz.
Az alkatrészek ára is indokolatlanul drága de mivel veszik mint a cukrot így annyit kérnek amennyit csak akarnak.Az egyik airsoft forgalmazó srác Lamborghinivel jár szóval nem kajára kell a pénz.
IMG_20220606_114112.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Petya357 írta: 2022.06.06. 09:39 A hétvégén lehetőségem nyílt egy IDPA szabályrendszer szerint lebonyolított edzésre - de blowback airsoftt Glockkal


Tanulságok:
- sokkal életszerűbben lehet gyakorolni, mint az gondoltam volna. A végrehajtás 90%-ban ugyanaz, mint éles fegyverrel - a költség tizedéét, sokkal kötetlenebb lőtéri lehetőségekkel.
- igényes pályát építeni nehezebb, mint gondoltam volna :D
- KELL egy airsoft Shadow1. :mrgreen: (Az éles fegyverem minél élethűbb mása). Mit, hol ajánlanak a tapasztaltabb fórumtársak? Szempontok - Magas minőség, pontosság, mérethűség, használhassam ugyanazokat a kiegészítőtőket (tok, tár). Inkább árban kötnék kompromisszumot, mint minőségben.

Ezúton is köszönöm a Veszprémi Sportlövész Egyesületnek, és Fortitu fórumtársnak a lehetőséget. Sokkal jobban élveztem, mint azt gondoltam volna! :D

Shadow 1: korrekt cucc, az ASG jó "gyártó" (elvileg a KJW gyártja), hallottam kakas/szánakasztó törésekről de alkatrészek elmúlása bármelyik airsoft hosszútávú használatánál várható.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bcsob írta: 2022.06.08. 19:48 Shadow 1: korrekt cucc, az ASG jó "gyártó" (elvileg a KJW gyártja), hallottam kakas/szánakasztó törésekről de alkatrészek elmúlása bármelyik airsoft hosszútávú használatánál várható.
Köszönöm! Ez konkrét javaslat, amivel tudok mit kezdeni. :)

Beszerzési forrás tekintetében - ha bárkinek van ötlete - csupa fül vagyok 8-) :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.06.09. 06:31 Köszönöm! Ez konkrét javaslat, amivel tudok mit kezdeni. :)

Beszerzési forrás tekintetében - ha bárkinek van ötlete - csupa fül vagyok 8-) :roll:
https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... ver-detail

Airsoftpro. Talán csehek, küldik.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Faja »

zora írta: 2022.06.09. 07:48 Airsoftpro. Talán csehek, küldik.
Csehek, küldik. :) Vasárnap este rendeltem tőlük pár cuccot Packeta pontra, kedd délután mehettem átvenni.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.06.09. 07:48 https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... ver-detail

Airsoftpro. Talán csehek, küldik.
Köszönöm Zora!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.06.09. 21:48 Köszönöm Zora!
Szívesen!
Ha szétnézel náluk a revolverek között, co2-es Rhinot is találsz. :-) De a gyártóját nem ismerem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.06.09. 22:06 Szívesen!
Ha szétnézel náluk a revolverek között, co2-es Rhinot is találsz. :-) De a gyártóját nem ismerem.
OMG!

Szerencsére 5”... Így talán - talán - nem fér be a 4” tokba, és sikerül lebeszélnem magam…. Talán :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Szia,

korábban airsoftoztam, volt AEG, GBB pisztoly és GBBR karabély is, Sniper, sörétes (minden is :) )
2DBCABA3-D75A-46E0-B99A-D1CF71A1D4AA.jpeg
Pisztolyban ami ár/értek arányban jó véleményem szerint: KJW (Beretta, 1911, SIG), WE Glock (ott ha jól tudom nozit kell cserélni), ha drágábbat gondol valaki akkor ASG (ezek már licenceltek), viszont ezekhez drágábbak a tárak. Most egy ASG CZ P09-m van, tökéletes szárazolásra és játszani.

Karabélyban AEG vonalon Cymaba az M4 kerülendő, sok a gond vele, AK vonal megbízható (60-70e Ft-os kategória). Pár dolgot lehet benne cserélni es tökéletes
Eggyel drágább az Arcturus, utána a Specna Arms, majd az ICS gyártó. E&L es LCT már acél tokos valódi fa alkatrészek (árban is hajaz az éles karabélyokra). Nekem most egy Specna Arms M4 van, tökéletesen működik dobozból!

Gázos karabély: itt a VFC, GHK, es Marui ami minőségileg magasabb szint (WE nagyon foglalkozós, a társakkal rengeteg gond van, nem tömítenek, rengeteg szerelést igényelnek). Gázos replikánál a tárak 20-25e Ft-ba kerülnek mivel abban van a gáztartály vagy a CO2 patron, és cserébe 40 BB fér bele (ellenben az AEG 2-300-s tárjaival), ezért több kell belőle.
Egy GHK M4 (nekem is az volt), kb 200-250e Ft a teljesen acél replika, plusz a tárak 350-400e Ft-ból áll meg. Mivel gázos, és acél/alu zár mozog benne, ezért a sima airsoft reddot nem jó rá, mert szétveri, inkább az élesre (vagy 22-s kaliberre) való a javasolt.
A gázos fegyverek 10-15 fok alatt már korlátozottan működnek (van rá megoldás hogy működjön, de az sem olcsó).

Nagyjából összefoglalva :)
Ha szárazolásra és néha játszani szeretnél, akkor egy jó AEG (Cyma AK, Arcturus, Specna Arms, ICS), és egy gázos pisztoly (KJW, WE, Marui) jó páros lehet. Rendelni én a gunfire.com, és carus.sk-ról szoktam, nyilván itt a garanciás visszaküldés költségesebb, ha a gari fontos akkor magyar airsoftbolt (privátban szívesen küldök megbízható boltot).

Bocs ha kicsit hosszú lett a válasz, próbáltam (nyilván saját tapasztalat alapján), kicsit szubjektív módon összefoglalni, de hátha hasznos és segít! :)

Illetve Facebookon van egy Magyar GBBR csoport - nagyon sok hasznos infoval!

Üdv,
Maci
vato írta: 2022.06.04. 11:23 Köszi a válaszokat, az alábbi kettőt nézegettem, még árban nem is nagyon térnek el, AEG-nek a hangjával ha megbarátkozom akkor az lesz a választás (gyerekkorom elemes puskáira emlékeztet :D )

Gázosból ezt a WE márkájút találtam, gázos karabélyban (AK platform) van ettől jobb minőségű?



https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... ack-detail

we-ak-74-un-gas-blow-back-rifle-black-fullmetal-gbb-1.jpg


https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... elo-detail

el-els-74un-essential-airsoft-assault-rifle-replica-05.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

Maci22hun írta: 2022.06.10. 10:34 Szia,

korábban airsoftoztam, volt AEG, GBB pisztoly és GBBR karabély is, Sniper, sörétes (minden is :) )
....
Köszi a tapasztalatokat, lassan 2 hete vergődök hogy milyen GBBR karabélyt vegyek :lol: WE ak74UN-re éreztem erős késztetést, de amit írtál a tárakról, illetve amit olvastam a neten kicsit elment tőle a kedvem. És igen 20+ ezerért lehet venni, HA van egyáltalán hozzá tartalék műanyagtár...

Viszont egy uma glock 19 GBB pisztolyra valószínű hogy benevevezek, a mostani lőszerárak (160-ért a para lőszer :lol:) mellett eléggé racionális döntésnek tűnik gyakorlásra, ahogy más is írta.

***

Illetve a gumis revolver 180ft/lövés is eléggé over :shock: helyette egy ilyen CO2 revkót már rendeltem (ugyanabból a tokból tudom használni mint a pitbull 19-m-et, kakast megkurtítom, meglássuk milyen lesz még akkor is olcsóbb egy ilyennel gyakorolni, ha 210!! lövésenként kuka a fegyver, de nem hinném hogy az lesz:))

Ha 1000 lövést kibír akkor kb 40ft/lövésre kijön, ami majdnem az ötöde a 180-nak ;)

https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... co2-detail
kwc357.jpg
kwc357.jpg (34.7 KiB) Megtekintve 25541 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

vato írta: 2022.06.10. 17:55 Köszi a tapasztalatokat, lassan 2 hete vergődök hogy milyen GBBR karabélyt vegyek :lol: WE ak74UN-re éreztem erős késztetést, de amit írtál a tárakról, illetve amit olvastam a neten kicsit elment tőle a kedvem. És igen 20+ ezerért lehet venni, HA van egyáltalán hozzá tartalék műanyagtár...

Viszont egy uma glock 19 GBB pisztolyra valószínű hogy benevevezek, a mostani lőszerárak (160-ért a para lőszer :lol:) mellett eléggé racionális döntésnek tűnik gyakorlásra, ahogy más is írta.

***

Illetve a gumis revolver 180ft/lövés is eléggé over :shock: helyette egy ilyen CO2 revkót már rendeltem (ugyanabból a tokból tudom használni mint a pitbull 19-m-et, kakast megkurtítom, meglássuk milyen lesz még akkor is olcsóbb egy ilyennel gyakorolni, ha 210!! lövésenként kuka a fegyver, de nem hinném hogy az lesz:))

Ha 1000 lövést kibír akkor kb 40ft/lövésre kijön, ami majdnem az ötöde a 180-nak ;)

https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... co2-detail

kwc357.jpg
Nekem egy crosman vigilante volt az edzőpisztoly gumis mellè, több mint 2000 lövèssel adtam el. Szerintem ez se szarabb.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Nekem egy AGM M4 GBB van, még 2009-ben vettem, akkor volt 30 ezer ft körül. Kb minden beszart rajta azóta, a tár már az elején eresztett, a felhúzókar cserélve lett, mert kb egy hónap után széttört, az elsütőszerkezetben a "sear" szintén cserélve lett, az elsütőbillentyű tengelye is eltört, ahelyett egy "anti rotation link" van betéve. A zárakasztó még a legelején gallrya ment, azt úgy hagytam.

Azóta eltört a "bolt carrier" is, a tárkioldó is, ezeket már nem cseréltem, sajnálom rá a pénzt. Mostani fejjel nem hogy 30 ezret, de egy ötöst nem adnék érte, a mostani keresetem mellett sem.

Amúgy amíg működött, kurvanagy érzés volt, a fun faktora brutál magas, ha nem újrahasznosított sörösdobozból és/vagy a legszarabb spiáterből csinálnák az alkatrészeit, akkor must have kategória lenne...

Most viszont nagyon szemezek egy E&L AK-74-essel, a klasszikus teli fa tusással.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sjani86 írta: 2022.06.10. 20:06 Nekem egy AGM M4 GBB van, még 2009-ben vettem, akkor volt 30 ezer ft körül. Kb minden beszart rajta azóta, a tár már az elején eresztett, a felhúzókar cserélve lett, mert kb egy hónap után széttört, az elsütőszerkezetben a "sear" szintén cserélve lett, az elsütőbillentyű tengelye is eltört, ahelyett egy "anti rotation link" van betéve. A zárakasztó még a legelején gallrya ment, azt úgy hagytam.

Azóta eltört a "bolt carrier" is, a tárkioldó is, ezeket már nem cseréltem, sajnálom rá a pénzt. Mostani fejjel nem hogy 30 ezret, de egy ötöst nem adnék érte, a mostani keresetem mellett sem.

Amúgy amíg működött, kurvanagy érzés volt, a fun faktora brutál magas, ha nem újrahasznosított sörösdobozból és/vagy a legszarabb spiáterből csinálnák az alkatrészeit, akkor must have kategória lenne...

Most viszont nagyon szemezek egy E&L AK-74-essel, a klasszikus teli fa tusással.
A jó anyagból készült alkatrészek elég sokáig bírják.Na ja jó drágák lettek az elmúlt pár évben.Én egyből megvettem a fegyverhez a csere alkatrészeket is ha kell majd.Még van belőle :mrgreen:
Bezzeg ha nem ilyen buta országban élnénk és lehetne szerelt gumis fegyverekkel hobbizni :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=Zd2dLk60RGs
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

Maci22hun írta: 2022.06.10. 10:34 ...
Karabélyban AEG vonalon Cymaba az M4 kerülendő, sok a gond vele, AK vonal megbízható (60-70e Ft-os kategória). Pár dolgot lehet benne cserélni es tökéletes
m16-ban és mp5-ben melyik gyártó AEG-ét javasolnád? ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.06.11. 17:56 m16-ban és mp5-ben melyik gyártó AEG-ét javasolnád? ;)
Régen tényleg igaz volt, hogy kerülendő a Cyma M16/M4 de manapság már nem igaz. Amúgy a Specna Armsok mennek manapság nagyon de én a Double Eagle új modeljeit ajánlanám, ár/érték arányban kb. mindent vernek.
MP5-ből Cyma, de elvileg a JG se rossz.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

bcsob írta: 2022.06.16. 00:32 Régen tényleg igaz volt, hogy kerülendő a Cyma M16/M4 de manapság már nem igaz. Amúgy a Specna Armsok mennek manapság nagyon de én a Double Eagle új modeljeit ajánlanám, ár/érték arányban kb. mindent vernek.
MP5-ből Cyma, de elvileg a JG se rossz.
A minden gyártónak aki meg akar maradni a piacon javítani kellet a minőségen mert nagy lett a konkurencia és sokat adnak el Európában.
CYMA 045 AK saját magamnak vettem teszt jelleggel - 2021 júniusban -- dobozból kivéve használható, nem cseréltem hop-up gumit sem 45 méter 0.28bb-tők jó ( igaz li-po aksival, a gyári kuka).
JG G36K kicsi átalakítással hibátlan.

Amit próbálgattam és eszméletlenül jó ahogy írtad Double Eagle szintén dobozból kivéve 0.25-0,28 bb hibátla és fire control mindenki álma :D
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

ZOLKET írta: 2022.06.16. 10:28 A minden gyártónak aki meg akar maradni a piacon javítani kellet a minőségen mert nagy lett a konkurencia és sokat adnak el Európában.
CYMA 045 AK saját magamnak vettem teszt jelleggel - 2021 júniusban -- dobozból kivéve használható, nem cseréltem hop-up gumit sem 45 méter 0.28bb-tők jó ( igaz li-po aksival, a gyári kuka).
JG G36K kicsi átalakítással hibátlan.

Amit próbálgattam és eszméletlenül jó ahogy írtad Double Eagle szintén dobozból kivéve 0.25-0,28 bb hibátla és fire control mindenki álma :D
ASG Scorpion. Évekkel ezelőtt kivettem a dobozból, nem kellett semmihez se hozzányúlni azóta, pedig használgatom. Koppkopp.
A kulcskarikákat azóta paracord gyűrűkre cseréltem, az a tuti megoldás.
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.06.10. 17:55 Köszi a tapasztalatokat, lassan 2 hete vergődök hogy milyen GBBR karabélyt vegyek :lol: WE ak74UN-re éreztem erős késztetést, de amit írtál a tárakról, illetve amit olvastam a neten kicsit elment tőle a kedvem. És igen 20+ ezerért lehet venni, HA van egyáltalán hozzá tartalék műanyagtár...

Viszont egy uma glock 19 GBB pisztolyra valószínű hogy benevevezek, a mostani lőszerárak (160-ért a para lőszer :lol:) mellett eléggé racionális döntésnek tűnik gyakorlásra, ahogy más is írta.

***

Illetve a gumis revolver 180ft/lövés is eléggé over :shock: helyette egy ilyen CO2 revkót már rendeltem (ugyanabból a tokból tudom használni mint a pitbull 19-m-et, kakast megkurtítom, meglássuk milyen lesz még akkor is olcsóbb egy ilyennel gyakorolni, ha 210!! lövésenként kuka a fegyver, de nem hinném hogy az lesz:))

Ha 1000 lövést kibír akkor kb 40ft/lövésre kijön, ami majdnem az ötöde a 180-nak ;)

https://airsoftpro.hu/hu/airsoft-fegyve ... co2-detail

kwc357.jpg
Megérkezett a "gyakorlós" revolver:)

pitbullal (markolattal kell valamit kezdenem, hogy hasonló legyen a fogása mint a pitbullnak, meg az irányzékot laposabb, fix verzióra cserélni)
kwc1.jpg
kwc2.jpg
kwc3.jpg

szórás 10 méterről 0.25 BB-vel (első 6 lövés, gyakorlással tud ez jobbat is biztos vagyok benne:))
kwc4.jpg

Első benyomások nagyon jók, 36ezer forintért nem tűnik egyáltalán gagyinak, hétvégén kipróbálom jobban aztán megírom a tapasztalatokat.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Fortitu írta: 2022.06.16. 10:36 ASG Scorpion. Évekkel ezelőtt kivettem a dobozból, nem kellett semmihez se hozzányúlni azóta, pedig használgatom. Koppkopp.
A kulcskarikákat azóta paracord gyűrűkre cseréltem, az a tuti megoldás.
Kép
Rambo.png
Rambo.png (171.95 KiB) Megtekintve 25123 alkalommal
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.06.04. 08:34 De ha mondjuk Glockban gondolodsz, abban az green gas-os umarex szerintem fasza.
A tártölcsér nem gyári, éleshez vettem, végül erre került fel. Hibátlanul passzol, ahogyan a gyári lámpa, különböző tokok is.
20220604_082902.jpg
20220604_082921.jpg
Ennek az uma glocknak spiater a szanja? Vagy cnc alu?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2022.07.14. 17:10 Ennek az uma glocknak spiater a szanja? Vagy cnc alu?
Szerintem spiáter.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.07.14. 17:23Szerintem spiáter.
Köszi, végülis ezt a “terhelést” lehet korlátlan ideig birja:D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2022.07.14. 19:37 Köszi, végülis ezt a “terhelést” lehet korlátlan ideig birja:D
Lehet kapni hozzá aftermarket acél szánt, de szerintem fölösleges. Az elsütőszerkezet is kopik. Ameddig bírja, addig, ezek egyszerű játékok, csak a mi zsebünkhöz drágák.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.07.14. 19:42 Lehet kapni hozzá aftermarket acél szánt, de szerintem fölösleges. Az elsütőszerkezet is kopik. Ameddig bírja, addig, ezek egyszerű játékok, csak a mi zsebünkhöz drágák.
közben megérkezett a g19-esem, szerintem is spinyóter a szán, de jófélének tűnik:)
IMG_7158.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.07.15. 10:25 közben megérkezett a g19-esem, szerintem is spinyóter a szán, de jófélének tűnik:)

IMG_7158.jpg
és milyen jó játék, sötétben tiszta starwars :D

https://youtu.be/UeByGUS6jTA
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.07.15. 18:10 és milyen jó játék, sötétben tiszta starwars :D

https://youtu.be/UeByGUS6jTA
Hát még tracerrel milyen star wars ;) :D
Milyen gyártmány a pisztoly?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

bcsob írta: 2022.07.15. 23:03 Hát még tracerrel milyen star wars ;) :D
Milyen gyártmány a pisztoly?
szerintem vfc taiwan, de a dobozáról, papírjából nem derül ki, csak hogy licenszelt glock , "umarex" gyártmány
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.07.16. 10:48 szerintem vfc taiwan, de a dobozáról, papírjából nem derül ki, csak hogy licenszelt glock , "umarex" gyártmány
Igen, én is úgy tudom, hogy az umarexeket a vfc gyártja.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.08.05. 09:59 Gepárd m6 hiúz :-)

https://youtu.be/_ZW3x18BAoc
Szeretnék ilyet 20mm-es gumisban 8-) 8-) 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2022.08.05. 15:15 Szeretnék ilyet 20mm-es gumisban 8-) 8-) 8-)
Mondjuk, Cal4-ben is el tudnám képzelni....
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2022.08.05. 15:49 Mondjuk, Cal4-ben is el tudnám képzelni....
:lol:
Az bazi veszélyes :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Airsoft pisztoly, vol.1.
Nèzegettem elektromos airsoft pisztolyokat legolcsóbblegtöbb jeligère, de èrdekelne a tapasztaltak vèlemènye hogy ezek mennyire èrik meg azt a 30-35 ezret postàval.

Ugyanitt köszönnèm meg a koràbban kiokosító bentlakóknak, egy cyma ak mellett döntöttem, egyelőre jól szolgàlja a cèljaimat ès nem lett àllamcsőd a beszerzèse miatt sem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Arh írta: 2022.08.14. 15:01 Airsoft pisztoly, vol.1.
Nèzegettem elektromos airsoft pisztolyokat legolcsóbblegtöbb jeligère, de èrdekelne a tapasztaltak vèlemènye hogy ezek mennyire èrik meg azt a 30-35 ezret postàval.

Ugyanitt köszönnèm meg a koràbban kiokosító bentlakóknak, egy cyma ak mellett döntöttem, egyelőre jól szolgàlja a cèljaimat ès nem lett àllamcsőd a beszerzèse miatt sem.
Meglepően jók a lőtáv és a pontosság tekintetében, télen se köhög mint a gbb-k, de a 200fps körüli sebesség néha lassú, nagyobb távon könnyű kitérni előle.

A cyma ak ár-érték arányban jó választás volt.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

zora írta: 2022.08.14. 15:07 Meglepően jók a lőtáv és a pontosság tekintetében, télen se köhög mint a gbb-k, de a 200fps körüli sebesség néha lassú, nagyobb távon könnyű kitérni előle.

A cyma ak ár-érték arányban jó választás volt.
Köszönöm, igazàból az a cèl hogy sas versenyre tudjak otthon gyakorolni vele, jàtszani azóta se voltam sajnos, illetve versenyre hèbehóba elmenni lenne a cèl úgy, hogy nem dől össze a gazdasàg ès a gazdasàgi miniszterasszonynak se kell a lèzeres tekintetèt kiàllni. (Nem a fegyver a problèma, hanem a pènzügy.)
Az is előny, hogy nem kell neki szàzhuszonöt rèteg golyófogó, mint az acèl bb-s gbb 1911-nek.

Pontossàgban nagyjából mit lehet vàrni tőle?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.08.14. 15:25 Köszönöm, igazàból az a cèl hogy sas versenyre tudjak otthon gyakorolni vele, jàtszani azóta se voltam sajnos, illetve versenyre hèbehóba elmenni lenne a cèl úgy, hogy nem dől össze a gazdasàg ès a gazdasàgi miniszterasszonynak se kell a lèzeres tekintetèt kiàllni. (Nem a fegyver a problèma, hanem a pènzügy.)
Az is előny, hogy nem kell neki szàzhuszonöt rèteg golyófogó, mint az acèl bb-s gbb 1911-nek.

Pontossàgban nagyjából mit lehet vàrni tőle?
Én a GBB mellett rakom le a voksomat ilyen célra. Elektromos lehet többet bír, de nem adja azt a lövés érzést. Én sokat edzek a KJW Glockommal, sokszorta többet bírt már most, mint azt gondoltam volna, és nem sok karbantartást kap, csak egy kis szilikonolajat néha. Plusz játékokra is járok vele, ahol kap port, rázkódást, odaütődést, meg bozótost is bőven. A mozgó szán miatt megvan egy kiskal pisztoly lövés érzete, én azt nem szívesen adnám fel.
Pontosság enyémmel: 10 méteren kis tenyérnyi szórás gyorsan lőve is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: blint »

Arh írta: 2022.08.14. 15:01 Airsoft pisztoly, vol.1.
Nèzegettem elektromos airsoft pisztolyokat legolcsóbblegtöbb jeligère, de èrdekelne a tapasztaltak vèlemènye hogy ezek mennyire èrik meg azt a 30-35 ezret postàval.

Ugyanitt köszönnèm meg a koràbban kiokosító bentlakóknak, egy cyma ak mellett döntöttem, egyelőre jól szolgàlja a cèljaimat ès nem lett àllamcsőd a beszerzèse miatt sem.
AEP-el nincs tapasztalatom, de most vettem egy E&C GBB glockot 40 körül, hosszú távú infóm persze még nincs vele, de kb hozza a Fortitu által említett szórást, teljesen megvan a kiskal érzés és a realisztikus kezelés. Az interwebz szerint a TM/WE klónja, nyomokban acélt is tartalmaz és állítólag meglepően tartós az árához képest. Egyedül az zavar, hogy a sütése túl rövid nekem, szinte azonnal törik és nincs előhúzása az elsütőbillentyűnek.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Na akkor emeljünk kicsit: erről mi a vèlemènyetek? WE gyàrtmàny. (Perverz àllat vagyok. Tudom.)
Csatolmányok
pistolety-asg-pistolet-co2-replika-pistoletu-hi-capa-5-1k-co2-we-1729450(1).jpeg
pistolety-asg-pistolet-co2-replika-pistoletu-hi-capa-5-1k-co2-we-1729450(1).jpeg (114.69 KiB) Megtekintve 22916 alkalommal
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Arh írta: 2022.08.14. 18:42 Na akkor emeljünk kicsit: erről mi a vèlemènyetek? WE gyàrtmàny. (Perverz àllat vagyok. Tudom.)
WE és KJW _ Ben nem nagyon fogsz csalódni.
Aep volt és épületben kis szobák kiürítése tökéletes volt. Szabadban gyengusz mivel 0.20 bb jó hozzá( nagyobb bb t nem szereti rövidebb lőkép)
GBB vagy a Co2 0,25 bb meg jobb.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Köszönöm mindenkinek a fejtàgítàst, megint műveltebb lettem, innen màr csak a pènzügyi helyzet hatàrozza meg.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: chucky »

Arh írta: 2022.08.14. 18:42 Na akkor emeljünk kicsit: erről mi a vèlemènyetek? WE gyàrtmàny. (Perverz àllat vagyok. Tudom.)
Kb 10 évig volt ilyenem csak azon még nem volt ennyi nyílás,hogy telemenjen trutyival.Párszor vittem játékra de inkább szobai és Kolubiai használatban volt.Nagyon meg voltam elégedve vele.A vége felé egyszerűen csak elöregedett és kimúlt :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.

Pisztolyt nem biztos hogy szeretnèk. Àtgondoltam a pisztoly kèrdèst, egy co2-s dràga stukkert nem vinnèk jàtèkra nagyon szívesen. Az elektromos meg olyan franctudja.
Agm 003a shotgunt talàltam a neten, ez ugye egy bb-t lő, ellenben tènyleg baromi olcsó. Van ennek egy vàlltàmasz nèlküli vàltozata is, az tènyleg a fillèrbaszàs teteje.
(Tovàbbra sem kell dràga puska jàtszani/plinkelni.)

Viszont.
Szüksèg van rà egyàltalàn jâtèkon?
Egy teljes mèretű AK-47 360 fps környèkère beàllítva elèg lehet?
Nem lesz az AK nagy? (Nyilvàn van praktikusabb mèret, tudom)
Vagy itt a rövid cső/tusa nèlkülisèg ami taktikai előnyt ad(hat) cqb-ben?

Èrvek a shoti mellett:
-nagyobb lehet a lőtàvja mint egy pisztolynak
-kompaktabb mint az AK
-olcsó
-menő (szàmomra)

Ellenèrvek
-nem tudom, mennyi taktikai előnyt jelent a mèrete
-fingom nincs, mennyire előny ha van/nincs tusa
-egy bb-t lő (ez nem biztos hogy problèma)

Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arh 2022.08.29. 09:06-kor.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.

Pisztolyt nem biztos hogy szeretnèk. Àtgondoltam a pisztoly kèrdèst, egy co2-s dràga stukkert nem vinnèk jàtèkra nagyon szívesen. Az elektromos meg olyan franctudja.
Agm 003a shotgunt talàltam a neten, ez ugye egy bb-t lő, ellenben tènyleg baromi olcsó. Van ennek egy vàlltàmasz nèlküli vàltozata is, az tènyleg a fillèrbaszàs teteje, sőt, tud slamfire-t is.
(Tovàbbra sem kell dràga puska jàtszani/plinkelni.)

Viszont.
Szüksèg van rà egyàltalàn jâtèkon?
Egy teljes mèretű AK-47 360 fps környèkère beàllítva elèg lehet?
Nem lesz az AK nagy? (Nyilvàn van praktikusabb mèret, tudom)
Vagy itt a rövid cső/tusa nèlkülisèg ami taktikai előnyt ad(hat) cqb-ben?

Èrvek a shoti mellett:
-slamfire
-nagyobb lehet a lőtàvja mint egy pisztolynak
-kompaktabb mint az AK
-olcsó
-menő (szàmomra)

Ellenèrvek
-nem tudom, mennyi taktikai előnyt jelent a mèrete
-fingom nincs, mennyire előny ha van/nincs tusa
-egy bb-t lő (ez nem biztos hogy problèma)

Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
Szia, én teljes méretű AKM variánssal nyomtam anno az épületharcot. Először vettem hozzá minden vackot, majd az első játék után levakartam róla minden felesleges grammot, a tisztítóvesszőt is, és csak egy klassz széles hárompontos szíjat tettem rá. Nem volt gond a teljes méret. ha kisebbet akarsz, akkor vegyél pisztolyt, amit egy kézzel is tudsz kezelni. Ugyanakkor egy kis shoti annyira olcsó, hogy arra is beruházhatsz bátran. Otthon a kertben bohóckodni is jó a shoti.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.
....
Nekem ez a kis AK egészen bevált. alapból 410 fps körül tud, vissza kell egy kicsit venni belőle játékra. a gyári irányzékot beállítottam, azzal 30 méteren tenyérnyi szórást tudok vele 0.28 BB-vel (de pár ezresért lehet rá venni rail-es dust cover-t arra tudsz tenni red-dot-ot). kapott egy lipo aksi-t (ez eőrőssen ajánlott), meg egy madbull hopup gumit (e nélkül is egész jó volt a szórása), illetve egy acetonos csőtakarítást kezdésnek. szerintem felesleges a sztenderd méretű AK airsoftban, ez könnyebb és jobban manőverezhető.
kisAK.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

vato írta: 2022.08.29. 09:14 Nekem ez a kis AK egészen bevált. alapból 410 fps körül tud, vissza kell egy kicsit venni belőle játékra. a gyári irányzékot beállítottam, azzal 30 méteren tenyérnyi szórást tudok vele 0.28 BB-vel (de pár ezresért lehet rá venni rail-es dust cover-t arra tudsz tenni red-dot-ot). kapott egy lipo aksi-t (ez eőrőssen ajánlott), meg egy madbull hopup gumit (e nélkül is egész jó volt a szórása), illetve egy acetonos csőtakarítást kezdésnek. szerintem felesleges a sztenderd méretű AK airsoftban, ez könnyebb és jobban manőverezhető.

kisAK.png
A teljes mèretű AK màr megvan, több okból esett rà a választàs.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.

Pisztolyt nem biztos hogy szeretnèk. Àtgondoltam a pisztoly kèrdèst, egy co2-s dràga stukkert nem vinnèk jàtèkra nagyon szívesen. Az elektromos meg olyan franctudja.
Agm 003a shotgunt talàltam a neten, ez ugye egy bb-t lő, ellenben tènyleg baromi olcsó. Van ennek egy vàlltàmasz nèlküli vàltozata is, az tènyleg a fillèrbaszàs teteje.
(Tovàbbra sem kell dràga puska jàtszani/plinkelni.)

Viszont.
Szüksèg van rà egyàltalàn jâtèkon?
Egy teljes mèretű AK-47 360 fps környèkère beàllítva elèg lehet?
Nem lesz az AK nagy? (Nyilvàn van praktikusabb mèret, tudom)
Vagy itt a rövid cső/tusa nèlkülisèg ami taktikai előnyt ad(hat) cqb-ben?

Èrvek a shoti mellett:
-nagyobb lehet a lőtàvja mint egy pisztolynak
-kompaktabb mint az AK
-olcsó
-menő (szàmomra)

Ellenèrvek
-nem tudom, mennyi taktikai előnyt jelent a mèrete
-fingom nincs, mennyire előny ha van/nincs tusa
-egy bb-t lő (ez nem biztos hogy problèma)

Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
Szerintem járj el játszani azzal amid van, aztán pár játék után vegyük elő a kérdéseidet. Szerintem ne vásárolj egyelőre mást, AK teljesen jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

Fortitu írta: 2022.08.29. 09:37 Szerintem járj el játszani azzal amid van, aztán pár játék után vegyük elő a kérdéseidet. Szerintem ne vásárolj egyelőre mást, AK teljesen jó.
Ez is egy megoldàs, gondolkodtam màr rajta. Ellenben a beosztàsom miatt idàig öt jàtèkot kellett kihagynom az elmúlt pàr hónapban.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.

Pisztolyt nem biztos hogy szeretnèk. Àtgondoltam a pisztoly kèrdèst, egy co2-s dràga stukkert nem vinnèk jàtèkra nagyon szívesen. Az elektromos meg olyan franctudja.
Agm 003a shotgunt talàltam a neten, ez ugye egy bb-t lő, ellenben tènyleg baromi olcsó. Van ennek egy vàlltàmasz nèlküli vàltozata is, az tènyleg a fillèrbaszàs teteje.
(Tovàbbra sem kell dràga puska jàtszani/plinkelni.)

Viszont.
Szüksèg van rà egyàltalàn jâtèkon?
Egy teljes mèretű AK-47 360 fps környèkère beàllítva elèg lehet?
Nem lesz az AK nagy? (Nyilvàn van praktikusabb mèret, tudom)
Vagy itt a rövid cső/tusa nèlkülisèg ami taktikai előnyt ad(hat) cqb-ben?

Èrvek a shoti mellett:
-nagyobb lehet a lőtàvja mint egy pisztolynak
-kompaktabb mint az AK
-olcsó
-menő (szàmomra)

Ellenèrvek
-nem tudom, mennyi taktikai előnyt jelent a mèrete
-fingom nincs, mennyire előny ha van/nincs tusa
-egy bb-t lő (ez nem biztos hogy problèma)

Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
az ősidőkben én is játszottam
megfordult a kezemben minden szir-sz@r, és az lett a vége sok tapasztalat után, hogy egy szál 3 lövetű shotival nyomtam

persze ahol nyílt terep van, ott a 25 méteres lőtáv kevés, de azokat a játékokat úgyse igazán élveztem, mert ott az agyontuningolt bb-locsolók mindenképpen domináltak a hétköznapi halandók felett, míg épületben, meg sűrű aljnövényzetű erdőben a shotival is ki lehet kapkodni az ellenséges raj felét (aztán meg gyorsan elhúzni onnan, mielőtt észhez térne a maradék)

a shoti a nyerő
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

Arh írta: 2022.08.29. 09:21 A teljes mèretű AK màr megvan, több okból esett rà a választàs.
jaaa, hát ha már megvan akkor össze kell vele szokni ;) shoti helyett meg tegyél az AK-ra egy gránátvetőt :twisted:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

vato írta: 2022.08.29. 10:18 jaaa, hát ha már megvan akkor össze kell vele szokni ;) shoti helyett meg tegyél az AK-ra egy gránátvetőt :twisted:
Az összeszokàs màr folyamatban van, majd mèg egy rendesebb akkut kellene venni, egy 7,4-es, 1300mAh-às 8fields akkut nèztem meg hozzà egy 13 eurós töltőt. Ezek az olcsó lipo töltők is működnek rendesen?

A gyàri akku mondjuk meglepően jól működik. Mennyire fontos/szüksèges ezt mindjàrt cserèlni?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

Arh írta: 2022.08.29. 10:24 Az összeszokàs màr folyamatban van, majd mèg egy rendesebb akkut kellene venni, egy 7,4-es, 1300mAh-às 8fields akkut nèztem meg hozzà egy 13 eurós töltőt. Ezek az olcsó lipo töltők is működnek rendesen?

A gyàri akku mondjuk meglepően jól működik. Mennyire fontos/szüksèges ezt mindjàrt cserèlni?
tapasztaltabb airsoftosok javasolták a lipo aksit. én ilyennel töltöm, eddig hibátlan:

https://www.airsoftplaza.hu/akkumulator ... orhoz_5008
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Arh »

vato írta: 2022.08.29. 10:55 tapasztaltabb airsoftosok javasolták a lipo aksit. én ilyennel töltöm, eddig hibátlan:

https://www.airsoftplaza.hu/akkumulator ... orhoz_5008
Ezt nèztem èn is, ezek szerint szabad megvenni.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

IMG-0375.jpg
Arh írta: 2022.08.29. 14:15 Ezt nèztem èn is, ezek szerint szabad megvenni.
több mint 3 éve van meg ez a töltőm, hibátlan és egyszerű. Olcsó ha mégis tönkremegy veszek újat.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.

Pisztolyt nem biztos hogy szeretnèk. Àtgondoltam a pisztoly kèrdèst, egy co2-s dràga stukkert nem vinnèk jàtèkra nagyon szívesen. Az elektromos meg olyan franctudja.


Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
IMG-0377.jpg
szintén 3 éves stti legegyszerűbb 21 euro nincs szánmozgás (NBB) green gas olcsó tárak 25 méter táv 0,23bb -vel. gázból keveset fogyaszt mert nem kell a szánt mozgatni, egy kicsit csendesebb lett ezért nem mindig megállapítható, hogy honnan lövök.
Pisztolyt könnyebben cipeled övben vagy combtokban, sokkal gyorsabb a tárcsere mint a soti.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Arh írta: 2022.08.29. 08:41 Másodfegyver kèrdèse, vol. nagyonsok.


Agm 003a shotgunt talàltam a neten, ez ugye egy bb-t lő, ellenben tènyleg baromi olcsó. Van ennek egy vàlltàmasz nèlküli vàltozata is, az tènyleg a fillèrbaszàs teteje.
(Tovàbbra sem kell dràga puska jàtszani/plinkelni.)


Vagy itt a rövid cső/tusa nèlkülisèg ami taktikai előnyt ad(hat) cqb-ben?

Èrvek a shoti mellett:
-nagyobb lehet a lőtàvja mint egy pisztolynak
-kompaktabb mint az AK
-olcsó
-menő (szàmomra)

Ellenèrvek
-nem tudom, mennyi taktikai előnyt jelent a mèrete
-fingom nincs, mennyire előny ha van/nincs tusa
-egy bb-t lő (ez nem biztos hogy problèma)

Ezek alapjàn ha hozzà tudtok tenni tapasztalatot, vèlemènyt, mindent meghallgatok.
IMG-0376.jpg
shoti--csak olyat vegyél ami hármat lő, épületben iszonyat jó. vegyesen a maradék bb egy külön tasakba teszem 0,20-0,23-0,28 és így tárazom be és nagyobb a szórás.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

"villanyos" glock-ban is gondolkozok hidegebb időkre a greengas-os helyett illetve a roni szettbe is tenném, cyma glockról mi a véleményetek?

https://www.airsoftplaza.hu/airsoft_feg ... ric_pistol
Tan glock.jpg
Tan glock.jpg (24.19 KiB) Megtekintve 21841 alkalommal
de inkább 19-es méretű érdekelne, létezik AEP-ben glock19 ?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Van valami házi megoldás, ha letörik a töltőcső, vagy így jártam?
IMG_20220911_121458.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2022.09.11. 15:46 Van valami házi megoldás, ha letörik a töltőcső, vagy így jártam?
IMG_20220911_121458.jpg
Gázöngyújtó utántöltő valamelyik adaptere?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.09.11. 15:46 Van valami házi megoldás, ha letörik a töltőcső, vagy így jártam?
IMG_20220911_121458.jpg
Pont ugyanígy jártam én is ezzel a fajtával. Forrasztópákával visszataknyoltam rá a letört darabot.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: laczka »

vato írta: 2022.09.06. 19:42 "villanyos" glock-ban is gondolkozok hidegebb időkre a greengas-os helyett illetve a roni szettbe is tenném, cyma glockról mi a véleményetek?

de inkább 19-es méretű érdekelne, létezik AEP-ben glock19 ?
A G18C is koppra ki van töltve a belsőséggel. ;)

Amúgy ha van rá keret, akkor inkább az eredeti TM. Volt cyma is, elég jelentős a különbség érzésre a kettő között -szerintem. Az enyém kapott fém szánt, aztán micro reddotot is. Mosfet mod és lipo aksira alakítva. GBB-k nem is nagyon kerülnek már elő a macera miatt, pedig azzal mégiscsak más feeling. :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: vato »

laczka írta: 2022.09.11. 18:55 A G18C is koppra ki van töltve a belsőséggel. ;)

Amúgy ha van rá keret, akkor inkább az eredeti TM. Volt cyma is, elég jelentős a különbség érzésre a kettő között -szerintem. Az enyém kapott fém szánt, aztán micro reddotot is. Mosfet mod és lipo aksira alakítva. GBB-k nem is nagyon kerülnek már elő a macera miatt, pedig azzal mégiscsak más feeling. :)
köszi, akkor nem keresem kisebb méretben az AEP glockot:D

viszont 20 fok alatt elég szánalmas volt hétvégén a GBB glock 19-em néha (amikor daráltam vele) :/
CO2 NBB sokkal jobb megoldás vagy csak egy árnyalattal?

AEP-től eddig az tart vissza hogy baromi lassúnak tűnnek a lövedékek az adatok alapján 190 m/s ..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: laczka »

vato írta: 2022.09.11. 19:46 AEP-től eddig az tart vissza hogy baromi lassúnak tűnnek a lövedékek az adatok alapján 190 m/s ..
az NBB meg baromi gyors lesz
hidd el arra a távolságra ahová pisztolyt használsz pont elég lesz az AEP sebessége is
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

vato írta: 2022.09.11. 19:46 köszi, akkor nem keresem kisebb méretben az AEP glockot:D

viszont 20 fok alatt elég szánalmas volt hétvégén a GBB glock 19-em néha (amikor daráltam vele) :/
CO2 NBB sokkal jobb megoldás vagy csak egy árnyalattal?

AEP-től eddig az tart vissza hogy baromi lassúnak tűnnek a lövedékek az adatok alapján 190 m/s ..
20 fok alatt is még simán használható ha esetleg másik gázzal próbálkozol ( nekem volt sokáig NIMROD green gas és piros kupakos). Új gáz kipróbálása olcsóbb.
A GBB glock esetében érdemes megnézni, hogy fogadja a co2 tárat mert azzal is javul a hideg tűrése.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

ZOLKET írta: 2022.09.12. 08:59 20 fok alatt is még simán használható ha esetleg másik gázzal próbálkozol ( nekem volt sokáig NIMROD green gas és piros kupakos). Új gáz kipróbálása olcsóbb.
A GBB glock esetében érdemes megnézni, hogy fogadja a co2 tárat mert azzal is javul a hideg tűrése.
ezt valaki magyarázza már meg nekem, mert műveletlen vagyok:
az egyik gáz kevésbé hűl le, mint a másik azonos nyomásesés 6ására?

én le vagyok ragadva a pV=nRT képletnél
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.09.12. 13:19 ezt valaki magyarázza már meg nekem, mert műveletlen vagyok:
az egyik gáz kevésbé hűl le, mint a másik azonos nyomásesés 6ására?

én le vagyok ragadva a pV=nRT képletnél
A széndioxid nyomás alatt folyadék, tehát ott a légköri nyomásra kiterjesztéskor a párolgáshő is hűt (ami miatt a CO2 megszilárdul).
A GreenGas-t nem tudom, propán?
Nyomás alatt az is folyadék, de szerintem kisebb a párolgáshője, mint a codojnak (CO2).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2022.09.11. 16:35 Pont ugyanígy jártam én is ezzel a fajtával. Forrasztópákával visszataknyoltam rá a letört darabot.
Köszi a tippet! Síkba vágtam, aztán pákával sikerült visszataknyolni. Elsőre jónak tűnik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése