Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Köszönöm!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

belatibi írta: 2022.05.12. 19:57 Kaptam levelet a rendőrségtől, hogy lejárt az mkh az egyik viselős fegyvernél.
Lőfegyver vagy gáz-riasztó fegyver?
Ha gáz-riasztó, akkor ignoráld! Nincs semmi dolgod, csak csinálják a forgalmat a PKLV Kft.-nek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.05.12. 22:52 Lőfegyver vagy gáz-riasztó fegyver?
Ha gáz-riasztó, akkor ignoráld! Nincs semmi dolgod, csak csinálják a forgalmat a PKLV Kft.-nek.
Ebben az esetben a következő levélben szívhezszólóan megkérik, hogy adja le a viselésit.
Nálunk viszonylag későn kezdték országos viszonylatban, de már itt is így működik. Nem érdemes szarakodni, és iylenkor jó, ha egy gp 10.év műszakit kap.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.05.12. 23:04 Ebben az esetben a következő levélben szívhezszólóan megkérik, hogy adja le a viselésit.
Nálunk viszonylag későn kezdték országos viszonylatban, de már itt is így működik. Nem érdemes szarakodni, és iylenkor jó, ha egy gp 10.év műszakit kap.
Ebben az esetben lemaradtam valamiről.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.05.12. 23:42 Ebben az esetben lemaradtam valamiről.
Régebben én is nekiálltam "jogászkodni" ugyanebben a szituban, de igazából megbántam. Egyszerűbb befizetni a díjat, aztán béke van. Persze nem is a pénz az idegesítő ebben, hanem az erre elcseszett idő, míg eljuttatod a vizsgahelyre, főleg vidékiként...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Poresz írta: 2022.05.12. 22:52 Lőfegyver vagy gáz-riasztó fegyver?
Ha gáz-riasztó, akkor ignoráld! Nincs semmi dolgod, csak csinálják a forgalmat a PKLV Kft.-nek.
Gaz-riaszto. Revenge és ALP. De azt írják, hogy visszavonják a viselesit, ha nem mutatom be egy hónapon belül az érvényes mkh kártyát.
Egyébként néztem a pklv honlapját. Online időpont kérés van. Hívtam telefonon. Az automata szerint magánszemélynek nem kell időpontot foglalni. 20-an megyek budara orvoshoz. Mennyi időt vesz igénybe egy ilyen vizsgáztatás? Fél 11 a doki. Előtte vagy utána érdemes menni hozzájuk?
Köszönöm a segítséget!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

belatibi írta: 2022.05.13. 07:30 De azt írják, hogy visszavonják a viselesit, ha nem mutatom be egy hónapon belül az érvényes mkh kártyát.
A kártya egyelőre nálad van, egy igazoltatáskor pedig nem fogják a sorszáma alapján ellenőrizni az érvényességét. Ha követelik a leadását, akkor pedig ne találd sehol.
Nincs barnakönyvem, nekem ennyi polgári engedetlenség belefér. - Amit egyébként ők is aktívan gyakorolnak, amikor a saját játékszabályaikat sem tartják be.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Poresz írta: 2022.05.13. 09:27 A kártya egyelőre nálad van, egy igazoltatáskor pedig nem fogják a sorszáma alapján ellenőrizni az érvényességét. Ha követelik a leadását, akkor pedig ne találd sehol.
Nincs barnakönyvem, nekem ennyi polgári engedetlenség belefér. - Amit egyébként ők is aktívan gyakorolnak, amikor a saját játékszabályaikat sem tartják be.
Nekem sincs barnakonyvem.
De én inkább a békességet részesitem előnyben.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: blint »

belatibi írta: 2022.05.13. 07:30 Gaz-riaszto. Revenge és ALP. De azt írják, hogy visszavonják a viselesit, ha nem mutatom be egy hónapon belül az érvényes mkh kártyát.
Egyébként néztem a pklv honlapját. Online időpont kérés van. Hívtam telefonon. Az automata szerint magánszemélynek nem kell időpontot foglalni. 20-an megyek budara orvoshoz. Mennyi időt vesz igénybe egy ilyen vizsgáztatás? Fél 11 a doki. Előtte vagy utána érdemes menni hozzájuk?
Köszönöm a segítséget!
Én nemrég voltam, a foglalt időpontról 2 percet késtem, új sorszám kellett. Emiatt az egész kb egy óra volt, viszont onnantól, hogy beadtam a gáz-riasztót vizsgálatra, kb 10 perc alatt végeztem. Nagyon függ attól, hogy épp hányan vannak, ők egyébként 1 órás szintidőt ígérnek.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

blint írta: 2022.05.13. 09:41 Én nemrég voltam, a foglalt időpontról 2 percet késtem, új sorszám kellett.
Akkor mégis kell időpontot foglalni? Felhívtam őket, de csak automata volt. Meg akartam kérdezni, hogy 20.-ára tudnának adni? De a telefonban azt mondták, magánszemélynek nem kell foglalni. Akkor melyik az igaz?

Más. A Revenge celgomb és nézőke kicsit mokolva lett. Ez kizáró ok lehet a vizsganal? Sajnos "elveszett" a fegyvermester számlája...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

belatibi írta: 2022.05.13. 09:57 Akkor mégis kell időpontot foglalni? Felhívtam őket, de csak automata volt. Meg akartam kérdezni, hogy 20.-ára tudnának adni? De a telefonban azt mondták, magánszemélynek nem kell foglalni. Akkor melyik az igaz?

Más. A Revenge celgomb és nézőke kicsit mokolva lett. Ez kizáró ok lehet a vizsganal? Sajnos "elveszett" a fegyvermester számlája...
Nem kell foglalni, de csak 7-12 (P: 11) közt lehet leadni fegyvert. De ha elolvasod a honlapot, akkor ott is van.

Hétfőtől - csütörtökig a fegyverek átvétele vizsgálatra:
nyitvatartás: 700-tól 1200-óráig,
700-tól 1400-óráig.
Pénteken a fegyverek átvétele vizsgálatra:
nyitvatartás: 700-tól 1100-óráig,
700-tól 1200-óráig.

A célgömb és nézőke nem számít, fődarabon, biztosítószerkezeten nem lehet mókolás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: blint »

belatibi írta: 2022.05.13. 09:57 Akkor mégis kell időpontot foglalni? Felhívtam őket, de csak automata volt. Meg akartam kérdezni, hogy 20.-ára tudnának adni? De a telefonban azt mondták, magánszemélynek nem kell foglalni. Akkor melyik az igaz?

Más. A Revenge celgomb és nézőke kicsit mokolva lett. Ez kizáró ok lehet a vizsganal? Sajnos "elveszett" a fegyvermester számlája...
Bocs, ha félreérthető voltam, nem _kell_ időpontot foglalni, de lehet. Ilyenkor én szoktam mindenféle ügyintézős helyre, mert az a tuti. Mondjuk ilyen fokú rugalmatlansággal még nem találkoztam.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.05.13. 09:27 A kártya egyelőre nálad van, egy igazoltatáskor pedig nem fogják a sorszáma alapján ellenőrizni az érvényességét. Ha követelik a leadását, akkor pedig ne találd sehol.
Nincs barnakönyvem, nekem ennyi polgári engedetlenség belefér. - Amit egyébként ők is aktívan gyakorolnak, amikor a saját játékszabályaikat sem tartják be.
Éppen ügyintézésen voltam, amikor az előadó és egy járőr vagy kmb-s címet egyeztetett, hogy hova kell kimenni ezügyben intézkedni, mert az ügyfél ignorált minden megkeresést. Jobb a békesség.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

belatibi írta: 2022.05.13. 09:57 Más. A Revenge celgomb és nézőke kicsit mokolva lett. Ez kizáró ok lehet a vizsganal? Sajnos "elveszett" a fegyvermester számlája...
Nem probléma szerintem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.05.18. 13:40 Ftv. 3. § (3)

"A központi gyújtású félautomata tűzfegyverhez való, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet, illetve a hosszú tűzfegyverhez való, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet kizárólag az ilyen tűzfegyver tartására jogosító engedély birtokában szerezhető meg."
Ja, itt csak az a szopolda, ha ugyanaz a tár való a tűzfegyverhez és az abszolút nem tűzfegyver hatástalanított vagy gázriasztó fegyverhez... Nálam is kallódik egy rakás géppi / gépkarabély tár, amihez nincs engedélyes vas.
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

nemtokregelni írta: 2022.05.18. 14:52 Ja, itt csak az a szopolda, ha ugyanaz a tár való a tűzfegyverhez és az abszolút nem tűzfegyver hatástalanított vagy gázriasztó fegyverhez... Nálam is kallódik egy rakás géppi / gépkarabély tár, amihez nincs engedélyes vas.
Van kiskapu.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Blekk Rájgó írta: 2022.05.18. 14:53 Van kiskapu.
Jogban írd be légyszi.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Off
nemtokregelni írta: 2022.05.18. 14:52 Ja, itt csak az a szopolda, ha ugyanaz a tár való a tűzfegyverhez és az abszolút nem tűzfegyver hatástalanított vagy gázriasztó fegyverhez... Nálam is kallódik egy rakás géppi / gépkarabély tár, amihez nincs engedélyes vas.
BIRTOKOLHATOD, csak újat nem szerezhetsz meg, csak a beidézett jogszabályi rendelkezésnek megfelelés esetén.

(És lehet okoskodni, hogy bizony ez sehol nincs nyilvántartva, meg mondhatod, hogy előbb is megvolt már...DE PÉLDÁUL AMIKOR A SEMMIBŐL HIRTELEN FELBUKKANÓ FÓRUMOZÓ JÓÁRON BETOL EGY KUPACOT, akkor TALÁN nem túl nagy paranoia gyanakodni, hogy statisztika-javítás ilyen módon könnyen megy...)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

nemtokregelni írta: 2022.05.18. 14:55 Jogban írd be légyszi.
Modi helyezze át a szálat! Alkatrészenként.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.05.18. 14:58 Off



BIRTOKOLHATOD, csak újat nem szerezhetsz meg, csak a beidézett jogszabályi rendelkezésnek megfelelés esetén.

(És lehet okoskodni, hogy bizony ez sehol nincs nyilvántartva, meg mondhatod, hogy előbb is megvolt már...DE PÉLDÁUL AMIKOR A SEMMIBŐL HIRTELEN FELBUKKANÓ FÓRUMOZÓ JÓÁRON BETOL EGY KUPACOT, akkor TALÁN nem túl nagy paranoia gyanakodni, hogy statisztika-javítás ilyen módon könnyen megy...)

ON
Értem én, csak az irritál, hogy engedélymenteshez sem tudsz venni, még akkor sem, ha hozzá való lenne.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fontos fejlemény EU-s ólombetiltás-ügyben!

Még az EU-ombudsman szerint is komoly eljárási hibák vannak az ólomtilalmat alátámasztani hivatott hatóságok részéről, jó eséllyel teljesen hamis adatokra hivatkoztak végig, és időhúzással próbálják ennek a hamisításnak a tényét elkendőzni.

"“When looking at the data, the differences between the mean lead concentration from EFSA and the previous research became immediately clear with access to the data. For example, when a handful of extreme outliers are removed from EFSA’s datasets, the lead levels in game meat harvested by rifle ammunition are below the maximum allowable level (ML) set by the European Commission Regulation EC1881/2006 for meat from domesticated animals. The impacts on health from lead need to be communicated accurately in ECHA’s work to take well, informed decisions.”

After FACE submitted a complaint to the European Ombudsman, the latter now holds that as it took EFSA almost eight months to take a disclosure decision and since “access delayed is access denied”, this constituted maladministration."

https://www.all4shooters.com/en/hunting ... d-in-ammo/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://telex.hu/kulfold/2022/05/24/lov ... ek-meghalt

Nesze nekünk...

Újabb szög a szabad fegyvertartás koporsójába? :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.25. 07:33 https://telex.hu/kulfold/2022/05/24/lov ... ek-meghalt

Nesze nekünk...

Újabb szög a szabad fegyvertartás koporsójába? :-(
Ugyan miért? Volt ilyen, lesz ilyen. Mindenhol.

BŐVEBBEN, MERT MEGINT AKTUÁLIS:

USA lövöldözések: én meg lesz@r0m. De miért is? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.25. 07:39 Ugyan miért? Volt ilyen, lesz ilyen. Mindenhol.

BŐVEBBEN, MERT MEGINT AKTUÁLIS:

USA lövöldözések: én meg lesz@r0m. De miért is? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/
Amerikai twitter tweetek között két szélsőséges véleményt látok kiemelkedni:
- arm the teachers
- ban body armors
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.25. 07:39 Ugyan miért? Volt ilyen, lesz ilyen. Mindenhol.

BŐVEBBEN, MERT MEGINT AKTUÁLIS:

USA lövöldözések: én meg lesz@r0m. De miért is? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/
4-5. Épp a minap mészárolta le egy veszprémi pofa - késsel - egy kolléganőjét a céges öltözőben, mert az elutasította a közeledését.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.05.25. 07:58 Amerikai twitter tweetek között két szélsőséges véleményt látok kiemelkedni:
- arm the teachers
- ban body armors
Komoly képzésen kéne részt venni a tanároknak rendszeresen.Szituációs lövészet stb,stb.Egy folyosón a rohangáló tömegben kiszúrni és leszedni valakit.......szerintem még egy SWAT-osnak is kihívás lenne.
A testpáncél tiltása megint egy baromság.
A szektákat bezzeg sosem emlegetik akik droidokat csinálnak az ilyen gyenge emberekből...... :evil:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.05.25. 08:11 4-5. Épp a minap mészárolta le egy veszprémi pofa - késsel - egy kolléganőjét a céges öltözőben, mert az elutasította a közeledését.
Ticcsák be az öltözőket meg a késeket is..... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.05.25. 07:39 Ugyan miért? Volt ilyen, lesz ilyen. Mindenhol.

BŐVEBBEN, MERT MEGINT AKTUÁLIS:

USA lövöldözések: én meg lesz@r0m. De miért is? – Véleménycikk

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/
Testpáncélban karddal a kézben lehentelne 10 embert,akkor miért nyafognának?Az emberek mindenért nyafognak.
Ráadásul az elkövetők nagy része már a cselekvés előtt bejelenti szándékát csak pont leszarja mindenki.
Ha az egész világon nem lennének fegyverek,akkor is lennének áldozatok.
Hogy nézne ki az ukrán háború?Dandárok egymással szemben.....mi van?mi van?mi van? és elkezdődne a tömegverekedés :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2022.05.25. 08:48 Komoly képzésen kéne részt venni a tanároknak rendszeresen.Szituációs lövészet stb,stb.Egy folyosón a rohangáló tömegben kiszúrni és leszedni valakit.......szerintem még egy SWAT-osnak is kihívás lenne.
A testpáncél tiltása megint egy baromság.
A szektákat bezzeg sosem emlegetik akik droidokat csinálnak az ilyen gyenge emberekből...... :evil:
Minden szitu egyedi, valamikor nem tudsz mit tenni, de legalábbis nem mindig úgy néz ki egy ilyen esemény, ahogy elképzeled:
https://youtu.be/MPeWxR4J8RM
Szerintem nagyon sok esetben minimális képzéssel is van esély tenni valamit.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.05.25. 08:48 Komoly képzésen kéne részt venni a tanároknak rendszeresen.Szituációs lövészet stb,stb.Egy folyosón a rohangáló tömegben kiszúrni és leszedni valakit.......szerintem még egy SWAT-osnak is kihívás lenne.
A testpáncél tiltása megint egy baromság.
A szektákat bezzeg sosem emlegetik akik droidokat csinálnak az ilyen gyenge emberekből...... :evil:
Én veled értek egyet
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2022.05.25. 09:03 Minden szitu egyedi, valamikor nem tudsz mit tenni, de legalábbis nem mindig úgy néz ki egy ilyen esemény, ahogy elképzeled:
https://youtu.be/MPeWxR4J8RM
Szerintem nagyon sok esetben minimális képzéssel is van esély tenni valamit.
Nem tudom.....nem hiszem,hogy sokan bevállalnának egy ilyet a tanárok közül.Pedig nem is lenne olyan bonyolult megoldani a gyors cselekvést.
Ha már mindenhol van kamera,akkor aki nézi a monitorokat adhatnak utasítást,hogy merre mozog az elkövető és a legközelebbi fegyveres tanár rámozdulhatna.Egy ilyenhez komoly felkészülés kell de megoldható lenne.
Szülők: Neeeem ilyenről hallani sem akarunk.Inkább tilccsanak be mindent! :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.05.25. 09:03 Minden szitu egyedi, valamikor nem tudsz mit tenni, de legalábbis nem mindig úgy néz ki egy ilyen esemény, ahogy elképzeled:
https://youtu.be/MPeWxR4J8RM
Szerintem nagyon sok esetben minimális képzéssel is van esély tenni valamit.
Ha mást nem, felismerni a szitut, és idejében figyelmeztetni másokat is / felhúzni a nyúlcipőt.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Verik a négereket...
Ez jó, te sem vagy polkorrekt (afroamerikai), ott ezért már lehet keresztre lennél feszítve.
:D :D :D :D :D :D :D :D
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2022.05.25. 10:03 Verik a négereket...
Ez jó, te sem vagy polkorrekt (afroamerikai), ott ezért már lehet keresztre lennél feszítve.
:D :D :D :D :D :D :D :D
OFF
Magyarul a néger szerintem nem pejoratív szó, bár hangzásban közel van a "nigger"-hez.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2022.05.25. 10:19 OFF
Magyarul a néger szerintem nem pejoratív szó, bár hangzásban közel van a "nigger"-hez.
ízi szerint :D

https://www.youtube.com/shorts/G6HPh74VLOo
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.05.25. 10:19 OFF
Magyarul a néger szerintem nem pejoratív szó, bár hangzásban közel van a "nigger"-hez.
Amikor az USÁ-ban voltam vendégkutató, akkor a kutatócsoport vezetője afroamerikai származású (fekete) volt, Prof. John Hopkins.
Az elején megkérdeztem tőle, hogy hogyan szólíthatom; mivel mi Európában a formálisabb megszólítást alkalmazzuk (Prof. Hopkins), de őt az összes munkatársa "Johnnie"-nak hívta.
Mosolygott, és azt mondta, hogy szólítsan nyugodtan úgy, ahogy nekem kényelmesebb. :-)
Úgyhogy fél évig (amíg ott dolgoztam), én voltam az egyetlen, aki a meetingeken úgy szólította, hogy NIGGER.
:-D

Persze ez csak vicc volt. :)
Itthon (még) nincs negatív felhangja a néger megszólításnak, de én kerülném.
Ugyanis ha itthon megszokod, akkor esetleg külföldön is kiszalad a szádon, és ott NAGYON nem menő.

Hülyeségnek hülyeség (a néger az néger, akárhogy is nevezed, meg amúgy is latinból származik), de szvsz kerülendő.

(Kivétel a néger repperek, ők nyugodtan nevezhetik magukat niggának. .-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2022.05.25. 10:03 Verik a négereket...
Ez jó, te sem vagy polkorrekt (afroamerikai), ott ezért már lehet keresztre lennél feszítve.
:D :D :D :D :D :D :D :D
Ööö, ez egy idézet. A klasszikus pártállami szófordulat, imprilisták cséplése. "Lehet, hogy Amerikában jobb az életszínvonal, nem kell várni 5 évet a trabantra, De ott verik a négereket..."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2022.05.25. 08:48 Komoly képzésen kéne részt venni a tanároknak rendszeresen.Szituációs lövészet stb,stb.Egy folyosón a rohangáló tömegben kiszúrni és leszedni valakit.......szerintem még egy SWAT-osnak is kihívás lenne.
A testpáncél tiltása megint egy baromság.
A szektákat bezzeg sosem emlegetik akik droidokat csinálnak az ilyen gyenge emberekből...... :evil:
Aha, főleg az alsó tagozaton lenne/lett volna nehéz kiszűrni a 18 éves elkövetőt. LOL.

(Ha jól olvastam, most is vmi véletlenül arra járó border guard rohant be és lőtte agyon, nem a helyi Szvatjóskák.)

Ne legyünk már ilyen árnyalatok nélkül gondolkodók! Mert minden iskolai támadáshoz feltétlenül SWAT-team kell, mi?

Ugyanmár, sőt, már az a hivatalos policy, hogy aki először odaér, akár egyedül, annak is kötelessége bemenni és ezzel életet menteni, hiszen az ilyen féreg elkövetők jellemzően már a fegyveres ellenállás első jelére elmenekülnek/öngyilkosok lesznek.

És akkor ott van a rengeteg olyan eset, ami nem ámokfutás, hanem éppen csak tinédzser drogdílerek közti fennforgás vagy hasonló. A rejtve fegyvert viselő tanár - megfelelő, de nem-SWAT kézés mellett - kiválóan oldhat meg számos ilyen szitut.

Ja, de számosat meg nem, NINCSENEK TÖKÉLETES, 100%-OS MEGOLDÁSOK, NINCS KOCKÁZATMENTES ÉLET.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.05.25. 14:23 Aha, főleg az alsó tagozaton lenne/lett volna nehéz kiszűrni a 18 éves elkövetőt. LOL.

(Ha jól olvastam, most is vmi véletlenül arra járó border guard rohant be és lőtte agyon, nem a helyi Szvatjóskák.)

Ne legyünk már ilyen árnyalatok nélkül gondolkodók! Mert minden iskolai támadáshoz feltétlenül SWAT-team kell, mi?

Ugyanmár, sőt, már az a hivatalos policy, hogy aki először odaér, akár egyedül, annak is kötelessége bemenni és ezzel életet menteni, hiszen az ilyen féreg elkövetők jellemzően már a fegyveres ellenállás első jelére elmenekülnek/öngyilkosok lesznek.

És akkor ott van a rengeteg olyan eset, ami nem ámokfutás, hanem éppen csak tinédzser drogdílerek közti fennforgás vagy hasonló. A rejtve fegyvert viselő tanár - megfelelő, de nem-SWAT kézés mellett - kiválóan oldhat meg számos ilyen szitut.

Ja, de számosat meg nem, NINCSENEK TÖKÉLETES, 100%-OS MEGOLDÁSOK, NINCS KOCKÁZATMENTES ÉLET.
Az iskolai lövöldözések megodlása nem a fegyvertartásról kellene hogy szóljon, se pro se kontra, szvsz a tanárok felfegyverzése- és kiképzése is tüneti kezelés csupán. Ezek egy kib.szottul beteg és frusztrált társadalom tünetei. Nem vagyok szociológus- vagy pszichológus hogy megmondjam mi lehet a baj, még csak áámerikában sem jártam, de itt valami nagyon mélyen és nagyon fundamentálisan el van qrva. Ez a kockázatmentes élet kérdésén jóval túlmutat, az iskolai lövöldözés az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!

Ettől a ponttól kezdve a fegyver már csak egy eszköz. Ha nem lövöldözhetne akkor csinál otthon ANFO-t, és felrobbantja az egészet úgy ahogy van. Az ellen hogy védekeznek? Legyenek testpáncéllal és lőfegyverrel felszerelt, kötelező IDPA edzésekre járó tanárok, valamint robbanószer kereső kutyák minden iskolában? Ugyanmár.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.25. 14:23 Aha, főleg az alsó tagozaton lenne/lett volna nehéz kiszűrni a 18 éves elkövetőt. LOL.

(Ha jól olvastam, most is vmi véletlenül arra járó border guard rohant be és lőtte agyon, nem a helyi Szvatjóskák.)

Ne legyünk már ilyen árnyalatok nélkül gondolkodók! Mert minden iskolai támadáshoz feltétlenül SWAT-team kell, mi?

Ugyanmár, sőt, már az a hivatalos policy, hogy aki először odaér, akár egyedül, annak is kötelessége bemenni és ezzel életet menteni, hiszen az ilyen féreg elkövetők jellemzően már a fegyveres ellenállás első jelére elmenekülnek/öngyilkosok lesznek.

És akkor ott van a rengeteg olyan eset, ami nem ámokfutás, hanem éppen csak tinédzser drogdílerek közti fennforgás vagy hasonló. A rejtve fegyvert viselő tanár - megfelelő, de nem-SWAT kézés mellett - kiválóan oldhat meg számos ilyen szitut.

Ja, de számosat meg nem, NINCSENEK TÖKÉLETES, 100%-OS MEGOLDÁSOK, NINCS KOCKÁZATMENTES ÉLET.
Pl. tud tőle fegyvert szerezni a leendő elkövető...? :-(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.05.25. 14:40 Az iskolai lövöldözések megodlása nem a fegyvertartásról kellene hogy szóljon, se pro se kontra, szvsz a tanárok felfegyverzése- és kiképzése is tüneti kezelés csupán. Ezek egy kib.szottul beteg és frusztrált társadalom tünetei. Nem vagyok szociológus- vagy pszichológus hogy megmondjam mi lehet a baj, még csak áámerikában sem jártam, de itt valami nagyon mélyen és nagyon fundamentálisan el van qrva. Ez a kockázatmentes élet kérdésén jóval túlmutat, az iskolai lövöldözés az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!

Ettől a ponttól kezdve a fegyver már csak egy eszköz. Ha nem lövöldözhetne akkor csinál otthon ANFO-t, és felrobbantja az egészet úgy ahogy van. Az ellen hogy védekeznek? Legyenek testpáncéllal és lőfegyverrel felszerelt, kötelező IDPA edzésekre járó tanárok, valamint robbanószer kereső kutyák minden iskolában? Ugyanmár.
Több évtizedes történet, hogy bizonyos helyeken az iskolákba csak fémkereső kapun át mehetnek be a diákok... És annak ellenére, hogy tudják, ,mi vár rájuk, mégis napi szinten gyűjtik be a "közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket" tőlük.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.05.25. 14:40 Az iskolai lövöldözések megodlása nem a fegyvertartásról kellene hogy szóljon, se pro se kontra, szvsz a tanárok felfegyverzése- és kiképzése is tüneti kezelés csupán. Ezek egy kib.szottul beteg és frusztrált társadalom tünetei. Nem vagyok szociológus- vagy pszichológus hogy megmondjam mi lehet a baj, még csak áámerikában sem jártam, de itt valami nagyon mélyen és nagyon fundamentálisan el van qrva. Ez a kockázatmentes élet kérdésén jóval túlmutat, az iskolai lövöldözés az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!

Ettől a ponttól kezdve a fegyver már csak egy eszköz. Ha nem lövöldözhetne akkor csinál otthon ANFO-t, és felrobbantja az egészet úgy ahogy van. Az ellen hogy védekeznek? Legyenek testpáncéllal és lőfegyverrel felszerelt, kötelező IDPA edzésekre járó tanárok, valamint robbanószer kereső kutyák minden iskolában? Ugyanmár.
Teljesen egyetértek, de a gyökérok kezelése mellett személy szerint nem tartok hülyeségnek egy tüneti kezelést, vagyis hogy legyen a suliban jó fegyveres ember is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.05.25. 14:40 Az iskolai lövöldözések megodlása nem a fegyvertartásról kellene hogy szóljon, se pro se kontra, szvsz a tanárok felfegyverzése- és kiképzése is tüneti kezelés csupán. Ezek egy kib.szottul beteg és frusztrált társadalom tünetei. Nem vagyok szociológus- vagy pszichológus hogy megmondjam mi lehet a baj, még csak áámerikában sem jártam, de itt valami nagyon mélyen és nagyon fundamentálisan el van qrva. Ez a kockázatmentes élet kérdésén jóval túlmutat, az iskolai lövöldözés az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!

Egy fenét, nincsen egyre több, és nem csak ott történik. Benyaltad a mainstream média narratíváját!

És bizony a média egybites narratívája ellen sajnos csak a gondolkodás a megoldás. Az meg munkaigényes, tudjuk. Olvasd el kis szösszenetemet, bitteplíz:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/usa-lo ... emenycikk/

Ja, ez a bullshit tüneti kezelés duma is pont ilyen értelmiségi faszverés, mentség arra, hogy senki semmit ne csináljon, csak sápítozzon.

Amikor reccsen éjjel otthon az ajtó, akkor leszarod, hogy a sörétes puska csak tüneti kezelés, nem oldja meg a társadalmi egyenlőségeket, az oktatási rendszert, nem pótolja a börtönpszichológust, DE ÉPPEN A TÖKÉLETES KEZELÉS AKKOR ÉS OTT.

Az iskolai/áruházi/templomi/munkahelyi/tömegközlekedési lövöldözésre is IN SITU az a megoldés, ha szarrá lövik az elkövetőt. Pont.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.25. 14:47 Pl. tud tőle fegyvert szerezni a leendő elkövető...? :-(
Még egy kicsit butulsz és kiemelkedő rendőrtábornok lehet belőled magyarisztánban. Azok szokták ez érvként felbüfizni.

(Mert akkor nem a legegyszerűbb a fegyvert nyíltan viselő rendőrtől szerezni, hátőőő, bőőőfff)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.05.25. 14:40 és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!
Odaát a fenét, még itt, ebben a nyomorult kis országban is verik, késelik egymást az idióták az iskolában néha. Csak az eszköz más, de hülye van mindenhol. És akkor még Habil ex-fórumtársunk meg az a nemtudomki Ábel nem is került szóba. Csak ezt a kettőt szorozd be annyival, amennyivel többen élnek Amerikában, mennyi jön ki?
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.05.25. 14:53 Egy fenét, nincsen egyre több, és nem csak ott történik. Benyaltad a mainstream média narratíváját!
Nem ezt írtam, vagy nem ezt értetted meg belőle. Nem gondolom hogy a hazai átlagnál jóval felgyverzettebb polgárként a tömegmédia narratíváját nyaltam volna be. ;)
A jelenség maga, hogy a frusztrált tini bemegy és általános iskolások tömeges mészárlásával gondolja bármilyen módon megoldani a saját lelki problémáját, az a gond rohadtul, és minden ami mögötte húzódik. Nekem ezzel van problémám.
Amíg ezeket nem oldják meg addig a nemzeti gárda is őrizheti az iskolákat, akkor is lesznek ilyen esetek. Hogy levarrják-e az elkövetőt vagy sem, ebből a szempontból (!!) ismét csak másodlagos. A potenciálisan több túlélő szempontjából nyilván már nem az, főleg ha az én gyerekem lenne a túlélők között.
gvass1 írta: 2022.05.25. 14:53 Amikor reccsen éjjel otthon az ajtó, akkor leszarod, hogy a sörétes puska csak tüneti kezelés, nem oldja meg a társadalmi egyenlőségeket, az oktatási rendszert, nem pótolja a börtönpszichológust, DE ÉPPEN A TÖKÉLETES KEZELÉS AKKOR ÉS OTT.
Nem ez a problémám hanem amit fent írtam. Nálam otthon szintén ez a forgatókönyv, éjszakánként csak azért nem a HD-ra sokkal hatékonyabb pumpás sörétes van az ágyam alatt és "csak" a maroklő van az éjjeliszekrényben, mert ennyiben tudtunk megegyezni egyenlőre az asszonnyal. De egyszer majd rábeszélem a sörétesre is.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2022.05.25. 15:20 Nem ezt írtam, vagy nem ezt értetted meg belőle. Nem gondolom hogy a hazai átlagnál jóval felgyverzettebb polgárként a tömegmédia narratíváját nyaltam volna be. ;)
A jelenség maga, hogy a frusztrált tini bemegy és általános iskolások tömeges mészárlásával gondolja bármilyen módon megoldani a saját lelki problémáját, az a gond rohadtul, és minden ami mögötte húzódik. Nekem ezzel van problémám.
Amíg ezeket nem oldják meg addig a nemzeti gárda is őrizheti az iskolákat, akkor is lesznek ilyen esetek. Hogy levarrják-e az elkövetőt vagy sem, ebből a szempontból (!!) ismét csak másodlagos. A potenciálisan több túlélő szempontjából nyilván már nem az, főleg ha az én gyerekem lenne a túlélők között.



Nem ez a problémám hanem amit fent írtam. Nálam otthon szintén ez a forgatókönyv, éjszakánként csak azért nem a HD-ra sokkal hatékonyabb pumpás sörétes van az ágyam alatt és "csak" a maroklő van az éjjeliszekrényben, mert ennyiben tudtunk megegyezni egyenlőre az asszonnyal. De egyszer majd rábeszélem a sörétesre is.
Egyszerű.
Vállald be a szoba takarítását.
És onnantól kezdve nem látja, mi van az ágy alatt. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.05.25. 15:20 Nem ezt írtam, vagy nem ezt értetted meg belőle. Nem gondolom hogy a hazai átlagnál jóval felgyverzettebb polgárként a tömegmédia narratíváját nyaltam volna be. ;)
A jelenség maga, hogy a frusztrált tini bemegy és általános iskolások tömeges mészárlásával gondolja bármilyen módon megoldani a saját lelki problémáját, az a gond rohadtul, és minden ami mögötte húzódik. Nekem ezzel van problémám.
De, egészen szó szerint ezt írtad: "az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!"

Holott:
a, nincs egyre több. Az USA-ban ennyi áldozattal járó tudod mikor volt? TÍZ ÉVE.
b, odaát? soroljak neked USA-n kívül mészárhentámokfut sztorikat a 21. századból? Amikről sosem hallottál, mert nem jelenik meg a nemzetközi médiában.

https://en.wikipedia.org/wiki/Osaka_school_massacre Osaka, 8 halott
https://en.wikipedia.org/wiki/Sagamihara_stabbings 19 halott
https://en.wikipedia.org/wiki/2017_Minya_bus_attack 28 halott
https://en.wikipedia.org/wiki/Meet_al-Attar_shooting 15 halott
https://en.wikipedia.org/wiki/Erfurt_school_massacre 16 halott
https://en.wikipedia.org/wiki/Perm_Stat ... y_shooting 6 halott
https://www.aljazeera.com/news/2022/3/2 ... uthorities 20 halott

És telerakhatnék 2 képernyőt...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.05.25. 15:12 Odaát a fenét, még itt, ebben a nyomorult kis országban is verik, késelik egymást az idióták az iskolában néha. Csak az eszköz más, de hülye van mindenhol. És akkor még Habil ex-fórumtársunk meg az a nemtudomki Ábel nem is került szóba. Csak ezt a kettőt szorozd be annyival, amennyivel többen élnek Amerikában, mennyi jön ki?
Itthon bárki hozzáférhet gáz-riasztó pisztolyhoz, mégsincs "gázriasztós leszámolás" az iskolákban.
Nem gondolom hogy itt a számmisztika a megoldás. A statisztika jópofa dolog, de a számokat igencsak kreatívan lehet olvasni, le lehet vezetni egy állítást, majd ugyanannak a dolognak az ellenkezőjét is.

És ugye nem itt kell bizonygatnom, hogy nem igazán fegyvertartás ellenes vagyok én sem. De az iskolai lövöldözést orbitálisan beteg jelenségnek tartom akkor is, és súlyos tendenciák tünetének.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.05.25. 14:51 Teljesen egyetértek, de a gyökérok kezelése mellett személy szerint nem tartok hülyeségnek egy tüneti kezelést, vagyis hogy legyen a suliban jó fegyveres ember is.
Az ontopic most kivételesen az offtopic részhalmaza lesz.

Minden témában hihetetlenül divatos "A tünetek helyett az okokat kell kezelni!"-lózung.
Lózung, mert ugyan a magva egy bölcs gondolat, de a belőle kinövő kijelentés pont akkor veszti el bölcsességét, amikor látom, hogy aki mondta, nem nézett körül gondolatban a világban és a saját életében. Mert akkor látná az ezt a kijelentést megkérdőjelező dolgokat.
Én például rövidlátó és nagyothalló vagyok: nagyon örülök, hogy szemüveg és hallókészülék formájában létezik tüneti kezelés, ha már az orvosok tehetetlenek. - Örülök, mert nagyszüleim nagyszüleinek előbbire pénze nem volt, utóbbi pedig még nem is létezett.

Úgyhogy:
gvass1 írta: 2022.05.25. 14:53 Amikor reccsen éjjel otthon az ajtó, akkor leszarod, hogy a sörétes puska csak tüneti kezelés, nem oldja meg a társadalmi egyenlőségeket, az oktatási rendszert, nem pótolja a börtönpszichológust, DE ÉPPEN A TÖKÉLETES KEZELÉS AKKOR ÉS OTT.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.05.25. 15:33 De az iskolai lövöldözést orbitálisan beteg jelenségnek tartom akkor is, és súlyos tendenciák tünetének.
Jó, de NEM csak az USA-ban van ilyesmi, TEHÁT beteg az egész világ. (Evidencia)
Meg tudjuk ezt oldani? Tudunk rá egyáltalán bármi megoldást? Nem.

Mi csak az OTT és AKKOR elhárításra tudunk, ez egy olyan fórum.


"Ramos was eventually stopped by a Border Patrol agent who had been manning a nearby post and rushed into the school. The two exchanged gunfire, with Ramos shot and killed. The agent was wounded, a local official said, but was able to walk himself out of the school. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.25. 15:43 Jó, de NEM csak az USA-ban van ilyesmi, TEHÁT beteg az egész világ. (Evidencia)
Meg tudjuk ezt oldani? Tudunk rá egyáltalán bármi megoldást? Nem.

Mi csak az OTT és AKKOR elhárításra tudunk, ez egy olyan fórum.


"Ramos was eventually stopped by a Border Patrol agent who had been manning a nearby post and rushed into the school. The two exchanged gunfire, with Ramos shot and killed. The agent was wounded, a local official said, but was able to walk himself out of the school. "
Igen, a mögöttes komplex társadalmi problémákat valószínűleg nem ez a fórum fogja feldolgozni... de az akkor és ott megoldásra jobb lenne valami "anti"-jellegű megoldást találni, mert a "counter" az azért nagyon húzós lenne. A felfegyverzett tanári kar az egyszerűen elfogadhatatlan szerintem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.25. 15:51 Igen, a mögöttes komplex társadalmi problémákat valószínűleg nem ez a fórum fogja feldolgozni... de az akkor és ott megoldásra jobb lenne valami "anti"-jellegű megoldást találni, mert a "counter" az azért nagyon húzós lenne. A felfegyverzett tanári kar az egyszerűen elfogadhatatlan szerintem.
félreérted. nem kötelezően felfegyverzés!

A tanár _ha_ akar és csinál rá képzést, miért ne tehesse? Ő a legjobb helyismerettel bíró potenciális first responder.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.05.25. 15:33 Itthon bárki hozzáférhet gáz-riasztó pisztolyhoz, mégsincs "gázriasztós leszámolás" az iskolákban.
Nem gondolom hogy itt a számmisztika a megoldás. A statisztika jópofa dolog, de a számokat igencsak kreatívan lehet olvasni, le lehet vezetni egy állítást, majd ugyanannak a dolognak az ellenkezőjét is.

És ugye nem itt kell bizonygatnom, hogy nem igazán fegyvertartás ellenes vagyok én sem. De az iskolai lövöldözést orbitálisan beteg jelenségnek tartom akkor is, és súlyos tendenciák tünetének.
Öööö, lényegében semmivel nem tudod akkor vitatni azt, amit mondok. Köszi ;)

https://www.bama.hu/kek-hirek-bulvar-ba ... es-kemesen
https://www.veol.hu/rendorsegi/2011/12/ ... anyai-diak
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.05.25. 15:59 félreérted. nem kötelezően felfegyverzés!

A tanár _ha_ akar és csinál rá képzést, miért ne tehesse? Ő a legjobb helyismerettel bíró potenciális first responder.
Kapcs. ford.: arról van szó, hogy azt a tanárt, aki amúgy iskolán kívül viselhet fegyvert, ne lehessen eltiltani attól (pl. iskolai házirenddel), hogy munkahelyén is (rejtve) fegyvert viselhessen, ha akar.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.25. 15:59 félreérted. nem kötelezően felfegyverzés!

A tanár _ha_ akar és csinál rá képzést, miért ne tehesse? Ő a legjobb helyismerettel bíró potenciális first responder.
Amit te mondtál, azt nem értettem félre. De amit twitteren látok, az már nagyon extrém néha.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.05.25. 16:09 Kapcs. ford.: arról van szó, hogy azt a tanárt, aki amúgy iskolán kívül viselhet fegyvert, ne lehessen eltiltani attól (pl. iskolai házirenddel), hogy munkahelyén is (rejtve) fegyvert viselhessen, ha akar.
Exactly!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.05.25. 15:43 Jó, de NEM csak az USA-ban van ilyesmi, TEHÁT beteg az egész világ. (Evidencia)
Meg tudjuk ezt oldani? Tudunk rá egyáltalán bármi megoldást? Nem.
+1
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.25. 16:10 Amit te mondtál, azt nem értettem félre. De amit twitteren látok, az már nagyon extrém néha.
Én ott csak felrobbanó orosz tankokat nézek😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.05.25. 08:48 Komoly képzésen kéne részt venni a tanároknak rendszeresen.Szituációs lövészet stb,stb.Egy folyosón a rohangáló tömegben kiszúrni és leszedni valakit.......szerintem még egy SWAT-osnak is kihívás lenne.
A testpáncél tiltása megint egy baromság.
A szektákat bezzeg sosem emlegetik akik droidokat csinálnak az ilyen gyenge emberekből...... :evil:
Kapnak komoly képzést.
Többet mint a rendőrök, és nagyobbak a követelmények.
A rendőrök 120 órás képzést kapnak ők 144 et.
https://www.fldoe.org/safe-schools/guar ... ogram.stml
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.05.25. 14:40 Az iskolai lövöldözések megodlása nem a fegyvertartásról kellene hogy szóljon, se pro se kontra, szvsz a tanárok felfegyverzése- és kiképzése is tüneti kezelés csupán. Ezek egy kib.szottul beteg és frusztrált társadalom tünetei. Nem vagyok szociológus- vagy pszichológus hogy megmondjam mi lehet a baj, még csak áámerikában sem jártam, de itt valami nagyon mélyen és nagyon fundamentálisan el van qrva. Ez a kockázatmentes élet kérdésén jóval túlmutat, az iskolai lövöldözés az valami kib.szottul elqrt dolog, és mivel egyre több van belőlük, odaát valami nagyon-nagyon-nagyon nincsen rendben!

Ettől a ponttól kezdve a fegyver már csak egy eszköz. Ha nem lövöldözhetne akkor csinál otthon ANFO-t, és felrobbantja az egészet úgy ahogy van. Az ellen hogy védekeznek? Legyenek testpáncéllal és lőfegyverrel felszerelt, kötelező IDPA edzésekre járó tanárok, valamint robbanószer kereső kutyák minden iskolában? Ugyanmár.
Túl jelentkezés van a fegyveres programokra és nem IDPA hanem TEK szint.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.05.25. 15:33 Itthon bárki hozzáférhet gáz-riasztó pisztolyhoz, mégsincs "gázriasztós leszámolás" az iskolákban.
Nem gondolom hogy itt a számmisztika a megoldás. A statisztika jópofa dolog, de a számokat igencsak kreatívan lehet olvasni, le lehet vezetni egy állítást, majd ugyanannak a dolognak az ellenkezőjét is.

És ugye nem itt kell bizonygatnom, hogy nem igazán fegyvertartás ellenes vagyok én sem. De az iskolai lövöldözést orbitálisan beteg jelenségnek tartom akkor is, és súlyos tendenciák tünetének.
Pl média.
Miután a buffalo i esetet nagyon megfutatták várható volt a folytatás.
https://ammo.com/articles/how-american- ... s-it-leads
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.05.25. 15:51 Igen, a mögöttes komplex társadalmi problémákat valószínűleg nem ez a fórum fogja feldolgozni... de az akkor és ott megoldásra jobb lenne valami "anti"-jellegű megoldást találni, mert a "counter" az azért nagyon húzós lenne. A felfegyverzett tanári kar az egyszerűen elfogadhatatlan szerintem.
Pedig létező dolog, és működik.
https://youtu.be/RClkaD0REPo
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.05.25. 17:24 Pedig létező dolog, és működik.
https://youtu.be/RClkaD0REPo
Csinálni csinálják. Működik? Nem ellenőriztem az adatokat, és teljesen igaz, hogy a kategorizálással lehet csavarni, de az elmúlt 20 évben 4x annyi iskolást lőttek le, mint SEAL-t.

És egy tweet, fordítás tőlem:
"Az active shooter gyakorlások már nem érnek semmit. Ugyanis a mai active shooterek is már csinálták azokat. Tudják, mire számítsanak."

Szóval ennyi idő alatt az itt nem főtéma társadalmi problémákkal is lehetett volna kezdeni valamit. Nem tudom, mit, nem vagyok amerika-szakos szociológus.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.25. 17:58 Csinálni csinálják. Működik? Nem ellenőriztem az adatokat, és teljesen igaz, hogy a kategorizálással lehet csavarni, de az elmúlt 20 évben 4x annyi iskolást lőttek le, mint SEAL-t.

És egy tweet, fordítás tőlem:
"Az active shooter gyakorlások már nem érnek semmit. Ugyanis a mai active shooterek is már csinálták azokat. Tudják, mire számítsanak."

Szóval ennyi idő alatt az itt nem főtéma társadalmi problémákkal is lehetett volna kezdeni valamit. Nem tudom, mit, nem vagyok amerika-szakos szociológus.
tipikus médiahülyeség. Hány Fóka volt 20 év alatt? 100 ezer? És iskolás? 50 millió? Lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2022.05.25. 08:49 Ticcsák be az öltözőket meg a késeket is..... :roll:
Tiltsák be inkább a közeledés elutasítását!🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.25. 14:56 Még egy kicsit butulsz és kiemelkedő rendőrtábornok lehet belőled magyarisztánban. Azok szokták ez érvként felbüfizni.

(Mert akkor nem a legegyszerűbb a fegyvert nyíltan viselő rendőrtől szerezni, hátőőő, bőőőfff)
Itt nem rendőrről van szó, akinek ez a szakmája, hanem egy tanárról, akinek viszont nagyon _nem_ ez...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.25. 20:38 Itt nem rendőrről van szó, akinek ez a szakmája, hanem egy tanárról, akinek viszont nagyon _nem_ ez...
Tényleg vezérőrnagy leszel a végén ennyi ésszel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.05.25. 20:38 Itt nem rendőrről van szó, akinek ez a szakmája, hanem egy tanárról, akinek viszont nagyon _nem_ ez...
Szia,

Sulyos, szemely elleni buncselekmenyt lehetove tevo felszereles van nalad rendszeresen kozteruleten?
Mert kezded azt a szinvonalat elerni, mintha a mellett ervelnel, hogy akinek nincs ra hatosagi engedelye, az kozteruleten ne viselhessen ilyet.

(gyk. a BTK 197$-rol szolt az elozo bekezdes)

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2022.05.25. 19:19 Tiltsák be inkább a közeledés elutasítását!🤣🤣
:lol: :lol:
Hazafelé a villamoson:
Eeelnézést hölgyem nagyon szépek a mellei van kedve egy gyorshoz :roll:
Persze de húzzon bele mert le kell szállnom :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.25. 18:04 tipikus médiahülyeség. Hány Fóka volt 20 év alatt? 100 ezer? És iskolás? 50 millió? Lol
Egyrészt természetesen ismét igazad van, hogy az abszolút számok megtévesztőek. De basszus az ne legyen már libsi rinyálás, hogy az USA-ban a vezető halálok a gyerekek-fiatalok körében a lőfegyver, az gáz.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2022.05.25. 17:09 Kapnak komoly képzést.
Többet mint a rendőrök, és nagyobbak a követelmények.
A rendőrök 120 órás képzést kapnak ők 144 et.
https://www.fldoe.org/safe-schools/guar ... ogram.stml
Valszeg a biztonsági őrök vannak többségben nem a tanárok de ha működik és le tudják nullázni akinek elmegy az esze és nem csak nyugtatólag hatnak a jelenlétükkel,akkor már megérte. 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.05.25. 15:43 Jó, de NEM csak az USA-ban van ilyesmi, TEHÁT beteg az egész világ. (Evidencia)
Meg tudjuk ezt oldani? Tudunk rá egyáltalán bármi megoldást? Nem.

Mi csak az OTT és AKKOR elhárításra tudunk, ez egy olyan fórum.


"Ramos was eventually stopped by a Border Patrol agent who had been manning a nearby post and rushed into the school. The two exchanged gunfire, with Ramos shot and killed. The agent was wounded, a local official said, but was able to walk himself out of the school. "
Bezzeg az én számlámat le tudták korlátozni mert világ ellenes cselekményt követtem el :lol: :lol:
Ha meg egy barom bejelenti,hogy holnap megy és szétlövi az iskolát azzal semmi nem történik :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Szülőként a számomra legfontosabbat bízom az iskolára. Elvárom, hogy a kalkulálható veszélyektől megvédjék. Ne rázhassa meg az áram, ne boruljon rá a tábla. Ha reális veszély egy iskolai ámokfutó előfurdulása, akkor az ellen is tegyen valamit, ami túlmutat az ajtóra felmatricázott tiltó piktogrammon.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.05.25. 18:04 tipikus médiahülyeség. Hány Fóka volt 20 év alatt? 100 ezer?
Fele max
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.25. 21:29 Egyrészt természetesen ismét igazad van, hogy az abszolút számok megtévesztőek. De basszus az ne legyen már libsi rinyálás, hogy az USA-ban a vezető halálok a gyerekek-fiatalok körében a lőfegyver, az gáz.
De, libsi rinyálásnál is rosszabb: hazugság.

Kamu statisztika, kamu életkori határral.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.05.25. 17:58 Csinálni csinálják. Működik? Nem ellenőriztem az adatokat, és teljesen igaz, hogy a kategorizálással lehet csavarni, de az elmúlt 20 évben 4x annyi iskolást lőttek le, mint SEAL-t.

És egy tweet, fordítás tőlem:
"Az active shooter gyakorlások már nem érnek semmit. Ugyanis a mai active shooterek is már csinálták azokat. Tudják, mire számítsanak."

Szóval ennyi idő alatt az itt nem főtéma társadalmi problémákkal is lehetett volna kezdeni valamit. Nem tudom, mit, nem vagyok amerika-szakos szociológus.
A seals kecske pásztorokat támadott meg lesbol teljes légi és tüzérségi fölény mellett, és még is faszán rakúrtak párszor pl. mikor egy 12 éves gyerek lenullazott egy komplett helikopternyi devgrust.
Ukrajnában főleg nem ilyen jók az adataik. Csak nem igazán verik dobra.
Az usaban az összes tömeglovoldozes áldozatainak száma 100 alatt van évente ezt vesd össze azzal a sok tízezer és százezer DGU val amikor a fegyver életet ment.
Nem ez a fő bajuk, ráadásul sok száz millió fegyver mellett.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2022.05.25. 21:27 :lol: :lol:
Hazafelé a villamoson:
Eeelnézést hölgyem nagyon szépek a mellei van kedve egy gyorshoz :roll:
Persze de húzzon bele mert le kell szállnom :mrgreen:
Ugye, mennyivel jobban hangzik, mint hogy "mit képzel, maga disznó"? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.05.25. 21:31 Valszeg a biztonsági őrök vannak többségben nem a tanárok de ha működik és le tudják nullázni akinek elmegy az esze és nem csak nyugtatólag hatnak a jelenlétükkel,akkor már megérte. 8-)
Nem nagyon van olyan hogy biztonsági őr.
Iskola rendőrök vannak.
És nagyon sokszor megakadalyoztak a tamadasokat.
Pl. Parkland után pár nappal volt egy újabb eset.
Ott nem egy gyáva rendőr volt, hanem olyan aki 40 másodpercen belül beavatkozott és rálőtt a támadóra.
Csak sérültek lettek beleertve a támadót is.
Zéró nyilvanossagot kapott.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2022.05.25. 22:04 Szülőként a számomra legfontosabbat bízom az iskolára. Elvárom, hogy a kalkulálható veszélyektől megvédjék. Ne rázhassa meg az áram, ne boruljon rá a tábla. Ha reális veszély egy iskolai ámokfutó előfurdulása, akkor az ellen is tegyen valamit, ami túlmutat az ajtóra felmatricázott tiltó piktogrammon.
Egyetértek teljesen!
Mindent tudunk fegyverrel védeni (bank,pénzszállító,bíróság,erőművek,stratégiai pontok,politikusok,híres emberek,stb.), akkor a gyerekeinket miért ne ? Főleg ha potenciális a veszély.
Mert egy ilyen elmebeteg nyílván nem egy rendőrörsöt fog megtámadni, hanem egy védtelen helyet (okos gun-free zone-ok....) mint egy iskola.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Erről sem olvashatsz a gennymédiában:

"Woman Uses Concealed Handgun To Stop Mass Shooting, Killing The Suspect Who Had AR-15

The unidentified woman was said to be at a graduation party when a man, identified as Dennis Butler, was told not to speed in the area due to there being children.

Butler reportedly left and came back a short time later with an AR-15 and began firing into the crowd of dozens of people attending the graduation party.

The woman, armed with her handgun, quickly drew her handgun and fired back at Butler.

He died at the hospital a short time later."

"“Instead of running from the threat, she engaged with the threat and saved several lives last night,” Charleston Police Department Chief of Detectives Tony Hazelett said."

https://concealednation.org/2022/05/bre ... had-ar-15/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.05.27. 07:47 Erről sem olvashatsz a gennymédiában:

"Woman Uses Concealed Handgun To Stop Mass Shooting, Killing The Suspect Who Had AR-15

The unidentified woman was said to be at a graduation party when a man, identified as Dennis Butler, was told not to speed in the area due to there being children.

Butler reportedly left and came back a short time later with an AR-15 and began firing into the crowd of dozens of people attending the graduation party.

The woman, armed with her handgun, quickly drew her handgun and fired back at Butler.

He died at the hospital a short time later."

"“Instead of running from the threat, she engaged with the threat and saved several lives last night,” Charleston Police Department Chief of Detectives Tony Hazelett said."

https://concealednation.org/2022/05/bre ... had-ar-15/
Esély sincs "képzetlenül" szembeszállni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.05.27. 09:36 https://hvg.hu/elet/20220527_Madonna_Ho ... a_fegyvert

Kezdődik! Maaaaaargit...!

:-(
Mondjuk az vicces (vagy éppenhogy pont nem az), hogy ennyire nem ismeri a saját hazája történelmét, hagyományait, és nem utolsó sorban az Alkotmányát.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

AndyA írta: 2022.05.27. 09:36 https://hvg.hu/elet/20220527_Madonna_Ho ... a_fegyvert

Kezdődik! Maaaaaargit...!

:-(
zajlik az emberiség lefegyverzése - van, ahol még van ellenállás, de minden oldalról gyengítik!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.05.27. 08:03 Esély sincs "képzetlenül" szembeszállni ;)
Átvitt értelemben, de acéltökei voltak a hölgynek, respect!
Én olyan adrenalin löket alatt tuti hogy el sem találtam volna egyszer sem (kiindulva a versenyes balfaszkodásaimból), ez meg egy éppen folyamatban lévő lövöldözés közepén levarrja.
Nagyon komoly!! Arra az esetre emlékeztet, amikor egy templomba betörő lövöldözőt egyetlen egy fejlövéssel lőtt le egy civil.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.05.27. 09:36 https://hvg.hu/elet/20220527_Madonna_Ho ... a_fegyvert

Kezdődik! Maaaaaargit...!

:-(
Hasznos idióták mindenhol vannak.
Kezd végképp felfokozódni a kollektív idiotizmus Amerikában, a konföderációs rozsda- és Biblia-övezetben betiltják a maszturbációt és a természettudományokat, az unionista Demokratisztánban pedig a józan ész használatát és a fehér embert.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: A védelmi miniszter támogatta a fegyverforgalom legalizálását

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Lesz itt még baj...

Sőt, van már baj. :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: A védelmi miniszter támogatta a fegyverforgalom legalizálását

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Titanicon a jéghegy után parancsba adja a kapitány, hogy nem kell felmosni a fedélzetet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A fodrásztól kölcsönkért tehát civil sörétes puskaval ment be a gyilkost megállitó szabadnapos határőr.
https://www.nytimes.com/live/2022/05/26 ... l-shooting
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.05.28. 01:30 A fodrásztól kölcsönkért tehát civil sörétes puskaval ment be a gyilkost megállitó szabadnapos határőr.
https://www.nytimes.com/live/2022/05/26 ... l-shooting
Csak éppen ez egy fizetős oldal, és a NYT általában hazudik fegyveres témában. Ha ez volt benne, akkor NEM igaz. A sörétes puskás jóember is bement, DE NEM Ő LŐTTE LE a barmot.

Aki bement ÉS LELŐTTE az ez a csóka volt, és egy AR-15 volt nála. A helyi rendőrök balfaszkodása védhetetlen.

Kép

A valóság:

https://www.thetruthaboutguns.com/off-d ... he-killer/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.05.28. 06:47 Csak éppen ez egy fizetős oldal, és a NYT általában hazudik fegyveres témában. Ha ez volt benne, akkor NEM igaz. A sörétes puskás jóember is bement, DE NEM Ő LŐTTE LE a barmot.

Aki bement ÉS LELŐTTE az ez a csóka volt, és egy AR-15 volt nála. A helyi rendőrök balfaszkodása védhetetlen.

Kép

A valóság:

https://www.thetruthaboutguns.com/off-d ... he-killer/
Tobb helyen van, keress rá. Én magyar metropol.hu olvastam először utána kerestem rá az amerikai oldalakra
És az a hír, hogy egy civil fodrász puskaja BÁRMILYEN szerepet kapott a gyilkos megallitasaban, minden, csak nem jó hír a fegyverellenes narratívában. De megint meg kell várni az 5 napot hogy a valós kép kicsit osszealljon.
Egyébként all bál az Usaban. Több szülő állig felfegyverkezve érkezett és amikor a rendőrök csesztek bemenni, könyörögtek akkor had menjenek ők. Olyan is akinek meghalt a gyereke.
Nem fogják hagyni, hogy a több mint egy órás rendőri balfaszkodas elsikadjon. Nekem feljott a NYT cikk és meglepő részleteseggel ír erről, gondolom azért, hogy a texasi republikanus vezetőknek ártson.
Ez egy rendőri oldal.
https://www.police1.com/police-heroes/a ... JtBjYN8ct/
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Igen, tudom, NYT, tudom.

https://twitter.com/ByMikeBaker/status/ ... 0191186944

De a link tartalmaz egypár részt az illetékes rendőrség active shooter training anyagából, amelyet érdemes elolvasni önképzésünk céljából. Hangsúlyozottan nem azért linkelem be, hogy arról politizáljunk, vajon a rendőrök betartották-e a saját képzésükön megtanultakat. Ezt a következtetést mindenki vonja le maga...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2022.05.27. 07:47 Erről sem olvashatsz a gennymédiában:

"Woman Uses Concealed Handgun To Stop Mass Shooting, Killing The Suspect Who Had AR-15

The unidentified woman was said to be at a graduation party when a man, identified as Dennis Butler, was told not to speed in the area due to there being children.

Butler reportedly left and came back a short time later with an AR-15 and began firing into the crowd of dozens of people attending the graduation party.

The woman, armed with her handgun, quickly drew her handgun and fired back at Butler.

He died at the hospital a short time later."

"“Instead of running from the threat, she engaged with the threat and saved several lives last night,” Charleston Police Department Chief of Detectives Tony Hazelett said."

https://concealednation.org/2022/05/bre ... had-ar-15/

És a HVG megírta mégis. Korrekt.
https://m.hvg.hu/vilag/20220528_Egy_bun ... no_lelotte
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.28. 12:08 És a HVG megírta mégis. Korrekt.
https://m.hvg.hu/vilag/20220528_Egy_bun ... no_lelotte
Na pont most akartam berakni...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.05.28. 08:07 Tobb helyen van, keress rá. Én magyar metropol.hu olvastam először utána kerestem rá az amerikai oldalakra
És az a hír, hogy egy civil fodrász puskaja BÁRMILYEN szerepet kapott a gyilkos megallitasaban, minden, csak nem jó hír a fegyverellenes narratívában. De megint meg kell várni az 5 napot hogy a valós kép kicsit osszealljon.
Egyébként all bál az Usaban. Több szülő állig felfegyverkezve érkezett és amikor a rendőrök csesztek bemenni, könyörögtek akkor had menjenek ők. Olyan is akinek meghalt a gyereke.
Nem fogják hagyni, hogy a több mint egy órás rendőri balfaszkodas elsikadjon. Nekem feljott a NYT cikk és meglepő részleteseggel ír erről, gondolom azért, hogy a texasi republikanus vezetőknek ártson.
Ez egy rendőri oldal.
https://www.police1.com/police-heroes/a ... JtBjYN8ct/
A rendőri balfaxkodásból és hogy nem hagyják elsikkadni, nekem az jön le, hogy ez pont a civil fegyvertartás mellett érv. Vagy ezt is képesek valami agyament logika mentén a visszájára fordítani...?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

AndyA írta: 2022.05.31. 08:52 Nesze nekünk, B+... :-(

https://444.hu/2022/05/31/kanadaban-osz ... ereskedest
Mondjuk ez a része tetszik:

"They include taking away firearms licences from those involved in domestic violence or criminal harassment, increasing criminal penalties for smuggling and trafficking of firearms, and a "red flag" law which would require people deemed a threat to themselves or others to turn in their firearms to law enforcement."
Válasz küldése