Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: Faja »

Petya357 írta: 2022.05.11. 12:37 Köszönjük a tesztet!

Teljesen egyetértek a 10-20e forintos red dotokról szóló kommenttel!

Mi a helyzet a parallaxis hibával? Az irányzék (akár red dot, akár flip up) így jóval magasabban van, mint a cső. Ha 2 méterre kell célozni, mennyivel megy alá? Ezt a problémát (már ha egyáltalán az) pont az M4 tusa hozta létre ;)
Én úgy gondolom, hogy belövöm az irányzékot pontra 6/8/10 méterre, és kész. Versenyen úgyis függőleges hasábot kell eltalálni, meg ugye "élesben" is a mellalak az az. De még egy kutyakajás konzerv is egy függőleges hasáb. :)
Jelenleg olyan 7 centivel van az első irányzék a cső középvonala felett. Ha úgy lövöd be az irányzékokat, hogy ezek 10 méteren találkoznak, ezért 5 méteren 3 centivel alá fog lőni célzott pontnak, akkor ez fog valahol problémát okozni?
Petya357 írta: 2022.05.11. 12:37 Mondjuk rohadt jól néz ki az m4, azt meg kell adni :D
CsP
Ennyi. 8-)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2022.05.11. 12:37 Köszönjük a tesztet!

Teljesen egyetértek a 10-20e forintos red dotokról szóló kommenttel!

Mi a helyzet a parallaxis hibával? Az irányzék (akár red dot, akár flip up) így jóval magasabban van, mint a cső. Ha 2 méterre kell célozni, mennyivel megy alá? Ezt a problémát (már ha egyáltalán az) pont az M4 tusa hozta létre ;)

Kövezzetek meg, de a mostani véleményem, hogy mégis inkább maradok a gyári fém irányzéknál (tök jó szórást tud - majd dokumentálom is vato-sztenderd 6 méteren :) ) , és valami pofadékot kell még varázsolnom a tusára… :roll: ha cseréltem a tusát, akkor AK/VZ58 jelkegűre, nem inline-ra. Visszarúgás nulla, úgyhogy kevesebb előnye van az inkine-nak, mint éles fegyveren.

Mondjuk rohadt jól néz ki az m4, azt meg kell adni :D

CsP
Mivel szerintem max 10 méter a hatásos, jól célozható lőtávja az ilyen gumis ágyúknak (nem mintha 20 méteren nem fájna :D ).
Én 6 méterre lőttem be a vas irányzékot, azaz elméletben

közvetlen közelről 7cm-t alá hord (irányzóvonal - csőtengely távolság azt hiszem ennyi)
2 méteren kb. 4,7 cm alá hord.
6 méteren pontra hord,
7 méteren 2,3 cm fölé hord
10 méteren 5cm fölé hord.

(ha nem esik a golyó röppályája 10 méteren, ezt nem néztem még, nyilván függ a töltettől is..)

Tehát így 10 méteren egy 12cm-es sávban mozog a golyó ha 6 méterre lövöd be, szerintem ez elfogadható kompromisszum, cserébe a stabilabb, kompaktabb válltámaszért, hosszabb irányzóvonalért, és a nagyobb peep sight-al nekem gyorsabb a célzás (vagy a red-dottal) mint a klasszik irányzékkal.

De ha 10 méterre be tudod lőni, akkor csak 7cm-es sávban fog mozogni a kb 2cm átmérőjű golyó:)

Elméletben így működik, gyakorlatban meg a user + puska szórása sokkal nagyobb szerintem. :D

****

ha már red-dot, nem tennék rá valami high-end aim point-ot :lol: :lol:

kettő közül ki mit ajánlana rá?

Valaki használt már ilyeneket, tapasztalatot megosztanátok? vagy széthullanak ezek is?

https://tavcso.hu/termekcsoport/delta_minidot
l_delta_minidot.jpg
l_delta_minidot.jpg (34.4 KiB) Megtekintve 25039 alkalommal
https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _16538/405'
hawke.jpg
hawke.jpg (22.09 KiB) Megtekintve 25039 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Reggaeman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.02.15. 08:36

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Reggaeman »

Régóta kerestem a számomra megfelelő paddle tokot a Pitbull 19M-hez. Úgy tűnik megtaláltam... Mintha ráöntötték volna, jól simul az oldalamhoz, nem áll el a fegyvermarkolat.
Csatolmányok
viber_kép_2022-05-11_17-33-10-100.jpg
viber_kép_2022-05-11_17-33-09-910.jpg
viber_kép_2022-05-11_17-33-09-732.jpg
viber_kép_2022-05-11_17-33-09-505.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.05.11. 13:29 Mivel szerintem max 10 méter a hatásos, jól célozható lőtávja az ilyen gumis ágyúknak (nem mintha 20 méteren nem fájna :D ).
Én 6 méterre lőttem be a vas irányzékot, azaz elméletben

közvetlen közelről 7cm-t alá hord (irányzóvonal - csőtengely távolság azt hiszem ennyi)
2 méteren kb. 4,7 cm alá hord.
6 méteren pontra hord,
7 méteren 2,3 cm fölé hord
10 méteren 5cm fölé hord.

(ha nem esik a golyó röppályája 10 méteren, ezt nem néztem még, nyilván függ a töltettől is..)

Tehát így 10 méteren egy 12cm-es sávban mozog a golyó ha 6 méterre lövöd be, szerintem ez elfogadható kompromisszum, cserébe a stabilabb, kompaktabb válltámaszért, hosszabb irányzóvonalért, és a nagyobb peep sight-al nekem gyorsabb a célzás (vagy a red-dottal) mint a klasszik irányzékkal.

De ha 10 méterre be tudod lőni, akkor csak 7cm-es sávban fog mozogni a kb 2cm átmérőjű golyó:)

Elméletben így működik, gyakorlatban meg a user + puska szórása sokkal nagyobb szerintem. :D

****

ha már red-dot, nem tennék rá valami high-end aim point-ot :lol: :lol:

kettő közül ki mit ajánlana rá?

Valaki használt már ilyeneket, tapasztalatot megosztanátok? vagy széthullanak ezek is?

https://tavcso.hu/termekcsoport/delta_minidot

l_delta_minidot.jpg

https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _16538/405'

hawke.jpg
Én 8m-re reszeltem le a nyílt irányzékot és majd egy zárt red dot kerül rá valamikor.A nyitottakkal csak bénázok ha belesüt a nap meg sérülékenyebbek is "kínai".
ll.jpg
ll.jpg (107.38 KiB) Megtekintve 25024 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: gaijin »

vato írta: 2022.05.11. 13:29
Valaki használt már ilyeneket, tapasztalatot megosztanátok? vagy széthullanak ezek is?

https://tavcso.hu/termekcsoport/delta_minidot
hello, nekem 3 ilyenem is van.
az elsőt kb 5-6 éve vettem, ez olyan, mint amit beillesztettél képnek: a beállító csavarok nem olyan robosztusak, mint a weboldalon található képeken, hanem sokkal kisebbek, olyan műszercsavar-méretűek. illetve van egy csavar, amivel fixálni kell őket. már nem gyártják ezt a típust, Minidot I. hibátlanul működik egy CZ512-n (22LR), amióta megvettem. én steel challange-en használtam. a lányom idén gyorsponton, nem nagy kihívás neki I. osztályú minősítést lőni. automatikusan be- és kikapcsol fényre - sötétre.
a második 3 éves, szintén hibátlanul szolgált egy 9*19-es karabélyon, illetve szolgál fél éve egy konverziós-pisztoly-karabély-átalakítón, steel és IDPA versenyeken. ez Minidot II. bumpszli állító csavarokkal működik, nem kell fixálni, tartja a beállítást. nem kapcsol be automatikusan, a fényerőszabályzóval kell. sötétre automatikusan kikapcsol.
a harmadik 2,5 éves. amikor megvettem nem működött az oldalirányú beállítás -> gar.csere. utána flottul működött egy 9*19-es pisztolyon. egészen addig, míg tavaly a lőtéren egy hevesebb mozgás következtében az oldalamon a pisztollyal, rajta a dottal felborítottam egy asztalt. ennek hatására a reddotból red-bidot lett, ketté vált a függőleges tengely mentén a pont. elküldtem javításra, egy ponttal érkezett vissza, de azóta nem tartja a beállításokat, megbízhatatlan, visszaküldeni nem akarom, az első javítás is közelítette a gazdasági totálkárt.

szóval egyrészt bevált: steelre, gyorspontra, plinkelni jó.
viszont IDPA-ra nem vennék megint, ahol előfordulhat, hogy mozgás hevében odavered valahová. és önvédelmire sem vennék, napi viselésre - ha lehetne, nem mintha velem együtt tömegeket érintene.
gaijin (gaidzsin) - JKL
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: bcsob »

vato írta: 2022.05.11. 08:54 Megérkezett az adapter is az M4 tube-hoz,
Először red-dot-tal próbáltam, hogy a hátsó stabil rail-en milyen szórást tud 6 méterről. Felhasznált lövedék kaucsuk 19mm-es golyó. Íme 8 lövés szórása (célzott pont 10-es volt):

Nem rossz de valahogy nem voltam elégedett vele, kipróbáltam a flip up sight-okat is 6 méterről. Első próbálkozás 7 lövés:
A célzott pont a zöld pötty volt. Ez már sokkal jobb, kivéve hogy egy lövést lehúztam... Állítás a hátsó irányzékon, egy vonást jobbra (első irányzék tüskéje teljesen betekerve, ilyen rövid távon ha pontra akarunk lőni ezzel a magasabb irányzékkal akkor érdemes betekerni)
közelre (home defense) érdemes a nagyobb peep sight-ot használni, mindkét szemet nyitva tartani és az első irányzékra / célra fókuszálni
Újabb 7 lövés 6 méterről, célzott zöld pontra (lágyéklövés :D ):

Tökéletes. Konklúzió: elvileg a fix hátsó szereléken egy red-dotnak sokkal pontosabbnak kellene lennie, de egy 15-20-eft os dot nem az a kategória sajnos. Egy olcsó (10k alatti) fémirányzék simán többet tud, még úgyis hogy az első irányzék az előágyszánon van.

60 lövés ment ki a teszt során, kaucsuk profi gumival, mindenféle patronnal (szóval terhelés szempontjából a lövésszámot lehet duplán számolni simán ;) ). A Faja első hátsó sínek illetve az adapter remekül bírták. Az adapter atomstabil volt végig.

6 méterről, mozgásból, fej és testlövések, nyílt írányzékokkal:
a bekarikázott piros találat az egy f*s fehér 20,3mm-es volt (felejtős gumi az is).. a többi kaucsuk 19mm-es.
Köszönjük a tesztet, nem gyenge szórás, a kategóriájában szerintem "sportpisztolyos".
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Reggaeman írta: 2022.05.11. 17:47 Régóta kerestem a számomra megfelelő paddle tokot a Pitbull 19M-hez. Úgy tűnik megtaláltam... Mintha ráöntötték volna, jól simul az oldalamhoz, nem áll el a fegyvermarkolat.
Kérdés, nem csak feléd, hanem minden Fobus tokot használó felé:
Titeket nem zavar/akadályoz markolatra ráfogásnál a jelölt rész?
Én bárhogy próbáltam mindenhogy zavart, úgyhogy levágtam,kb. mint ahogy a képen jelöltem
Csatolmányok
viber_kép_2022-05-11_17-33-09-910.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: hd21m top rails, m4 adapter by Faja

Hozzászólás Szerző: vato »

gaijin írta: 2022.05.11. 19:16 hello, nekem 3 ilyenem is van.
....
chucky írta: 2022.05.11. 18:53 Én 8m-re reszeltem le a nyílt irányzékot és majd egy zárt red dot kerül rá valamikor.A nyitottakkal csak bénázok ha belesüt a nap meg sérülékenyebbek is "kínai".
ll.jpg

Köszi a tapasztalatokat, akkor valami zárt masszívabb red-dot felé keresgélek tovább ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bcsob írta: 2022.05.11. 21:06 Kérdés, nem csak feléd, hanem minden Fobus tokot használó felé:
Titeket nem zavar/akadályoz markolatra ráfogásnál a jelölt rész?
Én bárhogy próbáltam mindenhogy zavart, úgyhogy levágtam,kb. mint ahogy a képen jelöltem
Engem soha, de pont ezt a típust/tokot nem próbáltam. Kisebb revkót (5), közepes és nagy öntöltőt hordtam Fobusban, nem zavart a tok a rántásban.
Sapienti sat.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

bcsob írta: 2022.05.11. 21:06 Kérdés, nem csak feléd, hanem minden Fobus tokot használó felé:
Titeket nem zavar/akadályoz markolatra ráfogásnál a jelölt rész?
Én bárhogy próbáltam mindenhogy zavart, úgyhogy levágtam,kb. mint ahogy a képen jelöltem
SW J-frame tokot hordtam sokáig, az kicsit döntött, szóval a jelölt rész fényévekre volt a markolattól. Szóval engem sem zavart sosem.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Sparrow írta: 2022.05.12. 05:35 SW J-frame tokot hordtam sokáig, az kicsit döntött, szóval a jelölt rész fényévekre volt a markolattól. Szóval engem sem zavart sosem.
Azzal nekem sincs gondom, de a "paddle" fülek sehogy se jöttek be. Szóval lefúrtam őket és felraktam két hagyományos bőr bújtatót. Azóta tökéletesek.
Csatolmányok
IMG_20220512_062619.jpg
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

A másik oldalon ilyen.
Csatolmányok
IMG_20220512_062654.jpg
Avatar
Reggaeman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.02.15. 08:36

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Reggaeman »

bcsob írta: 2022.05.11. 21:06 Kérdés, nem csak feléd, hanem minden Fobus tokot használó felé:
Titeket nem zavar/akadályoz markolatra ráfogásnál a jelölt rész?
Én bárhogy próbáltam mindenhogy zavart, úgyhogy levágtam,kb. mint ahogy a képen jelöltem
Engem nem zavar, ha jobban megnézed, a markolat hátrébb van. Ráadásul. ha a kérdéses részt levágod gyengíted a tokot és rántásnál esetleg tokostúl kapod elő a fegyvert.
Csatolmányok
viber_kép_2022-05-11_17-33-10-100.jpg
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Reggaeman írta: 2022.05.12. 07:51 Engem nem zavar, ha jobban megnézed, a markolat hátrébb van. Ráadásul. ha a kérdéses részt levágod gyengíted a tokot és rántásnál esetleg tokostúl kapod elő a fegyvert.
Egyébként jobban megnézve ezen a tokon mintha kicsit máshova esne az a rész. Az enyémen tényleg mintha távolabb lenne (mondjuk a markolat is véknyabb)….
74492C03-FEBC-48BD-B90B-E960F5AD9A8F.jpeg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Sparrow írta: 2022.05.12. 14:44 Egyébként jobban megnézve ezen a tokon mintha kicsit máshova esne az a rész. Az enyémen tényleg mintha távolabb lenne (mondjuk a markolat is véknyabb)….
Itt már úgy tűnik, mintha útban lenne, mégis jól fogok rá, ha nem agyalok ezen.
P_20220512_172354m.jpg
Sapienti sat.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Sziasztok!
Tud esetleg segíteni abban, hogy Safariland QLS modult vagy annak másolatát(pl. airsoftos minőség) itthon forgalmazzák-e valahol?
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gaijin »

itthon a Milipol Zrt. a hivatalos Safariland forgalmazó. egy emailt vagy telefont megér.
webshop@milipol.hu

ha náluk nincs, akkor innen tudsz rendelni: https://cop-shop.de
Andor88 írta: 2022.05.12. 18:48 Sziasztok!
Tud esetleg segíteni abban, hogy Safariland QLS modult vagy annak másolatát(pl. airsoftos minőség) itthon forgalmazzák-e valahol?
gaijin (gaidzsin) - JKL
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

gaijin írta: 2022.05.12. 18:59 itthon a Milipol Zrt. a hivatalos Safariland forgalmazó. egy emailt vagy telefont megér.
webshop@milipol.hu

ha náluk nincs, akkor innen tudsz rendelni: https://cop-shop.de
Köszönöm!
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bcsob »

hegyespenge írta: 2022.05.12. 06:32 Azzal nekem sincs gondom, de a "paddle" fülek sehogy se jöttek be. Szóval lefúrtam őket és felraktam két hagyományos bőr bújtatót. Azóta tökéletesek.
Jó megoldás, de szerintem ez a Fobus pont nem az a fajta ami a képen van.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Reggaeman írta: 2022.05.12. 07:51 Engem nem zavar, ha jobban megnézed, a markolat hátrébb van. Ráadásul. ha a kérdéses részt levágod gyengíted a tokot és rántásnál esetleg tokostúl kapod elő a fegyvert.
Az oké, hogy a markolat hátrább van, de a középső ujj helyét pont takarja/akadályozza rámarkolásnál, nekem legalább is nem fért be a tok és a markolat közé (pedig nincsenek vastag ujjaim).
Levágtam de nem tűnik se gyengébbnek, se a tokostul elővétel nem játszik.
Csatolmányok
IMG_20220512_225241~2.jpg
IMG_20220512_225308~2.jpg
IMG_20220512_225338~2.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

bcsob írta: 2022.05.12. 22:57 Jó megoldás, de szerintem ez a Fobus pont nem az a fajta ami a képen van.
Jogos! Viszont ez egy lehetséges megoldás lehet arra az esete is, ha a zavaró rész levágása után a 2 maradék szegecs már nem tartana elég stabilan.
Persze ezt fel kell fűzni az övre, de a "paddle" fül eligazítása nekem mindig tovább tartott.
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

bcsob írta: 2022.05.12. 23:07 Az oké, hogy a markolat hátrább van, de a középső ujj helyét pont takarja/akadályozza rámarkolásnál, nekem legalább is nem fért be a tok és a markolat közé (pedig nincsenek vastag ujjaim).
Levágtam de nem tűnik se gyengébbnek, se a tokostul elővétel nem játszik.
Készítenél egy képet a tokról felülről is? Kíváncsi vagyok, hogy az övhöz képest milyen szögben áll a markolat.
Az én másik típusomnál a markolat eléggé eláll az övtől, talán ezért nem is gond elővenni, viszont kevésbé jól rejthető. (Nem mintha számítana egy sportcélú élesnél.)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bcsob »

hegyespenge írta: 2022.05.13. 08:24 Készítenél egy képet a tokról felülről is? Kíváncsi vagyok, hogy az övhöz képest milyen szögben áll a markolat.
Az én másik típusomnál a markolat eléggé eláll az övtől, talán ezért nem is gond elővenni, viszont kevésbé jól rejthető. (Nem mintha számítana egy sportcélú élesnél.)
Amint hazaértem csinálok.
A két szegecses/csavaros megoldás előnye, hogy a döntés szabályozhatóvá vált, még is szüntettem a tok az előre állását (a függőlegesen állókat szeretem)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
BGergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.02.08. 14:18

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: BGergő »

Szia!

En az a2tshop.it rol rendeltem, 35eur volt a mid ride, 20eur a qls22 es 20eur a szallitas, par nap alatt meg is erkezett.

Masolattal en nem foglalkoznek, de nyilvan Te tudod, hogy mire szeretned hasznalni.

Andor88 írta: 2022.05.12. 18:48 Sziasztok!
Tud esetleg segíteni abban, hogy Safariland QLS modult vagy annak másolatát(pl. airsoftos minőség) itthon forgalmazzák-e valahol?
D.Szabi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.12.25. 14:02

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: D.Szabi »

Sziasztok. OWB Kydex tokot szeretnék az Ekol Lite revolveremhez. Ki tud nekem ebben segíteni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

D.Szabi írta: 2022.05.15. 10:52 Sziasztok. OWB Kydex tokot szeretnék az Ekol Lite revolveremhez. Ki tud nekem ebben segíteni?
Ez jó hozzá, csak le kell vágni a felesleget belőle:
https://www.fobusholster.com/products/sw4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot. Tudom, hogy a kínálat alján csak rosszak vannak, de egyszerűen nem vagyok hajlandó 40-60 ezres red dotot tenni egy alig többe kerülő fegyverre. Hallottam olyan véleményeket, hogy a cső formájúak talán egy fokkal jobbak. Ezen a vonalon elindulva ezzel a kettővel szemezek:
Theta Optics 1x30: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 205-detail
Theta Optics 2x40: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 209-detail

Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel, vagy csak véleménye hasonlókról? (Akár airsoftos is.) Olyasmire gondolok mint "a 40-es jobb mert többet látni benne", vagy "a 30-as jobb, mert kevésbbé pottyan ki belőle az üveg", ilyesmik...

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Faja írta: 2022.05.16. 15:37 Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot. Tudom, hogy a kínálat alján csak rosszak vannak, de egyszerűen nem vagyok hajlandó 40-60 ezres red dotot tenni egy alig többe kerülő fegyverre. Hallottam olyan véleményeket, hogy a cső formájúak talán egy fokkal jobbak. Ezen a vonalon elindulva ezzel a kettővel szemezek:
Theta Optics 1x30: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 205-detail
Theta Optics 2x40: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 209-detail

Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel, vagy csak véleménye hasonlókról? (Akár airsoftos is.) Olyasmire gondolok mint "a 40-es jobb mert többet látni benne", vagy "a 30-as jobb, mert kevésbbé pottyan ki belőle az üveg", ilyesmik...

Faja
TRS 25
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Faja írta: 2022.05.16. 15:37 Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot.
Klubtársnak egy diana reddotja van a .223 remingtonon, eddig bírja neki, tartja a nullát.
Tizen pár ezer forintért vette.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Faja írta: 2022.05.16. 15:37 Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot. Tudom, hogy a kínálat alján csak rosszak vannak, de egyszerűen nem vagyok hajlandó 40-60 ezres red dotot tenni egy alig többe kerülő fegyverre. Hallottam olyan véleményeket, hogy a cső formájúak talán egy fokkal jobbak. Ezen a vonalon elindulva ezzel a kettővel szemezek:
Theta Optics 1x30: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 205-detail
Theta Optics 2x40: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 209-detail

Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel, vagy csak véleménye hasonlókról? (Akár airsoftos is.) Olyasmire gondolok mint "a 40-es jobb mert többet látni benne", vagy "a 30-as jobb, mert kevésbbé pottyan ki belőle az üveg", ilyesmik...

Faja

ócccsó red dot taiwangun
https://www.taiwangun.com/red-dot-sight ... tor-optics
már kilőtték a lencsét de befaragtam egy új plexit és működik. Én sem voltam hajlandó áldozni rá nagy összegeket 45- méterig még pontos is. piros pötty és 9 erősségben tudom állítani a fényt
JG G36 (2).jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2022.05.16. 15:38TRS 25
Olyat használok a GBB M4-en "kínai" és nagyon jól bírja pedig az csapkod rendesen.Gumisra főleg jó lenne 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2022.05.15. 11:59 Ez jó hozzá, csak le kell vágni a felesleget belőle:
https://www.fobusholster.com/products/sw4
Cserébe mondjuk nagykabátnál vékonyabb ruházatban nem nagyon érdemes rejtett viseléssel próbálkozni vele.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2022.05.16. 20:17 Cserébe mondjuk nagykabátnál vékonyabb ruházatban nem nagyon érdemes rejtett viseléssel próbálkozni vele.
Ez is igaz, igen, eléggé eláll...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
D.Szabi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.12.25. 14:02

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: D.Szabi »

Fortitu írta: 2022.05.16. 20:27 Ez is igaz, igen, eléggé eláll...
A Fobus LK-4 tok övre fűzhető verzióját próbáltam és nagyon elállt a testemtől. Most Akah bőr tokom van ami felül patentos. Nem rossz, de kydex-et szeretnék, mert nagyon tetszenek. Ki foglalkozik itt kydex tokok készítésével?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: vato »

Faja írta: 2022.05.16. 15:37 Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot. Tudom, hogy a kínálat alján csak rosszak vannak, de egyszerűen nem vagyok hajlandó 40-60 ezres red dotot tenni egy alig többe kerülő fegyverre. Hallottam olyan véleményeket, hogy a cső formájúak talán egy fokkal jobbak. Ezen a vonalon elindulva ezzel a kettővel szemezek:
Theta Optics 1x30: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 205-detail
Theta Optics 2x40: https://airsoftpro.cz/en/guns-accessori ... 209-detail

Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel, vagy csak véleménye hasonlókról? (Akár airsoftos is.) Olyasmire gondolok mint "a 40-es jobb mert többet látni benne", vagy "a 30-as jobb, mert kevésbbé pottyan ki belőle az üveg", ilyesmik...

Faja
Talán még ezt az olcsóbbat megpróbálnám, boltból garival, széthullik vissza lehet vinni könnyebben mint a netes kínait:)

https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _17579/405'
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.05.17. 07:44 Talán még ezt az olcsóbbat megpróbálnám, boltból garival, széthullik vissza lehet vinni könnyebben mint a netes kínait:)

https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _17579/405'
Par teszt èles vason:

https://youtu.be/tC-z6A3dFnA

https://youtu.be/UAzGW8OFdmg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Valami ilyesmi holmiban gondolkodom a nyárra. Ebben elférne az összes igazolvány, telefon, pepperspray, miegyéb, és még akár egy kisebb gázpisztoly is, ha éppen szükséges.

Kérdés, hogy mennyire tartós holmi, vett-e már valaki innen ilyesmit? Vagy ennyi pénzért vegyem meg és próbáljam ki, nem nagy veszteség, ha szét is esik egy hónap alatt...? :-)

https://www.aliexpress.com/item/1005003472014713.html
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

D.Szabi írta: 2022.05.17. 06:48Ki foglalkozik itt kydex tokok készítésével?
Megrendelésre tudtommal senki. Viszont jó hír, hogy te is tudsz csinálni magadnak.
https://kesportal.hu/2012/03/20/cs-m-tokot-kydexbol/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.05.17. 08:18 Valami ilyesmi holmiban gondolkodom a nyárra. Ebben elférne az összes igazolvány, telefon, pepperspray, miegyéb, és még akár egy kisebb gázpisztoly is, ha éppen szükséges.

Kérdés, hogy mennyire tartós holmi, vett-e már valaki innen ilyesmit? Vagy ennyi pénzért vegyem meg és próbáljam ki, nem nagy veszteség, ha szét is esik egy hónap alatt...? :-)

https://www.aliexpress.com/item/1005003472014713.html
Jó cucc lehet, de én már hanyagolom az Alit: két hónap alatt ér ide, b.aszakodni kell a vámmal (nekem egy hete jött sms, hogy nem vámköteles a cucc, de 800 Ft költséget szamítanak fel, ami online fizetve csak 400 lenne, de online nem engedi befizetni: nem a 800Ft a gond, hanem hogy még mindig kotlanak rajta a postán), meg ilyen tatyót szerintem lehet itthon airsoft meg military boltokban venni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.05.17. 08:18 Valami ilyesmi holmiban gondolkodom a nyárra. Ebben elférne az összes igazolvány, telefon, pepperspray, miegyéb, és még akár egy kisebb gázpisztoly is, ha éppen szükséges.

Kérdés, hogy mennyire tartós holmi, vett-e már valaki innen ilyesmit? Vagy ennyi pénzért vegyem meg és próbáljam ki, nem nagy veszteség, ha szét is esik egy hónap alatt...? :-)

https://www.aliexpress.com/item/1005003472014713.html
Felejtsd el.Ilyenekből sosem fogod időben előkapni a fegyvert vagy a spray-t.
Én ilyeneket hordok melóba és civilbe is.Pont akkora amiben az Alfa 020 állva marad és tépőzáras a teteje.Méretre is csinálnak ilyet.Bp.Obsit military
Elég gyorsan lehet belőle rántani.
A spray ugyanilyen anyagú bicska vagy tártokban van.
m17_el.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Néhány mondat a z906 tokról, amit az adás-vétel topikban.hirdetek.

Kiváló minőségű, a fegyvert masszívan tartja.
Dagadt vagyok, ezért számomra kényelmetlen. J frame forgókat is Kframe-ekhez való belső tokokban tudok csak kényelmesen viselni.
Roti szépen dolgozik, és szerintem nem is drágán. De ilyenbe belefuthatunk, ami az egyiknek.kényelmes, a másiknak nem.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.05.17. 20:17 Néhány mondat a z906 tokról,

Roti szépen dolgozik, és szerintem nem is drágán. De ilyenbe belefuthatunk, ami az egyiknek.kényelmes, a másiknak nem.
Megerősítem! Van Tőle nekem is bőrdíszművem!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Faja írta: 2022.05.16. 15:37 Sziasztok!

Gumilövedékes puskára tennék red dot irányzékot.

Faja
Szia!

Bár személyes tapasztalatom nincs, de ezekről a Theta optikákról jókat hallottam, volt akinek "élesen" is kitartott.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Alsó polcos red dotok

Hozzászólás Szerző: bcsob »

bcsob írta: 2022.05.18. 20:40 Szia!

Bár személyes tapasztalatom nincs, de ezekről a Theta optikákról jókat hallottam, volt akinek "élesen" is kitartott.
Mod. az "éles" részével nem mondtam igazat, rosszul emlékeztem a márkára.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
D.Szabi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.12.25. 14:02

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: D.Szabi »

vato írta: 2019.06.16. 14:02 Hétvégi barkács: Ekol lite OWB kydex sivatagi bevetéshez :twisted:

5F818041-7B8F-422B-94C3-C4B4DE128986.jpeg

1F634644-F0E3-49B1-88B0-61D7FD6B0FEA.jpeg

8FA33419-1DB4-4AB4-9BDB-80F58B1DD21F.jpeg
Szia. Megvan még neked ez a kydex tok? Bevált? Én is ilyet szeretnék és gondoltam rákérdezek érdemes-e revolverhez kydex tokot készítetni. Aki megcsinálná nekem azt írta revolverhez még nem készített.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

SAS-ra készülve duplacsövű luparával, jövő héten próba :) Drop bag és betétcsőtartó a karon

Thx Fortitu a drop bag ötletért (nem tudtam h létezik ilyen), Coopnak a tartóért
2022-05-21 10.51.10.jpg
2022-05-21 10.51.12.jpg
2022-05-21 10.51.18.jpg
Fortitu írta: 2022.05.16. 20:27
Coop írta: 2022.04.18. 08:42
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2022.05.21. 10:59 SAS-ra készülve duplacsövű luparával, jövő héten próba :) Drop bag és betétcsőtartó a karon

Thx Fortitu a drop bag ötletért (nem tudtam h létezik ilyen), Coopnak a tartóért

2022-05-21 10.51.10.jpg

2022-05-21 10.51.12.jpg2022-05-21 10.51.18.jpg
Jó ötlet, aztán majd egy Beltől egyáltalán nem idegen lövészetet érdekesebbé tevő feladat (lepényevés, zsákbanfutás) megmutatja a használhatóságát. Én minden esetre semmit nem szerkesztenék a karomra, inkább az övre, fegyverre, max fegyverszíjra.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Lehet megbukik a dolog :DD Tekintve, hogy még senkin nem láttam hasonlót. Van benne egy kis feltűnési viszketegség is.

Mindkettőt tudom rögzíteni az övön is.

zora írta: 2022.05.21. 12:34 Jó ötlet, aztán majd egy Beltől egyáltalán nem idegen lövészetet érdekesebbé tevő feladat (lepényevés, zsákbanfutás) megmutatja a használhatóságát. Én minden esetre semmit nem szerkesztenék a karomra, inkább az övre, fegyverre, max fegyverszíjra.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.05.21. 10:59 SAS-ra készülve duplacsövű luparával, jövő héten próba :) Drop bag és betétcsőtartó a karon

Thx Fortitu a drop bag ötletért (nem tudtam h létezik ilyen), Coopnak a tartóért
Ötletes! ;)
Milyen luparával indulsz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

D.Szabi írta: 2022.05.21. 08:42 Szia. Megvan még neked ez a kydex tok? Bevált? Én is ilyet szeretnék és gondoltam rákérdezek érdemes-e revolverhez kydex tokot készítetni. Aki megcsinálná nekem azt írta revolverhez még nem készített.
Ajándékba készült, elvileg használatban van. De az OWB kydex tok nem a legjobb rejtett viselésre szerintem. Akkor inkább IWB egy jó fomi klipsszel, azt is lehet kydexből

Revolverhez sem kell másképpen csinálni, menni fog az;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

IZS43 :) Praktikusabb lenne, ha visszatenném a válltámaszos tusát, de annyira szépen megcsinálta zora a pisztolymarkolatot, hogy jó ideig nem kerül vissza sztem a teljes:)
2022-02-14 09.51.17.jpg
WildBear23 írta: 2022.05.21. 13:24 Ötletes! ;)
Milyen luparával indulsz?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2022.05.21. 14:58 IZS43 :) Praktikusabb lenne, ha visszatenném a válltámaszos tusát, de annyira szépen megcsinálta zora a pisztolymarkolatot, hogy jó ideig nem kerül vissza sztem a teljes:)

2022-02-14 09.51.17.jpg
Gratulálok! Stílusos darab. 8-)
Nagy a csábítás, hogy a következő gumis versenyen mivel induljak.. a Pitbullal, amit önvédelemre hordok, a HD-21M "Bajraktárral", vagy betétcsöves Luparával.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

hd21m végső állapot :D

Faja emelt előágyszán, így C clamp fogással biztonságosan, gyorsan , stabilan lehet vele lőni, illetve a lámpát kényelmesen használni ;)

(kibírta a mai lőterezést, szóval jelesre vizsgázott az anyagminősége ismét:))
IMG_6368.jpg
IMG_6363.jpg
IMG_6366.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2022.05.21. 14:58 IZS43 :) Praktikusabb lenne, ha visszatenném a válltámaszos tusát, de annyira szépen megcsinálta zora a pisztolymarkolatot, hogy jó ideig nem kerül vissza sztem a teljes:)

2022-02-14 09.51.17.jpg
Jó volt dolgozni rajta, látni ahogy alakul. :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2022.05.21. 17:43 hd21m végső állapot :D

Faja emelt előágyszán, így C clamp fogással biztonságosan, gyorsan , stabilan lehet vele lőni, illetve a lámpát kényelmesen használni ;)

(kibírta a mai lőterezést, szóval jelesre vizsgázott az anyagminősége ismét:))
Szép, de számomra pont azt a prosztó, funkcionális célszerszám jellegét veszíti el így, ami miatt megtetszett.
Az persze tagadhatatlan, hogy a használati értéke nagyban javult. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2022.05.21. 10:59 SAS-ra készülve duplacsövű luparával, jövő héten próba :) Drop bag és betétcsőtartó a karon

Thx Fortitu a drop bag ötletért (nem tudtam h létezik ilyen), Coopnak a tartóért

2022-05-21 10.51.10.jpg


Na, ez pont az a dolog, ami tényleg csak versenyen, csak versenyzőknek lehet jó dolog. A gyakorlatban, home defence szituációban ilyen bigyót nem kötözöl magadra (nyilván), sőt, az ezzel való gyakorlás kifejezetten életszerűtlen, káros habitust mélyít el.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.05.21. 17:43 hd21m végső állapot :D

Faja emelt előágyszán, így C clamp fogással biztonságosan, gyorsan , stabilan lehet vele lőni, illetve a lámpát kényelmesen használni ;)

(kibírta a mai lőterezést, szóval jelesre vizsgázott az anyagminősége ismét:))

IMG_6368.jpg

IMG_6363.jpg

IMG_6366.jpg
Naggyon jó :roll: Minden a helyére került és be van "járatva" 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.05.22. 10:44 Naggyon jó :roll: Minden a helyére került és be van "járatva" 8-)

Akcijóban ezzel a setup-al:D ( szerintem a legjobb otthonvedelmi gumis puska a piacon).

https://youtu.be/k0RxA16Kdd8
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2022.05.21. 10:59 SAS-ra készülve duplacsövű luparával, jövő héten próba :) Drop bag és betétcsőtartó a karon

Thx Fortitu a drop bag ötletért (nem tudtam h létezik ilyen), Coopnak a tartóért

2022-05-21 10.51.10.jpg

2022-05-21 10.51.12.jpg2022-05-21 10.51.18.jpg
Ahogyan a többiek már leírták: sajnos teljesen életszerűtlen. Majd Bel megszakérti, de szerintem szabálytalan is - a fedőruházatnak takarnia kell a töltényeket is.

A töltényeket a fegyverre, a dump pouche /drop bag-et pedig az övre tenném. Előre, második herezacskónak :lol: mint a szoknyás skótok a sporrant, vagy - üritési technikától függően - gyenge ill erős kézhez, 10 vagy 2 óránál. Hátra is lehet, csak az lassabb.

Nen véletlen, hogy az egész világon Arizónától Afganisztánig, Zaporizzyatól Zanzibárig mindig, mindenki deréktájékon lógatja fel ;)

Nekem is van egy drop bagem - remek dolog, rengeteg mindenre használom, pl “bármit is” tárolónak versenyeken - csak ajánlani tudom. A jobb fajtákat össze lehet csukni laposra, egy rántással nyitni, könnyen fel-és leszerelni az övről.

Fun fact: hoppá, nekem is Fortitu segített megtalálni a helyes utat. Lehet, hogy jutalékot kap a drop bag gyártóktól… :idea: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2022.05.21. 21:20 Szép, de számomra pont azt a prosztó, funkcionális célszerszám jellegét veszíti el így, ami miatt megtetszett.
Az persze tagadhatatlan, hogy a használati értéke nagyban javult. :)


Az alap szükségfegyveres is használható azért, és megvan a maga bája:)

Ez távolról hunyorítva már már egy mini M4-et rajzol ki :lol:
D5766C1F-AA25-44E6-9EAA-CC94C1B41BAD.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2022.05.21. 14:58 IZS43 :) Praktikusabb lenne, ha visszatenném a válltámaszos tusát, de annyira szépen megcsinálta zora a pisztolymarkolatot, hogy jó ideig nem kerül vissza sztem a teljes:)

2022-02-14 09.51.17.jpg
Pisztolymarkolattal gyönyörű, ÉS sokkal jobban rejthető. Tusával viszont egyszerre gyorsabb, ÉS pontosabb.

Azt érdemes eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Ha versenyről van szó, és annyira számít a sebesség, hogy hajlandó vagy még egy töltény tartót is készíteni az alkarodra, akkor a tusából fakadó előnyöket kár lenne kihagyni ;)

Sporttársakkal leteszteltük - PCCnél tök egyértelműen, és azonnal összehasonlítható - ugyanaz a fegyver, lőszer, lövő, pálya - csak egy változót hagytunk - behajtva a tusa, vagy kinyitva. Ugyanaz a fegyver “Könnyű puska” módban reggelire megeszi saját magát a “nehéz pisztoly” felszereltséggel.. Mindig.

Tölténytartó - a “Winnetou” rigre kiváncsi vagyok, hogyan válik be élőben. Egy lehetséges alternatíva direkt duplacsövű puskákhoz:
7E4229E5-7893-4364-899E-D24456F19FE4.jpeg
7E4229E5-7893-4364-899E-D24456F19FE4.jpeg (223.27 KiB) Megtekintve 24090 alkalommal
2E7D3ACB-4D54-4D7E-90BD-0097ADED50A3.jpeg
2E7D3ACB-4D54-4D7E-90BD-0097ADED50A3.jpeg (238.59 KiB) Megtekintve 24090 alkalommal
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.05.21. 16:08 Nagy a csábítás, hogy a következő gumis versenyen mivel induljak.. a Pitbullal, amit önvédelemre hordok, a HD-21M "Bajraktárral", vagy betétcsöves Luparával.. ;)
Valóban nehéz döntés :lol:

Ami egy kicsit attól is függ, hogy mi a cél? ;)

Gyakorolni azzal, amit hordasz? Pitbull
Megnyerni a versenyt: HD21M
Feeling: egyértelműen lupara
Egy kicsit mindent: használd vegyesen!

Az éles fegyveres versenyeken egy kategórián belül maradva szabályos más fegyvert használni. A múltkori Puskás SASt Yahoo sporttárs úgy lőtte meg, hogy a szűk pályákhoz AKSzU-t, a hosszú, 100+ méteres pályákhoz pedig egy vietnámi stílusú, 20 colos polgáriasított M16-ot használt - és szabad volt neki 8-) fém irányzékos karabély volt mindkettő, és ebben indult.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.05.22. 14:07 Akcijóban ezzel a setup-al:D ( szerintem a legjobb otthonvedelmi gumis puska a piacon).

https://youtu.be/k0RxA16Kdd8
Egyszerű és nagy kaliber 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2022.05.22. 08:46 Hdr 50 tok
https://youtu.be/g5-s4xK8WSQ
Már vagy 3 éve itthon is kapni.
Kb 12E forint.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2022.05.23. 08:27 Már vagy 3 éve itthon is kapni.
Kb 12E forint.
Velem csak most jött szembe, nincs HDR-em, nem kerestem hozzá semmit. Nem is az én dolgom volna hirdetni. Ötletes a tártartó.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2022.05.23. 08:40 Velem csak most jött szembe, nincs HDR-em, nem kerestem hozzá semmit. Nem is az én dolgom volna hirdetni. Ötletes a tártartó.
De, még lehet.. (HDR-d) 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: vato »

Hali, tud valaki hazai beszerzési forrást ilyen gumis tusvéghez? vagy EU-ból?

(Ebayes kínait találtam, csak kicsit gyorsabban kellene)
s-l1600.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

vato írta: 2022.05.30. 12:51 Hali, tud valaki hazai beszerzési forrást ilyen gumis tusvéghez? vagy EU-ból?

(Ebayes kínait találtam, csak kicsit gyorsabban kellene)

s-l1600.jpg
Hali, nem ez az?
https://www.airsoftplaza.hu/kiegeszitok ... 401-bk_495
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: vato »

Kolonics írta: 2022.05.30. 13:38 Hali, nem ez az?
https://www.airsoftplaza.hu/kiegeszitok ... 401-bk_495
Szuper! köszi a linket
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Kinek mi vált be edc kistáska kategóriáben? Valami olyasmi érdekel, ami könnyített menetfelszerelés, nem egy egész napos programhoz, csak elszaladni boltba, fagyizni, mittudomén, szóval nem kell bele koffeintabletta meg aszpirin, de iratok, fegyver, vágóeszköz alap.
Klasszik m16 ALICE tártáskát szoktam erre használni, mértben kb ok, de gyorsan elővenni belőle bármit lehetetlen, mint ahogyan az övre fűzés is macerás.

Előzmény, hogy az ide-oda pakolás miatt ma iratok nélkül mentem dolgozni, így volt szerencsém teljes áron tankolni.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Maxpedition Fatboy, Jumbo
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2022.05.30. 19:35 Kinek mi vált be edc kistáska kategóriáben? Valami olyasmi érdekel, ami könnyített menetfelszerelés, nem egy egész napos programhoz, csak elszaladni boltba, fagyizni, mittudomén, szóval nem kell bele koffeintabletta meg aszpirin, de iratok, fegyver, vágóeszköz alap.
Klasszik m16 ALICE tártáskát szoktam erre használni, mértben kb ok, de gyorsan elővenni belőle bármit lehetetlen, mint ahogyan az övre fűzés is macerás.

Előzmény, hogy az ide-oda pakolás miatt ma iratok nélkül mentem dolgozni, így volt szerencsém teljes áron tankolni.
Én Pentagon UCB- t használok,1000 féleképpen hordható.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Valóban inkább övre rögzítettem a betétcsőtartót, 2 darab függőlegesen futó tépőzárral tökéletesen rögzül. Kicsit eláll kifele, így könnyű kivenni belőle a betétcsöveket, nem simul hozzá szorosan a testhez, ami jó.

A gyakorlás pedig megmutatta, hogy nem az a sok idő, amire előre gondoltam (betétcső kivétele a tartóból). A legtöbbet azzal szerencsétlenkedtem, hogy kivegyem az ellőtt betétcsöveket a csőből. A töltés már gyorsabban megy. A legkevesebb idő pedig a betétcsövek tartóból kivétele.
A puska régóta megvan, de sosem gyakoroltam a gyors töltést, ezért újdonság nekem.
20220530_144809.jpg
Petya357 írta: 2022.05.22. 22:32 Pisztolymarkolattal gyönyörű, ÉS sokkal jobban rejthető. Tusával viszont egyszerre gyorsabb, ÉS pontosabb.

Azt érdemes eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Ha versenyről van szó, és annyira számít a sebesség, hogy hajlandó vagy még egy töltény tartót is készíteni az alkarodra, akkor a tusából fakadó előnyöket kár lenne kihagyni ;)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2022.05.30. 20:37 Valóban inkább övre rögzítettem a betétcsőtartót, 2 darab függőlegesen futó tépőzárral tökéletesen rögzül. Kicsit eláll kifele, így könnyű kivenni belőle a betétcsöveket, nem simul hozzá szorosan a testhez, ami jó.

A gyakorlás pedig megmutatta, hogy nem az a sok idő, amire előre gondoltam (betétcső kivétele a tartóból). A legtöbbet azzal szerencsétlenkedtem, hogy kivegyem az ellőtt betétcsöveket a csőből. A töltés már gyorsabban megy. A legkevesebb idő pedig a betétcsövek tartóból kivétele.
A puska régóta megvan, de sosem gyakoroltam a gyors töltést, ezért újdonság nekem.

20220530_144809.jpg
Na EZ már verseny rig! :idea: Jól néz ki, és funkcionális. Grat!!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2022.05.30. 20:37 Valóban inkább övre rögzítettem a betétcsőtartót, 2 darab függőlegesen futó tépőzárral tökéletesen rögzül. Kicsit eláll kifele, így könnyű kivenni belőle a betétcsöveket, nem simul hozzá szorosan a testhez, ami jó.

A gyakorlás pedig megmutatta, hogy nem az a sok idő, amire előre gondoltam (betétcső kivétele a tartóból). A legtöbbet azzal szerencsétlenkedtem, hogy kivegyem az ellőtt betétcsöveket a csőből. A töltés már gyorsabban megy. A legkevesebb idő pedig a betétcsövek tartóból kivétele.
A puska régóta megvan, de sosem gyakoroltam a gyors töltést, ezért újdonság nekem.

20220530_144809.jpg
én a helyedben válltámasszal csapatnám és így üríteném ahogy a videón a kávboj 8-) :D , nem zsákolgatnék, sok gyakorlással akár a soklövetű gumisokat is elvernéd :D

https://youtu.be/-tWJIyPE1P8?t=704
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: SAS lupara őrület

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Rengeteget néztem Cowboy Action Shootingot, tényleg ez a leggyorsabb! Viszont SAS-on nem mehet 180 fok fölé a fegyver, DQ-val (kizárással) játszik az ember, ha a bíró úgy ítéli meg, hogy egy kicsit is felfele tartod, akár csak egyszer is. Meg el kell dobálni a betétcsöveket a kavicsra/betonra, sajnálom őket bevallom.

A válltámasszal szintén teljesen egyetértek, az lenne a logikus. De imádom egyszerűen a pisztolymarkolatot :) Marad egy jó ideig rajta.

vato írta: 2022.05.30. 21:46 én a helyedben válltámasszal csapatnám és így üríteném ahogy a videón a kávboj 8-) :D , nem zsákolgatnék, sok gyakorlással akár a soklövetű gumisokat is elvernéd :D

https://youtu.be/-tWJIyPE1P8?t=704
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.04.19. 07:42 Szia!
Vettem, még jópár éve. Szerkezetileg olyanok, mint a MUV-2 indító, csak csappantyú helyett 6mm Platz, illetve 8mm Knall patront indítanak (ami meg lövi fel a rakétát)....

ez most jött szembe CO2 gránát, ha valóban szól akkorát mint egy 9es riasztó akkor egész jó lehet ez is booby trap készítéséhez. Ráadásul a forma is feelinges és időzítve durran el, szóval dobni is lehet :D Illetve megtölteni (víz, festék, pepper, BB, por, stb.) vagy beletenni valamibe :roll:

valaki használt már ilyet?? mennyire hangos?
granadee.jpg
granadee.jpg (11.08 KiB) Megtekintve 23792 alkalommal
https://www.combat-zone.hu/thunder_b_ha ... ord=granat
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.05.30. 19:35 Kinek mi vált be edc kistáska kategóriáben? Valami olyasmi érdekel, ami könnyített menetfelszerelés, nem egy egész napos programhoz, csak elszaladni boltba, fagyizni, mittudomén, szóval nem kell bele koffeintabletta meg aszpirin, de iratok, fegyver, vágóeszköz alap.
Klasszik m16 ALICE tártáskát szoktam erre használni, mértben kb ok, de gyorsan elővenni belőle bármit lehetetlen, mint ahogyan az övre fűzés is macerás.

Előzmény, hogy az ide-oda pakolás miatt ma iratok nélkül mentem dolgozni, így volt szerencsém teljes áron tankolni.
Ami nem működött nálam: lemezes tarsoly. → Okostelefon, irattárca, lakáskulcs elég ahhoz, hogy a mosdóban a súlya kifűzze az övem, és a földre pottyanjon.
Ami működött: Adventurer fogalmam sincs típusú, ehhez hasonló válltáska. → Egy konferencián kaptam, nyúztam, amíg egyetemista voltam (=sokáig). Egyetlen problémám vele, hogy a tervezője nem próbált bele a prototípusba egy A4-es bőr mappát, ami csak kis erőltetéssel fér bele. (Laptopot meg sem próbáltam bele tenni.) Egyébként a mérete pont jó: elfér benne az EDC holmi, tízórai + kulacs ha kirándulok (üzemlátogatás), de belefér az is, amit vadásztam a könyvtárban. Fogasról, szék hátáról felkapom, és megyek. Nem taktikai, de nem érdekel. Szimplán imádom.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2022.05.30. 19:35 Kinek mi vált be edc kistáska kategóriáben? Valami olyasmi érdekel, ami könnyített menetfelszerelés, nem egy egész napos programhoz, csak elszaladni boltba, fagyizni, mittudomén, szóval nem kell bele koffeintabletta meg aszpirin, de iratok, fegyver, vágóeszköz alap.
Klasszik m16 ALICE tártáskát szoktam erre használni, mértben kb ok, de gyorsan elővenni belőle bármit lehetetlen, mint ahogyan az övre fűzés is macerás.

Előzmény, hogy az ide-oda pakolás miatt ma iratok nélkül mentem dolgozni, így volt szerencsém teljes áron tankolni.
https://www.decathlon.hu/p/hatizsak-tur ... Z%C3%9CRKE
Én ezeket simán a hátizsákomban tartom, azon belül van egy kis övre fűzhető pakkom a multitoolnak, powerbanknak, meg hasonló apróságoknak, meg egy ifak táska. Szóval ha kell, akkor külön is tudom mozgatni, de általában simán viszem az egész táskát. Alapból ezek az alsó rekeszben vannak, a nagy rekeszbe meg lehet pakolni az ebédet, pulcsit, vásárolt cuccokat, akármit. Ha kaját akarsz hidegen tartani, akkor az alsó rekesz hűtőrekesz, az "alap" cuccokat át lehet rakni fentre, bedobni jégakkut, aztán mehet oda a kaja, sör, stb.

Szóval ha nincs is semmi a főrekeszben, én akkor is inkább felkapom az egész táskát az "alapfelszereléssel" és kész.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2022.05.31. 08:48 ez most jött szembe CO2 gránát, ha valóban szól akkorát mint egy 9es riasztó akkor egész jó lehet ez is booby trap készítéséhez. Ráadásul a forma is feelinges és időzítve durran el, szóval dobni is lehet :D Illetve megtölteni (víz, festék, pepper, BB, por, stb.) vagy beletenni valamibe :roll:

valaki használt már ilyet?? mennyire hangos?

granadee.jpg

https://www.combat-zone.hu/thunder_b_ha ... ord=granat
Van, hasznéltam, de csak 1 irányba reped.
Hintőporos teszt volt, hát...
és nem olcsó az üzemeltetése, a repedő burok miatt.
Én áttértem a fémtestűre, annak az alján van 1 gumilap, az szakad át.
Azt olcsóbb pótolni, a gumis ingyen adja a rossz belsőket.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2022.05.31. 08:48 ez most jött szembe CO2 gránát,

valaki használt már ilyet?? mennyire hangos?
Szia,

Nekem joval halkabbnak tunt, mint a 9mm-es riaszto tolteny.

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2022.05.31. 10:04 https://www.decathlon.hu/p/hatizsak-tur ... Z%C3%9CRKE
Én ezeket simán a hátizsákomban tartom, azon belül van egy kis övre fűzhető pakkom a multitoolnak, powerbanknak, meg hasonló apróságoknak, meg egy ifak táska. Szóval ha kell, akkor külön is tudom mozgatni, de általában simán viszem az egész táskát. Alapból ezek az alsó rekeszben vannak, a nagy rekeszbe meg lehet pakolni az ebédet, pulcsit, vásárolt cuccokat, akármit. Ha kaját akarsz hidegen tartani, akkor az alsó rekesz hűtőrekesz, az "alap" cuccokat át lehet rakni fentre, bedobni jégakkut, aztán mehet oda a kaja, sör, stb.

Szóval ha nincs is semmi a főrekeszben, én akkor is inkább felkapom az egész táskát az "alapfelszereléssel" és kész.
Hátizsák... Évekig hordtam hátizsákot, persze puma márkájút , zöld színűt, azért adjon magára a zember😏ahogyan bejött most a baszott meleg, akkor váltottam oldaltaskára, belefér a telefon, pénztárca,szemüvegtok(olvasó szemüveg), 2 db tartalék bicska, toll, gázdeo,onesta 😏(a Binder Tamás féle luxus változat, polírozott, "elefántcsont" markolattal...) hát így..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

vato írta: 2022.05.31. 08:48 ez most jött szembe CO2 gránát, ha valóban szól akkorát mint egy 9es riasztó akkor egész jó lehet ez is booby trap készítéséhez. Ráadásul a forma is feelinges és időzítve durran el, szóval dobni is lehet :D Illetve megtölteni (víz, festék, pepper, BB, por, stb.) vagy beletenni valamibe :roll:

valaki használt már ilyet?? mennyire hangos?

granadee.jpg

https://www.combat-zone.hu/thunder_b_ha ... ord=granat
Ismerős ezt használja
https://www.ezdistribution.co.uk/pyrote ... red-p12146

ez csak durran, 6mm patron kell bele
( airsoft-nál be kell mutatni a szervezőnek mert nem mindenhol engedik)
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

RatRace írta: 2022.05.31. 10:06 Van, hasznéltam, de csak 1 irányba reped.
Hintőporos teszt volt, hát...
és nem olcsó az üzemeltetése, a repedő burok miatt.
Én áttértem a fémtestűre, annak az alján van 1 gumilap, az szakad át.
Azt olcsóbb pótolni, a gumis ingyen adja a rossz belsőket.
Pukkancsokból ezek vannak:
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (9.64 KiB) Megtekintve 23812 alkalommal
2.jpg
2.jpg (9.23 KiB) Megtekintve 23812 alkalommal
1.jpg
1.jpg (9.08 KiB) Megtekintve 23812 alkalommal
5.jpg
4.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2022.05.30. 15:37 Szuper! köszi a linket
és pont passzolt az öregharcosra :D mivel skeleton válltámasznál működik a pántos rögzítés, így tépőzárral meg lehet oldani, hogy ne mocorogjon véletlenül sem (alapból is jól rácuppan)
IMG_6496.jpg
IMG_6497.jpg
IMG_6497.jpg (163.33 KiB) Megtekintve 23744 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Köszi mindenkinek az linkeket, tapasztalatokat!

Időközben kaptam infót hogy léteznek ilyen "airsoft" gránátok :shock: na valami ilyet kerestem vadriasztásra :D

https://youtu.be/gWgLS1vuID4?t=180

taginn-grenadier-box-consisting-of-6-different-han (1).jpg
taginn-grenadier-box-consisting-of-6-different-han (1).jpg (140.1 KiB) Megtekintve 23737 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2022.05.31. 17:57 Köszi mindenkinek az linkeket, tapasztalatokat!

Időközben kaptam infót hogy léteznek ilyen "airsoft" gránátok :shock: na valami ilyet kerestem vadriasztásra :D

https://youtu.be/gWgLS1vuID4?t=180


taginn-grenadier-box-consisting-of-6-different-han (1).jpg
Jah, ha ilyenben gondolkodsz...
Létezik rengeteg ledobókaros füst is
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.05.31. 17:57 Köszi mindenkinek az linkeket, tapasztalatokat!

Időközben kaptam infót hogy léteznek ilyen "airsoft" gránátok :shock: na valami ilyet kerestem vadriasztásra :D

https://youtu.be/gWgLS1vuID4?t=180

taginn-grenadier-box-consisting-of-6-different-han (1).jpg
Ja, csehektől lehet rendelni.
Egyszer már majdnem megrendeltem (szovjet mintájú gránát + flashbang), de aztán rámtört a józanság ritka pillanata, és mégsem rendeltem. :D
De most megint elindult a vezérhangya.. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

WildBear23 írta: 2022.05.31. 18:54 Ja, csehektől lehet rendelni.
Egyszer már majdnem megrendeltem (szovjet mintájú gránát + flashbang), de aztán rámtört a józanság ritka pillanata, és mégsem rendeltem. :D
De most megint elindult a vezérhangya.. :)
Bocsi, lemaradtam…
Melyik oldalról lehet rendelni?
Jöhet privátba is…..
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

par eve tema volt, megizeltek erte valakit mert idehaza petardanak minositettek.
flash powder van benne.
WildBear23 írta: 2022.05.31. 18:54 Ja, csehektől lehet rendelni.
Egyszer már majdnem megrendeltem (szovjet mintájú gránát + flashbang), de aztán rámtört a józanság ritka pillanata, és mégsem rendeltem. :D
De most megint elindult a vezérhangya.. :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

vato írta: 2022.05.31. 08:48 ez most jött szembe CO2 gránát, ha valóban szól akkorát mint egy 9es riasztó akkor egész jó lehet ez is booby trap készítéséhez. Ráadásul a forma is feelinges és időzítve durran el, szóval dobni is lehet :D Illetve megtölteni (víz, festék, pepper, BB, por, stb.) vagy beletenni valamibe :roll:

valaki használt már ilyet?? mennyire hangos?

granadee.jpg

https://www.combat-zone.hu/thunder_b_ha ... ord=granat
Én szeretem, épületen belül elég hangos, de még nem okoz halláskárosodást. Jópofa cucc, van belőle pár.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2022.05.31. 12:11 Szia,

Nekem joval halkabbnak tunt, mint a 9mm-es riaszto tolteny.

Bel
Halkabb, a 9mm K szabályosan fájni tud hallásvédelem nélkül zárt helyen, ez pedig elviselhető még éppen.
Sapienti sat.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: Trailm »

vato írta: 2022.05.31. 17:50 és pont passzolt az öregharcosra :D mivel skeleton válltámasznál működik a pántos rögzítés, így tépőzárral meg lehet oldani, hogy ne mocorogjon véletlenül sem (alapból is jól rácuppan)

IMG_6496.jpg

IMG_6497.jpg

Milyen néven lehet ezt megtalálni ?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: vato »

Trailm írta: 2022.06.01. 06:51 Milyen néven lehet ezt megtalálni ?
https://www.airsoftplaza.hu/kiegeszitok ... 401-bk_495

vagy

ak47 rubber butt pad
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: AK47 gumi tusvég

Hozzászólás Szerző: Trailm »

vato írta: 2022.06.01. 08:43 https://www.airsoftplaza.hu/kiegeszitok ... 401-bk_495

vagy

ak47 rubber butt pad
Köszi .
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Hááát, talán kiegészítőnek belefér.

Mil-tec Touch könnyű taktikai kesztyűvel van valakinek tapasztalata? Köszönöm!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

MR73 kydex v2.0
IMG_0639K.jpg
IMG_0640K.jpg
IMG_0642K.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

G.D írta: 2022.06.02. 17:12 MR73 kydex v2.0
IMG_0639K.jpgIMG_0640K.jpgIMG_0642K.jpg
Ez de jó lett!
Már ezzel a szettel jött össze a remek steel ob eredmény?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Roberto68 írta: 2022.06.02. 17:38 Már ezzel a szettel jött össze a remek steel ob eredmény?
Igen, ezzel lettem utolsó előtti :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése