Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

digiservice írta: 2022.04.10. 18:22 Ebben lehet valami igazság...
https://24.hu/kulfold/2022/04/10/orosz- ... r-interju/
Bizony elég elgondolkodtató cikk!
Csak hát kis hazánkba ezek a paradigma váltások sok évtizedes késéssel szoktak begyűrűzni, mi épp most tartunk ott hogy teljesen lerohasztott hadseregünket nagy és méregdrága nehéz technikával kezdjük el fejleszteni (Leo 2, Pzh2000), miközben a legutóbbi idők konfliktusai azt mutatják, hogy ezeket a drága rendszereket szecskává aprítják a töredék annyiba kerülő drónok. Amiket - ahogyan egy FB fórumon fogalmaztak - a hosszú időn át és nagy költséggel kiképzett mintakatonák helyett igen gyakran koleszekben lakó, pattanásos, chipset zabáló, agyon tapogatott szemüveges túlsúlyos srácok vezetnek. A gamer generáció drón-forradalma ugyan az a jelen korunkban mint száz éve volt a géppuska, mondhatnánk. (Bár ebbe egy hozzáértő biztosan bele tudna kötni)
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

swordmanus írta: 2022.04.10. 13:39 Nem tudhatjuk, mennyi időnk van, erre hivatkozva nem csinálni semmit nagy luxus ám. Ne csak hétévesekben gondolkodj! Aki most kamasz, az pár év, és 18+ lesz ám! Elmegy pár honvédelmi táborba, rákap az ízére, középsuli végén elmegy tartalékosnak, és aztán majd eldönti...
Semmit nem értettél meg, ellentétben Poresszel és Zorával akik bár egymásnak ellentmondó dologról írnak mégis ugyanarról.... nyomod itt a kincstári szöveget a lófasz kadét képzésről, de az idézett cikkben Fábián Sándor, aki maga is Hun SOF tiszt volt pont nem erről ír, hanem egy olyan MEGLÉVŐ már részben ( nem slávia 631-el )képzett emberekből alakított irreguláris hadseregről akiket végre a hatalom nem alattvalónak, hanem ÁLLAMPOLGÁRNAK néz.És akik talán pont emiatt és nem az egyetemi pontszámok miatt fognak majd fegyvert. És ezt a jelenlegi tartalékos rendszer semmilyen formában NEM tölti be, főleg olyan emberekkel feltöltve akik 500 m nem tudnak egy huzamban lefutni.
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13895
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jo hat 500 metert en se tudok lefutni, de minek is kellene? :roll:
Kép
Salmo írta: 2022.04.10. 20:20 főleg olyan emberekkel feltöltve akik 500 m nem tudnak egy huzamban lefutni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Salmo írta: 2022.04.10. 20:20 Semmit nem értettél meg, ellentétben Poresszel és Zorával akik bár egymásnak ellentmondó dologról írnak mégis ugyanarról.... nyomod itt a kincstári szöveget a lófasz kadét képzésről, de az idézett cikkben Fábián Sándor, aki maga is Hun SOF tiszt volt pont nem erről ír, hanem egy olyan MEGLÉVŐ már részben ( nem slávia 631-el )képzett emberekből alakított irreguláris hadseregről akiket végre a hatalom nem alattvalónak, hanem ÁLLAMPOLGÁRNAK néz.És akik talán pont emiatt és nem az egyetemi pontszámok miatt fognak majd fegyvert. És ezt a jelenlegi tartalékos rendszer semmilyen formában NEM tölti be, főleg olyan emberekkel feltöltve akik 500 m nem tudnak egy huzamban lefutni.
Értem, mire gondolsz, szerintem nincs félreértés.
Csak te csettintésre akarsz valamit létrehozni, miközben ezt sajnos csak apránként lehet felépíteni, mert a fejekben, a civil, szavazó fejekben is el kell ez férjen, lásd az alant hozzászólókat. Ez sajnos tényleg a légpuskás lőtermekkel indul, és azzal a területvédelmis rendszerrel, ami van.
Viszont látom, hogy lövésed sincs a jelen tartalékos rendszerről. Mint azt írtam is, számos továbbképzési lehetőség, missziós lehetőség várja a rátermettebbeket. Élnek is vele. Sokan vagyunk, sokfélék! Sokféle feladat is van, amit meg kell oldjunk, és a legtöbbhöz nem kell futni. ;-)
Gondolj csak bele, hogy pl. a repülőnapon mennyi tartalékos állt helyt. Azért ugyanez nélkülünk nem lett volna fáklyásmenet!
Ha azt gondolod, hogy fizetett kincstári dumát nyomok, nem azt, amit gondolok és tapasztaltam, tévedsz.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.04.10. 17:32 Elképzelésem sincs, hogyan kapcsoltad össze a két dolgot.

Egyéni felelősség[vállalás] = annak felismerése, hogy ha nem csinálom meg magamnak, akkor más sem fogja megcsinálni nekem.

Egy példa a szomszéd témából: annak felismerése, hogy vagy utánajárok az önvédelem lehetőségeinek, vagy csak a szerencsémben reménykedhetek, mert nem fogok meghívót találni a postaládámban, hogy a rendőrség a művelődési házban ingyenes foglalkozást tart. Ha a postaládámban ilyen meghívót találok, akkor tudni fogom, hogy az a gomba mégsem vargánya volt.
Egy ellenpélda, ami érthetőbbé teszi: három éve Székesfehérváron laktam, és a Fehérvári Tűzoltó Egyesület kiplakátolta a környékbeli társasházak kapujára, hogy sok szeretettel várják a lakókat ekkor és ekkor a közeli parkolóban tűzvédelmi foglalkozásra. Elmentem, és kiderült, hogy jó tanácsokon kívül még mással is vártak. Volt egy fém tálca az aszfalton, benne gázolaj. Meggyújtották, és mondták, hogy van sisak, kabát, kesztyű: hoztak tűzoltókészüléket, fejenként egyet kifújhat mindenki, aki gyakorolni akar - ingyen! (Persze, hogy éltem a lehetőséggel. :) ) Foglalkozás után ott helyben lehetett tőlük vásárolni tűzoltótakarót és tűzoltókészüléket. - Na, hogy ilyet csináljon a rendőrség, az sci-fi.
Már melyik két dolgot? Hogy az emberek fejében a védelmi képességeik fejlesztésére milyen hatással van, hogy a mindenkori hatalom hülyegyerekként bánik vele ezügyben? Miert.nem érted?
Egy gyerek, aki légpuskát szeretne - ki fogja lőni a szemét
Egy fiatal aki airsoftozik - idióták játszadoznak
Egy felnőtt aki bármilyen szinten önvédelemre készül - paranoiás
Egy fegyvertartó - bűnöző, terrorista, nemzetbiztomsági kockázat
Vadász - alkoholista gyilkos

Önkéntes tűzoltónak lenni menő dolog - a polgárőrök meg kissebségi komplexusos idióták.
Ez van a köztudatban. És szerintem javarészt azert, mert a mindenkori vezetés démonizálja a fegyvertartást, és mindent ami ezzel kapcsolatos, a média pedig lelkesen asszisztál.hozzá. Hányszor kitárgyaltuk már, hogy a jogalkotás, a jogalkalmazás, a sajtó, a közvélemény mennyire ellenséges a civil fegyvertartókkal szemben. Légfegyverrel célbalősz, rádhívják a rendőrséget. Gázpisztolyt látnak nálad a munkahelyeden,elvisz q TEK. Ilyen környezetben kéred számon az emberektől, hogy egyéni felősségük volna képezni magukat, q haza védelme érdekében?

Ja, végülis a bokafogás, vazelint ha megszokja a fegyfertartó, akkor nem szokatlan annyira, amikor egy külső erő kerül háta mögé.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.04.10. 21:01 Értem, mire gondolsz, szerintem nincs félreértés.
Csak te csettintésre akarsz valamit létrehozni, miközben ezt sajnos csak apránként lehet felépíteni, mert a fejekben, a civil, szavazó fejekben is el kell ez férjen, lásd az alant hozzászólókat. Ez sajnos tényleg a légpuskás lőtermekkel indul, és azzal a területvédelmis rendszerrel, ami van.
Viszont látom, hogy lövésed sincs a jelen tartalékos rendszerről. Mint azt írtam is, számos továbbképzési lehetőség, missziós lehetőség várja a rátermettebbeket. Élnek is vele. Sokan vagyunk, sokfélék! Sokféle feladat is van, amit meg kell oldjunk, és a legtöbbhöz nem kell futni. ;-)
Gondolj csak bele, hogy pl. a repülőnapon mennyi tartalékos állt helyt. Azért ugyanez nélkülünk nem lett volna fáklyásmenet!
Ha azt gondolod, hogy fizetett kincstári dumát nyomok, nem azt, amit gondolok és tapasztaltam, tévedsz.
sword értem mire gondolsz de ezekhez sok,sok év kéne.
Tegyük fel,hogy hamarosan ránk szakad a szar és 4 hónap alatt kéne felkészülni.Egy gyorstalpaló kiképzés fegyverkezelésből,elsősegélyből.Csak a legfontosabb.Megtanítani az embereket ölni.Nem vadászgép vezetést kell tanítani hanem városi gerillaharcot.
Az ember alkalmazkodik ha muszáj.De ha lehetősége van rá,hogy kimaradjon bármiből is,akkor csak legyintenek egyet.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2022.04.10. 22:04 sword értem mire gondolsz de ezekhez sok,sok év kéne.
Tegyük fel,hogy hamarosan ránk szakad a szar és 4 hónap alatt kéne felkészülni.Egy gyorstalpaló kiképzés fegyverkezelésből,elsősegélyből.Csak a legfontosabb.Megtanítani az embereket ölni.Nem vadászgép vezetést kell tanítani hanem városi gerillaharcot.
Az ember alkalmazkodik ha muszáj.De ha lehetősége van rá,hogy kimaradjon bármiből is,akkor csak legyintenek egyet.
Tegyük fel, hogy ebben a körben nem szakad ránk. :-)
Értjük szerintem egymást, most még nem a vészhelyzeti kapkodás megy, teljesen reálisan van felmérve a súlycsoportunk (ebből ki kell maradni).
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.04.10. 22:12 Tegyük fel, hogy ebben a körben nem szakad ránk. :-)
Értjük szerintem egymást, most még nem a vészhelyzeti kapkodás megy, teljesen reálisan van felmérve a súlycsoportunk (ebből ki kell maradni).
Jól van.Drone-os felderítésben jártas vagyok ha kiborul a bili és kéne látni merre folyik 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2022.04.10. 20:41 Jo hat 500 metert en se tudok lefutni, de minek is kellene? :roll:
Kép
Hogy ne öljön meg a stressz amikor 200 lesz pulzusod, mert action van.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Salmo írta: 2022.04.10. 20:20 Fábián Sándor, aki maga is Hun SOF tiszt volt pont nem erről ír, hanem egy olyan MEGLÉVŐ már részben ( nem slávia 631-el )képzett emberekből alakított irreguláris hadseregről akiket végre a hatalom nem alattvalónak, hanem ÁLLAMPOLGÁRNAK néz.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2022.04.10. 22:12 ebből ki kell maradni
Szia,

A bekehez 2 fel kell, a haboruhoz eleg egy is!
Kulonosen, ha a masik fel azt igeri, hogy konnyu gyozelme lesz a tamadonak.

Ezert nem lenne szabad letolt gagyaval allni, amikor a szomszedunkat megtamadta egy orszag, ami nemhivatalosan sokszor kinyilatkozta, hogy minket is el akar foglalni. Negyedszer (1849, 1944, 1956).

Csak hat ugye nehez a tartotisztnek ellentmondani, mert meg a vegen kompromital (termeszetesen ez NEM Rad vonatkozott!).

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.04.10. 22:26 Jól van.Drone-os felderítésben jártas vagyok ha kiborul a bili és kéne látni merre folyik 8-)
Viszont Te és az ilyen képességekkel rendelkző emberek lehetnének a hazai Aerorozdivka!
https://aerorozvidka.xyz/

Sokkal egyszerűbb az ilyesféle képességekben jártas civilekre egyenruhát húzni és megtanítani hogyan dolgozhatnak együtt a katonasággal, mint a katonák közül alkalmas embereket találni, akiket hosszú évek alatt lehet csak felfeljeszteni erre a szintre.

Tipp: itthon nem lesz ilyen, mert az irigy tányérsapkás akárhánycsillagos generálisok elkaszálják.Az ukránoknál is elkaszálták eredetileg, valami egy éve éledt újra, aztán most a lenézett civil drónozgató geekek komplett menetoszlopokat basznak szét az általuk fejlesztett, RPG lövedéket hajigáló drónokkal. Így változik a világ.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.04.11. 09:41

Ezert nem lenne szabad letolt gagyaval allni, amikor a szomszedunkat megtamadta egy orszag, ami nemhivatalosan sokszor kinyilatkozta, hogy minket is el akar foglalni. Negyedszer (1849, 1944, 1956).
+1

Ezért szánalmas a hazai mantra, hogy "jajj csúnya bumbumm, halált okozó fegyvereket nem engedünk át". (copyright Bödőcs) Meglesz ennek még a böjtje de nagyon.
Hozzánk hasonló méretű és fejlettségű országok, Csehország, Szlovákia stb. rengeteget tolnak be az agresszor ellen. A komplett szlovák légvédelmi rakétás rendszer átment ukránokhoz, a csehek karabélyok és géppuskák ezreit, lőszert milliószámra adnak. Ezekből pedig nekünk is van bőven, hisz' arra hivatkozva nem vezettük be a csak .223-as Bren 2-t, hogy rengeteg 7,62-es lőszerünk van még.
AMD, AK63 és lőszer bőven akadna, ha akarnánk. Csak nem akarjuk. Ennek meg a közmondásbeli nyögés lesz a vége, de nem is kicsi.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2022.04.11. 09:56rengeteg 7,62-es lőszerünk van még.
Ne viccelj már, az arra kell hogy a "lejárati idő" végén jó sok pénzért meg lehessen semmisíttetni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi Muhahahahaha:

MINTTUGGYUK: a "péjahatvanhárom a világ legjobb pisztolya", főként a BALKEZES verzió!:-))

https://telex.hu/szorakozas/2022/04/10/ ... os-hbo-max
besugo pa63.png
besugo pa63.png (198.28 KiB) Megtekintve 23036 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2022.04.11. 10:35 Ne viccelj már, az arra kell hogy a "lejárati idő" végén jó sok pénzért meg lehessen semmisíttetni.
De csak azért, mert már nem lehet őket ingyen az afgán "hadseregnek" adományozni millió számra, a sokezernyi AMD-vel együtt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

swordmanus írta: 2022.04.10. 21:01 Értem, mire gondolsz, szerintem nincs félreértés.
Csak te csettintésre akarsz valamit létrehozni, miközben ezt sajnos csak apránként lehet felépíteni, mert a fejekben, a civil, szavazó fejekben is el kell ez férjen, lásd az alant hozzászólókat. Ez sajnos tényleg a légpuskás lőtermekkel indul, és azzal a területvédelmis rendszerrel, ami van.
Viszont látom, hogy lövésed sincs a jelen tartalékos rendszerről. Mint azt írtam is, számos továbbképzési lehetőség, missziós lehetőség várja a rátermettebbeket. Élnek is vele. Sokan vagyunk, sokfélék! Sokféle feladat is van, amit meg kell oldjunk, és a legtöbbhöz nem kell futni. ;-)
Gondolj csak bele, hogy pl. a repülőnapon mennyi tartalékos állt helyt. Azért ugyanez nélkülünk nem lett volna fáklyásmenet!
Ha azt gondolod, hogy fizetett kincstári dumát nyomok, nem azt, amit gondolok és tapasztaltam, tévedsz.
Ehhez előbb az államnak kellene elfogadni, mi több, támogatni az ilyen dolgokat, amit most pont nem tesz meg. Ne tekint minket felnőtt, gondolkodásra képes állampolgárnak. Ami akkor is gáz, ha amúgy sajnos nagyon sokakra igaz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

swordmanus írta: 2022.04.10. 22:12 Tegyük fel, hogy ebben a körben nem szakad ránk. :-)
Értjük szerintem egymást, most még nem a vészhelyzeti kapkodás megy, teljesen reálisan van felmérve a súlycsoportunk (ebből ki kell maradni).
Hogyan maradsz ki belőle, ha egy T72-es bekopogtat egy 120 mm-es lövedékkel a keleti határ kapuján...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.04.11. 11:00 Hogyan maradsz ki belőle, ha egy T72-es bekopogtat egy 120 mm-es lövedékkel a keleti határ kapuján...?
125 mm-es a T72 lövege, csaxólok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.04.11. 11:01 125 mm-es a T72 lövege, csaxólok.
Nem az az 5 mm fog akkor számítani, attól tartok... :-(
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2022.04.11. 09:56 . A komplett szlovák légvédelmi rakétás rendszer átment ukránokhoz
Jó sokat értek el vele, tovább tartott kivinni, mint az oroszoknak kilőni. Mondjuk inkább az ukránoknál derüljön ki, mennyire nulla, mint a szlovákoknál, de akkor is. A felségjelzést nem érkezték rajta átfesteni...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2022.04.11. 12:49 Jó sokat értek el vele, tovább tartott kivinni, mint az oroszoknak kilőni. Mondjuk inkább az ukránoknál derüljön ki, mennyire nulla, mint a szlovákoknál, de akkor is. A felségjelzést nem érkezték rajta átfesteni...
erről bármi elfogadható bizonyíték? Mert egyelőre csak orosz kamuként láttam, semmi egyéb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.04.11. 13:01 erről bármi elfogadható bizonyíték? Mert egyelőre csak orosz kamuként láttam, semmi egyéb.
Majd meglátjuk, hogy kamu vagy nem kamu... ebben a meccsben akkora az oda-vissza dezinformáció, hogy sok mindenről csak utólag derül ki a tuti, vagy úgy se.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2022.04.11. 13:29 Majd meglátjuk, hogy kamu vagy nem kamu... ebben a meccsben akkora az oda-vissza dezinformáció, hogy sok mindenről csak utólag derül ki a tuti, vagy úgy se.
Jó, tehát érvelés közben tényként közöltél valamit itt, amire zéró megbízható forrásod van. Ezt talán mellőzni kéne, pont, hogy ne süllyedjünk bele a dezinformációs-propaganda-mocsokba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.04.11. 13:49 Jó, tehát érvelés közben tényként közöltél valamit itt, amire zéró megbízható forrásod van. Ezt talán mellőzni kéne, pont, hogy ne süllyedjünk bele a dezinformációs-propaganda-mocsokba.
Pár nagy portál is lehozta, nem csak oroszpárti suttogók. Amikor már ukránpárti portál is lehoz valamit, ami az orosznak kedvez, az lehet, hogy igaz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2022.04.11. 14:10 Pár nagy portál is lehozta, nem csak oroszpárti suttogók. Amikor már ukránpárti portál is lehoz valamit, ami az orosznak kedvez, az lehet, hogy igaz.
link? fotó? drónfelvétel, beazonosítható tereppontokkal? vatevör?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.04.11. 14:17 link? fotó? drónfelvétel, beazonosítható tereppontokkal? vatevör?
A szlovákok reagáltak a hírre, hogy nem történt ilyen.

https://www.reuters.com/world/europe/ru ... 022-04-11/

Mod: a Kyiv Independent-et és az Ukrinform-ot néztem, ott semmi nincs erről egyenlőre.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.04.11. 10:35 Ne viccelj már, az arra kell hogy a "lejárati idő" végén jó sok pénzért meg lehessen semmisíttetni.
Az ilyen lejárt lőszert nem lehet használni kiképzési célra?
-------------
A "mi tennél ha jönnének az oroszok" témához: én nem nagyon tudom elképzelni, hogy a Honvédség keretein belül harcoljak.
Bocsi Sword, Te jó arc vagy, de a Honvédségről nekem még mindig elég negatív képem van.
Nyilván ha harcolni kell (mert különben dezertőrként lelőnek) akkor megyek, de inkább azt tudom elképzelni, hogy
összeállok pár megbízható haverral (jórészt innen a fórumról), és éjjelente IED-eket telepítünk.

Egy érdekes cikk:
https://g7.hu/tech/20220409/hogy-lehetn ... krajnaban/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.04.11. 14:28 A szlovákok reagáltak a hírre, hogy nem történt ilyen.

https://www.reuters.com/world/europe/ru ... 022-04-11/

Mod: a Kyiv Independent-et és az Ukrinform-ot néztem, ott semmi nincs erről egyenlőre.
Ilyen képeit mutogatják szétlőve az orosz ügynökök és -felszopóik:
Kép

Miközben EZ a szlovák cuccos:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.04.11. 14:41 Az ilyen lejárt lőszert nem lehet használni kiképzési célra?
Pont az ilyen lőszert használták (már főleg múlt idő) a SK sportlövők. Nekem egy negyed ládányi 1973-ban gyártott 7,62x54R-t volt szerencsém ellőni ergy alkalommal egy szlovák sportlövővel. Tökéletesen működött mindegyik, pedig 40 évesek voltak a lőszerek.

Itthon természetesen ez is tilos, tessék szépen drágán venni az új gyártású lőszert.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

AndyA írta: 2022.04.11. 11:00 Hogyan maradsz ki belőle, ha egy T72-es bekopogtat egy 120 mm-es lövedékkel a keleti határ kapuján...?
továbbmegyek:
NATO tagként hogyan képzeljük a kimaradást arra az esetre, ha nem hozzánk, hanem BÁRMELY másik NATO-taghoz kopogtat be vlagyimir?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5862
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2022.04.11. 15:35 továbbmegyek:
NATO tagként hogyan képzeljük a kimaradást arra az esetre, ha nem hozzánk, hanem BÁRMELY másik NATO-taghoz kopogtat be vlagyimir?
Akkor ilyenről már nincs is szó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2022.04.11. 15:35 továbbmegyek:
NATO tagként hogyan képzeljük a kimaradást arra az esetre, ha nem hozzánk, hanem BÁRMELY másik NATO-taghoz kopogtat be vlagyimir?
Bármennyire nyomják az oroszok a szájkaratét, ez nem reális forgatókönyv. Konvencionális háborúban semmi esélye Oroszországnak a NATO-val szemben, a mostani gyászos ukrajnai teljesítménye alapján pláne nincsen. Valószínűleg ezt a totális leszereplést látva tolják egyre nagyobb ütemben a hadianyagot az ukránoknak a nyugati államok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4374
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.04.11. 09:41 Szia,

A bekehez 2 fel kell, a haboruhoz eleg egy is!
Kulonosen, ha a masik fel azt igeri, hogy konnyu gyozelme lesz a tamadonak.

Ezert nem lenne szabad letolt gagyaval allni, amikor a szomszedunkat megtamadta egy orszag, ami nemhivatalosan sokszor kinyilatkozta, hogy minket is el akar foglalni. Negyedszer (1849, 1944, 1956).

Csak hat ugye nehez a tartotisztnek ellentmondani, mert meg a vegen kompromital (termeszetesen ez NEM Rad vonatkozott!).

Bel
+1

si vis pacem - para bellum

Vlagyimir Vlagyimirovicsékról TUDJUK, hogy azt teszik, amit megtehetnek - nem pedig azt, amit "okosba' megbeszéltünk". Jó kimaradni? Hogy a viharba' ne lenne jó. Mindent meg kell tenni azért, hogy ne rohanjanak le. Személy szerint úgy gondolom, hogy minél több bicska törik bele a szomszédunkba, annál kevesebb kraft marad ránk - és ez hatékonyabb, és életszerűbb, mint a keleti óriás jóindulatára apellálni..

Meg fognak minket kérdezni egy invázió előtt, hogy mit szólunk hozzá? Nem. Ez egyáltalán nem Magyarországon múlik. Naiv azt gondolni, hogy ha ma ágyba bújunk az orosz medvével, akkor a ma szerzett érdemek bármire, bármilyen garanciát is jelentenek majd holnap.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Petya357 írta: 2022.04.11. 16:46 +1

si vis pacem - para bellum

Vlagyimir Vlagyimirovicsékról TUDJUK, hogy azt teszik, amit megtehetnek - nem pedig azt, amit "okosba' megbeszéltünk". Jó kimaradni? Hogy a viharba' ne lenne jó. Mindent meg kell tenni azért, hogy ne rohanjanak le. Személy szerint úgy gondolom, hogy minél több bicska törik bele a szomszédunkba, annál kevesebb kraft marad ránk - és ez hatékonyabb, és életszerűbb, mint a keleti óriás jóindulatára apellálni..

Meg fognak minket kérdezni egy invázió előtt, hogy mit szólunk hozzá? Nem. Ez egyáltalán nem Magyarországon múlik. Naiv azt gondolni, hogy ha ma ágyba bújunk az orosz medvével, akkor a ma szerzett érdemek bármire, bármilyen garanciát is jelentenek majd holnap.
Régebben mintha nagyobb divatja volt a hadüzenet küldésének a háborúba lépés előtt. Ma meg csak gondol egyet a főmufti és lerohanja a kiválasztott országot.
Mindenki vár valamit...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

tornas78 írta: 2022.04.11. 17:19 Régebben mintha nagyobb divatja volt a hadüzenet küldésének a háborúba lépés előtt. Ma meg csak gondol egyet a főmufti és lerohanja a kiválasztott országot.
A hadüzenet küldője ezzel elismerné, hogy háborút indított. Ez nem fér bele abba a narratívába, jogy ez mindössze egy különleges misszió vagy mi a rák.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

szöged írta: 2022.04.11. 15:35 továbbmegyek:
NATO tagként hogyan képzeljük a kimaradást arra az esetre, ha nem hozzánk, hanem BÁRMELY másik NATO-taghoz kopogtat be vlagyimir?
Az összes mostani korlátozás egy kormányrendeletben van leírva. A módosítás sebessége csak a nyomtatótól függ. És a Miniszterelnökségen mocskos gyors nyomtatók vannak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4374
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tornas78 írta: 2022.04.11. 17:19 Régebben mintha nagyobb divatja volt a hadüzenet küldésének a háborúba lépés előtt. Ma meg csak gondol egyet a főmufti és lerohanja a kiválasztott országot.
Igen, régen valóban mintha sokkal többet adtak volna formaságokra.

Nálam műveltebb emberek tollából már többször is olvastam, hogy ez a háborús etikett részben az arisztokráciára volt visszavezethető. Ország érdekek ide, imperialista ambíciók oda - ha valakinek olyan birodalmat kellet lerohannia, ami fölött teszem azt az unokaöccse uralkodik - akkor nem trollkodhatott, mert szóvá tették volna a karácsonyi családi vacsorán...

(pl: https://interpressmagazin.hu/cikkek/182 ... ghaboruja/ )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.04.11. 16:46 +1

si vis pacem - para bellum

Vlagyimir Vlagyimirovicsékról TUDJUK, hogy azt teszik, amit megtehetnek - nem pedig azt, amit "okosba' megbeszéltünk". Jó kimaradni? Hogy a viharba' ne lenne jó. Mindent meg kell tenni azért, hogy ne rohanjanak le. Személy szerint úgy gondolom, hogy minél több bicska törik bele a szomszédunkba, annál kevesebb kraft marad ránk - és ez hatékonyabb, és életszerűbb, mint a keleti óriás jóindulatára apellálni..

Meg fognak minket kérdezni egy invázió előtt, hogy mit szólunk hozzá? Nem. Ez egyáltalán nem Magyarországon múlik. Naiv azt gondolni, hogy ha ma ágyba bújunk az orosz medvével, akkor a ma szerzett érdemek bármire, bármilyen garanciát is jelentenek majd holnap.

+1

most - bármily durván hangzik - Európa ukrán vér árán felmorzsolhatja a fenyegető orosz haderőt, csak pénzbe (technikába) kerül! Ez imho iszonyat jó biznisz.

Ezerszer jobb, mint Riga, Tallin, Vilnius vagy Krakkó alatt csinálni ugyanezt, NATO katonákkal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4374
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.04.11. 17:25 A hadüzenet küldője ezzel elismerné, hogy háborút indított. Ez nem fér bele abba a narratívába, jogy ez mindössze egy különleges misszió vagy mi a rák.
+1

A klasszikus:
AA8D1DCF-8DDA-4BE9-8569-A052A1D49DF1.jpeg
Lev Nyikolájevics Tolsztoj: “Különlehes hadművelet és Béke”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.04.11. 09:47 Viszont Te és az ilyen képességekkel rendelkző emberek lehetnének a hazai Aerorozdivka!
https://aerorozvidka.xyz/

Sokkal egyszerűbb az ilyesféle képességekben jártas civilekre egyenruhát húzni és megtanítani hogyan dolgozhatnak együtt a katonasággal, mint a katonák közül alkalmas embereket találni, akiket hosszú évek alatt lehet csak felfeljeszteni erre a szintre.

Tipp: itthon nem lesz ilyen, mert az irigy tányérsapkás akárhánycsillagos generálisok elkaszálják.Az ukránoknál is elkaszálták eredetileg, valami egy éve éledt újra, aztán most a lenézett civil drónozgató geekek komplett menetoszlopokat basznak szét az általuk fejlesztett, RPG lövedéket hajigáló drónokkal. Így változik a világ.
Ha itt az idő,akkor viszem a járgányokat és besegítek ahol kell.De addig is adófizető barom vagyok :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.04.11. 18:31 +1

most - bármily durván hangzik - Európa ukrán vér árán felmorzsolhatja a fenyegető orosz haderőt, csak pénzbe (technikába) kerül! Ez imho iszonyat jó biznisz.

Ezerszer jobb, mint Riga, Tallin, Vilnius vagy Krakkó alatt csinálni ugyanezt, NATO katonákkal.
Bizonyám.
A hab a tortán az lenne ha csacsuleszku sorsára jutna ez a majom is meg a haverjai.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.11. 14:41 Az ilyen lejárt lőszert nem lehet használni kiképzési célra?
-------------
A "mi tennél ha jönnének az oroszok" témához: én nem nagyon tudom elképzelni, hogy a Honvédség keretein belül harcoljak.
Bocsi Sword, Te jó arc vagy, de a Honvédségről nekem még mindig elég negatív képem van.
Nyilván ha harcolni kell (mert különben dezertőrként lelőnek) akkor megyek, de inkább azt tudom elképzelni, hogy
összeállok pár megbízható haverral (jórészt innen a fórumról), és éjjelente IED-eket telepítünk.

Egy érdekes cikk:
https://g7.hu/tech/20220409/hogy-lehetn ... krajnaban/
"Terminator-3 nevű harcjármű is legfeljebb csak elvétve bukkanhatott fel Ukrajnában"

Arról már tudna az egész világ :mrgreen:

Viszont Szelle Tamás oldalán szépen összefoglalták,hogy a nagy orosz haccsereg nem is annyira oroszokból áll hanem mindenféle vidéki csóringerekből akiknek csak a katonaság maradt "munkának" de erre nem számítottak.Bár nem tudom az Armatákba kiket ültetnének ha indulni kéne de szerintem azok se tudnának ennél többet összehozni max ha lovas indiánok ellen harcolnának :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.04.11. 18:31 +1

most - bármily durván hangzik - Európa ukrán vér árán felmorzsolhatja a fenyegető orosz haderőt, csak pénzbe (technikába) kerül! Ez imho iszonyat jó biznisz.

Ezerszer jobb, mint Riga, Tallin, Vilnius vagy Krakkó alatt csinálni ugyanezt, NATO katonákkal.
+1

Szerencsére lassan kezd összeállni, hogy az EU Ukrajnának olyan hátországa, amit öngyilkosság lenne az oroszoknak megtámadni. (Csak menekültből hány millió van itt egy kb. negyven millió fős országból?)

…és úgy korrekt, ha már nem tudjuk a holtakat visszahozni, a nyomorékok egészségét visszaadni, a borzasztó emlékeket meg nem történtté tenni, akkor legalább az országukat segítsük újjáépíteni. - Ha a politikusainkat megtámadja a heveny emlékezetzavar, akkor legalább önkénteskedni ki kell menni a szabadság alatt. Attól nem félek, hogy bőven lesz munkáskéz, és nem lesz tennivaló.

Mindenki - én is - elvesztette a fogadást, aki arra fogadott, hogy a 2014-ben elkezdett orosz-ukrán háborút nem kapcsolja magasabb fokozatba a Kreml fura ura. Már elkezdeni is hülyeség volt, most pedig afelé haladnak, hogy legjobb esetben is nyernek egy rommá lőtt országrészt, etnikumtól és anyanyelvtől függetlenül őket gyűlölő lakossággal. - Hja, kérem, ha valaki miattad heteken át rettegett a puszta életéért, ne csodálkozz…
Beigazolódott: nem látunk bele a kremlbeli banda fejébe, és/vagy pszichológiai okokat elfelejtettünk számításba venni.
Nekem trendszerűen a zöld szemű, szemüveges, világosbarna vagy szőke lányok tetszenek. Tudok ehhez költeni magyarázatot, de valójában nem tudom az okát, egyszerűen erre van késztetésem. - Hasonló módon a kremlbeli bandának a viselkedése alapján az a késztetése, hogy Oroszország márpedig újra legyen birodalom, ütköző- és vazallusállamokkal gazdagon körítve, és számukra tökmindegy, emiatt hány egyszerű ember élete megy tönkre bel- és külföldön, mert "belőlünk csak egy van, mások sokan vannak".
Ezért nem hanyagolnám el, hogy Európára mennyire veszélyesek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.04.11. 21:16 +1

Szerencsére lassan kezd összeállni, hogy az EU Ukrajnának olyan hátországa, amit öngyilkosság lenne az oroszoknak megtámadni. (Csak menekültből hány millió van itt egy kb. negyven millió fős országból?)

…és úgy korrekt, ha már nem tudjuk a holtakat visszahozni, a nyomorékok egészségét visszaadni, a borzasztó emlékeket meg nem történtté tenni, akkor legalább az országukat segítsük újjáépíteni. - Ha a politikusainkat megtámadja a heveny emlékezetzavar, akkor legalább önkénteskedni ki kell menni a szabadság alatt. Attól nem félek, hogy bőven lesz munkáskéz, és nem lesz tennivaló.

Mindenki - én is - elvesztette a fogadást, aki arra fogadott, hogy a 2014-ben elkezdett orosz-ukrán háborút nem kapcsolja magasabb fokozatba a Kreml fura ura. Már elkezdeni is hülyeség volt, most pedig afelé haladnak, hogy legjobb esetben is nyernek egy rommá lőtt országrészt, etnikumtól és anyanyelvtől függetlenül őket gyűlölő lakossággal. - Hja, kérem, ha valaki miattad heteken át rettegett a puszta életéért, ne csodálkozz…
Beigazolódott: nem látunk bele a kremlbeli banda fejébe, és/vagy pszichológiai okokat elfelejtettünk számításba venni.
Nekem trendszerűen a zöld szemű, szemüveges, világosbarna vagy szőke lányok tetszenek. Tudok ehhez költeni magyarázatot, de valójában nem tudom az okát, egyszerűen erre van késztetésem. - Hasonló módon a kremlbeli bandának a viselkedése alapján az a késztetése, hogy Oroszország márpedig újra legyen birodalom, ütköző- és vazallusállamokkal gazdagon körítve, és számukra tökmindegy, emiatt hány egyszerű ember élete megy tönkre bel- és külföldön, mert "belőlünk csak egy van, mások sokan vannak".
Ezért nem hanyagolnám el, hogy Európára mennyire veszélyesek.
Újjáépítés - hallotunk már olyat is a délszláv válságról, hogy néhány hidat pl azért bombáztak le a béketeremtés jegyében, mert valaki pont tudott utána hidat építeni. Ostoba mendemondák.
A háborúban nem csak a fegyver a biznisz és az ellenfél gyengítése, hanem a rekonstrukció is kőkeményen az.
media_FGMhDSdWUAIhP13.jpeg.jpg
media_FGMhDSdWUAIhP13.jpeg.jpg (71.08 KiB) Megtekintve 23142 alkalommal
Szép estét! :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2022.04.11. 21:35 Újjáépítés - hallotunk már olyat is a délszláv válságról, hogy néhány hidat pl azért bombáztak le a béketeremtés jegyében, mert valaki pont tudott utána hidat építeni. Ostoba mendemondák.
A háborúban nem csak a fegyver a biznisz és az ellenfél gyengítése, hanem a rekonstrukció is kőkeményen az.

media_FGMhDSdWUAIhP13.jpeg.jpg

Szép estét! :-)
Továbbá a földgáz, az olaj, a szén, az acél, az elektromos áram (atomerőművek) és az exportálható gabona, olcsó szállítási lehetőséggel (tenger) is elég nagy biznisz, szerintem van akkora, hogy felülmúlja a mentsük meg az oroszokat, pusztuljanak a nácik ügyet, ami ellenben jó aláfestés. Azt mégse lehet mondani a kiskatonáknak, hogy azért haljatok meg, mert nem akarjuk, hogy más is exportáljon gabonát Afrikába...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.04.11. 21:16 +1

Szerencsére lassan kezd összeállni, hogy az EU Ukrajnának olyan hátországa, amit öngyilkosság lenne az oroszoknak megtámadni. (Csak menekültből hány millió van itt egy kb. negyven millió fős országból?)

…és úgy korrekt, ha már nem tudjuk a holtakat visszahozni, a nyomorékok egészségét visszaadni, a borzasztó emlékeket meg nem történtté tenni, akkor legalább az országukat segítsük újjáépíteni. - Ha a politikusainkat megtámadja a heveny emlékezetzavar, akkor legalább önkénteskedni ki kell menni a szabadság alatt. Attól nem félek, hogy bőven lesz munkáskéz, és nem lesz tennivaló.

Mindenki - én is - elvesztette a fogadást, aki arra fogadott, hogy a 2014-ben elkezdett orosz-ukrán háborút nem kapcsolja magasabb fokozatba a Kreml fura ura. Már elkezdeni is hülyeség volt, most pedig afelé haladnak, hogy legjobb esetben is nyernek egy rommá lőtt országrészt, etnikumtól és anyanyelvtől függetlenül őket gyűlölő lakossággal. - Hja, kérem, ha valaki miattad heteken át rettegett a puszta életéért, ne csodálkozz…
Beigazolódott: nem látunk bele a kremlbeli banda fejébe, és/vagy pszichológiai okokat elfelejtettünk számításba venni.
Nekem trendszerűen a zöld szemű, szemüveges, világosbarna vagy szőke lányok tetszenek. Tudok ehhez költeni magyarázatot, de valójában nem tudom az okát, egyszerűen erre van késztetésem. - Hasonló módon a kremlbeli bandának a viselkedése alapján az a késztetése, hogy Oroszország márpedig újra legyen birodalom, ütköző- és vazallusállamokkal gazdagon körítve, és számukra tökmindegy, emiatt hány egyszerű ember élete megy tönkre bel- és külföldön, mert "belőlünk csak egy van, mások sokan vannak".
Ezért nem hanyagolnám el, hogy Európára mennyire veszélyesek.
Ez egy nyomorult gyarmati háború amit az oroszok és nyugat vív a szerencsétlen ukránok felett.
Háborúk nincsenek elvi alapon, csak gazdasági alapon.
Ukrajna egy aranybánya aki megszerzi, vagy megakadalyozza a.megszerzést, nyer vele.
Kína jön fel és vásárolja fel Afrikát, sőt ott az oroszok is nagyon nyomulnak ott, tehát szűkül a nyugat tere.
Olcsó energia, alapanyag és kiszolgáltatott munkás nélkül pedig nincs nyugati jólét meg jóemberkedés.
Ukrajnában pedig minden megvan.
Plusz a világ legjobb földjei.
Ha valaki veszi fáradságot és ránéz az imperializmus klasszikus ismérveire amikkel kínozták annak idején az embereket érettségin, hamar meglátja, hogy 100 ev alatt csak olyanabb lett világ, nem pedig jó irányba változott.
Ez háború oka, minden más csak duma itt nem újjáépítés lesz hanem kifosztás.
Mindenért bőségesen fizetni kell sz ukránoknak, pontosan úgy ahogy 2014 óta minden "segítségért" teszik.
Nem véletlenül negyede az egy főre jutó GDP az amúgy nem dicsekvésre való magyar adatnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.12. 06:25 Ez egy nyomorult gyarmati háború amit az oroszok és nyugat vív a szerencsétlen ukránok felett.
Háborúk nincsenek elvi alapon, csak gazdasági alapon.
Ukrajna egy aranybánya aki megszerzi, vagy megakadalyozza a.megszerzést, nyer vele.
Bocs, de imho ezek a hótprimitív világmagyarázat-konteók pont olyan szánalmasak, mint a jóemberkedés és a faszbuk-profilkép átfestése.

A valóságban Ukrajna nem egy aranybánya, hanem a kontinens második legszegényebb országa, egy korrupt, részben diszfunkcionális állam volt. Biztos megéri ezért nullázni negyedszázadnyi gazdasági fejlődést az oroszoknak. Meg a lassan 8 éve elfoglalt Donbasszban és Luhanszkban is nyilván Svájc lett az orosz uralom alatt és gyémánttal kövezik a falusi bicikliutakat. JA, NEM.

Ez egy kibaszott IRRACIONÁLIS döntés volt az orosz vezetés részéről - pont egy olyan országtól, ahol terület és nyersanyag pont végtelen áll rendelkezésre. És Európa azon retteg, nehogy eszükbe jusson ez a baromság a Baltikummal vagy Finnországgal kapcsolatban is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.12. 06:56 Bocs, de imho ezek a hótprimitív világmagyarázat-konteók pont olyan szánalmasak, mint a jóemberkedés és a faszbuk-profilkép átfestése.

A valóságban Ukrajna nem egy aranybánya, hanem a kontinens második legszegényebb országa, egy korrupt, részben diszfunkcionális állam volt. Biztos megéri ezért nullázni negyedszázadnyi gazdasági fejlődést az oroszoknak. Meg a lassan 8 éve elfoglalt Donbasszban és Luhanszkban is nyilván Svájc lett az orosz uralom alatt és gyémánttal kövezik a falusi bicikliutakat. JA, NEM.

Ez egy kibaszott IRRACIONÁLIS döntés volt az orosz vezetés részéről - pont egy olyan országtól, ahol terület és nyersanyag pont végtelen áll rendelkezésre. És Európa azon retteg, nehogy eszükbe jusson ez a baromság a Baltikummal vagy Finnországgal kapcsolatban is.
Nezd meg mi van Ukrajnaban asvany kincsek és föld téren kb. mint Kongó csak más dolgok, és pontosan azért nem élnek az ukránok norvég szinten, mert egy egy korrupt, részben diszfunkcionális állam. Amikor a Norvégiában felfedezték a földgáz vagyont, szépen jöttek a nagy cégek hogy majd ők jól kiaknázzák. A norvégok elhajtották őket. Most meg kell nézni hol állnak.
A ruszkiknak pedig az az érdeke, hogy ne legyen a Nyugaté hanem ők rendelkezzenek felette.
Tehát ha venni akarsz műtrágyat búzát neont stb. akkor moszkvai számot hívjál.
A vilagon nincs benne semmi konteo.
Sima nyers gazdasági racionalizmus.
Az a naivitás, hogy itt a jó és a gonosz harca folyik, és a haladó világ önzetlenül segít.
Erre van egy régi mondás.
Minden szentnek maga felé hajlik a keze.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.12. 07:28 Nezd meg mi van Ukrajnaban asvany kincsek és föld téren kb. mint Kongó csak más dolgok, és pontosan azért nem élnek az ukránok norvég szinten, mert egy egy korrupt, részben diszfunkcionális állam. Amikor a Norvégiában felfedezték a földgáz vagyont, szépen jöttek a nagy cégek hogy majd ők jól kiaknázzák. A norvégok elhajtották őket. Most meg kell nézni hol állnak.
OFF

Ez megint most egy mekkora leegyszerűsítő izé. Mint a többi.

https://thefasthire.org/biggest-oil-com ... in-norway/

Total, Exxon Mobile, BP - jól el lettek hajtva. Ja, nem.

"The oil industry in Norway has grown in leaps, accounting for about 40% of the country’s export value. The Norwegian government has also opened up the industry to allow foreign investors and companies to operate and thrive within its borders."

ON

"A ruszkiknak pedig az az érdeke, hogy ne legyen a Nyugaté hanem ők rendelkezzenek felette. "

Aha, és ezért vállalták be, hogy 25 évet zuhantak vissza gazdaságilag 1 hónap alatt és kerültek majdnem teljes nemzetközi elszigeteltségbe, és amijük van, azt sem tudják eladni. Sőt, nyugati hi-tech híján eredményesen kitermelni se. Plusz párezer halott. NAGYON RACIONÁLIS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.12. 07:38 OFF

Ez megint most egy mekkora leegyszerűsítő izé. Mint a többi.

https://thefasthire.org/biggest-oil-com ... in-norway/

Total, Exxon Mobile, BP - jól el lettek hajtva. Ja, nem.

"The oil industry in Norway has grown in leaps, accounting for about 40% of the country’s export value. The Norwegian government has also opened up the industry to allow foreign investors and companies to operate and thrive within its borders."

ON

"A ruszkiknak pedig az az érdeke, hogy ne legyen a Nyugaté hanem ők rendelkezzenek felette. "

Aha, és ezért vállalták be, hogy 25 évet zuhantak vissza gazdaságilag 1 hónap alatt és kerültek majdnem teljes nemzetközi elszigeteltségbe, és amijük van, azt sem tudják eladni. Sőt, nyugati hi-tech híján eredményesen kitermelni se. Plusz párezer halott. NAGYON RACIONÁLIS.
Mariupol ahogy Zelenszkij mondta valóban Ukrajna szíve.
Ott realizálódott a ukrán GDP 40% ott lett. acél a donyeci szénből és vasércből és a kész acélt valamint Dnyeper túli Harkov körüli legjobb foldekről származó gabonát napraforgót ott tették hajóra. Ez a város es Odessza az ukrán neon gyártója.
Neon nélkül pedig nincs ipari lézer.
A keleti területek és a kikötők nélkül Ukrajna csak nettó mezőgazdasági ország, tehát akié ezek azé Ukrajna.
Ha pedig nem lehet keresni Ukrajnán a Nyugatnak akkor hagyni fogják és akkor Jemen szintjére fog zuhanni.
Az pedig oroszok karjába kergeti őket.
Ami idéztem neokohn cikket annak végén van lényeg.

"Oroszország történelme a szomszédos népek meghódításának és asszimilálásának a története.

Így vált egy kicsiny, és sebezhető erdei fejedelemségből egy olyan birodalommá, ami Németország keleti határaitól Japán északi szigeteiig terjedt. Az utóbbi évtizedek tapasztalata azt mutatja, hogy Oroszország sikerrel járt egy közmondásosan kemény dió, a Csecsenföld pacifikálásában.

Csecsenföld az Orosz Szövetség integritását fenyegető lázadó köztársaságból — a helyi erős ember irányítása alatt –, a putyini rendszer legszilárdabb támaszává vált.

Mindezekből elég nyilvánvaló, hogy igen kicsi a valószínűsége annak, hogy Ukrajna Oroszország hosszútávú “Afganisztánjává” váljon. Az viszont

nem kizárt, hogy néhány év múlva az ukrán gárda a csecsenekkel vállvetve fogja a hegyét alkotni annak a tőrnek, amelyik egy fél évszázados távollét után, újra átjárja Európa testét."

Ezért pedig már megéri haboruzni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.12. 08:18 Mariupol ahogy Zelenszkij mondta valóban Ukrajna szíve.
Ott realizálódott a ukrán GDP 40% ott lett. acél a donyeci szénből és vasércből és a kész acélt valamint Dnyeper túli Harkov körüli legjobb foldekről származó gabonát napraforgót ott tették hajóra. Ez a város es Odessza az ukrán neon gyártója.
Neon nélkül pedig nincs ipari lézer.
A keleti területek és a kikötők nélkül Ukrajna csak nettó mezőgazdasági ország, tehát akié ezek azé Ukrajna.
Ha pedig nem lehet keresni Ukrajnán a Nyugatnak akkor hagyni fogják és akkor Jemen szintjére fog zuhanni.
Az pedig oroszok karjába kergeti őket.
Ami idéztem neokohn cikket annak végén van lényeg.

"Oroszország történelme a szomszédos népek meghódításának és asszimilálásának a története.

Így vált egy kicsiny, és sebezhető erdei fejedelemségből egy olyan birodalommá, ami Németország keleti határaitól Japán északi szigeteiig terjedt. Az utóbbi évtizedek tapasztalata azt mutatja, hogy Oroszország sikerrel járt egy közmondásosan kemény dió, a Csecsenföld pacifikálásában.

Csecsenföld az Orosz Szövetség integritását fenyegető lázadó köztársaságból — a helyi erős ember irányítása alatt –, a putyini rendszer legszilárdabb támaszává vált.

Mindezekből elég nyilvánvaló, hogy igen kicsi a valószínűsége annak, hogy Ukrajna Oroszország hosszútávú “Afganisztánjává” váljon. Az viszont

nem kizárt, hogy néhány év múlva az ukrán gárda a csecsenekkel vállvetve fogja a hegyét alkotni annak a tőrnek, amelyik egy fél évszázados távollét után, újra átjárja Európa testét."

Ezért pedig már megéri haboruzni.

háát, szerintem nagyon másképpen látjuk ezt.

1. Mariupolt, és benne a vasművet éppen porrá lövik városi ostrom keretében az oroszok saját maguk.
(Nekem ez inkább Sztálingrád2-nek tűnik, ahol Paulus tábornagy seregeit most az oroszok játszák, de a végét majd meglátjuk.)

2. Sikeresen integrált Csecsenföl? LOL. Egy 2 magyar megyényi, 1,5 millió alatti lakosságú valamit nem érdemes egy 4 magyarországnyi, 45 milliós országhoz hasonlítani.
És a "sikeres integráció" 2 háborúba, sok ezer katonába került, bónuszként sikerült Oroszországon belül létrehozni egy maffiaállam-iszlám állam vidám keverékét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.12. 09:49 háát, szerintem nagyon másképpen látjuk ezt.

1. Mariupolt, és benne a vasművet éppen porrá lövik városi ostrom keretében az oroszok saját maguk.
(Nekem ez inkább Sztálingrád2-nek tűnik, ahol Paulus tábornagy seregeit most az oroszok játszák, de a végét majd meglátjuk.)

2. Sikeresen integrált Csecsenföl? LOL. Egy 2 magyar megyényi, 1,5 millió alatti lakosságú valamit nem érdemes egy 4 magyarországnyi, 45 milliós országhoz hasonlítani.
És a "sikeres integráció" 2 háborúba, sok ezer katonába került, bónuszként sikerült Oroszországon belül létrehozni egy maffiaállam-iszlám állam vidám keverékét.
A csecsenek és vezetőjük ott vigyorognak Ukrajnában úgy, hogy Kadirov régebben azzal dicsekedett, hogy az első csecsen háborúban személyesen kinzott meg orosz katonákat.
Szerintem elég jól integrálták őket.
Hasonlítsd össze a teljesen elcseszett Afganisztánhoz..
Putyin a régi angol receptet alkalmazta.
Keresd meg a helyi legnagyobb rohadékot, fizesd le, fegyverezd fel, a pacifikálást meg majd ő elvégzi, a saját "hagyományaiknak"megfelelően.
Mariupol pedig nem először van földig rombolva, ráadásul, ha soha nem építik újra akkor is kell az oroszoknak, mert egyrészt nagyon jelentős hadi és kereskedelmi kikötő, másrészt szárazföldi vasúti kapcsolat a Krimmel.
Az orosz hadseregnek ez akkora jelentosegű dolog a logisztikájában, hogy kb. 30 ezer főből áll az az alakulat aminek senmi mas dolga nincs mint ha kell ujraepíteni a megsemmisült vasúti vonalakat.
Ha van vasúti összeköttetés akkor viszont korlátlan az orosz utánpótlás.
Tehát Mariupol fontosabb mint, Kijev és Harkov egyutt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A németeknek 5 éve nem jön össze a gépkarabélycsere. És úgy tűnik IDÉN SEM FOG.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bundesw ... ereskedes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.04.12. 08:18
Mindezekből elég nyilvánvaló, hogy igen kicsi a valószínűsége annak, hogy Ukrajna Oroszország hosszútávú “Afganisztánjává” váljon. Az viszont
Már azzá vált!Afganisztánban 26 ezer szovjet katona esett el, Ukrajnában valahol 10 és 20 ezer közé teszik a számokat. Egyetlen hónap alatt!
Ha még sokkal tovább erőlteti Putler ezt a háborút, akkor igen könnyen túlszaladhat a 26 ezres veszteségen is. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag seggre ültette az orosz gazdaságot, mert még ha véget érnek is a harcok, a szankciókat nem fogják egyhamar feloldani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.04.12. 11:08-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.04.12. 07:38 Aha, és ezért vállalták be, hogy 25 évet zuhantak vissza gazdaságilag 1 hónap alatt és kerültek majdnem teljes nemzetközi elszigeteltségbe, és amijük van, azt sem tudják eladni. Sőt, nyugati hi-tech híján eredményesen kitermelni se. Plusz párezer halott. NAGYON RACIONÁLIS.
Ráadásul beleszaladt a diktátorok klasszikus hibájába. Csak a számára elfogadható alternatív valóságban élt, csak a megfelelő híreket kapta minden vonalról. A hadserege erős, motivált, az ellenfél gyenge, az az utak mellé kiözönlő hurrázó ukránok kenyérrel és sóval fogják a tankokról integető dicső orosz katonákat fogadni. Diadalünnep és virágeső közepette gördülnek be Kijevbe, egy kellemes koncepciós perben elítélik a gonosz nácikokat, és a "kisoroszok" (Ukrajna) megtér Orosz Anyácska kebelére.

Mivel ez kurvára nem így történt, így eredményeként megtudhatta a világ, hogy a rettegett orosz hadsereg, amiről az a közvélekedés élt hogy harckocsik ezrein vidáman elnyargal Amszterdamig majd hazafelé még beugrik Milánóba is, voltaképpen egy halom szétlopott és szétrohadt ócskavas, amit demoralizált, eszközeiket tömegesen hátrahagyó gyerekekkel töltöttek fel. Az új fejlesztésű wunderwaffe-k pedig csak tervező asztalon vagy prototípusként léteztek, esetleg elenyésző darabszámban. Így aztán megdöbbentő hibák hosszú sorát vonultatják fel, gyakorlatilag az orosz hadsereg 2. vh. óta élő nimbuszát rombolták le.

A világ pedig figyelt, és megbizonyosodott róla, hogy tőlük nem is kell annyira félni. Amihez igazán értenek, azok a politikai gyilkosságok, a polóniumos tea keverése, meg a világ elárasztása fake news-al és propagandával. Amint 1-2 évtizeden belül lesz megbízható technológia a nukleáris elrettentő erejük kiiktatására, kurva gyorsan el kell felejtsék a nagyhatalmi álmokat, és visszább venni az arcukból több nagyságrenddel.
Akkor viszont szerintem nem is a NATO-tól kell igazából tartsanak, hanem Kínától - ők gyorsan fel fogják tenni a kérdést, hogy is van az: ők a határ onnansó oldalán nagyon sokan élnek összezsúfolva, a túlsó orosz felén pedig hatalmas a terület, igen gyér számú a lakosság, ellenben jó sok a nyersanyag.
A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.04.12. 11:21-kor.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laczka »

TotoHU írta: 2022.04.11. 09:47 Tipp: itthon nem lesz ilyen, mert az irigy tányérsapkás akárhánycsillagos generálisok elkaszálják.
Még csak ez sem kell. Vagy csak áttételesen. Itthon tizenéve, elég volt a hm-hez kapcsolódó - khmm meg nem nevezett - kht / nzrt-k felől egy két gyönyörűséges, levél formájában megalkotott ráutaló magatartás, és ment a levesbe az egész. :(
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2022.04.12. 10:11 A csecsenek és vezetőjük ott vigyorognak Ukrajnában ...
és tényleg :lol:

https://youtu.be/fAjobwvchRg

még hasbulla is lepacsizott velük :roll:
hasbull with kady.jpg
hasbull with kady.jpg (11.82 KiB) Megtekintve 23083 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.04.11. 16:46si vis pacem - para bellum
Személy szerint úgy gondolom, hogy minél több bicska törik bele a szomszédunkba, annál kevesebb kraft marad ránk - és ez hatékonyabb, és életszerűbb, mint a keleti óriás jóindulatára apellálni..
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2022.04.11. 18:31 most - bármily durván hangzik - Európa ukrán vér árán felmorzsolhatja a fenyegető orosz haderőt, csak pénzbe (technikába) kerül! Ez imho iszonyat jó biznisz.
Ezerszer jobb, mint Riga, Tallin, Vilnius vagy Krakkó alatt csinálni ugyanezt, NATO katonákkal.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.04.12. 11:02 Ráadásul beleszaladt a diktátorok klasszikus hibájába. Csak a számára elfogadható alternatív valóságban élt, csak a megfelelő híreket kapta minden vonalról. ...
Akkor viszont szerintem nem is a NATO-tól kell igazából tartsanak, hanem Kínától
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2022.04.11. 21:41 Továbbá a földgáz, az olaj, a szén, az acél, az elektromos áram (atomerőművek) és az exportálható gabona, olcsó szállítási lehetőséggel (tenger) is elég nagy biznisz, szerintem van akkora, hogy felülmúlja a mentsük meg az oroszokat, pusztuljanak a nácik ügyet, ami ellenben jó aláfestés. Azt mégse lehet mondani a kiskatonáknak, hogy azért haljatok meg, mert nem akarjuk, hogy más is exportáljon gabonát Afrikába...
+1
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

TotoHU írta: 2022.04.12. 11:02 …voltaképpen egy halom szétlopott és szétrohadt ócskavas….
Mi van, ha az atompukkancsaik is szarrá vannak lopva és rohadva. Mondjuk, ha csak egy is sikeresen elfingja magát becsapódáskor az is több, mint sok.

Kína népsűrűsége 140 fő/km2. Magyarországé 105 fő/km2. Ezek átlagos értékek. Szóval kínaiaknak még mindig van bőven helyük. Persze, a telhetetlenség nem ismer határokat.
Mindenki vár valamit...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2022.04.12. 17:32 Mi van, ha az atompukkancsaik is szarrá vannak lopva és rohadva. Mondjuk, ha csak egy is sikeresen elfingja magát becsapódáskor az is több, mint sok.

Kína népsűrűsége 140 fő/km2. Magyarországé 105 fő/km2. Ezek átlagos értékek. Szóval kínaiaknak még mindig van bőven helyük. Persze, a telhetetlenség nem ismer határokat.
A plutóniumot rendszeresen cserélni kell a robbanófejekben. Ezzel együtt ha egy van a pár ezer közül, ami eldurran, miután kilőtték, már pont eggyel több, mint jó lenne. Erre sajnos nem lehet/szabad bazírozni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tornas78 írta: 2022.04.12. 17:32 Mi van, ha az atompukkancsaik is szarrá vannak lopva és rohadva. Mondjuk, ha csak egy is sikeresen elfingja magát becsapódáskor az is több, mint sok.

Kína népsűrűsége 140 fő/km2. Magyarországé 105 fő/km2. Ezek átlagos értékek. Szóval kínaiaknak még mindig van bőven helyük. Persze, a telhetetlenség nem ismer határokat.
Oroszország népszerűsége meg 8,3 fő/km2... Szóval nem kicsit szellősebben vannak a kínaiaknál. És ez nekik is feltűnt már valszeg...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2022.04.12. 19:32 Oroszország népszerűsége meg 8,3 fő/km2... Szóval nem kicsit szellősebben vannak a kínaiaknál. És ez nekik is feltűnt már valszeg...
Mod: népsűrűsége. 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1732
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2022.04.12. 19:32 Oroszország népszerűsége meg 8,3 fő/km2... Szóval nem kicsit szellősebben vannak a kínaiaknál. És ez nekik is feltűnt már valszeg...
Főleg a szibériai részen ritkás a helyzet, de annak egy része nem is olyan barátságos klímájú azért...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3341
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2022.04.12. 20:32 Főleg a szibériai részen ritkás a helyzet, de annak egy része nem is olyan barátságos klímájú azért...
Pedzegetik, hog a felmelegedésnek köszönhetően egyre lakhatóbb (persze mihez képest), és az ásványkincsek kitermelése is egyre könnyebb. Kína kancsintgat rá már egy ideje.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

tornas78 írta: 2022.04.12. 17:32 Mi van, ha az atompukkancsaik is szarrá vannak lopva és rohadva. Mondjuk, ha csak egy is sikeresen elfingja magát becsapódáskor az is több, mint sok.

Kína népsűrűsége 140 fő/km2. Magyarországé 105 fő/km2. Ezek átlagos értékek. Szóval kínaiaknak még mindig van bőven helyük. Persze, a telhetetlenség nem ismer határokat.
kína területének kb fele sivatag kb nulla népsűrűséggel --> a maradék tehát = "átlagos érték" × 2
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4374
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2022.04.12. 20:37 kína területének kb fele sivatag kb nulla népsűrűséggel --> a maradék tehát = "átlagos érték" × 2
+1

Kína jelentős része sivatag és/vagy zord, megművelhetetlen hegyvidék. A lakosság eloszlása is nagyon egyenlőtlen - a délkeleti óceánparton lakik szinte mindenki.
Ezt az egyenlőtlenséget plasztikusan szemlélteti a Heihe-Tengchong vonal - a terület 57 %-án a lakosság 6 (hat!) %-ka lakik:
HeiheTengchongLine.png
HeiheTengchongLine.png (155.42 KiB) Megtekintve 22963 alkalommal
https://en.wikipedia.org/wiki/Heihe%E2% ... chong_Line

Nem véletlenül néptelen a vidék. Az oroszok, és a kínaiak között továbbá ott van Mongólia - ami nem a nagy népsűrűségről híres - joggal. Nem mondom, hogy a kínaiaknak nem jönne jól egy kis plusz terület - de Oroszország keleti része nincs a lista legtetején.

A kínai penetráció más formában már elkezdődött - kínában túl sok a férfi (egyke politika), Oroszországban pedig túl sok a nő (alkoholizmus, és társai miatt a férfiak radikálisan sokkal korábban halnak meg, mint a nők). a kereslet, és kínálat egymásra talál - egyre több a kinai gazda, aki orosz nőt vesz el, és telepedik le az ország Távol-Keleti részén.

"Így élünk mi vidéken, csendesen" rovatunkat hallották. Geopolitikai fotel-stratéga edisön :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.12. 11:02 Ráadásul beleszaladt a diktátorok klasszikus hibájába. Csak a számára elfogadható alternatív valóságban élt, csak a megfelelő híreket kapta minden vonalról. A hadserege erős, motivált, az ellenfél gyenge, az az utak mellé kiözönlő hurrázó ukránok kenyérrel és sóval fogják a tankokról integető dicső orosz katonákat fogadni. Diadalünnep és virágeső közepette gördülnek be Kijevbe, egy kellemes koncepciós perben elítélik a gonosz nácikokat, és a "kisoroszok" (Ukrajna) megtér Orosz Anyácska kebelére.

Mivel ez kurvára nem így történt, így eredményeként megtudhatta a világ, hogy a rettegett orosz hadsereg, amiről az a közvélekedés élt hogy harckocsik ezrein vidáman elnyargal Amszterdamig majd hazafelé még beugrik Milánóba is, voltaképpen egy halom szétlopott és szétrohadt ócskavas, amit demoralizált, eszközeiket tömegesen hátrahagyó gyerekekkel töltöttek fel. Az új fejlesztésű wunderwaffe-k pedig csak tervező asztalon vagy prototípusként léteztek, esetleg elenyésző darabszámban. Így aztán megdöbbentő hibák hosszú sorát vonultatják fel, gyakorlatilag az orosz hadsereg 2. vh. óta élő nimbuszát rombolták le.

A világ pedig figyelt, és megbizonyosodott róla, hogy tőlük nem is kell annyira félni. Amihez igazán értenek, azok a politikai gyilkosságok, a polóniumos tea keverése, meg a világ elárasztása fake news-al és propagandával. Amint 1-2 évtizeden belül lesz megbízható technológia a nukleáris elrettentő erejük kiiktatására, kurva gyorsan el kell felejtsék a nagyhatalmi álmokat, és visszább venni az arcukból több nagyságrenddel.
Akkor viszont szerintem nem is a NATO-tól kell igazából tartsanak, hanem Kínától - ők gyorsan fel fogják tenni a kérdést, hogy is van az: ők a határ onnansó oldalán nagyon sokan élnek összezsúfolva, a túlsó orosz felén pedig hatalmas a terület, igen gyér számú a lakosság, ellenben jó sok a nyersanyag.
Ideális média fogyasztó vagy.
Mindent kritika nélkül elhiszel amit suggalnak neked.
A KGB ügynök Putyint megvezették, nyilván pont olyan egyszerűen, mint Macront, aki most vágta ki a hírszerzés parancsnokát.
A hírszerzés nem csodaszer.
Pont igy elcseszte a Moszad a Jom Kippurt vagy az amerikaiak 9/11 et.
A nagy büdös valóság az hogy a ruszkik diktalnak Ukrajnában, az ukránoknak gyakorlatilag nincs légiereje, légvédelme és annak ellenére, hogy elvileg reguláris hadsereg csak a kis csoportos rajtaütések, drónok és a szórványos tüzérségi csapások az egyetlen fegyverük.
A háború eleje óta nem volt zászlóalj erőnel nagyobb támadásuk. A hadsereg be van húzódva a nagyvárosokba lásd Kijev közepén szetlőtt fegyverekkel teli pláza. Ez van az iskolákban óvodákban is, bár ukránoknak a világ legjobb propagandájat nyomják, de kiszivarognak olyan képek, hogy az idiótája a Bogyó és Babóca rajz előtt pózol a Javelinnel.
Pakoljak fel a ruszkik a videókat ahol a lakótelepekent az anyák könyörögnek a PSZH előtt álló katonáknak hogy takarodjanak már el onnan, mert a házak pincéje tele van gyerekekkel.
Közben valamelyik ruszki tábornoknak a fejére esett egy Afganisztánrol szóló kézikonyv és kikuldte a különleges erőket terepre Harkov körül kiscsoportos vadász felderito egységekben. Eléggé oda fog verni a javelines partizankodasnak az Alföld domborzatú terepen a rejtett figyelőkben ülő dronokkal felszerelt légi és tüzérségi támogatással rendelkező különleges katonák.
Az európai NATO technikája pedig még a ruszkiknal is is lerohadtabb állapotban van.
A németek konkrétan megmondtak nincs mit küldeni.
Ez az ausztrál elemző nagyon jó napi posztokat ír a háborúrol.
Itt éppen a európai NATOt benne a németeket savazza.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7817641885
Ez pedig egy civil OSIN oldal messze árnyaltabb jobb infók vannak rajta mint az MSM ben.
https://www.facebook.com/67786906226023 ... 021671526/
Tehát a valóság nagyon messze van attó, amit irsz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.13. 07:22 Ideális média fogyasztó vagy.
Mindent kritika nélkül elhiszel amit suggalnak neked.
A KGB ügynök Putyint megvezették, nyilván pont olyan egyszerűen, mint Macront, aki most vágta ki a hírszerzés parancsnokát.
A hírszerzés nem csodaszer.
Pont igy elcseszte a Moszad a Jom Kippurt vagy az amerikaiak 9/11 et.
A nagy büdös valóság az hogy a ruszkik diktalnak Ukrajnában, az ukránoknak gyakorlatilag nincs légiereje, légvédelme és annak ellenére, hogy elvileg reguláris hadsereg csak a kis csoportos rajtaütések, drónok és a szórványos tüzérségi csapások az egyetlen fegyverük.
A háború eleje óta nem volt zászlóalj erőnel nagyobb támadásuk. A hadsereg be van húzódva a nagyvárosokba lásd Kijev közepén szetlőtt fegyverekkel teli pláza. Ez van az iskolákban óvodákban is, bár ukránoknak a világ legjobb propagandájat nyomják, de kiszivarognak olyan képek, hogy az idiótája a Bogyó és Babóca rajz előtt pózol a Javelinnel.
Pakoljak fel a ruszkik a videókat ahol a lakótelepekent az anyák könyörögnek a PSZH előtt álló katonáknak hogy takarodjanak már el onnan, mert a házak pincéje tele van gyerekekkel.
Közben valamelyik ruszki tábornoknak a fejére eset egy Afganisztánrol szóló kézikonyv és kikuldte a különleges erőket terepre Harkov körül kiscsoportos vadász felderito egységekben. Eléggé oda fog verni a javelines partizankodasnak az Alföld domborzatú terepen a rejtett figyelőkben ülő dronokkal felszerelt légi és tüzérségi támogatással rendelkező különleges katonák.
Az európai NATO technikája pedig még a ruszkiknal is is lerohadtabb állapotban van.
A németek konkrétan megmondtak nincs mit küldeni.
Ez az ausztrál elemző nagyon jó napi posztokat ír a háborúrol.
Itt éppen a európai NATOt benne a németeket savazza.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7817641885
Ez pedig egy civil OSIN oldal messze árnyaltabb jobb infók vannak rajta mint az MSM ben.
https://www.facebook.com/67786906226023 ... 021671526/
Tehát a valóság nagyon messze van attó, amit irsz.

Ez most pont annyira volt a másik oldalról pontatlan, elfogult és egyoldalú propaganda, mint amit megkritizáltál. Csaxólok.

---

De talán a legnagyobb igazság az általad leírtakban, hogy a gyökér európai politikusok ez elmúlt 30 évben jóemberkedésből lerohasztották és széjjelbaszták az európai hadseregeket és hagyták megszűnni a hadiipar nagy részét. Ez történelmi bűn volt.

(Csak nehogy megint egy Albert Speer kelljen a haditermelés felfuttatásához a Reichben, mert az senkinek nem lenne jó, és nem biztos, hogy találnak még egy Speer-t a németek.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.13. 07:34 Ez most pont annyira volt a másik oldalról pontatlan, elfogult és egyoldalú propaganda, mint amit megkritizáltál. Csaxólok.

---

De talán a legnagyobb igazság az általad leírtakban, hogy a gyökér európai politikusok ez elmúlt 30 évben jóemberkedésből lerohasztották és széjjelbaszták az európai hadseregeket és hagyták megszűnni a hadiipar nagy részét. Ez történelmi bűn volt.
Olvasd vissza az amiket ajanlottam oldalakat.
Amiket leirtam nagy része ezekről van.
Egyébként várom a cáfolatot mondj példát egy ukrán dandár szintű tamadasra.
A nyugati katonai segítség főleg vezetéstamogatas hírszerzés AWACS nélkül már elbuktak volna..
Es már mondtam nem vagyok elfogult, csak bassza az agyam az egyoldalú propaganda és emiatt vettem fáradságot hogy utána nézzek a dolgoknak. Ez háború nem focimeccs, hogy bárkinek drukkoljak.
Ha van amit szeretnék az háború minél előbbi lezárása, mert a világ legaljasabb dolgának tartom, hogy a nyugat kényelmesen a háttérből az ukránok vérén akarja a ruszkikat gyengíteni, ráadásul amikor ez tudatosodni fog az ukránokban is, akkor nem ruszkik lesznek akik legjobban fogják gyülölini Európat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.13. 07:22 A németek konkrétan megmondtak nincs mit küldeni.
Tényleg?
https://www.reuters.com/world/europe/ge ... 022-04-10/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.13. 07:47Ez háború nem focimeccs, hogy bárkinek drukkoljak.
Pedig ha más nem is, a józan paraszti ész azt diktálja, hogy igencsak drukkolnunk kéne az ukránoknak - nekem legalábbis nincs sok kedvem Vörös hajnal 2-t játszani idehaza a ruszkik ellen...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2022.04.13. 09:21 Pedig ha más nem is, a józan paraszti ész azt diktálja, hogy igencsak drukkolnunk kéne az ukránoknak - nekem legalábbis nincs sok kedvem Vörös hajnal 2-t játszani idehaza a ruszkik ellen...
+1
Ez nem focimeccs valóban, sokkal nagyobb a tét ennél. Nagyapáink kétszer is megtapasztalták milyen az orosz katonai megszállás, 1945-ben nagyanyáink elég nagy része is (több százezer magyar nőt erőszakoltak meg az orosz katonák) A tét hogy nekünk ne kelljen, ne itt legyen újra 1849, 1945, vagy 1956.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A német miniszter nyilatkozata német lapnak.
Tehát friss gyártás v. felújítás után, nem pedig a Bundeswehr készleteiből.
https://m.augsburger-allgemeine.de/poli ... 13581.html
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.13. 09:54 +1
Ez nem focimeccs valóban, sokkal nagyobb a tét ennél. Nagyapáink kétszer is megtapasztalták milyen az orosz katonai megszállás, 1945-ben nagyanyáink elég nagy része is (több százezer magyar nőt erőszakoltak meg az orosz katonák) A tét hogy nekünk ne kelljen, ne itt legyen újra 1849, 1945, vagy 1956.
Nos ez az amit mondtam.
Az ukránok nem fogják elfelejteni és megbocsátani, hogy Európa maga helyett küldte őket meghalni.
"Tűz és vér - hagyták vérbe fagyni ezt a népet,"
East 56.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.04.13. 09:54 +1
Ez nem focimeccs valóban, sokkal nagyobb a tét ennél. Nagyapáink kétszer is megtapasztalták milyen az orosz katonai megszállás, 1945-ben nagyanyáink elég nagy része is (több százezer magyar nőt erőszakoltak meg az orosz katonák) A tét hogy nekünk ne kelljen, ne itt legyen újra 1849, 1945, vagy 1956.
+1
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2022.04.13. 07:22 A nagy büdös valóság az hogy a ruszkik diktalnak Ukrajnában,

Ez pedig egy civil OSIN oldal messze árnyaltabb jobb infók vannak rajta mint az MSM ben.
Akkor szerinted ez a lassan kéthónapos toszódás szándékos, ahogyan a jelenlegi ukrán kormány megbuktatásának és lecserélésének kicsit feladottnak tűnő terve is csak egy csel volt valós akarat nélkül?

Az nem OSINT, mint Open Source INTelligence?
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2022.04.13. 11:56 Akkor szerinted ez a lassan kéthónapos toszódás szándékos, ahogyan a jelenlegi ukrán kormány megbuktatásának és lecserélésének kicsit feladottnak tűnő terve is csak egy csel volt valós akarat nélkül?

Az nem OSINT, mint Open Source INTelligence?
Az, elirtam.
Elbasztak az oroszok, mert rosszak lettek az értékeléseik.
Most újraterveznek.
A tarsadalmi reakciókat nagyon nehéz előre modellezni.
Elég megnezni, hogy itthon mennyire belenyúlt a háború a politikába.
Gyakorlatilag az összes előrejelzés tévedett.
És itt béke van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2022.04.13. 09:21 Pedig ha más nem is, a józan paraszti ész azt diktálja, hogy igencsak drukkolnunk kéne az ukránoknak - nekem legalábbis nincs sok kedvem Vörös hajnal 2-t játszani idehaza a ruszkik ellen...
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.13. 07:47 Olvasd vissza az amiket ajanlottam oldalakat.
Amiket leirtam nagy része ezekről van.
Egyébként várom a cáfolatot mondj példát egy ukrán dandár szintű tamadasra.
A nyugati katonai segítség főleg vezetéstamogatas hírszerzés AWACS nélkül már elbuktak volna..
Es már mondtam nem vagyok elfogult, csak bassza az agyam az egyoldalú propaganda és emiatt vettem fáradságot hogy utána nézzek a dolgoknak. Ez háború nem focimeccs, hogy bárkinek drukkoljak.
Ha van amit szeretnék az háború minél előbbi lezárása, mert a világ legaljasabb dolgának tartom, hogy a nyugat kényelmesen a háttérből az ukránok vérén akarja a ruszkikat gyengíteni, ráadásul amikor ez tudatosodni fog az ukránokban is, akkor nem ruszkik lesznek akik legjobban fogják gyülölini Európat.

Direkt nem mennék bele, hogy tételesen cáfolgassak jól hangzó féligazságokat (esetleg másik jól hangzó féligazságokkal):-))


A kivastagított részre térnék ki!


Szerinted akkor mit kéne csinálni a hadieszköz szállítás/információmegosztás/humanitárius segítség vonalon KÍVÜL a nyugatnak? Megtámadni az oroszokat? Belekeveredni egy nukleáris eszkalációval fenyegető világháborúba? Úgy, hogy közben te magad is pontosan látod, hogy hagyományos haderők terén Európában eléggé lófasz van, még az itt levő USA erőket figyelembe véve is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.04.13. 12:25 Direkt nem mennék bele, hogy tételesen cáfolgassak jól hangzó féligazságokat (esetleg másik jól hangzó féligazságokkal):-))


A kivastagított részre térnék ki!


Szerinted akkor mit kéne csinálni a hadieszköz szállítás/információmegosztás/humanitárius segítség vonalon KÍVÜL a nyugatnak? Megtámadni az oroszokat? Belekeveredni egy nukleáris eszkalációval fenyegető világháborúba? Úgy, hogy közben te magad is pontosan látod, hogy hagyományos haderők terén Európában eléggé lófasz van, még az itt levő USA erőket figyelembe véve is.
Na ezt akartam én is kérdezni, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni.

Annyit tennék hozzá, hogy a jogi megalapozás, ha valakinek van ilyenre igénye, elég nehéz lenne.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2686
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

theHassan írta: 2022.04.13. 12:50 Annyit tennék hozzá, hogy a jogi megalapozás, ha valakinek van ilyenre igénye, elég nehéz lenne.
Szia,

Jogi megalapozas: Ukrajna keri.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.04.13. 12:25 Szerinted akkor mit kéne csinálni a hadieszköz szállítás/információmegosztás/humanitárius segítség vonalon KÍVÜL a nyugatnak? Megtámadni az oroszokat? Belekeveredni egy nukleáris eszkalációval fenyegető világháborúba? Úgy, hogy közben te magad is pontosan látod, hogy hagyományos haderők terén Európában eléggé lófasz van, még az itt levő USA erőket figyelembe véve is.
+1
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.13. 12:25 Direkt nem mennék bele, hogy tételesen cáfolgassak jól hangzó féligazságokat (esetleg másik jól hangzó féligazságokkal):-))


A kivastagított részre térnék ki!


Szerinted akkor mit kéne csinálni a hadieszköz szállítás/információmegosztás/humanitárius segítség vonalon KÍVÜL a nyugatnak? Megtámadni az oroszokat? Belekeveredni egy nukleáris eszkalációval fenyegető világháborúba? Úgy, hogy közben te magad is pontosan látod, hogy hagyományos haderők terén Európában eléggé lófasz van, még az itt levő USA erőket figyelembe véve is.
2008 kellett volna valamit csinálni pl. felvenni őket.
Helyette lett 2014 Maidan, aztán Krim, aztán kemény katonai segélyek képzés minden.
A paranoid ruszkiknak ez még olyan volt, mintha chemtrailesnek repülőteret építettek volna az utcája végébe.
Idő kérdése volt a háború.
https://neokohn.hu/2022/04/06/ukrajna-a ... lapeldaja/
Most mi legyen?
Felmérés az oroszok erejerol és ha nincs esély az ukrán döntetlenre akkor erőteljes nyomás a tárgyalás felé.
Különben csak a vereség lesz tovább tolva és az csak feleslegesen meg további sok tízezer ember életébe fog kerülni.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2022.04.13. 13:06 Szia,

Jogi megalapozas: Ukrajna keri.

Bel
Az nem jogi, hanem erkölcsi. Jog lehet, ha mindkét fél kéri, vagy ha az ENSZ BT mondja. Mindkettő esetében az oroszok fogják megakasztani a dolgot.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.04.13. 13:28 2008 kellett volna valamit csinálni pl. felvenni őket.
Az EU-ba? a NATO-ba?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.04.13. 13:37 Az EU-ba? a NATO-ba?
NATO.
Csak a németek megakadalyozták.
Az EU ba nem fogják őket felvenni, mert a világon semmilyen feltételnek nem felelnek meg, így a dolog pofán köpné a régi tagjelölt országokat és mellesleg agyonvágná az eu. költségvetését.
A mai hírek szerint is valami speciális tagjelölti státuszt akarnak nekik, amivel szabadon vállalhatnak munkát, de nem lesz tagi jogaik.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6152
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.04.13. 14:01 NATO.
Csak a németek megakadalyozták.
Azt lehet tudni, hogy milyen indokkal?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.04.13. 13:28 2008 kellett volna valamit csinálni pl. felvenni őket.
Helyette lett 2014 Maidan, aztán Krim, aztán kemény katonai segélyek képzés minden.
A paranoid ruszkiknak ez még olyan volt, mintha chemtrailesnek repülőteret építettek volna az utcája végébe.
Idő kérdése volt a háború.
https://neokohn.hu/2022/04/06/ukrajna-a ... lapeldaja/
Most mi legyen?
Felmérés az oroszok erejerol és ha nincs esély az ukrán döntetlenre akkor erőteljes nyomás a tárgyalás felé.
Különben csak a vereség lesz tovább tolva és az csak feleslegesen meg további sok tízezer ember életébe fog kerülni.
Bocsesz, de az hogy az oroszok paranoidok, és ilyen-olyan biztonsági garanciákat követelnek maguknak, meg ütköző államokat, az nem indok egy háború kirobbantására!
Kelet-európa népeit 40 éven át tartották megszállva az oroszok, és rutinszerűen fojtották vérbe a velük ellentétes nézeteket képviselők megmozdulásait, közte minket magyarokat is tankokkal tapostak szét 1956-ban. Pontosan tudjuk hogy milyenek, hogy állandóan hazudnak és betegesen titkolóznak, hogy milyen döbbenetes lepusztultságot hagytak maguk után, mennyire vetették vissza évtizedekkel a fejlődésünket.
Köszönjük, nem kérünk belőlük többé!

Teljes joggal érezhette mindegyik évtizedeken át elnyomott kis közép- és kelet-európai nép, hogy mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy ne ismétlődhessen meg ez újra. Nem hiába volt a 90-evekben is az összes politikai párt egyik első célja az euro-atlanti integráció.
Az, hogy az oroszoknak ez nem tetszik, arra csak azt tudom mondani: barátkozzanak csak meg a gondolattal, mert így lesz! Az ukránoknak is szép emlékeik vannak a szovjet időkről, amikor a harmincas években Sztálin milliószámra halasztotta éhen az ukránokat, amikor a holodomor idején az utolsó szem gabonát is elrekvirálta tőlük. Ők miért ne mondhatnák, hogy ez ne ismétlődhessen meg újra, és köszönik de nem kérnek többet a nagy orosz birodalmi álomból?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13895
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem azert mert Merkel es Sarkozi tisztaban volt vele ha nem vetoznak akkor azonnal elfoglalja Putyin Ukrajnat. Nem ugy mint most...
Azota az USA teletomte oket minden foldi joval, ahogy gvass1 is irta igy az Ukranok megoldjak az evtizedes problemat NATO veszteseg nelkul.
WildBear23 írta: 2022.04.13. 14:09 Azt lehet tudni, hogy milyen indokkal?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(Hogy legyen valami, ami végre nem ukrán-orosz vonalon ontopik:-))

Benelli M4 öntöltő sörétesek a spanyol hadseregnek:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/benelli ... dseregnek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.13. 14:17 Bocsesz, de az hogy az oroszok paranoidok, és ilyen-olyan biztonsági garanciákat követelnek maguknak, meg ütköző államokat, az nem indok egy háború kirobbantására!
Kelet-európa népeit 40 éven át tartották megszállva az oroszok, és rutinszerűen fojtották vérbe a velük ellentétes nézeteket képviselők megmozdulásait, közte minket magyarokat is tankokkal tapostak szét 1956-ban. Pontosan tudjuk hogy milyenek, hogy állandóan hazudnak és betegesen titkolóznak, hogy milyen döbbenetes lepusztultságot hagytak maguk után, mennyire vetették vissza évtizedekkel a fejlődésünket.
Köszönjük, nem kérünk belőlük többé!

Teljes joggal érezhette mindegyik évtizedeken át elnyomott kis közép- és kelet-európai nép, hogy mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy ne ismétlődhessen meg ez újra. Nem hiába volt a 90-evekben is az összes politikai párt egyik első célja az euro-atlanti integráció.
Az, hogy az oroszoknak ez nem tetszik, arra csak azt tudom mondani: barátkozzanak csak meg a gondolattal, mert így lesz! Az ukránoknak is szép emlékeik vannak a szovjet időkről, amikor a harmincas években Sztálin milliószámra halasztotta éhen az ukránokat, amikor a holodomor idején az utolsó szem gabonát is elrekvirálta tőlük. Ők miért ne mondhatnák, hogy ez ne ismétlődhessen meg újra, és köszönik de nem kérnek többet a nagy orosz birodalmi álomból?
Nagyhatalmak paranoidok, vagy igazából csak kiterjesztik védik a befolyásolási zonaikat.
Pont olyan értelmes jó dolog volt megtamadni ukranokat
mint barki mást az elmúlt 50 évben.
Volt értelme megtamadni Irakot Líbiat v. bármi mást?
Sehol nem lett tőle jobb, csak sokkal rosszabb.
Akik meg szívnak, azok meg mindenhol a kisemberek.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

WildBear23 írta: 2022.04.13. 14:09 Azt lehet tudni, hogy milyen indokkal?
Múlt héten, vagy azelőtt leírtam. Röviden: Medvegyev összevonta a szemöldökét. Hosszabban: Putyin szólt Medvegyevnek, hogy vonja össze a szemöldökét. A 2008-as bukaresti csúcs előtt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes földrajzi cikk, némileg árnyalva a "nagybüdös alföld, ahol nem lehet védekezni storyline-t":

https://www.portfolio.hu/krtk/20220413/ ... ban-538889
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2022.04.13. 19:50-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13581
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És egy újabb, mélyelemzés a légi háború kapcsán. Ki is az úr az ukrán légtérben? Spoiler: egyik fél se.

https://military-technology.blog.hu/202 ... ai_elemzes
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.13. 19:50 És egy újabb, mélyelemzés a légi háború kapcsán. Ki is az úr az ukrán légtérben? Spoiler: egyik fél se.

https://military-technology.blog.hu/202 ... ai_elemzes
Pont ez a cikk alapján írtam, hogy az oroszok.
Nem nekik kell tartani attól, hogy az ukránok lebombázzák őket. Ellenben ha ukrán pilóta felszáll nagy eséllyel nem a kifutón fog landolni.
A török drónok valódi hatékonyságát pedig nem ismerjük. A igazi hasznukat a propagandában fejtik ki, ami egyáltalán nem lebecsülendő hatás.
Az oroszok mai napi légi tevékenységéről a legfrissebb elemzés.
https://www.facebook.com/67786906226023 ... 504517311/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.04.13. 20:44-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3446
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.13. 19:45 Érdekes földrajzi cikk, némileg árnyalva a "nagybüdös alföld, ahol nem lehet védekezni storyline-t":

https://www.portfolio.hu/krtk/20220413/ ... ban-538889
Ezt jól kiegészíti ez a magyar elemzés.
Szerintem nagyon jók a meglátásai.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6032566037
Válasz küldése