OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

AndyA írta: 2022.03.18. 08:20 Vagy pl. be kell gyűjteni egy sünit valahonnan, és berakni a kutyáknak a kertbe. Süninek nem lesz baja, nem tudnak vele mit kezdeni még a nagy kutyák sem, de meg fognak tőle bolondulni (pont ezért). Gyakorlatilag kinéz, hogy egész éjjel folyamatosan azt fogják ugatni. Utána át lehet menni a nőhöz másnap reggel, hogy ezt azért ugye nem gondolta komolyan...? Esetleg több más szomszéddal összebeszélve, egy csapatban, és kilátásba helyezni a bírósági eljárást. Persze ehhez kell pár együttműködő szomszéd is.
Ez nem igaz. Sajnos a kotorékebek ki tudják nyírni a sünt. Nálunk gyakori vendég, kutya is van, általában az ugatás jellegéből tudom, hogy sünt fogott, megyek is veszem ki a szájából, de egyszer lassabb voltam, reggel a sünt vittem az állatkórházba, remélem megmaradt. A kis pondró (mármint a kutyám) meg karcolások nélkül van azóta is. De a kotorékebeket ilyen feladatokra tenyésztik, idomítás nélkül is a vérében van. (Mondjuk ő bentlakó lett, mert nem tudtam olyan magas kerítést építeni olyan mély betonalappal amit ne ásott volna ki, vagy ne mászott volna át… Nem szökött, csak szórakozott, mindig hazajött, de ugye ha kint van felügyelet nélkül az utcán, akkor engem bírságolnak meg, így beköltözött.) A nagyobbik kutyám az meg ránéz a sünre, látja hogy szúr, és békénhagyja. Kb le se szrja onnantól, nem ugat, nem jelez, inkább kikerüli. Szóval nem megoldás a sün (a sünnek meg végképp nem jó ha véletlenül mégis kinyírják).

Viszont kutya meg kell, amikor nem volt, vittek már el dolgokat az udvarból, én úgy vagyok vele, ha csend van, az a gyanús.

Amivel lehet még próbálkozni, hogy meg van (pontosabban lehet) szabva sok településen, hány m2 kell egy kutyának, illetve hány tartható egy háztartásban maximálisan külön engedélyek nélkül. Nálunk pl a minimum az 6m2/kutya, 2 kutyáig, de 3 kutyához már valami eszement nagy területet írtak elő, nincs is a környéken nagyon olyan kert. Ha van ilyen területi szabályozás ott, akkor arra lehet esetleg hivatkozni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.03.18. 08:16 Persze, azután annyit kapsz érte, mint egy rendes emberért.

A szomszédunknak is van egy ilyen kis korcsa. Annyira elmebeteg, hogy a telek fölött átrepülő varjat üldözi a kerítésig, és persze ugatja. Annak nem a hangreje a baj, hanem olyan vinnyogó, kellemetlen frekvencián ugat, hogy attól marhára idegesítő.

Ha egy évnél régebben vannak ott, akkor becoptad, akkor már csak a bíróság és a peres út segíthet, az meg soká tart és drága. 1 éven belül még indíthattál volna birtokvédelmi eljárást a területileg illetékes jegyzőnél, aki ha megállapítja a zavarást, kötelezheti a tulajt a zavaró ok megszüntetésére, azaz vagy elcsöndesíti a kutyákat, vagy visszaviszi őket oda, ahonnan hozta. Lényeg, hogy a tulaj úgy oldja meg a dolgot, ahogyan akarja/tudja. Ha nem teszi, bírság néz ki neki, akár többször is, ill. peres útra terelhető a dolog.

Neked jelen esetben már csak egy pár füldugót tudok ajánlani. :-(

Azzal lehet még megpróbálkozni, hogy figyeled, mikor elmegy otthonról mondjuk egy hétvégére, akkor mit hagy ott a kutyáknak, ill. ki és hogyan gondoskodik róluk. Ha azzal van valami hiba, pl. nyáron, kánikulában ott maradnak elegendő víz nélkül, akkor az állatvédőket lehet rájuk hívni (amikor nincsenek otthon).
Kan Labrador.Olyan hangja van,hogy a vastag párnás fejhallgatón keresztül is hallom amikor filmet nézek.Nyáron a sok kutyaszar a napon elég ütős szagot áraszt.
De szilveszterkor ezeket a szegény állatokat kell sajnálni a durrogástól.Az csak 1 nap.Cserébe egész nyáron hallgatom.
Eljutottunk odáig,hogy mindenkit mindenre figyelmeztetni kell.Cetlit írtam a két házzal odébb lakónak,hogy szüntesse meg a nyikorgó kapuját stb,stb,stb.A kötelességtudat elpárolgott az emberekből.Lazára lettek engedve nagyon.1 héten legalább 3x átmegy valaki a piros lámpán reggel amikor a zebránál állok.Én lelépek és az egyik ujjamat szoktam mutatni :mrgreen: De jobban esne pofán verni mert 100m után ott a sor vége és megáll.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.18. 08:07 Birtokvédelem. Hosszadalmas, kétséges
Nyugtató virsliben.
Ultrahangos riasztó, zavaró
A hivatalos út semmit nem ér.
Próbáltuk.Több félét is.Nagy a távolság.A vizes lufi is csak időleges megoldás.Az állat ösztönből rohan ugatni.
Ami hatásos volt a hangos albérlőre az a halkan,hogy csak ő hallja "átmegyek és a szart is kiverem belőled meg az asszonyból is".
Az ember szóból ért.Hiába van felsőfokú végzettsége.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2022.03.18. 15:17 Kan Labrador.Olyan hangja van,hogy a vastag párnás fejhallgatón keresztül is hallom amikor filmet nézek.Nyáron a sok kutyaszar a napon elég ütős szagot áraszt.
De szilveszterkor ezeket a szegény állatokat kell sajnálni a durrogástól.Az csak 1 nap.Cserébe egész nyáron hallgatom.
Eljutottunk odáig,hogy mindenkit mindenre figyelmeztetni kell.Cetlit írtam a két házzal odébb lakónak,hogy szüntesse meg a nyikorgó kapuját stb,stb,stb.A kötelességtudat elpárolgott az emberekből.Lazára lettek engedve nagyon.1 héten legalább 3x átmegy valaki a piros lámpán reggel amikor a zebránál állok.Én lelépek és az egyik ujjamat szoktam mutatni :mrgreen: De jobban esne pofán verni mert 100m után ott a sor vége és megáll.
Ó, te! :-) Elhívnálak lakni az üdülőövezetbe, ahová nyaralni jár a nép. :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.03.18. 16:43 Ó, te! :-) Elhívnálak lakni az üdülőövezetbe, ahová nyaralni jár a nép. :-)
Gondolom ugyanaz lehet mint a Balatonnál :lol:
Mondjuk üdülő környékén lakni az kihívás.Bográcsozás,pia,dugás a medencében stb. :mrgreen:
A mi környékünk csendes volt ameddig meg nem jelentek a barmok akik örököltek és kiköltöztek ide.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.03.18. 16:43 Ó, te! :-) Elhívnálak lakni az üdülőövezetbe, ahová nyaralni jár a nép. :-)
Én meg elhívnálak a VIII-ba, ahol felnőttem. ;)
Mindig van rosszabb sajnos.
XIII.ker 35nm-es panelben 3 dobberman.. a folyosón is érezni lehetett a bűzt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Sparrow írta: 2022.03.18. 11:39 Sajnos a kotorékebek ki tudják nyírni a sünt.
Anno a dobermannunk beledobta a pocsolyába és addig tartotta a mancsával a víz alatt, míg meg nem fulladt szerencsétlen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

jó ha van írta: 2022.03.18. 11:20 Ezt ugye te sem gondold komolyan?
Viccesre véve ez pszichoterror a sün ellen, így de facto sünkínzás. Komolyra fordítva: nagy valószínűséggel ronggyá tépik reggelre.
+1
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

G.D írta: 2022.03.18. 21:09 Kép
Valószínűleg ez nem mostani, friss kép, de ha rajtam múlna, már csak miattuk is (szerencsétlen cicák, kutyák és egyéb házi kedvencek), egy csettintéssel kitörölném a tér-idő continuumból ezt az elbaszott neosztálint, mint Thanos a fél világot a Bosszúállókban és teljesen nyugodt lelkiismerettel tudnám leélni a hátralévő éveimet...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sjani86 írta: 2022.03.18. 23:09 Valószínűleg ez nem mostani, friss kép, de ha rajtam múlna, már csak miattuk is (szerencsétlen cicák, kutyák és egyéb házi kedvencek), egy csettintéssel kitörölném a tér-idő continuumból ezt az elbaszott neosztálint, mint Thanos a fél világot a Bosszúállókban és teljesen nyugodt lelkiismerettel tudnám leélni a hátralévő éveimet...
Tökéletesen megértelek.
Nekem az van napok óta a fejemben, vajon mennyi pótolhatatlan kulturális kincs - festmény, kézirat, ritka antikvár könyv, múzeumi műtárgy… - pusztul el.

Arnold Schwarzenegger mindig meg tud lepni, hogy ő nem csak egy izomagyú akciófilmsztár, hanem fejben is erős: tisztelettel, empátiával, intelligensen ugyanakkor kérlelhetetlenül világosan, nem meghunyászkodva beszél a videóüzenetében. Személyesen, így hitelesen.
(Figyelmes a hozzám hasonló nagyothallókkal, hogy van angol hang mellé angol felirat, és okosan célszerű, hogy orosz felirat is van.)

"Azok, akik ezt nem érdemelték meg, a háború mindkét oldalán, szenvedni fognak."
Nagyapám két bátyja meghalt a Don-kanyarban, az ő apjának szintén két testvére meghalt az első világháborúban. Egyszerű zalai földművesek voltak, akiknek semmi érdeke sem fűződött a háborúkhoz, csak börtönnel és kivégzéssel fenyegetve rávették őket, hogy harcoljanak. Örültek volna, ha élve és épen hazatérnek. A legtöbb, amit nyerhettek, a kitüntetésekkel járó pénz. De megkockáztatom, hogy az otthon hiányzó munkáskéz ennél több kárt hozott.
Az emberi történelem egyik biztos jelensége - és ordas közhely -, hogy a háborútól nem azok szenvednek, akik háborúzni akarnak.

Pár ezer évvel ezelőtt sikerült normává tenni, hogy egyik ember sem öleti meg a másikat. Az értelmesebbje felfogta, hogy ezzel többet nyer, mint amennyiről lemond. Mert mit ér az, hogy agyonveri három haragosát, csak örülni nem tud neki, mert őt is agyonverik? Biztos voltak vadbarmok, akik erősek voltak és elegendő szövetségessel rendelkeztek, és ezt nem tekintették számukra nyereséges egyezségnek. Velük a lassan felduzzadó kritikus tömeg érttette meg, mi az új rend.
Két évszázaddal ezelőtt a nagyvállalatoknak (például Brit Kelet-Indiai Társaság) még lehetett saját hadseregük.
1945-ben az emberiség eljutott oda, hogy kimondásra került: az államoknak nincs joga "csak úgy, mert megtehetik" háborúzni.
Most a kritikus tömeget kell gyűjteni. Elméről-elmére terjeszteni kell, hogy ami történik, az nem oké. Évtizedek, évszázadok alatt el kell érni, hogy a gilisztaevéshez hasonló zsigeri pfújb@z+! legyen, és egyszerűen ne legyen elegendő ember, aki engedelmességre - "gilisztaevésre" - tudja kényszeríteni a többit.
Csodák nincsenek: mivel nevelés kérdése az egész, nevelés hiányában vissza lehet süllyedni a barbárságba. Lásd ún. szegregátumok, ahol egyszerűen nem tanulják meg a gyerekek, hogy tilos lopni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.03.18. 20:12 Anno a dobermannunk beledobta a pocsolyába és addig tartotta a mancsával a víz alatt, míg meg nem fulladt szerencsétlen.
Ezek szerint nem igaz, hogy csak az ember öl kedvtelésből.. :cry:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.03.19. 10:30 Ezek szerint nem igaz, hogy csak az ember öl kedvtelésből.. :cry:
Nem is. A vidra is öl úgy, hogy nem eszi meg a halat, a játék, a vadászat kedvéért.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg a nyest is poenbol kiirtja a tyukol tartalmat.
AndyA írta: 2022.03.19. 12:15 Nem is. A vidra is öl úgy, hogy nem eszi meg a halat, a játék, a vadászat kedvéért.
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.03.19. 10:30 Ezek szerint nem igaz, hogy csak az ember öl kedvtelésből.. :cry:
A csimpánzok konkrétan háborúznak.
Farkasok fél nyájat megölik, megnyomorítják a karámban.
Macska is kegyetlen gyilkos.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: theHassan »

jó ha van írta: 2022.03.19. 14:16 A csimpánzok konkrétan háborúznak.
Farkasok fél nyájat megölik, megnyomorítják a karámban.
Macska is kegyetlen gyilkos.
Az állatvilágban meglevő erőszakkal Jobbágy Zoltán foglalkozik az NKE-n.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszi mindenkinek.
Időnként találkozom olyan "méregzöldekkel", akik szerint a vadászat szadista dolog, és "csak az ember öl szórakozásból".
Én nem vagyok vadász, de vadgazdálkodási szempontból fontosnak tartom a vadászatot, meg egyébként is ha valakinek az a hobbija, miért ne tegye?
Eddig csak a macskák hobbivadászatáról tudtam, de így már teljesebb a repertoár. ;)

Újabban a valódi szőrméből készült bundák ellen is megy az izgatás. Kerületi csoportban durván nekimentek valakinek, aki ilyet tett fel. Remélem, a bőrdzseki (-öv, -cipő, -pisztolytok) nem jut erre a sorsra..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.03.19. 14:52 Köszi mindenkinek.
Időnként találkozom olyan "méregzöldekkel", akik szerint a vadászat szadista dolog, és "csak az ember öl szórakozásból".
Én nem vagyok vadász, de vadgazdálkodási szempontból fontosnak tartom a vadászatot, meg egyébként is ha valakinek az a hobbija, miért ne tegye?
Eddig csak a macskák hobbivadászatáról tudtam, de így már teljesebb a repertoár. ;)

Újabban a valódi szőrméből készült bundák ellen is megy az izgatás. Kerületi csoportban durván nekimentek valakinek, aki ilyet tett fel. Remélem, a bőrdzseki (-öv, -cipő, -pisztolytok) nem jut erre a sorsra..
Nagyon más ám az, amikor egy vadgazdálkodási okból kilőtt róka szőrméjéből készül egy sál, vagy amikor egy - pl. kínai - állatfarmon szaporított mindegymilyenértékesszőrű állatról elevenen (!!!) lenyúzott szőrmét adják el ilyen célra, mert a termelés hatékonysága érdekében még azt is megspórolják, hogy előbb agyonüssék szerencsétleneket. 🙁

Viszont az előbbit nem fogod tudni sehol megmagyarázni, hogy de az nem úgy van, és az utóbbi miatt - lássuk be, nem teljesen alaptalanul - minden leszel, csak szép és okos nem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.03.19. 14:52 Időnként találkozom olyan "méregzöldekkel", akik szerint a vadászat szadista dolog, és "csak az ember öl szórakozásból".
Számomra nem volt túl érdekes, de annál hasznosabb volt Marc D. Hauser: Vad ​elmék – Mit gondolnak az állatok? című könyve.
Három jellemző hibás elgondolás az állatokról:
1. Az ember kivételével az összes (gerinces) állatfaj gondolkodását hasonlónak feltételezik.
2. "Az állatokat az ösztöneik irányítják."
3. Antropomorfizáció: például amikor valaki a macskája viselkedése alapján emberi érzéseket tulajdonít neki.
⇒ Ahogy az állatfajok testfelépítése is nagyon változatos, úgy a mentális tulajdonságaik is nagyon változatosak. Vannak nagyon elterjed mentális eszközök, amikkel sok faj rendelkezik, és vannak csak az adott fajban kifejlődöttek. Az ember nem a semmiből jött létre, és fajonként kell megvizsgálni, milyen mentális eszközeink közösek, és milyen a fejlettségük egymáshoz képest. - Ezért nem kell meglepődni sem azon, ha egy állatfaj egész emberszerűen viselkedik, sem azon, ha viselkedése gyökeresen eltér.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Sjani86 írta: 2022.03.18. 23:09 Valószínűleg ez nem mostani, friss kép, de ha rajtam múlna, már csak miattuk is (szerencsétlen cicák, kutyák és egyéb házi kedvencek), egy csettintéssel kitörölném a tér-idő continuumból ezt az elbaszott neosztálint, mint Thanos a fél világot a Bosszúállókban és teljesen nyugodt lelkiismerettel tudnám leélni a hátralévő éveimet...
Nemcsak ő itt a probléma. Az amcsik - ha jók az értesüléseim - most is bombázzák alkalomadtán Yement a szaudiakkal együtt. Ott is vannak vétlenek. És akkor még ott vannak még azok a konfliktusok is, amik nincsenek nagy dobra verve.

A gyarlóságot, mohóságot és a hatalomvágyat kellene az emberek fejéből végleg eltüntetni.
Mindenki vár valamit...
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

tornas78 írta: 2022.03.19. 19:15 A gyarlóságot, mohóságot és a hatalomvágyat kellene az emberek fejéből végleg eltüntetni.
Az a gond, hogy azt csak 9mm Lugerrel és társaival lehet
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

:DDD besírtam
gvass1 írta: 2022.03.21. 18:36Fos!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sjani86 írta: 2022.03.19. 19:57 Az a gond, hogy azt csak 9mm Lugerrel és társaival lehet
Van arra száz más eszköz.
Nézz meg pár részt a Vikingekből!🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Orosz tanar ur a legnagyobb arc a muegyetemen...
https://www.youtube.com/watch?v=kyPLy5rp7QI&t=81s
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.25. 09:23 Orosz tanar ur a legnagyobb arc a muegyetemen...
https://www.youtube.com/watch?v=kyPLy5rp7QI&t=81s
Ezzel együtt kell nézni: A Professzor - Orosz László (Budavári Schönherz Stúdió)

Nem az a lényeg, hogy egy műegyetemi tanár jól megmondja, erősen fogalmaz, kiborul etc., hanem eleve már van is valami a fejében, és az nem káposztalé.

Utóirat: Dr. Halász Gábor tanár úr volt az, aki azon túl, hogy remek előadó, a jó értelemben vett létező legkonzervatívabb stílusában bárkit helyre tudott tenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2022.03.25. 11:18-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igen, mielott felremenne en melysegesen tisztelem a tudasat/alazatat/szokimondasat.
Poresz írta: 2022.03.25. 11:03 Ezzel együtt kell nézni: A Professzor - Orosz László (Budavári Schönherz Stúdió)

Nem az a lényeg, hogy egy műegyetemi tanár jól megmondja, erősen fogalmaz, kiborul etc., hanem eleve már van is valami a fejében, és az nem káposztalé.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.25. 11:17 Igen, mielott felremenne en melysegesen tisztelem a tudasat/alazatat/szokimondasat.
Efelől nem volt kétségem: csak a fórum nyilvános, a közönség kedvéért írtam.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.03.25. 22:09 Ez mótvá'?
https://www.youtube.com/watch?v=1WZurJy4B9o
Mót. De jó volt még egyszer megnézni.

“Where are you going?” :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Képben van valaki az atomjel vezérelt órákkal kapcsolatban?
Hogyan tudnék segíteni rajta, hogy a kicsike jobban vegye a jelet? Tájolás? Elhelyezés? Aludobozból hajtogatott parabola erősítő? Ráolvasás? Szemmel verés?
Olcsó Casioról van szó, semmi extra, és amúgy nem zavar az se, ha csak hetente-havonta pontosít, de óraátállításkor szétbasz az ideg, hogy miért én nyomkodjam, amikor elvileg magától is tudnia kéne.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en ugy tudom radiovezerelt orakon be kell allitani hogy automatikusan menjen a daylight saving.
vagyis amik nekem vannak azokon be kell :roll:

mod:
dzsisok:
You may start by holding the adjust button until the button on the right corner is going to start blinking. Continue with hitting the mode button as you need to find the DST function on your G-Shock. By Default, the DST should be set to OFF
zora írta: 2022.03.27. 22:15 Képben van valaki az atomjel vezérelt órákkal kapcsolatban?
Hogyan tudnék segíteni rajta, hogy a kicsike jobban vegye a jelet? Tájolás? Elhelyezés? Aludobozból hajtogatott parabola erősítő? Ráolvasás? Szemmel verés?
Olcsó Casioról van szó, semmi extra, és amúgy nem zavar az se, ha csak hetente-havonta pontosít, de óraátállításkor szétbasz az ideg, hogy miért én nyomkodjam, amikor elvileg magától is tudnia kéne.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2022.03.27. 22:26 en ugy tudom radiovezerelt orakon be kell allitani hogy automatikusan menjen a daylight saving.
vagyis amik nekem vannak azokon be kell :roll:

mod:
dzsisok:
You may start by holding the adjust button until the button on the right corner is going to start blinking. Continue with hitting the mode button as you need to find the DST function on your G-Shock. By Default, the DST should be set to OFF
Igen, majd megnézem, köszi!
De ettől függetlenül is áll a kérdés, hogy lehet biztosabbá tenni a pontosítást.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

biztos hogy nem szinkronizal?
nekem a tanyan tv es mobil sincs(jel) de az ora szinkronizal.
zora írta: 2022.03.27. 22:58 De ettől függetlenül is áll a kérdés, hogy lehet biztosabbá tenni a pontosítást.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2022.03.27. 23:04 biztos hogy nem szinkronizal?
nekem a tanyan tv es mobil sincs(jel) de az ora szinkronizal.
Elindul a folyamat - éjszakánként automatikusan, de manuálisan is indítható. Végigcsinálja, sikertelen. Kijelzi, ha sikerült, pont azért, ha felkelve rápillantasz, látod hogy pontosított-e este. És amúgy lekérhető mikor pontosított utóljára.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2022.03.27. 16:31 Mót. De jó volt még egyszer megnézni.

“Where are you going?” :twisted:
Végre megszerváltam a filmet, mindig is meg akartam nézni. na majd most... de 3 óra....
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2022.03.27. 22:15 Képben van valaki az atomjel vezérelt órákkal kapcsolatban?
Hogyan tudnék segíteni rajta, hogy a kicsike jobban vegye a jelet? Tájolás? Elhelyezés? Aludobozból hajtogatott parabola erősítő? Ráolvasás? Szemmel verés?
Olcsó Casioról van szó, semmi extra, és amúgy nem zavar az se, ha csak hetente-havonta pontosít, de óraátállításkor szétbasz az ideg, hogy miért én nyomkodjam, amikor elvileg magától is tudnia kéne.
Nekem két ilyen van, az egyik Casio. Lövésem sincs milyen misztikus erők állnak a háttérben, mert pl. a teraszról se mindig ment, míg a lakásban az íróasztali lámpa elé letéve szinte mindig. Szóval én a jó helyet találtam meg neki otthon.
Sapienti sat.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

zora írta: 2022.03.27. 22:15 Képben van valaki az atomjel vezérelt órákkal kapcsolatban?
Hogyan tudnék segíteni rajta, hogy a kicsike jobban vegye a jelet? Tájolás? Elhelyezés? Aludobozból hajtogatott parabola erősítő? Ráolvasás? Szemmel verés?
Olcsó Casioról van szó, semmi extra, és amúgy nem zavar az se, ha csak hetente-havonta pontosít, de óraátállításkor szétbasz az ideg, hogy miért én nyomkodjam, amikor elvileg magától is tudnia kéne.
Szintén Casio. Hiába állítom be vagy kapcsolom ki a nyári-téli automata átállást, az enyém se állt át még egyszer sem! Pedig megvan több mint 10 éve. Ráadásul kb 3 éve addig nyomkodtam össze-vissza az átállítás miatt, hogy a "+2 óra" lehetőség eltűnt belőle! Vehetnék vagy két-három újat, amennyiért visszacsinálnák, közölték a szervizben.
Egyébként én megnéztem gugli térképen, hogy kb milyen égtájból "jön a jel"? Az egyik ablakunkba kitéve, így veszi a pontos időt. De csak ott.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

belatibi írta: 2022.03.28. 12:20 Egyébként én megnéztem gugli térképen, hogy kb milyen égtájból "jön a jel"? Az egyik ablakunkba kitéve, így veszi a pontos időt. De csak ott.
Valóban egyrészt trükk, hogy kb. északnyugat felé néző ablakba kellhet kitenni némelyiket - de nekem az is fontos volt több készüléknél is, hogy +0 időeltolódást állítsak be. Mert hogy hát a kütyü gondolom eredendően Frankfurtra volt idomítva, s ahhoz képest pediglen nincs időeltolódásunk. Más beállítás mellett a konkrét egy-több készülék nem szinkronizált semmit.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

pogessor írta: 2022.03.28. 16:04 Valóban egyrészt trükk, hogy kb. északnyugat felé néző ablakba kellhet kitenni némelyiket - de nekem az is fontos volt több készüléknél is, hogy +0 időeltolódást állítsak be. Mert hogy hát a kütyü gondolom eredendően Frankfurtra volt idomítva, s ahhoz képest pediglen nincs időeltolódásunk. Más beállítás mellett a konkrét egy-több készülék nem szinkronizált semmit.
Köszi, erre nem is gondoltam! Én is Frankfurtot szoktam "célozni". Legközelebb kipróbálom - ha lesz még óraállítás - hogy előtte 0-ra lövöm be az időeltolódást.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2022.03.27. 23:45 Végre megszerváltam a filmet, mindig is meg akartam nézni. na majd most... de 3 óra....
Mi a film neve? Lehet, hogy rászánnám azt a 3 órát :mrgreen:
Köszi
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

Petya357 írta: 2022.03.28. 22:56 Mi a film neve? Lehet, hogy rászánnám azt a 3 órát :mrgreen:
Köszi
Tuntematon sotilas
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.03.28. 22:56 Mi a film neve? Lehet, hogy rászánnám azt a 3 órát :mrgreen:
Köszi
Az ismeretlen katona (2017).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Petya357 írta: 2022.03.28. 22:56 Mi a film neve? Lehet, hogy rászánnám azt a 3 órát :mrgreen:
Köszi
Szerintem megéri az a 3 órát. A megtörtént eseményeknél azért van egy kis maszatolás de akkor is nagyon jó.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2022.03.28. 22:56 Mi a film neve? Lehet, hogy rászánnám azt a 3 órát :mrgreen:
Köszi
Fenomenális film!
A feliratok.hu-n van felirat, a kalóz öbölben viszont trükkös, asszem a finn cím dobta ki a jót.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Laczka, G.D, ZOLKET, Sword - köszönöm az ajánlót!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.03.29. 19:36 Laczka, G.D, ZOLKET, Sword - köszönöm az ajánlót!
Ha kimazsoláztad, hol lehet magyarul/magyar felirattal megnézni, légyszi dobd át a linket!😉
Lustaság fél egészség jeligére!🤣🤣
Köszi!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.03.29. 19:57 Ha kimazsoláztad, hol lehet magyarul/magyar felirattal megnézni, légyszi dobd át a linket!😉
Lustaság fél egészség jeligére!🤣🤣
Köszi!
Javaslom az nCore mozit a Sherwood fegyverbolttal szemben. A jegyszedő mondta, hogy pendrive-on mindenki hozzon tartalék magyar feliratot innen.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.03.29. 21:11 Javaslom az nCore mozit a Sherwood fegyverbolttal szemben. A jegyszedő mondta, hogy pendrive-on mindenki hozzon tartalék magyar feliratot innen.
:lol:
Szuper! Innen Somogy közepéről a délutáni matinéra szerinted még odaérek?🤣🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

jó ha van írta: 2022.03.29. 19:57 Ha kimazsoláztad, hol lehet magyarul/magyar felirattal megnézni, légyszi dobd át a linket!😉
Lustaság fél egészség jeligére!🤣🤣
Köszi!
filmezz.co - ismeretlen katona 2017
"Szar a világ, tök a tromf!"
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

captain írta: 2022.03.30. 17:57 filmezz.co - ismeretlen katona 2017
Köszönöm!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WTF?!?!

https://telex.hu/belfold/2022/04/06/gye ... sti-trolin

Ezt meg vajon hogyan sikerült...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.04.07. 08:16 WTF?!?!

https://telex.hu/belfold/2022/04/06/gye ... sti-trolin

Ezt meg vajon hogyan sikerült...?
Ez a tipikus nulla információs tartalommal bíró gestapo-hír. Minden kimarad belőle.

Hiszen nyilván nem csak úgy elpuffant a gp, annak oka, előzménye kellett hogy legyen. Nem véletlenül sült el (pl. mert leejtették) jó eséllyel, hanem a 2 fél között volt valami előzetes fennforgás. Lehet, ha korrekt infókat közöltek volna, akkor nyilvánvaló lenne a jogos védelmi helyzet, pl. az arconlőtt delikvens zsebtolvaj volt és lebukás után agresszívkodott, mire gázosítva lett.

Volt ilyesmi pár évvel ezelőtt fórumtárssal, tömegközleken gázolás, ami a sajtóközlemény szerint tök másként nézett ki, mint ami a vallomásokból és rendőrségi iratokból kiderült. Tiszta jogos védelem volt, de persze drága ügyvéd híján garázdabillegetés lett belőle pénzbírsággal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.04.07. 10:12 Ez a tipikus nulla információs tartalommal bíró gestapo-hír. Minden kimarad belőle.

Hiszen nyilván nem csak úgy elpuffant a gp, annak oka, előzménye kellett hogy legyen. Nem véletlenül sült el (pl. mert leejtették) jó eséllyel, hanem a 2 fél között volt valami előzetes fennforgás. Lehet, ha korrekt infókat közöltek volna, akkor nyilvánvaló lenne a jogos védelmi helyzet, pl. az arconlőtt delikvens zsebtolvaj volt és lebukás után agresszívkodott, mire gázosítva lett.

Volt ilyesmi pár évvel ezelőtt fórumtárssal, tömegközleken gázolás, ami a sajtóközlemény szerint tök másként nézett ki, mint ami a vallomásokból és rendőrségi iratokból kiderült. Tiszta jogos védelem volt, de persze drága ügyvéd híján garázdabillegetés lett belőle pénzbírsággal.
"Gyerek sütött el..."

Vagy ez azt jelenti, hogy <16 vagy 14 éves?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.04.07. 10:15 "Gyerek sütött el..."

Vagy ez azt jelenti, hogy <16 vagy 14 éves?
Máskor ezt úgy írják, hogy "fiatal" / "fiatalok csoportja", stb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.04.07. 10:15 "Gyerek sütött el..."

Vagy ez azt jelenti, hogy <16 vagy 14 éves?
Und? Egy 17 évest megtámadott egy 19 éves, de megszopta, mert az előbbinél volt gp.

(Mint ahogy középiskolában sokunknál volt, anno még illegálban, nyilván.)

NEM állítom, hogy így történt, csak a rendőrségi NEMtájékoztatásba pont minden IS belefér. Azért az előzmények kihagyása mindig gyanúra ad okot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hátbaszúrt tanárért mi jár? 3 évecske. Magyarvalóság, gecc.

#HORDJUNKFEGYVERT!

https://24.hu/belfold/2022/04/08/harom- ... illamoson/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.04.08. 20:21 Hátbaszúrt tanárért mi jár? 3 évecske. Magyarvalóság, gecc.

#HORDJUNKFEGYVERT!

https://24.hu/belfold/2022/04/08/harom- ... illamoson/
https://kutyabarat.hu/hasznos_tanacsok/ ... ykonyvben/
Kutyaviadal szervezéséért is lehet ennyit kapni. Az sem szép dolog, de azért én tennék különbséget....
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.04.08. 20:21 Hátbaszúrt tanárért mi jár? 3 évecske. Magyarvalóság, gecc.

#HORDJUNKFEGYVERT!

https://24.hu/belfold/2022/04/08/harom- ... illamoson/
32 centis machetével megszúrni valakit az minimum emberölés kísérlete, függetlenül attól, hogy mázlija volt a tanárnak, és megúszta egy karcolással.

De akkor mondd végig, hogy ha van a tanárnál egy pepper vagy egy gázpisztoly, melyik pillanatban vegette volna elő, és ennek megfelelően mi lenne a bírósági eljárás eredménye, ki kapott volna, miért, és mennyit...?

P.s.: Nyilván költői kérdés, mind jól tudjuk a választ. 🙁
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.04.08. 20:21 Hátbaszúrt tanárért mi jár? 3 évecske. Magyarvalóság, gecc.

#HORDJUNKFEGYVERT!

https://24.hu/belfold/2022/04/08/harom- ... illamoson/
Vicc, b+... és akkor itt még közfeladatot ellátó személy volt a sértett. Mondjuk azt se értem, hogy a másra GP-vel lövés miért szokott sts kísérlete lenni, ha a machetével böködés is csak az.
Sapienti sat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

nemtokregelni írta: 2022.04.08. 23:04 Vicc, b+... és akkor itt még közfeladatot ellátó személy volt a sértett. Mondjuk azt se értem, hogy a másra GP-vel lövés miért szokott sts kísérlete lenni, ha a machetével böködés is csak az.
Az ügyészség súlyosbításért fellebbezett
.hátha
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Zselatinkészítésben szeretnék segítséget kérni. Mit érdmes konkrétan venni hozzá, mennyiből lehet kihozni egy tömböt? Egyéb jótanács? Köszönöm szépen!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://kapszli.hu/wp-content/uploads/2 ... vember.pdf
Fortitu írta: 2022.04.09. 18:55 Zselatinkészítésben szeretnék segítséget kérni. Mit érdmes konkrétan venni hozzá, mennyiből lehet kihozni egy tömböt? Egyéb jótanács? Köszönöm szépen!
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Fortitu írta: 2022.04.09. 18:55 Zselatinkészítésben szeretnék segítséget kérni. Mit érdmes konkrétan venni hozzá, mennyiből lehet kihozni egy tömböt? Egyéb jótanács? Köszönöm szépen!
Menj fel a Kapszli YouTube-jára, van egy PVTV-vel közös teszt különböző vadászfegyverekkel, abban jól elmondják, bemutatják.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Köszi, ötcsillagos!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

theHassan írta: 2022.04.09. 19:29 Menj fel a Kapszli YouTube-jára, van egy PVTV-vel közös teszt különböző vadászfegyverekkel, abban jól elmondják, bemutatják.
Megnézem azt is!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Fortitu írta: 2022.04.09. 19:30 Megnézem azt is!
Itt a link

https://www.youtube.com/watch?v=603BeONRa7I
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Rohadjon meg a magyar posta! Ha csak lehet kerülöm őket mint a tüzet, hulladék szociból ittragadt társaság. Muszáj volt igénybe vennem őket, de lehetőség volt automatába rendelni. Az azért jobb, mint a sárgecsekkes, ajánlottlevelet kapott, stb jobb sorsra érdemes embertársaim közt nyomorogni míg sorra kerülök.
Belesűrítem éhesen, fáradtan a napom végén, hogy arra kanyarodjak. A rohadt automatájuk nem működik, 5-ös hibaüzenet, hamarosan kifogy a papír. Milyen papír? Nem nyomtatni akarok, csak nyisd ki a kurva ajtót nekem, hogy átvegyem a csomagomat, amiért jó pénzt fizettem nektek, még csak szóba se kellene miatta velem állnotok. Jó akkor ügyfélszolgálat telefonon. Rohadt robothang, kicsöng, megszakad. Másodszor is kinyomnak. Elegáns középsőujj felmutatása után a kamerába, távoztam. Talán holnap szerencsével járok, ha egyáltalán lesz időm megint idekeveredni... Szántsák be az egészet sóval!
Ezt most le kellett írnom valahova, a'la Riggs régen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.04.12. 19:52 Rohadjon meg a magyar posta! Ha csak lehet kerülöm őket mint a tüzet, hulladék szociból ittragadt társaság. Muszáj volt igénybe vennem őket, de lehetőség volt automatába rendelni. Az azért jobb, mint a sárgecsekkes, ajánlottlevelet kapott, stb jobb sorsra érdemes embertársaim közt nyomorogni míg sorra kerülök.
Belesűrítem éhesen, fáradtan a napom végén, hogy arra kanyarodjak. A rohadt automatájuk nem működik, 5-ös hibaüzenet, hamarosan kifogy a papír. Milyen papír? Nem nyomtatni akarok, csak nyisd ki a kurva ajtót nekem, hogy átvegyem a csomagomat, amiért jó pénzt fizettem nektek, még csak szóba se kellene miatta velem állnotok. Jó akkor ügyfélszolgálat telefonon. Rohadt robothang, kicsöng, megszakad. Másodszor is kinyomnak. Elegáns középsőujj felmutatása után a kamerába, távoztam. Talán holnap szerencsével járok, ha egyáltalán lesz időm megint idekeveredni... Szántsák be az egészet sóval!
Ezt most le kellett írnom valahova, a'la Riggs régen.
Kárácsonyi údvözlőlapot is csak futárral!
Ajánlott levelet simán bebqszta a postaládába.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

zora írta: 2022.04.12. 19:58 Kárácsonyi údvözlőlapot is csak futárral!
Ajánlott levelet simán bebqszta a postaládába.
Nekem az aliról rendelt , mobiltelefon védőüveget simán hosszában kettőbe hajtotta a kézbesitő , mert másként nem tudta bedobni a postaládába.
"Szar a világ, tök a tromf!"
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

Nekem eddig semmi probléma nem volt a postával ha MPL futár hozza, hív időben . Ha kézbesítő akkor meg hagy cetlit hogy a p.hivatalban átvehető 3 óra után. Szerintem itt is az emberi tényező a lényeg .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2022.04.12. 22:26 Nekem eddig semmi probléma nem volt a postával ha MPL futár hozza, hív időben . Ha kézbesítő akkor meg hagy cetlit hogy a p.hivatalban átvehető 3 óra után. Szerintem itt is az emberi tényező a lényeg .
Amúgy valóban érzem, hogy igyekeznek fejlődni, ez az automata projekt is emiatt lehet, de nekem is okoztak bosszúságot, amikor a rendelt alaplapot simán beadták a földszinti mogorva néninek, ahonnan valamikor random végülis hozzám került. Vagy amikor lerakták a csomagomat simán a lépcsőházban az ajtóm elé. Vagy amikor az autópályás bírságot nem kaptuk meg, hanem csak a behajtó felszólítását (ez a sztori nekem mondjuk a mai napig nem tiszta, nem 100, hogy ők voltak a hunyók). Utálom amikor valami Posta klubkártyával fárasztanak, vagy biztosítást, sorsjegyet tukmálnak. Nem szeretem a hosszú várakozási időt, a mogorva ügyintézőket. Összességében még mindig rossz az összkép. A mostani postásunk mondjuk kimondottan jófej, ha csomagot kapok, hív, hogy bemegyek-e érte, vagy kihozza-e. De szerintem ez inkább az ő egyéni érdeme, a szervezet maga csak nagyon lassan fejlődget, ha egyáltalán.
Ezzel a konkrét automatás dologgal nekem most extra kellemetlenségeket okoztak, holnap nehezen tudok megint elmenni, holnapután egyáltalán nem, aztán tovább nem is őrzik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

Szokni kell a "modern világot" nem szeretem a posta automatákat mindegy milyen cég. Volt már bentragadt csomagom ügyfélszolgálat főmunkaidőn túl lehetetlen küldetés. Ugyanez a bankkártya is ,nagyon jó amig működik a terminál. Volt pár negatív élményem azzal is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

theHassan írta: 2022.04.09. 21:20 Itt a link

https://www.youtube.com/watch?v=603BeONRa7I
Jörg Sprave tényleg nagy arc, a ballisztikai zseléről is van egy kiváló videója:
https://youtu.be/3QpEWO5gjR4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

sama írta: 2022.04.12. 23:42 Szokni kell a "modern világot" nem szeretem a posta automatákat mindegy milyen cég. Volt már bentragadt csomagom ügyfélszolgálat főmunkaidőn túl lehetetlen küldetés. Ugyanez a bankkártya is ,nagyon jó amig működik a terminál. Volt pár negatív élményem azzal is.
Fene tudja, szerintem meg pont b@szott nagy találmány. Én pl. olyan helyen dolgozom, ahol nem ritka a 10-12 óra, mellette mindig tanultam is valahol az utóbbi 5 évben, gyereket nevelek, nincs időm futárt várni vagy kergetni. Az automatából meg akkor veszem ki, amikor éppen van erre negyed órám. A feladás is hasonlóan jó, tököm állna bárhol sorba csomaggal a kézben.

A Posta ott cseszte el, hogy hiába kezdte korán, megállt nagyon kevés gépnél. A többiek pedig lenyomták a gombamódra szaporodó automatáikkal és a jobb árakkal. Ha nem lenne mocsok nagy biznisz, egy vidéki városban pár év alatt nem nőne 2-3-szorosára pl. a Foxpost automaták száma.

Nyilván ha nem működik, az nekem is bosszúság, de kb. 50 használatra jutott egy hiba max.
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

nemtokregelni írta: 2022.04.13. 17:11 Fene tudja, szerintem meg pont b@szott nagy találmány. Én pl. olyan helyen dolgozom, ahol nem ritka a 10-12 óra, mellette mindig tanultam is valahol az utóbbi 5 évben, gyereket nevelek, nincs időm futárt várni vagy kergetni. Az automatából meg akkor veszem ki, amikor éppen van erre negyed órám. A feladás is hasonlóan jó, tököm állna bárhol sorba csomaggal a kézben.

A Posta ott cseszte el, hogy hiába kezdte korán, megállt nagyon kevés gépnél. A többiek pedig lenyomták a gombamódra szaporodó automatáikkal és a jobb árakkal. Ha nem lenne mocsok nagy biznisz, egy vidéki városban pár év alatt nem nőne 2-3-szorosára pl. a Foxpost automaták száma.

Nyilván ha nem működik, az nekem is bosszúság, de kb. 50 használatra jutott egy hiba max.
Nekem egy bajom van az automatákkal, nem találták ki húsz éve 🙂.

Hiba sose volt vele, rendben működött. Az indokaim mellettük ugyanaz, mint neked. Nem vagyok egész nap otthon ülő nyugdíjas, hogy egész nap lessem a kézbesítőt vagy futárt. Bármelyik napszakban arra megyek, öt percet alatt megvan.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.13. 17:59 Nekem egy bajom van az automatákkal, nem találták ki húsz éve 🙂.
+1

Egyébként Fortitut ismerve Neki sem a csomagautomatákkal van baja. Hanem az üzemeltető bele$z@rósságából következő üzemzavarokkal.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A posta egy nagy határ .....
Megcsinálta azt, hogy kihozta egy külön ember az értesítőt (nem a rendes odajáró postásunk hanem külön motoros futár), hogy csomagom érkezett, hogy menjek be érte a postára. Azóta inkább fizetek többet is de ha csak lehet kerülöm. Tök jó nézni hogy Az európából rendelt csomag 2 nap alatt Pesten volt majd két hét múlva már nálam is. Vicc az egész.
Blekk Rájgó írta: 2022.04.13. 17:59 Nekem egy bajom van az automatákkal, nem találták ki húsz éve 🙂.

Hiba sose volt vele, rendben működött. Az indokaim mellettük ugyanaz, mint neked. Nem vagyok egész nap otthon ülő nyugdíjas, hogy egész nap lessem a kézbesítőt vagy futárt. Bármelyik napszakban arra megyek, öt percet alatt megvan.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.04.13. 18:09 +1

Egyébként Fortitut ismerve Neki sem a csomagautomatákkal van baja. Hanem az üzemeltető bele$z@rósságából következő üzemzavarokkal.
Az automatás rendszert imádom! A Foxpost a kedvenc megoldásom jelenleg. Itt most felhúztam magam azon, hogy minek akar blokkot nyomtatni egyáltalán, aztán ha meg kifogyott a papír, akkor ajtót se nyit nekem...
Amúgy ma sikerült átvennem a csomagot, és nyomtatott egy tökfelesleges blokkot is...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... ey-money#4

"A Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya a Nemzeti Adó- és Vámhivatal feljelentése alapján pénzhamisítás bűntett gyanúja miatt folytat eljárást egy budapesti férfival szemben, aki az elmúlt két évben összesen több mint egymilliárd forintnak megfelelő USA dollárt és eurót rendelt csomagküldő szolgálaton keresztül.

Az üggyel kapcsolatban készült szakértői vélemények alapján a bankjegy utánzatok gyengébb minőségű hamisítványok, amelyek azonban az azokat nem ismerők számára megtévesztőek lehetnek."

A kínaiaktól (Aliexpress, Wish, stb.) prop money néven lehet utánzat EUR, USD, GBP, RUB, stb. bankjegyeket rendelni, 100-as kötegben 1-2ezer forintért. Kézbevéve rögtön látszik rajtuk, hogy nem eredetiek.

Hát itt most neki peche volt. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2022.04.13. 17:11 Fene tudja, szerintem meg pont b@szott nagy találmány. Én pl. olyan helyen dolgozom, ahol nem ritka a 10-12 óra, mellette mindig tanultam is valahol az utóbbi 5 évben, gyereket nevelek, nincs időm futárt várni vagy kergetni. Az automatából meg akkor veszem ki, amikor éppen van erre negyed órám. A feladás is hasonlóan jó, tököm állna bárhol sorba csomaggal a kézben.

A Posta ott cseszte el, hogy hiába kezdte korán, megállt nagyon kevés gépnél. A többiek pedig lenyomták a gombamódra szaporodó automatáikkal és a jobb árakkal. Ha nem lenne mocsok nagy biznisz, egy vidéki városban pár év alatt nem nőne 2-3-szorosára pl. a Foxpost automaták száma.

Nyilván ha nem működik, az nekem is bosszúság, de kb. 50 használatra jutott egy hiba max.
A csomag jó üzlet. De a Postának van pár kevésbé jövedelmező, de kötelező dolga is, amit nem rúghat le magáról.

Lásd még: MÁV vs. MÁV Cargo.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.04.14. 12:00 https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... ey-money#4

"A Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya a Nemzeti Adó- és Vámhivatal feljelentése alapján pénzhamisítás bűntett gyanúja miatt folytat eljárást egy budapesti férfival szemben, aki az elmúlt két évben összesen több mint egymilliárd forintnak megfelelő USA dollárt és eurót rendelt csomagküldő szolgálaton keresztül.

Az üggyel kapcsolatban készült szakértői vélemények alapján a bankjegy utánzatok gyengébb minőségű hamisítványok, amelyek azonban az azokat nem ismerők számára megtévesztőek lehetnek."

A kínaiaktól (Aliexpress, Wish, stb.) prop money néven lehet utánzat EUR, USD, GBP, RUB, stb. bankjegyeket rendelni, 100-as kötegben 1-2ezer forintért. Kézbevéve rögtön látszik rajtuk, hogy nem eredetiek.

Hát itt most neki peche volt. :-(
Sokmindent lehet rendelni - Hollandiában pl süti a space cake, nálunk bcs. ;)

A hamis forgalmi bankjegy az teljesen egyértelműen illegális szinte bárhol a világon. Csak olyan utánzatokat szabad használni, ami vagy méretben, vagy színben eltér az eredetitől, vagy egyértelműen, és jól láthatóan rá van írva, hogy “specimen”, “copy” vagy hasonló. Ez mindig is így volt. Ha lefénymásolsz egy tízezrest egy színes fénymásolón, az is illegális!

Egy ideig dolgoztam banjegykiadó automata gyárban. Lélezik úgy nevezett cash recycler, ami benyeli az akármilyen pénzt, deponálja, és utána egy másik embernek kiadja. Nagyon menő cucc, csak irreálisan drága, és veszettűl, gyárthatatlanul bonyolult. Ezeket betanítani nagy kihívás - fel kell hogy ismerje a rengeteg címletet: minden létező névértéken, régi, új, jubileumi, gyűrött, ragasztott bankjegyeket is, és garantáltan, atom hiper biztosan ki kell , hogy szűrje az ősszes hamisítványt. A tesztelés elengedhetetlen, muszáj kipróbálni mind jó, mind silyány minőségű hamis bankjeggyel. Másképp nem hozható forgalomba. Nos, a legtöbb országban (idehaza nem) még ez is illegális. Hogy legitim, bizt technikát gyártó cég kötelező tesztekhez, ellenőrzőtt módon az egyik telephelyéről a másikra küldjön teszt célra hamis pénzt. Egyszerűbb volt más országba vinni a gépet, és ott tesztelni :?

A fenti drákói korlátozások csak az érvényben levő forgalmi pénzekre vonatkoznak. Hamis dukátért, florinért, cservonyecért nyugi, nem fognak lesitteni ;) de hamis dollár, meg euró az bcs, és ez mindig is az volt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.04.14. 23:52 Csak olyan utánzatokat szabad használni, ami vagy méretben, vagy színben eltér az eredetitől, vagy egyértelműen, és jól láthatóan rá van írva, hogy “specimen”, “copy” vagy hasonló.
Igen, én csak olyanokat láttam az Alin, amiken volt elütő színnel valami kínai felírat.
Aztán a felírat méretével lehet trükközni: pl. jó minőségben újranyomták a 46os kék 100 Forintost, hangyaf.asznyi copy felírattal. De az nem forgalmi bankjegy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://www.google.com/amp/s/24.hu/belfold/2022/04/16/robbanas-lakas-budapest-vajda-peter-utca/amp/

Ne bas... z, hogy ekkorát szól pár db air soft palack?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kontrolle13 írta: 2022.04.16. 18:17 https://www.google.com/amp/s/24.hu/belf ... -utca/amp/

Ne bas... z, hogy ekkorát szól pár db air soft palack?
300 Bar nem játék!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2022.04.16. 18:32 300 Bar nem játék!
és mikor volt a nyomorult propán palackban airsofthoz 300 bar? büdös életben nem.

öngyújtótöltő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szürreális magyar valóság..
https://rtl.hu/hirado/2022/04/16/400-fo ... seltek-meg

"A késelés sértettje, egy 34 éves férfi alig tudott menni, görnyedten kért segítséget múlt szombat reggel a Heim Pál-kórházban. Életveszélyes állapotban volt. Mielőtt megműtötték, annyit mondott: egy aluljáróban késelték meg.

Kiderült: az elfogott 30 éves férfi és társa aznap éjfél körül az Üllői úton szemelte ki áldozatát, aki cigarettát kért tőlük. Ezután a Népligeti aluljáróba követték, ahol a pénzét követelték, de ő nem adta. A fiatalabb támadó ekkor mellkason szúrta, majd elvették 400 forintját.

A két támadó, miután egyikük megszúrta a férfit, menekülni kezdett. Alig 10 kilométer után a Róbert Károly körúton álltak meg, ahol a gyanú szerint feltörtek egy parkoló autót, elrejtették benne a kést, majd felgyújtották a kocsit."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.04.16. 21:51 Szürreális magyar valóság..
https://rtl.hu/hirado/2022/04/16/400-fo ... seltek-meg

"A késelés sértettje, egy 34 éves férfi alig tudott menni, görnyedten kért segítséget múlt szombat reggel a Heim Pál-kórházban. Életveszélyes állapotban volt. Mielőtt megműtötték, annyit mondott: egy aluljáróban késelték meg.

Kiderült: az elfogott 30 éves férfi és társa aznap éjfél körül az Üllői úton szemelte ki áldozatát, aki cigarettát kért tőlük. Ezután a Népligeti aluljáróba követték, ahol a pénzét követelték, de ő nem adta. A fiatalabb támadó ekkor mellkason szúrta, majd elvették 400 forintját.

A két támadó, miután egyikük megszúrta a férfit, menekülni kezdett. Alig 10 kilométer után a Róbert Károly körúton álltak meg, ahol a gyanú szerint feltörtek egy parkoló autót, elrejtették benne a kést, majd felgyújtották a kocsit."
Ebből pont a legfontosabb azonban EZ:

" Az eset egy hete történt, a rendőrség szombaton hozta nyilvánosságra a részleteket."

Magyarán ismét és sokadszorra tetten érhető (hehe) a rendőrségi sikerpropaganda. Rengeteg bűnesetről NEM tudhatsz, mert nem számolnak be róla. CSAK AKKOR, ha/és amikor sikeresen megoldották, vagy ha olyan nagy port ver fel, hogy nem kussolhatnak róla. Ettől aztán teljesen a valósággal ellentétes képet alakítanak ki - a lusta médiával együttműködésben.

Amúgy itt valszeg hajléktalanok közti akcióról volt szó, de ezek az elkövetők bárkit megtalálhattak volna, ha éppen kannásborra kell nekik némi pénz. De ez nem nagyon derül ki a hírből.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.04.16. 19:05 és mikor volt a nyomorult propán palackban airsofthoz 300 bar? büdös életben nem.

öngyújtótöltő.
ja, én azt nem tudom, azt hittem, ahhoza jaátékhoz is sűrített levegő kell :P
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.04.16. 19:05 és mikor volt a nyomorult propán palackban airsofthoz 300 bar? büdös életben nem.

öngyújtótöltő.
És tud egy greengas palack ekkora pusztítást végezni? Házilag töltögetnek ilyeneket propánnal, egy ilyen tevékenység inkább okozhatta.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.04.17. 11:40 És tud egy greengas palack ekkora pusztítást végezni? Házilag töltögetnek ilyeneket propánnal, egy ilyen tevékenység inkább okozhatta.
Ahhoz,hogy egyszerre robbanjon be ki kellett szivárognia a szobában és utána valamitől begyulladhatott.Egy 800-1000ml-es palack egy 12 négyzetméteres szobában csukott ablakok és ajtónál szerintem ki tudja tolni az üveget meg a hullámpapír ajtót :roll:
Flakonban nem nagyon tud egyszerre felrobbanni csak ha hevítik vagy megroncsolódik a tartály stb.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.04.18. 14:22 Milyen eszközzel? Ha nem titkos...😁
6mm-es, és 8mm-es botlódrótos rakétakilövő.
20220418_150524.jpg
20220418_150524.jpg (136.14 KiB) Megtekintve 19931 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

aliekszpresz

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: aliekszpresz

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.04.18. 16:47 inen rendelt mar valaki?
https://www.aliexpress.com/store/911127021
Egyszer én is néztem őket, de nem szállítanak Mo.-ra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

mlaca írta: 2022.04.17. 11:31 ja, én azt nem tudom, azt hittem, ahhoza jaátékhoz is sűrített levegő kell :P
Vannak HPA fegyverek, azokhoz használják a levegős palackot az airsoft-ban ( nem occsó).
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

zora írta: 2022.04.17. 11:40 És tud egy greengas palack ekkora pusztítást végezni? Házilag töltögetnek ilyeneket propánnal, egy ilyen tevékenység inkább okozhatta.
Normál használathoz nem tudják, még ha bagózás közben is kezdik töltögetni a fegyvert. Annyi nem tud kijönni, hogy a palack berobbanjon.
gaz1.jpg
gaz1.jpg (49.47 KiB) Megtekintve 19823 alkalommal
gaz2.jpg
gaz2.jpg (53.46 KiB) Megtekintve 19823 alkalommal
Csak ha bedobod a kazánba akkor tudod felrobbantani, de akkor minden palack deo vagy festékes is robbanhat.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.04.18. 15:06 6mm-es, és 8mm-es botlódrótos rakétakilövő.
20220418_150524.jpg
Köszi. Vetted, vagy csinált(att)ad?
Vadkár elhárításhoz (főleg belterületen) gondolkodom ilyesmiben, esetleg PV tölténnyel is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

jó ha van írta: 2022.04.18. 23:05 Köszi. Vetted, vagy csinált(att)ad?
Vadkár elhárításhoz (főleg belterületen) gondolkodom ilyesmiben, esetleg PV tölténnyel is.
Hazai cég is csinált hasonlót, a domain sajnos nem él, egy videója van fent.

https://m.youtube.com/watch?v=45jIjkjZ4ds

Pedig hasznos és jópofa.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.04.18. 23:05 Köszi. Vetted, vagy csinált(att)ad?
Vadkár elhárításhoz (főleg belterületen) gondolkodom ilyesmiben, esetleg PV tölténnyel is.
Szia!
Vettem, még jópár éve. Szerkezetileg olyanok, mint a MUV-2 indító, csak csappantyú helyett 6mm Platz, illetve 8mm Knall patront indítanak (ami meg lövi fel a rakétát).
Csináltatni sem egy nagy was ist das, érdemes rozsdamentes célból (a kisebbik ilyen), illetve fontos, hogy semmilyen éles (gumis, stb) patront ne lehessen betölteni, a gyártás egyik fázisában sem!
Ha kell mintadarab, adok kölcsön.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2022.04.19. 07:42 Szia!
Vettem, még jópár éve. Szerkezetileg olyanok, mint a MUV-2 indító, csak csappantyú helyett 6mm Platz, illetve 8mm Knall patront indítanak (ami meg lövi fel a rakétát).
Csináltatni sem egy nagy was ist das, érdemes rozsdamentes célból (a kisebbik ilyen), illetve fontos, hogy semmilyen éles (gumis, stb) patront ne lehessen betölteni, a gyártás egyik fázisában sem!
Ha kell mintadarab, adok kölcsön.
3/4 -es csövekből, toldóból, alátétekkel stb. konkrétan össze lehet csavarozni egyet szigorúan elméletben, az akkor lőfegyverré válik? veszélyes szakma ez a vízszerelés :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2022.04.19. 09:54 3/4 -es csövekből, toldóból, alátétekkel stb. konkrétan össze lehet csavarozni egyet szigorúan elméletben, az akkor lőfegyverré válik? veszélyes szakma ez a vízszerelés :D
Ha egy kellően rosszindulatú szakértő kezébe kerül (pl. C.H.), akkor annak minősítheti.

(A fekete-fehér esetek (fekete: egyértelműen lőfegyver, pl. egy pisztoly, fehér: egyértelműen nem lőfegyver, pl. egy koton) között vannak a szürke átmenetek. Ha balszerencsés a csillagok együttállása, pl. a betörő elműködteti az eszközt majd a durranástól infarktust kap és meghal, a rendőrség lefoglalja, szakértőnek kiadja, C. Hunor lőfegyvernek minősíti, a rosszindulatú ügyész lőfegyverrel elkövetett emberöléssel megvádol, az életidegen bírónő meg elítél..)

Mod: a jogvédő sajtó meg felkapja: "Eltévedt és halál lett a jutalma", "Botlódrótos robbanóeszköz végzett a 16 gyerekes családapával", "Pohár vizet keresett - halált talált", stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Válasz küldése