Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

És itt is van!Ezen agyaltam már pár napja.MRAP lövész hőképes toronyfegyverrel lő és közben megjelenik a rájuk lőtt ATGM!
Lett volna idejük odébb gurulni de ahhoz a vezetőnek is kellett volna látnia a képet :mrgreen:
Ki lehet kalkulálni a rakéta sebességéből,hogy mennyi az a minimum távolság becsapódás előtt ahonnan már nem fog tudni korrigálni az ATGM irányítója.
https://www.itemfix.com/v?t=8elj0g
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

@bbcrussia szerint a hazavitt orosz holttestek 20%-a tiszt volt. Ez azt jelenti, hogy sok sorkatona holttestét nem viszik haza, hanem AWOL-ként tartják nyilván, így sem beismerni nem kell a tényleges veszteséget, sem a hősi halott után járadékot fizetni a hozzátartozóknak...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2022.04.06. 19:52 @bbcrussia szerint a hazavitt orosz holttestek 20%-a tiszt volt. Ez azt jelenti, hogy sok sorkatona holttestét nem viszik haza, hanem AWOL-ként tartják nyilván, így sem beismerni nem kell a tényleges veszteséget, sem a hősi halott után járadékot fizetni a hozzátartozóknak...
De amíg eltűnt addig jár neki fizetés nem?
Emberélet ezeknél sosem számított...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.04.06. 20:17 De amíg eltűnt addig jár neki fizetés nem?
Emberélet ezeknél sosem számított...
Az AWOL nem eltűntet jelent.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.06. 16:52 Szia,

Tenyleg, igazad van:
F-117: 1983-ban rendszeresitve (csak 1 evvel a C64 utan!)
F-35A: 2016-ban rendszeresitve.

Nem is gondoltam eddig bele, hogy ekkora idobeli kulonbseg van a 2 gep kozott.

Bel
Nezd meg a p18 rendszeresítését és Nebo-M et. Segítek. 1970. es 2017. c64el meg optimista is voltam.
Aztán azt is nézd meg hova hányat tettek belőle. Kb. 10 komplexum egész Oroszországot bevédi.
Szíriában is használták.
"Different components of Nebo-M where deployed in Syria where they were used to track among others F-35 and F-22."
Ha csak az izraeli gépeket detektálták, azok pedig kénytelenek voltak stealth módban menni, már meg van az a mintájuk amit a különböző eszközök fogta jelekből összerak elemző rendszer.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2022.04.06. 21:19 Az AWOL nem eltűntet jelent.
Akkor azt a kevés morális is kib...k a fenébe!
Majd rájönnek h ez nem a komisszárok terrorjával vezényelt vörös hadsereg.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.04.07. 07:48 Akkor azt a kevés morális is kib...k a fenébe!
Majd rájönnek h ez nem a komisszárok terrorjával vezényelt vörös hadsereg.
Ki jön rá és hol? Azért a 140 milliós lakossághoz képest, akik hogy szép magyarul mondjam, eleve is "jól kordában vannak tartva", pár ezer vagy akár 1-2 tízezer családra kicsit, khmm, nagyobb súlyt helyezni, hogy ne jártassák "fölöslegesen" a szájukat, egyrészt nem megoldhatatlan feladat, másrészt olyan kicsi szelet, ami nem szignifikáns a teljes lakosságban. És ha még az is igaz, amit pedzegetnek, hogy eleve a kisebb létszámű, "nemkívánatos" etnikai csoportokból válogatták ki az odaküldött katonák egy jó részét, ezek a népcsoportok erősen felülreprezentáltak az ott harcoló alakulatokban (és a halottakban), akkor ez még tovább szűkíthető, ill. még könnyebb az orosz etnikumú lakosság előtt titokban tartani, ködösíteni, elkenni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2022.04.07. 07:48 Akkor azt a kevés morális is kib...k a fenébe!
Majd rájönnek h ez nem a komisszárok terrorjával vezényelt vörös hadsereg.
Forrás: Ukrán hírszerzés.
Meg viccnek is rossz.
A morált pedig kifejezetten javítani fogják azok az idióta ukrán videók ahol összekötött kezű orosz hadifoglyokat lőnek agyon v. halottakat vakítanak meg.
Épeszű ember ilyet nem csinál, nem veszi videóra, nem teszi köze, többek között azért is mert az országának az érdeke, hogy az oroszoknak romoljon a morálja és megadják magukat és ne a két utolsó kézigránatig harcoljanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Azér az orosz katonai kultúra se semmi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dedovshchina
Ez mennyire valid?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.04.07. 14:12 Azér az orosz katonai kultúra se semmi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dedovshchina
Ez mennyire valid?
Vannak, akik szerint nagyon valid, és mai napig élő jelenségről van szó. Itt egy cikk, ami a kiskatonák kínzásáról és megalázásairól szól az orosz hadseregben.
Persze pl egy oroszhirek.hu szerint nyilván fake news, és csak bajtársiasság, testvéri kötelékek, no meg hazaszeretet uralkodik az orosz hadseregben. :lol:

https://azonnali.hu/cikk/20220318_amily ... n-teljesit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.04.07. 14:28-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.04.05. 23:39 Begözölt pesti ifjúság?
Rég Bécsben fogja az észt osztani.
Konkretan még azokkal is gond van akik jelentkeznek katonának, nem hogy a mamahoteles bölcsészekkel.
+1
Az utóbbi időben több társaságban szóba került, hogy mi lenne a helyzet ha megindulnának ellenünk is valamilyen keleti irányból?
Kivétel nélkül azt hallottam, hogy családot kocsiba be, és irány Nyugat felé. Amikor elpöttyentettem, hogy talán nekünk is lenne némi kötelezettségünk és teendőnk a hazánk védelme érdekében, nem "nagy magyarkodásból", hanem mert egyszerűen ez a helyes (na meg az alkot... alaptörvényben is benne van), akkor kb. hülyének néztek, és kaptam az ívet egymás után, hogy a háborúkat már a tőzsdén döntik el meg az üléstermekben, teljesen felesleges feláldozni magunkat mert úgysem számítana, stb. Szóval megdöbbentően sokan gondolják úgy, hogy ha háború van akkor csak a menekülés az egyetlen értelmes megoldás. Ami szerintem szomorú.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.04.07. 14:27 +1
Az utóbbi időben több társaságban szóba került, hogy mi lenne a helyzet ha megindulnának ellenünk is valamilyen keleti irányból?
Kivétel nélkül azt hallottam, hogy családot kocsiba be, és irány Nyugat felé. Amikor elpöttyentettem, hogy talán nekünk is lenne némi kötelezettségünk és teendőnk a hazánk védelme érdekében, nem "nagy magyarkodásból", hanem mert egyszerűen ez a helyes (na meg az alkot... alaptörvényben is benne van), akkor kb. hülyének néztek, és kaptam az ívet egymás után, hogy a háborúkat már a tőzsdén döntik el meg az üléstermekben, teljesen felesleges feláldozni magunkat mert úgysem számítana, stb. Szóval megdöbbentően sokan gondolják úgy, hogy ha háború van akkor csak a menekülés az egyetlen értelmes megoldás. Ami szerintem szomorú.
Nem ez a szomorú. Hanem az, hogy ez 90%-ban már háború nélkül is igaz erre az országra. :-(
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2022.04.07. 14:12 Azér az orosz katonai kultúra se semmi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dedovshchina
Ez mennyire valid?
Az. Bár már igyekeznek tenni ellene, mert kamerák miatt könnyebben kiderül.
Állítólag ami volt pár hónapja lövöldözés egy orosz katonai gyárt őrző katonák között annak is ez volt az oka.
Az ukránoknal dettó.
Azonos hagyományok.
Egyébként szinte mindenhol van, meg olyan komoly helyeken mint a seal.
A beavatás az beavatás százezer éve.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.07. 14:27 +1
Az utóbbi időben több társaságban szóba került, hogy mi lenne a helyzet ha megindulnának ellenünk is valamilyen keleti irányból?
Kivétel nélkül azt hallottam, hogy családot kocsiba be, és irány Nyugat felé. Amikor elpöttyentettem, hogy talán nekünk is lenne némi kötelezettségünk és teendőnk a hazánk védelme érdekében, nem "nagy magyarkodásból", hanem mert egyszerűen ez a helyes (na meg az alkot... alaptörvényben is benne van), akkor kb. hülyének néztek, és kaptam az ívet egymás után, hogy a háborúkat már a tőzsdén döntik el meg az üléstermekben, teljesen felesleges feláldozni magunkat mert úgysem számítana, stb. Szóval megdöbbentően sokan gondolják úgy, hogy ha háború van akkor csak a menekülés az egyetlen értelmes megoldás. Ami szerintem szomorú.
És ez egyébként egy logikus racionális lépés, elég megnezni mennyit érnek azok akik az ukrán videókon szerepelnek a villámkiképzéseken.
Ezért tartom mindennel fontosabb ebből a szempontból is a civil fegyvertartast.
Ahol százezrek tartanak fegyvert ott van alap amiből a sereg rendvedelem meríthet.
Két héten belül két hír amiből. linkeltem is.
Izrael 2500 % emelkedés fegyvertartasi engedélyek iránt,
Csehország "csak" 50 %.
A cseheknel konkrét törekvés az, ha jól emlékszem hogy minimum 500 ezer legyen a számuk.
De ugy tűnik mindenhol mindenki ehhez fordul, csak itt van stratégiai nyugalom.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Itt is elkezdtek epiteni a civil fegyverkulturat.
Kép
aksurv írta: 2022.04.07. 15:11 De ugy tűnik mindenhol mindenki ehhez fordul, csak itt van stratégiai nyugalom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.07. 15:11 És ez egyébként egy logikus racionális lépés, elég megnezni mennyit érnek azok akik az ukrán videókon szerepelnek a villámkiképzéseken.
Ezért tartom mindennel fontosabb ebből a szempontból is a civil fegyvertartast.
Ahol százezrek tartanak fegyvert ott van alap amiből a sereg rendvedelem meríthet.
Két héten belül két hír amiből. linkeltem is.
Izrael 2500 % emelkedés fegyvertartasi engedélyek iránt,
Csehország "csak" 50 %.
A cseheknel konkrét törekvés az, ha jól emlékszem hogy minimum 500 ezer legyen a számuk.

Felhívom a figyelmedet, hogy a hallucinogének ilyen mértékű fogyasztása már káros is lehet.
lsd fekvonyolcas.jpg
Ilyenről egy olyan országban még fantáziálni is tilos, ahol a szerelt lőszeres gumis és a paprikaspray viselése is BE VAN TILTVA.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.07. 15:24 Felhívom a figyelmedet, hogy a hallucinogének ilyen mértékű fogyasztása már káros is lehet.

lsd fekvonyolcas.jpg

Ilyenről egy olyan országban még fantáziálni is tilos, ahol a szerelt lőszeres gumis és a paprikaspray viselése is BE VAN TILTVA.
Támogatom, nem ábrándozok.
😀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.04.07. 15:15 Itt is elkezdtek epiteni a civil fegyverkulturat.
Kép
Legalább a .22-esnél kéne már tartani a hobby kategóriában :roll: Ezek a céllövöldébe valók.
Közben meg egy raj airsoft-os lehet,hogy meglepetést okozna egy csapat hivatásosnak ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.04.07. 14:27 +1
Az utóbbi időben több társaságban szóba került, hogy mi lenne a helyzet ha megindulnának ellenünk is valamilyen keleti irányból?
Kivétel nélkül azt hallottam, hogy családot kocsiba be, és irány Nyugat felé. Amikor elpöttyentettem, hogy talán nekünk is lenne némi kötelezettségünk és teendőnk a hazánk védelme érdekében, nem "nagy magyarkodásból", hanem mert egyszerűen ez a helyes (na meg az alkot... alaptörvényben is benne van), akkor kb. hülyének néztek, és kaptam az ívet egymás után, hogy a háborúkat már a tőzsdén döntik el meg az üléstermekben, teljesen felesleges feláldozni magunkat mert úgysem számítana, stb. Szóval megdöbbentően sokan gondolják úgy, hogy ha háború van akkor csak a menekülés az egyetlen értelmes megoldás. Ami szerintem szomorú.
Kinek a mijét védenéd? Hatvanpusztai védelmi vonal? Balatonparti szállodalánc-védelmi egységben szolgálnál? Vagy a kikötőőrségben? Ha mindenedet pénzzé teszed, kp-ben, forintban, nem is euróban, hány táska kéne, hogy lelépj vele?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Stugna-P szimulátor
Skif_-_UTS.jpg
Arma 3 :mrgreen:
Arma 3.jpg
Volt egy VBS3 verziója amit a US Army használt kiképzési célokra sok évvel ezelőtt.

A DCS World-ben úgy működik minden mint az igaziban és olyanok vezetik a gépeket akik talán nem is látták még élőben az eredetit.
https://www.youtube.com/watch?v=fEf2kLDrXdI
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

jó ha van írta: 2022.04.07. 19:34 Kinek a mijét védenéd? Hatvanpusztai védelmi vonal? Balatonparti szállodalánc-védelmi egységben szolgálnál? Vagy a kikötőőrségben? Ha mindenedet pénzzé teszed, kp-ben, forintban, nem is euróban, hány táska kéne, hogy lelépj vele?
Magyarországot a hazámat védeném! És lennénk sokan.
Ja, lehet gúnyolódni. Idealista vagyok.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.04.07. 15:15 Itt is elkezdtek epiteni a civil fegyverkulturat.
Kép
631-es Slaviaval? :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~30 eve mit nem adtam volna erte :roll:
RatRace írta: 2022.04.07. 20:15 631-es Slaviaval? :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.04.07. 20:03 Magyarországot a hazámat védeném! És lennénk sokan.
Ja, lehet gúnyolódni. Idealista vagyok.
... és sajnos hamar lennél nagyon halott. :(
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2022.04.07. 20:51 ... és sajnos hamar lennél nagyon halott. :(
Lehet. Nem érdekel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.04.07. 20:36 ~30 eve mit nem adtam volna erte :roll:
Most is sokat hirdetnek, ragadd meg. Én egy LG427-et vettem. Általános iskolában volt utoljára légpuska a kezemben: )
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.04.07. 21:06 Lehet. Nem érdekel
Engem azért nem hagy teljesen hidegen a gondolat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.04.07. 14:27 +1
Az utóbbi időben több társaságban szóba került, hogy mi lenne a helyzet ha megindulnának ellenünk is valamilyen keleti irányból?
Kivétel nélkül azt hallottam, hogy családot kocsiba be, és irány Nyugat felé. Amikor elpöttyentettem, hogy talán nekünk is lenne némi kötelezettségünk és teendőnk a hazánk védelme érdekében, nem "nagy magyarkodásból", hanem mert egyszerűen ez a helyes (na meg az alkot... alaptörvényben is benne van), akkor kb. hülyének néztek, és kaptam az ívet egymás után, hogy a háborúkat már a tőzsdén döntik el meg az üléstermekben, teljesen felesleges feláldozni magunkat mert úgysem számítana, stb. Szóval megdöbbentően sokan gondolják úgy, hogy ha háború van akkor csak a menekülés az egyetlen értelmes megoldás. Ami szerintem szomorú.
"– De vannak célok, amelyekért igenis érdemes meghalni! – tiltakozott Pillangó.
– Nem, nincsenek! Mert csak ez az egy életetek van, de bármelyik utcasarkon találhattok öt másik hasonló célt!
– Atyaég, hogy tudsz
ilyen világnézettel élni?
Széltoló mély lélegzetet vett.
– Folyamatosan."

Terry Pratchett: Érdekes idők

Egyik ember sem rabszolgája a másiknak, hogy kötelezően kockára kelljen tennie az életét érte. Ennek finom változata az a pszichés nyomásgyakorlás, ami a francia forradalom és a nemzeti romantika óta - szóval történelmi léptékben ez egy új találmány - divatos Európában. ↔ Ugyanaz megfordítva: minden ember a saját életének birtokosa, úgy gazdagítja vagy tékozolja, ahogy neki tetszik. Aki szabad akaratából életét kockáztatja vagy áldozza embertársáért, azt azért tisztelem, mert én ezt nem tartom elvárhatónak.

A történelem során már rengeteg disznóságot foglaltak jogszabályba: erkölcsi iránytűnek alkalmatlan. Jó esetben a tisztesség és a hatályos jogszabályok között nagymértékű átfedés van, minden más esetben pedig csak akarnokok egy írásba foglalt erőszakkal - végső esetben: gyilkossággal - fenyegetőzésé.

A metaforákra nagyon figyeljünk oda!
A hazám megvédése számomra azt jelenti, hogy megvédem a saját, a szeretteim, és barátaim életét, testi épségét, és vagyonát, nem hagyom megerőszakolni a szerelmem, védem az otthonomat, hogy ne legyek nincstelen stb. stb. - Csupa számomra fontos és észszerű és konkrét dolog. A politikusbanda és a magas pozíciókban lévő állami alkalmazottak hatalmának és vagyonának megvédését nem sorolom ezek közé.

A metafora szó szerinti értelmezése oda vezet, hogy teljesen irracionális módon kizárólag a fejünkben lévő szimbólumért meghalhatunk. - És valakik ezzel jól járnak, szóval ebben a játszmában mi leszünk a balekok.
Ezzel már tengernyi esetben megvezettek embereket a történelem során.

Senkit sem kívánok elítélni akár menekül, akár kitart. - Jó szerencse kísérjen mindenkit!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2022.04.07. 20:36 ~30 eve mit nem adtam volna erte :roll:
Aaa, én kaptam 12 évesen, imádtam :)
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Hősi honvédelem téma.

1981-82-bn, a Varsói Szerződés tag Magyar Néphadseregben, már alapkiképzésen elmondták, hogy mi a Magyar Néphadsereg feladata, ha a gonosz imperialista NATO hadsereg megindul Moszkva felé, rajtunk keresztül. Az egész Magyar Néphadsereg feladata az volt, hogy a Magyarországon átvonulást 9 perccel lassítsa.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2022.04.07. 22:51 Hősi honvédelem téma.

1981-82-bn, a Varsói Szerződés tag Magyar Néphadseregben, már alapkiképzésen elmondták, hogy mi a Magyar Néphadsereg feladata, ha a gonosz imperialista NATO hadsereg megindul Moszkva felé, rajtunk keresztül. Az egész Magyar Néphadsereg feladata az volt, hogy a Magyarországon átvonulást 9 perccel lassítsa.
Hát látod, most meg mi vagyunk a nyugat.. a gonosz imperialista NATO. :?
A feladat gondolom ugyanaz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2022.04.07. 20:36 ~30 eve mit nem adtam volna erte :roll:
Igaz, csak 630, nem 631 de pont 30 éve, 1992-ben vettük meg a húsvéti locsoló pénzből (12 ezer volt, 6000 jött össze kettőnknek, a maradék hatot Édesapám pótolta ki ) az első légpuskànkat
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2022.04.07. 22:51 Hősi honvédelem téma.

1981-82-bn, a Varsói Szerződés tag Magyar Néphadseregben, már alapkiképzésen elmondták, hogy mi a Magyar Néphadsereg feladata, ha a gonosz imperialista NATO hadsereg megindul Moszkva felé, rajtunk keresztül. Az egész Magyar Néphadsereg feladata az volt, hogy a Magyarországon átvonulást 9 perccel lassítsa.
9 perc? Urban legend lesz az.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

sodoma írta: 2022.04.08. 07:52 9 perc? Urban legend lesz az.
1980. Győr. Első lépcső. Felderítők. Azt tanították neküünk, hogy 15 perc a felderítő "élettartama". 7 perc alatt ér ide a NATO rakéta. 15 perc volt a telephely elhagyására. :D Még a laktanyában lejárt az időnk. Kétszer. :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azota mar lett, igaz "csak" 630 meg egy cz200 :)
theHassan írta: 2022.04.07. 21:13 Most is sokat hirdetnek, ragadd meg. Én egy LG427-et vettem. Általános iskolában volt utoljára légpuska a kezemben: )
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en nem kaptam, szerintem azert mert a szomszed eleg sokszor kolcsonadta es kilyuggattam vele a muhely/garazs ajtot :roll:
nemtokregelni írta: 2022.04.07. 22:36 Aaa, én kaptam 12 évesen, imádtam :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Utóirat: csak megtaláltam.
Poresz írta: 2022.04.07. 22:28 A hazám megvédése számomra azt jelenti, hogy megvédem a saját, a szeretteim, és barátaim életét, testi épségét, és vagyonát, nem hagyom megerőszakolni a szerelmem, védem az otthonomat, hogy ne legyek nincstelen stb. stb. - Csupa számomra fontos és észszerű és konkrét dolog. A politikusbanda és a magas pozíciókban lévő állami alkalmazottak hatalmának és vagyonának megvédését nem sorolom ezek közé.

A metafora szó szerinti értelmezése oda vezet, hogy teljesen irracionális módon kizárólag a fejünkben lévő szimbólumért meghalhatunk. - És valakik ezzel jól járnak, szóval ebben a játszmában mi leszünk a balekok.
"Gyakori az erőszak a vitatott hovatartozású területeken. Rengeteg banda által elkövetett erőszak, rengeteg katonai erőszak - nevezzük ezeket szociális erőszaknak - színhelye olyan terület, ahol két vagy több csoport próbál működtetni valamit. Még egy, a területet vitán felül irányító banda is verseng a területéért a jó polgárokkal és a zsarukkal, ez pedig harcias beállítottságot eredményez, ami gyorsan erőszakba fordulhat. Mi most a bűncselekményekkel foglalkozunk elsősorban, de a háborús övezetek a »társadalmi erőszak« miliőjének klasszikus példái, ahol két vagy több fegyveres csoport viaskodik az irányitásért. Hasonló típusú erőszakot produkálnak hasonló okok miatt, beleértve a nem harcolók és az arra járók megölésének »járulékos veszteségét«.
A területet ne csak mint teret lássuk. Való igaz, az emberek azonosulnak a területükkel, és küzdenek az otthonukért, a »fődért« vagy a »birtokért«. De nem egy darab földért küzdenek, hanem az identitásukért. Az erőszak nem a fizikai bántalmak miatt annyira romboló a pszichére, hanem mert az ember énképét, az identitását éri támadás.
Az emberek
képzelt területek - hírnév és becsület, szimbólumok vagy egy csoportban betöltött szerep - védelméért küzdenek és gyilkolnak. Nem az életük védelmében küzdenek, ehelyett azt védik, ahogyan önmagukat látják.
Ne keverjük ezt valami mesterséges vagy gyenge késztetéssel. Tiszteljük a mártírokat, akik egy vallásért áldozták az életüket. Szobrokat emelünk embereknek, akik egy zászló kitűzéséért vitték vásárra a bőrüket. Valamennyien valami elvont dologért haltak meg. Ugyanez a késztetés hajtja az egyik banda tagját, hogy a sála színe miatt megöljön egy másik banditát. Minden a mese védelmében történik."

Rory Miller: Konfliktus ​és erőszak – A harcművészetek hatásossága valódi konfliktusokban

"Erre elsőként ismét Wittgenstein hívta fel a figyelmet, a Megjegyzések a matematika alapjairól c. művében, bár nem egészen ebben az összefüggésben (hanem a játék és a szabálytudat viszonylatában). Ezt írja:
»Vegyünk egy olyan játékot, amelyben egy sajátos, egyszerű trükk révén mindig az győz, aki kezdi. Ám ameddig ezt nem veszik észre, a játék – játék. Azonban, amint valaki felhívja rá a figyelmünket – a játék nem játék tovább… Ez azt jelenti, hogy… másképp látunk valamit, és nem tudunk már naivan tovább játszani.«"

Paul Watzlawick - John H. Weakland - Richard Fisch: Változás - A problémák keletkezésének és megoldásának elvei
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2022.04.08. 08:17 en nem kaptam, szerintem azert mert a szomszed eleg sokszor kolcsonadta es kilyuggattam vele a muhely/garazs ajtot :roll:
Hasonló szitu, én kaptam a Slaviát, utána elkövettem vele ezt-azt, nyugdíjas rendőr kertszomszédot elő is vették helyettem, gondolva, h biztos ő lövöldöz...amit utána kaptam, az már nem esett jól :lol:
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.06. 22:48 Aztán azt is nézd meg hova hányat tettek belőle. Kb. 10 komplexum egész Oroszországot bevédi.
Szia,

Valoban, az en forrasom szeint is 10 darab az egeszet bevedi, epp csak az egesz Moszkvat. Szerintem egesz Oroszorszag kicsit nagyobb, mint Moszkva. :-)

"Moszkva körül körkörösen 10 db Nyebo van jelenleg telepítve" (jelenleg=2017)

Moszkva: 2 511 km²
Oroszorszag: 17 100 000 km², ami 6810-szer nagyobb, mint Moszkva.

ui. azon nincs velemenykulonbseg, hogy a Nyebo/NyeboM _sokkal_ modernebb, mint a P-18. Korkoros mukodes eseten tobb mint dupla felderitesi tavolsaga van, es van szektoros mukodesi modja, ahol elkepzelheto, hogy kb 1/20-ad hatotavolsagon tuzvezetest is vegez (ami nem is rossz ertek, hiszen az F-117 szintu lopakodas eleve 1/10-ere csokkenti a hatotavolsagat). Ertsd: a P-18 felderito radar, a segitsegevel lehetetlen tuzvezetest vegezni, mert sem eleg gyorsan, sem eleg pontosan nem kepes adatokat adni ahhoz, hogy egy legvedelmi raketa nehany 10 m pontossaggal oda repuljon, ahol a cel van. Ezzel szemben szektoros (amikor nem 360 fokban, hanem csak 90 fokban mukodik) modban a Nyebo valoszinuleg nagyon gyorsan tud adatokat adni, es mivel pontosabb a P-18-nal (de kevesbe pontos, mint a 60-as evek beli tuzvezeto radarok), ezert elvben elkepzelheto, hogy kepes tuzvezetesre.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2022.04.07. 20:03 Magyarországot a hazámat védeném! És lennénk sokan.
Ja, lehet gúnyolódni. Idealista vagyok.
Először is nagy respekt Neked!!

Ilyenkor hogy működik?
Kiküldik a behívókat?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Thomaster írta: 2022.04.07. 22:51 Hősi honvédelem téma.

1981-82-bn, a Varsói Szerződés tag Magyar Néphadseregben, már alapkiképzésen elmondták, hogy mi a Magyar Néphadsereg feladata, ha a gonosz imperialista NATO hadsereg megindul Moszkva felé, rajtunk keresztül. Az egész Magyar Néphadsereg feladata az volt, hogy a Magyarországon átvonulást 9 perccel lassítsa.
Magyarorszag keleti-nyugati irantban 528 km. Az SR-71 sebessege 59 km/perc (a soha nem rendszeresitett testvergepe, az A-12 is hasonlo sebessegu volt).
Tehat az SR-71, A-12 eseteben kb 9 perc Magyarorszag felett atrepulni, az integralt legvedelem altal atadott adatoknak koszonhetoen ennyivel hamarabb ertesultek volna a tamadasrol az oroszok, mint nelkulunk.

Fontos kiegeszites, hogy teljesen irrealis feltetelezes volt egy NATO tamadas. 1983-ban nehany szovjet tabornok azt szamolta ki, hogy 1986-ra fog elerni a NATO-VSZ ero oda, hogy az Europaban allomasozo NATO erok kicsit tobb, mint 1/3 harcertekkel fognak rendelkezni, mint az Europaban allomasozo VSZ erok. Marmint azt gondoltak, hogy a Leo-2 es az M-1A1 harckocsik elterjedesenek lesz ez a hatasa (amugy ertheto modon tovedtek: 1983-ban meg nem leteztek reaktiv pancelok, 1986-ra pedig szeles korben elterjedtek, ezzel jelentosen megnovelve a szovjet harckocsik harcerteket, ezert megmaradt a tobb mint 3-szoros folenyuk). Marpedig ok ugy szamoltak, hogy ha nem lesz meg a 3-szoros szovjet foleny, akkor nem erdemes megtamadni a NATO-t, ezert azonnal ki akartak robbantani a III. vilaghaborut. Szerencsere a sajat fonokeik bortonbe kuldtek oket, es a vilaghaboru elmaradt.

Kép
Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.04.08. 13:54 1983-ban nehany szovjet tabornok azt szamolta ki, hogy 1986-ra fog elerni a NATO-VSZ ero oda, hogy az Europaban allomasozo NATO erok kicsit tobb, mint 1/3 harcertekkel fognak rendelkezni, mint az Europaban allomasozo VSZ erok. Marmint azt gondoltak, hogy a Leo-2 es az M-1A1 harckocsik elterjedesenek lesz ez a hatasa (amugy ertheto modon tovedtek: 1983-ban meg nem leteztek reaktiv pancelok, 1986-ra pedig szeles korben elterjedtek, ezzel jelentosen megnovelve a szovjet harckocsik harcerteket, ezert megmaradt a tobb mint 3-szoros folenyuk). Marpedig ok ugy szamoltak, hogy ha nem lesz meg a 3-szoros szovjet foleny, akkor nem erdemes megtamadni a NATO-t, ezert azonnal ki akartak robbantani a III. vilaghaborut. Szerencsere a sajat fonokeik bortonbe kuldtek oket, es a vilaghaboru elmaradt.
Erről hol lehet bővebben olvasni?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2022.04.08. 13:34 Először is nagy respekt Neked!!

Ilyenkor hogy működik?
Kiküldik a behívókat?
Nemtom, talán Sword t.hdngy. tudja. Szerintem én max. helyi önkéntesek lennék jó a 46 évemmel.
Remélem sose tudjuk meg hogy a valóságában hogy működik
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.04.08. 14:25 Nemtom, talán Sword t.hdngy. tudja. Szerintem én max. helyi önkéntesek lennék jó a 46 évemmel.
Remélem sose tudjuk meg hogy a valóságában hogy működik
Jövök én is :mrgreen: Én is annyi vagyok szóval mi leszünk a 46-os önkéntes egység a fórum színével :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ilyen ven itt mindenki? :o
en inkabb kihagynam, ha lesz valami akkor
jo kocsiba be, ablakot le, konyokot ki, kettesbe be...
chucky írta: 2022.04.08. 18:05 Jövök én is :mrgreen: Én is annyi vagyok szóval mi leszünk a 46-os önkéntes egység a fórum színével :mrgreen:
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.04.08. 18:05 Jövök én is :mrgreen: Én is annyi vagyok szóval mi leszünk a 46-os önkéntes egység a fórum színével :mrgreen:
A KÉKEK :-)
Amúgy sztem én felcserféle lennék, ahhoz értek. De mind1 mit kell el csinalni, megtenném.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.04.08. 14:12 Erről hol lehet bővebben olvasni?
Szia,

Elfelejtettem. :-(

Az is lehet, hogy 1981-ben volt, es Ryszard Kukliński reszletesen beszamolt ezekrol a tervekrol a CIA-nak, de tenyleg nem talalom a forrast.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.04.08. 18:05 Jövök én is :mrgreen: Én is annyi vagyok szóval mi leszünk a 46-os önkéntes egység a fórum színével :mrgreen:
Te is 46 vagy, bakker..? :D
Ennyi vén f.szt egyrakáson. ;)
Ha jönnek a ruszkik, hozunk rájuk IED-elmet..? ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

sodoma írta: 2022.04.08. 18:15 A KÉKEK :-)
Amúgy sztem én felcserféle lennék, ahhoz értek. De mind1 mit kell el csinalni, megtenném.
A kék ("búzavirágkék") a híradó, informatikus, információvédelmi szakcsapatok színe. Szóval foglalt ;)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sodoma írta: 2022.04.07. 20:03 Magyarországot a hazámat védeném! És lennénk sokan.
Ja, lehet gúnyolódni. Idealista vagyok.
Én is voltam. A te korodban már fenntartásokkal, mára pedig kigyógyultam belőle teljesen.
Olvass néha Petőfit...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

jó ha van írta: 2022.04.08. 20:51 Én is voltam. A te korodban már fenntartásokkal, mára pedig kigyógyultam belőle teljesen.
Olvass néha Petőfit...
Nem akarok kigyógyulni. Nem betegség
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.04.08. 19:56 Te is 46 vagy, bakker..? :D
Ennyi vén f.szt egyrakáson. ;)
Ha jönnek a ruszkik, hozunk rájuk IED-elmet..? ;)
Az első ütközetet túléljük utána már csak azt a pár ezer skulót kell elkerülnünk :lol:
Most jut eszembe basszus,hogy ez a nem halálos fórum.Mindenkit akivel találkozunk foglyul kell majd ejteni ha akarja ha nem :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Foh vazze'.....hullanak ám rendesen :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=9z0ubF7US0g
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2022.04.07. 15:15 Itt is elkezdtek epiteni a civil fegyverkulturat.
Kép
Tulképp ez a kezdő, belépő szint. Legalább újra van. Én elvileg április végén megyek lövészetvezető képzésre. Rendes vizsga lesz, de a tanfolyam az légpuska+lézerpuska vonal, pont ezeknek az alapszintű lövész szakköröknek a vezetésére. Végre nem csak stadion épül, hanem olyan sportágnak is épülnek alap, belépő szintű színterei, amiben világ és olimpiai bajnokok vagyunk. Majd aki itt kiderül, hogy mindennel mindent mindenkor is eltalál, léphet szintet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2022.04.08. 22:13 Tulképp ez a kezdő, belépő szint. Legalább újra van. Én elvileg április végén megyek lövészetvezető képzésre. Rendes vizsga lesz, de a tanfolyam az légpuska+lézerpuska vonal, pont ezeknek az alapszintű lövész szakköröknek a vezetésére. Végre nem csak stadion épül, hanem olyan sportágnak is épülnek alap, belépő szintű színterei, amiben világ és olimpiai bajnokok vagyunk. Majd aki itt kiderül, hogy mindennel mindent mindenkor is eltalál, léphet szintet.
Tőlünk volt egy ember ezen a képzésen, számára nagyon pozitív volt.
A légpuska meg igen, nem épp ideális ilyen honvédelmi képzési célokra. Pontosabban foglamazva alkalmatlan erre, ha nem valóban csak alapozásnak tekintik (arra valóban jó)... Mint hobbi, sport, céllövészet viszont nagyon jó móka, jó közösségépítő is a fiataloknak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2022.04.08. 14:25 Nemtom, talán Sword t.hdngy. tudja. Szerintem én max. helyi önkéntesek lennék jó a 46 évemmel.
Remélem sose tudjuk meg hogy a valóságában hogy működik
Előbb a tartalékosokat hívják be, aztán akik valaha is voltak katonák, aztán mindenkit. A fokozatok nem túl nagyok, főleg az utolsó kettőnél. Nemrég volt erről cikk, ott részletezik.
Én már korábban is biztattam mindenkit, hogy ha úgy érzi, lépjen be, kap egy laza kiképzést, a tanulás sosem árt! Nyáron leszek ötödik éve tartalékos... Azt látom, hogy aki akarja, megtalálja a helyét.
Nyilván meglesz végül a 10-12 modulos kiképzésed. (4-5 hét, egy-két év alatt) De ha ez elég, és a munkád miatt nagyon nem érsz rá, és nem is kellesz épp, nem abajgatnak. Ha épp nincs melód, és a semmin lennél, a Honvédség a hónod alá nyúl, és lehet hogy kórházban leszel, lehet, hogy a határon, de nem a zabot hegyezed ingyen otthon. Ez nekem nagyon szimpatikus volt, bár nem volt rá szerencsére szükségem. Ha feladat van, elsősorban önként jelentkezünk rá (Ki szeretne, ki ér rá. Vagyunk elegen, ki szokott jönni a létszám.) Egy idősebb műveleti tartalékos mondta még az elején, hogy a Honvédség elég nagy szervezet, mindenki megtalálhatja a helyét benne. Ha nem egy tuti a melód, és kemény vagy, kalandra vágysz, ki lehet menni misszióba, Koszovóba, jó pénzért. Vagy ott volt az Ohio-s gyakorlat, az igazán keményeknek. Lehet menni továbbképzésre a különlegesekkel, ha elég fitt vagy. Lehet menni toborozni, hadisírt gondozni, táboroztatni, ha inkább a nyugisabb dolgok vonzanak (ezt szoktam én). Lehet menni katonai zarándoklatra is menni Lourdesba! :-) Nyilván, ha eü. vonalon mozogsz, nagy szeretettel várnak, és belecsobbanhatsz a taktikai elsősegély vonalba... Volt dokink, aki velünk együtt nyomta a 10 modult, de az eü. részt rögtön ő tartotta... Ha laborban vagy jártas, annak is örülnek! Szóval csak senki ne becsülje alá magát, és tekinthet erre úgy is, mint egy új hobbi (amiért fizetnek).
Nekem most a Honvédelmi sportszövetségen keresztül lesz lövészetvezetői képzésem, ahol a képzést, a szállást és a kaját is fizetik, Pestre kell csak feljussak. Lehet matekozni, hogy ez civilben mi pénz. Én így az ötödik év vége felé nemhogy nem bántam meg, de hosszabbítani szeretnék újabb öt évre. Tökre azzal foglalkozhatok, ami hobbim, anélkül, hogy az ártatlan civilek is úgy néznének rám, mint a patásördögre. Ami nem megvetendő.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2022.04.08. 22:20 Tőlünk volt egy ember ezen a képzésen, számára nagyon pozitív volt.
A légpuska meg igen, nem épp ideális ilyen honvédelmi képzési célokra. Pontosabban foglamazva alkalmatlan erre, ha nem valóban csak alapozásnak tekintik (arra valóban jó)... Mint hobbi, sport, céllövészet viszont nagyon jó móka, jó közösségépítő is a fiataloknak.
A légpuska totál kapudrog. A lövészet alapjait elsajátítani jó, aztán majd kiderül, ki merre tovább. Nálam a légfegyver arzenálban nem csak Slavia 630 és 631 van, de kétszer annyi magyar is, illetve van Crosman M4-117 és Yunker-3 is. ;-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2022.04.08. 22:33 Előbb a tartalékosokat hívják be, aztán akik valaha is voltak katonák, aztán mindenkit. A fokozatok nem túl nagyok, főleg az utolsó kettőnél. Nemrég volt erről cikk, ott részletezik.
Én már korábban is biztattam mindenkit, hogy ha úgy érzi, lépjen be, kap egy laza kiképzést, a tanulás sosem árt! Nyáron leszek ötödik éve tartalékos... Azt látom, hogy aki akarja, megtalálja a helyét.
Nyilván meglesz végül a 10-12 modulos kiképzésed. (4-5 hét, egy-két év alatt) De ha ez elég, és a munkád miatt nagyon nem érsz rá, és nem is kellesz épp, nem abajgatnak. Ha épp nincs melód, és a semmin lennél, a Honvédség a hónod alá nyúl, és lehet hogy kórházban leszel, lehet, hogy a határon, de nem a zabot hegyezed ingyen otthon. Ez nekem nagyon szimpatikus volt, bár nem volt rá szerencsére szükségem. Ha feladat van, elsősorban önként jelentkezünk rá (Ki szeretne, ki ér rá. Vagyunk elegen, ki szokott jönni a létszám.) Egy idősebb műveleti tartalékos mondta még az elején, hogy a Honvédség elég nagy szervezet, mindenki megtalálhatja a helyét benne. Ha nem egy tuti a melód, és kemény vagy, kalandra vágysz, ki lehet menni misszióba, Koszovóba, jó pénzért. Vagy ott volt az Ohio-s gyakorlat, az igazán keményeknek. Lehet menni továbbképzésre a különlegesekkel, ha elég fitt vagy. Lehet menni toborozni, hadisírt gondozni, táboroztatni, ha inkább a nyugisabb dolgok vonzanak (ezt szoktam én). Lehet menni katonai zarándoklatra is menni Lourdesba! :-) Nyilván, ha eü. vonalon mozogsz, nagy szeretettel várnak, és belecsobbanhatsz a taktikai elsősegély vonalba... Volt dokink, aki velünk együtt nyomta a 10 modult, de az eü. részt rögtön ő tartotta... Ha laborban vagy jártas, annak is örülnek! Szóval csak senki ne becsülje alá magát, és tekinthet erre úgy is, mint egy új hobbi (amiért fizetnek).
Nekem most a Honvédelmi sportszövetségen keresztül lesz lövészetvezetői képzésem, ahol a képzést, a szállást és a kaját is fizetik, Pestre kell csak feljussak. Lehet matekozni, hogy ez civilben mi pénz. Én így az ötödik év vége felé nemhogy nem bántam meg, de hosszabbítani szeretnék újabb öt évre. Tökre azzal foglalkozhatok, ami hobbim, anélkül, hogy az ártatlan civilek is úgy néznének rám, mint a patásördögre. Ami nem megvetendő.
Sztem belevágok! Írok privátban, ha vmit nem értek, de sok infó van a Honvédség honlapján. ÖTT ha megfelelek.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi alapjan kicsit mast vart az ember.

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ertem en, de az evekkel ezelott beharangozott ~200 uj loter epitese(aminek raadasul sok mar meglevo loter latta karat) alapjan kicsit mast vart az ember.
Ez hogyismondjam muhaha, vagyis inkabb szanalmas...
swordmanus írta: 2022.04.08. 22:13 Tulképp ez a kezdő, belépő szint. Legalább újra van. Én elvileg április végén megyek lövészetvezető képzésre. Rendes vizsga lesz, de a tanfolyam az légpuska+lézerpuska vonal, pont ezeknek az alapszintű lövész szakköröknek a vezetésére. Végre nem csak stadion épül, hanem olyan sportágnak is épülnek alap, belépő szintű színterei, amiben világ és olimpiai bajnokok vagyunk. Majd aki itt kiderül, hogy mindennel mindent mindenkor is eltalál, léphet szintet.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2022.04.08. 22:33 Előbb a tartalékosokat hívják be, aztán akik valaha is voltak katonák, aztán mindenkit.
Ez mennyi idő kb?
Levelet küldenek? Vagy hogy?

Én valahogy úgy képzelem, hogy ha jönnek a ruszkik, akkor egy hét alatt Hegyeshalomnál lennének.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Közben több nyelvvizsga együtt meg max. 40... :(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.04.09. 08:24 Ez mennyi idő kb?
Levelet küldenek? Vagy hogy?

Én valahogy úgy képzelem, hogy ha jönnek a ruszkik, akkor egy hét alatt Hegyeshalomnál lennének.
Egy nap.

Behúzott kézifékkel...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2022.04.08. 22:33 Lehet matekozni, hogy ez civilben mi pénz.
Szia,

Ha a loveszetvezetoinel komolyabb papirt szeretnel (sportlovesz biro), akkor amiket en tartok, ott 5000 Ft a tanfolyam+elmeleti vizsga ara, de utana meg el kell menni 2 versenyre gyakorlati vizsgakent (jellemzoen az elsore masnap). Persze ha a vizsga mellett egybol szeretnel indulni is a versenyeken, akkor az ingyenes (hiszen kozben dolgozol birokent), es az esetek tobbsegeben az ebededet fizeti a versenyrendezo.

Viszont ez nem orokre szol, minden evben legalabb egyszer el kell menni dolgozni birokent (az esetek tobbsegeben cserebe ingyen indulhatsz es kapsz ebedet; neha fizetnek a birozasert, de ez a ritkabb).

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.04.09. 09:38 Közben több nyelvvizsga együtt meg max. 40... :(
"a rendelet jelentős könnyítése azoknak szól, akik ezen pluszpontok nélkül a 280 pontos felsőoktatási minimumponthatárt sem érnék el, így esélyük sem lenne bejutni az egyetemekre, főiskolákra. A HVG oktatási szakportáljának cikke szerint idén a 280 pontos minimumponthatárt még a tanulmányi és az érettségi pontok, az emelt szintű érettségiért, a nyelvvizsgáért és az OKJ-s végzettségért járó többletpontok beszámításával együtt kell elérni, a többi – pl. versenyeredményekért, esélyegyenlőségi alapon, önkéntes katonai szolgálatért járó – többletpontnak csak akkor van szerepe, ha a jelentkező a minimumponthatárt már elérte.

Ezen változtatott a mostani kormányrendelet: a következő évtől azoknak is lesz esélyük bekerülni a felsőoktatásba, akik érettségi-felvételi pontszámukkal nem érnék el a 280 pontot, viszont vállalják a fél-egy éves katonai szolgálatot."

Így fogunk tudásalapú vezetőket képezni, akik a munka alapú társadalmat irányítják. Merthogy aki a középiskola és egyetem (új felvételi) közötti egy évet átkatonáskodja, az nem munkanélküli akkor sem, ha erre az időszakra munkahelyet nem talál (v nem is keres...).
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

plusz az elso osztalyu minositessel kivalthato a loveszetvezetoi papir.
bel írta: 2022.04.09. 12:34 Szia,

Ha a loveszetvezetoinel komolyabb papirt szeretnel (sportlovesz biro), akkor amiket en tartok, ott 5000 Ft a tanfolyam+elmeleti vizsga ara, de utana meg el kell menni 2 versenyre gyakorlati vizsgakent (jellemzoen az elsore masnap). Persze ha a vizsga mellett egybol szeretnel indulni is a versenyeken, akkor az ingyenes (hiszen kozben dolgozol birokent), es az esetek tobbsegeben az ebededet fizeti a versenyrendezo.

Viszont ez nem orokre szol, minden evben legalabb egyszer el kell menni dolgozni birokent (az esetek tobbsegeben cserebe ingyen indulhatsz es kapsz ebedet; neha fizetnek a birozasert, de ez a ritkabb).

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.04.09. 12:57 "a rendelet jelentős könnyítése azoknak szól, akik ezen pluszpontok nélkül a 280 pontos felsőoktatási minimumponthatárt sem érnék el, így esélyük sem lenne bejutni az egyetemekre, főiskolákra. A HVG oktatási szakportáljának cikke szerint idén a 280 pontos minimumponthatárt még a tanulmányi és az érettségi pontok, az emelt szintű érettségiért, a nyelvvizsgáért és az OKJ-s végzettségért járó többletpontok beszámításával együtt kell elérni, a többi – pl. versenyeredményekért, esélyegyenlőségi alapon, önkéntes katonai szolgálatért járó – többletpontnak csak akkor van szerepe, ha a jelentkező a minimumponthatárt már elérte.

Ezen változtatott a mostani kormányrendelet: a következő évtől azoknak is lesz esélyük bekerülni a felsőoktatásba, akik érettségi-felvételi pontszámukkal nem érnék el a 280 pontot, viszont vállalják a fél-egy éves katonai szolgálatot."

Így fogunk tudásalapú vezetőket képezni, akik a munka alapú társadalmat irányítják. Merthogy aki a középiskola és egyetem (új felvételi) közötti egy évet átkatonáskodja, az nem munkanélküli akkor sem, ha erre az időszakra munkahelyet nem talál (v nem is keres...).
+1

Egyetemre az menjen, aki el is tudja végezni, és akarja és tudja is használni a megszerzett tudást. Ahhoz drága hobbi, hogy az adófizetők finanszírozzák. (A BME-n egyetlen önköltséges félév gépészmérnök MSc szakon fél millió forintba kerül!)

Megsüvegelendő, hogy valaki tartalékos, de mindenkinek olyan jutalmat kell adni, amivel hasznára lesz a társadalomnak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.04.09. 12:34 Viszont ez nem orokre szol, minden evben legalabb egyszer el kell menni dolgozni birokent (az esetek tobbsegeben cserebe ingyen indulhatsz es kapsz ebedet; neha fizetnek a birozasert, de ez a ritkabb).
qqriq írta: 2022.04.09. 12:59 plusz az elso osztalyu minositessel kivalthato a loveszetvezetoi papir.
+ 6.000 forint az rendőrségtől a lövészetvezetői engedély.
Ezért csináltam meg az ár-érték arányban eszméletlen borsos árú lövészetvezetői vizsgát (nyugi, lesz cikk): pár éves távlatban olcsóbb.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.04.09. 12:59 plusz az elso osztalyu minositessel kivalthato a loveszetvezetoi papir.
Erről tudsz pontos jogszabályt idézni? Hallottam már olyat is, hogy ez nem így van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem, de nekem is igy van loveszetvezetoim.
be kellett adnom egy kerelmet az igrenden es par nap mulva mehettem erte.
~10eve fehervaron.
AndyA írta: 2022.04.09. 13:19 Erről tudsz pontos jogszabályt idézni? Hallottam már olyat is, hogy ez nem így van.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.04.09. 13:19 Erről tudsz pontos jogszabályt idézni? Hallottam már olyat is, hogy ez nem így van.
Tessék:
49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
"5. § (1) Lövészetet olyan személy vezethet, aki lövészetvezetői vizsgát tett, vagy elsőosztályú minősítéssel rendelkező versenyző, vagy lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése, vagy lövészverseny-bírói minősítése van."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.04.09. 13:19 Erről tudsz pontos jogszabályt idézni? Hallottam már olyat is, hogy ez nem így van.
Így van. Nekem is ilyen rendőrségi határozatom van. 2004. XXIV. tv. 3.§ (1) f); 3/A§ megléte esetén. 49/2004 (VIII.31.) BM rendelet 5. § (1) az alapja.
Mondjuk azt akkor kértem, amikor a bírói vizsgám még nem volt meg. De kérdés nélkül kiadták, miután vittem a versenyengedélyemet. Ezen rajta van az előző évben megszerzett minősítés, nem kellett külön igazolás az MDLSZ-től.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.04.09. 13:32 Tessék:
49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
"5. § (1) Lövészetet olyan személy vezethet, aki lövészetvezetői vizsgát tett, vagy elsőosztályú minősítéssel rendelkező versenyző, vagy lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése, vagy lövészverseny-bírói minősítése van."
Király, köszi!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.08. 13:18 Szia,

Valoban, az en forrasom szeint is 10 darab az egeszet bevedi, epp csak az egesz Moszkvat. Szerintem egesz Oroszorszag kicsit nagyobb, mint Moszkva. :-)

"Moszkva körül körkörösen 10 db Nyebo van jelenleg telepítve" (jelenleg=2017)

Moszkva: 2 511 km²
Oroszorszag: 17 100 000 km², ami 6810-szer nagyobb, mint Moszkva.

ui. azon nincs velemenykulonbseg, hogy a Nyebo/NyeboM _sokkal_ modernebb, mint a P-18. Korkoros mukodes eseten tobb mint dupla felderitesi tavolsaga van, es van szektoros mukodesi modja, ahol elkepzelheto, hogy kb 1/20-ad hatotavolsagon tuzvezetest is vegez (ami nem is rossz ertek, hiszen az F-117 szintu lopakodas eleve 1/10-ere csokkenti a hatotavolsagat). Ertsd: a P-18 felderito radar, a segitsegevel lehetetlen tuzvezetest vegezni, mert sem eleg gyorsan, sem eleg pontosan nem kepes adatokat adni ahhoz, hogy egy legvedelmi raketa nehany 10 m pontossaggal oda repuljon, ahol a cel van. Ezzel szemben szektoros (amikor nem 360 fokban, hanem csak 90 fokban mukodik) modban a Nyebo valoszinuleg nagyon gyorsan tud adatokat adni, es mivel pontosabb a P-18-nal (de kevesbe pontos, mint a 60-as evek beli tuzvezeto radarok), ezert elvben elkepzelheto, hogy kepes tuzvezetesre.

Bel
Ott van wikin a lokaciojuk.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

swordmanus írta: 2022.04.08. 22:33 Előbb a tartalékosokat hívják be, aztán akik valaha is voltak katonák, aztán mindenkit. A fokozatok nem túl nagyok, főleg az utolsó kettőnél. Nemrég volt erről cikk, ott részletezik.
Én már korábban is biztattam mindenkit, hogy ha úgy érzi, lépjen be, kap egy laza kiképzést, a tanulás sosem árt! Nyáron leszek ötödik éve tartalékos... Azt látom, hogy aki akarja, megtalálja a helyét.
Nyilván meglesz végül a 10-12 modulos kiképzésed. (4-5 hét, egy-két év alatt) De ha ez elég, és a munkád miatt nagyon nem érsz rá, és nem is kellesz épp, nem abajgatnak. Ha épp nincs melód, és a semmin lennél, a Honvédség a hónod alá nyúl, és lehet hogy kórházban leszel, lehet, hogy a határon, de nem a zabot hegyezed ingyen otthon. Ez nekem nagyon szimpatikus volt, bár nem volt rá szerencsére szükségem. Ha feladat van, elsősorban önként jelentkezünk rá (Ki szeretne, ki ér rá. Vagyunk elegen, ki szokott jönni a létszám.) Egy idősebb műveleti tartalékos mondta még az elején, hogy a Honvédség elég nagy szervezet, mindenki megtalálhatja a helyét benne. Ha nem egy tuti a melód, és kemény vagy, kalandra vágysz, ki lehet menni misszióba, Koszovóba, jó pénzért. Vagy ott volt az Ohio-s gyakorlat, az igazán keményeknek. Lehet menni továbbképzésre a különlegesekkel, ha elég fitt vagy. Lehet menni toborozni, hadisírt gondozni, táboroztatni, ha inkább a nyugisabb dolgok vonzanak (ezt szoktam én). Lehet menni katonai zarándoklatra is menni Lourdesba! :-) Nyilván, ha eü. vonalon mozogsz, nagy szeretettel várnak, és belecsobbanhatsz a taktikai elsősegély vonalba... Volt dokink, aki velünk együtt nyomta a 10 modult, de az eü. részt rögtön ő tartotta... Ha laborban vagy jártas, annak is örülnek! Szóval csak senki ne becsülje alá magát, és tekinthet erre úgy is, mint egy új hobbi (amiért fizetnek).
Nekem most a Honvédelmi sportszövetségen keresztül lesz lövészetvezetői képzésem, ahol a képzést, a szállást és a kaját is fizetik, Pestre kell csak feljussak. Lehet matekozni, hogy ez civilben mi pénz. Én így az ötödik év vége felé nemhogy nem bántam meg, de hosszabbítani szeretnék újabb öt évre. Tökre azzal foglalkozhatok, ami hobbim, anélkül, hogy az ártatlan civilek is úgy néznének rám, mint a patásördögre. Ami nem megvetendő.
https://magnumloter.hu/lista-reszletek/ ... ilis-majus hááát ad annyit hogy a tartalékosság hogy ennyit sporopljak ? civil képzés hogy illeszkedik a katonai feladatellátáshoz?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2022.04.09. 12:34 Szia,

Ha a loveszetvezetoinel komolyabb papirt szeretnel (sportlovesz biro), akkor amiket en tartok, ott 5000 Ft a tanfolyam+elmeleti vizsga ara, de utana meg el kell menni 2 versenyre gyakorlati vizsgakent (jellemzoen az elsore masnap). Persze ha a vizsga mellett egybol szeretnel indulni is a versenyeken, akkor az ingyenes (hiszen kozben dolgozol birokent), es az esetek tobbsegeben az ebededet fizeti a versenyrendezo.

Viszont ez nem orokre szol, minden evben legalabb egyszer el kell menni dolgozni birokent (az esetek tobbsegeben cserebe ingyen indulhatsz es kapsz ebedet; neha fizetnek a birozasert, de ez a ritkabb).

Bel
Egyelőre ezen legyek túl, és kérdés, hogy ezt majd mennyire sikerül megjáratni. Nem gondolkodtam messzebb egy áltsulis/középsulis légpuskás-lézeres lövészszakkörnél, illetve a honvédelmi (és más) táborokba kihelyezett lövészeteknél. Ezekhez viszont a hardver is kezd összeállni...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2022.04.09. 20:27 https://magnumloter.hu/lista-reszletek/ ... ilis-majus hááát ad annyit hogy a tartalékosság hogy ennyit sporopljak ? civil képzés hogy illeszkedik a katonai feladatellátáshoz?
Mindenki maga döntheti el.
A kérdésed nem egészen értem, de a kadétképzés is a tartalékosok egyik feladatköre. Nem terhelendő ezzel érdemben a rendes állományt. Ugyanakkor az utánpótlásnevelés fontos... Így teccikérteni?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

swordmanus írta: 2022.04.09. 20:58 Mindenki maga döntheti el.
A kérdésed nem egészen értem, de a kadétképzés is a tartalékosok egyik feladatköre. Nem terhelendő ezzel érdemben a rendes állományt. Ugyanakkor az utánpótlásnevelés fontos... Így teccikérteni?
nem teccik :( kérdésem arra irányul , hogy egy civil lövészet vezetői papirral mit tudsz kezdeni a seregben ? a lövészet vezetői papir messze van az oktatás tudományától... tehát nagyon pontosan mire jogosít a seregben egy civil papir megléte? hol és milyen feltételekkel használhatod ? oktatsz vele vagy csak a feladatok végrehajtását felügyeled ? ha csak felügyeled és hibás végrehajtást látsz mi alapján javítod a hibát? a képzéseken éles vagy érszoft vagy légfegyerrel dolgoztok?
így teccik érteni a kérdést ? :):) nem kötözködés csak tisztán szeretnék látni :) a
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2022.04.09. 23:06 nem teccik :( kérdésem arra irányul , hogy egy civil lövészet vezetői papirral mit tudsz kezdeni a seregben ? a lövészet vezetői papir messze van az oktatás tudományától... tehát nagyon pontosan mire jogosít a seregben egy civil papir megléte? hol és milyen feltételekkel használhatod ? oktatsz vele vagy csak a feladatok végrehajtását felügyeled ? ha csak felügyeled és hibás végrehajtást látsz mi alapján javítod a hibát? a képzéseken éles vagy érszoft vagy légfegyerrel dolgoztok?
így teccik érteni a kérdést ? :):) nem kötözködés csak tisztán szeretnék látni :) a
Értem a kérdést, és szerintem megválaszoltam. Vannak ugyanis olyan feladatok, amiket katonák látnak el (egyre inkább tartalékosok), ilyenek: kadétképzés, diákok nyári táboroztatása, toborzás. Ezeken lehet légfegyveres vagy lézerfegyveres lövészet (airsoft is légfegyver), amire ez a képzés fókuszál. Pl. toborzásokon is egyre többször kinn van a lézerpuska. Ezek nem klasszikus katonai feladatok, de katonák hajtják végre, remélhetőleg egyre növekvő arányban már kiképzett tartalékosok, mentesítve a rendes állományt ezektől az alkalmi jellegű feladatoktól. Ugyanakkor ezek fontossága nem lebecsülendő, hiszen az utánpótlás fontos, nem elég megvenni a drága technikát, ember is kell a végére. Az a kamasz, akit most beszippant az érzés, az pár éven belül már felnő, és egyenruhát húzhat. Vagy most eldönti, hogy mégse, és akkor spóroltunk egy tiszteletkört.
Így már tetszik látni?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2022.04.09. 23:32 Értem a kérdést, és szerintem megválaszoltam. Vannak ugyanis olyan feladatok, amiket katonák látnak el (egyre inkább tartalékosok), ilyenek: kadétképzés, diákok nyári táboroztatása, toborzás. Ezeken lehet légfegyveres vagy lézerfegyveres lövészet (airsoft is légfegyver), amire ez a képzés fókuszál. Pl. toborzásokon is egyre többször kinn van a lézerpuska. Ezek nem klasszikus katonai feladatok, de katonák hajtják végre, remélhetőleg egyre növekvő arányban már kiképzett tartalékosok, mentesítve a rendes állományt ezektől az alkalmi jellegű feladatoktól. Ugyanakkor ezek fontossága nem lebecsülendő, hiszen az utánpótlás fontos, nem elég megvenni a drága technikát, ember is kell a végére. Az a kamasz, akit most beszippant az érzés, az pár éven belül már felnő, és egyenruhát húzhat. Vagy most eldönti, hogy mégse, és akkor spóroltunk egy tiszteletkört.
Így már tetszik látni?
Mennyire hitelesen tudja egy olyan elmesélni egy felszerelni vágyónak hogy milyen _valójában_ a szerződéses vagy hivatásos szolgálat, aki maga ezt sose próbálta?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2022.04.10. 09:33 Mennyire hitelesen tudja egy olyan elmesélni egy felszerelni vágyónak hogy milyen _valójában_ a szerződéses vagy hivatásos szolgálat, aki maga ezt sose próbálta?
Tipp: "Figyelj, most 18-19 éves vagy, igaz? Na, akkor most előbb legyél tartalékos, az öt év. Közben tanulj valamit, ami a seregnek is hasznos, és Te is megélsz belőle a civil életben, mert bizony a katonáskodásból ki fogsz öregedni. Legyél például villamosmérnök! Az egyiptológia nem a legjobb… Ha öt év múlva, a tartalékos tapasztalataid alapján tetszik a dolog, akkor még mindig 23-24 éves vagy, és nyitva előtted minden kapu."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Iszkander, Kalibr, Tocska-U, Kindzsal - számos kifejezés amit laikusként is egyre gyakrabban hallunk mostanában az orosz-ukrán háború kapcsán. Egy FB csoportban találtam ezt a képet, ami magyarázza ezeket.
LRSS_Ukraine.jpg
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Na ez a katonai doktrina nálunk biztosan nem fog átmenni.... a sok rendszerváltás előtt szocializálódott katonai meg rendőri vezető....
Nehogy már a mocskos civilt komolyabban képezzük meg fegyvere is legyen. Jó lesz neki a slávia 630. Vagy ha már nagyon tud akkor 631-es

https://24.hu/kulfold/2022/04/10/orosz- ... r-interju/
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Próbálja a szánt megakasztani és közben kitáraz? :mrgreen:
https://www.itemfix.com/v?t=f9r31l
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

+1
:evil:
Salmo írta: 2022.04.10. 11:41 Na ez a katonai doktrina nálunk biztosan nem fog átmenni.... a sok rendszerváltás előtt szocializálódott katonai meg rendőri vezető....
Nehogy már a mocskos civilt komolyabban képezzük meg fegyvere is legyen. Jó lesz neki a slávia 630. Vagy ha már nagyon tud akkor 631-es

https://24.hu/kulfold/2022/04/10/orosz- ... r-interju/
ingyom bingyom tálib-e?
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Félre értés ne essék, én is slavia 630-ason tanultam lőni a vadász nagyapámtól 7 (!!) évesen. De jelenleg nincs 11 éve a HM-nek
hogy általános iskolás kiskölykökből ütőképes irreguláris hadsereget képezzen.......
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Salmo írta: 2022.04.10. 11:41 Na ez a katonai doktrina nálunk biztosan nem fog átmenni.... a sok rendszerváltás előtt szocializálódott katonai meg rendőri vezető....
Nehogy már a mocskos civilt komolyabban képezzük meg fegyvere is legyen. Jó lesz neki a slávia 630. Vagy ha már nagyon tud akkor 631-es

https://24.hu/kulfold/2022/04/10/orosz- ... r-interju/
Pár(huzamos) gondolatok.

Mekkora honvédség kellene, hogy Magyarország lakói biztonságban legyenek? 80-100 ezer? Tudunk ennyi munkás kezet nélkülözni? El tudunk tartani ennyi katonát? (Felszerelni talán fel tudunk, mert a felszerelés nem kér enni a raktárban, még ha időnként frissíteni is kell.)
Az elmúlt hetekben megerősödött az álláspontom: a polgárok egyéni felelősége, hogy aki elbír egy puskát, az lőni is tudjon vele. (A lövészegyletek anno a várost védő polgárok egyesületei voltak.) Tartalékosnak kell jelentkezni, airsoftozni kell, légpuskával gyakorolni kell otthon, lövészversenyre kell járni, jó kondiban kell maradni, túrázással meg kell ismerni a lakóhelyet és szokni kell a természetben táborozást, könyvekből* el kell sajátítani a katonai alapismereteket.
Nem lesz az igazi, de nem is lehet az a cél. A cél az, hogy szükség esetén minél kisebbet szintkülönbséget kelljen megugrani, amikor a polgár honvéddé válik.

A honvédelem alapja olyan szervezeti kultúra kialakítása és megkövetelése, hogy békeidőben jó buli legyen katonának lenni. Másképp nem lehet rávenni az embereket, hogy tartalékosok tömegei álljanak rendelkezésre.
Német "Space Cowboy" Balázs írta, hogy a Napóleontól elszenvedett vereség után a poroszok megoldása az volt, hogy a kis létszámú, de vérprofi hivatásosok mellett minél több embert átrotáltak a hadseregen, hogy minél több tartalékosuk legyen, akik ugyan nem profik, de valami halványlila segédgőzük van arról, a puskának melyik az eleje és melyik a vége, és melyik felén jobb állni.
Mindennek az ellentéte az, amit az idősebbektől hallok, akik voltak sorkatonák:
- "Csak a szivatásról szólt az egész."
- "Unatkoztunk, értelmetlen feladatokkal kötöttek le, hagytak volna inkább pénzt keresni minket!"
- "Csináltam volna becsületesen, de semmilyen normális kiképzést sem adtak."
Közlegénytől honvédelmi miniszterig azt kell megérteni, hogy az az ország képtelen - vagy legalábbis nagyon nehezen képes - megvédeni magát, aminek a polgárai gyűlölettel gondolnak a saját katonaságukra. Olyan szervezeti kultúrát kell felépíteni és fenntartani - szükség esetén drákói szigorral -, ami az ilyen belső bomlasztóknak - tulajdonképpen: belső ellenségeknek - ellenáll. - Aki például ultráztat, az személyes ellentéteket szít a honvédség tagjai között, és végső soron Magyarország védelmi képességeit ássa alá.

* Zicherman Istvánnak volt egy nagyon jó kezdeményezése, amiből pont semmi sem lett.
A Honvédelmi alapismeretek című könyv megvan nekem holt fa formában is, a Katonai alapismeretek pedig gyanúsan hasonló. - Közös tulajdonságuk, hogy az alakizásról és a hadijogról többet írnak bennük, mint arról, hogyan kell egymást fedezve harc közben mozogni. (Persze sejtem: be vannak gyulladva, hogy állami áldással és támogatással egy második Anarchista szakácskönyvet íratnának.)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2022.04.10. 10:33 Tipp: "Figyelj, most 18-19 éves vagy, igaz? Na, akkor most előbb legyél tartalékos, az öt év. Közben tanulj valamit, ami a seregnek is hasznos, és Te is megélsz belőle a civil életben, mert bizony a katonáskodásból ki fogsz öregedni. Legyél például villamosmérnök! Az egyiptológia nem a legjobb… Ha öt év múlva, a tartalékos tapasztalataid alapján tetszik a dolog, akkor még mindig 23-24 éves vagy, és nyitva előtted minden kapu."
Cizellálnám: ha tartalékos vagy egyetemi, főiskolai tanulmányaid közben, plusz ösztöndíjat is kapsz!
Átmenni aktívba bármikor lehet! Nem kell öt évet várni.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Salmo írta: 2022.04.10. 12:15 Félre értés ne essék, én is slavia 630-ason tanultam lőni a vadász nagyapámtól 7 (!!) évesen. De jelenleg nincs 11 éve a HM-nek
hogy általános iskolás kiskölykökből ütőképes irreguláris hadsereget képezzen.......
Nem tudhatjuk, mennyi időnk van, erre hivatkozva nem csinálni semmit nagy luxus ám. Ne csak hétévesekben gondolkodj! Aki most kamasz, az pár év, és 18+ lesz ám! Elmegy pár honvédelmi táborba, rákap az ízére, középsuli végén elmegy tartalékosnak, és aztán majd eldönti...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.04.10. 12:58 Az elmúlt hetekben megerősödött az álláspontom: a polgárok egyéni felelősége, hogy aki elbír egy puskát, az lőni is tudjon vele. (A lövészegyletek anno a várost védő polgárok egyesületei voltak.) Tartalékosnak kell jelentkezni, airsoftozni kell, légpuskával gyakorolni kell otthon, lövészversenyre kell járni, jó kondiban kell maradni, túrázással meg kell ismerni a lakóhelyet és szokni kell a természetben táborozást, könyvekből* el kell sajátítani a katonai alapismereteket.
Általában érdeklődéssel olvasom a gondolataidat, van, hogy egyet is értek velük. Most kérlek, ne haragudj, sarkosan fogok fogalmazni.

EGYÉNI FELELŐSSÉG?!

Honnan a hangyák loboncos hajából jutottál erre a véleményre? Te melyik országban élsz? Az elemi, alapvető, ösztönszerű önvédelmet is tűzzel-vassal írtják a népből, 30+40 éve! Szörnyülködiik a nép, hogy a villamoson nem védik meg egymást az emberek az agressziótól! Persze hogy nem, mert a minket a rendőrség véd meg. Aki kicsit is felkészültebb, saját magát is csak akkor védi meg komolyabb eszközzel, ha nincs más megoldás. Első körben konfliktuskerülés, aztán spré és sunnyogás, csak utána gp, gumis, miegymás. Nemhogy más miatt kerüljünk bajba, mert segíteni próbáltunk. Garázdaság, nemisúgyvót, tanúskodás, miegymás.

A fejekben az van, hogy a fegyver az rossz, az erőszak rossz, a rendőr megvéd, a NATO vigyáz ránk. Az úgy nem megy, hogy az állam kisgyerek szintjén kezelei a polgárait önvédelem és fegyverkezés szempontjából, sőt, aki mégis komolyan gondolja, és mondjuk sportlövő lesz, az mindjárt bűnöző, sőt nemzetbiztonsági kockázat baszki (!!!), de a haza védelméhez legyen mindenki egyszeriben magától felelős felnőtt.
Ne már!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ez a masik agymenesem, a mai fiatalok mind villamos/gepesz/mezogazdasagi/ugyved/orvos MERNOKok akarnak lenni,
aztan friss diplomaval mondja nekem hogy nem azert tanult foiskolan hogy brutto 700ert elmenjen dolgozni, arrol meg fingja sincs hogyan kell felkonfigolni egy apache szervert...

"A szupermanáger meg a hájtek szektor
De mit eszel majd akkor, ha nem indul a traktor?"
Poresz írta: 2022.04.10. 10:33 Tipp: "Figyelj, most 18-19 éves vagy, igaz? Na, akkor most előbb legyél tartalékos, az öt év. Közben tanulj valamit, ami a seregnek is hasznos, és Te is megélsz belőle a civil életben, mert bizony a katonáskodásból ki fogsz öregedni. Legyél például villamosmérnök! Az egyiptológia nem a legjobb… Ha öt év múlva, a tartalékos tapasztalataid alapján tetszik a dolog, akkor még mindig 23-24 éves vagy, és nyitva előtted minden kapu."
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Akinek meg esetleg lenne hozza valamennyi kedve es neadjisten a fegyvereket is tudja valamilyen szinten kezelni, szivatjak minden szinten...
Budoscivilnek ne legyen fegyvere, de ha jon az ellen majd osztogatjak szamolatlanul es kuldenek a frontra?
noway...
Salmo írta: 2022.04.10. 12:15 Félre értés ne essék, én is slavia 630-ason tanultam lőni a vadász nagyapámtól 7 (!!) évesen. De jelenleg nincs 11 éve a HM-nek
hogy általános iskolás kiskölykökből ütőképes irreguláris hadsereget képezzen.......
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.04.10. 14:32 Akinek meg esetleg lenne hozza valamennyi kedve es neadjisten a fegyvereket is tudja valamilyen szinten kezelni, szivatjak minden szinten...
Budoscivilnek ne legyen fegyvere, de ha jon az ellen majd osztogatjak szamolatlanul es kuldenek a frontra?
noway...
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Arh »

Manapsàg az àtlagpolgàr gyűlöli, ès megvetèssel kezeli a hadsereget. ("operetthadsereg, bohócok, viccazegèsz, stb") A rendőröket is ("köcsögazösszes, bírsàgolnitudnak, sosejönnekki"). A sportlövőket is. ("Rohadtnàcivagy, mineknekedaz, stb.") A vadàszokat is. ("Rèszegenlövöldöznek, gazdagköcsögök") Konkrètan utàlnak mindenkit aki hivatàsból, vagy sportcèlból fegyvert mer venni a kezèbe, mèg az íjàszokat is, tituláltak màr rohadt magyarkodónak. A zàrójeles kijelentèseket hallom túlnyomó többsègèben, tisztelet a kivètelnek. Ilyen felfogàssal örüljünk neki hogy egyàltalàn van tartalèkos, meg szerződèses/hivatàsos.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2022.04.10. 13:39 Nem tudhatjuk, mennyi időnk van, erre hivatkozva nem csinálni semmit nagy luxus ám.
Szia,

A tippem szerint 180 fokban ertetted felre Salmo hozzaszolasat: o nem tul soknak talalta, hogy milliardokert Slava 630-assal lehet gyakorolni, hanem tul kevesnek.

Szerintem honvedelmi sportkozpontnak nevezni olyat, amiben meg a legalapabb honvedelmi fegyverekkel (AK, Bren) sem lehet loni: hazugsag. Az ezekre elkoltott minden 100 millio egyszeruen lopas.

Ezzel szemben szerintem minimum megyenkent 1 minosegi lotereket kellene epiteni, ahol minimum egy loveszraj kepezheto. (Na jo, annyi kompromisszum beleferne nalam, hogy ha teljes ertekoen nem is kepezheto egy loveszraj, de legalabb 300 m-re a 30 mm-es toronyfegverrel es RPG-7/AT-4-gyel gyakorolhassanak - Javelin/Spike/Konkurs/Switchblade ugyis draga, ezek kezeloit eleg lenne az orszagban nehany helyen kepezni).

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.04.10. 14:26 Általában érdeklődéssel olvasom a gondolataidat, van, hogy egyet is értek velük. Most kérlek, ne haragudj, sarkosan fogok fogalmazni.

EGYÉNI FELELŐSSÉG?!

Honnan a hangyák loboncos hajából jutottál erre a véleményre? Te melyik országban élsz? Az elemi, alapvető, ösztönszerű önvédelmet is tűzzel-vassal írtják a népből, 30+40 éve! Szörnyülködiik a nép, hogy a villamoson nem védik meg egymást az emberek az agressziótól! Persze hogy nem, mert a minket a rendőrség véd meg. Aki kicsit is felkészültebb, saját magát is csak akkor védi meg komolyabb eszközzel, ha nincs más megoldás. Első körben konfliktuskerülés, aztán spré és sunnyogás, csak utána gp, gumis, miegymás. Nemhogy más miatt kerüljünk bajba, mert segíteni próbáltunk. Garázdaság, nemisúgyvót, tanúskodás, miegymás.

A fejekben az van, hogy a fegyver az rossz, az erőszak rossz, a rendőr megvéd, a NATO vigyáz ránk. Az úgy nem megy, hogy az állam kisgyerek szintjén kezelei a polgárait önvédelem és fegyverkezés szempontjából, sőt, aki mégis komolyan gondolja, és mondjuk sportlövő lesz, az mindjárt bűnöző, sőt nemzetbiztonsági kockázat baszki (!!!), de a haza védelméhez legyen mindenki egyszeriben magától felelős felnőtt.
Ne már!
Elképzelésem sincs, hogyan kapcsoltad össze a két dolgot.

Egyéni felelősség[vállalás] = annak felismerése, hogy ha nem csinálom meg magamnak, akkor más sem fogja megcsinálni nekem.

Egy példa a szomszéd témából: annak felismerése, hogy vagy utánajárok az önvédelem lehetőségeinek, vagy csak a szerencsémben reménykedhetek, mert nem fogok meghívót találni a postaládámban, hogy a rendőrség a művelődési házban ingyenes foglalkozást tart. Ha a postaládámban ilyen meghívót találok, akkor tudni fogom, hogy az a gomba mégsem vargánya volt.
Egy ellenpélda, ami érthetőbbé teszi: három éve Székesfehérváron laktam, és a Fehérvári Tűzoltó Egyesület kiplakátolta a környékbeli társasházak kapujára, hogy sok szeretettel várják a lakókat ekkor és ekkor a közeli parkolóban tűzvédelmi foglalkozásra. Elmentem, és kiderült, hogy jó tanácsokon kívül még mással is vártak. Volt egy fém tálca az aszfalton, benne gázolaj. Meggyújtották, és mondták, hogy van sisak, kabát, kesztyű: hoztak tűzoltókészüléket, fejenként egyet kifújhat mindenki, aki gyakorolni akar - ingyen! (Persze, hogy éltem a lehetőséggel. :) ) Foglalkozás után ott helyben lehetett tőlük vásárolni tűzoltótakarót és tűzoltókészüléket. - Na, hogy ilyet csináljon a rendőrség, az sci-fi.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.04.10. 16:55 Szia,

A tippem szerint 180 fokban ertetted felre Salmo hozzaszolasat: o nem tul soknak talalta, hogy milliardokert Slava 630-assal lehet gyakorolni, hanem tul kevesnek.

Szerintem honvedelmi sportkozpontnak nevezni olyat, amiben meg a legalapabb honvedelmi fegyverekkel (AK, Bren) sem lehet loni: hazugsag. Az ezekre elkoltott minden 100 millio egyszeruen lopas.

Ezzel szemben szerintem minimum megyenkent 1 minosegi lotereket kellene epiteni, ahol minimum egy loveszraj kepezheto. (Na jo, annyi kompromisszum beleferne nalam, hogy ha teljes ertekoen nem is kepezheto egy loveszraj, de legalabb 300 m-re a 30 mm-es toronyfegverrel es RPG-7/AT-4-gyel gyakorolhassanak - Javelin/Spike/Konkurs/Switchblade ugyis draga, ezek kezeloit eleg lenne az orszagban nehany helyen kepezni).

Bel
A buta amcsiknak több eszük volt régen is.Megyei tűzoltóság és nemzeti gárda stb.
Nálunk egyik sincs.Csak egyet kéne idelőni és leégne a fél város.
Ameddig az emberek fejében nem tudatosul,hogy az élete veszélybe kerülhet és hiába hívja majd a 112-es számot addig nem lehet kezdeni velük semmit.Komoly képzéseket kéne tartani stb.Ekkora lemaradást nem lehet behozni.Mindenki meg volt nyugodva,hogy békesség lesz mindörökké és csak költeni kell a pénzt.Amikor meg kitör a paláver,akkor szépen elszaladnak és egy táborban fogják nagyra értékelni a szaros életüket és várják,hogy hazamehessenek.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.04.10. 17:32 Elképzelésem sincs, hogyan kapcsoltad össze a két dolgot.

Egyéni felelősség[vállalás] = annak felismerése, hogy ha nem csinálom meg magamnak, akkor más sem fogja megcsinálni nekem.

Egy példa a szomszéd témából: annak felismerése, hogy vagy utánajárok az önvédelem lehetőségeinek, vagy csak a szerencsémben reménykedhetek, mert nem fogok meghívót találni a postaládámban, hogy a rendőrség a művelődési házban ingyenes foglalkozást tart. Ha a postaládámban ilyen meghívót találok, akkor tudni fogom, hogy az a gomba mégsem vargánya volt.
Egy ellenpélda, ami érthetőbbé teszi: három éve Székesfehérváron laktam, és a Fehérvári Tűzoltó Egyesület kiplakátolta a környékbeli társasházak kapujára, hogy sok szeretettel várják a lakókat ekkor és ekkor a közeli parkolóban tűzvédelmi foglalkozásra. Elmentem, és kiderült, hogy jó tanácsokon kívül még mással is vártak. Volt egy fém tálca az aszfalton, benne gázolaj. Meggyújtották, és mondták, hogy van sisak, kabát, kesztyű: hoztak tűzoltókészüléket, fejenként egyet kifújhat mindenki, aki gyakorolni akar - ingyen! (Persze, hogy éltem a lehetőséggel. :) ) Foglalkozás után ott helyben lehetett tőlük vásárolni tűzoltótakarót és tűzoltókészüléket. - Na, hogy ilyet csináljon a rendőrség, az sci-fi.
Ezért van az,hogy amikor lángol a konyhában az olajtartalmú kaja,akkor szépen meglocsolják vízzel és máris Vietnam lesz :roll:
Tavaly itt gyakorlatoztak az amcsik a Dunán és amikor meghallottam a minigun hangját és egyből mehetnékem volt :mrgreen:
A légpuskás kiképzéstől meg a röhögés kap el.Ez nem fog kedvet csinálni semmire.A háborúnak jellegzetes hangja van amit el kell viselni ugyanúgy mint a látottakat.
Nekem is van itthon 5db tűzoltókészülék :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Válasz küldése