Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13565
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.04. 12:55 Amit te egész világnak gondolsz az világnak csak a kisebb része, és igen hajlandó az érdekeiért összeesküdni, ahogy megtette Irakban 2003ban.
Ez MEGINT az óvodás érvelés sokadszorra, miszerint "Pistike beleszarhatott a homokozóba, AKKOR ÉN IS"..
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.04. 13:05 Ez MEGINT az óvodás érvelés sokadszorra, miszerint "Pistike beleszarhatott a homokozóba, AKKOR ÉN IS"..
Nem az. mert itt a fejlett világ véleményérol volt szó és nem az előző invázióról.
Az érvelés lényege az, hogy teljesen lényegtelen a véleményük, mert az előző háború elfogadása az bizonyítja, hogy az nem objektív, hanem kifejezetten elfogult saját. maguk felé.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2022.04.04. 13:05 Ez MEGINT az óvodás érvelés sokadszorra, miszerint "Pistike beleszarhatott a homokozóba, AKKOR ÉN IS"..
Meg hát a két - valóban törvénytelen - dolognak van azért egy nem elhanyagolható minőségi különbsége is (tömeggyilkos diktatúra eltörlése vs. demokratikus állam megszállása)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 13:18 Meg hát a két - valóban törvénytelen - dolognak van azért egy nem elhanyagolható minőségi különbsége is (tömeggyilkos diktatúra eltörlése vs. demokratikus állam megszállása)...
Nincs.
A világon egyetlen államnak sincs saját hatáskörében arra felhatalmazása, hogy ezt a döntést más állam és polgárai felett meghozza.
Tehát az amerikai Elnök és a Kongresszus két háza nem rendelkezik joghatósággal Irak felett ugyanis az nem az USA 51. tagállama.
Nemzetközi jogi szempontból mind a két támadás egy önkényes támadás egy másik szuverén állam ellen.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

G.D írta: 2022.04.04. 13:18 Meg hát a két - valóban törvénytelen - dolognak van azért egy nem elhanyagolható minőségi különbsége is (tömeggyilkos diktatúra eltörlése vs. demokratikus állam megszállása)...
Ez egy elég szerencsétlen összehasonlítás abból a szempontból - alulnézetből -, hogy az átlag iraki és ukrán polgár ugyanúgy az életéért és otthonáért retteg(ett).
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1396
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2022.04.04. 13:13 Nem az. mert itt a fejlett világ véleményérol volt szó és nem az előző invázióról.
Az érvelés lényege az, hogy teljesen lényegtelen a véleményük, mert az előző háború elfogadása az bizonyítja, hogy az nem objektív, hanem kifejezetten elfogult saját. maguk felé.
A hasonlóval (pl. fajtárssal) való elfogultság ősi evolúciós örökség. Bennünk van.
Ma démonizáljuk, de megvolt a haszna. És bocs, de én is pl. preferálom a hozzám hasonló értékeket vallókat az olyanokkal szemben, akik az ellenkezőt istenítik.
Ez esetben pl. nem preferálom Putyin/oroszok szerecsenmosdatását, amit tolsz. Én értem, hogy az ukránok sem angyalkák, de ez a háború qrva nagy károkat okoz mindenkinek már most.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2022.04.04. 13:49 A hasonlóval (pl. fajtárssal) való elfogultság ősi evolúciós örökség. Bennünk van.
Ma démonizáljuk, de megvolt a haszna. És bocs, de én is pl. preferálom a hozzám hasonló értékeket vallókat az olyanokkal szemben, akik az ellenkezőt istenítik.
Ez esetben pl. nem preferálom Putyin/oroszok szerecsenmosdatását, amit tolsz. Én értem, hogy az ukránok sem angyalkák, de ez a háború qrva nagy károkat okoz mindenkinek már most.
Nem mosdatom. Ez egy gonosz invázió egy másik állam ellen ami a vétleneknek az ország egyszerű polgárainak árt a legtöbbet.
A propagandában azt nem szerettem, hogy hülyét csinalnak a világból még ha jó célból is teszik, ugyanis nagyjából minden előbb-utóbb kiderül és ez rájuk fog visszaütni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.04. 13:38 A világon egyetlen államnak sincs saját hatáskörében arra felhatalmazása, hogy ezt a döntést más állam és polgárai felett meghozza.
Jogilag valóban így van.
De mondjuk megnézném hogyan működne a globális kereskedelem ha a US Navy "önkényesen" nem járőrözné a világ tengereit...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2022.04.04. 13:43 Ez egy elég szerencsétlen összehasonlítás abból a szempontból - alulnézetből -, hogy az átlag iraki és ukrán polgár ugyanúgy az életéért és otthonáért retteg(ett).
Azért szvsz nem elhanyagolható szempont hogy az ukrán első-, másod- és harmadsorban is a támadó orosz hadsereg tevékenységétől retteg (jogosan), míg az iraki első- és másodsorban is a másik irakitól (síitaként a szunnitától és fordítva) kellett féljen és csak harmadsorban a szövetségesektől.
Vagy legalábbis az ismertté vált halálozási okok nagyjából ezeket az arányokat mutatják.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 14:07 Azért szvsz nem elhanyagolható szempont hogy az ukrán első-, másod- és harmadsorban is a támadó orosz hadsereg tevékenységétől retteg (jogosan), míg az iraki első- és másodsorban is a másik irakitól (síitaként a szunnitától és fordítva) kellett féljen és csak harmadsorban a szövetségesektől.
Vagy legalábbis az ismertté vált halálozási okok nagyjából ezeket az arányokat mutatják.
Minden halálozás annak köszönhető, hogy amerikai katonák léptek iraki földre, ugyanis az okozott hatalmi vákuumot aminek folyamodványa volt a shia suni harc vagy akár az iszlám állam is.
Innentől minden olyan jellegű dolog amit leirtál csak alternatív valóságértelmezés.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 14:02 Jogilag valóban így van.
De mondjuk megnézném hogyan működne a globális kereskedelem ha a US Navy "önkényesen" nem járőrözné a világ tengereit...
Valószínűleg igazságosabban.
A US Navy szerepe kizárólag az, hogy az amerikaiak dominanciáját biztosítsa.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.04. 12:55 Amit te egész világnak gondolsz az világnak csak a kisebb része, és igen hajlandó az érdekeiért összeesküdni, ahogy megtette Irakban 2003ban.
Szia,

Megmagyaraznad nekem a "freedom fries" jelenteset?

Vagy esetleg mar megint csak az orosz progagandat nyomod? :-(

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.04. 14:25 Szia,

Megmagyaraznad nekem a "freedom fries" jelenteset?

Vagy esetleg mar megint csak az orosz progagandat nyomod? :-(

Bel
A franciak és németek nem küldtek katonát és ellenezték a beavatkozást, de nem tudok róla, hogy a franciák kezdeményezték volna Bush v. Obama háborús bűnösnek való nyilvanitasat.
Ellenben Tony Blairt elővette a brit parlament az invázióért, de hogy hogy nem abból se lett semmi .
Egyébként kitűnő a felvetesed a franciák voltak az egyik oka, ami miatt nem volt ENSZ felhatalmazás és teljes törvénytelen lett az invázió.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Freedom_fries
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.04. 14:14 Valószínűleg igazságosabban.
Ja, igazságosan szar lenne mindenkinek: az összes helyi kiskirály kölcsönösen oda-vissza szopatná a szomszédait+az arra elhaladókat.
Alternatívaként a kínaiak megunnák a dolgot és onnantól az ő dominanciájuk érvényesülne (vagy jönne a nagy verseny 3.0)
https://htenger.blog.hu/2018/03/01/a_nagy_verseny_381
https://htenger.blog.hu/2019/10/01/a_na ... odik_futam
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 14:36 Ja, igazságosan szar lenne mindenkinek: az összes helyi kiskirály kölcsönösen oda-vissza szopatná a szomszédait+az arra elhaladókat.
Alternatívaként a kínaiak megunnák a dolgot és onnantól az ő dominanciájuk érvényesülne (vagy jönne a nagy verseny 3.0)
https://htenger.blog.hu/2018/03/01/a_nagy_verseny_381
https://htenger.blog.hu/2019/10/01/a_na ... odik_futam
A Pax America pont annyira igazságos, mint volt anno a Pax Romana.
Es mivel a Navy és petrodollar a fő irányítási eszköz a világon egyelőre nem tudjuk milyen lenne nelkülük a vilag.
Arra viszont számítok hogy ez már nem tart sokáig és mivel mi is ehhez az érdekszferahoz tartozunk ez nekünk se lesz jó hír.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.04.04. 13:38 Nincs.
A világon egyetlen államnak sincs saját hatáskörében arra felhatalmazása, hogy ezt a döntést más állam és polgárai felett meghozza.
Tehát az amerikai Elnök és a Kongresszus két háza nem rendelkezik joghatósággal Irak felett ugyanis az nem az USA 51. tagállama.
Nemzetközi jogi szempontból mind a két támadás egy önkényes támadás egy másik szuverén állam ellen.
Irak kicsit bonyolult. Ott volt egy UNSC döntés, 1441. A kérdés az, hogy egy alkalmas erővel bíró és elszánt állam, a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján önállóan dönthet-e arról, hogy erővel szerez érvényt, vagy kell ehhez egy újabb UNSC döntés. Az, hogy a bizonyítékok valódiak voltak-e, másik kérdés, az akkor is kétségbevonható utólag, ha megvan a 2. UNSC döntés.

Ukrajna egyszerű. Nincs semmilyen UNSC döntés. A donbasszi bevonulás elvileg indokolható lett volna sürgős szükséggel (folyamatban lévő erőszak megállítása), de erről szót sem ejtett Oroszország. Kijiv és Lviv bombázása ezzel sem lenne indokolható.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.04.04. 15:20 Irak kicsit bonyolult. Ott volt egy UNSC döntés, 1441. A kérdés az, hogy egy alkalmas erővel bíró és elszánt állam, a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján önállóan dönthet-e arról, hogy erővel szerez érvényt, vagy kell ehhez egy újabb UNSC döntés. Az, hogy a bizonyítékok valódiak voltak-e, másik kérdés, az akkor is kétségbevonható utólag, ha megvan a 2. UNSC döntés.

Ukrajna egyszerű. Nincs semmilyen UNSC döntés. A donbasszi bevonulás elvileg indokolható lett volna sürgős szükséggel (folyamatban lévő erőszak megállítása), de erről szót sem ejtett Oroszország. Kijiv és Lviv bombázása ezzel sem lenne indokolható.
Igy van azzal kiegészítéssel, hogy a perdöntő bizonyíték megszerzése mindig a vád dolga, főleg egy háború esetén.
Ukrajnaval kapcsolatban egyetértünk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.04.04. 14:42 A Pax America pont annyira igazságos, mint volt anno a Pax Romana.
Es mivel a Navy és petrodollar a fő irányítási eszköz a világon egyelőre nem tudjuk milyen lenne nelkülük a vilag.
Arra viszont számítok hogy ez már nem tart sokáig és mivel mi is ehhez az érdekszferahoz tartozunk ez nekünk se lesz jó hír.
Ezek nagy dilemmák. Én alapvetően mindenféle birodalmi gondolkodásmódot rühellek, mert annak mindig az a vége, hogy a teljesen átlag arcokat beküldik a húsdarálóba ágyútölteléknek, vagy a mit sem sejtő harmadik világbeli szerencsétleneket porig bombázzák, miközben a birodalmi politika kiagyalói és haszonélvezői otthon a fotelből buzdítják az övéiket, hogy hajrá hajrá, közben szépen gyarapodik a bankszámlájuk. Szóval nekem Putyin és Sojgu, Dick Cheney és George Bush egyformán háborús bűnösök.

Egy apró különbség mégis van - hol jobb élni? Legalább a sajátjainak ki biztosít jobb körülményeket? Ez még mindig a "haldokló" nyugat felé billenti egy picit a mérleget, de tudva azt hogy az ottan jólétnek a délkelet-ázsiai gyerekmunka, a kínai gyárakban dolgozó szorgos kezek napi 12-14 órai munkája, az afrikai bányászok kizsákmányolása meg néha egy-két kiejthetetlen nevű ország szétbombázása az ára, ez azért nem is annyira egyértelmű válasz. De még mindig szívesebben megyek Olaszországba nyaralni mint Szocsiba, és inkább élnék úgy mint egy átlag vidéki svájci, mint egy átlag uráli orosz.
És a többségi társadalomban élő kisebbség is sokkal szívesebben lennék bárhol az EU-ban, mint mondjuk Kínában.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy érdekes cikk, ami nem annyira katonai mint inkább geopolitikai vonatkozású.

https://ma7.sk/nagyvilag/robert-c-caste ... ag-es-eros

Idézet:

Robert C. Castel biztonságpolitikai elemző: Vége van annak a kornak, amikor a gazdag és erős Nyugat hülye lehetett

"Belekényelmesedtünk abba, hogy egy egypólusú világban minden hülyeséget megengedhetünk magunknak, mert nem létezik egzisztenciális fenyegetés. Ez az unipoláris világ bukásának oka. Óriási luxus volt, hogy a nyugati nagypolitika klímáról, társadalmi nemekről meg rendszerszintű rasszizmusról szólhatott. Ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha senki nem fenyeget kívülről. Most ennek vége! Vége van annak a kornak, amikor a gazdag és erős Nyugat hülye lehetett. Per pillanat vegánok vagyunk a kannibálok túlélőtáborában, pedig ez már vérre megy. Az életünk múlik rajta, a demokrácia túlélése a ragadozók világában. Nem lehetünk hülyék!"
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.04. 16:49 Ezek nagy dilemmák. Én alapvetően mindenféle birodalmi gondolkodásmódot rühellek, mert annak mindig az a vége, hogy a teljesen átlag arcokat beküldik a húsdarálóba ágyútölteléknek, vagy a mit sem sejtő harmadik világbeli szerencsétleneket porig bombázzák, miközben a birodalmi politika kiagyalói és haszonélvezői otthon a fotelből buzdítják az övéiket, hogy hajrá hajrá, közben szépen gyarapodik a bankszámlájuk. Szóval nekem Putyin és Sojgu, Dick Cheney és George Bush egyformán háborús bűnösök.

Egy apró különbség mégis van - hol jobb élni? Legalább a sajátjainak ki biztosít jobb körülményeket? Ez még mindig a "haldokló" nyugat felé billenti egy picit a mérleget, de tudva azt hogy az ottan jólétnek a délkelet-ázsiai gyerekmunka, a kínai gyárakban dolgozó szorgos kezek napi 12-14 órai munkája, az afrikai bányászok kizsákmányolása meg néha egy-két kiejthetetlen nevű ország szétbombázása az ára, ez azért nem is annyira egyértelmű válasz. De még mindig szívesebben megyek Olaszországba nyaralni mint Szocsiba, és inkább élnék úgy mint egy átlag vidéki svájci, mint egy átlag uráli orosz.
És a többségi társadalomban élő kisebbség is sokkal szívesebben lennék bárhol az EU-ban, mint mondjuk Kínában.
+1
Kiegészítés.
A nyugat a mai napig a római birodalom mintájára működik.
A polgárainak római polgárjog ami. mindig adott kor legmagasabb eletszinvonalát es jogait biztosítja, a működtetéset a szegények és rabszolgák (migránsok) végzik, az anyagi alapjait pedig a provinciak es gyarmatok kizsakmanyolasa adja.
Nos nyilvánvalóan jobb volt polgárnak lenni Rómában nem olyan jó volt polgárnak Pannóniaban és kifejezetten rossz volt rabszolganak Egyiptomban.
A mai világ pont igy működik.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Milyen kicsinek látszik egy emberi alak 700m-ről :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=obVok_1r1VM
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.04.04. 18:06 Milyen kicsinek látszik egy emberi alak 700m-ről :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=obVok_1r1VM
Szia,

Szerintem ebben mar boven van nagyitas.

A jo oreg =AK tuning cikkemben van a kovetkezo kep, ahol 100 m-en van egy lolap, 300 m-en pedig 2 db IPSC lolap a bal felso sarokban. Na, a 700 m az ennek tobb mint a duplaja:
Kép

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2022.04.04. 18:06 Milyen kicsinek látszik egy emberi alak 700m-ről :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=obVok_1r1VM
Régi Dombaszos videó.
Egy féléve úgy nyomták, hogy ukrán mesterlövésznő.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2022.04.04. 14:02 Jogilag valóban így van.
De mondjuk megnézném hogyan működne a globális kereskedelem ha a US Navy "önkényesen" nem járőrözné a világ tengereit...
Látok azért egy apró, nüansznyi különbséget egy nemzetközi vizeken járőröző hadihajó és egy Ukrajnában mindent rommá lövő orosz harckocsizó ezred között...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Aki nem beszéli a nyelvet, google teanslate szépen lefordítja. Egyéb kommentár szerintem nem szükséges.
https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html
https://mobile.twitter.com/TadeuszGicza ... jHe5SD1-fA
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.04.05. 09:37 Aki nem beszéli a nyelvet, google teanslate szépen lefordítja. Egyéb kommentár szerintem nem szükséges.
https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html
https://mobile.twitter.com/TadeuszGicza ... jHe5SD1-fA
Sajnos beszélem a nyelvet... Részletekbe menően elolvastam a teljes cikket. Ilyen hajmeresztően részletes, és kegyetlen népírtás tervet bevallom, hogy nem tudtam volna elképzelni.

Ha az ukrán propaganda intézetben létezik is egy oroszokat lejárató rémhírterjesztő osztály - na akkor nyugodtan ki lehet őket rugni. Az orosz állami hírügynökség - a RIA - elvégzi helyettük a teljes munkát, és túlteljesíti a tervet :shock: :evil: ott van a hivatalos RIA honlapon.

Hogy ez miért jó az oroszoknak, nem értem. Lehet, hogy azért, márt máshogy egyszerűen nem tudnak. Vagy belpolitikai okok miatt. De ami biztos - egy ilyen manifesztót olvasva még a leszerényebb szellemi képességekkel bíró ukrán baka is megérti, hogy a megadás az nem opció számára.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2022.04.04. 09:37 Nezd meg kik harcolnak a Közel-Keleten v. Afrikában.
Nem a középkorúak.
És nem ez az cikk az első ami azt írja, hogy az elöregedett társadalmakban nincs forradalom.
Egyetlen kép tudom, hogy nem érv, nem is az akar lenni. Csak szembe jött ez a kép, és ez a vita jutott eszembe, úgyhogy beszúrom ide.
IMG_20220405_110919_528.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6147
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.04.05. 09:37 Aki nem beszéli a nyelvet, google teanslate szépen lefordítja. Egyéb kommentár szerintem nem szükséges.
https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html
https://mobile.twitter.com/TadeuszGicza ... jHe5SD1-fA
Jézus. :cry:
Ez olyan, mint ha Sztálin, vagy Hitler írta volna.
Ha ezt komolyan gondolják, innen nincs messze az atombomba, vagy akár Magyarország "nácitlanítása". :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.04.05. 11:13 Egyetlen kép tudom, hogy nem érv, nem is az akar lenni. Csak szembe jött ez a kép, és ez a vita jutott eszembe, úgyhogy beszúrom ide.
IMG_20220405_110919_528.jpg
Ugyan már, ez is ukrán deepfake. Valójában: donbasszi szakadár, photoshoppolt felvarróval - és nem is dohányzik. A kép a CIA PsyOps koholmánya, mindenki tudja :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.04.05. 11:38 Jézus. :cry:
Ez olyan, mint ha Sztálin, vagy Hitler írta volna.
Ha ezt komolyan gondolják, innen nincs messze az atombomba, vagy akár Magyarország "nácitlanítása". :-(
Néha utálom, hogy igazam volt:
Orosz kihívás 2012.png
Nem akarok pánikot kelteni, csak legyen világos, mi a tét:
Françoise Thom: What Does the Russian Ultimatum to the West Mean? (2021. december 30.)
Aki ért oroszul vagy megbízik a Google Translate-ben vagy a DeppL-ben, ellenőrizheti.
A Magyar Narancs lefordította (sajnos a linkek nélkül): Így próbálta zsarolni Putyin a Nyugatot Ukrajna megtámadása előtt.
Nem most találtam.
Nem pánikot akarok kelteni: hanem elszántságot.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.04.05. 11:38 Jézus. :cry:
Ez olyan, mint ha Sztálin, vagy Hitler írta volna.
Ha ezt komolyan gondolják, innen nincs messze az atombomba, vagy akár Magyarország "nácitlanítása". :-(
"a náci az új kulák". Milyen kényelmes.

Atom: nem tudni. De ez egy logikus következő ezkalációs lépés lenne. Kisebb, taktikai töltet valahol Ukrajnában. Hetek óta már a fedőtörténet is megvan :
"a CAI-vel közösen az ukrán nácik vegyi/biológiai fegyvert fejleztettek, nagyon sajnáljuk, de nem marad más választás, "sterilizálni" kellett a halál labort, mert egy hagyomásnyos támadás esetén a nácik kieresztették volna a dzinnt a palackból, és hát Oroszorságot meg kell védeni"


Magyarországért - legalábbis első körben - még nem aggódnék.

További expanzió lehetséges irányai : Moldova is next. Transzisztriai köztársaság = már megvan az ottani Luhanszk/Donyeck. Lehet, hogy pár hónap múlva, vagy pár év múlva. De az alap recept ugyanaz, mint Grúziában, vagy Ukrajnában. Ami biztos, hogy először nyalogatni kell a sebeket, mert a Kijevi kaland azért nem megy olyan jól. :twisted:

Utána jöhetnek a jóóóóval keményebb diót jelentő Balti államok - ahol majd kiderül, hogy a NATO mennyire komolyan gondolja a nátósdit. De nagyon remélem, hogy ez soha nem derül ki.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2022.04.05. 11:13 Egyetlen kép tudom, hogy nem érv, nem is az akar lenni. Csak szembe jött ez a kép, és ez a vita jutott eszembe, úgyhogy beszúrom ide.
IMG_20220405_110919_528.jpg
Olvasd a cikket.
Az írója 20 éve foglalkozik Izraelben biztonságpolitikaval kormány szinten.
Szerintem tudja miről beszél.
De elég megnezni kik csinálták az intifadat és arab tavaszt.
Ha pedig Izraelben behuzzak a féket akkor ugy szokták kezdeni hogy a 35 év alattiak nem engedik be az országba dolgozni.
A legtöbbször már ez is elég, hogy leállítsa a dolgokat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13565
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.04.05. 11:38 Jézus. :cry:
Ez olyan, mint ha Sztálin, vagy Hitler írta volna.
Ha ezt komolyan gondolják, innen nincs messze az atombomba, vagy akár Magyarország "nácitlanítása". :-(
Ez olyan, mint ebben a profetikusnak bizonyult regényben a Fekete Manifesztum. Apróság, hogy azt a regényben titkolták, nem kormánysajtóban nyomatták.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

par hete irtam hogy szerintem az egesz tobbek kozt az usa szarkeverese miatt robbant ki, a nato tagallamsag miatta, aztan en voltam a huje :?
mas is igy gondolja
https://novekedes.hu/interju/ugy-gondol ... -tortenesz
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.04.05. 13:52 par hete irtam hogy szerintem az egesz tobbek kozt az usa szarkeverese miatt robbant ki, a nato tagallamsag miatta, aztan en voltam a huje :?
mas is igy gondolja
https://novekedes.hu/interju/ugy-gondol ... -tortenesz
Azt ugye tudod, hogy ez a portál kihez van bekötve, ez a történész melyik intézetet vezeti, kihez lojális, annak mi az álláspontja az ukrajnai háborúról és ki a gazdája?
Ettől függetlenül elolvasom, mert olvastam tőle már értelmeset is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13565
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.04.05. 13:52 par hete irtam hogy szerintem az egesz tobbek kozt az usa szarkeverese miatt robbant ki, a nato tagallamsag miatta, aztan en voltam a huje :?
mas is igy gondolja
https://novekedes.hu/interju/ugy-gondol ... -tortenesz
öööö, most nem bántásból de forráskritika! (Ki mondja és milyen felületen?)


A Russia Today és a Taliban Daily Jihad News, esetleg a Völkischer Beobachter is lesz idézve?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.04.05. 13:16 "a náci az új kulák". Milyen kényelmes.

Atom: nem tudni. De ez egy logikus következő ezkalációs lépés lenne. Kisebb, taktikai töltet valahol Ukrajnában. Hetek óta már a fedőtörténet is megvan :
"a CAI-vel közösen az ukrán nácik vegyi/biológiai fegyvert fejleztettek, nagyon sajnáljuk, de nem marad más választás, "sterilizálni" kellett a halál labort, mert egy hagyomásnyos támadás esetén a nácik kieresztették volna a dzinnt a palackból, és hát Oroszorságot meg kell védeni"


Magyarországért - legalábbis első körben - még nem aggódnék.

További expanzió lehetséges irányai : Moldova is next. Transzisztriai köztársaság = már megvan az ottani Luhanszk/Donyeck. Lehet, hogy pár hónap múlva, vagy pár év múlva. De az alap recept ugyanaz, mint Grúziában, vagy Ukrajnában. Ami biztos, hogy először nyalogatni kell a sebeket, mert a Kijevi kaland azért nem megy olyan jól. :twisted:

Utána jöhetnek a jóóóóval keményebb diót jelentő Balti államok - ahol majd kiderül, hogy a NATO mennyire komolyan gondolja a nátósdit. De nagyon remélem, hogy ez soha nem derül ki.
Szia,

+1

Szerintem is ez a sorrend van tervezve; annyi elteressel, hogy szerintem Moldavia menetbol _volt_ tervezve az Ukrajna elleni agresszio soran (viszont lathatoan ehhez gyengek az oroszok most); vagyis 2. a balti allamok es 3. Magyarorszag - de ha eleg gyenge az orszag, es sok hazaarulo van magas pozicioban, akkor elobbre lephetunk a 2. helyre.
Es a honvedelem lassu ugy, tipikusan 5 even belul nem nagyon tortennek dolgok, de gyakran 10 ev is kell (lasd akar a Gripen beszerzest, akar a Leo-2A7 beszerzest, vagy hogy a 2016-ban inditott Zrinyi 2026-bol 6 ev alatt lenyegeben a kezifegyvereken kivul semmi masnak nincs eredmenye). Osszefoglalva: szerintem van miert aggodni annak ellenere, hogy szerintem se fogjak iden osszekotozni a magyarok kezet tarkonloves elott.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fogalmam sincs milyen felulet, telefonon olvastam egy cikket es most a gepen rakeresve ez az oldal jott fel eloszor.
kicsit jobban megnezve szinte az ossze hazai hirportal lehozta, van egy velemenye, van metszete az enyemmel, ennyi.

gvass1 írta: 2022.04.05. 14:11 öööö, most nem bántásból de forráskritika! (Ki mondja és milyen felületen?)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.04.05. 13:52 par hete irtam hogy szerintem az egesz tobbek kozt az usa szarkeverese miatt robbant ki, a nato tagallamsag miatta, aztan en voltam a huje :?
mas is igy gondolja
https://novekedes.hu/interju/ugy-gondol ... -tortenesz
Persze, hogy nem úgy zajlik a történelem, hogy egy orosz ember ül a wc-n és eszébe jut, hogy "da, le kellene atomozni Európát".
Számomra ennyi a lényeg a linkelt cikkből:
"Az azonban biztos, hogy a háború senkinek nem jó, ahogy az is, hogy az egyre fogyatkozó kárpátaljai magyarság számára előnye biztosan nem lesz a konfliktusnak."
És innentől kezdve szerintem nem is igazán fontos, hogy kinek a "hibájából" darálnak be, nem igazán fog vígasztalni akkor már. A ki szólt be először már a múlt, most égetőbb kérdés a hogyan legyen vége, aztán majd a győztesek megrágják az ok-okoztokat és leírják a történelemkönyvekbe a maguk verzióját.

Mod.: A véleményhez persze joga van mindenkinek, és szerintem tök jó, hogy itt egyelőre kulturáltan lehet vitázni ezekről.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

errol is van egy sarkalatos velemenyem, nem leszek nepszeru de ugy gondolom az ukran elnoknek jelenleg tobb erdeke fuzodik ahhoz hogy huzodjon a konfliktus mint hogy hamar lezarjak :cry:
Fortitu írta: 2022.04.05. 14:30 És innentől kezdve szerintem nem is igazán fontos, hogy kinek a "hibájából" darálnak be, nem igazán fog vígasztalni akkor már. A ki szólt be először már a múlt, most égetőbb kérdés a hogyan legyen vége, aztán majd a győztesek megrágják az ok-okoztokat és leírják a történelemkönyvekbe a maguk verzióját.

Mod.: A véleményhez persze joga van mindenkinek, és szerintem tök jó, hogy itt egyelőre kulturáltan lehet vitázni ezekről.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13565
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.04.05. 14:48 errol is van egy sarkalatos velemenyem, nem leszek nepszeru de ugy gondolom az ukran elnoknek jelenleg tobb erdeke fuzodik ahhoz hogy huzodjon a konfliktus mint hogy hamar lezarjak :cry:
Hááát, tekintve, hogy gyakorlatilag bármelyik nap bármikor meghalhat ez eléggé szuicid lenne így tőle. Persze egy békekötés után sem ülhet le teázni az orosz nagykövettel:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy gondolom a konfliktus kimeneteletol fuggetlenul amig a az orosz elnok el ez a veszely mindig is fenn fog allni :?
gvass1 írta: 2022.04.05. 15:00 Hááát, tekintve, hogy gyakorlatilag bármelyik nap bármikor meghalhat ez eléggé szuicid lenne így tőle. Persze egy békekötés után sem ülhet le teázni az orosz nagykövettel:-)))
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.04.05. 15:00 Hááát, tekintve, hogy gyakorlatilag bármelyik nap bármikor meghalhat ez eléggé szuicid lenne így tőle. Persze egy békekötés után sem ülhet le teázni az orosz nagykövettel:-)))
Az orosz teázásnak pedig nagy hagyományai vannak ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem ertek a repuleshez, vagyis a harcaszati repuleshez, ezert vilagositson mar fel valaki.
tetelezzuk fel hogy van egy ukran maveric akinek a kisujjaban van a mig29 minden csinja-binja, beul egy f16-osba es egybol topgun abban is?
https://www.youtube.com/watch?v=IoL_qPSxu-Q
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2383
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2022.04.05. 15:10 Az orosz teázásnak pedig nagy hagyományai vannak ;)
Novicsekkel felöntve vodka helyett. :)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13565
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.04.05. 15:11 nem ertek a repuleshez, vagyis a harcaszati repuleshez, ezert vilagositson mar fel valaki.
tetelezzuk fel hogy van egy ukran maveric akinek a kisujjaban van a mig29 minden csinja-binja, beul egy f16-osba es egybol topgun abban is?
https://www.youtube.com/watch?v=IoL_qPSxu-Q
kizártnak tartom, hogy többhónapos átképzés nélkül ez menne. De eddig ugye max. Mig-29-esek átadásáról volt szó.

Azért nyilván bonyolultabb technika, mint egy Kalasnyikov után egy M4, ami párszáz lövés után megszokható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, en ugy vettem ki a komrad szavaibol hogy az atadott/atadando regi orosz teknika nem eleg, adjanak nekik modern f15-ost es f16-ost :roll:
gvass1 írta: 2022.04.05. 15:31 kizártnak tartom, hogy többhónapos átképzés nélkül ez menne. De eddig ugye max. Mig-29-esek átadásáról volt szó.
Azért nyilván bonyolultabb technika, mint egy Kalasnyikov után egy M4, ami párszáz lövés után megszokható.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.04.05. 15:00 Hááát, tekintve, hogy gyakorlatilag bármelyik nap bármikor meghalhat ez eléggé szuicid lenne így tőle. Persze egy békekötés után sem ülhet le teázni az orosz nagykövettel:-)))
Max. ha visz saját teát, plombált üvegben, amihez nem férhet hozzá más, mielőtt megissza...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.04.05. 15:11 nem ertek a repuleshez, vagyis a harcaszati repuleshez, ezert vilagositson mar fel valaki.
tetelezzuk fel hogy van egy ukran maveric akinek a kisujjaban van a mig29 minden csinja-binja, beul egy f16-osba es egybol topgun abban is?
https://www.youtube.com/watch?v=IoL_qPSxu-Q
Rohadtul nem. Még az sem biztos, hogy a hajtóművet be tudja indítani, vagy hogy fel tud szállni vele.

Ez nem olyan, hogy ha az egyik autót tudod vezetni, akkor a másikat is. Inkább olyasmi, mintha egy Nascar autóból átülnél egy F1-es autóba. Gáz-fék-kuplung, de nagyon, nagyon másképp viselkedik az autó, és nagyon másképp is kell vezetni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nem konkrétan erre való, de végülis a krokogyil ellen is hatásosnak bizonyult:

https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 9619568640

(Tudom, aligátor... :-))
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.04.05. 13:52 par hete irtam hogy szerintem az egesz tobbek kozt az usa szarkeverese miatt robbant ki, a nato tagallamsag miatta, aztan en voltam a huje :?
mas is igy gondolja
https://novekedes.hu/interju/ugy-gondol ... -tortenesz
Továbbra is te vagy
.
.
.
.
.
.
az, aki elhiszi a torzított valóságot. Soha nem volt megállapodás a NATO bővítés megtiltásáról vagy akár önkéntes vállalásáról. Oroszország viszont aláírta azt, hogy minden államnak joga megválasztani a biztonsági partnereit. Basszus, ha annyira gáznak tartják a NATO szomszédságot, lépjenek be. Egyébként meg lásd a képen.
Csatolmányok
1c33de04fa8fd5283613e747bef87625c0dce7c91c10f9c958b61d6bfff98711.jpg
1c33de04fa8fd5283613e747bef87625c0dce7c91c10f9c958b61d6bfff98711.jpg (9.95 KiB) Megtekintve 15840 alkalommal
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2022.04.05. 14:18 Szia,

+1

Szerintem is ez a sorrend van tervezve; annyi elteressel, hogy szerintem Moldavia menetbol _volt_ tervezve az Ukrajna elleni agresszio soran (viszont lathatoan ehhez gyengek az oroszok most); vagyis 2. a balti allamok es 3. Magyarorszag - de ha eleg gyenge az orszag, es sok hazaarulo van magas pozicioban, akkor elobbre lephetunk a 2. helyre.
Es a honvedelem lassu ugy, tipikusan 5 even belul nem nagyon tortennek dolgok, de gyakran 10 ev is kell (lasd akar a Gripen beszerzest, akar a Leo-2A7 beszerzest, vagy hogy a 2016-ban inditott Zrinyi 2026-bol 6 ev alatt lenyegeben a kezifegyvereken kivul semmi masnak nincs eredmenye). Osszefoglalva: szerintem van miert aggodni annak ellenere, hogy szerintem se fogjak iden osszekotozni a magyarok kezet tarkonloves elott.

Bel
20 db H145M
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF
AndyA írta: 2022.04.05. 15:42 Max. ha visz saját teát, plombált üvegben, amihez nem férhet hozzá más, mielőtt megissza...
Litvinyenko polónium nélkül.jpg
Litvinyenko polónium nélkül.jpg (58.72 KiB) Megtekintve 15842 alkalommal
"Polónium nélkül nem iszom!" - Just say nyet (A Wang folyó versei)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2022.04.05. 14:18 Szerintem is ez a sorrend van tervezve; annyi elteressel, hogy szerintem Moldavia menetbol _volt_ tervezve az Ukrajna elleni agresszio soran (viszont lathatoan ehhez gyengek az oroszok most); vagyis 2. a balti allamok es 3. Magyarorszag - de ha eleg gyenge az orszag, es sok hazaarulo van magas pozicioban, akkor elobbre lephetunk a 2. helyre.
Optimistább vagyok Magyarország sorszámával kapcsolatban.
Széles fronton támadva, Szlovákiával és Romániával együtt kell lenyomniuk minket, mert különben az ukrán-magyar határ keskeny, a Kárpátokon át elég khmm…, "véleményes" utakon kell odaérni - állítólag ukrán mércével is $z@rok: Petya357, mit tudsz erről? -, és két oldalról a NATO-tagállamok harapófogója van mind a felvonulásnál, mint egy sikeres megszállásnál.
Totálisan passzív és töketlen NATO kell, hogy az ehhez szükséges hazaárulás sikeres legyen. (Plusz mire Budapestre érnek, a begőzölt pesti ifjúság 1956 2.0 keretében lámpavasra húzza az összes helyszínen fellelhető kollaboránst.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.04.05. 15:11 nem ertek a repuleshez, vagyis a harcaszati repuleshez, ezert vilagositson mar fel valaki.
tetelezzuk fel hogy van egy ukran maveric akinek a kisujjaban van a mig29 minden csinja-binja, beul egy f16-osba es egybol topgun abban is?
Szia,

Talan meg ennel is fontosabb kerdes, hogy aki meg tud szerelni egy MIG-29-est, az F-16-ot is meg tud szerelni?

(Apro erdekesseg, hogy amikor mar regen nem repult egyetlen MIG-21 sem az orszagban, akkor meg mindig mindig MIG-21-esen oktattak a muszaki tisztjelolteket)

Szerintem vedekezovadaszkent sokkal jobb repulo a MIG-29, mint az F-16, foleg ha azt nezzuk, hogy AIM-9X-bol az USA-nak sincs tul sok, R-73-bol pedig meg Magyarorszag is rendelkezik egy halommal (ha meg nem adtuk el leselejtezve). Ez a ket raketa, ami nem csak pontosan szemben levo repulore lehet inditani, hanem "ahova nez a pilota, oda repul"; es igen ritka peldaja annak, hogy keleten modernebb elektronikaju/vezerlesu fegyvert csinaltak (1984-ben rendszeresitettek), mint az USAban (2003-ban rendszeresitettek). Jobban meggondolva mar 2003 is olyan reg volt, hogy talan van annyi, hogy ingyen osztogassak, de csak talan (igazan sok legiharcraketat a hideghaboruban gyartottak, nem veletlen, hogy a Gripenek infravoros legiharcraketai is hideghaborus gyartmanyok).

Vadaszbombazokent persze osszehasonlithatatlanul jobb az F-16.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

theHassan írta: 2022.04.05. 15:5020 db H145M
Szia,

Igen, igazad van!
De szinte fegyvertelenul: iranyitott panceltoro raketat meg a gyarto sem probalt ki rajta.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Lehet, de az is lehet hogy teged tomtek hazugsaggal.
en csak annyit lattam hogy Merkel ingerulten kozli meg fogjak vetozni a tagsagot mert serti az xy egyezmenyt.
theHassan írta: 2022.04.05. 15:48 Továbbra is te vagy
az, aki elhiszi a torzított valóságot. Soha nem volt megállapodás a NATO bővítés megtiltásáról vagy akár önkéntes vállalásáról. Oroszország viszont aláírta azt, hogy minden államnak joga megválasztani a biztonsági partnereit. Basszus, ha annyira gáznak tartják a NATO szomszédságot, lépjenek be. Egyébként meg lásd a képen.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2022.04.05. 16:06 Szia,

Igen, igazad van!
De szinte fegyvertelenul: iranyitott panceltoro raketat meg a gyarto sem probalt ki rajta.

Bel
Csak a katalógus feltöltése miatt írtam :)

Nem harci helikopter. "Armed scout"-nak nevezi a gyártó a 20mm ágyúval és 70mm rakétával felszerelt verziót. A 70-es lehet lézer.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.04.05. 16:03 Optimistább vagyok Magyarország sorszámával kapcsolatban.
...
Totálisan passzív és töketlen NATO kell, hogy az ehhez szükséges hazaárulás sikeres legyen. (Plusz mire Budapestre érnek, a begőzölt pesti ifjúság 1956 2.0 keretében lámpavasra húzza az összes helyszínen fellelhető kollaboránst.)
Szia,

A NATO nem VSZ, itt az 5. cikkelyt KERNI KELL!
Tehat ha az orszag vezetese nem keri, akkor nem fog segiteni a NATO.
1968-ban az elso szovjet katonak a pragai repterre erkeztek, szoval a Budapestre erkezesig nem lesz ido. Meg abban az elvi esetben sem, ha nem elnek azzal a mar megkapott jogukkal, hogy az orszagba erkezo orosz katonakkal szemben sem a rendorok, sem mas nem lephet fel:
"6.5 The authorities of Hungary or person exercising any public authority shall not enter the Premises to perform any official duties therein or execute any legal process or perform any ancillary act such as the seizure of private property without the consent of, and under conditions agreed to by the Bank.
...
13.1 The Government shall take measures to facilitate as promptly as possible the entry into, residence and freedom of movement in, and departure from Hungary of the following persons irrespective of nationality:
... (g) Other persons invited by the Bank and in possession of written evidence and including evidence in digital form of such invitation.
...
16.1 In performing their official duties while in Hungary, the Chairperson and the Staff of the Bank shall:
(a) be immune from any court or administrative proceedings with respect to any action taken by them in their official capacity. This immunity shall not apply to civil liability in cases of damage arising from road traffic accidents;
(b) enjoy, together with their families, repatriation benefits equal to those granted to the staff of diplomatic missions in Hungary;"


Bel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.04.05. 16:09 Lehet, de az is lehet hogy teged tomtek hazugsaggal.
en csak annyit lattam hogy Merkel ingerulten kozli meg fogjak vetozni a tagsagot mert serti az xy egyezmenyt.
Na de az melyik egyezmény? Ez lenne a lényeg. Nem vétózta senki a balti államokat, V4 államokat, balkáni államokat. Mind keleti bővítés.

Egy megállapodás volt, a német egyesítéssel kapcsolatban. A Szovjetunió azzal a feltétellel ment bele, hogy a keletnémet területre nem vonul be NATO erő, és ez így is lett.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Fortitu írta: 2022.04.05. 11:13 Egyetlen kép tudom, hogy nem érv, nem is az akar lenni. Csak szembe jött ez a kép, és ez a vita jutott eszembe, úgyhogy beszúrom ide.
IMG_20220405_110919_528.jpg
A cigi nem jött be neki. 😁
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azt nem tudom, majd utananezek.
Ahogy latom ismet megszolalt Merkel ez ugyben.
https://www.welt.de/politik/deutschland ... raine.html
theHassan írta: 2022.04.05. 16:21 Na de az melyik egyezmény? Ez lenne a lényeg. Nem vétózta senki a balti államokat, V4 államokat, balkáni államokat. Mind keleti bővítés.

Egy megállapodás volt, a német egyesítéssel kapcsolatban. A Szovjetunió azzal a feltétellel ment bele, hogy a keletnémet területre nem vonul be NATO erő, és ez így is lett.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.04.04. 18:32 Szia,

Szerintem ebben mar boven van nagyitas.

A jo oreg =AK tuning cikkemben van a kovetkezo kep, ahol 100 m-en van egy lolap, 300 m-en pedig 2 db IPSC lolap a bal felso sarokban. Na, a 700 m az ennek tobb mint a duplaja:
Kép

Bel
Kemény nagyon :mrgreen: Kb 250m a Kolumbiai bánya hossza.Amikor ott állnak az emberek,akkor tisztán hallom a beszélgetésüket a gödör akusztikája miatt.Ezen a távolságon nyílt irányzékkal képes lennék leszedni egy álló alakot.Ebben biztos vagyok.De céltávcsővel szerelt lőfegyverhez komoly képzettség és gyakorlat kell ezen távolságon felül.Sajnos nincs "nyílt nap" a Csornapusztai harckocsi lőtéren ezt kipróbálni......vagy már a lőtér sincs meg.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Verocen 470-ig lehet loni, szolj ha ki akarod probalni ;)
chucky írta: 2022.04.05. 17:07 Kemény nagyon :mrgreen: Kb 250m a Kolumbiai bánya hossza.Amikor ott állnak az emberek,akkor tisztán hallom a beszélgetésüket a gödör akusztikája miatt.Ezen a távolságon nyílt irányzékkal képes lennék leszedni egy álló alakot.Ebben biztos vagyok.De céltávcsővel szerelt lőfegyverhez komoly képzettség és gyakorlat kell ezen távolságon felül.Sajnos nincs "nyílt nap" a Csornapusztai harckocsi lőtéren ezt kipróbálni......vagy már a lőtér sincs meg.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.04.05. 17:01 Azt nem tudom, majd utananezek.
Ahogy latom ismet megszolalt Merkel ez ugyben.
https://www.welt.de/politik/deutschland ... raine.html
Megszólalt, de mit mond? Hogy helyes döntés volt nem adni Ukrajnának csatlakozási akciótervet. A MAP egy lista, hogy az aspiránsnak mit kell tennie a tagsághoz. A bukaresti csúcson a tagok, gondos megfontolásból úgy döntöttek, hogy nem adnak MAPot Ukrajnának meg Grúziának. Merkel meg Sarkozy tolta nagyon a nemet. Na meg Medvegyev és Putyin.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.04.05. 17:13 Verocen 470-ig lehet loni, szolj ha ki akarod probalni ;)
Verőcén????? Igaz,hogy én kb 10 éve jártam ott és kb 25m-re lőttek a sörétesekkel meg miegymással :shock:
Ennyire kiépült? :roll:
Naná,hogy ki szeretném :mrgreen: Ne csak a pofám járjon hanem mutassak......tanuljak is valami újat :lol:
Ha kicsit jobb idő lesz,akkor élek a lehetőséggel 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

100m es 300m mar vagy 60 eve van, pancelos/gepfegyver belovo loter volt :shock:
Kép
Kép
chucky írta: 2022.04.05. 17:29 Verőcén????? Igaz,hogy én kb 10 éve jártam ott és kb 25m-re lőttek a sörétesekkel meg miegymással :shock:
Ennyire kiépült? :roll:
Naná,hogy ki szeretném :mrgreen: Ne csak a pofám járjon hanem mutassak......tanuljak is valami újat :lol:
Ha kicsit jobb idő lesz,akkor élek a lehetőséggel 8-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

theHassan írta: 2022.04.05. 17:25 Megszólalt, de mit mond? Hogy helyes döntés volt nem adni Ukrajnának csatlakozási akciótervet. A MAP egy lista, hogy az aspiránsnak mit kell tennie a tagsághoz. A bukaresti csúcson a tagok, gondos megfontolásból úgy döntöttek, hogy nem adnak MAPot Ukrajnának meg Grúziának. Merkel meg Sarkozy tolta nagyon a nemet. Na meg Medvegyev és Putyin.
Google Translate-tel én is így értelmeztem.

Tegyük rendbe a dolgokat!

Ezek azok a dokumentumok, amiket lobogtatnak, hogy "a NATO megígérte, hogy nem terjeszkednek keletre": NATO Expansion: What Gorbachev Heard (National Security Archive).
Közös jellemzőjük, hogy nem foglalták őket egyezménybe, amit így nem írtak alá, és amit így nem ratifikáltak, és ami így érvénytelen.
"Verba volant, scripta manent." - "Szó elszáll, írás megmarad."
Kormányok és diplomaták jönnek és mennek, és bizony meg is öregednek és meghalnak. Még csak rosszindulat sem kell ahhoz, hogy egyik diplomata megrökönyödve mondhassa egy írásba nem foglalt megállapodásra: "Semmi ilyesmiről sincs tudomásom."

Apropó: már csak egyetlen élő ember van, aki tudhat ilyen megállapodásról: Mihail Gorbacsov.
"- One of the key issues that has arisen in connection with the events in Ukraine is NATO expansion into the East. Do you get the feeling that your Western partners lied to you when they were developing their future plans in Eastern Europe? Why didn’t you insist that the promises made to you – particularly U.S. Secretary of State James Baker’s promise that NATO would not expand into the East – be legally encoded? I will quote Baker: »NATO will not move one inch further east.«
[Mihail Gorbacsov] - The topic of »NATO expansion« was not discussed at all, and it wasn’t brought up in those years. I say this with full responsibility. Not a singe Eastern European country raised the issue, not even after the Warsaw Pact ceased to exist in 1991. Western leaders didn’t bring it up, either. Another issue we brought up was discussed: making sure that NATO’s military structures would not advance and that additional armed forces from the alliance would not be deployed on the territory of the then-GDR after German reunification. Baker’s statement, mentioned in your question, was made in that context. Kohl and [German Vice Chancellor Hans-Dietrich] Genscher talked about it.
Everything that could have been and needed to be done to solidify that political obligation was done. And fulfilled. The agreement on a final settlement with Germany said that no new military structures would be created in the eastern part of the country; no additional troops would be deployed; no weapons of mass destruction would be placed there. It has been observed all these years. So don’t portray Gorbachev and the then-Soviet authorities as naïve people who were wrapped around the West’s finger. If there was naïveté, it was later, when the issue arose. Russia at first did not object.
The decision for the U.S. and its allies to expand NATO into the east was decisively made in 1993. I called this a big mistake from the very beginning. It was definitely a violation of the spirit of the statements and assurances made to us in 1990. With regards to Germany, they were legally enshrined and are being observed."

Mikhail Gorbachev: I am against all walls (Russia Beyond, 2014. október 16.[!])

Oroszország a Szovjetunió szétesése óta öt alkalommal ismerte le Ukrajna területi integritását, államhatárait:
1. a Szovjetunió felbomlását kimondó szerződésben 1991-ben;
2. a Budapesti Memorandumban 1994-ben;
3. az Orosz-Ukrán Barátsági Szerződésben 1997-ben;
4. a Fekete-tengeri flotta állomásoztatásáról szóló szerződésben szintén 1997-ben;
5. a Harkovi Megállapodásban 2010-ben.
Az oroszok ezeket a vállalásokat 2014-ben a Krím-félsziget annektálásával megsértették.
Forrás: Rácz András, elmondja például itt: → A szankciók sem fogják Putyint eltéríteni – Rácz András és Stier Gábor vitája a Mandineren

Tudomásom szerint a 2014-es orosz támadásig Ukrajna nem kívánt NATO-tag lenni. A NATO-tagság elérése, mint alkotmányban rögzített cél 2019-es fejlemény, a 2014-es orosz támadásra adott válasz. Állítólag az Orosz-Ukrán Barátsági Szerződés egyik cikkelye ugyan kimondja, hogy Ukrajna nem léphet be egyetlen olyan katonai szervezetbe sem, amelyet az Oroszországi Föderáció adott esetben ellenségnek tekinthet, de ez a szerződés a 2014-es orosz támadás után érvényét vesztette.

Hogy a Minszki Egyezményeket kik és hogyan sértették meg, arról máig nem kaptam egyik oldalról sem információt (és ennek egyáltalán nem örülök). Egyébként a Minszki Egyezményekről hétköznapi halandóként az a véleményem, hogy - átvitt értelemben is - halántéknak szegezett pisztollyal aláíratott megállapodás érvénytelen. - Egy erre tévedő diplomata majd okosítson ki.

Ennyit tudok.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.04.05. 17:32 100m es 300m mar vagy 60 eve van, pancelos/gepfegyver belovo loter volt :shock:
Kép
Kép
Akkor én hol jártam? :lol: Valami erdő szélén volt a lőtér és egy hölgyet kérdeztünk meg,hogy légfegyverrel lehet-e.
Közben megsüketültünk a durrogtatástól.Fura is volt,hogy 25m-re lőnek vadász fegyverrel :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2022.04.05. 17:07 Kemény nagyon :mrgreen: Kb 250m a Kolumbiai bánya hossza.Amikor ott állnak az emberek,akkor tisztán hallom a beszélgetésüket a gödör akusztikája miatt.Ezen a távolságon nyílt irányzékkal képes lennék leszedni egy álló alakot.Ebben biztos vagyok.De céltávcsővel szerelt lőfegyverhez komoly képzettség és gyakorlat kell ezen távolságon felül.Sajnos nincs "nyílt nap" a Csornapusztai harckocsi lőtéren ezt kipróbálni......vagy már a lőtér sincs meg.
Szia,

Ahogy no a tavolsag, ugy egyre tobb minden szamit a klasszikus (10 m-re legpuskaval is gyakorolhato) lotudason kivul.

Termeszetesen a legfontosabb a ballisztika ismerete (marmint ez nem nagy elmeleti tudas: egy tablazatbol ki kell tudni olvasni a melle irt erteket).
Itt nehany "csalas" lehet:
-A klasszikus fegyverek csapoiranyzeka (K98-tol az AMD-ig) tavolsagra meretezett, vagyis mivel magan az iranyzekon a tavolsagot allitjuk be, ezert nincs szukseg ballisztikai tablazatra (csak annak, aki tervezte az iranyzekot :-)).
-Szinte ugyanez van az SZVD (Dragunov) PSZO-1 tavcsoven is: a tavcsovon a tavolsagot allitjuk, nem mast.
-Ennel gyorsabb reakciot tesz lehetove, ha a tavcso szalkeresztjeben segedkeresztek vannak a kulonbozo tavolsagokhoz.
-Ez utobbinak nagyon primitiv verzioja, amikor fejbol tudja a lovo, hogy milyen tavolsagon mekkora celpontathelyezesre van szukseg.

Termeszetesen a fentiek kozos jellemzoje, hogy egyetlen loszerhez mukodik csak, es mas loszerre atterve cserelni kell (ha jol tudom, akkor erre volt a gyakorlatban is pelda, pl. a Moszin-Nagant puskaknal a korai "gombolyu" loszereket lecsereltek sokkal aramvonalasabb lovedekre, ezert uj iranyzek kellett a fegyverekre, 1930-ben ez volt a legfobb valtoztatas, azota nevezik ezeket 91/30-nak).

Ennek a regi stilusu profi megoldasa az, hogy van az embernek egy tablazata, es egy (pl. 100 m-re) belott puskaja. A tablazatbol leolvassa az erteket, ezt beallitja a tavcsovon, utana pontos lesz a fegyver. Persze az alap, hogy minden loszerhez mas tablazat kell. Ha profibb az ember, akkor tobb tablazata is van, ami fugg a loszer homersegletetol (ettol fugg a lovedek sebessege), a levegohomerseglettol (1000 m-en kb 20 cm-rel megy feljebb a talalat, ha 5C fokkal melegebb van), legnyomastol (ez kevesebbet szamit), tengerszint feletti magassagtol (es se sokat szamit). Meg profibb, ha mindezeket nem szamoltatja az ember egy programmal, hanem szemelyesen o lemerte es felirta.
Egy fokkal modernebb, ha szamitogeppel (okostelefonnal) valos idoben szamolja az ember megadva a parametereket.
Meg egy fokkal modernebb, ha automatikusan megszerzi a parametereket a szamitogep (lezer tavmerotol, es egyeb eszkozoktol).
Sokkal dragabb, ha ez a szamitogep 6000 G-s pofonokat is elvisel, mivel ekkor bele lehet tenni a celtavcsobe az egeszet.

Versenyeken egyszeru a tavolsag: megmondja a rendezo. :-) Egyeb esetben a lezer tavmerok elerheto aron pontosak. Le is lehet lepni a tavolsagot elore, es felirni a kezzel rajzolt terkepre a regi iskola szerint. Vagy a PSZO-1 sajat szintjen zsenialis tavcsorajzolataval 300-500 m tavolsagig jol megbecsulni a tavolsagot.

A 2. legfontosabbrol meg nem volt szo: szel. Egyreszt a tablazatokban benne van, hogy mit kell allitani a tavcsore mekkora szelnel. Kozepes tavolsagon ez egesz jo eredmenyt ad, de pl. 1000 m eseten keves azt merni, hogy mekkora szel van ott, ahol lo az ember: azt is tudni kellene, hogy 500 m tavolsagban, 7 m magasan milyen szel fuj. Na ez a szint az, ami mar inkabb muveszet, mint "csak" tudas. Nem is tudjak a modern rendszerek.

Osszefoglalva: ez se ordongosseg, 2006 korul nekialltam, kiprobaltam. Ha hajlando vele foglalkozni az ember (ami a mai loszearak mellett nagyon durva koltseg), akkor kozep szintig egesz gyorsan el lehet jutni.
.22-es puskaval nem probalkoztam, de elhiszem, hogy 150 m koruli lotavval nagyon hasonlo tapasztalatokat lehet szerezni, mint normal kaliberrel 600-900 m korulre.

Lazan kapcsolodik ide, hogy a vadaszok 2 fele modon tudnak 600 meterre loni:
1. lezer tavmerovel megmeri a tavolsagot, szelmerovel a szelet, tablazatbol kiolvasott ertekeket beallitja a tavcsovon
2. egy arasszal fole celoz, aztan tuzbe rogy az allat.
Az nagyon fontos, hogy ne keverje a kettot, mert a 2. esetben a lezer tavmero azt irna ki, hogy "250", es ezzel a lelkebe gazolna a vadasznak. :-)

Bel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.04.05. 18:04 Google Translate-tel én is így értelmeztem.

Tegyük rendbe a dolgokat!

Ezek azok a dokumentumok, amiket lobogtatnak, hogy "a NATO megígérte, hogy nem terjeszkednek keletre": NATO Expansion: What Gorbachev Heard (National Security Archive).
Közös jellemzőjük, hogy nem foglalták őket egyezménybe, amit így nem írtak alá, és amit így nem ratifikáltak, és ami így érvénytelen.
"Verba volant, scripta manent." - "Szó elszáll, írás megmarad."
Kormányok és diplomaták jönnek és mennek, és bizony meg is öregednek és meghalnak. Még csak rosszindulat sem kell ahhoz, hogy egyik diplomata megrökönyödve mondhassa egy írásba nem foglalt megállapodásra: "Semmi ilyesmiről sincs tudomásom."

Apropó: már csak egyetlen élő ember van, aki tudhat ilyen megállapodásról: Mihail Gorbacsov.
"- One of the key issues that has arisen in connection with the events in Ukraine is NATO expansion into the East. Do you get the feeling that your Western partners lied to you when they were developing their future plans in Eastern Europe? Why didn’t you insist that the promises made to you – particularly U.S. Secretary of State James Baker’s promise that NATO would not expand into the East – be legally encoded? I will quote Baker: »NATO will not move one inch further east.«
[Mihail Gorbacsov] - The topic of »NATO expansion« was not discussed at all, and it wasn’t brought up in those years. I say this with full responsibility. Not a singe Eastern European country raised the issue, not even after the Warsaw Pact ceased to exist in 1991. Western leaders didn’t bring it up, either. Another issue we brought up was discussed: making sure that NATO’s military structures would not advance and that additional armed forces from the alliance would not be deployed on the territory of the then-GDR after German reunification. Baker’s statement, mentioned in your question, was made in that context. Kohl and [German Vice Chancellor Hans-Dietrich] Genscher talked about it.
Everything that could have been and needed to be done to solidify that political obligation was done. And fulfilled. The agreement on a final settlement with Germany said that no new military structures would be created in the eastern part of the country; no additional troops would be deployed; no weapons of mass destruction would be placed there. It has been observed all these years. So don’t portray Gorbachev and the then-Soviet authorities as naïve people who were wrapped around the West’s finger. If there was naïveté, it was later, when the issue arose. Russia at first did not object.
The decision for the U.S. and its allies to expand NATO into the east was decisively made in 1993. I called this a big mistake from the very beginning. It was definitely a violation of the spirit of the statements and assurances made to us in 1990. With regards to Germany, they were legally enshrined and are being observed."

Mikhail Gorbachev: I am against all walls (Russia Beyond, 2014. október 16.[!])

Oroszország a Szovjetunió szétesése óta öt alkalommal ismerte le Ukrajna területi integritását, államhatárait:
1. a Szovjetunió felbomlását kimondó szerződésben 1991-ben;
2. a Budapesti Memorandumban 1994-ben;
3. az Orosz-Ukrán Barátsági Szerződésben 1997-ben;
4. a Fekete-tengeri flotta állomásoztatásáról szóló szerződésben szintén 1997-ben;
5. a Harkovi Megállapodásban 2010-ben.
Az oroszok ezeket a vállalásokat 2014-ben a Krím-félsziget annektálásával megsértették.
Forrás: Rácz András, elmondja például itt: → A szankciók sem fogják Putyint eltéríteni – Rácz András és Stier Gábor vitája a Mandineren

Tudomásom szerint a 2014-es orosz támadásig Ukrajna nem kívánt NATO-tag lenni. A NATO-tagság elérése, mint alkotmányban rögzített cél 2019-es fejlemény, a 2014-es orosz támadásra adott válasz. Állítólag az Orosz-Ukrán Barátsági Szerződés egyik cikkelye ugyan kimondja, hogy Ukrajna nem léphet be egyetlen olyan katonai szervezetbe sem, amelyet az Oroszországi Föderáció adott esetben ellenségnek tekinthet, de ez a szerződés a 2014-es orosz támadás után érvényét vesztette.

Hogy a Minszki Egyezményeket kik és hogyan sértették meg, arról máig nem kaptam egyik oldalról sem információt (és ennek egyáltalán nem örülök). Egyébként a Minszki Egyezményekről hétköznapi halandóként az a véleményem, hogy - átvitt értelemben is - halántéknak szegezett pisztollyal aláíratott megállapodás érvénytelen. - Egy erre tévedő diplomata majd okosítson ki.

Ennyit tudok.

Kicsit hosszabban tudóskollégától:
https://ciaotest.cc.columbia.edu/journa ... _13953.pdf

Annyit tennék hozzá, hogy bizony akart, erről szólt a bukaresti csúcs, ahol nem hívták meg. Csak annyit mondtak, hogy "majd egyszer".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

ATGM vs helikopter :shock: Jujjj :o
https://www.itemfix.com/v?t=ob982m
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2022.04.05. 18:47 Szia,

Ahogy no a tavolsag, ugy egyre tobb minden szamit a klasszikus (10 m-re legpuskaval is gyakorolhato) lotudason kivul.

Termeszetesen a legfontosabb a ballisztika ismerete (marmint ez nem nagy elmeleti tudas: egy tablazatbol ki kell tudni olvasni a melle irt erteket).
Itt nehany "csalas" lehet:
-A klasszikus fegyverek csapoiranyzeka (K98-tol az AMD-ig) tavolsagra meretezett, vagyis mivel magan az iranyzekon a tavolsagot allitjuk be, ezert nincs szukseg ballisztikai tablazatra (csak annak, aki tervezte az iranyzekot :-)).
-Szinte ugyanez van az SZVD (Dragunov) PSZO-1 tavcsoven is: a tavcsovon a tavolsagot allitjuk, nem mast.
-Ennel gyorsabb reakciot tesz lehetove, ha a tavcso szalkeresztjeben segedkeresztek vannak a kulonbozo tavolsagokhoz.
-Ez utobbinak nagyon primitiv verzioja, amikor fejbol tudja a lovo, hogy milyen tavolsagon mekkora celpontathelyezesre van szukseg.

Termeszetesen a fentiek kozos jellemzoje, hogy egyetlen loszerhez mukodik csak, es mas loszerre atterve cserelni kell (ha jol tudom, akkor erre volt a gyakorlatban is pelda, pl. a Moszin-Nagant puskaknal a korai "gombolyu" loszereket lecsereltek sokkal aramvonalasabb lovedekre, ezert uj iranyzek kellett a fegyverekre, 1930-ben ez volt a legfobb valtoztatas, azota nevezik ezeket 91/30-nak).

Ennek a regi stilusu profi megoldasa az, hogy van az embernek egy tablazata, es egy (pl. 100 m-re) belott puskaja. A tablazatbol leolvassa az erteket, ezt beallitja a tavcsovon, utana pontos lesz a fegyver. Persze az alap, hogy minden loszerhez mas tablazat kell. Ha profibb az ember, akkor tobb tablazata is van, ami fugg a loszer homersegletetol (ettol fugg a lovedek sebessege), a levegohomerseglettol (1000 m-en kb 20 cm-rel megy feljebb a talalat, ha 5C fokkal melegebb van), legnyomastol (ez kevesebbet szamit), tengerszint feletti magassagtol (es se sokat szamit). Meg profibb, ha mindezeket nem szamoltatja az ember egy programmal, hanem szemelyesen o lemerte es felirta.
Egy fokkal modernebb, ha szamitogeppel (okostelefonnal) valos idoben szamolja az ember megadva a parametereket.
Meg egy fokkal modernebb, ha automatikusan megszerzi a parametereket a szamitogep (lezer tavmerotol, es egyeb eszkozoktol).
Sokkal dragabb, ha ez a szamitogep 6000 G-s pofonokat is elvisel, mivel ekkor bele lehet tenni a celtavcsobe az egeszet.

Versenyeken egyszeru a tavolsag: megmondja a rendezo. :-) Egyeb esetben a lezer tavmerok elerheto aron pontosak. Le is lehet lepni a tavolsagot elore, es felirni a kezzel rajzolt terkepre a regi iskola szerint. Vagy a PSZO-1 sajat szintjen zsenialis tavcsorajzolataval 300-500 m tavolsagig jol megbecsulni a tavolsagot.

A 2. legfontosabbrol meg nem volt szo: szel. Egyreszt a tablazatokban benne van, hogy mit kell allitani a tavcsore mekkora szelnel. Kozepes tavolsagon ez egesz jo eredmenyt ad, de pl. 1000 m eseten keves azt merni, hogy mekkora szel van ott, ahol lo az ember: azt is tudni kellene, hogy 500 m tavolsagban, 7 m magasan milyen szel fuj. Na ez a szint az, ami mar inkabb muveszet, mint "csak" tudas. Nem is tudjak a modern rendszerek.

Osszefoglalva: ez se ordongosseg, 2006 korul nekialltam, kiprobaltam. Ha hajlando vele foglalkozni az ember (ami a mai loszearak mellett nagyon durva koltseg), akkor kozep szintig egesz gyorsan el lehet jutni.
.22-es puskaval nem probalkoztam, de elhiszem, hogy 150 m koruli lotavval nagyon hasonlo tapasztalatokat lehet szerezni, mint normal kaliberrel 600-900 m korulre.

Lazan kapcsolodik ide, hogy a vadaszok 2 fele modon tudnak 600 meterre loni:
1. lezer tavmerovel megmeri a tavolsagot, szelmerovel a szelet, tablazatbol kiolvasott ertekeket beallitja a tavcsovon
2. egy arasszal fole celoz, aztan tuzbe rogy az allat.
Az nagyon fontos, hogy ne keverje a kettot, mert a 2. esetben a lezer tavmero azt irna ki, hogy "250", es ezzel a lelkebe gazolna a vadasznak. :-)

Bel
Több mint 10 évvel ezelőtt egy 4,5-es nem 7,5-es légpuskával 105m-ig jutottam a fél literes sörös doboz eltalálásával úgy,hogy 50m volt a zero a céltávcsőnél és a többit a dot pontokkal kalkuláltam.4-7 lövésből megvolt a találat jó minőségű lövedékkel.De változó,enyhén szeles időben igazi kihívás volt.A céltárgy távolságában lévő növényzet mozgását figyeltem de ilyen távolságon már egy darázs fing is eltérítette a lövedéket centikkel :lol:
Nagyon megterhelő a céltávcsöves lövészet.Pár óra után pihenni kellett mert teljesen elfáradtak a szemeim meg a tűző nap stb.De rohadt nagy élmény volt.Már ez is megszűnt.
Nem ismerem a .22 lőszerek torkolati energiáját de a 150m még nagyobb élmény lehet :roll:
A lőszer árak mellet nem beszélve arról,hogy ez a fajta lövészet nagyon időigényes.Fizetős lőtéren eltölteni órákat :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

ATGM sniper.Kemény 8-) Az indító állványt "optikával" rázta meg a szél becsapódás előtt és mellé ment? :roll: 20 ezer dollár egy lövés? :o
https://www.youtube.com/watch?v=8FrYM7CxYsU
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem a legenyseg tul lelkes volt es ido elott kezdtek tolteni a kovetkezo raketat :roll:
chucky írta: 2022.04.05. 20:25 ATGM sniper.Kemény 8-) Az indító állványt "optikával" rázta meg a szél becsapódás előtt és mellé ment? :roll: 20 ezer dollár egy lövés? :o
https://www.youtube.com/watch?v=8FrYM7CxYsU
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.04.05. 20:51 szerintem a legenyseg tul lelkes volt es ido elott kezdtek tolteni a kovetkezo raketat :roll:
Csak nem olyan bénák :oops:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.04.05. 20:25 ATGM sniper.Kemény 8-) Az indító állványt "optikával" rázta meg a szél becsapódás előtt és mellé ment? :roll: 20 ezer dollár egy lövés? :o
https://www.youtube.com/watch?v=8FrYM7CxYsU
Az nem derült ki, hogy 20 ezer micsoda. Én is dollárra tippelek.
Azt modta, “mi ez, szél? b.szki ne nyulkáljatok már az álványhoz!” Lehet, hogy az egyik jó képességű bajtárs idő előtt akarta újratölteni.

A másik érdekesség a taktika. Volt intelük - tudták, hogy “12 és kettő között várható egy menetoszlop”, és tapasztalatuk “ezt a felderítőt még ne rögtön lőjük, először had adja le a jelentést a központba, hogy minden tiszta” , de a fegyverkezelés döcögős volt - egy ember írástudó (a pultkezelő), a többi csinálta, amit mondtak neki. Látszik, hogy nem az első lövésük - de az is, hogy nem a századik.

Fél-OFF - Egyik katona oroszul, a másik irodalmi, sztenderd ukránul, a többség viszont hamisíthatatlanul kárpátaljai nyelvjárásban beszélt! :lol: :lol: összetéveszthetetlen, legalább annyira jellegzetes, mint. texasi amerikai, vagy a palóc magyar - csak sokkal ízesebb. :mrgreen:

Nagyon furcsa, keserédes érzés volt végig nézni. Tisztára mintha Ungváron az autópiacon járna az ember. :oops: Még gúnynevek is “Toyota”, “Kardán” . Gondolom nem csak földik, de volt munkatársak is lehettek. Most pedig egy névtelen mezőben lőnek az oroszokra, azok meg vissza. Szürreális. :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ukrán T-64 vs orosz menetoszlop.Jó helyen állt az ukrán tank mert láthatatlan volt de cserébe ők se láttak rá az útra rendesen.
Viszont az oroszok pont leszarták az ellenséges tankot mert a gyalogság sem indult el megkeresni.
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... e_russian/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.04.05. 20:51 szerintem a legenyseg tul lelkes volt es ido elott kezdtek tolteni a kovetkezo raketat :roll:
+1

Gondolom minimális képzést kaphattak. Másodikra azért megvolt.

Nemtom én hányból találnék el egy mozgó BTR-t. Mondjuk jobb, ha ez nem is derül ki..
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.04.05. 21:21 Az nem derült ki, hogy 20 ezer micsoda. Én is dollárra tippelek.
Azt modta, “mi ez, szél? b.szki ne nyulkáljatok már az álványhoz!” Lehet, hogy az egyik jó képességű bajtárs idő előtt akarta újratölteni.

A másik érdekesség a taktika. Volt intelük - tudták, hogy “12 és kettő között várható egy menetoszlop”, és tapasztalatuk “ezt a felderítőt még ne rögtön lőjük, először had adja le a jelentést a központba, hogy minden tiszta” , de a fegyverkezelés döcögős volt - egy ember írástudó (a pultkezelő), a többi csinálta, amit mondtak neki. Látszik, hogy nem az első lövésük - de az is, hogy nem a századik.

Fél-OFF - Egyik katona oroszul, a másik irodalmi, sztenderd ukránul, a többség viszont hamisíthatatlanul kárpátaljai nyelvjárásban beszélt! :lol: :lol: összetéveszthetetlen, legalább annyira jellegzetes, mint. texasi amerikai, vagy a palóc magyar - csak sokkal ízesebb. :mrgreen:

Nagyon furcsa, keserédes érzés volt végig nézni. Tisztára mintha Ungváron az autópiacon járna az ember. :oops: Még gúnynevek is “Toyota”, “Kardán” . Gondolom nem csak földik, de volt munkatársak is lehettek. Most pedig egy névtelen mezőben lőnek az oroszokra, azok meg vissza. Szürreális. :?
Akkor ezt jól elbaszkurálták :roll: Nem ismerem az orosz/ukrán nyelvet.Meg se tudom különböztetni mert nem hallom sehol.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.04.05. 21:25 +1

Gondolom minimális képzést kaphattak. Másodikra azért megvolt.

Nemtom én hányból találnék el egy mozgó BTR-t. Mondjuk jobb, ha ez nem is derül ki..
Armed Assault 3-ban kipróbálhatod :mrgreen: Profin le van modellezve mintha valódi lenne.
Asszem a szíriai háborúban láttam,hogy rálőttek egy pick up-ra egy tow-ot és az utolsó pillanatban odébb gurult pár métert és már mellé is ment a tow :mrgreen: Lehet,hogy kiszúrták a füstcsíkot ahogy közeledik vagy csak véletlen volt de a kezelőnek nem volt ideje korrigálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.04.05. 21:38-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13891
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem nehez, csak rajta kell tartani a lezert a dzsojsztikkal 8-)
Petya357 írta: 2022.04.05. 21:25 Nemtom én hányból találnék el egy mozgó BTR-t. Mondjuk jobb, ha ez nem is derül ki..
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.04.05. 21:37 Nem nehez, csak rajta kell tartani a lezert a dzsojsztikkal 8-)
Volt az oroszbarát szakadároknál egy "atgm sniper" aki olyan profi volt,hogy a rakétát a max távról indította és sorra szedte le az ukrán járgányokat.
Nem tudták megfogni egy darabig.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.04.05. 21:37 Nem nehez, csak rajta kell tartani a lezert a dzsojsztikkal 8-)
Fotelből, Armed Assault 3-ban? :mrgreen:

Kicsit más, amikor vissza is lőhetnek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.05. 14:18 Szia,

+1

Szerintem is ez a sorrend van tervezve; annyi elteressel, hogy szerintem Moldavia menetbol _volt_ tervezve az Ukrajna elleni agresszio soran (viszont lathatoan ehhez gyengek az oroszok most); vagyis 2. a balti allamok es 3. Magyarorszag - de ha eleg gyenge az orszag, es sok hazaarulo van magas pozicioban, akkor elobbre lephetunk a 2. helyre.
Es a honvedelem lassu ugy, tipikusan 5 even belul nem nagyon tortennek dolgok, de gyakran 10 ev is kell (lasd akar a Gripen beszerzest, akar a Leo-2A7 beszerzest, vagy hogy a 2016-ban inditott Zrinyi 2026-bol 6 ev alatt lenyegeben a kezifegyvereken kivul semmi masnak nincs eredmenye). Osszefoglalva: szerintem van miert aggodni annak ellenere, hogy szerintem se fogjak iden osszekotozni a magyarok kezet tarkonloves elott.

Bel
Semmi esélye amíg az ukránok nem állnak át. Ami várható, de nem mostanában.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2022.04.05. 16:03 Optimistább vagyok Magyarország sorszámával kapcsolatban.
Széles fronton támadva, Szlovákiával és Romániával együtt kell lenyomniuk minket, mert különben az ukrán-magyar határ keskeny, a Kárpátokon át elég khmm…, "véleményes" utakon kell odaérni - állítólag ukrán mércével is $z@rok: Petya357, mit tudsz erről? -, és két oldalról a NATO-tagállamok harapófogója van mind a felvonulásnál, mint egy sikeres megszállásnál.
Totálisan passzív és töketlen NATO kell, hogy az ehhez szükséges hazaárulás sikeres legyen. (Plusz mire Budapestre érnek, a begőzölt pesti ifjúság 1956 2.0 keretében lámpavasra húzza az összes helyszínen fellelhető kollaboránst.)
Begözölt pesti ifjúság?
Rég Bécsben fogja az észt osztani.
Konkretan még azokkal is gond van akik jelentkeznek katonának, nem hogy a mamahoteles bölcsészekkel.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.05. 16:04 Szia,

Talan meg ennel is fontosabb kerdes, hogy aki meg tud szerelni egy MIG-29-est, az F-16-ot is meg tud szerelni?

(Apro erdekesseg, hogy amikor mar regen nem repult egyetlen MIG-21 sem az orszagban, akkor meg mindig mindig MIG-21-esen oktattak a muszaki tisztjelolteket)

Szerintem vedekezovadaszkent sokkal jobb repulo a MIG-29, mint az F-16, foleg ha azt nezzuk, hogy AIM-9X-bol az USA-nak sincs tul sok, R-73-bol pedig meg Magyarorszag is rendelkezik egy halommal (ha meg nem adtuk el leselejtezve). Ez a ket raketa, ami nem csak pontosan szemben levo repulore lehet inditani, hanem "ahova nez a pilota, oda repul"; es igen ritka peldaja annak, hogy keleten modernebb elektronikaju/vezerlesu fegyvert csinaltak (1984-ben rendszeresitettek), mint az USAban (2003-ban rendszeresitettek). Jobban meggondolva mar 2003 is olyan reg volt, hogy talan van annyi, hogy ingyen osztogassak, de csak talan (igazan sok legiharcraketat a hideghaboruban gyartottak, nem veletlen, hogy a Gripenek infravoros legiharcraketai is hideghaborus gyartmanyok).

Vadaszbombazokent persze osszehasonlithatatlanul jobb az F-16.

Bel
Semmi értelme nincs az orosz legvedelem ellen F35 alatti gépet küldeni.
A ukránok legjobb pilótáját a 2. napon lelőtte egy S400 üteg úgy hogy ilyen nincs is Ukrajna területén.
Nagyon komoly EW védelem kellene még az amerikai légierőnek is ha hagyományos géppel próbálkozna az oroszok ellen menni.
A stealth gépek ellen pedig fogalmunk sincs az oroszok képességeiről, de csodálkoznék ha ezen a területen minden fejlesztésük nem ezekről szólna.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

aksurv írta: 2022.04.05. 23:53 A stealth gépek ellen pedig fogalmunk sincs az oroszok képességeiről, de csodálkoznék ha ezen a területen minden fejlesztésük nem ezekről szólna.
Könnyen megeshet, hogy náluk is hever még a spájzban pár P18-as vagy hasonló korszerű méteres hullámhosszú radar. Emlékezzünk csak a délszláv háborúra, akkor se gondolták, hogy még rendszerben van valahol, a rádiófelderítés és - zavarás se számolt ezzel.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.06. 06:46 Könnyen megeshet, hogy náluk is hever még a spájzban pár P18-as vagy hasonló korszerű méteres hullámhosszú radar. Emlékezzünk csak a délszláv háborúra, akkor se gondolták, hogy még rendszerben van valahol, a rádiófelderítés és - zavarás se számolt ezzel.
Annál sokkal jobb kifejezetten erre kifejletsztett eszközeik lehetnek.
Nem kell hozzá nagy ruszki fannak lenni, 30 éve vannak lopakodók és reális fenyegetés számukra, hülyek lennének nem foglalkozni vele.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

aksurv írta: 2022.04.06. 08:44 Annál sokkal jobb kifejezetten erre kifejletsztett eszközeik lehetnek.
Nem kell hozzá nagy ruszki fannak lenni, 30 éve vannak lopakodók és reális fenyegetés számukra, hülyek lennének nem foglalkozni vele.
A vevőjük, a jel detektálása lehet sokkal fejlettebb, a mai technikával sokkal kisebb teljesítmény kell. A fizikai elv ugyanaz, mint 70 éve.

Főleg könnyű dolguk van, ha le is közlik a pontos méreteket, mint anno a Top Gun/Aranysas az F-114A-t. A magyar származású lokátorosnak innentől egyszerű volt a szárnyfesztávra ráhangolni a P18-at.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2022.04.05. 18:47 tengerszint feletti magassagtol (es se sokat szamit).
Sziasztok,

Annyi pontositas, hogy ami lotereken eddig lottem, ott nem sokat szamitott, de ezekben mindenhol csak kicsi volt a kulnbseg a tengerszint feletti magassagban, nyilvan ez alapjan nem vonhatok le kovetkeztetest arra, hogy pl. 3500 m magasan ez mennyit szamit.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2022.04.06. 06:46 Könnyen megeshet, hogy náluk is hever még a spájzban pár P18-as vagy hasonló korszerű méteres hullámhosszú radar.
Szia,

Nebo-M

De valoszinuleg a marketinganyagokon kivul ez messze nem csodafegyver, ezek hatotavolsaga is eleg kicsi egy F-35-tel szemben szembol, F-22-vel szemben meg meg kisebb. Ami azt jelenti, hogy nagyon surun kellene lerakni ezeket ahhoz, hogy lefedjenek egy teruletet.

Kép

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.06. 11:52 Szia,

Nebo-M

De valoszinuleg a marketinganyagokon kivul ez messze nem csodafegyver, ezek hatotavolsaga is eleg kicsi egy F-35-tel szemben szembol, F-22-vel szemben meg meg kisebb. Ami azt jelenti, hogy nagyon surun kellene lerakni ezeket ahhoz, hogy lefedjenek egy teruletet.

Kép

Bel
Nézd meg az általad adott linken a hatótávolságát.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.04.06. 12:18 Nézd meg az általad adott linken a hatótávolságát.
Szerintem az a hatótáv egy "átlagos" repcsire vontakozik. Erősen lopakodóra faragott gépre jó, ha a töredéke.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.04.06. 12:31 Szerintem az a hatótáv egy "átlagos" repcsire vontakozik. Erősen lopakodóra faragott gépre jó, ha a töredéke.
Fogalmam sincs hogy milyen elven dolgozik, de az biztos hogy nem rövid hatótávolságú csapat légvédelmi eszköz., hogy sok kéne belőle.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.06. 12:18 Nézd meg az általad adott linken a hatótávolságát.
Szia,

P-18 hatotavolsag: 250 km, Nyebo-M: 600 km a katalogus szerint.
A valosagban a Dani Zoltan altal modositott (javitott!) P-18 az F-117-t 25-30 km tavolsagbol deritette fel.

Nyilvan pontos erteket nem tudunk, de ez alapjan en azt becsulom, hogy az F-117 ellen a Nyebo-M is kb. 60 km tavolsagot tud (ugyanugy 1/10-e a katalogus adatnak).

Az F-35 es foleg az F-22 szembol kisebb radarkeresztmetszetu, mint az F-117, tehat meg 60 km-es tavolsag is valoszinuleg optimista becsles.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.04.06. 14:36 Szia,

P-18 hatotavolsag: 250 km, Nyebo-M: 600 km a katalogus szerint.
A valosagban a Dani Zoltan altal modositott (javitott!) P-18 az F-117-t 25-30 km tavolsagbol deritette fel.

Nyilvan pontos erteket nem tudunk, de ez alapjan en azt becsulom, hogy az F-117 ellen a Nyebo-M is kb. 60 km tavolsagot tud (ugyanugy 1/10-e a katalogus adatnak).

Az F-35 es foleg az F-22 szembol kisebb radarkeresztmetszetu, mint az F-117, tehat meg 60 km-es tavolsag is valoszinuleg optimista becsles.

Bel
Erre próbáltam célozni azzal, hogy "töredéke"... :)

Szóval egy rendesebb lefedéshez masszív mennyiség kellene belőle.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.06. 14:36 Szia,

P-18 hatotavolsag: 250 km, Nyebo-M: 600 km a katalogus szerint.
A valosagban a Dani Zoltan altal modositott (javitott!) P-18 az F-117-t 25-30 km tavolsagbol deritette fel.

Nyilvan pontos erteket nem tudunk, de ez alapjan en azt becsulom, hogy az F-117 ellen a Nyebo-M is kb. 60 km tavolsagot tud (ugyanugy 1/10-e a katalogus adatnak).

Az F-35 es foleg az F-22 szembol kisebb radarkeresztmetszetu, mint az F-117, tehat meg 60 km-es tavolsag is valoszinuleg optimista becsles.

Bel
Ez kb olyan mint ha Commodore 64 et hasonlítanád l össze egy modern géppel.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2683
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.06. 16:34 Ez kb olyan mint ha Commodore 64 et hasonlítanád l össze egy modern géppel.
Szia,

Tenyleg, igazad van:
F-117: 1983-ban rendszeresitve (csak 1 evvel a C64 utan!)
F-35A: 2016-ban rendszeresitve.

Nem is gondoltam eddig bele, hogy ekkora idobeli kulonbseg van a 2 gep kozott.

Bel
Válasz küldése