Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23
Én még mindig az embert látom fontosabbnak.
Egy, a puskájával jól lövő vadász vagy sportlövész nagyon veszélyes a városi harcban.


Ezzel 100%ban egyetértek. Egy képzett ember még pisztollyal is veszélyesebb, mint egy képzetlen Steyr SSG-vel.

Aki vadász, ÉS normálisan tud lőni golyóssal, annak már van saját fegyvere, lőszere. Szinte biztos, hogy a saját vadászpuskájával, és a belőtt (!), minőségi (!) távcsövével lényegesen jobban jár, mint egy gyári hadi Moszinnal, és hadi lőszerrel. (De ha azt kap - akor is megoldja a feladatot - ezzel nem lesz gond)

Remélem, hogy itt sem OFF, mert hadi vonatkozásban merült fel a kérdés.
Fun fact: odaát (oroszok, ukránok egyaránt) a vadászat = sörétes. Azt kaphat mindenki, minimális papírmunkával. Illetve a sörétes otthonvédelmi céllal is egy létező kategória.
A huzagolt, nagykal, hosszú fegyver SOKKAL nehezebben szerezhető be legálisan. Vadászoknak - több más feltétel mellett - 5 év problámamentes, szabsértésmentes stb vadász előélet az egyik fontos feltétel.

Mig nálunk a legtöbb vadász, akit ismerek, rendelkezik mind sörétes, mind golyós fegyverrel, és remélhetőleg nem teljesen járatlan ezek kezelésében sem, úgy odaát az átlag vadász defaultből nem rendelkezik golyós feverrel (és vélhetően nem is nagyon tud lőni vele, legalábbis nem jobban, mint bármelyik katona)

Nyilván most már más idők járják - platóról oszták az AK-t- - de másfél hónapja még ez volt a helyzet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2022.03.31. 09:51 A kezelni tudás és lőni tudás között különbség van.
Es lőni tudás és harcolni tudás között is.
Es hiába tudsz harcolni is, de az ellenségednek tüzérségi és légi fölénye van akkor azzal se vagy sokkal beljebb.
Es kb. ez van most Ukrajnában.
A kezelni tudás és a "sose lehet SEMMLYEN FEGYVEReD, mert az rossz, fujjj" közöt még nagyobb a különbség
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

sanders írta: 2022.03.31. 11:26 mire számítottak amihez három rendőr is kell egyből közel legyen :)
Szia,

Ha 1000 ellenorzesbol 999 felesleges, akkor is az az 1 miatt erdemes nem a halalba kuldeni 1 rendort, aki belekot egy terroristagyanusba.

Szamomra az ellenkezoje az erthetetlen: amikor kimentek a rendorok Bonybe illegalis fegyvert keresni, es teljesen varatlanul erte oket, hogy illegalis fegyver volt az ellenorzottnel. Jobb esetben azt is tudniuk kellett volna, hogy a GRU (orosz katonai titkosszolgalat) kepezte ki a rendorgyilkost korabban.
Mondjuk nekem meg az is erthetetlen, hogy a rendorgyilkossag utan miert nem utasitotta ki a kormany a GRU-sokat Magyarorszagrol. :-(

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2022.03.31. 11:33 A kezelni tudás és a "sose lehet SEMMLYEN FEGYVEReD, mert az rossz, fujjj" közöt még nagyobb a különbség
+1
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Valaki kap egy puskat attol meg nem lesz sznajper...
Simo is arrol volt hires hogy nyilt iranyzekkal operalt es nem optikaval, ha jol tudom abban az idoben inkabb orvlovesznek hivtak mint snipernek.
Lehetsz sportlovo de ha eloszor fogsz kezedben a "tavcsoves puskat" nagyibb eselye van hogy nem talalsz mint hogy igen.
Magam peldajabol kiindulva, 300m-en van egy femcelunk amit vz-vel egy tarbol 4-5 alkalommal meg szoktunk penditeni nyilt iranyzekkal.
MIkor megvettem a haromszanyocast, 100m-re belottem, aztan 10 lovesbol egyszer se volt meg a fem 300-on...
Szoval gyakorlas es rutin nelkul az optika inkabb hatraltat mint segit.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.31. 12:53 Lehetsz sportlovo de ha eloszor fogsz kezedben a "tavcsoves puskat" nagyibb eselye van hogy nem talalsz mint hogy igen.
[…]
Szoval gyakorlas es rutin nelkul az optika inkabb hatraltat mint segit.
FélON: a kevés alkalommal, amikor távcsöves puska volt a kezemben, valahogy sosem állt össze a használata, bizonytalan voltam. - Ezt bizony külön tanulni kell.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.03.31. 11:59 Szia,

Ha 1000 ellenorzesbol 999 felesleges, akkor is az az 1 miatt erdemes nem a halalba kuldeni 1 rendort, aki belekot egy terroristagyanusba.

Szamomra az ellenkezoje az erthetetlen: amikor kimentek a rendorok Bonybe illegalis fegyvert keresni, es teljesen varatlanul erte oket, hogy illegalis fegyver volt az ellenorzottnel. Jobb esetben azt is tudniuk kellett volna, hogy a GRU (orosz katonai titkosszolgalat) kepezte ki a rendorgyilkost korabban.
Mondjuk nekem meg az is erthetetlen, hogy a rendorgyilkossag utan miert nem utasitotta ki a kormany a GRU-sokat Magyarorszagrol. :-(

Bel
+1 mindkettőre.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kicsit kiegeszitve:
manapsag ugy vettem eszre divatos mesterlovesznek hivni a snipert, pedig az inkabb a sharp shooter, a sniper pedig orvlovesz.
szerintem.
qqriq írta: 2022.03.31. 12:53 Valaki kap egy puskat attol meg nem lesz sznajper...
Simo is arrol volt hires hogy nyilt iranyzekkal operalt es nem optikaval, ha jol tudom abban az idoben inkabb orvlovesznek hivtak mint snipernek.
Lehetsz sportlovo de ha eloszor fogsz kezedben a "tavcsoves puskat" nagyibb eselye van hogy nem talalsz mint hogy igen.
Magam peldajabol kiindulva, 300m-en van egy femcelunk amit vz-vel egy tarbol 4-5 alkalommal meg szoktunk penditeni nyilt iranyzekkal.
MIkor megvettem a haromszanyocast, 100m-re belottem, aztan 10 lovesbol egyszer se volt meg a fem 300-on...
Szoval gyakorlas es rutin nelkul az optika inkabb hatraltat mint segit.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.03.31. 14:16 kicsit kiegeszitve:
manapsag ugy vettem eszre divatos mesterlovesznek hivni a snipert, pedig az inkabb a sharp shooter, a sniper pedig orvlovesz.
szerintem.
Én is úgy tudom (anélkül, hogy különösebben utánajártam volna), hogy:
sharpshooter: mesterlövész
sniper: rejtett pozícióból dolgozó mesterlövész, magyarul orvlövész (orvul: rejtve, lopva), aminek magyarban nekem negatív kicsengése van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.03.31. 12:56 FélON: a kevés alkalommal, amikor távcsöves puska volt a kezemben, valahogy sosem állt össze a használata, bizonytalan voltam. - Ezt bizony külön tanulni kell.
+1

Mindent tanúlni kell. Vadász, spotlövész is csak töredékét tudja annak, amire szükség van.

Sőt, sznájperkedésnél maga a lővészet talán nem is legnagyobb része a kiképzésnek. Megfigyelés, célfelismerés, távolságbecslés, rejtőzködés, taktikai priorizálás és döntéshozatal, kommunikáció, stb. Egy átlagos sportlővő vagy vadász erre még ha nem is teljesen alkalmatlan, akkor is durva kompromisszumpokkal tudná csak betölteni a szerepet. Vakok között (random milicia) már egy félszemű is (átlag vadász) király lehet.

Sportlövők jellemzően pontosabban tudnak lőni, a vadászok viszont jellemzően jobban tudnak hús-vér, izgó-mozgó előlényre lőni, megfigyelni, és kussban maradni - és ez fontosabb lehet.. Csak legyen elég Jagermeister, és fűthető talpbetét ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.03.31. 14:16 kicsit kiegeszitve:
manapsag ugy vettem eszre divatos mesterlovesznek hivni a snipert, pedig az inkabb a sharp shooter, a sniper pedig orvlovesz.
szerintem.
ha nekünk dolgozik, akkor mesterlövész. Ha az ellenségnek, akkor orvlövész. Esetleg lesipuskás :D
Ugyanolyan verbális karaté, mint a felderítő vs kém :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2022.03.31. 08:11 Ha olyanok mint a magyarok akkor lol..
Nem bánnám, ha nem általánosítanál...
Ez kb az a szellemi színvonal, hogy minden nő ribi..
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.03.31. 14:35 ha nekünk dolgozik, akkor mesterlövész. Ha az ellenségnek, akkor orvlövész. Esetleg lesipuskás :D
Ugyanolyan verbális karaté, mint a felderítő vs kém :lol:
Talán a nem humán célpontra (pl. tűzben gázpalackra) lövő az mesterlövész, az emberre lövő katona az orvlövész? A túszejtőre, terroristára lövő rendőr is inkább az előbbi, nálam legalábbis. De ez nyilván csak fingreszelés. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.03.31. 11:59 Szia,

Ha 1000 ellenorzesbol 999 felesleges, akkor is az az 1 miatt erdemes nem a halalba kuldeni 1 rendort, aki belekot egy terroristagyanusba.

Szamomra az ellenkezoje az erthetetlen: amikor kimentek a rendorok Bonybe illegalis fegyvert keresni, es teljesen varatlanul erte oket, hogy illegalis fegyver volt az ellenorzottnel. Jobb esetben azt is tudniuk kellett volna, hogy a GRU (orosz katonai titkosszolgalat) kepezte ki a rendorgyilkost korabban.
Mondjuk nekem meg az is erthetetlen, hogy a rendorgyilkossag utan miert nem utasitotta ki a kormany a GRU-sokat Magyarorszagrol. :-(

Bel
Nem az képezte ki.
Olyanokkal gyakorolt akik dolgoztak a GRU val, vagy azzal reklámozzák a tanfolyamjukat. Tehát kb. mintha elmesz valami amerikai divatos exvalami egynapos tanfolyamára. És pont annyit is tudott. Ezek tanfolyamok nem többek mint orosz nézőpontot népszerűsítő bunyós meg fegyveres bohockodasok. Kb. olyan mintha az mondanád hogy elment egy Krav Maga tanfolyamra és akkor az AMAN (GRU izraeli megfelelője) képezte ki.
Ha a GRU képzi ki, akkor nem maradt volna élő rendőr.
Az nem 70 éves öreg nácikat képez.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2022.03.31. 14:35 Nem bánnám, ha nem általánosítanál...
Ez kb az a szellemi színvonal, hogy minden nő ribi..
A magyar vadászok teljesítményére mint sniperek simán lehet általánosítani amíg nem lesz nekik kötelező a tartashoz minősítőt lőni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2022.03.31. 14:32 Sőt, sznájperkedésnél maga a lővészet talán nem is legnagyobb része a kiképzésnek. Megfigyelés, célfelismerés, távolságbecslés, rejtőzködés, taktikai priorizálás és döntéshozatal, kommunikáció, stb.
https://www.trngcmd.marines.mil/Units/S ... er-Course/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.31. 14:16 kicsit kiegeszitve:
manapsag ugy vettem eszre divatos mesterlovesznek hivni a snipert, pedig az inkabb a sharp shooter, a sniper pedig orvlovesz.
szerintem.
https://honvedelem.hu/kiadvanyok/magyar ... bruar.html

Rövid összefoglaló a hazai felkészítésről a lapszámban.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

:lol: :lol: Autós iskolába jó lenne tanpályának :mrgreen:
https://www.itemfix.com/v?t=4ump37
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.03.31. 10:17 WildBear23
Én még mindig az embert látom fontosabbnak.
Egy, a puskájával jól lövő vadász vagy sportlövész nagyon veszélyes a városi harcban.


Ezzel 100%ban egyetértek. Egy képzett ember még pisztollyal is veszélyesebb, mint egy képzetlen Steyr SSG-vel.

Aki vadász, ÉS normálisan tud lőni golyóssal, annak már van saját fegyvere, lőszere. Szinte biztos, hogy a saját vadászpuskájával, és a belőtt (!), minőségi (!) távcsövével lényegesen jobban jár, mint egy gyári hadi Moszinnal, és hadi lőszerrel. (De ha azt kap - akor is megoldja a feladatot - ezzel nem lesz gond)

Remélem, hogy itt sem OFF, mert hadi vonatkozásban merült fel a kérdés.
Fun fact: odaát (oroszok, ukránok egyaránt) a vadászat = sörétes. Azt kaphat mindenki, minimális papírmunkával. Illetve a sörétes otthonvédelmi céllal is egy létező kategória.
A huzagolt, nagykal, hosszú fegyver SOKKAL nehezebben szerezhető be legálisan. Vadászoknak - több más feltétel mellett - 5 év problámamentes, szabsértésmentes stb vadász előélet az egyik fontos feltétel.

Mig nálunk a legtöbb vadász, akit ismerek, rendelkezik mind sörétes, mind golyós fegyverrel, és remélhetőleg nem teljesen járatlan ezek kezelésében sem, úgy odaát az átlag vadász defaultből nem rendelkezik golyós feverrel (és vélhetően nem is nagyon tud lőni vele, legalábbis nem jobban, mint bármelyik katona)

Nyilván most már más idők járják - platóról oszták az AK-t- - de másfél hónapja még ez volt a helyzet.
Kíváncsi lennék a civilekre akik fegyvert fogtak,hogy kipróbálták-e utána?Milyen ciki lenne ha éles helyzetben derülne ki,hogy kimaradt belőle az ütőszeg :roll: A lövész próbálja "beállítani" magához a fegyvert.A kezembe nyomnának egy AK-74-est legalább egy tárnyit el kéne lőnöm valahol,hogy lássam a saját paramétereimhez képest a szórását,érezzem hogy tudom optimálisan uralni meg ilyesmik.Mint mikor valaki beül egy hátsókerék hajtású autóba és "vezettem már több ezer km-t" és a saroknál beleáll a fába :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.03.31. 14:16 kicsit kiegeszitve:
manapsag ugy vettem eszre divatos mesterlovesznek hivni a snipert, pedig az inkabb a sharp shooter, a sniper pedig orvlovesz.
szerintem.
Úgy vettem észre,hogy sharpshooter-nek a rendőrségi lövész hívják és a katonai a sniper.Viszont az orvlövész az ellenséges lövészt jelöli a magyarban.
De szokták egyszerűen csak "lövésznek" említeni az ellenséges orvlövészt.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy vettem eszre hogy ma magyarorszagon mesterlovesznek hivjak azt akit angolul sniper-nek titulalnak, tavcsoves puskaja van es messzirol iktat ki vele gonosz embereket.
szerintem arra illik a mesterlovesz jelzo akit angolul sharpshooter-nek vagy marksman-nak hivnak.
de ez csak az en velemenyem.


chucky írta: 2022.03.31. 16:45 Úgy vettem észre,hogy sharpshooter-nek a rendőrségi lövész hívják és a katonai a sniper.Viszont az orvlövész az ellenséges lövészt jelöli a magyarban.
De szokták egyszerűen csak "lövésznek" említeni az ellenséges orvlövészt.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.03.31. 16:45 Úgy vettem észre,hogy sharpshooter-nek a rendőrségi lövész hívják és a katonai a sniper.Viszont az orvlövész az ellenséges lövészt jelöli a magyarban.
Tudtommal az orvlövész nem egyenlő a mesterlövésszel a magyar nyelvben.
Orvlövész = lesipuskás: bárki lehet, aki rejtekhelyről lő.
Mesterlövész: ez a szó már jó lőni tudást és kiemelkedő teljesítményt is feltételez.
Ez két halmaz nagy átfedéssel.

FélON
Figyelmünkbe ajánlom:
Magyarul: Arcanum Kézikönyvtár
→ A magyar nyelv értelmező szótára
→ Magyar etimológiai szótár
→ Czuczor–Fogarasi: A magyar nyelv szótára
→ A Pallas nagy lexikona
Angolul:
Merriam-Webster Dictionary
Oxford English Dictionary
Collins English Dictionary
Cambridge English Dictionary
Hátha találunk valamit…
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.03.31. 16:56 ugy vettem eszre hogy ma magyarorszagon mesterlovesznek hivjak azt akit angolul sniper-nek titulalnak, tavcsoves puskaja van es messzirol iktat ki vele gonosz embereket.
szerintem arra illik a mesterlovesz jelzo akit angolul sharpshooter-nek vagy marksman-nak hivnak.
de ez csak az en velemenyem.
A magyar nyelv sokkal kifinomultabb és logikusabban kifejezhető vele bármi.
A fegyver típusa meg egy rahedli más dönti el a besorolást asszem.
Sniper - M24+újak
Marksman - M14+újak és még a romboló puskák is ide tartoznak nem sniperbe.
Army sniper,police sharpshooter.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.31. 17:13-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.31. 17:01 Tudtommal az orvlövész nem egyenlő a mesterlövésszel a magyar nyelvben.
Orvlövész = lesipuskás: bárki lehet, aki rejtekhelyről lő.
Mesterlövész: ez a szó már jó lőni tudást és kiemelkedő teljesítményt is feltételez.
Ez két halmaz nagy átfedéssel.

FélON
Figyelmünkbe ajánlom:
Magyarul: Arcanum Kézikönyvtár
→ A magyar nyelv értelmező szótára
→ Magyar etimológiai szótár
→ Czuczor–Fogarasi: A magyar nyelv szótára
→ A Pallas nagy lexikona
Angolul:
Merriam-Webster Dictionary
Oxford English Dictionary
Collins English Dictionary
Cambridge English Dictionary
Hátha találunk valamit…
Pontosan.Az orvlövész lehet terrorista,idióta aki civileket lő az utcán a tetőről,megkattant vadász és részeg sportlövő na meg én is egy slavia 631-el! :mrgreen: De a fegyver határozza meg,hogy minek fogják nevezni a rendőrségi rádión.
Logikusan ha beszólnak,hogy a Lánc-hídon egy orvlövész tizedeli a halakat,akkor a hivatásosok nem egy karabélyos elkövetőre fognak gondolni hanem egy céltávcsővel felszerelt ismétlő vagy öntöltő fegyverre.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.03.31. 17:10 A magyar nyelv sokkal kifinomultabb és logikusabban kifejezhető vele bármi.
A fegyver típusa meg egy rahedli más dönti el a besorolást asszem.
Sniper - M24+újak
Marksman - M14+újak és még a romboló puskák is ide tartoznak nem sniperbe.
Army sniper,police sharpshooter.
Lehet ezt bonyolítani még.

A "sharpshooter" történelmi eredetű, a polgárháborúból. A "marksman" szintén történelmi (még régebbi), és eredetileg nem beosztást, hanem képességet jelölt. Ma is jelöli ezt (lásd marksmanship badge), de megjelenik a szó a
Section Designated Marksman kifejezésben, ami beosztás.
És ott vannak a sniperek.

Ennek az összegnek szakszerű fordítása a mesterlövész. A szövegkörnyezetből kiderül. Lásd:

"Ugraságod mesterlövész?" (A sakál napja)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.31. 18:13 Lehet ezt bonyolítani még.

A "sharpshooter" történelmi eredetű, a polgárháborúból. A "marksman" szintén történelmi (még régebbi), és eredetileg nem beosztást, hanem képességet jelölt. Ma is jelöli ezt (lásd marksmanship badge), de megjelenik a szó a
Section Designated Marksman kifejezésben, ami beosztás.
És ott vannak a sniperek.

Ennek az összegnek szakszerű fordítása a mesterlövész. A szövegkörnyezetből kiderül. Lásd:

"Ugraságod mesterlövész?" (A sakál napja)
Designated :mrgreen: Köszi,ezen agyaltam és nem ugrott be :roll:
Itthon meg mesterlövész meg rajlövész van?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

aksurv írta: 2022.03.31. 10:46 "Naftali Bennett miniszterelnök felszólította az izraelieket, akiknek van fegyvertartási engedélyük, hogy hordjanak magukkal fegyvert."

„Mi az elvárás tőletek, izraeli állampolgároktól? Éberség és felelősség – mondta. ,,Akinek van fegyvertartási engedélye, itt az ideje, hogy fegyvert hordjon.”

https://ujkelet.live/2022/03/30/a-rendo ... elvetelet/
ehhez képest 3 évvel ezelőtt tartalékos tiszttől visszavonták az engedélyt... lehet azota nem így van de akkor így volt
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.03.31. 18:35 Designated :mrgreen: Köszi,ezen agyaltam és nem ugrott be :roll:
Itthon meg mesterlövész meg rajlövész van?
Na jól elgépeltem az idézetet... Természetesen "Uraságod".

Naszóval.

A "régi" magyar lövészraj az úgy nézett ki (gyhj. kezelőszemélyzetet nem számítva), hogy volt:
- egy rajparancsnok, meg egy haverja
- egy RPG-s, meg a haverja (irányzósegéd)
- két PKM-es, meg a két haverja (szintén irányzósegéd)

Az RPG meg PKM irányzósegédek cipelték a lőszert, előkészítették, adogatták, meg vigyáztak a nagyfegyverekre.

Ez mocskos nagy tűzerő rajszinten, csak éppen nincs gyalogoskatona, hogy megvívja a közelharcot.

Az új szervezetben ezt lehet majd módosítani, mert csak PKM meg RPG nem lesz. Lesz viszont Bren több űrméretben, több csőhosszal... lehet kreatívnak lenni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.03.31. 21:00 Airsoft tábor.
Neked magyarázam mi különbség egy kiképzés és egy as tábor között?
https://index.hu/belfold/2016/10/27/oro ... rcosaival/
Airszoft tábor. Orosz diplomatákkal. Nincs itt semmi látnivaló, tessék tovább haladni. Különleges Airsoft Művelet zajlik :evil:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.01. 08:16 Airszoft tábor. Orosz diplomatákkal. Nincs itt semmi látnivaló, tessék tovább haladni. Különleges Airsoft Művelet zajlik :evil:
A cikk. leirja mire jó. Beszervezésre.
Arra hogy GRU szintjén vívjál tűzharcot, arra nem.
GRU Speznaz a orosz speznaz egységek elitje. Tehát a világ top egységei köze tartozik.
Jobban aggódnék, ha az USA Special Forces képezte volna őket, mint az ukrán nácikat.
Annak ugyanis pontosan ez profilja amióta Kennedy 1961ben létrehozta, tehát a gerillaharcos képzés. Vívják mások a mi háborúnkat jelmondat jegyében.
https://news.yahoo.com/cia-trained-ukra ... TL_iBBpkrw
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.04.01. 09:30-kor.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.04.01. 09:12 A cikk. leirja mire jó. Beszervezésre.
Arra hogy GRU szintjén vívjál tűzharcot, arra nem.
GRU Speznaz a orosz speznaz egységek elitje. Tehát a világ top egységei köze tartozik.
Jobban aggódnék, ha az USA Special Forces képezte volna őket, mint az AZOV nacijait Mariupolban.
Annak az egységnek ugyanis pontosan ez profilja amióta Kennedy 1961ben létrehozta, tehát a gerillaharcos képzés. Vívják mások a mi háborúnkat jelmondat jegyében.
NATO-szinten definiálva van a különleges erők feladatai között a Military Assistance. Pont a Special Recon és a Direct Action után. Egyetlen KM erő sem megy át a vizsgán, ha nem képes rá. Mi a furcsa abban, hogy az amerikaiak képesek rá?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.04.01. 09:18 NATO-szinten definiálva van a különleges erők feladatai között a Military Assistance. Pont a Special Recon és a Direct Action után. Egyetlen KM erő sem megy át a vizsgán, ha nem képes rá. Mi a furcsa abban, hogy az amerikaiak képesek rá?
Az USA SF nek ez a kifejezett profilja. Például nem véletlenül követelmény legalább egy nyelv, de inkább több nyelv magas szintű ismerete, tehát a direkt action náluk csak másodlagos ezért "csak", tier2 egység.
Képezni és harcba vezetni, ez a fő dolga a kígyóevőknek.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/United_ ... ial_Forces
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2022.03.31. 14:55 A magyar vadászok teljesítményére mint sniperek simán lehet általánosítani amíg nem lesz nekik kötelező a tartashoz minősítőt lőni.
Miért, melyik ország vadászainak kell?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2022.04.01. 10:35 Miért, melyik ország vadászainak kell?
Nem mindegy?
A legtöbbjük az ólajtóval bajban lenne, mert cseszik gyakorolni.
A vadászat egyetlen fegyvertartási forma itthon, ahol úgy tarthatsz fegyvert hogy akár 20 évig egyetlen egyszer se kell elsütnöd.
Innentől bármilyen precíziós lövészettel kapcsolatba hozni őket teljesen értelmetlen.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.04.01. 09:39 Az USA SF nek ez a kifejezett profilja. Például nem véletlenül követelmény legalább egy nyelv, de inkább több nyelv magas szintű ismerete, tehát a direkt action náluk csak másodlagos ezért "csak", tier2 egység.
Képezni és harcba vezetni, ez a fő dolga a kígyóevőknek.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/United_ ... ial_Forces
Mindenki jobban szereti, ha többen van. Olvasd el Szlankó Bálint könyvét.

http://maximumnullaaldozattal.hu/

Nincs ebben semmi újdonság. A magyarok is ezt csinálták, lásd a könyv. Mi annyival vagyunk ügyesebbek, hogy nem a szervezetszerű KM, hanem célfelkészített "kvázi-KM*" is meg tudta csinálni. Persze az OMLT nem tudott SR-t meg DA-t.

*:ez a kifejezés arra utal, hogy egy definíció szerint KM feladatot nem KM kötelék hajtott végre.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2022.04.01. 10:35 Miért, melyik ország vadászainak kell?
Pl. Svédország.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2022.04.01. 11:00 Nem mindegy?
A legtöbbjük az ólajtóval bajban lenne, mert cseszik gyakorolni.
A vadászat egyetlen fegyvertartási forma itthon, ahol úgy tarthatsz fegyvert hogy akár 20 évig egyetlen egyszer se kell elsütnöd.
Innentől bármilyen precíziós lövészettel kapcsolatba hozni őket teljesen értelmetlen.
Részben egyetértek.
Engem aztán nem lehet azzal vádolni, hogy elfogult lennék a vadászok irányába, de ha az elmúlt pár évtizedet végiggondolom, a legprofibb "puskás emberekkel" a vadászok között találkoztam. Minden csoportban van ilyen is, olyan is. Ahogyan a sportlövők között is vanm aki a minimumot teljesíti, hogy legyen fegyvere, van, aki meg van győződve a saját tudásáról, közben meg béna és veszélyes. És vannak profik, akik alázattal állnak hozzá, gyakorolnak, tanulnak. A vadászok között is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.04.01. 11:49 Mindenki jobban szereti, ha többen van. Olvasd el Szlankó Bálint könyvét.

http://maximumnullaaldozattal.hu/

Nincs ebben semmi újdonság. A magyarok is ezt csinálták, lásd a könyv. Mi annyival vagyunk ügyesebbek, hogy nem a szervezetszerű KM, hanem célfelkészített "kvázi-KM*" is meg tudta csinálni. Persze az OMLT nem tudott SR-t meg DA-t.

*:ez a kifejezés arra utal, hogy egy definíció szerint KM feladatot nem KM kötelék hajtott végre.
Nem szidtam semmit.
Belre reagáltam amikor az airsoftos szimpátizansszerző beszervező szeánszt gru kiképzésnek gondolta.
Itthon nem hiszem, hogy meg lehetne egy valódi képzést csinálni, mert egy részt nácikra eléggé rá van állva az elhárítás, másrészt a lőtereken tuti hogy nem lehetne anélkül megcsinalni, hogy feljelentések paradicsomában
valaki le ne adja a drótot. Más nem a konkurencia.
Egyszerűen kicsik vagyunk hozzá.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2022.04.01. 12:05 Részben egyetértek.
Engem aztán nem lehet azzal vádolni, hogy elfogult lennék a vadászok irányába, de ha az elmúlt pár évtizedet végiggondolom, a legprofibb "puskás emberekkel" a vadászok között találkoztam. Minden csoportban van ilyen is, olyan is. Ahogyan a sportlövők között is vanm aki a minimumot teljesíti, hogy legyen fegyvere, van, aki meg van győződve a saját tudásáról, közben meg béna és veszélyes. És vannak profik, akik alázattal állnak hozzá, gyakorolnak, tanulnak. A vadászok között is.
+1 Egyetértek.
De gyakorlatilag szerintem egy kézen meg lehetne azokat számolni aki egy sima lövészkepzest Nem pedig sniper képzést meg tudna csinálni.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2022.04.01. 11:00 Nem mindegy?
A legtöbbjük az ólajtóval bajban lenne, mert cseszik gyakorolni.
A vadászat egyetlen fegyvertartási forma itthon, ahol úgy tarthatsz fegyvert hogy akár 20 évig egyetlen egyszer se kell elsütnöd.
Innentől bármilyen precíziós lövészettel kapcsolatba hozni őket teljesen értelmetlen.
Ez nagy tévedés!
Anno már a megszerzésihez is kellett 50m .22-vel, nagykal puskával (30-06, 7x64, 7x57, 7,62x54 R v 8x57) 100 és 200 m álló célra, futóvadra kellett lőni. Állóra min 80%, futóra min 60% körérték (pl 5 lövés 30 kör) kellett, h sikeres legyen, sörétesből 1 rotte 15 korong volt a szint.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.04.01. 12:30 Nem szidtam semmit.
Belre reagáltam amikor az airsoftos szimpátizansszerző beszervező szeánszt gru kiképzésnek gondolta.
Itthon nem hiszem, hogy meg lehetne egy valódi képzést csinálni, mert egy részt nácikra eléggé rá van állva az elhárítás, másrészt a lőtereken tuti hogy nem lehetne anélkül megcsinalni, hogy feljelentések paradicsomában
valaki le ne adja a drótot. Más nem a konkurencia.
Egyszerűen kicsik vagyunk hozzá.
Egyrészt egyetértek, másrészt ezt nem nekem szántad ;)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.04.01. 09:12 A cikk. leirja mire jó. Beszervezésre.
Arra hogy GRU szintjén vívjál tűzharcot, arra nem.
Szia,

Felreertettuk egymast eddig, vagyis a fent irtakkal egyetertek.
De tovabbra is fenntartom, hogy ki kellett volna utasitani a tartotisztjet a rendorgyilkossag utan.

Bel
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

aksurv írta: 2022.04.01. 11:00 Nem mindegy?
A legtöbbjük az ólajtóval bajban lenne, mert cseszik gyakorolni.
A vadászat egyetlen fegyvertartási forma itthon, ahol úgy tarthatsz fegyvert hogy akár 20 évig egyetlen egyszer se kell elsütnöd.
Innentől bármilyen precíziós lövészettel kapcsolatba hozni őket teljesen értelmetlen.
Én sem akarom védeni a vadászokat, de még mindig jobban lőnek mint a “kiképzett magyar katonák” 90%-a… És ráadásul többet is lőnek (még az is, aki csak a szekrényben tartja, mert a vadászvizsgára beugróként már ellőtte a honvédségnél kötelező darabszámot…)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Sparrow írta: 2022.04.01. 16:53 Én sem akarom védeni a vadászokat, de még mindig jobban lőnek mint a “kiképzett magyar katonák” 90%-a… És ráadásul többet is lőnek (még az is, aki csak a szekrényben tartja, mert a vadászvizsgára beugróként már ellőtte a honvédségnél kötelező darabszámot…)
Mennyi most a seregben kötelező darabszám?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

theHassan írta: 2022.04.01. 17:09 Mennyi most a seregben kötelező darabszám?
Természetesen nem vagyok katona, és a szabályzatot sem én írtam, és igen, én is általánosítottam a hozzászólásomban, de ami információm van, az egy “kényszerkatonától származik” (hivatásos katonai állományba vont benzinkútkezelő). Ől pl semmit nem lőnek, csak kimennek a lőtérre kitölteni a papírokat… És úgy hiszem ők vannak többen, nem a külföldi missziókban szolgálók (és nem, ezt sem tudom bizonyítani).
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

theHassan írta: 2022.04.01. 17:09 Mennyi most a seregben kötelező darabszám?
Attól függ, hol.
Hivatásos, szerződéses, ÖKSZ, ÖTT....
De kb mindegyikben az alap kiképzés/lőgyakorlat évi 20-30 lövés max, (ÖTT gépkarabély alap pl asszem 5 egyes lövés 50 m mellalak + 9 lövés 3 rövid sorozattal 100 m álló alak). kivéve a missziós felkészítéseket.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

chucky írta: 2022.03.31. 16:05 :lol: :lol: Autós iskolába jó lenne tanpályának :mrgreen:
https://www.itemfix.com/v?t=4ump37
Ennyi lett volna az aknamentesítés :mrgreen:
https://twitter.com/HannaLiubakova/stat ... 5662608392
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2022.04.01. 18:32 Ennyi lett volna az aknamentesítés :mrgreen:
https://twitter.com/HannaLiubakova/stat ... 5662608392
Ezek ENSZ katonák?? Kék karszalaggal.
HK aknának legalább 100 kg kell, hogy a gyújtója beindítsa. Vagy a döntőpálca, de ez nem olyan gyújtóval van szerelve.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

jó ha van írta: 2022.04.01. 19:29 Ezek ENSZ katonák?? Kék karszalaggal.
HK aknának legalább 100 kg kell, hogy a gyújtója beindítsa. Vagy a döntőpálca, de ez nem olyan gyújtóval van szerelve.
Meg ugye ezért kell a műszaki zárat tűzzel biztosítani.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Sparrow írta: 2022.04.01. 17:20 Természetesen nem vagyok katona, és a szabályzatot sem én írtam, és igen, én is általánosítottam a hozzászólásomban, de ami információm van, az egy “kényszerkatonától származik” (hivatásos katonai állományba vont benzinkútkezelő). Ől pl semmit nem lőnek, csak kimennek a lőtérre kitölteni a papírokat… És úgy hiszem ők vannak többen, nem a külföldi missziókban szolgálók (és nem, ezt sem tudom bizonyítani).
Beugratós kérdés volt, mert a válasz persze "attól függ). A jelenlegi szitu az, hogy (konkrét számok nélkül) még egy kutatás-fejlesztési mérnök is, pedig annál asztalhozragasztottabb irodakatonát elképzelni is nehéz, évente több alkalommal, többféle lövészfegyverrel, többféle lőfeladatot lő. Ez az abszolút minimum.

Mondok régi példát. A sorállomány idején volt ugye az alaplőgyakorlat. Ez az alapkiképzés vége. 3xegyeslövés 100m körös mellalak, köregységre, utána 6 lövés rövid sorozattal 200m állóalak plinking. Mivel ezt megelőzte a gyakorlás trükkös nézőkével (tükrös :) ), lézerrel, vaklőszerrel, simán elvárható volt 2x3 lövéses sorozat lövése.

Utána jött a szakkiképzés és a kötelékkiképzés időszaka. Itt is, még a rádióállomás kezelőnek is meg kellett lőnie a gkr. 1/a lőgyakorlatot háromszor. Nappal, éjszaka, gázálarcban. Sajnos a sorszolgálat idejének rövidülésével ezt megvágták, a 6 hónapos időszakban már csak a nappali maradt.
A gkr. 1/a egy védelmi szituáció. 20 lőszer, rövid sorozatok, plinking. 200m környékén egy géppuska cél (oldalt álló németjuhász). Erre azt tanítottuk, hogy 6 lőszert tárazzanak, ekkor már elvárható a 3x2 lövéses sorozatok, azzal ez simán megvan. Utána tárcsere, oldalra kúszás 2 métert, és van még 14 lövés a rohamozó gyalogságra. 2 álló alak jön fel kb. 300m-en, ferde sínpályán közeledik 60 métert. Ha nincs pálya, akkor feljön kb. 300-on, áll kicsit, fexik, és feljön 250-en. Ez időre megy, de fejből már nem mondom meg, hány másodperc.

Ez az, amit mindenkinek meg kellett lőni. És mondom, mind előtt ott volt a kiképzés és a lőkiképzés komplex foglalkozás (8x50 perces kiképzési nap, ahol atveszed a teljes lőfeladatot aprólékosan), vaklőszeres próba. Az én rádiósaim elég sokat feküdtek a focipályán AK-val...

A lövész szakbeosztásúak sokkal többet lőttek természetesen. A Löv/2-ben csuda izgi gyakorlatok voltak... távcsöves puska lassan mozgó helikopter célra...
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Khm. Amikor én voltam sorállományú, összesen 6 db vaktöltényt, és 3 db éleslőszert kaptunk. Ennyi volt a lövészet, Kb háromszor volt a kezemben a fegyver.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

fgabesz írta: 2022.04.01. 20:52 Khm. Amikor én voltam sorállományú, összesen 6 db vaktöltényt, és 3 db éleslőszert kaptunk. Ennyi volt a lövészet, Kb háromszor volt a kezemben a fegyver.
Én is ilyen jellegű infókat hallottam inkább…

(Apám tartalékos főhadnagy volt… ők az időszakos “továbbképzések” alatt is leginkább csak lapátoltak. Annnyi volt a különbség a sorállományú kopaszokhoz képest, hogy ők antant szíjat hordtak kubikoláshoz is… na ő pl tiszti PA-val egyszer lőtt 30 év alatt, és akkor sem talált el semmit…)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2022.04.01. 12:39 Ez nagy tévedés!
Anno már a megszerzésihez is kellett 50m .22-vel, nagykal puskával (30-06, 7x64, 7x57, 7,62x54 R v 8x57) 100 és 200 m álló célra, futóvadra kellett lőni. Állóra min 80%, futóra min 60% körérték (pl 5 lövés 30 kör) kellett, h sikeres legyen, sörétesből 1 rotte 15 korong volt a szint.
Es ezt milyen gyakran lövi az átlag vadász?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.04.01. 13:14 Szia,

Felreertettuk egymast eddig, vagyis a fent irtakkal egyetertek.
De tovabbra is fenntartom, hogy ki kellett volna utasitani a tartotisztjet a rendorgyilkossag utan.

Bel
Szerintem ezt az AH és a fölött döntik el.
Amire kb. zéró rálatasunk, hogy mikor mi jó vaz országnak.
Ráadasul ha kikuldesz olyat akit ismersz akkor küldenek olyat akit nem. És kezdődik elölről a fogocska.
Szerintem inkább a rendőröket kellett volna tisztesegesen kikepezni.
Ráadásul olvastam az ügyvéddel a riportot és nem győzött meg senki arról hogy nem vétlen lövés volt.
Itthon ahol a vezetőülésre pakolt vakloszerrel megallapitjak a szállítási szabályok megsértését bármit el tudok képzelni.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Sparrow írta: 2022.04.01. 21:30 Én is ilyen jellegű infókat hallottam inkább…

(Apám tartalékos főhadnagy volt… ők az időszakos “továbbképzések” alatt is leginkább csak lapátoltak. Annnyi volt a különbség a sorállományú kopaszokhoz képest, hogy ők antant szíjat hordtak kubikoláshoz is… na ő pl tiszti PA-val egyszer lőtt 30 év alatt, és akkor sem talált el semmit…)
Az a baj, hogy akik ezeket jóváhagyták, nem kaptak bilincset. Sokat változtatott, és nem politizálás, Benkő tábornok. Lövészet, menetgyakorlat, sportfelmérés nincs meg, szolgálati viszony huss.

Nekem volt olyan, hogy sok távollét miatt decemberben, sötétedés után, hóesésben jutott időm megfutni a sportot. Szabályszegés? Naná, balesetveszély. De a balhét úgyis én vittem volna el, és inkább ilyen irányba szegjünk szabályt.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nem tudom most, hogy van de amikor én vizsgáztam, csak .22-vel kellett lőni, és sörétessel. Aztán még annak is meglett aki belelőtt a korongpályán a kis toronyba.
:lol: :lol: :lol: :lol:
(ha minden vadász le tudna lőni 25-ből 15 korongot, akkor nem menne el 100 lövés 3db fácánra)

jó ha van írta: 2022.04.01. 12:39 Ez nagy tévedés!
Anno már a megszerzésihez is kellett 50m .22-vel, nagykal puskával (30-06, 7x64, 7x57, 7,62x54 R v 8x57) 100 és 200 m álló célra, futóvadra kellett lőni. Állóra min 80%, futóra min 60% körérték (pl 5 lövés 30 kör) kellett, h sikeres legyen, sörétesből 1 rotte 15 korong volt a szint.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2022.04.01. 23:45 Es ezt milyen gyakran lövi az átlag vadász?
Nézd meg a bejegyzésem dátumát!🤣🤣🤣
Hülyeséget félretéve, vannak köztünk jó, sőt nagyon jó lövők, sztem meglepődnél, mennyien. És élő, mozgó, sőt gyorsan mozgó célra is van gyakorlata sok vadásznak, változatos testhelyzetekből. Cserkelés, vendégkísérés esetén pedig, a vendég számára is biztosnak vèlt lőtávra (általában 100-120 m) való megközelítés is játszik. 28. éve vadászok, jó ideig voltam hivatásos is, nem saját fantáziámmal kiegészített elbeszélésekből meg sztereotîpiákból alkotott képem van a dologról. Nálunk vadászik egy pl egy srác, aki tavaly 150+ rókát, borzot, sakált (ezek az átlag méretű katonánál vmivel kisebbek😁), meg 40+ vaddisznót lőtt. Igaz, majd' minden este kint van.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.04.01. 19:29 Ezek ENSZ katonák?? Kék karszalaggal.
HK aknának legalább 100 kg kell, hogy a gyújtója beindítsa. Vagy a döntőpálca, de ez nem olyan gyújtóval van szerelve.
Ukránul ezt mondja a felvételt készítő: “a Facebookról elhíresült aknazár.. A területet már elfoglaltuk, de arcokat azért inkább nem mutatnék. A fiúk gyorsan kitakarítanak”.

Minden bizonnyal a kék karszalag a “barát-ellenség” jelölés (ukránokon kéket vagy sárgát, oroszokon piros vagy narancssárga szigszalagot láttam eddig)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2022.04.02. 10:44 Nézd meg a bejegyzésem dátumát!🤣🤣🤣
Hülyeséget félretéve, vannak köztünk jó, sőt nagyon jó lövők, sztem meglepődnél, mennyien. És élő, mozgó, sőt gyorsan mozgó célra is van gyakorlata sok vadásznak, változatos testhelyzetekből. Cserkelés, vendégkísérés esetén pedig, a vendég számára is biztosnak vèlt lőtávra (általában 100-120 m) való megközelítés is játszik. 28. éve vadászok, jó ideig voltam hivatásos is, nem saját fantáziámmal kiegészített elbeszélésekből meg sztereotîpiákból alkotott képem van a dologról. Nálunk vadászik egy pl egy srác, aki tavaly 150+ rókát, borzot, sakált (ezek az átlag méretű katonánál vmivel kisebbek😁), meg 40+ vaddisznót lőtt. Igaz, majd' minden este kint van.
Nos ők valódi vadászok.
Nekem amúgy a világon semmi bajom nincs a vadászattal.
Azzal van bajom, ha megy a parasztvakítás drága fegyverrel terepjaroval, aztán meg jön az utánkeresés.
A vadászatban az az szép, hogy vad szabadon él és ha megolik akkor egy pontos találattal szenvedés nélkül múlik ki.
Aki lusta gyakorolni és sebez az ennek megy ellenébe.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2022.04.02. 10:12 Nem tudom most, hogy van de amikor én vizsgáztam, csak .22-vel kellett lőni, és sörétessel. Aztán még annak is meglett aki belelőtt a korongpályán a kis toronyba.
:lol: :lol: :lol: :lol:
(ha minden vadász le tudna lőni 25-ből 15 korongot, akkor nem menne el 100 lövés 3db fácánra)
Az csak Laci bátyád jóindulatán múlott mert ha nagyon komolyan veszi akkor nagyon sokan megszoppantották volna a golyós lövészetet is.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2022.04.02. 10:12 Nem tudom most, hogy van de amikor én vizsgáztam, csak .22-vel kellett lőni, és sörétessel. Aztán még annak is meglett aki belelőtt a korongpályán a kis toronyba.
:lol: :lol: :lol: :lol:
(ha minden vadász le tudna lőni 25-ből 15 korongot, akkor nem menne el 100 lövés 3db fácánra)
Mikor is írtam én azt a posztot, amire válaszoltál? :lol: :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sajnos nem voltam biztos benne, hogy a öregek még hogyan vizsgáztak a háború előtt.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó ha van írta: 2022.04.03. 10:27 Mikor is írtam én azt a posztot, amire válaszoltál? :lol: :lol: :lol:
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2022.04.03. 13:27 Sajnos nem voltam biztos benne, hogy a öregek még hogyan vizsgáztak a háború előtt.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi is az Őss-i szabályok szerint lőttünk vadászvizsgán! Ma már Czigánykodás megy!🤣🤣🤣
De ezt itt a többség nem fogja érteni...😁
Mod: szellemi képességeid ismeretében, valszeg te sem! :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ez nem a harccselekményekről szól, hanem a tragikus vetületekről.
Úgy néz ki tömeggyilkosság volt Bucsában, több száz civilt találtak lelőve a visszavonuló oroszok után. 18+ képek!!

https://kyivindependent.com/national/hu ... ic-images/

Az oroszok természetesen tagadják, szerintük fake news. Az nem zavarja őket, hogy az ukrán sajtó mellett rengeteg nemzetközi sajtóorgánum saját tudósítója odament, és tudósított ugyanarról.

https://www.bbc.com/news/live/world-europe-60949706

https://www.dw.com/en/ukraine-germany-a ... a-61343522

https://www.france24.com/en/europe/2022 ... rn-ukraine

https://edition.cnn.com/europe/live-new ... bb3317bfd0
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2022.04.03. 18:51 Ez nem a harccselekményekről szól, hanem a tragikus vetületekről.
Úgy néz ki tömeggyilkosság volt Bucsában, több száz civilt találtak lelőve a visszavonuló oroszok után. 18+ képek!!

https://kyivindependent.com/national/hu ... ic-images/

Az oroszok természetesen tagadják, szerintük fake news. Az nem zavarja őket, hogy az ukrán sajtó mellett rengeteg nemzetközi sajtóorgánum saját tudósítója odament, és tudósított ugyanarról.

https://www.bbc.com/news/live/world-europe-60949706

https://www.dw.com/en/ukraine-germany-a ... a-61343522

https://www.france24.com/en/europe/2022 ... rn-ukraine

https://edition.cnn.com/europe/live-new ... bb3317bfd0
Tökre nem értem ezt az egészet. Az orosznak úgy kellene kivonulni, hogy tisztára sepert utcák, frissen ültetett tulipánosok maradnsk utánuk. És az egészet tolni Facebook live-on. Mert ha (gondolatkísérlet) ez egy ukrán infoops, mégis hogyan akarják elhárítani? Az nem elég, hogy a RT bemondja, hogy fakenews.

Továbbá:
Hogyan akarják konszolidálni az elfoglalt területeket? Ez nem igazán hearts and minds. Vagy tényleg atmegy népirtásba? De a legnagyobb ellenállás az oroszlakta területeken van...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.04.03. 18:51 Ez nem a harccselekményekről szól, hanem a tragikus vetületekről.
Úgy néz ki tömeggyilkosság volt Bucsában, több száz civilt találtak lelőve a visszavonuló oroszok után. 18+ képek!!

https://kyivindependent.com/national/hu ... ic-images/

Az oroszok természetesen tagadják, szerintük fake news. Az nem zavarja őket, hogy az ukrán sajtó mellett rengeteg nemzetközi sajtóorgánum saját tudósítója odament, és tudósított ugyanarról.

https://www.bbc.com/news/live/world-europe-60949706

https://www.dw.com/en/ukraine-germany-a ... a-61343522

https://www.france24.com/en/europe/2022 ... rn-ukraine

https://edition.cnn.com/europe/live-new ... bb3317bfd0
Van egy videó is róla.A pincében vannak tarkón lőve az emberek de az egyik túlélte.
Fegyvertelen emberekkel könnyű keménykedni.Az ember a legocsmányabb élőlény a földön.
https://www.youtube.com/watch?v=zgQ8Z1x4l1U
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

A telefonnal videózás sok ember életébe került már.De ez még hülye is :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... his_wound/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.04.03. 18:51
Február vége óta mást sem csinálnak, csak visszaigazolást adnak a világnak, hogy valóban jogosak voltak az ukránok félelmei. - És folyamatosan emelik a tétet.
Nem hiszem el, hogy annyi eszük sincs, hogy lássák: ezzel csak még dühödtebb ellenállást szítanak. Nem csak Ukrajnában: ha az európaiaknak van egy csepp eszük, olyan fegyverkezési versenybe kezdenek, amibe másodszor is beleroppan Oroszország.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

theHassan írta: 2022.04.03. 19:21 Tökre nem értem ezt az egészet. Az orosznak úgy kellene kivonulni, hogy tisztára sepert utcák, frissen ültetett tulipánosok maradnsk utánuk. És az egészet tolni Facebook live-on. Mert ha (gondolatkísérlet) ez egy ukrán infoops, mégis hogyan akarják elhárítani? Az nem elég, hogy a RT bemondja, hogy fakenews.

Továbbá:
Hogyan akarják konszolidálni az elfoglalt területeket? Ez nem igazán hearts and minds. Vagy tényleg atmegy népirtásba? De a legnagyobb ellenállás az oroszlakta területeken van...
Eddig se értettem minek nekik 35 millió potenciális ellenálló-nyilván túlzás a szám.
Vhol már a babuskák megmérgeztek 30 orosz katonát vmi kajával. 2 off 28 kórházban.
Nem tudják kiírtani a gyűlöletet az ukránokból úgysem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.04.03. 18:51 Ez nem a harccselekményekről szól, hanem a tragikus vetületekről.
Úgy néz ki tömeggyilkosság volt Bucsában, több száz civilt találtak lelőve a visszavonuló oroszok után. 18+ képek!!

https://kyivindependent.com/national/hu ... ic-images/

Az oroszok természetesen tagadják, szerintük fake news. Az nem zavarja őket, hogy az ukrán sajtó mellett rengeteg nemzetközi sajtóorgánum saját tudósítója odament, és tudósított ugyanarról.

https://www.bbc.com/news/live/world-europe-60949706

https://www.dw.com/en/ukraine-germany-a ... a-61343522

https://www.france24.com/en/europe/2022 ... rn-ukraine

https://edition.cnn.com/europe/live-new ... bb3317bfd0
Ebből melyik amelyik független és nem az ukrán narratívat tolja?
Lehetett tomeggyilkosság nem ezt vitatom, de ezek RT szintű sima propaganda újságok.
Nézd meg mindegyik mit képviselt a Kyle Rittenhouse ügyben.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.04.03. 19:21 Tökre nem értem ezt az egészet. Az orosznak úgy kellene kivonulni, hogy tisztára sepert utcák, frissen ültetett tulipánosok maradnsk utánuk. És az egészet tolni Facebook live-on. Mert ha (gondolatkísérlet) ez egy ukrán infoops, mégis hogyan akarják elhárítani? Az nem elég, hogy a RT bemondja, hogy fakenews.

Továbbá:
Hogyan akarják konszolidálni az elfoglalt területeket? Ez nem igazán hearts and minds. Vagy tényleg atmegy népirtásba? De a legnagyobb ellenállás az oroszlakta területeken van...
Ahogy megtették a csecsenekkel, vagy velünk 45 után.
Ha orosz történelem nem más mint a legyőzött népek konszolidációja.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2022.04.03. 21:04 Eddig se értettem minek nekik 35 millió potenciális ellenálló-nyilván túlzás a szám.
Vhol már a babuskák megmérgeztek 30 orosz katonát vmi kajával. 2 off 28 kórházban.
Nem tudják kiírtani a gyűlöletet az ukránokból úgysem.
Nem lesz partizán háború.
Ezért, ha valakik ők értenek ehhez.
https://neokohn.hu/2022/03/30/az-ukran- ... illuzioja/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.04.03. 21:04 Eddig se értettem minek nekik 35 millió potenciális ellenálló-nyilván túlzás a szám.
Vhol már a babuskák megmérgeztek 30 orosz katonát vmi kajával. 2 off 28 kórházban.
Nem tudják kiírtani a gyűlöletet az ukránokból úgysem.
Ha attól félek, hogy a barátnőm elhagy, akkor ajándékot veszek neki, kevesebbet túlórázok, elviszem vacsorázni-moziba, meghallgatom a nyűgeit: magamhoz édesgetem. - Ha elkezdek féltékenykedni, balhézok, felpofozom, akkor tuti elhagy.
Ezek tiszta hülyék február óta. Nem 2022, hanem 2014 február óta.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.04.03. 21:10 Ebből melyik amelyik független és nem az ukrán narratívat tolja?
Lehetett tomeggyilkosság nem ezt vitatom, de ezek RT szintű sima propaganda újságok.
Nézd meg mindegyik mit képviselt a Kyle Rittenhouse ügyben.
Véleményed szerint milyen forrás felelne meg? Komolyan érdekel.
Attól tartok, bárki, bármit mond, mutat, szemtanúkat sorakoztat - valakinek az akkor sem lesz elég jó, elég meggyőző.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2022.04.03. 21:10 Ebből melyik amelyik független és nem az ukrán narratívat tolja?
Lehetett tomeggyilkosság nem ezt vitatom, de ezek RT szintű sima propaganda újságok.
Nézd meg mindegyik mit képviselt a Kyle Rittenhouse ügyben.
Van abban valami amit mondasz, de nincs megbízható média, ezt tudjuk. Egyedül annak lehetne hinni, vagyis abból lehetne összerakni egy képet, amit a számodra megbízhatónak tartott emberek elmesélnek, blogolnak, videóznak. Mivel nem ismerem a nyelvet, ezek az ebben a helyzetben nem is nagyon létező források mégkisebbre apadnak. Itt marad az, hogy minél több forrásból próbál az ember összerakni valamit.

No de ekkorát azért nehéz lenne hazudni. A Rittenhouse ügynél is alapvetően maga az esemény megtörtént, annak tálalása, részletek elhallgatása, más részletek felnagyítása, félremagyarázása az ami problémás volt. Nincsenek kétségeim, hogy ukrán oldalró nagyon kéményen megy a "pallywood" (az orosznak meg eleve azt se hiszem el, amit kérdez), de hogy lemészároltak-e többszáz civilt, az egy egyszerű kérdés, aztán onnantól, hogy ezt ki hogyan magyarázza, dramatizálja, stb, részletkérdés, mert ez teljes egészében védhetetlen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4244
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.04.03. 21:50 Van abban valami amit mondasz, de nincs megbízható média, ezt tudjuk. Egyedül annak lehetne hinni, vagyis abból lehetne összerakni egy képet, amit a számodra megbízhatónak tartott emberek elmesélnek, blogolnak, videóznak. Mivel nem ismerem a nyelvet, ezek az ebben a helyzetben nem is nagyon létező források mégkisebbre apadnak. Itt marad az, hogy minél több forrásból próbál az ember összerakni valamit.

No de ekkorát azért nehéz lenne hazudni. A Rittenhouse ügynél is alapvetően maga az esemény megtörtént, annak tálalása, részletek elhallgatása, más részletek felnagyítása, félremagyarázása az ami problémás volt. Nincsenek kétségeim, hogy ukrán oldalró nagyon kéményen megy a "pallywood" (az orosznak meg eleve azt se hiszem el, amit kérdez), de hogy lemészároltak-e többszáz civilt, az egy egyszerű kérdés, aztán onnantól, hogy ezt ki hogyan magyarázza, dramatizálja, stb, részletkérdés, mert ez teljes egészében védhetetlen.
+1

Ha egy kisállat a kertben úgy megy, mint egy macska, úgy néz ki, mint egy macska, “Cirmi” feliratú biléta lóg a nyakában, nyávog, és mellesleg minden szomszédom is macskának tekinti - akkor az ésszerű megközelítés az, hogy talán valóban egy macska. Persze, léteznek más magyarázatok is - de ugyan már ne nekem kelljen bizonygatni az igazamat, hanem annak, akki szerint usszúriai törpe tigris, vagy az álcázást felső fokon művelő kutya.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Pusztítást és civilek holttestét látom olyan videókon, amiket kb. be tudok azonosítani, hogy hol és mikor készültek. Nyilván szűrni kell, de nekem ez elég. Persze hogy nem a Russia Today hozza le.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.04.03. 21:30 Véleményed szerint milyen forrás felelne meg? Komolyan érdekel.
Attól tartok, bárki, bármit mond, mutat, szemtanúkat sorakoztat - valakinek az akkor sem lesz elég jó, elég meggyőző.
Jelenleg semmilyen.
Ukrajnát média szakemberek vezetik olyan szinten, hogy még a titkosszolgálat élén is egy volt stábtag áll.
Ha valakik ők tisztában vannak média hatalmaval.
Ehhez hozzá jön a a nyugati CIMIC és Psyops támogatás.
Ukrajnának a média élet halál kérdése, mert ez biztosítja a nyugati közvélemény támogatását ezzel a nyugati támogatást.
Ma vágtak ki egy holland újságírót, mert képeket tett fel az égő Odesszárol, ez pedig. nem része a narratívanak.
Tarkón lövés.
Tele van minden civil halottakkal, egy részt mert boldog boldogtalan partizán egy szál puskával, másrészt a harcok sűrűn lakott területeken vannak, ahol a keresztűz tömegével öli az ártatlan embereket.
Innentől egy kábelkötő v egy darab drót és egy fegyver segítségével bármelyik nem túl sérült halottból lehet tarkón lőtt áldozat.
A független boncolás pedig kizárt Ukrajnában.
Nem akarok senkit vádolni hamisítással, de a világ rendező elve a cui prodest.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2022.04.03. 22:23 +1

Ha egy kisállat a kertben úgy megy, mint egy macska, úgy néz ki, mint egy macska, “Cirmi” feliratú biléta lóg a nyakában, nyávog, és mellesleg minden szomszédom is macskának tekinti - akkor az ésszerű megközelítés az, hogy talán valóban egy macska. Persze, léteznek más magyarázatok is - de ugyan már ne nekem kelljen bizonygatni az igazamat, hanem annak, akki szerint usszúriai törpe tigris, vagy az álcázást felső fokon művelő kutya.
+1
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.04.03. 22:23 +1

Ha egy kisállat a kertben úgy megy, mint egy macska, úgy néz ki, mint egy macska, “Cirmi” feliratú biléta lóg a nyakában, nyávog, és mellesleg minden szomszédom is macskának tekinti - akkor az ésszerű megközelítés az, hogy talán valóban egy macska. Persze, léteznek más magyarázatok is - de ugyan már ne nekem kelljen bizonygatni az igazamat, hanem annak, akki szerint usszúriai törpe tigris, vagy az álcázást felső fokon művelő kutya.
+1
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2022.04.03. 21:15 Nem lesz partizán háború.
Ezért, ha valakik ők értenek ehhez.
https://neokohn.hu/2022/03/30/az-ukran- ... illuzioja/
Nem értek egyet ezzel! Mi az hogy az ellenállás a fiatalok "sportja"? Franciao. ?
Ez itt Európa, nem Ázsia.
De remélem sosem tudjuk meg és megnyugszik a kgb Napóleon
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.03. 22:44 Jelenleg semmilyen.

"a conspiracy disguised as a state"
/F. J. Fleron/

Ezt anno a Szovjetunióra írta, de szerintem tökéletesen illik a putyini Oroszországra is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2022.04.04. 07:51 Nem értek egyet ezzel! Mi az hogy az ellenállás a fiatalok "sportja"? Franciao. ?
Ez itt Európa, nem Ázsia.
De remélem sosem tudjuk meg és megnyugszik a kgb Napóleon
Nezd meg kik harcolnak a Közel-Keleten v. Afrikában.
Nem a középkorúak.
És nem ez az cikk az első ami azt írja, hogy az elöregedett társadalmakban nincs forradalom.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 08:41 "a conspiracy disguised as a state"
/F. J. Fleron/

Ezt anno a Szovjetunióra írta, de szerintem tökéletesen illik a putyini Oroszországra is.
Meg az usára is. Ez egy januári cikk.
Képzeld el, mi mondaná arra a nyugati média, ha Mexikóban ezt nyomatná az FSZB a kartelltagoknak..
Már pedig Ukrajnában pont olyan jó arcok mint ők a félkatonai alakulatok tagjai.
https://neokohn.hu/2022/01/17/a-cia-alt ... roszoknak/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.04.03. 22:23 +1

Ha egy kisállat a kertben úgy megy, mint egy macska, úgy néz ki, mint egy macska, “Cirmi” feliratú biléta lóg a nyakában, nyávog, és mellesleg minden szomszédom is macskának tekinti - akkor az ésszerű megközelítés az, hogy talán valóban egy macska. Persze, léteznek más magyarázatok is - de ugyan már ne nekem kelljen bizonygatni az igazamat, hanem annak, akki szerint usszúriai törpe tigris, vagy az álcázást felső fokon művelő kutya.
+1
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.04.03. 21:50 No de ekkorát azért nehéz lenne hazudni. A Rittenhouse ügynél is alapvetően maga az esemény megtörtént, annak tálalása, részletek elhallgatása, más részletek felnagyítása, félremagyarázása az ami problémás volt.
FélOFF
SzVSz a Rittenhouse és a Zimmermann-ügyben vastagon benne volt az a típusú világnézeti csőlátás, amitől ugyan ökölbe szorul a gyomrom, de még éppen el tudom képzelni, hogy a többség tévedett, és nem szándékosan hazudott. - Hiszen nekem is van ilyen elfogultságom. Például próbáljon csak valaki a polgári fegyvertartás ellen érvelni nekem! Egyszerűen az értékrendem…
- elfogadhatatlanná tesz számomra bizonyos érveket;
- plusz csinál nekem egy csőlátást (=lényegtelennek ítélek bizonyos érveket).
aksurv írta: 2022.04.03. 22:44 Tele van minden civil halottakkal, egy részt mert boldog boldogtalan partizán egy szál puskával, másrészt a harcok sűrűn lakott területeken vannak, ahol a keresztűz tömegével öli az ártatlan embereket.
Innentől egy kábelkötő v egy darab drót és egy fegyver segítségével bármelyik nem túl sérült halottból lehet tarkón lőtt áldozat.
A független boncolás pedig kizárt Ukrajnában.
Nem akarok senkit vádolni hamisítással, de a világ rendező elve a cui prodest.
Tökmindegy.
Az orosz katonáknak semmi keresnivalójuk sincs és nem is volt ott. Ezeknek az embereknek a halála az ő felelőségük. Még kereszttűz esetén is: miattuk vannak harcok, nélkülük nem lennének járulékos veszteségek.

A második világháború alatt a szövetségeseknek is volt propagandájuk, és a tengelyhatalmaknak is: mindkettő használt tényeket is és hazugságokat is. - De a szövetségesek hazugságait el tudom fogadni jogos védelemnek nagyban, amivel egy védhetetlen tömeggyilkos rendszer és csatlósai ellen harcoltak.

Hasonlóképpen…
aksurv írta: 2022.04.04. 09:49 Képzeld el, mi mondaná arra a nyugati média, ha Mexikóban ezt nyomatná az FSZB a kartelltagoknak..
Már pedig Ukrajnában pont olyan jó arcok mint ők a félkatonai alakulatok tagjai.
…egy ukrán náci milicista véleménye lehet gyomorforgatóan ostoba és aljas: de akiket ténylegesen véd, azoknak a többsége nem hozzá hasonló. Még ha fel sem fogja ezt.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Tele van minden civil halottakkal, egy részt mert boldog boldogtalan partizán egy szál puskával, másrészt a harcok sűrűn lakott területeken vannak, ahol a keresztűz tömegével öli az ártatlan embereket.
Innentől egy kábelkötő v egy darab drót és egy fegyver segítségével bármelyik nem túl sérült halottból lehet tarkón lőtt áldozat.


Halottat lehet hamisítani, de amikor a civilek elbeszélik mi történt velük -és látod a szájukat, szemüket remegni-akkor bizony kiderül, hogy a ruszkik nem felszabadítóként viselkednek. Igen, be lehet szervezni a lakosokat h azt mondják amit hallani akar a mádia, de MINDENKInél ez nem működik-nem képzett színészek. 56-ban, 68-ban, Afganisztánban stb. is elég keményen viselkedtek. csak akkor még nem volt szosül média..
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2022.04.04. 11:07 Tele van minden civil halottakkal, egy részt mert boldog boldogtalan partizán egy szál puskával, másrészt a harcok sűrűn lakott területeken vannak, ahol a keresztűz tömegével öli az ártatlan embereket.
Innentől egy kábelkötő v egy darab drót és egy fegyver segítségével bármelyik nem túl sérült halottból lehet tarkón lőtt áldozat.


Halottat lehet hamisítani, de amikor a civilek elbeszélik mi történt velük -és látod a szájukat, szemüket remegni-akkor bizony kiderül, hogy a ruszkik nem felszabadítóként viselkednek. Igen, be lehet szervezni a lakosokat h azt mondják amit hallani akar a mádia, de MINDENKInél ez nem működik-nem képzett színészek. 56-ban, 68-ban, Afganisztánban stb. is elég keményen viselkedtek. csak akkor még nem volt szosül média..
Bármit meg lehet csinálni.
Az al jazeera egy riport közben véletlenül felvette, ahogy az ukránok mentőkkel szállítják a katonáikat ami konkrétan háborús bűn.
Tele van vele a. média? Nincs. Ha ruszkikat kapják rajta tele lenne? Tele bizony.
Többek között emiatt minden egyes hírt mindegyik oldalon hamisításként kezelek, az ellenkező bizonyításig.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2022.04.04. 11:07 Tele van minden civil halottakkal, egy részt mert boldog boldogtalan partizán egy szál puskával, másrészt a harcok sűrűn lakott területeken vannak, ahol a keresztűz tömegével öli az ártatlan embereket.
Innentől egy kábelkötő v egy darab drót és egy fegyver segítségével bármelyik nem túl sérült halottból lehet tarkón lőtt áldozat.


Halottat lehet hamisítani, de amikor a civilek elbeszélik mi történt velük -és látod a szájukat, szemüket remegni-akkor bizony kiderül, hogy a ruszkik nem felszabadítóként viselkednek. Igen, be lehet szervezni a lakosokat h azt mondják amit hallani akar a mádia, de MINDENKInél ez nem működik-nem képzett színészek. 56-ban, 68-ban, Afganisztánban stb. is elég keményen viselkedtek. csak akkor még nem volt szosül média..
+1
A mariupoli színházban meghalt 300 civil is ugyan ez: teljesen védhetetlen tömegmészárlás.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2022.04.04. 11:15 Bármit meg lehet csinálni.
Az al jazeera egy riport közben véletlenül felvette, ahogy az ukránok mentőkkel szállítják a katonáikat ami konkrétan háborús bűn.
Tele van vele a. média? Nincs. Ha ruszkikat kapják rajta tele lenne? Tele bizony.
Többek között emiatt minden egyes hírt mindegyik oldalon hamisításként kezelek, az ellenkező bizonyításig.
Nincs fekete fehéren jó meg rossz, ők se szentek, és ha valóban ilyen történt, azt sem szabadna büntetlenül hagyni! Persze cinikusan mondhatnák, hogy háború hiányában miféle háborús büntett? Hiszen különleges hadműveletek zajlanak csupán...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Megfigyeltem, hogy az olló ott van majd minden katona mellényében. Most már vannak erős és mégis könnyű ollók-mentők is használják MINDENVÁGÓNAK. Praktikus.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.04.04. 11:15 Bármit meg lehet csinálni.
Csak nem mindegy hogy az egész világnak kell(ene) összeesküdni valaminek a sikeréért vagy elég hozzá néhány embert/médiumot elhallgattatni...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2022.04.04. 11:15 Az al jazeera egy riport közben véletlenül felvette, ahogy az ukránok mentőkkel szállítják a katonáikat ami konkrétan háborús bűn.
Fortitu írta: 2022.04.04. 11:26 Nincs fekete fehéren jó meg rossz, ők se szentek, és ha valóban ilyen történt, azt sem szabadna büntetlenül hagyni!
Egy pillanat!
Ismét: jogos védelem, egy ország szintjén. Aki védi magát, annak ezt még nem rovom fel, sőt! Élelmes csibésznek tartom. Az agresszornak pedig megbocsáthatatlan. És megérdemli az övön aluli ütéseket és az agyba-főbe szivatást.

Nagyon szeretem a "törvényen kívüli" kifejezést.
A "vikingek" jogfelfogása szerint annak kell tiszteletben tartani a jogait, aki mások jogait is tiszteletben tartja. A jogok (legalább hallgatólagos) egyezségek, például: senki sem lophat, azaz én sem, és tőlem sem. Aki bűnt követ el, az arról nyilatkozik, hogy ezt az egyezséget nem tartja érvényesnek. Tehát akit törvényen kívül helyeztek - de facto: helyezte önmagát! -, azzal bármit büntetlenül meg lehetett tenni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2022.04.04. 12:37 Egy pillanat!
Ismét: jogos védelem, egy ország szintjén. Aki védi magát, annak ezt még nem rovom fel, sőt! Élelmes csibésznek tartom. Az agresszornak pedig megbocsáthatatlan. És megérdemli az övön aluli ütéseket és az agyba-főbe szivatást.

Nagyon szeretem a "törvényen kívüli" kifejezést.
A "vikingek" jogfelfogása szerint annak kell tiszteletben tartani a jogait, aki mások jogait is tiszteletben tartja. A jogok (legalább hallgatólagos) egyezségek, például: senki sem lophat, azaz én sem, és tőlem sem. Aki bűnt követ el, az arról nyilatkozik, hogy ezt az egyezséget nem tartja érvényesnek. Tehát akit törvényen kívül helyeztek - de facto: helyezte önmagát! -, azzal bármit büntetlenül meg lehetett tenni.
Ezzel nem tudok egyetérteni, ez rövid távon is öngól, mert így a valódi mentőautók is azonnal ki lesznek lőve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.04.04. 11:36 Csak nem mindegy hogy az egész világnak kell(ene) összeesküdni valaminek a sikeréért vagy elég hozzá néhány embert/médiumot elhallgattatni...
Amit te egész világnak gondolsz az világnak csak a kisebb része, és igen hajlandó az érdekeiért összeesküdni, ahogy megtette Irakban 2003ban.
Kép
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.04.04. 12:48 Ezzel nem tudok egyetérteni, ez rövid távon is öngól, mert így a valódi mentőautók is azonnal ki lesznek lőve.
Ez egy méltányolható, gyakorlatias szempont. - De abból nem engedek, hogy a szomszédban jogos védelem történik egy ország szintjén, és nekik - ha nem is minden - de több megengedett.
Válasz küldése