Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.03.14. 21:35 Változtak az IDPA szabályok.

https://www.idpa.com/new-rulebook-mar-e ... ppendices/
Szia,

Koszi!

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.03.15. 13:55 Hát... Jólvan. A söprés megengedését sehogyse tudom elfogadni.
A "söprés" csak fegyver elővétel és elrakás közben megtűrt, ahogy én értelmeztem és csak abban az esetben ha az ujj sátorvason kívül van jól láthatóan.

Tehát ha végrehajtás közben történik az továbbra sem elfogadott és szankcionálva van.

Így kerek a sztori.

z.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.03.14. 21:35 Változtak az IDPA szabályok.

https://www.idpa.com/new-rulebook-mar-e ... ppendices/
Ezek elég komoly változások. A már említett söprésen kívül amire felkaptam a fejem: a a különböző hordási pozíciók, és új tokfajták megengedése (appendix OK, jobbkezeseknélm 12 (!) - 4 óráig toktól függően bárhol). Tárkapacitások változása. Stb.

Azt írják, hogy Juli 1-től lesz kötelező. Most hogy lesz ez a való életben? Minden versenyen gondolom célszerű megkérdezni, 2017-és, vagy 2022-és szabályok szerint toljuk-e :lol: gyanítom, hogy a bírók upgradelése sem azonnal, egy éjszaka során telepített push-notifikáció formájában zajlik ;) vagy már elkezdték?

Köszi a megosztást!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.03.15. 20:21 Ezek elég komoly változások. A már említett söprésen kívül amire felkaptam a fejem: a a különböző hordási pozíciók, és új tokfajták megengedése (appendix OK, jobbkezeseknélm 12 (!) - 4 óráig toktól függően bárhol). Tárkapacitások változása. Stb.

Azt írják, hogy Juli 1-től lesz kötelező. Most hogy lesz ez a való életben? Minden versenyen gondolom célszerű megkérdezni, 2017-és, vagy 2022-és szabályok szerint toljuk-e :lol: gyanítom, hogy a bírók upgradelése sem azonnal, egy éjszaka során telepített push-notifikáció formájában zajlik ;) vagy már elkezdték?

Köszi a megosztást!
Tokoknal az sem mindegy, hogy appendix, iwb vagy owb.

A már meghirdetett versenyek a régi szabályrendszer szerint lesznek biztosan, de most a legfontosabb, hogy legyen egy fordítás és fel tudjanak készülni a sportolok az új szabályokra.

Sokmindent újra kell tanulnom nekem is :/
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

mennyire előremutató volt 2 évvel ezelőtt hogy az ugyispocsonlovodmagad tokkal akartam indulni... persz a hujje szabajrendszer mijatt nem lehett :( és erre most amikorra elment a kedvem az egésztől behozzák... azér se megyek vissza idpa zni
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2022.03.15. 22:30 mennyire előremutató volt 2 évvel ezelőtt hogy az ugyispocsonlovodmagad tokkal akartam indulni... persz a hujje szabajrendszer mijatt nem lehett :( és erre most amikorra elment a kedvem az egésztől behozzák... azér se megyek vissza idpa zni
Ízlések, és pofonok.. A tökönlövős apoendix carrytől kiráz a hideg. Amikor még ifjú voltam, és bohó, akkor használtam - de a) az csak egy sz.aros gázpisztoly volt - éles fegyverrel valahogy nem komfortos a gondolat b) akkor még kisebb volt a pocak :mrgreen: - na ez az igazi ok ;)

SAS versenyen még hónalj tok is mehet, de azt appendix-ben nem vagyok olyan biztos - mint mond a SAS atyja?
Gyorskombin “a fegyvertok a test bármely részén elhelyezhető”, csak hátra ne mutasson a csöve.

Akárhogy is próbáltam, a klasszikus OWB, valahol 2 és 4 óra között bizonyult a legkényelmesebbnek, és a leggyorsabbnak. Nekem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.03.15. 20:28 A már meghirdetett versenyek a régi szabályrendszer szerint lesznek biztosan, de most a legfontosabb, hogy legyen egy fordítás és fel tudjanak készülni a sportolok az új szabályokra.
Köszönöm, ez így világos!

Vegyes érzelmeim támadtak az új szabályokkal kapcsolatban. Egyrészt haladnak a korral - életszerű(BB) tár kapacitás, hordmódok, már a fegyverlámpa se tilos (ezt láttátok? Lézer sem, csak az idehaza nem játszik) , tárat nem kell megtartani ha egy helyben maradsz, stb. Felszereléshibáért nem automatikus DQ jár, hanem DNF és versenyen kívül még végiglőheted (ez fair).

Másrészt milyen már az, hogy mozgás nem kényszeríthető ki? Bele lehet írni a pályaleírásba, hogy hátrálva kell leadni a lövéseket, de ennek be nem tartásáért nem kaphatsz büntit? Sős, semmilyen, nem szigorúan lövéssel járó feladatért sem :o A hibavonalak is tovább kockultak. Stb.

Harmadrészt pedig tökmindegy, mi változik - akkor is rosszul
esik átszokni - ilyen az emberi természet :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.03.16. 07:25 Köszönöm, ez így világos!

Vegyes érzelmeim támadtak az új szabályokkal kapcsolatban. Egyrészt haladnak a korral - életszerű(BB) tár kapacitás, hordmódok, már a fegyverlámpa se tilos (ezt láttátok? Lézer sem, csak az idehaza nem játszik) , tárat nem kell megtartani ha egy helyben maradsz, stb. Felszereléshibáért nem automatikus DQ jár, hanem DNF és versenyen kívül még végiglőheted (ez fair).

Másrészt milyen már az, hogy mozgás nem kényszeríthető ki? Bele lehet írni a pályaleírásba, hogy hátrálva kell leadni a lövéseket, de ennek be nem tartásáért nem kaphatsz büntit? Sős, semmilyen, nem szigorúan lövéssel járó feladatért sem :o A hibavonalak is tovább kockultak. Stb.

Harmadrészt pedig tökmindegy, mi változik - akkor is rosszul
esik átszokni - ilyen az emberi természet :lol:
Scenários pályán már most sem lehetett megkövetelni a mozgás közbeni lövést, ez a lehetőség benne volt a páylában.
Ezeket a szabályokat a nagy vizen túli igényekhez igazítják nagyrészt, nekünk alkalmazkodni kell.
Egyébként én sem örülök az időzítésnek, az EB-re új dolgokat kell majd kitapasztalnom és rájönnöm, hogy mi a legjobb nekem, pláne a 10-es tárazás. Teljesen más lesz a matek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.03.16. 07:58 Scenários pályán már most sem lehetett megkövetelni a mozgás közbeni lövést, ez a lehetőség benne volt a páylában.
Ezeket a szabályokat a nagy vizen túli igényekhez igazítják nagyrészt, nekünk alkalmazkodni kell.
Egyébként én sem örülök az időzítésnek, az EB-re új dolgokat kell majd kitapasztalnom és rájönnöm, hogy mi a legjobb nekem, pláne a 10-es tárazás. Teljesen más lesz a matek.
Miért igény, hogy mozgás közben ne legyen lövés?
A teljesen leeresztett DA kakassal indulás benne maradt, jól gondolom? Pedig az valóban balesetveszélyes.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.03.16. 08:22 Miért igény, hogy mozgás közben ne legyen lövés?
Szia,

A 2015-os szabalykonyvben meg az volt, hogy minimum a lovesek 5%-t kotelezo mozgasbol leadni. :-(

Bel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2022.03.16. 13:20-kor.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.03.16. 08:22 Miért igény, hogy mozgás közben ne legyen lövés?
A teljesen leeresztett DA kakassal indulás benne maradt, jól gondolom? Pedig az valóban balesetveszélyes.
Nem igény, de nem lehet előírni, a döntés a lövészre van bízva.

Leersztett kakas szerintem maradt, de várjuk meg a hivatalos fordítást.
Szerintem sokkal veszélyesebb a képzetlen lövő aki nem rendelkezik a minimális fegyverkezelés biztonsággal sem.
Gyakorlás kell mindkettő fejlesztésére.

Z.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.03.16. 07:25 tárat nem kell megtartani ha egy helyben maradsz, stb.
Szia,

En ezt a pontot ugy ertettem, hogy csak akkor, ha indulaskor le vannak rakva a tarak valahova.

"3.4.6.1 Ejected magazines with ammo do not need to be stowed if spare magazines start staged in a shooting position and the shooter does not leave that position."

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.03.16. 13:17 Szerintem sokkal veszélyesebb a képzetlen lövő aki nem rendelkezik a minimális fegyverkezelés biztonsággal sem.
Gyakorlás kell mindkettő fejlesztésére.

Z.
Ezzel nagyon egyetértek. IDPA-n szerencsére erre különös gonddal figyelnek. Úgy vettem észre inkább a "statikusabb" számokban nincs ilyen téren megfelelő igényesség mindig. Ha külön vizsgára célzol IDPA-hoz, azt nem igazán tudnám támogatni, a legelején már DQ-t kap, aki nem oda való még. Magának a fegyvervizsgának az igényesebbé tételével viszont nagyon egyetértenék. A hány napok helyett a kezelést kellene vizsgálni elsősorban. Szégyen, hogy a vizsgázók egy jó része a vizsgán!!! fog először kezébe fegyvert. Szégyen, hogy a vizsgáztató meglepődve kérdezi, hogy hol tanultam meg így kezelni a pumpás sörétest...
Le a bürokráciával, de a szükséges dolgokat követeljük meg szigorúan. Most ez fordítva van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.03.16. 13:29 Szia,

En ezt a pontot ugy ertettem, hogy csak akkor, ha indulaskor le vannak rakva a tarak valahova.

"3.4.6.1 Ejected magazines with ammo do not need to be stowed if spare magazines start staged in a shooting position and the shooter does not leave that position."

Bel
Szia, pontosan így értelmeztem én is. Viszont hajnali hétkor, amikor írtam a posztot, még hatott a fogalmazásgátló, így nem tudtam szabatosan leírni azt, amire gondoltam. :oops: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.03.16. 13:17 Leersztett kakas szerintem maradt, de várjuk meg a hivatalos fordítást.
Szia,

Sajnos tovabbra is benne maradt az ellentmondas:

8.1.7 Non-IDPA-Legal Features and Modifications for All Divisions
8.1.7.5 Disconnecting or disabling of any safety device including (but not limited to): ...

A.1.2.3 If the hammer must be lowered by pulling the trigger and manually lowering the hammer, the hammer will be lowered to the lowest position possible.

(Angolul nem tudok szamara: tilos letiltani barmilyen biztonsagi berendezest es egyben tilos hasznalni a biztonsagi fe'lallast.)

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.03.16. 13:39 Ezzel nagyon egyetértek. IDPA-n szerencsére erre különös gonddal figyelnek. Úgy vettem észre inkább a "statikusabb" számokban nincs ilyen téren megfelelő igényesség mindig. Ha külön vizsgára célzol IDPA-hoz, azt nem igazán tudnám támogatni, a legelején már DQ-t kap, aki nem oda való még. Magának a fegyvervizsgának az igényesebbé tételével viszont nagyon egyetértenék. A hány napok helyett a kezelést kellene vizsgálni elsősorban. Szégyen, hogy a vizsgázók egy jó része a vizsgán!!! fog először kezébe fegyvert. Szégyen, hogy a vizsgáztató meglepődve kérdezi, hogy hol tanultam meg így kezelni a pumpás sörétest...
Le a bürokráciával, de a szükséges dolgokat követeljük meg szigorúan. Most ez fordítva van.
Külön vizsgát én sem támogatom, de jó lenne ha a kezdő IDPA lövőkkel lenne foglalkozva kicsit ( leírásod alapján kb minden lövővel).
Sok érdekességet láttam már versenyen kezdő lövészektől.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.03.16. 13:29 Szia,

En ezt a pontot ugy ertettem, hogy csak akkor, ha indulaskor le vannak rakva a tarak valahova.

"3.4.6.1 Ejected magazines with ammo do not need to be stowed if spare magazines start staged in a shooting position and the shooter does not leave that position."

Bel
Tehát ha úgy indulsz, hogy az asztalra vannak lerakva a táraid, valamint onnan nem mozogsz el végrehajtás során, akkor nem szükséges a megtartó tárcsere.

Ha jól értettem, akkor az üres tárat el lehet dobni, akkor is, ha a csőben még van egy lőszer.

A Retention shooting is érdekes. Úgy lőni, hogy a könyök, alkar, vagy a csukló a törzshöz ér (csípőből lövés). Ilyesmi volt eddig is, hogy közvetlen közel volt a cél, de csípőből lövést nem láttam korábban, hogy megkövetelték volna.

"Shooter may move between or to a position of cover while engaging"
Ez azt jelenti, hogy ki lehet szaladni a célok elé, és mondjuk átfutás közben meglőni őket?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.03.16. 13:58

A Retention shooting is érdekes. Úgy lőni, hogy a könyök, alkar, vagy a csukló a törzshöz ér (csípőből lövés). Ilyesmi volt eddig is, hogy közvetlen közel volt a cél, de csípőből lövést nem láttam korábban, hogy megkövetelték volna.
Gyálon egyszer kellett így lőni, nagyon szokatlan volt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.03.16. 13:58 Ha jól értettem, akkor az üres tárat el lehet dobni, akkor is, ha a csőben még van egy lőszer.
Szia,

Nekem ugy tunik, hogy ez egy hiba az osszefoglaloban, es a szabalykonyvben nem ez van. Persze tevedhetek.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.03.16. 07:12 appendix-ben nem vagyok olyan biztos - mint mond a SAS atyja?

Szia,

SAS-ban (es MSSz Steel challenge, Rapid shooting, Femparbajban):
"5.2. Fegyvertokok
... A kereszthúzós vagy hónaljtokok használata a fegyver csövének alaphelyzetben lévő, illetve az előhúzás közbeni állapota miatt tiltott."

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.03.16. 14:26 Szia,

Nekem ugy tunik, hogy ez egy hiba az osszefoglaloban, es a szabalykonyvben nem ez van. Persze tevedhetek.

Bel
Én úgy értelmeztem, hogy ez nem változott. Vagyis eddig sem volt szabad, és most sem. Na majd hétvégén végigolvasom a teljes új szab könyvet, nem csak a változás listát
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

G.D írta: 2022.03.12. 21:56 Steel challenge videókkal mi van már? :D
Szia,

Mar fenn is van. :-)


Weak hand only:
Kép


Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A mai SAS eredmenyek.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2022.03.26. 19:15 Sziasztok,

A mai SAS eredmenyek.

Bel
Szia Bel

Köszi a szervezést, nagyon szuper volt.
Ez a reaktív lövészet hiány pótló! Még több hasonlót….
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2022.03.27. 09:29 Szia Bel

Köszi a szervezést, nagyon szuper volt.
Ez a reaktív lövészet hiány pótló! Még több hasonlót….
Igen, nagyon tanulságos volt. Megérti az ember, miért az volt a trend, hogy elhagyták a manuális biztosítókat sok pisztolyról, meg mit is jelenthet az az elvesztett idő cső alá töltve hordással. Persze, működhet úgy is a mutatvány, de adott szituban handicappel indulsz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2022.03.27. 09:29 Szia Bel

Köszi a szervezést, nagyon szuper volt.
Ez a reaktív lövészet hiány pótló! Még több hasonlót….
+1
A reaktív lövészet nekem is nagyon tetszett, és még közelebb állt a valósághoz, mint a többi pálya.
Akikkel beszélgettem, ők is mind ezen a véleményen voltak. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

+1

Nagyon szuper szervezés volt Bel, a hangulat pedig kiváló! :)
A reaktív lövészetet én is kiemelném, nekem ez volt az első, nem találkoztam még vele, de nagyon élvezetes és egyetértek abban, hogy hiánypótló ennek a technológiának az alkalmazása. Köszi mégegyszer! :)
bel írta: 2022.03.26. 19:15 Sziasztok,

A mai SAS eredmenyek.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Olvasgatom a hozzászólásokat és látom, hogy előkerült ismét a reaktív lővészet...

Szóval SPORTversenyen emberekre lövöldözünk.... Ráadásul MSSZ versenyen, ahol a szabvány IDPA lőlapot nem engedték használni, mert hasonlít egy emberre, ezért lett a felső kis négyzet melett a két plusz háromszög karton. (alternatív IDPA lőlap )
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem, sport versenyen papir es fem celokra lovoldozunk...
ellentetben a sportvadaszokkal...
HCZoli írta: 2022.03.27. 12:43 Olvasgatom a hozzászólásokat és látom, hogy előkerült ismét a reaktív lővészet...

Szóval SPORTversenyen emberekre lövöldözünk.... Ráadásul MSSZ versenyen, ahol a szabvány IDPA lőlapot nem engedték használni, mert hasonlít egy emberre, ezért lett a felső kis négyzet melett a két plusz háromszög karton. (alternatív IDPA lőlap )
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

HCZoli írta: 2022.03.27. 12:43 Olvasgatom a hozzászólásokat és látom, hogy előkerült ismét a reaktív lővészet...

Szóval SPORTversenyen emberekre lövöldözünk.... Ráadásul MSSZ versenyen, ahol a szabvány IDPA lőlapot nem engedték használni, mert hasonlít egy emberre, ezért lett a felső kis négyzet melett a két plusz háromszög karton. (alternatív IDPA lőlap )
Számomra nem egyértelmű, mire gondolsz:
- ez így nem oké, mert a lövészetről le kell választani mindent, aminek önmagában a sporton kívül máshoz köze van;
- az MSSz annyira a nevetséges mértékig keresi a viráglelkűek kegyeit, hogy még a szabvány IDPA lőlapot sem engedték használni, mert hasonlít egy emberre?
qqriq írta: 2022.03.27. 18:17 nem, sport versenyen papir es fem celokra lovoldozunk...
ellentetben a sportvadaszokkal...
Az ökölvívók pedig egymást pofozzák. - Ami szerintem teljesen oké.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Poresz írta: 2022.03.27. 18:29 Számomra nem egyértelmű, mire gondolsz:
- ez így nem oké, mert a lövészetről le kell választani mindent, aminek önmagában a sporton kívül máshoz köze van;
- az MSSz annyira a nevetséges mértékig keresi a viráglelkűek kegyeit, hogy még a szabvány IDPA lőlapot sem engedték használni, mert hasonlít egy emberre?


Az ökölvívók pedig egymást pofozzák. - Ami szerintem teljesen oké.
Mire gondolok: Élő szereplőkkel felvett jeleneteket vetítenek projektorral a fehér papírral lefedett golyófogó falra és ott el kell döntened, hogy lősz vagy nem lősz és hogy mikor...

MSSZ: igen... IDPA mint szakág már rég nincs náluk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.03.27. 18:48 Mire gondolok: Élő szereplőkkel felvett jeleneteket vetítenek projektorral a fehér papírral lefedett golyófogó falra és ott el kell döntened, hogy lősz vagy nem lősz és hogy mikor...

MSSZ: igen... IDPA mint szakág már rég nincs náluk.
Nem számított bele a versenybe, versenyen kívüli érdekesség volt. Ha valakit zavart volna a dolog (ilyen nem volt, mindenki élvezte), akkor simán ki is hagyhatta volna.

Amúgy airsoft játék után is együtt fagyizunk, kajálunk azokkal, akikkel játszottunk, sőt a játékokon kívüli életben is számíthatunk egymásra. Az se tett még senkit vérengző tömeggyilkossá, sőt épp ellenkezőleg, csapatépítő hatása van, és a fiatal fotelrambók is jellemzően hamar rájönnek, hogy ez élőben egyáltalán nem lenne mókás dolog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mai verseny/loteri pletyka, nem tudom mennyi valosagalapja nincs, de el tudom kepzelni.
allitolag egy rutinos bevetesi csapat(ertsd sokat erszofoztak egyutt) kiugrott piknikezni a szomszedba, par nap utan csak egy jott haza sirva...
szoval igen a fotel megved, nem kell kiszallni belole...

mod: tenyleg buncselekmeny a piknikezes?
Fortitu írta: 2022.03.27. 19:07 fotelrambók is jellemzően hamar rájönnek, hogy ez élőben egyáltalán nem lenne mókás dolog.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

HCZoli írta: 2022.03.27. 18:48 Mire gondolok: Élő szereplőkkel felvett jeleneteket vetítenek projektorral a fehér papírral lefedett golyófogó falra és ott el kell döntened, hogy lősz vagy nem lősz és hogy mikor...
Igen, eddig volt nekem egyértelmű. - Mi a probléma?

Számomra ez teljesen rendben van. A gondolatmenetem:
Élethez, egészséghez, szabadsághoz, tulajdonhoz minden embernek joga van.
→ Akkor ahhoz is joga van, hogy megvédje.
→ Egyenlők vagyunk, de nem egyformák: így a képességeink által adott esélyek is különböznek. Egyszerűbben megfogalmazva egy példával: egy 40 kg-os bölcsészlányka esélytelen egy kigyúrt szatír ellen, aki egyébként kidobóként dolgozik.
→ A képességek hiányát az ember eszközökkel pótolja.
→ Mindenkinek joga van az önvédelemhez szükséges képességei hiányát eszközökkel pótolni.
→ Ezek az eszközök nem tudják olyan mértékben kipótolni a képességek hiányát, hogy ne kelljen velük gyakorolni.
→ Mindenkinek joga van az önvédelmi eszközökkel gyakorolni.
→ Ha a gyakorlás szórakoztató, az jó; ha egymástól tanulunk, még jobb; ha a versengés motiváló hatású és életszerűbbé teszi, még annál is jobb.
Bármelyik pontot kihúzzuk, az első pontot is kihúzzuk.

Az IPSC onnan indult, hogy Jeff Cooper és társai rájöttek: csak a pontlövészet elégtelen arra, hogy egy polgár felkészüljön egy önvédelmi fegyverhasználatra.

Meghalt valaki? Nem.
Megsérült valaki? Nem.
Veszélyben volt valaki? Nem.
Kényszerítettek, fenyegettek valakit? Nem.
Kára keletkezett valakinek? Nem.
Akkor?

Igen, vannak emberek, akiket ez zavar. Nem tudok mit tenni: elmondom nekik, logikusan mi következik miből, hogyan keletkezik erre az igény. Valaki képes belátni, valakinek pedig annyira az ízlése ellen van, hogy már semmilyen érvet nem képes elfogadni, mert az érzelmei mindent felülírnak.
Meddig alkalmazkodjunk hozzájuk?
Amikor kölök voltam, akkor a rajzfilmeket, akciófilmeket, videójátékokat kiáltotta ki mumusnak sok-sok anyuka. Ez volt húsz éve, és még mindig nem kezdtük el lehentelni egymást.
Pár éve KisZombi fordított Tueller-tesztjén szörnyülködött a CO2.de népe.
Egyértelmű, hogy vannak emberek, akiknek az az igénye, hogy egészen a megszűnésig alkalmazkodjunk. - Hát, ez nem egy jó alap a kompromisszumhoz.

Én így látom.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.03.27. 19:36

Az IPSC onnan indult, hogy Jeff Cooper és társai rájöttek: csak a pontlövészet elégtelen arra, hogy egy polgár felkészüljön egy önvédelmi fegyverhasználatra.
Nézd meg, hogy néz ki most egy ipsc lőlap.
Változik a világ, az őzike nem zsákmányállat hanem Bambi. Az emberalakos lőlap nem támadás elhárítására készít fel, hanem agresszióra nevel. Stb. Nekem se tetszik, de ez van. Akik szívvel-lélekkel tolják ezt a sportot, beletörődnek.
Van az egyesületünkben egy német állampolgár, ő mesélte, hogy kint nem mehetsz katonai ruházatban - pl zsebes nadrág - lőtérre, és a szituációs lövészek megítélése kb. a bűnözőkével azonos a civilek körében.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Arh »

A szituàciós lövèszet valahol mindenkèpp èpületharcra asszociàl, akàr elfogadjuk, akàr nem. Szerintem az itt fórumozók túlnyomó többsège visel napi szinten gp-t, amivel KELL gyakorolni, a kifejezetten önvèdelmi szituàciót imitàló pàlyàknak óriàsi előnye, hogy ezeknek a fegyvereknek a hasznàlatàt fèlig èles (versenydrukk, stressz, esetleges csőlàtàs) szituàcióban ki lehet próbàlni, ès tudja az alany hogy hogyan is reagál a szervezete, mik a korlàtai. Isten ments hogy ezt èlesben kelljen először megtapasztalni, amikor kèssel rohan a tàmadó az ember felè. Ha valaki hivatàsszerűen visel fegyvert, ott pedig ezeket a helyzeteket KÖTELEZŐ (lenne) gyakorolni, művileg előàllítani, mert a sajàt ès a màsok èlete múlhat rajta. A reaktív lövèszet, azon sovàny ismeret alapjàn amennyit èn erről tudok (gugli a baràtom) ennek egy tovàbbgondolàsa, semmi baj nincs vele, a versengès pedig megmarad az idővel ès a pontossàggal való összehasonlítàsban, nem a kiontott bèl a döntőbíró. Viszont ha csak egyetlen egyszer megment attól hogy bàrmelyikünket is fasírttà verjèk, màr megèrte. Köpjetek le ha nem jól gondolom.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.03.27. 20:07 Nézd meg, hogy néz ki most egy ipsc lőlap.
Változik a világ, az őzike nem zsákmányállat hanem Bambi. Az emberalakos lőlap nem támadás elhárítására készít fel, hanem agresszióra nevel. Stb. Nekem se tetszik, de ez van. Akik szívvel-lélekkel tolják ezt a sportot, beletörődnek.
Van az egyesületünkben egy német állampolgár, ő mesélte, hogy kint nem mehetsz katonai ruházatban - pl zsebes nadrág - lőtérre, és a szituációs lövészek megítélése kb. a bűnözőkével azonos a civilek körében.
Ellentartunk, vagy behódolunk? Aki a fegyvereket és a fegyvertartó polgárokat utálja, 90+%-ban mindegyiket és mindenhogy utálja.
Arh írta: 2022.03.27. 20:30
+sok
Arh írta: 2022.03.27. 20:30 Isten ments hogy ezt èlesben kelljen először megtapasztalni, amikor kèssel rohan a tàmadó az ember felè.
Qrvára nem vicces, még akkor sem, ha csak egy evőkés, amivel a szemem kiszúrhatta volna az a részeg tróger a koliban.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Qrvára nem vicces, még akkor sem, ha csak egy evőkés, amivel a szemem kiszúrhatta volna az a részeg tróger a koliban.
[/quote]

Az abszolút nem, az se mikor a kèses barom szalad felèd hogy "megöllekak.vaanyád!"

Tökèletesen igaz, tíz emberből nyolc elkezd hiperventillàlni ha meghallja a "fegyver" szót, a maradèk kettő meg elkezdi tolni a mainstream mèdia ökörsègeit, ès ha megpróbàlod meggyőzni akkor b.zinak vagy nàcinak titulàl.

Csak hogy ne legyen sèrtődès, nyilvàn kinek a paplan. De itt mindenki megtalàlja a vèrmèrsèkletènek valót, nincs ezzel baj.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Poresz írta: 2022.03.27. 19:36 Igen, eddig volt nekem egyértelmű. - Mi a probléma?

Számomra ez teljesen rendben van. A gondolatmenetem:
Élethez, egészséghez, szabadsághoz, tulajdonhoz minden embernek joga van.
→ Akkor ahhoz is joga van, hogy megvédje.
→ Egyenlők vagyunk, de nem egyformák: így a képességeink által adott esélyek is különböznek. Egyszerűbben megfogalmazva egy példával: egy 40 kg-os bölcsészlányka esélytelen egy kigyúrt szatír ellen, aki egyébként kidobóként dolgozik.
→ A képességek hiányát az ember eszközökkel pótolja.
→ Mindenkinek joga van az önvédelemhez szükséges képességei hiányát eszközökkel pótolni.
→ Ezek az eszközök nem tudják olyan mértékben kipótolni a képességek hiányát, hogy ne kelljen velük gyakorolni.
→ Mindenkinek joga van az önvédelmi eszközökkel gyakorolni.
→ Ha a gyakorlás szórakoztató, az jó; ha egymástól tanulunk, még jobb; ha a versengés motiváló hatású és életszerűbbé teszi, még annál is jobb.
Bármelyik pontot kihúzzuk, az első pontot is kihúzzuk.

Az IPSC onnan indult, hogy Jeff Cooper és társai rájöttek: csak a pontlövészet elégtelen arra, hogy egy polgár felkészüljön egy önvédelmi fegyverhasználatra.

Meghalt valaki? Nem.
Megsérült valaki? Nem.
Veszélyben volt valaki? Nem.
Kényszerítettek, fenyegettek valakit? Nem.
Kára keletkezett valakinek? Nem.
Akkor?

Igen, vannak emberek, akiket ez zavar. Nem tudok mit tenni: elmondom nekik, logikusan mi következik miből, hogyan keletkezik erre az igény. Valaki képes belátni, valakinek pedig annyira az ízlése ellen van, hogy már semmilyen érvet nem képes elfogadni, mert az érzelmei mindent felülírnak.
Meddig alkalmazkodjunk hozzájuk?
Amikor kölök voltam, akkor a rajzfilmeket, akciófilmeket, videójátékokat kiáltotta ki mumusnak sok-sok anyuka. Ez volt húsz éve, és még mindig nem kezdtük el lehentelni egymást.
Pár éve KisZombi fordított Tueller-tesztjén szörnyülködött a CO2.de népe.
Egyértelmű, hogy vannak emberek, akiknek az az igénye, hogy egészen a megszűnésig alkalmazkodjunk. - Hát, ez nem egy jó alap a kompromisszumhoz.

Én így látom.

A legjobb időzítése ennek a gyakotlatnak egy MSSZ verseny?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2022.03.27. 20:07 Nézd meg, hogy néz ki most egy ipsc lőlap.
....
mint egy "lópina" ??!? :lol: :lol: :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lehet himezni hamozni de sport csak masodlagos felhasznalasa a fegyvernek.
igazuk van akik azt mondjak hogy civil kezbe nem kell fegyver, az allam megved.
ja nem ved meg...
a szomszedoknak is ezt mondtak, eppen szigoritani akartak a hozzajutast.
most meg teherautokrol rugdossak le a fegyveresladakat hogy a polgar vedje meg az allamot...
viraglelku liberos pacifistaknak valoban nem kell fegyver, a nagyok meg had dontsek el ha akarjak mire hasznaljak.
szerintem.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.27. 20:59 lehet himezni hamozni de sport csak masodlagos felhasznalasa a fegyvernek.
Analógia.
Két irány van.
1. Van egy autó, amibe bepakoljuk a csomagjainkat, és lemegyünk az asszonnyal a Balatonra nyaralni, vagy költözködünk, vagy munkába járunk. - Egy hétköznapjainkat megkönnyítő hasznos eszköz.
2. Van a Forma-1 versenyautó, amivel egy tálca tojást sem tudok hazavinni a boltból. Szerintem akkor sem, ha köpök a KRESZ-re, és véletlenül kölcsönkapok egyet. Kizárólag sportolni lehet vele, illetve egy halom pénzt lehet vele csinálni, mert a versenyekre sok szórakozni vágyó kíváncsi. - Ezen túlmenően csak annyi haszna van, hogy a műszaki fejlesztések egy része megjelenik és hasznosul az 1. kategóriában. Ami nélkül nem létezne a 2. kategória, vagy ha mégis, nem fektetnének bele ennyi pénzt.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2022.03.27. 20:35 Ellentartunk, vagy behódolunk? Aki a fegyvereket és a fegyvertartó polgárokat utálja, 90+%-ban mindegyiket és mindenhogy utálja.


+sok


Qrvára nem vicces, még akkor sem, ha csak egy evőkés, amivel a szemem kiszúrhatta volna az a részeg tróger a koliban.
Ez már rég nem az ellenntartásról szól, hanem hogy tudunk-e annyit hajolni még, hogy engedjék űzni ezt a hobbit. Nagyon kevés érdek sérül komolyabb tiltások során az üzenet sikeréhez képest: fegyvertartás szigorítása.

Aztán amikor egy csütörtök reggelre kelve a fegyveres tudás hirtelen felértékelődik, örömmel tölt el? Nem.
Pár éve talán sokan megértették a prepper életmód lényegét. De az igazán fontos most is az, hogy netflixről érdemes-e hbomaxra váltani. Musk úgyis tolja majd a sávszélességet starlinken, akárhogy is lesz.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

HCZoli írta: 2022.03.27. 20:51 A legjobb időzítése ennek a gyakotlatnak egy MSSZ verseny?
nagyon virág lelkű vagy olyanról mondasz véleményt ahol nem voltál ott csak hallottad mi történt... sztem engedd el vagy gyere el legközelebb :) egyébként igen mivel sok olyan ember van ott aki lő és kap egy ujjab élményt :) vagy ha nem kkéri akkor nem kap :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~10 eve meg en is lotem ezeket a negybetus izeket, akkor meg feje volt a lolapnak megse zavart senkit.
100-300 meteren fbi lolapon menekitettunk tuszt senki nem szolt erte.
jo hangulatu, csaladias amator versenyek voltak(a versenyengedelyen is amator szerepel)
aztan jottek "reformok", az egyre menobb versenyzok papagaly ruhakban, akik szerint a fegyver csak profik kezebe valo es meg kellene szigoritani a hozzajutast(versenyen hallottam tobbek szajabol), ilyenkor jon a hanyinger es az elkullogas.
azota a kotelezo versenyekre elmegyek, A3-as papirra lovok mert az jo, es versenyen kivul azt csinalok amit akarok.
csak azert mondom mert ha el tudod engedni akkor nem igazan zavaro ami a hatterben zajlik, ha meg akarjak ugy is seperc elvesznek mindent, ha megtalaljak...


zora írta: 2022.03.27. 21:26 Ez már rég nem az ellenntartásról szól, hanem hogy tudunk-e annyit hajolni még, hogy engedjék űzni ezt a hobbit. Nagyon kevés érdek sérül komolyabb tiltások során az üzenet sikeréhez képest: fegyvertartás szigorítása.

Aztán amikor egy csütörtök reggelre kelve a fegyveres tudás hirtelen felértékelődik, örömmel tölt el? Nem.
Pár éve talán sokan megértették a prepper életmód lényegét. De az igazán fontos most is az, hogy netflixről érdemes-e hbomaxra váltani. Musk úgyis tolja majd a sávszélességet starlinken, akárhogy is lesz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.03.27. 21:39 ~10 eve meg en is lotem ezeket a negybetus izeket, akkor meg feje volt a lolapnak megse zavart senkit.
100-300 meteren fbi lolapon menekitettunk tuszt senki nem szolt erte.
jo hangulatu, csaladias amator versenyek voltak(a versenyengedelyen is amator szerepel)
aztan jottek "reformok", az egyre menobb versenyzok papagaly ruhakban, akik szerint a fegyver csak profik kezebe valo es meg kellene szigoritani a hozzajutast(versenyen hallottam tobbek szajabol), ilyenkor jon a hanyinger es az elkullogas.
azota a kotelezo versenyekre elmegyek, A3-as papirra lovok mert az jo, es versenyen kivul azt csinalok amit akarok.
csak azert mondom mert ha el tudod engedni akkor nem igazan zavaro ami a hatterben zajlik, ha meg akarjak ugy is seperc elvesznek mindent, ha megtalaljak...
Igazából tök megértem, hazudnék, ha azt mondanám, hogy én még nem gondolkodtam el ezen, de élvezem a versenyzést még mindig - a "politikai intrikák" ellenére is még, próbálok minél többfelé el is járni. Nemrég voltunk például sziluett lövészeten, tök élvezetes játék.

Megjegyzés: Egy egészséges rendszerben alapvetően a sportot megelőzi a hobbilövészet, valamint az ön-, otthon- és honvédelem "népszerűsége" is. A vadászatban már nem vagyok biztos, aztán fene tudja (most az itthoni számokat ne nézzük, a legtöbb "vadász" is hobbilövész). Az amatőr sport alapvetően mindezeknek is jó gyakorlási lehetőséget tud biztosítani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

HCZoli írta: 2022.03.27. 12:43 Olvasgatom a hozzászólásokat és látom, hogy előkerült ismét a reaktív lővészet...

Szóval SPORTversenyen emberekre lövöldözünk.... Ráadásul MSSZ versenyen, ahol a szabvány IDPA lőlapot nem engedték használni, mert hasonlít egy emberre, ezért lett a felső kis négyzet melett a két plusz háromszög karton. (alternatív IDPA lőlap )
Szia
Versenyen kívül volt lehetőség kipróbálni.
Nincs köze egyik szövetséghez sem.
Volt már bozót lövész is, meg taktikai verseny… stb , sőt mi lesz ha elmegyünk airsoftozni, és egymásra lövünk műanyag lövedékkel, versenyen kívül?
Semmi!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.03.27. 21:39 ~10 eve meg en is lotem ezeket a negybetus izeket, akkor meg feje volt a lolapnak megse zavart senkit.
100-300 meteren fbi lolapon menekitettunk tuszt senki nem szolt erte.
jo hangulatu, csaladias amator versenyek voltak(a versenyengedelyen is amator szerepel)
aztan jottek "reformok", az egyre menobb versenyzok papagaly ruhakban, akik szerint a fegyver csak profik kezebe valo es meg kellene szigoritani a hozzajutast(versenyen hallottam tobbek szajabol), ilyenkor jon a hanyinger es az elkullogas.
azota a kotelezo versenyekre elmegyek, A3-as papirra lovok mert az jo, es versenyen kivul azt csinalok amit akarok.
csak azert mondom mert ha el tudod engedni akkor nem igazan zavaro ami a hatterben zajlik, ha meg akarjak ugy is seperc elvesznek mindent, ha megtalaljak...

Azért ebben VAN KOMOLY TÉVEDÉS, AMIVEL VITATKOZNOM KELL!!! Hogy a papagáJ az pontos JÉ, nem LY-os.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, direkt irtam igy hogy ne legyen annyira serto :roll:
mint ahogy a hujet meg pontosjevel irom ilyen esetekben :twisted:
gvass1 írta: 2022.03.28. 06:46 Azért ebben VAN KOMOLY TÉVEDÉS, AMIVEL VITATKOZNOM KELL!!! Hogy a papagáJ az pontos JÉ, nem LY-os.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt elfelejtettem irni hogy a versenyekre hozzak magukkal a borfotelt, minibart, mobil klimat es a stage vegeben rohogcselve kritizalja a foldi halandokat aki fobusbol(ertsd nem verseny tok) rangatjak a stukkert. aztan neha mikor a lelkes amator farmerban/poloban/fobusbol rajuk ver par masodpercet villamsebesen eltunnek... vagy a birokkal kezdenek veszekedni hogy szabalytalan volt az eloaads...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.03.28. 07:27 azt elfelejtettem irni hogy a versenyekre hozzak magukkal a borfotelt, minibart, mobil klimat es a stage vegeben rohogcselve kritizalja a foldi halandokat aki fobusbol(ertsd nem verseny tok) rangatjak a stukkert. aztan neha mikor a lelkes amator farmerban/poloban/fobusbol rajuk ver par masodpercet villamsebesen eltunnek... vagy a birokkal kezdenek veszekedni hogy szabalytalan volt az eloaads...
Bár az ő hozzászólása kapcsán indult ez a mostani vita, de Zolival kapcsolatban úgy érzem meg kell jegyeznem, hogy mindig nagyon korrekt és segítőkész volt a kezdőkkel is. Nekem is adott jónéhány hasznos tippet.
Ezt az elitizáló hozzáállást én a többségtől nem tapasztaltam az általam látogatott versenyeken. Hozzáteszem IPSC-n nem jártam még, kivéve a szintén botrányt okozó karanténversenyt, ahol külön időpontban, egyenként lehetett lemenni meglőni a a pályákat. Az online vizsgát pár hete csináltam meg, talán egyszer majd gyakorlatira is eljutok... Aztán már lesz erről is tapasztalatom talán valamikor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

termeszetesen nem altalanositok csak a tapasztalataimat irtam le.
akinek nem inge, ne vegye magara, de akinek igen otozkodjon mar fel! (Hofi)
Fortitu írta: 2022.03.28. 08:15 Bár az ő hozzászólása kapcsán indult ez a mostani vita, de Zolival kapcsolatban úgy érzem meg kell jegyeznem, hogy mindig nagyon korrekt és segítőkész volt a kezdőkkel is. Nekem is adott jónéhány hasznos tippet.
Ezt az elitizáló hozzáállást én a többségtől nem tapasztaltam az általam látogatott versenyeken. Hozzáteszem IPSC-n nem jártam még, kivéve a szintén botrányt okozó karanténversenyt, ahol külön időpontban, egyenként lehetett lemenni meglőni a a pályákat. Az online vizsgát pár hete csináltam meg, talán egyszer majd gyakorlatira is eljutok... Aztán már lesz erről is tapasztalatom talán valamikor.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2022.03.28. 08:15 Ezt az elitizáló hozzáállást én a többségtől nem tapasztaltam az általam látogatott versenyeken.
Én meg senkitől sem, pedig egy ideje azért járok versenyezni (és nekem sincs a Fobustól drágább felszerelésem).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.03.28. 06:46 Azért ebben VAN KOMOLY TÉVEDÉS, AMIVEL VITATKOZNOM KELL!!! Hogy a papagáJ az pontos JÉ, nem LY-os.
Ahogy azok ott a versenyen kinéznek, az már papagály... :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Lehet hogy en vagyok tul erzekeny, vagy tul sokat szivtam es halucinaltam, nem akarok en senkit megbantani.
Azt kivanom hogy vilagbeke es olcso loszer!

de mikor ipsi versenyt rendeztunk, aztan kozli valaki hogy o x szaz kilometert vezetett es ez ugy szar ahogy van mert nincs bufe meg ingyen udito akkor kicsit felbaszodik az ember agya.
raadasul ugy hogy nalunk ipsi versenyen MINDIG benne volt az ebed a nevezesi dijban!

masik pelda mikor premeccs utan elkezdetts szakadni az eso masnap a versenyre eleg szep sar volt a palyak szelen. delikvens hisztizve kozli hogy o nem azert utazott ide hogy sarba tapicskoljon, szorjuk le valamivel mert o igy nem fog loni.




G.D írta: 2022.03.28. 09:54 Én meg senkitől sem, pedig egy ideje azért járok versenyezni (és nekem sincs a Fobustól drágább felszerelésem).
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.03.28. 09:54 Én meg senkitől sem, pedig egy ideje azért járok versenyezni (és nekem sincs a Fobustól drágább felszerelésem).
De te lőni is tudsz.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2022.03.28. 10:34 de mikor ipsi versenyt rendeztunk, aztan kozli valaki hogy o x szaz kilometert vezetett es ez ugy szar ahogy van mert nincs bufe meg ingyen udito akkor kicsit felbaszodik az ember agya.
raadasul ugy hogy nalunk ipsi versenyen MINDIG benne volt az ebed a nevezesi dijban!

masik pelda mikor premeccs utan elkezdetts szakadni az eso masnap a versenyre eleg szep sar volt a palyak szelen. delikvens hisztizve kozli hogy o nem azert utazott ide hogy sarba tapicskoljon, szorjuk le valamivel mert o igy nem fog loni.

Mondjuk valóban van ilyen "azabaj team", de ez szerintem erősen túlmutat a szituációs lövészsport keretein (ha virágkötő szakkörbe járnál, ott is lenne ilyen)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2022.03.28. 11:21 De te lőni is tudsz.
Ezzel kapcsolatban néha azért felmerülnek kételyeim :roll:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

persze, mindenhol van, de nekunk akkor ez jutott.
mondjuk azt mar nem tudom hogyan kanyarodott ide a tema, menjunk inkabb loni :)
G.D írta: 2022.03.28. 14:21 Mondjuk valóban van ilyen "azabaj team", de ez szerintem erősen túlmutat a szituációs lövészsport keretein (ha virágkötő szakkörbe járnál, ott is lenne ilyen)...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2022.03.28. 14:22 Ezzel kapcsolatban néha azért felmerülnek kételyeim :roll:
Félkézzel elbántál a fél mezőnnyel ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2022.03.28. 14:35 Félkézzel elbántál a fél mezőnnyel ;)
Aznap tényleg egész tűrhetően ment - de máskor meg a "jó" kezemmel is csak pár %-kal lövök jobbat annál.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.03.28. 14:35 Félkézzel elbántál a fél mezőnnyel ;)
Ott voltam, láttam. Kib. jól toltad gyenge kézzel IS - riszpekt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.03.27. 12:43 Olvasgatom a hozzászólásokat és látom, hogy előkerült ismét a reaktív lővészet...

Szóval SPORTversenyen emberekre lövöldözünk.... Ráadásul MSSZ versenyen, ahol a szabvány IDPA lőlapot nem engedték használni, mert hasonlít egy emberre, ezért lett a felső kis négyzet melett a két plusz háromszög karton. (alternatív IDPA lőlap )
Üdv!

úgy látom, hogy nagyon eltérnek a vélemények. Szerény véleményem szerint nincs "jó" és "rossz" sportlóvészet. Mindenkinek mások az igényei. Ezeket próbálják kielégíteni a jobbnál jobb sportágak. Van, akinek a verseny a fontos, és van, akinek a kiképzés. Kinek a pontoság mindenek felett, kinek a sebesség-pontosság-erő kombinációja, a régi jó DVC. Van, aki az Olimpiára akar kijutni - is van, akinek csak az számít, hogy meglegyen a minősítés, és "lehessen ottnon igazi fegyver" ;)

Szerény képeségeim szerint igyekeztem összefoglani a két, áltlam legmeghatározóbbnak gondolt jellemző alapján, az ugyancsak általam többé-kevésbé ismert hazai lövész sportokat: a statikus-dinamikus tengely az egyik, a másik a "taktikális"-"életszerű vs a "polkorrekt"-"sportszerű". Nyilván lézetnek más fontos dimenziók is, pls olcsó vs drága; nehéz vs könnyű meglőni a minősítést; olimpiai vs nemzetközileg elismert vs csak hazai vs sehol el nem ismert; fel lehetne venni rá az engedélymenteseket, stb stb.

Lehet kommnetelni - ez csak egy első próbálkozás. Ha van rá igény, akkor megosztoma gúgl fájlt, és lehet közösségi szerkesztésben fejleszteni az "Alignment Chartot"...

Akármi is legyen a "helyes" sorrend - szerintem mindenkinek jut mindeből, nem kell rajta összeveszni. Személy szerint nagyon is élveztem a projektoros műfajt, és úgy érzem, hogy kellő alázatot is ad. Pls nem utolsó sorban pont azt is lehet tanúlni belőle, hogy nem minden helyzetet kell fegyverrel megoldani... az igazolványát lóbáló rendőr is első blikkre úgy néz ki, mint a nemrendőr :oops: egy kocsmában pedig közel nulla esélyed van fegyverrel megvédeni magad egy elszánt késelővel szemben. :?
HunSportloveszetAlignmentChart.jpg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.03.29. 00:20 Üdv!

úgy látom, hogy nagyon eltérnek a vélemények. Szerény véleményem szerint nincs "jó" és "rossz" sportlóvészet. Mindenkinek mások az igényei. Ezeket próbálják kielégíteni a jobbnál jobb sportágak. Van, akinek a verseny a fontos, és van, akinek a kiképzés. Kinek a pontoság mindenek felett, kinek a sebesség-pontosság-erő kombinációja, a régi jó DVC. Van, aki az Olimpiára akar kijutni - is van, akinek csak az számít, hogy meglegyen a minősítés, és "lehessen ottnon igazi fegyver" ;)

Szerény képeségeim szerint igyekeztem összefoglani a két, áltlam legmeghatározóbbnak gondolt jellemző alapján, az ugyancsak általam többé-kevésbé ismert hazai lövész sportokat: a statikus-dinamikus tengely az egyik, a másik a "taktikális"-"életszerű vs a "polkorrekt"-"sportszerű". Nyilván lézetnek más fontos dimenziók is, pls olcsó vs drága; nehéz vs könnyű meglőni a minősítést; olimpiai vs nemzetközileg elismert vs csak hazai vs sehol el nem ismert; fel lehetne venni rá az engedélymenteseket, stb stb.

Lehet kommnetelni - ez csak egy első próbálkozás. Ha van rá igény, akkor megosztoma gúgl fájlt, és lehet közösségi szerkesztésben fejleszteni az "Alignment Chartot"...

Akármi is legyen a "helyes" sorrend - szerintem mindenkinek jut mindeből, nem kell rajta összeveszni. Személy szerint nagyon is élveztem a projektoros műfajt, és úgy érzem, hogy kellő alázatot is ad. Pls nem utolsó sorban pont azt is lehet tanúlni belőle, hogy nem minden helyzetet kell fegyverrel megoldani... az igazolványát lóbáló rendőr is első blikkre úgy néz ki, mint a nemrendőr :oops: egy kocsmában pedig közel nulla esélyed van fegyverrel megvédeni magad egy elszánt késelővel szemben. :?

HunSportloveszetAlignmentChart.jpg
Már önmagában az, hogy ilyen koordinátarendszert heftölsz össze - aggodalomra ad okot a sportpszichológusnál!:-)))

(Mondjuk szerintem a CAS sokkal életszerűbb, mint az IPSC, mind a szerkó, mind a fegyverek tekintetében (mert pl. a hosszú lőfegyveres részek vadászatra beíratható fegyverek), sőt ha mínusz 140 évre vesszük az időskálát, akkor az a legrealisztikusabb:-))

A koronglövő számok meg vadászati gyakorlást, élő madárra lövést imitálnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.03.29. 06:43 Már önmagában az, hogy ilyen koordinátarendszert heftölsz össze - aggodalomra ad okot a sportpszichológusnál!:-)))
Ja hát a grafikon nem épp "neurotipikus" :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.03.29. 00:20
Szia,

Nyilvan teljesen szubjektiv a valaszom, de en a "dinamikus" jellemzoket a kovetkezo csoportokba sorolnam:
-kenyelmesen lassu loves (25 m pont, prec. stat, sziluett; vagyis ebben teljesen egyetertek a tablazatoddal)
-kicsit tempos loves (gyorspont; vagyis ezt balra tolnam)
-nagyon tempos loves (prec dinamikus - ezzel kb egyetertek, skeet/trap - ezeket balra tolnam, sport korong: errol azt se tudom, mi, de biztos kozel all a skeet/traphez :-); illetve meg az olimpiai gyorstuzelo pisztolyt is ide vennem, az is nagyon feszes ideju)
-ahol az ido szamit (steel, rapid, femparbaj: ezeket balrabb tennem, mint a kovetkezoket)
-ahol az ido + mozgas szamit (IDPA, IPSC, CAS: ezeket egy oszlopba tennem, majdnem a jobb szelen)
-Elmeletileg mar egy kategoriaval "feljebb" van a dinamikusnal, de gyakorlatilag szerintem teljesen jol beillesztheto a "dinamikus" logikaba az, ahol a verseny egy resze mar nem dinamikus, hanem reaktiv. Kb. az ezredfordulon kerult ki ebbol a korbol az IPSC (vagyis amikor kezdtem, akkor a kis versenyeken megszokasbol meg volt, de a nagy versenyekbol mar szamuztek az ismeretlenes palyakat). 2015-2017-ben kerult innen ki az IDPA (2015-ig "rendes" ismeretlenes palyak voltak, 2015 utan, de 2017 elott mar csak "mozgathato no-shoot" volt, ami azt jelenti, hogy miutan a lovo megnezte a palyat, a celokat es a no-shootokat felcserelhette a biro). Szoval az abra jobb szelen csak a SAS es a Gyorskombi marad.

ui. apro erdekesseg, hogy a SAS biroi tanfolyamon az egyik jelenlevo meg emlekezett ra, hogy az IPSC-ben volt egy olyan szabaly, hogy a biro barmikor mondhatta a versenyzonek, hogy csinaljon elore es hatra bukfencet. :-) Ez olyan reg volt, hogy a 2002-es szabalykonyvben mar nem volt benne.

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Nem tud valaki véletlenül a közeljövőben megrendezésre kerülő, esetleg Bp-től nem túl távol MSSZ Sörétes puska Ismétlő rendszer (33/Rapid Shooting) minősítő versenyről?
Szükségem lenne egy évközi minősítőre minél hamarabb, de az oldalon május közepére találtam, azt is Győrben.
Köszönöm!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Kojak,

Szerintem irj nekik egy e-mailt/hivd fel oket telefonon:
https://www.hunshooting.hu/node/6538
https://papole.hu/?page_id=9

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2022.03.29. 19:09 Nem tud valaki véletlenül a közeljövőben megrendezésre kerülő, esetleg Bp-től nem túl távol MSSZ Sörétes puska Ismétlő rendszer (33/Rapid Shooting) minősítő versenyről?
Szükségem lenne egy évközi minősítőre minél hamarabb, de az oldalon május közepére találtam, azt is Győrben.
Köszönöm!
Győr: 04.16. steel, 05.14. rapid sluggal.
https://www.hunshooting.hu/calendar/month
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2022.03.29. 19:35 Győr: 04.16. steel, 05.14. rapid sluggal.
https://www.hunshooting.hu/calendar/month
bel írta: 2022.03.29. 19:32 Szia Kojak,

Szerintem irj nekik egy e-mailt/hivd fel oket telefonon:
https://www.hunshooting.hu/node/6538
https://papole.hu/?page_id=9

Bel
Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget, valamelyiket megpróbálom összehozni! :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.03.29. 06:43 Már önmagában az, hogy ilyen koordinátarendszert heftölsz össze - aggodalomra ad okot a sportpszichológusnál!:-)))
Fortitu, Gvass1 - köszönöm a támogató kijelentéseket. Ilyen vészterhes időkben különösen sokat számít a szép szó - erőt, és lelki támaszt ad :lol:

Attól tartok, hogy a sportcipológus bevonása messzemenően indokolt. Sőt, tovébbmennék - az általam ismert fórumtársak fele valahol rajta van a spektrumon. A nagyobbik fele... :mrgreen:

Witzet félretéve: Gvass1, Bel, köszönöm az építő kommenteket - pontosan ezért kérdeztem, hogy a fórumtársak ezt hogy látják. Integrálom a tablicskuba a már elhangzott konkrét javaslatokat , és közzéteszem.

Az első inspirációt ez a tanulmány adta: https://ojs3.mtak.hu/index.php/belugyis ... /view/6661
Angolszász kúltúrkörben pedig nagy divat az ú.n. alignment chartok gyártása - mindenre is van ilyen, levestől tankig - innen az ötlet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA OB

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Elindult a regisztráció az IDPA OB-ra.

CZ támogatásával, Tier3 szintű nemzetközi verseny lesz.
https://practiscore.com/idpa-cz-cup-hun ... 2/register

Üdv. Z.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elkeszultek az aprilisi SAS versenynek a palyai.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szuper, jó kis gumis kompánia alakult a 3-as csapatban!
bel írta: 2022.04.03. 20:14 Sziasztok,

Elkeszultek az aprilisi SAS versenynek a palyai.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Amikor még egy AK klón is elakad:
5694BDB1-C0F9-4263-97F3-A581F65E1A37.jpeg
Szlovák KolArms, CIP jelzéses nemhadi lőszer. 800 lövésből ez az első eset. A mai 7,62x39 lőszer elérhetőség mellett (amikor már nem illik megkérdezni, hogy mennyi, csak azt, hogy van, vagy nincs) egy csett tényleg belefér. De azért annyira meglepett, hogy a szombati gyorskombi versenyen min 3 másodpercet buktam a töltőfogáson - nem akartam élhinni, hogy egy AK nem lő :lol: :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2022.04.10. 23:00 Amikor még egy AK klón is elakad:

5694BDB1-C0F9-4263-97F3-A581F65E1A37.jpeg

Szlovák KolArms, CIP jelzéses nemhadi lőszer. 800 lövésből ez az első eset. A mai 7,62x39 lőszer elérhetőség mellett (amikor már nem illik megkérdezni, hogy mennyi, csak azt, hogy van, vagy nincs) egy csett tényleg belefér. De azért annyira meglepett, hogy a szombati gyorskombi versenyen min 3 másodpercet buktam a töltőfogáson - nem akartam élhinni, hogy egy AK nem lő :lol: :mrgreen:
Szia
Érdekes….
Ez mikori eresztés? Fa dobozos?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.04.10. 23:00 Amikor még egy AK klón is elakad:

5694BDB1-C0F9-4263-97F3-A581F65E1A37.jpeg

Szlovák KolArms, CIP jelzéses nemhadi lőszer. 800 lövésből ez az első eset. A mai 7,62x39 lőszer elérhetőség mellett (amikor már nem illik megkérdezni, hogy mennyi, csak azt, hogy van, vagy nincs) egy csett tényleg belefér. De azért annyira meglepett, hogy a szombati gyorskombi versenyen min 3 másodpercet buktam a töltőfogáson - nem akartam élhinni, hogy egy AK nem lő :lol: :mrgreen:
A legendák ellenére az AK is csak egy fegyver, ez rádásul nem is fegyver, hanem lőszerhiba. Ritkán, de előfordul, plusz lehet meg is ázott abban a jó időben, ami volt?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem mar jo par ladaval kiment de meg egy csettes se volt :shock:
Petya357 írta: 2022.04.10. 23:00 Amikor még egy AK klón is elakad:

5694BDB1-C0F9-4263-97F3-A581F65E1A37.jpeg

Szlovák KolArms, CIP jelzéses nemhadi lőszer. 800 lövésből ez az első eset. A mai 7,62x39 lőszer elérhetőség mellett (amikor már nem illik megkérdezni, hogy mennyi, csak azt, hogy van, vagy nincs) egy csett tényleg belefér. De azért annyira meglepett, hogy a szombati gyorskombi versenyen min 3 másodpercet buktam a töltőfogáson - nem akartam élhinni, hogy egy AK nem lő :lol: :mrgreen:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.04.11. 08:04 nekem mar jo par ladaval kiment de meg egy csettes se volt :shock:
Sziasztok!

Qqriq:
pont ezért írtam meg a t. fórumtársaknak - mert ilyet még nem láttam.

Fortitu:
ázás kizárt - nem kapott vizet, végig military vízhatlan acéldobozban, utána pedig a tárban volt, az eső csak szemerkélt. Nem is az az első volt, hanem kb a 3-4 lőszer. Az ütőszegnyom akkora, mint a Mariana-árok - tuti nem a fegyverrel volt gond. Szétszedhetjük, és meg lehet nézni a lőport. De inkább hibás csapi. Más ötletem nincs. A lőszer még megvan - szívesen fogadok konkrét vizsgálati tippeket - de együtt is játszhatunk NCSI -t :lol:

Kolonics:
Igen, ez a faládás, Yahoo-féle.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.04.11. 08:04 nekem mar jo par ladaval kiment de meg egy csettes se volt :shock:
Sziasztok!

Qqriq:
pont ezért írtam meg a t. fórumtársaknak - mert ilyet még nem láttam.

Fortitu:
ázás kizárt - nem kapott vizet, végig military vízhatlan acéldobozban, utána pedig a tárban volt, az eső csak szemerkélt. Nem is az az első volt, hanem kb a 3-4 lőszer. Az ütőszegnyom akkora, mint a Mariana-árok - tuti nem a fegyverrel volt gond. Szétszedhetjük, és meg lehet nézni a lőport. De inkább hibás csapi. Más ötletem nincs. A lőszer még megvan - szívesen fogadok konkrét vizsgálati tippeket - de együtt is játszhatunk NCSI -t :lol:

Kolonics:
Igen, ez a faládás, Yahoo-féle.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.04.11. 15:41 Sziasztok!

Qqriq:
pont ezért írtam meg a t. fórumtársaknak - mert ilyet még nem láttam.

Fortitu:
ázás kizárt - nem kapott vizet, végig military vízhatlan acéldobozban, utána pedig a tárban volt, az eső csak szemerkélt. Nem is az az első volt, hanem kb a 3-4 lőszer. Az ütőszegnyom akkora, mint a Mariana-árok - tuti nem a fegyverrel volt gond. Szétszedhetjük, és meg lehet nézni a lőport. De inkább hibás csapi. Más ötletem nincs. A lőszer még megvan - szívesen fogadok konkrét vizsgálati tippeket - de együtt is játszhatunk NCSI -t :lol:

Kolonics:
Igen, ez a faládás, Yahoo-féle.. ;)
Nem érzem azért akkora titoknak ezt... Hibás csapi, ritkán, de előfordul. Aki eleget lőtt, az látott már ilyet, bár peremgyújtásúnál sokkal-sokkal gyakoribb.
Mod.: Ha lőpor nem lett volna benne, akkor a mag a csövedben lenne. Vagy ha rátöltesz, akkor lehet a cső már kabrió lenne ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A BelSE-Gemini majus 21. IDPA verseny palyai elkeszultek.
(Mint oly sok mas IDPA verseny Magyarorszagon, ez sem minosito verseny.)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Lemaradt a link: http://belse.hu/220521.html

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.04.18. 17:10
Szia Bel!

A SAS verseny fotóit felrakod majd? ;)
Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2022.04.18. 14:41 Sziasztok,

A BelSE-Gemini majus 21. IDPA verseny palyai elkeszultek.
(Mint oly sok mas IDPA verseny Magyarorszagon, ez sem minosito verseny.)

Bel
szia!!

Biztos ezek a jó pálya tervek?
Z.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.04.20. 06:43 szia!!

Biztos ezek a jó pálya tervek?
Z.
Szia,

Nagyjabol jok: az 5. palya nevet elirtam, es erosen gondolkozok azon, hogy az 1. palyara sokkal modernebb CoFot irok (csipobol lovessel kezdve :-)). De mivel eddig ilyet nem csinaltunk, ezert gondolkozok, hogy hogyan lesz egyszerre biztonsagos, eletszeru, szabalyszeru.

Ha arra gondolsz, hogy hasonlit a T2-re a palyak egy resze, ez alapvetoen szandekos volt, mert olyan palyakat akartam, ami egeszen kozel van a HQ altal engedelyezett palyakhoz, de ugy, hogy azert van benne kulonbseg is boven (pl. utolso palya: nem autoban ulve van, hanem allva, az elotte levo 2 palyan pedig sem a celok szama, es persze ebbol adodoan a lovesszam sem stimmel, illetve az elso palyan is teljesen mas a lovesszam.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Underground LK tavasz IDPA verseny

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Vasárnap ismét Szombathelyen jártunk az Underground Lőtéren a tavaszi IDPA versenyen.

A "disznóvágás" után most "kertészkedtünk".
Jó pályák, jó hangulat.

https://www.youtube.com/watch?v=qMrDkWR0sHs
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

"Kicsi" kesessel a marciusi SAS felvetelek.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Es most mar belehuztam, a hetvegi SAS felvetelek is mar fent vannak (sajnos egy kicsit keves videot keszitettem), sot az IDPAbol a fotok mar fent vannak, a videok egy resze meg uton.

ui. nemreg szoba kerult, hogy a forum "korlatlan" tarterulete 50 GB-ra van korlatozva, a honlapom jelen pillanatban 1500 GB meretu. :-)

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Underground LK tavasz IDPA verseny

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.04.26. 08:47 Vasárnap ismét Szombathelyen jártunk az Underground Lőtéren a tavaszi IDPA versenyen.

A "disznóvágás" után most "kertészkedtünk".
Jó pályák, jó hangulat.

https://www.youtube.com/watch?v=qMrDkWR0sHs
Szép lett - mint mindig :)

Az Undergroundos versenyek pedig. mindig profik. A nyitható, mindkét irányban lőhető szoba olyan lőtéri adottság, amit maximálisan kihasználnak - nagyon helyesen. Viszont - magukhoz képest - kevés volt a kellék :lol: a csúcs eddig a fél autó volt, 2 üléssel, kesztyűtartóval, és beépített füstgéppel
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Underground LK tavasz IDPA verseny

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.04.28. 08:10 Szép lett - mint mindig :)

Az Undergroundos versenyek pedig. mindig profik. A nyitható, mindkét irányban lőhető szoba olyan lőtéri adottság, amit maximálisan kihasználnak - nagyon helyesen. Viszont - magukhoz képest - kevés volt a kellék :lol: a csúcs eddig a fél autó volt, 2 üléssel, kesztyűtartóval, és beépített füstgéppel
Pedig az egyik kelléket (függesztett falap) szívesen kihagytam volna :D
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Frommer IPDA Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Elindult a regisztráció a Frommer IDPA Kupára.

Jászfelsőszentgyörgy, 2022. 08. 28.

https://practiscore.com/globus-idpa-by- ... 1/register
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Most hétvégén kettő versenyen jártam.

Pénteken Debrecen Multigun Cívis kupa:

https://youtu.be/M78btbXLOZE

Vasárnap Globus IDPA:

https://youtu.be/vNsO8FeGxfQ

Multigun szabályok kicsit lazábbak, mint az IPSC, élvezet húzni neki.
IDPA most kicsit döcögősebben ment, be is húztam kettő PROC-t, de sosem árt emlékezni, hogy mire is kell figyelni.

dv. Z.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szép volt!

A multigun nekem eddig valahogy kimaradt. Első ránézésre olyan, mitha egy IPSC verseny-nek a helyi lemezgyártó hengermalom lenne a szponzora :lol:
HCZoli írta: 2022.05.08. 20:21 Most hétvégén kettő versenyen jártam.

Pénteken Debrecen Multigun Cívis kupa:

https://youtu.be/M78btbXLOZE

Vasárnap Globus IDPA:

https://youtu.be/vNsO8FeGxfQ

Multigun szabályok kicsit lazábbak, mint az IPSC, élvezet húzni neki.
IDPA most kicsit döcögősebben ment, be is húztam kettő PROC-t, de sosem árt emlékezni, hogy mire is kell figyelni.

dv. Z.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.05.08. 23:10 Szép volt!

A multigun nekem eddig valahogy kimaradt. Első ránézésre olyan, mitha egy IPSC verseny-nek a helyi lemezgyártó hengermalom lenne a szponzora :lol:
Szia,

Foleg az "igazi" multigun nagy elmeny, amikor egy palyan belul 3 fegyvert hasznal az ember.
Ezt 11 eve rendeztem.
Neha "csak" 2 fegyver van a palyan.
Ez joval frisseb video (a latszattal ellentetben nem csak csajok indulnak az ilyen versenyeken :-)).
Az ritka, hogy tobb mint tizszeres vilagbajnok a segedem. :-) Jobban megszamolva itt 5 fegyver volt (a 3 sajat mellett volt 2, amit a versenyrendezo adott, mindenkinek egysegesen).

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.05.08. 23:10 Szép volt!

A multigun nekem eddig valahogy kimaradt. Első ránézésre olyan, mitha egy IPSC verseny-nek a helyi lemezgyártó hengermalom lenne a szponzora :lol:
Jópofa játék nekem a CSAK pisztoly versenyük de keress rá, neked tetszeni fog a többi is, mivel váltogatni kell a fegyvereket.
Két találat kell a papíron bárhol... érted.. BÁRHOL :)
Az értékelés idő alapú: mért idő + büntetések.. Miss/NS 5mp.. stb.. A legnyorsabb viszi a max pontot (ami 3 féle lehet: rövid pálya 30, közepes 60, hosszú 100), a többi az elért idő arányában kapja a pontot.

Próbáld ki ha teheted.

Z.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.05.08. 20:21 Most hétvégén kettő versenyen jártam.

Pénteken Debrecen Multigun Cívis kupa:

https://youtu.be/M78btbXLOZE

Vasárnap Globus IDPA:

https://youtu.be/vNsO8FeGxfQ

Multigun szabályok kicsit lazábbak, mint az IPSC, élvezet húzni neki.
IDPA most kicsit döcögősebben ment, be is húztam kettő PROC-t, de sosem árt emlékezni, hogy mire is kell figyelni.

dv. Z.
Wow, ez a multigun dolog nálam is kimaradt eddig, de jó mókának tűnik!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.05.09. 08:11 Wow, ez a multigun dolog nálam is kimaradt eddig, de jó mókának tűnik!
Szó szerint jó móka.

Ezen az oldalon szoktak lenni a versenykiírások, mostanában Gyálon is előfordult pár verenyük, nektek az messze sincs.

https://3guneurope.eu/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.05.09. 12:00 Szó szerint jó móka.

Ezen az oldalon szoktak lenni a versenykiírások, mostanában Gyálon is előfordult pár verenyük, nektek az messze sincs.

https://3guneurope.eu/
Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Annyit pontositottam a BelSE-Gemini T1 IDPA verseny palyain, hogy a 4. palyan az elso celt csipobol tuzelve kell megtamadni. Ha mar belekerult az uj szabalykonyvbe, probaljuk ki. :-)

Bel
Válasz küldése