Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2100
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.17. 15:26 Tudtommal civilek ellen tilos bevetni.
Egyébként az utolsó fényképek és videók, amiken használatban láttam, a vietnami háborúban készültek, és a Wikipédián felsorolt lángszórótípusok is több évtizedes konstrukciók: az a benyomásom, manapság már nem igazán használják. (Simán tévedhetek.)
Sorozatban gyártott fegyverként kihalt, de a tűzzel pusztítás az létezik.

Jófej vv tanár sztorizott: nagyfőnök mondta neki, hogy egy gyakorlaton (80-as évek) harckocsi század áttörése lesz a VIP-nap (akkor még nem így hívták) témája, csináljon valami tüzet, hogy látványosabb legyen.
Olajoshordók a támadók felé megdöntve peremig beásva a földbe. Alján trotil, felette napalm. Biztonsági távolság gondosan kimérve, terepen kijelölve. Amikor a tankok a megjelölt vonalhoz értek, napalm gyújt, trotil robbant. Gyakorlatilag mozsárágyú folyékony lövedékkel.
A tűz természetesen nem érte el a tankokat, de a látvány elég volt. Az áttörés aznap elmaradt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 15:51 Nna, ez a másik: hatalmas hibának tartom ezeket a tejfölösszájú gyerekeket bevetni.
Pláne egy ilyen szívós, kitartó ellenség ellen.
Még a profi orosz katonák számára is demoralizáló, hogy ilyen tapasztalatlan fiatal srácok harcolnak mellettük.

Én valahogy profibbnak gondoltam az oroszokat. Hogy a jól kiképzett, tapasztalt különleges egységeiket vetik be, törekedve a minimális saját veszteségre.
Ehelyett a sorkatonákkal aláíratták a szerződést, és viszik őket a vágóhídra. A sajátjaikat.
Ilyen gyalázatos minőséget képviselnek annak az országnak és a hadseregének a rabszolgahajcsárai. - A "vezető" szó szent előttem: nem degradálom azzal, hogy rájuk alkalmazzam.
Ezek a srácok hiányozni fognak a szintén elöregedő társadalommal bíró Oroszország életéből, és szinte biztos, hogy a békés napok munkásaiként hasznosabb életük lett volna.
Szerencsétlenek. Rabszolgák.
Ez ide illik: Szvorák Kati - Kormorán: Ruszki Iván
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.17. 15:26 Tudtommal civilek ellen tilos bevetni.
Egyébként az utolsó fényképek és videók, amiken használatban láttam, a vietnami háborúban készültek, és a Wikipédián felsorolt lángszórótípusok is több évtizedes konstrukciók: az a benyomásom, manapság már nem igazán használják. (Simán tévedhetek.)
Van helyette napalm,foszfor,gyújtólövedék,kazettás......szalagos :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.17. 14:59 De a vas amit rájuk bíznak meg millió dollár. Vagy 500k. Ez pazarlás aminek leve lesz és még kell inni!
Azért gyártottak csak 100db T-14 Armata tankot mert volt még x ezer régebbi típus.Most majd kell gyorsan gyártani sok Armatát meg egyéb vackot :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.03.17. 16:40 Van helyette napalm,foszfor,gyújtólövedék,kazettás......szalagos :lol:
…és orsós. :)

Komolykodás.
Az én szememben a hipokrízis csimborasszója, hogy a könnygáz vegyi fegyver, ezért katonák ellen bevetni tilos - miért? Kevesebb lenne a halott és a nyomorék? -, de a napalmmal való elevenen elégetés az mehet.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.17. 15:15 Valószínűleg a Kremlben nagyon győzni akarnak, és még csak szokják a gondolatot, hogy túlbecsülték az erejüket. Annak a tragédiáját látjuk, mi a következménye annak, ha egy rezsimnek nem kell elszámolni a népe felé.
Nem gondolták végig,hogy kivel is háborúznak.Beavatkozott a NATO?Nem.Segít a NATO?Hogy a fenébe ne.Az ukránok pár hónapos kiképzéstől nem lennének ilyen Rambók.Előtte a civilek elpicsázták őket rendesen.Most meg roppant eredményesek lettek.Az amcsi odakacsint a műholddal és szól,hogy 8km-ről belőhet a tüzérség a reptérre mert védtelen.Mi más lenne? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.17. 16:50 …és orsós. :)

Komolykodás.
Az én szememben a hipokrízis csimborasszója, hogy a könnygáz vegyi fegyver, ezért katonák ellen bevetni tilos - miért? Kevesebb lenne a halott és a nyomorék? -, de a napalmmal való elevenen elégetés az mehet.
Ja tényleg :lol:

Nézőpont kérdése.El ég a célpont vagy cafatokra szakad nem mindegy?A páncélosokban is bent éghetnek.A tűz látványa felkavaró.A bomba robbanása nem annyira.Inkább a hangja. :roll: Az a borzasztó amikor túlélik az égést meg a robbanást de nyomorékok maradnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.17. 17:08-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.03.17. 17:01 Nem gondolták végig,hogy kivel is háborúznak.Beavatkozott a NATO?Nem.Segít a NATO?Hogy a fenébe ne.Az ukránok pár hónapos kiképzéstől nem lennének ilyen Rambók.Előtte a civilek elpicsázták őket rendesen.Most meg roppant eredményesek lettek.Az amcsi odakacsint a műholddal és szól,hogy 8km-ről belőhet a tüzérség a reptérre mert védtelen.Mi más lenne? :roll:
Örülök, hogy a Nyugat megtalálta a gerincét, és az oroszok azt vették észre, hogy a teljes NATO és EU az ukránok hátországa: olyan hátországa, ahova csak a biztos öngyilkosságot vállalva lőhetnek át.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.03.17. 17:06 Örülök, hogy a Nyugat megtalálta a gerincét
Minket milyen égtájba kell sorolni?🤔
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.17. 17:06 Örülök, hogy a Nyugat megtalálta a gerincét, és az oroszok azt vették észre, hogy a teljes NATO és EU az ukránok hátországa: olyan hátországa, ahova csak a biztos öngyilkosságot vállalva lőhetnek át.
Lehet,hogy most óriási változás lesz az oroszoknál.Olyan mint amikor a török támadó drone-t akart venni az USA-tól de nem kaptak.Erre nekiállt és fejlesztett magának.Most meg tőle vásárolnak.Jól kicsesztek vele az amcsik :mrgreen: Már ha tényleg így történt.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2022.03.17. 17:14 Minket milyen égtájba kell sorolni?🤔
Alsó fertály :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2022.03.17. 17:14 Lehet,hogy most óriási változás lesz az oroszoknál.Olyan mint amikor a török támadó drone-t akart venni az USA-tól de nem kaptak.Erre nekiállt és fejlesztett magának.Most meg tőle vásárolnak.Jól kicsesztek vele az amcsik :mrgreen: Már ha tényleg így történt.
Meg amikor a II. Vh után Ámerika megtiltotta a fegyvergyártást Japánnak. Azt javasolták, gyártsanak inkább autót. Aztán 30 év múlva már rájöttek, hogy ez hülye ötlet volt!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2022.03.17. 17:17 Meg amikor a II. Vh után Ámerika megtiltotta a fegyvergyártást Japánnak. Azt javasolták, gyártsanak inkább autót. Aztán 30 év múlva már rájöttek, hogy ez hülye ötlet volt!😁
Ennyi :lol:
Ha meg lehetett volna fegyvert,akkor lenne Honda harckocsi :mrgreen:
Az ukrán gazdák meg kifejlesztik a T-85-ös kombájnt meg azt az aknamenetsítő járgányt krumpli szedőnek :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.03.17. 17:14 Minket milyen égtájba kell sorolni?🤔
Ausztriából nézve Kelet, Ukrajnából nézve Nyugat.
A többi politika.
Csak annyit jegyzek meg, hogy az a bizonyos Nyugat nem földrajzi hely függvénye, hanem a fejekben lévő és megélt értékektől az, ami. Az a Nyugat, ahol sok nyugatos gondolkodású ember él. Ahogy minden szín előállítható három szín - piros, zöld, kék - különböző arányú keverékéből, a Nyugat helye is attól függően változik, hogy hol milyen gondolkodású emberek milyen arányban élnek. El is tűnhet a világból, de terjeszkedhet is.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2022.03.17. 17:27 Ausztriából nézve Kelet, Ukrajnából nézve Nyugat.
A többi politika.
Csak annyit jegyzek meg, hogy az a bizonyos Nyugat nem földrajzi hely függvénye, hanem a fejekben lévő és megélt értékektől az, ami. Az a Nyugat, ahol sok nyugatos gondolkodású ember él. Ahogy minden szín előállítható három szín - piros, zöld, kék - különböző arányú keverékéből, a Nyugat helye is attól függően változik, hogy hol milyen gondolkodású emberek milyen arányban élnek. El is tűnhet a világból, de terjeszkedhet is.
:geek:
:mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 15:51 Nna, ez a másik: hatalmas hibának tartom ezeket a tejfölösszájú gyerekeket bevetni.
Pláne egy ilyen szívós, kitartó ellenség ellen.
Még a profi orosz katonák számára is demoralizáló, hogy ilyen tapasztalatlan fiatal srácok harcolnak mellettük.

Én valahogy profibbnak gondoltam az oroszokat. Hogy a jól kiképzett, tapasztalt különleges egységeiket vetik be, törekedve a minimális saját veszteségre.
Ehelyett a sorkatonákkal aláíratták a szerződést, és viszik őket a vágóhídra. A sajátjaikat.
OFF
Civil életben munkahelyen és családban is eléggé demoralizáló tud lenni az egyre több “mama kedvence” típus, aki egy csavart sem tud rendesen meghúzni és a kézfogása is olyan, mintha lekvárba nyúlnék.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Tegnap Szlovákiában voltam, és az autópályán menve felfigyeltem egy fehér kisbuszra, ami össze volt graffitizve festékszóróval. Majd miközben megelőztem, láttam, hogy ukrán rendszámú, és ez van ráfújva hatalmas betűkkel:
діти
Vagyis: gyerekek.

Ez így élőben kicsit más, mint twitteren nézegetni klassz háborús drónvideókat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.16. 20:40 Orosz tankok kivégzése.A vezető megúszta....talán.De baszki,hogy ezek se a füstgenerátort se a ködgránátokat nem használják a túlélésért :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=2WLVzVulCcM
1:20-nál megvan, hogy mi repül be jobbról? A vágás után látni, hogy a sarkon ott füstöl egy második HK is...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.03.17. 15:26 Tudtommal civilek ellen tilos bevetni.
Egyébként az utolsó fényképek és videók, amiken használatban láttam, a vietnami háborúban készültek, és a Wikipédián felsorolt lángszórótípusok is több évtizedes konstrukciók: az a benyomásom, manapság már nem igazán használják. (Simán tévedhetek.)
Az már a II VH-ban is alap volt, hogy ha elkapnak egy lángszórós katonát ill. lángszórós HK legénységet, akkor... Szóval nekik jobb, ha nem kerülnek hadifogságba... :-(
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2022.03.18. 07:03 Tegnap Szlovákiában voltam, és az autópályán menve felfigyeltem egy fehér kisbuszra, ami össze volt graffitizve festékszóróval. Majd miközben megelőztem, láttam, hogy ukrán rendszámú, és ez van ráfújva hatalmas betűkkel:
діти
Vagyis: gyerekek.

Ez így élőben kicsit más, mint twitteren nézegetni klassz háborús drónvideókat.
A twitteren látni olyat is, hogy gyerekek kapnak a lengyel határon csokit, macit stb.és köszönik meg Meg olyat is amikor óvóhelyen énekeli a kislány a Let is go-t ukránul. Persze hatáskeltő de akkor is Olyankor nekem vmi erősen "gombócos" qrva dolog ez a hábirú
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.03.18. 07:55 A twitteren látni olyat is, hogy gyerekek kapnak a lengyel határon csokit, macit stb.és köszönik meg Meg olyat is amikor óvóhelyen énekeli a kislány a Let is go-t ukránul. Persze hatáskeltő de akkor is Olyankor nekem vmi erősen "gombócos" qrva dolog ez a hábirú
Valamelyik határhídon végigrakták a hidat mindenféle plüssállattal és hasonlóval, hogy a menekülők gyerekei el tudjanak venni egyet-egyet...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Orosz katonák Moszin Naganttal Ukrajnában.
276012480_2322076554601302_2211955477447846517_n.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.03.18. 07:55 A twitteren látni olyat is, hogy gyerekek kapnak a lengyel határon csokit, macit stb.és köszönik meg Meg olyat is amikor óvóhelyen énekeli a kislány a Let is go-t ukránul. Persze hatáskeltő de akkor is Olyankor nekem vmi erősen "gombócos" qrva dolog ez a hábirú
Addig jó, amíg hatáskeltő: addig vagyunk emberek.
Lehet, túlhajtottan patetikus vagyok: ez a háború (is) a barbár akarnokság támadása a civilizáció ellen.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.18. 09:42 Orosz katonák Moszin Naganttal Ukrajnában.

276012480_2322076554601302_2211955477447846517_n.jpg
Jók lesznek donyeci v. más katonáknak is.
Es nem állnék elé.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.03.18. 09:49 Addig jó, amíg hatáskeltő: addig vagyunk emberek.
Lehet, túlhajtottan patetikus vagyok: ez a háború (is) a barbár akarnokság támadása a civilizáció ellen.
Bizony. Születtek már ilyen elemzések is, hogy ez itt a civilizációnk elleni támadás, és azért folyik a harc, hogy ez fennmaradhasson... :-(
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

rendszeresen jarok az emhetesen vegetol majd a vegeig es rengeteg ukran rendszamot latok.
draga autokat es furgonokat/kisbuszokat...
sodoma írta: 2022.03.18. 07:55 A twitteren látni olyat is, hogy gyerekek kapnak a lengyel határon csokit, macit stb.és köszönik meg Meg olyat is amikor óvóhelyen énekeli a kislány a Let is go-t ukránul. Persze hatáskeltő de akkor is Olyankor nekem vmi erősen "gombócos" qrva dolog ez a hábirú
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

qqriq írta: 2022.03.18. 13:46 rendszeresen jarok az emhetesen vegetol majd a vegeig es rengeteg ukran rendszamot latok.
draga autokat es furgonokat/kisbuszokat...
ott se mindenki szegény. De a gazdag és a kp.gazdag is nyomorult helyzetben van. Én nagyon sajnálom őket. A széttrancsírozott orosz katonákat is. Lehet h a szülője/párja előbb látja holtan a twitteren, mint a hivatalos értesítés megjönne. Ez borzalmas. Igen tudom h Putyin lelőtte a twittert is, de VPN-vagy mi a rosseb.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.03.18. 13:46 rendszeresen jarok az emhetesen vegetol majd a vegeig es rengeteg ukran rendszamot latok.
draga autokat es furgonokat/kisbuszokat...
sodoma írta: 2022.03.18. 15:03 ott se mindenki szegény. De a gazdag és a kp.gazdag is nyomorult helyzetben van.
Nyilván akinek van rá módja (idő!) menti a vagyonát, hogy ne nincstelenül kezdjen új életet.
Prepperkedés: én is átgondoltam, mi az amit elküldenék a családdal, és mi az amit elásnék (és hogyan konzerválnám).

2015-ben volt felháborodás, hogy márkás ruhákban lépik át a határt: igen, mindenki a legjobb cuccait hozza (menti), ha a többit hátra kell hagyni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.03.18. 09:42 Orosz katonák Moszin Naganttal Ukrajnában.

276012480_2322076554601302_2211955477447846517_n.jpg
Ő kiemelt célpont lesz az ukrán lövészeknek és orvlövészeknek ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.18. 15:34 Ő kiemelt célpont lesz az ukrán lövészeknek és orvlövészeknek ;)
A távcsöves puskája miatt, vagy hogy szakadár?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.03.18. 10:46 Jók lesznek donyeci v. más katonáknak is.
Es nem állnék elé.
Nyilván, egy feketelőporos elöltöltősnek sem állnék elé, akit meglőnek vele az meghal. De azért egy PU 3,5x20-as távcső most 2022-ben egy fegyveres konfliktusban, hát azért izé. Rohadtul korszerűtlen. Pontosnak pontos, de a tűzgyorsasága baromi lassú, és már szürkületben nem látni benne semmit se. Plusz a Nagant sütése és ergonómiája egyaránt hulladék.
Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy Nagantom itthon, és egyébként imádom, igazi élmény fegyver. De nagyon-nagyon eljárt már felette az idő.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.03.18. 13:46 rendszeresen jarok az emhetesen vegetol majd a vegeig es rengeteg ukran rendszamot latok.
draga autokat es furgonokat/kisbuszokat...
Nem gazdasági megélhetési bevándorlók, hanem háború elől menekülők, szóval ez nem igazán érv semmire se. Dolgozzanak, ne bűnözzenek, aztán ha vége a lövöldözésnek nyomás haza újjáépíteni - szerintem.
Ha majd minket bombáznak, én se fogok egy Trabantot venni csak azért, hogy azzal meneküljek nyugatabbra ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem arra celoztam, hanem hogy hova mehetnek delre ennyien, foleg luxusautokkal es furgonokkal.
Fortitu írta: 2022.03.18. 17:33 Nem gazdasági megélhetési bevándorlók, hanem háború elől menekülők, szóval ez nem igazán érv semmire se. Dolgozzanak, ne bűnözzenek, aztán ha vége a lövöldözésnek nyomás haza újjáépíteni - szerintem.
Ha majd minket bombáznak, én se fogok egy Trabantot venni csak azért, hogy azzal meneküljek nyugatabbra ;)
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2100
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
Fortitu írta: 2022.03.18. 17:33 Ha majd minket bombáznak, én se fogok egy Trabantot venni csak azért, hogy azzal meneküljek nyugatabbra ;)
Pedig lehet jobban járnál, a Reichben mára már aranyáron mennek a mindenféle keletnémet szutykok (egy szép állapotú Simsonért 2-3000 €-t is elkérnek)...

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://twitter.com/nicholadrummond/sta ... 3757875208

Páncélosharcászati gyorselemzés. Minden szava arany. Főként az a rész, hogy gyalogság nélkül nem mozog harckocsi. Bocs, ha valakit ez érzékenyen érint.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2100
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.18. 16:16 A távcsöves puskája miatt, vagy hogy szakadár?
Elvileg ha tűzharc van,akkor a legveszélyesebb a kiemelt célpont és utána a többi.Ha ilyen fegyver van nála,akkor talán ért is hozzá és veszélyesebb mint egy AK-74.Ha egy felderített harcállásponton figyelmen kívül hagynak egy géppuskát,aknavetőt,orvlövészt,akkor az nyugodtan teszi majd a dolgát.
Egy valamirevaló orvlövész nem az utca közepén áll :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.18. 19:42-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sok hozzáértő írta, hogy most a drónok azok, amik száz éve a géppuskák voltak. Jelenleg még nem igazán tudnak velük mit kezdeni. Ezért akár a mostani helyzetet is jelentősen befolyásolhatja az a hordozható, kicsi-könnyű "kamikaze drón" rendszer a Switchblade 300 és 600 amiket most szavaztak meg az amcsik az ukrán katonai segélycsomagba. Ezeket sikerrel alkalmazhatják pl a városokat lövő tüzérség, vagy az utánpótlást szállító konvojok támadására. Még a kisebb változatnak is 10 km a hatótávolsága, a nyugati műholdas intel alapján elég ilyen távolságra megközelíteni a célt, és már mehet is az áldás. Villanyomotoros és a célra nagy sebességgel rázuhan, gyakorlatilag nem lehet meghallani, és perpill lehetetlen ellene védekezni.

Itthon is voltak cikkek erről, ez viszont egy sokkal komolyabb összeállítás a rendszerről:

https://www.19fortyfive.com/2022/03/put ... o-ukraine/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.03.18. 19:42-kor.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.18. 18:51 https://twitter.com/nicholadrummond/sta ... 3757875208

Páncélosharcászati gyorselemzés. Minden szava arany. Főként az a rész, hogy gyalogság nélkül nem mozog harckocsi. Bocs, ha valakit ez érzékenyen érint.
Jól összefoglalta :roll:
Hiába van a Terminátor BMPT tele fegyverrel meg ülnek benne öten ha a sarki trafik mögül kilépő katona oldalba vágja egy ódivatú RPG-vel és ennyi volt az ellátok a Holdig optikának meg mindennek :lol:
Nincs világ legjobb tankja,vadászgépe stb,stb. ameddig emberek ülnek benne vagy távvezetik.
Az amcsit is lenyomták már sok helyen.Ha modern fegyverek ellen kéne harcolnia,akkor neki is nagy lenne a vesztesége.
Minden szarra ráfogják,hogy biztonságos meg megvéd és hű de jó.Persze mert eddig még nem lőtték szarrá.


Ez most a sci-fi rovat :lol:

Aki olvasott Terminator könyvet "nem a film félét" annak ismerős,hogy amikor megtámadtak 6-8-an egy Terminatort,akkor kis szerencsével 1-2 túlélő volt talán!Visszaszámolta a processzor a lövés,gránát dobás helyét és ellencsapást okozott miközben kitérő manőverbe kezdett,hogy elkerülje vagy minimalizálja a sérülést másodpercek alatt.Közben erősítést kért és megadta a támadás helyét.Hőlátás,radar stb.
Ha ilyet fog tudni egy tank,akkor lesz a világ legjobbja :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Amerikai önkéntesek Ukrajnában, csehektol kapott VZ58-al.
FB_IMG_1647629100979.jpg
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Tiszta Vörös hajnal. Mit kezdenek a ruszkik olyan országgal ahol bárki lehet partizán?
Elfoglaltak egy várost, de naponta tüntetnek, szabotalnak. Nem egy blumenkrieg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.03.18. 19:46 Amerikai önkéntesek Ukrajnában, csehektol kapott VZ58-al.

FB_IMG_1647629100979.jpg
Ezeknél van sok tár.Az ukránoknál csak 3db van a mellényben és egy a karabélyban.Kevés lenne a tár? :roll:
Pont ma láttam az állítólagos amcsi önkéntesek felszereléséről egy képet de teljesen más volt és AK-74 volt mellette.


Film idézet:

Őrmester nem kell egy M16 a .45-ös mellé?
Őrmester: Mire kelleni fog tucatnyi lesz a földön 8-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.18. 20:00-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.18. 19:47 Tiszta Vörös hajnal. Mit kezdenek a ruszkik olyan országgal ahol bárki lehet partizán?
Elfoglaltak egy várost, de naponta tüntetnek, szabotalnak. Nem egy blumenkrieg
Tiszta '56 lesz :roll: Házról házra,pincéről padlásra.Akinél fegyver van agyonlövik.
Persze azt már nem tudják megismételni.Lehetetlen.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.03.18. 19:46 Amerikai önkéntesek Ukrajnában, csehektol kapott VZ58-al.

FB_IMG_1647629100979.jpg
Khmm, mi bizonyítja, h amcsik?

lehet 2 cseh sportlövő otthon, Jicinben a zöld garázs mögött😅, Pankára várva...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.03.18. 20:00 Khmm, mi bizonyítja, h amcsik?

lehet 2 cseh sportlövő otthon, Jicinben a zöld garázs mögött😅, Pankára várva...
Nézd a szemüket....nagyon magabiztosak :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

RPK lövésznek mákja van :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=cT4-WC23pto

Orosz "asszem desszantosok a csíkos jelzés"
https://www.youtube.com/watch?v=dNp5byiXPuk

Egy kis tüzérségi támadás :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=wbc7BBDu9kE
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.03.18. 20:22
Egy kis tüzérségi támadás :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=wbc7BBDu9kE
über taxis level 999999 :lol: hátul kalaptartón karabély, készségesen eligazítja őket merre vannak a ruszkik :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sama »

gvass1 írta: 2022.03.18. 07:03 Tegnap Szlovákiában voltam, és az autópályán menve felfigyeltem egy fehér kisbuszra, ami össze volt graffitizve festékszóróval. Majd miközben megelőztem, láttam, hogy ukrán rendszámú, és ez van ráfújva hatalmas betűkkel:
діти
Vagyis: gyerekek.

Ez így élőben kicsit más, mint twitteren nézegetni klassz háborús drónvideókat.
Kicsit off!
Tegnap én ilyenbe futottam bele:
Csatolmányok
received_963474900968647.jpeg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.03.18. 20:00 Khmm, mi bizonyítja, h amcsik?

lehet 2 cseh sportlövő otthon, Jicinben a zöld garázs mögött😅, Pankára várva...
Semmi, általad is ismert FB csoportban posztolták, elhittem, onnan loptam.
Az útlevél képüket és a GPS koordinátákat nyilván nem tehetik ki.
De semmi értelme lenne erről hazudni szvsz
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2022.03.18. 22:31 Semmi, általad is ismert FB csoportban posztolták, elhittem, onnan loptam.
Az útlevél képüket és a GPS koordinátákat nyilván nem tehetik ki.
De semmi értelme lenne erről hazudni szvsz
De.Ezzel is tömik az emberek (távirányítható droidok)fejét.A hősök a szabadság nevében önként jöttek hamár a nagy fehérfejű sas nem küldi őket hivatalból.A nagggyonnnaggy ámerika így is kiveszi a részét.A mi fiaink akkor is megmutatják hogy harcolnak ukrajnában blablabla.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.03.18. 21:12 über taxis level 999999 :lol: hátul kalaptartón karabély, készségesen eligazítja őket merre vannak a ruszkik :D
Szép napot,vigyázzatok magatokra és ne koszoljátok össze a nadrágotokat, majd jövök :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ettől a rikító kék helis ruhától kész vagyok :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=ndjqyn
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://m.hvg.hu/vilag/20220319_Szlovak ... ok_helyett

Na ez érdekes lesz fegyver-reexport-nemzetközijogi szempontból.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.03.18. 22:31 Semmi, általad is ismert FB csoportban posztolták, elhittem, onnan loptam.
Az útlevél képüket és a GPS koordinátákat nyilván nem tehetik ki.
De semmi értelme lenne erről hazudni szvsz
Mindkét oldal visszataszító mennyiségű dezinformációt tol. Hiba ezeket AGYATLANUL megosztani, akármelyik félnek is drukkolsz.

Ez meg pont az a kategória volt, amikor semmi, de semmi nem állapítható meg a képből tényszerűen (2 ember maszkban, valamilyen terepruhában, Vz-58-cal, slussz), mégis osztottad, hogy "amerikaiak Ukrajnában harcolnak".

Kicsit érdemes gondolkodni, mielőtt tovább toljuk!
---

Figyelem: ez pont nem az, amikor egy felismerhető felségjelzésű harcjárműre felismerhető felségjelzésű katonák tűzet nyitnak és a harcérintkezés tanulságait vizsgáljuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.03.19. 08:58 Mindkét oldal visszataszító mennyiségű dezinformációt tol. Hiba ezeket AGYATLANUL megosztani, akármelyik félnek is drukkolsz.

Ez meg pont az a kategória volt, amikor semmi, de semmi nem állapítható meg a képből tényszerűen (2 ember maszkban, valamilyen terepruhában, Vz-58-cal, slussz), mégis osztottad, hogy "amerikaiak Ukrajnában harcolnak".
+1
A szimpátia egy dolog, de a kedvencünk által bekezezett gólt sem adjuk meg.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezen anno jókat röhögtem :lol: Meg most is :mrgreen: Orvlövész szívatása :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=-iOSBF1vvbA
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ez mondjuk PMC egység de amcsik.Bár összedolgoznak az USA haderővel de mégsem olyan mintha az USA haccsereg lenne ott.
https://twitter.com/Updates_UA/status/1 ... 20/photo/1
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Régi vicc, de ütős
https://twitter.com/i/status/1504729781039820804
Nem off, dragunov.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

laci008 írta: 2022.03.19. 04:29 De.Ezzel is tömik az emberek (távirányítható droidok)fejét.A hősök a szabadság nevében önként jöttek hamár a nagy fehérfejű sas nem küldi őket hivatalból.A nagggyonnnaggy ámerika így is kiveszi a részét.A mi fiaink akkor is megmutatják hogy harcolnak ukrajnában blablabla.
Kurvára nem erről volt szó, de mindenki azt olvas ki belőle amit jónak lát.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.03.19. 08:58 Mindkét oldal visszataszító mennyiségű dezinformációt tol. Hiba ezeket AGYATLANUL megosztani, akármelyik félnek is drukkolsz.

Ez meg pont az a kategória volt, amikor semmi, de semmi nem állapítható meg a képből tényszerűen (2 ember maszkban, valamilyen terepruhában, Vz-58-cal, slussz), mégis osztottad, hogy "amerikaiak Ukrajnában harcolnak".

Kicsit érdemes gondolkodni, mielőtt tovább toljuk!
---

Figyelem: ez pont nem az, amikor egy felismerhető felségjelzésű harcjárműre felismerhető felségjelzésű katonák tűzet nyitnak és a harcérintkezés tanulságait vizsgáljuk.

Tessék:
https://9gag.com/gag/a31AE9m

https://www.reddit.com/r/tacticalgear/c ... n_ukraine/

Amerikai fórumokon posztolt infó. Két arc ukrán felvarrós egyenruhában VZ58-al, ennyi és nem több. A fórum szerint állítólag amerikaiak.
Akkor most jó?

Ha semmi de semmi nem állapítható meg tényszerűen belőle, akkor ez miért is volna dezinformáció? Ha valami semmi és nincs információ tartalma, akkor ugyan az a semmi másnak beállítva hogyan is lehetne valami? Az továbbra is semmi marad.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.03.19. 17:25 Tessék:
https://9gag.com/gag/a31AE9m

https://www.reddit.com/r/tacticalgear/c ... n_ukraine/

Amerikai fórumokon posztolt infó. Két arc ukrán felvarrós egyenruhában VZ58-al, ennyi és nem több. A fórum szerint állítólag amerikaiak.
Akkor most jó?

Ha semmi de semmi nem állapítható meg tényszerűen belőle, akkor ez miért is volna dezinformáció? Ha valami semmi és nincs információ tartalma, akkor ugyan az a semmi másnak beállítva hogyan is lehetne valami? Az továbbra is semmi marad.
Pontosan. Semmi. Osztani felesleges tehát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13889
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van ott amcsi zaszlo is
TotoHU írta: 2022.03.19. 17:25 Két arc ukrán felvarrós egyenruhában VZ58-al, ennyi és nem több.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ennyit a ki milyen egyenruhában tolja kérdésről😃. Amilyet tud venni.

https://24.hu/belfold/2022/03/19/orosz- ... tary-bolt/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.03.19. 17:25 Ha semmi de semmi nem állapítható meg tényszerűen belőle, akkor ez miért is volna dezinformáció? Ha valami semmi és nincs információ tartalma, akkor ugyan az a semmi másnak beállítva hogyan is lehetne valami? Az továbbra is semmi marad.
Ne feledkezz meg az emberek elképesztő kombinálóképességéről, ami oda látja azt is, ami nincs is ott.
Talán a legtöbb hülyeség a következőképpen indul útjára: valaki összekombinál valamit, nem ellenőrzi le (mert például nyilvánvalóan helyesnek tűnik és/vagy lusta) vagy nem is tudja leellenőrizni, és már az ő kóserpecsétjével megy a dolog.
Ha nem is szándékos, de hatása a dezinformációval egyenértékű.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.03.19. 18:18 Ennyit a ki milyen egyenruhában tolja kérdésről😃. Amilyet tud venni.

https://24.hu/belfold/2022/03/19/orosz- ... tary-bolt/
Azért vannak a színes jelzések.De szerintem már csak elvből is jelölik magukon az országukat.
Milyen már,hogy otthagyja a munkahelyét ahol esetleg jól élt és visszamegy a semmibe harcolni ahonnan már eljött és új életet kezdett :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Donbasszi (valszeg, mert a felszabadítókat élteti) tartalékos (?) de mindenképpen orosz, PPSz 41-el, az arc szerint 1943-as gyártású. Elmondja hogy a nagyapja idején a németeket futamították meg ilyenekkel, most ő fogja az ukrán nácikokat.
Szép számú 2. vh-s fegyver van kint a fotók alapján, az mondjuk furcsa hogy potensebb kézifegyverek a közel 80 éves daraboknál nincsenek az M zárolt készletben. OK hogy ez jó kis csúzli volt a maga idejében, ellenőrző pontok biztosítására ezek is elmennek, de most külön ezekért 7,62x25 lőszer is legyen az utánpótlásban?

https://twitter.com/Taurevanime/status/ ... 4456248327
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.03.19. 19:59 Azért vannak a színes jelzések.De szerintem már csak elvből is jelölik magukon az országukat.
Milyen már,hogy otthagyja a munkahelyét ahol esetleg jól élt és visszamegy a semmibe harcolni ahonnan már eljött és új életet kezdett :roll:
Önfeláldozás, hazaszeretet.
Én többekkel beszélgettem az utóbbi hetekben, hogyha nálunk történik ilyen mit csináljunk? Szinte mindenki azt válaszolta hogy be a kocsiba és irány Ausztria, vagy valahová el ahol nem lőnek. Ezek meg maguktól mennek oda ahonnan mindenki menekül. Ehhez azért kell tökösség.
(És persze biztosan nem 320 ezren vannak, miért nem mindjárt kilencvenmillióan? Az vetítés. De több ezren vagy több tízezren, már valószínűleg!)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.03.19. 20:26 Donbasszi (valszeg, mert a felszabadítókat élteti) tartalékos (?) de mindenképpen orosz, PPSz 41-el, az arc szerint 1943-as gyártású. Elmondja hogy a nagyapja idején a németeket futamították meg ilyenekkel, most ő fogja az ukrán nácikokat.
Szép számú 2. vh-s fegyver van kint a fotók alapján, az mondjuk furcsa hogy potensebb kézifegyverek a közel 80 éves daraboknál nincsenek az M zárolt készletben. OK hogy ez jó kis csúzli volt a maga idejében, ellenőrző pontok biztosítására ezek is elmennek, de most külön ezekért 7,62x25 lőszer is legyen az utánpótlásban?

https://twitter.com/Taurevanime/status/ ... 4456248327
PPSz-43 (vagy angolul PPS-43), szóval Szudajev van vitéznél.
Szerintem a szívéhez nőtt, máskülönben biztos kapott volna AK74-et a megszá... izé, felszabadítóktól.
7,62x25 lőszer: gondolom már nincs rendszerben a TT pisztoly, talán M-zárolt készlet lehet belőle? Vagy nagy részét már 10-15 éve felszabadítottak, és eladták nyugatra.
-------
De epic, hogy pár hónapja még arról diskuráltunk, hogy ezekkel az elavult vasakkal is ugyanúgy le lehet lőni valakit, mint a legújabb Glockkal.. és tessék, itt van egy fegyveres a szomszéd háborúban, Szudajevvel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2022.03.19. 20:34 Önfeláldozás, hazaszeretet.
Én többekkel beszélgettem az utóbbi hetekben, hogyha nálunk történik ilyen mit csináljunk? Szinte mindenki azt válaszolta hogy be a kocsiba és irány Ausztria, vagy valahová el ahol nem lőnek. Ezek meg maguktól mennek oda ahonnan mindenki menekül. Ehhez azért kell tökösség.
(És persze biztosan nem 320 ezren vannak, miért nem mindjárt kilencvenmillióan? Az vetítés. De több ezren vagy több tízezren, már valószínűleg!)
itt egy ismert példa is, Oleksandr Usyk világbajnok, nehézsúlyú profi boxoló, egyből hazament Angliából miután elkezdődött az invázió, ehhez baromi nagy hazaszeretet kell, hogy egy ilyen helyzetből (jólét, vagyon, hírnév ...) elmenjen a bizonytalanba..

(remélem "csak" a hátérben fog harcolni, mielőtt lelőnék, kár lenne érte is, ( vagy lábon lövi magát a képet elnézve :lol: ) ;) )
usyk.jpg
usyk.jpg (49.27 KiB) Megtekintve 18847 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2100
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

vato írta: 2022.03.19. 20:51 itt egy ismert példa is, Oleksandr Usyk világbajnok, nehézsúlyú profi boxoló, egyből hazament Angliából miután elkezdődött az invázió, ehhez baromi nagy hazaszeretet kell, hogy egy ilyen helyzetből (jólét, vagyon, hírnév ...) elmenjen a bizonytalanba..
Viszont nem gyenge példamutatás lehet ez a többi, külföldön élő honfitársának is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

G.D írta: 2022.03.19. 20:57 Viszont nem gyenge példamutatás lehet ez a többi, külföldön élő honfitársának is.
az bizony! már ezzel a hazautazásával rengeteget tett az ügyért, még ha egy golyót sem fog kiereszteni abból az AK-ból.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.03.19. 20:34 Önfeláldozás, hazaszeretet.
Én többekkel beszélgettem az utóbbi hetekben, hogyha nálunk történik ilyen mit csináljunk? Szinte mindenki azt válaszolta hogy be a kocsiba és irány Ausztria, vagy valahová el ahol nem lőnek. Ezek meg maguktól mennek oda ahonnan mindenki menekül. Ehhez azért kell tökösség.
(És persze biztosan nem 320 ezren vannak, miért nem mindjárt kilencvenmillióan? Az vetítés. De több ezren vagy több tízezren, már valószínűleg!)
Megy a fene.Itt van mindenem amit eddig összekapartam.De ha már lehet választani,akkor inkább UFO invázió legyen :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.03.19. 20:51 itt egy ismert példa is, Oleksandr Usyk világbajnok, nehézsúlyú profi boxoló, egyből hazament Angliából miután elkezdődött az invázió, ehhez baromi nagy hazaszeretet kell, hogy egy ilyen helyzetből (jólét, vagyon, hírnév ...) elmenjen a bizonytalanba..

(remélem "csak" a hátérben fog harcolni, mielőtt lelőnék, kár lenne érte is, ( vagy lábon lövi magát a képet elnézve :lol: ) ;) )

usyk.jpg
Fene se tudja lehet,hogy ez is kamu.Valamelyik nap egy állítólagos ukrán csaj egy airsoft AK-val a kezében indult ellenállni :oops: :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

chucky írta: 2022.03.19. 21:02 Megy a fene.Itt van mindenem amit eddig összekapartam.De ha már lehet választani,akkor inkább UFO invázió legyen :lol: :lol:
Egyet értek, idegen országban kb minden nélkül, mehetnék csövesnek a híd alá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.19. 21:02 Megy a fene.Itt van mindenem amit eddig összekapartam.De ha már lehet választani,akkor inkább UFO invázió legyen :lol: :lol:
Ja, persze, lehet választani! Akkor már inkább szűzlányok potyogjanak az égből, nem..? ;)

Komolyra fordítva: kevés olyan eset van, amikod érdemes menekülni. Mondjuk bombázás esetén vidékre, vagy atomkatasztrófa esetén valahová messzire, de ha megindulnak az oroszok, akkor szvsz mindegy hogy Budapest vagy Bécs.
Viszont itt otthon vagy, ott meg valami menekülttáborban.
(Nyilván Ukrajna más tészta, ott csak országon belül megy a harc.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

320 000 visszatérő - ez egy rendszeresen félreidézett, félre magyarázott szám. Az Ukrán külügy azt mondta, hogy a háború kezdete óta 320 000 ezer ukrán állampolgár lépte át a határt “be” irányban.

Ebben venne van mindenki : a férjéhez visszatérő feleség “mert hiányzik neki”, a segélyt oda szállító ukránok (akik utána újra el is hagyják az országot - vagy nem ), és persze a kifejezetten harcolni hazatérők is. De ők nyilván <320 000 vannak. Érintettség miatt (rokonok, barátok, ismerősek ismerősei) sajnos könyökig benne vagyok :cry: :shock: ebben a kérdésben, rendszeresen szállítom, és elhelyeztem az embereket stb, és az átlag magyarnál azért jobban informáltnak gondolom magamat. Mindhárom fenti estre vannak konkrét példák.

Viszont határozottan létező jelenség, és valóban nagy számban vannak a kifejezetten harcolni visszatérők - ez tény. Hogy mennyi, azt csak becsülni lehet - de nem kevés, min. sok tízezerről beszélünk. Általam személyesen is jól ismert emberek is mentek “a baj felé”, a menekültekkel szemben. Amivel - bevallom - többen is nagyon megleptek. Olyan ember is volt köztük, akiből soha, de soha nem néztem volna ki.

Mindkét mobilitási irányt teljesen meg tudom érteni. De akkor is nagyon menő, és felemelő látni, hogy szép számmal vannak, akik csak emiatt otthagyták a jól fizető munkájukat, és mennek haza “rendet rakni”. Ha kellőképpen nagy a b.zmeg, az furcsán hat az emberekre - máshogy, mint békeidőben. Kisbolygó méretű herék kellenek a biztonságból a veszélybe való hazatéréshez, az biztos. :twisted:

Stay or Go - ezt a Túlélésben is tárgyaltuk. Továbbra is az a véleményem, hogy “attól függ”. Aki még nem élt megszállt területen, és nem menekült valahonnét, az nehezen tudja megítélni, ez neki, és családjának melyik lesz jó - pontosabban kevésbé rossz. Vannak az ÁLTALÁNOS érvek pro és contra contra - és ott az ördögöt rejtő részletek, és rögvalóság, ami meghatározta, ki hogyan cselekszik majd egy KONKRÉT helyzetben. Tartok a bonyolult kérdésekre adott egyszerű válaszoktól ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

https://twitter.com/TrentTelenko/status ... 5273183239

"Amateurs study tactics. Professionals study logistics."

Fogynak a teherautók erősen. Érdemes elolvasni az első részt is, linkelve van a threadben.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Wali, a dokumentált leghosszabb sikeres harctéri találatot elérő kanadai mesterlövész csatlakozott az ukránokhoz. A megjelenése után egyből elkezdte ontani az orosz propaganda a híreket a haláláról, a cikk összegyűjti több változatát is annak, hogyan halt meg a mesterlövész - az oroszok szerint. (Jó példája annak milyen gőzerővel működnek az orosz fakenews gyárak, és hogy milyen módszerekkel próbálják aláásni a sajtó hitelességét)

A napokban viszont egy videó interjút adott Kijevből, Wali tehát továbbra is él és virul.

https://index.hu/kulfold/2022/03/18/wal ... y-mailnek/
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.03.19. 21:02 Megy a fene.Itt van mindenem amit eddig összekapartam.De ha már lehet választani,akkor inkább UFO invázió legyen :lol: :lol:
Én sem mennék sehova. Röghöz kötött vagyok az ingatlanjaimmal..
Ismerős családnak van vészhelyzeti terve: Uruguay
Vízum nem kell, Madridban lehet átszállni.
Ők ilyenek. Én nem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.20. 11:16 Én sem mennék sehova. Röghöz kötött vagyok az ingatlanjaimmal..
Ismerős családnak van vészhelyzeti terve: Uruguay
Vízum nem kell, Madridban lehet átszállni.
Ők ilyenek. Én nem.
Csak nem lesz semmi gond :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.19. 22:20 Ja, persze, lehet választani! Akkor már inkább szűzlányok potyogjanak az égből, nem..? ;)

Komolyra fordítva: kevés olyan eset van, amikod érdemes menekülni. Mondjuk bombázás esetén vidékre, vagy atomkatasztrófa esetén valahová messzire, de ha megindulnak az oroszok, akkor szvsz mindegy hogy Budapest vagy Bécs.
Viszont itt otthon vagy, ott meg valami menekülttáborban.
(Nyilván Ukrajna más tészta, ott csak országon belül megy a harc.)
A szűz lányok nagyon veszélyesek ám! :shock: Nyafognak,ki kell érdemelni őket,küzdeni kell értük,sokba kerülnek a randik stb,stb. és utána egy elbénázott éjszaka jutalom :lol: :lol:

Annyi iparüzi adót fizettem már,hogy nem fogm hagyni valami egy betűs társaságnak,hogy szétb...nak mindent :roll:
Szóval ha mégis csak,akkor aki lelép és sportlövő az gondoljon rám felszereléssel :mrgreen:
Ígérem jegyzetelni fogok a találatokról meg a tapasztalatokról :lol: Ha lesz lehetőség a chrony-t is beállítom Szergej elé ha nem zavarja :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sjani86 írta: 2022.03.19. 22:02 Egyet értek, idegen országban kb minden nélkül, mehetnék csövesnek a híd alá.
Lehet,hogy jobban keresnének :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.03.18. 20:22 Orosz "asszem desszantosok a csíkos jelzés"
https://www.youtube.com/watch?v=dNp5byiXPuk
Érdekes videó. A rajtaütés nem vicces, ha a rossz oldalán vagy. A parancsnok közben kiabál “a pancélhoz, a páncélhoz” :shock: gondolom azért, hogy a katonák tapadjanak a PSzHhoz, ameddig jobb fedezéket nem találnak.

A csíkos jelzés nem deszantosokat jelöl.

Itt on topic: a narancssárga-fekete Szent György szalag még a cári időkből származik, és volt már minden, csak akasztott ember nem… minden rezsim lehúzott róla egy bőrt ;)

A hosszú történet;
https://en.wikipedia.org/wiki/Ribbon_of ... prov=sfti1

A lényeg: manapság, konkrétan 2014 óta az oroszbarát szakadárok, és az őket támogatók arra használják, hogy a környezetüknek jól láthatóan jelezzék a meggyőződésüket. Elsősorban nem barát-ellenség jelölés (habár erre is alkalmas) , hanem érzelmi-politikai üzengetés, az “ügy” támogatását szimbolizálja - és bizonyos körökben kinéznek, vagy kiközösítenek, ha nem jelzed ilyen módon (is) a lojalitásodat. Kis túlzással arrafelé ez olyan, mint egy modernkori KISz-jelvény, vagy teszem azt a horogkereszt volt annó. A támogatói ártalmatlannak tartották, estleg büszkén viselték - az ellenzőinek pedig vörös posztó. Ukrajnában, és a Balti államokban konkrétan törvényen kívül helyezték, és önkényuralmi jelképként kezelik.

Fun fact: a donyecki, luhánszki szakadárokat колоради-nak gúnyolták az ukránok - a szalag krumplibogár (kolorádó-bogár)s mintájához való hasonlósága miatt :lol:

A szomszédban zajló háború kontextusában egyetlenegy dolgot jelent - hogy a viselője az oroszok oldalán harcol, civil esetében - hogy velük szimpatizál. Nem konkrét egységet, vagy fegyvernemet jelöl.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

TotoHU írta: 2022.03.20. 10:53 Wali, a dokumentált leghosszabb sikeres harctéri találatot elérő kanadai mesterlövész csatlakozott az ukránokhoz. A megjelenése után egyből elkezdte ontani az orosz propaganda a híreket a haláláról, a cikk összegyűjti több változatát is annak, hogyan halt meg a mesterlövész - az oroszok szerint. (Jó példája annak milyen gőzerővel működnek az orosz fakenews gyárak, és hogy milyen módszerekkel próbálják aláásni a sajtó hitelességét)

A napokban viszont egy videó interjút adott Kijevből, Wali tehát továbbra is él és virul.

https://index.hu/kulfold/2022/03/18/wal ... y-mailnek/
a cikk szerint él és virul... majd ha élőben nyilatkozik klicsko mellol akkor hihetünk a hireknek es cikkeknek :)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.03.18. 16:36 Nyilván, egy feketelőporos elöltöltősnek sem állnék elé, akit meglőnek vele az meghal. De azért egy PU 3,5x20-as távcső most 2022-ben egy fegyveres konfliktusban, hát azért izé. Rohadtul korszerűtlen. Pontosnak pontos, de a tűzgyorsasága baromi lassú, és már szürkületben nem látni benne semmit se. Plusz a Nagant sütése és ergonómiája egyaránt hulladék.
Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy Nagantom itthon, és egyébként imádom, igazi élmény fegyver. De nagyon-nagyon eljárt már felette az idő.
Hétszentseg hogy dombasziak és nem regulárisok.
Es 100 méter felett így is többet ér mint egy ak74.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

chucky írta: 2022.03.20. 12:07 Lehet,hogy jobban keresnének :roll: :mrgreen:
Mostanában mindent elírok :roll:
Szóval jobban keresnél akart lenni :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.20. 13:36-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.03.20. 12:15 Érdekes videó. A rajtaütés nem vicces, ha a rossz oldalán vagy. A parancsnok közben kiabál “a pancélhoz, a páncélhoz” :shock: gondolom azért, hogy a katonák tapadjanak a PSzHhoz, ameddig jobb fedezéket nem találnak.

A csíkos jelzés nem deszantosokat jelöl.

Itt on topic: a narancssárga-fekete Szent György szalag még a cári időkből származik, és volt már minden, csak akasztott ember nem… minden rezsim lehúzott róla egy bőrt ;)

A hosszú történet;
https://en.wikipedia.org/wiki/Ribbon_of ... prov=sfti1

A lényeg: manapság, konkrétan 2014 óta az oroszbarát szakadárok, és az őket támogatók arra használják, hogy a környezetüknek jól láthatóan jelezzék a meggyőződésüket. Elsősorban nem barát-ellenség jelölés (habár erre is alkalmas) , hanem érzelmi-politikai üzengetés, az “ügy” támogatását szimbolizálja - és bizonyos körökben kinéznek, vagy kiközösítenek, ha nem jelzed ilyen módon (is) a lojalitásodat. Kis túlzással arrafelé ez olyan, mint egy modernkori KISz-jelvény, vagy teszem azt a horogkereszt volt annó. A támogatói ártalmatlannak tartották, estleg büszkén viselték - az ellenzőinek pedig vörös posztó. Ukrajnában, és a Balti államokban konkrétan törvényen kívül helyezték, és önkényuralmi jelképként kezelik.

Fun fact: a donyecki, luhánszki szakadárokat колоради-nak gúnyolták az ukránok - a szalag krumplibogár (kolorádó-bogár)s mintájához való hasonlósága miatt :lol:

A szomszédban zajló háború kontextusában egyetlenegy dolgot jelent - hogy a viselője az oroszok oldalán harcol, civil esetében - hogy velük szimpatizál. Nem konkrét egységet, vagy fegyvernemet jelöl.
Már a háború sem a régi....... :roll:
Az ezüst színű szalagot a csecsen harcosokon látni elvileg.Akkor még van fehér és a vörös.
Ukrán oldalon meg sárga és kék.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

BTR-4 30mm vs orosz tank :roll: Valamelyik oldalon pont erről vitáztak,hogy egy 20-30mm-es fegyverrel meg lehet-e rongálni "harcképtelenné tenni" a tankot vagy nem.
AP lövedékkel szerintem elég komolyan lehet a harcértékét csökkenteni.Az is lehet,hogy idő előtt el is hagyja a személyzet a kopogástól :roll:
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... _mariupol/


T-72 tornya katapultál :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... _be_a_t72/


Kellemetlen ha segély fegyver balesetet okoz.
https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 0828904448


Fura,hogy nem látni halottakat a járgányok körül.Mindenki elmenekült vagy összegyűjtik az ukránok?
https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 8699160577
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.20. 14:05-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.03.20. 12:53 Hétszentseg hogy dombasziak és nem regulárisok.
Es 100 méter felett így is többet ér mint egy ak74.
A 2. vh-s fegyverek aprócska nyílt irányzéka totál használhatatlan 100 méteren. Igen tudom, katonaságnál mindenki mellalakot lőtt 300 méterre AMD-vel. :D A géppisztoly nem ilyen távra való.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szudajev géppi.
aksurv írta: 2022.03.20. 12:53 Hétszentseg hogy dombasziak és nem regulárisok.
Es 100 méter felett így is többet ér mint egy ak74.
Ugyan miért? A ballisztika törvényeinek mondana ellent, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.03.20. 14:05 Szudajev géppi.

Ugyan miért? A ballisztika törvényeinek mondana ellent, hahó!
Nem a Szudajev gpi-ról szólt a thread, hanem a Moszin-Nagantról.. 7,62x64R. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.03.20. 14:19 Nem a Szudajev gpi-ról szólt a thread, hanem a Moszin-Nagantról.. 7,62x64R. 8-)
Akkor jó.

Mondjuk az is egy fostömlő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.03.20. 13:59 A 2. vh-s fegyverek aprócska nyílt irányzéka totál használhatatlan 100 méteren. Igen tudom, katonaságnál mindenki mellalakot lőtt 300 méterre AMD-vel. :D A géppisztoly nem ilyen távra való.
Nem.

Térdelő géppuskás volt 100 m-en, és két álló alak 300-on.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.03.20. 15:10 Nem.

Térdelő géppuskás volt 100 m-en, és két álló alak 300-on.
Ugyan már.....mi 300m-re lőttük a fekvő alakot pisztollyal és 1200m-re AMD-vel a rókalyukban ülő alakot :lol: :lol:
Dragunovot azért nem kaptunk mert nem volt 6000m-es a lőtér :lol:
Az egész lövészet vicc volt 9db lőszerből :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.03.20. 14:19 Nem a Szudajev gpi-ról szólt a thread, hanem a Moszin-Nagantról.. 7,62x64R. 8-)
Két thread is volt, Szudajev és Moszin, eltérő hsz-ekre jöttek később a válaszok.
Szinte biztos hogy ezek nem első vonalban lévő alakulatoknál vannak, hanem milicistáknál/önkénteseknél, ellenőrző pontokon, a front mögött több tíz- vagy száz km-re. Itt még elmegy, ettől függetlenül brutál korszerűtlenek. Függetlenül attól hogy a 2. vh-s fegyverekre többünknek összefolyik a nyál a szájában, nekem is. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6146
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.03.20. 17:23 Két thread is volt, Szudajev és Moszin, eltérő hsz-ekre jöttek később a válaszok.
Szinte biztos hogy ezek nem első vonalban lévő alakulatoknál vannak, hanem milicistáknál/önkénteseknél, ellenőrző pontokon, a front mögött több tíz- vagy száz km-re. Itt még elmegy, ettől függetlenül brutál korszerűtlenek. Függetlenül attól hogy a 2. vh-s fegyverekre többünknek összefolyik a nyál a szájában, nekem is. :D
Igen, a név melletti nyilacskával lehet visszalépegetni, hogy melyik hozzászólásra érkeztek a válaszok.

A Szudajevnek én sem látom sok értelmét, max. épületharcban.
gvass1 írta: 2022.03.20. 14:40 Mondjuk az is egy fostömlő.
A Mosin-Nagantot azért nem nevezném "fostömlő"-nek.

A legendás Vaszilij Grigorjevics Zajcev is azzal szedett le rengeteg németet Sztálingrádban.
Ha olyan ember kezében van, aki jól tud vele lőni (mert pl. ez a vadászpuskája) szerintem veszélyesebb, mint egy 19 éves kopasz kezébe adott Ak74.
Jó, nyilván nem éri el egy Alfa G030 műszaki szinvonalát :D , de értő kezekben Kijevben is ugyanúgy működik, mint anno Sztálingrádban.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.20. 17:20 Ugyan már.....mi 300m-re lőttük a fekvő alakot pisztollyal és 1200m-re AMD-vel a rókalyukban ülő alakot :lol: :lol:
Dragunovot azért nem kaptunk mert nem volt 6000m-es a lőtér :lol:
Az egész lövészet vicc volt 9db lőszerből :lol:
Nekünk még három lőgyakorlat volt. A második alkalommal 20 lőszer, minden ötödik nyomjelző, a lőfeladatra már nem emlékszem, és a pisztolyos. Ott 28 kört lőttem a 30-ból, kifogtam egy használható PA-t. Azután az álló alakot kétszer lelőttem, de harmadszorra csak hallani lehetett, hogy pendül a lövedék valamelyik lyuk szélén (előtte ezeket lőttük rommá AMD-vel). Ahhoz sajnos nem volt elég, hogy lehúzza az automata, így buktam két nap jutalomszabit. 🙁

Meg volt még kézigránátdobás is, robbantottunk troltilt is.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4359
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.03.20. 18:02
A Mosin-Nagantot azért nem nevezném "fostömlő"-nek.

A legendás Vaszilij Grigorjevics Zajcev is azzal szedett le rengeteg németet Sztálingrádban.
Ha olyan ember kezében van, aki jól tud vele lőni (mert pl. ez a vadászpuskája) szerintem veszélyesebb, mint egy 19 éves kopasz kezébe adott Ak74.
… Robin Hood pedig kettéhasította a második nyílvesszőjét az elsővel ;) ez elé se állnék ki. A maga korában több, mint elfogadható fegyver volt, és egy Mester kezében egyenesen halálosan pontos. De eltelt közel nyolcvan év, és nem csak koncepció avult el - maguk a fegyverek sem az igaziak. Sajnos a kezemben megforduló Moszinok 90%-ka valóban közelebb állt a fostömlőhöz, mint Zajcev válogatott, tuningolt fegyvere újkorában. Érdekes módon a k98-as ok, Carl Gustavok stb mintha jobban bírnák a gyűrődést. Vagy csak én fogtam ki jobbakat?

Attól tartok, hogy aki ilyet kap, az a kegkevésbé fontos feladatot ellátó, harmadvonalbeli katona, ergó sanszos, hogy a legkevésbé rutinos lövő is. Nem tudjuk - de azért mégis csak valószínűbb, hogy nem vadász, mint hogy igen ;) Képzetlen kézben egy sorozatlövő, kis visszarugású, kezes PPSz IMHO még mindig használhatóbb, és hatásosabb fegyver, mint egy kétszer olyan hosszú, forgó-tolózáras, b.aszott nagyot rugó ötlövetű fegyver. Közelharcra nem jó, távolra pedig úgysem talál el vele semmit az, aki nem ért hozzá.

Ha TUD lőni, akkor valóban BÁRMIVEL jobb lesz, mint a lőni egyáltalán nem tudó kopasz AK-val. De ha NEM tud lőni, akkor egy géppisztollyal még mindig sokan jobban jár, mint egy Moszinnal. Szerintem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13564
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.03.20. 18:55 … Robin Hood pedig kettéhasította a második nyílvesszőjét az elsővel ;) ez elé se állnék ki. A maga korában több, mint elfogadható fegyver volt, és egy Mester kezében egyenesen halálosan pontos. De eltelt közel nyolcvan év, és nem csak koncepció avult el - maguk a fegyverek sem az igaziak. Sajnos a kezemben megforduló Moszinok 90%-ka valóban közelebb állt a fostömlőhöz, mint Zajcev válogatott, tuningolt fegyvere újkorában. Érdekes módon a k98-as ok, Carl Gustavok stb mintha jobban bírnák a gyűrődést. Vagy csak én fogtam ki jobbakat?

Attól tartok, hogy aki ilyet kap, az a kegkevésbé fontos feladatot ellátó, harmadvonalbeli katona, ergó sanszos, hogy a legkevésbé rutinos lövő is. Nem tudjuk - de azért mégis csak valószínűbb, hogy nem vadász, mint hogy igen ;) Képzetlen kézben egy sorozatlövő, kis visszarugású, kezes PPSz IMHO még mindig használhatóbb, és hatásosabb fegyver, mint egy kétszer olyan hosszú, forgó-tolózáras, b.aszott nagyot rugó ötlövetű fegyver. Közelharcra nem jó, távolra pedig úgysem talál el vele semmit az, aki nem ért hozzá.

Ha TUD lőni, akkor valóban BÁRMIVEL jobb lesz, mint a lőni egyáltalán nem tudó kopasz AK-val. De ha NEM tud lőni, akkor egy géppisztollyal még mindig sokan jobban jár, mint egy Moszinnal. Szerintem.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése