Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2022.03.10. 22:10 Azon a talajviszonyon a kötöttpályás közlekedés nagy jelentőséggel bír, főlg ha sok cuccot akarsz hatékonyan utánaküldeni a csapatoknak.
Lazán kapcsolódik: Schmidt László: Sínjáró Volkswagen – a Kübelwagen Typ 82 sínautó (Haditechnika 2017/5.)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem csak ott, mindenhol.
swordmanus írta: 2022.03.10. 22:10 Azon a talajviszonyon a kötöttpályás közlekedés nagy jelentőséggel bír, főlg ha sok cuccot akarsz hatékonyan utánaküldeni a csapatoknak. Hogy az ellátóvonat célba is érjen, nem árt néha páncélvonatot is átküldeni a vonalon, hogy a vonal mentétn rendet vágjon.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://twitter.com/LostWeapons/status/ ... 4017762306

Öööö... Annyit értek a háborúzáshoz, amennyi a Ryan közlegény megmentése és a Kelly hősei alapján megtanulható, de ezzel együtt nem vagyok benne biztos, hogy az előrenyomulásnak ez a legjobb módja, miközben lőnek az emberfiára.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2022.03.11. 09:50 https://twitter.com/LostWeapons/status/ ... 4017762306

Öööö... Annyit értek a háborúzáshoz, amennyi a Ryan közlegény megmentése és a Kelly hősei alapján megtanulható, de ezzel együtt nem vagyok benne biztos, hogy az előrenyomulásnak ez a legjobb módja, miközben lőnek az emberfiára.
Az Iraki háborút a cnn közvetítette, ezt meg a Twitter.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Na, most kezdek aggódni!

"Magyarországon is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülő

11:24 A horvát miniszterelnök hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország és Románia felett is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülőgép, amely Zágráb mellett zuhant le végül. A BBC horvát vezetőkre hivatkozva azt írja: a jármű 40 percig volt a magyar légtérben és utána még hét percig repült Horvátország felett, mielőtt becsapódott volna".


Hol volt a légvédelmi rendszerünk?? 40perc az baszki 40 perc! akár rakétát is lőhetett volna ki!! :shock: :oops:

Várom Romulus válaszát is!!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2022.03.11. 13:00 Na, most kezdek aggódni!

"Magyarországon is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülő

11:24 A horvát miniszterelnök hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország és Románia felett is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülőgép, amely Zágráb mellett zuhant le végül. A BBC horvát vezetőkre hivatkozva azt írja: a jármű 40 percig volt a magyar légtérben és utána még hét percig repült Horvátország felett, mielőtt becsapódott volna".


Hol volt a légvédelmi rendszerünk?? 40perc az baszki 40 perc! akár rakétát is lőhetett volna ki!! :shock: :oops:

Várom Romulus válaszát is!!
Nem írták, hogy nem voltak ott.

Más kérdés, hogy ha azonosítatlan berepülés, ráadásul katonai, fegyveres, de minimum felfegyverezhető, és nincs benne ember, akiért felelni kellene utóbb, saccra bármilyen herevere és gondolkodás nélkül kellene kirobbantani az égből. Pont azért, mert lehet rajta fegyver, és ha csak simán elnavigálta magát, semmi rossz szándék nincs abban, hogy pont idekerült, akkor sem biztos, hogy nem fogja a kioldógombot is megnyomni az automatika, amikor a megrozzant villanyagya azt hiszi, hogy egészen máshol van, mint ahol tényleg... :-(
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Cajga írta: 2022.03.11. 13:00 Na, most kezdek aggódni!

"Magyarországon is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülő

11:24 A horvát miniszterelnök hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország és Románia felett is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülőgép, amely Zágráb mellett zuhant le végül. A BBC horvát vezetőkre hivatkozva azt írja: a jármű 40 percig volt a magyar légtérben és utána még hét percig repült Horvátország felett, mielőtt becsapódott volna".


Hol volt a légvédelmi rendszerünk?? 40perc az baszki 40 perc! akár rakétát is lőhetett volna ki!! :shock: :oops:

Várom Romulus válaszát is!!
rakettavédelem még nincs, dronvédelmet nem tudom. Komoly hiányosság évek óta, most lesz kis botrány a berkekben.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2022.03.11. 13:00
A 21. században új jelentésrétegekkel bővült az "elbitangolt jószág" kifejezés.

- Jó napot szomszéd! Nem a magáé ez a drón?
- Jaj, de jó, hogy megtalálta! Már nagyon aggódtunk érte és mindenhol kerestük. Hol találta meg?
- Kint találtam a kiserdő mellett. Oda szállt le.
- Köszönjük, hogy visszahozta. Nem kér egy kávét?
- Szívesen. Köszönöm, igazán jól esne.

Utóirat: néztem egy nagyot, hogy ez még szovjet fejlesztés. = Legalább már három évtizeddel ezelőtt léteztek UAV-ok. A számítástechnikának azon a szintjén, ami után jött még a folyton lefagyó Win95 nevű sorscsapás.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Cajga írta: 2022.03.11. 13:00 Na, most kezdek aggódni!

"Magyarországon is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülő

11:24 A horvát miniszterelnök hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország és Románia felett is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülőgép, amely Zágráb mellett zuhant le végül. A BBC horvát vezetőkre hivatkozva azt írja: a jármű 40 percig volt a magyar légtérben és utána még hét percig repült Horvátország felett, mielőtt becsapódott volna".


Hol volt a légvédelmi rendszerünk?? 40perc az baszki 40 perc! akár rakétát is lőhetett volna ki!! :shock: :oops:

Várom Romulus válaszát is!!
Tárnélküli OPERETTHADSEREG MEGVÉD! Lófax a seggükkbe
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.03.11. 14:10 Tárnélküli OPERETTHADSEREG MEGVÉD! Lófax a seggükkbe
Nyugalom, még alig valamit tudunk. A katonákra nem jellemző, hogy minden döntésüket és indokukat közöljék a nyilvánosággal, főleg nem azonnal és háborús időkben. Várjuk meg, hogy érkezik-e elfogadható magyarázat. Aztán ha össze-vissza beszélnek - főleg, ha a horvátokkal és románokkal együtt -, akkor verbálisan szét lehet őket szedni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2022.03.10. 22:10 Azon a talajviszonyon a kötöttpályás közlekedés nagy jelentőséggel bír, főlg ha sok cuccot akarsz hatékonyan utánaküldeni a csapatoknak. Hogy az ellátóvonat célba is érjen, nem árt néha páncélvonatot is átküldeni a vonalon, hogy a vonal mentétn rendet vágjon.
Alig 50 éve elavult technika.Ráadásul védhetetlen a modern haditechnika ellen.Nem is kell magát a szerelvényt támadni csak a síneket kell megrongálni olyan helyen ahol nagy sebességgel közlekedik.A többi már fizika :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.03.11. 14:14 Nyugalom, még alig valamit tudunk. A katonákra nem jellemző, hogy minden döntésüket és indokukat közöljék a nyilvánosággal, főleg nem azonnal és háborús időkben. Várjuk meg, hogy érkezik-e elfogadható magyarázat. Aztán ha össze-vissza beszélnek - főleg, ha a horvátokkal és románokkal együtt -, akkor verbálisan szét lehet őket szedni.
1300m magasan 700km/h sebességgel milyen orosz drone repült? :roll:

Tu-141 felderítő drone "régi tipus"

Geometriai méretek és tömeg-adatok

Szárnyfesztáv: 3,875 m
Hossz:14,33 m
Magasság: 2,435 m
Szárnyfelület: 10 m²
Felszálló tömeg: 5370 kg

Hajtómű

Típusa: KR–17A gázturbinás sugárhajtómű
Száma: 1 db
Maximális tolóerő: 19,6 kN

Repülési jellemzők

Utazósebesség: 1000 km/h
Maximális sebesség: 1100 km/h
Legnagyobb repülési magasság: 6000 m
Hatótávolság: 1000 km
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.11. 13:39 A 21. században új jelentésrétegekkel bővült az "elbitangolt jószág" kifejezés.

- Jó napot szomszéd! Nem a magáé ez a drón?
- Jaj, de jó, hogy megtalálta! Már nagyon aggódtunk érte és mindenhol kerestük. Hol találta meg?
- Kint találtam a kiserdő mellett. Oda szállt le.
- Köszönjük, hogy visszahozta. Nem kér egy kávét?
- Szívesen. Köszönöm, igazán jól esne.

Utóirat: néztem egy nagyot, hogy ez még szovjet fejlesztés. = Legalább már három évtizeddel ezelőtt léteztek UAV-ok. A számítástechnikának azon a szintjén, ami után jött még a folyton lefagyó Win95 nevű sorscsapás.
Vietnamban már reptettek drónokat. Ryan 147, AQM-91
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

A válltámaszon lévő markolatnak mi a szerepe?Nem ugrik be róla semmi :roll:
SEGw3NM.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2022.03.11. 16:54 A válltámaszon lévő markolatnak mi a szerepe?Nem ugrik be róla semmi :roll:
SEGw3NM.jpg
Fekve a bal kéznek fogás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Fortitu írta: 2022.03.11. 17:14 Fekve a bal kéznek fogás.
Bipodról lőve?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

https://hirado.hu/belfold/cikk/2022/03/ ... kezo-dront
A hm észlelte a drónt és ellenőrzése alatt tartotta- JA PERSZE!
Nem avatkoztak be mert provokációtól tartottak. Honvédség??? Nyádpics
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

theHassan írta: 2022.03.11. 17:23 Bipodról lőve?
Igen, szerintem igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

https://www.youtube.com/watch?v=wWdn6_ayqD8
/Mondjuk a banánisztáni valóságot ismerve ezt inkább a humortopikba kellett volna betennem.../
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2022.03.11. 17:14 Fekve a bal kéznek fogás.
Ahaaaa :roll: Ezt ki kellett próbálnom egy improvizált eszközön :lol: Érdekes megoldás :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

:lol:
FNhJ4fIVkAMkpbv.jpg
8-)
gavkpauf21m81.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2022.03.11. 14:14 Nyugalom, még alig valamit tudunk. A katonákra nem jellemző, hogy minden döntésüket és indokukat közöljék a nyilvánosággal, főleg nem azonnal és háborús időkben. Várjuk meg, hogy érkezik-e elfogadható magyarázat. Aztán ha össze-vissza beszélnek - főleg, ha a horvátokkal és románokkal együtt -, akkor verbálisan szét lehet őket szedni.
Jelenlegi infók szerint ma is volt ilyen berepülés az ÉK-i országrészbe. A grippenek mentek és nem találtak semmit. Simán lehet Orosz és Ukrán provokáció is, mivel két Nato országba is berepültek, hátha bele tudják rángatni a Nato-t is a "buliba", ha már maguktól nem akarnak. :shock: Ahogy a Belarusz falut is Ukrajnából lőtték állítólag az Oroszok. Mind a két részről mennek a vádaskodások, dezinformációk, nem tudni mi az igazság.De azért csak nézni, hogy mi történik majd a drónnal, hát nem tudom. Akár egy nagyobb magyar városra is zuhanhatott volna. Mondjuk azért lehet, hogy a drónt vezérlő pilóta próbálta "semleges területre" irányítani a zuhanó gépet, talán ezért csapódott egy parkba.
Az igazság odaát van! Ahogy Platon is írta: " Csak a holtak látják a háború végét."

Mellesleg kíváncsi lennék, hogy a Ti lakhelyeitekben hol talál a lakosság ÓVÓHELYET! Itt Zalaegerszegen a 60-as 70-es években talán pár darabról (20-30 férőhelyes) tudtam, pedig apám "kötelező másodállásban" logisztikus volt a PV-nél. A vasútállomásnál volt még 2-3 db kisebb kb.10 személyes bunker, de az idők folyamán eltűntek. A katonatiszti házak pincéi reteszelhető vasajtókkal és ablakokkal voltak felszerelve, de ezek az ablakok is a föld felszíne felett voltak. :lol:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2022.03.11. 21:08 Ahaaaa :roll: Ezt ki kellett próbálnom egy improvizált eszközön :lol: Érdekes megoldás :mrgreen:
Ez nekem is tetszik. Bipodos lövészetnél mindig keresgélni kell a "támasztó fogást". :D ;)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Cajga írta: 2022.03.11. 21:41 Ez nekem is tetszik. Bipodos lövészetnél mindig keresgélni kell a "támasztó fogást". :D ;)
Mivel szoktál aprítani? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

ловушка! :roll: Az NLAW előtt mintha egy RPG-t is indítanának de nem látni a becsapódást :roll:
Egyből menekülőre váltott a menetoszlop :mrgreen: Ezekkel szerintem nincs egy tökös tiszt aki utasításokat adna.
Ráfordultak volna az erdőre és a lövészpáncélosok tűzfedezete alatt a tankok ledózerolhatták volna az egész területet.
Nah...megyek keresek még chips-et meg megigazítom a fotelon a huzatot :lol: :lol:

https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 3584141323
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Nem túl gyakran fordul elő az a tipikus lőlapos szitu, amikor a vétlen mögött van a túszejtő, de itt van egy példa:
https://youtu.be/3u_IKJGwDb0
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2022.03.12. 07:20 Nem túl gyakran fordul elő az a tipikus lőlapos szitu, amikor a vétlen mögött van a túszejtő, de itt van egy példa:
https://youtu.be/3u_IKJGwDb0
Probléma megoldva. 8-)
EU országokban.......szalagos lezárás,ezer tv-s,túsztárgyaló stb,stb, és a végén éhen hal a támadó és a túsz a hibás mindenért :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Orosz harckocsi oszlop NLAW támadást kap közelről.

https://t.co/JfE3tsr8br
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2022.03.12. 08:24 Orosz harckocsi oszlop NLAW támadást kap közelről.

https://t.co/JfE3tsr8br
Hát de... felderítés vagy valami? Kié volt a drón? Miért nem gyanús a tankosoknak? Mennek mint telephelyről a mosóhoz? Nem értem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.12. 08:31 Hát de... felderítés vagy valami? Kié volt a drón? Miért nem gyanús a tankosoknak? Mennek mint telephelyről a mosóhoz? Nem értem.
Legalább 150m magasan van az ukrán drone ami valszeg egy kis méretű "talán civil típus". Ilyenről irányítják/figyelik a tüzérségi csapást is.
Teljesen amatőr módon mozog a konvoj "ellenséges területen".
Fura a T-72 ami bekapta az NLAW-ot,hogy ketten kiugrottak belőle de a vezető bent maradt?Néha a kipufogóból jön egy pár pöffenet mintha nyomkodná a pedált.Bár vágott a videó de a végén kiég a tank és fel is robbanhat.
Ilyen béna irányítással a világ bármelyik tankját haza lehet vágni ugyanebben a szituban.Ezek mintha sosem gyakorolták volna mi a teendő ha ez történik.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.03.12. 08:59 Legalább 150m magasan van az ukrán drone ami valszeg egy kis méretű "talán civil típus". Ilyenről irányítják/figyelik a tüzérségi csapást is.
Teljesen amatőr módon mozog a konvoj "ellenséges területen".
Fura a T-72 ami bekapta az NLAW-ot,hogy ketten kiugrottak belőle de a vezető bent maradt?Néha a kipufogóból jön egy pár pöffenet mintha nyomkodná a pedált.Bár vágott a videó de a végén kiég a tank és fel is robbanhat.
Ilyen béna irányítással a világ bármelyik tankját haza lehet vágni ugyanebben a szituban.Ezek mintha sosem gyakorolták volna mi a teendő ha ez történik.
https://www.youtube.com/watch?v=IfRcmJTAouM

Sőt, tovább is megy még egy darabig a tank.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

theHassan írta: 2022.03.12. 08:31 Hát de... felderítés vagy valami? Kié volt a drón? Miért nem gyanús a tankosoknak? Mennek mint telephelyről a mosóhoz? Nem értem.
Nem látja meg, ilyen magasra és
ilyen szögben nem is lát ki.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2022.03.12. 09:54 Nem látja meg, ilyen magasra és
ilyen szögben nem is lát ki.
Nem az egyes tankról lenne szó. Csapat, rendszer, biztosítás, támogatás. 2015 környékén az ukránok szenvedtek ilyentől. Az oroszok hogy felejtették el, hogy ők maguk miket csináltak?

Ez még adminisztratív menetnek is kevés.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ilyen szeles "frontvonalon" keptelenseg midenhol "tiszta" legteret biztositani.
theHassan írta: 2022.03.12. 10:03 Nem az egyes tankról lenne szó. Csapat, rendszer, biztosítás, támogatás. 2015 környékén az ukránok szenvedtek ilyentől. Az oroszok hogy felejtették el, hogy ők maguk miket csináltak?
Ez még adminisztratív menetnek is kevés.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.12. 10:56 ilyen szeles "frontvonalon" keptelenseg midenhol "tiszta" legteret biztositani.
Valamikor Donbassz meg Karabah közötti időben volt szerencsém beszélni német katonai szakemberekkel. Azt mondták, hogy a drón és a loitering ammo elleni védelmet jármű (ha csóró vagy és nincs pénzed hadfelszerelésre, akkor harcjármű) szinten kell megoldani. Alapozták ezt arra, amit az oroszok műveltek az ukránokkal. Nem tanultak a saját sikereikből?

De nem a drón a lényeg. Boldogult 90es években még volt a löv.z.-nak harckocsi százada, a hk.z.-nak meg löv. százada. Pont ezért. Azt az erdősávot ki kellett volna takarítani.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

arra fele van parezer kilometeres erdosav amit menet kozben ki kellene takaritani...
theHassan írta: 2022.03.12. 12:00 De nem a drón a lényeg. Boldogult 90es években még volt a löv.z.-nak harckocsi százada, a hk.z.-nak meg löv. százada. Pont ezért. Azt az erdősávot ki kellett volna takarítani.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.12. 12:07 arra fele van parezer kilometeres erdosav amit menet kozben ki kellene takaritani...
A háború tökre nehéz tud lenni, ha van ellenség is...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

foleg ha mindenki szakerto...
theHassan írta: 2022.03.12. 12:16 A háború tökre nehéz tud lenni, ha van ellenség is...
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.12. 12:19 foleg ha mindenki szakerto...
Nem ez itt a kérdés.

Szétlőtték a tankot, vagy nem? Eljutott az alegység oda, ahová kell, annyi tankkal, amennyivel kell, vagy nem?

Ezután tökmindegy, hogy ki a szakértő, vagy ki nem. A páncéltörő csoport parancsnoka az volt, a harckocsi alegységé meg nem.

Vagy ha úgy gondolod, hogy az ukránoknak fel kellene gyújtaniuk minden NLAW-t, és kiállni már eleve hátrakötött kézzel a téglafal elé, csak hogy könnyebb legyen az oroszoknak előremenni, akkor egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet.

Ne rám figyelj. Hallgasd meg Kaiser Ferenc tanár urat az infórádión.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jarulekos veszteseg, ennyi.
szetlottek igen. de ennyi erovel az ukranok is b@lfaszok mert hol van a legierejuk/legvedelmuk es hol vannak a pancelosaik?
theHassan írta: 2022.03.12. 12:26 Nem ez itt a kérdés.

Szétlőtték a tankot, vagy nem? Eljutott az alegység oda, ahová kell, annyi tankkal, amennyivel kell, vagy nem?

Ezután tökmindegy, hogy ki a szakértő, vagy ki nem. A páncéltörő csoport parancsnoka az volt, a harckocsi alegységé meg nem.

Vagy ha úgy gondolod, hogy az ukránoknak fel kellene gyújtaniuk minden NLAW-t, és kiállni már eleve hátrakötött kézzel a téglafal elé, csak hogy könnyebb legyen az oroszoknak előremenni, akkor egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet.

Ne rám figyelj. Hallgasd meg Kaiser Ferenc tanár urat az infórádión.
ingyom bingyom tálib-e?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

qqriq írta: 2022.03.12. 12:45 jarulekos veszteseg, ennyi.
szetlottek igen. de ennyi erovel az ukranok is b@lfaszok mert hol van a legierejuk/legvedelmuk es hol vannak a pancelosaik?
Egyelőre még megvannak.

Örök dilemma. Beveted, amid van, és kockáztatod, hogy kevés lesz, és elsöpörnek. Vagy kivársz, tartalékolsz, kifárasztasz, készülsz a támadásba való átmenetre ("a védelem ideiglenes vagy kikényszerített harctevékenységi forma", vagy valami ilyesmi), és kockáztatod, hogy emiatt söpörnek el. Az ukránok most kivárnak. Fárasztanak, rombolnak úgy, hogy keveset veszítsenek. Ha így meg tudják tartani Harkivot meg Kijevet elég ideig, akkor lehet szó a hadászati védelem keretében támadó hadműveletekre a kiszorítás érdekében. Hadászati támadásig szerintem nem mennének el, mert ott a cél Moszkva lenne.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ok, igazad van.
nem ugyanazt a filmet nezzuk.
theHassan írta: 2022.03.12. 12:50 Egyelőre még megvannak.
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

theHassan írta: 2022.03.12. 12:00 Valamikor Donbassz meg Karabah közötti időben volt szerencsém beszélni német katonai szakemberekkel. Azt mondták, hogy a drón és a loitering ammo elleni védelmet jármű (ha csóró vagy és nincs pénzed hadfelszerelésre, akkor harcjármű) szinten kell megoldani. Alapozták ezt arra, amit az oroszok műveltek az ukránokkal. Nem tanultak a saját sikereikből?

De nem a drón a lényeg. Boldogult 90es években még volt a löv.z.-nak harckocsi százada, a hk.z.-nak meg löv. százada. Pont ezért. Azt az erdősávot ki kellett volna takarítani.
Sztem a drón nagyon is lényeg! Ez a jelen és a jövő! Az oroszoknál nem, ott még mindig az emberfölényben hisznek. Urrá...oszt előre. Ember lehet sok, de képzett harckocsizó, pilóta stb. nem terem a fán.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

sodoma írta: 2022.03.12. 13:20 Sztem a drón nagyon is lényeg! Ez a jelen és a jövő! Az oroszoknál nem, ott még mindig az emberfölényben hisznek. Urrá...oszt előre. Ember lehet sok, de képzett harckocsizó, pilóta stb. nem terem a fán.
Nem úgy értettem.

A filmben lévő szituációban nem az a fő baj, hogy ott volt a drón. Hanem az, hogy a gyalogság nem biztosította a tankokat.

Egyébként igazad van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:shock:
theHassan írta: 2022.03.12. 13:38 Hanem az, hogy a gyalogság nem biztosította a tankokat.
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

theHassan írta: 2022.03.12. 13:38 Nem úgy értettem.

A filmben lévő szituációban nem az a fő baj, hogy ott volt a drón. Hanem az, hogy a gyalogság nem biztosította a tankokat.

Egyébként igazad van.
Gyalogság helyett/mellett ők is használhattak volna drónt!
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

sodoma írta: 2022.03.12. 13:49 Gyalogság helyett/mellett ők is használhattak volna drónt!
És a hiány azért meglepő, mert Donbasszban nagyon soxor használtak is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2022.03.12. 09:49 https://www.youtube.com/watch?v=IfRcmJTAouM

Sőt, tovább is megy még egy darabig a tank.
Lehet,hogy zenét hallgatott a vezető és nem vette észre,hogy találatot kaptak :lol:
Szíriai videókon is előfordult,hogy a sérült sofőr tovább haladt.....aztán elpukkant.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ilyet még nem is láttam :roll: Zseb RPG :roll: RPG-76 Komar......... :lol:
https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 6783416320
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chucky 2022.03.12. 14:33-kor.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.12. 12:26 Nem ez itt a kérdés.

Szétlőtték a tankot, vagy nem? Eljutott az alegység oda, ahová kell, annyi tankkal, amennyivel kell, vagy nem?

Ezután tökmindegy, hogy ki a szakértő, vagy ki nem. A páncéltörő csoport parancsnoka az volt, a harckocsi alegységé meg nem.

Vagy ha úgy gondolod, hogy az ukránoknak fel kellene gyújtaniuk minden NLAW-t, és kiállni már eleve hátrakötött kézzel a téglafal elé, csak hogy könnyebb legyen az oroszoknak előremenni, akkor egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet.

Ne rám figyelj. Hallgasd meg Kaiser Ferenc tanár urat az infórádión.
Az is lehet,hogy csak ennyi volt a dolguk,hogy zavart keltsenek a konvojban.Pár ember 1-2 kilőtt páncélos és máris feltartották a menetet és zűrzavart okoztak.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.03.12. 14:32 Az is lehet,hogy csak ennyi volt a dolguk,hogy zavart keltsenek a konvojban.Pár ember 1-2 kilőtt páncélos és máris feltartották a menetet és zűrzavart okoztak.
Emlékszel a gyerekmondókára: egy szög miatt a patkó elveszett...

Az ukránok most ezt csinálják, amit írsz. Vagyis az orosznak ezt nem lenne szabad hagyni. Ugyanez volt velük Afganisztánban. És amit csinálnak, az meg Groznij. Azt nem értem, hova lettek a donbasszi tapasztalatok?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.12. 08:59 Legalább 150m magasan van az ukrán drone ami valszeg egy kis méretű "talán civil típus". Ilyenről irányítják/figyelik a tüzérségi csapást is.
Teljesen amatőr módon mozog a konvoj "ellenséges területen".
Fura a T-72 ami bekapta az NLAW-ot,hogy ketten kiugrottak belőle de a vezető bent maradt?Néha a kipufogóból jön egy pár pöffenet mintha nyomkodná a pedált.Bár vágott a videó de a végén kiég a tank és fel is robbanhat.
Ilyen béna irányítással a világ bármelyik tankját haza lehet vágni ugyanebben a szituban.Ezek mintha sosem gyakorolták volna mi a teendő ha ez történik.
Tökös gyerekek, hogy pár tíz méterről így nekimennek egy sor mindenféle páncélosnak...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.03.12. 14:42 Emlékszel a gyerekmondókára: egy szög miatt a patkó elveszett...

Az ukránok most ezt csinálják, amit írsz. Vagyis az orosznak ezt nem lenne szabad hagyni. Ugyanez volt velük Afganisztánban. És amit csinálnak, az meg Groznij. Azt nem értem, hova lettek a donbasszi tapasztalatok?
Ilyen kamu médiából meg össze-vissza vagdosott videókból semmi nem derül ki.Csak jólesik nézni ahogy alázzák a félelmetes orosz hadsereget.
Az is lehet,hogy nem is akarnak harcolni és szabotálják az előrenyomulást.
Tegnap egy videóban bementek valami civil házba az orosz katonák és az idős házaspár elzavarta őket.Mondta,hogy menjenek vissza ahonnan jöttek.Erre az orosz katona azt mondta,hogy ha elmennek az dezertálás.Erre a nő.........ha itt maradtok,akkor meg meghaltok.Nem sok választásuk van :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.03.12. 14:47 Tökös gyerekek, hogy pár tíz méterről így nekimennek egy sor mindenféle páncélosnak...
És lehet,hogy veszteségük sem volt.Lőttek párat és megpattantak.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2022.03.12. 14:29 Ilyet még nem is láttam :roll: Zseb RPG :roll: RPG-76 Komar......... :lol:
https://twitter.com/UAWeapons/status/15 ... 6783416320
Úúúú, akarok egy ilyet!! :D
Egylövetű lőfegyverként be lehet íratni sportra?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2022.03.12. 15:14 Úúúú, akarok egy ilyet!! :D
Egylövetű lőfegyverként be lehet íratni sportra?
Simán!Fém célra :mrgreen: Ők is arra használják :lol:
Végül is az RPG is elöltöltős :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Orosz T-72 halottnak tetteti magát,hogy elkerülje a harcot :mrgreen:
FNqERoIXIAQR7td.jpg
FNqERoIXIAQR7td.jpg (25.73 KiB) Megtekintve 17087 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez is fake mint a hirek nagy resze.
par eve esett le ez a tank a kamionrol...
chucky írta: 2022.03.12. 16:48 Orosz T-72 halottnak tetteti magát,hogy elkerülje a harcot :mrgreen:
FNqERoIXIAQR7td.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

chucky írta: 2022.03.12. 06:32 Mivel szoktál aprítani? :roll:
Semmi komoly! :D ;)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Cajga írta: 2022.03.11. 13:00 Na, most kezdek aggódni!

"Magyarországon is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülő

11:24 A horvát miniszterelnök hivatalosan is megerősítette, hogy Magyarország és Románia felett is átrepült az orosz gyártmányú robotrepülőgép, amely Zágráb mellett zuhant le végül. A BBC horvát vezetőkre hivatkozva azt írja: a jármű 40 percig volt a magyar légtérben és utána még hét percig repült Horvátország felett, mielőtt becsapódott volna".


Hol volt a légvédelmi rendszerünk?? 40perc az baszki 40 perc! akár rakétát is lőhetett volna ki!! :shock: :oops:

Várom Romulus válaszát is!!
Minek várod? Azt a választ úgyis a testvére (Rémusz bácsi) írná, a Romulusz csak előadná.... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.03.12. 16:37 Simán!Fém célra :mrgreen: Ők is arra használják :lol:
Végül is az RPG is elöltöltős :mrgreen:
Töltőpálcával egybeépített lövedékkel. :D
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

AndyA írta: 2022.03.12. 19:15 Töltőpálcával egybeépített lövedékkel. :D
Simán kaphatna múzeális besorolást :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jol megszortak a varost...
https://youtu.be/CowOdkKNb0A
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.03.12. 16:57 ez is fake mint a hirek nagy resze.
par eve esett le ez a tank a kamionrol...
Ezt csak poénnak tették be szerintem :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2022.03.12. 20:58 jol megszortak a varost...
https://youtu.be/CowOdkKNb0A
Mi lesz majd Kijevben? :roll:


Eddig ez a legjobb minőségű videó a rajtaütéses balhéról.Lehet látni az erdős részen ahol az ukránok vannak,hogy az NLAW előtt három "talán RPG" is indítanak de mellé mennek.Az NLAW után oldalba lövik a BMP-t de hatástalan.
Csak azt mutatják ami tuti :? :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=c_YDwy2MRMw
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

jó ha van írta: 2022.03.12. 17:25 Minek várod? Azt a választ úgyis a testvére (Rémusz bácsi) írná, a Romulusz csak előadná.... :lol:
:lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

IPI Malyuk 5,45*39
https://youtu.be/QwIknv0eMQA?t=138
Ukránoknak aztán van vagy 8 féle karabélyuk
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Így a hosszú hétvégére par link olyanoktól akik értenek hozzá:

Miért állnak a tankok - az orosz hadsereg eddigi kudarcai Ukrajnában és a rendszerszintű lopás.

https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag ... 47756.html

Egy nagyon jó és részletes összefoglaló az aktuális katonái helyzetéről

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1010334646

És egy másik írásos összefoglalo egy elemzőtől aki a várható orosz kudarc okaival is foglalkozik

https://www.facebook.com/10000027923268 ... 668668489/
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2022.03.15. 07:55 Így a hosszú hétvégére par link olyanoktól akik értenek hozzá:

Miért állnak a tankok - az orosz hadsereg eddigi kudarcai Ukrajnában és a rendszerszintű lopás.

https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag ... 47756.html

Egy nagyon jó és részletes összefoglaló az aktuális katonái helyzetéről

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1010334646

És egy másik írásos összefoglalo egy elemzőtől aki a várható orosz kudarc okaival is foglalkozik

https://www.facebook.com/10000027923268 ... 668668489/
Jók ezek a facebookos összefoglalók, csak fájó a magyar katonai szaknyelvi alapok hiánya.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

theHassan írta: 2022.03.15. 09:37 Jók ezek a facebookos összefoglalók, csak fájó a magyar katonai szaknyelvi alapok hiánya.
Ezek általában fordítások, nem ismerem akik készítették őket. Eredetiben lehet olvashatóbbak, jópár alatt ott vannak a források. (Úgy illene elvileg)
A napi.hu meg hátugye, a magyar újságírás színvonala hagy kívánni valót maga után, főleg szakmai kérdésekben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.03.15. 12:46-kor.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2022.03.15. 12:29 Ezek általában fordítások, nem ismerem akik készítették őket. Eredetiben lehet olvashatóbbak, jópár alatt ott vannak a források. (Úgy illene elvileg)
A napi.hu meg magyar, és a magyar újságírás színvonala néha hagy kívánni valót maga után, főleg szakmai kérdésekben.
Ez csak ilyen általános panaszkodásom volt. Aki nem érti a szakmát (átlagos olvasó), annak az operatív-taktikai pont ugyanannyira nem mond semmit, mint a hadműveleti-harcászati. A pár évtizeddel ezelőtti legendás szakkomentátorok ideje meg lejárt.

Másik oldalról nézve, jó lenne, ha nem tartana addig ez a háború, hogy az átlagos újságíró, vagy pláne az átlagember megtanulja a szaknyelvét.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

theHassan írta: 2022.03.15. 12:46 Ez csak ilyen általános panaszkodásom volt. Aki nem érti a szakmát (átlagos olvasó), annak az operatív-taktikai pont ugyanannyira nem mond semmit, mint a hadműveleti-harcászati. A pár évtizeddel ezelőtti legendás szakkomentátorok ideje meg lejárt.

Másik oldalról nézve, jó lenne, ha nem tartana addig ez a háború, hogy az átlagos újságíró, vagy pláne az átlagember megtanulja a szaknyelvét.
Na igen. Az eddigi amatőr virológusok mostantól katonai és biztonságpolitikai szakértők lettek. :roll:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

theHassan írta: 2022.03.15. 09:37 Jók ezek a facebookos összefoglalók, csak fájó a magyar katonai szaknyelvi alapok hiánya.
Nekem pedig az fáj, hogy bezupálás nélkül nincs lehetőség rendszerezetten megtanulni. Olvasgatok, és a szövegkörnyezetből kitalálom, de leginkább: megszokom*.

* Hasonlóan a Neumann Jánosnak tulajdonított - szerintem kamugyanús - bonmothoz: "A matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja."
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.15. 15:49 Nekem pedig az fáj, hogy bezupálás nélkül nincs lehetőség rendszerezetten megtanulni. Olvasgatok, és a szövegkörnyezetből kitalálom, de leginkább: megszokom*.

* Hasonlóan a Neumann Jánosnak tulajdonított - szerintem kamugyanús - bonmothoz: "A matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja."
A Dialóg Campus kiadó csinálja az NKE HHK jegyzeteit. Online elérhető sok. Forgách Balázs, Szendy prof. Úr könyveit ajánlom. Tanáraim voltak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

theHassan írta: 2022.03.15. 16:02 A Dialóg Campus kiadó csinálja az NKE HHK jegyzeteit. Online elérhető sok. Forgách Balázs, Szendy prof. Úr könyveit ajánlom. Tanáraim voltak.
Köszönöm.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.03.15. 16:10Köszönöm.
Szívesen! Ha találsz Kaiser Ferenc, Bakos Csaba írásokat, szintén jók. Nem tudom, tankönyvet írtak-e, de tudományos írásaik vannak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

theHassan írta: 2022.03.15. 16:02 A Dialóg Campus kiadó csinálja az NKE HHK jegyzeteit. Online elérhető sok. Forgách Balázs, Szendy prof. Úr könyveit ajánlom. Tanáraim voltak.
Forgách nekem is, nagyon jó arc, remek előadó és szakember. Persze van bőven a katonai / rendészeti felősoktatásban jó szakiból, de ő arra példa, aki pedagógusnak is kiváló, az ilyen már ritkább. Itt-ott talán pár előadása is fent van a neten (video), érdemes megnézni őket.
Sapienti sat.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Aknamentesítés orosz módra.És utána megint küldtek egy újabb páncélost,hogy van-e még akna? :roll:
https://www.itemfix.com/v?t=e7yxus

BTR-4 30mm vs Tank vs IFV :lol: Ha sikerült belőni a páncélos alá,akkor sokan lábatlankodtak ott utána :o
https://www.youtube.com/watch?v=FkUFytIgaBA
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.16. 14:10 BTR-4 30mm vs Tank vs IFV :lol: Ha sikerült belőni a páncélos alá,akkor sokan lábatlankodtak ott utána :o
https://www.youtube.com/watch?v=FkUFytIgaBA
A magyar rendőrségnél is a lábonlövést preferálják, nem..? :roll:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.16. 14:20 A magyar rendőrségnél is a lábonlövést preferálják, nem..? :roll:
Hát de..... :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Orosz tankok kivégzése.A vezető megúszta....talán.De baszki,hogy ezek se a füstgenerátort se a ködgránátokat nem használják a túlélésért :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=2WLVzVulCcM
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.03.16. 20:40 Orosz tankok kivégzése.A vezető megúszta....talán.De baszki,hogy ezek se a füstgenerátort se a ködgránátokat nem használják a túlélésért :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=2WLVzVulCcM
Drón, drón, drón+rpg vagy nlaw.=hatékony tankelhárítás.
Nem értem az oroszok mikor konvoj ban mennek miért nem használják felderítésére? Ok hogy emberélet náluk nem számít, de vasak száma véges. Meg kezelőszemelyzet se a fán terem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.03.17. 07:30 Nem értem az oroszok mikor konvoj ban mennek miért nem használják felderítésére? Ok hogy emberélet náluk nem számít, de vasak száma véges. Meg kezelőszemelyzet se a fán terem.
Tipp: a háborúzás mindig csapatsport volt, de az elmúlt 100-150 évben technikai sport is lett. Kinyílt az olló a szükséges tudás és a sorállomány kiképzettségének színvonala között. Négy-öt hónapos sorkatonai szolgálat után szerződés aláírására kényszerítik az orosz sorkatonákat: így papíron csak szerződéses és hivatásos orosz katonák vannak Ukrajnában. → ‘I’m panicking — where is my child?’ Conscript soldiers are being sent to fight against Ukraine, their relatives say. Here’s what their families told Meduza. (Meduza)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

sodoma írta: 2022.03.17. 07:30 Drón, drón, drón+rpg vagy nlaw.=hatékony tankelhárítás.
Nem értem az oroszok mikor konvoj ban mennek miért nem használják felderítésére? Ok hogy emberélet náluk nem számít, de vasak száma véges. Meg kezelőszemelyzet se a fán terem.
És most szavazták meg, hogy kaphasson Ukrajna Switchblade-eket. Nem nagy cucc, de ha oda tudják reptetni, akkor csomó nagyértékű orosz cuccot meg tudnak rongálni. Csak annyira, hogy ne működjön. Romlani fog a tüzérségi tűzvezetés, a légvédelem, fogyni a helik.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

theHassan írta: 2022.03.17. 10:02 És most szavazták meg, hogy kaphasson Ukrajna Switchblade-eket. Nem nagy cucc, de ha oda tudják reptetni, akkor csomó nagyértékű orosz cuccot meg tudnak rongálni. Csak annyira, hogy ne működjön. Romlani fog a tüzérségi tűzvezetés, a légvédelem, fogyni a helik.
Praktikusak ezek a pici, olcsó (még egy Panzerfaust-3-nál is jóval olcsóbb) kis kamikaze drónok.
Teherautó, üzemanyagszállító, helikopter, élőerő, ezeket klasszul lehet támadni vele.

Mod: jó részletes wiki szócikk van róla:
https://en.wikipedia.org/wiki/AeroVironment_Switchblade
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 10:35 Praktikusak ezek a pici, olcsó (még egy Panzerfaust-3-nál is jóval olcsóbb) kis kamikaze drónok.
Teherautó, üzemanyagszállító, helikopter, élőerő, ezeket klasszul lehet támadni vele.

Mod: jó részletes wiki szócikk van róla:
https://en.wikipedia.org/wiki/AeroVironment_Switchblade
Két kreatívan durva:

IAI Rotem L: kézigránát házhozszállító
A másik meg egy kínai, annak nem tudom a nevét hirtelen, 4 darab 60mm aknagránát lóg alatta. Bzzzz, potty, bumm, repeat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

theHassan írta: 2022.03.17. 10:49 Két kreatívan durva:

IAI Rotem L: kézigránát házhozszállító
A másik meg egy kínai, annak nem tudom a nevét hirtelen, 4 darab 60mm aknagránát lóg alatta. Bzzzz, potty, bumm, repeat.
Korábban már szóba került itt a fórumon a lángszórós drón (bakancslistás :-), szerintem városi harcban az is elég demoralizáló lehet.. ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=Z3_eEO0Cvwg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Poresz írta: 2022.03.17. 09:55 Tipp: a háborúzás mindig csapatsport volt, de az elmúlt 100-150 évben technikai sport is lett. Kinyílt az olló a szükséges tudás és a sorállomány kiképzettségének színvonala között. Négy-öt hónapos sorkatonai szolgálat után szerződés aláírására kényszerítik az orosz sorkatonákat: így papíron csak szerződéses és hivatásos orosz katonák vannak Ukrajnában. → ‘I’m panicking — where is my child?’ Conscript soldiers are being sent to fight against Ukraine, their relatives say. Here’s what their families told Meduza. (Meduza)
Ezért nem értem miért pazaroljak az oroszok a képzett embereket? 3 hete darálva küldik őket
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.03.17. 12:04 Ezért nem értem miért pazaroljak az oroszok a képzett embereket? 3 hete darálva küldik őket
Ez már nem katonai, hanem politikai döntés. Olyan, ami tesz a józanságra, szakmai szempontokra, etikára, és a saját polgárokért való felelősségre.
Eleve rengeteg Ukrajnában élő és dolgozó orosz állampolgárt szívbaj nélkül lebombáznak. Háború előtt szokás felszólítani a saját állampolgárokat, hogy ne utazzanak oda, aki pedig ott van, hagyja el az országot. - Ők inkább a meglepetésszerű támadást választották.
Harkov lakosságának 40%-a orosz (volt?). - Ha ilyen az orosz nemzetiségűek védelme, milyen lehet, amikor igazán bepipulnak?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2022.03.17. 07:30 Drón, drón, drón+rpg vagy nlaw.=hatékony tankelhárítás.
Nem értem az oroszok mikor konvoj ban mennek miért nem használják felderítésére? Ok hogy emberélet náluk nem számít, de vasak száma véges. Meg kezelőszemelyzet se a fán terem.
Az orosz "tehát nem ukrán" fotókon olyan fiatal gyerekek ülnek a tankban akikből gondolom úgy lett tank parancsnok,hogy eltalálta a mozivászon méretű célpontot a tankjával 500 méterről..Semmi komoly képzésük nem lehet.Egy képzett tankos nem kezd el tolatni arra amerről lövik.Nem használják a fegyvereket,álcázó füstöt,épületeket fedezéknek.Ok,hogy ott szinte mp alatt kell dönteni de ha suta,akkor leblokkol és meghal.Nincs rutinos,begyakorolt gondolkodása.Ha üresre lőné a tankot,akkor hősi halott lenne.Így meg csak lemészárolt,szerencsétlenek.Jó lehet,hogy előtte szétlövették velük a várost.
Hiába jönnének Terminátorok vagy Armaták ha ilyen személyzet ülne benne.A Leopárdokat is kicsomagolták a töröknél meg az Ambramsokat....hol a fenében vannak a rongyfejűek?Nem ugrik be. :mrgreen: Szaudiak :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 10:55 Korábban már szóba került itt a fórumon a lángszórós drón (bakancslistás :-), szerintem városi harcban az is elég demoralizáló lehet.. ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=Z3_eEO0Cvwg
Ezek mezőgazdasági eszközök mint a permetezős.Végül is permetezhetnék a tankokat rozsdamaróval is :lol: Vagy ragasztóval és amikor megéheznek nem tudnak kimászni és éhen halnak :lol: :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2022.03.17. 14:40 Az orosz "tehát nem ukrán" fotókon olyan fiatal gyerekek ülnek a tankban akikből gondolom úgy lett tank parancsnok,hogy eltalálta a mozivászon méretű célpontot a tankjával 500 méterről..Semmi komoly képzésük nem lehet.Egy képzett tankos nem kezd el tolatni arra amerről lövik.Nem használják a fegyvereket,álcázó füstöt,épületeket fedezéknek.Ok,hogy ott szinte mp alatt kell dönteni de ha suta,akkor leblokkol és meghal.Nincs rutinos,begyakorolt gondolkodása.Ha üresre lőné a tankot,akkor hősi halott lenne.Így meg csak lemészárolt,szerencsétlenek.Jó lehet,hogy előtte szétlövették velük a várost.
Hiába jönnének Terminátorok vagy Armaták ha ilyen személyzet ülne benne.A Leopárdokat is kicsomagolták a töröknél meg az Ambramsokat....hol a fenében vannak a rongyfejűek?Nem ugrik be. :mrgreen: Szaudiak :roll:
De a vas amit rájuk bíznak meg millió dollár. Vagy 500k. Ez pazarlás aminek leve lesz és még kell inni!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.17. 14:44 Ezek mezőgazdasági eszközök mint a permetezős.Végül is permetezhetnék a tankokat rozsdamaróval is :lol: Vagy ragasztóval és amikor megéheznek nem tudnak kimászni és éhen halnak :lol: :lol: :lol:
Hát, én nem mernék az ukrán háborúban drónnal rozsdamarót, vagy ragasztót permetezni; simán vegyifegyvernek minősítik, aztán telikürtölik vele a médiát.
De a lángszórós drón tetszik: én biztos nem örülnék, ha jönne szembe egy tucat lángszórós drón. :-)

Tiltja egyébként valamilyen egyezméy a lángszóró használatát?
Illetve reálisan le lehet szedni gépfegyverrel ezeket a kis drónokat?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.03.17. 14:59 De a vas amit rájuk bíznak meg millió dollár. Vagy 500k. Ez pazarlás aminek leve lesz és még kell inni!
Valószínűleg a Kremlben nagyon győzni akarnak, és még csak szokják a gondolatot, hogy túlbecsülték az erejüket. Annak a tragédiáját látjuk, mi a következménye annak, ha egy rezsimnek nem kell elszámolni a népe felé.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 15:09 Hát, én nem mernék az ukrán háborúban drónnal rozsdamarót, vagy ragasztót permetezni; simán vegyifegyvernek minősítik, aztán telikürtölik vele a médiát.
De a lángszórós drón tetszik: én biztos nem örülnék, ha jönne szembe egy tucat lángszórós drón. :-)

Tiltja egyébként valamilyen egyezméy a lángszóró használatát?
Illetve reálisan le lehet szedni gépfegyverrel ezeket a kis drónokat?
https://en.wikipedia.org/wiki/Conventio ... prov=sfla1

https://en.wikipedia.org/wiki/Protocol_ ... prov=sfla1

Általában nem tilos, de korlátozott. Egyértelmű katonai cél ellen mehet, ha a civilekre való továbbterjedés nem várható. Illetve nem használható a környezet pusztítására, csak konkrét azonosított katonai cél ellen.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 15:09 Tiltja egyébként valamilyen egyezméy a lángszóró használatát?
Tudtommal civilek ellen tilos bevetni.
Egyébként az utolsó fényképek és videók, amiken használatban láttam, a vietnami háborúban készültek, és a Wikipédián felsorolt lángszórótípusok is több évtizedes konstrukciók: az a benyomásom, manapság már nem igazán használják. (Simán tévedhetek.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.03.17. 14:40 Az orosz "tehát nem ukrán" fotókon olyan fiatal gyerekek ülnek a tankban akikből gondolom úgy lett tank parancsnok,hogy eltalálta a mozivászon méretű célpontot a tankjával 500 méterről..Semmi komoly képzésük nem lehet.
Nna, ez a másik: hatalmas hibának tartom ezeket a tejfölösszájú gyerekeket bevetni.
Pláne egy ilyen szívós, kitartó ellenség ellen.
Még a profi orosz katonák számára is demoralizáló, hogy ilyen tapasztalatlan fiatal srácok harcolnak mellettük.

Én valahogy profibbnak gondoltam az oroszokat. Hogy a jól kiképzett, tapasztalt különleges egységeiket vetik be, törekedve a minimális saját veszteségre.
Ehelyett a sorkatonákkal aláíratták a szerződést, és viszik őket a vágóhídra. A sajátjaikat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.03.17. 15:51 a jól kiképzett, tapasztalt különleges egységeiket vetik be
Azokat meghagyták a végső csapásra, esetleg védekezésre.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Válasz küldése