Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.02.26. 08:03 Oké, de itt konrétan csak mi vétóztuk meg a NATO közeledést. Egy kicsi, nem túl jelentős ország vétója is 100%-ban megakasztotta a folyamatot.



Igen, nekem is ez a párhuzam jutott az eszembe.
'56 után elég nagy büntetés terhe mellett be kellett szolgáltatni a fegyvereket.
OFF: arról nincs infó, hogy Kárpátalján kaja-ügyileg hogy állnak? A kerületünkben a reformátusok szerdán indítanak teherautót.
Az az elég nagy büntetés a halálbüntetés volt.
Mar október végén a magyar kommunista egységek is végeztek ki forradalmárokat tiltott fegyvertartas miatt.
Az első megtorlo halálos bírósági ítélet december 25 en fegyverrejtegetésert volt, mint ahogy a halálos ítélet jelentős része nem véletlenül fegyverrejtegetes miatt volt, és ezzel sikerült is nemzedékekbe kodolni a fegyver fóbiat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.02.25. 22:21 Szóval mi lett volna, ha Magyarország nem vétózza meg sorozatosan Ukrajna közeledését a NATOhoz?

NATO tag lehetett volna Ukrajna? Vagy csak valami társult ország?
"- Csatlakozni szeretnék a NATO-hoz!
- Itt írd alá!
- Köszi!
- Szívi! Üdv a klubban!"

Mennyi idő egy NATO-csatlakozási folyamat? A fentinél azért komolyabb dolog.

FélON

Egyébként nem tudom, mi olyan fontos nekik a kisebbségeik szivatásában, pont akkor, amikor minél több - lehetőleg szomszédos - ország szimpátiáját és segítségét kell megnyerni. Arról nem is beszélve, hogy az országuk talán harmadának nem ukrán az anyanyelve, és 2014-ben bizony voltak látványos "átigazolások". Hogy ennyire korlátoltak legyenek…

Ha félek, hogy a barátnőm elhagy, akkor magamhoz édesgetem. Ha egy pofonnal nyomatékosítom, hogy mellettem a helye, akkor tuti elhagy (és jól teszi). - Így látom mind az orosz-ukrán, mind az ukrán-ukrajnai kisebbségek viszonyt.
Kép

Továbbra is fenntartom, hogy a legjobb biztonságpolitika alfája a jószomszédi viszony. (Az omegája pedig az ütőképes hadsereg. A kettő között pedig van még sok betű.)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.02.26. 08:58 Az az elég nagy büntetés a halálbüntetés volt.
Mar október végén a magyar kommunista egységek is végeztek ki forradalmárokat tiltott fegyvertartas miatt.
Az első megtorlo halálos bírósági ítélet december 25 en fegyverrejtegetésert volt, mint ahogy a halálos ítélet jelentős része nem véletlenül fegyverrejtegetes miatt volt, és ezzel sikerült is nemzedékekbe kodolni a fegyver fóbiat.
+1
Nagyapám 13 hónapot ült Recsken fegyver rejtegetés miatt, volt egy PPS-e. nagyanyám jelentette fel. Utána sok-sok évig ref-es volt és csak segédmunkás lehetett.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.02.26. 09:12 Egyébként nem tudom, mi olyan fontos nekik a kisebbségeik szivatásában, pont akkor, amikor minél több - lehetőleg szomszédos - ország szimpátiáját és segítségét kell megnyerni.
Szia,

Ugy tudom, hogy sem Lengyelorszag, sem Romania szamara sem jelentos problema az a nyelvtorveny.
Illetve pontositok: mivel nem vetoztak, ebbol egyertelmuen kovetkezik, hogy nem jelentos problema szamukra.

Es mivel nekik nem problema, ez erosen valoszinusiti, hogy mindenki masnak is csak urugy, az igazi ok egyszeruen putyin erdekeinek kiszolgalasa.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.02.26. 10:05 Szia,

Ugy tudom, hogy sem Lengyelorszag, sem Romania szamara sem jelentos problema az a nyelvtorveny.
Illetve pontositok: mivel nem vetoztak, ebbol egyertelmuen kovetkezik, hogy nem jelentos problema szamukra.

Es mivel nekik nem problema, ez erosen valoszinusiti, hogy mindenki masnak is csak urugy, az igazi ok egyszeruen putyin erdekeinek kiszolgalasa.

Bel
Bár nem élek, nem éltem ott, de én úgy tudom a magyar kisebbségnek komoly probléma ez. Vannak itt kárpátaljai fórumozók is, talán ők tudnának konkrétabbat mondani. Mindenesetre ez a friss cikk sem arról árulkodik, hogy húde jól bántak volna a kisebbségekkel:
https://index.hu/sport/2022/02/26/tarpa ... garmester/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.02.26. 10:05 Szia,

Ugy tudom, hogy sem Lengyelorszag, sem Romania szamara sem jelentos problema az a nyelvtorveny.
Illetve pontositok: mivel nem vetoztak, ebbol egyertelmuen kovetkezik, hogy nem jelentos problema szamukra.

Es mivel nekik nem problema, ez erosen valoszinusiti, hogy mindenki masnak is csak urugy, az igazi ok egyszeruen putyin erdekeinek kiszolgalasa.

Bel
Odavalósi vagyok. Még mindig sok tucatnyi barátom, ismerősöm, rokonom lakik Kárpátalján. Rendszeresen konmunikálunk. Soha, senki nem panaszkodott a nyelvtörvény miatt. Írd és mondd - az általam ismert embereket nem érdekli, ennyi év alatt egyetlenegyszer még csak meg sem említették.

Ez mind Bel észrevételét erősíti. Nem mondom, hogy nem probléma, de teljesen egyértelműen nem a nyelvtörvény körül forog a Kárpátaljai magyarok túlnyomó többségének a gondolkodása. Ideát mintha sokkal fontosabb ügy lenne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

bel írta: 2022.02.26. 10:05 Szia,

Ugy tudom, hogy sem Lengyelorszag, sem Romania szamara sem jelentos problema az a nyelvtorveny.
Illetve pontositok: mivel nem vetoztak, ebbol egyertelmuen kovetkezik, hogy nem jelentos problema szamukra.

Es mivel nekik nem problema, ez erosen valoszinusiti, hogy mindenki masnak is csak urugy, az igazi ok egyszeruen putyin erdekeinek kiszolgalasa.

Bel
Az, hogy a magyar kormány vétójának valódi oka volt-e az emlitett nyelvtörvény, vagy csak kifogás, az események ismeretében gyakorlatilag irreleváns. Csak annyit olvastam/írtam, hogy a nyelvtörvényre hivatkozva vétózott a kormány...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

meg vagyunk védve. Tár NÉLKÜL
határ.jpg
határ.jpg (198.55 KiB) Megtekintve 16369 alkalommal
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a vezer megmondta nem sodrodhatunk bele a konfliktusba :shock:
sodoma írta: 2022.02.26. 16:52 meg vagyunk védve. Tár NÉLKÜL
határ.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

sodoma írta: 2022.02.26. 16:52 meg vagyunk védve. Tár NÉLKÜL
határ.jpg
Előfordulhat, hogy most nem üres tárakkal szolgálnak, hanem telivel, de azt nem rakják alap esetben a fegyverbe? Vajon a pisztoly töltve van?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

qqriq írta: 2022.02.26. 16:54 a vezer megmondta nem sodrodhatunk bele a konfliktusba :shock:
Akkor a facnak koptatják a BRENt? Vigyen seprűt
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.02.26. 16:52 meg vagyunk védve. Tár NÉLKÜL
Az oroszok és a kínaiak háborúznak. Besorozzák Szását is. Annyira kevés a hadianyag, hogy csak minden második embernek jut puska. Szásának persze pont nem.
Kérdi Szása, most mit csináljon?
- Fogjál meg egy seprűnyelet, és ha meglátsz egy kínait, tegyél úgy, mintha puska lenne nálad, és lőj rá!
Szása elindul a háborúba, és hogy, hogy nem, meglát egy kínait. Felemeli a seprűnyelet, és kiabálni kezd:
- Puff, puff!
Kis kínai megáll, körbenéz, megy tovább.
Szása kicsit közelebb megy, majd megint:
- Puff, puff!
Kis kínai megáll, körbenéz, megy tovább.
Szása még közelebb megy, és megint "rálő":
- Puff, puff!
Kis kínai megáll, körbenéz , megy tovább.
Szása most már odamegy teljesen mellé, megáll, és most már dühösen:
- Puff, Puff!!!
Mire ránéz a kínai:
- Mi van, nem látod, hogy tank vagyok?!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

sodoma írta: 2022.02.26. 16:52 meg vagyunk védve. Tár NÉLKÜL
határ.jpg
Anyám... azért némi optikát is eléggé hiányolok arról a puskáról..
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.02.26. 10:05 Szia,

Ugy tudom, hogy sem Lengyelorszag, sem Romania szamara sem jelentos problema az a nyelvtorveny.
Illetve pontositok: mivel nem vetoztak, ebbol egyertelmuen kovetkezik, hogy nem jelentos problema szamukra.

Es mivel nekik nem problema, ez erosen valoszinusiti, hogy mindenki masnak is csak urugy, az igazi ok egyszeruen putyin erdekeinek kiszolgalasa.

Bel
Ők kértek valamit tehát ők pucsitanak. Megadhattak volna? Meg. Megadták? Nem.
Innentől akadémiai a vita.
Ráadasul a nyugat betérdepelhet Mo. nak , mert van kire hivatkozni ugyanis Putyin akkor is meglépte volna és akkor nem lett volna elég sz ISAF hozzáállás. I Saw Americans Fight.
Avatar
Fira
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.06.14. 15:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fira »

Stribog menni háború.

Egy csecsen csoportosulás az ukránok oldalán száll be és egyikőjüknek Stribogja van. Csak érdekességképp.

#Russia #Ukraine 🇷🇺🇺🇦: #Chechen group "Dzhokhar Dudayev Battalion" stated that they will fight against Russia and #Kadyrov.

Members are armed with AKS-74U & AKS-74 + thermal scope, Slovakian Grand Power Stribog SP9 A3 + suppressor, RPG-22 'Netto' ATs, Glock 19?, possible AR-15.

https://twitter.com/war_noir/status/1497773862095884294
Csatolmányok
Screenshot_20220227-073135_Telegram.jpg
Screenshot_20220227-073127_Telegram.jpg
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

tvsmaci írta: 2022.02.26. 20:26 Anyám... azért némi optikát is eléggé hiányolok arról a puskáról..
Minek? Tár sincs benne:-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Pár technikai észrevételem/kérdésem a háborúval kapcsolatban
1. Ukrán hadsereg 5.45 AKt használ? A lakosoknak 7.62t osztanak? M4 amcsi adomanyfegyvert nemigen láttam náluk. Pedig kaptak állitólag. De lehet azok is 7.62esek . Lőszerkérdés.
2. Kijevben a "szomszédok" molotovval tönkrevagtak 2 PSZH szerű járművet. Video is van róla. 80 éve ilyen hatékony eszköz városi harcban?
3. Csehek 4000db aknavetőbe való lövedéket adnak. Sok ez v kevés?
4. Videón szintén h helikopter lőtt le egy, SZU valahányast. Ez azért ritka nem?
5. A Bayraktaroknak talán nem is kell akkora kifutó mint a vadászgepeknek. Lehet h egy,aszfaltos útról is simán felszállnak ha kell?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2022.02.27. 08:14 Pár technikai észrevételem/kérdésem a háborúval kapcsolatban
1. Ukrán hadsereg 5.45 AKt használ? A lakosoknak 7.62t osztanak? M4 amcsi adomanyfegyvert nemigen láttam náluk. Pedig kaptak állitólag. De lehet azok is 7.62esek . Lőszerkérdés.
2. Kijevben a "szomszédok" molotovval tönkrevagtak 2 PSZH szerű járművet. Video is van róla. 80 éve ilyen hatékony eszköz városi harcban?
3. Csehek 4000db aknavetőbe való lövedéket adnak. Sok ez v kevés?
4. Videón szintén h helikopter lőtt le egy, SZU valahányast. Ez azért ritka nem?
5. A Bayraktaroknak talán nem is kell akkora kifutó mint a vadászgepeknek. Lehet h egy,aszfaltos útról is simán felszállnak ha kell?
1. 5,45x39 a rendszeresített lőszer és az egyenesebb tárak alapján olyat is osztottak a népnek
2. amit én láttam azok BTR-ek voltak, 30+ éves technika - mitől ne gyulladna ki, ha telibekúrják 10x0,5 liter égő benzinnel?
3. baromi kevés, jelképes
4. nem láttam, jó eséllyel fake, mint ahogy a videók jelentős része az
5. persze.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sodoma írta: 2022.02.27. 08:14 Pár technikai észrevételem/kérdésem a háborúval kapcsolatban
1. Ukrán hadsereg 5.45 AKt használ? A lakosoknak 7.62t osztanak? M4 amcsi adomanyfegyvert nemigen láttam náluk. Pedig kaptak állitólag. De lehet azok is 7.62esek . Lőszerkérdés.
2. Kijevben a "szomszédok" molotovval tönkrevagtak 2 PSZH szerű járművet. Video is van róla. 80 éve ilyen hatékony eszköz városi harcban?
3. Csehek 4000db aknavetőbe való lövedéket adnak. Sok ez v kevés?
4. Videón szintén h helikopter lőtt le egy, SZU valahányast. Ez azért ritka nem?
5. A Bayraktaroknak talán nem is kell akkora kifutó mint a vadászgepeknek. Lehet h egy,aszfaltos útról is simán felszállnak ha kell?
Mindkét kalibert : 7,62x39, és 5,45x39-et is használják. Az átállás még nem volt teljes. De mostanában kizárólag 5,45-ősöket láttam a képeken.

A lakosságnak is 5,45-ős fegyvereket osztottak, a képeken zsír új AK-74, és AK74Sz - t kaptak az önkéntesek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2022.02.27. 08:25 1. 5,45x39 a rendszeresített lőszer és az egyenesebb tárak alapján olyat is osztottak a népnek
2. amit én láttam azok BTR-ek voltak, 30+ éves technika - mitől ne gyulladna ki, ha telibekúrják 10x0,5 liter égő benzinnel?
3. baromi kevés, jelképes
4. nem láttam, jó eséllyel fake, mint ahogy a videók jelentős része az
5. persze.
Köszi
4. 2 SZUt már a ruszkik is elismerték, valamivel leszedték őket. Igaz az ukránok helikopterrel nincsenek eleresztve de egy bayraktar pl. lekaphat egy szu-t?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

sodoma írta: 2022.02.27. 08:14 Pár technikai észrevételem/kérdésem a háborúval kapcsolatban
1. Ukrán hadsereg 5.45 AKt használ? A lakosoknak 7.62t osztanak? M4 amcsi adomanyfegyvert nemigen láttam náluk. Pedig kaptak állitólag. De lehet azok is 7.62esek . Lőszerkérdés.
2. Kijevben a "szomszédok" molotovval tönkrevagtak 2 PSZH szerű járművet. Video is van róla. 80 éve ilyen hatékony eszköz városi harcban?
3. Csehek 4000db aknavetőbe való lövedéket adnak. Sok ez v kevés?
4. Videón szintén h helikopter lőtt le egy, SZU valahányast. Ez azért ritka nem?
5. A Bayraktaroknak talán nem is kell akkora kifutó mint a vadászgepeknek. Lehet h egy,aszfaltos útról is simán felszállnak ha kell?
2. A folyékony tűz nagyon pusztító. Nézz meg egy modern páncélost, sokkal szorosabb, pontosabb minden illesztés.

3. Legyen egy tűzszakasz 2 cső, egy üteg 4 tűzszakasz. Átlagos tűzütem legyen 5 lövés (ez nem gyors). Az 2x4x5=40 aknagránát percenként. 100 harci perc a 4000 gránát. Kérdés, hogy mennyi idő alatt kell ezt a 100 percet elhasználni.
Szóval a semminél több, de harcban mindenből sokkal több fogy sokkal gyorsabban, mint ahogy tervezték. Már csak azért is, mert ha felraksz 100 gránátot egy teherautóra, ami aztán beleborul a folyóba, akkor elfogyott egy másodperc alatt...

4. Ritka, de nem lehetetlen. Vannak "légiharc" rakéták helikoptereken (Stinger, Mistral, Igla...), és ha a geometria kiadja, miért ne? De a videókat nagyon nagy kétkedéssel érdemes ma már nézni. Sokszor használnak játékokból kiexportált videókat. Na meg deepfake.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.02.27. 08:51 2. A folyékony tűz nagyon pusztító. Nézz meg egy modern páncélost, sokkal szorosabb, pontosabb minden illesztés.

3. Legyen egy tűzszakasz 2 cső, egy üteg 4 tűzszakasz. Átlagos tűzütem legyen 5 lövés (ez nem gyors). Az 2x4x5=40 aknagránát percenként. 100 harci perc a 4000 gránát. Kérdés, hogy mennyi idő alatt kell ezt a 100 percet elhasználni.
Szóval a semminél több, de harcban mindenből sokkal több fogy sokkal gyorsabban, mint ahogy tervezték. Már csak azért is, mert ha felraksz 100 gránátot egy teherautóra, ami aztán beleborul a folyóba, akkor elfogyott egy másodperc alatt...

4. Ritka, de nem lehetetlen. Vannak "légiharc" rakéták helikoptereken (Stinger, Mistral, Igla...), és ha a geometria kiadja, miért ne? De a videókat nagyon nagy kétkedéssel érdemes ma már nézni. Sokszor használnak játékokból kiexportált videókat. Na meg deepfake.
A Kijevi videó fake 2014es a Maidanon készült,ukrán jármű ég.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.02.27. 08:14 2. Kijevben a "szomszédok" molotovval tönkrevagtak 2 PSZH szerű járművet. Video is van róla. 80 éve ilyen hatékony eszköz városi harcban?
A régi kéken nyolc éve pont ugyanezt kérdeztem. Mert a modern páncélozott járművek ABV védelemmel rendelkeznek, aminek egyebek mellett része, hogy belül a légnyomásnál nagyobb nyomást hoznak létre: ha a hermetikus szigeteléssel történik valami, kifele jönnek a dolgok, nem befele.
A válasz az, ha nem is folyik be az égő anyag, elég meleget csinál a bajhoz. Ahogy a lezárt(!) bunkerek lakóit is meg lehet főzni lángszóróval a betonfalat hevítve.
sodoma írta: 2022.02.27. 08:14 4. Videón szintén h helikopter lőtt le egy, SZU valahányast. Ez azért ritka nem?
Az. Mérlegeléshez ajánlott olvasmány: Zsig Zoltán: Egy legenda nyomában.
"Már több mint negyedszázada emlegetik a szakirodalomban azt a történetet, miszerint egy iraki Mi-24-esnek sikerült lelőnie egy iráni F-4-est. Szinte mindenhol megerősített eseményként kezelték ezt a légi győzelmet, hiszen hihetőnek tűnt. Azonban ha jobban megvizsgáljuk az ismert tényeket, egyáltalán nem ilyen egyértelmű a helyzet."
Aranysas magazin, 2009. július.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.02.27. 11:01 A régi kéken nyolc éve pont ugyanezt kérdeztem. Mert a modern páncélozott járművek ABV védelemmel rendelkeznek, aminek egyebek mellett része, hogy belül a légnyomásnál nagyobb nyomást hoznak létre: ha a hermetikus szigeteléssel történik valami, kifele jönnek a dolgok, nem befele.
A válasz az, ha nem is folyik be az égő anyag, elég meleget csinál a bajhoz. Ahogy a lezárt(!) bunkerek lakóit is meg lehet főzni lángszóróval a betonfalat hevítve.
Gépészeti tér a fő célpont. Ha a motor megáll vagy hidraulika, pneumatika, villany megáll, a célt már el is érted. Még ha a katonák ki is ugranak, még ha a gép javítható is marad, _akkor és ott_ nem fog tovább harcolni. És ez már siker.
Ugyanúgy, mint amikor az akna leszed egy láncot. Pár perc helyrakni, de megtörik a csapás egysége, súlya, és a lánccsapot maceráló személyzet pont jó célpont egy PKM-nek. Utána meg majd a vontatót is ki lehet lőni, ha jön.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz, még 1 példa, de ez már a nagy fegyverekről. A Lynxeken lévő 30mm gépágyú tud lőni időzített irányított repeszhatású lövedéket. Tank ellen jó? Naná! A páncélt nem üti át, de az összes kamerát, szenzort, antennát lecsiszolja. Pont elég.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

IMG-19b470fd63781efb574854cabd277318-V.jpg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Éééés megvan az első T-90A sértetlenül beleragadva a sárba a szántóföldön :mrgreen: Vihetik haza az amcsi tank gyűjtőnek :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.02.27. 11:29 Poresz, még 1 példa, de ez már a nagy fegyverekről. A Lynxeken lévő 30mm gépágyú tud lőni időzített irányított repeszhatású lövedéket. Tank ellen jó? Naná! A páncélt nem üti át, de az összes kamerát, szenzort, antennát lecsiszolja. Pont elég.
Ezért várom a Terminátorok felbukkanását mert kíváncsi vagyok mit szólnak az optikák meg a többi ha megszórják ezzel-azzal :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Úgy látom új recept szerint készül a molotov koktél.A csajok hungarocellt morzsolnak bele,hogy jobban ragadjon :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.02.27. 10:50 A Kijevi videó fake 2014es a Maidanon készült,ukrán jármű ég.
És erre a csilliónyi orosz propagandaszeméten kívül vmi bizonyíték?

Mert mindkét oldal kőkemény dezinformációs hadviselést is folytat. Csak van, ahol egy karórát sem bírnak beállítani.😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2022.02.27. 12:14 Úgy látom új recept szerint készül a molotov koktél.A csajok hungarocellt morzsolnak bele,hogy jobban ragadjon :roll:
Én annó talajban levő darázsfészek ellen készítettem hasonlót. Ha pl befőttesüvegben "kevered" elég ha levágsz egy csíkot a hungarocellből, pont hogy beférjen az üveg száján, és a benzin úgy oldja ahogy tolod bele... Egy táblányit simán megesz 2dl benya. A darázsfészek megszűnt. :D

Egy része elégett, a másik fele konkrétan megsült a hőtől amit átadott az égő talaj.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.02.27. 12:14 Úgy látom új recept szerint készül a molotov koktél.A csajok hungarocellt morzsolnak bele,hogy jobban ragadjon :roll:
A hungarocell az polisztirol, nem? Kész is a primitív napalm-B.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2022.02.27. 12:19 És erre a csilliónyi orosz propagandaszeméten kívül vmi bizonyíték?

Mert mindkét oldal kőkemény dezinformációs hadviselést is folytat. Csak van, ahol egy karórát sem bírnak beállítani.😆
Még FPS játékokból is tesznek fel éjszakai légelhárítós akciókat :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.02.27. 12:24 A hungarocell az polisztirol, nem? Kész is a primitív napalm-B.
Mosóport is szokás de gondolom az most luxus cikk :roll:
Gázolaj alul.Benzin felül és egy kis tapadóanyag úszkálhat benne :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2022.02.27. 12:23 Én annó talajban levő darázsfészek ellen készítettem hasonlót. Ha pl befőttesüvegben "kevered" elég ha levágsz egy csíkot a hungarocellből, pont hogy beférjen az üveg száján, és a benzin úgy oldja ahogy tolod bele... Egy táblányit simán megesz 2dl benya. A darázsfészek megszűnt. :D

Egy része elégett, a másik fele konkrétan megsült a hőtől amit átadott az égő talaj.
:o :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.02.27. 12:08 Éééés megvan az első T-90A sértetlenül beleragadva a sárba a szántóföldön :mrgreen: Vihetik haza az amcsi tank gyűjtőnek :lol:
Apropó: T-14 Armatát látott valaki arrafele?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2022.02.27. 12:35 Apropó: T-14 Armatát látott valaki arrafele?
Azt nem mernek ideküldeni mert az a világlegjobbtankja!Hogy néznek ki ha kilőnének párat :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Most az instára kerültek fel új videók.Most jönnek majd a durvább dolgok.
Fiatal kölköket ejtenek foglyul.Olyan bátran kocsikázgatnak a házak között mintha csak turisták lennének.
https://www.instagram.com/p/CaeqKyVJ5mX/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.02.27. 12:35 Apropó: T-14 Armatát látott valaki arrafele?
Azok csak a Nov 7-i parádén vannak. Úgy tűnik mintha a valóságban katonailag sokkal de sokkal gyengébbek lennének az oroszok mint mutatják, 40-50 éves technikával harcolnak, csak a dezinformációban és propagandában mesterek.
Ennek fényében a finnek és svédek fenyegetése a NATO tagság felvétele miatt igencsak LOL!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.02.27. 12:42 Most az instára kerültek fel új videók.Most jönnek majd a durvább dolgok.
Fiatal kölköket ejtenek foglyul.Olyan bátran kocsikázgatnak a házak között mintha csak turisták lennének.
https://www.instagram.com/p/CaeqKyVJ5mX/


https://youtu.be/h_WM7G_8BMA
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.02.27. 12:19 És erre a csilliónyi orosz propagandaszeméten kívül vmi bizonyíték?

Mert mindkét oldal kőkemény dezinformációs hadviselést is folytat. Csak van, ahol egy karórát sem bírnak beállítani.😆
Tobb helyen írták.
Amugy valószínűbb egy tuntesen történik ez mint egy városi harcra készült egységgel szembe.
Mi faszért mennének oda két pszhval fedezet nélkül?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.02.27. 13:26 Tobb helyen írták.
Amugy valószínűbb egy tuntesen történik ez mint egy városi harcra készült egységgel szembe.
Mi faszért mennének oda két pszhval fedezet nélkül?
Jó, tehát nincs semmi. Se pro, se kontra. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.02.27. 13:29 Jó, tehát nincs semmi. Se pro, se kontra. Kösz.
Pontosan.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.02.27. 13:24 https://youtu.be/h_WM7G_8BMA
Erre már mindenfélét írtak :mrgreen: Ukránok által elfoglalt Strela.Oroszok ukrán egyenruhában stb,stb :mrgreen:
Ha ez ellenséges Strela volt,akkor méé nem szórta meg a rakéta konténereket?Hátha begyullad a hajtóanyag és bemelegíti őket :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

274736732_5163341383753207_8846741112040949144_n.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ukrán Twitter csatorna rengeteg érdekes fotóval videóval.
Igen ez az egyik oldal narrativaja. De amíg az oroszok szokás szerint mániákusan titkolóznak, az ukránok nyomják folyamatosan az anyagokat.

https://mobile.twitter.com/ukrpravda_news?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2022.02.27. 14:35 Ukrán Twitter csatorna rengeteg érdekes fotóval videóval.
Igen ez az egyik oldal narrativaja. De amíg az oroszok szokás szerint mániákusan titkolóznak, az ukránok nyomják folyamatosan az anyagokat.

https://mobile.twitter.com/ukrpravda_news?
Sztem: az oroszok nem mutogatják a halott katonáikat, mert az nem "vet rájuk jó fényt" a hátországban
Az ukránok mutatják a halottakat mert ha ellenség akkor az "dicsőség", ha saját akkor meg elszántságot válthat ki a védekezőkben
Elnéztem ahogy vetkőztetik az orosz halott katonákat - Twitter- bakancs, térdvédő stb. Szerencsétlen huszonéves sorozottak fekszenek idegenben halotttan. És bizony 2022-ben Insta, Twitter lehet tlátja némelyiket a családja holtan még mielőtt megkapja a hivatalos papírt. qrvavilág
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Engem? Ki? :shock:
Poresz írta: 2022.02.27. 15:45 Ezt most képzeld el úgy, hogy tőle kérdezik. :)
Az előbb fenyegettek meg Téged is, hogy élve elégetnek.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ez nagyon,nagyon csúnya :roll: Még a házak is eltűntek az utcában.....már utca sincs :shock:
https://www.instagram.com/p/Cae3bcLgikq/
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

regi szep idokben egyutt lottunk ipsit par fovarosi feketepizsamassal(talan meg teknosok se voltak akkor), aztan volt egy ilyen deal hogy ha ugy alakul es ismeros nevre mennek, akkor odacsorognek hogy legyen ido kinyitni az ajtot es kavet fozni, mert ahogy mondtak szazszor inkabb egy tenorista mint egy aktiv sportlovo :shock:

Poresz írta: 2022.02.27. 15:52 Egyébként ne törjék be az ajtót - bizonytalan vagyok benne, hogy a házinéni kötött lakásbiztosítást -, főleg, hogy az Obiban és az IKEA-ban leszek.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezek az instas linkek nem mukodnek login nelkul, az meg nincs :roll:
chucky írta: 2022.02.27. 16:07 Ez nagyon,nagyon csúnya :roll: Még a házak is eltűntek az utcában.....már utca sincs :shock:
https://www.instagram.com/p/Cae3bcLgikq/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.02.27. 16:07 regi szep idokben egyutt lottunk ipsit par fovarosi feketepizsamassal(talan meg teknosok se voltak akkor), aztan volt egy ilyen deal hogy ha ugy alakul es ismeros nevre mennek, akkor odacsorognek hogy legyen ido kinyitni az ajtot es kavet fozni, mert ahogy mondtak szazszor inkabb egy tenorista mint egy aktiv sportlovo :shock:
Ha nem sietnek nagyon, akkor azt terveztem, ma délután sütök cantuccinit. Remélem a csokicsipszeset jobban szeretik, mert mandulám csak a torkomban van.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.02.27. 16:08 ezek az instas linkek nem mukodnek login nelkul, az meg nincs :roll:
OFF: az hagyján, de engem csak okostelefon appon enged be, PC-n nem!
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Poresz írta: 2022.02.27. 15:52 Elég baj, ha már az sem mindegy, ki mit ír fórumon.
Barna könyvem nincs és nem is volt: kísérletileg igazolt, hogy van nélküle élet.
Egyébként ne törjék be az ajtót - bizonytalan vagyok benne, hogy a házinéni kötött lakásbiztosítást -, főleg, hogy az Obiban és az IKEA-ban leszek.

Én pont ezért IS szeretek ide járni olvasgatni mert vannak SZABÁLYOK. Nem a jelenlegi helyzet miatt és nem most találták ki őket.

Az internet többi részén meg amúgy is mindenki azt ír és úgy amit akar kontrollálatlanul.

Ok, a házinéni biztos megijedne- de ezért a fórumért nem lenne kár??!

OBI-ba ne menj, már elfogytak a 84 mm-es csövek :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2022.02.27. 15:54 Sztem: az oroszok nem mutogatják a halott katonáikat, mert az nem "vet rájuk jó fényt" a hátországban
Az ukránok mutatják a halottakat mert ha ellenség akkor az "dicsőség", ha saját akkor meg elszántságot válthat ki a védekezőkben
Elnéztem ahogy vetkőztetik az orosz halott katonákat - Twitter- bakancs, térdvédő stb. Szerencsétlen huszonéves sorozottak fekszenek idegenben halotttan. És bizony 2022-ben Insta, Twitter lehet tlátja némelyiket a családja holtan még mielőtt megkapja a hivatalos papírt. qrvavilág
Nem sorozattak, szerződéses katonák vannak az oroszoknál.
Ettől még jó szarul jártak, testvér háborúba küldték őket meghalni. RIP... :cry:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.02.27. 16:07 Ez nagyon,nagyon csúnya :roll: Még a házak is eltűntek az utcában.....már utca sincs :shock:
https://www.instagram.com/p/Cae3bcLgikq/
Ez is hasonló, darabokra lōtt orosz konvoj. Nagyon durva, kb mint a baszrai út Irakban. Volt egy hír egy kiemelkedően sikeres Bayraktar dróntámadásról, lehet hogy ez volt az?

https://fb.watch/brmlUfi4Yw/

Egyre inkább esélyes, hogy egy második Afganisztán lesz ez az oroszoknak, csak Európában.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kizart.
TotoHU írta: 2022.02.27. 17:05 Egyre inkább esélyes, hogy egy második Afganisztán lesz ez az oroszoknak, csak Európában.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.02.27. 17:05 Egyre inkább esélyes, hogy egy második Afganisztán lesz ez az oroszoknak, csak Európában.
qqriq írta: 2022.02.27. 17:17Kizart.
Itt van két ellenkező vélemény (fogadás?), de nem tudni, miért gondoljátok azt, amit.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Poresz írta: 2022.02.27. 18:28 Itt van két ellenkező vélemény (fogadás?), de nem tudni, miért gondoljátok azt, amit.
https://www.researchgate.net/publicatio ... e_strategy

Adalékok a témához. Ha nem is pont Afganisztán, de a lineáris, frontvonalas háború ideje lejárt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2022.02.27. 18:51 KicsitOFF

Egy nappal az invázió előtt

ON
:lol: Ez a pali akkora arc :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.02.27. 17:05 Ez is hasonló, darabokra lōtt orosz konvoj. Nagyon durva, kb mint a baszrai út Irakban. Volt egy hír egy kiemelkedően sikeres Bayraktar dróntámadásról, lehet hogy ez volt az?

https://fb.watch/brmlUfi4Yw/

Egyre inkább esélyes, hogy egy második Afganisztán lesz ez az oroszoknak, csak Európában.
Lehet mert nem látni krátereket mint a Grad rakétázásnál.Az utca meg elég szűk volt,hogy gyalogosok támadjanak kézi rakétavetővel.
Gondolom az épületek is a páncélosok felrobbanásakor semmisültek meg :roll:
Épp most néztem a zsákmányolt T-90-est már használatba is vették :mrgreen:
Ezek a szerencsétlen ruszkik kb mintha mindenféle irányítás meg felderítés nélkül bolyonganának az utcákban :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.02.27. 19:31 :lol: Ez a pali akkora arc :mrgreen:
ez meg egy bad ass madö fakör ;) :shock:

https://youtu.be/lrmcmbOBsBk
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.02.27. 19:48 ez meg egy bad ass madö fakör ;) :shock:

https://youtu.be/lrmcmbOBsBk
:lol: :lol: Az egy antitank akna.Egyszer ástam el egy ilyet gyakorlaton.Egy gyalogos rálép semmi nem fog történni mert jóval több súlyra működik.
De ha földbe van ásva,akkor felszedésgátló lehet alatta :o :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.02.27. 19:37 Lehet mert nem látni krátereket mint a Grad rakétázásnál.Az utca meg elég szűk volt,hogy gyalogosok támadjanak kézi rakétavetővel.
Gondolom az épületek is a páncélosok felrobbanásakor semmisültek meg :roll:
Épp most néztem a zsákmányolt T-90-est már használatba is vették :mrgreen:
Ezek a szerencsétlen ruszkik kb mintha mindenféle irányítás meg felderítés nélkül bolyonganának az utcákban :shock:
Az irányításban és a logisztikában az oroszok az ukránok által idézett amerikai szakértők szerint gyengén muzsikálnak.

“Ukrainian resistance remains remarkably effective and Russian operations,...” the Institute for the Study of War (ISW), a U.S.-based think tank, said on Feb. 27.

especially on the Kyiv axis have been poorly coordinated and executed, leading to significant Russian failures on that axis and at Kharkiv. Russian forces in northeast Ukraine face growing morale and supply issues, likely due to poor planning and ad hoc command structures.”

Forrás: https://kyivindependent.com/national/am ... ory-plans/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.02.27. 20:23-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.02.27. 18:28 Itt van két ellenkező vélemény (fogadás?), de nem tudni, miért gondoljátok azt, amit.
A laikus véleményem:
Putyin nem nyerte meg egy nagy rohammal a háborút, az ukránok nem omlottak össze, az elnök nem menekült el, keményen ellenállnak, és szerintem ezzel elég sokakat megleptek. Az oroszok igazán jelentős eredményt nem értek el. Én a háborúra se tippeltem volna és ilyen ellenállásra se.
Az ukrán morál úgy tűnik jó, és mivel időt nyertek, célba érnek a további nyugati fegyver lőszer és üzemanyag szállítmányok. Plusz a kincset érő nyugati hírszerzési infók, amiktől nem is tudunk. A világ közvéleménye mellettük all, a nyugat szankciói egyre keményebbek. Ezt be fogja szopni Putyin beton keményen, sajnos nagy véráldozat árán.
Iszonyú kár a fiatal sracokért mindkét oldalon. Teljesen értelmetlen ez az egész.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.02.27. 20:07 Az irányításban és a logisztikában az oroszok az ukránok által idézett amerikai szakértők szerint gyengén muzsikálnak.

“Ukrainian resistance remains remarkably effective and Russian operations,...” the Institute for the Study of War (ISW), a U.S.-based think tank, said on Feb. 27.

especially on the Kyiv axis have been poorly coordinated and executed, leading to significant Russian failures on that axis and at Kharkiv. Russian forces in northeast Ukraine face growing morale and supply issues, likely due to poor planning and ad hoc command structures.”

Forrás: https://kyivindependent.com/national/am ... ory-plans/
Gondolom az amcsik besegítenek az ukránoknak műholddal stb,stb :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szinten laikuskent, az oroszok koszonik szepen jol elvannak par evig a szankciok ellenere is max a felso parazer veszi kicsit zokon, viszont ha az exportjat atiranyitja kina fele europa leterdel.
az orosz hadsereg minden teren sokkan nagyobb eroforrassal bir, kicsi az eselye hogy az ukranok terdre kenyszeritenek.
szvsz vagy kapitulal ukrajna, vagy az oroszok ledozeroljak kijevet.

vagy....
png-clipart-fallout-4-fallout-3-fallout-new-vegas-fallout-brotherhood-of-steel-fallout-2-vault-food-hand-thumbnail.png
png-clipart-fallout-4-fallout-3-fallout-new-vegas-fallout-brotherhood-of-steel-fallout-2-vault-food-hand-thumbnail.png (11.66 KiB) Megtekintve 16255 alkalommal
TotoHU írta: 2022.02.27. 20:22 A laikus véleményem:
Putyin nem nyerte meg egy nagy rohammal a háborút, az ukránok nem omlottak össze, az elnök nem menekült el, keményen ellenállnak, és szerintem ezzel elég sokakat megleptek. Az oroszok igazán jelentős eredményt nem értek el. Én a háborúra se tippeltem volna és ilyen ellenállásra se.
Az ukrán morál úgy tűnik jó, és mivel időt nyertek, célba érnek a további nyugati fegyver lőszer és üzemanyag szállítmányok. Plusz a kincset érő nyugati hírszerzési infók, amiktől nem is tudunk. A világ közvéleménye mellettük all, a nyugat szankciói egyre keményebbek. Ezt be fogja szopni Putyin beton keményen, sajnos nagy véráldozat árán.
Iszonyú kár a fiatal sracokért mindkét oldalon. Teljesen értelmetlen ez az egész.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Civilek "megmentik" a T-80 toronygéppuskáját :lol: :lol:
https://twitter.com/TheUADude/status/14 ... 1539141636
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2022.02.27. 19:55 :lol: :lol: Az egy antitank akna.Egyszer ástam el egy ilyet gyakorlaton.Egy gyalogos rálép semmi nem fog történni mert jóval több súlyra működik.
De ha földbe van ásva,akkor felszedésgátló lehet alatta :o :mrgreen:

Vagy sima taposó pár darab a környékén, just for fun :roll:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2022.02.27. 20:22 A laikus véleményem:
Putyin nem nyerte meg egy nagy rohammal a háborút, az ukránok nem omlottak össze, az elnök nem menekült el, keményen ellenállnak, és szerintem ezzel elég sokakat megleptek. Az oroszok igazán jelentős eredményt nem értek el. Én a háborúra se tippeltem volna és ilyen ellenállásra se.
Az ukrán morál úgy tűnik jó, és mivel időt nyertek, célba érnek a további nyugati fegyver lőszer és üzemanyag szállítmányok. Plusz a kincset érő nyugati hírszerzési infók, amiktől nem is tudunk. A világ közvéleménye mellettük all, a nyugat szankciói egyre keményebbek. Ezt be fogja szopni Putyin beton keményen, sajnos nagy véráldozat árán.
Iszonyú kár a fiatal sracokért mindkét oldalon. Teljesen értelmetlen ez az egész.
Amikor évekre előre tudják,hogy mi mennyi lesz és mi fog változni,akkor pont egy ilyen nagy szabású "tervet" bénáznának el?
Készültségbe helyezik a nukleáris elrettentő erőt????Az meg mi a faszom? Kilőnek egy atomrakétát majd visszafordul és leszáll? :lol:
Vagy pont ez volt a lényeg,hogy megmozgassák a világpiacot csak ürügy kellett hozzá. :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2022.02.27. 20:53 Vagy sima taposó pár darab a környékén, just for fun :roll:
Ja :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2022.02.27. 20:54 Amikor évekre előre tudják,hogy mi mennyi lesz és mi fog változni,akkor pont egy ilyen nagy szabású "tervet" bénáznának el?
Készültségbe helyezik a nukleáris elrettentő erőt????Az meg mi a faszom? Kilőnek egy atomrakétát majd visszafordul és leszáll? :lol:
Vagy pont ez volt a lényeg,hogy megmozgassák a világpiacot csak ürügy kellett hozzá. :roll:
A németek lenyomták egész Európát, majd elkezdték a nagy hibákat egymásra halmozni, a végén pedig az egész világ összefogott ellenük.
Egyetlen rezsim sem tévedhetetlen.
A nukleáris elrettentő erő az vagy blöff (nem jelent semmit se mert 30, perc alatt amúgy is készültségbe lehet helyezni) vagy nem. Faxom se tudja, én egy forintot sem tettem volna Ukrajna megtámadására egy héttel ezelőtt, utána arra se hogy bírják egy napig is az orosz nyomást, és abban se hittem hogy egy testvér háborúba ennyire beleállnak, aztán mégis itt vagyunk...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2022.02.27. 20:54 Amikor évekre előre tudják, hogy mi mennyi lesz és mi fog változni, akkor pont egy ilyen nagy szabású "tervet" bénáznának el?
Lehet tartalékokat gyűjteni, új fegyvereket rendszeresíteni, javítani a kiképzésen, de ennyi idő alatt - mennyi ideig szolgál egy hivatásos katona? - a hadsereg tagjainak hozzáállását - nem alszik el részegen őrségben, nem adja el a lőszert, proaktív stb. - megváltoztatni nem lehet.
chucky írta: 2022.02.27. 20:54 Készültségbe helyezik a nukleáris elrettentő erőt????Az meg mi a faszom? Kilőnek egy atomrakétát majd visszafordul és leszáll?
Az alkesz proli veri a feleségét a társasház udvarán. Hajnali két óra van, tőlük zeng az egész ház. Lekiálltanak neki, hogy kihívták a rendőröket, nyugodjon már békében.
- Ne avatkozz bele koetsoeg, rátok gyújtom az egész házat b@z+!

Ez pontosan az, amire gondolsz: meg van ígérve, hogy minden NATO-tagállamnak lesz saját atombombája. Nem azért, mert kifejlesztik, hanem mert legalább a fővárosokra és legalább egyet dobnak az oroszok. Talán még a nem-NATO-tagállam EU-tagállamok is kapnak.

Amit Anurejev: A rakéta-kozmikus védelem eszközei című könyvben olvastam pár éve, az alapján a nukleáris robbanófejek nagyobb részét egyszerűen műszaki képtelenség elhárítani.
A rakétaindításokat már a könyv megjelenésének idején pár percen belül észlelni lehetett, és akkoriban kicsit kevesebb, mint fél óra állt rendelkezésre csinálni valamit.
Igazából csak visszalőni lehet. - Ezért veszedelmes az iráni atomprojekt, mert abban a kultúrában még a biztos halál sem visszatartó erő.
Egy szál rakétával senki sem kezd, mert a válasz mindenképpen tömeges rakétaindítás. Tehát a végeredmény olyan döntetlen lesz, amibe mindkét fél gyakorlatilag belepusztul. A környezeti károk (légkörbe kerülő por miatt nukleáris tél → jégkorszak miatt éhínség; radioaktív sugárzás → sugárbetegség) pedig nem ismer országhatárokat és szövetségi rendszereket.
⇒ Ezért mondom, hogy a nukleáris fegyverekkel fenyegetés a bolygó túszul ejtése. - Ez nem egy metafora, hanem tényleg a "Csináld azt, amit mondok, vagy kinyírlak!".

A készültségbe helyezés pedig az, hogy mindenkit visszahívnak eltávról, a folyékony hajtóanyagú rakétákat feltöltik üzemanyaggal - ezek rettenetesen agresszív anyagok, nem lehet előre betölteni őket -, felszerelik a robbanófejeket - a radioaktív bomlás hőtermelése miatt klimatizált helységben kell tartani őket - stb.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.02.27. 20:54 Amikor évekre előre tudják,hogy mi mennyi lesz és mi fog változni,akkor pont egy ilyen nagy szabású "tervet" bénáznának el?
Készültségbe helyezik a nukleáris elrettentő erőt????Az meg mi a faszom? Kilőnek egy atomrakétát majd visszafordul és leszáll? :lol:
Vagy pont ez volt a lényeg,hogy megmozgassák a világpiacot csak ürügy kellett hozzá. :roll:
"Nukleáris triád"
3 elem: rakéták, tengeralattjárók, hadászati bombázók
A "taktikai" atomot most hagyjuk.

A rakétáknak van egy karbantartási üteme, nincs minden mindig repulőképes állapotban. Most ezt felpörgetik, hogy több legyen. Betöltik a céladatokat (ez nem annyi, h bedugsz egy pendrájvot).

Tengeralattjáró: kifut, ami nincs kint. Elszakadó manőverek, új őrjáratozási körzetek, vagy bevonulás a "bastion"-okba.

Repülők: készenléti állomány berendelése, több gép felfegyverzése, áttelepülés tartalék reptérre, légi őrjáratozás.

Például.
hgen
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:36

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: hgen »

chucky írta: 2022.02.27. 19:37 Lehet mert nem látni krátereket mint a Grad rakétázásnál.Az utca meg elég szűk volt,hogy gyalogosok támadjanak kézi rakétavetővel.
Gondolom az épületek is a páncélosok felrobbanásakor semmisültek meg :roll:
Épp most néztem a zsákmányolt T-90-est már használatba is vették :mrgreen:
Ezek a szerencsétlen ruszkik kb mintha mindenféle irányítás meg felderítés nélkül bolyonganának az utcákban :shock:
Itt azt írják tüzérség volt https://www.ukrinform.net/rubric-ato/34 ... egion.html Egyébként van egy kb. perccel hosszabb verzió de ott nem szeretik hogy filmezik őket :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.02.26. 09:12
FélON

Egyébként nem tudom, mi olyan fontos nekik a kisebbségeik szivatásában, pont akkor, amikor minél több - lehetőleg szomszédos - ország szimpátiáját és segítségét kell megnyerni. Arról nem is beszélve, hogy az országuk talán harmadának nem ukrán az anyanyelve, és 2014-ben bizony voltak látványos "átigazolások". Hogy ennyire korlátoltak legyenek…
Nézd meg a Russia Today online oldalát. Az az orosz narratívája az eseményeknek. Megnéztem egy híradót: lényegében az egész világ az oroszokat támadja, mindenki
és minden ellenük van. A nyugati sajtóorgánumok hazudnak és elhallgatnak mindent. Kb ez a lényeg.
Azt mondták a hírekben, a háború nem most kezdődött hanem 2014-ben amikor puccs útján az amerikaiak egy szélsőséges nacionalista kormányt juttattak hatalomra akik Donbasz-ban az oroszokat lövik szórványos agyuzassal évek óta, és aminek 15 ezer áldozata van eddig és persze ez sem jelenik meg a nyugati sajtóban sehol
Ez az orosz narratíva az állami propaganda adón.

A bemondó csaj amúgy jól néz ki. 😂
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.02.27. 20:44 az orosz hadsereg minden teren sokkan nagyobb eroforrassal bir, kicsi az eselye hogy az ukranok terdre kenyszeritenek.
szvsz vagy kapitulal ukrajna, vagy az oroszok ledozeroljak kijevet.
Szia,

Szinten teljesen laikuskent a 2. felevel egyetertek, az elso felevel nem: Afganisztannak (1979-1989 kozott) sokkal kevesebb eroforrasa volt (sajat is, es NATO tamogatas is), mint most Ukrajnanak, es megis sikerult gyozniuk.

Ez egyben mutatja azt is, hogy szerintem nem a nyers katonai erovel fognak gyozni, hanem "politikusan" ugy, hogy tobb legyen az orosz veszteseg, mint amennyit Ukrajna er az oroszoknak.

Es az mindegy, hogy az ukranok 90%-a fasult es passzivan beletorodo: a 10%-k 4 millio fo, az oroszok keptelenek ilyen letszamot odavinni. De ha csak az 1% fog fegyvert, az is 400 000 fo, ezt megfogni is a jelenleg felsorakoztatottnal sokkal nagyobb ero kell az oroszoknak.

Attol tartok, hogy mikozben a mult heten az oroszok megprobaltak civil-barat modon megszallni Ukrajnat, belattak, hogy ez nem fog menni, ennek megfeleloen atternek az "oroszos" stilusra (a csecsen egysegek bevetese is ezt mutatja), es rengeteg civil aldozat lesz. :-(

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis muhahaha a politikai véleményvezérek gyors pálfordulása témakörben:
Csatolmányok
twitter ar15 vs ukraine.jpg
twitter ar15 vs ukraine.jpg (61.28 KiB) Megtekintve 16176 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.02.28. 06:53 Szia,

Szinten teljesen laikuskent a 2. felevel egyetertek, az elso felevel nem: Afganisztannak (1979-1989 kozott) sokkal kevesebb eroforrasa volt (sajat is, es NATO tamogatas is), mint most Ukrajnanak, es megis sikerult gyozniuk.

Ez egyben mutatja azt is, hogy szerintem nem a nyers katonai erovel fognak gyozni, hanem "politikusan" ugy, hogy tobb legyen az orosz veszteseg, mint amennyit Ukrajna er az oroszoknak.

Es az mindegy, hogy az ukranok 90%-a fasult es passzivan beletorodo: a 10%-k 4 millio fo, az oroszok keptelenek ilyen letszamot odavinni. De ha csak az 1% fog fegyvert, az is 400 000 fo, ezt megfogni is a jelenleg felsorakoztatottnal sokkal nagyobb ero kell az oroszoknak.
+1
Az orosz gazdaság Olaszország teljesítményét tudja. A lelassult háború és előtte a két hónapos hadgyakorlat viszont viszont iszonyú sok pénzbe kerül. Ezt az oroszok nem fogják bírni hosszú távon. Főleg hogy most az ukránokat támogatja az egész világ pénzzel, hadianyaggal és fegyverrel.

Egy mai cikk erről:
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag ... 47088.html
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

bel írta: 2022.02.28. 06:53 Szia,

Szinten teljesen laikuskent a 2. felevel egyetertek, az elso felevel nem: Afganisztannak (1979-1989 kozott) sokkal kevesebb eroforrasa volt (sajat is, es NATO tamogatas is), mint most Ukrajnanak, es megis sikerult gyozniuk.
A két ország között rengeteg különbség van. Geológia, település szerkezet, népsűrűség, lakosság lelkülete (vallás, veszteni való, dicsőségvágy, stb.), infrastruktúra (csapatmozgások, támadó erők, ellátmány haladása), hogy csak néhányat említsek. Össze sem lehet hasonlítani azt a háborút ezzel. És ott nem volt orosz kisebbség sem, 2 szakadár belső állammal.
bel írta: 2022.02.28. 06:53
Attol tartok, hogy mikozben a mult heten az oroszok megprobaltak civil-barat modon megszallni Ukrajnat, belattak, hogy ez nem fog menni, ennek megfeleloen atternek az "oroszos" stilusra (a csecsen egysegek bevetese is ezt mutatja), es rengeteg civil aldozat lesz. :-(

Bel
Én meg attól tartok, ebben teljesen igazad van.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
hgen
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:36

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: hgen »

Valahol olvastam hogy Putyin kb. 650 millárd dollár tartalékot halmozott fel az évek alatt a várható szankciók miatt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.02.26. 16:56 Előfordulhat, hogy most nem üres tárakkal szolgálnak, hanem telivel, de azt nem rakják alap esetben a fegyverbe? Vajon a pisztoly töltve van?
Anno Vácon a kapuőrségben csak az ügyeletes tiszthelyettesnek volt éles lőszer a PA-ban, mi mind üres tárakkal pózotunk az AMD-ben.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

hgen írta: 2022.02.28. 09:13 Valahol olvastam hogy Putyin kb. 650 millárd dollár tartalékot halmozott fel az évek alatt a várható szankciók miatt.
Több helyen leírták.
Azt is emlegetik, hogy napi 40 milliárd USD-be kerül neki ez a buli.
65/4=16,25.

A németek egy hónap alatt rohanták le Lengyelországot úgy, hogy a szovjetek a német támadás után két héttel hátba támadták a lengyeleket (=csatlakoztak a rablóhadjáratukhoz).
Az amerikaiak vezette szövetség kb. 20 nap alatt jutott el Bagdad bevételéig.
Még az elején vagyunk. - A csikket eldobták, már meggyújtotta a száraz füvet, de még eltaposható.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.02.27. 20:43 Gondolom az amcsik besegítenek az ukránoknak műholddal stb,stb :roll:
Meg Elon Musk a Spacelinkkel, hogy legyen Internet...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.02.27. 20:22 A laikus véleményem:
Putyin nem nyerte meg egy nagy rohammal a háborút, az ukránok nem omlottak össze, az elnök nem menekült el, keményen ellenállnak, és szerintem ezzel elég sokakat megleptek. Az oroszok igazán jelentős eredményt nem értek el. Én a háborúra se tippeltem volna és ilyen ellenállásra se.
Az ukrán morál úgy tűnik jó, és mivel időt nyertek, célba érnek a további nyugati fegyver lőszer és üzemanyag szállítmányok. Plusz a kincset érő nyugati hírszerzési infók, amiktől nem is tudunk. A világ közvéleménye mellettük all, a nyugat szankciói egyre keményebbek. Ezt be fogja szopni Putyin beton keményen, sajnos nagy véráldozat árán.
Iszonyú kár a fiatal sracokért mindkét oldalon. Teljesen értelmetlen ez az egész.
Ezzel az egésszel az a nagy baj, hogy nem lesz úgy vége, mint anno a II VH-nak. Ott anno nem volt egy olyan nagy piros gomb, amit még meg lehetett volna nyomni a ciánkapszula vagy a 9 mm Luger előtt. Itt meg van. És ha már neki mindegy, miért is ne nyomná meg? Láthatóan már éppen eléggé elmeháborodott hozzá. :-(
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.02.28. 09:40 Ezzel az egésszel az a nagy baj, hogy nem lesz úgy vége, mint anno a II VH-nak. Ott anno nem volt egy olyan nagy piros gomb, amit még meg lehetett volna nyomni a ciánkapszula vagy a 9 mm Luger előtt. Itt meg van. És ha már neki mindegy, miért is ne nyomná meg? Láthatóan már éppen eléggé elmeháborodott hozzá. :-(
"Rátok gyújtom a házat!"

De az megoldás, hogy mostantól mindig az történjen, amit ő akar? Ez legyen a jövő, hogy valaki a bolygó elpusztításával zsarolva zsarnokoskodjon?
"Nekem van luxusbunkerem, meg egy halom szolgám, akiket megvásároltam azzal, hogy ők túlélik az egészet és olyan helyen élhetnek életük végéig, ahol van fűtés és vezetékes ivóvíz."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.02.28. 10:11 "Rátok gyújtom a házat!"

De az megoldás, hogy mostantól mindig az történjen, amit ő akar? Ez legyen a jövő, hogy valaki a bolygó elpusztításával zsarolva zsarnokoskodjon?
"Nekem van luxusbunkerem, meg egy halom szolgám, akiket megvásároltam azzal, hogy ők túlélik az egészet és olyan helyen élhetnek életük végéig, ahol van fűtés és vezetékes ivóvíz."
Nyilván nem. A kettő között kell finoman lavírozni addig, amíg valaki a közeli köreiből ki nem kerekíti 171-re a fejét (=9x19). Lassan, de biztosan fog növekedni az elégedetlenség, ahogy halnak meg a katonák Ukrajnában és elindulnak hazafelé a koporsókkal teli járatok. Előbb-utóbb lesz, aki megunja, és ez az idő várhatóan nincs is rettentő messze. Csak addig kell kibekkelni a piros gombot.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2022.02.28. 10:16 Nyilván nem. A kettő között kell finoman lavírozni addig, amíg valaki a közeli köreiből ki nem kerekíti 171-re a fejét (=9x19). Lassan, de biztosan fog növekedni az elégedetlenség, ahogy halnak meg a katonák Ukrajnában és elindulnak hazafelé a koporsókkal teli járatok. Előbb-utóbb lesz, aki megunja, és ez az idő várhatóan nincs is rettentő messze. Csak addig kell kibekkelni a piros gombot.
Igen, valahogy így. - Most azt kell elérni, hogy ne gyújtsa fel a házat az őrjöngő családfő, de az is biztos, innentől légypapírral fűszerezett levest kap.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.02.28. 09:21 Anno Vácon a kapuőrségben csak az ügyeletes tiszthelyettesnek volt éles lőszer a PA-ban, mi mind üres tárakkal pózotunk az AMD-ben.
Kb mindenhol így volt egy időben. Ezért írtam, amit.
Ismerős akkor tudta meg hogy valami történt,(ikertornyok 2001-ben) amikor addig szolatlan módon kiosztották a lőszert is őrségbe. És ezért gondoltam, hogy esetleg azért nincs tár a fegyverben, merr töltve vannak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2022.02.28. 09:21 Anno Vácon a kapuőrségben csak az ügyeletes tiszthelyettesnek volt éles lőszer a PA-ban, mi mind üres tárakkal pózotunk az AMD-ben.
csak akkor nem volt HÁBORÚ a szomszédban!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2022.02.28. 10:37 csak akkor nem volt HÁBORÚ a szomszédban!
Ennek ettől függetlennek kellene lennie: "A lõszer nélküli fegyveres katona [valamint rendőr, egyáltalán bármilyen fegyverviselő] nem más, mint a jövendõ felkelõk [és minden lefegyverzésére hajandó bűnöző] elõzékeny fegyverszállítója." - Molnár György: A szovjet hadsereg magyarországi hadjárata 1956-ban (Beszélő)
Aki fegyvert oszt, lőszert is osszon hozzá.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: belatibi »

AndyA írta: 2022.02.28. 09:21 Anno Vácon a kapuőrségben csak az ügyeletes tiszthelyettesnek volt éles lőszer a PA-ban, mi mind üres tárakkal pózotunk az AMD-ben.
Várpalotán voltunk éleslövészeten a 152-sekkel. A lőteret le kellett ilyenkor zárni. Üres AMD-kel próbálták a bakák megállítani a lovaskocsival ekekapát szállító, szántani indulókat, vagy a biciklivel kapálni induló helyieket. A lőtér területén voltak a hobbykertek, vagy a gyümölcsöseik. Csúnyán káromkodva hajtották félre a katonákat, akár az ostort suhintgatva, hogy az ő fejük fölött naponta lövöldöznek, már megszokták! A telekre meg menni kell, mert munka van... Különben is, látják, hogy nincs tár a "puskában". Ilyenkor jött a rádió, lövészet leállít, nagyobb létszám az Uralra és usgyi visszafordítani őket. Sokszor sikertelenül. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

belatibi írta: 2022.02.28. 11:04 Várpalotán voltunk éleslövészeten a 152-sekkel. A lőteret le kellett ilyenkor zárni. Üres AMD-kel próbálták a bakák megállítani a lovaskocsival ekekapát szállító, szántani indulókat, vagy a biciklivel kapálni induló helyieket. A lőtér területén voltak a hobbykertek, vagy a gyümölcsöseik. Csúnyán káromkodva hajtották félre a katonákat, akár az ostort suhintgatva, hogy az ő fejük fölött naponta lövöldöznek, már megszokták! A telekre meg menni kell, mert munka van... Különben is, látják, hogy nincs tár a "puskában". Ilyenkor jött a rádió, lövészet leállít, nagyobb létszám az Uralra és usgyi visszafordítani őket. Sokszor sikertelenül. :-)
Bízom benne, hogy ez valami tréfa, amivel az idősebbek a fiatalabbakat ugratják.
Már az is durva volt, amikor Kis Zombi a régi kéken megírta, hogy a kiképzésen nagy kegyesen megengedték neki, hogy ellőjön egyetlen egy szem vaktöltényt.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szoban forgo illeto a vilag legjobban orzott embere, raadasul rajott hogy sok penzzel es hatalommal lojalissa tudja tenni a kornyezetet. ehhez parosul a hirhedt orosz fanatizmus is, ezert ketlem hogy jelenleg barki akar csak meg tudna csiklandozni hogy kicsit felviditsa.
AndyA írta: 2022.02.28. 10:16 Nyilván nem. A kettő között kell finoman lavírozni addig, amíg valaki a közeli köreiből ki nem kerekíti 171-re a fejét (=9x19). Lassan, de biztosan fog növekedni az elégedetlenség, ahogy halnak meg a katonák Ukrajnában és elindulnak hazafelé a koporsókkal teli járatok. Előbb-utóbb lesz, aki megunja, és ez az idő várhatóan nincs is rettentő messze. Csak addig kell kibekkelni a piros gombot.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.02.28. 10:37 Kb mindenhol így volt egy időben. Ezért írtam, amit.
Ismerős akkor tudta meg hogy valami történt,(ikertornyok 2001-ben) amikor addig szolatlan módon kiosztották a lőszert is őrségbe. És ezért gondoltam, hogy esetleg azért nincs tár a fegyverben, merr töltve vannak.
A rendes "fal" őrség mindig egy teli tárral volt a tornyokban, pedig sok+1. lépcsős laktanya volt a Sallai. Csak a kapuőrségben nem volt éles lőszer kiosztva (mondjuk nem is bántam :) ).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2022.02.28. 10:37 csak akkor nem volt HÁBORÚ a szomszédban!
Ha ilyen inváziós háború nem is, de hasonló azért pont. Ott ültünk a laktanyába, és vártuk, hogy mi lesz Romániában. De ott szerencsére gyorsan és hathatósan intézkedtek, így velünk nem történt végül semmi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.02.28. 11:28 szoban forgo illeto a vilag legjobban orzott embere, raadasul rajott hogy sok penzzel es hatalommal lojalissa tudja tenni a kornyezetet. ehhez parosul a hirhedt orosz fanatizmus is, ezert ketlem hogy jelenleg barki akar csak meg tudna csiklandozni hogy kicsit felviditsa.
Rengeteg lehetőség van, és sosem tudhatja, hogy az egyik "lojális" embere mikor fordul pál... Nem ez lenne az első, és alighanem nem is az utolsó eset a világtörténelemben.

Ki tudja, már lehet, hogy most is légypapírral ízesített scsít kap ebédre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ukrán oldalon infó: orosz katonák élelmiszerboltokat fosztogatnak. HA ez nem a dezinformációs hadviselés része (és esélyes hogy nem, bolti biztonsági kamerák felvételeit mutatják) akkor nem csak a tankok és PSZH-k nem kapnak eleget enni, de a katonák sem. Ez meg súlyos kérdéseket vet fel az utánpótlással, logisztikával kapcsolatban.

https://www.unian.ua/war/golodni-okupan ... 20611.html
Válasz küldése