Fegyverbarátok a rászorulókért

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Mert lőporfüstos arcunk és mocskos beszédünk érző szívet takar!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

T. Topiktársak, Sporttársak, Vadásztársak,

Remélem a moderátorok nem vágják ki innen ezt a bejegyzést. Nem egészen a hagyományos értelemben vett rászorulókról van szó, illetve nem teljesen úgy. Nem árváknak, öregeknek gyűjtök most. Hanem a saját unokahúgomnak.
A tündéri 2 éves unokahúgom spinális izomatrófia (SMA2) betegséggel él. (A betegség leírása a szülők levelénél az alábbi linken) Önerejéből nem tud járni, nem tud kúszni-mászni, a kezét csak félig tudja emelni. Az izmai lényegében folyamatosan sorvadnak. A sokat ígérő gyógyszeres kezelése mellett azonban sajnos nem minden szükséges gyógyászati eszközt finanszíroz a NEAK (ex-TB). Akinek él fogyatékkal élő rokon a családban, az tudja hogy ez nem csak 0-24 ápolást, de rendkívüli anyagi megterhelést is jelent.
Most egy speciális és drága DMO ruhára és egy ültető gépre indítottunk egy közzösségi finanszírozási kampányt a számára. Amire szükség van:

- Egy speciális DMO ruhára ami megakadályozza a gerincferdülés kialakulását.
- Egy Leckey MyGo ültetőgépre (stander)

A gyűjtés célja összesen 725ezer Ft, ez a ruha és a gép önerejének az ára. A teljes ár amiben már benne van a TB része is egyébként 2,5 millió Ft. A gyűjtést a linkben mellékelt Tégy Jót alapítvány fogja össze. (Az oldalon jelen állapot szerint még csak a DMO ruha ára látható ami 225e Ft, ehhez rövidesen jön az ültető gép mihelyst megkapják a NEAK engedélyt)

https://tegyjot.hu/gyujtes/a-ket-eves-l ... seggel-el/

Lénát támogatni a linken lévő oldalon alul a TÁMOGATÁS gomb megnyomásával lehet. A jobb oldali PayPal linkkel az Alapítvány magának gyűjt támogatást. Tehát támogatás ALUL! :)
Lencsi1.jpg
Lencsi1.jpg (79.38 KiB) Megtekintve 27592 alkalommal
Lencsi2.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.07.30. 21:03 T. Topiktársak, Sporttársak, Vadásztársak,

Remélem a moderátorok nem vágják ki innen ezt a bejegyzést. Nem egészen a hagyományos értelemben vett rászorulókról van szó, illetve nem teljesen úgy. Nem árváknak, öregeknek gyűjtök most. Hanem a saját unokahúgomnak.
A tündéri 2 éves unokahúgom spinális izomatrófia (SMA2) betegséggel él. (A betegség leírása a szülők levelénél az alábbi linken) Önerejéből nem tud járni, nem tud kúszni-mászni, a kezét csak félig tudja emelni. Az izmai lényegében folyamatosan sorvadnak. A sokat ígérő gyógyszeres kezelése mellett azonban sajnos nem minden szükséges gyógyászati eszközt finanszíroz a NEAK (ex-TB). Akinek él fogyatékkal élő rokon a családban, az tudja hogy ez nem csak 0-24 ápolást, de rendkívüli anyagi megterhelést is jelent.
Most egy speciális és drága DMO ruhára és egy ültető gépre indítottunk egy közzösségi finanszírozási kampányt a számára. Amire szükség van:

- Egy speciális DMO ruhára ami megakadályozza a gerincferdülés kialakulását.
- Egy Leckey MyGo ültetőgépre (stander)

A gyűjtés célja összesen 725ezer Ft, ez a ruha és a gép önerejének az ára. A teljes ár amiben már benne van a TB része is egyébként 2,5 millió Ft. A gyűjtést a linkben mellékelt Tégy Jót alapítvány fogja össze. (Az oldalon jelen állapot szerint még csak a DMO ruha ára látható ami 225e Ft, ehhez rövidesen jön az ültető gép mihelyst megkapják a NEAK engedélyt)

https://tegyjot.hu/gyujtes/a-ket-eves-l ... seggel-el/

Lénát támogatni a linken lévő oldalon alul a TÁMOGATÁS gomb megnyomásával lehet. A jobb oldali PayPal linkkel az Alapítvány magának gyűjt támogatást. Tehát támogatás ALUL! :)

Lencsi1.jpg

Lencsi2.jpg
Ilyen ültetőgépet amúgy nem lehet használtan szerezni? Vagy ez eleve úgy működik, hogy amikor már nincs rá szükség, visszaveszik?
Én úgy tudtam ez nem gyógyítható betegség, a linken beleolvasva azt látom, hogy javul az állapota a kislánynak. Ennyit fejlődtünk azóta? Nagyon örülök neki, ha igen, és tényleg van esélye felnőni. Mondjuk Hawking sem keveset tett le az asztalra, pedig neki se adtak sok esélyt, bár az más hasonló betegség volt.
Nem sokat, de egy kis aprót fogok én is küldeni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.07.31. 09:09 - Ilyen ültetőgépet amúgy nem lehet használtan szerezni? Vagy ez eleve úgy működik, hogy amikor már nincs rá szükség, visszaveszik?
Én úgy tudtam ez nem gyógyítható betegség, a linken beleolvasva azt látom, hogy javul az állapota a kislánynak. Ennyit fejlődtünk azóta? Nagyon örülök neki, ha igen, és tényleg van esélye felnőni. Mondjuk Hawking sem keveset tett le az asztalra, pedig neki se adtak sok esélyt, bár az más hasonló betegség volt.
Nem sokat, de egy kis aprót fogok én is küldeni.
Hali!

Köszi a hsz-t és minden támogatást is!!!! Nagyon hosszú sztori és nem szeretnék visszaélni a modik bizalmával sem hogy ez most így itt maradhat.
Nagyon röviden:

- Az SMA betegségről a genetika fejlődése révén csak kb 10-15 éve tudják hogy létezik, előtte mindenféle más néven ismerték. Pl a bölcsőhalál az néven ismert jelenség az SMA1-es betegség miatt van, igen nagy valószínűséggel.
- Tavaly óta iszonyú erővel küzdöttünk egy Spinraza nevű, vadonat új amerikai gyógyszerért ami tavaly december óta törzskönyvezett az EU-ban. Ez megállítja a folyamatot, és bizonyos esetekben javulás is mutatkozhat. Csakhogy ez amerikai privát gyógyszergyár terméke, a Biogen-é. Ezt 100% magán forrásokból fejlesztették 10-15 év alatt, dollármilliárdokért, amit a tulajdonosok viszont szeretnének látni (ez is érthető valahol) ezért az ára kezelés-sorozatonként 90 millió Ft. Egy évben akár 2 sorozatot is kell kapnia a kicsinek. Nem, nem tévedés, nem elírás, ennyi. Igen, tudjuk hogy ebből hány lélegeztető gép, protézis, életmentő műtét, kórház felújítás stb stb vásárolható, ezért adta meg csak valami 10-20 közötti gyereknek a NEAK a kezelést. (Németországban pl mindenkinek jár akinek van biztosítása, de ezt hagyjuk...) Most a tesóm kislánya benne van ebben a programban, és már megállt a visszafejlődés, bizonyos javulást is mutat. De hogy meddig fejlődik tovább, azt a a jóisten tudja megmondani csak.
- Az izmok sorvadása a rekeszizmot és lélegző izmokat is érintette. Erre már eleve kapott egy 100%-os támogatást a cca 2 millió Ft-os köhögtető gépre, éjszakai lélegeztető gépre.
- A most keresett ruha és gép nem életmentő ezért nem 100% támogatás van rá. 2,5 millió körül van az ára összesen ezért még használtan is rohadt drágák. A NEAK pedig csak új fejlesztő eszközt támogat, használtat nem. Az önerő összesen 725 ezer Ft, ezt gyűjtjük most. És igen, már elég tetemesen a mélyére kotort mindenki a családi kasszának. (Nem sír a szám, tény)
- Vannak olyan szülői csoportok ahol az ilyen betegségben elhunyt gyerekek eszközeit elajándékozzák, de most nincs ilyen eszköz elérhető. Szerencsére sok iszonyú korrekt EU-s gyártó van aki ide Keletre önköltségi áron biztosítja a fejlesztő eszközöket, a képen látható gyerek tolókocsit (nemtom most mi a neve) az ír gyártó ÁFA felszámítása nélkül nagyker ár alatt és ingyen DHL gyorspostával elküldte.
- A jövő: a Spinraza nagy eséllyel megállítja a kislány izmainak sorvadását. Amíg ezt finanszírozza a TB addig mindenre van remény, ahogy nem, onnantól nincs. És már folyik a kísérlet más gyógyszergyárnál olyan gyógyszerrel, ami génsebészeti úton kijavítja azt az egy pontosan ismert hibát a DNS-ben, ami ezt a sorvadást okozza, és onnantól kezdve nincs több kezelésre szükség, a gyerek meggyógyul. Az EU-s gyógyszer lesz, és szinte ingyen, az évente 700 ezer dolláros kezelésből világ botrány van és minden témában járatos a Biogent szapulja emiatt. Ezek a génsebészeti eljárások brutálisan gyorsan fejlődnek és a kezelések már elérhető távolságban vannak, folynak a kísérletek, már tényleg csak 2-5 év. Addig kell a kislány túlélését és egészségét biztosítani. Addig küzdünk, harcolunk, minden erővel.
- És egyébként tényleg érdekes: a vizsgálatok szerint a kislány szellemi fejlődése 9-10 hónappal a korában elvárt felett van, ez 2 évesnél nagyon sok, vagyis tényleg van valami nem ismert hátterű jelenség, ami miatt sok fogyatékkal élő az átlagnál intelligensebb, könnyebben tanul, stb. Legalább kompenzál valamit a természet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Mosógép

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok!

Tudom hogy mennyek én má a pumpulós akcióimmal, de ez most tényleg beesett az ajtón. (Mondjuk nálam mindig ilyenek esnek be, ami még mindig jobb mint a TEK! :D)
Szóval, a mátraszelei nevelőotthon megkeresett... ők a Nógrád megyek Gyermek- és Ifjúságvédelmi hálózathoz tartoznak, és árva vagy családtól elvett gyerekeket nevelnek, vagy 4-5 éve kapcsolatban állunk, és évente párszor viszünk le mindenféle dolgokat (kaját ruhát stb). azzal, hogy most bekreppant a mosógépük. Az öreg keverőtárcsás feladta - ezért most keresnek bármilyen használt megoldást, ami még egy darabig működőképes, és a kézzel mosásnál jobb, ami 10 gyereknél eléggé necces feladat. Ha még értéket képvisel, akkor megegyezés szerinti árat ki tudjuk gazdálkodni páran nekik.

Mellékelek pár képet, a régi mosógépükről (igen, keverőtárcsás!) és a legutóbbi kaja- és ruha átadáskor, amikor rém boldogok voltak a kölykök.
mosogep.jpg
MátraszeleX.jpg
MátraszeleX.jpg (94.73 KiB) Megtekintve 27502 alkalommal
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Ha ezt össze tudjuk dobni akkor valamelyik nap el tudom hozni... https://www.jofogas.hu/pest/Hajdu_kever ... 313415.htm
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

borsodi írta: 2018.08.03. 08:17 Ha ezt össze tudjuk dobni akkor valamelyik nap el tudom hozni... https://www.jofogas.hu/pest/Hajdu_kever ... 313415.htm
Hali!
Ha már összedobós, én egy fokkal jobbra lőnék, nem egy ugyan olyan használt keverőtárcsásra. Most abban reménykedem titkon, hogy valakinek van egy mosógépe a tárolójában vagy pincéjében, amit nemrég cserélt le de még tökéletesen működőképes, és attól meg tud válni ingyen vagy kis pénzért. 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Támogatás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

T. Fegyverbubusok!

Talán már hallottatok róla, hogy szeretek mindenféle másokat segítő tevékenységekben részt venni, mondván egyszer úgyis megdöglünk, és akkor úgysem a teli találatok számítanak, hanem hogy mit hagytunk magunk után... ezek közt a dolgok között az utóbbi egy évben kiemelten szerepel a fogyatékkal élők sportolását, és integrációját segítő SUHANJ! Alapítvány támogatása.

Most október 7-én életemben először állok a teljes, 42 km-s maratoni táv rajtjához a Budapest Maratonon, és a futásom során a SUHANJ! egy látássérült sportolóját fogom kísérni.
Emellett azonban egy másik célt is kitűztem: a futásommal idén is a minden szempontból fantasztikus SUHANJ! Alapítványt is szeretném támogatni adomány gyűjtő futóként. (Tavaly a 30 km-s távon futottam a színeikben) Az alapítvány 2010 óta működik, pár éve az ez idáig egyetlen, fogyatékkal élők számára is alkalmas edzőtermet is üzemeltetik Budapesten, rengeteg sporteseményen vesznek részt, és hetente több közös futó és úszó edzést is tartanak fogyatékkal élő és ép sportolók számára.

Hogy mi is az az egyedi és megfoghatatlan, barátsággal és összefogással teli „Suhanj-hangulat” és a nemes küldetés - az ebből a 3 perces videóból kiderül.
https://vimeo.com/165333047

Ehhez a fantasztikus kezdeményezéshez, nagyon sokak közös erőfeszítéséhez és öröméhez pedig ezen a linken tudsz a támogatásoddal csatlakozni:
http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/230 ... sa?lang=HU

Köszönöm ha elolvastad, és köszönöm ha támogatod a célt!!!

Toto

ui: elnézést, de minden képen úgy nézek ki mint egy kielégült retardált kö...ög, ezzel nem tudok mit kezdeni, ilyen a fejem. :D
TotoSuhanjKicsi.jpg
Toto3.jpg
Toto3.jpg (36.29 KiB) Megtekintve 27363 alkalommal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Mosógép

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2018.08.01. 09:54 Sziasztok!

Tudom hogy mennyek én má a pumpulós akcióimmal, de ez most tényleg beesett az ajtón. (Mondjuk nálam mindig ilyenek esnek be, ami még mindig jobb mint a TEK! :D)
Szóval, a mátraszelei nevelőotthon megkeresett... ők a Nógrád megyek Gyermek- és Ifjúságvédelmi hálózathoz tartoznak, és árva vagy családtól elvett gyerekeket nevelnek, vagy 4-5 éve kapcsolatban állunk, és évente párszor viszünk le mindenféle dolgokat (kaját ruhát stb). azzal, hogy most bekreppant a mosógépük. Az öreg keverőtárcsás feladta - ezért most keresnek bármilyen használt megoldást, ami még egy darabig működőképes, és a kézzel mosásnál jobb, ami 10 gyereknél eléggé necces feladat. Ha még értéket képvisel, akkor megegyezés szerinti árat ki tudjuk gazdálkodni páran nekik.

Hogy meglegyen itt a sztori vége is. Egy szálloda volt olyan jó fej, hogy egy ott dolgozó ismerősöm közbenjárására leselejtezett egy pár éves Samsung mosógépet, ami még sokáig jó lesz nekik. 6 kg-s töltőtömegű, nagy, szép, gyors, és így a gyerekek közel 1 hónap után végre nem kézzel kell kimossák a ruháikat.

Röviddel ezután pedig pár céges ismerősöm támogatásával rengeteg füzetet, tollat, írószert, ruhákat kaptak az állami gondozott gyerkőcök, az iskolakezdésre.
Mosogep2.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Tudom hogy egy ribanc vagyok :) de legalább jó ügyért kurválkodom. :)

Szóval - 2 hét múlva eldördül a startpisztoly (sajnos csak képletesen, valamilyen buzi CO2-s kürtöt nyomatnak csak) és elindulok a maratonon adománygyűjtő futóként. Ilyen hosszú távon először, 30 km-t kétszer futottam már, félmaratont meg nagyon sokszor. A fő cél most is az, hogy segítsek a fogyatékkal élők integrációjáért és mindennapi sportolásáért dolgozó SUHANJ! alapítványon, egy fantasztikus, lelkes, állandóan vigyorgó társaságon. Sokszor tényleg olyan érzésem van amikor velük edzek vagy versenyen futok, hogy nem is ebből a világból valók. A legtöbben naivak vagyunk és hiszünk abban hogy ha sok ember összefog egy jó cél érdekében, az sikeres lehet.
Ebben az esetben a cél, hogy minél több születettt- vagy szerzett fogyatékkal élő embertársunk minél teljesebb életet élhessen. Nem kivetett páriaként, hanem emberként, közösségben és emberi érzésekkel körülvéve.

A közös edzésenen kívül a SUHANJ! működteti Magyarország máig EGYETLEN olyan edzőtermét, ahol fogyatékkal élők is edzhetnek az épekkel közösen, és speciális, számukra kialakított edző gépek és edzők is vannak a csapatban.

Ennek fenntartása és fejlesztése viszont pénzbe kerül, ha szeretnéd, ezen a linken tudod támogatni az alapítvány munkáját

http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/230 ... sa?lang=HU

Itt pedig azt látod, amikor sikeresen teljesítünk egy versenyt, a képen a Wizzair félmaraton befutója után vagyunk. A 4 fős csapatunk egy dawn kóros lányt vitt végig 21 kilométeren, akinek óriási örömet adott ez az esemény is.

#Suhanj! #erőtadunk
Suhangyal_kampány.jpg
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.09.24. 22:28 Tudom hogy egy ribanc vagyok :) de legalább jó ügyért kurválkodom. :)

Szóval - 2 hét múlva eldördül a startpisztoly (sajnos csak képletesen, valamilyen buzi CO2-s kürtöt nyomatnak csak) és elindulok a maratonon adománygyűjtő futóként. Ilyen hosszú távon először, 30 km-t kétszer futottam már, félmaratont meg nagyon sokszor. A fő cél most is az, hogy segítsek a fogyatékkal élők integrációjáért és mindennapi sportolásáért dolgozó SUHANJ! alapítványon, egy fantasztikus, lelkes, állandóan vigyorgó társaságon. Sokszor tényleg olyan érzésem van amikor velük edzek vagy versenyen futok, hogy nem is ebből a világból valók. A legtöbben naivak vagyunk és hiszünk abban hogy ha sok ember összefog egy jó cél érdekében, az sikeres lehet.
Ebben az esetben a cél, hogy minél több születettt- vagy szerzett fogyatékkal élő embertársunk minél teljesebb életet élhessen. Nem kivetett páriaként, hanem emberként, közösségben és emberi érzésekkel körülvéve.

A közös edzésenen kívül a SUHANJ! működteti Magyarország máig EGYETLEN olyan edzőtermét, ahol fogyatékkal élők is edzhetnek az épekkel közösen, és speciális, számukra kialakított edző gépek és edzők is vannak a csapatban.

Ennek fenntartása és fejlesztése viszont pénzbe kerül, ha szeretnéd, ezen a linken tudod támogatni az alapítvány munkáját

http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/230 ... sa?lang=HU

Itt pedig azt látod, amikor sikeresen teljesítünk egy versenyt, a képen a Wizzair félmaraton befutója után vagyunk. A 4 fős csapatunk egy dawn kóros lányt vitt végig 21 kilométeren, akinek óriási örömet adott ez az esemény is.

#Suhanj! #erőtadunk

Suhangyal_kampány.jpg
Respect!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Amint arra emlékezhettek, tavaly volt egy nagyon sikeres akciónk, amit most szeretnénk megismételni. Ha szeretnétek segíteni, akkor keressetek meg ;)
Alább az infók:

"Szia!

Ahogy a tavalyi évben is Ismét készülök Szovátára a Dévai
árvaházba (Böjte Csaba által alapított).

Számukra gyűjtést szervezünk (a csatolmányban található eszközökre van szükségük).

http://szovata.gportal.hu/
Cím: Sómező utca (Strada Câmpul Sărat) 22, Sovata 545500, Romania

Segíteni a következő képpen tudsz:

A listában szereplő dolgokat eljuttatod nekem
Pénzbeli: borítékos adomány amit átadok nekik

A múltkori pénzadományból útleveleket váltottak ki a gyerekeknek, aminek segítségével Dunakeszin tölthettek a gyerekek néhány hetet Magyarországon (14 éves kor alatt útlevéllel lehet csak nekik határt átlépni)"

LISTA
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2018.11.14. 21:51 Amint arra emlékezhettek, tavaly volt egy nagyon sikeres akciónk, amit most szeretnénk megismételni. Ha szeretnétek segíteni, akkor keressetek meg ;)
Alább az infók:

"Szia!

Ahogy a tavalyi évben is Ismét készülök Szovátára a Dévai
árvaházba (Böjte Csaba által alapított).

Számukra gyűjtést szervezünk (a csatolmányban található eszközökre van szükségük).

http://szovata.gportal.hu/
Cím: Sómező utca (Strada Câmpul Sărat) 22, Sovata 545500, Romania

Segíteni a következő képpen tudsz:

A listában szereplő dolgokat eljuttatod nekem
Pénzbeli: borítékos adomány amit átadok nekik

A múltkori pénzadományból útleveleket váltottak ki a gyerekeknek, aminek segítségével Dunakeszin tölthettek a gyerekek néhány hetet Magyarországon (14 éves kor alatt útlevéllel lehet csak nekik határt átlépni)"

LISTA
Sziasztok!

A héten még lehet jelentkezni, ha valaki szeretne segíteni!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kedves barátaim, ismerőseim!

Idén már harmadik alkalommal állok a rajtvonalhoz adománygyűjtő futóként a SPAR Budapest Maraton 30 km-s távján. Célom, hogy futásommal 100.000 Ft adományt gyűjtsek a fogyatékkal élők sportolásáért egészen rendkívüli munkát végző SUHANJ! Alapítvány számára. A segítségetekkel még több fogyatékkal élő tud sportolni, és ezen keresztül jobban kapcsolódni az ép társaink világához.
Az alábbi linken tudod támogatni ezt a nemes és szép kezdeményezést.

Fogadj örökbe egy kilométert, vegyél meg kilóra! :lol: :lol: Ha nem kedvelsz, akkor pedig arra fizess be hogy jól dögöljek ki a futás során! :twisted:

Hajrá SUHANJ! 💙🏃‍♂️💙

http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/310 ... jto-futasa


Egy kis ízelítő a Suhanj!-életérzésből: https://player.vimeo.com/video/165333047

Lencsi_3 (1).jpg
Suhanj_kampány_2019_3.jpg
Suhanj_kampány_2019_2.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.09.05. 13:24 Kedves barátaim, ismerőseim!

Idén már harmadik alkalommal állok a rajtvonalhoz adománygyűjtő futóként a SPAR Budapest Maraton 30 km-s távján. Célom, hogy futásommal 100.000 Ft adományt gyűjtsek a fogyatékkal élők sportolásáért egészen rendkívüli munkát végző SUHANJ! Alapítvány számára. A segítségetekkel még több fogyatékkal élő tud sportolni, és ezen keresztül jobban kapcsolódni az ép társaink világához.
Az alábbi linken tudod támogatni ezt a nemes és szép kezdeményezést.

Fogadj örökbe egy kilométert, vegyél meg kilóra! :lol: :lol: Ha nem kedvelsz, akkor pedig arra fizess be hogy jól dögöljek ki a futás során! :twisted:

Hajrá SUHANJ! 💙🏃‍♂️💙

http://www.suhangyalok.hu/suhangyal/310 ... jto-futasa


Egy kis ízelítő a Suhanj!-életérzésből: https://player.vimeo.com/video/165333047


Lencsi_3 (1).jpgSuhanj_kampány_2019_3.jpgSuhanj_kampány_2019_2.jpg
Ment egy kis támogatás ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.09.07. 22:50 Ment egy kis támogatás ;)
Danke schön!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Hogy ne csak pánikoljunk és készleteket halmozzunk fel.... Mindenféle vírusnak, az influenzának is a legveszélyeztetettebb csoportja az idősek.
Egy FB-s önkéntes fórum qrvajó dolgot talált ki, hogy a mostani helyzetben hogyan lehet rájuk kicsit jobban figyelni. Aki társasházban lakik, ott tuti van egy Dezső bá vagy Ildi néni akinek az ilyesmi nagy segítség lehet.
Én egyébként is jövök-megyek (egyenlőre) a belváros és külváros között kocsival, egy-egy extra kör a madaras teszkóban esténként simán belefér. Szerintem sokan vagyunk így ezzel. 8-)

És aki most azzal jön hogy na majd ettől fognak megindulni újra az unokázós csalók meg lakásbetörések, hát én istenbizony kitérek a hitemből. :lol:
Kedves_idős_szomszédok.jpg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az nagyon durva, hogy betiltottak a karitativ szervezetek adomanygyujteset:
"megszűnik a karitatív szervezetek önálló adománygyűjtő vonala". :-(

https://index.hu/belfold/2020/03/21/ado ... tes_munka/

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Fortitu írta: 2020.03.23. 10:44 Én már regeltem:
https://segitunkegymasnak.hu/
igen, elő regisztráció van. Azért régiós jelentkezés lehetett volna.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ZOLKET írta: 2020.03.23. 13:10 igen, elő regisztráció van. Azért régiós jelentkezés lehetett volna.
Én is jelentkeztem - meglátjuk.

Alapvetően nagyon rossz tapasztalatom van minden állami szervezésű önkéntességgel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.23. 13:16 Én is jelentkeztem - meglátjuk.

Alapvetően nagyon rossz tapasztalatom van minden állami szervezésű önkéntességgel.
Eleve minden állami irányítású dologgal elég rossz tapasztalatom van... Én viszont egyelőre csak erről a szélesebbkörű szerveződésről tudok, remélhetőleg összehozza az igényeket a felajánlásokkal, akkor is ha szokásos állami diszfunkcionális módon.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.23. 13:20 Eleve minden állami irányítású dologgal elég rossz tapasztalatom van... Én viszont egyelőre csak erről a szélesebbkörű szerveződésről tudok, remélhetőleg összehozza az igényeket a felajánlásokkal, akkor is ha szokásos állami diszfunkcionális módon.
Leírom a tapasztalataimat, hátha másnak is segít aki ilyesmiben gondolkodik.
Szóval az állami izémizé amibe beregisztráltam, csöndben van, se infó se semmi. Pedig ugye néha egy kör-emailt megírni hogy "Parasztok, már 100 ezren regisztráltatok, még dolgozunk, de pár napig bírjátok ki) az nem nagy energia. De úgy tűnik erre se gondolnak. Szóval ami állami az itt is lassú, nem hatékony, csőd az egész.

A kerületi Facebook csoportban viszont találtam egy helyi kezdeményezést Kétfarkú Kutyások tolják az időseknek bevásárlós projektet, úgy tűnik itt Nagyfaluban minden kerületben ott vannak. Nem, nem politikáról szól, csak éppen az ottani emberek szervezik. Tök profin, egyenlőre.
Pontosan regisztrálják ki mit vállal, pontosan a kerület melyik részén lakik, merre szeretne segíteni, van-e kocsija, stb és ez alapján megy is a munka elég jól.
Emellett a Polgármesteri Hivatal is hatékonyan dolgozik, időseknek szerveznek étel- és gyógyszer vásárlást-szállítást a helyi szociális munkásokkal és önkormányzati alkalmazottakkal. A két társaság együttműködik, segíti egymást infókkal, eszközökkel, miegyébbel. Szóval én azt mondom mindenkinek hogy helyben a szűkebb környezetében érdemes körbenézni, érdeklődni itt-ott, biztosan lesz infója az embereknek. Polgármesteri Hivatalok, helyi lakosok Facebook csoportjai, valaki biztosan tudni fogja hol ki szervez valamit, hol lehet segíteni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.23. 13:20 Eleve minden állami irányítású dologgal elég rossz tapasztalatom van... Én viszont egyelőre csak erről a szélesebbkörű szerveződésről tudok, remélhetőleg összehozza az igényeket a felajánlásokkal, akkor is ha szokásos állami diszfunkcionális módon.
Azóta se kerestek az állami oldalról.
Csináltak egy még jobb még faszább weboldalt, de a jelentkezőt válaszra se méltatták.
Persze lehet hogy vannak projektjeik, csak szarul kommunikálnak. De mindenesetre ez éppen az a diszfunkcionális mammut szar, amiről írtál.

Közben a csillogó weboldallal nem rendelkező, Google táblázatokkal felszerelt helyi önkéntesek millió dolgot csinálnak itt nálunk is, és csomó más helyen is, ahogy hallom. Ezer lehetőség van most beszállni lokális projektekbe mindenkinek, aki akar.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Önkéntes munka

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.03.23. 12:03 Igen, akkora a baj, hogy azok jelentos resze, aki normalisan ultrahangot vagy EKG-t keszitenek, azok most covid osztalyon gyogyitanak.

(Es termeszetesen mivel a magyar allamigazgatas szervezi ezt, ne csodalkozzunk azon, hogy biztos vannak olyan osztalyok, ahonnan elfelejtik atvezenyelni a dolgozok felet, ezert csak lezengenek a fele munka mellett, es persze van sok olyan osztaly is, ahonnan veletlenul a dolgozok 3/4-t vezenyelik at, es a maradek lampast kothet a tokere, hogy a fele munkat elvegezze.)
Bel, Te vagy az egyik, ha nem a legtájékozottabb egészségügyi kérdésekben ezen a fórumon: hol lehet nekünk, jogsis elsősegélyvizsgánál komolyabb ismeretek nélkülieknek önkéntes munkára jelentkezni?
Valamint:
- lehet-e munka előtt vagy után végezni? (Szerencsére ez nekem kérdés.)
- kijárási tilalom alatt is oda- és hazajutunk?
- mennyivel veszélyesebb így, hogy haza vagy a munkahelyre bevisszük a vírust?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Konkretumot nem tudok rola, a neten olvastam:
Voroskereszt mintavetel, diszpecser

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.03.23. 20:07
Köszönöm. Ha fél füllel elkapsz valamit, gondolj erre a topikra.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: qqriq »

keresd meg a helyi szocialis osztalyt, ott mindig van mit csinalni.
Poresz írta: 2021.03.23. 20:17 Köszönöm. Ha fél füllel elkapsz valamit, gondolj erre a topikra.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Na szóval... Mivel lehet most segíteni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kinek?
Fortitu írta: 2022.02.26. 11:11 Na szóval... Mivel lehet most segíteni?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.02.26. 11:43Kinek?
A jelenlegi háborús helyzetben. Rengeteg kinti magyar menekült például ide.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.02.26. 11:11 Na szóval... Mivel lehet most segíteni?
Kezdem.
Budapest, egy szoba, 30 négyzetméter, franciaágy + összecsukható ágy + kempingágy. Angolul jól beszéljenek, magyaron kívül más egzotikus nyelven nem tudok. Ez egy bizalmi dolog, szóval régi és megbízható és lehetőleg személyesen ismert fórumtársak “kezessége” mellett lőjétek el ezt a lehetőséget.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez mind szep es jo, ma magyarorszagon rengeteg csalad el melyszegenysegben es rengeteg gyerek ehezik, ez valahogy sose tema pedig itt van az orrunk elott...

velemenyem szerint az az allam amelyik az elmult evekben -a propaganda szerint- tobb szazezer illegalis bevandorlot el tudott latni az a jelen problemat is gyorsan meg tudna oldani.

Fortitu írta: 2022.02.26. 12:23 A jelenlegi háborús helyzetben. Rengeteg kinti magyar menekült például ide.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha valaki ugy erzi hogy tamogatna a nagycsalados fegyvertartok loszervasarlasat annak privatban megadom a gofundme linket :lol:
Judge Dredd írta: 2023.05.03. 09:37 Ha szeretnétek adományozni, akkor javasolnék valamilyen közhasznú, jótékony, vagy ilyesmi célra egy gyűjtést. Régebben több ilyen sikeres projektje is volt a fórumnak, topik is van rá.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.05.03. 10:29 ha valaki ugy erzi hogy tamogatna a nagycsalados fegyvertartok loszervasarlasat annak privatban megadom a gofundme linket :lol:
Osztrák fórumban feltette valaki a kérdést, hogy melyik a legjobb lőszer ár, teljesítmény, megbízhatóság terén. Jöttek az ötletek, hogy amit otthon töltesz magadnak, mert olcsó, és ha elég ügyes vagy, jó is stb.

Nem akartam neki odaírni, hogy az a legjobb, amit ingyen kapsz...! :-D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.05.03. 10:35 Osztrák fórumban feltette valaki a kérdést, hogy melyik a legjobb lőszer ár, teljesítmény, megbízhatóság terén. Jöttek az ötletek, hogy amit otthon töltesz magadnak, mert olcsó, és ha elég ügyes vagy, jó is stb.

Nem akartam neki odaírni, hogy az a legjobb, amit ingyen kapsz...! :-D
Tarhált ecet édesebb a méznél.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Részemről ezerrel támogatok mindenféle jótékonysági akciót, lehetne az idei gyűjtés valamilyen adomány valahová. Török földrengés károsultak, kárpátaljai magyar családok (van olyan gyűjtés is ahol kifejezetten a háborúban elesett magyar nemzetiségű katonák családjainak gyűjtenek), vakok, kerekesszékékesek, idősek, hajléktalanok, IRL ismert Piri néninek hűtőre vagy rezsiszámlára, valamelyik nem tolvaj szeretetszolgálat, bármi jó lehet. A nyomornak ezerféle arca van.

Ha van egyértelmű akarat rá hogy idén legyen közös zsé, és az is hogy kinek menjen, vállalom a gyűjtést és elutalást, a szokásos 100% transzparencia mellett. (Bizonylatok minden egyéb feltöltve)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.05.03. 11:01 Részemről ezerrel támogatok mindenféle jótékonysági akciót, lehetne az idei gyűjtés valamilyen adomány valahová. Török földrengés károsultak, kárpátaljai magyar családok (van olyan gyűjtés is ahol kifejezetten a háborúban elesett magyar nemzetiségű katonák családjainak gyűjtenek), vakok, kerekesszékékesek, idősek, hajléktalanok, IRL ismert Piri néninek hűtőre vagy rezsiszámlára, valamelyik nem tolvaj szeretetszolgálat, bármi jó lehet. A nyomornak ezerféle arca van.

Ha van egyértelmű akarat rá hogy idén legyen közös zsé, és az is hogy kinek menjen, vállalom a gyűjtést és elutalást, a szokásos 100% transzparencia mellett. (Bizonylatok minden egyéb feltöltve)
Vagy akár a hazai lövészsportot is lehetne támogatni, nem tudom, nincs konkrét ötletem. Vagy valamilyen mentőszolgálatot? Jó lenne ha valahogy kapcsolódna a fegyveres, prepper, stb vonalhoz, de ha nincs ilyen ötlet, az se baj. Valami rendezvény, tanfolyam?
Annyi hogy mindenképpen a közvetlen támogatásra szavaznék, nem akarok mindenféle szervezetekbe pénzt lapátolni, amiből ki tudja mi merre szivárog.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Vagy lehetne szervezni egy F.F tábort, és a képzési anyagra fordítani a befizetéseket.
És így sokakhoz eljutna a gyakorlási lehetőség, akár csak a gázdeó, folyadék sugaras cuccok terén is.
/ mert vannak sajnos olyanok is, akik egy huszonezres Guardiant nem tudnak "csak úgy " eldurrantani, így legalább 1-1 lövésük lenne.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.05.03. 11:31 Vagy akár a hazai lövészsportot is lehetne támogatni, nem tudom, nincs konkrét ötletem. Vagy valamilyen mentőszolgálatot? Jó lenne ha valahogy kapcsolódna a fegyveres, prepper, stb vonalhoz, de ha nincs ilyen ötlet, az se baj. Valami rendezvény, tanfolyam?
Annyi hogy mindenképpen a közvetlen támogatásra szavaznék, nem akarok mindenféle szervezetekbe pénzt lapátolni, amiből ki tudja mi merre szivárog.
Egyetértek.
Sok alapítványnál a bevételek elég nagy %-a megy el az alapítvány adminisztrációs költségeire. Ld. Gyermekrák alapítvány.

Ennek személyesen ismerem a vezetőjét, és amúgy is tanulságos olvasnivaló:
https://nyomorszele.hvgblog.hu/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.05.03. 11:45
Ennek személyesen ismerem a vezetőjét, és amúgy is tanulságos olvasnivaló:
https://nyomorszele.hvgblog.hu/
Nekem nagyon tetszik!! Lehet vele azonosulni, látszik hogy értenek hozzá és szívvel-lélekkel csinálják.
Ha nem csak 2-3-an vagyunk akkor ebbe szerintem beleállhatna a fórum közössége . Mennyire ismered a hölgyet? Esetleg meg lehetne röviden kérdezni hogy lenne-e most aktuálisan egy konkrét cél, hogy mire lehetne gyűjteni. (Azt meg, hogy mennyi, úgysem tudjuk előre soha)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.05.03. 11:31 Vagy akár a hazai lövészsportot is lehetne támogatni, nem tudom, nincs konkrét ötletem. Vagy valamilyen mentőszolgálatot? Jó lenne ha valahogy kapcsolódna a fegyveres, prepper, stb vonalhoz, de ha nincs ilyen ötlet, az se baj. Valami rendezvény, tanfolyam?
Annyi hogy mindenképpen a közvetlen támogatásra szavaznék, nem akarok mindenféle szervezetekbe pénzt lapátolni, amiből ki tudja mi merre szivárog.
A mentőszolgálat vagy bármi más támogatását egy elég egyszerűen meghatározható határon innen tudom csak támogatni. Ez a határ pedig az, hogy önkéntes alapont működik, vagy pedig az állam dolga lenne, hogy fenntartsa. Utóbbi esetben, lásd pl. gyári helikopteres mentőállomás, erősen _nem_ tudom támogatni a dolgot, mivel így tulajdonképpen legitimáljuk az állam által elkövetett mulasztásos jogsértést.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.05.03. 13:52 A mentőszolgálat vagy bármi más támogatását egy elég egyszerűen meghatározható határon innen tudom csak támogatni. Ez a határ pedig az, hogy önkéntes alapont működik, vagy pedig az állam dolga lenne, hogy fenntartsa. Utóbbi esetben, lásd pl. gyári helikopteres mentőállomás, erősen _nem_ tudom támogatni a dolgot, mivel így tulajdonképpen legitimáljuk az állam által elkövetett mulasztásos jogsértést.
Rengeteg kisebb-nagyobb adományozó projektben voltam benne személyesen, mostanában családi okokból sokkal kevesebben. Pénzt közvetlenül szuperritkán adtam, csak és kizárólag az ezer százalékig megbízhatóknak, közvetlen személyes ismerettségi körömben.(Vagy ha valaki ismerte, és ez volt a garancia az illetőre, mint itt Bear kolléga) Számomra mindig az volt a nyerő, hogy megvásároltam a szükséges dolgokat és közvetlenül odaadtam vagy odaadtuk azoknak, akiknek szükségük volt rá. Csoportos akció esetén a költésekről és az átadásról számlák fotózva, scannelve, elküldve mindenkinek aki beleadott.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2023.05.03. 13:52 A mentőszolgálat vagy bármi más támogatását egy elég egyszerűen meghatározható határon innen tudom csak támogatni. Ez a határ pedig az, hogy önkéntes alapont működik, vagy pedig az állam dolga lenne, hogy fenntartsa. Utóbbi esetben, lásd pl. gyári helikopteres mentőállomás, erősen _nem_ tudom támogatni a dolgot, mivel így tulajdonképpen legitimáljuk az állam által elkövetett mulasztásos jogsértést.
Bocs, nyilván győri, csak már nem tudom szerkeszteni a hozzászólást.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A jótékony célokra adományozás kérdését több fajta módon, és régóta gyakorlom, tanulmányozom, követem. Anyagi lehetőségek függvényében lehet több, kevesebb, hol pénz, hol tárgy, hol tudás/idő. Céges támogatást is intéztem, gyűjtést is - mindent is. 8-)

Az az eddigi tapasztalatom, hogy a 100% biztos módszer a következő: mindenki privátban támogassa azt, akit és amit helyesnek tart. Minél kevesebb kézen megy át, annál jobb.

Nem érzem helyesnek azt, hogy a kifejezetten fórumfenntartásra összegyűjtött pénzt bármi másra használjuk, mint amire össze lett kalapozva. Ha gyűjtést szervezünk, előre deklaráltan XY nemes célra, az rendben van - de akkor legyen már valami köze a fegyver fórumhoz! 8-)

Másképpen milyen hozzáadott értéke van hogy pont mi, és nem valaki eleve erre berendezkedett szervezet gyűjt? Ugyanezt kevesebb vitával, privátban is remekül el lehet intézni. Pl megbízható, köztiszteletnek örvendő fórumtársak - mint ahogy tette az WildBear23 is - a direkt erre létrehozott topikban ;) … khm … itt - javasolhatnak általuk személyesen ellenőrzött szervezeteket, személyeket - ahová és akinek mindenki privátban annyit utal, amit jónak lát. A leellenőrzőtt, vérrel-újlenyomattal hitelesített ;) linkgyűjtemény lehetne pinelve a topik tetejére.

Nem látom a hozzáadott értékét annak, hogy most akkor miért is utaztassuk az adományokat a fórumon keresztül. Sőt, ennek nullától eltérő kockázata is van. A pénzgyüjtés is szabályozott tevékenység, összeghatár függően bejelentés köteles. Némi hatósági rosszindulattal a pénzmosásra vonatkozó szabályok is ráerőltethetőek - kell ez nekünk? Adományozását vannak jobb, direktebb módok.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Adomány kérdésben írtam -a szaktopikba 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.03. 22:50 A jótékony célokra adományozás kérdését több fajta módon, és régóta gyakorlom, tanulmányozom, követem. Anyagi lehetőségek függvényében lehet több, kevesebb, hol pénz, hol tárgy, hol tudás/idő. Céges támogatást is intéztem, gyűjtést is - mindent is. 8-)

Az az eddigi tapasztalatom, hogy a 100% biztos módszer a következő: mindenki privátban támogassa azt, akit és amit helyesnek tart. Minél kevesebb kézen megy át, annál jobb.

Nem érzem helyesnek azt, hogy a kifejezetten fórumfenntartásra összegyűjtött pénzt bármi másra használjuk, mint amire össze lett kalapozva. Ha gyűjtést szervezünk, előre deklaráltan XY nemes célra, az rendben van - de akkor legyen már valami köze a fegyver fórumhoz! 8-)

Másképpen milyen hozzáadott értéke van hogy pont mi, és nem valaki eleve erre berendezkedett szervezet gyűjt? Ugyanezt kevesebb vitával, privátban is remekül el lehet intézni. Pl megbízható, köztiszteletnek örvendő fórumtársak - mint ahogy tette az WildBear23 is - a direkt erre létrehozott topikban ;) … khm … itt - javasolhatnak általuk személyesen ellenőrzött szervezeteket, személyeket - ahová és akinek mindenki privátban annyit utal, amit jónak lát. A leellenőrzőtt, vérrel-újlenyomattal hitelesített ;) linkgyűjtemény lehetne pinelve a topik tetejére.

Nem látom a hozzáadott értékét annak, hogy most akkor miért is utaztassuk az adományokat a fórumon keresztül. Sőt, ennek nullától eltérő kockázata is van. A pénzgyüjtés is szabályozott tevékenység, összeghatár függően bejelentés köteles. Némi hatósági rosszindulattal a pénzmosásra vonatkozó szabályok is ráerőltethetőek - kell ez nekünk? Adományozását vannak jobb, direktebb módok.
Egyetértek, ne a fegyverfórumon keresztül csináljuk, hanem mindenki privátban.
Egyrészt amit írtál, a pénzgyűjtés bejelentésköteles.

Másrészt. Említettem Ritók Nóra blogját.
Nagy probléma a mélyszegénységben élőknél a korai (18 év alatti) gyermekvállalás.
Illetve vállalás a lóf.aszt, nem vállalnak semmit, teherbe esnek és megszülik. Innentől nehéz visszaülni az iskolapadba, szakmát szerezni, dolgozni.. így termelődik újra a nyomor.
Kellő edukáció után vállalnák a fogamzásgátlást, viszont a tabletta elég sokba kerül.
Az volt az ötletem, hogy gyógyszergyár a védőnői hálózaton keresztül adhatna szociális alapon rászorulóknak önköltségi áron fogamzásgátlót.
Vannak kapcsolataim, érdeklődtem, de a gyártók nem lelkesedtek az ötletért.. pont azért, mert a segítő szándék ebben a kifacsart világban simán a visszájára fordulhat.
Szóval észnél kell a segítségben is lenni.

Én akiket támogatok, az az Igazgyöngy Alapítvány (Nyomorszéle Blog), a Re-formáló Egyesület ételosztása, és a Baptista Szeretetszolgálat (hajléktalanoknak ételosztás).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Petya357 írta: 2023.05.03. 22:50
Nem érzem helyesnek azt, hogy a kifejezetten fórumfenntartásra összegyűjtött pénzt bármi másra használjuk, mint amire össze lett kalapozva. Ha gyűjtést szervezünk, előre deklaráltan XY nemes célra, az rendben van - de akkor legyen már valami köze a fegyver fórumhoz! 8-)
??
Szó sem volt ilyesmiről, pont arról van szó, hogy az előző kalapozásból maradt pluszt nem sikkasztottuk el, hanem az idei díjakat abból fizetjük!

A többi véleményt köszi!
I am the law.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.05.03. 23:21 Egyetértek, ne a fegyverfórumon keresztül csináljuk, hanem mindenki privátban.
Egyrészt amit írtál, a pénzgyűjtés bejelentésköteles.

Másrészt. Említettem Ritók Nóra blogját.
Nagy probléma a mélyszegénységben élőknél a korai (18 év alatti) gyermekvállalás.
Illetve vállalás a lóf.aszt, nem vállalnak semmit, teherbe esnek és megszülik. Innentől nehéz visszaülni az iskolapadba, szakmát szerezni, dolgozni.. így termelődik újra a nyomor.
Kellő edukáció után vállalnák a fogamzásgátlást, viszont a tabletta elég sokba kerül.
Az volt az ötletem, hogy gyógyszergyár a védőnői hálózaton keresztül adhatna szociális alapon rászorulóknak önköltségi áron fogamzásgátlót.
Vannak kapcsolataim, érdeklődtem, de a gyártók nem lelkesedtek az ötletért.. pont azért, mert a segítő szándék ebben a kifacsart világban simán a visszájára fordulhat.
Szóval észnél kell a segítségben is lenni.

Én akiket támogatok, az az Igazgyöngy Alapítvány (Nyomorszéle Blog), a Re-formáló Egyesület ételosztása, és a Baptista Szeretetszolgálat (hajléktalanoknak ételosztás).
Angliában valamilyen életkortól, talán 16, a gyerek egyedül elmehet a nőgyógyászhoz a szülője nélkül (akár a tudta nélkül is), és ingyen felírják neki a fogamzásgátlót...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Judge Dredd írta: 2023.05.04. 07:55 ??
Szó sem volt ilyesmiről, pont arról van szó, hogy az előző kalapozásból maradt pluszt nem sikkasztottuk el, hanem az idei díjakat abból fizetjük!

A többi véleményt köszi!
A modik erkölcsi iránytűjéhez nem fér kétség!!! A létező legjobban jártatok el, SzVSz.

A fórumtársak kommentjeire reflektáltam, arra hogy mi mindent lehetne csinálni a jövőben - minden bizonnyal félreértettem, de így értelmeztem az egyik hozzászólást.

A naptárra nézve pedig: May the 4th be with you! Boldog Csillagok Háborúja napot kívánok minden kedves fórumtársnak. :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.05.04. 08:29 Angliában valamilyen életkortól, talán 16, a gyerek egyedül elmehet a nőgyógyászhoz a szülője nélkül (akár a tudta nélkül is), és ingyen felírják neki a fogamzásgátlót...
Ez egy tök jó ötlet. Félre kell tenni az álszentséget (18 év alatt a szexre gondolni sem szabad), és segíteni kell azokat, akik felelős módon szexelnének.

Én mondjuk szakmailag nem értek teljesen egyet 16 éves korban a hormon alapú fogamzásgátlással. Inkább mechanikus eszközöket (elsősorban óvszer, később spirál) javasolnék.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.05.04. 08:57 Ez egy tök jó ötlet. Félre kell tenni az álszentséget (18 év alatt a szexre gondolni sem szabad), és segíteni kell azokat, akik felelős módon szexelnének.

Én mondjuk szakmailag nem értek teljesen egyet 16 éves korban a hormon alapú fogamzásgátlással. Inkább mechanikus eszközöket (elsősorban óvszer, később spirál) javasolnék.
Össze kell vetni, mi a kisebbik rossz, a 16 évesen adott hormonális fogamzásgátló vs. esemény utáni tabletta (ami amúgy szintén ingyen kapható náluk, ha jól emlékszem) vs. nem kívánt terhességek, terhességmegszakítások. Nekik az jött ki, hogy inkább adják ingyen a cuccot 16 éves kortól.

Náunk meg az, hogy xarnak az egészre magasról, óggyák meg maguknak, az ő problémájuk. :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.05.04. 10:54 Össze kell vetni, mi a kisebbik rossz, a 16 évesen adott hormonális fogamzásgátló vs. esemény utáni tabletta (ami amúgy szintén ingyen kapható náluk, ha jól emlékszem) vs. nem kívánt terhességek, terhességmegszakítások. Nekik az jött ki, hogy inkább adják ingyen a cuccot 16 éves kortól.

Náunk meg az, hogy xarnak az egészre magasról, óggyák meg maguknak, az ő problémájuk. :-(
Igen, ezt jól leírtad!
Nálunk ebben még az álszent szemforgatás a divat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.05.04. 11:21 Igen, ezt jól leírtad!
Nálunk ebben még az álszent szemforgatás a divat.
Sajnos ez annyira evidens, hogy kicsit sem kell ehhez L. Ritók Nórának lenni... Akinek amúgy minden tisztelet azért, amit tesz. Őt mondjuk szívesen támogatnám.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: szöged »

Én pl simán adnék napi 1 kg rizst egy piréziai mélyszegénységben élő gyermektelen polgárnak élete/èletem végéig, ha elköttetné magát (melynek költségét szintén állnám).
Csak nincs szervezet, amely a napi osztást koordinálná.

Egyesek szerint ez náci hozzáállás.

Szerintem meg egy közepesen sz@r megoldás a túlszaporodásra...de legalább vmilyen szinten mégiscsak megoldás lenne, ha széles körű támogatást élvezne egy ilyesmi kezdeményezés.
Hangsúlyozottan kényszermentes/önkéntes alapon.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.05.04. 08:57 Én mondjuk szakmailag nem értek teljesen egyet 16 éves korban a hormon alapú fogamzásgátlással.
Ezért vannak a nem hormon, spermicid hüvelykúpok.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.05.04. 08:57 Inkább mechanikus eszközöket (elsősorban óvszer, később spirál) javasolnék.
Aszpitin. Térdek közé szorítva.🤣
Vagy limonádé. Helyette.
🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.05.04. 23:47 Ezért vannak a nem hormon, spermicid hüvelykúpok.
Persze, sok minden van.
A lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen a használata, és olcsó legyen.
Az óvszer kézenfekvő megoldás, illetve jelenleg a spirált promótálja/támogatja az alapítvány.
jó ha van írta: 2023.05.04. 23:51 Aszpitin. Térdek közé szorítva.🤣
Vagy limonádé. Helyette.
🤣🤣
Az Aszpirines módszer régi, de nem működik.
Gondolj bele, ha a térdei közé szorítja az Aszpirint, attól még fel tudod hajtani a két lábát a feje mellé, és ha van megfelelő csőhossz akkor célra tudsz tartani, és 10est lőni. ;)

Limonádé: kis falvakban drága a citrom. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyverbarátok a rászorulókért

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.05.05. 06:57 A lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen a használata, és olcsó legyen.
Az óvszer kézenfekvő megoldás, illetve jelenleg a spirált promótálja/támogatja az alapítvány.
Spirál: hormonmentes (is van), a nőgyógyász bizonyos időközönként ismételt meglátogatásán kívül nem kell érteni hozzá, nemi erőszak esetén is véd a teherbeesés ellen.

Óvszer: az egyetlen működő megoldás a nemi betegségek ellen - amik közül néhányat lehet nem-nemi úton is terjeszteni… -, cserébe használata nem hülyebiztos, és nemi erőszak esetén sem lehet felkönyörögni.

Nem túl egyszerű az élet…
szöged írta: 2023.05.04. 18:58 Én pl simán adnék napi 1 kg rizst egy piréziai mélyszegénységben élő gyermektelen polgárnak élete/èletem végéig, ha elköttetné magát (melynek költségét szintén állnám).
Csak nincs szervezet, amely a napi osztást koordinálná.

Egyesek szerint ez náci hozzáállás.

Szerintem meg egy közepesen sz@r megoldás a túlszaporodásra...de legalább vmilyen szinten mégiscsak megoldás lenne, ha széles körű támogatást élvezne egy ilyesmi kezdeményezés.
Hangsúlyozottan kényszermentes/önkéntes alapon.
Egyeseknek alacsonyabban van az ingerküszöbük, mint a történelmi ismereteik: a náci megoldás a kényszersterilizáció és a leányanyák koncentrációs táborba zárása (antiszociálisként csúcsára állított zöld háromszöggel megjelölve).
Minden más megoldás vagy kevésbé (≈semennyire sem) hatékony - azaz: kidobott pénz -, vagy embertelenebb.
Ez a megoldás nem közepesen $z@r, hanem nagyon jó: egyetlen hibája, hogy pénzbe kerül…
Válasz küldése