Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

soretes toltes nem olyan egyszeru mint a rez huvelyes.
jelentosen befolyasolja a karakterisztikat a csapi/huvelytalp/huvelypalast/lopor/wad merete-formaja/lovedek tomege/soret merete/slug alakja/lezaras modja, konkret toltesi erteket max gyari loszerhez talalsz.
adott lopor toltesi tablazata alapjan a lovedek tomeghez merten nem fogsz nagyon mellenyulni, aztan lehet tesztelessel finomitani ha elegedetlen vagy valamivel.

Trailm írta: 2021.07.02. 13:50 A Lovex-et most néztem , sörétes táblázat van , de slug-ra , gyöngygolyóra nem találtam adatot . Sajnos a sörétest csak éronti az oktatás ..... Hogy válltozik a slugnál , gyöngygolyónál a kihúzóerő a sima vagy acélsöréthez képest ? A rollkrimp és a csillagperemezés növeli jobban a gáznyomást ?
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A digitális mérlegek mennyire megbízhatóak lőporméréshez ? Sokfélét árlnak ... Karost meg alig találni .
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2021.07.04. 18:39 A digitális mérlegek mennyire megbízhatóak lőporméréshez ? Sokfélét árlnak ... Karost meg alig találni .
A kis ékszermérleg bevált erre. Hiteles gyógyszermérleg-súlyokkal teszteltem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.07.04. 18:39 A digitális mérlegek mennyire megbízhatóak lőporméréshez ? Sokfélét árlnak ... Karost meg alig találni .
Söréteshez elégségesek lehetnek az olcsóak is, amúgy jelenleg az én álláspontom az, hogy egy sima Lee safety scale a legmegbízhatóbb, legolcsóbb. Belövöd vele, hogy mennyi az annyi, aztán a töltéshez úgyis térfogat alapon fogod mérni. (Hacsak nem precíziós puskalőszert töltesz...) A Leenek vannak kanalai, de én pl ellőtt hüvelyekre forrasztottam rézhuzal darabot, aztán mondjuk tudod, hogy egy 357-es hüvelybe 1g fér a lőporodból. Vagy a Lee Load All 2 eleve tud sokféle térfogatot mérni neked, meg sokminden mást is. Ha nem tetszik a kanalas méregetés, és nem akarod megvenni a drágább szerszámot, akkor meg vehetsz egy Lee powder measure-t.

https://youtu.be/lk61hLYnio4
https://kapszli.hu/termek/lee-12g-load-all-ii/
https://www.strobl.cz/en/lee-perfect-po ... asure_p410
https://www.strobl.cz/en//lee-safety-po ... erwage_p35
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.

https://www.strobl.cz/en//wads-cal-12-for-slug_p8296
Ez milyen slughoz való ? Az Ares-hez ? A Mirage , Fipcchi slugjaim gyárilag csak rövid wad-al vannak szerelve .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.07.08. 10:38 Sziasztok.

https://www.strobl.cz/en//wads-cal-12-for-slug_p8296
Ez milyen slughoz való ? Az Ares-hez ? A Mirage , Fipcchi slugjaim gyárilag csak rövid wad-al vannak szerelve .
Űrméret alatti, kosárba rakható, pl Lee Key drive slug, vagy a Lymannak is van ilyen diabolo formájú megoldása, stb. Meg lehet próbálni söréttel, buckshottal is, ha szűkebb szórást akarsz, de ez csak ötlet.
Mod.: https://www.strobl.cz/en//rifled-slugs- ... lead_p9891
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A strobl oldalon kívül honnan lehet európából vagy az oroszoktól wad-ot és gyebeket rendelni ? A google most nem a barátom ......
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.07.09. 10:34 Sziasztok . A strobl oldalon kívül honnan lehet európából vagy az oroszoktól wad-ot és gyebeket rendelni ? A google most nem a barátom ......
Siarm.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni lőszer töltéssel kapcsolatban, milyen töltő prést/szettet érdemes venni most (vagy külön jobb összeválogatni)? Lee, RCBS vagy más márka? Milyen kiegészítőket, és abból mit érdemes megvenni?

45ACP és 38 spec. lőszert szeretnék tölteni, de az is érdekelne, hogy a mostani árak mellett mennyire jön ki egy lőszer a két kaliberből ha tölti az ember, illetve hány alkalommal töltetek újra egy hüvelyt?

A mennyiség havi 2-300 darab 45-s IDPA edzéshez, illetve 100-200 darab pontlövészethez. Csak hogy nem a milliós kategóriában gondolkozom! :)

Köszönöm előre is!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2021.07.12. 21:11 Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni lőszer töltéssel kapcsolatban, milyen töltő prést/szettet érdemes venni most (vagy külön jobb összeválogatni)? Lee, RCBS vagy más márka? Milyen kiegészítőket, és abból mit érdemes megvenni?

45ACP és 38 spec. lőszert szeretnék tölteni, de az is érdekelne, hogy a mostani árak mellett mennyire jön ki egy lőszer a két kaliberből ha tölti az ember, illetve hány alkalommal töltetek újra egy hüvelyt?

A mennyiség havi 2-300 darab 45-s IDPA edzéshez, illetve 100-200 darab pontlövészethez. Csak hogy nem a milliós kategóriában gondolkozom! :)

Köszönöm előre is!
Szerintem szettben gondolkodj. Ez is valószínűleg olyan dolog, hogy mindenkinek az a legjobb, ami neki van. Én a Lee cuccokat szeretem, jó ár-érték arányú, jól kitalált szerszámok. Nekem ez van, ehhez már csak matrica szettek kellenek, meg a komponensek, és tölthetsz is:
https://www.strobl.cz/en//lee-breech-lo ... -kit_p3939

Nagyobb mennyiségnél lehet, hogy jobban jársz valamilyen progresszív préssel, de igazából a hüvelyválogatás, előkészítés ami a legszöszölősebb szerintem. Ha minden elő van készítve, akkor egy szimpla préssel is elég gyorsan lehet haladni. Meg ha most kezded, akkor jobb azon tanulni szerintem.
Én a csappantyúzás, formázás, nyaktágítás lépések közben szoktam podcastet hallgatni, vagy valami videót berakni háttérnek. Amikor viszont lőporral dolgozom, konkrétan összeszerelem a lőszert, akkor minden figyelmem oda összpontosítom. Így igazából tisztán a töltésre fordított idő csak ezek a lépések.

Hogy hányszor lehet újratölteni az túl sokmindentől függ, nem hiszem, hogy lehet egyértelműen számszerűsíteni. Általában előbb hagyom el a hüvelyeket, minthogy baja legyen. Ellenőrizni kell vizuálisan, aztán ha látsz valamit, kukázni.

Ár: ezt neked kell tudni, hogy miből mit akarsz használni. Nézd meg az árakat, nézz receptet, aztán számolgass. Ezeknél a kalibereknél a lövedék a "legdrágább" összetevő, esetleg az öntésen is gondolkodhatsz, de az nem pici meló és befektetés. Én Lovex porokat használok, olcsó, de nem volt vele semmi gondom eddig. Ha überszuper pontlövész vagy, akkor érdemes komolyabban kísérletezni minden faktorral, amúgy nem kell túlizgulni.
Lövedékbeszerzéshez javaslat:
http://gocsejse.hu/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Maci22hun írta: 2021.07.12. 21:11 Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni lőszer töltéssel kapcsolatban, milyen töltő prést/szettet érdemes venni most (vagy külön jobb összeválogatni)? Lee, RCBS vagy más márka? Milyen kiegészítőket, és abból mit érdemes megvenni?

45ACP és 38 spec. lőszert szeretnék tölteni, de az is érdekelne, hogy a mostani árak mellett mennyire jön ki egy lőszer a két kaliberből ha tölti az ember, illetve hány alkalommal töltetek újra egy hüvelyt?

A mennyiség havi 2-300 darab 45-s IDPA edzéshez, illetve 100-200 darab pontlövészethez. Csak hogy nem a milliós kategóriában gondolkozom! :)

Köszönöm előre is!
Itt https://kapszli.hu/a-loszertoltesrol/
középtájt van egy letölthető táblázat megtérülés számításjoz .
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszönöm eddig ezt nem figyeltem, meg is nézem!
Trailm írta: 2021.07.13. 07:33 Itt https://kapszli.hu/a-loszertoltesrol/
középtájt van egy letölthető táblázat megtérülés számításjoz .
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi az infokat Fortitu! Igen én is szettben gondolkozom, szerintem ár/értek arányban maradok a Lee szettnél! Illetve köszi a linkeket is, nekiállok utána olvasni!
Fortitu írta: 2021.07.12. 22:36 Szerintem szettben gondolkodj. Ez is valószínűleg olyan dolog, hogy mindenkinek az a legjobb, ami neki van. Én a Lee cuccokat szeretem, jó ár-érték arányú, jól kitalált szerszámok. Nekem ez van, ehhez már csak matrica szettek kellenek, meg a komponensek, és tölthetsz is:
https://www.strobl.cz/en//lee-breech-lo ... -kit_p3939

Nagyobb mennyiségnél lehet, hogy jobban jársz valamilyen progresszív préssel, de igazából a hüvelyválogatás, előkészítés ami a legszöszölősebb szerintem. Ha minden elő van készítve, akkor egy szimpla préssel is elég gyorsan lehet haladni. Meg ha most kezded, akkor jobb azon tanulni szerintem.
Én a csappantyúzás, formázás, nyaktágítás lépések közben szoktam podcastet hallgatni, vagy valami videót berakni háttérnek. Amikor viszont lőporral dolgozom, konkrétan összeszerelem a lőszert, akkor minden figyelmem oda összpontosítom. Így igazából tisztán a töltésre fordított idő csak ezek a lépések.

Hogy hányszor lehet újratölteni az túl sokmindentől függ, nem hiszem, hogy lehet egyértelműen számszerűsíteni. Általában előbb hagyom el a hüvelyeket, minthogy baja legyen. Ellenőrizni kell vizuálisan, aztán ha látsz valamit, kukázni.

Ár: ezt neked kell tudni, hogy miből mit akarsz használni. Nézd meg az árakat, nézz receptet, aztán számolgass. Ezeknél a kalibereknél a lövedék a "legdrágább" összetevő, esetleg az öntésen is gondolkodhatsz, de az nem pici meló és befektetés. Én Lovex porokat használok, olcsó, de nem volt vele semmi gondom eddig. Ha überszuper pontlövész vagy, akkor érdemes komolyabban kísérletezni minden faktorral, amúgy nem kell túlizgulni.
Lövedékbeszerzéshez javaslat:
http://gocsejse.hu/
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

https://www.bevfitchett.us/gunshot-woun ... nslugs.jpg

A linken láthatóképen az a és a b típusú slughoz lehet kapni öntőformát ?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2021.07.22. 19:49 https://www.bevfitchett.us/gunshot-woun ... nslugs.jpg

A linken láthatóképen az a és a b típusú slughoz lehet kapni öntőformát ?
Üdv pont belenyúltál.Az a jelű a Remington slug a b ugye a brenya.Ezek gyárilag préseléssel készülnek.És elvileg nem lehet kapni hozzá öntőformát.De mintha valameik fórumon láttam volna hogy valaki a brenyushoz nagyon hasonló öntőformát csinált volna.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kalandloveszen gat-ize
laci008 írta: 2021.07.22. 22:46 Üdv pont belenyúltál.Az a jelű a Remington slug a b ugye a brenya.Ezek gyárilag préseléssel készülnek.És elvileg nem lehet kapni hozzá öntőformát.De mintha valameik fórumon láttam volna hogy valaki a brenyushoz nagyon hasonló öntőformát csinált volna.
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Lyman foster slugot 12 kaliberben próbálta valaki ?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Húzzatok szánkón....
A préseléses breneke készítésről nem találok videót ....
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Trailm írta: 2021.07.31. 15:59 Sziasztok. Húzzatok szánkón....
A préseléses breneke készítésről nem találok videót ....
OFF
Hát, préseléses borkészítésről könnyebb találni, az biztos! :lol:
Bocsesz, nem bírtam megállni! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Aki vásárolni szeretne, annak csatolva egy lehetőség ET megyebajnokságon Győrben.
ET-Megye-2021-infók.pdf
(121 KiB) Letöltve 260 alkalommal.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: vato »

Redneck elöltöltős sabot, amikor van egy csomo 45os lövedéket de 50es a pisztolyod:D proba hamarosan..

Zsugorcső boritas
BFDC9F57-2821-431E-9090-E872222CC057.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2021.08.18. 18:08 Redneck elöltöltős sabot, amikor van egy csomo 45os lövedéket de 50es a pisztolyod:D proba hamarosan..

Zsugorcső boritas

BFDC9F57-2821-431E-9090-E872222CC057.jpeg
Nem nő meg durván a kihúzóerő?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2021.08.18. 19:11 Nem nő meg durván a kihúzóerő?
nem hiszem hogy gondot okoz majd neki, a középső 26 grammos túlméretes .50-est is vígan eszi (500+J "gagyi" vesuvittal :D ), illetve a jobb szélső megegyező tömegű, 16 grammos de kemény fmj-t ami túlméretes műanyag kosárban van. persze kizárólag fekaporral. illetve a cső is smoothbore
IMG_3601.jpg
IMG_3601.jpg (83.78 KiB) Megtekintve 41391 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kis érdekesség, csak hogy milyen nyomásokkal dolgozunk. Lövés után a wad lenyomata a slug fenekén:
IMG_20210819_082711.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2021.08.18. 19:11 Nem nő meg durván a kihúzóerő?
Találtam pár kipróbált alternatívát a neten farmer sabot, papír sabot. (Ezek is .45->.50 csőbe)
26E37475-F365-44EE-94E7-9EAC335BF32C.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Nézegetem a Lovex 2019-es katalógusát . Azonos lövedéktömegnél , wadnál , csappantyúnál a D013 , S015 , S030 lőporoknál a lőportömeg a változó. Hatás/ égés mechanizmusukban miként térnek el ezek a lőporok egymástól ? Mi alapján lehet kiválasztani a megfelelőt ? (500gramm / töltött lőszermennyiség kivétrlével )Slug töltés a cél .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.08.31. 15:51 Sziasztok . Nézegetem a Lovex 2019-es katalógusát . Azonos lövedéktömegnél , wadnál , csappantyúnál a D013 , S015 , S030 lőporoknál a lőportömeg a változó. Hatás/ égés mechanizmusukban miként térnek el ezek a lőporok egymástól ? Mi alapján lehet kiválasztani a megfelelőt ? (500gramm / töltött lőszermennyiség kivétrlével )Slug töltés a cél .
A gyorsabb égésűből kevesebb kell, de magasabb lesz a csúcsnyomásod. Ha célba lőni kell, gyengébbre töltve, akkor az S015 tökéletes harmincpár grammos slugokhoz is, de a D013 is jó lehet, és kevesebb kell belőle. Előbb érhetsz el vele határértéken túli nyomásokat, de gyengébb töltetnél ez nem lesz gond.
Ha vadászni kell, és nagyobb sebességeket akarsz elérni, akkor a lassabb porok közül érdemes inkább választani.

Ha választanom kell ezek közül: az S015 jó házi slugokhoz, a legtöbben azt használják a környezetemben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok.Pumpás sörétesnél mi az a legkissebb hüvelyhossz amit még megbízhatóan feladogat ? Ez is fegyverenként válltozó ? Talán valami 55 mm rémlik .....
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.09.06. 19:17 Sziasztok.Pumpás sörétesnél mi az a legkissebb hüvelyhossz amit még megbízhatóan feladogat ? Ez is fegyverenként válltozó ? Talán valami 55 mm rémlik .....
Változó. Teszteld a sajátodat. Inkább a kivetéssel lesz gond, magyarul elég egy hüvelyt egyre rövidebbre vagdosnod, aztán próbálgatni gyorsan-lassan, oldalt tartva, stb a kivetést.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: zora »

Trailm írta: 2021.09.06. 19:17 Sziasztok.Pumpás sörétesnél mi az a legkissebb hüvelyhossz amit még megbízhatóan feladogat ? Ez is fegyverenként válltozó ? Talán valami 55 mm rémlik .....
Régi bekoptatott Winchester Defender a 41mm hosszú riasztó patronokat is csuklás nélkül adogatta, kivetette. Az utód SXP már kicsit dadog velük, de az 50mm hosszú patronnal jól működik. Remi 870 viszont az 50mm-est is csak akkor veti ki rendesen ha határozottan tépem hátra a szerkezetet.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van valakinek infoja rola hogy szlovenszkoban betiltodik az ujratoltes?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

qqriq írta: 2021.09.12. 21:39 van valakinek infoja rola hogy szlovenszkoban betiltodik az ujratoltes?
Üdv nem hivatalos infó de olyasmit csiripelnek a verebek hogy az explozia 1 évig biztos ámerikának gyárt mindent is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laci008 írta: 2021.09.13. 08:11 Üdv nem hivatalos infó de olyasmit csiripelnek a verebek hogy az explozia 1 évig biztos ámerikának gyárt mindent is.
Nem mindegy, hogy pánik van, vagy pedig tiltás. Pánik az van, wadot se tudok rendelni az oroszoktól, porból is azzal töltök ami van, nem azzal amivel szeretnék. Most épp csapit próbálok szerezni...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Roll krimpnél hány mm-rt szoktatok hagyni a töltet fölött krimpelés előtt ? Jól gondolom , hogy a sörét akár kosár nélkül akár kosárral nagyobb ellenállást fejt ki a cső falára mint a slug ?Vagyis rövidebb út alatt nagyobb lessz mögötte a gáznyomás ?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2021.09.16. 07:58 Sziasztok. Roll krimpnél hány mm-rt szoktatok hagyni a töltet fölött krimpelés előtt ? Jól gondolom , hogy a sörét akár kosár nélkül akár kosárral nagyobb ellenállást fejt ki a cső falára mint a slug ?Vagyis rövidebb út alatt nagyobb lessz mögötte a gáznyomás ?
Üdv
20210217_154035.jpg
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

laci008 írta: 2021.09.17. 07:17 Üdv 20210217_154035.jpg
Köszi , ez aranyat ér .
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Egybázisú és kétbázisú lőporok között mi a külömbség a hatásmehanizmusban , belballisztikában ?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Lyman pocket-Touch 1500 digitális mérleggel van valakinek tapasztalata ? ( gyors , de pontos is ? )
Vagy érdemesebb karos mérleget venni ? ( lassú , de pontos gondolom )Nem precíziós lövészethez töltenék , hanem vadászathoz , lőtéri örömködéshez .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://castboolits.gunloads.com/showth ... se-powders

Egy karos mérleg szerintem bőven elég ellenőrzéshez, ha amúgy térfogatra töltesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2021.10.05. 12:39 Lyman pocket-Touch 1500 digitális mérleggel van valakinek tapasztalata ? ( gyors , de pontos is ? )
Vagy érdemesebb karos mérleget venni ? ( lassú , de pontos gondolom )Nem precíziós lövészethez töltenék , hanem vadászathoz , lőtéri örömködéshez .
Erre vettem egy 10 dolláros ékszermérleget. Lövedékek öntés utáni ellenőrzésére/válogatására, lőtéri fiolázásra tökéletes. Uraságoktól levetett, hitelesített gyógyszrtári súlyokkal tesztelve, még pontos is!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Ha a
a slug nincs rácsavarozva a wad_ra , akkor rosszabb , kóválygósabb a röppálya ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: zora »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Csapikról für info:
https://youtu.be/NGVRGsoOr6k
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: sama »

Üdv! RWS 4047 csappantyú használható 223 kaliberhez? a leírása szerint inkább pisztoly de hátha próbálta valaki?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2021.11.30. 08:41 Üdv! RWS 4047 csappantyú használható 223 kaliberhez? a leírása szerint inkább pisztoly de hátha próbálta valaki?
Az én véleményem, de hátha más többet tud. A 4047 small pistol magnum csapi. Beültethető a 223-as hüvelybe, de alapvetően kisebb nyomásra lenne való. Ez talán nem okozna a gyakorlatban gondot, viszont öntöltő fegyverben, ahol általában nincs ütőszegbiztosítás, félnék, hogy csőretöltéskor az ütőszeg tehetetlenségétől elsülhet ez a small rifle csapihoz képest finomabb csappantyú. Forgó tolózáras fegyverben, kisebb nyomásra töltve szerintem működhet a lőszer, de én személy szerint nem próbálnám meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pisztoly magnum csapit hasznalnak puskahoz, a magnum csesze vastagabb.
allitolag a cci pisztoly magnum es puska csapi ugyanaz..
sama írta: 2021.11.30. 08:41 Üdv! RWS 4047 csappantyú használható 223 kaliberhez? a leírása szerint inkább pisztoly de hátha próbálta valaki?
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
RWS 7213 sörétes csapit próbálta valaki ? Lovex táblázatban nem láttam ...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.12.02. 12:18 Sziasztok .
RWS 7213 sörétes csapit próbálta valaki ? Lovex táblázatban nem láttam ...
Ha nem felső határra töltesz, akkor használd nyugodtan.

https://www.trapshooters.com/attachment ... pg.368030/
https://www.trapshooters.com/threads/pr ... es.270446/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Egy kis adalék a 223/556 vitához, mérésekkel:
https://youtu.be/DGekiI0TzaE
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Olyasmi rémlik , hogy vas hüvelybe nem lehet tölteni . A visszaformázás miatt ? A rézhüvelynél látható hibák ( nyúlás , stb.) nem észrevehetőek vas hüvelynél ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lehet hogy nem lehet de en eleg sokat toltottem vas 7.62x39-et.
a lakkozott huvely eleg sz@r de megoldhato, a kinai viszont egesz jo.
Trailm írta: 2021.12.20. 20:02 Olyasmi rémlik , hogy vas hüvelybe nem lehet tölteni . A visszaformázás miatt ? A rézhüvelynél látható hibák ( nyúlás , stb.) nem észrevehetőek vas hüvelynél ?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2021.12.20. 20:02 Olyasmi rémlik , hogy vas hüvelybe nem lehet tölteni . A visszaformázás miatt ? A rézhüvelynél látható hibák ( nyúlás , stb.) nem észrevehetőek vas hüvelynél ?
Tudtommal nem az anyag az elsődleges gond, hanem, hogy sokszor Berdan csappantyúsak. Ja meg a lakkréteg, ahogy írták. Aztán persze ezek sem feltétlenül teszik lehetetlenné a töltést, max rémálommá ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Megvan , vizsgakönyv 64. kérdés ... Leginkább alkalmas a rézhüvely az újratöltésre ... Ez kavart be .. 😁
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Fortitu írta: 2021.12.20. 20:29 Tudtommal nem az anyag az elsődleges gond, hanem, hogy sokszor Berdan csappantyúsak. Ja meg a lakkréteg, ahogy írták. Aztán persze ezek sem feltétlenül teszik lehetetlenné a töltést, max rémálommá ;)
Ott a pont ... Megnéztem , Berdan csappantyús mindkét fajta ... Erre nem is gondoltam hirtelen ..... 😒
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem nagy tortenet kicsapizni, legegyszerubb vizzel.
https://www.youtube.com/watch?v=oWagF9-pyb0
en esztergaltattam hozza egy celszerszamot.
Trailm írta: 2021.12.20. 20:51 Ott a pont ... Megnéztem , Berdan csappantyús mindkét fajta ... Erre nem is gondoltam hirtelen ..... 😒
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hátha valaki még nem ismeri. A legprimitívebb újratöltő szerszámkészlet a Leetől. Zseniálisan egyszerű. A sörétes lőszer töltést valami hasonló sufnis szerszámokkal kezdtem.
https://youtu.be/MSCiRE4m70o
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Fortitu írta: 2022.01.07. 22:51 Hátha valaki még nem ismeri. A legprimitívebb újratöltő szerszámkészlet a Leetől. Zseniálisan egyszerű. A sörétes lőszer töltést valami hasonló sufnis szerszámokkal kezdtem.
https://youtu.be/MSCiRE4m70o
Ilyennel kezdtem a 6.5×55öt tölteni.Nagyon szívesen használom most is.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Használt már valaki .22 LR es lövedek formázó matricát esetleg?

Ilyesmit:
https://www.youtube.com/watch?v=inEmsBcAwho&t=516
https://www.youtube.com/watch?v=6diSMKRUvUE&t=1364

Azt tudtam, hogy a válogatással lehet jobb szórast elérni (feltetelezem a gyartók is ezt csinálják), de ezek alapján a FP lövedekek pontosabbak.

Kíváncs lennék mennyit javulnak a különböző olcsó lőszerek, ilyen módszerrel.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . 12ga acél roll crimp szerszámot honnan lehetne olcsón beszerszni ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2022.01.13. 14:02 Sziasztok . 12ga acél roll crimp szerszámot honnan lehetne olcsón beszerszni ?
Ebben a cikkben erre a kérdésre is konkrét választ kapsz:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sorete ... k-hazilag/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Fortitu írta: 2022.01.13. 14:30 Ebben a cikkben erre a kérdésre is konkrét választ kapsz:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sorete ... k-hazilag/
Pont ugyailyenem van innen mint a cikkben ,de az alu .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2022.01.13. 14:37 Pont ugyailyenem van innen mint a cikkben ,de az alu .
Ja így már értem, bár szerintem az alu is tökéletes. Ilyen kézi megoldásról tudok még, de nem tudom miből van:
https://en.svaroghunt.ru/product-page/z ... -12-kalibr

Biztos lehet még találni, de kérdés, hogy ki hajlandó ide postázni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Indul egy jó sorozat a lövedék öntésröl. Akit érdekel itt a promo: https://www.youtube.com/watch?v=qcslQ7mXgj0&t=452
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sziasztok!

Úgy döntöttem neki állok a lőszer töltésnek. Tudna valaki ajánlani egy kezdő szettet (a matricákon kívül), amit hosszú távon tudnék használni.
Elsősorban puska lőszereket fogok tölteni.
Esetleg bejött ötletek amit érdemes megfogadni?

Előre is köszi.
"..."
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: sama »

Innen rendeltem szinte mindent mert itt volt legalább készleten:https://www.strobl.cz/en/lee-breech-loc ... -kit_p3939
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sama írta: 2022.01.22. 19:43 Innen rendeltem szinte mindent mert itt volt legalább készleten:https://www.strobl.cz/en/lee-breech-loc ... -kit_p3939
Pont ugyanezt a szettet vettem én is. Csak matrica kell hozzá, meg ha olyan kalibert töltesz, aminél szükséges, akkor kaliberspecifikus trimmelő szerszám és ennyi. Pl: https://www.strobl.cz/en/lee-quick-trim ... -rem_p3388
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . 223 rem kalibernél milyen összegre lehet kihozni 1 db lőszert fmj lövedékkel ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mai bolti arakon ~100+
Trailm írta: 2022.01.23. 13:01 Sziasztok . 223 rem kalibernél milyen összegre lehet kihozni 1 db lőszert fmj lövedékkel ?
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Fortitu írta: 2022.01.07. 22:51 Hátha valaki még nem ismeri. A legprimitívebb újratöltő szerszámkészlet a Leetől. Zseniálisan egyszerű. A sörétes lőszer töltést valami hasonló sufnis szerszámokkal kezdtem.
https://youtu.be/MSCiRE4m70o
Úgy látom , nincs ráperemezés ennél a szerszámkészletnél (223 rem). A lövedék nem sérül a kalapálós beültetésnél ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2022.01.27. 09:36 Úgy látom , nincs ráperemezés ennél a szerszámkészletnél (223 rem). A lövedék nem sérül a kalapálós beültetésnél ?
Tudtommal tud krimpelni, de formázni nem tudja a teljes hüvelyt, csak a nyakat. Itt láthatod használat közben a 223-ast:
https://youtu.be/kxv0xfaQBN4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Fortitu írta: Tudtommal tud krimpelni, de formázni nem tudja a teljes hüvelyt, csak a nyakat. Itt láthatod használat közben a 223-ast:
https://youtu.be/kxv0xfaQBN4
Mik a hátrányai a karos préses töltéshez képest a termelékenységen kívül ?



Más , lövedéket és hüvelyt is csak engedélyre árulnak , nemcsak csapit és lőport ? Fagyis bolt ...
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Trailm írta: 2022.01.27. 10:57 Mik a hátrányai a karos préses töltéshez képest a termelékenységen kívül ?
Más , lövedéket és hüvelyt is csak engedélyre árulnak , nemcsak csapit és lőport ? Fagyis bolt ...

Ha félautomata karabélyhoz használod akkor semmi..... ha tud krimpelni

De ha kicsit messzebbre lőnél egy ilyen lőszerrel akkor már kell a pontosabb lőpor adagolás,
Azon kívül hüvely előkészítés, a súlyra válogatott hüvely, illetve a végleges hüvely hossz ellenőrzés, stb.. ( ezeket egyébként is csinálod)
A teljes hüvely formázás hiánya a saját fegyverből kilőtt hüvely esetén szvsz. nem neuralgikus
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi . A külömböző gyártók csappantyúi mennyire felcserélhetőek ? Lovex katalógusban pl csak S&B szerepel ...
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Trailm írta: 2022.01.27. 15:42 Köszi . A külömböző gyártók csappantyúi mennyire felcserélhetőek ? Lovex katalógusban pl csak S&B szerepel ...

Teljesen. Mondjuk arra figyelj, hogy a small pistol primert ne cseréld össze a large rifle primerrel ;)
Egyébként vannak szénné tuningolt IPSC verseny pisztolyok amik érzékenyek a keményebb csappantyúkra, de a csapi eltérő szúrólángja nem
változtat a 125-ös faktoron. Precíziós hosszútáv lövészetnél csapi váltás után azért érdemes mérni egy sebességet ( a szórást úgy is látod)

Ja és a fagyis bolt..... ők egy önálló igrend :lol: :lol: :lol:
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bandligy írta: 2022.01.22. 07:36 Indul egy jó sorozat a lövedék öntésröl. Akit érdekel itt a promo: https://www.youtube.com/watch?v=qcslQ7mXgj0&t=452
Nagyon szépen köszi a tippet, ez tényleg ritka profi munkának tűnik!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Fortitu írta: 2022.02.02. 13:39 Nagyon szépen köszi a tippet, ez tényleg ritka profi munkának tűnik!
Örülök ha segíthetek. A régi motorosktól lehet sokat tanulni. Fegyverápolás és ujratöltés témában is kincsesbánya.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Üdv aptya fija😁
20220131_160945.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ismert-e az indoklása, hogy peremgyújtású lőszer miért nem szerelhető-tölthető házilagosan? Miért tiltják a gyári, gyúeleggyel ellátott peremgyújtású hüvelyből (ami tulajdonképpen egy csappantyú) történő lőszerszerelést?
A hüvely peremének deformációja miatt itt meg kell különböztetni a töltést az újratöltéstől. - Ami lehetséges - és már a Túlélés topikkal metszet -, de most nem erre vonatkozik a kérdés.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azt mondtak azert mert nagyon balesetveszelyes, a normal csapi elsutesehez egy hegyes targy kell a megfelelo helyen, permgyujtasunal pedig eleg egy rossz fogas a szerszammal.
Poresz írta: 2022.02.06. 12:25 Ismert-e az indoklása, hogy peremgyújtású lőszer miért nem szerelhető-tölthető házilagosan? Miért tiltják a gyári, gyúeleggyel ellátott peremgyújtású hüvelyből (ami tulajdonképpen egy csappantyú) történő lőszerszerelést?
A hüvely peremének deformációja miatt itt meg kell különböztetni a töltést az újratöltéstől. - Ami lehetséges - és már a Túlélés topikkal metszet -, de most nem erre vonatkozik a kérdés.
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Poresz írta: 2022.02.06. 12:25 Ismert-e az indoklása, hogy peremgyújtású lőszer miért nem szerelhető-tölthető házilagosan? Miért tiltják a gyári, gyúeleggyel ellátott peremgyújtású hüvelyből (ami tulajdonképpen egy csappantyú) történő lőszerszerelést?
A hüvely peremének deformációja miatt itt meg kell különböztetni a töltést az újratöltéstől. - Ami lehetséges - és már a Túlélés topikkal metszet -, de most nem erre vonatkozik a kérdés.
Milyen kalibert töltenél peremesben ? Túl könnyen elsül , nagy a balesetveszély , azt mondták.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2022.02.06. 13:26 Azt mondtak azert mert nagyon balesetveszelyes, a normal csapi elsutesehez egy hegyes targy kell a megfelelo helyen, permgyujtasunal pedig eleg egy rossz fogas a szerszammal.
Trailm írta: 2022.02.06. 14:09 Milyen kalibert töltenél peremesben ? Túl könnyen elsül , nagy a balesetveszély , azt mondták.
Köszönöm, így érthető(bb).
Trailm írta: 2022.02.06. 14:09 Milyen kalibert töltenél peremesben ?
Szimplán csak irigylem azt a szabadabb világot, ami Amerikában van.
Hogy mi lenne a hobbiprojektem?
Kíváncsi vagyok, hogy a .22 LR maximális gáznyomását át nem lépve meddig tuningolható az Aguila SniperSubSonic. - Mivel eleve szubszonikusnak tervezett lőszer, feltételezem, nincs kihasználva a teljes potenciál, amit a .22 Short hüvely biztosíthatna. Tetszik a 60 graines lövedék.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azert a szabadabb vilagban is csak elenyeszo szamu fanatikus tolt peremgyujtasu loszert mert gyuelegyes huvelyt ott sem kapni hivatalosan.
Poresz írta: 2022.02.06. 15:13 Szimplán csak irigylem azt a szabadabb világot, ami Amerikában van.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.02.06. 15:27 Azert a szabadabb vilagban is csak elenyeszo szamu fanatikus tolt peremgyujtasu loszert mert gyuelegyes huvelyt ott sem kapni hivatalosan.
Youtube video volt ilyesmiről:

https://www.youtube.com/watch?v=LW0QSX4NcU0
https://www.youtube.com/watch?v=dxh6cvWk09g

De azért macerás nagyon.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Sziasztok!

Abszolút újoncként kérdezem!
Létezik, hogy a 9 mm-es lőszer töltése deficites? Akárhogy számolom, nekem minuszos lesz az eredmény...?!
Lehet rossz helyen keresek....?!
Nem az anyagiak miatt töltenék, de tetszik a menete (pepecselés, pontosság) és az ezzel való foglalatosság.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2022.03.22. 21:27 Sziasztok!

Abszolút újoncként kérdezem!
Létezik, hogy a 9 mm-es lőszer töltése deficites? Akárhogy számolom, nekem minuszos lesz az eredmény...?!
Lehet rossz helyen keresek....?!
Nem az anyagiak miatt töltenék, de tetszik a menete (pepecselés, pontosság) és az ezzel való foglalatosság.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Régebben 10Ft körül lehetett csapit venni, nekem most 17-ért sikerült, de lehet inkább 30+ körül áll be az ára ha lesz. Lovex porból kb 20k fél kg. Lövedék 20-30 között kapható. A régi lőszerárakkal a mostani anyagköktségek mellett nem éri meg, de múlt héten nagy mennyiségben vásárolva gyári töltött lőszert 105/db-ra jött ki. Szerintem 130 alatt nemsokára nem nagyon lesz gyári 9x19.
Lövedék:
vz-bullets.eu/
gocsejse.hu/
Csapi, por: voltak korábban itt források említve, csapihoz sok sikert :/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ahhoz nagyon sokat kell tölteni, hogy a belefektetett pénz megtérüljön, vagy nagyon drága lőszert. Pl nekem a 8x56R már 800ft körül van boltban, ha egyáltalán lehet kapni. Töltve 250-350. Minél olcsóbb a lőszer gyárilag annál kevésbé opció a töltés.
Janusz írta: 2022.03.22. 21:27 Sziasztok!

Abszolút újoncként kérdezem!
Létezik, hogy a 9 mm-es lőszer töltése deficites? Akárhogy számolom, nekem minuszos lesz az eredmény...?!
Lehet rossz helyen keresek....?!
Nem az anyagiak miatt töltenék, de tetszik a menete (pepecselés, pontosság) és az ezzel való foglalatosság.

Előre is köszönöm a válaszokat!
"..."
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2022.03.23. 08:30 Régebben 10Ft körül lehetett csapit venni, nekem most 17-ért sikerült, de lehet inkább 30+ körül áll be az ára ha lesz. Lovex porból kb 20k fél kg. Lövedék 20-30 között kapható. A régi lőszerárakkal a mostani anyagköktségek mellett nem éri meg, de múlt héten nagy mennyiségben vásárolva gyári töltött lőszert 105/db-ra jött ki. Szerintem 130 alatt nemsokára nem nagyon lesz gyári 9x19.
Lövedék:
vz-bullets.eu/
gocsejse.hu/
Csapi, por: voltak korábban itt források említve, csapihoz sok sikert :/
Igen, pont a Te hozzászólásaid olvastam és azokból próbáltam meg összeszedni az infókat! Tanúságos és érthető, látszik, hogy nem tegnap kezdted!
Az egyik sporttársnak kb. 2-3 hete sikerült (valahol vidéken) 95.-ért vennie, de a mai árak mellett, ez valóban ritka eredmény. Ahogy írod, valószínű, hogy a különböző külső behatások miatt, valóban 130.- környékére fognak felmenni az árak! És ahogy elnéztem az itthoni és külföldi (cseh/szlovák/lengyel) piacokat, szinte mindenhol hiány van a 9x19-es lőszerelemből. Lengyeleknél találtam lövedéket, kb. 27.- forintra jött ki/db.
A korábban általad említett oldalon 28.-, így nem is éri meg a macera, max. nagyon nagy (ipari) mennyiségnél, de ugye a befektetést is figyelembe kell venni. Azért ennyire könnyen nem engedem el a témát! :) Keresgélek tovább! Ha van ötlet, javaslat, infó nagyon szívesen veszem, ahogy azt is, hogy milyen géppel érdemes/ajánlott kezdeni?!

Köszönöm szépen a tájékoztatást és a segítséget!
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

TurboP írta: 2022.03.23. 08:35 Ahhoz nagyon sokat kell tölteni, hogy a belefektetett pénz megtérüljön, vagy nagyon drága lőszert. Pl nekem a 8x56R már 800ft körül van boltban, ha egyáltalán lehet kapni. Töltve 250-350. Minél olcsóbb a lőszer gyárilag annál kevésbé opció a töltés.
Igen, a Te esetedben maximálisan megéri a töltés! Itt majd azt kell figyelembe venni, mint ahogy Fortitu is írta, nem tudni mennyire fognak elszállni az árak. Viszont nagy a valószínűsége annak is, hogy a lőszer árak mellett, ez a lőszer elemek árát is magával fogja rántani. Tehát csöbörből vödörbe. Illetve az lesz majd még érdekes, ha hiánycikk lesz a lőszer, vagy az elem! Meglátjuk!

Köszönöm az infót!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2022.03.23. 09:01 Igen, pont a Te hozzászólásaid olvastam és azokból próbáltam meg összeszedni az infókat! Tanúságos és érthető, látszik, hogy nem tegnap kezdted!
Az egyik sporttársnak kb. 2-3 hete sikerült (valahol vidéken) 95.-ért vennie, de a mai árak mellett, ez valóban ritka eredmény. Ahogy írod, valószínű, hogy a különböző külső behatások miatt, valóban 130.- környékére fognak felmenni az árak! És ahogy elnéztem az itthoni és külföldi (cseh/szlovák/lengyel) piacokat, szinte mindenhol hiány van a 9x19-es lőszerelemből. Lengyeleknél találtam lövedéket, kb. 27.- forintra jött ki/db.
A korábban általad említett oldalon 28.-, így nem is éri meg a macera, max. nagyon nagy (ipari) mennyiségnél, de ugye a befektetést is figyelembe kell venni. Azért ennyire könnyen nem engedem el a témát! :) Keresgélek tovább! Ha van ötlet, javaslat, infó nagyon szívesen veszem, ahogy azt is, hogy milyen géppel érdemes/ajánlott kezdeni?!

Köszönöm szépen a tájékoztatást és a segítséget!
Ha a kent ólom is megfelel, akkor a linkelt oldalon 20Ft körül kapsz, de elkezdtek már galvanizálni is, nem tudom mennyivel drágább, szerintem pár forinttal csak.
Ez egy tökéletes szett, csak matrica kell hozzá:
https://www.strobl.cz/en/lee-50th-anniv ... kit_p10135

9x19-et tölteni nem nagy anyagi megtakarítás, hanem hobbi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2022.03.23. 09:20 Ha a kent ólom is megfelel, akkor a linkelt oldalon 20Ft körül kapsz, de elkezdtek már galvanizálni is, nem tudom mennyivel drágább, szerintem pár forinttal csak.
Ez egy tökéletes szett, csak matrica kell hozzá:
https://www.strobl.cz/en/lee-50th-anniv ... kit_p10135

9x19-et tölteni nem nagy anyagi megtakarítás, hanem hobbi.
Maximálisan egyet értek! :D
Adok a külsőségekre is, akkor már legyen inkább galvanizált!
A matricát szintén tőlük?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

es elorelatas.
csapi/puder lehet otthon eleg sok, loszer veges es ki tudja mit hoz a jovo...
Fortitu írta: 2022.03.23. 09:20 9x19-et tölteni nem nagy anyagi megtakarítás, hanem hobbi.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Janusz írta: 2022.03.23. 09:57 Maximálisan egyet értek! :D
Adok a külsőségekre is, akkor már legyen inkább galvanizált!
A matricát szintén tőlük?
Hívd fel akkor VZ-t, csak egy része van fent a készletnek a honlapon.

Matricát nézd meg hol olcsóbb, meg döntsd el külön matricával akarsz-e krimpelni (Leenél ez még egyenget is a kész lőszeren, de elhagyható). A három darabos szett olcsóbb, a négy profibb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Janusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2022.02.08. 21:24

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Janusz »

Fortitu írta: 2022.03.23. 11:11 Hívd fel akkor VZ-t, csak egy része van fent a készletnek a honlapon.

Matricát nézd meg hol olcsóbb, meg döntsd el külön matricával akarsz-e krimpelni (Leenél ez még egyenget is a kész lőszeren, de elhagyható). A három darabos szett olcsóbb, a négy profibb.
Így lesz!
Összeszedem az infókat és eldöntöm honnan és mit, hogy lehetőleg "gazdaságos" legyen, már amennyire lehet!

Köszönöm szépen a segítséget!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Láttam itt-ott , hogy a sörét , buckshot szemek közötti teret kitöltik valami gríz szerűséggel . Ennek milyen hatásai vannak ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

javitja a belballisztikat, a buck ugy viselkedik mint a soret amig a csoben van, nem kolbaszolnak a szemek, szebb a szoraskep.
Trailm írta: 2022.03.24. 07:24 Sziasztok . Láttam itt-ott , hogy a sörét , buckshot szemek közötti teret kitöltik valami gríz szerűséggel . Ennek milyen hatásai vannak ?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egy progresszív töltő megéri a másfél-kétszeres árát egy egyállásoshoz képest? Vagy inkább csak akkor, ha sokat töltene vele az ember? A videók alapján látványosan haladósabb egy ilyen cucc ahhoz képest, hogy minden töltési fázist egyenként, kézzel az összes hüvellyel végig kell csinálni. Mi lehet esetleg a hátránya? Kevésbé végez precíz munkát vagy valami ilyesmi? Lee ebből is jó, pl. Lee PRO 1000 vagy Loadmaster?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.03.24. 13:58 Egy progresszív töltő megéri a másfél-kétszeres árát egy egyállásoshoz képest? Vagy inkább csak akkor, ha sokat töltene vele az ember? A videók alapján látványosan haladósabb egy ilyen cucc ahhoz képest, hogy minden töltési fázist egyenként, kézzel az összes hüvellyel végig kell csinálni. Mi lehet esetleg a hátránya? Kevésbé végez precíz munkát vagy valami ilyesmi? Lee ebből is jó, pl. Lee PRO 1000 vagy Loadmaster?
Gyorsabb, bár attól függően mennyire akarsz igényes munkát végezni, a leghosszadalmasabb lépést, az ellenőrzést nem igazán lehet megspórolni.
Én kicsapizás után mosok, majd a tiszta hüvelyt ellenőrzöm egyenként, és ha jó, akkor ültetem be a csappantyút. Ez így precízebb, mert a tiszta hüvelyen jobban látszanak az esetleges problémák. A másik véglet, hogy csak beszórod a hüvelyeket, nem is mosol, csapifészket is hagyod koszosan. Ez is működni fog, de egy végellenőrzés ekkor is indokolt, egyenként, alaposan.
Egy profin összerakott progresszív prést csak húznod kell, és néha utántölteni a hozzávalókat. Ha nagy mennyiségben töltesz, akkor megönnyíti az életet, de szerintem csak akkor próbálkozz vele, ha egy egyállásos présen szereztél már bőven tapasztalatot.
A progresszív helyett a turret prések is érdekesek lehetnek:
https://leeprecision.com/reloading-pres ... ret-press/
Érzésre ezzel a kettő közt lehetsz teljesítményben. Egyszerre egy lőszert töltesz, egyszerre egy darabra kell csak koncentrálnod. Többször kell egy darabhoz lehúzni a kart, de nem kell pakolgatnod a hüvelyeket ide-oda.

Összességében szerintem átlagos lőszerfogyasztasnál elég a szimpla, valamint kezdőnek is csak azt ajánlanám tanulni. Aztán úgyis érzi az ember, hogy van-e igénye többre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha csak hobbi es neha toltesz par loszert akkor boven jo az egy allasos pres.
ha mar kicsit tobbet akarsz tolteni akkor mar megeri egy tornyos vagy progressziv presbe invesztalni.
pisztoly kalibernel nem szamottevo a precizitasbeli elteres, puska loszernel ha szamit a pontossag akkor csak sima pres, es a lee-t felejtsd el e teren.
nekem loadmaster van, olcso husnak hig a leve, kinszenvedes volt rendesen beallitani, egy darabig megyegetett aztan eltort a muanyag indexelo bizbasz. most hogy eszembe jutott nyomtatok is hozza egy masikat es osszerakom.
AndyA írta: 2022.03.24. 13:58 Egy progresszív töltő megéri a másfél-kétszeres árát egy egyállásoshoz képest? Vagy inkább csak akkor, ha sokat töltene vele az ember? A videók alapján látványosan haladósabb egy ilyen cucc ahhoz képest, hogy minden töltési fázist egyenként, kézzel az összes hüvellyel végig kell csinálni. Mi lehet esetleg a hátránya? Kevésbé végez precíz munkát vagy valami ilyesmi? Lee ebből is jó, pl. Lee PRO 1000 vagy Loadmaster?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.03.24. 15:07 ha csak hobbi es neha toltesz par loszert akkor boven jo az egy allasos pres.
ha mar kicsit tobbet akarsz tolteni akkor mar megeri egy tornyos vagy progressziv presbe invesztalni.
pisztoly kalibernel nem szamottevo a precizitasbeli elteres, puska loszernel ha szamit a pontossag akkor csak sima pres, es a lee-t felejtsd el e teren.
nekem loadmaster van, olcso husnak hig a leve, kinszenvedes volt rendesen beallitani, egy darabig megyegetett aztan eltort a muanyag indexelo bizbasz. most hogy eszembe jutott nyomtatok is hozza egy masikat es osszerakom.
A Lee-t javasolta itt valaki, bár az egy egyállásos készlet volt, azért gondoltam, hogy annyira rossz nem lehet. :)

Akkor kezdem kicsiben, egy egyállásossal. Konkrét példányra javaslat?

Köszi előre is!
Válasz küldése