Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2021.12.02. 21:22 Sziasztok,

A gumikepes record chief-et milyen gumival lehet kenyelmesen tolteni?

Bel
10 mm kaucsuk-profi. De hogy olyat honnét szerzel...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.02. 21:30 10 mm kaucsuk-profi. De hogy olyat honnét szerzel...
A tömítésgyári tizes nem jó? A Record idején nem is létezett még. Próbálta valaki?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.12.03. 01:41 A tömítésgyári tizes nem jó? A Record idején nem is létezett még. Próbálta valaki?
Ki lehet próbálni, csak én már szinte semmibe nem merem javasolni az említett gyártó termékeit:-(. Most a héten a lőtéren is szétszakadt meg átégett piros gumijaikkal volt borítva a padló, rengeteggel. Nem tudom mit teszteltetek, de léthatóan ezzel a fajta gumival nem volt jó.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.12.03. 06:20 Ki lehet próbálni, csak én már szinte semmibe nem merem javasolni az említett gyártó termékeit:-(. Most a héten a lőtéren is szétszakadt meg átégett piros gumijaikkal volt borítva a padló, rengeteggel. Nem tudom mit teszteltetek, de láthatóan ezzel a fajta gumival nem volt jó.
A Zoraki R1 elég jól bírta a nálatok vett 'tömítísgyári" (hajdúságiak :) ) gumikat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.12.03. 10:01 A Zoraki R1 elég jól bírta a nálatok vett 'tömítísgyári" (hajdúságiak :) ) gumikat.
azon kívül, hogy felül elvágja...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.03. 10:21 azon kívül, hogy felül elvágja...
szrni rá, ha egy darabban és mellalakon belül ér célba...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.12.03. 10:21 azon kívül, hogy felül elvágja...
Sosem sétáltam ki a lőtérre, hogy megkeressem, mi lett vele. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Thomaster írta: 2021.12.03. 11:50 szrni rá, ha egy darabban és mellalakon belül ér célba...
Annyira biztosan egyben, hogy egy darab, nagyjából kerek lyukat üt a lőlapon. Meg a mögötte lévő 4 mm-es rétegeltlemezen is. 5 m-ről még majdnem célozni is lehet vele, de mondjuk a mellkast eltalálni még egy gyors duplával is teljesen esélyes.
Robz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.11.28. 09:32

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Robz »

Van valaki itt a fórumon, aki tud segíteni abban, hogy mi a módja most a veszélyhelyzet alatt a gp hordási kiváltásának? Fehérváron váltanám ki, az itteni ügymenet érdekelne. (Visszaolvasva írtátok, hogy nem egységes mindenhol.)
Mehet ez vajon online?
Mkh fecni érvényes.
Kösz előre is a segítséget.
Rainchey
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.11.27. 05:43

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Rainchey »

gvass1 írta: 2021.12.03. 06:20 Ki lehet próbálni, csak én már szinte semmibe nem merem javasolni az említett gyártó termékeit:-(. Most a héten a lőtéren is szétszakadt meg átégett piros gumijaikkal volt borítva a padló, rengeteggel. Nem tudom mit teszteltetek, de léthatóan ezzel a fajta gumival nem volt jó.
Nem lehetne megoldás egy keményebb filckorongot (hasonlóra gondolok mint amit pl széklábra szoktak rakni, de méterre is lehet keményebb filcet kapni) rakni a gumi alá? Pl piros guminál betétcsőbe gumi alá? Legrosszabb esetben sem tud extra sérülést okozni pl önvédelmi szituban, de átégetés ellen működhetne? Vagy 2-3-4mm vastag gumilapból egy korong? Próbált már valaki hasonlókat?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rainchey 2021.12.04. 15:58-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Robz írta: 2021.12.04. 15:29 Van valaki itt a fórumon, aki tud segíteni abban, hogy mi a módja most a veszélyhelyzet alatt a gp hordási kiváltásának? Fehérváron váltanám ki, az itteni ügymenet érdekelne. (Visszaolvasva írtátok, hogy nem egységes mindenhol.)
Mehet ez vajon online?
Mkh fecni érvényes.
Kösz előre is a segítséget.
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/gaz-ri ... ik-idejen/


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/online ... s-mukodik/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Rainchey írta: 2021.12.04. 15:57 Nem lehetne megoldás egy keményebb filckorongot (hasonlóra gondolok mint amit pl széklábra szoktak rakni, de méterre is lehet keményebb filcet kapni) rakni a gumi alá? Pl piros guminál betétcsőbe gumi alá? Legrosszabb esetben sem tud extra sérülést okozni pl önvédelmi szituban, de átégetés ellen működhetne? Vagy 2-3-4mm vastag gumilapból egy korong? Próbált már valaki hasonlókat?
Nem biztos, hogy kimegy a csőből az akasztón át, a golyóval együtt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Robz írta: 2021.12.04. 15:29 Van valaki itt a fórumon, aki tud segíteni abban, hogy mi a módja most a veszélyhelyzet alatt a gp hordási kiváltásának? Fehérváron váltanám ki, az itteni ügymenet érdekelne. (Visszaolvasva írtátok, hogy nem egységes mindenhol.)
Mehet ez vajon online?
Mkh fecni érvényes.
Kösz előre is a segítséget.
Ha van Ügyfélkapu reged, beadod a yard online oldalán, kártyával fizetsz, postán kapod.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.03. 06:20 Ki lehet próbálni, csak én már szinte semmibe nem merem javasolni az említett gyártó termékeit:-(. Most a héten a lőtéren is szétszakadt meg átégett piros gumijaikkal volt borítva a padló, rengeteggel. Nem tudom mit teszteltetek, de léthatóan ezzel a fajta gumival nem volt jó.
A tömítésgyári az a "Török", amit a Művekben lehet venni?
A piros 19-es, és fekete 12-es gumit lőttük Keresztapából és Pitbullból, azokból jól muzsikált, illetve amit néztünk, nem égette át.

A Combat-ban kapható .50-es (12.7-es) gumival (NEM vasporos) mi a tapasztalat?

Szilikongumiból nem gyártanak golyót?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.05. 07:26 Szilikongumiból nem gyártanak golyót?
Valahol biztosan gyártanak, de a szilikongumi nem szilikonzsír-álló. Sok éve néztem utána a különféle műgumiknak, és ez volt az egyik meglepő dolog amit találtam :shock:

Amit akkor találtam, az alapján az ideális gumilövedék anyag a poliuretán lenne.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Piros gumi nekem is tökéletes a keresztapákban
WildBear23 írta: 2021.12.05. 07:26 A tömítésgyári az a "Török", amit a Művekben lehet venni?
A piros 19-es, és fekete 12-es gumit lőttük Keresztapából és Pitbullból, azokból jól muzsikált, illetve amit néztünk, nem égette át.

A Combat-ban kapható .50-es (12.7-es) gumival (NEM vasporos) mi a tapasztalat?

Szilikongumiból nem gyártanak golyót?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

PDG 50

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ezt a fajta 12,7-es gumit ismeri valaki?
Screenshot_20211206-182256_Gallery.jpg
Screenshot_20211206-182218_Gallery.jpg
Screenshot_20211206-182218_Gallery.jpg (271.68 KiB) Megtekintve 18337 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: PDG 50

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.06. 18:26 Ezt a fajta 12,7-es gumit ismeri valaki?
Screenshot_20211206-182256_Gallery.jpg
Screenshot_20211206-182218_Gallery.jpg
Nem gázgumisba való, hanem paintball markerbe! Mótvá.

hdr50, hdp50 etethető vele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Robz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.11.28. 09:32

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Robz »

Kösz a segítséget, elindítottam. Mondjuk kapásból melléklet nélkül, mert vártam, hogy kéri majd következő lépésként, de nem... (tudom, így jártam)
Simán elfogadta az űrlapot melléklet nélkül, nem reklamált semmit. :(
Utólag nem enged hozzá feltölteni sem. Kíváncsi leszek, mi lesz a megoldás. Mondjuk epapíron be tudtam küldeni az illetékes kapitányságnak, hivatkozva a kérelem számára. Meglátjuk mi lesz belőle. :)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDG 50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.06. 18:28 Nem gázgumisba való, hanem paintball markerbe! Mótvá.

hdr50, hdp50 etethető vele.
Kutyátnemérdekli hogy mibe való. Az a lényeg hogy mibe JÓ. A gyártó nyilván nem is tud arról, hogy Magyarországon van olyan hogy gumis gázriasztó.

Pitbull 19-M-be biztosan jó, értsd: betölthető, kilőhető, a fegyver bírja. Emlékszem hogy valaki már lőtt is ilyennel, de az erdményekre már nem emlékszem. A vasporos változat az brutál, de arról itt nem szabad említést tenni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: PDG 50

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.12.07. 18:30 Kutyátnemérdekli hogy mibe való. Az a lényeg hogy mibe JÓ. A gyártó nyilván nem is tud arról, hogy Magyarországon van olyan hogy gumis gázriasztó.

Pitbull 19-M-be biztosan jó, értsd: betölthető, kilőhető, a fegyver bírja. Emlékszem hogy valaki már lőtt is ilyennel, de az erdményekre már nem emlékszem. A vasporos változat az brutál, de arról itt nem szabad említést tenni.
Kiszámláznám neked az ilyesmiktől szétbaszott fegyverek árát, holnap hajléktalan lennél, baszod!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2021.12.07. 18:45-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PDG 50

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.07. 18:38 Kiszámláznám neked, az ilyesmiktől szétbaszott fegyverek árát, holnap hajléktalan lennél, baszod!
Speciel a 12,7-es gumival a Pitbull 19-M-et NEM lehet szétbszni. Én csak ennyit írtam.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: PDG 50

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.12.07. 18:43 Speciel a 12,7-es gumival a Pitbull 19-M-et NEM lehet szétbszni. Én csak ennyit írtam.
Köszi! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szuperpitbull kétféle gumival!

A Pitbull-19M kétségkívül a Keserű Művek abszolút csúcsterméke (megkockáztatom: a legjobb minőségű itthon készült gáz-riasztó fegyver), és most az új mattfekete verzió csövében 1 benyomott akasztó van. Meg kellett néznem, hogy így is van-e különbség a kétféle gumilövedék között. VAN! De jó hír: 5 méterig még mindkettő szórása használható mellalakra. Részletek a linken a kép alatt.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/szup ... e-gumival/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 06:37 Szuperpitbull kétféle gumival!

A Pitbull-19M kétségkívül a Keserű Művek abszolút csúcsterméke (megkockáztatom: a legjobb minőségű itthon készült gáz-riasztó fegyver), és most az új mattfekete verzió csövében 1 benyomott akasztó van. Meg kellett néznem, hogy így is van-e különbség a kétféle gumilövedék között. VAN! De jó hír: 5 méterig még mindkettő szórása használható mellalakra. Részletek a linken a kép alatt.

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/szup ... e-gumival/

Kép
Gratula a teszthez!
Ilyen Kaucsuk-profi gumit hol lehet venni?

Illetve eltér az "egyakasztós", illetve "kétakasztós" Pitbullok szórása? Energiát nem mértetek?

Utánajártam a kérdezett .50-es (12,7-es) guminak (mégiscsak szakmai fórum vagyunk, adjunk korrekt választ a kérdésre). Pitbullba nyugodtan lehet használni (ahogy Thomaster is írta), viszont Alfában NEM, mert elakadhat az akasztónál.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 07:44 12,7 mm keménygumi: Pitbullba nyugodtan lehet használni (ahogy Thomaster is írta), viszont Alfában NEM, mert elakadhat az akasztónál.
Igen? Ki mondta? Olyan valaki, aki mondjuk leadott vele 100 vagy 200 lövést és UTÁNA IS EGYBEN MARADT revolvere?

Vagy kilőtt 1-2 tárat és úgy gondolta, hogy MIVEL még nem tört szét, akkor jó lesz?

Baromira nem mindegy.

A gyártó 12 mm-est javasol a Pitbullokba. Amikből ráadásul sokféle van, a klasszikus öntött tokos Pitbulltól a CNC-alu-n át a full stainless steel-ig. Kztük volt lap-akasztós, egy.benyomásos, két-benyomásos IS.
Melyikben lehet nyugodtan használni a nagyobbat? Na? Ezért bűnös marhaság a gyártói ajánlástól bármi eltérőt javasolni!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 07:53 Igen? Ki mondta? Olyan valaki, aki mondjuk leadott vele 100 vagy 200 lövést és UTÁNA IS EGYBEN MARADT revolvere?

Vagy kilőtt 1-2 tárat és úgy gondolta, hogy MIVEL még nem tört szét, akkor jó lesz?

Baromira nem mindegy.

A gyártó 12 mm-est javasol a Pitbullokba. Amikből ráadásul sokféle van, a klasszikus öntött tokos Pitbulltól a CNC-alu-n át a full stainless steel-ig. Kztük volt lap-akasztós, egy.benyomásos, két-benyomásos IS.
Melyikben lehet nyugodtan használni a nagyobbat? Na? Ezért bűnös marhaság a gyártói ajánlástól bármi eltérőt javasolni!
Az illető rengeteget (sok 100) lőtt Pitbullal (természetesen a 19M-ről van szó), úgyhogy elég jól ismeri, valamint a fegyver TERVEZŐJE is ezt mondja, szóval elég egyértelmű a dolog.

(Egy szakmai fórumon mit kell ezen hisztizni? Miért nem lehet egyértelműen, és világosan leírni a tényeket és szapasztalatokat? Jajistenem, 0,7mm-el nagyobb a gumi, beszélni sem szabad róla: miközben tudjuk, hogy ennél nagyobb gumi is lőhető a Pitbullból. Az Alfából viszont nem biztonságos, a nagyobb akasztó miatt.)

Gyártói ajánlás: a Röhm RG89S-nél mi volt a "gyártói ajánlás"..? Az RG59DD-nél? A HW10GR-nél? Semmi nem volt, mi mindannyian kísérleteztük ki, és osztottuk meg a tapasztalatokat.

A nagyobb gumi, a vasporos gumi, a marhapatron VAN több fegyberboltban. Nem az a megoldás, hogy nem beszélünk róla, hanem korrekt módon le kell írni a tapasztalatokat.
Ebből tudják az emberek, hogy mit/hogy NE csináljanak!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 07:44 Gratula a teszthez!
Ilyen Kaucsuk-profi gumit hol lehet venni?
Pl. Nálam. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tsk »

Otthonvédelemre keresek fegyvert/eszközt. Családi ház, szerintem a lehetséges szcenáriók nagyobb része történne szabad térben (kertben).
A cuccot használná olyan is aki rendszeresen lő élessel meg olyan is, aki maximum légpuskával (meg NERFfel :lol: ).
Mit ajánlanátok? Én gumilövedékes revolvereket néztem (a dobba mondjuk minden második helyre gázpatront tárazva), de őszintén fogalmam sincs, mi lenne most a tuti megoldás. :|
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2021.12.09. 12:30 Otthonvédelemre keresek fegyvert/eszközt. Családi ház, szerintem a lehetséges szcenáriók nagyobb része történne szabad térben (kertben).
A cuccot használná olyan is aki rendszeresen lő élessel meg olyan is, aki maximum légpuskával (meg NERFfel :lol: ).
Mit ajánlanátok? Én gumilövedékes revolvereket néztem (a dobba mondjuk minden második helyre gázpatront tárazva), de őszintén fogalmam sincs, mi lenne most a tuti megoldás. :|
Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán). Én a medvesprét szerezném be első körben, esetleg egy viperával megtámogatva. Szitu függő, de ha nem muszáj, alapvetően ne menj ki a kertbe, maradj a seggeden a házban, és várd meg a zsarukat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 12:35 Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán). Én a medvesprét szerezném be első körben, esetleg egy viperával megtámogatva. Szitu függő, de ha nem muszáj, alapvetően ne menj ki a kertbe, maradj a seggeden a házban, és várd meg a zsarukat.
+1
Esetleg egy jobb, erősebb lámpa még, első körben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 08:13 Az illető rengeteget (sok 100) lőtt Pitbullal (természetesen a 19M-ről van szó), úgyhogy elég jól ismeri, valamint a fegyver TERVEZŐJE is ezt mondja, szóval elég egyértelmű a dolog.


Jó, tehát a jó hosszú hsz VALÓS TARTALMA = NEM, NEM PRÓBÁLTA KI SENKI 100+ LÖVÉSSEL, HOGY KIBÍRJA-E A 12,7 mm-es, kifejezetten PAINTBALL MARKERBE VALÓ KEMÉNY GUMIT a Pitbull-19M (egyik verziója sem).

---

Tehát maximum valaki feltételezHETI (például a stainless steel-ről esetleg joggal), de nincs ilyen konkrét, valós tapasztalat. Tehát NEM TUDHATJUK, ezért is nem javasolt. De hajrá, akinek van, az csináljon egy 100+ lövéses folyamatos tesztet, vegye fel videóra, és nézze utána meg, hogy nem nyúlt-e a tok, még mindig beforgat és süt-e, nincsenek-e repedések stb. A saját zsebéből fizetett fegyverrel és persze megfelelő védőfelszerelésben.
Amíg ez nincs meg, addig inkorrekt ilyesmit ajánlgatni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 12:35 Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán). Én a medvesprét szerezném be első körben, esetleg egy viperával megtámogatva.
A viperánál nem árt megtanulni az alap mozdulatokat.
(Van oktató DVD, ha kell feltöltöm.)
Egy időben a viperát is démonizálták itt, de szerintem tök jó önvédelmi eszköz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tsk »

Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán).
Revolverek miért nem játszanak?
A medvesprén te konkrét medveriasztót értesz, mint mondjuk ez?
https://trexpert.hu/?oldal=2&kat=22&termek=16359
Esetleg egy jobb, erősebb lámpa még, első körben.
Köszi a tippet, az épp beszerzés alatt van.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2021.12.09. 12:35 Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán). Én a medvesprét szerezném be első körben, esetleg egy viperával megtámogatva. Szitu függő, de ha nem muszáj, alapvetően ne menj ki a kertbe, maradj a seggeden a házban, és várd meg a zsarukat.
Ja még annyit, hogy revolverben ne keverd a gázt, meg a gumit. Versenyen velem is előfordult, hogy rövidet húztam revolverrel, csak a dob fordult, a kakas nem feszült meg. Meg volt két csettem is legutóbb. Minden esetben a billentyű újrahúzása után jött a következő lövés, nem veszítettem jelentős időt, max 1-2 tizedet. Amúgy is totál belekeveredsz, de egy hasonló helyzetben főleg halvány fogalmad nem lesz róla mit fogsz éppen kilőni. Gázzal mellbe, vagy gumival arcbalőni nem szerencsés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tsk írta: 2021.12.09. 13:05 Revolverek miért nem játszanak?
A medvesprén te konkrét medveriasztót értesz, mint mondjuk ez?
https://trexpert.hu/?oldal=2&kat=22&termek=16359


Köszi a tippet, az épp beszerzés alatt van.
Olyasmi, Sabre pl jó cucc. Ezek igazából "családi kiszerelésű" pepper sprék.
https://www.csehfegyverbolt.hu/medve-ellen/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2021.12.09. 13:10-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 12:35 Medvespré, soklövetű gumis puska (Onesta, Zalán). Én a medvesprét szerezném be első körben, esetleg egy viperával megtámogatva. Szitu függő, de ha nem muszáj, alapvetően ne menj ki a kertbe, maradj a seggeden a házban, és várd meg a zsarukat.
viperánál rosszabb javaslat otthonvédelemre kevés elképzelhető! Nincs hatótávolsága, de ölni túl könnyű vele.

Gumist az vegyen, aki tud lőni, az is inkább puskát, ebben egyetértünk.

Medvespré itthon jogszerűen nem forgalmazható, külföldi webshopból megoldható, jó eszköz.

A házban maradás maximálisan a legokosabb javaslat, rendőrt hívni meg értelmetlen, esetleg önveszélyes marhaság. Bármivé fajul a dolog, a védekezőt fogják elővenni, kiérni meg semmiképpen nem fognak időben.

Gumishoz tanácsadó cikk:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/5-1-ti ... vedekessel

A vegyestárazás butaság, ahogy megírták.
laikusnak sima gázrevolver is jó megoldás lehet, de a zárt térben van némi önveszélye.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 08:13 Az illető rengeteget (sok 100) lőtt Pitbullal (természetesen a 19M-ről van szó), úgyhogy elég jól ismeri, valamint a fegyver TERVEZŐJE is ezt mondja, szóval elég egyértelmű a dolog.

(Egy szakmai fórumon mit kell ezen hisztizni? Miért nem lehet egyértelműen, és világosan leírni a tényeket és szapasztalatokat? Jajistenem, 0,7mm-el nagyobb a gumi, beszélni sem szabad róla: miközben tudjuk, hogy ennél nagyobb gumi is lőhető a Pitbullból. Az Alfából viszont nem biztonságos, a nagyobb akasztó miatt.)

Gyártói ajánlás: a Röhm RG89S-nél mi volt a "gyártói ajánlás"..? Az RG59DD-nél? A HW10GR-nél? Semmi nem volt, mi mindannyian kísérleteztük ki, és osztottuk meg a tapasztalatokat.

A nagyobb gumi, a vasporos gumi, a marhapatron VAN több fegyberboltban. Nem az a megoldás, hogy nem beszélünk róla, hanem korrekt módon le kell írni a tapasztalatokat.
Ebből tudják az emberek, hogy mit/hogy NE csináljanak!
Egyszerű pedig, csak nem meri itt senki kimondani.. amíg forgalomban kapható lesz a 19M, addig az alfák rá fognak rohadni. Ennyi 🤷‍♂️🤫
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Toti78 írta: 2021.12.09. 13:11 Egyszerű pedig, csak nem meri itt senki kimondani.. amíg forgalomban kapható lesz a 19M, addig az alfák rá fognak rohadni. Ennyi 🤷‍♂️🤫
Persze. Te tényleg egy egészen rosszindulatú és buta retard vagy.

Én is árulom a Pitbull-19M-et, és vidáman veszik mellette a drágább Alfákat is. Kiválóan megférnek a piacon. Bárcsak lenne folyamatosan Pitbull-19M is!!!

https://www.onvedelmibolt.hu/termekcimke/gumilovedekes/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:14 Persze. Te tényleg egy egészen rosszindulatú és buta retard vagy.

Én is árulom a Pitbull-19M-et, és vidáman veszik mellette a drágább Alfákat is. Kiválóan megférnek a piacon. Bárcsak lenne folyamatosan Pitbull-19M is!!!

https://www.onvedelmibolt.hu/termekcimke/gumilovedekes/
Tudom tudom…
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:09 viperánál rosszabb javaslat otthonvédelemre kevés elképzelhető! Nincs hatótávolsága, de ölni túl könnyű vele.

Gumist az vegyen, aki tud lőni, az is inkább puskát, ebben egyetértünk.

Medvespré itthon jogszerűen nem forgalmazható, külföldi webshopból megoldható, jó eszköz.

A házban maradás maximálisan a legokosabb javaslat, rendőrt hívni meg értelmetlen, esetleg önveszélyes marhaság. Bármivé fajul a dolog, a védekezőt fogják elővenni, kiérni meg semmiképpen nem fognak időben.

Gumishoz tanácsadó cikk:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/5-1-ti ... edekessel/
Ha kontakt távolságban kényszerül az ember harcolni, akkor mihez lenne érdemes nyúlni otthon? A deo, meg a gumis nem halálsugár, ha nem akarok ölni, akkor inkább a végtagokat próbálnám eltörni viperával (ami egy darab vascső, kis bumszlival a végén), mint szamurájkarddal hadonászni. Szigorúan backupnak gondolom én is persze, a gumis, pepper, stb után. Vagy ha az életem van veszélyben, és nem opció a buckshot, akkor bizony akár fejre is... Gyakorlat nélkül persze kérdéses, de nem jut eszembe jobb opció.

Ha valaki a területemen garázdálkodik, akkor mi mást tudok tenni, mint segítséget kérni, amennyiben nem akarok kimenni hadakozni? Erről mondjuk azt kell megkérdezni, aki sokszor volt ilyen helyzetben... Sword?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:22 Ha kontakt távolságban kényszerül az ember harcolni, akkor mihez lenne érdemes nyúlni otthon? A deo, meg a gumis nem halálsugár, ha nem akarok ölni, akkor inkább a végtagokat próbálnám eltörni viperával (ami egy darab vascső, kis bumszlival a végén), mint szamurájkarddal hadonászni.
Szerintem engedjük már el ezt a "vipera : egy ütés = egy halál" dolgot!
Senkit nem tudsz vele "véletlenül" agyonverni. Ez csak egy bot.
Van pár jó fogás meg mozdulat, amiket be kell gyakorolni.
A másik: nem lovagi tornára mész, hanem az életedet véded: ha a saját házadban rád támadnak, ott nem az időt akarják megkérdezni.

A témában a véleményem::
Max két cucc legyen. Többet úgysem tud magához venni, ha gebasz van.
Az egyik legyen egy medvespray, ez tök jó ötlet.
A másik lehet egy vipera, a végén egy lámpával: azzal világítasz, de ha kell, azonnal üthetsz is vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Toti78 írta: 2021.12.09. 13:17Tudom tudom…
Neki szerintem mindegy melyiktől hízik a tárcája. Akinek elsődleges a megbízhatóság, és a jobb minőségbiztosítás, az most is inkább Alfát választ. Másnak meg a Pitbull jön be. De a boltba hordják vissza, akármelyik lett széjjelbuherálva...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:22 Ha kontakt távolságban kényszerül az ember harcolni, akkor mihez lenne érdemes nyúlni otthon? A deo, meg a gumis nem halálsugár, ha nem akarok ölni, akkor inkább a végtagokat próbálnám eltörni viperával (ami egy darab vascső, kis bumszlival a végén), mint szamurájkarddal hadonászni. Szigorúan backupnak gondolom én is persze, a gumis, pepper, stb után. Vagy ha az életem van veszélyben, és nem opció a buckshot, akkor bizony akár fejre is... Gyakorlat nélkül persze kérdéses, de nem jut eszembe jobb opció.

Ha valaki a területemen garázdálkodik, akkor mi mást tudok tenni, mint segítséget kérni, amennyiben nem akarok kimenni hadakozni? Erről mondjuk azt kell megkérdezni, aki sokszor volt ilyen helyzetben... Sword?

ha kontakt távolságból kell harcolni a saját házadban/lakásodban, akkor már megette a fene. Ott már nagyon elb.asztál valamit és nem hiszem hogy képzetlenül viperával bohóckodás mentene meg.

Mondjuk én speciel nem tudok olyan szitut elképzelni, hogy a gumispuskából bekapott 100+ joule-os dupla után bárki folytatná a cselekményt. Ha mégis, akkor rá kell lőni még egy duplát. Ha meg kifogyott, akkor megfordít és üt a tusával úgyis, nem kell kicsapni és hosszabb is.:-)

---

"Ha valaki a területemen garázdálkodik,"

definiáljuk a "területet"!

Bekerített telek? Egy nagy tanya, ahova betévedt valaki? Vagy már lopja a cuccot? Gyújtogat? Vagy mi történik? Nagyon szituációfüggő.

IMHO jogilag és saját biztonságod érdekében is legokosabb a házba bezárkózni, ha oda is be akar jönni, akkor már szinte minden jogszerű lesz (évek múlva, jó ügyvéddel). De én soha az életben nem hívnék rendőrt, és ebben pont Sword kalandjai is alátámasztanak.

Előbb nyúlnék a flexhez meg a cementhez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 13:29 Szerintem engedjük már el ezt a "vipera : egy ütés = egy halál" dolgot!
Senkit nem tudsz vele "véletlenül" agyonverni. Ez csak egy bot.
Van pár jó fogás meg mozdulat, amiket be kell gyakorolni.
A másik: nem lovagi tornára mész, hanem az életedet véded: ha a saját házadban rád támadnak, ott nem az időt akarják megkérdezni.

A témában a véleményem::
Max két cucc legyen. Többet úgysem tud magához venni, ha gebasz van.
Az egyik legyen egy medvespray, ez tök jó ötlet.
A másik lehet egy vipera, a végén egy lámpával: azzal világítasz, de ha kell, azonnal üthetsz is vele.
Baaaz, hogy ez a lámpa dolog hogy nem jutott el az agyamig...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:30 Neki szerintem mindegy melyiktől hízik a tárcája. Akinek elsődleges a megbízhatóság, és a jobb minőségbiztosítás, az most is inkább Alfát választ. Másnak meg a Pitbull jön be. De a boltba hordják vissza, akármelyik lett széjjelbuherálva...
Csak nem egyformán hízik😛
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:32 Baaaz, hogy ez a lámpa dolog hogy nem jutott el az agyamig...
Pedig egy jó lámpa akár a gumispuskán is hasznos lehet otthonvédelemre. Hiszen a cél azonosítása lövés előtt alapvető fontosságú!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:30 Neki szerintem mindegy melyiktől hízik a tárcája. Akinek elsődleges a megbízhatóság, és a jobb minőségbiztosítás, az most is inkább Alfát választ. Másnak meg a Pitbull jön be. De a boltba hordják vissza, akármelyik lett széjjelbuherálva...
Nem vetted észre , hogy akár hànyszor szóba kerül nàla ez a 19m kontra alfa dolog, valamièrt a pitbull mindig hátrányba kerül? Mert nem bizonyított, kilàtta stb..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Toti78 írta: 2021.12.09. 13:38 Nem vetted észre , hogy akár hànyszor szóba kerül nàla ez a 19m kontra alfa dolog, valamièrt a pitbull mindig hátrányba kerül? Mert nem bizonyított, kilàtta stb..
Retardált, analfabéta hülyegyerek vagy, ismét.

Nézd csak meg MIT ÍRTAM MA, PONT A PITBULL-19M-ről:


"A Pitbull-19M kétségkívül a Keserű Művek abszolút csúcsterméke (megkockáztatom: a legjobb minőségű itthon készült gáz-riasztó fegyver),
"

de nyilván fikáztam, mi? Idióta.


ÉS NÉZZED MEG a videómat is róla, te rosszindulatú kis féreg:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zrevolver/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2021.12.09. 13:42-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 13:32 Baaaz, hogy ez a lámpa dolog hogy nem jutott el az agyamig...
Jó cucc.
Három féle lámpa van a BL-03 5W-os LED-es.
Most már közvetlenül ide is szállít az ESP, nemdrágán:
https://www.security-eshop.eu/shop/cate ... -eshop-eu/
De bármit veszel, előbb kérdezd meg tőle, hogy használná-e!
(Mármint nem a csajtól, az ismerősödtől. ;-)
BL-03.jpg
BL-03.jpg (46.7 KiB) Megtekintve 17945 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Lakásvédelemre minek vipera? Kimegy a sufniba, bevisz az ágya mellé egy fél méteres vízvezeték csövet. Nemhogy olcsóbb hanem ingyen van.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:41 Retardált, analfabéta hülyegyerek vagy, ismét.

Nézd csak meg MIT ÍRTAM MA, PONT A PITBULL-19M-ről:


"A Pitbull-19M kétségkívül a Keserű Művek abszolút csúcsterméke (megkockáztatom: a legjobb minőségű itthon készült gáz-riasztó fegyver),
"

de nyilván fikáztam, mi? Idióta.


ÉS NÉZZED MEG a videómat is róla, te rosszindulatú kis féreg:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zrevolver/
A stílus maga az ember☝️
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Toti78 írta: 2021.12.09. 13:38 Nem vetted észre , hogy akár hànyszor szóba kerül nàla ez a 19m kontra alfa dolog, valamièrt a pitbull mindig hátrányba kerül? Mert nem bizonyított, kilàtta stb..
Én is abszolút Alfa párti vagyok, ha a kettő közül kellene választani, de szerintem elfér egymás mellett a piacon a két modell. Nem csinálok belőle személyes kérdést, nem veszem sértésnek, ha valaki másik márkát, vagy típust választ. Ezen veszekedni olyan, mintha valakivel azért veszekednék, mert neki a piros szín a kedvence, nekem meg a zöld. Le kell írni a visszajelzéseket, véleményeket őszintén, aztán mindenki eldöntheti mit szeretne venni. Béke.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - arénába való a hülyegyerek vinnyogásával együtt.
Toti78 írta: 2021.12.09. 14:21 A stílus maga az ember☝️
a retardált meg maga a retardáltság.

Kép

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 14:23 Én is abszolút Alfa párti vagyok, ha a kettő közül kellene választani, de szerintem elfér egymás mellett a piacon a két modell. Nem csinálok belőle személyes kérdést, nem veszem sértésnek, ha valaki másik márkát, vagy típust választ. Ezen veszekedni olyan, mintha valakivel azért veszekednék, mert neki a piros szín a kedvence, nekem meg a zöld. Le kell írni a visszajelzéseket, véleményeket őszintén, aztán mindenki eldöntheti mit szeretne venni. Béke.
csak könyörgöm, itt szó nem volt a két gyártmány összevetéséről.

Itt arról volt, szó, hogy egy nem belevaló, keményebb, nagyobb lövedékfajtát NE TEGYÜNK BELE (semmilyenbe se), főleg, mert a sok rinya közben világosan kiderült, hogy még az sem lőtt vele 100+ lövést (érdemi mennyiséget), aki tervezte és aki először ezt állította!

Tehát teszteletlen, potenciálisan a fegyver vagy a lövő sérüléséhez vezethet! Ezen mi nem érthető?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.12.09. 14:31 csak könyörgöm, itt szó nem volt a két gyártmány összevetéséről.

Itt arról volt, szó, hogy egy nem belevaló, keményebb, nagyobb lövedékfajtát NE TEGYÜNK BELE (semmilyenbe se), főleg, mert a sok rinya közben világosan kiderült, hogy még az sem lőtt vele 100+ lövést (érdemi mennyiséget), aki tervezte és aki először ezt állította!

Tehát teszteletlen, potenciálisan a fegyver vagy a lövő sérüléséhez vezethet! Ezen mi nem érthető?
Régen ilyenkor tartottunk topiktalit..
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.12.09. 14:33 Régen ilyenkor tartottunk topiktalit..
Simán lehet. Kell valaki, aki felajánlja a nem olcsó Szuperpitbullját, és összedobni mondjuk 150 riasztóra meg 150 db ilyen .50-es paintball gumira, és egy vidám lőtéri dzsembori alkalmával, védőfelszerelésben ellődözni.

Közben mondjuk tolómérővel méregetni a tűzfal-csőfar távolságot, aztán ha növekedni kezd, akkor védőkesztyű, esetleg satuból lövés, ha meg nem nyúlik/törik, NA AKKOR LEHET ÖRÜLNI, HOGY TÉNYLEG BETÖLTHETŐ, KILŐHETŐ. ADDIG NEM.

Ha csinálunk ilyet, én benne vok, még töltényt is tudok adni szuperkedvezményesen hozzá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 13:29 Senkit nem tudsz vele "véletlenül" agyonverni. Ez csak egy bot.
Szia,

Szerintem egy vasruddal siman veletlenul agyon lehet verni valakit.

Es ezzel nem azt mondom, hogy nincs olyan helyzet, amikor megeri ez a kockazat, csak azt, hogy ez egy letezo kockazat.

Otthonra szerintem is racionalisabb utolso(!) vedvonal a baltanyel/vascso/balta, mint sok penzert egy vipera .

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2021.12.09. 14:39
Otthonra szerintem is racionalisabb utolso(!) vedvonal a baltanyel/vascso/balta, mint sok penzert egy vipera .
Szia Bel!

A balta szerintem brutálisabb mint egy vipera.

Én abból indulok ki, hogy két cuccnál több szerintem értelmetlen.
Viszont lámpa kell, mert sok betörés éjjel történik, plusz ha szembe világítod a támadót, azzal nyersz pár másodpercet.
Elsődlegesnek viszont a legjobb a spray, ebben egyetértek Fortituval.
Akkor egyik kezedben a spray, a másikban a lámpa?
De akkor a lámpa miért ne legyen olyan, amivel ütni is tudsz?
Akár egy nagy MagLite, akár teleszkópos bot végére szerelt.

Nem drágák ezek, tizen-pár ezer Ft egy edzett ESP a gyári webshopból.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2021.12.09. 14:23 Én is abszolút Alfa párti vagyok, ha a kettő közül kellene választani, de szerintem elfér egymás mellett a piacon a két modell. Nem csinálok belőle személyes kérdést, nem veszem sértésnek, ha valaki másik márkát, vagy típust választ. Ezen veszekedni olyan, mintha valakivel azért veszekednék, mert neki a piros szín a kedvence, nekem meg a zöld. Le kell írni a visszajelzéseket, véleményeket őszintén, aztán mindenki eldöntheti mit szeretne venni. Béke.
Nálam pl. békében megfér mind a kettő - szeretem az Alfákat, klassz, megbízható, csak gumis van 3, a G040-nel olyan szórást lövök, mint élessel. Hordani viszont jobban szeretem a Pitbullt, mert oda kompaktot preferálok és a rövid ("2) Alfánál pontosabban lövök vele. (aztán lehet, hogy csak az én példányaim ilyenek).
Sapienti sat.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: tsk »

OK, köszönöm a válaszokat.
Miért gumis puska és miért nem mondjuk egy Pitbull 19M?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2021.12.09. 15:20 OK, köszönöm a válaszokat.
Miért gumis puska és miért nem mondjuk egy Pitbull 19M?
mert puskával sokkal könnyebben találsz (vállba van támasztva,+ hosszabb cső, hosszabb irányzóvonal).
Meg sokkal erősebb, sokkal nagyobb gumit lő ki, sokkal nagyobb a traumatikus hatás, nagyobb a hatásos lőtáv is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 14:36 Simán lehet. Kell valaki, aki felajánlja a nem olcsó Szuperpitbullját, és összedobni mondjuk 150 riasztóra meg 150 db ilyen .50-es paintball gumira, és egy vidám lőtéri dzsembori alkalmával, védőfelszerelésben ellődözni.

Közben mondjuk tolómérővel méregetni a tűzfal-csőfar távolságot, aztán ha növekedni kezd, akkor védőkesztyű, esetleg satuból lövés, ha meg nem nyúlik/törik, NA AKKOR LEHET ÖRÜLNI, HOGY TÉNYLEG BETÖLTHETŐ, KILŐHETŐ. ADDIG NEM.

Ha csinálunk ilyet, én benne vok, még töltényt is tudok adni szuperkedvezményesen hozzá.
Szerintem ezt a .50 paintball gumit meg lehetne spékelni a mögé tárazott disznyó kábító tölténnyel :?: Sellier and Bellot?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hogyan ... kepriport/

Mondjuk ez pont egy Alfa :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2021.12.09. 15:37 Szerintem ezt a .50 paintball gumit meg lehetne spékelni a mögé tárazott disznyó kábító tölténnyel :?: Sellier and Bellot?
Szerintem S&B disznóölővel (9mm JAT) nem érdemes, mert egy csomó elégetlen lőport szór ki.
Kontrolle13 írta: 2021.12.09. 15:37 http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hogyan ... kepriport/
Mondjuk ez pont egy Alfa :lol:
Itt belevaló gumi + belevaló patron volt, csak nem volt megkenve?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 15:45 Szerintem S&B disznóölővel (9mm JAT) nem érdemes, mert egy csomó elégetlen lőport szór ki.



Itt belevaló gumi + belevaló patron volt, csak nem volt megkenve?
Pontosan le volt írva mi volt, csak ez a jóember direkt nem akarja érteni.

Azért volt ez a cikk is, hogy mit NE kövessünk el.

És a fegyver még ÍGY, teljesen eldugult csőre 5x rálőve SEM robbant fel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Kontrolle13 írta: 2021.12.09. 15:37 Szerintem ezt a .50 paintball gumit meg lehetne spékelni a mögé tárazott disznyó kábító tölténnyel :?: Sellier and Bellot?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hogyan ... kepriport/

Mondjuk ez pont egy Alfa :lol:
Na nehogy sértődés legyen a marhakábító is jó móka lehet .50 mögé
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hogyan ... tbullodat/

Ez meg pont egy pitbull :lol: és akkor így 1-1
Na jó nem adok több tipet mert valaki még megcsinálja :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 14:51 Szia Bel!

A balta szerintem brutálisabb mint egy vipera.

Én abból indulok ki, hogy két cuccnál több szerintem értelmetlen.
Viszont lámpa kell, mert sok betörés éjjel történik, plusz ha szembe világítod a támadót, azzal nyersz pár másodpercet.
Elsődlegesnek viszont a legjobb a spray, ebben egyetértek Fortituval.
Akkor egyik kezedben a spray, a másikban a lámpa?
De akkor a lámpa miért ne legyen olyan, amivel ütni is tudsz?
Akár egy nagy MagLite, akár teleszkópos bot végére szerelt.

Nem drágák ezek, tizen-pár ezer Ft egy edzett ESP a gyári webshopból.
Magyarázza már meg nekem laikusnak valaki, mire jó a vipera? Főleg otthon?
Ott van a MagLite elemlámpám, 5 darab góliát elemmel, sztem az sokkal használhatóbb, jogilag "tiszta" és ugyanúgy agyoncsapsz vele egy rinocéroszt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.12.09. 15:59 Magyarázza már meg nekem laikusnak valaki, mire jó a vipera? Főleg otthon?
Ott van a MagLite elemlámpám, 5 darab góliát elemmel, sztem az sokkal használhatóbb, jogilag "tiszta" és ugyanúgy agyoncsapsz vele egy rinocéroszt.
Otthonra ugyanolyan jó mindkettő.
Otthon jogilag ugyanúgy kristálytiszta hófehér mindkettő.

A különbség ott van, ha hordani akarod.
Akkor a viperát kényelmesen lehet (főleg a kompaktot), a MagLite lámpát kb. lehetetlen.
Jogilag (ha viseled) a vipera KKVE, a MagLite semmise.

(Köszi a 12mm-es gumis infót! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Arh »

tsk írta: 2021.12.09. 15:20 OK, köszönöm a válaszokat.
Miért gumis puska és miért nem mondjuk egy Pitbull 19M?
Kering a tecsőn egy videó, ahol az amcsi rendőr csaj HATSZOR lőtt mellè a tàmadónak èlesben. Pedig nekik azèrt akad nèmi rutin a tarsolyban.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 15:45 Szerintem S&B disznóölővel (9mm JAT) nem érdemes, mert egy csomó elégetlen lőport szór ki.



Itt belevaló gumi + belevaló patron volt, csak nem volt megkenve?
Irónia volt...
Csak mert ment a vita a 12 gumi helyet jó e a .50 painball labda, gondoltam ne álljunk meg itt...
Tegyünk mögé olyan töltényt ami nem ajánlott...
Disznó/marha kábító RWS S&B stb....
Meg fúrjuk meg 9 PAK ra....
Aztán ha baj van mennyünk be a boltba ahol vettük, feltétlenül üvöltözve az eladóval garanciális cserét "kérve"...
Ha meg qva nagy a baj mert a pi csába ment 3 újjad akkor meg fel is kel jelenteni, hogy hibás, használt, csempész fegyvert adtak el....
Mert mindig más a hibás....
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.12.09. 15:59 Magyarázza már meg nekem laikusnak valaki, mire jó a vipera? Főleg otthon?
Ott van a MagLite elemlámpám, 5 darab góliát elemmel, sztem az sokkal használhatóbb, jogilag "tiszta" és ugyanúgy agyoncsapsz vele egy rinocéroszt.
Semmire. És egyetértek többekkel, hülye tanács, főleg arra a célra amiről a kérdés szólt, ugyanis:

- mivel csak otthonra kell, ezért lényegtelen, hogy össze legyen csukva
- ha össze van csukva és bármi - korrózió, por, kosz - miatt megszorul, nem fog kinyílni
- mindenki tudja, hogy ez lézerkard, egy ütés egy halál, fegyver (a pl. 31 éves bírónő is)
- semmivel nem tudsz nagyobbat ütni vele, mint bármi mással (ami hasonló hosszúságú és tömegű)
- drága egy bármi máshoz képest és semmi másra nem jó
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2021.12.09. 16:54 Irónia volt...
Csak mert ment a vita a 12 gumi helyet jó e a .50 painball labda, gondoltam ne álljunk meg itt...
Tegyünk mögé olyan töltényt ami nem ajánlott...
Disznó/marha kábító RWS S&B stb....
Meg fúrjuk meg 9 PAK ra....
Aztán ha baj van mennyünk be a boltba ahol vettük, feltétlenül üvöltözve az eladóval garanciális cserét "kérve"...
Ha meg qva nagy a baj mert a pi csába ment 3 újjad akkor meg fel is kel jelenteni, hogy hibás, használt, csempész fegyvert adtak el....
Mert mindig más a hibás....
Te ezt tennéd?

Szerintem nem érdemes keverni, illetve összemosni ezeket.
Az .50-es gumi jó a Pitbullba.
Felfúrni a dobot meg bűncselekmény, mert onnantól a 9mm RB is kimegy belőle.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 17:10 Te ezt tennéd?

Szerintem nem érdemes keverni, illetve összemosni ezeket.
Az .50-es gumi jó a Pitbullba.
Felfúrni a dobot meg bűncselekmény, mert onnantól a 9mm RB is kimegy belőle.
Ööö kicsit elbeszélünk egymás mellett...
Tudom, hogy a fegyver bármiféle buherálása valahol 2évnél kezdődik egy kedves böriben...
Teljes ironiával írtam amit írtam... Pont hogy a mellett vagyok hogy ne basztasuk már a gázgumis fegyvert minden féle tömködéssel meg átalakítással főleg ollyannal ne amit agyártó sem preferál esetleg mert a végén betíltanak mindent is, ha lesz valami tragédia....

És ha mégis rába.... Szunk mert babráltunk az nem a kereskedő és nem a gyártó hibája... Hanem a júzeré...!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 17:10 Te ezt tennéd?

Szerintem nem érdemes keverni, illetve összemosni ezeket.
Az .50-es gumi jó a Pitbullba.
Felfúrni a dobot meg bűncselekmény, mert onnantól a 9mm RB is kimegy belőle.
NEM! NEM ÁLLÍTHATJUK, hogy JÓ BELE, MERT SENKI NEM TESZTELTE TARTÓSAN, TEHÁT NEM TUDJUK!


PLÁNE NEM TUDJUK, HOGY A SOKFÉLE PITBULL KÖZÜL MELYIKHEZ JÓ!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 18:28 NEM! NEM ÁLLÍTHATJUK, hogy JÓ BELE, MERT SENKI NEM TESZTELTE TARTÓSAN, TEHÁT NEM TUDJUK!


PLÁNE NEM TUDJUK, HOGY A SOKFÉLE PITBULL KÖZÜL MELYIKHEZ JÓ!
Nekem 50db ellövése, és a tervező nyilatkozata elég. ;)

(Nyilván még mindig a Pitbull-19M-ről van szó..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 18:55 Nekem 50db ellövése, és a tervező nyilatkozata elég. ;)

(Nyilván még mindig a Pitbull-19M-ről van szó..)
Ki lőtte el az 50-et? Vállalja névvel? És melyik P-19M? Alu vagy acél?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 19:24 Ki lőtte el az 50-et? Vállalja névvel? És melyik P-19M? Alu vagy acél?
Egy fórumtárs lőtt el vele 50-et, a nevét nem hatalmazott fel hogy leírjam. De úgyis tudod, ki.
Nyilván az alu Pitbull-19M, mert az acélnál fel sem merül a kérdés, hogy ne bírná. De ezt is úgyis tudod.😀
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 19:30 Egy fórumtárs lőtt el vele 50-et, a nevét nem hatalmazott fel hogy leírjam. De úgyis tudod, ki.
Nyilván az alu Pitbull-19M, mert az acélnál fel sem merül a kérdés, hogy ne bírná. De ezt is úgyis tudod.😀
Csak, h kinek legyen kiszámlázva a sok-sok tönkrement fegyver, ha mégsem lenne igaz😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 19:32 Csak, h kinek legyen kiszámlázva a sok-sok tönkrement fegyver, ha mégsem lenne igaz😆
Attól hogy ő kipróbálta és működött, még nem ad örök garanciát minden fegyverre.
Az a kereskedő dolga. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.12.09. 18:28 NEM! NEM ÁLLÍTHATJUK, hogy JÓ BELE, MERT SENKI NEM TESZTELTE TARTÓSAN, TEHÁT NEM TUDJUK!


PLÁNE NEM TUDJUK, HOGY A SOKFÉLE PITBULL KÖZÜL MELYIKHEZ JÓ!
Annakidején itt dokumentáltam két esetet:

1. Széria Pitbull, 14-es Orczy úti gumik. Belemegy, kijön, 100 J körül. Viszont 3 dob után kettétört a tok. Két fegyveren is, pont 3 dob után.

Ezután kezdtem el tervezni a CNC Pitbullt. Jobb anyag, a kritikus helyeken más kialakítás. A modern forma csak mézesmadzag volt :-)

2. Pitbull 19-M, alu, 100 db 14-es Orczy úti gumi. Kibírta, semmi baja, azóta is működik. Szerintem ha a 14-esből kibír 100-at, akkor a 12,7-esből többet. (Lehet kötöcködni, hogy de nem azonos gumianyag, keménység stb.)

A 12,7-es gumit alu Pitbull 19-M-ből lövöldöző fórumtársat én is személyesen ismerem. Én úgy tudom, hogy már többszáz 12,7-es gumit lőtt el hiba nélkül. Azt itt nem írhatom le, hogy volt közte vasporos is, meg zöld meg sárga csappantyús töltény is, lőtéren nagyon látványosakat lehet vele rombolni. A nemvasporos 12,7-es normál riasztóval amúgy kb. 30% plusz zsuuult hoz, a tömítésgyári 12-essel kb. azonos szórás mellett.

Úgyhogy a nemvasporos 12,7-es gumi szerintem egy használható alternatíva azoknak, akik a Pitbull 19-M-hez egy országosan kapható, valamivel erősebb de biztonságos töltetet keresnek, de ódzkodnak a vasportól meg a hentesipari patronoktól.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Emlékszem egy régi esetre, amikor kijött az Alfa G030. Akkor gvass még büszke is volt arra, hogy szürke Umával csak 40J, azért van agyon akasztózva a csőfar, mert az még biztonságos, a több az már veszélyes lenne. Aztán amikor valaki... lemérte hogy Lapuával meg 55-60J, akkor a Lapua el lett mondva a sátán művének, a chronyzós fórumtárs... meg zsúlbuzinak, és ki lett nyilatkozva, hogy bizony mondom néktek, a Lapua tönkreteszi az Alfát, és átok sújtja majdan mindazokat, akik ezért garanciába visszahozzák. Ezután szerveződött az első 500 lövéses teszt. Amit az Alfa természetesen kibírt, és utána szép csöndben a Gunbox is elkezdett Lapuát is árulni.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Thomaster írta: 2021.12.09. 21:24 Emlékszem egy régi esetre, amikor kijött az Alfa G030. Akkor gvass még büszke is volt arra, hogy szürke Umával csak 40J, azért van agyon akasztózva a csőfar, mert az még biztonságos, a több az már veszélyes lenne. Aztán amikor valaki... lemérte hogy Lapuával meg 55-60J, akkor a Lapua el lett mondva a sátán művének, a chronyzós fórumtárs... meg zsúlbuzinak, és ki lett nyilatkozva, hogy bizony mondom néktek, a Lapua tönkreteszi az Alfát, és átok sújtja majdan mindazokat, akik ezért garanciába visszahozzák. Ezután szerveződött az első 500 lövéses teszt. Amit az Alfa természetesen kibírt, és utána szép csöndben a Gunbox is elkezdett Lapuát is árulni.
Ebbű baj lesz😀 Te is megkapod a magadèt mindjàrt😂
Raven
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.04.30. 22:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Raven »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 14:51 Szia Bel!

A balta szerintem brutálisabb mint egy vipera.

Én abból indulok ki, hogy két cuccnál több szerintem értelmetlen.
Viszont lámpa kell, mert sok betörés éjjel történik, plusz ha szembe világítod a támadót, azzal nyersz pár másodpercet.
Elsődlegesnek viszont a legjobb a spray, ebben egyetértek Fortituval.
Akkor egyik kezedben a spray, a másikban a lámpa?
De akkor a lámpa miért ne legyen olyan, amivel ütni is tudsz?
Akár egy nagy MagLite, akár teleszkópos bot végére szerelt.

Nem drágák ezek, tizen-pár ezer Ft egy edzett ESP a gyári webshopból.
https://www.ebay.co.uk/itm/184399341876 ... gL39_D_BwE


https://www.amazon.co.uk/Watt-LED-Alumi ... 9513&psc=1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.12.09. 21:24 Emlékszem egy régi esetre, amikor kijött az Alfa G030. Akkor gvass még büszke is volt arra, hogy szürke Umával csak 40J, azért van agyon akasztózva a csőfar, mert az még biztonságos, a több az már veszélyes lenne. Aztán amikor valaki... lemérte hogy Lapuával meg 55-60J, akkor a Lapua el lett mondva a sátán művének, a chronyzós fórumtárs... meg zsúlbuzinak, és ki lett nyilatkozva, hogy bizony mondom néktek, a Lapua tönkreteszi az Alfát, és átok sújtja majdan mindazokat, akik ezért garanciába visszahozzák. Ezután szerveződött az első 500 lövéses teszt. Amit az Alfa természetesen kibírt, és utána szép csöndben a Gunbox is elkezdett Lapuát is árulni.

Hát, én erre nagyon nem így emléxem.


A Lapua bőven (évekkel) az Alfa G-sorozat megjelenése előtt jelen volt, és a hirtelen gáznyomásemelkedésével vágta tönkre az RG89s-t, ami valóban nem bírta a 10 mm-es+Lapua kombót. De hasonlóan nem bírta a Viper-08M sem, ahol a csőfar repedt szét tőle, meg a tok kezdett el csavarodni.


(Utóbb az R1GG későbbi verzióin sem véletlenül lett a tok megerősítve bal oldalt a tűzfal mögött.)

A dzsúlbuzulástól meg továbbra is okádnom kell, mert heti rendszerességgel látunk ilyen baromság által tönkretett fegyvereket, MINDEN GYÁRTÓTÓL. Még full acélosakat is.

Holott senki nem tud olyat mutatni, hogy valaki azért nem tudta magát sikeresen megvédeni gumissal mert nem volt meg az a +10-20% E0.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 06:12
A dzsúlbuzulástól meg továbbra is okádnom kell, mert heti rendszerességgel látunk ilyen baromság által tönkretett fegyvereket, MINDEN GYÁRTÓTÓL. Még full acélosakat is.
Látod, pont ezért kell ezt megbeszélni ezen a szakmai fórumon.
A héten kettő fegyverboltban voltam, és összesen 6 (hat!) féle ipari patront láttam. 9mm jat, tempo, zöld/sárga/kék/piros rws.
Szerinted ezeket budapesti böllérek és hentes-mészárosok fogják megvenni..?
Szerintem 90%-ban nem, hanem gumisba veszik őket.
Tehát a probléma itt van, és hülyeség homokba dugni a fejünket, mint ha nem létezne.
gvass1 írta: 2021.12.10. 06:12 Holott senki nem tud olyat mutatni, hogy valaki azért nem tudta magát sikeresen megvédeni gumissal mert nem volt meg az a +10-20% E0.
Mutass olyat aki nem tudta magát CS- sprayvel megvédeni, mert nem volt 3xCS. Mégis árulsz ilyet.😉 Ez nem spraybuzulás..? :D

Egy impakt fegyvernél egyértelmű, hogy 40J-nál hatékonyabb az 50. Annál meg a 60. Egészen addig, amíg veszélyes nem lesz, de az még odébb van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 07:11
Egy impakt fegyvernél egyértelmű, hogy 40J-nál hatékonyabb az 50. Annál meg a 60. Egészen addig, amíg veszélyes nem lesz, de az még odébb van.
Ez szerintem nem ilyen egyértelmű. Amikor már "erős" (=gyors) a lövedék, akkor lehet, hogy inkább behatol a bőr alá, és ekkor nem biztos, hogy jobban fáj - legalábbis az elején, amikor ilyen szempontból számít. Szvsz van egy optimum, de mivel a ruházat, lőtáv stb. változik ezért ez nem egyjouleos pontossággal meghatározott csőtorkolati érték lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 07:19 Ez szerintem nem ilyen egyértelmű. Amikor már "erős" (=gyors) a lövedék, akkor lehet, hogy inkább behatol a bőr alá, és ekkor nem biztos, hogy jobban fáj - legalábbis az elején, amikor ilyen szempontból számít. Szvsz van egy optimum, de mivel a ruházat, lőtáv stb. változik ezért ez nem egyjouleos pontossággal meghatározott csőtorkolati érték lesz.
+1.

Egymilliószor volt már kitárgyalva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 07:11 Látod, pont ezért kell ezt megbeszélni ezen a szakmai fórumon.
A héten kettő fegyverboltban voltam, és összesen 6 (hat!) féle ipari patront láttam. 9mm jat, tempo, zöld/sárga/kék/piros rws.
Szerinted ezeket budapesti böllérek és hentes-mészárosok fogják megvenni..?
Szerintem 90%-ban nem, hanem gumisba veszik őket.
Tehát a probléma itt van, és hülyeség homokba dugni a fejünket, mint ha nem létezne.




Izé, ha elmondjuk, hogy NE CSINÁLD, VESZÉLYES! az mitől homokba dugás? Ha elmondjuk, lefotózzuk, cikkben megírjuk, hogy sorozatban csesződik szét tőle minden fegyver, az miért homokba dugás?

Ez pont olyan probléma, mint, hogy NE MENJ SZEMBE A FORGALOMMAL AZ AUTÓPÁLYÁN! Nem érdemes azzal érvelni mellette, hogy egy csomóan mégis túlélték.

---

3XCS: de ott nincs semmi veszély, pusztán tripla mennyiségű hatóanyag megy ki egységnyi idő alatt, azonos méretű, jellegű spray-hez képest. Mintha hárommal fújnál egyszerre. Ez egy eléggé nagy különbség. Hatékonyabb? Valószínű. Feltétlenül szükséges? Nem. De hordoz bármi veszélyt? Nem. Ennyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 07:28 Izé, ha elmondjuk, hogy NE CSINÁLD, VESZÉLYES! az mitől homokba dugás?
Mert nem igaz.
Látod, több száz lövést adtak le 12,7-es gumival, és tökéletesen működik.
Az user ebből kiindulva ("azt írták hogy nem lehet, mégis működik, akkor nyilván a többi tiltás sem igaz") megy tovább, egészen addig amíg szétmegy a fegyvere.
Holott ha pontosan le lennének írva a tesztelési és mérési eredmények, tudná, hogy meddig mehet el.
gvass1 írta: 2021.12.10. 07:28 Ez pont olyan probléma, mint, hogy NE MENJ SZEMBE A FORGALOMMAL AZ AUTÓPÁLYÁN! Nem érdemes azzal érvelni mellette, hogy egy csomóan mégis túlélték.
Ez nem autópálya, ez csak a TE véleményed!
Te így gondolod, ergo mindenki más hülye.
gvass1 írta: 2021.12.10. 07:28 3XCS: de ott nincs semmi veszély, pusztán tripla mennyiségű hatóanyag megy ki egységnyi idő alatt, azonos méretű, jellegű spray-hez képest. Mintha hárommal fújnál egyszerre. Ez egy eléggé nagy különbség. Hatékonyabb? Valószínű. Feltétlenül szükséges? Nem. De hordoz bármi veszélyt? Nem. Ennyi.
A 40 helyett 50 Joule energiára is pontosan a fentiek igazak.
Zotyika írta: 2021.12.10. 07:19 Amikor már "erős" (=gyors) a lövedék, akkor lehet, hogy inkább behatol a bőr alá, és ekkor nem biztos, hogy jobban fáj - legalábbis az elején, amikor ilyen szempontból számít. Szvsz van egy optimum, de mivel a ruházat, lőtáv stb. változik ezért ez nem egyjouleos pontossággal meghatározott csőtorkolati érték lesz.
Pontosan, de semmi ok nincs azt feltételezni, hogy ez 40 Joule. Pláne nem télen, amikor mindenki vastag ruházatot hord.
A veszélyességi határ 0,5 J/mm2, ezt egyik sem lépi túl.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 07:55 Mert nem igaz.
Látod, több száz lövést adtak le 12,7-es gumival, és tökéletesen működik.
Az user ebből kiindulva ("azt írták hogy nem lehet, mégis működik, akkor nyilván a többi tiltás sem igaz") megy tovább, egészen addig amíg szétmegy a fegyvere.
Holott ha pontosan le lennének írva a tesztelési és mérési eredmények, tudná, hogy meddig mehet el.



Ez nem autópálya, ez csak a TE véleményed!
Te így gondolod, ergo mindenki más hülye.



A 40 helyett 50 Joule energiára is pontosan a fentiek igazak.



Pontosan, de semmi ok nincs azt feltételezni, hogy ez 40 Joule. Pláne nem télen, amikor mindenki vastag ruházatot hord.
A veszélyességi határ 0,5 J/mm2, ezt egyik sem lépi túl.
Te szoktál ÉRVELÉSI HIBÁKAT sorolni előszeretettel. Na, ez pont azoknak példagyűjteménye:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 08:02 Te szoktál ÉRVELÉSI HIBÁKAT sorolni előszeretettel. Na, ez pont azoknak példagyűjteménye:-)
Szerinted melyik az?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Leírom más példával, bár szerintem aki akarja érteni, az így is érti, aki meg nem akarja, így sem fogja.

Gyerekkoromban a kábítószerek tabu példa volt, említeni sem volt szabad: "ha egyet is kipróbálsz, örökre függő leszel".
Az volt az álláspont, hogy "amiről nem beszélünk, az nincs is".

Aztán ha a buliban kipróbált valamit, és nem lett függő, simán mehetett tovább a keményebb cuccokra, amiktől tényleg függő lett.

Járok iskolákba előadást tartani kábszerekről.
A fiataloknak ismerni kell pontosan ezek veszélyét (pl. hogy a "biofű" nem bio, a "herbál" nem növényi, a "fürdősót", "növénytápszert" miért ne szívjuk el, és hogy a discoban miért ne hagyd őrizetlenül az italodat), mert ezek sajnos jelen vannak az életükben.
Ahogy a fegyverboltok fele is árul marhapatront. Nem intézhetjük el azzal, hogy "ne tedd bele", mert ahogy gvass is írta:
gvass1 írta: 2021.12.10. 06:12 heti rendszerességgel látunk ilyen baromság által tönkretett fegyvereket
Na, akkor működik a "ne tedd bele"..? Nem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 08:03 Szerinted melyik az?
Gyakorlatilag mind, innen lehet szemezgetni: https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89rvel%C3%A9si_hiba


Azért nem folytatnám, mert kezdünk gasztonizálni.


Ismétlem: aki nem a gyártó által javasoltat teszi a fegyverébe, az hülye és önmagát és fegyverét veszélyezteti fizikailag és jogilag is.

Ettől még azt csinálsz, amit akarsz, meg a Főmérnök úr is, felnőttek vagytok. Ha azonban ezt nyilvánosan JAVASOLJÁTOK másoknak, megint be fogok szólni durván.

(És persze NEM, nem fogjuk továbbra sem garanciális javításra átvenni a széjjelbaszott gumis fegyvereket, lehet siránkozni a neten meg akárhol, beleírtuk a garijegybe is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 07:55
Pontosan, de semmi ok nincs azt feltételezni, hogy ez 40 Joule. Pláne nem télen, amikor mindenki vastag ruházatot hord.
A veszélyességi határ 0,5 J/mm2, ezt egyik sem lépi túl.
Ez pl. elég tipikus érvelési hiba:
Te: A veszélyességi határig egyre növeli a hatékonyságot az energia növelése.
Én: Attól, hogy erősebb (gyorsabb!), nem biztos, hogy hatékonyabb.
Te: Megadsz egy konkrét értéket, amit én nem jelöltem meg, és kijelented, hogy a veszélyességi határt nem lépi túl az általad megadott egyik érték sem, (amiket nem én mondtam).

De hogy ne csak parttalan vita legyen:

Szerintem inkább a lövedék SEBESSÉGÉT kellene méricskélni, mert az az igazán jó, ha gyors, nem az, ha nagy az ENERGIÁJA. (+ a felület nagysága, de itt nyilván egy méreten belülre gondolok) Pl. nyitott tenyérrel megtámasztom valaki arcát és eltolom tiszta erőből az valószínűleg nagyobb energia, mintha pofon vágom, mégis a második a kellemetlenebb...

Ez alapján a nehezített vasporos lövedéket hülyeségnek tartom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52

De hogy ne csak parttalan vita legyen:

Szerintem inkább a lövedék SEBESSÉGÉT kellene méricskélni, mert az az igazán jó, ha gyors, nem az, ha nagy az ENERGIÁJA. (+ a felület nagysága, de itt nyilván egy méreten belülre gondolok) Pl. nyitott tenyérrel megtámasztom valaki arcát és eltolom tiszta erőből az valószínűleg nagyobb energia, mintha pofon vágom, mégis a második a kellemetlenebb...

Ez alapján a nehezített vasporos lövedéket hülyeségnek tartom.
Végre egy értelmes felvetés.

A mi gumisaink jellemzően a gyors és könnyű/puha lövedék (nyilván, ezt tudjuk kifosni a szűkített-akasztózott csövekből) segítségével működnek, amik kilapulnak találatkor és gyorsan vesztik az energiát. Pont, hogy ne átütés, hanem trauma legyen.

De ugyanakkor ott vannak a "baton round"-ok a rendvédelemben, ahol nagy (37-40 mm) nehéz, kemény műanyag, vagy akár régebben fa lövedéket lőttek, relatíve lassan (szemmel lehetett látni a röptüket), amik akár 20-30 méterről is baszott nagyot ütöttek, törtek csontot, de érdemi behatolás a testbe kb. zéró volt.

Kép

Hasonló a ma itthon is használt 40x46LV gránátvetőkbe való 40 mm-es lövedék, ami lassú, nehéz, igaz van már szivacsos vége, ami becsapódáskor összerogy/törik.

Kép

Illetve a hordható méretben az orosz Osza 18x45 mm-es lőszerének a kb. 80 J-os lövedéke is inkább nehéz (8-12 gramm) és lassú.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Ez pl. elég tipikus érvelési hiba:
Te: A veszélyességi határig egyre növeli a hatékonyságot az energia növelése.
Én: Attól, hogy erősebb (gyorsabb!), nem biztos, hogy hatékonyabb.
Te: Megadsz egy konkrét értéket, amit én nem jelöltem meg, és kijelented, hogy a veszélyességi határt nem lépi túl az általad megadott egyik érték sem, (amiket nem én mondtam).
Ebben mi az érvelési hiba??
A veszélyességre tudunk határértéket (0,5J/mm2), én ehhez tudok viszonyítani (=hogy ezt nem éri el), a hatékonyságra nem tudok határértéket, ezért ahhoz nem tudok viszonyítani.

Te ezt írtad: "Én: Attól, hogy erősebb (gyorsabb!), nem biztos, hogy hatékonyabb."

Ehhez tudsz bármilyen adatot megadni? Hogy milyen energiáig hatékonyabb? Ha nem, akkor semmit nem tudunk vele kezdeni.
Szerintem a nagyobb energia hatékonyabb, egészen addig, amíg már veszélyes lesz (a fegyverre/a meglőtt emberre), illetve ha átüti a bőrt (=mert akkor már nem az érzőidegekben gazdag bőrnek adja le az energiáját).
Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Szerintem inkább a lövedék SEBESSÉGÉT kellene méricskélni,
Azt mérjük. Abból számolunk energiát.
Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Ez alapján a nehezített vasporos lövedéket hülyeségnek tartom.
Ilyen lövedékről eddig nem volt szó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Ez pl. elég tipikus érvelési hiba:
Te: A veszélyességi határig egyre növeli a hatékonyságot az energia növelése.
Én: Attól, hogy erősebb (gyorsabb!), nem biztos, hogy hatékonyabb.
Te: Megadsz egy konkrét értéket, amit én nem jelöltem meg, és kijelented, hogy a veszélyességi határt nem lépi túl az általad megadott egyik érték sem, (amiket nem én mondtam).
Ebben mi az érvelési hiba??
A veszélyességre tudunk határértéket (0,5J/mm2), én ehhez tudok viszonyítani (=hogy ezt nem éri el), a hatékonyságra nem tudok határértéket, ezért ahhoz nem tudok viszonyítani.

Te ezt írtad: "Én: Attól, hogy erősebb (gyorsabb!), nem biztos, hogy hatékonyabb."

Ehhez tudsz bármilyen adatot megadni? Hogy milyen energiáig hatékonyabb? Ha nem, akkor semmit nem tudunk vele kezdeni.
Szerintem a nagyobb energia hatékonyabb, egészen addig, amíg már veszélyes lesz (a fegyverre/a meglőtt emberre), illetve ha átüti a bőrt (=mert akkor már nem az érzőidegekben gazdag bőrnek adja le az energiáját).
Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Szerintem inkább a lövedék SEBESSÉGÉT kellene méricskélni,
Azt mérjük. Abból számolunk energiát.
Zotyika írta: 2021.12.10. 09:52 Ez alapján a nehezített vasporos lövedéket hülyeségnek tartom.
Ilyen lövedékről eddig nem volt szó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kezd előjönni a szelleme...

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 08:14 Gyakorlatilag mind, innen lehet szemezgetni: https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89rvel%C3%A9si_hiba
Látod, ez tipikus gvass-féle csúsztatás.
Kijelented hogy en bloc hibás amit leírtam, de nem tudod megírni mi a hiba, csak belinkelsz egy wikis szócikket aztán válogassa aki akarja.

Azt hiszed, hogy a Te véleményed az egyedüli igaz és üdvözítő (ld. autópályás hasonlat). Nos, a Te véleményed az egy darab vélemény a sok közül. Látod, a többi kereskedőnek más a véleménye.

Lehülyézed a fegyver tervezőjét: "aki nem a gyártó által javasoltat teszi a fegyverébe, az hülye": basszus, a fegyver tervezője csak jobban ért hozzá, nem??

Mikhail Kalasnyikovot is kioktatnád az AK-47 működéséről..? :-)
gvass1 írta: 2021.12.10. 08:14 Azért nem folytatnám, mert kezdünk gasztonizálni.
Ez detto.
Ami Neked nem tetszik, az gasztonizáció.
Ezt szokta követni a moderációs topikban a kérés, hogy tegyék át az arénába.
gvass1 írta: 2021.12.10. 08:14 Ha azonban ezt nyilvánosan JAVASOLJÁTOK másoknak, megint be fogok szólni durván.
Ez megint csúsztatás: senki nem JAVASOLT semmit, csak megosztotta a tapasztalatokat.
Ami szerintem hasznos infó.
(Beszólni beszólhatsz ha jól esik. :)

De kérdezek valamit, hátha erre egyenesen válaszolsz: szerinted mikor visznek vissza gariban több tönkretett fegyvert?
Ha pontosan lehet tudni, hogy X patron Y gumival működik-e, VAGY ha tabuként kezeljük ezt a kérdést, de a fegyverboltok felében ott van a riasztópatronok között(!!) a marhapatron? Amikről az userek kb. semmit nem tudnak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.10. 11:18 kezd előjönni a szelleme...

Kép
+1
Válasz küldése