Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! Megtörtént esetek: A Rittenhouse-ügy – 2. rész
(Maguk a fegyverhasználatok!)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-2-resz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kemény sztori.
(Egy apróság: szeGYcsont.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2021.12.06. 07:03 Na és akkor képzeld el ugyanezt a vitát Kovács 2 ftőrm.-el a lőtéren ellenőrzéskor. Szvsz tuti bukó, és majd később ügyvéddel lehet magyarázkodni százezrekért.
Ahogy a jegykiadó automatával sem állunk neki vitázni, ha rosszul működik, úgy a rendőrrel sem állunk neki. Megkeressük azt a legközelebbi gazdáját, akinek már engedélyezték a logika használatát, és vele beszélünk írásban. Esetenként ez a nyomozó úgyészség, néha a bíróság. Bár van olyan is, hogy kapun belül megoldható a helyzet. Viszont ha már gazdikeresőben van az ember, akkor rohadtul biztosnak kell lennie a dolgában, mert minél feljebb megy a vita, annál nagyobb lesz a végszámla, amit a vesztes fizet.

Apropó! Ha a hatóság veszt, akkor ki is fizeti számlát? Ugye, ugye?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

höhöhö, olasz emkáhá:-)


The celebration took place on Friday at the National Proofhouse in Gardone Val Trompia (Bs) for the anniversary of Santa Barbara, patron saint of all those who work with fire and explosives. The director Emanuele Paniz, the deputy director Valter Piccoli and the workers attended the mass. With the occasion, the Proofhouse also celebrated the millionth weapon proofed in 2021, a decidedly exceptional result.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Mr. Senki írta: 2021.12.07. 16:23 Ahogy a jegykiadó automatával sem állunk neki vitázni, ha rosszul működik, úgy a rendőrrel sem állunk neki. Megkeressük azt a legközelebbi gazdáját, akinek már engedélyezték a logika használatát, és vele beszélünk írásban. Esetenként ez a nyomozó úgyészség, néha a bíróság. Bár van olyan is, hogy kapun belül megoldható a helyzet. Viszont ha már gazdikeresőben van az ember, akkor rohadtul biztosnak kell lennie a dolgában, mert minél feljebb megy a vita, annál nagyobb lesz a végszámla, amit a vesztes fizet.

Apropó! Ha a hatóság veszt, akkor ki is fizeti számlát? Ugye, ugye?
Mondjuk, ha igy állsz hozzájuk az tuti atmegy nekik és akkor annyira nem kell csodálkozni, ha problémáid vannak velük.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2021.12.08. 14:06 Mondjuk, ha igy állsz hozzájuk az tuti atmegy nekik és akkor annyira nem kell csodálkozni, ha problémáid vannak velük.
+1
Ismerek jópár rendőrt, aki meggyőződésből lett rendőr, és nem azért a kevés pénzért, amit kapnak.
Ha eleve ellenségként, és lenézően állsz hozzájuk, mit vársz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.12.08. 14:15 +1
Ismerek jópár rendőrt, aki meggyőződésből lett rendőr, és nem azért a kevés pénzért, amit kapnak.
Ha eleve ellenségként, és lenézően állsz hozzájuk, mit vársz?
Sztem az őrmester nem ellenségként áll hozzájuk. Csak reálisan nézi a dolgot.
A rendőr parancsot teljesít, az alapján amire megtanították. Példa: ha ő azt tanulta az oktatáson hogy a gááásprééé az tilos, és tudja hogy a kapságon az ő konkrét feljebbvalója, akitől a parancsokat kapja és megítéli a munkáját, azt várja el tőle hogy ha ilyet talál ruházatátvizsgálásnál akkor tétovázás nélkül foglalja le és tegyen feljelentést - akkor hiába jogszerűtlen, akkor is ezt fogja tenni. Nem fogja meghallgatni az érveket hogy CS az nem PV, vagy hogy a töltettömeg nem egyenlő a hatóanyaggal mert tartalmazza a folyékony halmazállapotú hajtóanyagot is. Le fogja futtatni a programot amit kapott, mert a rendszer így működik.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

TotoHU írta: 2021.12.08. 19:52 Sztem az őrmester nem ellenségként áll hozzájuk. Csak reálisan nézi a dolgot.
A rendőr parancsot teljesít, az alapján amire megtanították. Példa: ha ő azt tanulta az oktatáson hogy a gááásprééé az tilos, és tudja hogy a kapságon az ő konkrét feljebbvalója, akitől a parancsokat kapja és megítéli a munkáját, azt várja el tőle hogy ha ilyet talál ruházatátvizsgálásnál akkor tétovázás nélkül foglalja le és tegyen feljelentést - akkor hiába jogszerűtlen, akkor is ezt fogja tenni. Nem fogja meghallgatni az érveket hogy CS az nem PV, vagy hogy a töltettömeg nem egyenlő a hatóanyaggal mert tartalmazza a folyékony halmazállapotú hajtóanyagot is. Le fogja futtatni a programot amit kapott, mert a rendszer így működik.
Azért ez nem ennyire fekete-fehér a mai "fiatal" rendőrök elég jól tájékozottak. Legalább is én ezt tapasztaltam tárolóhely stb ellenőrzéskor. Sőt érdekli őket a dolog. Tudja hogy a feketelőporost nem kell páncél a zárni, meg hogy mi engedélyköteles hozzá. A gáz-riasztók közül melyik a gumis verzió. Bár ez csak az én tapasztalatom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - tolható OFFba
TotoHU írta: 2021.12.08. 19:52 Sztem az őrmester nem ellenségként áll hozzájuk. Csak reálisan nézi a dolgot.
A rendőr parancsot teljesít, az alapján amire megtanították. Példa: ha ő azt tanulta az oktatáson hogy a gááásprééé az tilos, és tudja hogy a kapságon az ő konkrét feljebbvalója, akitől a parancsokat kapja és megítéli a munkáját, azt várja el tőle hogy ha ilyet talál ruházatátvizsgálásnál akkor tétovázás nélkül foglalja le és tegyen feljelentést - akkor hiába jogszerűtlen, akkor is ezt fogja tenni. Nem fogja meghallgatni az érveket hogy CS az nem PV, vagy hogy a töltettömeg nem egyenlő a hatóanyaggal mert tartalmazza a folyékony halmazállapotú hajtóanyagot is. Le fogja futtatni a programot amit kapott, mert a rendszer így működik.
erre két OFF történet, de jól illusztrálja a hatóság hozzáállását az állampolgárhoz, ami szinte soha nem a kamuszlogen "szolgálunk és védünk"-nek megfelelő.

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/202 ... endszamat/

https://444.hu/2021/12/08/hiaba-lattak- ... endoroknek

Erősítik a közbizalmat, fényesen!

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2021.12.08. 19:52 Sztem az őrmester nem ellenségként áll hozzájuk. Csak reálisan nézi a dolgot.
A rendőr parancsot teljesít, az alapján amire megtanították. Példa: ha ő azt tanulta az oktatáson hogy a gááásprééé az tilos, és tudja hogy a kapságon az ő konkrét feljebbvalója, akitől a parancsokat kapja és megítéli a munkáját, azt várja el tőle hogy ha ilyet talál ruházatátvizsgálásnál akkor tétovázás nélkül foglalja le és tegyen feljelentést - akkor hiába jogszerűtlen, akkor is ezt fogja tenni. Nem fogja meghallgatni az érveket hogy CS az nem PV, vagy hogy a töltettömeg nem egyenlő a hatóanyaggal mert tartalmazza a folyékony halmazállapotú hajtóanyagot is. Le fogja futtatni a programot amit kapott, mert a rendszer így működik.
Az utolsó félmondatod a lényeg. De ezek után, ha a rossz program fut le újra és újra, akkor miért várja, várhatja el bárki, hogy szeresse a pórnép a rendőröket, vagy hogy legalább egyáltalán megbízzon bennük, és ne az legyen az alapfeltevés, hoyg "már megint naxtatnak". Amúgy sajnos az esetek jelentős részében jogosan.

Ahogy Hofi mondta: a fejtől büdösödik a láb... :-(
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Megint a ló ket oldala.
Nem a barátod az intézkedő rendőr, de nem is az ellenséged.
Tisztában kell lenni a jogaiddal és akkor nyugodtan tisztelettel tudsz velük kommunikálni, az eredmény pedig mindenkinek megnyugtato lesz.
Odalépni akkor kell, ha valóban jogsertes történt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2021.12.09. 09:31 Megint a ló ket oldala.
Nem a barátod az intézkedő rendőr, de nem is az ellenséged.
Tisztában kell lenni a jogaiddal és akkor nyugodtan tisztelettel tudsz velük kommunikálni, az eredmény pedig mindenkinek megnyugtato lesz.
Odalépni akkor kell, ha valóban jogsertes történt.
Pontosan.
Basszus, a rendőr is ugyanolyan ember mint a nem-rendőr, simán egymás mellett lőhetünk a lőtéren, vagy cseveghetünk itt a fórumban.
Vannak közöttük is begyöpösödöttek ("minek a civilnek fegyver"), és teljesen korrekt gondolkodásúak is.

"Jegykiadó automatához" hasonlítani őket nagyon sértő. Képzeld, ha ezt egy rendőr olvassa, mit szól hozzá?

Én mindenkivel udvariasan, egyenrangú félként kommunikálok. Aztán nyilván ha szívózik, és sem hagyom magam, de erre (rendőrrel) még soha nem volt szükség, mert bár közeledem az ötödik X-hez, még soha nem igazoltattak, se kocsival, se gyalog.
Pedig laktam sokáig a VIII-ban, jártam haza éjszaka, stb. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Szerintem negatív tapasztalata mindenkinek van velük. De ez nagy számok törvénye alapján amúgy is elkerülhetetlen.
Az meg, hogy nem basztatnak ok nélkül.. ennek kellene örülni mint pozitívum? Talán ez lenne a normális.

Egyébként felénk ritka normálisak a rendőrök és az igrendesek is. :roll:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2021.12.09. 10:08 Pontosan.
Basszus, a rendőr is ugyanolyan ember mint a nem-rendőr, simán egymás mellett lőhetünk a lőtéren, vagy cseveghetünk itt a fórumban.
Vannak közöttük is begyöpösödöttek ("minek a civilnek fegyver"), és teljesen korrekt gondolkodásúak is.

"Jegykiadó automatához" hasonlítani őket nagyon sértő. Képzeld, ha ezt egy rendőr olvassa, mit szól hozzá?

Én mindenkivel udvariasan, egyenrangú félként kommunikálok. Aztán nyilván ha szívózik, és sem hagyom magam, de erre (rendőrrel) még soha nem volt szükség, mert bár közeledem az ötödik X-hez, még soha nem igazoltattak, se kocsival, se gyalog.
Pedig laktam sokáig a VIII-ban, jártam haza éjszaka, stb. :)
Anno még fiatalabb koromban sokszor próbálkoztak velünk, amikor bringáztunk, és hajtottuk a csajokat a Vörösmarty téren. Merthogy elvileg ott tilos kerékpározni, meg ilyenek. Mi meg találtunk egy olyan útvonalat oda be, ahol semmi ilyen tiltó tábla nem volt, ergo nyugodtan mondhattuk, hogy itt ugyan nem tilos, hol a tábla vagy bármi...?

A végén már olyanokba kötöttek bele, hogy a hátsó kerék gumijánál (!!!) fogva az öntöttvas behajtásgátlónak támasztott bicikli megrongálja (!!!) a közterületi műtárgyakat. Mondtuk nekik, hogy ezt ugye még ők maguk sem gondolják komolyan...? Azután durcásan felírták az adatainkat, hátha attól majd jól megijdeünk.

No persze ebben a viselkedésben a részünkről az is benne volt, hogy azonkívül, hogy az igazunk tudtában tettük, vagizni kellett a csajok előtt is, hogy mi ugyan nem félünk egy rendőrtől sem. :-)

Noha ennek vagy 30 éve, de ha hülyeséggel környékez egy rendőr, akkor a mai napig megkaphatja ugyanezt bármikor. Ha meg normális, akkor én is az vagyok, mert mi érdekem lenne magamra haragítani?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tsk »

gvass1 írta: 2021.12.09. 12:05 Nocsak.
Persze tippjeim vannak😉

https://mandiner.hu/cikk/20211209_roman ... csempeszet
Mik azok a "speciális engedélyeztetést igénylő lőfegyverek és lőszerek" amelyeket itthon webshopból lehet megvásárolni?
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

tsk írta: 2021.12.09. 12:23 Mik azok a "speciális engedélyeztetést igénylő lőfegyverek és lőszerek" amelyeket itthon webshopból lehet megvásárolni?
https://maszol.ro/belfold/Futarszolgala ... egyvereket


Persze lehet hogy ez csak egy része a " kínálatnak " a képen.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

regitiszt írta: 2021.12.09. 12:43 https://maszol.ro/belfold/Futarszolgala ... egyvereket


Persze lehet hogy ez csak egy része a " kínálatnak " a képen.
Vagy a végén kiderül, hogy airsoft, GP és hasonló bohócságok szabálytalan kereskedelme + újságírás szokásos színvonala...
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tsk írta: 2021.12.09. 12:23 Mik azok a "speciális engedélyeztetést igénylő lőfegyverek és lőszerek" amelyeket itthon webshopból lehet megvásárolni?
Gondolom gumisok meg gp.

(Az airsoft szabadon tartható ott is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tsk »

regitiszt írta: 2021.12.09. 12:43 https://maszol.ro/belfold/Futarszolgala ... egyvereket


Persze lehet hogy ez csak egy része a " kínálatnak " a képen.
Ha ez csak része a kínálatnak, én románrendőrként a legszörnyűségességességebb darabokat tenném rá, nem két airsoft pisztolyt (vagy BB, mindegy).
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:16 Gondolom gumisok meg gp.
Vagyis akkor én Magyarországon tudok venni-rendelni gumis és/vagy gp fegyert webshopból?
Biz'isten azt hittem, hogy ezek csak személyesen vásárolhatók...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2021.12.09. 13:33 Vagyis akkor én Magyarországon tudok venni-rendelni gumis és/vagy gp fegyert webshopból?
Biz'isten azt hittem, hogy ezek csak személyesen vásárolhatók...
Vannak egyenlőbbek, mint tudjuk. Mindenki meg tudja nevezni azt a pár céget, akiknek "szabad", "elnézik".:-)

Nyilván ők "exportálnak" is eképpen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.12.09. 12:05 Nocsak.
Persze tippjeim vannak😉

https://mandiner.hu/cikk/20211209_roman ... csempeszet
A román rendőrség honlapja szerint:

53 légpuska, 10 légpisztoly, 22 gázpisztoly, 28 airsoft, egy jelzőpisztoly, 2 gumilövedékes puska, 2 számszeríj (bejelentéshez kötött), +piro, meg cigi volt a nagy fogás, amit magyar JOGI személy webshopozott kifele illegálban. A cigit nem értem, az ott nem olcsóbb?...:-)

"53 de arme lungi neletale, de tir sportiv, cu aer comprimat, de diferite calibre, 10 pistoale de tir sportiv, cu aer comprimat, de diferite calibre, 22 de pistoale de autoapărare, cu gaze, de calibrul 9mm, 28 de arme de tip airsoft, un pistol de semnalizare, supus autorizării, 2 arme lungi cu proiectile din cauciuc, o armă lungă confecționată artizanal, 2 arbalete supuse notificării, 2 cartușe letale, 43 de articole pirotehnice, precum și 211 pachete de țigarete, "

https://www.politiaromana.ro/ro/stiri/u ... al-in-tara
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.12.09. 13:10 Vagy a végén kiderül, hogy airsoft, GP és hasonló bohócságok szabálytalan kereskedelme + újságírás szokásos színvonala...
Bingó. :)
Annyira tipikus, hogy beraknak fotón egy XDM-et, JHP lőszerekkel, aztán a valós fogás meg vacak gázpisztolyok meg airsoftok..
Ez a CO2-s csodafegyver egy kicsit megfáradtnak tünik?
Codoj.jpg
Codoj.jpg (24.85 KiB) Megtekintve 18470 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:16 Gondolom gumisok meg gp.

(Az airsoft szabadon tartható ott is.)
A légfegyverek meg nem.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.09. 13:38 Vannak egyenlőbbek, mint tudjuk. Mindenki meg tudja nevezni azt a pár céget, akiknek "szabad", "elnézik".:-)

Nyilván ők "exportálnak" is eképpen.
Legalább most nem visszhangzik a jutyub "migránsriasztótól".
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.12.09. 16:04 A légfegyverek meg nem.
Mondjuk ezen lestem, nem emlékeztem rá, csak a gp-re meg gumisra.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zotyika írta: 2021.12.09. 16:27 Mondjuk ezen lestem, nem emlékeztem rá, csak a gp-re meg gumisra.
2004 évi 295. törvény.
Tudtommal nem változott.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.09. 16:26 Legalább most nem visszhangzik a jutyub "migránsriasztótól".
Vagy csak nem tudunk románul😆😆😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.12.09. 16:48 2004 évi 295. törvény.
Tudtommal nem változott.
Hát bocs, kevésbé mélyedtem el a román fegyverjogban.... :)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.09. 16:55 Vagy csak nem tudunk románul😆😆😆
A szortimentből ítélve itt inkább gazdasági előny kiaknázása volt a cél. Mondjuk a cigi az wtf kategória rendesen.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zotyika írta: 2021.12.09. 17:09 Hát bocs, kevésbé mélyedtem el a román fegyverjogban.... :)
Én is csak hallottam, de utánna olvastam kiváncsiságból.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.12.09. 17:13 Én is csak hallottam, de utánna olvastam kiváncsiságból.
Én még kaliber olvasói cikkből (?) emlékeztem, hogy a románoknál alanyi jogon mehet a gumis, DE a gp-re is ugyanaz kell. (Felszínesen csak, lehet, hogy van valami különbség, de ugye annyira nem érint/érdekel.)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zotyika írta: 2021.12.09. 17:15 Én még kaliber olvasói cikkből (?) emlékeztem, hogy a románoknál alanyi jogon mehet a gumis, DE a gp-re is ugyanaz kell. (Felszínesen csak, lehet, hogy van valami különbség, de ugye annyira nem érint/érdekel.)
Ööö. pontosabban arra is kell engedély, nem szabadon vásárolható, de majd a cikk írója pontosít.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Zotyika írta: 2021.12.09. 17:12 A szortimentből ítélve itt inkább gazdasági előny kiaknázása volt a cél.
Nem mondod...! Pedig én terrorizmusra gyanakodtam. :lol:
Sapienti sat.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.12.09. 17:17 Ööö. pontosabban arra is kell engedély, nem szabadon vásárolható, de majd a cikk írója pontosít.
Ezt írtam. (Meg azt, hogy a légfegyvert nem tudtam, hogy arra is kell engedély.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Megtörtént esetek: A Rittenhouse-ügy – 3. rész

A harmadik részben megvizsgáljuk kikre lőtt és ezután mivel kínálta meg az ügyészség!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-3-resz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.12.14. 10:45 ÚJ CIKK! Megtörtént esetek: A Rittenhouse-ügy – 3. rész

A harmadik részben megvizsgáljuk kikre lőtt és ezután mivel kínálta meg az ügyészség!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-3-resz/


Tudjuk a dolgokat, azt is, hogy vége az ügynek és felmentették, de akárhányszor olvasom a cikkeket, köztük a tieidet is, elfog a düh és a hányinger...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2021.12.14. 13:01 Tudjuk a dolgokat, azt is, hogy vége az ügynek és felmentették, de akárhányszor olvasom a cikkeket, köztük a tieidet is, elfog a düh és a hányinger...
Nna, pont ezt akartam én is írni, csak mondom nem fanyalgok.. de konkrétan a hányinger kerülget, ahogy igyekezték felfújni ezt az ügyet.. Ilyenkor az ügyésznek nincs egyéni felelősége? Hogy kért rá 200 évet, de felmentették? Tehát akkor jogtalanul kért rá ilyen komoly büntetést?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.14. 13:20 Nna, pont ezt akartam én is írni, csak mondom nem fanyalgok.. de konkrétan a hányinger kerülget, ahogy igyekezték felfújni ezt az ügyet.. Ilyenkor az ügyésznek nincs egyéni felelősége? Hogy kért rá 200 évet, de felmentették? Tehát akkor jogtalanul kért rá ilyen komoly büntetést?
Majd a következő részt, magáról a perről csak erős nyugtatókkal érdemes olvasni!:-(((((((((((((((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.12.14. 13:28 Majd a következő részt, magáról a perről csak erős nyugtatókkal érdemes olvasni!:-(((((((((((((((((
Nagyrészt "végigszenvedtem" a tárgyalási videókat... Ezt az ügyészt a Napba lőném, de lehet nem szennyezném még azt se...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »



"Végül ott van a rendőrség decentralizálásának a kérdése. Valószínűleg indokolt különválasztani a rendőrség három működési ágazatát: a bűnügyi ágazatot, a közbiztonság fenntartásáért felelős ágazatot és az igazgatásrendészetet. Az utóbbi jórészt már ma sem rendőri feladat: a személyi igazolványokat, lakcímkártyákat, sőt az úti okmányokat a kormányhivatalokban állítják ki. "


A cikk amúgy érdekes, bár vitatható (nagyon emberjogvédő központú, eléggé rendőrellenes), de ez olyan, mintha mi mondtuk volna:-)

https://koszegferenc.atlatszo.hu/2021/1 ... sztviselok
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.12.14. 14:20

"Végül ott van a rendőrség decentralizálásának a kérdése. Valószínűleg indokolt különválasztani a rendőrség három működési ágazatát: a bűnügyi ágazatot, a közbiztonság fenntartásáért felelős ágazatot és az igazgatásrendészetet. Az utóbbi jórészt már ma sem rendőri feladat: a személyi igazolványokat, lakcímkártyákat, sőt az úti okmányokat a kormányhivatalokban állítják ki. "


A cikk amúgy érdekes, bár vitatható (nagyon emberjogvédő központú, eléggé rendőrellenes), de ez olyan, mintha mi mondtuk volna:-)

https://koszegferenc.atlatszo.hu/2021/1 ... sztviselok
Olvastam a FB-n is. Ez számomra a belvárosi liberális értelmiségnek a valóság talajától teljesen elrugaszkodott álmodozása.
A koncepció szintjén sok részigazsága van, de itt a kelet-európai rögvalóságban összességében ez a demilitarizálás egy vágyálom. Talán 100 év múlva.
Vagy akkor se.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.12.14. 13:20 Ilyenkor az ügyésznek nincs egyéni felelősége? Hogy kért rá 200 évet, de felmentették? Tehát akkor jogtalanul kért rá ilyen komoly büntetést?
Szia,

Amennyire en tudom, nalunk az egyedi ugyet tekintve "nincs felelossege"*, de azert morcosak a fonokei, ha sok ilyet csinal (vagyis ha sokszor felmenti a birosag az altala megvadoltat) => ezert alapvetoen ovatosak az ugyeszek, sokszor a rendorok szerint teljesen egyertelmu ugyben sem emelnek vadat.

* ez jogos is, ahol fat vagnak, ott hullik a forgacs. Ez akkor is teny, ha a forgacsnak rosszul esik.

Bel
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Húzztok szánkón légyszi: A vészhelyzet (jelenleg ugye fennáll) idején lejáró sportorvosit nem kötelező azonnal meghosszabbítani? A vészhelyzet lájártát követő +60 nap vonatkozik arra is ugye? Nem tróger vagyok, de a sportorvosim az ünnepek alatt jár le. Tegye fel a kezét aki tud karácsony/hanuka/újév/pravoszlav újév idején rendelő sportorvosról. :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szia Bel!
bel írta: 2021.12.14. 15:52 Amennyire en tudom, nalunk az egyedi ugyet tekintve "nincs felelossege"*, de azert morcosak a fonokei, ha sok ilyet csinal (vagyis ha sokszor felmenti a birosag az altala megvadoltat) => ezert alapvetoen ovatosak az ugyeszek, sokszor a rendorok szerint teljesen egyertelmu ugyben sem emelnek vadat.
Köszi az infót, nem ismerem (szerencsére) az itthoni vádemelési gyakorlatot.

Az a fura nekem, hogy egy adott ügyben hoznak egy súlyos ítéletet. Mondjuk bűnös, 5 év letöltendő.
Aztán másodfokon meg teljesen máshogy ítélkeznek, mondjuk felmentik.

Ha ennyire homlokegyenest máshogy ítélnek, akkor az egyik ítélet nem helyes, ugye?
És mi garantálja, hogy pont a második a helyes?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2021.12.15. 08:42 Szia Bel!



Köszi az infót, nem ismerem (szerencsére) az itthoni vádemelési gyakorlatot.

Az a fura nekem, hogy egy adott ügyben hoznak egy súlyos ítéletet. Mondjuk bűnös, 5 év letöltendő.
Aztán másodfokon meg teljesen máshogy ítélkeznek, mondjuk felmentik.

Ha ennyire homlokegyenest máshogy ítélnek, akkor az egyik ítélet nem helyes, ugye?
És mi garantálja, hogy pont a második a helyes?
Vagy az itthon késsel önvédekező srác esete? Első fokon felfüggesztett, másodfokon több év letöltendő, Kúria felmentette jogos védelmi helyzettel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2021.12.15. 08:57 Vagy az itthon késsel önvédekező srác esete? Első fokon felfüggesztett, másodfokon több év letöltendő, Kúria felmentette jogos védelmi helyzettel.
Na ez az! Hogy ugyanazt az esetet B1, B2 és B3 bíró teljesen máshogy ítéli meg.
Ha itt nem B1-B2-B3, hanem B1-B3-B2 lett volna a sorrend, akkor most üli a letöltendőt..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.12.15. 08:42 Szia Bel!

Ha ennyire homlokegyenest máshogy ítélnek, akkor az egyik ítélet nem helyes, ugye?
És mi garantálja, hogy pont a második a helyes?
Szia,

Ez nem tudomany, hogy ismetelheto, konzisztens eredmenyek legyenek. :-(

A legjobb eredmenyt az adja, hogy:
-fokozatosan egyre nagyobb tudasu birokhoz kerulnek
-ha olyan iteletet hoz a biro, ami mindket felnek(!) elfogadhato, akkor megall az eljaras

Tehat egyreszt folyamatosan kepzodnek a nagy gyakorlatu birok (azok, akik most meg kis gyakorlatukent 1. fokon jarnak el), es valamennyit csokken a nagy gyakorlatu birok terhelese (mas szemszogbol: tobb ugy biralhato igy el).

Csak lazan kapcsolodik ide, de a "kulonvelemeny" cimu filmen azt nagyon nem ertettem, hogy amikor kiderult, hogy kb 1000 ugybol egyben tevednek, akkor visszatertek a hagyomanyos birosag hasznalatara. Pedig nyilvanvalo, hogy a birosagok sok szazalekban tevednek. Szovjet birosagokrol olvastam regen egy statisztikat, a pontos szamra nem emlekszek, de kb 4-5 embert iteltek ATLAGOSAN halalra sorozatgyilkossagonkent. (Ertsd: 1-2 gyilkossag utan megvolt a gyanusitott, beismerte, kivegeztek, majd jott a sorozatgyilkossag kovetkezo aldozata, ez utan is elkaptak a gyanusitottat, bevallotta, kivegeztek, jott a kovetkezo aldozat, ..., aztan egyszer vagy eltalaltak, hogy kit kell kivegezni, vagy valami masert abbahagyta, de azt mar teljes sikernek tekintettek, hogy megszakadt a sorozatgyilkossag). Ez egy nagyon eros erv a halalbuntetes ellen (es a magyar mori itelet).

Bel
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

cujoe írta: 2021.12.15. 08:30 Húzztok szánkón légyszi: A vészhelyzet (jelenleg ugye fennáll) idején lejáró sportorvosit nem kötelező azonnal meghosszabbítani? A vészhelyzet lájártát követő +60 nap vonatkozik arra is ugye? Nem tróger vagyok, de a sportorvosim az ünnepek alatt jár le. Tegye fel a kezét aki tud karácsony/hanuka/újév/pravoszlav újév idején rendelő sportorvosról. :)
Igen, arra is vonatkozik.

https://mdlsz.com/fotitkari-bejelentes- ... jekoztato/
https://www.hunshooting.hu/index.php/ti ... -sportolok
http://www.osei.hu/images/Tjkoztat-a-sp ... .12.06.pdf

Elvileg ezek a legfrissebbek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.12.14. 14:20

"Végül ott van a rendőrség decentralizálásának a kérdése. Valószínűleg indokolt különválasztani a rendőrség három működési ágazatát: a bűnügyi ágazatot, a közbiztonság fenntartásáért felelős ágazatot és az igazgatásrendészetet. Az utóbbi jórészt már ma sem rendőri feladat: a személyi igazolványokat, lakcímkártyákat, sőt az úti okmányokat a kormányhivatalokban állítják ki. "


A cikk amúgy érdekes, bár vitatható (nagyon emberjogvédő központú, eléggé rendőrellenes), de ez olyan, mintha mi mondtuk volna:-)

https://koszegferenc.atlatszo.hu/2021/1 ... sztviselok
A cikk már ott atment viccbe, hogy az a brit rendőr akit a saját főnöke egy tasert kezelesere sem tart alkalmasnak a világ legjobb rendőre, a többire szót se erdemes vesztegetni.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.12.14. 14:20

"Végül ott van a rendőrség decentralizálásának a kérdése. Valószínűleg indokolt különválasztani a rendőrség három működési ágazatát: a bűnügyi ágazatot, a közbiztonság fenntartásáért felelős ágazatot és az igazgatásrendészetet. Az utóbbi jórészt már ma sem rendőri feladat: a személyi igazolványokat, lakcímkártyákat, sőt az úti okmányokat a kormányhivatalokban állítják ki. "


A cikk amúgy érdekes, bár vitatható (nagyon emberjogvédő központú, eléggé rendőrellenes), de ez olyan, mintha mi mondtuk volna:-)

https://koszegferenc.atlatszo.hu/2021/1 ... sztviselok
Érdekesnek érdekes, de kevés valós javaslatot látok benne. Az egyik a helyi (önkormányzati) rendőrség, ami valóban nem új, és lenne értelme.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

WildBear23 írta: 2021.12.15. 08:42
Aztán másodfokon meg teljesen máshogy ítélkeznek, mondjuk felmentik.
Ez borzasztóan ritka eset.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2021.12.15. 12:07
A legjobb eredmenyt az adja, hogy:
-fokozatosan egyre nagyobb tudasu birokhoz kerulnek
-ha olyan iteletet hoz a biro, ami mindket felnek(!) elfogadhato, akkor megall az eljaras
Ez az idea kb.

A nyomozó szakszerűen nyomoz és csak akkor tesz vádemelési javaslatot, ha valóban bebizonyosodik a bűnösség.
Az ügyész minden esetet nagyon alaposan megvizsgál, és csak akkor emel vádat, ha valóban kétséget kizáróan bizonyíthatónak látja a bűnösséget.
A bíró olyan ítéletet hoz, ami jogszerű, igazságos és tükrözi az eset büntetőjogban és a társadalomban való megítélését, így minden félnek elfogadható.

Gyakorlati értelemben:
- A nyomozónak az a siker, ha vádemelési javaslatot tehet. Tehát ha van "fogás" az ügyön, akkor üti, egyébként a megszüntetésre játszik, minél gyorsabban.
- Az ügyésznek az a siker, ha jogerős ítélet van a vád alapján, azaz csak a tutibiztos ügyben emel vádat, inkább veszni hagyja a nyerhető, de kétséges kimenetelű ügyeket.
- A bírónak az a siker, ha az ítélete ellen nem fellebbeznek, vagy a másodfok helybenhagyja azt, ezért igyekszik olyan kompromisszumos ítéletet hozni, aminek ez lehet az eredménye.

Fentiek alapján a váderedményességi mutató közelíti a 100%-ot.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Zotyika írta: 2021.12.16. 09:26 Ez az idea kb.

A nyomozó szakszerűen nyomoz és csak akkor tesz vádemelési javaslatot, ha valóban bebizonyosodik a bűnösség.
Az ügyész minden esetet nagyon alaposan megvizsgál, és csak akkor emel vádat, ha valóban kétséget kizáróan bizonyíthatónak látja a bűnösséget.
A bíró olyan ítéletet hoz, ami jogszerű, igazságos és tükrözi az eset büntetőjogban és a társadalomban való megítélését, így minden félnek elfogadható.

Gyakorlati értelemben:
- A nyomozónak az a siker, ha vádemelési javaslatot tehet. Tehát ha van "fogás" az ügyön, akkor üti, egyébként a megszüntetésre játszik, minél gyorsabban.
- Az ügyésznek az a siker, ha jogerős ítélet van a vád alapján, azaz csak a tutibiztos ügyben emel vádat, inkább veszni hagyja a nyerhető, de kétséges kimenetelű ügyeket.
- A bírónak az a siker, ha az ítélete ellen nem fellebbeznek, vagy a másodfok helybenhagyja azt, ezért igyekszik olyan kompromisszumos ítéletet hozni, aminek ez lehet az eredménye.

Fentiek alapján a váderedményességi mutató közelíti a 100%-ot.
...az igazság meg le van xarva (bocs). :-(

De hát sajnos ez van. Nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás, aminek az igazsághoz csak kb. 90%-ban van köze. A maradék 10% az az "i" betű a szó elején.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

AndyA írta: 2021.12.16. 09:41 ...az igazság meg le van xarva (bocs). :-(

De hát sajnos ez van. Nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás, aminek az igazsághoz csak kb. 90%-ban van köze. A maradék 10% az az "i" betű a szó elején.
Ez így egy mindenféle érvet nélkülöző frázis.

Vannak problémák természetesen, mint mindenhol a világon, de vélhetően nem az visz közelebb a megoldáshoz (akár azzal, hogy a gondolkodás/beszélgetés elkezdődik róluk), hogy kijelentjük: minden rossz és kesergünk e felett.

A fegyvertartás/önvédelem kapcsán azonosíthatóak problémák és én úgy látom, hogy az utóbbi kapcsán előrelépések történtek az utóbbi időkben (akár a vádemelések és később az ítéletek tartalma alapján), míg az előbbiben ugyan részeredmények születtek, de még mindig a restrikció dominál.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

https://www.origo.hu/itthon/20211217-el ... dorok.html

Wz.35, lakkozott csappantyús lőszer fehér dobozban. Vajon honnan került ez oda? (Sajnos a fenékjelzés nem látszik.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.12.17. 11:52 https://www.origo.hu/itthon/20211217-el ... dorok.html

Wz.35, lakkozott csappantyús lőszer fehér dobozban. Vajon honnan került ez oda? (Sajnos a fenékjelzés nem látszik.)
az elkövető német...gondolom a dédpapi rekvirálta a Fall Weiss alkalmával:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Crosman »

gvass1 írta: 2021.12.18. 17:41 Ilyen sheriff kéne mifelénk is😅

https://www.thetruthaboutguns.com/not-a ... e-invader/
Nagyon jó cikk, köszönjük. Az elkövető csak korházba került, de ez is intő jel a többiek. Jogos ön, és területvédelem volt, aminek a sheriff, tetszését nem titkolva, hangot is adott. Szerintem a mikulásra vonatkozó mondata zseniális, és igaz. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.12.18. 17:41 Ilyen sheriff kéne mifelénk is😅

https://www.thetruthaboutguns.com/not-a ... e-invader/
Rendőri jótanácsok támadás esetén OTT és ITT:-((

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/rend ... tt-es-itt/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Megtörtént esetek: A Rittenhouse-ügy – 4. rész

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-4-resz/

A 17 éves Kyle Rittenhouse esete a zavargásoktól-gyújtogatásoktól sújtott Kenosha (Wisconsin, USA) városában számtalan médiacikk, videó, TV-műsor témája volt – ezek elsöprő többsége köszönőviszonyban sem volt a valósággal. Mi megpróbáljuk a lehetőségek szerint objektíven, politikamentesen bemutatni valójában mi is történt (a 3. részben megvizsgáltuk kiket lőtt le/meg és mivel vádolták Rittemhouse-t, a konkrét lövöldözés a 2. részben található, az oda vezető előzmények az 1. részben.) A 4. befejező részben a perből villantunk fel részleteket és próbálunk némi tanulságot összeszedni a történtekből.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Rittenhouse-ügy

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jól feldolgoztad a sztorit, tanulságos!

Az ügyész szó szerint azt is mondta, hogy “aki fegyverrel megy ki az utcára, az elveszti a jogát arra, hogy önvédelemre hivatkozhasson”, “fegyvertelenekkel szemben nem lehet fegyverrel védekezni”.

:evil:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.12.21. 12:14 ÚJ CIKK! Megtörtént esetek: A Rittenhouse-ügy – 4. rész

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-4-resz/

A 17 éves Kyle Rittenhouse esete a zavargásoktól-gyújtogatásoktól sújtott Kenosha (Wisconsin, USA) városában számtalan médiacikk, videó, TV-műsor témája volt – ezek elsöprő többsége köszönőviszonyban sem volt a valósággal. Mi megpróbáljuk a lehetőségek szerint objektíven, politikamentesen bemutatni valójában mi is történt (a 3. részben megvizsgáltuk kiket lőtt le/meg és mivel vádolták Rittemhouse-t, a konkrét lövöldözés a 2. részben található, az oda vezető előzmények az 1. részben.) A 4. befejező részben a perből villantunk fel részleteket és próbálunk némi tanulságot összeszedni a történtekből.


Kép
Jó lett a cikk.
Sprés kiegészítést külön köszönöm, nem véletlenül nyomják odaát is, hogy legyen alacsonyabb intenzitású eszközöd is egy konfliktus kezelesere.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rittenhouse-ügy

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.21. 13:38 Jól feldolgoztad a sztorit, tanulságos!

Az ügyész szó szerint azt is mondta, hogy “aki fegyverrel megy ki az utcára, az elveszti a jogát arra, hogy önvédelemre hivatkozhasson”, “fegyvertelenekkel szemben nem lehet fegyverrel védekezni”.

:evil:
És ezt természetesen meg se kísérelte jogszabályi hivatkozásokkal alátámasztani.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2021.12.21. 13:40
Sprés kiegészítést külön köszönöm, nem véletlenül nyomják odaát is, hogy legyen alacsonyabb intenzitású eszközöd is egy konfliktus kezelesere.
Én köszi, magamtól is eszembe juthatott volna, de a te inspirálásodra nem maradt ki a cikkből, mint tanulság. A Force Continuum civilnek is nagyon fontos alapelv.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2021.12.21. 13:44 Én köszi, magamtól is eszembe juthatott volna, de a te inspirálásodra nem maradt ki a cikkből, mint tanulság. A Force Continuum civilnek is nagyon fontos alapelv.
Az enyém a megtiszteltetés, hogy írtál róla.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Rittenhouse-ügy

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.21. 13:38 Jól feldolgoztad a sztorit, tanulságos!

Az ügyész szó szerint azt is mondta, hogy “aki fegyverrel megy ki az utcára, az elveszti a jogát arra, hogy önvédelemre hivatkozhasson”, “fegyvertelenekkel szemben nem lehet fegyverrel védekezni”.

:evil:
a teljes cikk majd a JANUÁRI PRINT KALIBERBEN JELENIK MEG, ez nyilván csak egy rövidített netes verzió.

Véghjózsefek meg mindenhol vannak, a kerületi ügyész pedig egyértelműen politikai pozíció (is) az USA-ban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Rittenhouse-ügy

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2021.12.21. 13:38 Jól feldolgoztad a sztorit, tanulságos!

Az ügyész szó szerint azt is mondta, hogy “aki fegyverrel megy ki az utcára, az elveszti a jogát arra, hogy önvédelemre hivatkozhasson”, “fegyvertelenekkel szemben nem lehet fegyverrel védekezni”.

:evil:
A nyílt fegyverviseles, mint provokáció deklarálása volt valószínűleg a per igazi célja, ami egyébként Bingert egyből a demokratak nagyágyúi köze emelte volna.
Az amerikai fegyveres oldalak szerint, ha erre hivatkozva elitelik a srácot, a prededens jog miatt ellehetetlenitette volna az open carryt, de valószínűleg még a rejtett viselést is.
Nem véletlenül mondta a srác a vele készült riportban, hogy ez per nem rróla,hanem az önvedelem jogáról szólt.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Aha! Akkor miért is követelték meg az idei OB-ken a friss orvosit?
Versenyeken indulhattál a "hosszabbított" orvosival, az országos bajnokságokon meg nem! :roll:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Cajga írta: 2021.12.23. 19:33 Aha! Akkor miért is követelték meg az idei OB-ken a friss orvosit?
Versenyeken indulhattál a "hosszabbított" orvosival, az országos bajnokságokon meg nem! :roll:
Én mondjuk 2021-re nem emlékszem, hogy adtak ki ilyen állásfoglalásat (de lehet rosszul emlékszem), szóval el tudom képzelni, hogy az igrend elfogadta, a szövetség meg nem… De ez olyan, mint a versenyengedély, ami ugye jan 31-ig érvényes, de az ugye mégsem idei, tehát nem is indulhatnál vele januári versenyen…. Sőt, nagy kedvencem a “nevezés csak SVIR-en keresztül” csodakitaláció…. mert SVIR-be nem léphet csak úgy be akárki… intézzem a sportegyesületemmel (de hát COVID miatt zárva volt, hogy intézzem akkor a nevezést?) MIndegy, sok versenyt kihagytam én is az évben ilyen és hasonló dolgok miatt (lőszert nem tudtam szerezni mert hiánycikk volt, nevezni nem tudtam, a kijárási tilalom miatt nem tudtam odaérni kezdésre…)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Blekk Rájgó írta: 2021.12.04. 15:05 Az évvége nagy dobása, VÉGRE!!!

https://kapszli.hu/vegre-januar-1-tol-a ... appantyut/
Olvasva pár hozzászólást a témával kapcsolatban, utána néztem a konkrét dolgoknak.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Kormány 678/2021. (XII. 3.) Korm. rendelete
a fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány a lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény 22. § (1) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás
alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2021. évi 221. szám 10093

3. § A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 15. § (2) bekezdés f ) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Fegyver, lőszer (töltény) és lőszerelem forgalmazási tevékenység esetén]
„f ) muzeális fegyver működtetéséhez szükséges lőszerelem (fekete lőpor vagy a gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőpor) csak
fa) a sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett – a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára, illetve a lőszerelem tartására jogosult – sportegyesület kereskedelmi meghatalmazottja,
fb) a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedéllyel rendelkező természetes személy vagy
fc) az elöltöltő fegyver vadászati célú használatára jogosító engedéllyel rendelkező személy
részére értékesíthető;”

7. § (1) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 30. § (1) bekezdése helyébe a következő
rendelkezés lép:
„(1) Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata
a) sportegyesület, vagy
b) az (1a) bekezdés a)–d) pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő természetes személy
számára engedélyezhető.”

(2) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 30. §-a a következő (1a)–(1d) bekezdéssel egészül ki:
„(1a) Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata természetes személy számára abban az esetben engedélyezhető, ha a kérelmező
a) sportegyesület tagja,
b) – az (1b) bekezdésben meghatározott kivétellel – a jogszabályban meghatározottak szerint a muzeális fegyver sportlövészeti célú biztonságos használatához előírt egészségi alkalmasságát igazolja,
c) a jogszabályban meghatározottak szerint a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatához szükséges elméleti ismereteket és gyakorlati jártasságot igazoló vizsgát tesz, és a vizsgabizottság megítélése szerint a muzeális fegyver sportlövészeti célú biztonságos használatára képes, valamint
d) teljesíti a 26. § (1) bekezdés b) pont bc) alpontjában meghatározott feltételeket.

(1b) Az (1a) bekezdés b) pontja szerinti feltételt igazoltnak kell tekinteni abban az esetben, ha a kérelmező rendelkezik a sportlőfegyver tartására jogosító engedéllyel.

(1c) Az (1a) bekezdés szerinti engedéllyel rendelkező személy az engedély birtokában jogosult
a) a fekete lőpor, illetve a gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőpor, továbbá a csappantyú megvásárlására, valamint
b) legfeljebb 5 kg össztömegű fekete lőpor, illetve gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőpor, továbbá legfeljebb 2000 db csappantyú birtoklására és szállítására.

(1d) Az (1a) bekezdés szerinti engedéllyel rendelkező személy a fegyver 38. § (4) bekezdése szerinti használata során köteles az engedélyt magánál tartani.”

(3) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 30. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(3) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti esetben muzeális fegyvert sportlövészetre csak sportegyesület tagja használhat.”

9. § (1) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 35/A. § (1) bekezdése helyébe a következő
rendelkezés lép:
„(1) A muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély tartalmazza
a) sportegyesület esetében a sportegyesület
aa) nevét, címét, bírósági bejegyzésének számát,
ab) vezető tisztségviselőjének természetes személyazonosító adatait,
ac) lőszerelem megszerzésére, kezelésére feljogosított alkalmazottainak természetes személyazonosító adatait,
valamint
ad) számára engedélyezhető lőszerelem tárolására szolgáló tárolóhely címét, vagy
b) természetes személy esetében az engedéllyel rendelkező
ba) természetes személyazonosító adatait, valamint
bb) számára engedélyezhető lőszerelem tárolására szolgáló tárolóhely címét.”
(2) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 35/A. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:
„(1a) A 30. § (1a) bekezdésében meghatározott engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt a 17. számú melléklet szerint kell kiállítani.”

A módosítás linkje: [url]file:///C:/Users/User/AppData/Local/Temp/MK_21_221.pdf[/url]

Készítek majd egy összefoglalót és felteszem ide.

Békés Ünnepeket!
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

Akit esetleg érdekel: Köln és Düsseldorf körzeteiben a holnapi naptól a farsangi szezon végéig a hétvégéken péntek és szombat este 18 órától másnap reggel 08 óráig tilos mindennemű , egyèbkènt engedèlyezett, önvédelmi fegyver , beleértve a gázriasztó fegyvereket, elektromos sokkoló, gázspray és a 4 cm.-nèl hosszabb pengeèlű kèsek viselèse. A rendelkezès megszegőinek 10.000 Eurós büntetés. Linket mèg nem találtam, a rádiók óránként bemondják. Ave!
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

captain írta: 2021.12.26. 08:14 Akit esetleg érdekel: Köln és Düsseldorf körzeteiben a holnapi naptól a farsangi szezon végéig a hétvégéken péntek és szombat este 18 órától másnap reggel 08 óráig tilos mindennemű , egyèbkènt engedèlyezett, önvédelmi fegyver , beleértve a gázriasztó fegyvereket, elektromos sokkoló, gázspray és a 4 cm.-nèl hosszabb pengeèlű kèsek viselèse. A rendelkezès megszegőinek 10.000 Eurós büntetés. Linket mèg nem találtam, a rádiók óránként bemondják. Ave!

na, így terjednek az álhírek meg a pánik.

"a Waffenverbotszone" 10+ éve létező jogintézmény, amelyet német önkormányzatok egyes, körülhatárolt, táblákkal jelzett közterületeken vezethetnek be, jellemzően nagyobb pályaudvarok, bulinegyedek közvetlen környékén van ilyen. (Több helyen NEM vált be, és visszavonták.)

A főszabálytól eltérően itt indok NÉLKÜL igazoltathat a rendőr is.

Viszont AZOKRA a szövetségi fegyverjog értelmében NEM vonatkozik, akik valamilyen "Waffenrechtliche Erlaubnis"-sal (fegyverjogi engedély) rendelkeznek, tehát a KWS-t, WS-t stb. NEM übereli. Magyarán ott lakó vadász nyugodtan hazamehet a puskájával stb.


https://www.ksta.de/koeln/schilder-enth ... 0503483470&

MEGJEGYZEM: egész Magyarisztán egy nagy Waffenverbotzone, mert ott a KKVE-jogszabály és a 6-hónapokra bevezetett fokozott közbiztonsági ellenőrzések országosan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

gvass1 írta: 2021.12.26. 08:30 na, így terjednek az álhírek meg a pánik.

"a Waffenverbotszone" 10+ éve létező jogintézmény, amelyet német önkormányzatok egyes, körülhatárolt, táblákkal jelzett közterületeken vezethetnek be, jellemzően nagyobb pályaudvarok, bulinegyedek közvetlen környékén van ilyen. (Több helyen NEM vált be, és visszavonták.)

A főszabálytól eltérően itt indok NÉLKÜL igazoltathat a rendőr is.

Viszont AZOKRA a szövetségi fegyverjog értelmében NEM vonatkozik, akik valamilyen "Waffenrechtliche Erlaubnis"-sal (fegyverjogi engedély) rendelkeznek, tehát a KWS-t, WS-t stb. NEM übereli. Magyarán ott lakó vadász nyugodtan hazamehet a puskájával stb.


https://www.ksta.de/koeln/schilder-enth ... 0503483470&

MEGJEGYZEM: egész Magyarisztán egy nagy Waffenverbotzone, mert ott a KKVE-jogszabály és a 6-hónapokra bevezetett fokozott közbiztonsági ellenőrzések országosan.
Rádió FFH,WDR4,WDR3
A vadászpuska szerintem nem önvédelmi fegyver.
Attól függetlenül, hogy nem működik, még bevezethetik.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

captain írta: 2021.12.26. 08:42 Rádió FFH,WDR4,WDR3
A vadászpuska szerintem nem önvédelmi fegyver.
Attól függetlenül, hogy nem működik, még bevezethetik.
Ettől még a fogalom jogilag benne van a német fegyverjogban régóta, a média meg minden ilyesmit teljesen rosszul interpretál, ennyi.

(Pláne uborkaszezonban, amikor nincsenek igazi hírek.)

ITT a jogszabály németül:

Waffg. 42. §

(5) Die Landesregierungen werden ermächtigt, durch Rechtsverordnung vorzusehen, dass das Führen von Waffen im Sinne des § 1 Abs. 2 auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen allgemein oder im Einzelfall verboten oder beschränkt werden kann, soweit an dem jeweiligen Ort wiederholt

1.
Straftaten unter Einsatz von Waffen oder
2.
Raubdelikte, Körperverletzungsdelikte, Bedrohungen, Nötigungen, Sexualdelikte, Freiheitsberaubungen oder Straftaten gegen das Leben

begangen worden sind und Tatsachen die Annahme rechtfertigen, dass auch künftig mit der Begehung solcher Straftaten zu rechnen ist. In der Rechtsverordnung nach Satz 1 soll bestimmt werden, dass die zuständige Behörde allgemein oder für den Einzelfall Ausnahmen insbesondere für Inhaber waffenrechtlicher Erlaubnisse, Anwohner und Gewerbetreibende zulassen kann, soweit eine Gefährdung der öffentlichen Sicherheit nicht zu besorgen ist. Im Falle des Satzes 2 gilt Absatz 3 entsprechend. Die Landesregierungen können ihre Befugnis nach Satz 1 in Verbindung mit Satz 2 durch Rechtsverordnung auf die zuständige oberste Landesbehörde übertragen; diese kann die Befugnis durch Rechtsverordnung weiter übertragen.
(6) Die Landesregierungen werden ermächtigt, durch Rechtsverordnung vorzusehen, dass das Führen von Waffen im Sinne des § 1 Absatz 2 oder von Messern mit feststehender oder feststellbarer Klinge mit einer Klingenlänge über vier Zentimeter an folgenden Orten verboten oder beschränkt werden kann, wenn Tatsachen die Annahme rechtfertigen, dass das Verbot oder die Beschränkung zur Abwehr von Gefahren für die öffentliche Sicherheit erforderlich ist:

1.
auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen, auf denen Menschenansammlungen auftreten können,
2.
in oder auf bestimmten Gebäuden oder Flächen mit öffentlichem Verkehr, in oder auf denen Menschenansammlungen auftreten können, und die einem Hausrecht unterliegen, insbesondere in Einrichtungen des öffentlichen Personenverkehrs, in Einkaufszentren sowie in Veranstaltungsorten,
3.
in bestimmten Jugend- und Bildungseinrichtungen sowie
4.
auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen, die an die in den Nummern 2 und 3 genannten Orte oder Einrichtungen angrenzen.

In der Rechtsverordnung nach Satz 1 ist eine Ausnahme vom Verbot oder von der Beschränkung für Fälle vorzusehen, in denen für das Führen der Waffe oder des Messers ein berechtigtes Interesse vorliegt. Ein berechtigtes Interesse liegt insbesondere vor bei

1.
Inhabern waffenrechtlicher Erlaubnisse,
2.
Anwohnern, Anliegern und dem Anlieferverkehr,

3.
Gewerbetreibenden und bei ihren Beschäftigten oder bei von den Gewerbetreibenden Beauftragten, die Messer im Zusammenhang mit ihrer Berufsausübung führen,
4.
Personen, die Messer im Zusammenhang mit der Brauchtumspflege oder der Ausübung des Sports führen,
5.
Personen, die eine Waffe oder ein Messer nicht zugriffsbereit von einem Ort zum anderen befördern, und
6.
Personen, die eine Waffe oder ein Messer mit Zustimmung eines anderen in dessen Hausrechtsbereich nach Satz 1 Nummer 2 führen, wenn das Führen dem Zweck des Aufenthalts in dem Hausrechtsbereich dient oder im Zusammenhang damit steht.

Die Landesregierungen können ihre Befugnis nach Satz 1 in Verbindung mit Satz 2 durch Rechtsverordnung auf die zuständige oberste Landesbehörde übertragen; diese kann die Befugnis durch Rechtsverordnung weiter übertragen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

gvass1 írta: 2021.12.26. 08:51 Ettől még a fogalom jogilag benne van a német fegyverjogban régóta, a média meg minden ilyesmit teljesen rosszul interpretál, ennyi.

(Pláne uborkaszezonban, amikor nincsenek igazi hírek.)

ITT a jogszabály németül:

Waffg. 42. §

(5) Die Landesregierungen werden ermächtigt, durch Rechtsverordnung vorzusehen, dass das Führen von Waffen im Sinne des § 1 Abs. 2 auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen allgemein oder im Einzelfall verboten oder beschränkt werden kann, soweit an dem jeweiligen Ort wiederholt

1.
Straftaten unter Einsatz von Waffen oder
2.
Raubdelikte, Körperverletzungsdelikte, Bedrohungen, Nötigungen, Sexualdelikte, Freiheitsberaubungen oder Straftaten gegen das Leben

begangen worden sind und Tatsachen die Annahme rechtfertigen, dass auch künftig mit der Begehung solcher Straftaten zu rechnen ist. In der Rechtsverordnung nach Satz 1 soll bestimmt werden, dass die zuständige Behörde allgemein oder für den Einzelfall Ausnahmen insbesondere für Inhaber waffenrechtlicher Erlaubnisse, Anwohner und Gewerbetreibende zulassen kann, soweit eine Gefährdung der öffentlichen Sicherheit nicht zu besorgen ist. Im Falle des Satzes 2 gilt Absatz 3 entsprechend. Die Landesregierungen können ihre Befugnis nach Satz 1 in Verbindung mit Satz 2 durch Rechtsverordnung auf die zuständige oberste Landesbehörde übertragen; diese kann die Befugnis durch Rechtsverordnung weiter übertragen.
(6) Die Landesregierungen werden ermächtigt, durch Rechtsverordnung vorzusehen, dass das Führen von Waffen im Sinne des § 1 Absatz 2 oder von Messern mit feststehender oder feststellbarer Klinge mit einer Klingenlänge über vier Zentimeter an folgenden Orten verboten oder beschränkt werden kann, wenn Tatsachen die Annahme rechtfertigen, dass das Verbot oder die Beschränkung zur Abwehr von Gefahren für die öffentliche Sicherheit erforderlich ist:

1.
auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen, auf denen Menschenansammlungen auftreten können,
2.
in oder auf bestimmten Gebäuden oder Flächen mit öffentlichem Verkehr, in oder auf denen Menschenansammlungen auftreten können, und die einem Hausrecht unterliegen, insbesondere in Einrichtungen des öffentlichen Personenverkehrs, in Einkaufszentren sowie in Veranstaltungsorten,
3.
in bestimmten Jugend- und Bildungseinrichtungen sowie
4.
auf bestimmten öffentlichen Straßen, Wegen oder Plätzen, die an die in den Nummern 2 und 3 genannten Orte oder Einrichtungen angrenzen.

In der Rechtsverordnung nach Satz 1 ist eine Ausnahme vom Verbot oder von der Beschränkung für Fälle vorzusehen, in denen für das Führen der Waffe oder des Messers ein berechtigtes Interesse vorliegt. Ein berechtigtes Interesse liegt insbesondere vor bei

1.
Inhabern waffenrechtlicher Erlaubnisse,
2.
Anwohnern, Anliegern und dem Anlieferverkehr,

3.
Gewerbetreibenden und bei ihren Beschäftigten oder bei von den Gewerbetreibenden Beauftragten, die Messer im Zusammenhang mit ihrer Berufsausübung führen,
4.
Personen, die Messer im Zusammenhang mit der Brauchtumspflege oder der Ausübung des Sports führen,
5.
Personen, die eine Waffe oder ein Messer nicht zugriffsbereit von einem Ort zum anderen befördern, und
6.
Personen, die eine Waffe oder ein Messer mit Zustimmung eines anderen in dessen Hausrechtsbereich nach Satz 1 Nummer 2 führen, wenn das Führen dem Zweck des Aufenthalts in dem Hausrechtsbereich dient oder im Zusammenhang damit steht.

Die Landesregierungen können ihre Befugnis nach Satz 1 in Verbindung mit Satz 2 durch Rechtsverordnung auf die zuständige oberste Landesbehörde übertragen; diese kann die Befugnis durch Rechtsverordnung weiter übertragen.
Köszi a beillesztett jogszabályèrt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára captain 2021.12.26. 09:27-kor.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

captain írta: 2021.12.26. 09:26 Köszi a beillesztett jogszabályèrt.
A rádióhir a jogszabályoknak megfelelő engedèlyes , illetve egyèbkènt szabadon viselhető önvédelmi fegyverek és eszközök viselèsi tilalmát említette.
Tehát a média ismét hazudik. Ásít.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jogszabályváltozás: 49/2004 BM-rendelet módosítása

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogszab ... odositasa/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.12.27. 21:01 Ismertem olyan vagyonőrt, aki Revengét viselt nyiltan a szolgálatban, de csak gázra töltve. Ne kérdezd, miért nem engedte a munkaadója a gumit. :)

Illetve egy polgárőrrel is találkoztam, aki a saját, gumiképes gp-jét (Alfa G030) szolgálatban csak gázra tölthette.

Sokan nem veszik be azt a kanyart, hogy a jogilag gázriasztóba tehetsz gumit. (Ami tényleg nem túl logikus.)
Nincsenek jó helyzetben, mert GP viselés szempontjából ugyanazt tehetik mint bárki, de az őrnél a munkáltatója vagy a megbízója is korlátozhatja ezt, a polgárőrnél meg a nyomorult törvényükben a lőfegyverviselés tilalmát értelmezik gyakran kiterjesztően.
Sapienti sat.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

nemtokregelni írta: 2021.12.28. 14:48 Nincsenek jó helyzetben, mert GP viselés szempontjából ugyanazt tehetik mint bárki, de az őrnél a munkáltatója vagy a megbízója is korlátozhatja ezt, a polgárőrnél meg a nyomorult törvényükben a lőfegyverviselés tilalmát értelmezik gyakran kiterjesztően.
Bocs, hogy kéretlenül belepofázok, de egyértelműen meg van határozva az OPSz (Országos Polgárőr Szövetség) honlapján lévő állásfoglalásban, utasításban, hogy mit vihet magával egy polgárőr a szolgálatba. Tudomásom szerint ez max. egy gázspray lehet (ami nem paprika spray) és semmiféle más önvédelmi, vagy kényszerítő eszköz nem megengedett! Nálunk erre anno fel is hívta mindig a parancsnok a figyelmet a szolgálat előtt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Shunteros írta: 2021.12.28. 19:09 Bocs, hogy kéretlenül belepofázok, de egyértelműen meg van határozva az OPSz (Országos Polgárőr Szövetség) honlapján lévő állásfoglalásban, utasításban, hogy mit vihet magával egy polgárőr a szolgálatba. Tudomásom szerint ez max. egy gázspray lehet (ami nem paprika spray) és semmiféle más önvédelmi, vagy kényszerítő eszköz nem megengedett! Nálunk erre anno fel is hívta mindig a parancsnok a figyelmet a szolgálat előtt.
Csak az nem törvény. Az semmi.
Jogot nem vesz el.

Volt erről JesF.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Shunteros írta: 2021.12.28. 19:09 Bocs, hogy kéretlenül belepofázok, de egyértelműen meg van határozva az OPSz (Országos Polgárőr Szövetség) honlapján lévő állásfoglalásban, utasításban, hogy mit vihet magával egy polgárőr a szolgálatba. Tudomásom szerint ez max. egy gázspray lehet (ami nem paprika spray) és semmiféle más önvédelmi, vagy kényszerítő eszköz nem megengedett! Nálunk erre anno fel is hívta mindig a parancsnok a figyelmet a szolgálat előtt.
Simán lehet, nem ismerem a komplementer rendészeti szereplőkre vonatkozó összes szabályozást, csak a rájuk vonatkozó törvényi kereteket nagy vonalakban.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Shunteros írta: 2021.12.28. 19:09 Bocs, hogy kéretlenül belepofázok, de egyértelműen meg van határozva az OPSz (Országos Polgárőr Szövetség) honlapján lévő állásfoglalásban, utasításban, hogy mit vihet magával egy polgárőr a szolgálatba. Tudomásom szerint ez max. egy gázspray lehet (ami nem paprika spray) és semmiféle más önvédelmi, vagy kényszerítő eszköz nem megengedett! Nálunk erre anno fel is hívta mindig a parancsnok a figyelmet a szolgálat előtt.
Na, akkor erről összehoztam egy MINI-CIKKECSKÉT, hogy a fenti állítás miért butaság.


Mi lehet a POLGÁRŐRNÉL?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-leh ... lgarornel/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Idea7050
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.10.23. 11:17

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Idea7050 »

És akkor ha bilincs lehet náluk, mégis mit tudnak vele csinálni?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.29. 11:26 Na, akkor erről összehoztam egy MINI-CIKKECSKÉT, hogy a fenti állítás miért butaság.


Mi lehet a POLGÁRŐRNÉL?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mi-leh ... lgarornel/



Kép
Tizensok évvel ezelőtt helyi elnökségi tagként vitába keveredtem a megyei vezetőséggel ezügyben. A jogszabály egyértelműen fogalmaz, ahogy te is írtad. Ezzel szemben a jogértelmezés abból indul ki, hogy a polgárőrség civil szervezet. Szóval nem viselhetek szolgálatban fegyvert. Mondom, a jogszabály lőfegyvert ír, a gp nem az. De kkve sem lehet. Mondom fasza, mert viselésivel a gp nem az. Válasz, hogy ne kezdjünk el itt jogászkodni, nem támogatják gp viselését.
Egyébként a rendőrségi gázspré igénylését sem tanácsolják, mert azt akkor nyilvántartásba veszik, el kell számolni vele, és ha kiürülne, veszélyes hulladékként kell megsemmisíteni, erről igazolás kell.
Ne tudom most mi a helyzet, jó tíz éve nem veszek részt ebben. Fából vaskarika.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.12.29. 12:09 Tizensok évvel ezelőtt helyi elnökségi tagként vitába keveredtem a megyei vezetőséggel ezügyben. A jogszabály egyértelműen fogalmaz, ahogy te is írtad. Ezzel szemben a jogértelmezés abból indul ki, hogy a polgárőrség civil szervezet. Szóval nem viselhetek szolgálatban fegyvert. Mondom, a jogszabály lőfegyvert ír, a gp nem az. De kkve sem lehet. Mondom fasza, mert viselésivel a gp nem az. Válasz, hogy ne kezdjünk el itt jogászkodni, nem támogatják gp viselését.
Egyébként a rendőrségi gázspré igénylését sem tanácsolják, mert azt akkor nyilvántartásba veszik, el kell számolni vele, és ha kiürülne, veszélyes hulladékként kell megsemmisíteni, erről igazolás kell.
Ne tudom most mi a helyzet, jó tíz éve nem veszek részt ebben. Fából vaskarika.
Hát nekem úgy tűnik, hogy a vezetőség ott is nyugger rendőrtisztek mindentjobbantudó, jogszabályt sosem olvasó gyülekezete (ahogy belenéztem a honlapjukba.)

Már kérdés, hogy a gp-t csak rejtve viselheted, honnét tudhatnának róla, hogy nálad van? Sehonnan. Ha használni kellett, akkor úgyis a polgárőr kleinführerek rosszallása lenne a legkisebb bajod.

(A gázspray, ha a gestapótól van, akkor sima ügy, kifogyás után ugyanoda kell visszaadni, van rá eljárásrend. Viccesebb, hogy ugyanolyan átadás-átvételt és nyilvántartást vezetnek róla, mint lőfegyverről szokás. Nyugger rendőrök, na.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Múltkor XVIII. kerületben találkoztam polgárőrökkel, az egyik kifejezetten jól fel volt szerelve. Multitool, lámpa, gázspray, kydex gyorstokban Guardian Angel...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2021.12.29. 12:31 Múltkor XVIII. kerületben találkoztam polgárőrökkel, az egyik kifejezetten jól fel volt szerelve. Multitool, lámpa, gázspray, kydex gyorstokban Guardian Angel...
Én edzett acél ESP viperát is láttam már polgárőrnél, a pici, 16" verziót, clippel rejtve viselve.
(Én adtam neki. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.29. 12:36 Én edzett acél ESP viperát is láttam már polgárőrnél, a pici, 16" verziót, clippel rejtve viselve.
ez viszont ugyanúgy szabálysértés, mintha egy civil tenné, ugyanúgy is megbasszák érte pénzbírságra. Lásd hivatkozott jogszabály.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Idea7050
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.10.23. 11:17

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Idea7050 »

gvass1 írta: 2021.12.29. 12:41 ez viszont ugyanúgy szabálysértés, mintha egy civil tenné, ugyanúgy is megbasszák érte pénzbírságra. Lásd hivatkozott jogszabály.
Szerintem elnézik, láttam én már fotót amin polgárőr-rendőr közös szolgálatban tonfával pózolt. Vagy esetleg nyíltan viselt fegyvert is felmertek tölteni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Idea7050 írta: 2021.12.29. 12:51 Szerintem elnézik, láttam én már fotót amin polgárőr-rendőr közös szolgálatban tonfával pózolt. Vagy esetleg nyíltan viselt fegyvert is felmertek tölteni.
Én meg láttam rendőrt orra előtt piros lámpán áthajtás esetében sem intézkedni. De mi következik ebből? A jogszabály továbbra sem engedi egyiket sem és mindkét esetben intézkedni kellene.
Ennyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.29. 12:41 ez viszont ugyanúgy szabálysértés, mintha egy civil tenné, ugyanúgy is megbasszák érte pénzbírságra. Lásd hivatkozott jogszabály.
Ja ezért hordják rejtve. ;)
Pont úgy szabálysértés, mint a zsebemben a pepper spray.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Idea7050 írta: 2021.12.29. 12:51 Szerintem elnézik, láttam én már fotót amin polgárőr-rendőr közös szolgálatban tonfával pózolt. Vagy esetleg nyíltan viselt fegyvert is felmertek tölteni.
Igen, ilyennel is van tapasztalat. Vidéki vegyes járőr, egy rendőr mellett kettő polgárőr tonfával feszít. :) Hát nem ők voltak a meggyőző erő, hanem a rendőr korrekt hozzáállása.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.12.29. 13:17 Én meg láttam rendőrt orra előtt piros lámpán áthajtás esetében sem intézkedni. De mi következik ebből? A jogszabály továbbra sem engedi egyiket sem és mindkét esetben intézkedni kellene.
Ennyi.
És számtalanszor látni olyat, hogy polgárőr biztosít rendezvényt, irányít forgalmat pl felvonulásokon. Mindenféle jogi felhatalmazás nélkül, aki képben van tudja, hogy ez külön szakma, kőkemény jogi szabályozással. Csak sokba kerül a hivatalos megoldás, az önkormányzatoknak meg kapóra jön, hogy a polgárőrség a támogatásért cserébe biztosítja a szüreti mulatság helyszínét. Amig nincs baj, addig nincs baj. Ha véletlenül káresemény leletkezik ki fizeti ki mégis? Saját tapasztalatom alapján az oda egy szál brével kállított polgárőr.
Idea7050
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.10.23. 11:17

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Idea7050 »

zora írta: 2021.12.29. 13:28 És számtalanszor látni olyat, hogy polgárőr biztosít rendezvényt, irányít forgalmat pl felvonulásokon. Mindenféle jogi felhatalmazás nélkül, aki képben van tudja, hogy ez külön szakma, kőkemény jogi szabályozással. Csak sokba kerül a hivatalos megoldás, az önkormányzatoknak meg kapóra jön, hogy a polgárőrség a támogatásért cserébe biztosítja a szüreti mulatság helyszínét. Amig nincs baj, addig nincs baj. Ha véletlenül káresemény leletkezik ki fizeti ki mégis? Saját tapasztalatom alapján az oda egy szál brével kállított polgárőr.
A Pőtv. szerint a polgárőr közreműködhet rendezvénybiztosításban illetve jogosult jelzőőritevékenység ellátásra.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Idea7050 írta: 2021.12.29. 11:41 És akkor ha bilincs lehet náluk, mégis mit tudnak vele csinálni?
Szia,

Mibol vezetted le, hogy lehet naluk?

Persze fogalmam sincs, hogy mi tiltja a bilincsviselest, szoval lehet, hogy szabad.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Idea7050 írta: 2021.12.29. 13:38 A Pőtv. szerint a polgárőr közreműködhet rendezvénybiztosításban illetve jogosult jelzőőritevékenység ellátásra.
Tehát itt sem írják, hogy utat zárhatna le, vagy konvojt, menetet vezethetne fel. A közremüködés pedig azt feltételezim hogy van ott valaki, aki irányít pl. a rendőrség részéről.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2021.12.29. 15:02-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2021.12.29. 14:49 Szia,

Mibol vezetted le, hogy lehet naluk?

Persze fogalmam sincs, hogy mi tiltja a bilincsviselest, szoval lehet, hogy szabad.

Bel
Régóta nem kkve, bárkinél lehet.
Válasz küldése