Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA Honvédelmi Kupa 1.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ma a Honvédelmi Kupa IDPA verseny első fordulóját lőttem meg a Globuson.

A délutáni eső nem segített sokat, nagyon párás levegőt szívott be a szellőztető rendszer, de túléltük.

Videó (CCP divízió):

https://youtu.be/0Wz-1xo3b78
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.08.01. 17:59 A csalás pl eszembe sem jutott.
...
Magyarországon egyáltalán létezik bármi hasonló, földi halandó által is látogatható pálya?
Szia,

Regen nagyon gyakori volt, hogy az egymassal keveredo ismerosok elarultak az ismeretlen palya lenyeget. :-(

Ezen sokat segitett pl. Andris egeszen kivalo 2004-es "1. jogvégrehajtói szituációs verseny"-en az, hogy a palya elott es utan levo emberek egyaltalan nem keveredtek (vagyis mindenki "balrol" jott be a palyara, es "jobbra" ment le a palyarol), de ez egyreszt nehezkesse teszi a verseny szervezeset (szetdarabolja a squad-okat), masreszt a mobiltelefonok vilagaban ez csak a kisertest csokkenti, de a szandekos csalast egyaltalan nem lehetetleniti el.

Ez az egyik ok arra, hogy a versenyeimen az ertekelesbe nem szamit bele az ismeretlen palya (a masik ok pedig az, hogy gyakran sokkal tobb idot toltenek az emberek az ismeretlenes palyan, ezert tul nagy sullyal szamitana).

Az altalad mutatotthoz hasonlo palyat nem ismerek Magyarorszagon.

De jobbat igen. :-) Nagy ritkan szoktam (foldi halando altal latogathato :-)) reaktiv videot szervezni, szerintem az sokkal jobb, mint ami a filmben szerepel.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA Honvédelmi Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok!

Ma lenyomtuk az IDPA Honvédelmi Kupa 2. fordulóját a szombathelyi Underground Lövészklubban.
A lőtér látogatását most is csak ajánlani tudom, tökéletes vendéglátás, nagyon jól kitalált pályák.

Szokásos CCP divízió (CZ P10C):

https://www.youtube.com/watch?v=yUzKM76Xelc
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: IDPA Honvédelmi Kupa

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2021.08.14. 22:35 Sziasztok!

Ma lenyomtuk az IDPA Honvédelmi Kupa 2. fordulóját a szombathelyi Underground Lövészklubban.
A lőtér látogatását most is csak ajánlani tudom, tökéletes vendéglátás, nagyon jól kitalált pályák.

Szokásos CCP divízió (CZ P10C):

https://www.youtube.com/watch?v=yUzKM76Xelc
HCZoli -Gratula az aranyhoz!

Underground lőtér +1
Nagyon hangulatos hely, és kiemelkedően érdekes, kreatív pályákat építenek
A68318E4-F30A-477D-B00A-A8EBD8659811.jpeg
F5AF95F6-FE80-4DC7-9767-C469874CCA4B.jpeg
30B06F3A-3E85-43FA-B73C-BD55BDE5C9C1.jpeg
7E60DE12-82E3-4942-8B24-E72E607A2532.jpeg
115CE5D9-4232-4180-B426-C7F49EDD9F38.jpeg

És jó cuccaik is vannak... ;)
6587A5B6-FB02-4D0B-A24D-AF404F91961E.jpeg
2FB0D960-4F26-4197-AF0F-402DB3AFDEDC.jpeg
BAED77F5-AFB4-4C7F-B2F0-5224382AB959.jpeg
69AA7962-F425-4EC7-B027-6B149A5CE74F.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Lehet, hogy hülye kérdés, de rendez valaki itthon IPSC mini, vagy hasonló versenyt, ahol 22-esekkel is lehet kattogtatni? Ha nem kell az ország átellenes végébe utazni, szívesen elszórakoznék vele.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

kamisi írta: 2021.08.15. 15:18 Lehet, hogy hülye kérdés, de rendez valaki itthon IPSC mini, vagy hasonló versenyt, ahol 22-esekkel is lehet kattogtatni? Ha nem kell az ország átellenes végébe utazni, szívesen elszórakoznék vele.
Nincs hülye kérdés! Na jó, van - de ez egyáltalán nem az :D

.22-essek sajnos nem szokták tolni az IPSC-t, több okból. Pl .22-est nehéz biztonságosan tokból rántani - és a nagy részükhöz nincs is használható tok; A peremgyujtás megbízhatatlanabb a közp. gyujtásu lőszereknél; a gyenge lőszer ellentmond a DVC filozófiának (Diligetia/Pontosság, Vis/Gyorsaság, Celeritas/Erő - ez utóbbi nincs meg a .22-nél) , stb stb. Hivatalosan nincs ilyen szakág.

Lehetőségek:
- Action Air - a fegyverbetiltós országok miatt hivatalosan is létezik ilyen IPSC szakág, és Magyarországon is jelen van! Blowbackes airsoftokkal űzik. Érdekes, hogy itt már nem zavar senkit a power factor, mert eleve nem lőfegyverrkről van szó.
- Szinte mindegyik klubban lehet bérelni nagykaliberű fegyvert , és van ahol felszerelést is (tok, tártartók, póttárak) . Ha megírod, hogy milyen országrész, keresünk ilyet! És akkor nem kell kompromisszumot kötni. Annyi nehézséggel számod kell, hogy versenyzéshez le kell tenni egy vizsgát.
- 22-essel remekül lehet Steel Challengezni (MDLSz), vagy Rapid Shootingolni (MSSz). - attól függ, hogy melyik sportszövetkezetnél van rajtengedélyed. Jó, egyik sem IPSC, de a pontlövészetnél sokkal dinamikusabb, a kenyérpiritó szétlövésénél pedig professzionálisabb versenyélményt nyújt ;) Külön vizsga egyikhez sem kell.
- van olyan lőtér, ahol minden további nélkül össze raknak neked egy szituációs pályát, és azzal lövöd, amivel akarod. Biztonsági okokból minden bizonnyal nem tokból rántva, hanem kézből indítva.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Köszi a választ.
Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam. Régóta sportlövő vagyok, de jelenleg csak gyorspontot lövök. 300 alatti a rajtengedély számom. Saját fegyverekkel is tendelkezem termésuetesen.
Nem azért nem lövök szituációs számokat, mert nem szeretnék, de keletmagyar átlagfizuval az már nem fér bele.
A legelterjedtebb MCM nem erre való, de egy kiskal puskás számban már nincs ilyen probléma. Legalábbis elvi szinten.
Petya357 írta: 2021.08.15. 22:05 Nincs hülye kérdés! Na jó, van - de ez egyáltalán nem az :D

.22-essek sajnos nem szokták tolni az IPSC-t, több okból. Pl .22-est nehéz biztonságosan tokból rántani - és a nagy részükhöz nincs is használható tok; A peremgyujtás megbízhatatlanabb a közp. gyujtásu lőszereknél; a gyenge lőszer ellentmond a DVC filozófiának (Diligetia/Pontosság, Vis/Gyorsaság, Celeritas/Erő - ez utóbbi nincs meg a .22-nél) , stb stb. Hivatalosan nincs ilyen szakág.

Lehetőségek:
- Action Air - a fegyverbetiltós országok miatt hivatalosan is létezik ilyen IPSC szakág, és Magyarországon is jelen van! Blowbackes airsoftokkal űzik. Érdekes, hogy itt már nem zavar senkit a power factor, mert eleve nem lőfegyverrkről van szó.
- Szinte mindegyik klubban lehet bérelni nagykaliberű fegyvert , és van ahol felszerelést is (tok, tártartók, póttárak) . Ha megírod, hogy milyen országrész, keresünk ilyet! És akkor nem kell kompromisszumot kötni. Annyi nehézséggel számod kell, hogy versenyzéshez le kell tenni egy vizsgát.
- 22-essel remekül lehet Steel Challengezni (MDLSz), vagy Rapid Shootingolni (MSSz). - attól függ, hogy melyik sportszövetkezetnél van rajtengedélyed. Jó, egyik sem IPSC, de a pontlövészetnél sokkal dinamikusabb, a kenyérpiritó szétlövésénél pedig professzionálisabb versenyélményt nyújt ;) Külön vizsga egyikhez sem kell.
- van olyan lőtér, ahol minden további nélkül össze raknak neked egy szituációs pályát, és azzal lövöd, amivel akarod. Biztonsági okokból minden bizonnyal nem tokból rántva, hanem kézből indítva.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

kamisi írta: 2021.08.15. 22:45 Köszi a választ.
Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam. Régóta sportlövő vagyok, de jelenleg csak gyorspontot lövök. 300 alatti a rajtengedély számom. Saját fegyverekkel is tendelkezem termésuetesen.
Nem azért nem lövök szituációs számokat, mert nem szeretnék, de keletmagyar átlagfizuval az már nem fér bele.
A legelterjedtebb MCM nem erre való, de egy kiskal puskás számban már nincs ilyen probléma. Legalábbis elvi szinten.
Én is az airsoftot tudom javasolni. Akár otthon is össze lehet rakni pályákat, és nagy élmény tud lenni. Ha már van egy-két haver aki beszáll a mókába, akkor lehet versengeni is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

kamisi írta: 2021.08.15. 22:45 Köszi a választ.
Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam. Régóta sportlövő vagyok, de jelenleg csak gyorspontot lövök. 300 alatti a rajtengedély számom. Saját fegyverekkel is tendelkezem termésuetesen.
Nem azért nem lövök szituációs számokat, mert nem szeretnék, de keletmagyar átlagfizuval az már nem fér bele.
A legelterjedtebb MCM nem erre való, de egy kiskal puskás számban már nincs ilyen probléma. Legalábbis elvi szinten.
Szia, köszönöm a háttértörténetet - így világos. Sajnos az anyagi kérdésben nincsenek csodák :( az IPSC valóban nem a legolcsóbb sport, sőt, határozottan költséges. A lőszer a legnagyobb változó költség. Fix költségnek pedig a fegyver, felszerelés sem filléres tétel.

Sajnos az Airsoft is igényel majd többletbefektetést - a lényeges különbség az üzemeltetési költségekben lesz - gyakorlatilag gombokért lehet majd lőni. De a kezdeti befektetés nem alacsony - öv, tok ugyanaz, a “fegyver”
olcsóbb - de nem sokkal olcsóbb mint egy használt production pisztoly. Ha minden megvan, akkor viszont fillérekért lehet üzemeltetni. Fortitu fórumtárs ötletét is megfontolnám - ha páran összeálltok, akkor nagyon költséghatékonyan is lehet tolni, akár többen is ugyanazzal a felszereléssel!

Továbbra is nagyon ajánlom a Steel Challenget - ami űzhető bármivel, meglévő fegyverekkel is pl Kiskaliber pisztollyal, puskával, a gyorsponthoz képest nulla plusz felszereléssel - hiszen füles, szemüveg úgyis megvan, fegyvert tok pedig nem kell hozzá. Az egyen költség a .22LR lőszer, és a nevezési díj. Ha egy társas segít tölteni a póttárat, akkor több tárat sem kell venni - maximális élmény, igen baráti költséggel. Egy tipikus Tier 1 Steel versenyen van mondjuk 2, max 3 pálya, pályanként min 25 lövéssel. Pár hibával számolva is 60-90 .22 Lőszerből kijön egy izgalmas, érdekes, dinamikus sportotesemény.

Az IPSChez nagyon hasonló, sajnos egyáltalán nem olcsó, de már határozottan olcsóBB alternatíva az IDPA. Kifejezetten úgy találták ki a sportágat, hogy már meglévő önvédelmi fegyverrel, és tokkal, mindenféle költséges sallang nélkül űzhető legyen. Hogy ez mennyire sikerült, arról eltérnek a vélemények - de az tény, hogy kisebb a hardverigénye, olcsó tokkal, és tártartókkal, speckó öv nélkül is tökéletesen jól lehet IDPAzni. Ha van bármilyen nagykaliberű pisztolyod, és egy biztonságos tok hozzá, ill egy olcsó tártartó, akkor lehet menni IDPAra. A felszerelés olcsóbb, mint az IPSCnél, a szóba jöhető fegyverek, kaliberek köre tágabb. A .22 itt sem játszik, sajnos. Ami lényeges eltérés, hogy a leadott lövések száma alacsonyabb. IPSCben a leghosszabb pályák 32 lövésessek IDPAban 18. Ezek az arányok arányok kb igazak maradnak a verseny teljes lövésszámára is - egy tipikus Tier 1 IDPA verseny 100 lövés alatt van. (70-90 a jellemző). Ez még mindig nem kevés, de átlagosan másfélszer, vág akár kétszer kevesebb, mint az IPSCnél. Szubjektíven úgy becsülném, hogy értékelhető IDPA élményt kb fele pénzből ki lehet hozni, mint IPSCt.

Ahová anyagilag az IPSC is beleférne .22-essel, oda az már kis lövésszámú IDPA Tier 1 versenyek is bele kellene, hogy férjének. A verseny élvezeti értéke nem a lövés számtól függ. A pályához járó sztori, és “feeling” pedig szerintem jobb az IDPAnál - és garantáltan olcsóbb. Legalább is nekem ez a tapasztalatom. Nálam sem a fán terem a skuló, és meggondolom, mennyit kell lőni. Ha anyagilag is összevetjük, akkkor az IDPA egyértelműen olcsóbb.

A SAS is egy hazai sportág, az IDPAnak úgymond édes testvére. Az alapítója Bel , aki fórumtárs. Ő nálam jobban tud mesélni a SASról (is), illetve talán rávenető a szabályok módosítására... ;) Eddig egy szem SAS versenyen voltam - FYI amég az IDPAnál is kevesebb pénzből jött ki, és nagyon jól éreztük magunkat.

Remélem, hogy tudtam segíteni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A SAS-ban lehet indulni .22-es fegyverrel is, neha van is ilyen indulo a versenyen, de ha biztosra akarsz menni (marmint az ugyben, hogy ne egyedul versenyezz :-)), erdemes lehet megszervezni, hogy biztosan legyen rajtad kivul is .22-essel indulo.

A kovetkezo verseny e heten szombaton lesz (aug.21.).

Figyelem, 11 helyett 12-kor kezdodik a verseny (ez a tobbieknek szolt :-))!

Bel
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Elolvastam az SAS szabályzatot, tényleg érdekesnek tűnik.
Először steel challenge-el kezdtem a dinamikust, de hamar átnyergeltem gyorspontra, mert ha megérkezett a versenyre az európa bajnokunk, már tudtam, hogy a pontszámítás miatt azon a versenyen nekem még a másodosztály sem lesz meg...
Amennyiben elérhető közelségben (Debrecenhez) lesz SAS verseny, ahol indulhatok kiskal puskával, optikával, akkor ki fogom próbálni.
A kedvenc Walther G22-esem szinte sír, hogy csak gyorspontot lövök vele... :D
bel írta: 2021.08.16. 14:35 Sziasztok,

A SAS-ban lehet indulni .22-es fegyverrel is, neha van is ilyen indulo a versenyen, de ha biztosra akarsz menni (marmint az ugyben, hogy ne egyedul versenyezz :-)), erdemes lehet megszervezni, hogy biztosan legyen rajtad kivul is .22-essel indulo.

A kovetkezo verseny e heten szombaton lesz (aug.21.).

Figyelem, 11 helyett 12-kor kezdodik a verseny (ez a tobbieknek szolt :-))!

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

KicsitOFF
kamisi írta: 2021.08.16. 20:07Először steel challenge-el kezdtem a dinamikust, de hamar átnyergeltem gyorspontra, mert ha megérkezett a versenyre az európa bajnokunk, már tudtam, hogy a pontszámítás miatt azon a versenyen nekem még a másodosztály sem lesz meg...
Valamit elég rosszul csinálhatsz, mert nekem néha még olyankor is megvan a 70% Endréhez képest ha az előző verseny óta kezembe se vettem az MCM-et...

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mai SAS eredmenyek.

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

HERA.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

A részletes kiírás.
Haverok, ingyen lőszer, mi kell még? :D
HERA kupa.jpg
HERA kupa 2.jpg
HERA kupa 3.jpg
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Olyan, mintha fel lenne gyorsítva a videó... Mindenesetre furcsa nekem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2021.08.24. 16:52 Olyan, mintha fel lenne gyorsítva a videó... Mindenesetre furcsa nekem.
Nekem is fura, de a leírás szerint nemcsak a saját divízióját, hanem az egész meccset is megnyerte (9-ből 7 pályát overall-ban is elvitt)...az azért nem semmi egy prod pisztollyal.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Erdekes, probaltam keresni ugyanerrol a versenyrol masik videot, hogy megnezzem a popper mozgasat azon is, de nem talaltam.

Itt az eredmenylista, tenyleg prod optic az overall gyoztes.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2021.08.25. 12:34 Szia,

Erdekes, probaltam keresni ugyanerrol a versenyrol masik videot, hogy megnezzem a popper mozgasat azon is, de nem talaltam.

Itt az eredmenylista, tenyleg prod optic az overall gyoztes.

Bel
00:30 után

https://www.youtube.com/watch?v=LUa8P_eFliA
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2021.08.25. 13:57 00:30 után

https://www.youtube.com/watch?v=LUa8P_eFliA
Szia,

Koszi!

Vicces, hogy mindket videoban ugyanaz a popper latszik 00:33-00:36 kozott.
Alaposan megbamulva ugyanolyan sebesseggel mozognak.

Nagyon ugyes a G.D. altal "talalt" srac!

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Honvedelmi IDPA Kupa 3. forduló

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok.

Első IDPA verseny a csongrádi lőtéren. 6 pálya, 5 squad, két óra alatt végeztünk.
Remélem lesz még itt hasonló verseny, IDPA-ra ideális a helyszín.

https://youtu.be/kiUUsDINsxA
Avatar
tsk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2019.07.29. 16:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tsk »

Sziasztok!
Segítséget kérnék :)
Ha szeretnék belekóstolni a szituációs (/dinamikus) lövészetbe, ezt Észak-Budapesten (és Pest megyében) hol lehet (érdemes) megtenni?
Arra gondoltam, hogy edzővel (vagy aki érez magában késztetést) lőnék néhány alkalommal, irányítottan, hogy jobban megismerjem a sportot.
Lőttem már maroklőfegyverrel, karabéllyal sőt néhány puskával is, de ez inkább amolyan élménylövészet volt.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

tsk írta: 2021.09.13. 12:15 Sziasztok!
Segítséget kérnék :)
Ha szeretnék belekóstolni a szituációs (/dinamikus) lövészetbe, ezt Észak-Budapesten (és Pest megyében) hol lehet (érdemes) megtenni?
Arra gondoltam, hogy edzővel (vagy aki érez magában késztetést) lőnék néhány alkalommal, irányítottan, hogy jobban megismerjem a sportot.
Lőttrem már maroklőfegyverrel, karabéllyal sőt néhány puskával is, de ez inkább amolyan élménylövészet volt.

Szia. Irzam PM-t.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A SuperSenior Kupa kiirasahoz felkerultek a palyarajzok.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.09.15. 22:10 Sziasztok,

A SuperSenior Kupa kiirasahoz felkerultek a palyarajzok.

Bel
Milyen tudatmódosító szer hatása alatt készültek a pályaleírások :?: :lol: :mrgreen:

Idézet:
1. Pálya “Vén kecske”
“Éppen elindultál mégnyalni a sót, amikor megtámadnak, és megpróbálják elvenni tőled”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Felmerult kerdeskent, hogy miert irtam bele a versenykiirasba, hogy muszaki kartya kotelezo.
Az ok nagyon egyszeru: 10 eve, amikor keszult a versenykiiras, akkor meg kotelezo volt. Termeszetesen veletlenul maradt benne, mar ki is toroltem.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Páran kiugrottunk meglőni a Román Nemzeti IDPA Bajnokságot.


ROMANIAN IDPA NATIONAL CUP 2021

Kicsit csípős időjárás, kiváló szervezés, jó lőtér, kitűnő hangulat, nagyszerű vendéglátás!

Szépen szerepelt a magyar csapat!

Sohajda Zoltán
CCP divízió 1. hely
Legjobb nemzetközi lövő
CCP expert 1. hely

Kató Péter
SSP divízió 2. hely
SSP expert 2. hely

Molnár Kristóf
Nemzetközi lövő 3. hely
Overall sharpshooter 1. hely
ESP sharpshooter 1. hely

Felegyi Júlia
Lady kategória 1. hely
SSP marksman 3. hely

Győry Viktor
CO sharpshooter 2. hely

Tatár Zsolt
ESP sharpshooter 2. hely

Antali Barnabás
CCP sharpshooter 2. hely
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Gratula, ez igen szép teljesítmény!
HCZoli írta: 2021.10.09. 20:08 Páran kiugrottunk meglőni a Román Nemzeti IDPA Bajnokságot.


ROMANIAN IDPA NATIONAL CUP 2021

Kicsit csípős időjárás, kiváló szervezés, jó lőtér, kitűnő hangulat, nagyszerű vendéglátás!

Szépen szerepelt a magyar csapat!

Sohajda Zoltán
CCP divízió 1. hely
Legjobb nemzetközi lövő
CCP expert 1. hely

Kató Péter
SSP divízió 2. hely
SSP expert 2. hely

Molnár Kristóf
Nemzetközi lövő 3. hely
Overall sharpshooter 1. hely
ESP sharpshooter 1. hely

Felegyi Júlia
Lady kategória 1. hely
SSP marksman 3. hely

Győry Viktor
CO sharpshooter 2. hely

Tatár Zsolt
ESP sharpshooter 2. hely

Antali Barnabás
CCP sharpshooter 2. hely
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2021.10.10. 22:20 Gratula, ez igen szép teljesítmény!
Köszönjük!
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

A hétvégén rendezték meg a ROMANIAN IDPA NATIONAL CUP 2021-t a Poligon Joita lőtéren az IDPA Romania szervezésében.
Hosszú út volt lejutni a bukaresti szállásig, éjjel az idő is esősre fordult, de szombat reggel az eső tudta a dolgát és elállt. Cserébe kaptunk 7-8 fokot és szelet.

A lőtér nagyon jól felszerelt volt, kiéptett büfé, fogadó/oktatóterem, kerthelyiségek. Ebből nekünk a szigortások miatt maradt a kert.
Szerencsére a lőszektorok kialakítása miatt kevésbé éreztük a hideg szelet. (Süllyesztve lettek kiéptve és a golyófogók elég magasak voltak).
A videón abban a sorrendben vannak a végrehajtásaim, ahogy mi lőttük a versenyt. Az elején nagyon fagyos volt a kezem, a tárcserék nem mentek jól. A harmadiknak lőtt pályán felborult a sorrend és hirtelen szóltak, hogy én jövök, kimaradt a szokásos két perc felkészülésem agyban, lett is egy korai tárcsere belőle...(proc, 3mp)

Az utolsó előtti pályát éreztem a legjobbnak magam részéről, ott talán össze tudtam hozni azt amit kitaláltam.
Az utolsó, sátras pályán a fejkamerás részt azért hagytam bent (kb végig a hátsó irányzékot veszi), hogy picit átjöjjön milyen kényelmetlen helyzeben kellett a lövéseket leadni.
Úgy érzem, hogy nem lőttem kiemelkedően jól, viszont egy jó szintet stabilan tudtam hozni és így összejött egy overall 6. hely (PCC benne), a CCP divíziót megnyertem (HIGH CCP), CCP Expertek közt is első lettem és a nemzetközi lövészek közt is nekem sikerült a legjobban a verseny (HIGH INTERNATIONAL).

A verseny szervezettsége kiváló volt, minden sqaud kapott egy helyi srácot aki figyelt ránk, iránytott minket (kellett is, elég nagy a lőtér és a 3 sarkában voltak a szektorok). Minden pályán és a kerhelyiségben is volt kirakva víz, a regisztráció mellett kávégép üzemelt folyamatosan amit bárki használhatott (hüvös szélben jól jött és üzemelt kb folyamatosan 🙂 )

Amit kiemelnék: minden pályán volt az egyik bíró nyakában egy szalagnyomtató amin kinyomtatták az eredményeket és a lövő kezébe adták. Nem kellett fotózni vagy megjegyezni... Approve gomb és kb 10mp és kaptam a cetlit. Zseni ötlet.
Ami nagyon meglepő és pozitív volt, az a verseny támogatottsága: Regisztrációnál GLOCK ajándékcsomag (sapka, kitűző, kulccstartó, matrica, katalógusok és egyéb támogatók kedvezmény kuponjai)

A kb 100 versenyzőre (ebből meglőtte 86) jutott a végén a tombolán: 1 db Glock fegyver, 2 db laptop, elemlámpák, kerti lámpák, victorynox termékek és még sorolhatnám... a tombolán annyi nyeremény volt, hogy vissza kellett tenni a neveket a kalapba, mert nem tudták első körben kisorsolni őket a közben hazament lövők miatt.

Nagyon jó és aktív közösségük van a Románoknak, Gratulálni tudok nekik mindezért és ha lesz lehetőségem, a következő nagy versenyükön is ott leszek.
Köszönjük IDPA Romania!!

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=98sZI2l-Uu4
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

IDPA Honvédelmi Kupa 5. egyben utolsó fordulója volt:

https://youtu.be/y726aQPEpDk

Az NKE versenyére ha tehetitek gyertek, 200+ lövész lövi meg általában.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2021.10.19. 06:53 IDPA Honvédelmi Kupa 5. egyben utolsó fordulója volt:

https://youtu.be/y726aQPEpDk

Az NKE versenyére ha tehetitek gyertek, 200+ lövész lövi meg általában.
A videók jók, mint mindig - grat! Szemből mennyit fizettél, hogy mozizzanak? :lol: Menő lett a harmadik kamera nézet.

NKE - eddig vacilláltam, de a kommented segített dönteni. Ha jól tévedek, SSPben érdemes nevezni, mert érdemben csak azt értékelik..
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2021.10.19. 23:57 A videók jók, mint mindig - grat! Szemből mennyit fizettél, hogy mozizzanak? :lol: Menő lett a harmadik kamera nézet.

NKE - eddig vacilláltam, de a kommented segített dönteni. Ha jól tévedek, SSPben érdemes nevezni, mert érdemben csak azt értékelik..
Köszi!

Mr. Tripod olcsón dolgozik és meg is bízott a tudásomban.

NKE-t érdemes betervezni minden évben, sok hivatásos is meglövi és sportolókból is általában ott van a nagy része az IDPA-t lövőknek.
Igen, SSP ben érdemes.

A tavalyi verseny: https://www.youtube.com/watch?v=xdfDGz1X_4c
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ismét Szombathely, ismét Underground Lövész Klub IDPA versenye, ismét ötletes pályák.

Utolsó pálya standard pálya, kötött lövésszámmal, kötött tárazással és limitált tárhasználattal (2 lőszer/tár, összesen 2 tár).
Feladat: kettő cél két-két találattal.... az utolsó lőszer csettes volt... 5mp büntetés a hiányzó találatért.
De belefért....

https://www.youtube.com/watch?v=a2FE41sp8IY
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.10.30. 19:05 Sziasztok,

Super Senior Kupa eredmenyek.

Bel
Jó verseny volt - izgalmas, kreatív pályákkal, a hangulatra sem lehet panasz.
Köszönjük a szervezést!

A legtechnikásabb - szerintem - a Kavintonos pálya volt. (Üres tárba “óra alatt” tetszőleges számú lőszert tölteni, Texasi csillagot meglőni) Egyrészt jól kellet felbecsülni a saját képességeidet - a missek is fájnak, de a feleslegesen tárazott lőszer ideje is fáj. Másrészt mégis csak mozog az a qrva csillag :lol: - izgalmas célpont.

Elégedett vagyok a saját 69 %-ommal.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

"VII. Közszolgálati Kézifegyver Kupa
2021. november 13.
Ludovika Lövészklub (1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 23.)
Nevezni egyéniben és három fős csapatban lehetséges.
Választható versenyzői kategóriák (több is választható):
- Hivatásos
- Sport
- Hallgató
- Lady
Szabályrendszer: IDPA
A versenyen az IDPA valamennyi divíziója szerint lehet indulni, díjazni azonban csak az SSP divízióban indulókat díjazzuk.
Az NKE hallgatói számára a nevezési díj magában foglalja minden szükséges kellék biztosítását is."


Ebből közben mi a vörhenyes fasz lett?????????

"Közszolgálati Innovatív Dinamikus Pisztoly Akadályverseny"
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Salmo írta: 2021.11.01. 22:12 "VII. Közszolgálati Kézifegyver Kupa
2021. november 13.
Ludovika Lövészklub (1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 23.)
Nevezni egyéniben és három fős csapatban lehetséges.
Választható versenyzői kategóriák (több is választható):
- Hivatásos
- Sport
- Hallgató
- Lady
Szabályrendszer: IDPA
A versenyen az IDPA valamennyi divíziója szerint lehet indulni, díjazni azonban csak az SSP divízióban indulókat díjazzuk.
Az NKE hallgatói számára a nevezési díj magában foglalja minden szükséges kellék biztosítását is."


Ebből közben mi a vörhenyes fasz lett?????????

"Közszolgálati Innovatív Dinamikus Pisztoly Akadályverseny"
Ha lejjebb tekered meglatod.
Az okát ne tőlem kérdezd.
https://mdlsz.com/gyorskombinalt-szakag/
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

aksurv írta: 2021.11.01. 23:46 Ha lejjebb tekered meglatod.
Az okát ne tőlem kérdezd.
https://mdlsz.com/gyorskombinalt-szakag/
Gyorskombinált szakágban létezik csak pisztoly verseny?
Úgy rémlik náluk a karabély az elsődleges és amikor leürül kell pisztolyra váltani.

Plusz egy érdekesség: (Gyorskombi szabálykönyvből)

"14.5. Verseny Alkalmassági Engedély !

- ez azokra a lövőkre vonatkozik akik újjak a szakágban és még nem lőttek Gyors Kombinált
versenyt, illetve akik az előző évben nem érték el a minimum 1 osztályú minősítést, vagy súlyos
biztonsági vétség miatt egy előző versenyen kizárásra kerültek !

Indoklás :

- Az MDLSZ többi szakága közül ez a legkomplikáltabb , így szinte csak a haladó szintű lövészeknek javaslott.
- Minden olyan lehetőséget ami esetlegesen kellemetlenül érintheti a szakágat és a szövetséget , minimalizálni
kívánunk.
- Aki ezt nem tudja megtenni, meglőni annak a verseny is nehézlesz.
- Más komoly szakágak esetében is van alkalmasságot minősítő vizsga, ahhoz, hogy versenyezhess.

Feladat :
- Karabély + pisztoly :
A karabélyba 9 lőszert , pisztolyba 9 lőszert kell tárazni. Cél – Figura alakú papír cél . Pálya : 4 bója
egymástól 5 méterre, kocka alakba rendezve. A cél az első két bója közti egyenes vonalra, középen
merőleges és attól van, 10 m- re. A lövő tetszőleges hátsó bójánál áll. Végrehajtás a szabálykönyv szerinti
induló pozícióból és felszereltséggel.
Az óra sípjelére tölti a karabélyt, 2- lövéssel támadja a célt majd tetszőleges irányba a biztonsági szögek és a
25
szabálykönyv elvei alapján elfut a következő bójához, ahonnan ismét lő kettőt, a főfegyver leürülése után
fegyvert vált és folyatja a feladatot.
Értékelés : Ha alakhibája van akkor nem megfelelt ha a találatok megvannak , és biztonságos átmozgás,
fegyver váltás is megfelelő : A Lövő : Alkalmas. Amennyiben ezt a feladatot a versenyben is lövik úgy az
értékelés időre és találatra is a szabálykönyvnek megfelelően kell értékelni. A feladat lövethető fém vagy
műanyag célra is. De ott a megfelelő szögbeállítású kongató alkalmazható csak a visszajövő fém szilánk ne
okozhasson balesetet !

Sörétes puska+ pisztoly :
Sörétes puskához összesen 5 lőszer, pisztolyhoz 5 lőszer , fegyver szíj nincs. Cél 5 db kis pepper + 5 db 20 cmes kis vas. Pálya : 4 bója egymástól 5-méterre négyszög alakban el rendezve. A cél popperek 10 méterre
sorban elrendezve a két első bója vonalára párhuzamosan, a kis vasak ugyan így de 7 méterre. Végrehajtás :
a lövő 2 db söréttel cső vagy szekrénytárba töltött puskával beáll valamelyik általa választott hátsó
bójához, pisztolyában 10 lőszerrel töltött tár, cső üres. Az óra sípjelére lead egy lövést egy pepperre,majd
tetszőleges irányba , egy következő bójához megy , ott tölt és lő- vagy lő és tölt, az ő dolga, de üres
fegyverrel nem indulhat el. Majd tovább megy és lő , minden bójától egy kis pepperre, ha leürült a fegyver
ürességének szabálykönyv szerinti ellenőrzése után a fegyvert birtokolva pisztolyra vált, egykezes fegyver
fogással egy bójától egy kis fémet lőhet, majd folytatja a mozgását, ahol a puska leürült- támadnia kell a
kisfémet azonnal a fegyverváltás után, és csak utána indulhat tovább.
Értékelés : 10 célból 7 fekszik , az átmozgás, töltés és a fegyver váltás is biztonságos volt a lövő : Alkalmas
Amennyiben ez verseny feladat is és mindenki lövi az értékelést a szabálykönyv ide vonatkozó szakasza
szerint kell alkalmazni.
A versenyre érkező fent említett besorolású lövők kötelesek mind ezzel a pályával kezdeni, ha nem
alkalmas minősítést kap, jegyzőkönyvezni kell, vezető bíró és pálya bíró aláírásával, ellátni és a lövő aznap
nem folytathatja a versenyzést, számára a nevezési díj nem jár vissza ! Ezt a vizsga feladatot minimum 2
bíró kell, hogy ellenőrizze !"
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

HCZoli írta: 2021.11.02. 06:51 Gyorskombinált szakágban létezik csak pisztoly verseny?
Úgy rémlik náluk a karabély az elsődleges és amikor leürül kell pisztolyra váltani.
Aktív részese voltam a Gy-K szabálykönyv létrehozásának, de nem emlékszem csak pisztoly versenyre. :shock:
Az meg kicsit szabálykönyv megerőszakolás, hogy a 100 hivatásos miatt valami asztalról felvevős PCC-vel
próbálják meg magukra húzni a szabályokat. Tényszerű: a KKK egy önmagában álló lövészverseny amihez hasonlóból
több is van az országban ( Mekta versenyek, Szentgyörgyi stb) de egyiket sem akarják behúzni egy Szövetség alá.....
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Salmo írta: 2021.11.02. 11:47 Aktív részese voltam a Gy-K szabálykönyv létrehozásának, de nem emlékszem csak pisztoly versenyre. :shock:
Az meg kicsit szabálykönyv megerőszakolás, hogy a 100 hivatásos miatt valami asztalról felvevős PCC-vel
próbálják meg magukra húzni a szabályokat. Tényszerű: a KKK egy önmagában álló lövészverseny amihez hasonlóból
több is van az országban ( Mekta versenyek, Szentgyörgyi stb) de egyiket sem akarják behúzni egy Szövetség alá.....
Teljes mértékben egyetértek, önnálóan is megállja a helyét a verseny, sőt!
A másik ami aggályos nekem, az az alkalmassági gyakorlat. Hallgatók, hivatásosok és sok sportlövő sem indulhatna anélkül.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2021.11.02. 06:51 Gyorskombinált szakágban létezik csak pisztoly verseny?
Úgy rémlik náluk a karabély az elsődleges és amikor leürül kell pisztolyra váltani.

Plusz egy érdekesség: (Gyorskombi szabálykönyvből)

"14.5. Verseny Alkalmassági Engedély !

- ez azokra a lövőkre vonatkozik akik újjak a szakágban és még nem lőttek Gyors Kombinált
versenyt, illetve akik az előző évben nem érték el a minimum 1 osztályú minősítést, vagy súlyos
biztonsági vétség miatt egy előző versenyen kizárásra kerültek !

Indoklás :

- Az MDLSZ többi szakága közül ez a legkomplikáltabb , így szinte csak a haladó szintű lövészeknek javaslott.
- Minden olyan lehetőséget ami esetlegesen kellemetlenül érintheti a szakágat és a szövetséget , minimalizálni
kívánunk.
- Aki ezt nem tudja megtenni, meglőni annak a verseny is nehézlesz.
- Más komoly szakágak esetében is van alkalmasságot minősítő vizsga, ahhoz, hogy versenyezhess.

Feladat :
- Karabély + pisztoly :
A karabélyba 9 lőszert , pisztolyba 9 lőszert kell tárazni. Cél – Figura alakú papír cél . Pálya : 4 bója
egymástól 5 méterre, kocka alakba rendezve. A cél az első két bója közti egyenes vonalra, középen
merőleges és attól van, 10 m- re. A lövő tetszőleges hátsó bójánál áll. Végrehajtás a szabálykönyv szerinti
induló pozícióból és felszereltséggel.
Az óra sípjelére tölti a karabélyt, 2- lövéssel támadja a célt majd tetszőleges irányba a biztonsági szögek és a
25
szabálykönyv elvei alapján elfut a következő bójához, ahonnan ismét lő kettőt, a főfegyver leürülése után
fegyvert vált és folyatja a feladatot.
Értékelés : Ha alakhibája van akkor nem megfelelt ha a találatok megvannak , és biztonságos átmozgás,
fegyver váltás is megfelelő : A Lövő : Alkalmas. Amennyiben ezt a feladatot a versenyben is lövik úgy az
értékelés időre és találatra is a szabálykönyvnek megfelelően kell értékelni. A feladat lövethető fém vagy
műanyag célra is. De ott a megfelelő szögbeállítású kongató alkalmazható csak a visszajövő fém szilánk ne
okozhasson balesetet !

Sörétes puska+ pisztoly :
Sörétes puskához összesen 5 lőszer, pisztolyhoz 5 lőszer , fegyver szíj nincs. Cél 5 db kis pepper + 5 db 20 cmes kis vas. Pálya : 4 bója egymástól 5-méterre négyszög alakban el rendezve. A cél popperek 10 méterre
sorban elrendezve a két első bója vonalára párhuzamosan, a kis vasak ugyan így de 7 méterre. Végrehajtás :
a lövő 2 db söréttel cső vagy szekrénytárba töltött puskával beáll valamelyik általa választott hátsó
bójához, pisztolyában 10 lőszerrel töltött tár, cső üres. Az óra sípjelére lead egy lövést egy pepperre,majd
tetszőleges irányba , egy következő bójához megy , ott tölt és lő- vagy lő és tölt, az ő dolga, de üres
fegyverrel nem indulhat el. Majd tovább megy és lő , minden bójától egy kis pepperre, ha leürült a fegyver
ürességének szabálykönyv szerinti ellenőrzése után a fegyvert birtokolva pisztolyra vált, egykezes fegyver
fogással egy bójától egy kis fémet lőhet, majd folytatja a mozgását, ahol a puska leürült- támadnia kell a
kisfémet azonnal a fegyverváltás után, és csak utána indulhat tovább.
Értékelés : 10 célból 7 fekszik , az átmozgás, töltés és a fegyver váltás is biztonságos volt a lövő : Alkalmas
Amennyiben ez verseny feladat is és mindenki lövi az értékelést a szabálykönyv ide vonatkozó szakasza
szerint kell alkalmazni.
A versenyre érkező fent említett besorolású lövők kötelesek mind ezzel a pályával kezdeni, ha nem
alkalmas minősítést kap, jegyzőkönyvezni kell, vezető bíró és pálya bíró aláírásával, ellátni és a lövő aznap
nem folytathatja a versenyzést, számára a nevezési díj nem jár vissza ! Ezt a vizsga feladatot minimum 2
bíró kell, hogy ellenőrizze !"
Az idpa pályákat nem atomfizika atkonvertalni gyorskombira elég egy puska minden stage re.
Mar eleve az idpa szabálykonyv is engedi a több fegyveres vegrehajtast bizonyos esetekben.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

aksurv írta: 2021.11.02. 12:04 Az idpa pályákat nem atomfizika atkonvertalni gyorskombira elég egy puska minden stage re.
Mar eleve az idpa szabálykonyv is engedi a több fegyveres vegrehajtast bizonyos esetekben.
Szvsz olvasd át a GyK szabálykönyvet, mert a baj csak az, hogy a leürült hosszú fegyvert szíjon birtokolni kellene......
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

aksurv írta: 2021.11.02. 12:04 Az idpa pályákat nem atomfizika atkonvertalni gyorskombira elég egy puska minden stage re.
Mar eleve az idpa szabálykonyv is engedi a több fegyveres vegrehajtast bizonyos esetekben.
Ezt nem is vitatom. (Egyben Salmo felvetése jogos)

Erre valami ötlet:

"Verseny Alkalmassági Engedély ?"
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Salmo írta: 2021.11.02. 12:09 Szvsz olvasd át a GyK szabálykönyvet, mert a baj csak az, hogy a leürült hosszú fegyvert szíjon birtokolni kellene......
Ha nincs megtoltve lehet.
Magyarán toltetlen végig a fegyver csak imitaljak a sütést akkor lehet karabély is nem csak pcc.
A pálya fegyverváltás után indul.
A szíj csak lövésre használt fegyvernél tilos.
6.6.24. Pickup guns
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

aksurv írta: 2021.11.02. 12:28 Ha nincs megtoltve lehet.
Magyarán toltetlen végig a fegyver csak imitaljak a sütést akkor lehet karabély is nem csak pcc.
A pálya fegyverváltás után indul.
A szíj csak lövésre használt fegyvernél tilos.
6.6.24. Pickup guns
Te nagyon más rendezvényen vagy .....
A lényeg itt már nem az, hogy lehet-e IDPA szabályok szerint megrendezni, hanem az, hogy a biztosan
Gy-K szakági versenyként megrendezett KKK, hogy tud egyáltalán megfelelni a Gy-K szabálykönyvnek....
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Salmo írta: 2021.11.02. 12:56 Te nagyon más rendezvényen vagy .....
A lényeg itt már nem az, hogy lehet-e IDPA szabályok szerint megrendezni, hanem az, hogy a biztosan
Gy-K szakági versenyként megrendezett KKK, hogy tud egyáltalán megfelelni a Gy-K szabálykönyvnek....
Ezt csak példaként hoztam, hogy idpaban is lehet variálni
Szerintem a versenyen beállítanak minden pályára egy pcct amihez adnak 1-2 lőszert amit a pálya elején ellő a lövő ott helyben, a pálya többi részét meg a saját pisztolyaval végrehajtja.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

dikmáá ráfeszültök itt a versenyre :) mentek ? akkor ott vagy arendezőtöl kérdezzetek ne itt polemizáljatok :) ha meg nem mentek akkor meg minek keresitek a megoldást :) egyébként Zoli ahogy én tudom Te ismered ki miatt lett a változás :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

brh562 írta: 2021.11.02. 19:24 dikmáá ráfeszültök itt a versenyre :) mentek ? akkor ott vagy arendezőtöl kérdezzetek ne itt polemizáljatok :) ha meg nem mentek akkor meg minek keresitek a megoldást :) egyébként Zoli ahogy én tudom Te ismered ki miatt lett a változás :)
Nem miatta lett a változás.
HarryW
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:25

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HarryW »

HCZoli írta: 2021.11.02. 19:55 Nem miatta lett a változás.
De bizony...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2021.11.02. 19:55 Nem miatta lett a változás.
https://www.facebook.com/67059435303686 ... 027651355/
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Igen?

FB mint hiteles forrás?
HarryW
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:25

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HarryW »

HCZoli írta: 2021.11.03. 13:23 Igen?

FB mint hiteles forrás?
Miben kételkedsz Zoli? 🙄
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

HarryW írta: 2021.11.03. 14:45 Miben kételkedsz Zoli? 🙄
Semmiben.
De tegnap más volt a szöveg még, mint ma.
HarryW
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:25

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HarryW »

HCZoli írta: 2021.11.03. 16:05 Semmiben.
De tegnap más volt a szöveg még, mint ma.
A tegnapi szöveg is teljesen helytálló volt. Mára módosult, hogy ne fájjon a kicsi szive…
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Szasza60:
Kép
Kép
Infuzio1:
Kép
Infuzio2:
Kép
Prosztata vizsgalatra varva:
Kép
Pelenkavasarlas video.

Tobbi felvetel.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

[url=http://belse.hu/2021/211120.pdf]Novemberi SAS palyarajzok.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2021.11.03. 13:23 Igen?

FB mint hiteles forrás?
Az NKE szakosztály nyilatkozata.
Kb. ennyit tudok a dologról, és nem is nagyon érdekel jobban.
És mivel kedvelem azt a csapatot és ugyanígy tisztelem a tiéteket is, nem örülök, ha vita van.
IDPA bírókent pedig főleg nem örülök, hogy egy eddig idpa rendszerben megrendezett 200+ os versenyt már nem idpa, hanem gyors kombi szabályokkal rendeznek meg, mert nagy népszerűsítő potenciál volt ebben a rendezvényben.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

aksurv írta: 2021.11.04. 05:20 Az NKE szakosztály nyilatkozata.
Kb. ennyit tudok a dologról, és nem is nagyon érdekel jobban.
És mivel kedvelem azt a csapatot és ugyanígy tisztelem a tiéteket is, nem örülök, ha vita van.
IDPA bírókent pedig főleg nem örülök, hogy egy eddig idpa rendszerben megrendezett 200+ os versenyt már nem idpa, hanem gyors kombi szabályokkal rendeznek meg, mert nagy népszerűsítő potenciál volt ebben a rendezvényben.
újabb változás ...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2021.11.04. 12:45 újabb változás ...
Tudom. Tök jó a sok varia.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Utóbbi napok itteni posztjai (és a privát üzenetekben kapott infók) alapján újra megerősödött bennem a közmondás igazsága: minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat! 8-)
IMG_20211030_222335.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.11.05. 12:08 Utóbbi napok itteni posztjai (és a privát üzenetekben kapott infók) alapján újra megerősödött bennem a közmondás igazsága: minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat! 8-)

IMG_20211030_222335.jpg
Nem van takarékon a kotorék szeretet ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Sig P320 compact pisztolyommal milyen divíziokban indulhatok?
Ez is olyan univerzális mint a glock 19?
Tehát SSP, ESP, CCP?
Választok előre is köszönöm!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2021.11.08. 05:18 Sziasztok

Sig P320 compact pisztolyommal milyen divíziokban indulhatok?
Ez is olyan univerzális mint a glock 19?
Tehát SSP, ESP, CCP?
Választok előre is köszönöm!
Alapvetően igen. Ha befér a szabálykönyvben leírt “CCP dobozba”, és nincs rajta nem megengedett tuning. akkor 8 lőszerre töltött tárakkal indúlhatsz CCP- ben, de dönthetsz úgy, hogy SSP, és akkor 10 lőszert tárazol.

Akár az ESP kategóriában is indulhatsz, ha megfelelsz az SSP követelményeknek, de ennek csak akkor van értelme, ha NEM felelsz meg. Pl komolyabb tuning van a gépen, és emiatt nem fér bele a másik két kategóriába. A legnyilvánvalóbb ESP legal eltérés a tártölcsér (tilos SSPben és CCPben), aftermarket sütés (csak gyári tuningolt lehet a másik két kategóriában), aftermarket , vagy módosított gyári fődarab , aftermarket, vagy módisított - pl nehéz baseplate- tár ( CCPben és SSPben csak gyári tárat használhatsz), és hasonlók.

Összesítve: attól függ, mennyire van agyonmódosítva a csúzli. ;)

vigyázat: van olyan tuning, amivel egyáltalán nem indulhatsz IDPA versenyen, pl felhuzókar, tokra rögzített red dot , kompenzátor, wolfram betét, stb stb. IPSC openbe ezek is beleférnek, de az IDPAba már nem.

Remélem, hogy tudtam segíteni. De Mindenképpen érdemes elolvasni a szabálykönyvet. Versenyen nem sokra mész vele, hogy “dehát Petya357 a fórumon mondta” :lol: Azzal igen, hogy tisztelettel megkérdezed a bírót, “pontosan hol van a szabálykönyvben, mert eddig elkerülte a figyelmemet” ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2021.11.08. 06:34 Alapvetően igen. Ha befér a szabálykönyvben leírt “CCP dobozba”, és nincs rajta nem megengedett tuning. akkor 8 lőszerre töltött tárakkal indúlhatsz CCP- ben, de dönthetsz úgy, hogy SSP, és akkor 10 lőszert tárazol.

Akár az ESP kategóriában is indulhatsz, ha megfelelsz az SSP követelményeknek, de ennek csak akkor van értelme, ha NEM felelsz meg. Pl komolyabb tuning van a gépen, és emiatt nem fér bele a másik két kategóriába. A legnyilvánvalóbb ESP legal eltérés a tártölcsér (tilos SSPben és CCPben), aftermarket sütés (csak gyári tuningolt lehet a másik két kategóriában), aftermarket , vagy módosított gyári fődarab , aftermarket, vagy módisított - pl nehéz baseplate- tár ( CCPben és SSPben csak gyári tárat használhatsz), és hasonlók.

Összesítve: attól függ, mennyire van agyonmódosítva a csúzli. ;)

vigyázat: van olyan tuning, amivel egyáltalán nem indulhatsz IDPA versenyen, pl felhuzókar, tokra rögzített red dot , kompenzátor, wolfram betét, stb stb. IPSC openbe ezek is beleférnek, de az IDPAba már nem.

Remélem, hogy tudtam segíteni. De Mindenképpen érdemes elolvasni a szabálykönyvet. Versenyen nem sokra mész vele, hogy “dehát Petya357 a fórumon mondta” :lol: Azzal igen, hogy tisztelettel megkérdezed a bírót, “pontosan hol van a szabálykönyvben, mert eddig elkerülte a figyelmemet” ;)
Szia
Köszi a részletes infót!
Hogy is szokták mondani: “ Ahhh, ezzzzz…. Ez full gyári” :D :D :lol: :lol: :lol:
Egyébként tényleg!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2021.11.08. 06:34 Alapvetően igen. Ha befér a szabálykönyvben leírt “CCP dobozba”, és nincs rajta nem megengedett tuning. akkor 8 lőszerre töltött tárakkal indúlhatsz CCP- ben, de dönthetsz úgy, hogy SSP, és akkor 10 lőszert tárazol.

Akár az ESP kategóriában is indulhatsz, ha megfelelsz az SSP követelményeknek, de ennek csak akkor van értelme, ha NEM felelsz meg. Pl komolyabb tuning van a gépen, és emiatt nem fér bele a másik két kategóriába. A legnyilvánvalóbb ESP legal eltérés a tártölcsér (tilos SSPben és CCPben), aftermarket sütés (csak gyári tuningolt lehet a másik két kategóriában), aftermarket , vagy módosított gyári fődarab , aftermarket, vagy módisított - pl nehéz baseplate- tár ( CCPben és SSPben csak gyári tárat használhatsz), és hasonlók.

Összesítve: attól függ, mennyire van agyonmódosítva a csúzli. ;)

vigyázat: van olyan tuning, amivel egyáltalán nem indulhatsz IDPA versenyen, pl felhuzókar, tokra rögzített red dot , kompenzátor, wolfram betét, stb stb. IPSC openbe ezek is beleférnek, de az IDPAba már nem.

Remélem, hogy tudtam segíteni. De Mindenképpen érdemes elolvasni a szabálykönyvet. Versenyen nem sokra mész vele, hogy “dehát Petya357 a fórumon mondta” :lol: Azzal igen, hogy tisztelettel megkérdezed a bírót, “pontosan hol van a szabálykönyvben, mert eddig elkerülte a figyelmemet” ;)
A CCP háttér szabalyozasa az ESP.
Tehát a méret és lőszer korlátozás felül minden megengedett ami az ESP szabad.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2021.11.08. 08:11 A CCP háttér szabalyozasa az ESP.
Tehát a méret és lőszer korlátozás felül minden megengedett ami az ESP szabad.
teljes mértékben igazad van!

8.2.4.2 CCP Permitted Features and Modifications (Inclusive list):
CCP firearms must comply with all Enhanced Service Pistol (ESP) features and modifications, and equipment restrictions.


Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmünket. A válaszomat ez annyiban módosítja, hogy igen, létezik olyan CCP is, amivel nem indulhatsz SSPben, csak ESP divízióban. Kolonics tt esetében ez nem releváns - de valóban helytelen a CCPre úgy gondolni, mint csupán “kicsi SSP” 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Igazi extrém lövészet. Finnish Brutality:
https://youtu.be/8mDucV57Okw

Aki és ami itt jól teljesít, az kiállta a próbát. Van akadály (17:40), válltámasz törés (12:10), stb, érdemes belenézni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.11.08. 13:23 Igazi extrém lövészet. Finnish Brutality:
https://youtu.be/8mDucV57Okw

Aki és ami itt jól teljesít, az kiállta a próbát. Van akadály (17:40), válltámasz törés (12:10), stb, érdemes belenézni.
Valóban brutális. Tök más terhelés alatt jól lőni, mint “laboratóriumi körülmények” között. A legdurvább talán a vizesárokból való lövészet - hóban! :o Az “it is f.cking cold - my vagina is freezing” mondatra már az asszony is megkérdezte, hogy pontosan milyen videót nézek :lol:

Belnek szerintem tetszeni fog a “CAT felhelyezése a bábura” feladat - lopható ötlet :idea: - csak ne kelljen a bábut olyan messze cipelni, mint a finish brutalityn!

A törött válltámasz pedig tanulságos - miért ne erőltessünk M4 tubust AK-ra :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.11.08. 22:43 Valóban brutális. Tök más terhelés alatt jól lőni, mint “laboratóriumi körülmények” között. A legdurvább talán a vizesárokból való lövészet - hóban! :o Az “it is f.cking cold - my vagina is freezing” mondatra már az asszony is megkérdezte, hogy pontosan milyen videót nézek :lol:

Belnek szerintem tetszeni fog a “CAT felhelyezése a bábura” feladat - lopható ötlet :idea: - csak ne kelljen a bábut olyan messze cipelni, mint a finish brutalityn!

A törött válltámasz pedig tanulságos - miért ne erőltessünk M4 tubust AK-ra :lol:
9a98d6f7b776a3d55dec3bdca2b4a6a7.jpg
9a98d6f7b776a3d55dec3bdca2b4a6a7.jpg (92.93 KiB) Megtekintve 25904 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.11.08. 13:23 Igazi extrém lövészet. Finnish Brutality:
https://youtu.be/8mDucV57Okw
https://www.bitchute.com/video/lyUy_EFovXA/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.11.08. 22:43 Belnek szerintem tetszeni fog a “CAT felhelyezése a bábura” feladat - lopható ötlet :idea: - csak ne kelljen a bábut olyan messze cipelni, mint a finish brutalityn!
Szia,

Igen, csak kerdes, hogy ki lopja kitol az otletet. :-)
2017. marcius 12: 3. palya 5. string.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Hátha mást is érdekel.

A Nov 13-i NKE versenyről érdeklődtem a szervezőnél, hogy a squadbeosztás hogyan lesz, mert nevezőként egyelőre csak annyit tudunk, hogy a verseny szombaton 8:30kor kezdődik - és hát a nap tervezhetősége miatt nem mindegy, hogy d.e. vagy d.u. kerül az ember sorra.
Azt a választ kaptam, hogy kis türelmet kérünk, most véglegesítik a nevezők névsorát, és elméletileg szerdára lesz beosztás - küldik hamarosan.

Ha valaki elvesztette volna a fonalat a sok változásban - vezetőségi összefoglaló a végleges felállásról: IDPA szabályok szerinti verseny, csak pisztollyal/semmi extra, de NEM lesz MDLSZ minősítő.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2021.11.09. 07:17 Szia,

Igen, csak kerdes, hogy ki lopja kitol az otletet. :-)
2017. marcius 12: 3. palya 5. string.

Bel
ott a pont! ;)

Más: felkaptam a fejemet arra, hogy "5. string+. Idehaza ritka az olyan verseny, ahol egy pálya egyben nem egy string - ezek szerint akár 5 is lehet! Életemben egyszer lőttem többstringes pályát, és ott és akkor szimpatikus volt a megoldás. Szigorúan sport szempontból IMHO nem sok értelme van - miért ne legyen egyszerűen két vagy több rövid pálya - de ha van hozzá jó, autentikus "mese", akkor IMHO ez a megoldás lendíthet a sztorin 8-)

Egyébként miért szokták alkalmazni ezt a megoldást? hogy hosszabb pályát építsenek olyan lőtéren, ahol korlátozottak az adottságok? Vagy más oka van?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.11.09. 10:12 Idehaza ritka az olyan verseny, ahol egy pálya egyben nem egy string ... Egyébként miért szokták alkalmazni ezt a megoldást? hogy hosszabb pályát építsenek olyan lőtéren, ahol korlátozottak az adottságok? Vagy más oka van?
Szia,

Leggyakrabban standard palyaknal szokas pl. ugy, hogy az egyik string 2 kezes, utana csak eros, majd vegul csak gyenge kezzel vegrehajtasa ugyanannak a palyanak.

Es igen, leginkabb "sporolas" az oka, hogy ne kelljen 3-szor megepiteni ugyanazt a palyat.

Bel
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Sziasztok,

a két szövetséggel kapcsolatban kérdezném, hogy PCC optikkal milyen számokban lehet indulni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thunder írta: 2021.11.10. 12:13 Sziasztok,

a két szövetséggel kapcsolatban kérdezném, hogy PCC optikkal milyen számokban lehet indulni?
Nem teljes lista, ami eszembe jut és ismerem:
IDPA, gyorskombi, gyorspont, rapid gyorspont, steel challenge, fémpárbaj, IPSC
MSSZ-nél: Rapid shooting
"Háziverseny": SAS
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.11.03. 19:34
Bel, a gumilövedékes fegyverek pályái ugyanezek lesznek?
Megkérdezem, mert jellemzően hat lövés után olyan hagyományos elöltöltős sebességgel újratöltenünk kell, és bizony vannak lövésigényes pályák.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.11.10. 13:10 Bel, a gumilövedékes fegyverek pályái ugyanezek lesznek?
Megkérdezem, mert jellemzően hat lövés után olyan hagyományos elöltöltős sebességgel újratöltenünk kell, és bizony vannak lövésigényes pályák.
Szia,

A palyaleirasban benne vannak az elteresek, ami alapjan 6 lovesnel tobbet sehol sem kell loni gumival (az 1. es az 5. palyan celonkent 1 talalat ertekelve, a 3. palyan pedig kozelebb lesznek a celok).

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Most komolyan - Lugerrel lőtted meg? :o :twisted: Kár, hogy ennyit akadt - de akkor is ott a wow feeling! :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.11.14. 23:06 Most komolyan - Lugerrel lőtted meg? :o :twisted:
Persze, értelmetlen sportágat csak értelmetlen fegyverrel értelmetlen lőni :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.11.14. 23:23 Persze, értelmetlen sportágat csak értelmetlen fegyverrel értelmetlen lőni :lol:
Így már érthető. Jövőre ugyanott Makarovval? :D

Az értelmetlenség jegyében - a Vörös Októbert jövőre gázmaszkban tolom - ezt már korábban eldöntöttem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.11.15. 00:11 Így már érthető. Jövőre ugyanott Makarovval? :D
Annál jobb ötletem van :mrgreen:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.11.15. 08:59 Annál jobb ötletem van :mrgreen:
Hm… Frommer stop? Vagy a spektrum másik végéről - Danuvia VD01? :mrgreen:

A páncélban egyébként valóban kallódik egy Makarov. A köveljövöben valamelyik IDPAra majd azzal nevezek - BUG divízióban. Idehaza Back Up Gunban úgysem versenyez senki - ideje ezt a trendet megváltoztatni :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.11.10. 19:27 Szia,

A palyaleirasban benne vannak az elteresek, ami alapjan 6 lovesnel tobbet sehol sem kell loni gumival (az 1. es az 5. palyan celonkent 1 talalat ertekelve, a 3. palyan pedig kozelebb lesznek a celok).

Bel
Jogos: olvastam volna el előbb mindent. Köszönöm.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.11.15. 11:46 Hm… Frommer stop? Vagy a spektrum másik végéről - Danuvia VD01? :mrgreen:
Nem szerelni akarok, hanem lőni :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

G.D írta: 2021.11.15. 18:36 Nem szerelni akarok, hanem lőni :!:
Szia,

Akkor nem adom oda a VD-01-t. :-)

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

T. Ápolttársak!

Bel szombati versenyére eljutásra (Bp. XIV. ker.-Gyál) van egy-egy szuboptimális B1 és B2 tervem. Hagyományaimhoz híven segítséget kérek az "A" mint autó terv megvalósításában. A környezetvédelem úgyis menő, és még az útiköltségbe is beszállok. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.11.17. 10:21 T. Ápolttársak!

Bel szombati versenyére eljutásra (Bp. XIV. ker.-Gyál) van egy-egy szuboptimális B1 és B2 tervem. Hagyományaimhoz híven segítséget kérek az "A" mint autó terv megvalósításában. A környezetvédelem úgyis menő, és még az útiköltségbe is beszállok. :)
Hová’ lesz a fuvar főnök? ;)
Megoldjuk, privátban egyeztetjük a részleteket.
Milyen költség - ne viccelj már - úgyis megyek!

Továbbá szeretem a Poresz féle gyömbér ale-t :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.11.17. 23:50 Hová’ lesz a fuvar főnök? ;)
Megoldjuk, privátban egyeztetjük a részleteket.
Milyen költség - ne viccelj már - úgyis megyek!

Továbbá szeretem a Poresz féle gyömbér ale-t :lol:
Mázlid van, mert van készleten, csinálom a száraz novembert, amúgy sem iszogathatok mert szeptember óta esténként másodállásban belekontárkodom vegyipari adagolóberendezések tervezésébe ("Reklámot hallottak"), ezenkívül titokban számítottam rád és meglepetésnek szántam. :)

PÜ-ben küldöm a paramétereket.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.11.18. 09:56 Mázlid van, mert van készleten, csinálom a száraz novembert, amúgy sem iszogathatok mert szeptember óta esténként másodállásban belekontárkodom vegyipari adagolóberendezések tervezésébe ("Reklámot hallottak"), ezenkívül titokban számítottam rád és meglepetésnek szántam. :)

PÜ-ben küldöm a paramétereket.
Ez nagyok kedves tőled. Javíthatatlan romantikusként csak egy régi viccet tudok idézni:

-jössz táncolni?
-meg hát!
:lol:

A sok GUM divíziós lemondáson pedig nem érdemes keseregni. A legtöbben nem az éremért megyünk versenyre, hanem gyakorolni, és jól érezni magunkat. Jeff Cooper óta tudjuk, hogy a versenyzésnél jobb gyakorlást MÉG MINDIG nem talált ki senki .
Forgóval (is) neveztem, és REV divízióban is csak két nevező van. A múltkor is csak vato fórumtárs és jómagam toltuk revolverrel. Ennek ellenére ugyanolyan jól tudtam, melyik pályát csináltam jól, és mit csesztem el.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A belse.hun kint van a mai SAS verseny eredmenye, illetve az ismeretlenessel egyutt eredmenye.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2021.11.20. 18:52 Sziasztok,

A belse.hun kint van a mai SAS verseny eredmenye, illetve az ismeretlenessel egyutt eredmenye.

Bel
Sanyi egyszer SSP, másikon ESP.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia HCZoli,

Igen, jogos: rosszul volt rogzitve eredetileg, es a "nem hivatalos" listaban nem lett kijavitva (azert az idezojel, mert mivel nem minosito verseny, azt sem lehet hivatalosnak nevezni, ami alapjan az eredmenyhirdetes ment :-) ).

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Köszi Bel ! nagyon klassz volt :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi a lehetőséget a gumis divízióban is! A Zalán és a hegedűtok is népszerűnek bizonyult :)

Örültem, hogy pár fórumtárssal is sikerült találkozni.
2021-11-20 21.54.53.jpg
bel írta: 2021.11.20. 18:52 Sziasztok,

A belse.hun kint van a mai SAS verseny eredmenye, illetve az ismeretlenessel egyutt eredmenye.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Anno volt 1 fantasztikusan jó bozótlövész verseny, erre lehet számítani, hogy ismét megrendezésre kerül?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Válasz küldése