OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2021.08.18. 22:58 Ha fogadnom kellett volna, erre fogadtam volna.

Pedig igazából nem értem:
Jáazapáti az a hely (nem?), ahol a múltkor valami balhé miatt valamelyik politikus vonulást szervezett.
Ott a yard szétbiztosította a tüntetést, vagy mit.

Itt minden adott volt a statuálásra: objektív képanyag, (sajnos) sérültek.
Ha lett volna egyetlen tökös vezető, akkor megmondta volna, hogy : tisztelt ügyészség, én ezeket AKKOR IS bezárom, előterjesztek letartóztatásra, oszt ha nem teccik b+, akkor engedd ki te!

Sőt, normális zsaru-ügyész viszonyban ezeket akar őrizetből lehetett volna bíróság elé vinni. Csak ehhez az akaraton túl erőre és eszközre lett volna szükség.
De ha letartóztatták volna, lehetett volna egy olyan deal, hogy soron kívül befejezik a nyomozást, és letartóztatásból már mehet az elsőfokú tárgyalás. Vagy előkészítő ülés, tök mindegy.
Így a bűnhődés a bűn után szinte azonnal ott volna.

De akkor gyorsan írom a kontrát is:
-mivel az ügyészség felügyeli a büntető eljárásokat, ezért a vezetők nem szivesen akasztanak bajszot velük. Egy-egy csatát meg lehet nyerni, de a következő alkalommal, ha hiba van, törlesztenek.

- az ügyészek nem elhanyagolható részének fogalma nincs a valóságról, egy ilyen attak elszenvedőjeként összesz.rná magát.
De ő nincs ott. Csak a papírokat látja, és még ha bevállalósabb is, azért a szájbak.rt Be. szabályaihoz ragaszkodik, mert ragaszkodnia kell.
Ezért, ha úgy látja, hogy a letartóztatásra vonatkozó -szerintem túljogászkodott- passzusokba a bíróságon nem állna meg az ügy, már indítványt se tesz, csak jelez: azzzonnnal szabadítsák ki Willyt.

Ennél egy fokkal jobb, ha letartóztatás helyett bűnügyi felügyeletet indítványoz ( k.rvára ku vagyunk segitve, ha a kóter helyett a féregre annyi szabály vonatkozik, hogy nem hagyhatja el X települést, és hetente egyszer be kell dugnia a pofáját a yardra.

Ésss, ha van előterjesztés, és van indítvány, akkor ott a nyomozási bíró, aki jól megvizsgálja, hogy "valóban indokolt-e ez a legsúlyosabb kényszerintézkedés". Broáf...

Ha tudnátok, hogy egyes helyeken milyen ügyészségi hozzáállás van, milyen a munkakapcsolat a zsarukkal...

Értem én, hogy megy az egymásra mutogatás, de a döntéshozók közül senki nem gondol a karrierjére?

Itt egy helyileg ismert politikusról van szó, az esetből országos hír lett, és HA a szabadlábon védekezés közepette a kiccsalád esetleg visszamegy a politikus úrhoz balhézni, akkor mit gondol mondjuk az ügyészbácsi, nem tekerik ki a felettesei a nyakát izibe'?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Na ez a millió dolláros kérdés...

Ezért se értem az eljárásmódot (nagy piros pontot tudtak volna maguknak beírni politikailag).
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Állítólag átalakított legpuska volt.
Mondjuk biztos nem géppuskává alakították a legpuskát, talán duplarugózták, vagy az 5,6-ost .22-re??
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.19. 10:56 Állítólag átalakított legpuska volt.
Mondjuk biztos nem géppuskává alakították a legpuskát, talán duplarugózták, vagy az 5,6-ost .22-re??
háát, amik a nyomi videóban voltak, azok komoly régi 10m-es pontlövő versenylégpuskák, jellemzően 7,5 J-t tudtak gyárilag. nagyon okosba TALÁN fel lehet húzni 10-12 J-ig.
Tényleg veszélyesebb, mint a táliboknak a magyar állam által ingyen adott pár tízezer AMD-65.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

WildBear23 írta: 2021.08.19. 10:56 Állítólag átalakított legpuska volt.
Mondjuk biztos nem géppuskává alakították a legpuskát, talán duplarugózták, vagy az 5,6-ost .22-re??
Amik a videóban látszanak azok régi versenylégpuskák. Tudják a gyári 8-9 joule-t, kb. 5 kilósak, erősíteni nem lehet őket és 4,5 kaliberűek.

Valamelyik köcsög szomszédnak nem tetszett a csattogás. Szánalom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2021.08.19. 11:30 Amik a videóban látszanak azok régi versenylégpuskák. Tudják a gyári 8-9 joule-t, kb. 5 kilósak, erősíteni nem lehet őket és 4,5 kaliberűek.

Valamelyik köcsög szomszédnak nem tetszett a csattogás. Szánalom.
Na jó, mondjuk valami zöldet is találtak nála, meg talán lengetős [illegál fémkeresős] is volt a csávó.

BTW ezeket a TEK-es marcona hadfikat nem lehetne leküldeni az Örsre, meg a Blahára?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.08.19. 11:27 háát, amik a nyomi videóban voltak, azok komoly régi 10m-es pontlövő versenylégpuskák, jellemzően 7,5 J-t tudtak gyárilag. nagyon okosba TALÁN fel lehet húzni 10-12 J-ig.
Tényleg veszélyesebb, mint a táliboknak a magyar állam által ingyen adott pár tízezer AMD-65.
pár tízezer????? Ennyit elajándékoztak? :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.08.19. 15:00 Na jó, mondjuk valami zöldet is találtak nála, meg talán lengetős [illegál fémkeresős] is volt a csávó.

BTW ezeket a TEK-es marcona hadfikat nem lehetne leküldeni az Örsre, meg a Blahára?
Sokszor nem derül ki a hírekből,hogy a tulajdonos pl agresszívan,piásan válaszolt a szomszédoknak amikor megkérdezték,hogy mivel lő célba otthon.
Sok,sok éve kint álltam a teraszon és egy távoli fán pislogott egy varjú.Egyszer csak elsüvített előttem egy landolni készülő léglövedék.Valami nagytudású is kiszúrta a varjút és rálőtt egyet légfegyverrel :lol: Én is lőttem célba a kertünkben de szóltak,hogy ijesztő a hangja meg a csattogás.Nem beszélve a kiszámíthatatlan irányú lepattanó lövedékekről.Nálunk nem kivitelezhető és nem is erőltettem.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Katonai toborzás van "lesz" a Vajdahunyad vára előtt :roll: Katonai sátrak,modern katonai járgányok :shock:
Kérdeztem,hogy kipróbálhatnék egy Bren 2-est? :lol: :lol: 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

chucky írta: 2021.08.19. 16:02 pár tízezer????? Ennyit elajándékoztak? :shock:
Igen.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2021.08.19. 16:20 Igen.

Bel
Köszi.......ezt kár volt elolvasni :lol: :lol:
98mm a csőhossz különbség az AMD-65 és az AK-47 között de az afgán erők már nem tudtak rendesen célozni vele emiatt :lol: :lol: :lol: :lol:
Évekig nem is tudták,hogy van a fegyvereken irányzék :lol: :lol:
Egyszer valahol azt olvastam,hogy 1000-1500 lövésenként van találat egy ilyen helyi háborúban :mrgreen: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Volt nagyon sok, igen nehezen hozzaferheto info a cikkben, amit szerintem igencsak erdekes volt elolvasni:
45 000 db AMD-t eladott az orszag 13.7 MUSD-ert
39 000 db AMD-t elajandekozott az orszag.

Tehat osszesen 84 000 AMD kerult Afganisztanba, illetve mostmar egyertelmuen a talibokhoz. :-(

En azt olvastam, hogy regen 10 000 lovesenkent ertek el egy talalatot, ujabban 30 000 lovesenkent.
Igaz, nem a talibok, hanem az US army.
Es hogy alapvetoen az M-16 nagyobb loszerkeszletenek koszonheto a pontossagcsokkenes (tehat nem annak, hogy az M-14-nel kevesbe pontos az M-16, hanem annak, hogy a tobb loszer miatt nem kell annyira takarekoskodni vele, igaz a 348 kg eleg komoly mennyiseg, de nem is gyalog szallitjak).

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

bel írta: 2021.08.19. 17:19 Szia,

Volt nagyon sok, igen nehezen hozzaferheto info a cikkben, amit szerintem igencsak erdekes volt elolvasni:
45 000 db AMD-t eladott az orszag 13.7 MUSD-ert
39 000 db AMD-t elajandekozott az orszag.

Tehat osszesen 84 000 AMD kerult Afganisztanba, illetve mostmar egyertelmuen a talibokhoz. :-(

En azt olvastam, hogy regen 10 000 lovesenkent ertek el egy talalatot, ujabban 30 000 lovesenkent.
Igaz, nem a talibok, hanem az US army.
Es hogy alapvetoen az M-16 nagyobb loszerkeszletenek koszonheto a pontossagcsokkenes (tehat nem annak, hogy az M-14-nel kevesbe pontos az M-16, hanem annak, hogy a tobb loszer miatt nem kell annyira takarekoskodni vele, igaz a 348 kg eleg komoly mennyiseg, de nem is gyalog szallitjak).

Bel
Először 10-15000-et írtam de kijavítottam mert soknak tűnt :mrgreen:
Jó beszólás volt : azért adták az afgánoknak az AMD-t,hogyha átállnak a tálibokhoz,akkor ne tudjanak kárt tenni bennünk :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2021.08.19. 16:54 Köszi.......ezt kár volt elolvasni :lol: :lol:
98mm a csőhossz különbség az AMD-65 és az AK-47 között de az afgán erők már nem tudtak rendesen célozni vele emiatt :lol: :lol: :lol: :lol:
Évekig nem is tudták,hogy van a fegyvereken irányzék :lol: :lol:
Egyszer valahol azt olvastam,hogy 1000-1500 lövésenként van találat egy ilyen helyi háborúban :mrgreen: :mrgreen:
A lényegi különbség a rejthetőség (kaftán alatt), és a gépjárműből (pickup, személyautó) ki-be szállás. Ha egy tárat kell 3-5 méterről beleküldeni valaki felsőtestébe egy héten egyszer, azt az AMD-65 behajtott válltámasszal, csőszájfék nélkül is sokáig bírja. A vicc az, hogy Pakisztánban gyártják/forgalmazzák is az AMD-t vannak youtube-on vicces marketingvideók is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2021.08.19. 18:45 A lényegi különbség a rejthetőség (kaftán alatt), és a gépjárműből (pickup, személyautó) ki-be szállás. Ha egy tárat kell 3-5 méterről beleküldeni valaki felsőtestébe egy héten egyszer, azt az AMD-65 behajtott válltámasszal, csőszájfék nélkül is sokáig bírja. A vicc az, hogy Pakisztánban gyártják/forgalmazzák is az AMD-t vannak youtube-on vicces marketingvideók is.
Mármint ha terrorcselekményre használják? :roll: :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2021.08.22. 10:48 Mármint ha terrorcselekményre használják? :roll: :shock:
Vagy rendőrautóból ki-beszállásra, biztonsági szolgálat/rendőrség civil helyszínbiztosításra.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2021.08.22. 13:47 Vagy rendőrautóból ki-beszállásra, biztonsági szolgálat/rendőrség civil helyszínbiztosításra.
De csak csendesen :mrgreen:
43f4ab86e7d4e8941d2ecb6ef3d5bed1.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2021.08.22. 15:16 De csak csendesen :mrgreen:
43f4ab86e7d4e8941d2ecb6ef3d5bed1.jpg
Kicsordult rá a nyálam... :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2021.08.22. 21:06 Kicsordult rá a nyálam... :-)
Nem vagyok egy AK fan de a haverjaival elég ütős társaság :mrgreen:
ea0cfc400388272d3e9aea4f383707ed.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sziasztok

Segítséget keresek olyan tagtársunk részéről, (természetesen nem ingyen) akinek van 3D nyomtatója, és kinyomtatna nekem egy tár alkatrészt. Eltörött az egyik táramban egy kis bizbasz és csak teljes tárat lehet rendeleni 15-20e között. Természetesen szívesen meg is tervezem ha szükséges.

Jah és hogy miért nem rendelek inkább, mert úgy nézem ez a gyenge része a tárnak és valszeg az új is ugyan így el fog törni. (ugyanis az első leesésnél eltört benne, amikor úgy esett le, hogy benne vannak a lőszerek.)

Üdv
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2021.08.28. 12:25 Sziasztok

Segítséget keresek olyan tagtársunk részéről, (természetesen nem ingyen) akinek van 3D nyomtatója, és kinyomtatna nekem egy tár alkatrészt. Eltörött az egyik táramban egy kis bizbasz és csak teljes tárat lehet rendeleni 15-20e között. Természetesen szívesen meg is tervezem ha szükséges.

Jah és hogy miért nem rendelek inkább, mert úgy nézem ez a gyenge része a tárnak és valszeg az új is ugyan így el fog törni. (ugyanis az első leesésnél eltört benne, amikor úgy esett le, hogy benne vannak a lőszerek.)

Üdv
Ha van modell, lökd át nekem privátban ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

51333257608_57ab52a1b9_b.jpg
Nem szeretnék összetalálkozni vele egy sötét utcában :shock:
De csak mert van lámpája is :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

A hír szomorú, a szagértés meg mindig ámulatba ejtő nekem. hatótávolság: 6000 m

https://index.hu/belfold/2021/09/01/ujf ... ugyeszseg/
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.08.29. 13:54 51333257608_57ab52a1b9_b.jpg

Nem szeretnék összetalálkozni vele egy sötét utcában :shock:
De csak mert van lámpája is :lol: :lol:
Van annak szerszáma is.......multi. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Morcosrobot írta: 2021.09.01. 22:21 A hír szomorú, a szagértés meg mindig ámulatba ejtő nekem. hatótávolság: 6000 m

https://index.hu/belfold/2021/09/01/ujf ... ugyeszseg/
Én azon csodálkoztam hogy csak felfüggesztett fogházat kért az ügyész.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.09.02. 05:02 Én azon csodálkoztam hogy csak felfüggesztett fogházat kért az ügyész.
+1

OFF az OFFban:
A minap vettem részt kísérőkért életem első vadászatán. A művelet során tapasztalt fegyverkezelési gyakorlat - hangsúlyozom, sportlövöi szemmel nézve - roppant kijózanító volt. Olyan dolgokat csináltak rutinos vadászok, amiért egy sportlövőt azonnal kizárnának, és leüvöltenék a fejét. Gyakorlati okokból teljesen mások a biztonsági szabályok, és ezek könyörtelen be(nem)hajtása. Attól tartok, hogy nagyritkán egy-egy baleset benne van a pakliban.

Söprés (a fegyver cső minden égtájat bejár, egy perc alatt mutat mindenhová is - de hát töltetlen) , biztonságos ló irány értelmezése ( autóút általános irányába leadott lövés OK, ha nem magát az autóutat célozzák, hanem sokkal közelebbre lőttek - WTF) , ilyesmik rutinszerű megsértése. Pedig az általam kísért vadászok kifejezetten odafigyeltek a biztonságra. De nincs rutin (nem tanították meg soha), a sportnál megszokottnál sokkal lazábbak maguk a szabályok, és hacsak nem hivatásos vadász kísérővel történik a vadászat, akkor nincs is kényszerítő erő (egy versenyen ott a bíró, lőtéren lövészet vezető). Ezeknek mind mind gyakorlati oka van, de - hogy is mondjam - szokni kellett.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Morcosrobot írta: 2021.09.01. 22:21 A hír szomorú, a szagértés meg mindig ámulatba ejtő nekem. hatótávolság: 6000 m

https://index.hu/belfold/2021/09/01/ujf ... ugyeszseg/
a veszélyes lőtávolságot összekeverték a hatásossal.

Amúgy nettó balfaszságból tragédia. ERRE sem jó a fegyverismereti vizsga, ugye.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.09.02. 06:20 +1

OFF az OFFban:
A minap vettem részt kísérőkért életem első vadászatán. A művelet során tapasztalt fegyverkezelési gyakorlat - hangsúlyozom, sportlövöi szemmel nézve - roppant kijózanító volt. Olyan dolgokat csináltak rutinos vadászok, amiért egy sportlövőt azonnal kizárnának, és leüvöltenék a fejét. Gyakorlati okokból teljesen mások a biztonsági szabályok, és ezek könyörtelen be(nem)hajtása. Attól tartok, hogy nagyritkán egy-egy baleset benne van a pakliban.
Ez örök téma, és szerintem nem lehet vele mit kezdeni, egyrészt a vadász lobbi ereje miatt másrészt a szabályok betarthatatlansága miatt, ami a vadászat jellegéből ered. 70 ezer körüli vadász van itthon, innentől már csak a szomorú hírekből tudjuk meg, hogy komoly hiányosságok vannak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.09.01. 22:54 Van annak szerszáma is.......multi. :D
Az fel sem tűnt :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.09.02. 06:20 +1

OFF az OFFban:
A minap vettem részt kísérőkért életem első vadászatán. A művelet során tapasztalt fegyverkezelési gyakorlat - hangsúlyozom, sportlövöi szemmel nézve - roppant kijózanító volt. Olyan dolgokat csináltak rutinos vadászok, amiért egy sportlövőt azonnal kizárnának, és leüvöltenék a fejét. Gyakorlati okokból teljesen mások a biztonsági szabályok, és ezek könyörtelen be(nem)hajtása. Attól tartok, hogy nagyritkán egy-egy baleset benne van a pakliban.

Söprés (a fegyver cső minden égtájat bejár, egy perc alatt mutat mindenhová is - de hát töltetlen) , biztonságos ló irány értelmezése ( autóút általános irányába leadott lövés OK, ha nem magát az autóutat célozzák, hanem sokkal közelebbre lőttek - WTF) , ilyesmik rutinszerű megsértése. Pedig az általam kísért vadászok kifejezetten odafigyeltek a biztonságra. De nincs rutin (nem tanították meg soha), a sportnál megszokottnál sokkal lazábbak maguk a szabályok, és hacsak nem hivatásos vadász kísérővel történik a vadászat, akkor nincs is kényszerítő erő (egy versenyen ott a bíró, lőtéren lövészet vezető). Ezeknek mind mind gyakorlati oka van, de - hogy is mondjam - szokni kellett.
De csak azért mert ők nem lőni járnak hanem vadászni és az nagy különbség! :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2021.09.01. 22:21 A hír szomorú, a szagértés meg mindig ámulatba ejtő nekem. hatótávolság: 6000 m

https://index.hu/belfold/2021/09/01/ujf ... ugyeszseg/
Mint az amcsiknál amikor a .45-ös skuló átment a lövedékfogón meg vagy három épületen és utána fejbe talált egy manust a lakásban aki meghalt.
Egy képzett mesterlövész kivitelezi a lövést mindenféle bonyolult előkészületekkel de csak így véletlenül..........banyek :( :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2021.09.02. 16:09 De csak azért mert ők nem lőni járnak hanem vadászni és az nagy különbség! :roll:
Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2021.09.02. 22:27 Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
Hááát, szerintem ez nagyon nem jó hasonlat.

A 4 alapvető biztonsági szabályt ugyanúgy be KELL és minimális odafigyeléssel be is lehet tartani, bárhol, bármikor.

(Ráadásul egy tipikus lőtérre NEM tévedhet oda kívülről BÁRKI, vétlen stb, és jellemzően kilövési lehetőség is elenyésző. Nem kevesebb, hanem több odafigyelés kéne ha nem lőtéren vagy.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2021.09.02. 22:27 Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
Nem szólok bele jobban, mert nem értek a vadászathoz, de az alapvető szabályokat még éles tűzharc közben is tartja egy jól képzett katona/rendőr. Sajnos aránylag sok vadászbalesetről lehet hallani, szóval valamit csak lehetne fejlődni ezen a téren.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.09.03. 08:19 Nem szólok bele jobban, mert nem értek a vadászathoz, de az alapvető szabályokat még éles tűzharc közben is tartja egy jól képzett katona/rendőr. Sajnos aránylag sok vadászbalesetről lehet hallani, szóval valamit csak lehetne fejlődni ezen a téren.
Szerintem az egész visszavezethető a vadászok általános fegyverkezelési- és lőtudására, ami komoly kívánnivalót hagy maga után.
Egyszer egy XY vadásziskola ismert és közismert tanárával voltunk koronglövészeten. Megdöbbentő volt hogy az elismert szakember (egy könyvet is írt, amiből ma is tanítanak leendő vadászokat) alig talált el valamit, szekunder szégyenérzetem volt. És ő oktatta a jövőbeli vadászokat.

Ha rajtam múlna (úgysem fog, muhaha) simán a vadászengedély feltétele lenne az éves kötelező lőtérlátogatások igazolása, legalább évi 6-8 alkalommal, és 1-2-X évente megismételt fegyverkezelési vizsga a lőkészség és biztonságos fegyverkezelés bizonyításáról.

De ezzel az egésszel úgysem fog történni semmi, mert a vadászlobbi nem fogja hagyni. Minden jó lesz úgy ahogy van, oszoljanak kérem nincs itt semmi látnivaló.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2021.09.02. 22:27 Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
Ez kb olyan volt mint amikor a lapátcsövű lövész kezébe adnak egy M4 Benelli-t és belezavarodik és megvan a véletlen lövés.Amivel nincs is baj.......ha jó irányba tartja a fegyvert.
Itt is az volt,hogy ismeretlen fegyver volt a kezében és bénázott egy keveset.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.09.03. 08:19 Nem szólok bele jobban, mert nem értek a vadászathoz, de az alapvető szabályokat még éles tűzharc közben is tartja egy jól képzett katona/rendőr. Sajnos aránylag sok vadászbalesetről lehet hallani, szóval valamit csak lehetne fejlődni ezen a téren.
Én a bénázós sztorikat szoktam hallani.Autóba lövés,épületbe lövést stb.És az összesnek ugyanaz az oka.Csőre töltött fegyvert tesznek ide-oda kibiztosított állapotban és lehet,hogy nem is rémlik a csőben lévő lőszer.
Ha a vadász is kijárna havi x alkalommal lőtérre gyakorolni,akkor nem lenne ilyen........suta :lol:
Engem folyton sportlövőnek néznek a mozdulataim miatt pedig nem úgy mozgok fegyverrel hanem úgy mint a tengerészejtőernyőskommandós :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2021.09.02. 22:27 Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
És mégsem a lőterekről kerülnek (nagyságrendekkel) nagyobb számban a delikvensek kórházba vagy tepsibe, hanem a békés vadászterüetről.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

jó ha van írta: 2021.09.02. 22:27 Így igaz! Otthon a konyhában sem kell ugyanazokat a szabályokat betartani, mint egy közétkeztetéssel foglalkozó cégnél, pedig a a feleséged is embereknek főz. Más szitu, más kategória. Lőtéri embersűrűség fő /100 m2 kicsit nagyobb, mint esti lesvadászaton...
Szia,

Hat, nem tudom, hogy milyen szabalyokat kellene betartani egy kozetkeztetessel foglalkozo cegnel _elvileg_.

De idonkent megjelenik nehany ujsagban a hir, hogy egy-egy vadasz szabalytalanul hasznalta a fegyveret.

Arra hatarozottan emlekszek, hogy egyetlen esetben volt csak arra pelda, hogy egyszerre tobb altalam olvasott ujsagban megjelent, hogy a budapesti junior etelellato (kozetkezteto) ceg nem tartotta be a szabalyokat. Egesz konkretan az ott dolgozok beleszartak a levesbe. A fo problema, hogy ez egy gorog gyomulcsleves volt, amit nem foznek, igy 100+ gyerek korhazba kerult.

Szoval a peldad alapvetoen jo: ugyanugy nem szarhat bele a levesbe a feleseged, mint egy kozetkeztetessel foglalkozo ceg dolgozoja. Es pont ugyanugy nem adhat le lovest vadasz ugy, hogy nem tudja, hova csapodik a lovedeke, mint egy sportlovo.

Mert ezek a szabalyok vannak egymassal parban, ezeket kellene a vadaszoknak betartania, es nem azt, hogy tilos a farmernadrag meg hogy 99 meterrol nem lohet, csak 100-rol.

Bel
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Ez is jó helyre született.

https://www.youtube.com/watch?v=W30sCkf9J2s
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

parazstaposo írta: 2021.09.03. 20:11 Ez is jó helyre született.

https://www.youtube.com/watch?v=W30sCkf9J2s
:lol: :lol: Ez valami operaénekes?
Amcsik megoldották volna,hogy ne kerüljön pénzbe az adófizetőknek egy ilyen pöts :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

bel írta: 2021.09.03. 19:21 Szia,

Hat, nem tudom, hogy milyen szabalyokat kellene betartani egy kozetkeztetessel foglalkozo cegnel _elvileg_.

De idonkent megjelenik nehany ujsagban a hir, hogy egy-egy vadasz szabalytalanul hasznalta a fegyveret.

Arra hatarozottan emlekszek, hogy egyetlen esetben volt csak arra pelda, hogy egyszerre tobb altalam olvasott ujsagban megjelent, hogy a budapesti junior etelellato (kozetkezteto) ceg nem tartotta be a szabalyokat. Egesz konkretan az ott dolgozok beleszartak a levesbe. A fo problema, hogy ez egy gorog gyomulcsleves volt, amit nem foznek, igy 100+ gyerek korhazba kerult.

Szoval a peldad alapvetoen jo: ugyanugy nem szarhat bele a levesbe a feleseged, mint egy kozetkeztetessel foglalkozo ceg dolgozoja. Es pont ugyanugy nem adhat le lovest vadasz ugy, hogy nem tudja, hova csapodik a lovedeke, mint egy sportlovo.

Mert ezek a szabalyok vannak egymassal parban, ezeket kellene a vadaszoknak betartania, es nem azt, hogy tilos a farmernadrag meg hogy 99 meterrol nem lohet, csak 100-rol.

Bel
70.000 vadász között nagyobb valószínűséggel találsz balféket, vagy öntörvényű barmot, mint 5.000 sportlövő között, az igaz. De a szabályok akkor is léteznek és érvényesek rájuk, csak a betartásuk ütközik valami akadályba.
Mindemellett természetesen, épeszű ember belső kényszerből és józan belátásból is betartja a szabályokat, még az íratlanokat is, ha fegyver van nála. Mondom, az épeszű...
A BlázerosrókásgatyásGMercis meg magasról tesz rá, mert neki aztán senki ne mondja meg.
De ezért a vadászokat kollektíve ekézni nem lenne muszáj.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

jó ha van írta: 2021.09.05. 20:52 Mondom, az épeszű...
De ezért a vadászokat kollektíve ekézni nem lenne muszáj.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RIP :cry:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Üdv . Nincs valahol lista , hogy a fehova plusszon milyen boltok lesznek kint ?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2021.09.07. 16:37 Üdv . Nincs valahol lista , hogy a fehova plusszon milyen boltok lesznek kint ?
https://fehova.hu/fehova-plusz-katalogus/
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi .
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Rohadtul nem értem ebben az országban az online vett jegyek miért drágábbak, mint ha beállok a sorba.
Néztem itt is +250ft jegyenként a kezelési költség. (vazze kifizetem előre kártyával, ugyanúgy mint a jegypénztárban, én nyomtatom, nem kell fenntartani a nénit a pénztárban), de mégis nekem kerül többe.
Ahogy Ford bácsi mondja: Eszem-faszom megáll.


"..."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2021.09.08. 08:56 Rohadtul nem értem ebben az országban az online vett jegyek miért drágábbak, mint ha beállok a sorba.
Néztem itt is +250ft jegyenként a kezelési költség. (vazze kifizetem előre kártyával, ugyanúgy mint a jegypénztárban, én nyomtatom, nem kell fenntartani a nénit a pénztárban), de mégis nekem kerül többe.
Ahogy Ford bácsi mondja: Eszem-faszom megáll.
A MÁV is van olyan kedves, hogy -200 Ft-tal lehúz, ha visszaváltom a mobiljegyem. Nehezen hiszem el, hogy van ennyi költsége, főleg, hogy kevesebb pénztárosnak kell fizetést adni.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah mindenhol ez van, autópálya matrica, parkolás stb.

A legjobban valami vadászati kiállításon akadtam ki (már nem emlékszem hol), de ott konkrétan a 4000e forintos jegyre 500ft volt darabonként a kényelmi díj.
Poresz írta: 2021.09.08. 09:15 A MÁV is van olyan kedves, hogy -200 Ft-tal lehúz, ha visszaváltom a mobiljegyem. Nehezen hiszem el, hogy van ennyi költsége, főleg, hogy kevesebb pénztárosnak kell fizetést adni.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2021.09.08. 09:31 Jah mindenhol ez van, autópálya matrica, parkolás stb.

A legjobban valami vadászati kiállításon akadtam ki (már nem emlékszem hol), de ott konkrétan a 4000e forintos jegyre 500ft volt darabonként a kényelmi díj.
Kényelmi díj. Elkérik az időd árát, amit nem basztál el felslegesen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2021.09.08. 10:38 Kényelmi díj. Elkérik az időd árát, amit nem basztál el felslegesen.
De micsoda felháborító farokság - nem így kellene elősegíteni a digitalizációt és a KP csökkentését. :x
Az ilyesmit jogszabályban kellene tiltani.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2021.09.08. 10:38 Kényelmi díj. Elkérik az időd árát, amit nem basztál el felslegesen.
Marmint elkerik a nyomtatas koltseget, ide ertve nem csak a papir, tinta es nyomtato-amortizacio arat, hanem annak az arat is, hogy valakinek kezelnie is kell a nyomtatot: elmenni megvasarloni az eszkozt, es bele a fogyoeszkozoket, utantolteni amikor kifogyott, elharitani az akadalyt amikor begyuri a papirt.

Szoval kenyelem szempontjabol tenyleg hatalmas kenyelem a szolgaltato szamara, de ennek az arat miert nem levonja?

Amugy szerintem ha mar elterjedt lesz az on-line vasarlas, akkor majd lesz egy jo nagy felar az off-line vasarlasra.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azert nem ilyen egyszeru.
Tetelezzuk fel hogy szervezek egy szervezek egy kiallitast amire 1000ft a belepojegy. Nyomdanak leadok egy rendelest 10000 belepore amit kb 10ft/db aron el is keszitenek.
Viszont ha szeretnem online/mobil ertesiteni a jegyeket le kell szerzodnom egy ilyen szolgaltatast nyujto ceggel, aki x szazalekert es/vagy y forint/eladott jegyert lebonyolitja a tranzakciot.
Ezt fizeted ki kenyelmi dijkent, a R2P elterjedesevel egyszerusodni fog majd a helyzet.
bel írta: 2021.09.08. 11:54 Marmint elkerik a nyomtatas koltseget, ide ertve nem csak a papir, tinta es nyomtato-amortizacio arat, hanem annak az arat is, hogy valakinek kezelnie is kell a nyomtatot: elmenni megvasarloni az eszkozt, es bele a fogyoeszkozoket, utantolteni amikor kifogyott, elharitani az akadalyt amikor begyuri a papirt.

Szoval kenyelem szempontjabol tenyleg hatalmas kenyelem a szolgaltato szamara, de ennek az arat miert nem levonja?

Amugy szerintem ha mar elterjedt lesz az on-line vasarlas, akkor majd lesz egy jo nagy felar az off-line vasarlasra.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.09.08. 11:22 De micsoda felháborító farokság - nem így kellene elősegíteni a digitalizációt és a KP csökkentését. :x
Az ilyesmit jogszabályban kellene tiltani.
Rengeteg ilyen illogikus f.aszság van.
Én most azon mérgelődtem, hogy mi a f.sz értelme van a szülői értekezleten lediktálni az éves menetrendet..?

Szépen diktálja az ofő, hogy (pl.) "szeptember 30 - október 3 FeHoVa Plusz", a 20 db szülő meg szorgalmasan írja.
Természetesen a leglassabban író anyuka sebességével (leggyengébb láncszem), és persze visszakérdezve: mikor lesz? Mi lesz?

És oktatás, b+, pedagógusok, akiknek hivatalból okosnak kellene lenniük, hiszen ők tanítják a gyerekeket!

Mindegy, a hátsó padban nyomtam egy menet XCOM-The Enemy Within -t, a menetrend meg amúgy is fenn van az iskola honlapján + körbeküldik.

20 szülőnek 1,5 óra az 30 óra elb.szva.

Mérgemben rágugliztam, nem vagyok egyedül:
https://hvg.hu/elet/20190213_Szuloi_ert ... g_van_erre
https://nlc.hu/csalad/20190919/szuloi-e ... -velemeny/
https://nlc.hu/csalad/20200901/szuloi-e ... t-jarvany/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 12:58 És oktatás, b+, pedagógusok, akiknek hivatalból okosnak kellene lenniük, hiszen ők tanítják a gyerekeket!
Még gimisként megszereztem azt a benyomást, hogy sok tanár hasonul a környezetéhez: egyszerűen 40-es, 50-es emberek az átlag felnőtthöz képest látványosan kevésbé voltak talpraesettek.
Csak gondoltam leírom.
WildBear23 írta: 2021.09.08. 12:58 Mindegy, a hátsó padban nyomtam egy menet XCOM-The Enemy Within -t, a menetrend meg amúgy is fenn van az iskola honlapján + körbeküldik.
Nem gondoltam, hogy ezen a vacak napon feldob valami, de láttam magam előtt a nagyra nőtt gyereket. :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2021.09.08. 12:52 Azert nem ilyen egyszeru.
Tetelezzuk fel hogy szervezek egy szervezek egy kiallitast amire 1000ft a belepojegy. Nyomdanak leadok egy rendelest 10000 belepore amit kb 10ft/db aron el is keszitenek.
Viszont ha szeretnem online/mobil ertesiteni a jegyeket le kell szerzodnom egy ilyen szolgaltatast nyujto ceggel, aki x szazalekert es/vagy y forint/eladott jegyert lebonyolitja a tranzakciot.
Ezt fizeted ki kenyelmi dijkent, a R2P elterjedesevel egyszerusodni fog majd a helyzet.
Amit leirtal, annak eredmenyekent lesz 10 000 belepod NEKED.
Nem az ugyfeleidnek, mert ehhez elofeltetel, hogy valaki a kezebe vegye azt a 10 000 belepot egyesevel, valaszoljon a kerdesekre (amit 10 000-szer feltesznek neki), elvegye az arat es kifizesse a visszajarot (10 000 alkalommal), elszamoljon az araval, bevigye a bankba befizetni.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2021.09.08. 17:12 Hogy áll az Andrássy úton az opera színpad gépészete? :roll:
Nem a mi projektünk.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.09.08. 17:18 Nem a mi projektünk.
Franc :? Kíváncsi lettem volna :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

manbearpig írta: 2021.09.08. 20:16 Egyik vállakozó ismerős például nekem komolyan benyögte, hogy akkor én most a GP-vel agyon tudnám őt lőni.
Ismerem az embertípust: valaki csak a saját szemének hisz, valaki pedig még annak sem, mert mindent jobban tud. - Hogyan is hallottam egy idős és tapasztalt mérnöktől? Megvan! "Nem hagyja, hogy az objektivitás elhomályosítsa a tisztánlátását."
manbearpig írta: 2021.09.08. 20:16 Sajnos a legtöbb tartalmat kb. 250 ezret kapó katás lemorzsolódott bölcsész-politológus-ruhatár szakos emberkék írják. 0 utánajárás, 0 színvonal, mert úgyis megvan az elvárt kattintásszám. Az emberek többsége meg még ennél mainstreamebb témákban is full laikus, 0 kritikus gondolkodással, odafigyeléssel. Jóvanazúgy'. (Egyik vállakozó ismerős például nekem komolyan benyögte, hogy akkor én most a GP-vel agyon tudnám őt lőni. És hiába mutattam neki egy patront, meg a csövet, hogy ez így nem lehetséges, csak mosolygott.)

Manapság ennyi pénzért fizikai területen sem lehet normálisat kapni, szellemiből, meg tényleg az igénytelen selejt marad. Ezt el kell sajnos fogadni. Nekem a tapasztalatom, hogy kétszer ennyi fizetésért is nehéz minőségi szellemi munkaerőt találni. Értsd, kérdez, utánanéz, önállóan képes munkát végezni, tud helyesen írni, angol és/vagy német nyelven jól ért, stb.
Akkor lehet, hogy fizetésemelést kérek, mert csak picit keresek jobban mérnökként. - Vagy bruttó 250 ezer forint?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.09.08. 21:48 Akkor lehet, hogy fizetésemelést kérek, mert csak picit keresek jobban mérnökként. - Vagy bruttó 250 ezer forint?
https://www.profession.hu/kalkulatorok/beriranytu
https://www.hrportal.hu/hr/mennyit-kere ... 10506.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
manbearpig
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.08.24. 19:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: manbearpig »

Poresz írta: 2021.09.08. 21:48
Akkor lehet, hogy fizetésemelést kérek, mert csak picit keresek jobban mérnökként. - Vagy bruttó 250 ezer forint?
Bruttó természetesen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

manbearpig írta: 2021.09.08. 22:26 Bruttó természetesen.
Azt írod, KATÁs.. akkor 50 rugót becsenget, és 200 a "nettója", ugye?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
manbearpig
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.08.24. 19:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: manbearpig »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 22:41 Azt írod, KATÁs.. akkor 50 rugót becsenget, és 200 a "nettója", ugye?
50, vagy 75 ezer, de a magasabb összeget nem éri meg befizetni, inkább be kell fektetni. Ha nem főállású, tehát az újságírás mellett van rendes munkája is, akkor 25 ezer. Így igen, 200 ezer marad, amiből azért sakkozni kell megélhetés szempontjából, ezért is gyenge a minőség.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.09.08. 22:41 Azt írod, KATÁs.. akkor 50 rugót becsenget, és 200 a "nettója", ugye?
Nem tudom újságíróknál hogy működik, de iparűzési adót is biztosan kell fizetnie. Nekem ezen felül még három helyre kell kötelező jelleggel tejelni hogy dolgozhassak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.09.09. 08:39 Nem tudom újságíróknál hogy működik
Én sem…
manbearpig írta: 2021.09.08. 20:16 Sajnos a legtöbb tartalmat kb. 250 ezret kapó katás lemorzsolódott bölcsész-politológus-ruhatár szakos emberkék írják.
manbearpig írta: 2021.09.09. 08:17 50, vagy 75 ezer, de a magasabb összeget nem éri meg befizetni, inkább be kell fektetni. Ha nem főállású, tehát az újságírás mellett van rendes munkája is, akkor 25 ezer. Így igen, 200 ezer marad, amiből azért sakkozni kell megélhetés szempontjából, ezért is gyenge a minőség.
…de meglepődtem, hogy egy újságíró nem alkalmazott, hanem (al)vállalkozó. (Vagy hogyan kell ezt szépen és szakszerűen mondani?*)

* Már az is egy érdekes kérdés, hogy ki az, aki nem vállalkozó? Munkavállaló vagyok, elvállalom, hogy megcsinálok bizonyos feladatokat. → De facto az "alkalmazott" azt jelenti, hogy az adómat már el se utalják nekem, és minden adminisztrációt megcsinálnak helyettem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szabaduszo, freelancer
Poresz írta: 2021.09.09. 09:30 (Vagy hogyan kell ezt szépen és szakszerűen mondani?*)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.09.09. 09:30
…de meglepődtem, hogy egy újságíró nem alkalmazott, hanem (al)vállalkozó. (Vagy hogyan kell ezt szépen és szakszerűen mondani?*)
Hááát, rengeteg helyen így van.
Az alkalmazotti 34% helyett 3% az adóteher.
https://targeter.hu/kata-adozas/

A fizuval kapcsolatban: nemrég szerelőt kellett hívnom a kombi cirkóhoz. A szerelő 150e Ft munkadíjért cserélte volna ki, ugyanarra a tipusra.
Udvariasan megköszöntem neki, és egy 20-asból szakszerűen(!) megoldottam.
Ja, és ez egy kerületi csoportban többek által ajánlott szerelő volt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.09.09. 10:16 Hááát, rengeteg helyen így van.
Az alkalmazotti 34% helyett 3% az adóteher.
https://targeter.hu/kata-adozas/

A fizuval kapcsolatban: nemrég szerelőt kellett hívnom a kombi cirkóhoz. A szerelő 150e Ft munkadíjért cserélte volna ki, ugyanarra a tipusra.
Udvariasan megköszöntem neki, és egy 20-asból szakszerűen(!) megoldottam.
Ja, és ez egy kerületi csoportban többek által ajánlott szerelő volt.
Miért nem azt hívtad, aki az éves karbantartást szokta csinálni?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.09.09. 10:54 Miért nem azt hívtad, aki az éves karbantartást szokta csinálni?
Mert azt én szoktam csinálni. ;-)
Szétszedés, az égősor és a hőcserélő kiporszívózása, a vízkör feltöltése 1-2 Bar közé, az elektródák és detektor polírpapírral letisztogatása.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.09.09. 11:20 Mert azt én szoktam csinálni. ;-)
Szétszedés, az égősor és a hőcserélő kiporszívózása, a vízkör feltöltése 1-2 Bar közé, az elektródák és detektor polírpapírral letisztogatása.
Azért a szakszerű karbantartáshoz néhány lépés még hiányzik. Tudom, hogy szervizesek is sokan elintézik ennyivel, de ez nem karbantartás. Hagyományos készüléknél minimum másfél inkább két óra munka, kondenzációsnál meg pluszban egy füstgázelemző mérés a végén.
Mondjuk amikor karbantartást végzek általában megkapom a tulajtól, hogy ennyire még nem volt szétszedve a készülék. Akkor hogy volt karbantartva, csókolom?
Ezt tegnap nyertem, sos tessék jönni, világít valami odabent... Ki tudja mikor repedt meg a gázarmatúra, egy gáztömörségi vizsgálat, amely szintén a karbantartás része, feltárta volna a hibát időben.
20210908_143303.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.09.09. 11:35 Azért a szakszerű karbantartáshoz néhány lépés még hiányzik. Tudom, hogy szervizesek is sokan elintézik ennyivel, de ez nem karbantartás.
Igen, nekünk eddig mindig ezeket a lépéseket csinálták.
Párszor végignéztem, aztán egy rendesebb szerelővel együtt végigcsináltuk, azóta én csinálom.
zora írta: 2021.09.09. 11:35 Akkor hogy volt karbantartva, csókolom?
Nyilván a legtöbb laikus erre nem tud válaszolni, megbíznak a szerelőben hogy azt teszi amit kell.

Viszont örülök, hogy így házon belül találtam egy egy alapos szerelőt, írok is Neked privátot! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

En is magamnak tisztitom mert ugy gondolom fel oras szoszmotolesert 20-30e zsebbe tobb mint qrva jo oraber.
mod: raadasul mikor megdoglott a hmv szonda az egesz kazant akarta cserelni kemenybelelessel egyetemben, en meg ketezere kicsereltem
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.09.09. 11:54 En is magamnak tisztitom mert ugy gondolom fel oras szoszmotolesert 20-30e zsebbe tobb mint qrva jo oraber.
mod: raadasul mikor megdoglott a hmv szonda az egesz kazant akarta cserelni kemenybelelessel egyetemben, en meg ketezere kicsereltem
Nekem a vezérlőpanelen a trafó pusztult meg.
80 rugó (+ munkadíj) lett volna a panelcsere, vagy 500e az egész cirkó cseréje ugyanarra a tipusra.
Az 500-ra rákérdeztem: 220 az új cirkó, 50e az apróságok, 150 a munkadíj.
Egyrészt ez csak 420e, másrészt 150e munkadíj??
És ez egy a kerületi csoportban ajánlott szerelő volt. Elhajtottam.
A panelben 20 rugóért kicserélték a trafót, és a kondikat, öröm boldogság.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.09.09. 10:16 Hááát, rengeteg helyen így van.
Ja, pont napokban hallottam hogy pl. az egyik lőtéren, főállásban ott dolgozó lövészetvezető is KATA-s egyéni vállalkozó...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.09.09. 12:03 Nekem a vezérlőpanelen a trafó pusztult meg.
80 rugó (+ munkadíj) lett volna a panelcsere, vagy 500e az egész cirkó cseréje ugyanarra a tipusra.
Az 500-ra rákérdeztem: 220 az új cirkó, 50e az apróságok, 150 a munkadíj.
Egyrészt ez csak 420e, másrészt 150e munkadíj??
És ez egy a kerületi csoportban ajánlott szerelő volt. Elhajtottam.
A panelben 20 rugóért kicserélték a trafót, és a kondikat, öröm boldogság.
Én most több kisebb felújítási szakmunkát csináltattam, amihez én nem értek - burkolást, festést, vízvezeték szerelést, villanyszerelést.
Horror összegek jöttek ki, a vizes és burkoló szintén 150-et kértek 3-3 napos munkáért. Napi nettó 50 ezer forintra jött ki a díjazásuk. (Számlát természetesen nem adtak). Szívesen elhajtottam volna őket, de más meg nem volt aki ráért, úgyhogy muszáj voltam ennyiért megcsináltatni.
Agybaj!
Nem sajnálom tőlük, legyen mindenkinek európai bér. De ugye akkor azért minőséget is várnék, és messze nem azt a munkát végezték. A szokásos magyar melós pontatlanság, gányolás, leszarás ment, csak most már drágábban, mert hát felmentek a bérek és az árakjelentősen az építőiparban.
De csak azok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.09.09. 16:31-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.09.09. 16:26 Én most több kisebb felújítási szakmunkát csináltattam, amihez én nem értek - burkolást, festést, vízvezeték szerelést, villanyszerelést.
Horror összegek jöttek ki, a vizesnek és burkoló szintén 150-et kértek 3-3 napos munkáért. Napi nettó 50 ezer forintra jött ki a díjazásuk. (Számlát természetesen nem adtak). Szívesen elhajtottam volna őket, de más meg nem volt aki ráért, úgyhogy muszáj voltam ennyiért megcsináltatni.
Agybaj!
Ennél olcsóbban szakképzett iparost nem találsz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.09.09. 16:31 Ennél olcsóbban szakképzett iparost nem találsz.
Igazad van, de lásd amit utólag fűztem hozzá.
Várnám az európai bérért a minőségi munkát is. De az meg nincs. Csak felvert árak vannak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.09.09. 16:31 Ennél olcsóbban szakképzett iparost nem találsz.
Szarul én is meg tudom csinálni - és az "ingyen" van.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2021.09.09. 17:36 Szarul én is meg tudom csinálni - és az "ingyen" van.
Hiszen alap, hogy aki melós az szarul dolgozik, értem.
A kontárokat el kell hajtani a véres faszba, a rendes munkaerőt meg meg kell fizetni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.09.09. 18:47 Hiszen alap, hogy aki melós az szarul dolgozik, értem.
A kontárokat el kell hajtani a véres faszba, a rendes munkaerőt meg meg kell fizetni.
Nem azt mondom hogy minden szaki szarul dolgozik. Csak óriási elkurvulás van mostanában az őrült nagy kereslet miatt!
Mindent összecsapva, egyszerűbb megoldással, "jó lesz ez így" megközelítéssel. Mert siet, rohan, mert egymás hegyén-hátán vállalja a melókat, nem gondolja át, és én meg majd 10-15 évig nézni fogom ami nem olyan lett ahogy megbeszéltük.*

Erre mondom hogy OK akkor mostantól legyenek nyugati díjak, de akkor kérem az ahhoz tartozó minőséget is! És ettől rohadtul de rohadtul messze vagyunk még.

*: konkrét példa, béepítettem egy plusz WC-t itthonra. Jött a gipszkarton szerelő, kimérte, megbeszéltük, felrakta a szerkezetet. Miután szerkeztetkész volt a fal, akkor derült ki hogy a mellette lévő padlás feljáró nem hajtható le, mert elmérte és megakadt az új gipszkarton falban, úgyhogy innentől létrával járhatok fel a padlásra, mert napi 50-ért elqrta.
Jött a vízszerelő, az meg nem a földbe süllyesztette a WC csövet, mert lusta volt felverni az aljzatot, hanem a föld felett vezette a csövet, így +20 cm-vel kijjebb lehetett csak felállítan ia WC csészét, amit még le is kellett burkoltassak mert gányul néz ki. Eredmény: a WC-ben alig lehet elférni pedig eredetileg bőven lett volna hely.
És még én vagyok a getzi ha szóvá teszem, hogy ezért miért fizetnék annyit mint amit megbeszéltünk, amikor ez bzmeg nem olyan ahogy megbeszéltük???
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.09.09. 19:52 Nem azt mondom hogy minden szaki szarul dolgozik. Csak óriási elkurvulás van mostanában az őrült nagy kereslet miatt!
Mindent összecsapva, egyszerűbb megoldással, "jó lesz ez így" megközelítéssel. Mert siet, rohan, mert egymás hegyén-hátán vállalja a melókat, nem gondolja át, és én meg majd 10-15 évig nézni fogom ami nem olyan lett ahogy megbeszéltük.*

Erre mondom hogy OK akkor mostantól legyenek nyugati díjak, de akkor kérem az ahhoz tartozó minőséget is! És ettől rohadtul de rohadtul messze vagyunk még.

*: konkrét példa, béepítettem egy plusz WC-t itthonra. Jött a gipszkarton szerelő, kimérte, megbeszéltük, felrakta a szerkezetet. Miután szerkeztetkész volt a fal, akkor derült ki hogy a mellette lévő padlás feljáró nem hajtható le, mert elmérte és megakadt az új gipszkarton falban, úgyhogy innentől létrával járhatok fel a padlásra, mert napi 50-ért elqrta.
Jött a vízszerelő, az meg nem a földbe süllyesztette a WC csövet, mert lusta volt felverni az aljzatot, hanem a föld felett vezette a csövet, így +20 cm-vel kijjebb lehetett csak felállítan ia WC csészét, amit még le is kellett burkoltassak mert gányul néz ki. Eredmény: a WC-ben alig lehet elférni pedig eredetileg bőven lett volna hely.
És még én vagyok a getzi ha szóvá teszem, hogy ezért miért fizetnék annyit mint amit megbeszéltünk, amikor ez bzmeg nem olyan ahogy megbeszéltük???
Pedig ez gáz. Hogy valaki hibázik, az előfordul. De hogy nettó lustaságból szarul csináljon meg valamit az nagyon nem ok. Azt szóvá kell tenni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.09.09. 19:52 Nem azt mondom hogy minden szaki szarul dolgozik. Csak óriási elkurvulás van mostanában az őrült nagy kereslet miatt!
Mindent összecsapva, egyszerűbb megoldással, "jó lesz ez így" megközelítéssel. Mert siet, rohan, mert egymás hegyén-hátán vállalja a melókat, nem gondolja át, és én meg majd 10-15 évig nézni fogom ami nem olyan lett ahogy megbeszéltük.*

Erre mondom hogy OK akkor mostantól legyenek nyugati díjak, de akkor kérem az ahhoz tartozó minőséget is! És ettől rohadtul de rohadtul messze vagyunk még.

*: konkrét példa, béepítettem egy plusz WC-t itthonra. Jött a gipszkarton szerelő, kimérte, megbeszéltük, felrakta a szerkezetet. Miután szerkeztetkész volt a fal, akkor derült ki hogy a mellette lévő padlás feljáró nem hajtható le, mert elmérte és megakadt az új gipszkarton falban, úgyhogy innentől létrával járhatok fel a padlásra, mert napi 50-ért elqrta.
Jött a vízszerelő, az meg nem a földbe süllyesztette a WC csövet, mert lusta volt felverni az aljzatot, hanem a föld felett vezette a csövet, így +20 cm-vel kijjebb lehetett csak felállítan ia WC csészét, amit még le is kellett burkoltassak mert gányul néz ki. Eredmény: a WC-ben alig lehet elférni pedig eredetileg bőven lett volna hely.
És még én vagyok a getzi ha szóvá teszem, hogy ezért miért fizetnék annyit mint amit megbeszéltünk, amikor ez bzmeg nem olyan ahogy megbeszéltük???
Ja hát nem az a baj, amikor drágán valami kiba jó dolgot kapsz, hanem azzal, amikor drága is meg szar is :/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.09.09. 18:47 Hiszen alap, hogy aki melós az szarul dolgozik, értem.
Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy igen.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.09.09. 20:38 Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy igen.
Meg sem jelenik munkavégzéshez és hazudozik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Akkor most már tudom hova tegyem magam, köszi.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.09.09. 20:18 De hogy nettó lustaságból szarul csináljon meg valamit az nagyon nem ok.
Nem tudom, az ország más pontjain és előtte-utána mi volt a helyzet, de amikor középiskolába felvételiztem, azt vettem észre, hogy az elfogadható magaviseletű, stabilan négyes átlagot hozni tudó*, polgári értékekkel sikeresen szocializált osztálytársaim mind gimnáziumba akartak kerülni.

* Szülők figyelmébe saját tapasztalat: lehet, hogy a hármast közepesnek nevezik, de aki úgy négyes, hogy a hármas-négyes határán megküzdött érte, az már nem érti az anyagot. Matematika, nyelvtan, idegen nyelv, szolfézs: amikor a négyesért küzdöttem, akkor már csak próbáltam elhitetni, hogy értem és tudom az anyagot. (Talán nem véletlen, hogy a 60%-os eredmény a közoktatásban négyes, egy jobb főiskolán-egyetemen pedig kegyelemkettes.)

Valahol innen ered a probléma: általános iskola vége felé lemarad egy halom gyerek. - Nem csak a tananyaggal, hanem a tanuláshoz és a munkához való hozzáállással is. Kötelességérzettel** nem rendelkező ignoráns*** kölkökből lusta és nemtörődöm Mekk mesterek lesznek.

** Többek között ez annak a felfogását és elfogadását jelenti, hogy a tanulás és a tisztességesen végzett munka nem kedv kérdése.
*** Tudatlan: nem tudja. Ignoráns: nem tudja és nem is érdekli.

Viszonyításképpen: a 19. század végéig, de talán a II. világháborúig egy mesterember a város polgárságához tartozott (ahhoz méltó viselkedéssel). Dédapám falusi bognármester volt úgy, hogy csak öt elemit végzett: mégis úgy emlékszik rá mindenki, hogy intelligens, tájékozott, udvarias, és gerinces ember volt.

Utóirat: amikor elkerültem az otthoni mikrokozmoszból, nagy pozitív csalódás volt, hogy sok-sok tisztességes és értelmes szakközépiskolát végzett embert megismertem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2021.09.09. 21:57-kor.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.09.09. 21:30 Akkor most már tudom hova tegyem magam, köszi.
A régi vágású, tisztességes, értelmes, ügyesen dolgozó, nem szakbarbár mesteremberek közé. - Ritkán találkozunk, de ilyennek véllek ismerni.
manbearpig
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.08.24. 19:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: manbearpig »

zora írta: 2021.09.09. 21:30 Akkor most már tudom hova tegyem magam, köszi.
A végzettségnek, a szakmának sajnos semmi köze nincs egy csomó mindenhez. Hozzáállás, erkölcs, empátia, odaadás ,stb.
Én tudományos fokozattal bíró, több diplomás személyekkel vagyok körülvéve és nap, mint nap harcolok velük, hogy az egyes folyamatokat jól végezzék, állandóan ostor-répa kettőst kell játszani és ezen a szinten azért nem rosszak a fizetések, hogy így fogalmazzak, az elvárásokat messze felülmúlják.

Az út mellett dolgozó társadalom peremvidékén mozgó segédmunkásokkal teljesen összemérhető sok esetben a magatartási vonaluk, az attitűdjeik. Számomra az volt a sokkoló, ahogy haladtam a létrán felfelé és láttam, hogy csak a díszlet változik, az összetétel ugyanaz. 60% totál here minden szinten, kb. 5-10% az, aki meg tud és akar is felelni, a saját maga és a környezet (munkahely/kör) elvárásainak.

A lényeg, hogy akármilyen mocsárban is van az ember nem szabad alább adni. Én is inkább a herékkel harcolok, mintsem, hogy herévé váljak, mert akkor is meg lenne a sok negatívum, de akkor már magammal szemben is.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2021.09.09. 18:47 Hiszen alap, hogy aki melós az szarul dolgozik, értem.
A kontárokat el kell hajtani a véres faszba, a rendes munkaerőt meg meg kell fizetni.
A 90%-uk szarul, sajnos tapasztalat. Amikor a munkásokat az "irodában" (helyi nyelven kocsma) keresik. Aki jó szaki, szobafestő-mázoló-tapétázó, másfél évre előre van munkája.

A kontár sajnos csak közben vagy utólag derül ki, főleg miután fizettél. De a torkodnak ugrik, ha megemlíted a magyar építőipar kilenc fő ellenségét :).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

manbearpig írta: 2021.09.09. 22:34 A végzettségnek, a szakmának sajnos semmi köze nincs egy csomó mindenhez. Hozzáállás, erkölcs, empátia, odaadás ,stb.
Én tudományos fokozattal bíró, több diplomás személyekkel vagyok körülvéve és nap, mint nap harcolok velük, hogy az egyes folyamatokat jól végezzék, állandóan ostor-répa kettőst kell játszani és ezen a szinten azért nem rosszak a fizetések, hogy így fogalmazzak, az elvárásokat messze felülmúlják.

Az út mellett dolgozó társadalom peremvidékén mozgó segédmunkásokkal teljesen összemérhető sok esetben a magatartási vonaluk, az attitűdjeik. Számomra az volt a sokkoló, ahogy haladtam a létrán felfelé és láttam, hogy csak a díszlet változik, az összetétel ugyanaz. 60% totál here minden szinten, kb. 5-10% az, aki meg tud és akar is felelni, a saját maga és a környezet (munkahely/kör) elvárásainak.

A lényeg, hogy akármilyen mocsárban is van az ember nem szabad alább adni. Én is inkább a herékkel harcolok, mintsem, hogy herévé váljak, mert akkor is meg lenne a sok negatívum, de akkor már magammal szemben is.
Igazi szarember mérnökök is vannak. Semmit nem jelent az akármilyen papír.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta: 2021.09.09. 22:35 A 90%-uk szarul, sajnos tapasztalat. Amikor a munkásokat az "irodában" (helyi nyelven kocsma) keresik. Aki jó szaki, szobafestő-mázoló-tapétázó, másfél évre előre van munkája.

A kontár sajnos csak közben vagy utólag derül ki, főleg miután fizettél. De a torkodnak ugrik, ha megemlíted a magyar építőipar kilenc fő ellenségét :).
Merőleges, párhuzamos, vízszintes, függőleges, határidő… A többi négy nem megy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.09.09. 21:30 Akkor most már tudom hova tegyem magam, köszi.

Ne sértődj meg!


Csak egyszerűen például én az utóbbi 20 évben 3 ház építkezése/felújítása kapcsán minimum 50 "építőipari szakembernek" kellett kiszolgáltatva lennem, és elég nagy statisztikai mintám van arra, hogy 90+%-ban hazug, gányoló, simlis, tolvaj mind. És mindezt ostobán, átlátszóan, primitív módon hülyének nézve a megrendelőt teszik.

Aztán megsértődnek és fenyegetőznek, ha kidobod őket, ha visszabontatod a hülyeségüket, ha nem fizeted ki a szar munkát, az ellopott anyagot, ha rájuk küldöd az ügyvédedet.

Nyilván az 5% normálisra ez rossz fényt vet, de sztem ez az 5% már évekre előre elkelt ajánlás útján és becsben van tartva. A többit "hátravinni, agyonlőni".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

gvass1 írta: 2021.09.10. 06:31
Ne sértődj meg!


Csak egyszerűen például én az utóbbi 20 évben 3 ház építkezése/felújítása kapcsán minimum 50 "építőipari szakembernek" kellett kiszolgáltatva lennem, és elég nagy statisztikai mintám van arra, hogy 90+%-ban hazug, gányoló, simlis, tolvaj mind. És mindezt ostobán, átlátszóan, primitív módon hülyének nézve a megrendelőt teszik.

Aztán megsértődnek és fenyegetőznek, ha kidobod őket, ha visszabontatod a hülyeségüket, ha nem fizeted ki a szar munkát, az ellopott anyagot, ha rájuk küldöd az ügyvédedet.

Nyilván az 5% normálisra ez rossz fényt vet, de sztem ez az 5% már évekre előre elkelt ajánlás útján és becsben van tartva. A többit "hátravinni, agyonlőni".
Hmm , 5 % normális , mire ez a túzott optimizmus ? :) Tudnék sztorizni csak drága neves társasházak és luxus kéglik kontár feltákolásáról . Pl kidőlő nem rögzített wc kagylók semmibe nem vezető eldugózott szennycsatorna , egy funkciós ablakok ajtók (vagy csak nyilik vagy csak záródik ). Szivargó víz gázvezetékek . Ezek dacára minden minősítést megkapott műszakilag átadva . Szakik jó csoportok biztos léteznek akik keménydrog árban ászámított dijat kérnek . Kapzsiságuk mellett a költségeket tetézi a folyamatos 2-3 szoros anyag drágulás és áruhiány . Amikor nincs kedvük valamit megcsinálni mert összetett időigényesebba feladat akkor feláras extra árat mondanak be hogy lekoptassák a megrendelőt . Ez nem mindig válik be mert a kiszolgaltatott ember az ajánlott mestert megfizeti . Innéttől a baleknek közölt árral fog mindenhol dolgozni ... Ordas mesével butitják a lakosságot miszerint azért drágák mert holtszezonban nincs melójuk ,pedig ekkor belső javitó és karbantartást csinálnak . Segédjük feketén napi 10 órában 25 ezer plusz 1doboz cigaretta háztól házig fuvarozással tüsténkedik .Első osztályú anyag helyett maradék és lopott holmik beépítése kamuszámlák megszokott jelenség .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Versecki Csaba írta: 2021.09.10. 09:52 Hmm , 5 % normális , mire ez a túzott optimizmus ? :) Tudnék sztorizni csak drága neves társasházak és luxus kéglik kontár feltákolásáról . Pl kidőlő nem rögzített wc kagylók semmibe nem vezető eldugózott szennycsatorna , egy funkciós ablakok ajtók (vagy csak nyilik vagy csak záródik ). Szivargó víz gázvezetékek . Ezek dacára minden minősítést megkapott műszakilag átadva . Szakik jó csoportok biztos léteznek akik keménydrog árban ászámított dijat kérnek . Kapzsiságuk mellett a költségeket tetézi a folyamatos 2-3 szoros anyag drágulás és áruhiány . Amikor nincs kedvük valamit megcsinálni mert összetett időigényesebba feladat akkor feláras extra árat mondanak be hogy lekoptassák a megrendelőt . Ez nem mindig válik be mert a kiszolgaltatott ember az ajánlott mestert megfizeti . Innéttől a baleknek közölt árral fog mindenhol dolgozni ... Ordas mesével butitják a lakosságot miszerint azért drágák mert holtszezonban nincs melójuk ,pedig ekkor belső javitó és karbantartást csinálnak . Segédjük feketén napi 10 órában 25 ezer plusz 1doboz cigaretta háztól házig fuvarozással tüsténkedik .Első osztályú anyag helyett maradék és lopott holmik beépítése kamuszámlák megszokott jelenség .
Beszélhetnek a képek:
https://m.facebook.com/groups/1147211452290054/

Szerencsére aki profi vízgázost keres, annak itt van Zora. Bátran ajánlom, ha valaki normálisan szeretne valami munkát elvégeztetni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Versecki Csaba írta: 2021.09.10. 09:52 Hmm , 5 % normális , mire ez a túzott optimizmus ? :) Tudnék sztorizni csak drága neves társasházak és luxus kéglik kontár feltákolásáról . Pl kidőlő nem rögzített wc kagylók semmibe nem vezető eldugózott szennycsatorna , egy funkciós ablakok ajtók (vagy csak nyilik vagy csak záródik ). Szivargó víz gázvezetékek . Ezek dacára minden minősítést megkapott műszakilag átadva . Szakik jó csoportok biztos léteznek akik keménydrog árban ászámított dijat kérnek . Kapzsiságuk mellett a költségeket tetézi a folyamatos 2-3 szoros anyag drágulás és áruhiány . Amikor nincs kedvük valamit megcsinálni mert összetett időigényesebba feladat akkor feláras extra árat mondanak be hogy lekoptassák a megrendelőt . Ez nem mindig válik be mert a kiszolgaltatott ember az ajánlott mestert megfizeti . Innéttől a baleknek közölt árral fog mindenhol dolgozni ... Ordas mesével butitják a lakosságot miszerint azért drágák mert holtszezonban nincs melójuk ,pedig ekkor belső javitó és karbantartást csinálnak . Segédjük feketén napi 10 órában 25 ezer plusz 1doboz cigaretta háztól házig fuvarozással tüsténkedik .Első osztályú anyag helyett maradék és lopott holmik beépítése kamuszámlák megszokott jelenség .
+1
Én meg is tudnám fizetni őket de kis munkára akkor sem jönnek ki!!
Az elmúlt öt évben megtanultam fúrni faragni ablakot javítani festeni csempézni vízvezetéket szerelni ,a kisebb villany bekötés, betonozás és ki tudja hol van a vége. Én nem könyörgok egynek se.
Némelyiknek akkora az arca és az a lekezelő iparosgőg...pff.
Azért van kivétel természetesen pl a kőművesem.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Megosztok egy sztorit, de nem pro és kontra a korábbiakhoz, csak úgy.

Én kertépítéssel foglalkozok.

Ami ugye azt jelenti hogy legtöbbször mindenki (IS) után hívnak. Pénz meg már nincs. Javítanivaló annál több.

Helyszín: kertes övezet, 60-80M értékű újépítésű ház.
Kész a ház, olyan amilyen. Pl ferde kerítésoszlopok, de az nem tűnik fel a tulajnak.
Annyit beismer hogy hát a kivitelező már nem nagyon elérhető, nem biztos hogy el fogja takarítani a 20 m3 sittet a telekről, mert hát már megkapta a pénzt a kész házért és már máshol kezdett bele egy munkába és... szóval oldjam meg.
Mert ő füvet szeretne. Meg olyan fehér kavicsot a ház fala és a járda közé!

Rendben akkor kezdjük az ajánlatot.
3db 8 m3 -es konténer, kb 200. Plusz a rakodás.
Hebe-hühü-gágá, már gagyog a megrendelő.

Keresztkérdések:
Rendben, kezdjük alulról: a csapadékvíz ami lejön a közel 400m2 tetőről hova lesz elvezetve?
Háthát, a kivitelező azt mondta kell egy kis kavics a ház fala mellé és az úgy jó!
Értem. Tehát amikor jön egy kiadós őszi zápor, a kavicsok majd elhordják a ház fala mellől az éj leple alatt a vizet.
Tehát kell önnek egy szikkasztógödör is. Vagyis négy kisebb a ház sarkaihoz.
40 db szikkasztóblokk, Kg csövek, geotextil stb kb 350. Plusz munkadíj.

Kezd remegni a lába a megrendelőnek.

Jó. Látom a derék kőművesek a maradék betont beöntötték a kerítés lábazat mellé. Olyan 3-4 m3 vagy húsz négyzetméter összefüggő felület, rákaparva 10 cm föld. Azt el kéne bontani- ki kellene szedni. Nehéz bele ültetni bármit is.
Újabb konténer, bontókalapácsos kismarkoló , kézi rakodás. Repkednek a százezrek.

Megrendelőnk pislog, de a szeme már csontszáraz.

Kerti csap?
Kéne.
Mellék vízmérő óra lett csináltatva?
Még nem. Olyat is lehet?
Felírtam.

Szóval fű.
Igen azt szeretnék. Olyan grupamásat.
Értem, kellene akkor termőföldet hozatni, mert lejjebb vagyunk a szinttel olyan -20 cm-ben. Tömörödéssel 26. Szinusz koszinuisz kell 50m3 darált termőföld. 500 szállítva, plusz behordás.
auuhhhjjjsss(érthetetlen hangok)
Öntözőrendszer.
Majd locsolom én!
Minden nap? Nem. Gondoltam. Védőcsöveket raktak a derék jószágok akik építették a kertben keresztül-kasul futó járdákat? Hogy ne kelljen utólag áskálni a járdák-térkő felületek alatt? Nem, gondoltam. Mert az plusz 10000 ft lett volna. Magának pénze, a kivitelezőnek meg esze nem volt. Nem baj, most 50 a plusz munkadíj. Ott jártunk hogy nem fogja öntözni minden nap. Kell öntözőrendszer hogy szép maradjon. 400 az anyag plusz munkadíj. És a gyepszőnyeg. Mert ugye azt akar. újabb 500. A kis fehér márványkavicsokat sem felejtettem ki. Zsákonként 3800Ft. Kell 40 zsák, plusz szállítás, újabb 200 meg a munkadíj. De látom Önnek le kéne ülnie mert elsápadt. És veri a víz. Tudja mit? Átküldöm az ajánlatot írásban este.

Megcsináltam. kb 2 órát vett el az életemből.
Kb 1.2M az összes helyreállítás, befejezés, pótlólagos munka hogy egyáltalán nekikezdhessünk.
Kb 1.3M az anyag,
és 900 az össz munkadíj.

Válasz telefon: Nagyon szépen köszöni az ajánlatot, de nagyon drága... ő azt HITTE olyan 500 körül lesz...

Ez volt az a pillanat amikor nekem állt el a szavam.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Morcosrobot írta: 2021.09.10. 14:41 Megosztok egy sztorit, de nem pro és kontra a korábbiakhoz, csak úgy.

Én kertépítéssel foglalkozok.

Ami ugye azt jelenti hogy legtöbbször mindenki (IS) után hívnak. Pénz meg már nincs. Javítanivaló annál több.

Helyszín: kertes övezet, 60-80M értékű újépítésű ház.
Kész a ház, olyan amilyen. Pl ferde kerítésoszlopok, de az nem tűnik fel a tulajnak.
Annyit beismer hogy hát a kivitelező már nem nagyon elérhető, nem biztos hogy el fogja takarítani a 20 m3 sittet a telekről, mert hát már megkapta a pénzt a kész házért és már máshol kezdett bele egy munkába és... szóval oldjam meg.
Mert ő füvet szeretne. Meg olyan fehér kavicsot a ház fala és a járda közé!

Rendben akkor kezdjük az ajánlatot.
3db 8 m3 -es konténer, kb 200. Plusz a rakodás.
Hebe-hühü-gágá, már gagyog a megrendelő.

Keresztkérdések:
Rendben, kezdjük alulról: a csapadékvíz ami lejön a közel 400m2 tetőről hova lesz elvezetve?
Háthát, a kivitelező azt mondta kell egy kis kavics a ház fala mellé és az úgy jó!
Értem. Tehát amikor jön egy kiadós őszi zápor, a kavicsok majd elhordják a ház fala mellől az éj leple alatt a vizet.
Tehát kell önnek egy szikkasztógödör is. Vagyis négy kisebb a ház sarkaihoz.
40 db szikkasztóblokk, Kg csövek, geotextil stb kb 350. Plusz munkadíj.

Kezd remegni a lába a megrendelőnek.

Jó. Látom a derék kőművesek a maradék betont beöntötték a kerítés lábazat mellé. Olyan 3-4 m3 vagy húsz négyzetméter összefüggő felület, rákaparva 10 cm föld. Azt el kéne bontani- ki kellene szedni. Nehéz bele ültetni bármit is.
Újabb konténer, bontókalapácsos kismarkoló , kézi rakodás. Repkednek a százezrek.

Megrendelőnk pislog, de a szeme már csontszáraz.

Kerti csap?
Kéne.
Mellék vízmérő óra lett csináltatva?
Még nem. Olyat is lehet?
Felírtam.

Szóval fű.
Igen azt szeretnék. Olyan grupamásat.
Értem, kellene akkor termőföldet hozatni, mert lejjebb vagyunk a szinttel olyan -20 cm-ben. Tömörödéssel 26. Szinusz koszinuisz kell 50m3 darált termőföld. 500 szállítva, plusz behordás.
auuhhhjjjsss(érthetetlen hangok)
Öntözőrendszer.
Majd locsolom én!
Minden nap? Nem. Gondoltam. Védőcsöveket raktak a derék jószágok akik építették a kertben keresztül-kasul futó járdákat? Hogy ne kelljen utólag áskálni a járdák-térkő felületek alatt? Nem, gondoltam. Mert az plusz 10000 ft lett volna. Magának pénze, a kivitelezőnek meg esze nem volt. Nem baj, most 50 a plusz munkadíj. Ott jártunk hogy nem fogja öntözni minden nap. Kell öntözőrendszer hogy szép maradjon. 400 az anyag plusz munkadíj. És a gyepszőnyeg. Mert ugye azt akar. újabb 500. A kis fehér márványkavicsokat sem felejtettem ki. Zsákonként 3800Ft. Kell 40 zsák, plusz szállítás, újabb 200 meg a munkadíj. De látom Önnek le kéne ülnie mert elsápadt. És veri a víz. Tudja mit? Átküldöm az ajánlatot írásban este.

Megcsináltam. kb 2 órát vett el az életemből.
Kb 1.2M az összes helyreállítás, befejezés, pótlólagos munka hogy egyáltalán nekikezdhessünk.
Kb 1.3M az anyag,
és 900 az össz munkadíj.

Válasz telefon: Nagyon szépen köszöni az ajánlatot, de nagyon drága... ő azt HITTE olyan 500 körül lesz...

Ez volt az a pillanat amikor nekem állt el a szavam.
FB-on van a "kóklerek listája, akikkel ne csoport" imádom. Annyi átb..ott, naiv,ostoba nép ami ott van. Simán adnak millákat ELŐRE, ANYAGRA, papír nélkül stb. Amúgy az én kőművesem, ha nem kéri a munkát, rendesen kiszámlázza a felmérést, mert az egy házépítésnél neki 1-2 nap is lehet akár. Term. ezt előre közli.
Válasz küldése