OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.05.05. 11:37 OFF

A helyedben én a biztosító szeget húznám ki. :D
ON
Jaja!! :-D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.05.05. 08:42 Pedig manapság már sokkal kevésbé gáz a környék, mint mondjuk 15-20 éve.
Valóban, az eset minimum 10 éve történt. Ennyi idő alatt apránként már összeszedtem a bátorságomat, és kontroll mérés jelleggel meg fogom ismételni a műveletet. Challenge accepted! :lol:

Poresznek igaza van - valóban másként látjuk a várost. A Blaha nekem is mindig tök rendben volt. A Bahnhoffok valóban sárkányosabbak, de a mérték égtájonként eltér - szubjektíven: Ost a legneccesebb, Süd közepes, a West pedig szinte már elit hely :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.05.05. 19:37 Valóban, az eset minimum 10 éve történt. Ennyi idő alatt apránként már összeszedtem a bátorságomat, és kontroll mérés jelleggel meg fogom ismételni a műveletet. Challenge accepted! :lol:

Poresznek igaza van - valóban másként látjuk a várost. A Blaha nekem is mindig tök rendben volt. A Bahnhoffok valóban sárkányosabbak, de a mérték égtájonként eltér - szubjektíven: Ost a legneccesebb, Süd közepes, a West pedig szinte már elit hely :lol:
Habár járnak az emberek ugyanakkor ugyanott, a biztonságérzet szórása meglepően nagy. Hogy ki mitől és mennyire fél, kinek defektes a valóságérzékelése: ezen vita miatt már néhány barátság (is) tönkrement.

"Hivatkozhatnék még az ősi futballanekdotára. Mester, nagyon fáj a lábam. Azt te csak úgy érzed, fiam." - Esterházy Péter
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.05.06. 09:29 Habár járnak az emberek ugyanakkor ugyanott, a biztonságérzet szórása meglepően nagy. Hogy ki mitől és mennyire fél, kinek defektes a valóságérzékelése: ezen vita miatt már néhány barátság (is) tönkrement.

"Hivatkozhatnék még az ősi futballanekdotára. Mester, nagyon fáj a lábam. Azt te csak úgy érzed, fiam." - Esterházy Péter
Ismét egyetértek!

Egy hasonlóan pihent barátommal már vagy 20 éve kidolgoztuk a J...a-Cs....a határeloszlási tételt.
Ami szerint
1. bárminek az érzete relatív - azt, hogy minek látjuk, minek érezzük s dolgokat, NEM köthető objektív tényezőkhöz, mindezt csak utólag ideologizáljuk meg. Fájdalom, íz, érték, szépség, méltányosság, stb, stb - a határeloszlási tétel az élet szinte minden területére ráhuzható
2. Az egység sugarú egyén meg van győződve, hogy az Ő érzete áll a legközelebb a “valósághoz”. Az okosabbik persze tudja, hogy nem pontosan, de a nygságrendről akkor is meg van győződve, hogy az övé a “helyes”

Példa: XY bor a “pont jó” vétel - finom, nem túl drága, de nem is gagyi kannás - pont jó. Folyomány: mindenki, akkor SOKKAL ocsóbb/gyengébb borral beéri, az igénytelen suttyó, taplónyelvű, talán alkoholista. Mindenki, aki SOKKAL drágábbat vesz, az hülye sznob, aki nem tud mit kezdni a pénzével, csak úgy tesz, mintha érezné a különbséget. stb :lol:
Eddig ez triviális. A határeloszlási tétel valódi gyönyöre abban rejlik, hogy NINCS objektív érték. A tablettás Koccintóst, a Bock Royal Cuveet, és a Chateu-Lafitte-ot vásárló júzer is általában azt gondolja, hogy neki van “igaza”

A biztonságérzetet is ide sorolnám. Éreztem már magamat teljes biztonságban egy harmadik világbeli sikátorban, és nem komfortosan egy Budapesti A+ kategóriás irodaházban ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Eddig egyetlen helyen olvastam arrol, hogy a fajdalom objektiv ertekkel meghatarozhato, de szerencsere azota errol leszoktak :-) az orvosok.

Volt egy szerkezet (valosiznuleg a spanyol inkvizicio hasznalta eloszor, csak maradt nehany mukodo darab belole, es nem akartak kidobni :-)), ami lenyegeben egy asztalos szorito, ezt hozzaigazitjak a sipcsonthoz, es szamoljak, hogy hany fordulat utan jelzi a beteg, hogy erzi a fajdalmat.

Az ember egy eros fajdalom mellett megjeleno gyengebbet eszre se vesz, csak akkor, amikor mar erosebbe valik, mint a korabbi.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2021.05.06. 14:45
Az ember egy eros fajdalom mellett megjeleno gyengebbet eszre se vesz, csak akkor, amikor mar erosebbe valik, mint a korabbi.

Ezt az elvet megboldogult legénykoromban deflorációs trükként ismertem, miszerint érdemes a csaj fülébe harapni kicsit, a kritikus pillanatban, hogy elvonja a figyelmét... bevallom, egyik esetben sem alkalmaztam, és várhatóan már nem is fogom megtudni, mi a tuti, szóval meghagyom városi legendának. :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

swordmanus írta: 2021.05.08. 14:12 Ezt az elvet megboldogult legénykoromban deflorációs trükként ismertem, miszerint érdemes a csaj fülébe harapni kicsit, a kritikus pillanatban, hogy elvonja a figyelmét... bevallom, egyik esetben sem alkalmaztam, és várhatóan már nem is fogom megtudni, mi a tuti, szóval meghagyom városi legendának. :-)
Fene tudja, működhet, de én inkább azzal csináltam, amelyik akarta is :lol:
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.05.06. 14:45 Eddig egyetlen helyen olvastam arrol, hogy a fajdalom objektiv ertekkel meghatarozhato, de szerencsere azota errol leszoktak :-) az orvosok.
A zseniális Pápay tanár úr mérnöki fizika előadásából tudok idézni:
"Az emberi érzékszervek nem alkalmasak pontos mérésre. Kössék be az anyósuk szemét, tegyenek fel vizet forrni, és amíg felforr, szaladjanak el folyékony nitrogénért! Egyszerre tegyék bele az anyósuk egyik kezét a forrásban lévő vízbe, a másikat pedig a folyékony nitrogénbe! A kedves mama nem fogja tudni megmondani, melyik hidegebb és melyik forróbb: ugyanúgy fájni fog neki."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

pogessor írta: 2021.05.11. 12:24 (Viszont 2 hónap, míg megkapod...)
És ide kell érjen július 1. előtt, különben fizetheted be utána az áfát meg a vámkezelési költséget.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.05.11. 13:08 És ide kell érjen július 1. előtt, különben fizetheted be utána az áfát meg a vámkezelési költséget.
Jah. Ezt még senki nem tudja, hogy mi lesz július 1. után, de érdemes készülni a legrosszabbra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Mi lenne, mar szetloptak mindent, kell meg egy kis zsebpenz nekik...
WildBear23 írta: 2021.05.11. 14:45 Jah. Ezt még senki nem tudja, hogy mi lesz július 1. után, de érdemes készülni a legrosszabbra.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.02.10. 21:50 Király vagy, köszönöm!

Nagyon ingerszegény lehet számodra a kijárási tilalom, ha másfél évvel ezelőttig olvasol vissza. :-)

Hülye kérdés, tudom, de ízre milyen volt a végeredmény?
Ezt most csak úgy ide kirakom, hogy felpiszkáljam az egészséges versenyszellemet. :-)
Gyombersor 2021. majus.jpg
Nem túl erős, nem volt könnyű leolvasni a fokolót: 3-5% lehet. → Tökéletes összhangban van a "small beer" hagyományával.
Az előzményekkel ellentétben a citromnak csak a leve és húsa főtt a gyömbérrel. - Nem is lett keserű. (Valamint leszűrve került a cefre a ballonba, mert ki akartam próbálni, veszítek-e ízt - nem -, és már előre nem volt kedvem ballont takarítani.)
Élesztő: a döglött gyömbérkovászban - mert szépen elindult, de kinyiffant - felfuttattam egy kocka sütőélesztőt.
Íz: kellemesen kicsit csípős, enyhén citromos, édességnek nyoma sincs. Jól is esik ebben a hirtelen jött melegben.

Összehasonlításként innen indultam:
Gyombersor 2015 aug..JPG
A szintlépés kellékei:
- Star San HB fertőtlenítő koncentrátum (118 ml): 2.880 Ft
- 5 literes csatos ballon ("Hova tettem a dugót?" - legalább nem keveredik el): 1.580 Ft
- kotyogó: 480 Ft
- borászati szilikondugó (ki kell fúrni, de még én sem bírtam elrontani): 312,5 Ft
- digitális hőmérő, az érzékelő 1 méter hosszú kábel végén van (megfelelő hőfokon tudom hozzáadni az élesztőt): 990 Ft.

Következő szintlépés:
- digitális mérleg (Térfogatra mértem. Semmilyen mérleg sincs itthon. Nem röhög!)
- fajélesztő: ginger beer plant (brexittel vert covid miatt nem kaptam).

Egészségetekre! :-)

Utóirat: a régi csatolmányaimat hogyan tudom újra beszúrni? A listát már megtaláltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2021.05.11. 22:11-kor.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.05.11. 22:08 Utóirat: a régi csatolmányaimat hogyan tudom újra beszúrni? A listát már megtaláltam.
Kép beszúrása ikon, aztán beilleszted a kép linkjét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2021.05.11. 12:24 Lehet, hogy bántó közröhej tárgya leszek, de az én AR15-ömön bizony egy AliExpress-es kiciócó freefloat handguard van - arra cseréltem le a gyári freefloat handguard-ot. És teljesen elégedett vagyok vele. Nem tudom, hogy a minőségi handguard az mitől jobb, mint ez a gazdaságos (biztosan az) - de az én céljaimnak ez bőven megfelel.

Szóval, AliExpress-en rengeteg félét találsz, mindenféle méretben, s a legtöbbje olyan olcsó, hogy ha nem válik be, akkor sem fáj annyira.

(Viszont 2 hónap, míg megkapod...)
Dettó ugyanezt tudom mondani AK tartozékokra, sínekre, Alu quad railre, stb. A rendelt kiegészítők 80%ka nem csak hogy Teljesen vállalható, hanem kiváló. 20% pedig kuka. És ezt az első kézhezvétel során meg tudod állapítani. Szóval nem tökéletes, de sokkal jobb az arány, mint az ember gondolná.

Vám, ÁFA - picit máshogy látom ezt a kérdést. Eddig volt irreálisan olcsó, “túl jó, hogy igaz legyen”. Nyártól lesz vége a Disneylandnek - ennyi volt, köszönjük, de sajna vége.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Akela
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.12.31. 19:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Akela »

qqriq írta: 2021.05.11. 17:09 Mi lenne, mar szetloptak mindent, kell meg egy kis zsebpenz nekik...
Ez nem magyar "találmány", hanem eu-s szabályozás. Minden országra vonatkozik.

A túl szép hogy igaz legyen: háát nem mintha a nagy márkák se kínában gyártanának. A különbség csak a minőségellenőrzésen van.
Ott nincs megengedve 20% szar. Vagyis a szar nem kerül a márkás cuccok közé.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.05.11. 17:09 Mi lenne, mar szetloptak mindent, kell meg egy kis zsebpenz nekik...
Az szerintem sem O.K., hogy a Postának ingyen kell kezelnie (szortíroznia, kézbesítenie) a Kínából érkező csomagok özönét.
Szóval szerintem reális lenne, ha csomagonként kérnének mondjuk 500-1000 Ft-ot.

Én inkább a b.aszakodástól tartok, hogy hetekig húzódik egy-egy csomag ügyintézése.. meg a 3500 Ft-ot is kicsit soknak tartom.

De szerintem a kínai eladók úgyis boztosítani fognak EU-ból szállítást. Már rengeteg terméknél van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.05.12. 10:17 Az szerintem sem O.K., hogy a Postának ingyen kell kezelnie (szortíroznia, kézbesítenie) a Kínából érkező csomagok özönét.
Szóval szerintem reális lenne, ha csomagonként kérnének mondjuk 500-1000 Ft-ot.

Én inkább a b.aszakodástól tartok, hogy hetekig húzódik egy-egy csomag ügyintézése.. meg a 3500 Ft-ot is kicsit soknak tartom.

De szerintem a kínai eladók úgyis boztosítani fognak EU-ból szállítást. Már rengeteg terméknél van.
A világ más részein hogy fizetik a helyi postákat a külföldi csomagok kézbesítéséért? Mert ezen már én is gondolkoztam, hogy egy külföldről beesett csomag itthoni kézbesítése, az nekik pont annyi munka, mint egy belföldi csomag kézbesítése. Talán a belföldi csomag díjába szép csöndben bele van építve a külföldi csomagok munkadíja is?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.05.12. 10:36 A világ más részein hogy fizetik a helyi postákat a külföldi csomagok kézbesítéséért? Mert ezen már én is gondolkoztam, hogy egy külföldről beesett csomag itthoni kézbesítése, az nekik pont annyi munka, mint egy
belföldi csomag kézbesítése. Talán a belföldi csomag díjába szép csöndben bele van építve a külföldi csomagok munkadíja is?
Nem tudom.
Nincs semmi infóm a Postáról azon kívül, hogy a helyi postánkban mindig megcsodálom az ügyintéző csaj hatalmas melleit.

Szoci őskövület a Posta, némi szatócsbolt beütéssel (minden sz.rt árulnak már a postákon, de a szomszéd kerületbe egy hét alatt ér át a levél), de az tényleg nem kóser, hogy évente millió számra jön Kínából csomag, amit ők ingyen kell hogy kezeljenek.
Szóval csomagonként valami kis lóvé szerintem reális a kézbesítésért, csak ne a szoci ügyintézés legyen belőle.
(Töltsed ki, faxold el, ajánlott levélben értesítenek, stb.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.05.12. 06:40 a postai/webshopos értékesítést meg a jogszabály tiltja.

(Debrecen és Budapest között pedig az összes utat, hidat, vasútvonalat felrobbantották, a snekiföldjét T-800-asok őrzik, senkinek nincs olyan ismerőse, aki a két város között mozogni tudna és elhozhatna pár dezodort.)


Kép
Bárki azt küld amit akar és mindenki tudja és senkit nem érdekel.Akkor miért nem legális?????????????????????????
Rendeltem forrasztópisztolyhoz gázpalackot "mint egy olajszűrő".Simán kihozta a futár a 8db-ot.
Akartam venni egy Balatoni gyártótól füstgránátot de nem tudok mert futárral nem küldheti.Az EU-s shop meg ideküldte.Szopassuk a hazai cégeket és kaszáljanak a külföldiek......logikus :oops: :twisted:
Agybaj ország agybaj rendeletekkel.
Kb akkora az esélye,hogy szállítás közben meggyullad mint egy autónak a kigyulladása menet közben.És valami fura módon több autó gyullad ki az utakon mint amennyi csomag :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thomaster írta: 2021.05.12. 10:36 A világ más részein hogy fizetik a helyi postákat a külföldi csomagok kézbesítéséért? Mert ezen már én is gondolkoztam, hogy egy külföldről beesett csomag itthoni kézbesítése, az nekik pont annyi munka, mint egy belföldi csomag kézbesítése. Talán a belföldi csomag díjába szép csöndben bele van építve a külföldi csomagok munkadíja is?
/OFF
https://hu.wikipedia.org/wiki/Egyetemes ... prov=sfti1

Az elképzelés jó volt - reciprocitás. Te kézbesíted ingyen az én leveleimet, én a tiédet. A feladó fizet a helyi postának, akik ebből élnek. Ez meglepően jól működik - már vagy 200 éve!

De. Senki sem gondolt arra, hogy ameddig Kínából Magyarirszágra/Lichtensteinbe/Portugáliába jön 1 000 000 levél, addig fordítva mondjuk 500... mert ez még 20 éve sem volt jellemző. Most viszont az, és valamit kezdeni kell a problémával. Mit lát ebből a mezei júzer? Hogy eddig Hawaii volt, most pedig “azok” megadóztatják az alanyi jogon járó kínai bóvlit :lol:

/ON
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
Petya357 írta: 2021.05.12. 14:28 Mit lát ebből a mezei júzer? Hogy eddig Hawaii volt, most pedig “azok” megadóztatják az alanyi jogon járó kínai bóvlit :lol:
Esetleg nem kellett volna két fillérrel nagyobb haszonért kivinni a gyártását mindennek is a Távol-Keletre...mert én pl. gyakran azért kényszerülök teljesen hétköznapi, filléres dolgokat onnan rendelni, mert itthon nem kapni olyat (de még hasonlót se), ha esetleg mégis, akkor meg kellene rendelni belőle 500-1000 darabot (nekem meg kéne mondjuk 5) és esetleg pont ugyanannyi idő alatt gyártják le neked, mint amennyi alatt ideér a világ túlsó feléről - csak ez utóbbi tizedannyiba kerül.
Ja és ugye nem csak a kínai cuccok lesznek lesz@patva, hanem (pl.) az UK-ből, USA-ból, Izraelből jövők is. Szóval szerintem Brüsszel nyugodtan megérdemel egy atomot emiatt is :!:

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.05.12. 14:59
Esetleg nem kellett volna két fillérrel nagyobb haszonért kivinni a gyártását mindennek is a Távol-Keletre...
Ez nagyon-nagyon messzire vezet!
A legtöbb vevő árérzékeny, és ha egy alkatrész gyártása Kínában tizede az itthoninak, akkor ott fogják gyártatni, legyen akár iPhone, laptop, vagy szereléksin.

Ezt a tendenciát lehet szeretni vagy nem szeretni, de ez van.

Mennyibe kerülne az okostelefonod, ha nem Kínában gyártották volna hanem a Németeknél?
Fél Magyarországnak nem lenne okostelója (AMI EGYÁTALÁN NEM LENNE BAJ!!).

A másik oldal, hogy a kínai import kinyírt egy csomó hazai iparágat.

A harmadik oldal, hogy azért (is) olyan olcsó a kínai gyártás, mert kevesebbet törődnek olyan mellékes dolgokkal mint a környezetvédelem, munkavédelem, stb.

A negyedik oldal meg a másolás.
Ami addig jó, amíg tizedáron gyártanak hamis (és egyébként teljesen használható!!) Spydercot, meg Legót, de annak már nem tapsikolnék, ha a Shenzeni Vegyiművek Tokaji Aszút kezdene gyártani.

Szóval ez egy összetett dolog, azzal a részével egyetértek, hogy ingyen nem hozhatja ki őket a Posta, de remélem találnak rá vanami emberi megoldást. Mondjuk csomagonként egy ezres kézbesítési díj, vagy mit tudom én.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2021.05.12. 14:21 Bárki azt küld amit akar és mindenki tudja és senkit nem érdekel.Akkor miért nem legális?????????????????????????
Rendeltem forrasztópisztolyhoz gázpalackot "mint egy olajszűrő".Simán kihozta a futár a 8db-ot.
Akartam venni egy Balatoni gyártótól füstgránátot de nem tudok mert futárral nem küldheti.Az EU-s shop meg ideküldte.Szopassuk a hazai cégeket és kaszáljanak a külföldiek......logikus :oops: :twisted:
Agybaj ország agybaj rendeletekkel.
Kb akkora az esélye,hogy szállítás közben meggyullad mint egy autónak a kigyulladása menet közben.És valami fura módon több autó gyullad ki az utakon mint amennyi csomag :lol: :lol:
Mehet is szerintem egyből arénába.

Bocs de nettó nyáltépés amiket leírtál.

Sz*runk a kreszre, a munkavédelemre, a szabályokra és mindenre. A sz*runk rá a leggyakoribb halálozási ok a világban. Közvetlenül az "amiről nem tudunk nem fáj"-t előzi meg.

Simán kihozta a futár. Ja. Ha mindenki "olajszűrőket" küldene csomagban, fejenként nyolc darabot, és úgy lenne tele a 8m3 raktér szerinted pislogna párat a futár? Közölné hogy bocs de nem? Vigye akinek két anyja van?

Eu shop meg kiküldte. Ja, mert sz*rnak rá, küldik a petárdát, a tüzijátékbombát és bármit amit kérsz. Mert sz*rnak rá. Sz*rnak rád, az országodra, a törvényekre, a biztonságodra, az életedre, mindenre. Egy rendelési azonosító vagy. Csak vedd meg tőlük. Ha bármi van (pl leggyakoribb esetben elkobozzák a határon) - mossák kezeiket.

Csomagkigyulladás:
Egyszer kell megtörténnie hogy pl leég egy logisztikai cég az illegálban küldött tűz és robbanásveszélyes termékektől.
Mert a csomagok szokása hogy néha kiszakadnak. Néha rakéták állnak/potyognak ki. A szalagmunkás meg k*rvaanyázik.

Dolgozik ismerős futárcégnél raktárban.

Az ADR nem véletlenül lett kitalálva. És az nem agybaj országunk agyszüleménye.

Az autókigyulladásról annyit: sok a 20+-os öreg roncs, aminek első körben az üzemanyagbetöltő nyílás és a tank közötti korrodált fém, vagy elöregedett műanyagból készült csöve törik/reped meg először ütközéskor, a többi már adja magát. Lobb.

Esélyek a gyulladásra: Mondjuk ütközik a futárautó a kigyulladó öreg autóval. Futárautóban meg pár "olajszűrőcsomag". Meg pár Eu shopos csomag. Amiről senki nem tud. A tűzoltó sem aki próbálja kivágni a beszorult delikvenst. Életszerűtlen?
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2021.05.11. 12:24 Lehet, hogy bántó közröhej tárgya leszek, de az én AR15-ömön bizony egy AliExpress-es kiciócó freefloat handguard van - arra cseréltem le a gyári freefloat handguard-ot. És teljesen elégedett vagyok vele. Nem tudom, hogy a minőségi handguard az mitől jobb, mint ez a gazdaságos (biztosan az) - de az én céljaimnak ez bőven megfelel.

Szóval, AliExpress-en rengeteg félét találsz, mindenféle méretben, s a legtöbbje olyan olcsó, hogy ha nem válik be, akkor sem fáj annyira.

(Viszont 2 hónap, míg megkapod...)
Én most vettem alumínium Glock slide cover plate-et 8 dollárért Kínából. Rendelhettem volna 14 dodóért plusz k...asok postáért USA_ból, így 2 dolláros kicioccó postával együtt is 8 dodóban megállt.
Ha nem illeszkedik pontosan, hát eldobom, ennyit megért.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Morcosrobot írta: 2021.05.12. 15:47 Mehet is szerintem egyből arénába.

Bocs de nettó nyáltépés amiket leírtál.

Sz*runk a kreszre, a munkavédelemre, a szabályokra és mindenre. A sz*runk rá a leggyakoribb halálozási ok a világban. Közvetlenül az "amiről nem tudunk nem fáj"-t előzi meg.

Simán kihozta a futár. Ja. Ha mindenki "olajszűrőket" küldene csomagban, fejenként nyolc darabot, és úgy lenne tele a 8m3 raktér szerinted pislogna párat a futár? Közölné hogy bocs de nem? Vigye akinek két anyja van?

Eu shop meg kiküldte. Ja, mert sz*rnak rá, küldik a petárdát, a tüzijátékbombát és bármit amit kérsz. Mert sz*rnak rá. Sz*rnak rád, az országodra, a törvényekre, a biztonságodra, az életedre, mindenre. Egy rendelési azonosító vagy. Csak vedd meg tőlük. Ha bármi van (pl leggyakoribb esetben elkobozzák a határon) - mossák kezeiket.

Csomagkigyulladás:
Egyszer kell megtörténnie hogy pl leég egy logisztikai cég az illegálban küldött tűz és robbanásveszélyes termékektől.
Mert a csomagok szokása hogy néha kiszakadnak. Néha rakéták állnak/potyognak ki. A szalagmunkás meg k*rvaanyázik.

Dolgozik ismerős futárcégnél raktárban.

Az ADR nem véletlenül lett kitalálva. És az nem agybaj országunk agyszüleménye.

Az autókigyulladásról annyit: sok a 20+-os öreg roncs, aminek első körben az üzemanyagbetöltő nyílás és a tank közötti korrodált fém, vagy elöregedett műanyagból készült csöve törik/reped meg először ütközéskor, a többi már adja magát. Lobb.

Esélyek a gyulladásra: Mondjuk ütközik a futárautó a kigyulladó öreg autóval. Futárautóban meg pár "olajszűrőcsomag". Meg pár Eu shopos csomag. Amiről senki nem tud. A tűzoltó sem aki próbálja kivágni a beszorult delikvenst. Életszerűtlen?
És ha legális lenne és az szerepelne a csomagon ami benne van?Páncélautóban szállítanák? :lol:
Egyszer akartam venni egy airsoft fegyvert országon belül "170km" és közölte a futár cég,hogy 50.000.- a szállítás mert kiemelt prioritás! :mrgreen:
Mindent meg lehet oldani de egyszerűbb azt mondani,hogy nem!Neked semmit.
Ne fárassz mert elég egész nap az okostojásokat hallgatnom.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.05.12. 15:08
A másik oldal, hogy a kínai import kinyírt egy csomó hazai iparágat.

A harmadik oldal, hogy azért (is) olyan olcsó a kínai gyártás, mert kevesebbet törődnek olyan mellékes dolgokkal mint a környezetvédelem, munkavédelem, stb.

A negyedik oldal meg a másolás.
Ami addig jó, amíg tizedáron gyártanak hamis (és egyébként teljesen használható!!) Spydercot, meg Legót, de annak már nem tapsikolnék, ha a Shenzeni Vegyiművek Tokaji Aszút kezdene gyártani.
+1
+1
+1

Mint minden magyar, én is szeretem okosba' megoldani a dolgokat és olcsón megvenni Kínából a számtalan apróságot. De nincs ingyen ebéd, mindennek keményen megfizetjük így vagy úgy az árát. Csak idő kérdése, hogy közvetve hozzánk is begyűrűzzön a hatása.
Ezek mind nagyon kemény szempontok: környezetvédelem, hazai kereskedelem védelme, szellemi tulajdonjogok védelme.

És mondom ezt úgy, hogy tegnap jött meg egy Alis csomagom, útban a Glock alkatrész Kínából, és még gondolkozom mit lehetne még gyorsan megrendelni, ami júl 1 előtt ideér... :D
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

chucky írta: 2021.05.12. 16:04 És ha legális lenne és az szerepelne a csomagon ami benne van?Páncélautóban szállítanák? :lol:
Egyszer akartam venni egy airsoft fegyvert országon belül "170km" és közölte a futár cég,hogy 50.000.- a szállítás mert kiemelt prioritás! :mrgreen:
Mindent meg lehet oldani de egyszerűbb azt mondani,hogy nem!Neked semmit.
Ne fárassz mert elég egész nap az okostojásokat hallgatnom.
Én is hallgatok elég okostojást naponta, szoktam is tartani egy órácska szünetet a munka után mielőtt fórumozni kezdek, nehogy azzá váljak amit megeszek, vagy másokra akasszam ezt a jelzőt... 8-) :mrgreen:

De ha kellően fáradt vagyok, és érdemben nem tudok hozzászólni, vagy vitázni, mindenképpen bedobok egy rövid plusz anekdotát, egy bármikor használható frázist a hatalomról és a kisemberről, majd az egészet lezárom egy huszárvágással hogy ne fárasszanak. :lol: :lol: :mrgreen:

Komolyra fordítva:
Értem hogy hova akarsz kilyukadni, csillió túlszabályzás, elavult, félreértett-félreértelmezett szabály van, millió hozzá nem értő jogalkotó, rosszakaró bürokrata stb.
Ilyen a civilizációnk, az életünk.

De nem minden szabályozás nettó baromság.
Sztem ezt is elfogadhatjuk.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Morcosrobot írta: 2021.05.12. 17:06
De nem minden szabályozás nettó baromság.
Sztem ezt is elfogadhatjuk.
Ja, kedvenc frázisom az "a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket". Lassan húsz éve dolgozom az építőiparban, ami tényszerűen a legveszélyesebb terület. A fegyveres párhuzamot is idecitálva bizony ezen szabályok jó részét vérrel írják.
Aztán persze van jópár életidegen faszság is.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.05.12. 17:19 ezen szabályok jó részét vérrel írják.
Aztán persze van jópár életidegen faszság is.
Hja, csak azon szokott vita lenni, hogy épp melyik melyik.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2021.05.12. 16:07 +1
+1
+1

Mint minden magyar, én is szeretem okosba' megoldani a dolgokat és olcsón megvenni Kínából a számtalan apróságot. De nincs ingyen ebéd, mindennek keményen megfizetjük így vagy úgy az árát. Csak idő kérdése, hogy közvetve hozzánk is begyűrűzzön a hatása.
Ezek mind nagyon kemény szempontok: környezetvédelem, hazai kereskedelem védelme, szellemi tulajdonjogok védelme.

És mondom ezt úgy, hogy tegnap jött meg egy Alis csomagom, útban a Glock alkatrész Kínából, és még gondolkozom mit lehetne még gyorsan megrendelni, ami júl 1 előtt ideér... :D
Olyant keress, ahol van "EU Prioriti Line"
Kínából jön, Holland raktárból..
Kicsit drágább, és nincs minden, de ezért is jó a Banggood.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.05.12. 17:25 Hja, csak azon szokott vita lenni, hogy épp melyik melyik.. :-)
Utólag könnyen megy. :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2021.05.12. 16:07 Mint minden magyar, én is szeretem okosba' megoldani a dolgokat és olcsón megvenni Kínából a számtalan apróságot. De nincs ingyen ebéd, mindennek keményen megfizetjük így vagy úgy az árát. Csak idő kérdése, hogy közvetve hozzánk is begyűrűzzön a hatása.
Ezek mind nagyon kemény szempontok: környezetvédelem, hazai kereskedelem védelme, szellemi tulajdonjogok védelme.

És mondom ezt úgy, hogy tegnap jött meg egy Alis csomagom, útban a Glock alkatrész Kínából, és még gondolkozom mit lehetne még gyorsan megrendelni, ami júl 1 előtt ideér... :D
Szerintem kicsit az is benne van ebben az árérzékenységben, hogy hazai üzletben már nyugati színvonalú árakat találni, miközben azért a kereseteinkkel le vagyunk maradva. Meg amit valaki más írt: nem is kapni mindent.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.05.12. 15:08remélem találnak rá vanami emberi megoldást. Mondjuk csomagonként egy ezres kézbesítési díj, vagy mit tudom én.
A kétdolláros cuccra (de még a huszasra is) pont annyira "emberi" kifizettetni egy ezrest a kézbesítésre, mint a 6 mm-s startpisztolyokra kötelezővé tenni az MKH-kártyát...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Morcosrobot írta: 2021.05.12. 15:47 Az autókigyulladásról annyit: sok a 20+-os öreg roncs, aminek első körben az üzemanyagbetöltő nyílás és a tank közötti korrodált fém, vagy elöregedett műanyagból készült csöve törik/reped meg először ütközéskor, a többi már adja magát. Lobb.
Persze - a zs-kategóriás akciófilmekben.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

G.D írta: 2021.05.12. 19:10 A kétdolláros cuccra (de még a huszasra is) pont annyira "emberi" kifizettetni egy ezrest a kézbesítésre, mint a 6 mm-s startpisztolyokra kötelezővé tenni az MKH-kártyát...
Nem a kétdolláros cuccnak egy ezres a kézbesítése, hanem annak a borítéknak, amire a te neved és címed van írva.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.05.12. 19:10 A kétdolláros cuccra (de még a huszasra is) pont annyira "emberi" kifizettetni egy ezrest a kézbesítésre, mint a 6 mm-s startpisztolyokra kötelezővé tenni az MKH-kártyát...
Szerinted mennyi lenne a reális összege egy ilyen Kínából jövő küldemény kezelésének?
Mondjuk egy normál levél ára? Egy 500-as?
Én ilyen nagyságrendet (500-1000) Ft tartanék reálisnak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Miert, szerinted ingyen csinalja? Azert posta hogy kezbesitse a kuldemenyeket.
Valamint 3500 forintot elkerni egy nyomtatvany iktatasaert tobb mint pofatlansag...
WildBear23 írta: 2021.05.12. 10:17 Az szerintem sem O.K., hogy a Postának ingyen kell kezelnie (szortíroznia, kézbesítenie) a Kínából érkező csomagok özönét.
Szóval szerintem reális lenne, ha csomagonként kérnének mondjuk 500-1000 Ft-ot.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Azert ne essunk mar at a lo tuloldalara, 1000 forintert kezbesiteni egy csomagot amit raadasul nem is kezbesitenek csak az ertesitest dobjak be??
Thomaster írta: 2021.05.12. 19:35 Nem a kétdolláros cuccnak egy ezres a kézbesítése, hanem annak a borítéknak, amire a te neved és címed van írva.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ugy latom van nemi nemu zavar az eroben.
Jelenleg nem arrol van szo hogy a postai kezbesites dijat akarjak beszedni, hanem hogy minden bejovo kuldemenyt vamkezelnek.
A postai vamugynoki szolgaltatas dija pedig kuldemenyenkent 3500 ft, aztan dobhatsz ra meg 27 szazalek afat.
WildBear23 írta: 2021.05.12. 20:43 Szerinted mennyi lenne a reális összege egy ilyen Kínából jövő küldemény kezelésének?
Mondjuk egy normál levél ára? Egy 500-as?
Én ilyen nagyságrendet (500-1000) Ft tartanék reálisnak.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.05.12. 20:50 Miert, szerinted ingyen csinalja? Azert posta hogy kezbesitse a kuldemenyeket.
Valamint 3500 forintot elkerni egy nyomtatvany iktatasaert tobb mint pofatlansag...
Igen, jelenleg ingyen csinálja.
Egy nagy, mohos kő alatt éltél eddig, hogy ezt nem tudtad??

A 3500 Ft-ot én is soknak tartom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.05.12. 21:03 Ugy latom van nemi nemu zavar az eroben.
Jelenleg nem arrol van szo hogy a postai kezbesites dijat akarjak beszedni, hanem hogy minden bejovo kuldemenyt vamkezelnek.
A postai vamugynoki szolgaltatas dija pedig kuldemenyenkent 3500 ft, aztan dobhatsz ra meg 27 szazalek afat.
Úgy akarják beszedni a kézbesítés díját, hogy fizetsz nekik 3500 pénzt a vámügynöki szolgáltatásért.

Erre írtam én, hogy korrektebb lenne a kézbesítésért fizetni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

Thomaster írta: 2021.05.12. 19:35 Nem a kétdolláros cuccnak egy ezres a kézbesítése, hanem annak a borítéknak, amire a te neved és címed van írva.
Amit a feladó már kifizetett egyszer.
Bájdövéj, még az igencsak dinamikusan emelkedő hazai díjszabás mellett is jelenleg 780 banánisztáni fabatkáért lehet feladni elsőbbségivel egy normál boríték méretű levelet tengerentúlra (hétfőn küldtem el egyet)...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a magyar kiralyi fekete lyuk zrt ~4000 forintert akart elvinni egy belfoldi csomagot amit a futarceg masnap delelott kezbesitett ~1600-ert...
~700 ft egy belfoldi ajanlott levelezolap kezbesitese, ugyanez dajcslandban ~1 juro...
Akkor ha beszedik a sarcot a kinai bejovo csomagok utan ezek olcsobbak lesznek?

WildBear23 írta: 2021.05.12. 21:46 Igen, jelenleg ingyen csinálja.
Egy nagy, mohos kő alatt éltél eddig, hogy ezt nem tudtad??

A 3500 Ft-ot én is soknak tartom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.05.13. 03:05 a magyar kiralyi fekete lyuk zrt ~4000 forintert akart elvinni egy belfoldi csomagot amit a futarceg masnap delelott kezbesitett ~1600-ert...
~700 ft egy belfoldi ajanlott levelezolap kezbesitese, ugyanez dajcslandban ~1 juro...
Jah, én is kerülöm a postát, ahol csak lehet, és nem csak a pénz miatt.

"Akkor ha beszedik a sarcot a kinai bejovo csomagok utan ezek olcsobbak lesznek?"

Nem lesz olcsóbb, de ezt nem is ígérte senki. ;)

A posta sz.ar.marad, de én akkor sem várom tőlük, hogy ingyen hozzák ki a kínai sz.arjaimat.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.05.13. 06:36 Jah, én is kerülöm a postát, ahol csak lehet, és nem csak a pénz miatt.

"Akkor ha beszedik a sarcot a kinai bejovo csomagok utan ezek olcsobbak lesznek?"

Nem lesz olcsóbb, de ezt nem is ígérte senki. ;)

A posta sz.ar.marad, de én akkor sem várom tőlük, hogy ingyen hozzák ki a kínai sz.arjaimat.. ;)
+ 1000 :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Kicsi kínai occó meg fogja oldani hogy eu raktára legyen , ha kereskedni akar ....
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Trailm írta: 2021.05.13. 11:49 Kicsi kínai occó meg fogja oldani hogy eu raktára legyen , ha kereskedni akar ....
Nagyon sok már megoldotta. Sok cucc jön cseh, lengyel, észt raktárból.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Valami olyasmit akarnak összehozni az Eu-ban,hogy az EU-n kívüli kereskedőket regisztráltatni egy "akármibe" és amikor én belépek a shop oldalára,akkor már az országom vám/Áfa-val növelt árat fogom látni és mire ideérkezik nem kell a kézbesítés előtt lejátszani az űrlapos időhúzást stb. mert már kifizettem előre.
De mindezt kikerülik az EU-s raktárral 8-)

Sok évvel "kb 15" ezelőtt Hong Kongból rendelt airsoft cuccok 2!!!! nap alatt értek ide többször is mert olyan olcsó volt az EMS szállítás :mrgreen:
Most meg több millió csomag jön évente.Persze,hogy keresni akar mindenki rajta.Ezt megértem.De azt nem,hogy nem egyszer elkallódott 1-2 hétre a csomagom a reptér és a kapunk között.Többször fizettem vámot a csomagokra ráadásul személyesen.Aztán meguntam és azóta már nem fizetek.
Ha majd megnő a bevételük jócskán akkor sem fog semmi változni mert a posta ilyen :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2021.05.13. 16:29 Valami olyasmit akarnak összehozni az Eu-ban,hogy az EU-n kívüli kereskedőket regisztráltatni egy "akármibe" és amikor én belépek a shop oldalára,akkor már az országom vám/Áfa-val növelt árat fogom látni és mire ideérkezik nem kell a kézbesítés előtt lejátszani az űrlapos időhúzást stb. mert már kifizettem előre.
De mindezt kikerülik az EU-s raktárral 8-)

Sok évvel "kb 15" ezelőtt Hong Kongból rendelt airsoft cuccok 2!!!! nap alatt értek ide többször is mert olyan olcsó volt az EMS szállítás :mrgreen:
Most meg több millió csomag jön évente.Persze,hogy keresni akar mindenki rajta.Ezt megértem.De azt nem,hogy nem egyszer elkallódott 1-2 hétre a csomagom a reptér és a kapunk között.Többször fizettem vámot a csomagokra ráadásul személyesen.Aztán meguntam és azóta már nem fizetek.
Ha majd megnő a bevételük jócskán akkor sem fog semmi változni mert a posta ilyen :mrgreen:
A Posta egy szoci hulladék szervezet, kerülöm amennyire csak lehet. Éljenek a futárcégek!
Az igény, hogy valamicskét fizessünk a nemzetközi küldeményekért szerintem is érthető, ha sikerül normálisan megoldani. Én is sokat rendelek, azért is, mert itthon egyszerűen nincs az a valami ami kell! Ha mégis, akkor nepperek, vagy legál kereskedők egy az egyben ugyanazt ugyanonnan rendelve sokszoros áron akarják adni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.05.13. 16:44 A Posta egy szoci hulladék szervezet, kerülöm amennyire csak lehet. Éljenek a futárcégek!
Az igény, hogy valamicskét fizessünk a nemzetközi küldeményekért szerintem is érthető, ha sikerül normálisan megoldani. Én is sokat rendelek, azért is, mert itthon egyszerűen nincs az a valami ami kell! Ha mégis, akkor nepperek, vagy legál kereskedők egy az egyben ugyanazt ugyanonnan rendelve sokszoros áron akarják adni.
Egyre többször futok bele,hogy itthon vegyek meg cuccokat mert garit is kapok rá és kb 3000-el drágább mint a kínainál.Elég rendesen megugrottak a kinti árak.A bengúdon 2 ezerrel volt olcsóbb "szállítás nélkül"a Convoj lámpa mint itthon.Kaptam számlát,garit.
Nagyon sok cucc nincs idehaza a kereskedőknél de pont ezért mert kintről rendelik be az emberek.Nem éri meg tartani.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Németország 1945 júliusa.Felújított,színes filmen :mrgreen:
Azt a sok büszke,menetelő orosz.....szovjet buxát :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Hwy8SzVmWGc
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem ingyen viszik, kifizetem neked en mikor az mplnek jattolok...
WildBear23 írta: 2021.05.13. 06:36 A posta sz.ar.marad, de én akkor sem várom tőlük, hogy ingyen hozzák ki a kínai sz.arjaimat.. ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ott viszont a termekek toredeke sincs keszleten.
Blekk Rájgó írta: 2021.05.13. 15:57 Nagyon sok már megoldotta. Sok cucc jön cseh, lengyel, észt raktárból.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.05.13. 19:47 nem ingyen viszik, kifizetem neked en mikor az mplnek jattolok...
Miért jattolsz az mpl-nek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Mert sok helyrol ahonnan rendelek csak azzal kuldik.
WildBear23 írta: 2021.05.13. 20:21 Miért jattolsz az mpl-nek?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2021.05.13. 19:49 ott viszont a termekek toredeke sincs keszleten.
Ezért találták ki amit Ratrace is említett "EU Prioriti Line".
Amit Kínából indítanak az ottani készletből de EU raktárba érkezik és onnan kapod meg vám mentesen.15-20 nap és ez a szívesség 2-3000 forintba kerül ha nem esztergagépet rendelsz :lol: :lol:
:mrgreen:
Hollandián,Németországon és Spanyolon keresztül jött három különböző csomagom szinte egyszerre :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Vibrációs polírozó

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gimis barátom és férje tervezik és készítik a Balcsikék bizsukat.
A bizsuk anyagminősége AISI 304-es és AISI 316-os (MSZ EN 10027:1 szerinti jelöléssel: X5CrNi18-10 és X5CrNiMo17-12-2) korrózióálló acél. Az alábbi képen a Balaton-formával díszített karkötő egy jellemző formát és méretet mutat:
Balcsikék.png
Lézerrel vágják ki saválló acélból, sorjátlanításuk és polírozásuk szükséges: ez jelenleg kézzel történik. Lassan. Nagyon lassan. A fémporok miatt pedig nem is egészséges.
Fontolgatják Lyman Pro 1200 Turbo Tumbler gép beszerzését. Fiatal grafikusok, próba-szerencse alapon gépvásárlásra nincs kidobandó pénzük. Előbb szeretnék kipróbálni, hogy mit tud a gép.
Aki szívesen segít a tesztelésben a fenti vagy más géppel - mert lőszertöltés miatt már beszerzett egyet -, annak várom privát üzenetét, hogy hova küldjünk egy marék sorjás alkatrészt.
Köszönöm. :-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nahát :mrgreen:
robi.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

chucky írta: 2021.05.16. 08:51 Nahát :mrgreen:
robi.jpg
ez akkor is faxa film vót, sokkal jobb mint a remake!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.05.16. 08:51 Nahát :mrgreen:
robi.jpg
"- Jó a szemed, Murphy!
- Amerikai gyártmány."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2021.05.16. 10:08 ez akkor is faxa film vót, sokkal jobb mint a remake!
Naná,hogy jobb :mrgreen:
Kíváncsi vagyok Rambo remake mikor lesz és ki fogja játszani? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.05.16. 11:41 "- Jó a szemed, Murphy!
- Amerikai gyártmány."
:lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.05.16. 21:19 Naná,hogy jobb :mrgreen:
Kíváncsi vagyok Rambo remake mikor lesz és ki fogja játszani? :lol:
Hogy ez mekkora ötlet! :lol: Hadd tippeljek: Alicia Vikander :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.05.16. 21:46 Hogy ez mekkora ötlet! :lol: Hadd tippeljek: Alicia Vikander :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Meg kellett néznem ki az :lol: :lol: Egy bicajos futár mint Rambo? :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - éppen vernek valakit a nyílt utcán, emberélet kioltására alkalmas eszközzel? NEHOGY SEGÍTS NEKI! HAGYD AGYONVERNI! Mert különben a hatóságok ELLENED INDÍTANAK ELJÁRÁST GARÁZDASÁG MIATT!


"2021. május 16-án 19 óra 45 perc körül Pécsett, a Szabadságharc utcában egy boxerrel több alkalommal arcon ütötte a vitapartnerét. Ezt észlelte egy, a gépkocsival éppen arra közlekedő 36 éves férfi, majd a járműből kiszállva a sértett védelmére kelt, miközben a 32 éves férfi társát ököllel megütötte. Az eset során a bántalmazott férfiak könnyebben megsérültek.
A rendőrök mindkét férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket. A 32 éves férfi ellen felfegyverkezve elkövetett garázdaság, míg a 36 éves férfi ellen garázdaság miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság."



http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ntalmazo-8
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.05.18. 06:34 Napi magyar valóság rovat - éppen vernek valakit a nyílt utcán, emberélet kioltására alkalmas eszközzel? NEHOGY SEGÍTS NEKI! HAGYD AGYONVERNI! Mert különben a hatóságok ELLENED INDÍTANAK ELJÁRÁST GARÁZDASÁG MIATT!


"2021. május 16-án 19 óra 45 perc körül Pécsett, a Szabadságharc utcában egy boxerrel több alkalommal arcon ütötte a vitapartnerét. Ezt észlelte egy, a gépkocsival éppen arra közlekedő 36 éves férfi, majd a járműből kiszállva a sértett védelmére kelt, miközben a 32 éves férfi társát ököllel megütötte. Az eset során a bántalmazott férfiak könnyebben megsérültek.
A rendőrök mindkét férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket. A 32 éves férfi ellen felfegyverkezve elkövetett garázdaság, míg a 36 éves férfi ellen garázdaság miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság."



http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ntalmazo-8
Meg szerencse,hogy nem a Vermezo utcaban tortent 😅
Par napja mutattak egy Not a tv-ben akit futas kozben megtamadtak es azota kutyaval fut 🙄
Pedig egy spray egyszerubb lenne 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.05.18. 06:34 Napi magyar valóság rovat - éppen vernek valakit a nyílt utcán, emberélet kioltására alkalmas eszközzel? NEHOGY SEGÍTS NEKI! HAGYD AGYONVERNI! Mert különben a hatóságok ELLENED INDÍTANAK ELJÁRÁST GARÁZDASÁG MIATT!


"2021. május 16-án 19 óra 45 perc körül Pécsett, a Szabadságharc utcában egy boxerrel több alkalommal arcon ütötte a vitapartnerét. Ezt észlelte egy, a gépkocsival éppen arra közlekedő 36 éves férfi, majd a járműből kiszállva a sértett védelmére kelt, miközben a 32 éves férfi társát ököllel megütötte. Az eset során a bántalmazott férfiak könnyebben megsérültek.
A rendőrök mindkét férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket. A 32 éves férfi ellen felfegyverkezve elkövetett garázdaság, míg a 36 éves férfi ellen garázdaság miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság."



http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ntalmazo-8
Súlyos hanyagság történt az eljárásban. Mi az hogy sértett, és ellene nem indult eljárás? Biztos volt előtte szóváltás. Meg amikor a harmadik játékos beszállt, onnantól csoportosan elkövetett.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2021.05.18. 08:38 Meg szerencse,hogy nem a Vermezo utcaban tortent 😅
Par napja mutattak egy Not a tv-ben akit futas kozben megtamadtak es azota kutyaval fut 🙄
Pedig egy spray egyszerubb lenne 😅
Na, a futókat hagyjuk! Néha beleolvasok a futós FB csoportokba, a mindenféle jóga csoportokból magukkal hozott, darwin-pozitív módon félreértelmezett erőszakmentesség keveredik a szintén rosszul értlemezett mélyzöld és állatvédő tévhitekkel a spray-k káros hatásairól és a következményekről. Egyszer-kétszer bedobtam a paprika spray-t kommentben, tucatnyian estek nekem, mintha azt javasoltam volna hogy novicsokkal fújják le a kutyákat. A legtöbbje a kutyát is sajnálják aki megtámadja őket, nem akarják szegényt bántani nehogy megvakuljon.

Hát jó, végülis a szatírnak is kell préda, kutyának meg a láb amit megharaphat, felőlem járkáljanak csak a modern nők mindenféle védelem nélkül. A számomra fontosakat már úgyis felfegyvereztem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2021.05.18. 12:40 Na, a futókat hagyjuk! Néha beleolvasok a futós FB csoportokba, a mindenféle jóga csoportokból magukkal hozott, darwin-pozitív módon félreértelmezett erőszakmentesség keveredik a szintén rosszul értlemezett mélyzöld és állatvédő tévhitekkel a spray-k káros hatásairól és a következményekről. Egyszer-kétszer bedobtam a paprika spray-t kommentben, tucatnyian estek nekem, mintha azt javasoltam volna hogy novicsokkal fújják le a kutyákat. A legtöbbje a kutyát is sajnálják aki megtámadja őket, nem akarják szegényt bántani nehogy megvakuljon.

Hát jó, végülis a szatírnak is kell préda, kutyának meg a láb amit megharaphat, felőlem járkáljanak csak a modern nők mindenféle védelem nélkül. A számomra fontosakat már úgyis felfegyvereztem.
Ennyi 😁 Vigyenek magukkal ovszert,hogy ne kapjanak fertozest es ne ellenkezzenek mert ugy hamarabb vege lesz serulesmentesen 😅😷
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.05.18. 12:40 Na, a futókat hagyjuk! Néha beleolvasok a futós FB csoportokba,
Fészbúk?! Ha tul sok a fölös agysejted inkább igyál, attól legalább jobban érzed magad....
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2021.05.18. 12:40 Na, a futókat hagyjuk! Néha beleolvasok a futós FB csoportokba, a mindenféle jóga csoportokból magukkal hozott, darwin-pozitív módon félreértelmezett erőszakmentesség keveredik a szintén rosszul értlemezett mélyzöld és állatvédő tévhitekkel a spray-k káros hatásairól és a következményekről. Egyszer-kétszer bedobtam a paprika spray-t kommentben, tucatnyian estek nekem, mintha azt javasoltam volna hogy novicsokkal fújják le a kutyákat. A legtöbbje a kutyát is sajnálják aki megtámadja őket, nem akarják szegényt bántani nehogy megvakuljon.

Hát jó, végülis a szatírnak is kell préda, kutyának meg a láb amit megharaphat, felőlem járkáljanak csak a modern nők mindenféle védelem nélkül. A számomra fontosakat már úgyis felfegyvereztem.
A helyi Fosbúk csoportban én is be szoktam dobni a deo-t, mint alternatívát. 80% egyetért. fővárosban más....
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.05.18. 06:34
Ehhez hasonló már sokszor szóba került. Egyszer szeretném hallani egy rendőrtől, ennek mi az oka.
- Ennyire elhülyült az állomány? Maradt a kevés hivatástudatos szent őrült, meg a minden jobban fizető munkára alkalmatlan naplopók hada? (Pont, mint az ápolóknál és a tanároknál: hiányzik az a derékhad, aki nem szerelmes a munkájába, egyszerűen csak tisztességesen végzett munkával tisztességesen meg akar élni. → „A hentesnek, sörfőzőnek vagy a péknek nem a jóindulatától várjuk ebédünket, hanem attól, hogy a saját érdekeikre vannak tekintettel. Nem emberségükhöz, hanem önszeretetükhöz fordulunk.” Adam Smith: A nemzetek gazdagsága)
- Valami elmebeteg jogszabály miatt hivatalból hülyének kell lenni? (Tudják ők is, hogy vérlázító jelen és hasonló ügyben garázdaság ügyében nyomozni, de kötelező nekik.)
- A rosszindulat a szakmai szocializáció része? (Valahogy úgy, ahogy a rendőrök előttem megnyilvánuló része nem támogatja a polgári fegyvertartást. Kíváncsi vagyok, a rendőr és rendőrtiszt-hallgatók hozzáállása milyen a kiképzésük/tanulmányuk kezdetén és végén. Érdekes felmérés lenne.)
- A sokat emlegetett statisztikai szemlélet az ok? (Plusz egy könnyen megoldott ügy.)
- Szakmányban írják a béna közleményeket, olyan dolgokat kihagyva, amik nélkül az olvasó azt gondolja: "Ezek már megint a tisztességes polgárokat szívatják a bűnözők helyett!"
Szeretném meghallgatni a másik felet is. - De ha meg sem szólal, akkor semmit sem hallok.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Feldobott a gugli egy hirdetést, hát seggreültem, hol tart a technolodzsi..
Tényleg nincs messze, amikor az alien filmekben, és a holnap határában szereplő teljesítmény fokozók lesznek....
Akit érdekel a téma, keressen rá: Exoskeleton
Csatolmányok
holnap.jpg
holnap.jpg (8.23 KiB) Megtekintve 20527 alkalommal
ripley.jpg
ripley.jpg (9.08 KiB) Megtekintve 20527 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2021.05.19. 18:29 Feldobott a gugli egy hirdetést, hát seggreültem, hol tart a technolodzsi..
Tényleg nincs messze, amikor az alien filmekben, és a holnap határában szereplő teljesítmény fokozók lesznek....
Akit érdekel a téma, keressen rá: Exoskeleton
Ennek garantált a pöcs sérülés.Akkó' má' nem fog mosolyogni :mrgreen: :lol: :lol:
Power_Loader.jpg
Power_Loader.jpg (63.31 KiB) Megtekintve 20480 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Most vagy idejárkálnak az Alienek és csak figyelnek minket vagy már cimbik és a Mars expedíció kamu és pár perc alatt odautazhatunk :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=ZBtMbBPzqHY
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

chucky írta: 2021.05.20. 07:09 Most vagy idejárkálnak az Alienek és csak figyelnek minket vagy már cimbik és a Mars expedíció kamu és pár perc alatt odautazhatunk :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=ZBtMbBPzqHY
"Tavaly még egy további fontos lépés történt az UFO-fronton: a még a Trump-adminisztráció idején elfogadott és 2019-ben hatályba lépett Intelligence Authorization Act alapján az amerikai törvényhozás arra kötelezte a Pentagont, hogy minden olyan adatot és jelentést hozzon nyilvánosságra, ami az azonosítatlan repülő objektumokkal kapcsolatban a birtokában van. A törvény 180 napot adott erre az Amerikai Védelmi Minisztériumnak, a határidő pedig most júniusban fog lejárni."

Elkezdek gyűjteni,hogy a cukrászdában meg tudjam venni majd az új plasma Alfát :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Oroszország: közúti veszekedés és büntető fékezés után az egyik sofőr fegyvert ránt, ami nem működik. :lol:

https://index.hu/kulfold/2021/05/20/oro ... s-uldozes/
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Érdekes momentumok:
-45 éves férfi fenyegette a válni készülő asszonyt, megverte, autóba tuszkolta
- a nő azzal tudta kikönyörögni, hogy engedje el, hogy a közös lányuk unokájától hagy búcsúzzon el. Ezt most vagy nagyon elírták, vagy dédnagypapa volt a koma 45 évesen, ami azért nem rossz teljesítmény.
- végül a kedves 45 éves dédnagypapát az anyja lakásáról vitte el a TEK, aki ezek szerint üknagymama.
https://index.hu/belfold/2021/05/21/nag ... beismeres/
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: barkogy »

swordmanus írta: 2021.05.21. 11:26 Érdekes momentumok:
-45 éves férfi fenyegette a válni készülő asszonyt, megverte, autóba tuszkolta
- a nő azzal tudta kikönyörögni, hogy engedje el, hogy a közös lányuk unokájától hagy búcsúzzon el. Ezt most vagy nagyon elírták, vagy dédnagypapa volt a koma 45 évesen, ami azért nem rossz teljesítmény.
- végül a kedves 45 éves dédnagypapát az anyja lakásáról vitte el a TEK, aki ezek szerint üknagymama.
https://index.hu/belfold/2021/05/21/nag ... beismeres/
Simán lehet. 13-14 évesen minden generáció szült. És tessék. Üknagypapa bekattant. Nem csoda.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2021.05.21. 11:26 45 éves ... a közös lányuk unokájától
Szia,

Igen, siman lehet, hogy az illeto 45 eves, a gyereke 30, az unokaja 15, a dedunokaja meg most szuletett.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2021.05.22. 20:16 Szia,

Igen, siman lehet, hogy az illeto 45 eves, a gyereke 30, az unokaja 15, a dedunokaja meg most szuletett.

Bel
GyermekVÁLLALÁS.. :(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Fegyvermérnök-képzés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ha valakinek most felvételizik a fegyvermániás sráca/lánya, vagy vendéghallgató lenne…

Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar BSc képzés: Gépészmérnök (frissítve: 2020.12.15)
Választható specializációk:
- CAD-CAM-CNC specializáció [Ez egy kemény szakirány…]
- Géptervezés specializáció [Ezt végeztem. A bánkis hagyomány ezt tartja a legnehezebb szakiránynak. Hagyományosan ide jelentkeznek a legkevesebben. Messzire kerüld, ha utálsz rajzolni (egész éjjel, csomagolópapírra)!]
- Járműtechnika specializáció [Itt az köt ki, aki a legkisebb ellenállás felé halad, vagy a bánkis vicc szerint: aki elfelejt szakirányt választani.]
[Most jönnek az újdonságok! :-)]
- Fegyver- és lőszertechnikai specializáció [ :D - Bár lett volna hallgató koromban…]
- Harcjármű-technikai specializáció [Azért ez se rossz…]
- Repülőműszaki specializáció [Rémlik, hogy van valami lufthansás kapcsolat, és üzemlátogatáson is voltunk Ferihegyen a Lufthansa javítóműhelyében.]
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Hogy a Thefirearmblog-os James Reeves olyan meleg, hogy kb teát lehet mellette forralni, azt már sajnos tudtuk - a kis forró nadrágjairól - de hogy ez a WarriorPoet gyerek is homár, na ezt nem gondoltam volna .... :cry: vagy csak humor herold volt ?? ;)

Kép

Remélem Hicock45 azért még a csajokra mozdul :D
Csatolmányok
IMG_567.png
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thunder írta: 2021.06.03. 22:24 Hogy a Thefirearmblog-os James Reeves olyan meleg, hogy kb teát lehet mellette forralni, azt már sajnos tudtuk - a kis forró nadrágjairól - de hogy ez a WarriorPoet gyerek is homár, na ezt nem gondoltam volna .... :cry: vagy csak humor herold volt ?? ;)

Kép

Remélem Hicock45 azért még a csajokra mozdul :D
Ha erről szeretnétek beszélgetni, hajrá. Személy szerint tartom magam ahhoz, hogy semmi közöm más magánéletéhez. - Még akkor sem, ha nyilvánosság elé tárja: ignorálom.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.06.03. 22:43 Ha erről szeretnétek beszélgetni, hajrá. Személy szerint tartom magam ahhoz, hogy semmi közöm más magánéletéhez. - Még akkor sem, ha nyilvánosság elé tárja: ignorálom.
+1
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2021.06.03. 22:43 Ha erről szeretnétek beszélgetni, hajrá. Személy szerint tartom magam ahhoz, hogy semmi közöm más magánéletéhez. - Még akkor sem, ha nyilvánosság elé tárja: ignorálom.
Ez a szexuális orientáció kérdés egyre inkább hétköznapi téma, és lassan elérjük hogy egyáltalán nem lesz téma. Ha valakiről kiderül vagy coming out-ol, az ma már csak annyira hír, mintha kiderülne róla hogy vegetariánus. Részemről pont úgy is vagyok vele. Csinálja ha neki jólesik, csak engem ne akarjon belevonni :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thunder írta: 2021.06.03. 22:24 Hogy a Thefirearmblog-os James Reeves olyan meleg, hogy kb teát lehet mellette forralni, azt már sajnos tudtuk - a kis forró nadrágjairól - de hogy ez a WarriorPoet gyerek is homár, na ezt nem gondoltam volna .... :cry: vagy csak humor herold volt ?? ;)

Kép

Remélem Hicock45 azért még a csajokra mozdul :D
Náluk ez csak poénkodás, de amúgy valóban magánügy. Ha komolyan ezzel kampányolna a fegyverelemzések közben az nekem is ellenszenves lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvermérnök-képzés

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2021.06.03. 16:46 Ha valakinek most felvételizik a fegyvermániás sráca/lánya, vagy vendéghallgató lenne…

Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar BSc képzés: Gépészmérnök (frissítve: 2020.12.15)
Választható specializációk:
- CAD-CAM-CNC specializáció [Ez egy kemény szakirány…]
- Géptervezés specializáció [Ezt végeztem. A bánkis hagyomány ezt tartja a legnehezebb szakiránynak. Hagyományosan ide jelentkeznek a legkevesebben. Messzire kerüld, ha utálsz rajzolni (egész éjjel, csomagolópapírra)!]
- Járműtechnika specializáció [Itt az köt ki, aki a legkisebb ellenállás felé halad, vagy a bánkis vicc szerint: aki elfelejt szakirányt választani.]
[Most jönnek az újdonságok! :-)]
- Fegyver- és lőszertechnikai specializáció [ :D - Bár lett volna hallgató koromban…]
- Harcjármű-technikai specializáció [Azért ez se rossz…]
- Repülőműszaki specializáció [Rémlik, hogy van valami lufthansás kapcsolat, és üzemlátogatáson is voltunk Ferihegyen a Lufthansa javítóműhelyében.]
Én Kecskemétet várom, hogy beinduljon. Állítólag 2022 második félévtől... A harmadik pici után kell valami új kaland az életembe. Eskü, megpróbálom a tartalékos ösztöndíjat is. OK, valszeg elutasítanak, de egy poént megérne! :-D
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvermérnök-képzés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2021.06.03. 16:46 Ha valakinek most felvételizik a fegyvermániás sráca/lánya, vagy vendéghallgató lenne…

Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar BSc képzés: Gépészmérnök (frissítve: 2020.12.15)
Választható specializációk:
- CAD-CAM-CNC specializáció [Ez egy kemény szakirány…]
- Géptervezés specializáció [Ezt végeztem. A bánkis hagyomány ezt tartja a legnehezebb szakiránynak. Hagyományosan ide jelentkeznek a legkevesebben. Messzire kerüld, ha utálsz rajzolni (egész éjjel, csomagolópapírra)!]
- Járműtechnika specializáció [Itt az köt ki, aki a legkisebb ellenállás felé halad, vagy a bánkis vicc szerint: aki elfelejt szakirányt választani.]
[Most jönnek az újdonságok! :-)]
- Fegyver- és lőszertechnikai specializáció [ :D - Bár lett volna hallgató koromban…]
- Harcjármű-technikai specializáció [Azért ez se rossz…]
- Repülőműszaki specializáció [Rémlik, hogy van valami lufthansás kapcsolat, és üzemlátogatáson is voltunk Ferihegyen a Lufthansa javítóműhelyében.]
Neee máár... tavaly végeztem... Ha a már 2015-től lett volna a fegyveres specializáció... csessze meg :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.06.04. 07:52 Ez a szexuális orientáció kérdés egyre inkább hétköznapi téma, és lassan elérjük hogy egyáltalán nem lesz téma. Ha valakiről kiderül vagy coming out-ol, az ma már csak annyira hír, mintha kiderülne róla hogy vegetariánus. Részemről pont úgy is vagyok vele. Csinálja ha neki jólesik, csak engem ne akarjon belevonni :lol:
Én is így vagyok vele.
Mindenkinek a magánügye a szexuális orientációja, akárcsak hogy milyen ételeket szeret, nem szeret, vega, vegán, stb.
Azt nem szeretem, ha valaki ezt erőszakosan hirdeti.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2021.06.04. 10:38 Én is így vagyok vele.
Mindenkinek a magánügye a szexuális orientációja, akárcsak hogy milyen ételeket szeret, nem szeret, vega, vegán, stb.
Azt nem szeretem, ha valaki ezt erőszakosan hirdeti.
Ugyan ez. Amíg nem erőszakoskodik vele, nem tolja a pofámba és békén hagy vele, addig engem se érdekel és békén hagyom.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Szeretnénk jelezni hogy a bármilyen irányú (nemzetiségi, vallási, szexuális, stb) kisebbségeket érintő beszólások kerülendők ezen a fórumon!

Ugyanakkor a mostanában divatos túltolt politikai korrektségbe és erőszakos pozitív diszkriminációba semmiképpen sem fogunk beszállni! Ez egy fegyveres fórum nem szabad bölcsészeti kurzus vagy ikebana tanfolyam! A fegyverbuzi kifejezés használata valakire itt elismerést jelent, és olyasmi is leírható hogy heteroszexuális férfinak kell legyen kése. De hogy XY konkrét személy kinek a seggét markolássza az ágyban, azt ne itt tárgyaljuk ki!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chuck Norris írta: 2021.06.04. 11:25 Szeretnénk jelezni hogy a bármilyen irányú (nemzetiségi, vallási, szexuális, stb) kisebbségeket érintő beszólások kerülendők el ezen a fórumon!

Ugyanakkor a mostanában divatos túltolt politikai korrektségbe és erőszakos pozitív diszkriminációba semmiképpen sem fogunk beszállni! Ez egy fegyveres fórum nem szabad bölcsészeti kurzus vagy ikebana tanfolyam! A fegyverbuzi kifejezés használata valakire itt elismerést jelent, és olyasmi is leírható hogy heteroszexuális férfinak kell legyen kése. De hogy XY konkrét személy kinek a seggét markolássza az ágyban, azt ne itt tárgyaljuk ki!
Offban szerintem bőven elfér, nem történt uszítás meg semmi ilyesmi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.06.03. 22:43 Ha erről szeretnétek beszélgetni, hajrá. Személy szerint tartom magam ahhoz, hogy semmi közöm más magánéletéhez. - Még akkor sem, ha nyilvánosság elé tárja: ignorálom.
+1

Homoellenes kommenteknek pontosan ugyanannyira nincs helye egy fegyveres fórumon, mint a meleg propagandának. Semmi közünk hozzá.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.06.04. 12:35 +1

Homoellenes kommenteknek pontosan ugyanannyira nincs helye egy fegyveres fórumon, mint a meleg propagandának. Semmi közünk hozzá.
+1

Itt mindenki fegyverbuzi, de azzal dug akivel akar (kölcsönös beleegyezés és nagykorúság mellett).

És csak fegyvermeleg-propagandának van helye.:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.06.04. 11:32 Offban szerintem bőven elfér, nem történt uszítás meg semmi ilyesmi.
Még nem: de ha random oldalon elolvassuk a hozzászólásokat, akkor nem rossz ötlet madárijesztőként a probléma elé menni.
Beszélgetni lehet róla, mert bizony ez is az élet része, de a politikára és az agitpropra továbbra is rácsapjuk az ajtót.
Egyébként elismeréssel kell adóznom a fórumtársak intelligens véleményéért.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.06.04. 12:42 +1

Itt mindenki fegyverbuzi, de azzal dug akivel akar (kölcsönös beleegyezés és nagykorúság mellett).

És csak fegyvermeleg-propagandának van helye.:-)))
Hajh, bárcsak azzal dughatnék, akivel akarok... csakhát ugye a feleségem...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.06.04. 12:59 Hajh, bárcsak azzal dughatnék, akivel akarok... csakhát ugye a feleségem...
#metoo

:lol: :lol: :lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Akkor tessék, egy kis izraeli fegyvermeleg fegyverpornó. :lol:
Gunporn.jpg
Válasz küldése