Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2021.03.22. 12:22 Én extra LKNBF vagyok, mert én 4"-es csővel többet szórtam szét, könnyebb volt nagyobbat hibáznom a rövidebb irányzóvonallal.
+1
Sokat lőttem ilyennel us, olyannal is. A +5cm Irányzóvonal igen is érezhető - számomra. Ezt 20 év alatt elég jól kitapasztaltam

A pontosság - satuba fogva - valóban teljesen ugyanaz 2” csőből mint 6” csőből - ezt egysze ki is próbáltuk annó, és valóban bullshit / fétis, legalábbis 25 méteren. De nem satuból lőjük a pontot. Hosszabb csővel egyszerűen könnyebb lőni - pontosabban nem ellőni a hibákat, és célozni :lol:

A 4” amolyan tökéletes mindenes, viszonylag kevés kompromisszummal - nem véletlenül ez volt az első éles fegyverem :) most egyre több van, és logikusabbnak tartom szakosodni. Sok kicsi “öszvér” helyett a még másra is valamennyire használható, fegyver kinézetű és kaliberű (nem távlyukasztó gép) , de már a jobban szakosodott vasak kerülnek előtérbe.
Kivéve ha AK
Kivéve ha Makarov
Stb ... :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2021.03.22. 09:22 Köszi a választ. Alfát, és Taurust mifelénk ki importál? a Frommernél az előbbiből, a fagyisnál az utóbbiból láttam normális választékot. A Taurus Tracker különböző változatait nézegetem még - szimpatikus a 7 lövetű dob :-) használtan is van egy, amit lestoppoltam megnézni. Szerencsére 6" forgóból azért van lehetőség válogatni. :D

9x19es - igen, ezen is gondolkodtam. Mondjuk nem fogy olyan sok .38/.357 , hoyg az árkülönbség számottevő legyen - - inkább a lőszer kompatibilitás miatt jutott eszembe. Ilyen kaliberű revolverrel lőttem már - valami csoda volt, cseredobbal - és emlékeim szerint meglepően kellemetlenül nagyot rúgott .38 wadcuttetrhez képest - mármint a "precíziós céllövészethez zavaró módon", nem "úgy általában" nagyot - nyilván a 9x19 az semmi egy teljes töltetüű .357-hez képest. Kinek mik a tapasztalatai?
Nekem ez a 3inches "tank" tüzelt 9est, de jóval idegesebb volt mint a 38-as revkók, ~1 doboz lőszer után már kezdte érezni a kezem.
IMG_E2525.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2021.03.22. 13:36 Nekem ez a 3inches "tank" tüzelt 9est, de jóval idegesebb volt mint a 38-as revkók, ~1 doboz lőszer után már kezdte érezni a kezem.
IMG_E2525.JPG
Thx Vato

Ja, a 3” is jó méret.

Más: Ebédszünetben kiugrottam a Frommerbe - hatcolos revolvereket tapizni. A Pásztor 6” között akaratlanul is ez került a kezem ügyébe - a koncepcióm pontos ellentéte. “Távozz, Sátán!” felkiáltással visszatérek a vitrinbe, de ha rövid 357est keresnék, akkor ez lenne az. Ja és 7 lövetű - igen szokatlanul néz ki a dob kinyitva :)
A7375922-E2AD-411D-ACFF-1AFCF08F4413.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Petya357 írta: 2021.03.22. 15:32 Thx Vato

Ja, a 3” is jó méret.

Más: Ebédszünetben kiugrottam a Frommerbe - hatcolos revolvereket tapizni. A Pásztor 6” között akaratlanul is ez került a kezem ügyébe - a koncepcióm pontos ellentéte. “Távozz, Sátán!” felkiáltással visszatérek a vitrinbe, de ha rövid 357est keresnék, akkor ez lenne az. Ja és 7 lövetű - igen szokatlanul néz ki a dob kinyitva :)
A7375922-E2AD-411D-ACFF-1AFCF08F4413.jpeg
Ez egy nagyon jó kis revkó. Tök jól lehet rejteni, és egy DAO kakassal az egyik legideálisabb önvédelmi forgó szerintem. Ráadásul a célgömb két oldalán van 3-3 kompenzátor furat, így a .38 Spec +P hátrarúgását, még ekkora csővel és súllyal is lehozza egy Glock 19 szintre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb kígyó újraélesztve: Colt Anaconda .44 Magnum 2021

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-k ... onda-2021/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.03.23. 09:58 Újabb kígyó újraélesztve: Colt Anaconda .44 Magnum 2021
Fortituval négy éve már megbeszéltük, hogy a CCW-forradalom miatt inkább a Magnum Carry-t gyártanák újra. #azkellaminincs
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.03.23. 10:06 Fortituval négy éve már megbeszéltük, hogy a CCW-forradalom miatt inkább a Magnum Carry-t gyártanák újra. #azkellaminincs
ahelyett lett ez, de csak .38 spec:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-colt-cobra/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:11 ahelyett lett ez, de csak .38 spec:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujra-colt-cobra/
Igen, innen indult el a beszélgetés: hogy miért nem .357 Mag., abba jó a .38 Spec. is. #azkellaminincs #úgysemlehetilyenünk #képzeletbeliarzenál
Recon
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.09.24. 09:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Recon »

Sziasztok!

Sporttárs megválna féltve őrzött, kis mértékben módosított :) AMD-65-től. FAB Defense kiegészítőkkel, 4db 30-as tárral, szerelékkel, optika nélkül.

Agyonkímélt, jó ideje szekrényben áll.

B7 kategória természetesen. Ára: 550.000, akit érdekel kérem jelezze, megtapizható Móron.

www.kalappal.hu
Csatolmányok
viber_kép_2021-03-17_07-50-36.jpg
viber_kép_2021-03-17_07-50-327.jpg
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Ilyen Polimer AMD tárakat hol lehet beszerezni?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2021.03.23. 18:55 Ilyen Polimer AMD tárakat hol lehet beszerezni?
Bp-n a Frommerben láttam sokféle polimer AK tárat - mindegyik amin7,62x39-és jó az AMDbe is. Létezik ennél olcsóbb forrás, de a polimer tár választék IMHO ott a legjobb
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2021.03.23. 23:49 Bp-n a Frommerben láttam sokféle polimer AK tárat - mindegyik amin7,62x39-és jó az AMDbe is. Létezik ennél olcsóbb forrás, de a polimer tár választék IMHO ott a legjobb
Frommerben nem igazán van választék AK kiegészítőkből. Múltkor is csak pár darab IMI tár volt tizenezerért.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2021.03.24. 00:31 Frommerben nem igazán van választék AK kiegészítőkből. Múltkor is csak pár darab IMI tár volt tizenezerért.
Igazad van. Megnéztem, és a webshop szerint csak kétféle “műanyag”AK tár van: IMI és Magpul.

https://frommerfegyverbolt.hu/fegyver-tarak-51/?pnum=1

Mindkettőből történetesen van itthon. Az IMI elmegy/nem rossz - az én ízlésemnek kicsit túlméretes, de megbízhatóan működik. Az ablakos Magpul - t viszont csak ajánlani tudom, bitang jó - és még jól is néz ki
Ja és a Frommeren kívül sehol nem láttam 5,54x39 AK-74 tárat - nem mintha kéne, de azért jó tudni ;)

Ha már a Rezső téren jár az ember, és AK tartozékra fáj a foga, akkor érdemes benézni a szomszédba, Steinerékhez is - a múltkor ott vettem acél tárat 5 ezerért, és Használt Magpult 6 ezerért.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2021.03.24. 00:46 Igazad van. Megnéztem, és a webshop szerint csak kétféle “műanyag”AK tár van: IMI és Magpul.

https://frommerfegyverbolt.hu/fegyver-tarak-51/?pnum=1

Mindkettőből történetesen van itthon. Az IMI elmegy/nem rossz - az én ízlésemnek kicsit túlméretes, de megbízhatóan működik. Az ablakos Magpul - t viszont csak ajánlani tudom, bitang jó - és még jól is néz ki
Ja és a Frommeren kívül sehol nem láttam 5,54x39 AK-74 tárat - nem mintha kéne, de azért jó tudni ;)

Ha már a Rezső téren jár az ember, és AK tartozékra fáj a foga, akkor érdemes benézni a szomszédba, Steinerékhez is - a múltkor ott vettem acél tárat 5 ezerért, és Használt Magpult 6 ezerért.
Mit jelent pontosan a "szomszédba"? A Frommerbe és a Milipol üzletébe szoktam menni, ha a környéken van dolgom, ezekhez képest merre találom Steineréket?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Roberto68 írta: 2021.03.24. 15:25 Mit jelent pontosan a "szomszédba"? A Frommerbe és a Milipol üzletébe szoktam menni, ha a környéken van dolgom, ezekhez képest merre találom Steineréket?
Elnök u. 1., a volt Május 1. Ruhagyár udvarán. Jobbra lent, az alagsorban, a vagyonőr készségesen útbaigazít...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2021.03.24. 15:25 Mit jelent pontosan a "szomszédba"? A Frommerbe és a Milipol üzletébe szoktam menni, ha a környéken van dolgom, ezekhez képest merre találom Steineréket?
Blekk Rájgo leírta a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy az előző kettő halálbolt jól látható, utcai kirakattal, cégérrrel stb. Az utóbbi viszont inkább egy eldugott műhely, ahol az egyik szobát kinevezték fegyveboltnak. Ami megtévesztő, mert egészen komoly készleteik, és vàlaszték van raktáron - csak éppen nincs kint a kirakatban.
A böjtöt úgy kell megkeresni az útvesztőben - kizárt, hogy valaki csak úgy rábukkanjon, oda csak célirányosan mennek az emberek. Érdemes előtte a weboldalt nézni, és tudni, mit akarsz, mert nem az a hely ahol nekiállsz kirakatot böngészni.
Ott vettem a Saigámat - Kalasnyikov termékekből jól állnak. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.03.24. 16:00 Blekk Rájgo leírta a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy az előző kettő halálbolt jól látható, utcai kirakattal, cégérrrel stb. Az utóbbi viszont inkább egy eldugott műhely, ahol az egyik szobát kinevezték fegyveboltnak. Ami megtévesztő, mert egészen komoly készleteik, és vàlaszték van raktáron - csak éppen nincs kint a kirakatban.
A böjtöt úgy kell megkeresni az útvesztőben - kizárt, hogy valaki csak úgy rábukkanjon, oda csak célirányosan mennek az emberek. Érdemes előtte a weboldalt nézni, és tudni, mit akarsz, mert nem az a hely ahol nekiállsz kirakatot böngészni.
Ott vettem a Saigámat - Kalasnyikov termékekből jól állnak. ;)

Off

böjtöt?😂

ki kéne kapcsolni az autocorrectet...

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2021.03.24. 16:00
A boltot úgy kell megkeresni az útvesztőben - kizárt, hogy valaki csak úgy rábukkanjon, oda csak célirányosan mennek az emberek. Érdemes előtte a weboldalt nézni, és tudni, mit akarsz, mert nem az a hely ahol nekiállsz kirakatot böngészni.
Ott vettem a Saigámat - Kalasnyikov termékekből jól állnak. ;)
Viszont van honlapjuk, elérhetőséggel, terméklistával, tevékenységi körrel, meg föl is szokták venni a telefont. Csak offtopik holmikat (gázolgók) vettem tőlük, abban viszont csillagos ötös a kiszolgálás. A raktárba bevittek, megér egy külön misét :-).
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Köszönöm Urak az útbaigazítást, ma is tanultam valamit :D
Az néztem hogy Elnök u. 1, de az egy jó nagy tömb és ötletem sem volt azon belül merre lesz, de így ha legközelebb járok arra, bekukkantok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2021.03.24. 17:18 Viszont van honlapjuk, elérhetőséggel, terméklistával, tevékenységi körrel, meg föl is szokták venni a telefont. Csak offtopik holmikat (gázolgók) vettem tőlük, abban viszont csillagos ötös a kiszolgálás. A raktárba bevittek, megér egy külön misét :-).
Ja, az a sok AK, tömött sorokban. ;) Mátrix életérzés - "We need guns.. lots of guns" :twisted:
MilkyBetterArgusfish-small.gif
MilkyBetterArgusfish-small.gif (1.16 MiB) Megtekintve 29342 alkalommal
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Erről bővebb infója valakinek?

"Nem állt ki a magyar sportlövő csapat a világkupa döntőjére, mert összevesztek a tagok egymással"

https://hvg.hu/sport/20210325_Nem_allt_ ... sD7C-jznmI
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2021.03.26. 06:35 Erről bővebb infója valakinek?

"Nem állt ki a magyar sportlövő csapat a világkupa döntőjére, mert összevesztek a tagok egymással"

https://hvg.hu/sport/20210325_Nem_allt_ ... sD7C-jznmI
Aucs...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

HCZoli írta: 2021.03.26. 06:35 Erről bővebb infója valakinek?
Nem lepne meg, ha ez csak a felszín lenne, és valami más lenne a háttérben: nagy egó, lenyúlták valaki csaját, vissza nem fizetett adósság…
Most komolyan higgyem el, hogy világversenyen vakok a bírók, és nem veszik észre a szabálytalan felszerelést?
"Ha szerinted ettől lő jobban a másik, te is tedd fel komám!"
Egyébként szinte biztos, hogy bőven kapnak az adófizetők pénzéből: ők kilóra megvett biorobotok, ilyen "Nem vagyok hajlandó vele versenyezni!"-egyénieskedésre semmilyen alapjuk sincs.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.03.26. 09:15 Nem lepne meg, ha ez csak a felszín lenne, és valami más lenne a háttérben: nagy egó, lenyúlták valaki csaját, vissza nem fizetett adósság…
Most komolyan higgyem el, hogy világversenyen vakok a bírók, és nem veszik észre a szabálytalan felszerelést?
"Ha szerinted ettől lő jobban a másik, te is tedd fel komám!"
Egyébként szinte biztos, hogy bőven kapnak az adófizetők pénzéből: ők kilóra megvett biorobotok, ilyen "Nem vagyok hajlandó vele versenyezni!"-egyénieskedésre semmilyen alapjuk sincs.
Igazi sportemberek, hát gratulálok.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

HCZoli írta: 2021.03.26. 06:35 Erről bővebb infója valakinek?

"Nem állt ki a magyar sportlövő csapat a világkupa döntőjére, mert összevesztek a tagok egymással"

https://hvg.hu/sport/20210325_Nem_allt_ ... sD7C-jznmI
Az egyik érintett facebook oldalán találtam:
"Kedves Szurkolók, kedves Sportlövők!
Az elmúlt napokban Indiában sportlövő világkupát rendeztek. A sűrű versenyprogramot sikerült három olimpiai számban szerzett ezüstéremmel abszolválnom, emellett vegyespárosban világcsúcsot értünk el, továbbá 10 és 50 méteren is a világranglista élére ugrottam, miközben a világ színe-java képviseltette magát az egyéni és páros számokban. Ezúton is köszönöm a rengeteg támogatást, amit kaptam tőletek!
A csapatversenyben nem állt szándékomban elindulni, a túlzott terhelésnek nem láttam értelmét, és ezt az álláspontot igazolja az a tény is, hogy végül mindössze két nemzet nevezett Magyarországon kívül. Csapattársaim többszöri kérésére végül vállaltam az indulást bizonyos feltételek teljesülése mellett. Egy csapatban előfordulhatnak súrlódások, nálunk sajnos ez évek óta jelen van. Mivel a harmadik csapattársunk viselkedése elfogadhatatlan volt számunkra, és nem volt hajlandó a megállapodásunk szerint eljárni, Pekler Zalánnal végül visszaléptünk a döntőtől.
Sajnálom, hogy a fókusz erre a kellemetlen szituációra irányul jelenleg, miközben több csapattársam is nagyszerű eredményeket ért el, ezúton is gratulálok nekik! Bocsánatot kérek a döntőbeli ellenfelünktől, Indiától, illetve a szervezőktől az okozott kellemetlenség miatt.
Továbbra is mindent bele fogok adni, hogy Magyarországot sportszerű viselkedéssel és minél jobb eredményekkel képviseljem a nemzetközi versenyeken, és törekedni fogok a mostanihoz hasonló szituációk elkerülésére. A világkupán történteket ezzel lezártnak tekintem.
Sportbaráti üdvözlettel,
Péni István"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2021.03.26. 11:51 Az egyik érintett facebook oldalán találtam:
"Kedves Szurkolók, kedves Sportlövők!
Az elmúlt napokban Indiában sportlövő világkupát rendeztek. A sűrű versenyprogramot sikerült három olimpiai számban szerzett ezüstéremmel abszolválnom, emellett vegyespárosban világcsúcsot értünk el, továbbá 10 és 50 méteren is a világranglista élére ugrottam, miközben a világ színe-java képviseltette magát az egyéni és páros számokban. Ezúton is köszönöm a rengeteg támogatást, amit kaptam tőletek!
A csapatversenyben nem állt szándékomban elindulni, a túlzott terhelésnek nem láttam értelmét, és ezt az álláspontot igazolja az a tény is, hogy végül mindössze két nemzet nevezett Magyarországon kívül. Csapattársaim többszöri kérésére végül vállaltam az indulást bizonyos feltételek teljesülése mellett. Egy csapatban előfordulhatnak súrlódások, nálunk sajnos ez évek óta jelen van. Mivel a harmadik csapattársunk viselkedése elfogadhatatlan volt számunkra, és nem volt hajlandó a megállapodásunk szerint eljárni, Pekler Zalánnal végül visszaléptünk a döntőtől.
Sajnálom, hogy a fókusz erre a kellemetlen szituációra irányul jelenleg, miközben több csapattársam is nagyszerű eredményeket ért el, ezúton is gratulálok nekik! Bocsánatot kérek a döntőbeli ellenfelünktől, Indiától, illetve a szervezőktől az okozott kellemetlenség miatt.
Továbbra is mindent bele fogok adni, hogy Magyarországot sportszerű viselkedéssel és minél jobb eredményekkel képviseljem a nemzetközi versenyeken, és törekedni fogok a mostanihoz hasonló szituációk elkerülésére. A világkupán történteket ezzel lezártnak tekintem.
Sportbaráti üdvözlettel,
Péni István"

Aha.

Csak éppen, ha az én adófizetői pénzemből utazik el világversenyre, akkor TÖKMINDEGY, hogy a csapattársával milyen a magánéleti/sportolói viszonya, MERT AZ ORSZÁGOT KÉPVISELI.

Pláne nem jelentem fel saját csapattársamat, honfitársamat. Ez olyan szinten volt óvodás dolog, hogy arra nincs mentség.

(UI: Én is hallottam már Sidi úr nehéz természetéről, primadonnaságairól, bár én egyszer lőttem vele csak együtt egy sajtórendezvényen, ott tök normális, lelkes lövész volt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.03.26. 12:13 Csak éppen, ha az én adófizetői pénzemből utazik el világversenyre, akkor TÖKMINDEGY, hogy a csapattársával milyen a magánéleti/sportolói viszonya, MERT AZ ORSZÁGOT KÉPVISELI.
Pontosan. Egy munkahelyen elfogadhatatlan, hogy egy projekt személyes ellentétek miatt nem halad.
gvass1 írta: 2021.03.26. 12:13 Pláne nem jelentem fel saját csapattársamat, honfitársamat. Ez olyan szinten volt óvodás dolog, hogy arra nincs mentség.
Általánosan a fair playbe beletartozik, hogy a saját csapattársamtól is elvárjuk. - Részleteiben nem tudom, mi történt, csak sejtem, hogy október óta a bipodon pörögnek.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.26. 12:13 Aha.

Csak éppen, ha az én adófizetői pénzemből utazik el világversenyre, akkor TÖKMINDEGY, hogy a csapattársával milyen a magánéleti/sportolói viszonya, MERT AZ ORSZÁGOT KÉPVISELI.

Pláne nem jelentem fel saját csapattársamat, honfitársamat. Ez olyan szinten volt óvodás dolog, hogy arra nincs mentség.

(UI: Én is hallottam már Sidi úr nehéz természetéről, primadonnaságairól, bár én egyszer lőttem vele csak együtt egy sajtórendezvényen, ott tök normális, lelkes lövész volt.)
A legegyszerűbb lenne megkérdezni Sidi Pétertől, mi az ő verziója.
Ismeri valaki személyesen?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.26. 12:45 A legegyszerűbb lenne megkérdezni Sidi Pétertől, mi az ő verziója.
Ismeri valaki személyesen?
Az a probléma, hogy egyáltalán vannak verziók.
A szabályok értelmezése a versenybírók dolga.
A személyes ellentét pedig egyéni szocproblem: sem egy munkahelyen, sem egy csapatversenyen nem befolyásolhatja a teljesítményt. Van ugye a közhely: "Profi vagyok, nem keverem össze a munkát és a magánéletemet."
Az a minimum, hogy most együtt kiállnak a magyar polgárok elé, és bocsánatot kérnek. Nem egymástól, mert az az ő privát dolguk: rendezzék le egymás között. Hanem tőlünk. (Arra fogadok, ez nem fog megtörténni.)
Engem különösebben nem érdekel az elbukott helyezés, hiszen az nem az én teljesítményem, nem leszek tőle jobb ember, és csak a véletlen tehet róla, hogy ide születtem. De úriembereknél ez így szokás. Nem, egyáltalán nincs kőbe vésve, hogy jár nekik a közösség szponzorációja, és nem, önkéntes alapon sokan egyáltalán nem adnák oda ezt a pénzt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.03.26. 13:24 Az a probléma, hogy egyáltalán vannak verziók.
A szabályok értelmezése a versenybírók dolga.
A személyes ellentét pedig egyéni szocproblem: sem egy munkahelyen, sem egy csapatversenyen nem befolyásolhatja a teljesítményt. Van ugye a közhely: "Profi vagyok, nem keverem össze a munkát és a magánéletemet."
Az a minimum, hogy most együtt kiállnak a magyar polgárok elé, és bocsánatot kérnek. Nem egymástól, mert az az ő privát dolguk: rendezzék le egymás között. Hanem tőlünk. (Arra fogadok, ez nem fog megtörténni.)
Engem különösebben nem érdekel az elbukott helyezés, hiszen az nem az én teljesítményem, nem leszek tőle jobb ember, és csak a véletlen tehet róla, hogy ide születtem. De úriembereknél ez így szokás. Nem, egyáltalán nincs kőbe vésve, hogy jár nekik a közösség szponzorációja, és nem, önkéntes alapon sokan egyáltalán nem adnák oda ezt a pénzt.
Ítélkezés előtt igenis meg kell hallgatni, nem is mondok véleményt. De hogy ezzel van tele most minden címlap, az kurva rosszul mutat...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.03.26. 13:27 Ítélkezés előtt igenis meg kell hallgatni, nem is mondok véleményt.
Rendben…
Poresz írta: 2021.03.26. 13:24 Az a probléma, hogy egyáltalán vannak verziók.
…félreérthető voltam.

Az a problémám, hogy azért vannak verziók, mert a személyes ellentéteiket nem egymás között rendezik le. - Ne csinálják a fesztivált, semmi közünk hozzá.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.03.26. 12:45 A legegyszerűbb lenne megkérdezni Sidi Pétertől, mi az ő verziója.
Ismeri valaki személyesen?
Szerintem pedig oldják meg, és egyáltalán nem érdekel, hogy mi a gyökér ok - az eddigi információk alapján 3 db túl nagy ego valószínűsíthető... :cry: Ez munka, és a munkahelyükön voltak. Ezért kapják a fizetésüket - méghozzá az én/mi pénzünkből!!! (adó) - dolgozzanak is meg érte. TÖKMINDEGY, kinek volt igaza - “a verekedés úgy kezdődött, hogy Móricka visszarúgott” :D - felnőtt emberek, az ország képviseletében. Oldják meg egymás között, döntsön a csapatkapitány, vagy akárki is a főnök - ne pedig másodvonalbeli celeb szinten üzengessenek nyilvánosan. Valakinek nyelni kellet volna, és MAJD A VERSENY UTÁN vitatkozni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.03.26. 13:27 Ítélkezés előtt igenis meg kell hallgatni, nem is mondok véleményt. De hogy ezzel van tele most minden címlap, az kurva rosszul mutat...
Igen, mert egy ponton túl oda kell állni, és csinálni kell. Ilyen pl. válogatottként egy világverseny. Mert erről szól az élsport, ahonnan olyan magasról lehet leköpni az amatőröket.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.03.26. 10:31 Igazi sportemberek, hát gratulálok.
Hozzájuk képest "a földigiliszta maga a megtestesült gerincoszlop".../asszem Hofi/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.03.26. 13:36 Szerintem pedig oldják meg, és egyáltalán nem érdekel, hogy mi a gyökér ok - az eddigi információk alapján 3 db túl nagy ego valószínűsíthető... :cry: Ez munka, és a munkahelyükön voltak. Ezért kapják a fizetésüket - méghozzá az én/mi pénzünkből!!! (adó) - dolgozzanak is meg érte. TÖKMINDEGY, kinek volt igaza - “a verekedés úgy kezdődött, hogy Móricka visszarúgott” :D - felnőtt emberek, az ország képviseletében. Oldják meg egymás között, döntsön a csapatkapitány, vagy akárki is a főnök - ne pedig másodvonalbeli celeb szinten üzengessenek nyilvánosan. Valakinek nyelni kellet volna, és MAJD A VERSENY UTÁN vitatkozni.
100%-ban egyetértek.
Ez pont olyan, mint a munkahely.
Szerethetem Gizikét, utálhatom Gézát, de a munkát el KELL végezni.

Moldova György írta: "Meg akarja fogni a Mari seggét? Fogja meg, de úgy, hogy közben a gépet figyeli."

Viszont ahogy Máté írta: "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek."

Írjak ennek a Sidi Péternek, hogy fejtse ki röviden a saját álláspontját?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.03.26. 13:38 Igen, mert egy ponton túl oda kell állni, és csinálni kell. Ilyen pl. válogatottként egy világverseny. Mert erről szól az élsport, ahonnan olyan magasról lehet leköpni az amatőröket.
Egen, hányszor megy az osztás az ilyen-olyan szövetségi információs csatornákon is, hogy na azok a lenézett fegyvertartó "sportlövők" akik évi pár versenyre járnak el, bezzek a profik.

Hát tessék bzmg, bezzeg a profik.Világversenyen összevesznek és nem hajlandók együtt versenyezni a dobogóért.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.26. 13:54 Írjak ennek a Sidi Péternek, hogy fejtse ki röviden a saját álláspontját?
Állítólag már a múltkor is Facebookon dúlt a kommunikációs háború: szóval ha pár nap múlva is csend lesz, szerintem tartozunk a korrektségnek ezzel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 3. – Biztosítószerkezetek 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ek-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... ek-1-resz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.03.26. 14:17 Állítólag már a múltkor is Facebookon dúlt a kommunikációs háború: szóval ha pár nap múlva is csend lesz, szerintem tartozunk a korrektségnek ezzel.
újabb körös sajtóüzengetés:

https://24.hu/sport/2021/03/27/sportlov ... ni-istvan/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.03.27. 09:48 újabb körös sajtóüzengetés:

https://24.hu/sport/2021/03/27/sportlov ... ni-istvan/
ez már nem nevetséges! nem csak magukat járatják le, hanem a magyarokat is. hogy lehet egy csapaton belül ilyen ellenségeskedés? ezért nem kell a pokolba őrző ördög a magyarok üstje mellé, mert mi magunk visszahúzzuk a kimászókat :( valaki szólhatna nekik, hogy kapjanak már észhez és viselkedjenek felnőtt módjára!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.03.27. 11:38 hogy lehet egy csapaton belül ilyen ellenségeskedés?
Tipp: élsportolók: éveken-évtizedeken át nagyra növesztett egók + nem az észbeli teljesítmény alapján szelektálódnak + sportból élnek. - Láttunk már ilyet, nem?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.03.27. 11:54 Tipp: élsportolók: éveken-évtizedeken át nagyra növesztett egók + nem az észbeli teljesítmény alapján szelektálódnak + sportból élnek. - Láttunk már ilyet, nem?
közösen képviselik az országot, NINCS helye ilyen gyermekded hülyeségnek. ez számomra felfoghatatlan. adnék nekik egy szaftos fegyelmit.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én nem egészen értem.
A Péni nem akar versenyezni, mert szerinte a Sidi fegyvere szabálytalan.
Oké, de ők nem ellenfelek! Hanem csapattársak!
Tehát neki ebből nem származik hátránya.

A másik. A fegyver szabályosságát a bírónak kell eldöntenie, nem a másik versenyzőnek.
Szereptévesztésben van ez a Péni.

A harmadik: akkor mondjuk visszafizethetné a felkészülés alatt kapott támogatást, fizetést vagy ösztöndíjat!
Mert ezeket azért kapta, hogy Magyarországot képviselve induljon a versenyen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.03.27. 11:54 Tipp: élsportolók: éveken-évtizedeken át nagyra növesztett egók + nem az észbeli teljesítmény alapján szelektálódnak + sportból élnek. - Láttunk már ilyet, nem?
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.03.27. 17:33.

A harmadik: akkor mondjuk visszafizethetné a felkészülés alatt kapott támogatást, fizetést vagy ösztöndíjat!
Mert ezeket azért kapta, hogy Magyarországot képviselve induljon a versenyen.
Esküszöm, hogy pontosan ugyanez jutott eszembe. :idea:

Kíváncsian várom, hogy ez a dicső történet milyen következményekkel fog járni számukra. Előrejelzés: semmi sem fog történni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Petya357 írta: 2021.03.27. 17:45 Esküszöm, hogy pontosan ugyanez jutott eszembe. :idea:

Kíváncsian várom, hogy ez a dicső történet milyen következményekkel fog járni számukra. Előrejelzés: semmi sem fog történni.
Istencsászárok hogy képzeled ez őnékik jár.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2021.03.27. 17:33 Én nem egészen értem.
A Péni nem akar versenyezni, mert szerinte a Sidi fegyvere szabálytalan.
Oké, de ők nem ellenfelek! Hanem csapattársak!
Tehát neki ebből nem származik hátránya.

A másik. A fegyver szabályosságát a bírónak kell eldöntenie, nem a másik versenyzőnek.
Szereptévesztésben van ez a Péni.

A harmadik: akkor mondjuk visszafizethetné a felkészülés alatt kapott támogatást, fizetést vagy ösztöndíjat!
Mert ezeket azért kapta, hogy Magyarországot képviselve induljon a versenyen.
így van!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

mlaca írta: 2021.03.27. 19:00így van!
Nem vagyok otthon a dologban, de úgy látom, ha a csapattársak aggályosnak tartották a fegyvert, és szóltak a bíróknak, akik szerint éppúgy OK volt, mint Sidi szerint, akkor mi a bajuk? Okosabbak akarnak lenni a bírónál? Ez a sztori ott lett volna lelkiismeretileg kimaxolva, hogy külön megkérik a bírót, hogy az a cucc rendben van-e, mert szerintük necces. Ha az ottani bíróknak oké, akkor nem tudom mi a bajuk.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.03.27. 21:01 Nem vagyok otthon a dologban, de úgy látom, ha a csapattársak aggályosnak tartották a fegyvert, és szóltak a bíróknak, akik szerint éppúgy OK volt, mint Sidi szerint, akkor mi a bajuk? Okosabbak akarnak lenni a bírónál? Ez a sztori ott lett volna lelkiismeretileg kimaxolva, hogy külön megkérik a bírót, hogy az a cucc rendben van-e, mert szerintük necces. Ha az ottani bíróknak oké, akkor nem tudom mi a bajuk.
WildBear23 írta: 2021.03.27. 17:33 Én nem egészen értem.
A Péni nem akar versenyezni, mert szerinte a Sidi fegyvere szabálytalan.
Oké, de ők nem ellenfelek! Hanem csapattársak!
Tehát neki ebből nem származik hátránya.

A másik. A fegyver szabályosságát a bírónak kell eldöntenie, nem a másik versenyzőnek.
Szereptévesztésben van ez a Péni.
Tipp: azért nem értitek, mert egészséges egóval és érett lélekkel rendelkező emberek vagytok, és önmagatokat képzelitek bele ezekbe az óvodásokba.

Nem ismerem egyik érintettet sem, nem is érdekelnek élsportolók eredményei (nem az én teljesítményem), a pénzemre pedig már régen keresztet vetettem. Az egész sztoriban az óvodás szintű bornírt adok-kapott a gyomorforgató. - Ami a sajtó szerint már tavaly október eleje óta tart. (Az ántivilágban már párbajoztak volna, és túllennénk az egészen.)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.03.27. 21:55 (Az ántivilágban már párbajoztak volna, és túllennénk az egészen.)
Na de mivel?! Mer ugye az egyikük fegyvere nem felel meg a szabályoknak, tehát...
:-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.03.27. 22:37 Na de mivel?! Mer ugye az egyikük fegyvere nem felel meg a szabályoknak, tehát...
:-)
Saját fegyverrel csak kivételes esetben lehet párbajozni, különben is a segédek feladata beszerezni a megfelelő fegyvereket.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.03.28. 10:25 Saját fegyverrel csak kivételes esetben lehet párbajozni, különben is a segédek feladata beszerezni a megfelelő fegyvereket.
A párbajozást nem véletlenül tiltották be minden civilizált országban.

De itt, és most tennék egy kivételt. :twisted: Szabványos fapad MCM, 50 méterről, párosával, 1-1 lövés. Az urak között egészen biztosan lenne olyan, aki nyilvánosan meggondolná magát. ;)

A valóban hasznos hatás meddig nem is a megoldásban (jó megoodás most már nincs), hanem a megelőzésben mutatkozna. Máskor mindenki 10x meggondolná, mielőtt trollkodik. ‘Ej azok a régi szép idők... 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.03.28. 10:25 Saját fegyverrel csak kivételes esetben lehet párbajozni, különben is a segédek feladata beszerezni a megfelelő fegyvereket.
A tök egyforma párbaj párosba is bele tud kötni valaki , ha ez vesszőparipája. Erről szólt a hsz, ezért volt szmájli.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2021.03.27. 11:54 Tipp: élsportolók: éveken-évtizedeken át nagyra növesztett egók + nem az észbeli teljesítmény alapján szelektálódnak + sportból élnek. - Láttunk már ilyet, nem?
35 év felett kezdődik az élet. ;)

59.§ és 60.§ (2020-ban 395000Ft)

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0400001.tv
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újdonság Spanyolországból: Bergara Micro Rimfire ismétlőpuskák

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bergara ... tlopuskak/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.03.29. 10:54 Ehhez itthon hozzá lehet jutni?
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... -pisztoly/
Elvileg két debreceni cég is volt a Taurus importőr, de egy darab Taurust nem találok már a honlapjuk keresőjével egyikén sem.
Van egy ismert gyermelyi cég, akinél még van sokféle Taurus belistázva, de valamiért mind revolver.

Aztán hogy ennyire friss modellt ide mikor hoznak be, és mennyiért, hátugye...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.03.29. 10:54 Ehhez itthon hozzá lehet jutni?
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... -pisztoly/
És ez miért jó?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.03.29. 11:34És ez miért jó?
az alapkivitel a zárt aluszánnal egy jopofa (USA-ban filléres) sörösdobozgyilkos, plinker SzTFO-kban. Ez a red dotos nekem bántja a szépérzékem.


Alapkivitel:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-22-l ... toly-tx22/

Kép

Ez kb. 250-300 dolláros amcsi kisker ár. Annyiért kéne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.03.29. 11:34És ez miért jó?
Lőtéri játék, gyakorlás dinamikusra, de gyorsponton is meglövöd vele a mestert ha az a cél. Klubtársam most vesz pisztolyt és ezt nézte ki..
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.03.29. 11:43 Lőtéri játék, gyakorlás dinamikusra, de gyorsponton is meglövöd vele a mestert ha az a cél. Klubtársam most vesz pisztolyt és ezt nézte ki..
Nekem ez az aluszán nem jön be. Mennyire lesz tartós? Egyáltalán, tiszta alu, vagy spiáter? Inkább egy Glock44.

Játszani és gyakorolni kb ugyanezt tudja egy fémszános airsoft, nulla bürokráciával. Az a véleményem, hogy ezeket a törékeny, kopó fődarabos lőfegyvereket nem a mi bürokratikus és pénzügyi állapotunkra szánták.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2021.03.29. 12:02-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.03.29. 11:58 Nekem ez az aluszán nem jön be. Mennyire lesz tartós? Egyáltalán, tiszta alu, vagy spiáter? Inkább egy Glock44.
Alu, nem spiáter, tök könnyű, volt a kezemben.

A Glock 44 az k.rvajó, de 200+ ezer vastagon, és nem 16-os tárja. Viszont az biztosan kapható itthon:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.03.29. 11:58 Nekem ez az aluszán nem jön be. Mennyire lesz tartós? Egyáltalán, tiszta alu, vagy spiáter? Inkább egy Glock44.
Én is azt ajánlottam, meg ha dinamikusra rávezetés is cél, akkor a Glock 19 adná magát utána. Alutól én amúgy annyira nem tartanék, még a spiáter olcsóságok is elég jól tartják magukat 22-es kaliberben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.03.29. 12:00 Alu, nem spiáter, tök könnyű, volt a kezemben.

A Glock 44 az k.rvajó, de 200+ ezer vastagon, és nem 16-os tárja. Viszont az biztosan kapható itthon:-)))
Na pontosan ezt mondta, igen, bár mire ideér lehet ez a Taurus sem lesz sokkal olcsóbb... Ha egyáltalán beszerezhető.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2021.03.29. 12:01 Én is azt ajánlottam, meg ha dinamikusra rávezetés is cél, akkor a Glock 19 adná magát utána. Alutól én amúgy annyira nem tartanék, még a spiáter olcsóságok is elég jól tartják magukat 22-es kaliberben.
Ha nem lősz velük. Sporttárs újonnan vett .22-es 1911 másolatot, nagyon hamar elkezdte hirdetni eladásra.
De a .22 lr Walther "sportpuska" is fémes iszap formájában csökkentette a spiáter zártömb tömegét.
Ha alu, az talán jobb.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Fortitu írta: 2021.03.29. 11:43 Lőtéri játék, gyakorlás dinamikusra, de gyorsponton is meglövöd vele a mestert ha az a cél. Klubtársam most vesz pisztolyt és ezt nézte ki..
Anno én is ezt néztem ki, csak MO-on nem volt elérhető sehol sem...
Ha találtok vhol szóljatok :lol:
Amúgy elolvastam akkor egy csomó rivjút róla, és tényleg jókat írtak
egészen addig amíg nem történt valami garanciális problémájuk, mert a garanciális
ügyintézés mint fogalom az gyakorlatilag nem létezett a fenti márkára :?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.03.29. 11:38 az alapkivitel a zárt aluszánnal egy jopofa (USA-ban filléres) sörösdobozgyilkos, plinker SzTFO-kban. Ez a red dotos nekem bántja a szépérzékem.


Alapkivitel:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-22-l ... toly-tx22/

Kép

Ez kb. 250-300 dolláros amcsi kisker ár. Annyiért kéne.
Na közben mondta, hogy igazából erre az alapverzióra gondolt. Kiváncsi vagyok, be tudja-e valaki importálni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Nekem kb 1,5 éve van egy Walther PPQ 22lr (aluszános) pisztolyom.
8BBFAB4C-A203-472F-A0E8-A0CE75D4EC65.jpeg
Sokat gondolkodtam hogy megvegyem-e, de úgy gondolom többszörösen megérte (nyílván ez szubjektív). Mérete tökéletes, nem érzékeny a lőszerre.

Tavaly 1500-t lőttem vele, minden hiba, akadály nélkül, 27 Ft-os Blaser lőszerrel! IDPA pályát gyakorolni, szárazedzést kiegészíteni olcsó lőtér gyakorlásra tökéletes, én arra használom. (12-s tár van hozzá 4 db, így egész jó)

Az IDPA edzés mellett Rapid shootingra és Steelre is nagyon jó, 15m gyorsponton sem vérzik el, 25m (8a lőlapon) tempós lövésnél, a szórása is elfogadható szerintem.
DDA69782-DD0C-46D4-AD81-A056575B5064.jpeg
Én használtan tudtam egyet venni, újonnan nem olcsó, de továbbra is azt gondolom lassan 2000 lövéssel, hogy megéri egy ilyet beszerezni, én csak ajánlani tudom ezt a típust, erről van tapasztalatom. Taurusról is jókat hallottam, de tapasztalatom azzal sajnos nincs vele.
Fortitu írta: 2021.03.29. 11:43 Lőtéri játék, gyakorlás dinamikusra, de gyorsponton is meglövöd vele a mestert ha az a cél. Klubtársam most vesz pisztolyt és ezt nézte ki..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.03.29. 11:58
Játszani és gyakorolni kb ugyanezt tudja egy fémszános airsoft, nulla bürokráciával. Az a véleményem, hogy ezeket a törékeny, kopó fődarabos lőfegyvereket nem a mi bürokratikus és pénzügyi állapotunkra szánták.
Egyrészt igazad van. Másrészt azért egy 22-es nekem mindig sokkal nagyobb fíling mint egy airsoft.
Annál nekem mindig ott lesz az érzés hogy OK-OK, de ez csak egy játék.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Maci22hun írta: 2021.03.29. 19:10 Sziasztok!

Nekem kb 1,5 éve van egy Walther PPQ 22lr (aluszános) pisztolyom.
8BBFAB4C-A203-472F-A0E8-A0CE75D4EC65.jpeg
Sokat gondolkodtam hogy megvegyem-e, de úgy gondolom többszörösen megérte (nyílván ez szubjektív). Mérete tökéletes, nem érzékeny a lőszerre.

Tavaly 1500-t lőttem vele, minden hiba, akadály nélkül, 27 Ft-os Blaser lőszerrel! IDPA pályát gyakorolni, szárazedzést kiegészíteni olcsó lőtér gyakorlásra tökéletes, én arra használom. (12-s tár van hozzá 4 db, így egész jó)

Az IDPA edzés mellett Rapid shootingra és Steelre is nagyon jó, 15m gyorsponton sem vérzik el, 25m (8a lőlapon) tempós lövésnél, a szórása is elfogadható szerintem.
DDA69782-DD0C-46D4-AD81-A056575B5064.jpeg

Én használtan tudtam egyet venni, újonnan nem olcsó, de továbbra is azt gondolom lassan 2000 lövéssel, hogy megéri egy ilyet beszerezni, én csak ajánlani tudom ezt a típust, erről van tapasztalatom. Taurusról is jókat hallottam, de tapasztalatom azzal sajnos nincs vele.
A soha nem akadó .22LR öntöltő olyan ritka, mint a fehér holló. Meg kell becsülni!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Maci22hun írta: 2021.03.29. 19:10 Sziasztok!

Nekem kb 1,5 éve van egy Walther PPQ 22lr (aluszános) pisztolyom.
Nálunk is van egy ilyen a szakosztályban, mi újonnan vettük (mondjuk a szakosztályvezetőt ismerve biztos nem bolti áron :twisted: ), eddig kb. 700 lövés van benne, egyik kolléga volt vele párszor Steel Challenge versenyen, neki az volt a tapasztalata, hogy "hidegen" akadozott a "vas", de aztán a második pályától már működött szépen (egész jó helyen is végzett, pedig hát nem gyakorolta halálra magát előtte).
Igaz, eddig csak egy fajta lőszerrel (Fiocchi) próbáltuk, lehet másikkal menne gond nélkül...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Nekem olyan tapasztalatom van vele, hogy néha az első lövésnél de csak tisztítás után, ezt a gyengébb lőszert nem tölti csőre (nem akad el, hanem kézzel utána kell tölteni - eddig 3-4 alkalommal fordult elő).
Én azt a tippet kaptam, hogy az olaj (én Brunoxot használok) amivel lekenem megfogja egy kicsit a szánt (aluszán - gyengébb lőszer), így mindig a tisztítás utáni első használat előtt kicsit áttörlöm a szán illesztésnél, illetve tár nélkül a szánt 4-5 alkalommal átmozgatom. Nálam ez megoldotta a gyenge lőszeres problémát. Ha ez akadályt jelent, akkor természetesen javítom magam, a korábbi hozzászóláshoz képest. :)
A SIG 1911 22lr-ről hallottam, hogy csak a HV lőszereket szereti, a Blaserral nekem folyamatosan elakadt a üres hüvely kivetésnél/rátöltésnél, amikor egyszer próbáltam.
G.D írta: 2021.03.30. 11:43 Nálunk is van egy ilyen a szakosztályban, mi újonnan vettük (mondjuk a szakosztályvezetőt ismerve biztos nem bolti áron :twisted: ), eddig kb. 700 lövés van benne, egyik kolléga volt vele párszor Steel Challenge versenyen, neki az volt a tapasztalata, hogy "hidegen" akadozott a "vas", de aztán a második pályától már működött szépen (egész jó helyen is végzett, pedig hát nem gyakorolta halálra magát előtte).
Igaz, eddig csak egy fajta lőszerrel (Fiocchi) próbáltuk, lehet másikkal menne gond nélkül...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.03.30. 19:40 Szappanopera köv. epizód:

https://24.hu/sport/2021/03/30/sidi-pet ... rtbotrany/
Elképesztő ez az egomán f.szméregetés! Ezzel a minősíthetetlen viselkedéssel az egész országra hoztak szégyent. Ezt az ügyet a szövetség berkein belül zárt kapuk mögött kellett volna elrendezniük, nem a nyílt színen nekitámadnia a csapattagoknak egymásnak, és megtagadni a közös versenyzést.
Remélem a történtek súlyához méltó büntetést kapnak, hogy ne csak nekik, senki másnak se jusson eszébe többet az ehhez hasonló öntörvényű, és sportszerűtlen viselkedés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 4. – Biztosítók 2. rész
"Láthatatlan biztosítók"

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ok-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... ok-2-resz/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Érdekes, hogyan változott a tárbiztosító megítélése. Régebben mekkora feature volt - most a legtöbben idegesítő bug-ként gondolunk rá. Más taktika, más megoldások.

Nekem majdnem ugyanilyen a markolatbiztosító is, de erről már sokkal jobban megoszlanak a vélemények - van, aki szereti, van , aki nem.

Olyan emberrel viszont még nem találkoztam, aki szeretné a tárbiztosítót. (Akinek jól jött volna, az pedig már nincs köztünk, hogy elmesélje - de nem szabad kiejteni a nevét 8-) )
gvass1 írta: 2021.03.31. 10:48
ÚJ VIDEÓ! Fegyvertechnikai alapismeretek 4. – Biztosítók 2. rész
"Láthatatlan biztosítók"

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ok-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/fegyvertechn ... ok-2-resz/


Kép
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Dani23
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.01.17. 18:43

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Dani23 »

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani helyet ahol még lehet normális áron 9x19mm Luger lőszerhez jutni?
A fajta mindegy, az ár a szempont.
1000 db érdekelne.

Köszönöm!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Dani23 írta: 2021.03.31. 13:57 Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani helyet ahol még lehet normális áron 9x19mm Luger lőszerhez jutni?
A fajta mindegy, az ár a szempont.
1000 db érdekelne.

Köszönöm!
Most jött az országba nagyobb Magtech szállítmány, sok helyen van belőle. Pl a gazdagréti Vadászkürt boltban is, a mostani ára 74 Ft. Ez pár napos infó, hogy van-e még nekik azt nem tudom.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Dani23 írta: 2021.03.31. 13:57 Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani helyet ahol még lehet normális áron 9x19mm Luger lőszerhez jutni?
A fajta mindegy, az ár a szempont.
1000 db érdekelne.

Köszönöm!
Az nem mellékes, hogy hol laksz? :)

Budapesten, és körnékén én is a gazdagréti Vadászkürtöt ajánlom 9x19re. A múltkor alaposan utánanéztem, és akkor, Magtechet nem találtam olcsóbban sehol. Asszem 71 Ft, ha 1000 darabot veszel (kevesebbet pedig minek :lol: ) . A 74.- az 1000db alatt érvényes ár.
Régen volt STV Skorpió a Frommerben , még olcsóbban, de már nincs. Állítólag nem is lesz.

Ennél olcsóbban csak házilag töltött lőszer van - illetve lenne, mert hát ugye nem veheted meg. ;) a korlátozások miatt a külföld sem reális opció.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Maci22hun írta: 2021.03.29. 19:10 Sziasztok!

Nekem kb 1,5 éve van egy Walther PPQ 22lr (aluszános) pisztolyom.
Köszi,
most megint elkezdtem nézegetni mennyiért lehetne beújítani egyet... :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2021.03.31. 17:10 Az nem mellékes, hogy hol laksz? :)

Budapesten, és körnékén én is a gazdagréti Vadászkürtöt ajánlom 9x19re. A múltkor alaposan utánanéztem, és akkor, Magtechet nem találtam olcsóbban sehol. Asszem 71 Ft, ha 1000 darabot veszel (kevesebbet pedig minek :lol: ) . A 74.- az 1000db alatt érvényes ár.
Nemnem. A 74 az a most érkezett készletre vonatkozó ezer darabos ár, miután stabilan 360 feletti az EUR. A 71-es az már elfogyott.
Most vettem náluk ezret ennyiért.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2021.04.01. 12:12 Nemnem. A 74 az a most érkezett készletre vonatkozó ezer darabos ár, miután stabilan 360 feletti az EUR. A 71-es az már elfogyott.
Most vettem náluk ezret ennyiért.
Megerősítem. Szóltam is a tulajnak, hogy írja át a honlapon, mert nagybetűvel 74.- van kiírva, a magyarázatban pedig kisbetűvel még mindig ott van, hogy 1000 db fölött 71.- - ez tévesztett meg. A Vadászkürt pedig tök korrekt hely, nem sumákról van szó, tényleg elírás.

A valóság valóban 74, "akár 100 000" darabra is, hogy szó szerint idézzek. :lol: És még ez is egy korrekt, igen jó ár. A Frommerben pl 79.-, és az sem magas.

Több helyen is ugyanazt hallottam, hogy még ez is fogytában van :(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2021.03.27. 17:45 Kíváncsian várom, hogy ez a dicső történet milyen következményekkel fog járni számukra. Előrejelzés: semmi sem fog történni.
WildBear23 írta: 2021.03.27. 17:33 A harmadik: akkor mondjuk visszafizethetné a felkészülés alatt kapott támogatást, fizetést vagy ösztöndíjat!
Mert ezeket azért kapta, hogy Magyarországot képviselve induljon a versenyen.
Nos...három hónapra felfüggesztették az ösztöndíjukat. :roll:
https://www.origo.hu/sport/egyeni/20210 ... hRh5Vl8HPo
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Desert Eagle IWB tok:
https://youtu.be/lhTsQ2TAals
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2021.04.01. 20:20 Nos...három hónapra felfüggesztették az ösztöndíjukat. :roll:
https://www.origo.hu/sport/egyeni/20210 ... hRh5Vl8HPo
Hm. Akkor ugyan nagyon ritkán, de azért néha van igazság :roll:
Megnéztem, hogy mennyi az annyi. Ha egyénileg kapják, akkor fejenként 400 000, ha csapatként, akkor fejenként 200 000 v 300 000. Nyilván az okozott kár sokkal nagyobb, de büntinek a három havi azért már nem alibi.
http://www.bacsvizkvsc.hu/images/MOB-Ge ... blyzat.pdf
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok!

Revolvert 22lr kaliberben tudnátok ajánlani? Nem pontlövészetre, hanem játszódnak szeretném, így inkább 2-4” csőhossz között lenne ideális. Illetve az örök igény, ne legyen lőszer érzékeny, már amennyire lehet.
Hátha van valakinek pozitív (akár saját) tapasztalata, sajna kis kaliberű revolverben nem vagyok otthon!

Köszönöm előre is!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2021.04.02. 23:59 Sziasztok!

Revolvert 22lr kaliberben tudnátok ajánlani? Nem pontlövészetre, hanem játszódnak szeretném, így inkább 2-4” csőhossz között lenne ideális. Illetve az örök igény, ne legyen lőszer érzékeny, már amennyire lehet.
Hátha van valakinek pozitív (akár saját) tapasztalata, sajna kis kaliberű revolverben nem vagyok otthon!

Köszönöm előre is!
Nekem egy spiátertokos Alfám van, nagyon szeretem! Ha most vennék újonnan, inkább acéltokost néznék, de ez inkább csak a tudatnak jó, mert ezt a terhelést az Alfa féle spiáter is bírja.
Megjelent róla egy cikk is a Kaliberben, de meg nem mondom melyik számban...
Itt nézegethetsz képeket: https://europarm.fr/en/produit-5235-Rev ... nd-4-39-39
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Maci22hun írta: 2021.04.02. 23:59 Sziasztok!

Revolvert 22lr kaliberben tudnátok ajánlani? Nem pontlövészetre, hanem játszódnak szeretném, így inkább 2-4” csőhossz között lenne ideális. Illetve az örök igény, ne legyen lőszer érzékeny, már amennyire lehet.
Hátha van valakinek pozitív (akár saját) tapasztalata, sajna kis kaliberű revolverben nem vagyok otthon!

Köszönöm előre is!
Taurusnak vannak 9 lövetű 22 LR forgói, játszósnak én valami olyasmit próbálnék keresni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.03. 09:40 Nekem egy spiátertokos Alfám van, nagyon szeretem! Ha most vennék újonnan, inkább acéltokost néznék, de ez inkább csak a tudatnak jó, mert ezt a terhelést az Alfa féle spiáter is bírja.
Megjelent róla egy cikk is a Kaliberben, de meg nem mondom melyik számban...
Itt nézegethetsz képeket: https://europarm.fr/en/produit-5235-Rev ... nd-4-39-39
Lőttem vele, remek darab - 50 méterről is reális egy fémcélt eltalálni - ez nem gondoltam volna! Szóval pontra, gyorspontra egy átlagos lövőnek tanúsítom, hogy biztosan jó.

Steel challengre mennyire alkalmas egy ilyen .22 LRrevolver? Labdába rúg az öntöltők mellett, vagy a revolverezve lövés miatt nem játszik egyenlő eséllyel? Versenyeken, a rengeteg akadozó, dadogó .22 öntöltő láttán elgondolkodtam ezen is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.03. 10:29 Lőttem vele, remek darab - 50 méterről is reális egy fémcélt eltalálni - ez nem gondoltam volna! Szóval pontra, gyorspontra egy átlagos lövőnek tanúsítom, hogy biztosan jó.

Steel challengre mennyire alkalmas egy ilyen .22 LRrevolver? Labdába rúg az öntöltők mellett, vagy a revolverezve lövés miatt nem játszik egyenlő eséllyel? Versenyeken, a rengeteg akadozó, dadogó .22 öntöltő láttán elgondolkodtam ezen is.
Gyönyörűen lehet vele pengetni a fémeket, de természetesen a hosszabb sütés miatt biztos, hogy nehezebb dolgod van. Próbáld meg legközelebb ha valahol találkozunk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Maci22hun írta: 2021.04.02. 23:59 Sziasztok!

Revolvert 22lr kaliberben tudnátok ajánlani? Nem pontlövészetre, hanem játszódnak szeretném, így inkább 2-4” csőhossz között lenne ideális. Illetve az örök igény, ne legyen lőszer érzékeny, már amennyire lehet.
Hátha van valakinek pozitív (akár saját) tapasztalata, sajna kis kaliberű revolverben nem vagyok otthon!

Köszönöm előre is!
Az én játszósom. :-)
Szinte bármelyik .22 revolver jó játszani.
Spiátertokos HW-nél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az acélstiftek folyamatosan vándorolnak oldalra.
Alfa is jó, Fortituval a 200m-re felállított kb 70x70-es fémcélt szoktuk ezekkel pengetni, igaz, rendesen fölé kell tartani. :-)
A semmibe se való régi Rex lőszereket is el tudom lőni vele úgy hogy csak minden második töltényűrt töltöm meg, így üríthetőek ütögetés nélkül a bedagadt hüvelyek.
Csatolmányok
20210403_114645.jpg
20210403_114645.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fórummotor sz.pjon le, hogy öszze-vissza forgatja a képeket.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.03. 10:48 Gyönyörűen lehet vele pengetni a fémeket, de természetesen a hosszabb sütés miatt biztos, hogy nehezebb dolgod van. Próbáld meg legközelebb ha valahol találkozunk.
Köszi, élni fogok vele! 8-)

Szerintem ez a hosszú sütés, és ha már itt járunk, akkor a trigger reset téma is túl van lihegve. Ami egy revolvernél IMHO sokkal többet többet számít, az az elsütéshez szükséges erő. Na ez valóban, amatőr szinten is érezhető módon, igen nagymértékben rontja a találati pontosságot, és a sebességet is. Smooth DA - meg lehet szokni, direkt erre edzeni, és utána jól lőni. Kemény DA - nagyon nehéz kezelni, legalább is dinamikusabb sportokhoz. Önvédelemre bőven jó a sokkilós DA is. :lol:

A puding próbája az evés - meglássuk élőben :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.04.03. 12:34 Köszi, élni fogok vele! 8-)

Szerintem ez a hosszú sütés, és ha már itt járunk, akkor a trigger reset téma is túl van lihegve. Ami egy revolvernél IMHO sokkal többet többet számít, az az elsütéshez szükséges erő. Na ez valóban, amatőr szinten is érezhető módon, igen nagymértékben rontja a találati pontosságot, és a sebességet is. Smooth DA - meg lehet szokni, direkt erre edzeni, és utána jól lőni. Kemény DA - nagyon nehéz kezelni, legalább is dinamikusabb sportokhoz. Önvédelemre bőven jó a sokkilós DA is. :lol:

A puding próbája az evés - meglássuk élőben :)
Igazából a DA ellenére sokkal jobban és gyorsabban lövök vele mint 9-es pisztolyokkal, mert nincs visszarúgása.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2021.04.03. 12:34 Szerintem ez a hosszú sütés, és ha már itt járunk, akkor a trigger reset téma is túl van lihegve.
Ezt általában azok mondják akik túl lassan lőnek :twisted:
Nyilván mindenhez hozzá lehet szokni megfelelő mennyiségű gyakorlással - csak nem mindegy, hogy mennyi az a "megfelelő" mennyiség...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.04.03. 15:21 Ezt általában azok mondják akik túl lassan lőnek :twisted:
Nyilván mindenhez hozzá lehet szokni megfelelő mennyiségű gyakorlással - csak nem mindegy, hogy mennyi az a "megfelelő" mennyiség...
Hát revolverrel dinamikust lőni mindenképpen önszivatás, de talán pont ez a különleges benne ;)
Az viszont igaz, hogy nem akad, a 22-es öntöltőknél meg egész gyakori lehet, főleg ha olyan lőszerrel etetik, amit nem szeret.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2021.04.03. 15:49 Hát revolverrel dinamikust lőni mindenképpen önszivatás, de talán pont ez a különleges benne ;)
Én (főleg) a triger reset-es részre reflektáltam.

Pár éve amúgy egy nagy debreceni IPSC meccsen egy squadban lőttem egy norvég sráccal aki valami .45-ös S&W revkóval tolta - mivel egyedül lett volna a divízióban, standard-ben értékelték és még ott is a mezőny első harmadában végzett :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2021.04.03. 15:21 Ezt általában azok mondják akik túl lassan lőnek :twisted:
Nyilván mindenhez hozzá lehet szokni megfelelő mennyiségű gyakorlással - csak nem mindegy, hogy mennyi az a "megfelelő" mennyiség...
Lehet. De nem elég qrva gyorsan mellélőni :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.04.03. 13:46 Igazából a DA ellenére sokkal jobban és gyorsabban lövök vele mint 9-es pisztolyokkal, mert nincs visszarúgása.
Igen, nagy kaliberrel nem lehet korrektül összevetni. Ahol mindkettővel
lehet pontosan ugyanazt a dinamikus pályát lőni - pl Steel Challenge, Rapid shooting -az időkben látványos a különbség. Mondjuk az is igaz, hogy a kiindulási pozíció sem azonos - KKPI low ready, NKPI pedig tokból. De a “nincs visszarúgás” jelenséggel a kettő együtt már meghatározó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat segítseget 22lr revolver témában. Látom akkor jópáran vannak, akik ebben a kaliberben is tevékenykednek :)
Így Alfa, Taurus és S&W is szóba jöhet, már csak próbálgatni kell :)
Válasz küldése