Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2021.03.10. 15:48 Ez egyébként jogilag lövés leadásnak számít - vagy hogy híjják ezt? Végülis lövedék nem hagyta el a fegyvercsövet.
Naptárfunkcióval ellátott töltet :D
- Milyen nap lesz holnap?
- Csütörtök!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ez mennyire gyönyörű lett! Pedersoli kovás Kodiak .63-as duplapuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/pederso ... uplapuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

French Connection: Glock G17 Gen5 FR Coyote

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/french- ... fr-coyote/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Feher zaszlot adnak nhozza ?😁😁
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Revolver tulajok és szakik, egy kérdésem lenne.

Nemrég beköltözött a szekrénybe egy HW 357 Hunter revolver, alapvetően élményfegyver szerepkörben, bár természetesen sportra van beírva. Tegnap ki is próbáltam a környékünkön lévő lőtéren. A 357-es lőszer FIocchi LL TCCP volt (ólommentes lövedék, ólommentes csapi https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... 10142/blog ), amit a fagyistól vettem akcióban nemrég - ebből lőttem el 25 db-ot. Azonban az öt dobból két alkalommal is probléma lépett fel. A revolver 357-essel lövés után teljesen beállt, se előre se hátra, se nyitni, se semmi. Láthatóan elöl maradt az ütőszeg és a transfer bar is fent maradt, a hüvely a tűzfalra volt nyomva. A hibát a 40+ éve szakmában lévő hivatásos lövészet-vezető orvosolta,vékony eszközzel lefeszegette a hüvelyt ettől visszaugrott az ütőszeg.
Gondoltuk, ez lőszer probléma, az ólommentes szuperzöld lőszer az oka, és majd másik lőszerrel újra kipróbálom. A szintén FIocchi .38 WC-vel tökéletesen ketyegett a fegyver, bár ezzel a lövedékkel keyhole-okat lövöldözött a lőlapba, a WC lövedék megfordult. (Rövid cső? Túl alacsony lőportöltet? 357-esre optimalizált huzagolás?)

Azonban itthon pucoláskor szárazon is sikerült reprodukálnom a problémát. Szárazon sütöttem, majd az elsütőbill. felengedése nélkül a kakast kézzel előrenyomtam, utána felengedtem a billentyűt - és az ütőszeg pontosan úgy elöl maradt, és a revolver beállt. Ilyenkor a kakast kézzel hátra mozgatva az elsütőbillentyű visszaugrott - ez nem volt lehetséges akkor amikor az ellőt hüvellyel a dobban akadt el a fegyver, akkor bárhogy próbálkoztam, teljesen beállt.

Ismerős ez valakinek? Van tipp? Lőszer probléma, vagy vigyem a revkót fegyvermesterhez?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2021.03.13. 18:31 Revolver tulajok és szakik, egy kérdésem lenne.

Nemrég beköltözött a szekrénybe egy HW 357 Hunter revolver, alapvetően élményfegyver szerepkörben, bár természetesen sportra van beírva. Tegnap ki is próbáltam a környékünkön lévő lőtéren. A 357-es lőszer FIocchi LL TCCP volt (ólommentes lövedék, ólommentes csapi https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... 10142/blog ), amit a fagyistól vettem akcióban nemrég - ebből lőttem el 25 db-ot. Azonban az öt dobból két alkalommal is probléma lépett fel. A revolver 357-essel lövés után teljesen beállt, se előre se hátra, se nyitni, se semmi. Láthatóan elöl maradt az ütőszeg és a transfer bar is fent maradt, a hüvely a tűzfalra volt nyomva. A hibát a 40+ éve szakmában lévő hivatásos lövészet-vezető orvosolta,vékony eszközzel lefeszegette a hüvelyt ettől visszaugrott az ütőszeg.
Gondoltuk, ez lőszer probléma, az ólommentes szuperzöld lőszer az oka, és majd másik lőszerrel újra kipróbálom. A szintén FIocchi .38 WC-vel tökéletesen ketyegett a fegyver, bár ezzel a lövedékkel keyhole-okat lövöldözött a lőlapba, a WC lövedék megfordult. (Rövid cső? Túl alacsony lőportöltet? 357-esre optimalizált huzagolás?)

Azonban itthon pucoláskor szárazon is sikerült reprodukálnom a problémát. Szárazon sütöttem, majd az elsütőbill. felengedése nélkül a kakast kézzel előrenyomtam, utána felengedtem a billentyűt - és az ütőszeg pontosan úgy elöl maradt, és a revolver beállt. Ilyenkor a kakast kézzel hátra mozgatva az elsütőbillentyű visszaugrott - ez nem volt lehetséges akkor amikor az ellőt hüvellyel a dobban akadt el a fegyver, akkor bárhogy próbálkoztam, teljesen beállt.

Ismerős ez valakinek? Van tipp? Lőszer probléma, vagy vigyem a revkót fegyvermesterhez?
Sztem fel van verődve az ütőszeg ház. Ugyanez szokott lenni a GP knél is amikor sokat csettegtetik szárazon.
De majd a mesterek kijavítanak, ha tévedek.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2021.03.10. 15:40 Kukucs
IMG_20210310_113631.jpg
(Nem én töltöttem)
Még szerencse, hogy nem küldtél rá még egyet. Volt már ilyenben tapasztalatunk, csak az revolver volt. 3 lövedéket szedtünk ki a csőből, a fegyver nem úszta meg, kuka lett. Volt szép csődudor. Kívülről alg látszott, a már kiürített csőbe nézve annál jobban.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2021.03.13. 18:47 Sztem fel van verődve az ütőszeg ház. Ugyanez szokott lenni a GP knél is amikor sokat csettegtetik szárazon.
De majd a mesterek kijavítanak, ha tévedek.
Pár hónapos a fegyver, előttem 50-et lőttek vele. Patika állapotú.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.03.13. 18:31 Revolver tulajok és szakik, egy kérdésem lenne.

Nemrég beköltözött a szekrénybe egy HW 357 Hunter revolver, alapvetően élményfegyver szerepkörben, bár természetesen sportra van beírva. Tegnap ki is próbáltam a környékünkön lévő lőtéren. A 357-es lőszer FIocchi LL TCCP volt (ólommentes lövedék, ólommentes csapi https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... 10142/blog ), amit a fagyistól vettem akcióban nemrég - ebből lőttem el 25 db-ot. Azonban az öt dobból két alkalommal is probléma lépett fel. A revolver 357-essel lövés után teljesen beállt, se előre se hátra, se nyitni, se semmi. Láthatóan elöl maradt az ütőszeg és a transfer bar is fent maradt, a hüvely a tűzfalra volt nyomva. A hibát a 40+ éve szakmában lévő hivatásos lövészet-vezető orvosolta,vékony eszközzel lefeszegette a hüvelyt ettől visszaugrott az ütőszeg.
Gondoltuk, ez lőszer probléma, az ólommentes szuperzöld lőszer az oka, és majd másik lőszerrel újra kipróbálom. A szintén FIocchi .38 WC-vel tökéletesen ketyegett a fegyver, bár ezzel a lövedékkel keyhole-okat lövöldözött a lőlapba, a WC lövedék megfordult. (Rövid cső? Túl alacsony lőportöltet? 357-esre optimalizált huzagolás?)

Azonban itthon pucoláskor szárazon is sikerült reprodukálnom a problémát. Szárazon sütöttem, majd az elsütőbill. felengedése nélkül a kakast kézzel előrenyomtam, utána felengedtem a billentyűt - és az ütőszeg pontosan úgy elöl maradt, és a revolver beállt. Ilyenkor a kakast kézzel hátra mozgatva az elsütőbillentyű visszaugrott - ez nem volt lehetséges akkor amikor az ellőt hüvellyel a dobban akadt el a fegyver, akkor bárhogy próbálkoztam, teljesen beállt.

Ismerős ez valakinek? Van tipp? Lőszer probléma, vagy vigyem a revkót fegyvermesterhez?
ütőszegrugó törés? Ütőszegház kitekeredés?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.03.13. 19:11 ütőszegrugó törés? Ütőszegház kitekeredés?
Az ütőszeg rugó negakaszthatja az ütőszeget ha úgy van, de itt ha jól értem, a kakas is beütött állapotban marad, nem csak az ütőszeg, beljebb, az elsütőszerkezet tájékán keresgélnék, ha az én dolgom volna.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.03.13. 19:14 Az ütőszeg rugó negakaszthatja az ütőszeget ha úgy van, de itt ha jól értem, a kakas is beütött állapotban marad, nem csak az ütőszeg, beljebb, az elsütőszerkezet tájékán keresgélnék, ha az én dolgom volna.
De a 38-ast zokszó nélkül tüzelte, csak a 357 volt néha gond. Ellőtt 380 Knall-t csattogtatva se volt semmi probléma. Kipróbálom mindenképp még másik 357-es lőszerrel is, az akciós ólommentes lőszer az nekem gyanús. Ha mással is fellép ez, akkor fegyverdoki.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.03.13. 19:14 Az ütőszeg rugó negakaszthatja az ütőszeget ha úgy van, de itt ha jól értem, a kakas is beütött állapotban marad, nem csak az ütőszeg, beljebb, az elsütőszerkezet tájékán keresgélnék, ha az én dolgom volna.
Igen a kakas is elöl marad teljesen . Üresen egy egész pici mozgatásra visszaáll alaphelyzetbe. De ha hüvely is bent volt akkor némi eszközös segitseg kellett.
Simán lehet hogy a lőszer a gagyi. Jövő héten kipróbálom Blazer-el, és még egy másikkal ha kapok.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.03.13. 19:38 Igen a kakas is elöl marad teljesen . Üresen egy egész pici mozgatásra visszaáll alaphelyzetbe. De ha hüvely is bent volt akkor némi eszközös segitseg kellett.
Simán lehet hogy a lőszer a gagyi. Jövő héten kipróbálom Blazer-el, és még egy másikkal ha kapok.
Kézzel működtetve, lőszer nélkül is produkál hibát (ha jól értem). Akkor min változtat a másfajta lőszer?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.03.13. 19:46 Kézzel működtetve, lőszer nélkül is produkál hibát (ha jól értem). Akkor min változtat a másfajta lőszer?
Lőszer nélkül csak ha kézzel előrenyomva tartom a kakast, és közben engedem fel az elsütőbillentyűt, akkor produkál hibát. Ilyen működtetés egyébként a valóságban nincs. Üres hüvelyekkel csettegtetve teljesen OK, wad cutterrel teljesen OK, csak a nyomorult ólommentes Fiocchi szivatta meg. Ezért vagyok kíváncsi másfajta lőszerrel is.
Hozzá kell tenni hogy az előző tulaja tök korrekt módon már meg is keresett, mert a fegyer 6 hónapos sincs, így még garis. Úgyhogy ha másfajta lőszerrel is ez van, akkor garis javítás jön.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.03.13. 18:31
Azonban itthon pucoláskor szárazon is sikerült reprodukálnom a problémát. Szárazon sütöttem, majd az elsütőbill. felengedése nélkül a kakast kézzel előrenyomtam, utána felengedtem a billentyűt - és az ütőszeg pontosan úgy elöl maradt, és a revolver beállt. Ilyenkor a kakast kézzel hátra mozgatva az elsütőbillentyű visszaugrott
A beszoruló ütőszegnek nincs visszahatása a kakasra, nem tudja megfogni a kakast. A beszoruló kakas nyomja ki az ütőszeget. Végiggondolva tippre. 357-tel lőve a hátracsapás során a kakas tehetetlensége okozhatja ugyanazt az erőhatást, amit szárazon kézzel produláltál, hogy előrenyomódik a kakas. Csak amíg kézzel benyomva kis mozgatás után a kakas visszaugrik, .357 után jobban befeszül.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2021.03.13. 18:31 .........Azonban az öt dobból két alkalommal is probléma lépett fel. A revolver 357-essel lövés után teljesen beállt, se előre se hátra, se nyitni, se semmi. Láthatóan elöl maradt az ütőszeg és a transfer bar is fent maradt, a hüvely a tűzfalra volt nyomva. A hibát a 40+ éve szakmában lévő hivatásos lövészet-vezető orvosolta,vékony eszközzel lefeszegette a hüvelyt ettől visszaugrott az ütőszeg. ......
a lent felsoroltakon kívül még az is játszhat hogy a tűzfal / hüvelytalp távolság túl nagy és combosabb lőszereknél (357-nél ) a hüvely amikor hátraindul a hüvelytalp feletti rész megdagad a nyomástól és nem tud visszatérni a töltényűrbe, így elakasztja a dobot (saját tapasztalat, és igen ki kellett utánna feszegetni...:S, bár nálam az ütőszeg visszament magától ahogy kell)

érdemes lenne megvizsgálnod az ellőt hüvelyeket, talp feletti részen van-e elváltozás?!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.03.13. 19:38 Igen a kakas is elöl marad teljesen . Üresen egy egész pici mozgatásra visszaáll alaphelyzetbe. De ha hüvely is bent volt akkor némi eszközös segitseg kellett.
Simán lehet hogy a lőszer a gagyi. Jövő héten kipróbálom Blazer-el, és még egy másikkal ha kapok.
Mondtam már korábban, ez NEM ólommentes lőszer! A csapi ólommentes csak!
A lőszernek nem hiszem, hogy köze lesz hozzá. Már úgy értve, hogy maximum a nagyobb impulzusnak csak. Kétlem, hogy hüvely bedagadás lenne, attól megszorulhat minden, de az ütésátadónak működnie kellene.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.03.13. 20:58 Mondtam már korábban, ez NEM ólommentes lőszer! A csapi ólommentes csak!
A lőszernek nem hiszem, hogy köze lesz hozzá. Már úgy értve, hogy maximum a nagyobb impulzusnak csak. Kétlem, hogy hüvely bedagadás lenne, attól megszorulhat minden, de az ütésátadónak működnie kellene.
Fagyis oldala szerint

"Kaliber: 357 Magnum
Lövedék: TCCP RAM (ólommentes)"
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.03.13. 22:24 Fagyis oldala szerint

"Kaliber: 357 Magnum
Lövedék: TCCP RAM (ólommentes)"
Akkor elszabták. A lőszer dobozán, és a gyártó honlapján a következő áll:
Lead truncated cone, copper plated bullet=
Ólom csonkakúp, réz köpenyes lövedék
mellette:
Leadless primer: ólommentes csappantyú
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2021.03.13. 19:06 Még szerencse, hogy nem küldtél rá még egyet. Volt már ilyenben tapasztalatunk, csak az revolver volt. 3 lövedéket szedtünk ki a csőből, a fegyver nem úszta meg, kuka lett. Volt szép csődudor. Kívülről alg látszott, a már kiürített csőbe nézve annál jobban.
Nem én töltöttem, nem is én lőttem, de a srác észnél volt szerencsére. Nekem eddig hasonló egyszer volt 22-essel, rvolverrel. Ott főleg könnyű utánaküldeni még egyet, de egyértelmű volt, hogy valami nem oké.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: bcsob »

bcsob írta: 2021.03.05. 19:35 Sziasztok!

Erről tud bárki bármit is?
fég szvd.jpg
Az amcsik tudni vélik (vagy tudják), hogy nemsokára várható (a reklámanyag szerint) magyar gyártású és összeszerelésű FÉG SzVD...
Miről maradtam le?
Valamiről nagyon le vagyunk maradva...
https://www.youtube.com/watch?v=BmuNtq2DJfQ
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat nem tudom, nekem 5000 szarvasert biztos nem kene...
bcsob írta: 2021.03.15. 15:39 Valamiről nagyon le vagyunk maradva...
https://www.youtube.com/watch?v=BmuNtq2DJfQ
ingyom bingyom tálib-e?
BFMisi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:29
Tartózkodási hely: Sopron

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: BFMisi »

Amcsi gunbroker-en már 6 aukción fut minimum 5 és 9 licittel 6000 dodó felett:

https://www.gunbroker.com/item/895193769

Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez tényleg egy magyar Dragunov fejlesztés ami eddig semmi publicitást nem kapott vagy csak egy olyan "fake" mint a szovjet AKMSU amit még ők maguk is benyeltek, hogy gyártották. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

BFMisi írta: 2021.03.15. 17:52 Amcsi gunbroker-en már 6 aukción fut minimum 5 és 9 licittel 6000 dodó felett:

https://www.gunbroker.com/item/895193769

Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez tényleg egy magyar Dragunov fejlesztés ami eddig semmi publicitást nem kapott vagy csak egy olyan "fake" mint a szovjet AKMSU amit még ők maguk is benyeltek, hogy gyártották. :-)
Mótvá .

https://www.internationalsportsman.com/ ... he-states/
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: bcsob »

BFMisi írta: 2021.03.15. 17:52 Amcsi gunbroker-en már 6 aukción fut minimum 5 és 9 licittel 6000 dodó felett:

https://www.gunbroker.com/item/895193769

Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez tényleg egy magyar Dragunov fejlesztés ami eddig semmi publicitást nem kapott vagy csak egy olyan "fake" mint a szovjet AKMSU amit még ők maguk is benyeltek, hogy gyártották. :-)
Tim a videóban azt mondja, hogy elvileg maradék alkatrészekből lett összerakva 100db.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Fortitu írta: 2021.03.10. 15:40 Kukucs
IMG_20210310_113631.jpg
(Nem én töltöttem)
Ezt meg én töltöttem.
Na bumm! Illetve nem bumm.
Egy időben napi rutin volt sajnos.
Azóta változtak az összetevők. Már nincs ilyen probléma.
Csatolmányok
Screenshot_20210315-225316.png
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ruger Max-9, újabb P-365 trónkövetelő

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-m ... nkovetelo/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BFMisi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:29
Tartózkodási hely: Sopron

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: BFMisi »

bcsob írta: 2021.03.15. 21:21 Tim a videóban azt mondja, hogy elvileg maradék alkatrészekből lett összerakva 100db.
Ha ez tényleg igaz (megnéztem a videót) és gunbroker-en a jelenlegi licites ár nem provokáció, hanem valóság, akkor .... nem jutok szóhoz.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: bcsob »

BFMisi írta: 2021.03.16. 19:51 Ha ez tényleg igaz (megnéztem a videót) és gunbroker-en a jelenlegi licites ár nem provokáció, hanem valóság, akkor .... nem jutok szóhoz.
Hát én ezt a jelenlegi 10 millió dolláros árat nem akarom elhinni...
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

bcsob írta: 2021.03.16. 22:42 Hát én ezt a jelenlegi 10 millió dolláros árat nem akarom elhinni...
Nem is kell, trollkodás a tisztességtelen húzás miatt amivel sikerült ezeket a cuccokat odavinni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2021.03.17. 03:53 Nem is kell, trollkodás a tisztességtelen húzás miatt amivel sikerült ezeket a cuccokat odavinni.
Kifejtenéd?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

gvass1 írta: 2021.03.16. 07:29 Ruger Max-9, újabb P-365 trónkövetelő

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-m ... nkovetelo/

Ezt is most dobta ki a net:

SW M&P Shield plus: https://www.smith-wesson.com/shieldplus
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2021.03.17. 06:47 Ezt is most dobta ki a net:

SW M&P Shield plus: https://www.smith-wesson.com/shieldplus
Tudom, be is írtam már facére, hogy mingyárt lesz ilyen is. VW Golf után rögtön egy Opel Astra is kell:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És már itt is a P365-vetélytárs a S&W-tól is: M&P Shield PLUS

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sw-mp-shield-plus/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2021.03.17. 05:28Kifejtenéd?
Az a sztori, hogy volt egy 100 fős lista amire fel lehetett iratkozni, ez kellett ennek az új FÉG(?)-nek, hogy úgy itéljék meg, hogy van kellő érdeklődés a dologra. Aztán amikor elkészült az első adag fegyver, akkor ahelyett hogy a listára feliratkozó emberek kapták volna meg, odaadták az összeset a videóban is szereplő bohóc cégének akik meg az eredetileg igértnél jóval magasabb áron tették fel őket a gunbroker-re. Több fórumon is fent van a történet, előleget nem kértek senkitől, szóval anyagi kár nincs, csak csalódás.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2021.03.17. 10:04 Az a sztori, hogy volt egy 100 fős lista amire fel lehetett iratkozni, ez kellett ennek az új FÉG(?)-nek, hogy úgy itéljék meg, hogy van kellő érdeklődés a dologra. Aztán amikor elkészült az első adag fegyver, akkor ahelyett hogy a listára feliratkozó emberek kapták volna meg, odaadták az összeset a videóban is szereplő bohóc cégének akik meg az eredetileg igértnél jóval magasabb áron tették fel őket a gunbroker-re. Több fórumon is fent van a történet, előleget nem kértek senkitől, szóval anyagi kár nincs, csak csalódás.
Kösz, értem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: bcsob »

killertom írta: 2021.03.17. 10:04 Az a sztori, hogy volt egy 100 fős lista amire fel lehetett iratkozni, ez kellett ennek az új FÉG(?)-nek, hogy úgy itéljék meg, hogy van kellő érdeklődés a dologra. Aztán amikor elkészült az első adag fegyver, akkor ahelyett hogy a listára feliratkozó emberek kapták volna meg, odaadták az összeset a videóban is szereplő bohóc cégének akik meg az eredetileg igértnél jóval magasabb áron tették fel őket a gunbroker-re. Több fórumon is fent van a történet, előleget nem kértek senkitől, szóval anyagi kár nincs, csak csalódás.
Köszi az infót!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

bcsob írta: 2021.03.17. 14:41Köszi az infót!
Nincs mit, olvasgattam ma még a dologról és elég nagy clusterfuck így elsőre.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

killertom írta: 2021.03.17. 17:06 Nincs mit, olvasgattam ma még a dologról és elég nagy clusterfuck így elsőre.
Kérhettek volna tanácsot a Művektől - ha minőségbiztosításban még nem is, de "feliratkozós listamenedzsmentben" már sokkal előrébb járnak :D
Mondjuk a leírt clusterfuck-nál csak jobban lehet csinálni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

killertom írta: 2021.03.17. 17:06 Nincs mit, olvasgattam ma még a dologról és elég nagy clusterfuck így elsőre.
Nem örülök, hogy a csendben újraalapított - ráadul Budapesten! - FÉG-ről ilyen méltatlan az első szélesebb nyilvánosság elé került hír. Habár jelzem: az ő változatukat még nem hallottam és szívesen meghallgatnám.

"The FÉG Defense Systems Co. Ltd. presently a small size enterprise which was established in 2016. We lead, and -continue the way in the Firearm Division. With our sole possession of are world-wide renown 130-year Hungarian Arms and Machine Factory’s (Fegyver És Gépgyár) documentation, blueprint database and know-how, we are working on reforging of the brand name." - Our History - FÉG Defense Systems

Egyébként meg vagyok lepve.
2013 májusában - pont a pofán lövésem napján délelőtt - emlékeim szerint szóban azt közölte velem a HIM hadtörténésze, hogy a 2005-ös csőd után a FÉG archívuma megsemmisült. A HIM raktárának udvarára kerültek a fa szekrények, a papír pedig mégsem bír ki mindent: az eső betett neki.
A régi kéken Bokros doki mondta, hogy tudja, ki birtokolja Magyarországon a kalasnyikov licencet, de vélhetően az ügyvédi titoktartás miatt többet nem árult el, WildBear23 akárhogy próbálta kihúzni belőle. Most van egy olyan tippem, amire mernék fogadást kötni.
Mindenesetre örülök, ha az archívum mégis megmenekült. Habár a honlapjukon csak a műszaki rajzokat említik, és vélhetően ezek is a Varsói Szerződés fegyvereinek szűkebb körét jelentik. Akkor lenne teljes az örömöm, ha Frommer Rudolffal kapcsolatos anyagok is megmenekültek volna.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.03.17. 22:31 Mindenesetre örülök, ha az archívum mégis megmenekült. Habár a honlapjukon csak a műszaki rajzokat említik, és vélhetően ezek is a Varsói Szerződés fegyvereinek szűkebb körét jelentik. Akkor lenne teljes az örömöm, ha Frommer Rudolffal kapcsolatos anyagok is megmenekültek volna.
Írj nekik, vagy inkább menj el és kopogtass be hozzájuk személyesen. Nem túl reszponzívak, én 48M alkatrészekkel kapcsolatos kérdéssel kerestem őket anno 2 éve többször, nem válaszoltak az emailjeimre.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.03.18. 08:54 Írj nekik, vagy inkább menj el és kopogtass be hozzájuk személyesen. Nem túl reszponzívak, én 48M alkatrészekkel kapcsolatos kérdéssel kerestem őket anno 2 éve többször, nem válaszoltak az emailjeimre.
Igen, tegnap jutott eszembe, hogy két éve küldtem nekik önéletrajzot.
(Ez valami iparági hagyomány lehet, mert eddig a Sero Kft. méltatott egy "Bocs', tele vagyunk"-válaszra. A HS Produktnak konkrétan tele volt az e-mail fiókja, ezért a rendszer visszadobta az e-mailem, és bizony postán, papír alapon írtam nekik még hallgatóként, hogy mennék nyári gyakorlatra.)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2021.03.18. 09:38 Igen, tegnap jutott eszembe, hogy két éve küldtem nekik önéletrajzot.
(Ez valami iparági hagyomány lehet, mert eddig a Sero Kft. méltatott egy "Bocs', tele vagyunk"-válaszra. A HS Produktnak konkrétan tele volt az e-mail fiókja, ezért a rendszer visszadobta az e-mailem, és bizony postán, papír alapon írtam nekik még hallgatóként, hogy mennék nyári gyakorlatra.)
Szia. Azért nem írtak vissza, mert nem tudtak neked méltó állást kínálni. Igen, látták, hogy milyen remek munkát végeztél a tártöltő tálcával. Ezúton is elnézésed kérik.

Ami az SzVD ügyet illeti, tájékozódtam, és hogy ezt lássátok:
- volt egy piackutatás, amire jött száz darab "engem érdekelne", de akkor még ára se volt, meg az se volt biztos, hogy valahogy bejut a szállítmány, meg ki lesz az importőr, stb., így nyilván konkrét rendelés, ilyesmi nem lehetett
- kiment most az első 50, egy hónapon belül megy ki a második 50. lett importőr, exklúzív szerződéssel, aki megkapta a 100-as listát is, hogy ha gondolja, akkor már van is vevője rá jó eséllyel
- ehhez képest jött egy "kereskedő", aki megvette egyben amit látott, és nagyot akart rajta kaszálni.
Tegye fel a kezét, aki idehaza nem látott már ilyet!
Nos, a fegyverekből lesz még, nem csak ez a 100... ha az importőr beviszi az USA-ba, akkor jut is neki. A fegyverek rendben vannak, viszik is, mint a cukrot. Remélhetőleg lesz majd belpiacra is, amennyi kell, rendes gyári áron, pánik-hype felár nélkül. Reményeim szerint más csemegék (akár szabadon megvásárolhatóak is) várhatóak a hazai piac számára.
A FÉG maradék dokumentációja a FÉGnél van. Láttam.
Kommunikációban valóban van még hova fejlődniük, kellene egy Micike, aki intézi a levelezést, szóval nem bunkók, csak nem tudnak százfele szakadni. Dolgoznak rajta.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem anno azt tanitottak ha szolnak hozzam valaszoljak...
Kb 2 masodperc a level elolvasasa utan leirni hogy koszi nem...
swordmanus írta: 2021.03.18. 10:21 Szia. Azért nem írtak vissza, mert nem tudtak neked méltó állást kínálni. Igen, látták, hogy milyen remek munkát végeztél a tártöltő tálcával. Ezúton is elnézésed kérik.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.03.18. 10:21
Nincs és nem is volt harag, mert mire hozzájuk eljutottam, már hozzáedződtem ehhez az iparági hagyományhoz. (A Frommer-megemlékezés főszervezője pár hónappal később megerősítette nekem: ő, nálam sokkal tapasztaltabb mérnökként is szembesült ezzel.)
Ami a méltó állást illeti: igazán megtisztelő, de többet feltételeznek rólam, mint amit én tartok magamról. Autodidakta módon eljutottam a nulláról valahova, amit úgy írok körül, hogy egy vadászpuskaműves mester nálam többet tud a fegyverek hibakereséséről és javításáról, több szerkezetet látott; én pedig virtuózabban kezelem az Excelt, a SolidWorks-öt, és a Google Patents-et, és több éjszakát töltöttem csomagolópapírra rajzolással (hála az égnek: a tust már megúsztam).

Örülök, hogy a történetről hallottam az ő változatukat is. Azt eddig is tudtam, hogy "az USA-ban sincs géppuskahevederből a kerítés" (©gvass1); az sem lepett meg, hogy a Szocsi-i téli olimpia óta orosz fegyver és lőszer nem lépi át a határt; de ezen…

"Then, in 1996, a Voluntary Restraint Agreement (VRA) between the United States and Russia banned Russian-made models from import as well, effectively eliminating the second and final source of SVDs for U.S. buyers." - Hungary’s FEG Looks to Bring the SVD Back to the States (International Sportsman)

…meglepődtem, mint faltörő kos a fotocellás várkapunál. Öröm az ürömben, hogy ők kapcsoltak először - nem pedig egy másik VSZ-utódállam-beli konkurencia -, és ezen szerintem kinőhetik magukat. Mert milyen orosz távcsöves puska van minden számítógépes játékban?
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

Poresz írta: 2021.03.18. 10:55 …meglepődtem, mint faltörő kos a fotocellás várkapunál. Öröm az ürömben, hogy ők kapcsoltak először - nem pedig egy másik VSZ-utódállam-beli konkurencia -, és ezen szerintem kinőhetik magukat. Mert milyen orosz távcsöves puska van minden számítógépes játékban?
Jól hangzik, de két baj is van az ötlettel (szerintem)
- Nem autentikus SzVD ami lett a dologból, több vonása is inkább a kinai NDM-86-ra hasonlit
- Már az 5k USD ár is a retarded kategória, pláne a fentiek tekintetében

Szerintem ez nagyon rétegtermék lesz, nagyon drága és nem is igazán az ami lenni akar.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

killertom írta: 2021.03.18. 12:05 Jól hangzik, de két baj is van az ötlettel (szerintem)
- Nem autentikus SzVD ami lett a dologból, több vonása is inkább a kinai NDM-86-ra hasonlit
- Már az 5k USD ár is a retarded kategória, pláne a fentiek tekintetében

Szerintem ez nagyon rétegtermék lesz, nagyon drága és nem is igazán az ami lenni akar.
Az USA-ban a fegyveriparban a "rétegtermék" még évi 5-10 ezer darab is simán lehet. Akkora országban, olyan szabályok mellett egzotikus hülyeségek is elfogynak ilyen mennyiségben, ha jól megmarketingelik.
(Nem mintha erre lenne itthon gyártókapacitás.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: mlaca »

killertom írta: 2021.03.18. 12:05 Jól hangzik, de két baj is van az ötlettel (szerintem)
- Nem autentikus SzVD ami lett a dologból, több vonása is inkább a kinai NDM-86-ra hasonlit
- Már az 5k USD ár is a retarded kategória, pláne a fentiek tekintetében

Szerintem ez nagyon rétegtermék lesz, nagyon drága és nem is igazán az ami lenni akar.
én azért elfogadnám, mondjuk max 6-700 ezret fizetnék érte
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

gvass1 írta: 2021.03.18. 12:18 Az USA-ban a fegyveriparban a "rétegtermék" még évi 5-10 ezer darab is simán lehet. Akkora országban, olyan szabályok mellett egzotikus hülyeségek is elfogynak ilyen mennyiségben, ha jól megmarketingelik.
(Nem mintha erre lenne itthon gyártókapacitás.)
Tehát akkor ugyanott vagyunk, mert még ha fogyna is (amit azért kétlek) akkor se tud annyi készülni. Én sehogy nem látom, hogy ez hogyan érhetné meg.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

mlaca írta: 2021.03.18. 12:39 én azért elfogadnám, mondjuk max 6-700 ezret fizetnék érte
Az kb 2k USD. Annyiért meg is vennék nagyon sokan. De a legutolsó igért ár az 5k volt, és annál valójában több lesz.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.17. 22:31 A régi kéken Bokros doki mondta, hogy tudja, ki birtokolja Magyarországon a kalasnyikov licencet, de vélhetően az ügyvédi titoktartás miatt többet nem árult el, WildBear23 akárhogy próbálta kihúzni belőle.
Úgy írta, hogy a gyártási jogokat, és gyártási dokumentációt.
Nos, Magyarországon nincs semmilyen oltalom (szabadalom, használati mintaoltalom, védjegy) a Kalasnyikov fegyvercsaládra (AK47, AMD65, stb.), így bárki (akinek van egyébként fegyvergyártásra engedélye) gyárthat, javíthat stb ilyen fegyvert, nem kell hozzá licenc.
Csak nyilván az emberek zöme ennek nem néz utána, még ha magas pozícióban van, akkor sem.
(Illetve akkor pláne nem.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.03.18. 12:39 én azért elfogadnám, mondjuk max 6-700 ezret fizetnék érte
5.000 USD × 308 HUF = 1.540.000 HUF → Nekem kb. nyolcszázezer forintos Krieghoff Semprio volt a legdrágább fegyver, ami a kezemben volt (tavaly a FeHOVa-n). Ami azért mégsem eredendően egy hadifegyver. Ez bizony a rajongóknak készül. Ha sikerül nagyobb sorozatokat gyártani, akkor csökkenhet az ár: de ez még igencsak a jövő.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.18. 12:56 Úgy írta, hogy a gyártási jogokat, és gyártási dokumentációt.
Nos, Magyarországon nincs semmilyen oltalom (szabadalom, használati mintaoltalom, védjegy) a Kalasnyikov fegyvercsaládra (AK47, AMD65, stb.), így bárki (akinek van egyébként fegyvergyártásra engedélye) gyárthat, javíthat stb ilyen fegyvert, nem kell hozzá licenc.
Csak nyilván az emberek zöme ennek nem néz utána, még ha magas pozícióban van, akkor sem.
(Illetve akkor pláne nem.)
A "Kalashnikov" név fegyver és egy csomó termék vonatkozásában le van védve 1488231 lajstromszám alatt!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:07 A "Kalashnikov" név fegyver és egy csomó termék vonatkozásában le van védve 1488231 lajstromszám alatt!
A 1488231 lajstromszám a "Kalashnikov Engineering" szóvédjegyre (és ennek cirill megfelelőjére) biztosít oltalmat 2018 dec. 26.-tól, semmi befolyása nincs a Kalasnyikov fegyvercsalád szerkezetére, technikai megoldásaira, stb.
Létezik még egy ábra védjegy is (731532), amiben szerepel a Kalasnikov szó.

Azaz készíthetsz egy AK47-et, csak nem írhatod rá, hogy made by Kalashnikov Engineering, és nem teheted rá a védjegyet.
(Ahogy egyébként az eredeti AK47-en sem volt ilyen.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.03.18. 13:19-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.03.18. 12:59 5.000 USD × 308 HUF = 1.540.000 HUF → Nekem kb. nyolcszázezer forintos Krieghoff Semprio volt a legdrágább fegyver, ami a kezemben volt (tavaly a FeHOVa-n). Ami azért mégsem eredendően egy hadifegyver. Ez bizony a rajongóknak készül. Ha sikerül nagyobb sorozatokat gyártani, akkor csökkenhet az ár: de ez még igencsak a jövő.
5.000 USD × 308 HUF = 1.540.000 HUF , helyett 3-3,5 millió forint. Az USA 1 dollár kisker ár az 500-600 Ft.

Már csak az elképesztő adóprés-különbség miatt is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2021.03.18. 10:21 Szia. Azért nem írtak vissza, mert nem tudtak neked méltó állást kínálni. Igen, látták, hogy milyen remek munkát végeztél a tártöltő tálcával. Ezúton is elnézésed kérik.

Ami az SzVD ügyet illeti, tájékozódtam, és hogy ezt lássátok:
- volt egy piackutatás, amire jött száz darab "engem érdekelne", de akkor még ára se volt, meg az se volt biztos, hogy valahogy bejut a szállítmány, meg ki lesz az importőr, stb., így nyilván konkrét rendelés, ilyesmi nem lehetett
- kiment most az első 50, egy hónapon belül megy ki a második 50. lett importőr, exklúzív szerződéssel, aki megkapta a 100-as listát is, hogy ha gondolja, akkor már van is vevője rá jó eséllyel
- ehhez képest jött egy "kereskedő", aki megvette egyben amit látott, és nagyot akart rajta kaszálni.
Tegye fel a kezét, aki idehaza nem látott már ilyet!
Nos, a fegyverekből lesz még, nem csak ez a 100... ha az importőr beviszi az USA-ba, akkor jut is neki. A fegyverek rendben vannak, viszik is, mint a cukrot. Remélhetőleg lesz majd belpiacra is, amennyi kell, rendes gyári áron, pánik-hype felár nélkül. Reményeim szerint más csemegék (akár szabadon megvásárolhatóak is) várhatóak a hazai piac számára.
A FÉG maradék dokumentációja a FÉGnél van. Láttam.
Kommunikációban valóban van még hova fejlődniük, kellene egy Micike, aki intézi a levelezést, szóval nem bunkók, csak nem tudnak százfele szakadni. Dolgoznak rajta.
Köszi az infót!
Sztem ez kereslet-kínálat kérdése. Amíg van aki megad érte 5K USD-t, addig annyiért fogják adni. Ha nem viszik, majd megy az lejjebb.

A mostani hype szvsz abszolút nem a gyártó felelőssége. Ellenben hatalmas reklámot csinált neki, ami mindenképpen jó dolog. Sokan örülünk neki, hogy újra éledezik a FÉG, én ebben az egész sztoriban érdekességet látok nem problémát. A feliratkozók csalódottságával a kinti importőr/forgalmazónak kell elszámolnia, semmiképpen sem a gyártónak!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.18. 13:09 A 1488231 lajstromszám a "Kalashnikov Engineering" szóvédjegyre (és ennek cirill megfelelőjére) biztosít oltalmat 2018 dec. 26.-tól, semmi befolyása nincs a Kalasnyikov fegyvercsalád szerkezetére, technikai megoldásaira, stb.
Létezik még egy ábra védjegy is, amiben szerepel a Kalasnikov szó.

Azaz készíthetsz egy AK47-et, csak nem írhatod rá, hogy made by Kalashnikov Engineering, és nem teheted rá a védjegyet.
Helyesebben: MÁR NEM. Mert nemfizetés miatt megszűnt.

Mert bizony 222414 lajstromszámon ott volt a Kalasnyikov gépkarabély. "Automatic Weapon"-ként kell keresni.

Feltalálók:
(1/6) Kalashnikov, Mikhail T.; Izsevszk (RU)
(1/6) Aleksandrov, Jurijj K.; Izsevszk (RU)
(1/6) Bezborodov, Nikolajj A.; Izsevszk (RU)
(1/6) Kalashnikov, Viktor M.; Izsevszk (RU)
(1/6) Nesterov, Azary I.; Izsevszk (RU)
(1/6) Paranin, Valerijj N.; Izsevszk (RU)

Jogosultak:

(1/2) Otkrytoe Aktsionernoe Obshhestvo "Izmash"; Izsevszk (RU)

(1/2) RUSPA-AG.; Schaffhausen (CH)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:11 5.000 USD × 308 HUF = 1.540.000 HUF , helyett 3-3,5 millió forint. Az USA 1 dollár kisker ár az 500-600 Ft.

Már csak az elképesztő adóprés-különbség miatt is.
Várjálmár, itt most az adóprés nem minket súlyt, nem onnan importáljuk vissza. :-)
Amúgy délelőtti info alapján a kinti kiskereskedő is észhez tért, és fixebb áron árulgatja, el is kelt pár db 7500 USD körül. A piac beárazta...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:11 5.000 USD × 308 HUF = 1.540.000 HUF , helyett 3-3,5 millió forint. Az USA 1 dollár kisker ár az 500-600 Ft.

Már csak az elképesztő adóprés-különbség miatt is.
Egy pillanat! Ez kivételesen innen megy oda, nem onnan jön ide. Ha ott el lehet adni nyereséggel a vám és szállítás költségeivel együtt ötezer dollárért, akkor helyben, Magyarországon…? Vagy a 27% ÁFA ezt is megeszi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
swordmanus írta: 2021.03.18. 13:23 Várjálmár, itt most az adóprés nem minket súlyt, nem onnan importáljuk vissza. :-)
Amúgy délelőtti info alapján a kinti kiskereskedő is észhez tért, és fixebb áron árulgatja, el is kelt pár db 7500 USD körül. A piac beárazta...
de, minket sújt, mert 27% jaffa + IPA önmagában brutális versenyhátrányt okoz az ottani minimális forgalmi adózáshoz képest.
Erre jön még az összes többi, mint piacméret, várható forgalomra rakódó rettenetes adminisztráció és a munkabért terhelő borzalmas költségek stb.


ON

7500 dollár sem semmi, de ritkaság-státusza miatt befektetésnek veszik sztem, nem lőni. Tim a videóban még rendesen szét sem meri szedni, nehogy megkarcolja.

LOl
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:20 Helyesebben: MÁR NEM. Mert nemfizetés miatt megszűnt.
Szövegértés: az, hogy "nincs rá oltalom", azt jelenti, hogy nincs rá oltalom.
Ezen belül(!) lehet hogy 1. nem is volt, lehet hogy 2. volt, de díj-nemfizetés (vagy bármi más ok miatt) megszünt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.18. 13:42 Szövegértés: az, hogy "nincs rá oltalom", azt jelenti, hogy nincs rá oltalom.
Ezen belül(!) lehet hogy 1. nem is volt, lehet hogy 2. volt, de díj-nemfizetés (vagy bármi más ok miatt) megszünt.
baszki én nem kötözködni akartam, hanem érdekességként jegyeztem meg, hogy VOLT ilyen, mert pár éve valami mást keresve magam is belefutottam, hogy NOCSAK.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: killertom »

TotoHU írta: 2021.03.18. 13:18 Köszi az infót!
Sztem ez kereslet-kínálat kérdése. Amíg van aki megad érte 5K USD-t, addig annyiért fogják adni. Ha nem viszik, majd megy az lejjebb.

A mostani hype szvsz abszolút nem a gyártó felelőssége. Ellenben hatalmas reklámot csinált neki, ami mindenképpen jó dolog. Sokan örülünk neki, hogy újra éledezik a FÉG, én ebben az egész sztoriban érdekességet látok nem problémát. A feliratkozók csalódottságával a kinti importőr/forgalmazónak kell elszámolnia, semmiképpen sem a gyártónak!
Szerintem itt azért nagyon sok a reménykedés meg a nemzeti büszkeség miatti pozitiv gondolat, de ez a FÉG nem az a FÉG. Springfield Armory esete. És ez a kezdés, hát, hogy is mondjam csak...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2021.03.18. 10:21 Remélhetőleg lesz majd belpiacra is, amennyi kell, rendes gyári áron, pánik-hype felár nélkül. Reményeim szerint más csemegék (akár szabadon megvásárolhatóak is) várhatóak a hazai piac számára.
Akkor ezúton jelezném, egy jól működő, PPK, PPK/S méretű, kb olyan formájú gp nekem nagyon bejönne, akár alutokkal. :-)
És .380 ACP kaliberben is meggondolnám, de ahhoz nagyon jónak kell lennie, mondjuk stainless kivitelben. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2021.03.18. 14:16 Akkor ezúton jelezném, egy jól működő, PPK, PPK/S méretű, kb olyan formájú gp nekem nagyon bejönne, akár alutokkal. :-)
És .380 ACP kaliberben is meggondolnám, de ahhoz nagyon jónak kell lennie, mondjuk stainless kivitelben. :-)
Jó áron sok GRP,Grpk elkelne...
Az egekben az áruk.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2021.03.18. 14:27 Jó áron sok GRP,Grpk elkelne...
Az egekben az áruk.
Ha módosítanának rajta, hogy olcsóbban gyártható, de megbízhatóbb legyen, volna értelme. Drágán megbízhatatlan terméket feléleszteni a gyűjtők kedvéért szerintem értelmetlen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:54 baszki én nem kötözködni akartam, hanem érdekességként jegyeztem meg, hogy VOLT ilyen, mert pár éve valami mást keresve magam is belefutottam, hogy NOCSAK.
Jah! Okés! :)
Érdekes egyébként, hogy egy régóta ismert dolgot (AK47) hogy szabadalmaztattak le, amikor a szabadalmaztathatóság egyik feltétele az újdonság. Anno végig is akartam nézni a megadott szabadalmat, de aztán volt más tennivaló.
De most majd megnézem kíváncsiságból. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.03.18. 14:16 Akkor ezúton jelezném, egy jól működő, PPK, PPK/S méretű, kb olyan formájú gp nekem nagyon bejönne, akár alutokkal. :-)
És .380 ACP kaliberben is meggondolnám, de ahhoz nagyon jónak kell lennie, mondjuk stainless kivitelben. :-)
Hogy parancsolod, polírozva, homokfújva, netán üveggyöngyözéssel..? ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.03.18. 15:21 Hogy parancsolod, polírozva, homokfújva, netán üveggyöngyözéssel..? ;-)
Ebben a sorrendben. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.18. 15:15 Érdekes egyébként, hogy egy régóta ismert dolgot (AK47) hogy szabadalmaztattak le, amikor a szabadalmaztathatóság egyik feltétele az újdonság.
A szabadalmaztatás az az érdekes jelenség, amikor az első ötlet számít. Mármint nem a találmány első ötlete, hanem az első ötlet, hogy azt szabadalmaztatni lehet. Ahogy TDK-konzulensem mondta: "A langyos vízen kívül mindent lehet szabadalmaztatni!"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.18. 15:36 A szabadalmaztatás az az érdekes jelenség, amikor az első ötlet számít. Mármint nem a találmány első ötlete, hanem az első ötlet, hogy azt szabadalmaztatni lehet. Ahogy TDK-konzulensem mondta: "A langyos vízen kívül mindent lehet szabadalmaztatni!"
A szabadalmaztatáshoz többek között az kell, hogy a találmány új, eddig nem ismert legyen.
Ha már ismert, vagy használatba lett véve, akkor már nem szabadalomképes.
Nézegetem ezt a szabadalmat, de ez nem az eredeti AK47-re, és nem is a továbbfejlesztésére, AKM63-ra vonatkozik, hanem azok módosítására. Az előzmények között említi ezeket a modelleket:

"Az ismert 7,62 mm-es AK–47 Kalashnikov kézi lõfegyver [lásd Kézikönyv (Manual) a 7,62 mm-es AK Kalashnikov kézi lõfegyverrel való tüzeléshez, M. DOSAAF Kiadóház, 1969] rendelkezik egy tokkal, egy töltényûrrel és huzagolt résszel ellátott csõvel, egy zárral ellátott zártartóval, egy elsütõbillentyûvel és tüzelõberendezéssel, végül elsütõkakasa és önbiztosító, valamint nem lehajtható puskatusa van.
Az ismert 7,62 mm-es, továbbfejlesztett AKMS Kalashnikov támadó kézi lõfegyvernek lehajtható puskatusa van (lásd a 7,62 mm-es AKM és AKMS Kalashnikov kézi lõfegyver kézikönyvét, kiadta az USSR védelmi minisztérium katonai kiadóháza 1971), már
olyan jellemzõkkel rendelkezõ prototípusként említve, amelynek van egy tokja, résreteszelõ mechanizmusa
– mely tartalmaz egy illesztõcsavart ütõszeggel – egy elsütõrúddal és a tokban kialakított sínekre szerelt zártartóval, és van egy hátsó vastagítása, amely kölcsönösen együtt mûködik az elsütõkakassal, van egy elsütõbillentyûje és elsütõmechanizmusa, amely tartalmaz egy ütõszeget és egy önbiztosító elsütõemelõt, van egy gázkieresztõ mechanizmusa egy gázdugattyúval, melynek rúdja a zártartó nyílásába van beszerelve, végül van egy lehajtható puskatusa és egy hátsó nézõkével ellátott csöve, amely egy töltényûrrel és huzagolt szakasszal rendelkezik."


Na most annyira nem vagyok AK47 szakértő, hogy ez a szerkezet miben tér el az eredeti AK47/AKM63 szerkezetétől:
2. ábra.jpg
2. ábra.jpg (43.46 KiB) Megtekintve 27491 alkalommal
3. ábra.jpg
3. ábra.jpg (73.36 KiB) Megtekintve 27491 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

killertom írta: 2021.03.18. 13:58 Szerintem itt azért nagyon sok a reménykedés meg a nemzeti büszkeség miatti pozitiv gondolat, de ez a FÉG nem az a FÉG. Springfield Armory esete. És ez a kezdés, hát, hogy is mondjam csak...
Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk. :D
Ugyanaz a sztori mint a honvédségi beszerzéseknél. Lehet fanyalogni hogy miért pont Lynx, miért pont ez vagy az, a kritikák lehetnek jogosak is, de a korábbi állapotnál, a teljes lezüllesztésénél, lerohasztásnál, bezárásnál-eladásnál és sóval beszántásnál, ami az utóbbi évtizedeket jellemezte, a FÉG újraélesztése mindenképpen előrelépés.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FÉG SzVD

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.03.18. 13:31
7500 dollár sem semmi, de ritkaság-státusza miatt befektetésnek veszik sztem, nem lőni. Tim a videóban még rendesen szét sem meri szedni, nehogy megkarcolja.
Nyápic. Itthon meg van olyan kereskedő, aki 2-300 lövéses fegyvert elad újként. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, ez nem SzVD, de ez is 5000+ dolláros holmi.
Új olimpiai kiskaliberű 50 méteres sportpuska: Pardini FR22

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-olim ... dini-fr22/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Hogy ilyen is van . Nem tudom volt e már?https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/oroszlan- ... nAIIr-l0kw
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2021.03.19. 14:31 Hogy ilyen is van . Nem tudom volt e már?https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/oroszlan- ... nAIIr-l0kw
offban kitárgyalva. Bulvár, nem ebbe a topikba való.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mikortól gyártottak Magyarországon 7,62x25 ("48M") TT pisztolyt?
Egy árverési oldalon jött szembe ez a példány.
Magyarként hirdetik, és a hozzátartozó hatástalanítási igazolásban (ifj. Nagy Attila igazságügyi fegyverszakértő) is Magyarország van megadva gyártóként.
Viszont a jelzése szerintem Izsevszki gyártásra utal (kör, benne háromszög nyillal), és a markolathéj is későbbi (Kádár-címer, '57-től).
TT33.jpg
TT33.jpg (112.81 KiB) Megtekintve 27382 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: killertom »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 14:51 Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mikortól gyártottak Magyarországon 7,62x25 ("48M") TT pisztolyt?
Egy árverési oldalon jött szembe ez a példány.
Magyarként hirdetik, és a hozzátartozó hatástalanítási igazolásban (ifj. Nagy Attila igazságügyi fegyverszakértő) is Magyarország van megadva gyártóként.
Viszont a jelzése szerintem Izsevszki gyártásra utal (kör, benne háromszög nyillal), és a markolathéj is későbbi (Kádár-címer, '57-től).
TT33.jpg
A szán tetejéről van fénykép? Az első próbaszériában felhasználtak szovjet alkatrészeket szóval lehet magyar.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára killertom 2021.03.19. 15:06-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

killertom írta: 2021.03.19. 15:00 A szán tetejéről van fénykép? Amúgy szerintem az egy cirill betűs prefix szóval orosz lesz ez.
Van, de nem látok rajta jelzést.
TT33_2.jpg
TT33_2.jpg (157.28 KiB) Megtekintve 27430 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: killertom »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 15:02 Van, de nem látok rajta jelzést.
TT33_2.jpg
Na közben módositottam az előzőt, az első szériában valószinüleg felhasználtak szovjet alkatrészeket amig itthon teljesen beindult a gyártás. Lásd pl. kinai SzKSz első szériái, ahol szintén vegyesen használtak szovjet és kinai alkatrészeket.
Ugyanakkor a markolathéj miatt gyanús a dolog.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A szánakasztó magyar (02 gyártójel), és mint ha a sátorvas tövénél is Kossuth-címert látnék
A csövön alul "12" van.

https://www.vatera.hu/tt-1948m-ontolto- ... 22582.html
https://www.vatera.hu/tt-1948m-ontolto- ... tml#opened
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Alig kéttucat hsz volt már a témában. Ovbmg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2021.03.13. 20:05 a lent felsoroltakon kívül még az is játszhat hogy a tűzfal / hüvelytalp távolság túl nagy és combosabb lőszereknél (357-nél ) a hüvely amikor hátraindul a hüvelytalp feletti rész megdagad a nyomástól és nem tud visszatérni a töltényűrbe, így elakasztja a dobot (saját tapasztalat, és igen ki kellett utánna feszegetni...:S, bár nálam az ütőszeg visszament magától ahogy kell)
Úgy tűnik ez volt a megoldás!
Ma Blazer .357-essel is kipróbáltam a revkót. Négy dobot lőttem ki hiba nélkül. SA-ban és DA-ban vegyesen, hiba nélkül kiment mindegyik. Betáraztam a múlt heti Fiocchi LL TCCP-re, itt már rögtön az első dob elakadt. Némi mozgatás után kinyílt a dob, a hüvelyeket megvizsgálva meg is találtuk az egyik bűnöst, megdagadt és hátraszorulva maradt. Úgyhogy a revkó tökéletesen működőképes, ezt a konkrét lőszert nem szereti de nagyon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.03.19. 22:23 Úgy tűnik ez volt a megoldás!
Ma Blazer .357-essel is kipróbáltam a revkót. Négy dobot lőttem ki hiba nélkül. SA-ban és DA-ban vegyesen, hiba nélkül kiment mindegyik. Betáraztam a múlt heti Fiocchi LL TCCP-re, itt már rögtön az első dob elakadt. Némi mozgatás után kinyílt a dob, a hüvelyeket megvizsgálva meg is találtuk az egyik bűnöst, megdagadt és hátraszorulva maradt. Úgyhogy a revkó tökéletesen működőképes, ezt a konkrét lőszert nem szereti de nagyon.
HURRÁ, milyen jó, hogy sima lőszercserével megoldódott, nincs mechanikus hiba!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2021.03.19. 22:23 Úgy tűnik ez volt a megoldás!
Ma Blazer .357-essel is kipróbáltam a revkót. Négy dobot lőttem ki hiba nélkül. SA-ban és DA-ban vegyesen, hiba nélkül kiment mindegyik. Betáraztam a múlt heti Fiocchi LL TCCP-re, itt már rögtön az első dob elakadt. Némi mozgatás után kinyílt a dob, a hüvelyeket megvizsgálva meg is találtuk az egyik bűnöst, megdagadt és hátraszorulva maradt. Úgyhogy a revkó tökéletesen működőképes, ezt a konkrét lőszert nem szereti de nagyon.
Zsíír! ;)

Valoszinű a fiocchi huvelytalpa is vékonyabb..

de ha előjön másik lőszerrel is a problema akkor hezagolo alatet megoldhatja
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
BFMisi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:29
Tartózkodási hely: Sopron

Re: TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: BFMisi »

A TT-33 Tokarev pisztoly Magyarországon 48 mintájú hadi pisztoly néven ment.
Ahogy a nevében is benne van, 1948-ban rendszeresítették csak idehaza.
Az említett aukciós oldalon látható példány 1947-es szovjet gyártású ami kapott egy ritkább Kádár markolatot és magyar szánakasztót.
Nem ez az első szovjet gyártású TT-33 amibe magyar átvevő beütő került mivel még a hazai gyártás előtt is már használtuk.
Ha már itt tartunk, pont hirdetnek egy DP-28 golyószórót is az aukciós oldalon ami 1944-es szovjet kovrovi gyártás szintén magyar átvevővel.
Ezen az alapon akkor mi magyarok 1944-ben már DP golyószórót gyártottunk volna?
Kb. akkora hülyeség mint az, mint mikor "valaki" egy neves szakirodalomnak megadta anno, hogy a Munkásőrség által használt RPK golyószórók magyar gyártásúak voltak. Nyilván nem volt képben azzal az alap információval, hogy pajzsban csillag az évszám és cirill!!! sorszám mellett a szovjet Molot gyár jelzése.

Visszatérve a TT-re, a fegyverszakértő úr nevében pedig én szégyellem magam, hogy ilyen alap információk hiányában szenved.
Bár nekem a PPS-41 géppisztoly igazolására ráírta, hogy kaliber 7.62x39 mm és a szovjet AKMS válltámaszos Kalasnyikov meg egyszerűen "AK-47" lett...
Igaz, egy másik fegyverszakértő még sokkal régebben a BM-es sorszámú RPD-mre azt írta: "RDP" golyószóró, szovjet gyártás és 7.62x54R kaliberű.
Szóval én már nem lepődök meg semmit.. :D :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: TT-pisztoly

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

[quote=BFMisi post_id=50111 time=1616272985 user_id=1
[/quote]

Szia Misi!
Tudtam, hogy szovjet fegyverekben Rád számíthatok!🙂
Szerettem volna egy magyar TT-t a szovjetek mellé, de ezt a pisztolyt most ezért elengedtem.

Kerestem az ig.ügyi fegyverszakéerő elérhetőségét megkérdezni, hogy miért írja egy szovjet izsevszki gyártójelzésű fegyverre hogy magyar.

Annak van magyarázata, hogy szán tetején miért nincs sorszám?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok, az Alfa revolverekkel mi a tapasztalat? Mire számítsak kidolgozási minőség, pontosság, sütés területén? Nyilván ennyi pénzért nem lehet Colt, vagy S&W :) de pl egy átlag Taurushoz képest jobb, rosszabb, vagy kb ugyanaz? :roll: volt már kezemben Alfa, de valahogy nem hagyott mély nyomokat -se jót, se rosszat.

Cél: Pont, gyorspont. Csak 6”, és .357 Mag.játszik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.03.21. 20:47 Sziasztok, az Alfa revolverekkel mi a tapasztalat? Mire számítsak kidolgozási minőség, pontosság, sütés területén? Nyilván ennyi pénzért nem lehet Colt, vagy S&W :) de pl egy átlag Taurushoz képest jobb, rosszabb, vagy kb ugyanaz? :roll: volt már kezemben Alfa, de valahogy nem hagyott mély nyomokat -se jót, se rosszat.

Cél: Pont, gyorspont. Csak 6”, és .357 Mag.játszik.
Alfa-Steel: Kifejezetten elérik a Taurus minőséget, sőt.
Nyilván mivel K-frame, fullos .357 Magnumból sokezret lőni nem ezt kell venni.

Sokféle markolat van és Csehországból elérhető is hozzájuk.

Én az olcsóbb lőszer okán elgondolkoznék a 9 mm Luger full-moon-clipes verziókon is.

lásd: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -revolver/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.03.22. 06:03 Alfa-Steel: Kifejezetten elérik a Taurus minőséget, sőt.
Nyilván mivel K-frame, fullos .357 Magnumból sokezret lőni nem ezt kell venni.

Sokféle markolat van és Csehországból elérhető is hozzájuk.

Én az olcsóbb lőszer okán elgondolkoznék a 9 mm Luger full-moon-clipes verziókon is.

lásd: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -revolver/
Köszi a választ. Alfát, és Taurust mifelénk ki importál? a Frommernél az előbbiből, a fagyisnál az utóbbiból láttam normális választékot. A Taurus Tracker különböző változatait nézegetem még - szimpatikus a 7 lövetű dob :-) használtan is van egy, amit lestoppoltam megnézni. Szerencsére 6" forgóból azért van lehetőség válogatni. :D

9x19es - igen, ezen is gondolkodtam. Mondjuk nem fogy olyan sok .38/.357 , hoyg az árkülönbség számottevő legyen - - inkább a lőszer kompatibilitás miatt jutott eszembe. Ilyen kaliberű revolverrel lőttem már - valami csoda volt, cseredobbal - és emlékeim szerint meglepően kellemetlenül nagyot rúgott .38 wadcuttetrhez képest - mármint a "precíziós céllövészethez zavaró módon", nem "úgy általában" nagyot - nyilván a 9x19 az semmi egy teljes töltetüű .357-hez képest. Kinek mik a tapasztalatai?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.03.22. 09:22 Köszi a választ. Alfát, és Taurust mifelénk ki importál? a Frommernél az előbbiből, a fagyisnál az utóbbiból láttam normális választékot. A Taurus Tracker különböző változatait nézegetem még - szimpatikus a 7 lövetű dob :-) használtan is van egy, amit lestoppoltam megnézni. Szerencsére 6" forgóból azért van lehetőség válogatni. :D

9x19es - igen, ezen is gondolkodtam. Mondjuk nem fogy olyan sok .38/.357 , hoyg az árkülönbség számottevő legyen - - inkább a lőszer kompatibilitás miatt jutott eszembe. Ilyen kaliberű revolverrel lőttem már - valami csoda volt, cseredobbal - és emlékeim szerint meglepően kellemetlenül nagyot rúgott .38 wadcuttetrhez képest - mármint a "precíziós céllövészethez zavaró módon", nem "úgy általában" nagyot - nyilván a 9x19 az semmi egy teljes töltetüű .357-hez képest. Kinek mik a tapasztalatai?
Lőttem 6 collos 9x19 Alfa Parával, nem jött be. Annak rövid csővel, a zsebben tartott plusz betárazott klippekkel van értelme önvédelemre, vagy játszósnak ha sokat lősz. Pontot úgy is .38-cal jobb lőni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.03.22. 09:22 Köszi a választ. Alfát, és Taurust mifelénk ki importál? a Frommernél az előbbiből, a fagyisnál az utóbbiból láttam normális választékot. A Taurus Tracker különböző változatait nézegetem még - szimpatikus a 7 lövetű dob :-) használtan is van egy, amit lestoppoltam megnézni. Szerencsére 6" forgóból azért van lehetőség válogatni. :D

9x19es - igen, ezen is gondolkodtam. Mondjuk nem fogy olyan sok .38/.357 , hoyg az árkülönbség számottevő legyen - - inkább a lőszer kompatibilitás miatt jutott eszembe. Ilyen kaliberű revolverrel lőttem már - valami csoda volt, cseredobbal - és emlékeim szerint meglepően kellemetlenül nagyot rúgott .38 wadcuttetrhez képest - mármint a "precíziós céllövészethez zavaró módon", nem "úgy általában" nagyot - nyilván a 9x19 az semmi egy teljes töltetüű .357-hez képest. Kinek mik a tapasztalatai?
Ha töltesz, akkor a 9x19-et is töltheted puhábbra, de ettől függetlenül én is a 357-est mondanám. Azt tárazhatod elefántölővel örömködni, meg WC-vel pontot lőni. IDPA-ra is szabályos, míg a 9x19 nem. Én egy időben meg voltam őrülve, hogy kell egy 4"-os stainless Alfa, aztán ilyen 3-6 hónapos szállítási időket mondtak és Skorpió lett helyette... Magnumtól meg lehet rendelni, meg a Kalaposok is behozzák, bár lehet a Magnumon keresztül ők is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.03.22. 09:46 Ha töltesz, akkor a 9x19-et is töltheted puhábbra, de ettől függetlenül én is a 357-est mondanám. Azt tárazhatod elefántölővel örömködni, meg WC-vel pontot lőni. IDPA-ra is szabályos, míg a 9x19 nem. Én egy időben meg voltam őrülve, hogy kell egy 4"-os stainless Alfa, aztán ilyen 3-6 hónapos szállítási időket mondtak és Skorpió lett helyette... Magnumtól meg lehet rendelni, meg a Kalaposok is behozzák, bár lehet a Magnumon keresztül ők is.
Fortitu, Zara, Gvass1 - köszönöm a építő hozzászólásokat. Igen, én is arra jutottam, hogy arra, amire nekem kell, a .357 alkalmasabb. IDPAra sajnos pont a 6" cső miatt fog kiesni , ott aszzem 4,25" a limit. Szóval 9x19 revolver rövid csővel nem IDPA kompatibilis mert moon clip-es, hosszúval pedig igyancsak enm jó IDPA-ra. Pontlővészere pedig hosszú csővel alkalmas, de kompromisszumos(abb) . Azzal pedig nem leszek beljebb - ennyi erővel meg is tarthattam volna 4" .357-esemet, amit már megszeghetetlen esküvel ;) odaígértem egy fórumtársnak. Önvédelemre - amire teljesen jó lenne - arra pedig úgysem kapok. Szóval 9x19 revolver nálam sajna Game Over. :lol:

***MODERÁTOR ÁLTAL TÖRÖLT BEKEZDÉS a hozzászóló hozzájárulásával***
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2021.03.22. 11:05 Fortitu, Zara, Gvass1 - köszönöm a építő hozzászólásokat. Igen, én is arra jutottam, hogy arra, amire nekem kell, a .357 alkalmasabb. IDPAra sajnos pont a 6" cső miatt fog kiesni , ott aszzem 4,25" a limit. Szóval 9x19 revolver rövid csővel nem IDPA kompatibilis mert moon clip-es, hosszúval pedig igyancsak enm jó IDPA-ra. Pontlővészere pedig hosszú csővel alkalmas, de kompromisszumos(abb) . Azzal pedig nem leszek beljebb - ennyi erővel meg is tarthattam volna 4" .357-esemet, amit már megszeghetetlen esküvel ;) odaígértem egy fórumtársnak. Önvédelemre - amire teljesen jó lenne - arra pedig úgysem kapok. Szóval 9x19 revolver nálam sajna Game Over. :lol:
Ez a pontlövészetre minél hosszabb cső szerintem inkább ilyen fétis dolog. Az iranyzóvonalad valóban hosszabb, a mechanikus pontosságod viszont szerintem semmit nem változik. Az orrnehezebb fegyverrel pedig lehet még pontatlanabb is leszel. Az tény, hogy szexi tud lenni egy lóbaszó revolver, de hogy melyikkel lősz jobban pontot, azt inkább személyes próbával lehetne eldönteni. Ha zavar a rövidebb irányzóvonal, akkor Holosunt rá! ;)
Én már csak az IDPA miatt is maradnék a 4"-nál. Az már egyéni ízlés kérdése, hogy az én szememnek az Alfa revolverek a 3" vagy 4"-os csővel a legesztétikusabbak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.03.22. 11:39 Ez a pontlövészetre minél hosszabb cső szerintem inkább ilyen fétis dolog. Az iranyzóvonalad valóban hosszabb, a mechanikus pontosságod viszont szerintem semmit nem változik. Az orrnehezebb fegyverrel pedig lehet még pontatlanabb is leszel. Az tény, hogy szexi tud lenni egy lóbaszó revolver, de hogy melyikkel lősz jobban pontot, azt inkább személyes próbával lehetne eldönteni. Ha zavar a rövidebb irányzóvonal, akkor Holosunt rá! ;)
Én már csak az IDPA miatt is maradnék a 4"-nál. Az már egyéni ízlés kérdése, hogy az én szememnek az Alfa revolverek a 3" vagy 4"-os csővel a legesztétikusabbak.
+1

Nekem is a 4" jön be jobban (pontot lőni és esztétikailag is), igaz én LKNBF vagyok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2021.03.22. 11:52 Nekem is a 4" jön be jobban (pontot lőni és esztétikailag is), igaz én LKNBF vagyok.
Én extra LKNBF vagyok, mert én 4"-es csővel többet szórtam szét, könnyebb volt nagyobbat hibáznom a rövidebb irányzóvonallal.
Válasz küldése