OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.03.06. 21:42 Vmi sablont, v öntő formát nem tudsz belőle összehozni? Poresz meg kiönthetné rézből. Több pld-ban, h nekem is jusson. :mrgreen:
Ha Poresz tud ilyet csinálni, akkor szivesen kölcsönadom neki mintavételre. Sőt, valamennyi hulladék rezem is van.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.03.07. 07:27 Ha Poresz tud ilyet csinálni, akkor szivesen kölcsönadom neki mintavételre. Sőt, valamennyi hulladék rezem is van.
Rézhüvelyből szerintem tudok intézni neki akár egy mázsát is :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.03.07. 10:37 Rézhüvelyből szerintem tudok intézni neki akár egy mázsát is :D
Most akkor Thor kalapácsát tervezitek önteni, vagy csak egy pár boxert??? :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2021.03.07. 10:56 Most akkor Thor kalapácsát tervezitek önteni, vagy csak egy pár boxert??? :lol:
Az ötlet nem is rossz... :lol:
Öntőformád van hozzá?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2021.03.07. 10:37 Rézhüvelyből szerintem tudok intézni neki akár egy mázsát is :D
Pár kiló nekem is van... :)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.03.04. 15:28 Ez csak egy ujjgyakorlat nekem egy olyan feladattal, ami érdekel. Önvédelemre sokkal jobb cuccaim vannak.
Utálom az ilyen full kontakt eszközöket, de ha lesz ebből a projektből valami, akkor venni fogok egyet, hogy támogassam a munkádat.
A beolvasztás a szűk keresztmetszet, ahogy páran néztük már, a sárgaréz alá nem elég csak egy kicsit odapörkölni.
De ha ez sikerül, jöhet a többi termék is pl. az új Keresztapák mobil töltényűrje, vagy pufferpatronok sárgarézből.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.06. 17:26 Igen, meg le kellene kerekíteni az éleket: "majd ha lesz rá időm" projekt. (=majd ha nyugdíjas leszek ;)
Gyémántporos reszelő + 10 perc.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2021.03.07. 11:53 Utálom az ilyen full kontakt eszközöket, de ha lesz ebből a projektből valami, akkor venni fogok egyet, hogy támogassam a munkádat.
+1 én is szívesen vennék, jópofa projekt.
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.07. 07:27 Ha Poresz tud ilyet csinálni, akkor szivesen kölcsönadom neki mintavételre. Sőt, valamennyi hulladék rezem is van.
Egy szép réz Patent... Hát, már vágyom is rá!
Hajrá, Poresz! Fizetünk érte, csak csináld meg! Medve, neked pedig köszi a felajánlást!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Gyártottam virágot nőnapra a kolléganőknek.
Csatolmányok
IMG_0108K.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2021.03.08. 09:20 Gyártottam virágot nőnapra a kolléganőknek.
Oh lájkolom ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.03.07. 11:53 Utálom az ilyen full kontakt eszközöket
Kétségtelenül az egyik leghaszontalanabb projektem. "Túl jó" környéken nőttem fel ahhoz, hogy akár alapszinten tudjak verekedni. Vannak olyan eszközök, amik segítenek ezen (például gázspray, gáz-riasztó fegyver), de a legtöbb megítélésem szerint (közép)haladók kezébe való. Utalok itt arra is, hogy boxerrel és viperával könnyű…

"Jimmy, igen hosszas rábeszélésre, nekiadta az altiszti revolvert és az ólmosbotot. Az utóbbi felől rövid szakoktatást tartott.
- A bal belső zsebbe tegye, felség, úgy, hogy a szíj felül legyen.
- És ez mire való?
- Hogyha baj van, kissé mozgatja a vállát, és akkor a hóna aljával megérzi, hogy helyén-e az ólmos. Ez egy nyugodt érzés. Az ember közvetlenebbül tárgyal a felekkel.
- Azután?
- Hát amikor komolyabb érvekre kerül a sor, az ember úgy tesz, mintha hanyagul vakarózna, a melle közepén kezdi, lassan a válla felé irányul ez a vakaródzás...
- De ez nem szép. Vakarózni!
- A külvárosban még nem zárja ki az általános műveltséget. Szóval ha a kapirgáló ujjak megérzik a szíjat, akkor suhi!...
- Mi az, hogy suhi?
- Nyolc napon túl gyógyuló, mintegy tizenkét centiméteres zúzott seb, véraláfutásos elszíneződéssel, helyenként a koponyacsonton kisebb repedések.
- Köszönöm.
- Szóval ugyanazzal a mozdulattal, amivel rántja, máris lecsapni a bottal! Éspedig úgy, mintha kalapot csapna a zsebéből a másik ember fejére.
- Szörnyű lehet ez az ütés. Esetleg halált is okozhat.
- Ilyen jó eredményre eleinte ne számítson, felség."


…akaratlanul is ölni. Mi, nem ponyvaregények lapjain élő földi halandók nem vehetjük ezt annyira félváról, mint Fülig Jimmy.

Plusz edzőm szerint még egy rosszul sikerült ökölcsapással is eltörhetjük a kezünket: ezért tanította azt, hogy a nyitott tenyér csuklónál található tenyérpárnájával üssek. A boxer ezen nem segít, hanem ront.
zora írta: 2021.03.07. 11:53 A beolvasztás a szűk keresztmetszet, ahogy páran néztük már, a sárgaréz alá nem elég csak egy kicsit odapörkölni.
Attól tartok, a kempingfőző ehhez kevés lesz. Amit hirtelen találtam, az alapján 950 °C meleget kell tudni csinálni.
Van két fórumtársunk: egyikük rendszeresen önt ólomból lövedéket, másik pedig pár hónapja jelezte, hogy előző munkahelyéről van tapasztalata rézöntésről. Nem zárkózom el a dologtól, de előbb konzultálok velük, felelőtlenül nem akarok ígérgetni. Az egy másik cég.
jó ha van írta: 2021.03.07. 23:00 Egy szép réz Patent... Hát, már vágyom is rá!
Hallottam olyan véleményt, hogy a sárgaréz nem elég szilárd boxer alapanyagnak. Pedig angolul az egyik elnevezése "brass knuckles", és a sárgaréz boxerekről valóban nem nehéz fényképet találni. Erre jön az, hogy ez öntvény lesz, nem egy hengerelt lemezből vagy húzott rúdból fogácsolt gyártmány.
Ha lenne CNC maróm, POM-ból forgácsolnék boxert. A fémkeresők imádnák. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mindenképpen kohó kell a rézhez, akár egy ilyen házi készítésű:
https://youtu.be/l2FuvKTyRMQ

Én gondolkodtam rajta, de hagytam a projektet, pedig nem könnyen ijedek meg a hasonló igazából értelmetlen vállakozásoktól.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szia Poresz!

A boxert -mint fegyvert- én sem tartom jó ötletnek.
Közelről, meglepetésszerű támadásra jó, de arra vannak jobb eszközök.
Önvédelemre meg pláne vannak jobbak.

Igazából max. szép tárgyak ezek a régi boxerek, jól mutatnak pl. egy fogorvos, vagy szájsebész íróasztalán.
Jó reklámtárgy is lenne egy ilyen szép bronz boxer, a "Patent" felírat helyett "www.Dental.hu" reklámszöveggel.

"Hallottam olyan véleményt, hogy a sárgaréz nem elég szilárd boxer alapanyagnak."

Szerintem teljesen jó a sárgaréz. Volt ilyen "Patent" boxerem aluminiumból is.

Önteni lehetne sárgarézből (op: 930 fok), vörösrézből (1085 fok), és bronzból (1050 fok) is. Esetleg aluból, annak alacsonyabb az olvadáspontja (660 fok).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.03.08. 11:03-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 10:46 Szia Poresz!

A boxert -mint fegyvert- én sem tartom jó ötletnek.
Közelről, meglepetésszerű támadásra jó, de arra vannak jobb eszközök.
Önvédelemre meg pláne vannak jobbak.

Pontosan!

Ha már ilyen marokra fogható-üssünkvele eszköz, ami feltűnésmentesen hordható, akkor egy kubotan/taktikai toll lényegesen gyorsabban rántható, vethető be, sokkal kevésbé egyértelmű mire is való. Főleg a toll, amit eddig például nekem minden repülőgépre fel sikerült vinni zsebben. (Amikor még lehetett utazni repülőgéppel, meg bárhová...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2021.03.08. 10:53 Pontosan!

Ha már ilyen marokra fogható-üssünkvele eszköz, ami feltűnésmentesen hordható, akkor egy kubotan/taktikai toll lényegesen gyorsabban rántható, vethető be, sokkal kevésbé egyértelmű mire is való. Főleg a toll, amit eddig például nekem minden repülőgépre fel sikerült vinni zsebben. (Amikor még lehetett utazni repülőgéppel, meg bárhová...)
Pedig a hagyományos toll milyen veszélyes tudna lenni valami komoly méreggel töltve egy repcsin :roll:
PARKER.jpg
PARKER.jpg (116.19 KiB) Megtekintve 26408 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.03.08. 15:41 Pedig a hagyományos toll milyen veszélyes tudna lenni valami komoly méreggel töltve egy repcsin :roll:
Tötőtollból repülőn a nyomásváltozás hatására szivárog a tinta (méreg). :)

A DutyFree shopban simán lehet venni (és a fedélzetre felvinni) literes Whiskey-t.
Annak az üvege eltörve cuki közelharc-fegyver.
bottle.jpg
bottle.jpg (12.92 KiB) Megtekintve 26396 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 16:30 A DutyFree shopban simán lehet venni (és a fedélzetre felvinni) literes Whiskey-t.
Annak az üvege eltörve cuki közelharc-fegyver.
bottle.jpg
Na jó, de olyan rövid idő alatt ha megiszom az egy litert, harcképtelen leszek... azt meg senki sem gondolja komolyan, hogy kiöntünk egy liter whiskyt, ugye?! :-D
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2021.03.08. 09:49 ...
Hallottam olyan véleményt, hogy a sárgaréz nem elég szilárd boxer alapanyagnak. Pedig angolul az egyik elnevezése "brass knuckles", és a sárgaréz boxerekről valóban nem nehéz fényképet találni. Erre jön az, hogy ez öntvény lesz, nem egy hengerelt lemezből vagy húzott rúdból fogácsolt gyártmány.
Ha lenne CNC maróm, POM-ból forgácsolnék boxert. A fémkeresők imádnák. :)
Sztem is bőven jó sárgarézből, szép is;) Időközben megtalaltam az boxeremet, ez alubol van , sicc felirattal:D also hangon 50éves .Jo par dolgot szetzuztunk vele anno just for fun, semmi baja:)
EA725DD0-5902-44B5-8E98-707485BD2099.jpeg
4B901AB3-3AC7-41EE-A5A0-31741B61BC29.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 10:46 Szia Poresz!

A boxert -mint fegyvert- én sem tartom jó ötletnek.
Közelről, meglepetésszerű támadásra jó, de arra vannak jobb eszközök.
Önvédelemre meg pláne vannak jobbak.

Igazából max. szép tárgyak ezek a régi boxerek, jól mutatnak pl. egy fogorvos, vagy szájsebész íróasztalán.
Jó reklámtárgy is lenne egy ilyen szép bronz boxer, a "Patent" felírat helyett "www.Dental.hu" reklámszöveggel.

"Hallottam olyan véleményt, hogy a sárgaréz nem elég szilárd boxer alapanyagnak."

Szerintem teljesen jó a sárgaréz. Volt ilyen "Patent" boxerem aluminiumból is.

Önteni lehetne sárgarézből (op: 930 fok), vörösrézből (1085 fok), és bronzból (1050 fok) is. Esetleg aluból, annak alacsonyabb az olvadáspontja (660 fok).
Ón? Mennyire bírná a gyűrődést?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2021.03.08. 17:05 Na jó, de olyan rövid idő alatt ha megiszom az egy litert, harcképtelen leszek... azt meg senki sem gondolja komolyan, hogy kiöntünk egy liter whiskyt, ugye?! :-D
Veszel 1 l ásványvizet, a Jack Daniels-t átöntöd a petbe, aztán suhi!😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Te se szállsz fel mostanában repülőre! (mikor ott leszel, aztán orrod alá dugják ezt a kommentet, hogy akkor ezzel most, hogy is van akkor?)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jó ha van írta: 2021.03.08. 19:02 Veszel 1 l ásványvizet, a Jack Daniels-t átöntöd a petbe, aztán suhi!😁
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2021.03.08. 19:07 Te se szállsz fel mostanában repülőre! (mikor ott leszel, aztán orrod alá dugják ezt a kommentet, hogy akkor ezzel most, hogy is van akkor?)
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
De csak ha találnak nálam 1 l Whiskey-t, üvegben, meg 1 l ázsványvízt pet palackban!🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.03.08. 18:59 Ón? Mennyire bírná a gyűrődést?
Mivel úgyis dísztárgy lesz, bírná. :D
De szerintem valami "nemes" anyagból lenne az igazi. Réz, bronz, esetleg acél. ;)
Próbaképp lehet persze ónból is. Vagy írtam az alut is. Vagy ólom, vagy Wood-fém, annak 100 fok alatt van az olvadáspontja (van is belőle).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: albi »

Boxer láz, :D.
Nekem is van maszek öntös haverom (majd 15 év tapasztalatal) ,ha valakit érdekel réz, bronz vagy alu akármi, nyugodtan írjon s elküldöm az elérhetőségét.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.03.08. 09:49 1. Kétségtelenül az egyik leghaszontalanabb projektem.

2. felelőtlenül nem akarok ígérgetni. Az egy másik cég.
0. Jól bedobtad a követ az állóvízbe! :lol:
1. Mert gumi, vagy fém lövedékekkel papírlapokat, sörös dobozokat, vagy pet kupakokat lyuggatni, egy valag pénzért, az tök hasznos... :mrgreen:
2. A "2 hét múlva meglesz" sem működne? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 16:30 Tötőtollból repülőn a nyomásváltozás hatására szivárog a tinta (méreg). :)

A DutyFree shopban simán lehet venni (és a fedélzetre felvinni) literes Whiskey-t.
Annak az üvege eltörve cuki közelharc-fegyver.
bottle.jpg
A fedélzetre felvinni? Ezbiztosez? Tudtommal max 100ml folyadék, és az is műanyag tasiba rakva :D
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Morcosrobot írta: 2021.03.08. 20:29 A fedélzetre felvinni? Ezbiztosez? Tudtommal max 100ml folyadék, és az is műanyag tasiba rakva :D
Igen, a biztonsági ellenőrzésen csak ezeket engedik át.
Aztán a duty free shopban vehetsz literes piákat, amiket a kézipoggyászban felvihetsz a repülő fedélzetére. Én legutóbb egy kis üveg Henessy konyakot vettem, és azt szopogattuk el repülés közben.😀
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 21:21 Igen, a biztonsági ellenőrzésen csak ezeket engedik át.
Aztán a duty free shopban vehetsz literes piákat, amiket a kézipoggyászban felvihetsz a repülő fedélzetére. Én legutóbb egy kis üveg Henessy konyakot vettem, és azt szopogattuk el repülés közben.😀
A repülőtéri szabályok: az értelmetlen szabályzás és a security színház állatorvosi lova.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2021.03.08. 23:15 A repülőtéri szabályok: az értelmetlen szabályzás és a security színház állatorvosi lova.
A kedvencem a Züruchi repülőtéren az ajándékba kapott svájci bicska elkobzása volt. A duty freeben, Security után pedig ugyanolyat árultak. Ügyes, nagyon ügyes....

Whisky, víz - mindkettőt a duty freeben kell megvenni. ;) Vagy eleve otthonról üres vizes palackkal indulni - ezt szoktam. A viszkit pedig az utastársokkal elfogyasztani, összebarátkozni, kölcsönösen megnemtámadni, világbékéről közösen merengeni, az üres üveget pedig - kihasználatlanság miatt - kifelé menet a szelektív kukába dobni :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.03.09. 00:02 A kedvencem a Züruchi repülőtéren az ajándékba kapott svájci bicska elkobzása volt. A duty freeben, Security után pedig ugyanolyat árultak. Ügyes, nagyon ügyes....
Rálicitálok: édesapámtól egy körömvágó készletet koboztak el. "Megmanikűrözlek, ha nem viszel Tripoliba!" (Akkor még volt Kadhafi.)
Fortitu írta: 2021.03.08. 23:15 A repülőtéri szabályok: az értelmetlen szabályzás és a security színház állatorvosi lova.
Nem lehetne olyat csinálni, hogy van "A" és "B" típusú repülőjárat? "A" típus azoknak, akik be vannak gyulladva a gépeltérítőktől, "B" pedig azoknak, akik egyszerűen kínszenvedés nélkül el akarnak jutni A pontból B pontba. Felnőtt emberek vagyunk: majd a pénzünkkel megszavazzuk, mire van szükség.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Kallard »

Poresz írta: 2021.03.09. 09:25 Nem lehetne olyat csinálni, hogy van "A" és "B" típusú repülőjárat? "A" típus azoknak, akik be vannak gyulladva a gépeltérítőktől, "B" pedig azoknak, akik egyszerűen kínszenvedés nélkül el akarnak jutni A pontból B pontba. Felnőtt emberek vagyunk: majd a pénzünkkel megszavazzuk, mire van szükség.
Ha komolyan kérdezed: nem.

B típusú busz meg vonat sincs, aminek kinemszarjale a műszaki állapotát, többnyire úgyis eljutsz vele a célállomásra.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kallard írta: 2021.03.09. 14:33 Ha komolyan kérdezed: nem.

B típusú busz meg vonat sincs, aminek kinemszarjale a műszaki állapotát, többnyire úgyis eljutsz vele a célállomásra.
Meg nyilván a gépeltérítés nem csak a rajta ülők baja, ld. ikertornyok.
Ez olyan kb., mint a maszkhasználat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 15:38 Meg nyilván a gépeltérítés nem csak a rajta ülők baja, ld. ikertornyok.
Ez olyan kb., mint a maszkhasználat.
A gépeltérítést nem ezek a farokságok fogják megakadályozni, amik alább említve voltak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.03.09. 15:46 A gépeltérítést nem ezek a farokságok fogják megakadályozni, amik alább említve voltak.
Persze hogy nem, de nem is ezt írtam!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Kallard »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 15:38 Meg nyilván a gépeltérítés nem csak a rajta ülők baja, ld. ikertornyok.
Ez olyan kb., mint a maszkhasználat.
Egyébként, ha azt akarod, hogy ne legyen gebasz, vigyél magaddal a gépre egy bombát. Annak az esélye, hogy egy gépen két eltérítő/felrobbantó szándék jelenjen meg egyszerre, gyakorlatilag nulla.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kallard írta: 2021.03.09. 16:43 Egyébként, ha azt akarod, hogy ne legyen gebasz, vigyél magaddal a gépre egy bombát. Annak az esélye, hogy egy gépen két eltérítő/felrobbantó szándék jelenjen meg egyszerre, gyakorlatilag nulla.
Azt nem veszik el a security checkinen..? :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 17:01 Azt nem veszik el a security checkinen..? :-)
az attól, függ, hogy vegyi, vagy biológiai van nálad. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2021.03.09. 15:46 A gépeltérítést nem ezek a farokságok fogják megakadályozni, amik alább említve voltak.
Meg kell nézni, hogy pl. miképpen változtak az ilyen cselekmények a 60-70-es évek durvaságaitól (pl. Dawson-field), Lockerbie, a PSA1771, 9/11, Reid és Abdulmutallab esetéig és össze kell nézni az utasbiztonsági ellenőrzések fejlődésével. Sok olyan szabályozás is született, ami javított a helyzeten és szűkítette a lehetőségét és eszköztárát az eltérítőknek vagy merénylőknek.
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

nemtokregelni írta: 2021.03.09. 17:32 Meg kell nézni, hogy pl. miképpen változtak az ilyen cselekmények a 60-70-es évek durvaságaitól (pl. Dawson-field), Lockerbie, a PSA1771, 9/11, Reid és Abdulmutallab esetéig és össze kell nézni az utasbiztonsági ellenőrzések fejlődésével. Sok olyan szabályozás is született, ami javított a helyzeten és szűkítette a lehetőségét és eszköztárát az eltérítőknek vagy merénylőknek.
Erre én amondó vagyok, hogy amíg a csomagokat tudják dézsmálni észrevétlenül, akkor adott esetben a több csomagban elhelyezett cuccot is össze tudják rakni....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2021.03.09. 17:32 Meg kell nézni, hogy pl. miképpen változtak az ilyen cselekmények a 60-70-es évek durvaságaitól (pl. Dawson-field), Lockerbie, a PSA1771, 9/11, Reid és Abdulmutallab esetéig és össze kell nézni az utasbiztonsági ellenőrzések fejlődésével. Sok olyan szabályozás is született, ami javított a helyzeten és szűkítette a lehetőségét és eszköztárát az eltérítőknek vagy merénylőknek.
+1
A biztonsági- és biztonságtechnikai szabályokat mind vérrel írták, kivétel nélkül. Tágabban értelmezve ez igaz pl a közlekedésbiztonságra is. Minden változtatás reakció egy megtörtént tragikus esetre.
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Kallard »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 17:01 Azt nem veszik el a security checkinen..? :-)
Nyilván ügyesen kell csinálni. A biztonságot nem adják ingyen.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 21:21 Igen, a biztonsági ellenőrzésen csak ezeket engedik át.
Aztán a duty free shopban vehetsz literes piákat, amiket a kézipoggyászban felvihetsz a repülő fedélzetére. Én legutóbb egy kis üveg Henessy konyakot vettem, és azt szopogattuk el repülés közben.😀
Duty free boxert is vehetsz? Ha már minden hsz így kezdődik: Re: Boxer... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.03.09. 18:35 Duty free boxert is vehetsz? Ha már minden hsz így kezdődik: Re: Boxer... :lol:
Hát őszintén egy odavert literes üveg jobb közelharcfrgyver, mint egy boxer. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 18:56 Hát őszintén egy odavert literes üveg jobb közelharcfrgyver, mint egy boxer. :)
Az. Ettől még a hsz-ek nem Re: odavert literes üveg :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: laci008 »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 18:56 Hát őszintén egy odavert literes üveg jobb közelharcfrgyver, mint egy boxer. :)
Mondjuk ha választani kell akkor inkább egy boxer.Próbáld ki hogy milyen amikor odab@szol egy üveget az asztal széléhez a szilánkokból egy mindjárt szerencsésen kikurgya azt a szemed amivel a csajokat stirölnéd:D Ha neaggy isten ezekután ráadásnak nem olyanra törött volna az üveg mint egy rambótőrkés az már duplán szopás.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Odavert literes üveg

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2021.03.09. 19:00 Az. Ettől még a hsz-ek nem Re: odavert literes üveg :lol:
Most már az.😀
Vissza a boxer-témához: Poresz, rajtad a világ szeme! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Odavert literes üveg

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 21:30 1. Most már az.😀
2. Vissza a boxer-témához: Poresz, rajtad a világ szeme! ;)
1. Vitathatatlanul! :lol:
2. Úgy van!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Odavert literes üveg

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 21:30 Most már az.😀
Vissza a boxer-témához: Poresz, rajtad a világ szeme! ;)
Jaja. Nem érdemes feszíteni a húrt, különben kitör a boxerlázadás :lol:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bokszerl% ... prov=sfti1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.03.09. 17:59 +1
A biztonsági- és biztonságtechnikai szabályokat mind vérrel írták, kivétel nélkül. Tágabban értelmezve ez igaz pl a közlekedésbiztonságra is. Minden változtatás reakció egy megtörtént tragikus esetre.
Szia,

Mi a logikai kulonbseg, ha a fentiben a mondat elejet fegyverkorlatozasra csereljuk?

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2021.03.10. 08:25 Szia,

Mi a logikai kulonbseg, ha a fentiben a mondat elejet fegyverkorlatozasra csereljuk?

Bel
Azon kívül hogy a hozzászólásomban nyomokban sem utalt semmi a fegyverkorlátozásra, semmi különbség tényleg. :D
De nem vagyok repülésbiztonsági szakember sem, úgyhogy ezt csak mint általános érvényű dolgot mondtam.Jól hangzó mondás, valahol olvastam, ma mindenki dr Google meleg cs.csén csüng. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2021.03.10. 09:21-kor.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Boxer

Hozzászólás Szerző: vato »

most jött szembe a tecsőn, hüvelyekből öntött boxer ;) szétviszi a téglát, jó lesz :lol:

https://youtu.be/N4NwZIePqb0?t=907
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.09. 21:30 Most már az.😀
Vissza a boxer-témához: Poresz, rajtad a világ szeme! ;)
Felelőtlen ígéreteket továbbra sem fogok tenni. Azt az ígéretet tudom betartani, hogy beszélek a két fórumtárssal, aki reményeim szerint útmutatást tud adni fémöntés témájában.
Most abban tudtok segíteni, hogy ki kell deríteni, pontosan milyen ötvözeteket használnak a töltényhüvelyek gyártásához. Olyan mázlink nem lesz, hogy minden gyártó egyféle anyagminőséget használ.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2021.03.10. 09:30 Felelőtlen ígéreteket továbbra sem fogok tenni. Azt az ígéretet tudom betartani, hogy beszélek a két fórumtárssal, aki reményeim szerint útmutatást tud adni fémöntés témájában.
Most abban tudtok segíteni, hogy ki kell deríteni, pontosan milyen ötvözeteket használnak a töltényhüvelyek gyártásához. Olyan mázlink nem lesz, hogy minden gyártó egyféle anyagminőséget használ.
A sárgarezet könnyű keményebb ötvözetre beállítani.
Az olvadt fémből mindig vettünk hajlító próbára anyagot, és szemre megállapítható volt, hogy horgany, vagy egy kis alumínium, esetleg tiszta vörösréz kell még hozzá.
Bár a felhasznált alapanyag miatt tuti inkább lágyítani kell majd, mert a csapiban levő vastól rideg lesz az öntvény.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem egy boxer ontesehez teljesen mindegy milyen otvezetu a sargariz...
RatRace írta: 2021.03.10. 09:36 A sárgarezet könnyű keményebb ötvözetre beállítani.
Az olvadt fémből mindig vettünk hajlító próbára anyagot, és szemre megállapítható volt, hogy horgany, vagy egy kis alumínium, esetleg tiszta vörösréz kell még hozzá.
Bár a felhasznált alapanyag miatt tuti inkább lágyítani kell majd, mert a csapiban levő vastól rideg lesz az öntvény.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2021.03.10. 10:06 Szerintem egy boxer ontesehez teljesen mindegy milyen otvezetu a sargariz...
Nem. ha túl "vasas", akkor úgynevezett vörös törékenységre hajlamos, hűlés közben elpattan, és sorolhatnám...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2021.03.10. 10:17 Nem. ha túl "vasas", akkor úgynevezett vörös törékenységre hajlamos, hűlés közben elpattan, és sorolhatnám...
Plusz én ezt fogom fel, ha igazán jól csinálom, akkor tanulok valamit. Felmerült, hogy más öntött alkatrészekre is igény lenne.
Egyébként kicsappantyúzhatom a hüvelyeket.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A csapi nincs 1%-a a huvelynek raadasul egy resze nikkel. sokan ontotek mar ezt-azt huvelybol es nem volt vele problema
RatRace írta: 2021.03.10. 10:17 Nem. ha túl "vasas", akkor úgynevezett vörös törékenységre hajlamos, hűlés közben elpattan, és sorolhatnám...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2021.03.10. 10:23 A csapi nincs 1%-a a huvelynek raadasul egy resze nikkel. sokan ontotek mar ezt-azt huvelybol es nem volt vele problema
Legyen úgy.
Csak 14 évet dolgoztam a szakmában, az egyik legnagyobb magyarországi kézműves öntödében... :lol:
Ha a harangöntöde mond valamit, és a Gombos lakásfelszerelés.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Okke, en meg lattam es hasznaltam dolgokat miket huvelybol ontottek amiket en szedtem ossze a loteren :)
RatRace írta: 2021.03.10. 10:25 Legyen úgy.
Csak 14 évet dolgoztam a szakmában, az egyik legnagyobb magyarországi kézműves öntödében... :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.03.10. 10:06 Szerintem egy boxer ontesehez teljesen mindegy milyen otvezetu a sargariz...
Háát, én is így látom.. legyen jól önthető, aztán kb. mindegy az anyag összetétele.
Bronz, vörösréz, sárgaréz.

"Csak 14 évet dolgoztam a szakmában, az egyik legnagyobb magyarországi kézműves öntödében.."

Oh, ez jó hír, akkor tudtok Poresszel konzultálni!
Körvonalazódik egy fórum-boxer levélnehezék képe..! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.03.10. 10:55 Háát, én is így látom.. legyen jól önthető, aztán kb. mindegy az anyag összetétele.
Bronz, vörösréz, sárgaréz.

"Csak 14 évet dolgoztam a szakmában, az egyik legnagyobb magyarországi kézműves öntödében.."

Oh, ez jó hír, akkor tudtok Poresszel konzultálni!
Körvonalazódik egy fórum-boxer levélnehezék képe..! :)
szokott hozzánk benézni. ha kell, szivesen segítek igaz, tizen páréve nem gyakorolom a szakmát, de ez olyan, mint a biciklizés.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2021.03.10. 08:25 Szia,

Mi a logikai kulonbseg, ha a fentiben a mondat elejet fegyverkorlatozasra csereljuk?

Bel
Elég nagy, mert a fegyver társadalmilag hasznos célra is alkalmazható eszköz (sport, rendészet, önvédelem, vadgazdálkodás), míg a a terrorizmus vagy haszonszerzés érdekében elkövetett gépeltérítésnek és a merényleteknek csak veszélye és kára van, haszna nincs, nem is szólva arról, hogy a fegyveres cselekményeknek még a legszélsőségesebb esetben is van 70 áldozata, a repülőgéppel meg eleve pár százról indul a történet több ezerig (WTC).
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2021.03.10. 10:55 Körvonalazódik egy fórum-boxer levélnehezék képe..! :)
Egyik oldal: Lűj Másik oldal: oda! :lol:
Vagy: hüvely/boxer
50 év múlva a hálás utódok, limitált példányszámban, megöntik a "Poresz emlékboxer"-t, a hozzá készült kiadvány tartalmazza majd a többi közreműködő nevét is: Medve, 42, Rat, meg még aki...
:lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2021.03.10. 10:23 A csapi nincs 1%-a a huvelynek raadasul egy resze nikkel.
Egy ötvözetnél 1% ötvöző már jelentősen befolyásolhatja az ötvözet minőségét. Gondolj arra, hogy az acél karbontartalma esetében már tizedszázalék is sokat számít.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2021.03.10. 11:43 Elég nagy, mert a fegyver társadalmilag hasznos célra is alkalmazható eszköz (sport, rendészet, önvédelem, vadgazdálkodás)
Szia,

"Picit" felreertettel, en pl. arra gondoltam, hogy a viz tarsadalmilag hasznos celra is alkalmazhato eszkoz, ezert nem logikus 1 dl-ben a korlatozasa a biztonsagi ellenorzes soran.

Az alkohol ugyan egyaltalan nem hasznos, de ha monopoliumban megvasarolva be lehet vinni, akkor mashol vasarolva miert nem lehet?

Szerintem vannak verrel irt szabalyok, de ezek moge bujva a burokratak megprobalnak teljesen ertelmetlen szabalyokat is alkotni.

Szamunkra nagyon nyilvanvalo, hogy amikor illegalis fegyverekkel elkovetett terrorcselekmenyre hivatkozva korlatozzak a legalis fegyvereket, az bullshit. Es nagyon sokszor hasonlo megfogalmassal indokoljak a fegyverek korlatozasat, mint amit Toto idezett az utazok korlatozasaival kapcsolatban.

Egy tavoli pelda: a munkavedelemben rengeteg verrel irt szabaly van, hiszen ha pl. egy lemezvago ollon lesporolnak egy biztonsagi berendezest, az jo esellyel a munkast fogja feldarabolni. Azonban a mai munkahelyek tobbsege olyan, hogy nincs semmi veszelyes gep, nincs semmi veszelyforras. Ez azzal a "veszellyel" jar, hogy a munkahelyek tobbsegen ertelmetlen a munkavedelem es a munkavedelmi ellenorzes, ezert aztan kitalaljak, hogy az emberfedarabolassal egy kategoria az, hogy aki monitor elott dolgozik, annak kell orankent 5 perc szunet.
Kép
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2021.03.10. 17:44 Szia,

"Picit" felreertettel, en pl. arra gondoltam, hogy a viz tarsadalmilag hasznos celra is alkalmazhato eszkoz, ezert nem logikus 1 dl-ben a korlatozasa a biztonsagi ellenorzes soran.

Az alkohol ugyan egyaltalan nem hasznos, de ha monopoliumban megvasarolva be lehet vinni, akkor mashol vasarolva miert nem lehet?

Szerintem vannak verrel irt szabalyok, de ezek moge bujva a burokratak megprobalnak teljesen ertelmetlen szabalyokat is alkotni.

Szamunkra nagyon nyilvanvalo, hogy amikor illegalis fegyverekkel elkovetett terrorcselekmenyre hivatkozva korlatozzak a legalis fegyvereket, az bullshit. Es nagyon sokszor hasonlo megfogalmassal indokoljak a fegyverek korlatozasat, mint amit Toto idezett az utazok korlatozasaival kapcsolatban.

Egy tavoli pelda: a munkavedelemben rengeteg verrel irt szabaly van, hiszen ha pl. egy lemezvago ollon lesporolnak egy biztonsagi berendezest, az jo esellyel a munkast fogja feldarabolni. Azonban a mai munkahelyek tobbsege olyan, hogy nincs semmi veszelyes gep, nincs semmi veszelyforras. Ez azzal a "veszellyel" jar, hogy a munkahelyek tobbsegen ertelmetlen a munkavedelem es a munkavedelmi ellenorzes, ezert aztan kitalaljak, hogy az emberfedarabolassal egy kategoria az, hogy aki monitor elott dolgozik, annak kell orankent 5 perc szunet.
Kép
OK, csak szerintem bár mindketten gyümölcsökről beszélünk, én almát az almával, körtét a körtével hasonlítanám össze, nem mondjuk szilvát az ananásszal :-D

A folyadékokkal kapcsolatban egyébként valamikor a 2000-es évek közepén jött a szigorítás, miután titkosszolgálati adatokból arra következtettek, hogy folyadék alapú robbanóanyagokkal készülnek transzatlanti járatokon terrorcselekményre. (forrás: ERNSZT Ildikó: A nemzetközi légiközlekedés védelme, Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2010., Budapest.)

A munkavédelemben van tennivaló folyamatosan, a "nincs semmi veszélyforrás" egyszerűen nem igaz. Üzemi környezetben a megfelelő ergonómia és automatikus védelmi rendszerek mellett is szükséges az ellenőrzés, ha más nem, a személyzet mindig létrehoz új veszélyeket és akkor még a konkrét helyszínen üzemeltetett technológiát, anyagokat és folyamatokat nem is nézted. Abban egyetértek, hogy a súlyos vagy halálos balesetek visszaszorításában nagy előrelépések történtek, így most kevésbé azokkal, hanem mondjuk a becsípődéssel, a magasból lezuhanással vagy az eleséssel kell foglalkozni.
Nyilván irodai állománynál más a helyzet, de ott engem pl. az zavar, hogy a pszichoszociális kóroki tényezők csak papíron léteznek, a való életben nem történik ezen a téren hatékony megelőzés.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2021.03.10. 19:06 Üzemi környezetben a megfelelő ergonómia és automatikus védelmi rendszerek mellett is szükséges az ellenőrzés, ha más nem, a személyzet mindig létrehoz új veszélyeket és akkor még a konkrét helyszínen üzemeltetett technológiát, anyagokat és folyamatokat nem is nézted. Abban egyetértek, hogy a súlyos vagy halálos balesetek visszaszorításában nagy előrelépések történtek, így most kevésbé azokkal, hanem mondjuk a becsípődéssel, a magasból lezuhanással vagy az eleséssel kell foglalkozni.
Nyilván irodai állománynál más a helyzet
Szia,

A fentiekkel teljesen egyetertek.
Biztos nem egyertelmuen fogalmaztam, mert az elozo hozzaszolasomban ezt akartam irni en is.

Bel
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.03.08. 16:30 Tötőtollból repülőn a nyomásváltozás hatására szivárog a tinta (méreg). :)

A DutyFree shopban simán lehet venni (és a fedélzetre felvinni) literes Whiskey-t.
Annak az üvege eltörve cuki közelharc-fegyver.
bottle.jpg
Akkor ezert jarnak a palik tobbet wc-re a repcsin 😅😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Boxer

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2021.03.10. 19:06 A folyadékokkal kapcsolatban egyébként valamikor a 2000-es évek közepén jött a szigorítás, miután titkosszolgálati adatokból arra következtettek, hogy folyadék alapú robbanóanyagokkal készülnek transzatlanti járatokon terrorcselekményre. (forrás: ERNSZT Ildikó: A nemzetközi légiközlekedés védelme, Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, 2010., Budapest.)
Köszi a tippet, le is töltöttem. :)

Én továbbra sem értem: az a szigorítás, hogy egy literes zacskóban viheted át a security check-en a zacskóba beleférő, egyenként max 100mL-es üvegeket.
Oké, de a biztonsági ellenőrzés után a terminálnál bárkinek átadhatod!
Ha öten vesztek jegyet (nem is kell ugyanarra a járatra, csak kb. egy időben indulókra), akkor mind az 5-en átviszitek a biztonsági ellenőrzésen az 5x5db 100mL-es üveget, aztán a termináloknál már összeönthetitek ahogy akarjátok.
Mi értelme van akkor a 100mL-es üvegeknek??
(Azon kívül, hogy elveszik az ásványvizedet, és tízszeres áron vehetsz a duty free-ben másikat.. :-(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Párszor megnéztem ezt a videót de még mindig nem vágom mi a poén benne :shock: :shock:
https://www.liveleak.com/view?t=a57Oh_1615470272
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2021.03.12. 14:46 Párszor megnéztem ezt a videót de még mindig nem vágom mi a poén benne :shock: :shock:
https://www.liveleak.com/view?t=a57Oh_1615470272
Zene alapján valószínűleg valami kokainnak látszó pakkot ejtett el szándékosan (mint a rendőrök előtt pisztoly "elejtő" orosz srác). Érdekesen reagáltak rá.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2021.03.12. 17:18 Zene alapján valószínűleg valami kokainnak látszó pakkot ejtett el szándékosan (mint a rendőrök előtt pisztoly "elejtő" orosz srác). Érdekesen reagáltak rá.
Bakker.....hanggal egyből érthető :oops: :oops: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezt a palit....... :mrgreen: 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2021.03.12. 22:46 Receptek:
159221379_271508114533898_7175880143871086781_n.jpg
Apropó: Fattyú fórumtárs hova tűnt el?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Film ajánló! :roll:

Mosul.Az Iraki különleges egység takarításába lehet bepillantást nyerni.Jó kis meló lehetett :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9bw8MGkB-A
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

chucky írta: 2021.03.14. 12:05 Film ajánló! :roll:

Mosul.Az Iraki különleges egység takarításába lehet bepillantást nyerni.Jó kis meló lehetett :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9bw8MGkB-A
Netfixen néztem tetszett.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.03.14. 12:05 Film ajánló! :roll:

Mosul.Az Iraki különleges egység takarításába lehet bepillantást nyerni.Jó kis meló lehetett :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9bw8MGkB-A
No para Chucky - takarítás ide, különleges egység oda - azért ezek egyike sem dokumentumfilm ;)

Kösz a tippet, Netflixen bejelöltem - a héten meg kell nézni. Ennyi AK-val rossz film nem lehet ! :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Sorozat ajánló:
SEAL Team
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

[quote=G.D post_id=49805 time=1615733114 user_id=81]
Sorozat ajánló:
[url=https://www.youtube.com/watch?v=pGpTias55hA]SEAL Team[/url]
[/quote]

A nagy kedvencem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

sama írta: 2021.03.14. 13:07 Netfixen néztem tetszett.
Elég light-osra csinálták de nem volt rossz :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

G.D írta: 2021.03.14. 15:45 Sorozat ajánló:
SEAL Team
Szinkronizálhatnák már a 4. évadot is :roll: Jó kis sorozat.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.03.14. 14:53 No para Chucky - takarítás ide, különleges egység oda - azért ezek egyike sem dokumentumfilm ;)

Kösz a tippet, Netflixen bejelöltem - a héten meg kell nézni. Ennyi AK-val rossz film nem lehet ! :lol:
Amikor robog az ember felé egy páncélozott VBIED és valahogy meg kéne állítani azért az elég parázós lehetett.Nagyon nincs hová elbújni előle főleg nyílt terepen :mrgreen: Vagy amikor egy kis rohadt quadcopter-ről dobálnak robbanóanyagot :shock:
Az egyik legnehezebb terep a városi harc.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Belek kéne kukkantani ebbe is :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2021.03.14. 12:05 Film ajánló! :roll:

Mosul.Az Iraki különleges egység takarításába lehet bepillantást nyerni.Jó kis meló lehetett :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9bw8MGkB-A
Bokalefosósan jó.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2021.03.14. 19:47 Bokalefosósan jó.
Érdekes,hogy a sok száz videóban amik Irakban és Szíriában készültek szinte elvétve láttam 1-2 karabélyra szerelt gránátvetőt.Pedig városi harcra pont fasza lenne :roll:
Csőtorkolatra fabrikáltakat többet lehetett látni :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2021.03.14. 19:47 Bokalefosósan jó.
Megnézve, megerősítve: senki bokája sincs biztonságban az ürüléktől. :mrgreen:

Nem csak a fegyverek miatt - a történet, a színészi teljesítmény, a vágás is rendben van. És élethűnek tűnik - a baksis, a cigaretta stratégiai szerepe, a magát megadó katona lelövése, a folyamatos lőszerhiány, és az ezzel kapcsolatos cserkereskedelem, ill. a hullák rutinos fosztogatása.

A látszat ellenére ez is amerikai film, de üde színfolt a sok sablonos, hálivudi, hadügyminisztérium által szponzorált ;) produkció után.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Screenshot_20210317-074103_Facebook.jpg
Screenshot_20210317-074135_Facebook.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

élesben 2 napja ez van kitárgyalva...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Opsz, lemaradtam.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.03.14. 12:05 Film ajánló! :roll:

Mosul.Az Iraki különleges egység takarításába lehet bepillantást nyerni.Jó kis meló lehetett :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9bw8MGkB-A
Köszi a tippet, megnéztem, tényleg nagyon jó és realisztikus film!
Többszörnézős.🙂

"Vagy amikor egy kis rohadt quadcopter-ről dobálnak robbanóanyagot :shock:"

Azt nem vágtam, hogy kik használták a drónt?
Gondolom nem az isis, akkor az amik?
Azok miért akarnának megsemmisiteni egy swat hummert?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 08:35 Köszi a tippet, megnéztem, tényleg nagyon jó és realisztikus film!
Többszörnézős.🙂

"Vagy amikor egy kis rohadt quadcopter-ről dobálnak robbanóanyagot :shock:"

Azt nem vágtam, hogy kik használták a drónt?
Gondolom nem az isis, akkor az amik?
Azok miért akarnának megsemmisiteni egy swat hummert?
Pedig de, az Isis szokott kézigránátot meg mindenféle robbanóanyagot ledobálni kicsi forgószárnyas drónokból, és úgy tom éppen Moszul ostromakor lett ez nagy divat.
Egyébként jah nekem is tetszett a film, végignéztem a sorit gyorsan.

Kicsit más kor és sztori, de van egy HBO GO-s sorozat a Jóm kippur-i háborúról, a Valley of tears, az is beszarás jóra sikerült.

https://www.imdb.com/video/vi903201049? ... _=tt_ov_vi
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.03.19. 09:01 Pedig de, az Isis szokott kézigránátot meg mindenféle robbanóanyagot ledobálni kicsi forgószárnyas drónokból, és úgy tom éppen Moszul ostromakor lett ez nagy divat.
De érdekes!
Az gondoltam, hogy az isis nem használ ilyen high-tech cuccot, közben de..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 09:54 De érdekes!
Az gondoltam, hogy az isis nem használ ilyen high-tech cuccot, közben de..
Aliról megvásárolhatóak fillérekért ezek a drónok XD
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 09:54 De érdekes!
Az gondoltam, hogy az isis nem használ ilyen high-tech cuccot, közben de..
Fénykorában egy csomó, nyugati egyetemeken tanult szakembere volt. Innovatív terrorizmus néven még neve is va na jelenségnek.
Ahogy ebbe a doksiba beleolvastam, kínai webshopokról rendeltek komoly mennyiségben olcsó de jól használható drónokat, és ezeket alakították át mindenféle kisebb IED-k ledobására.

https://setav.org/en/assets/uploads/201 ... port88.pdf
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.03.19. 10:32 Fénykorában egy csomó, nyugati egyetemeken tanult szakembere volt. Innovatív terrorizmus néven még neve is va na jelenségnek.
Ahogy ebbe a doksiba beleolvastam, kínai webshopokról rendeltek komoly mennyiségben olcsó de jól használható drónokat, és ezeket alakították át mindenféle kisebb IED-k ledobására.

https://setav.org/en/assets/uploads/201 ... port88.pdf
Pont ezt olvasom. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Válasz küldése