OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Szepkartya

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi a Nomadot ismerem, par eve ott koltottem el. Most viszont nagyon elborult araik lettek ruhazat teren :(
TotoHU írta: 2020.12.02. 16:33 Nomád sportnál vettem túracuccokat pár hónapja. De van még pár másik is, nekem ez volt közel.
A boltban azt mondták azért nem gyakori, mert csak akkor működik ha a tulaj cége a kiskereskedelmen kívül más tevékenységet is végez, és arra el tudja számolni jogszerűen a SZÉP kártyás forgalmat.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Szepkartya

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2020.12.02. 16:35 Koszi a Nomadot ismerem, par eve ott koltottem el. Most viszont nagyon elborult araik lettek ruhazat teren :(
Várd meg a januárt, amikor ott is leárazások vannak. :-)
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Üdv!

Sok reményt nem fűzök hozzá, de megpróbálom hátha. EM-GE rotostar rakétalövő toldathoz ha van valakinek rajza, lenne kedves megosztani?
Kerestem sokat de nem találtam semmi használhatót.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

2121dani írta: 2020.12.04. 17:12 Üdv!

Sok reményt nem fűzök hozzá, de megpróbálom hátha. EM-GE rotostar rakétalövő toldathoz ha van valakinek rajza, lenne kedves megosztani?
Kerestem sokat de nem találtam semmi használhatót.
Rajzom nincs, de Rotostarom és tolómérőm van, lerajzolom
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

Blekk Rájgó írta: 2020.12.04. 17:45 Rajzom nincs, de Rotostarom és tolómérőm van, lerajzolom
Ezer köszönet előre is!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

2121dani írta: 2020.12.04. 18:11 Ezer köszönet előre is!
Cégünk mindig az Ön rendelkezésére áll, ass..... :).

Ez az, ami kívülről elérhető/mérhető, a rugós forgató szerkezet miatt nem szedtem szét. (Murphy törvénye: garantáltan elrepül belőle valami, amit az életben nem találok meg.) Illetve még a pozicionáló lemez....Eloxált alu a cucc.

szerk: a pirossal jelölt süllyesztés mérete hiányzik még a rajzról. Szabvány M8 imbuszcsavar,
Csatolmányok
rotostar_rajz.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

háháháá, ismerős érzés, amikor fegyvervásárlási tanácsot kérnek. Aztán nagyberetta gázpisztoly lesz belőle mindig:-)))


"Vegyél szart, csak hagyj vele békén!"

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/20 ... ele_beken/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

montecarlo írta: 2020.12.14. 16:59 Milyen bemutatót készítettél? A fórumos kommenteken kívül.
egy német fórumra, hadd nyáladzanak :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez a videótok jutott eszembe, sokat röhögtem rajta:
https://www.youtube.com/watch?v=3Z_EXuo9aIs&t=204s
gvass1 írta: 2020.12.10. 07:15 háháháá, ismerős érzés, amikor fegyvervásárlási tanácsot kérnek. Aztán nagyberetta gázpisztoly lesz belőle mindig:-)))


"Vegyél szart, csak hagyj vele békén!"

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/20 ... ele_beken/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

montecarlo írta: 2020.12.14. 21:45 Ez a videótok jutott eszembe, sokat röhögtem rajta:
https://www.youtube.com/watch?v=3Z_EXuo9aIs&t=204s
Kétségtelenül a Fegyvervideó.hu egyik csúcspontja a FÉG APK9-ről, Fmatyi leitatásáról és elgázosításáról, és gáz-riasztóvá alakított FÉG P9R-ről forgatott videók mellett. Johnuram távozása, előtte pedig a videókban az öncélú trollkodása egyértelműen nem tett jót a szerkesztőségnek.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Méghogy a spiáter nem egy exkluzív anyag! Még dizájner ékszerek is készülnek belőle!

https://www.zamac.hu/

A termékleírásban a marketingduma:
spiater_de_luxe.JPG
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.12.15. 09:24 Kétségtelenül a Fegyvervideó.hu egyik csúcspontja a FÉG APK9-ről, Fmatyi leitatásáról és elgázosításáról, és gáz-riasztóvá alakított FÉG P9R-ről forgatott videók mellett. Johnuram távozása, előtte pedig a videókban az öncélú trollkodása egyértelműen nem tett jót a szerkesztőségnek.
Én bírtam Johnuram humorát, nekem bejött, szerintem hozzáadott a videókhoz, viccesebbé tette őket. És sajnáltam hogy ilyen látványos körülmények között szakított az előző felállással, ami után megpróbáltak csinálni egy ellen újságot és ellen videót, ami persze azóta elvérzett.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2020.12.15. 16:58 Én bírtam Johnuram humorát, nekem bejött, szerintem hozzáadott a videókhoz, viccesebbé tette őket. És sajnáltam hogy ilyen látványos körülmények között szakított az előző felállással, ami után megpróbáltak csinálni egy ellen újságot és ellen videót, ami persze azóta elvérzett.
Ellenújság? Nekem ez kimaradt...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Sparrow írta: 2020.12.15. 18:29 Ellenújság? Nekem ez kimaradt...
https://www.shootingpress.hu/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2020.12.15. 16:58 Én bírtam Johnuram humorát, nekem bejött, szerintem hozzáadott a videókhoz, viccesebbé tette őket. És sajnáltam hogy ilyen látványos körülmények között szakított az előző felállással, ami után megpróbáltak csinálni egy ellen újságot és ellen videót, ami persze azóta elvérzett.
A humora sokat hozzátett fegyvervideókhoz, de aztán átbillent a csúcsponton. Kapásból két példát tudok mutatni, amikor már nem hozzátett a humora a fegyvervideóhoz, hanem öncélú trollkodássá vált. Az egyik a 9×21 mm Major Para-Ordnance - ez még elmegy -, a másik a Retay CS9 fegyvervideó széttrollkodása (ez már minősített eset). Valamiért ezekre nagyon emlékszem. Ettől függetlenül, ha összefutunk, semmi bajom sincs vele.
A cikkei is, és fegyvervideói is fájóan hiányoznak. Nem látok bele a szerkesztőség munkájába, de szerintem gvass1-gyel húzták egymás színvonalát felfelé. A Kaliberen nagyon érezni - "Nem rossz, de nem olyan, mint régen!" -, hogy gvass1 a főszerkesztői feladatai mellett még az 50%-át meg kell írja (plusz az Óra magazin, a piros nickkel jelzett kufárkodás, és fórumjelenlét).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.12.15. 19:37 A humora sokat hozzátett fegyvervideókhoz, de aztán átbillent a csúcsponton. Kapásból két példát tudok mutatni, amikor már nem hozzátett a humora a fegyvervideóhoz, hanem öncélú trollkodássá vált. Az egyik a 9×21 mm Major Para-Ordnance - ez még elmegy -, a másik a Retay CS9 fegyvervideó széttrollkodása (ez már minősített eset). Valamiért ezekre nagyon emlékszem. Ettől függetlenül, ha összefutunk, semmi bajom sincs vele.
Megnéztem a Retay-os videót. Eddig nem láttam. Számomra érzékletesen mutatta be, mi történik akkor ha fegyvertervezők iszonyú sok drogot szednek be, megnézik a Star Wars-t az Alien összest, , aztán teljesen szétesve elképzelik hogy mi lehetne annak az eredménye, ha különböző nagy márkák fegyverei egymással szexelnek? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nyilván mindenkinél vannak jobb napok és szarabb napok, ettől függetlenül én is sajnálom hogy Panzerkommander és Johnuram külön utakra tértek. Mindkét oldal veszített ezzel a dologgal, szerintem. És legfőképp sokat veszítettünk mi is, a nézők.
Egy ilyen kicsi ország ennyire agyonszabályozott és agyonnyomorított piacára bőven sok két fegyveres-videós magazin.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.12.16. 09:51 világ vicce, amikor Politikus Elvt. bejelenti, hogy most aztán betiltanak valamit, ami már vagy 10 éve be van tiltva. Majd erről sem jelenik meg konkrét jogszabályi rendelkezés.
FélOFF

Egyszerűen nem értem, miért vannak annyira ráfeszülve - főleg az idősebbek(?) - erre az "XYZ azt mondta…" dologra: "A fegyverboltos azt mondta, mehet bele disznóölő patron", "A lézerjani azt mondta, szilveszterkor tilos lesz a tüzijáték", "Rendőr azt mondta, tilos a gázspré" stb. stb.
"Kedvencem" - most lesz szezonja -, amikor ebédnél-vacsoránál elkezdik magyarázni egymásnak, hogy: "Az nem úgy van!", "A Zatilla ügyvéd, azt mondta…", "Rosszul tudja!", "Hidd már el nekem, hogy…" stb. stb. Mindegyik fél azt várja, hogy bemondásra higgyenek neki. Nem érik fel ésszel, hogy ez patthelyzet.* Itt tart a vita- és tájékozódás-kultúránk.
Közben most már ott van mindenki zsebében az okostelefon: az eszükbe se jut, hogy például egy jogszabályt megnézzenek a Nemzeti Jogszabálytárban vagy a Magyar Közlönyben. Tudtommal magyar jogszabályok esetén ez a két forrás tekinthető hitelesnek (valami hasznos is legyen ebben a hozzászólásban).

Ez játszható még kismillió más témával, például helyesírás. (Megjegyzem, az MTA egy nagyon frankó honlapot működtet, szóval már a könyvesboltig vagy a könyvespolcig sem kell eltalálni egy helyesírási szótárért.)

* Nem, mert a lényeg nem a konkrét vita, hanem a játszma: egymás cumiztatása. Egyesek nagyon erősen hisznek a lélekvándorlásban, hogy nem sajnálják ezzel pazarolni a saját és mások idejét. "Play stupid games, win stupid prizes."

Utóirat: a "Csak tiszta forrásból!" bartóki gondolat bőven túlterjeszthető és túlterjesztendő a népzenegyűjtésen. Most nem az élelmiszer-biztonságra gondoltam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.12.16. 11:11 FélOFF

Egyszerűen nem értem, miért vannak annyira ráfeszülve - főleg az idősebbek(?) - erre az "XYZ azt mondta…" dologra: "A fegyverboltos azt mondta, mehet bele disznóölő patron", "A lézerjani azt mondta, szilveszterkor tilos lesz a tüzijáték", "Rendőr azt mondta, tilos a gázspré" stb. stb.
"Kedvencem" - most lesz szezonja -, amikor ebédnél-vacsoránál elkezdik magyarázni egymásnak, hogy: "Az nem úgy van!", "A Zatilla ügyvéd, azt mondta…", "Rosszul tudja!", "Hidd már el nekem, hogy…" stb. stb. Mindegyik fél azt várja, hogy bemondásra higgyenek neki. Nem érik fel ésszel, hogy ez patthelyzet.* Itt tart a vita- és tájékozódás-kultúránk.
Közben most már ott van mindenki zsebében az okostelefon: az eszükbe se jut, hogy például egy jogszabályt megnézzenek a Nemzeti Jogszabálytárban vagy a Magyar Közlönyben. Tudtommal magyar jogszabályok esetén ez a két forrás tekinthető hitelesnek (valami hasznos is legyen ebben a hozzászólásban).

Ez játszható még kismillió más témával, például helyesírás. (Megjegyzem, az MTA egy nagyon frankó honlapot működtet, szóval már a könyvesboltig vagy a könyvespolcig sem kell eltalálni egy helyesírási szótárért.)

* Nem, mert a lényeg nem a konkrét vita, hanem a játszma: egymás cumiztatása. Egyesek nagyon erősen hisznek a lélekvándorlásban, hogy nem sajnálják ezzel pazarolni a saját és mások idejét. "Play stupid games, win stupid prizes."

Utóirat: a "Csak tiszta forrásból!" bartóki gondolat bőven túlterjeszthető és túlterjesztendő a népzenegyűjtésen. Most nem az élelmiszer-biztonságra gondoltam.
Gondolataim majdnem ugyanezen téma körül:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/veleme ... rt-kerded/

A közeledő családi ebédeket meg úgyis csak akkor lehet elviselni, ha valaki más vezet, te meg iszol. Sokat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2020.12.16. 11:11 FélOFF

Egyszerűen nem értem, miért vannak annyira ráfeszülve - főleg az idősebbek(?) - erre az "XYZ azt mondta…" dologra:
Tök OFF

A tudomány arra gyanakszik, hogy evolúciós örökség miatt befolyásol jobban az ilyen "hallottam" info más forrásoknál, ugyanis a kezdetekben vagy megéltél valamit vagy mesélt róla más, aki megélte, több módja nem volt az informálódásnak. Ennek tulajdonítják az olyanokat, amiket írsz vagy pl. hogy ha a haver szid egy autómárkát, az sokakat jobban befolyásol a vásárlásban, mint mondjuk egy statisztika a márkák meghibásodási arányáról.
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
nemtokregelni írta: 2020.12.16. 11:56 A tudomány arra gyanakszik, hogy evolúciós örökség miatt befolyásol jobban az ilyen "hallottam" info más forrásoknál, ugyanis a kezdetekben vagy megéltél valamit vagy mesélt róla más, aki megélte, több módja nem volt az informálódásnak. Ennek tulajdonítják az olyanokat, amiket írsz vagy pl. hogy ha a haver szid egy autómárkát, az sokakat jobban befolyásol a vásárlásban, mint mondjuk egy statisztika a márkák meghibásodási arányáról.
150 éve Magyarországon 70% volt az írástudatlanság; nagymamám pedig azt mesélte dédszüleiről és gyerekkoráról (kb. 1925-1945, Keszthely-Sümeg-Tapolca), hogy akkor láttak újságot, ha a piacon vettek valamit és abba csomagolták (még ennek is örültek, el is olvasták).
Több mint valószínű, hogy ez helytálló magyarázat. De számomra nem is ez a rejtély.
Az emberek képesek autóval járni, és igényük is van rá, holott több ezer évig ismeretlen dolog volt: de az információ ellenőrzésére nem kaptak rá, pedig tévedések és csalások már több ezer éve velünk vannak…
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.12.16. 11:11 FélOFF

Egyszerűen nem értem, miért vannak annyira ráfeszülve - főleg az idősebbek(?) - erre az "XYZ azt mondta…" dologra: "A fegyverboltos azt mondta, mehet bele disznóölő patron", "A lézerjani azt mondta, szilveszterkor tilos lesz a tüzijáték", "Rendőr azt mondta, tilos a gázspré" stb. stb.
"Kedvencem" - most lesz szezonja -, amikor ebédnél-vacsoránál elkezdik magyarázni egymásnak, hogy: "Az nem úgy van!", "A Zatilla ügyvéd, azt mondta…", "Rosszul tudja!", "Hidd már el nekem, hogy…" stb. stb. Mindegyik fél azt várja, hogy bemondásra higgyenek neki. Nem érik fel ésszel, hogy ez patthelyzet.* Itt tart a vita- és tájékozódás-kultúránk.
Ez egy érvelési hiba - az autoritásra hivatkozás. Azzal adunk nyomatékot a szavainknak, hogy egy szerintünk hiteles valakitől hallottuk.
Az idősebbek talán azért használhatják ezt gyakrabban (bár magam ezt nem vettem észre, lehet hogy azért mert én is a középkorú mezőnyben focizok már) mert mi még egy olyan érában nőttünk fel, ahol ez bevett dolog volt. Ha a párt- vagy valami tűz közeli atyaúristen azt mondta, akkor az úgy volt, és pont, vitának ott nem volt helye onnantól. Ez volt a referencia pont, amihez mindenki igazodott, nem a Google.

Idézet az egyik kedvenc oldalamról:

"Azt mondtad, hogy egy állítás igaz/hamis, mert egy vagy több elismert - vagy legalábbis általad annak tekintett - személy vagy társaság ezt mondta.

Miért hibás az érvelésed?

Egy általad tekintélynek tartott személy véleménye önmagában nem bizonyíték egy állítás helyessége vagy helytelensége mellett, nem utolsó sorban azért, mert az elismert személy vagy szervezet is tévedhet: alakíthat ki álláspontot téves vagy hiányos adatok alapján ill. helytelen következtetések mentén.

Példa a hamis érvelésre
Tíz fogorvosból kilenc ezt a fogkrémet ajánlja."

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/tekintelyre-hivatkozas
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én így is szoktam tenni, csak néha előtör belőlem az állat, és megmondom a vélemyényem ilyenkor. (nah ezt nem kéne)
:lol: :lol: :lol: :lol:
gvass1 írta: 2020.12.16. 11:15
A közeledő családi ebédeket meg úgyis csak akkor lehet elviselni, ha valaki más vezet, te meg iszol. Sokat:-)
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.12.16. 12:17 OFF



150 éve Magyarországon 70% volt az írástudatlanság; nagymamám pedig azt mesélte dédszüleiről és gyerekkoráról (kb. 1925-1945, Keszthely-Sümeg-Tapolca), hogy akkor láttak újságot, ha a piacon vettek valamit és abba csomagolták (még ennek is örültek, el is olvasták).
Több mint valószínű, hogy ez helytálló magyarázat. De számomra nem is ez a rejtély.
Az emberek képesek autóval járni, és igényük is van rá, holott több ezer évig ismeretlen dolog volt: de az információ ellenőrzésére nem kaptak rá, pedig tévedések és csalások már több ezer éve velünk vannak…
Ez az internet áldásos hatása. Régen ami a vezető hírlapokban vagy a TV híradóban megjelent, azt azért többé-kevésbé profi újságírók írták, lehetett neki hinni. Ma már eláraszt minket a szemét, szinte mindenki blogger, youtube-er, tiktoker, a Facebook oldalán bárki kifejtheti százak előtt a véleményét. Óriási mennyiségű és meglehetősen igénytelen információ árasztott el bennünket, a szeméttengerből a valódi igazságtartalmat kimazsolázni tényleg nehéz feladat. De valóban, az igény sincsen meg rá - sokan elhisznek bármit, mert azt írta kisf.szom júzer a fórumon, a Fácsén, a megmondó blogon, a kamu hírportálok valamelyikén.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.12.16. 14:27 Ez az internet áldásos hatása. Régen ami a vezető hírlapokban vagy a TV híradóban megjelent, azt azért többé-kevésbé profi újságírók írták, lehetett neki hinni. Ma már eláraszt minket a szemét, szinte mindenki blogger, youtube-er, tiktoker, a Facebook oldalán bárki kifejtheti százak előtt a véleményét. Óriási mennyiségű és meglehetősen igénytelen információ árasztott el bennünket, a szeméttengerből a valódi igazságtartalmat kimazsolázni tényleg nehéz feladat. De valóban, az igény sincsen meg rá - sokan elhisznek bármit, mert azt írta kisf.szom júzer a fórumon, a Fácsén, a megmondó blogon, a kamu hírportálok valamelyikén.
Ez amúgy tényleg érdekes, hogy az én generációm a szüleit, nagyszüleit félti az internettől, világtól, régen pedig ez pont fordítva volt. Aki nem ebbe nőtt bele, az általában nehezebben igazodik el. Bár persze fiatalabbak is bedőlnek sokszor egy primitív phishing mailnek is, de úgy általában érdekes ez a fordulat, hogy a világunk ezen részében inkább a fiatalabb generáció mozog biztonságosabban, igazodik el jobban. Értem ez alatt a különböző átveréseket, forráskritikusságot is, stb.
Tipikus amikor a nagymamánk beregel facebookra, számára az AZ INTERNET. Aztán full random arcok posztolgatnak full random dolgokat, és számára ez a szomszéd Jóska egyenlő forrás egy lektorált tudományos magazinnal. Hiszen le van írva, akkor az csak igaz lehet. Meg a politikai flame warok kommentekben :D

Kis témaváltás ha már filozofálgatunk itt.
Amúgy arra is nemrég jöttem rá, hogy miért terjedhetnek ennyrie a mindenféle tévhitek, babonák. Itt most minden generációra gondolok, de egy huszonévessel beszélegttem erről konkrétan. Nem értettem hogyan nem lehet minimális tudományos ismeretekkel belátni például, hogy a magazin hátulján a horoszkóp mekkora blődség, vagy miért szednek emberek homeopátiás szereket sok pénzért. Aztán rájöttem, hogy sokaknak egy egyszerű monitor műkődése is érthetetlen, hogy a pixelek hogyan épülnek fel sub pixelekből, hogy a pixelekből hogyan lesz kép, a képekből hogyan lesz mozgókép, az RGB kódból színérzet a fejben. Sokaknak ezek a mindennapi dolgok teljesen egy kategóriában vannak a mindenféle babonákkal, kuruzslókkal, ugyanúgy nem értik, és ha a monitor láthatóan működik, akkor az asztrológia miért ne működhetne ugyanúgy, vagy az út széléről szedett kavicsok miért ne gyógyíthatnának?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2020.12.16. 15:01 Kis témaváltás ha már filozofálgatunk itt.
Amúgy arra is nemrég jöttem rá, hogy miért terjedhetnek ennyrie a mindenféle tévhitek, babonák. Itt most minden generációra gondolok, de egy huszonévessel beszélegttem erről konkrétan. Nem értettem hogyan nem lehet minimális tudományos ismeretekkel belátni például, hogy a magazin hátulján a horoszkóp mekkora blődség, vagy miért szednek emberek homeopátiás szereket sok pénzért. Aztán rájöttem, hogy sokaknak egy egyszerű monitor műkődése is érthetetlen, hogy a pixelek hogyan épülnek fel sub pixelekből, hogy a pixelekből hogyan lesz kép, a képekből hogyan lesz mozgókép, az RGB kódból színérzet a fejben. Sokaknak ezek a mindennapi dolgok teljesen egy kategóriában vannak a mindenféle babonákkal, kuruzslókkal, ugyanúgy nem értik, és ha a monitor láthatóan működik, akkor az asztrológia miért ne működhetne ugyanúgy, vagy az út széléről szedett kavicsok miért ne gyógyíthatnának?
Komplex kérdés ez. Az biztosan benne van, hogy a megmagyarázhatatlan vagy nem értett dolgok sokszor váltanak ki hiedelmeket.

Aztán ott van a késztetés bennünk az asszociációra, vagyis az elménk mindenben összefüggést akar találni, ott is, ahol nincs - de a fejlődésünkben egy időben ez a túlélést segítette és nagyon mélyen része az emberi elme működésének. Nehezen fogjuk fel a véletleneket, illetve a különbséget az együttjárás és az ok-okozati összefüggések között.

Sok babona népszerűsége rejlik abban, hogy az emberek valamiféle kontroll-illúziót keresnek az életükben, mert nem tudnak azzal megbarátkozni, hogy egyes külső pozitív vagy negatív események teljesen véletlenszerűen érnek minket és nem is lehet őket befolyásolni.

Más esetben ostobaságoknak kiszolgáltatott, reményvesztett emberek esnek áldozatul, akik már kétségbeesésükben bármit megpróbálnának. Nyilván az sem segít, ha a tudományt képviselő egészségügyben rossz minőségű az ellátás vagy a szakembergárda, ez sokakat terel varázslók felé.

Végül hangsúlyos, hogy mi vagyunk az egyetlen élőlény, aki teljesen tisztában van létezése végességével, halálának elkerülhetetlenségével. Ez nagyon sok lenne az elmének, azért nem vagyunk bénult roncsok tőle, mert védekezünk azzal, hogy nem veszünk róla igazán tudomást, illetve különböző dolgokban hiszünk.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Hogyan (is) lehet bekerülni a történelemkönyvekbe: ha a "vetélytársadnak" nem tudják kimondani a nevét...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

SCARFACE

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Még a régi lakásomban festettem...
IMG_0893.JPG
vato írta: 2020.12.17. 18:35 Ahhoz a keserű evolvens mx40 jobban passzolna:D :D :twisted:

90A9F5EA-BF29-4A31-861C-507C0513EC87.jpeg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: SCARFACE

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2020.12.17. 19:46 Még a régi lakásomban festettem...

IMG_0893.JPG
cool ;) én ezt meg miami-ban lőttem egy bárban :D
IMG_4270.JPG
ezt is, gondolom ismerős? :D
IMG_4252.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: SCARFACE

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

A láncfűrészes találka helyszíne? Király!
vato írta: 2020.12.17. 19:59 cool ;) én ezt meg miami-ban lőttem egy bárban :D

IMG_4270.JPG
ezt is, gondolom ismerős? :D

IMG_4252.JPG
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: SCARFACE

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2020.12.17. 20:10 A láncfűrészes találka helyszíne? Király!
talált :D
IMG_4249.JPG
az ottani rendőrautókat imádtam :twisted:
IMG_4141.JPG
IMG_4165.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ha már Amerika, és láncfűrész - nem tudom kihagyni - igazi redneck szórakozás a célbadobás kisbaltával. Helyszín - Lexington, Kentucky . Egy régi raktárcsarnok, új életre keltve, összesen kétfajta termékkel a palettán:
- baltás célbadobás
- 70 fajta sör
Ugyan mi baj lehet ebből a kombóból... ha nem látom saját szememmel, nem hiszem el :shock:
Csatolmányok
3A08BD10-4DD9-4D18-9D8F-CD582DBFD054.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2020.12.17. 22:37 Ha már Amerika, és láncfűrész - nem tudom kihagyni - igazi redneck szórakozás a célbadobás kisbaltával. Helyszín - Lexington, Kentucky . Egy régi raktárcsarnok, új életre keltve, összesen kétfajta termékkel a palettán:
- baltás célbadobás
- 70 fajta sör
Ugyan mi baj lehet ebből a kombóból... ha nem látom saját szememmel, nem hiszem el :shock:

Van ilyen itthon is!

https://baltadobalas.hu/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ha valakinek esetleg túl alacsony volna a vérnyomása...
https://www.sportmotor.hu/magazin/borto ... zo-motoros
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2020.12.18. 06:19 Van ilyen itthon is!

https://baltadobalas.hu/
Ezt simán itthon is összehozom, sőt, fejszedobálás is szokott lenni:
- nyéllel
- nyél nélkül
- csak nyél, fej nélkül
- fej, tuskóval, nyél nélkül
- tuskóval, fejjel, nyéllel

Na ezért szeretek csak egyedül fát vágni... a hasítógép hétfőn jön... nem csomós az udvarban lévő adag, csak némelyik olyan, mintha Gordiusz lett volna a kertésze... Ugyanitt fatwood ingyen elvihető felhasználói mennyiségben.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Beszarok.. a média utána kérdezett és igazat ír?? Meg a rendőrség is jót mond? Itt a világ vége... 😂

https://telex.hu/belfold/2020/12/18/tuz ... as-gergely
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

smith15 írta: 2020.12.18. 21:07 Beszarok.. a média utána kérdezett és igazat ír?? Meg a rendőrség is jót mond? Itt a világ vége... 😂

https://telex.hu/belfold/2020/12/18/tuz ... as-gergely
A Szlovák határ le van zárva? Ha nincs, van-e határőr aki esetleg a kocsiba benéz? Párkány milyen messze van Budapesttől? :D
Ha nincs ló a szamár is jó!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

FC1 írta: 2020.12.18. 22:11 A Szlovák határ le van zárva? Ha nincs, van-e határőr aki esetleg a kocsiba benéz? Párkány milyen messze van Budapesttől? :D
Minek? A nagyfaluban is van tűzijáték-szaküzlet.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

FC1 írta: 2020.12.18. 22:11 A Szlovák határ le van zárva? Ha nincs, van-e határőr aki esetleg a kocsiba benéz? Párkány milyen messze van Budapesttől? :D
Dunakeszi, Crescom, van minden.. ..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

A svéd modell működik. Oh, wait...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201 ... 462480?amp
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2020.12.19. 10:50 A svéd modell működik. Oh, wait...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201 ... 462480?amp
Forrás: mti. Muhaha

amúgy tényleg működik, lakosságarányosan már több NÁLUNK a halott.
és még ezek a hülye új intézkedések is lájtosak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

https://www.weforum.org/focus/the-great-reset köszönöm, többet nem szeretnék mondani.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kojak írta: 2020.12.19. 10:50 A svéd modell működik. Oh, wait...
https://www.statista.com/statistics/525 ... of-deaths/
Két hét múlva meglátjuk - de szerintem nem ők mentek szembe az autópályán...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

mlaca írta: 2020.12.19. 12:25 https://www.weforum.org/focus/the-great-reset köszönöm, többet nem szeretnék mondani.
Úgyis a tőke dönti el, milyen lesz a szebb jövő. Izé, a jövő...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

G.D írta: 2020.12.19. 12:42 https://www.statista.com/statistics/525 ... of-deaths/
Két hét múlva meglátjuk - de szerintem nem ők mentek szembe az autópályán...
Igen. ;)
Az ilyesmiről mindig eszembe jut kedves régi ismerősöm, a KSH vezető beosztású munkatársának mondása.
"A negyedéves adatok csodálatosak, alig kellett igazítani rajtuk." :lol:
Egyébként Svédországban vasárnap senki sem hal meg. Hétfő is csak a szokásos heti átlagnap. :mrgreen:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2020.12.19. 12:42 https://www.statista.com/statistics/525 ... of-deaths/
Két hét múlva meglátjuk - de szerintem nem ők mentek szembe az autópályán...
Ha egész évre (365 nap) arányítjuk, akkor messze magasabb, mint az összes korábbi év.

"Az ilyesmiről mindig eszembe jut kedves régi ismerősöm, a KSH vezető beosztású munkatársának mondása.
"A negyedéves adatok csodálatosak, alig kellett igazítani rajtuk.""

Megkérdezted tőle, hogy konkrétan mit/hogyan kellett módosítani rajta?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2020.12.19. 19:36 Ha egész évre (365 nap) arányítjuk, akkor messze magasabb, mint az összes korábbi év.
A tavalyelőttihez képest nincs 3% a különbség - szerintem erősen eltérően értelmezzük a "messze magasabb"-at...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2020.12.19. 20:14 A tavalyelőttihez képest nincs 3% a különbség - szerintem erősen eltérően értelmezzük a "messze magasabb"-at...
Magasabb, mint tavaly, tavalyelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt és azelőtt (2010).

Tehát nem csak az elmúlt 10 év átlagánál magasabb, hanem mindegyik évnél.

ÉS még nem tudjuk, hogy mennyire ugrott meg, és fog megugrani a halálozás dec. 11.-től..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2020.12.19. 20:29 Magasabb, mint tavaly, tavalyelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt, azelőtt és azelőtt (2010).

Tehát nem csak az elmúlt 10 év átlagánál magasabb, hanem mindegyik évnél.

ÉS még nem tudjuk, hogy mennyire ugrott meg, és fog megugrani a halálozás dec. 11.-től..
Tény.

Viszont mégsem náluk legrosszabb a helyzet - a következtetéseket mindenki vonja le maga.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

WildBear23 írta: 2020.12.19. 19:36
"A negyedéves adatok csodálatosak, alig kellett igazítani rajtuk.""

Megkérdezted tőle, hogy konkrétan mit/hogyan kellett módosítani rajta?
A kérdés felvetése érdekes, éppúgy a való élettel való kapcsolata. :o Egy gazdasággal foglalkozó értekezlet szünetében beszélgettünk, mindenki tudta miről van szó. Ha Te most és itt nem tudod, akkor felesleges lenne magyarázni.
Emlegettem már itt egy emós topikollégának a forráskritikát, de erre kifejtette, hogy úgy van velem, mint Harangláb a kukorica gölödinnel. :lol:
A statisztikák megrendelésre készülnek/készültek. Igazságtartalmukat, készítőiket, megrendelőiket részletezni nem lehet anélkül, hogy a politika fertelmes bűnébe ne esnénk.
De az emberben néha felvetődik a kérdés, hogy kizárt hogy ezek emberek. Az ember nem lehet ilyen ostoba és nem nézhet másokat ilyen ostobának. Ezek marslakók. :roll: :P
"As Man had succumbed to the Martians, so our land now succumbed to the Red Weed."
http://www.youtube.com/watch?v=dJNq1CkiD8Q
A folyamat már megindult, de "örülj, nem mindenkinek adatik meg, hogy még életében lássa egy civilizáció pusztulását." (idézet Sz.E.-től)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

https://index.hu/bcs/2020/12/22/uj_korb ... fizetesek/
"az online kasszával rendelkező boltoknak, szolgáltatóknak kötelezően biztosítaniuk kell az elektronikus fizetés lehetőségét."

MKH? Művek? Gunbox?

Ez mondjuk elég futurisztikus:
"Így egy zöldségárusnak elég egy QR-kódot megjelenítenie a mobiltelefonján, a vásárlók összerakják a termékeket, a vevők pedig a telefonjukkal leolvassák a kódot, és már meg is történik a fizetés."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.12.22. 14:26 https://index.hu/bcs/2020/12/22/uj_korb ... fizetesek/
"az online kasszával rendelkező boltoknak, szolgáltatóknak kötelezően biztosítaniuk kell az elektronikus fizetés lehetőségét."

MKH? Művek? Gunbox?

Ez mondjuk elég futurisztikus:
"Így egy zöldségárusnak elég egy QR-kódot megjelenítenie a mobiltelefonján, a vásárlók összerakják a termékeket, a vevők pedig a telefonjukkal leolvassák a kódot, és már meg is történik a fizetés."

Másodállásban felvetted a NAVos Nándor nevet?:-)

Az Asia és az Oktogon Önvédelmi Boltokban már bőven lehet kártyával fizetni, a KÖKIben és a Móriczon is meg van kötve a szerződés régóta, de a bank még nem tudta a terminált leszállítani, (úgyhogy mi részünkről az újabb állami lehúzás teljesítve, a vevő meg majd kifizeti vastagon, örülhet neki mindenki).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.12.22. 14:37 Másodállásban felvetted a NAVos Nándor nevet?:-)

Az Asia és az Oktogon Önvédelmi Boltokban már bőven lehet kártyával fizetni, a KÖKIben és a Móriczon is meg van kötve a szerződés régóta, de a bank még nem tudta a terminált leszállítani, (úgyhogy mi részünkről az újabb állami lehúzás teljesítve, a vevő meg majd kifizeti vastagon, örülhet neki mindenki).
Mennyi a bukó egy ilyen tranzakción?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

WildBear23 írta: 2020.12.22. 14:26 Ez mondjuk elég futurisztikus:
"Így egy zöldségárusnak elég egy QR-kódot megjelenítenie a mobiltelefonján, a vásárlók összerakják a termékeket, a vevők pedig a telefonjukkal leolvassák a kódot, és már meg is történik a fizetés."
Egyik rokonom valami kínai gazdasági szakos egyetemista. Ebből kifolyólag, nagyjából félévente jár Kínában. Kb két éve mikor először járt ott, ő is meghökkenve mesélte itthon, hogy valami vidéki pár milliós kisvárosban a piacon, de máshol is ezt tapasztalta, vonalkódok vannak az áruk fölött. Jön a manusz, leolvassa az alma vonalkódját, beüti, hogy 2db és viszi is. Ki van fizetve. Nem mellesleg a kormánypárt tudja követni, hogy Ping-Pong már a héten másodszor vett 2-2 almát. Jobban élünk, mint pár éve...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.12.22. 14:38 Mennyi a bukó egy ilyen tranzakción?

2% körül, de az online pénztárgép amúgy önmagában évi 2-3 kiló (havi előfiz, kiolvasás, és 2 évenként újat kell venni, mert tönkremegy), de persze hülye aki nem illegális fegyvernepper a vaterán. Mindenki örüljön az adóemelésnek, mert ez ugye az.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.12.22. 14:37 Az Asia és az Oktogon Önvédelmi Boltokban már bőven lehet kártyával fizetni, a KÖKIben és a Móriczon is meg van kötve a szerződés régóta, de a bank még nem tudta a terminált leszállítani, (úgyhogy mi részünkről az újabb állami lehúzás teljesítve, a vevő meg majd kifizeti vastagon, örülhet neki mindenki).
Én szeretem a kártyás fizetést, nagyon ritkán használok már kp-t.

Nem szeretem az aprópénzt bogarászni, vagy a maréknyi aprót cipelni, a nagy címletért pofákat vágnak, stb.
Így meg pittyentem a kártyámat és kész.

Volt már olyan (egyébként pont fegyverboltban :), hogy megtetszett valami, de nem volt nálam annyi kp; ki kellett menni bankautomatát keresni aztán vissza.

Meg emlékszem, régen a PKLV-ben sem volt kártyás fizetési lehetőség (talán még MKH-nak hívták akkor).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pithecus írta: 2020.12.19. 23:51 Egy gazdasággal foglalkozó értekezlet szünetében beszélgettünk, mindenki tudta miről van szó. Ha Te most és itt nem tudod, akkor felesleges lenne magyarázni.
Persze hogy nem tudom (ahogy szerintem más sem), ezért kérdeztem rá!

Ahogy írtam: "Mert lehet tök jogos dolog, meg égbekiáltó csalás is."

A csaláshoz nem kell kommentár.
Viszont jogos dolog lehet ha pl. változott a viszonyítási alap, vagy a mérési módszer.
Pl. amikor Magyarország visszakapta É-Erdélyt, értelmetlen lett volna az élve születéseknél az "előző év azonos hónapjához képest" rubrika, hiszen "az előző év" más népességszámra vonatkozott.

VAGY: "X" cégnél év végi teljesítmény értékelés. Csak azt felejtették ki, hogy valaki márciustól dolgozik, a másik valaki munkáját meg két asszisztens segítette. Ezt hogy számolod?
(Ezt a teljesítményértékelést nem is tudták egységes platformra hozni...)

Vagy, a mérési módszerre példa a mostani járvány.
A covid okozta tüdőgyulladásban meghal az amúgy végső stádiumban lévő rákos beteg.
Melyik rubrikába könyveled be? Covid? Mert amiatt kapta a tüdőgyulladást. Tüdőgyulladás? Mert végülis abban halt meg. Rák? Amiatt volt gyenge az immunrendszere. Oké, bekönyveled valamelyikbe, de a másik körházban, a másik megyében, a másik országban is így fogják?
Ha időközben megjelenik az egységes módszertan, akkor utólag át kell rakni másik rubrikába.

Én számoltam át így adatokat, kb. 15 éve, egyszerűen azért, mert az elején nem volt egységes a gyakorlat.

Ezt én nem tekintem csalásnak.
Ezért kérdeztem rá a konkrét dologra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

OFF az OFF-ban: valaki érti, hogy mi baja volt?
Ha igen, írja meg privátban, mert én komolyan nem értem, mitől gőzölt így be.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kallard »

WildBear23 írta: 2020.12.22. 18:43 OFF az OFF-ban: valaki érti, hogy mi baja volt?
Ha igen, írja meg privátban, mert én komolyan nem értem, mitől gőzölt így be.
Akkor lehet, hogy mégsem én vagyok a hülye, hogy végig nem értettem?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.12.22. 18:43 OFF az OFF-ban: valaki érti, hogy mi baja volt?
Ha igen, írja meg privátban, mert én komolyan nem értem, mitől gőzölt így be.
Hányadszor lett ez átpakolva? Most miért megint itt kell kezdeni és nem az arénában?
Amúgy látszik, hogy rossz időszaka lehet, elég beszólogatós mostanában, de neked is igazán lehetne annyi eszed, hogy nem nyomod nála folyamatosan a csengőt...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2020.12.22. 18:43 OFF az OFF-ban: valaki érti, hogy mi baja volt?
Ha igen, írja meg privátban, mert én komolyan nem értem, mitől gőzölt így be.
Én már régen, még a régi kéken megtanultam, hogy figyelmen kívül kell hagyni a baromságait. Olyan mint Gaston, le kell sz.rni, az a legnagyobb csapás az ilyenek számra.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

belatibi írta: 2020.12.22. 14:40 Egyik rokonom valami kínai gazdasági szakos egyetemista. Ebből kifolyólag, nagyjából félévente jár Kínában. Kb két éve mikor először járt ott, ő is meghökkenve mesélte itthon, hogy valami vidéki pár milliós kisvárosban a piacon, de máshol is ezt tapasztalta, vonalkódok vannak az áruk fölött. Jön a manusz, leolvassa az alma vonalkódját, beüti, hogy 2db és viszi is. Ki van fizetve. Nem mellesleg a kormánypárt tudja követni, hogy Ping-Pong már a héten másodszor vett 2-2 almát. Jobban élünk, mint pár éve...
Szia, jártam Kínában, és megerősítem, hogy valóban így van. Sőt, már 5 éve is így volt!

Kína fényévekkel előrébb jár a pénzügyi szektor digitalizációjában, mint mi, az USA, vagy szinte bármelyik fejlett nyugati ország. Persze ennek ára is van- a Nagy Testvér figyel. Nincs GDPR, személyiségi jogokról még csak nem is tesznek úgy, hogy léteznének, az internet hivatalosan is monitorozva van. Mindent tudnak rólad - és ez el is mondják, nincs bullshit. De. Cserébe simán lehet pénzt utalni, vásárolni, online fizetni, kiskert indítani stb a telefonodről is, bankszámla nélkül is, Náncsi néni (Nan-Csing Ayi ;) ) is, nulla előképzettséggel. A WeChat mindenkinek ott van a telefonján: ez a facebook, a messenger, az insta, az online bank, a booking.com, az elvira.hu, a google maps, a google translate, meg még vagy tucatnyi dolog egyszerre egy appben, egy cégnél/egykézben. Számomra kicsit ijesztő. De tény, hogy működik a 2 db alma fizetése telefonnal bankszámla, bankkártya, KP nélkül. Valamit-valamiért...

A modern fintech megoldások távolkeleti penetrációját jól mutatja a következő megtörtént eset. Egy megbízható, nem tréfás kedvű, nem elfogult munkatársam S.K. (S.Sz.? ??;) látott egy kéregetőt Szencsenben, aki konkrétan egy A4es lapra nyomtatott QR kóddal koldult :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2020.12.22. 21:42 Szia, jártam Kínában, és megerősítem, hogy valóban így van. Sőt, már 5 éve is így volt!

Kína fényévekkel előrébb jár a pénzügyi szektor digitalizációjában, mint mi, az USA, vagy szinte bármelyik fejlett nyugati ország. Persze ennek ára is van- a Nagy Testvér figyel. Nincs GDPR, személyiségi jogokról még csak nem is tesznek úgy, hogy léteznének, az internet hivatalosan is monitorozva van. Mindent tudnak rólad - és ez el is mondják, nincs bullshit. De. Cserébe simán lehet pénzt utalni, vásárolni, online fizetni, kiskert indítani stb a telefonodről is, bankszámla nélkül is, Náncsi néni (Nan-Csing Ayi ;) ) is, nulla előképzettséggel. A WeChat mindenkinek ott van a telefonján: ez a facebook, a messenger, az insta, az online bank, a booking.com, az elvira.hu, a google maps, a google translate, meg még vagy tucatnyi dolog egyszerre egy appben, egy cégnél/egykézben. Számomra kicsit ijesztő. De tény, hogy működik a 2 db alma fizetése telefonnal bankszámla, bankkártya, KP nélkül. Valamit-valamiért...

A modern fintech megoldások távolkeleti penetrációját jól mutatja a következő megtörtént eset. Egy megbízható, nem tréfás kedvű, nem elfogult munkatársam S.K. (S.Sz.? ??;) látott egy kéregetőt Szencsenben, aki konkrétan egy A4es lapra nyomtatott QR kóddal koldult :lol:
Cifrábbat mondok, Afrika egyes országaiban buta mobilokkal, internet meg bankok nélkül is megy az elektronikus fizetés (SMS alapon). Pedig ott az írás-olvasás is csak azért megy, hogy mobilozni tudjon. Ehhez képest én azért nem használom a netbankomat, mert túl bonyolult, és egyelőre megvagyok nélküle.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Petya357 írta: 2020.12.22. 21:42 Szia, jártam Kínában, és megerősítem, hogy valóban így van. Sőt, már 5 éve is így volt!
Szia! Köszi a megerősítést! Amiket mesél, néha gondoltuk, messziről jött ember... Az utolsó mondatod pedig mindent visz. Ez már a nagyon jövő...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2020.12.23. 13:34 Te érted hogy mi történik?
Fortitu írta: 2020.12.23. 13:41 Nem. De ez itt úgy tűnik karácsonyi szokás lesz.
1. Karácsony előtti csonka munkahét: kivették a szabit, mindenki ráér. Ha másnap dolgozni kell, mindenki kétszer meggondolja, elpazarolja-e az idejét szájkaratéval.
2. Nincs meló, jön az ünnep: lehet iszogatni.
3. Jön a rokonság, illetve idén össze van mindenki zárva a családdal. Még egy intelligens családban is kiakasztó, amikor a harmincpluszos dolgozó mérnök "gyereket" óvodásként kezelve fél óránként megkérdezik, hogy: "Nem fázol? Vegyél fel egy pulóvert!" Meg: "Mikor jön az első unoka?"
4. Jön az ünnep, ki se látni a házimunkából: konfliktusok kimeríthetetlen forrása, különösen, ha év közben nem szoktak hozzá az együtt végzett munkához. "Ne azzal a késsel faragd be a fát!" "Abba a műanyag edénybe ne tegyél nyers húst" Stb., stb. Hát még ha az a rend - főleg az ötvenplusztól -, hogy a zasszony takarít, boltba jár, lakodalmas menüt főz, sütit süt, a párja pedig bámulja a meccset, esetleg befaragja a karácsonyfát.

Nézzünk szembe a kellemetlen igazsággal: a karácsony sokak számára az év legsötétebb mélypontja. "Bizonyítványosztás", amikor sokan szembesülnek azzal, hogy "a pokol a másik ember" - és még együtt is "kell", "illik" lenni. Még intelligensebb családokban sincs kultúrája annak, hogy a rokonaikat felnőtt emberként kezeljük: ami sok családban megy, az egy munkahelyen két munkatárs között, vagy társbérletben két lakótárs között egyszerűen elfogadhatatlan. Hát még ha intelligenciadeficit is van (magyarul prolik). Sokak idegei pattanásig feszülnek, akár napokkal előre is görcsölnek, a 27-e pedig egy valódi megváltás.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.12.23. 21:00 1. Karácsony előtti csonka munkahét: kivették a szabit, mindenki ráér. Ha másnap dolgozni kell, mindenki kétszer meggondolja, elpazarolja-e az idejét szájkaratéval.
2. Nincs meló, jön az ünnep: lehet iszogatni.
3. Jön a rokonság, illetve idén össze van mindenki zárva a családdal. Még egy intelligens családban is kiakasztó, amikor a harmincpluszos dolgozó mérnök "gyereket" óvodásként kezelve fél óránként megkérdezik, hogy: "Nem fázol? Vegyél fel egy pulóvert!" Meg: "Mikor jön az első unoka?"
4. Jön az ünnep, ki se látni a házimunkából: konfliktusok kimeríthetetlen forrása, különösen, ha év közben nem szoktak hozzá az együtt végzett munkához. "Ne azzal a késsel faragd be a fát!" "Abba a műanyag edénybe ne tegyél nyers húst" Stb., stb. Hát még ha az a rend - főleg az ötvenplusztól -, hogy a zasszony takarít, boltba jár, lakodalmas menüt főz, sütit süt, a párja pedig bámulja a meccset, esetleg befaragja a karácsonyfát.

Nézzünk szembe a kellemetlen igazsággal: a karácsony sokak számára az év legsötétebb mélypontja. "Bizonyítványosztás", amikor sokan szembesülnek azzal, hogy "a pokol a másik ember" - és még együtt is "kell", "illik" lenni. Még intelligensebb családokban sincs kultúrája annak, hogy a rokonaikat felnőtt emberként kezeljük: ami sok családban megy, az egy munkahelyen két munkatárs között, vagy társbérletben két lakótárs között egyszerűen elfogadhatatlan. Hát még ha intelligenciadeficit is van (magyarul prolik). Sokak idegei pattanásig feszülnek, akár napokkal előre is görcsölnek, a 27-e pedig egy valódi megváltás.
Nagyon szépen megfogalmaztad!
Amúgy a 3as pontról valami nagyon jó Belga számot lehetne írni! "Anyuka kérdezi: mikor az unoka? Mikor az unoka?" :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.12.23. 21:04 Nagyon szépen megfogalmaztad!
Amúgy a 3as pontról valami nagyon jó Belga számot lehetne írni! "Anyuka kérdezi: mikor az unoka? Mikor az unoka?" :D
Ja, hát a Belgä megénekelte a mostani érzéseimet egy-két-há címmel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.12.23. 21:21 Ja, hát a Belgä megénekelte a mostani érzéseimet egy-két-há címmel.
Fülbemászó dallamok :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2020.12.23. 21:00
Hát, én sem tudok más magyarázatra gondolni, mint amit leírtál.
Látom, most az adásvételben is elgurult valakinek a gyógyszere.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.12.23. 21:04 Nagyon szépen megfogalmaztad!
Köszönöm, igazán megtisztelsz.

+5. Idén nem játszik, de jelentős szezonális stresszforrás: közlekedés (autóval).
Ugye megvan a vicc: apuka megbetegszik, anyuka viszi-hozza a gyereket oviba. Este a kölök odaül az apja ágya szélére: "Képzeld apu! Ma anya vitt oviba, és az úton nem találkoztunk egyetlen seggfejjel, hülye picsával, és baromarcúval sem!"
Van egy bizonyos személyiség, aki állandóan azon pörög, a többi ember hogyan vezet. (Számomra kérdés, hogyan tud így a vezetésre figyelni.)
Az elmúlt öt évben nem vezettem ötszáz kilométert sem. Nekem pont az ellenkezője a hozzáállásom: tudom, hogy bénázok, nem vezetek tökéletesen, és ezt nem is várom el mástól. Ha időben és károkozás nélkül eljut A pontból B pontba, akkor az én mércém szerint elég jól vezet. Aki gyorsan hajt, annak pedig biztos hasmenése van. Vagy állásinterjúra megy, és késésben van. (Én is mentem már Keszthelyről Szegedre állásinterjúra reggel nyolcra: kellett a meló nagyon.) Vagy randevúja lesz. Vagy a nagymamáját még utoljára élve látni akarja a halálos ágyán. (Ezt is kipipálhatom: Pestről mentem Győrbe az öcsémért, onnan pedig a nagykanizsai kórházba.)
Karácsonykor és húsvétkor az is volán mögé ül, aki egész évben nem vezet. - És akár rögtön több száz kilométeres távot teljesít!
Az ittas sofőrökről nem is beszélve: nekem is van olyan ismerősöm, aki ráutaló magatartást tett - értsd: a pár alkalommal elvett jogosítvány és összetört kocsi nem elég drága neki -, hogy csak tarkólövéssel tartható vissza az ittas vezetéstől. Történelemtanár, már írt helytörténeti könyvet is a szülőfalujáról…
Na, szóval van ez a személyiség. El lehet képzelni, neki micsoda pokol, amikor karácsonykor és húsvétkor száz kilométereket kell vezetni. (= El kell viselnie a még több sofőrt.)
…és nem lehet éjjel, a néptelen úton menni: mert van ez a becsípődés, hogy a gyereknek nyolckor ágyban kell lennie. (Mert különben mi lesz?)

A többiek számára is van pár próbatétel. Például…
Útközben a gyerek nyűgös: nem tud olvasni, nem érdekli ami a rádióban hallható, talán még a zenét is utálja, nem tudja még lekötni önmagát a gondolataival. A gyerek számára ez maga a pokol. Aminek hangot is ad, és innen fogva a szülőknek is az lesz. ("Ott vagyunk már?")
Plusz karácsonykor szezonális még: sár, hó - ez mondjuk egyre inkább egzotikum erre -, jég, havaseső.

Szinte az egész rokonságom a szülővárosomban található. Nagymamám-nagypapám a szomszéd lakásban élt. Másik nagyim biciklivel tíz perce, egyetlen szem nagynénim és keresztapám, unokatestvérem tizenöt percre. A jelenség, hogy a nagyszüleimhez, unokatestvéremhez száz kilométereket kelljen utazni, nem hogy ismeretlen nekem, hanem egyenesen négy különböző lakásban nőttem fel. Nem tudok elég hálás lenni a sorsnak. Az élet egyik apró öröme. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Eleve borzasztó frusztráltak és felületesek az emberek, vagy legalabbis egy részük.
Erre a járvány is rátett egy nagy lapáttal.
A Facebook erre jó példa, hihetetlen ami ott megy, az ember csak a fejét kapkodja.
Egy baratom egyetemi professzor, szokott az "alternatív" dolgokkal kapcsolatban felvilágosító írásokat közzétenni.
Nem kis gyűlöletcunamit kap ezért a nyakába.. és nem csak négyelemis kofák, hanem konszolidalt anyukák is fröcsögve gyűlölködnek, kívánják a halálát, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2020.12.23. 22:35 Eleve borzasztó frusztráltak és felületesek az emberek, vagy legalabbis egy részük.
Erre a járvány is rátett egy nagy lapáttal.
A Facebook erre jó példa, hihetetlen ami ott megy, az ember csak a fejét kapkodja.
Egy baratom egyetemi professzor, szokott az "alternatív" dolgokkal kapcsolatban felvilágosító írásokat közzétenni.
Nem kis gyűlöletcunamit kap ezért a nyakába.. és nem csak négyelemis kofák, hanem konszolidalt anyukák is fröcsögve gyűlölködnek, kívánják a halálát, stb.
Csíkos vadmalac koromban azt mondták, az interneten a névtelenség miatt engednek meg maguknak többet az emberek. Mark Zuckerbergnek hála, ez a hipotézis megdőlt. Magasan képzett és intelligens emberek nevüket és arcukat felvállalva kivetkőznek önmagukból. Olyan módon, ha valaki az én cégemnél akár csak a legutolsó takarítóval szemben így megnyilvánulna, azonnal pakolhatná a cuccait.
Egyébként az utóbbi időben vettem észre, amit az őrjöngők évekig eltakartak előlem: rengeteg ismerősöm sehogyan vagy szinte sehogyan sem nyilvánul meg közösségi oldalakon. Van egy csendes és intelligens többség.
WildBear23 írta: 2020.12.23. 22:35 Eleve borzasztó frusztráltak és felületesek az emberek, vagy legalabbis egy részük.
Egyik kedvenc hátasom a vesszőparipa-ménesemből a következő gondolat.
Jobb esetben gyerekkorban megtanuljuk, hogy köszönjünk az ismerőseinknek, a boltban fizetés után együk meg a túró rudit, megtanulunk írni-olvasni, számolni… De egy alapvető pszichológiai eszköztár elsajátítása nem elvárás! Nem tanuljuk meg például azt, hogyan kezeljük a saját frusztrációnkat, felületességünket, birtoklásvágyunkat, irigységünket, és még hosszan sorolhatnám.
Meggyőződésem, amikor az analfabétizmus felszámolásához hasonlóan eljutunk arra a szintre, hogy ezeket a technikákat tanítani tudjuk és ismeretüket az elvárt műveltség részévé tesszük, az pont az analfabétizmus felszámolásával összemérhető ugrás lesz az emberiség fejlődésében.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fortitu írta: 2020.12.23. 21:04 Nagyon szépen megfogalmaztad!
Amúgy a 3as pontról valami nagyon jó Belga számot lehetne írni! "Anyuka kérdezi: mikor az unoka? Mikor az unoka?" :D
Tényleg, Mr. 42, mikor lesz úton pár 4,2? :-)
Nehogy kifogyjunk a fajtádból! :-D
Teszem hozzá, hogy most én is karácsonyi iszogattam. ;-)
De én ma olyan elégedett vagyok a kisfiammal, hogy nem is értem azokat, akik halogatják az apai örömöket. :roll:
Szóval bármely fórumtársunk noszogatásra vágyik, forduljon bátran hozzám! :-D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.12.23. 23:46 De én ma olyan elégedett vagyok a kisfiammal, hogy nem is értem azokat, akik halogatják az apai örömöket. :roll:
Szóval bármely fórumtársunk noszogatásra vágyik, forduljon bátran hozzám! :-D
Őszintén megmondom: a legriasztóbb, hogy nincs B-terv.
Ha rájövök, hogy nem nekem való az apaság, akkor nem vihetem vissza a gyerekboltba, hogy adják vissza a pénzem. Annyi ördögfiókát látok jártomban-keltemben, hogy még a gondolat is pokoli, hogy egyet el kell viselnem 18-25 évig.* A gyerek egy önálló akarattal rendelkező lény - ez legkésőbb akkor világossá válik, amikor zsírkrétával összefirkálja a falat -: példát mutathatok neki, szeretettel törődhetek vele, akár véresre is verhetem, de akkor is menni fog a saját feje után. Ha mázlim van, ez megegyezik azzal, amit én helyesnek tartok.

* Apropó: szerintem az nem véletlen, hogy az arisztokraták kiadták alvállalkozásba (dajka, házitanító) a gyereknevelést, ők csak menedzselték a folyamatot.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.12.24. 00:07 Őszintén megmondom: a legriasztóbb, hogy nincs B-terv.
Ha rájövök, hogy nem nekem való az apaság, akkor nem vihetem vissza a gyerekboltba, hogy adják vissza a pénzem. Annyi ördögfiókát látok jártomban-keltemben, hogy még a gondolat is pokoli, hogy egyet el kell viselnem 18-25 évig.* A gyerek egy önálló akarattal rendelkező lény - ez legkésőbb akkor világossá válik, amikor zsírkrétával összefirkálja a falat -: példát mutathatok neki, szeretettel törődhetek vele, akár véresre is verhetem, de akkor is menni fog a saját feje után. Ha mázlim van, ez megegyezik azzal, amit én helyesnek tartok.

* Apropó: szerintem az nem véletlen, hogy az arisztokraták kiadták alvállalkozásba (dajka, házitanító) a gyereknevelést, ők csak menedzselték a folyamatot.
Amúgy ha én gyerekvállalásra adom a fejem, nekem a legnagyobb parám az lenne, hogy mi lesz ha beteg lesz. Aztán persze ott van az összes többi, de első körben ez a legnagyobb félelmem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2020.12.24. 00:07 Annyi ördögfiókát látok jártomban-keltemben, hogy még a gondolat is pokoli, hogy egyet el kell viselnem 18-25 évig.* A gyerek egy önálló akarattal rendelkező lény - ez legkésőbb akkor világossá válik, amikor zsírkrétával összefirkálja a falat -: példát mutathatok neki, szeretettel törődhetek vele, akár véresre is verhetem, de akkor is menni fog a saját feje után.
Szerintem emiatt nem érdemes aggódni.
Ha Te nyugodt termeszetű, normális gondolkodású ember vagy (=ilyennek ismertelek meg), és ilyennek is neveled a gyermekedet, akkor nagy eséllyel ő is ilyen lesz.
Nekem -két fiúgyerekkel- ezek a tapasztalataim.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2020.12.24. 00:51 Amúgy ha én gyerekvállalásra adom a fejem, nekem a legnagyobb parám az lenne, hogy mi lesz ha beteg lesz. Aztán persze ott van az összes többi, de első körben ez a legnagyobb félelmem.
Egy beteg gyerek tényleg nyomorba dönt egy egész családot. Ápolni, egész nap figyelni rá egy kereső helyből kiesik… - Bele se merek gondolni, hogyan küzdhet egy egyedülálló szülő…
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2020.12.24. 09:56 Egy beteg gyerek tényleg nyomorba dönt egy egész családot. Ápolni, egész nap figyelni rá egy kereső helyből kiesik… - Bele se merek gondolni, hogyan küzdhet egy egyedülálló szülő…
Sajnos ismerek ilyet.
Bár sok genetikai betegség már a terhesség alatt kiszűrhető, de teljes garancia persze nincs.
Amit lejet, meg kell tenni: no cigi, pia, és nem szabad a nőnél nagyon későre hagyni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.12.24. 09:56 Egy beteg gyerek tényleg nyomorba dönt egy egész családot. Ápolni, egész nap figyelni rá egy kereső helyből kiesik… - Bele se merek gondolni, hogyan küzdhet egy egyedülálló szülő…
Igen, ezek a koncepciók nagyjából mindenkinek a fejében, amíg nem éled meg egy gyermek családtag betegségét. Mi, illetve egész pontosan a testvérem családja mindennap megéli, a kislányuk egy ritka genetikai betegségben szenved és nem tud járni.
Az anyagi nyomor egyrészt igaz, mert pl csak egy tolószékes gyereknek való gyerekülés 400e, a tolókocsija 1 millió (az elektromos rásegítéses 2-3m, de arra nem futotta), és még sorolhatnám mi minden kell a speciális fejlesztő eszközöktől a töménytelen gyógytornáig.
De sokmindenre meg is tanít ez a helyzet. Nagyon-nagyon sok mindenre... Leginkább sokkal érzékenyebbé válsz mások problémái iránt, nyitottabb leszel és alkalmazkodóképesebb, megtanulod jócskán az alázatot, megismered a szűkebb (családi) és a tágabb (társadalmi) összefogásban rejlő hatalmas erőt.
A testvéremék pl megtanulták profin kezelni a Facebook kampányait, és teljesen saját erőből, mindenféle támogatás nélkül lezavartak egy kampányt amivel összegyűjtötték a kislánynak szükséges, teljesen akadálymentesített házhoz szükséges + 20 millió Ft-ot. Senki nem segített nekik, nem voltak sajtós barátaik, nem párttagok, nincsenek "fent" jóakaróik - de próbálkoztak, harcoltak, küzdöttek - és sikerült.
Szóval igen, jelentősen több feladatot ad egy beteg gyermek, de aki nem hátrál meg a feladat elől és nem vágja állami gondozásba a sérült gyermekét (mert ilyen is van, mi tavaly karácsonykor pont ilyen állami gondozott gyerekeknek vittünk ajándékokat) az ő maga is sokat tanul és gazdagodik ezáltal.

Szóval ne legyenek félelmeid emiatt. Majd a Covid utáni esedékes whisky kóstolásunkkor mesélek erről bővebben, ha érdekel. :-)
Lencsi_masvagyok.jpg
Lencsi 2.jpg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.12.24. 00:07 Őszintén megmondom: a legriasztóbb, hogy nincs B-terv.
Ha rájövök, hogy nem nekem való az apaság, akkor nem vihetem vissza a gyerekboltba, hogy adják vissza a pénzem. Annyi ördögfiókát látok jártomban-keltemben, hogy még a gondolat is pokoli, hogy egyet el kell viselnem 18-25 évig.* A gyerek egy önálló akarattal rendelkező lény - ez legkésőbb akkor világossá válik, amikor zsírkrétával összefirkálja a falat -: példát mutathatok neki, szeretettel törődhetek vele, akár véresre is verhetem, de akkor is menni fog a saját feje után. Ha mázlim van, ez megegyezik azzal, amit én helyesnek tartok.

* Apropó: szerintem az nem véletlen, hogy az arisztokraták kiadták alvállalkozásba (dajka, házitanító) a gyereknevelést, ők csak menedzselték a folyamatot.
Ajjmár, nem kell túlgondolni, ez nem egyik napról a másikra történik. Hidd el, a két csíktól a tejfakasztó buliig lesz pár hónapod hozzászokni a gondolathoz. :D
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Volt már?

https://index.hu/belfold/2020/12/24/kes ... t_tamadas/

Itt tortent 2 utcara tolunk, szeirntem, még helyszinelnek. Szép kis karácsony annak a rendornek.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

BreakerHUN írta: 2020.12.24. 11:46 Volt már?

https://index.hu/belfold/2020/12/24/kes ... t_tamadas/

Itt tortent 2 utcara tolunk, szeirntem, még helyszinelnek. Szép kis karácsony annak a rendornek.
Mótvá
Rendvédelmiben kitárgyalva
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Harácsonyi háztűznéző

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2020.12.24. 11:33 Ajjmár, nem kell túlgondolni, ez nem egyik napról a másikra történik. Hidd el, a két csíktól a tejfakasztó buliig lesz pár hónapod hozzászokni a gondolathoz. :D
Ott a pont! Mivel nem egyik pillanatról a másikra válik 2 ivarsejt találkozásából ördögfióka, sőt, a folyamatba sok ponton be lehet (kell!) avatkozni, gyakorlatilag a születéstől kezdve, ez nem más, mint a kudarctól való fèlelem. Mert az igazi rossz kölyköket bizony, 99,5%-ban, a rossz nevelés állítja elő. A csínytevők más kategória. Az ő zsiványságaikon néhány év után már együtt lehet jókat nevetni!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekünk miért nem lehet lángszórónk?

Amúgy beírnák a barna könyvbe?

G.D írta: 2020.12.24. 16:25 https://youtu.be/S5nxsNkF04U
"..."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Feleslegessé vált akkus fúró-csavarozó Budapesten - fórum tagoknak - ingyen elvihető. Bosch, jó minőségű hobbi kategória, kb 15 éves. hibátlanul működik, de az akku halott - cserélni, vagy 8 db (9,6 V) új NiCd v. NiMH cellával felújítani kell. Ha valaki hasznát veszi, kérem PÜben, “becsszóra fegyvert fogok vele szerelni” jeligével jelentkezzen :P
F9C3C5F4-DE54-48CD-B0C1-193A8ECCFB27.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah az enyém (igaz nem bosch) is, így járt. Többe került volna bele kicserélni az akksi cellákat, mint venni egy újat.
Így átépítettem Li-ion-ra 18650-es cellákra. Abból meg van dögivel a döglött notebook akkumulátorok miatt. (általában csak 1 max 2 db cella megy tönkre benne, vagy z vezérlő elektronika adja fel, és a celláknak semmi baja).
Megy mint állat.
Petya357 írta: 2020.12.27. 12:39 Feleslegessé vált akkus fúró-csavarozó Budapesten - fórum tagoknak - ingyen elvihető. Bosch, jó minőségű hobbi kategória, kb 15 éves. hibátlanul működik, de az akku halott - cserélni, vagy 8 db (9,6 V) új NiCd v. NiMH cellával felújítani kell. Ha valaki hasznát veszi, kérem PÜben, “becsszóra fegyvert fogok vele szerelni” jeligével jelentkezzen :P
F9C3C5F4-DE54-48CD-B0C1-193A8ECCFB27.jpeg
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2020.12.28. 21:22 Jah az enyém (igaz nem bosch) is, így járt. Többe került volna bele kicserélni az akksi cellákat, mint venni egy újat.
Így átépítettem Li-ion-ra 18650-es cellákra. Abból meg van dögivel a döglött notebook akkumulátorok miatt. (általában csak 1 max 2 db cella megy tönkre benne, vagy z vezérlő elektronika adja fel, és a celláknak semmi baja).
Megy mint állat.
Abból nekem is van otthon tucatnyi ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2020.12.28. 21:22 Jah az enyém (igaz nem bosch) is, így járt. Többe került volna bele kicserélni az akksi cellákat, mint venni egy újat.
Így átépítettem Li-ion-ra 18650-es cellákra. Abból meg van dögivel a döglött notebook akkumulátorok miatt. (általában csak 1 max 2 db cella megy tönkre benne, vagy z vezérlő elektronika adja fel, és a celláknak semmi baja).
Megy mint állat.
Köszönöm a tippet.
Egy fórumtárs már korábban lecsapott a csavarozóra - most megvan hozzá a módszertan is. A kör bezárult! :lol:

PS: a töltőt azért még mindig meg kell valahogy oldani. A NiMH, NiCd elvan nagyon egyszerű “állandó áramerősség” töltővel is, 0,1Cx16 óra. A LiIon ennél bonyolultabb töltés vezérlő elektronikát igényel. Te hogyan töltöd?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Vettem az ebayen 18650-es töltőt kb egy ezresért, postával. és kiszedhetőre csináltam meg az akksi cellákat. (tartóval, ha lemerült kicserélem egy töltött garnitúrára, és addig töltöm őket.
A képen láthatóban 15 db SubC cella volt (18V). Most 5db 18650-es (18,5V) van 2db 2-es és 1db 1-es elemtartóban.
IMG_20201229_085634.jpg
Petya357 írta: 2020.12.28. 22:40 Köszönöm a tippet.
Egy fórumtárs már korábban lecsapott a csavarozóra - most megvan hozzá a módszertan is. A kör bezárult! :lol:

PS: a töltőt azért még mindig meg kell valahogy oldani. A NiMH, NiCd elvan nagyon egyszerű “állandó áramerősség” töltővel is, 0,1Cx16 óra. A LiIon ennél bonyolultabb töltés vezérlő elektronikát igényel. Te hogyan töltöd?
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2020.12.29. 09:02 Vettem az ebayen 18650-es töltőt kb egy ezresért, postával. és kiszedhetőre csináltam meg az akksi cellákat. (tartóval, ha lemerült kicserélem egy töltött garnitúrára, és addig töltöm őket.
A képen láthatóban 15 db SubC cella volt (18V). Most 5db 18650-es (18,5V) van 2db 2-es és 1db 1-es elemtartóban.
IMG_20201229_085634.jpg
Elemtartó - ez mindent megmagyaráz. Thx!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Bp. Kozma utcába tervezett Lövészakadémiáról tud valaki valamit? A helyszín ugyanúgy áll évek óta (földmunka), de tavaly is volt 15 millió Forintos nettó árbevételük.

https://nemzetiloter.hu/
https://www.ceginformacio.hu/cr9310313189
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

[[url]https://www.origo.hu/itthon/20201231-eg ... dorok.html[/url
Próbált nem csődbe menni?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

2150-ben is használnak még AK-t :lol:
Ezzel semmi gond de azok a lőszerek!Hogy a fenében megy ki a csövön a stabilizáló szárnyas skuló?? :mrgreen:
19.jpg
18.jpg
20.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2021.01.01. 13:17 2150-ben is használnak még AK-t :lol:
Ezzel semmi gond de azok a lőszerek!Hogy a fenében megy ki a csövön a stabilizáló szárnyas skuló?? :mrgreen:
19.jpg
18.jpg
20.jpg
huzagolatlan cső, mint a tankokban ;) 30 év alatt ki is lehet koptatni belőle a huzagolást - az AK akkor is működni fog :twisted:

melyik film egyébként?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2021.01.01. 14:22 huzagolatlan cső, mint a tankokban ;) 30 év alatt ki is lehet koptatni belőle a huzagolást - az AK akkor is működni fog :twisted:

melyik film egyébként?
Elysium
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2021.01.01. 14:22 huzagolatlan cső, mint a tankokban ;) 30 év alatt ki is lehet koptatni belőle a huzagolást - az AK akkor is működni fog :twisted:

melyik film egyébként?
Elysium!

Amúgy Afganisztánban felleltek napi használatban lévő Type 2-est, azt pedig legutóbb 1949-ben gyártották. Köszönte, működött, a huzagolás és a pontosság más téma, de 300m-ről egy falu, 20m-ről a mellalak, csővégről a fejalak így is megvolt. ;-) Tehát a helyben felmerülő feladatokra megfelelt!
Válasz küldése