kalasnyikov.hu

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

RatRace írta: 2020.08.25. 07:21Link?
https://kalashnikov.club/dashboard
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

qr6TlAf.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jo ez a kep, az a ket lada johetne ide az agy ala :)
chucky írta: 2020.09.09. 19:37qr6TlAf.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2020.09.09. 19:37
Milyen szépen van elkészítve a tártöltő tálca.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

qqriq írta: 2020.09.09. 20:18 Jo ez a kep, az a ket lada johetne ide az agy ala :)
Ágy alá?? :shock:
Hamarosan számíthatsz egy tárolóhely ellenőrzésre :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2020.09.09. 20:26 Milyen szépen van elkészítve a tártöltő tálca.
Jó kis cucc.A katona meg hadd szopjon :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2020.09.09. 21:33 Jó kis cucc.A katona meg hadd szopjon :mrgreen:
Mekkora lenne vajon az összeg, amit valaki egy ilyen tártöltő tálcára áldozna?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.09.09. 22:26 Mekkora lenne vajon az összeg, amit valaki egy ilyen tártöltő tálcára áldozna?
Szépen elkészítve három-ötezer forint? Jópofa dekoráció, de nem praktikus. Az összes ilyen tártöltőnek az a baja, hogy kézzel el kell rendezni a lőszereket. Szerintem gyorsabban tárazok pusztán kézzel.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2020.09.09. 23:13 Szépen elkészítve három-ötezer forint? Jópofa dekoráció, de nem praktikus. Az összes ilyen tártöltőnek az a baja, hogy kézzel el kell rendezni a lőszereket. Szerintem gyorsabban tárazok pusztán kézzel.
Igen, ez jogos, nekem is az a meglátás, hogy ha már egyszer oda rendezed kézzel, azzal az erővel a tárba is rakhattad volna.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2020.09.09. 22:26 Mekkora lenne vajon az összeg, amit valaki egy ilyen tártöltő tálcára áldozna?
Ha ez a szett nalam lenne,akkor egyszer kene csak legyartatni a toltot de 8-10K biztosan lenne.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

smith15 írta: 2020.09.10. 07:53 Igen, ez jogos, nekem is az a meglátás, hogy ha már egyszer oda rendezed kézzel, azzal az erővel a tárba is rakhattad volna.
Ahol a kep keszult ott apropenz a loszer.A sorozatloves opcio igenyli a 20db tar tolteset 😅
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2020.09.09. 23:13 Szépen elkészítve három-ötezer forint? Jópofa dekoráció, de nem praktikus. Az összes ilyen tártöltőnek az a baja, hogy kézzel el kell rendezni a lőszereket. Szerintem gyorsabban tárazok pusztán kézzel.
Az Ar15 tarat is lehet toltolecrol tarazni de valahogy nem nagyon szeretik.Elmeletben biztos hibatlanul mukodik 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

chucky írta: 2020.09.10. 08:11 Az Ar15 tarat is lehet toltolecrol tarazni de valahogy nem nagyon szeretik.Elmeletben biztos hibatlanul mukodik 🙄
Tényleg nem szeretik, vagy csak nem tudunk róla? (Mert például nem lógunk és harcolunk együtt egész nap amerikai katonákkal.)
Egyáltalán még máig töltőlécben kapják a lőszert?
Itt a célszerszám:
M16 magazine loader.jpg
M16 magazine loader.jpg (71.2 KiB) Megtekintve 44477 alkalommal
Valamiért gyanús, hogy könnyen elkeveredik. (Vagy minden csomaghoz jár egy? Azt látom, hogy milliós sorozatban olcsó gyártani.)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2020.09.10. 12:52 Tényleg nem szeretik, vagy csak nem tudunk róla? (Mert például nem lógunk és harcolunk együtt egész nap amerikai katonákkal.)
Egyáltalán még máig töltőlécben kapják a lőszert?
Itt a célszerszám:
M16 magazine loader.jpg
Valamiért gyanús, hogy könnyen elkeveredik. (Vagy minden csomaghoz jár egy? Azt látom, hogy milliós sorozatban olcsó gyártani.)
A lövészeteken úgy van csomagolva eleve de kiszedegetik a lécből és egyesével tárazzák :mrgreen: Lehet,hogy nem gyakoroltatják velük direkt kiképzéssel hanem mindenki maga dönti el hogy csinálja.Vagy ha már kopott a tártest,akkor nem is lehet eleve.Fene tudja :roll:

Megtaláltam ezt a régi videót ahol a brit katonákat szórják asszem Irakban.Kopog a skuló a Bulldog oldalán.Itt használnak valami speedloader kütyüt de elég sok darabból áll és ki tudja mennyire használható.
https://www.youtube.com/watch?v=YYiNO2K_EL0

Itt se működik a "töltőléc". Egyenként rakosgatják :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=WI4Qiccct40
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Micsoda extra, a vz58 gyarilag tudja :)
https://www.youtube.com/watch?v=v3bIwTGyR1Y
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2020.09.10. 17:30 Micsoda extra, a vz58 gyarilag tudja :)
https://www.youtube.com/watch?v=v3bIwTGyR1Y
Valószínűleg pontosan ezért, beépített tártöltőnek került rá ez a funkció. Nem pedig azért, hogy a részben kiürült tárra rá lehessen tölteni. (Zárat hátra kell húzni - csőre töltött lőszer kirepül ki tudja hová -, zárat rögzíteni kell, töltőlécet a hornyokba kell illeszteni… Egyszerűbb tárat cserélni.)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem vagyok eszkombajn, de most nem teljesen ertem mire is refrektaltal.
Egyszeruen csak jeleztem hogy vz58 eseteben nincs szukseg kiegeszitore mert a zar ugy van kialakitva hogy fogadni tudja a toltolecet.
Poresz írta: 2020.09.10. 18:18 Valószínűleg pontosan ezért, beépített tártöltőnek került rá ez a funkció. Nem pedig azért, hogy a részben kiürült tárra rá lehessen tölteni. (Zárat hátra kell húzni - csőre töltött lőszer kirepül ki tudja hová -, zárat rögzíteni kell, töltőlécet a hornyokba kell illeszteni… Egyszerűbb tárat cserélni.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2020.09.10. 18:46 Nem vagyok eszkombajn, de most nem teljesen ertem mire is refrektaltal.
Egyszeruen csak jeleztem hogy vz58 eseteben nincs szukseg kiegeszitore mert a zar ugy van kialakitva hogy fogadni tudja a toltolecet.
Gyakran elhangzik, hogy milyen jó, mert a részlegesen kiürült tár töltőléccel tölthető. Igen ám, de mi történik, ha egy részlegesen kiürült tárnál kinyitják a zárat? Kiveti a csőre töltött lőszert. Nem nagy veszteség, de nem túl elegáns megoldás. Innen kiindulva következtetek arra, hogy a kivehető tár és a töltőléccel tölthetőség kombinációja inkább egy beépített tártöltő. Mint az Sa. vz. 26-os géppisztolyon, csak máshol kialakítva.
A katona csatlakoztatja a fegyverhez az üres tárat, teli tölti 2-3 töltőléccel, eltávolítja a teljesen megtöltött tárat, új üres tárat csatlakoztat és így tovább. Nincs semmi apróság amit elveszthetne, csak kell egy gépsor, ami milliószám olcsón gyárt töltőlécet, meg egy gép, ami a készreszerelt lőszert a töltőlécbe tölti. Jó kérdés, hogy megéri-e a pluszköltséget.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A fegyver eredeti felhasznalasat veve alapul taktikai toltes eseten az az egy elveszo loszer nem oszt nem szoroz, sokkal gyorsabb mint kezzel toltogetni a tarat.
Cseszlovakoknal a rendszeresitett loszer huszasaval van dobozolva 2x10 toltolecen, ugy tunik nekik megerte a plusz koltseget
Poresz írta: 2020.09.10. 19:20 Gyakran elhangzik, hogy milyen jó, mert a részlegesen kiürült tár töltőléccel tölthető. Igen ám, de mi történik, ha egy részlegesen kiürült tárnál kinyitják a zárat? Kiveti a csőre töltött lőszert. Nem nagy veszteség, de nem túl elegáns megoldás. Innen kiindulva következtetek arra, hogy a kivehető tár és a töltőléccel tölthetőség kombinációja inkább egy beépített tártöltő. Mint az Sa. vz. 26-os géppisztolyon, csak máshol kialakítva.
A katona csatlakoztatja a fegyverhez az üres tárat, teli tölti 2-3 töltőléccel, eltávolítja a teljesen megtöltött tárat, új üres tárat csatlakoztat és így tovább. Nincs semmi apróság amit elveszthetne, csak kell egy gépsor, ami milliószám olcsón gyárt töltőlécet, meg egy gép, ami a készreszerelt lőszert a töltőlécbe tölti. Jó kérdés, hogy megéri-e a pluszköltséget.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2020.09.10. 20:17 A fegyver eredeti felhasznalasat veve alapul taktikai toltes eseten az az egy elveszo loszer nem oszt nem szoroz, sokkal gyorsabb mint kezzel toltogetni a tarat.
Hagyományos megoldás: részlegesen kiürült tár fegyverből ki, teli tár tártáskából ki, majd fegyverbe be.
Töltőléces megoldás: zár hátrahúz, zár megakaszt, töltőléc horonyba beilleszt, lőszereket tárba lenyom, töltőléc ki, zárat felszabadít.
Ezt lemérném stopperrel. Kétlem, hogy az utóbbi gyorsabb.

Egyébként ez egy elveszett lőszer nem szoroz: hadtörténészek és régészek bőven találnak a csaták helyszínén elszórt Mannlicher töltőkereteket 1-2-3 lőszerrel.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Egy idealis vilagban igen, feltetelezi hogy van tartaska es benne teli tar.
Ne akard megideologizalni, nem veletlenul talaltak ki igy 60 eve...
Poresz írta: 2020.09.10. 21:10 Hagyományos megoldás: részlegesen kiürült tár fegyverből ki, teli tár tártáskából ki, majd fegyverbe be.
Töltőléces megoldás: zár hátrahúz, zár megakaszt, töltőléc horonyba beilleszt, lőszereket tárba lenyom, töltőléc ki, zárat felszabadít.
Ezt lemérném stopperrel. Kétlem, hogy az utóbbi gyorsabb.

Egyébként ez egy elveszett lőszer nem szoroz: hadtörténészek és régészek bőven találnak a csaták helyszínén elszórt Mannlicher töltőkereteket 1-2-3 lőszerrel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

:lol:
haha.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kalashnikov első shotgunja.Elég modern kidolgozású lett :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=eQsp34zo6aE
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Üdv,

Ha valakinek van személyes tapasztalata Izsmash Sajga MK 103/104, illetve a kínai SDM 7,62x39-es AK klónokkal, megosztanátok pls?

Forgalmazóból az előbbire Budapesten Steineréket, az utóbbira a Debreceni Tactical Kft-t találtam - más hazai bolt kínálatában találkoztatok már a fentiekkel?

Köszönöm:
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
kocsiga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2020.07.24. 22:53

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: kocsiga »

Petya357 írta: 2020.09.12. 21:06 Üdv,

Ha valakinek van személyes tapasztalata Izsmash Sajga MK 103/104, illetve a kínai SDM 7,62x39-es AK klónokkal, megosztanátok pls?

Forgalmazóból az előbbire Budapesten Steineréket, az utóbbira a Debreceni Tactical Kft-t találtam - más hazai bolt kínálatában találkoztatok már a fentiekkel?

Köszönöm:
Petya
SDM-et most vettem (kb.10 napja) Debrecenből.
Használati tapasztalat még nullához közelít. 40 lövés ment ki belőle próbából. Nem robbant fel a kezemben,nekem ennyi elég.
Ennyi pénzért ne várj csúcsminőséget. Fa részek eléggé csúnyák,több helyen látszik a hanyag kezelés(kínai részről) nyoma. Illesztések is elnagyoltak. Már megrendeltem az ápgrédeket hozzá.
A fém részekről nem tudok nyilatkozni. Gondolom hasonló minőség. Amire nekem kell,arra pont jó lesz.
Kérdés,hogy mire gatyába "rázom" kicsit,hol leszek forintban. Nem e egyszerűbb már egy eleve finomított változatot venni....
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

kocsiga írta: 2020.09.13. 23:10 SDM-et most vettem (kb.10 napja) Debrecenből.
Használati tapasztalat még nullához közelít. 40 lövés ment ki belőle próbából. Nem robbant fel a kezemben,nekem ennyi elég.
Ennyi pénzért ne várj csúcsminőséget. Fa részek eléggé csúnyák,több helyen látszik a hanyag kezelés(kínai részről) nyoma. Illesztések is elnagyoltak. Már megrendeltem az ápgrédeket hozzá.
A fém részekről nem tudok nyilatkozni. Gondolom hasonló minőség. Amire nekem kell,arra pont jó lesz.
Kérdés,hogy mire gatyába "rázom" kicsit,hol leszek forintban. Nem e egyszerűbb már egy eleve finomított változatot venni....
Köszönöm kocsiga sporttárs, ez sokat segít. Működni biztosan működik mindegyik, pont a minőségérzetre voltam kíváncsi.

Izsmas Szajhát :) a minap megfogdostam, 103-ast és 104-est is, teljesen rendben volt, de SDM-et még nem láttam élőben . A Saigán a polimer részek nem lötyögtek, az illesztéses jók voltak, a kihajtható válltámasz pedig határozottan jobb volt, mint a VZ58-on, vagy az AMDn. A sütés katonás, de sokkal jobb, mint amire számítottam. Lőni még nem lőttem vele.

Még 1x köszi, hogy megosztottad az sk tapasztalataidat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2020.09.14. 00:53 Köszönöm kocsiga sporttárs, ez sokat segít. Működni biztosan működik mindegyik, pont a minőségérzetre voltam kíváncsi.

Izsmas Szajhát :) a minap megfogdostam, 103-ast és 104-est is, teljesen rendben volt, de SDM-et még nem láttam élőben . A Saigán a polimer részek nem lötyögtek, az illesztéses jók voltak, a kihajtható válltámasz pedig határozottan jobb volt, mint a VZ58-on, vagy az AMDn. A sütés katonás, de sokkal jobb, mint amire számítottam. Lőni még nem lőttem vele.

Még 1x köszi, hogy megosztottad az sk tapasztalataidat!
Érdemes nézni SA85-öt is. Korlátozott darabszám van, FÉG gyártmány, Cegléd közeli bolt árulja. Nekem járt a kezemben, a kidolgozottságra nem lesz panasz. Mivel nem lesz több, gyűjteményi értéke is lesz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2020.09.14. 13:45 Érdemes nézni SA85-öt is. Korlátozott darabszám van, FÉG gyártmány, Cegléd közeli bolt árulja. Nekem járt a kezemben, a kidolgozottságra nem lesz panasz. Mivel nem lesz több, gyűjteményi értéke is lesz...
Én is pont azt a fegyvert javasoltam első körben. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2020.09.14. 13:45 Érdemes nézni SA85-öt is. Korlátozott darabszám van, FÉG gyártmány, Cegléd közeli bolt árulja. Nekem járt a kezemben, a kidolgozottságra nem lesz panasz. Mivel nem lesz több, gyűjteményi értéke is lesz...
Valahol azt olvastam, sztem valami amcsi fórumon, hogy minőségben nem ugyanaz az SA85 már a hadi FÉG változatokhoz képest sem. A csöve állítólag nem keménykrómozott, illetve a csövet tokba befogó rész sem kovácsolt acélból készült, hanem sima öntött acél. Így egy hadi AK-hoz képest kevésbé tartós, kevesebb lövés adható le vele.
Nemtom honnan származik az infó, de nekem úgy tűnt hozzáértő írta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.09.14. 17:22 Valahol azt olvastam, sztem valami amcsi fórumon, hogy minőségben nem ugyanaz az SA85 már a hadi FÉG változatokhoz képest sem. A csöve állítólag nem keménykrómozott, illetve a csövet tokba befogó rész sem kovácsolt acélból készült, hanem sima öntött acél. Így egy hadi AK-hoz képest kevésbé tartós, kevesebb lövés adható le vele.
Nemtom honnan származik az infó, de nekem úgy tűnt hozzáértő írta.
Én is így tudom. Ha van rendes Saiga én tuti inkább azt választanám.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.09.14. 13:45 Érdemes nézni SA85-öt is. Korlátozott darabszám van, FÉG gyártmány, Cegléd közeli bolt árulja. Nekem járt a kezemben, a kidolgozottságra nem lesz panasz. Mivel nem lesz több, gyűjteményi értéke is lesz...
TotoHU írta: 2020.09.14. 17:22 Valahol azt olvastam, sztem valami amcsi fórumon, hogy minőségben nem ugyanaz az SA85 már a hadi FÉG változatokhoz képest sem. A csöve állítólag nem keménykrómozott, illetve a csövet tokba befogó rész sem kovácsolt acélból készült, hanem sima öntött acél. Így egy hadi AK-hoz képest kevésbé tartós, kevesebb lövés adható le vele.
Nemtom honnan származik az infó, de nekem úgy tűnt hozzáértő írta.
Két gondolatot terjesztek elő megfontolásra:
- a várhatóan később majd gyűjteményi értékkel rendelkező fegyvert kímélni illik;
- se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.09.14. 18:29 Két gondolatot terjesztek elő megfontolásra:
- a várhatóan később majd gyűjteményi értékkel rendelkező fegyvert kímélni illik;
- se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna.
Lemaradtam vmiről? lett gyűjteményi célú lőfegyvertartás banánisztánban?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.09.14. 18:54 Lemaradtam vmiről? lett gyűjteményi célú lőfegyvertartás banánisztánban?
Lett, csak évente be kell fizetni az egyesületi tagdíjat, meg kell lőni a minősítést… Magyarul a kettőnk nézőpontjából nincs. Közben van néhány sportfegyver, amikkel ritkán lőnek. Tudod, olyan ez, mint a hobbicélú fegyvertartás: a jelenség létezik, de a megvalósítás nem az igazi.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jo par eve is volt belole egy szeria, ugy hirlett nem nagyon birja a strapat, nyulik a tok.
TotoHU írta: 2020.09.14. 17:22 Valahol azt olvastam, sztem valami amcsi fórumon, hogy minőségben nem ugyanaz az SA85 már a hadi FÉG változatokhoz képest sem. A csöve állítólag nem keménykrómozott, illetve a csövet tokba befogó rész sem kovácsolt acélból készült, hanem sima öntött acél. Így egy hadi AK-hoz képest kevésbé tartós, kevesebb lövés adható le vele.
Nemtom honnan származik az infó, de nekem úgy tűnt hozzáértő írta.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2020.09.14. 18:29 Két gondolatot terjesztek elő megfontolásra:
- a várhatóan később majd gyűjteményi értékkel rendelkező fegyvert kímélni illik;
- se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna.
No ugye ez elvileg SPORT célra gyártott karabély, ami arról kellene szóljon hogy edzenek és versenyeznek vele.
Vagyis gyapálják mint az állat.
Ez persze a nyomorisztáni lőszerárak és a válság mellett kevéssé valószínű, a legtöbb sportlövő, így én is, azért tart köztes lőszeres karabélyt mert nagy feeling vele NÉHA lőni a lőtéren. Lássuk be, az hogy egy teli tár kiengedése 5 ezer Ft lőszer költség pár tíz másodperces móka mellett (hacsak nem akar a tulaj egy A kategóriás lőszerrel és bcs-vel járó SK surplus hadi lőszer tartást kockáztatni), eléggé erős visszatartó tényező. De ez van, tölteni kell vagy nem rinyálni ha ennyi a lőszer. Monológ befejezve. :D

Szóval a hazai körülmények között nem tartom reálisnak hogy akkora terhelést kapjon egy ilyen fegyver hogy előjöjjenek a gyenge pontok. De ettől még jó, ha tudunk róla. Romantikus sokadik fegyvernek simán jó lehet, hazai AK, a mi kutyánk kölyke, stb.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.09.14. 18:29 Két gondolatot terjesztek elő megfontolásra:
- a várhatóan később majd gyűjteményi értékkel rendelkező fegyvert kímélni illik;
- se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna.
"se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna"
DE VAN!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2020.09.14. 20:48 No ugye ez elvileg SPORT célra gyártott karabély, ami arról kellene szóljon hogy edzenek és versenyeznek vele.
Vagyis gyapálják mint az állat.
Ez persze a nyomorisztáni lőszerárak és a válság mellett kevéssé valószínű, a legtöbb sportlövő, így én is, azért tart köztes lőszeres karabélyt mert nagy feeling vele NÉHA lőni a lőtéren. Lássuk be, az hogy egy teli tár kiengedése 5 ezer Ft lőszer költség pár tíz másodperces móka mellett (hacsak nem akar a tulaj egy A kategóriás lőszerrel és bcs-vel járó SK surplus hadi lőszer tartást kockáztatni), eléggé erős visszatartó tényező. De ez van, tölteni kell vagy nem rinyálni ha ennyi a lőszer. Monológ befejezve. :D

Szóval a hazai körülmények között nem tartom reálisnak hogy akkora terhelést kapjon egy ilyen fegyver hogy előjöjjenek a gyenge pontok. De ettől még jó, ha tudunk róla. Romantikus sokadik fegyvernek simán jó lehet, hazai AK, a mi kutyánk kölyke, stb.
Ha kitolsz vele 10-15 ezer lövést, ami nyilván egyes lövésként kevésbé terhelő, mintha sorozat is lehetne, utána lesz még jelentősége, ha előjön pár hibajelenség? :-) Ahogy te számoltad, a 15 ezer lövés az 2,5 millió Ft, majdnem tízszerese a fegyver árának.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.09.14. 17:50 Én is így tudom. Ha van rendes Saiga én tuti inkább azt választanám.
Vagy ha maradunk az oldschool 7.62 vonalon, akkor VZ58. Alapból se rossz, de elképesztően jó a végeredmény ha upgradeli valaki.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2020.09.14. 21:55 Vagy ha maradunk az oldschool 7.62 vonalon, akkor VZ58. Alapból se rossz, de elképesztően jó a végeredmény ha upgradeli valaki.
Ezt rossz kocsmában mondod... ;-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.09.14. 22:00 Ezt rossz kocsmában mondod... ;-)
:-)
Ha tehetném, és jobban vonzana a vállfegyveres vonal, akkor egy mart tokos AK47-esig meg sem állnék, mert az alap. De sportlövészetre az sem az ideális. Amikor rövid ideig karabély vásárlásán agyaltam sportra, szimpatikusabbnak tűnt a 74-es valamelyik polgári változata.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.09.14. 21:48 "se importőr, se gyártó, aki probléma esetén segíteni tudna"
DE VAN!
Én a FÉG SA85-ösre gondoltam.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.09.14. 22:43 Én a FÉG SA85-ösre gondoltam.
Én meg a FÉG Védelmi Rendszerek Zrt-re.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.09.14. 22:48 Én meg a FÉG Védelmi Rendszerek Zrt-re.
És gondolod, hogy szaros civillel szóba állnak? Javítói tevékenységhez kerestem a jogszabály által előírt nyomtatványt, naplót. Azok a cégek, amelyek a honlap szerint állami megrendelésre is dolgoznak, és van náluk fegyver készletezéssel és átvétellel kapcsolatos nyomtatvány, telefonon nem voltak elérhetőek, emailt le se szarták. Ez egy másik liga.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2020.09.15. 14:31 És gondolod, hogy szaros civillel szóba állnak? Javítói tevékenységhez kerestem a jogszabály által előírt nyomtatványt, naplót. Azok a cégek, amelyek a honlap szerint állami megrendelésre is dolgoznak, és van náluk fegyver készletezéssel és átvétellel kapcsolatos nyomtatvány, telefonon nem voltak elérhetőek, emailt le se szarták. Ez egy másik liga.
Igen, szóba állnak, bár van egy reakcióidejük. Ha elakadsz, dobj privit.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.09.15. 22:03 Igen, szóba állnak, bár van egy reakcióidejük. Ha elakadsz, dobj privit.
OK, köszönöm!
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: brh562 »

chucky írta: 2020.09.10. 08:03 Ha ez a szett nalam lenne,akkor egyszer kene csak legyartatni a toltot de 8-10K biztosan lenne.
Veletlanul van itthon ilyen😀 ha erdekel keress meg kolcsonadom reverse enginering celjabol
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Andygun »

G.D írta: 2019.10.06. 09:10 Kalasnyibodri
Kép
Gyönyörűek, igy együtt! 😂
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

https://youtu.be/LrxjYfl05ek

Ügyes kölkök, és egy AK-103-as :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Andygun írta: 2020.09.17. 16:35 Gyönyörűek, igy együtt! 😂
Beazonosítási kísérlet (javíthatatlan romantikus vagyok, már mondták..)
1 német juhász :D
1 AK74Sz 5,45x39
1 AKSz74U (AKSzU) 5,45x39
1 PK 7,62x53R
1 RPD 7,62x39, ??? és csupán az ellenség megtévesztését szolgálja a nagytesóhosz való heveder? Vagy rosszul látom, és hozzá való a lőszer? Peremesnek tűnik, és ez nem hogy nyugodni... :? Segítsetek pls!

Köszi
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Andygun »

Szerintem hozzavaló a heveder. Nagyitva, halványan lehet látni, hogy nem peremes. A méretéből adodóan , viszont egyértelmű!!! :roll:
Csatolmányok
Screenshot_20200920-095348_Samsung Internet.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Andygun írta: 2020.09.20. 10:07 Szerintem hozzavaló a heveder. Nagyitva, halványan lehet látni, hogy nem peremes. A méretéből adodóan , viszont egyértelmű!!! :roll:
.
A méret akkor lenne egyértelmű, ha egymás mellet lenne a két lőszer. Egyébként egyetértek, most már látom, hogy 7,62x39. Thx.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Andygun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2018.07.11. 20:23

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Andygun »

+1 :lol:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2020.09.19. 23:22 1 PK 7,62x53R
7,62x54R inkább.
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2020.09.20. 14:22 7,62x54R inkább.
Ott a pont

Minden bizonnyal finnugor hangulatban voltam... :D
https://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9 ... prov=sfti1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2020.09.20. 14:22 7,62x54R inkább.
Hja, a finnek 53R-nek nevezik.
Én simán háromvonásos puskatölténynek.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

3333 lájkolónk van! Köszönjük!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

brh562 írta: 2020.09.17. 12:58 Veletlanul van itthon ilyen😀 ha erdekel keress meg kolcsonadom reverse enginering celjabol
Köszönöm de nincs mit töltögetni vele :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: smith15 »

swordmanus írta: 2020.09.20. 20:30 3333 lájkolónk van! Köszönjük!
Nem tudom mit jelent a ZZZZ lájkoló, de grat! :lol: :lol: :lol:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

A kalapácsot nem értem........ :roll: Ha egy Zsiguli mellett lenne,azt érteném :lol: :lol:
014-F3-EC2-F72-C-4358-AE00-220-EDB42-E0-DE.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2020.09.30. 14:58 A kalapácsot nem értem........ :roll: Ha egy Zsiguli mellett lenne,azt érteném :lol: :lol:
014-F3-EC2-F72-C-4358-AE00-220-EDB42-E0-DE.jpg
Ha a kalapácson kívül egy sarló is mellette lenne, akkor lenne fullos. :-D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Hihi.
Csatolmányok
16015580918764644552884566506808.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2020.09.30. 22:00 Ha a kalapácson kívül egy sarló is mellette lenne, akkor lenne fullos. :-D
:lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

RatRace írta: 2020.10.01. 15:15Hihi.
Beléd fognak kötni ha ezt felveszed :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.10.01. 15:32 Beléd fognak kötni ha ezt felveszed :mrgreen:
Áá, dehogy...
Csatolmányok
16015631711306961219466969550184.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Nem Kalas, csak a kistestvére...
Csatolmányok
IMG_20201001_203410.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Újabb letölthető dokumentumok, 50 éves MHSz. oktató diafilmek:

Ön- és bajtársi segélynyújtás
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/elsosegely.pdf

Lőelmélet
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/loelmelet.pdf

Általános katonai ismeretek
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/ ... eretek.pdf

Haditechnikai ismeretek
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/ ... eretek.pdf
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Új letölthető dokumentum:
Jelkulcs topográfiai térképekhez (1968)
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/jelkulcs.pdf
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Coming soon: A nagy kajacsomagteszt: USA vs. Hungary
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Zongora. :-)

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

swordmanus írta: 2020.10.26. 17:20 Coming soon: A nagy kajacsomagteszt: USA vs. Hungary
Megvágódott!
https://youtu.be/L2Uf4aLfuGM
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.10.29. 22:38 Megvágódott!
https://youtu.be/L2Uf4aLfuGM
Klassz volt, köszi! És a 26. perc tájékán fény derült mindenre. :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Igen, ott nyergeltünk át másik készülékre, a kedves operatőrnéni meg nem látta, hogy sötét lesz. Legközelebb eleve a második készülékkel kezdünk. Elnézést a trutyi képminőségért.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mérföldkő, és fórumos összefogás.
http://kalashnikov.hu/wp-content/upload ... 807289.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2020.10.31. 18:09 Mérföldkő, és fórumos összefogás.
http://kalashnikov.hu/wp-content/upload ... 807289.jpg
:!: :D Poresz for President, és demó videót a népnek!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kitárazás:
https://youtu.be/wc7nCoEWJXk
30as tár 20 lőszer
https://youtu.be/AFK6IWFTE7Q
40es tár 20 lőszer
https://youtu.be/2UhW94d-LFE
20as tár 20 lőszer
https://youtu.be/t4osO9aanUs
5ös tár 6 lőszer
https://youtu.be/lj3fF1_rSgk

Majd még tesztelgetek... :-D
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: vato »

swordmanus írta: 2020.11.01. 19:27 Kitárazás:
https://youtu.be/wc7nCoEWJXk
30as tár 20 lőszer
https://youtu.be/AFK6IWFTE7Q
40es tár 20 lőszer
https://youtu.be/2UhW94d-LFE
20as tár 20 lőszer
https://youtu.be/t4osO9aanUs
5ös tár 6 lőszer
https://youtu.be/lj3fF1_rSgk

Majd még tesztelgetek... :-D
Jó pofa, de ha nincs aki pakolja a töltőállványt akkor egyedül gyorsabb simán kézzel bepattintgatni a tárba vagy nem? Még nem használtam ilyet..

Illetve lehet hogy a lövedék is sérül az ilyen izomból való betuszkolástól. Azt nézted esetleg?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

vato írta: 2020.11.01. 19:49 Jó pofa, de ha nincs aki pakolja a töltőállványt akkor egyedül gyorsabb simán kézzel bepattintgatni a tárba vagy nem? Még nem használtam ilyet..

Illetve lehet hogy a lövedék is sérül az ilyen izomból való betuszkolástól. Azt nézted esetleg?
A gyakorlólőszerekből egy párszor megszívatott, de ezek nyilván szétszedett, utólag kézzel összerakott motyók, amelyik szívatott, annak a lövedéke nem volt beragasztva a helyére, mint a többinek. :-)
Ha minden klappol, akkor nincs erőlködés.
Kézzel betárazni lehet gyorsabb. Az első pár tárnál. Tehát ha csak 12-t lősz aznap, akkor nyilván kézzel... ha tartósságit lőttök aznap, párezer lövéssel, akkor... ;-)
Szóval aki csak egy-két tárral nyom el aznap, annak ez inkább móka. Sok-sok tárnál életmentő. Szerintem a lélektani határ valahol az egy tártáskányi, öt tárnyi mennyiségnél lehet, azt még betárazgatod kézzel, kesztyűben mondjuk.
Mindazonáltal ebből kis széria lesz szerintem, lehet hogy már jövőre is gyűjtői értéke lesz.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2020.11.01. 19:27 Kitárazás:
https://youtu.be/wc7nCoEWJXk
30as tár 20 lőszer
https://youtu.be/AFK6IWFTE7Q
40es tár 20 lőszer
https://youtu.be/2UhW94d-LFE
20as tár 20 lőszer
https://youtu.be/t4osO9aanUs
5ös tár 6 lőszer
https://youtu.be/lj3fF1_rSgk

Majd még tesztelgetek... :-D
Az nem volna-e praktikus fejlesztés, hogy a tárat a töltőszerkezetbe rögzíti a formára vágott keret, ami a tár rögzítőszemölcse alatt betámaszt? Így a tárat felülről kéne belepasszítani a szerkezetbe, viszont töltés közben nem kell annyira ügyelni arra, hogy a helyén maradjon.
loaderplate.jpg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2020.11.01. 20:27 Az nem volna-e praktikus fejlesztés, hogy a tárat a töltőszerkezetbe rögzíti a formára vágott keret, ami a tár rögzítőszemölcse alatt betámaszt? Így a tárat felülről kéne belepasszítani a szerkezetbe, viszont töltés közben nem kell annyira ügyelni arra, hogy a helyén maradjon.
loaderplate.jpg
Felmerült, de a válaszom akkor is az volt: az törne le először.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kalasnyikov – filmajánló

2020-ban, Kalasnyikov születésének 100. évfordulóját követő évben mutatták be Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov életrajzi filmjét Oroszországban, amely az AK-47-es megszületésének történetét dolgozza fel.

A cselekmény Kalasnyikov őrmester harckocsi parancsnokként történt harci sérülésével indul, hiszen ez vezetett ahhoz, hogy fegyvertervezővé válhasson, és történelmi hitelességgel mutatja be a következő öt év kudarcokkal és nehézségekkel tűzdelt küzdelmeit. Mindeközben bepillantást nyerhetünk a gyerekkorába is, hiszen családját a sztálini rendszer telepítette ki az Altájba, és tucatnyi testvérével igen szerény körülmények között nevelkedett, az iskolában is csak hét osztályt végzett.

Tehetsége viszont mindezen nehézségek ellenére tört utat, és a film kiválóan ábrázolja ezt, hogy mennyire vált hasznára az egyszerűen kezelhető fegyver fejlesztése során az, hogy ő is csak a nép egyszerű gyermeke volt. Mindez tagadhatatlanul visszaköszön élete fő művében.

A történeti hitelességet az is szolgálja, hogy lánya is közreműködött a film létrejöttében, és a filmben bemutatott fegyverek, eszközök mind-mind eredeti, korabeli tervrajzok alapján lettek újra gyártva. Elmondható, hogy ritka az a film, amely manapság a történeti hitelességet a nézőt lebilincselni vágyó látvány vagy drámai fordulatok elé helyezi. Persze azért itt sem maradhatott ki a romantikus szál, de ez is a történeti hűséget szolgálja, hiszen Kalasnyikov a tervezőirodában ismerte meg feleségét.

Azt gondolom, a film nem csak méltó emléket állít korunk meghatározó kézifegyver tervezőjének, bemutatva fő művének születését, de inspirál is mindenkit, rávilágítva: születhet bárhova, bármilyen szegény körülmények közé, ha tehetséges és kitartó, megtalálhatja a maga boldogulását!
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

swordmanus írta: 2020.11.02. 15:05 Kalasnyikov – filmajánló

2020-ban, Kalasnyikov születésének 100. évfordulóját követő évben mutatták be Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov életrajzi filmjét Oroszországban, amely az AK-47-es megszületésének történetét dolgozza fel.

A cselekmény Kalasnyikov őrmester harckocsi parancsnokként történt harci sérülésével indul, hiszen ez vezetett ahhoz, hogy fegyvertervezővé válhasson, és történelmi hitelességgel mutatja be a következő öt év kudarcokkal és nehézségekkel tűzdelt küzdelmeit. Mindeközben bepillantást nyerhetünk a gyerekkorába is, hiszen családját a sztálini rendszer telepítette ki az Altájba, és tucatnyi testvérével igen szerény körülmények között nevelkedett, az iskolában is csak hét osztályt végzett.

Tehetsége viszont mindezen nehézségek ellenére tört utat, és a film kiválóan ábrázolja ezt, hogy mennyire vált hasznára az egyszerűen kezelhető fegyver fejlesztése során az, hogy ő is csak a nép egyszerű gyermeke volt. Mindez tagadhatatlanul visszaköszön élete fő művében.

A történeti hitelességet az is szolgálja, hogy lánya is közreműködött a film létrejöttében, és a filmben bemutatott fegyverek, eszközök mind-mind eredeti, korabeli tervrajzok alapján lettek újra gyártva. Elmondható, hogy ritka az a film, amely manapság a történeti hitelességet a nézőt lebilincselni vágyó látvány vagy drámai fordulatok elé helyezi. Persze azért itt sem maradhatott ki a romantikus szál, de ez is a történeti hűséget szolgálja, hiszen Kalasnyikov a tervezőirodában ismerte meg feleségét.

Azt gondolom, a film nem csak méltó emléket állít korunk meghatározó kézifegyver tervezőjének, bemutatva fő művének születését, de inspirál is mindenkit, rávilágítva: születhet bárhova, bármilyen szegény körülmények közé, ha tehetséges és kitartó, megtalálhatja a maga boldogulását!
https://www.youtube.com/watch?v=lVn1pqKxGWg
jó lesz
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2020.11.02. 12:54 Sziasztok,

Vörös Október - Kalasnyikov puska és PCC verseny

Bel
Bel, köszönet a linkért! Izgalmasan hangzik, az biztos. Kalasnyikov forevör :-)

A pályaleírások esetleg elérhetőek valahol? Elsősorban a várható max lőtáv miatt kérdezem. A lőtér leírása 25 méteres lőcsatornáról ír - ez reális, vagy lesz ott még sokkal több méter is?

Csak azért kérdezem, mert még nem volt lehetőségem rendesen belőni a Saigát, csak 25mre próbáltam ki, és már ott is célpontáthelyezéssel kellett korrigálni - nem csak magasságban, hanem oldalirányban is :-( Remélem, hogy holnap be tudom lőni, de még ha igen, akkor is csak 25 méteres pályán. 10-20-25 méteren ezt a “7 órában 15 centit félre hord ” helyzetet még tudom kezelni, 100 méteren viszont elvérzek :-)

Megköszönök minden infót.
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Az aktualis palyakrol semmit se tudok, a loter nem nagy.

A tavalyi palyak itt lathatoak.
Igen, jol latod a 3-5. fotot, RPG-vel is kellett loni :-) (de sajnos csak vaktoltennyel).

Azert is erdemes menni versenyezni, mert a loter fegyverei is hasznalhatoak (tehat a sajat fegyver mellett ki lehet probalni 1-2 helyi fegyvert is, persze igy 3-szor lovi vegig az ember a versenyt :-)).

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2020.11.02. 18:33 Szia,

Az aktualis palyakrol semmit se tudok, a loter nem nagy.

A tavalyi palyak itt lathatoak.
Igen, jol latod a 3-5. fotot, RPG-vel is kellett loni :-) (de sajnos csak vaktoltennyel).

Azert is erdemes menni versenyezni, mert a loter fegyverei is hasznalhatoak (tehat a sajat fegyver mellett ki lehet probalni 1-2 helyi fegyvert is, persze igy 3-szor lovi vegig az ember a versenyt :-)).

Bel
Köszönöm Bel, ez sokat segített.
Igen, az RPGre valóban felkaptam a fejem :-) a Pravda újság olvasására mint start pozícióra, vagy a texasi (vörös) csilagra viszont már a szemem sem rebbent ;)
Igyekszem menni!
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.11.01. 20:27 Az nem volna-e praktikus fejlesztés, hogy a tárat a töltőszerkezetbe rögzíti a formára vágott keret, ami a tár rögzítőszemölcse alatt betámaszt? Így a tárat felülről kéne belepasszítani a szerkezetbe, viszont töltés közben nem kell annyira ügyelni arra, hogy a helyén maradjon.
Az első változat ilyen volt, csak nem voltam képes elhinni, hogy jó lesz.
Tartolto v1.JPG
Emlékeim szerint úgy voltam vele, pár milliméteres tervezői hiba elég ahhoz, hogy legyártva használhatatlan legyen, ezért egyszerűbb, de hülyeségállóbb megoldást választottam.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.11.02. 22:24 Az első változat ilyen volt, csak nem voltam képes elhinni, hogy jó lesz.
Tartolto v1.JPG
Emlékeim szerint úgy voltam vele, pár milliméteres tervezői hiba elég ahhoz, hogy legyártva használhatatlan legyen, ezért egyszerűbb, de hülyeségállóbb megoldást választottam.
Ok.
Csak viccelek: Ha építész lennél, elfogadnám, de gépész vagy Te is, kizártnak tartom, hogy milliméteres tervezési hibát véts. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.11.02. 22:38 Ok.
Csak viccelek: Ha építész lennél, elfogadnám, de gépész vagy Te is, kizártnak tartom, hogy milliméteres tervezési hibát véts. :-)
Első mérnöki munkahelyemen első nyaralásom első napja azzal kezdődött, hogy e-mailem érkezett, hogy nem tudják összeszerelni amit terveztem…
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2020.11.02. 23:02 Első mérnöki munkahelyemen első nyaralásom első napja azzal kezdődött, hogy e-mailem érkezett, hogy nem tudják összeszerelni amit terveztem…
modell_1362966035.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2020.11.02. 23:15
XD

Munkaidő végén meg is mutatom mérnöktársaimnak. Kivételesen jókedvűen fognak hazaindulni.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.11.03. 09:44 XD

Munkaidő végén meg is mutatom mérnöktársaimnak. Kivételesen jókedvűen fognak hazaindulni.
Poresz, most lett tökéletes!
https://youtu.be/5CZxI1aQI4Q
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kép
Világ AK-i, egyesüljetek ;)

A mai “Vörös Október” Kalasnyikov versenyen fotózva
Csatolmányok
B8B4EFD4-84C3-4F68-94AD-96E562189A69.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2020.11.08. 15:11 Kép
Világ AK-i, egyesüljetek ;)

A mai “Vörös Október” Kalasnyikov versenyen fotózva
Sajnálom, hogy nem tudtam menni, de dolgos és őrült napom volt.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2020.11.08. 19:23 Sajnálom, hogy nem tudtam menni, de dolgos és őrült napom volt.
Nagy kár. Biztosan tetszett volna..
A szervezők viszont már a jövő évi pálya tippeket gyűjtötték Bel-től.. optimista vagyok - valami hasonló lesz 2021 Noveber 7 környékén is ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2020.11.08. 15:11 Kép
Világ AK-i, egyesüljetek ;)

A mai “Vörös Október” Kalasnyikov versenyen fotózva
Pofás "zsúrkocsi" :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: chucky »

Régebben találtam erről a furán kinéző AK-ról egy képet de a külföldi fórumosok se tudták mi lehet ez és esetleg airsoft-ra tippeltek.
Most meg nézek egy videót és eccer csak ott figyel egy Spec.Ops. fazon mellett egy nagyon hasonló kinézetű :roll:
Sejtettem,hogy valami különleges alakulatoknak fabrikált ketyere de még mindig nem tiszta,hogy mire való a fura válltámasz és a hővédő burkolat.
A válltámaszra talán az ajtó betörés stb. jut eszembe mert elég masszívnak néz ki.
58j2hqpflhs21.jpg
firefox 2020-11-09.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2020.11.08. 13:20 Poresz, most lett tökéletes!
Köszönöm! :-)
Kalasnyikov tártöltő 2020. 11. 12..JPG
Papa Kalashnikov.png
Utóirat: mi az ördög bújt az első képbe…? Ha rákattintok, álló tájolású.
Válasz küldése