Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kallard »

A francba. Ezt a feketét tényleg át kell gondolni, ilyen lehet, hogy kell.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kallard írta: 2020.10.17. 11:12 A francba. Ezt a feketét tényleg át kell gondolni, ilyen lehet, hogy kell.
Bélabá a facén is föltette a kérdést, ki mire szavaz.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Onesta 20-M körkérdés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2020.10.16. 10:34 Ez revolvernél természetes.
Ezért nem értem, mit problémáznak rajta. Az OFF pukkantóimat se dísznek vettem :).
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Kb. 15 év. ;)
20201018_000639.jpg
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Pentastar írta: 2020.10.18. 00:12 Kb. 15 év. ;)
20201018_000639.jpg
Ez az alu felület nekem nem szép, az eloxált szebb, de nem tudnom mennyire tartós, a használati kopásokkal együtt lehet élni gondolom. Én is akartam venni, mehettem is volna érte, de sok mérlegelés után elálltam tőle.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Disznó
Pentastar írta: 2020.10.18. 00:12 Kb. 15 év. ;)
20201018_000639.jpg
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Ben77 írta: 2020.10.18. 09:57 Ez az alu felület nekem nem szép, az eloxált szebb, de nem tudnom mennyire tartós, a használati kopásokkal együtt lehet élni gondolom. Én is akartam venni, mehettem is volna érte, de sok mérlegelés után elálltam tőle.
Ez a fegyver sehogy sem szép!
Hogy mennyire hasznos?
Mennyire éri meg az árát, hmmmmm..... azt csak az elkötelezettek, .....buzzancsok tudják?!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.10.18. 00:12 Kb. 15 év. ;)
20201018_000639.jpg
Lőttem vele párat. Nagyon jól kézre áll ezzel a cnc markolattal!
A "doblaposító" funkció érdekes. Biztonsági állás után tovább húzva (de még nem teljesen) áll be a dob két furat közé, ekkor a kakast visszaengedve a dobba fúrt lukba mászik az ütőszeg, az fixálja ezt a pozíciót, így vékonyabb lesz ugye a fegyver hordáshoz. Tehát a kakas útja: biztonsági állás -> tároló "lapos" lapos pozició funkció - > kibiztosítás.
Ez amúgy elég pro megoldás, viszont maga a kakas felhúzása nem túl finom, összehasonlítva a széria Onestámmal. Kellemetlen lehet akció közben, hogy véletlen nem sikerül teljesen hátra húzni, csak a második állásig, és akkor gond van. Ma ez nekem a próbalövéseknél sikerült is. Ez persze elkerülhető, ha már ismerjük a fegyvert és határozottan bánunk vele. Nem gyenge kéznek való az biztos, acélos. :)

Amúgy szép és jó, 19mm-es kaucsukkal és 19,3mm tömítésgyárival próbáltam! Pontosságra olyan kb. mint a széria Onesta! Dzsúlra kíváncsi vagyok, a jövő héten mérek majd! Ja és a dobfuratok mintha a sima Onestához képest szűkebbek lennének egy 0,5 mm-el! Ez pont elég ahhoz, hogy rohadt nehéz legyen betölteni! Nekem a 19 és a 19,3-hoz is csavarhúzóznom kellett rendesen, gondolom a Művek töltő szerkezettel tolta bele a 20,3-as puhát, anélkül elég esélytelen!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi a beszámolót. Hordani gondolom nem fogod te sem.
Pentastar írta: 2020.10.18. 20:45 Lőttem vele párat. Nagyon jól kézre áll ezzel a cnc markolattal!
A "doblaposító" funkció érdekes. Biztonsági állás után tovább húzva (de még nem teljesen) áll be a dob két furat közé, ekkor a kakast visszaengedve a dobba fúrt lukba mászik az ütőszeg, az fixálja ezt a pozíciót, így vékonyabb lesz ugye a fegyver hordáshoz. Tehát a kakas útja: biztonsági állás -> tároló "lapos" lapos pozició funkció - > kibiztosítás.
Ez amúgy elég pro megoldás, viszont maga a kakas felhúzása nem túl finom, összehasonlítva a széria Onestámmal. Kellemetlen lehet akció közben, hogy véletlen nem sikerül teljesen hátra húzni, csak a második állásig, és akkor gond van. Ma ez nekem a próbalövéseknél sikerült is. Ez persze elkerülhető, ha már ismerjük a fegyvert és határozottan bánunk vele. Nem gyenge kéznek való az biztos, acélos. :)

Amúgy szép és jó, 19mm-es kaucsukkal és 19,3mm tömítésgyárival próbáltam! Pontosságra olyan kb. mint a széria Onesta! Dzsúlra kíváncsi vagyok, a jövő héten mérek majd! Ja és a dobfuratok mintha a sima Onestához képest szűkebbek lennének egy 0,5 mm-el! Ez pont elég ahhoz, hogy rohadt nehéz legyen betölteni! Nekem a 19 és a 19,3-hoz is csavarhúzóznom kellett rendesen, gondolom a Művek töltő szerkezettel tolta bele a 20,3-as puhát, anélkül elég esélytelen!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.10.18. 20:45 Lőttem vele párat. Nagyon jól kézre áll ezzel a cnc markolattal!
A "doblaposító" funkció érdekes. Biztonsági állás után tovább húzva (de még nem teljesen) áll be a dob két furat közé, ekkor a kakast visszaengedve a dobba fúrt lukba mászik az ütőszeg, az fixálja ezt a pozíciót, így vékonyabb lesz ugye a fegyver hordáshoz. Tehát a kakas útja: biztonsági állás -> tároló "lapos" lapos pozició funkció - > kibiztosítás.
Ez amúgy elég pro megoldás, viszont maga a kakas felhúzása nem túl finom, összehasonlítva a széria Onestámmal. Kellemetlen lehet akció közben, hogy véletlen nem sikerül teljesen hátra húzni, csak a második állásig, és akkor gond van. Ma ez nekem a próbalövéseknél sikerült is. Ez persze elkerülhető, ha már ismerjük a fegyvert és határozottan bánunk vele. Nem gyenge kéznek való az biztos, acélos. :)

Amúgy szép és jó, 19mm-es kaucsukkal és 19,3mm tömítésgyárival próbáltam! Pontosságra olyan kb. mint a széria Onesta! Dzsúlra kíváncsi vagyok, a jövő héten mérek majd! Ja és a dobfuratok mintha a sima Onestához képest szűkebbek lennének egy 0,5 mm-el! Ez pont elég ahhoz, hogy rohadt nehéz legyen betölteni! Nekem a 19 és a 19,3-hoz is csavarhúzóznom kellett rendesen, gondolom a Művek töltő szerkezettel tolta bele a 20,3-as puhát, anélkül elég esélytelen!
Update:
Dobforgatási gondok. Tisztítás után is elakadozik! :( Megy vissza a Művekbe.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.10.19. 00:50 Update:
Dobforgatási gondok. Tisztítás után is elakadozik! :( Megy vissza a Művekbe.
Szerintem a dobforgató kar rugója a bűnös. Az az Onesta születése óta fölöslegesen erős. Épp csak annyi ereje kéne hogy legyen, hogy fölfelé tartott csővel is megemelje a dobforgató kart. Ehelyett olyan erős, hogy vésőként nyomja bele a dobforgató kart a dob hátuljába. Pláne ha a sarka is sorjás maradt.

Ha egy Onestából egyszerűen kiveszem azt a rugót, akkor is működik, vízszintes csővel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2020.10.19. 07:55-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.10.18. 20:45 Nem gyenge kéznek való az biztos, acélos. :)
Szerintem még sohase kísérleteztek vele, hogy mi lenne a leggyengébb kakasrugó amivel még működik. Pedig ezzel csak a Művek tud kísérletezni, mert háztájiba visszarakni a kakasrugót gyakorlatilag esélytelen.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.19. 07:41 Szerintem a dobforgató kar rugója a bűnös. Az az Onesta születése óta fölöslegesen erős. Épp csak annyi ereje kéne hogy legyen, hogy fölfelé tartott csővel is megemelje a dobforgató kart. Ehelyett olyan erős, hogy vésőként nyomja bele a dobforgató kart a dob hátuljába. Pláne ha a sarka is sorjás maradt.

Ha egy Onestából egyszerűen kiveszem azt a rugót, akkor is működik, vízszintes csővel.
Lehetséges, valószínű, mert számomra láthatatlan a gond, valahol megszorul a dob. Nem a leírt, kemény működésről van szó, hanem konkrétan kakasfelhúzás elején megakad, mikor kezdené forgatni, de úgy, hogy esélytelen tovább húzni. Más Onestával olyat tapasztaltam, hogy egy patron pereme elakadt a tűzfalban (túl szűk volt a furat, szorult, kis csiszolás után elmúlt a hiba), de itt most biztos nem ez a gond. Mindenesetre nem is macerálom tovább, most épp "megszorult" állapotában van, így legalább nem áll fent a "trollkodás" veszélye, hogy "dehát ezzel nincs semmi gond", mert akkor pont működik.:))
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Pentastar írta: 2020.10.19. 08:19 Lehetséges, valószínű, mert számomra láthatatlan a gond, valahol megszorul a dob. Nem a leírt, kemény működésről van szó, hanem konkrétan kakasfelhúzás elején megakad, mikor kezdené forgatni, de úgy, hogy esélytelen tovább húzni. Más Onestával olyat tapasztaltam, hogy egy patron pereme elakadt a tűzfalban (túl szűk volt a furat, szorult, kis csiszolás után elmúlt a hiba), de itt most biztos nem ez a gond. Mindenesetre nem is macerálom tovább, most épp "megszorult" állapotában van, így legalább nem áll fent a "trollkodás" veszélye, hogy "dehát ezzel nincs semmi gond", mert akkor pont működik.:))
Pár tipp ahol nekem gondok voltak az új CNC pitbullokkal out of the box ("reszelgetés" a művekben és utána tökéletesek lettek):

- dob fennakad a kilógó csőfaron (csőfaron reszeltek), de ahogy tudom onestánál nem lóg ki a betétcső a dob felé
- tűzfalbetét nem volt lereszelve így a betöltött patron pereme olykor-olykor megakadt benne (tűzfalbetét reszelve)
- CNC rozsdamentes kakas teteje beleért a fegyver tokjába és olyan érzés volt mintha a dob megszorult volna, ez hasonló az általad leírt problémához. Tokon lett reszelve minimálisat, kakason is lehetett volna igazítani..
- túlzottan meghúzott tokfedélcsavar miatt nem reset-elt az elsütőbillentyű
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Köszi a tippeket!
Màr èpp viszem leadni. Sansz amùgy, hogy a dobforgatò kar előre tolja a dobot, ùgy hogy a tùlvègèn megszorul, mivel ott alig van hèzag. A dobon màr előtt làttam karcolàsokat az acèl betètek mellett.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.10.19. 00:50 Update:
Dobforgatási gondok. Tisztítás után is elakadozik! :( Megy vissza a Művekbe.
Javítva! Csak megtöltve produkálta az elakadást! Ha jól értettem a tűzfalat kellett csiszolni meg a tokot a csőnél, ahol megszorult. Már könnyebben is jár! 8-) Keserű Úr szigorú szemlét tartott, innentől nem hiszem, hogy lesz hasonló gond! :D
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Túl precíz itt is, ahogy Thomaster írta a CNC pitbullnál, kicsik a toleranciák, régen ilyen probléma nem volt :)
Pentastar írta: 2020.10.19. 12:54 Javítva! Csak megtöltve produkálta az elakadást! Ha jól értettem a tűzfalat kellett csiszolni meg a tokot a csőnél, ahol megszorult. Már könnyebben is jár! 8-) Keserű Úr szigorú szemlét tartott, innentől nem hiszem, hogy lesz hasonló gond! :D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ben77 írta: 2020.10.18. 09:57 Ez az alu felület nekem nem szép, az eloxált szebb, de nem tudnom mennyire tartós, a használati kopásokkal együtt lehet élni gondolom. Én is akartam venni, mehettem is volna érte, de sok mérlegelés után elálltam tőle.
Már példálóznak is veled:
Screenshot_20201020-052144_Chrome.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2020.10.20. 05:24 Már példálóznak is veled:
Screenshot_20201020-052144_Chrome.jpg
Azt mondjuk jogosnak érzem, hogy aki feliratkozik, kiértesítik és mégse megy érte, az telefonáljon már oda, hogy bocs, meggondoltam, mégse kell. És akkor adhatják a következőnek.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Kojak írta: 2020.10.20. 05:24 Már példálóznak is veled:
Screenshot_20201020-052144_Chrome.jpg
Szóban (telefonon) jeleztem, már a kiértesítéskor, hogy tárgytalan, így ez nem én vagyok :)

Észrevételük szerintem is érthető és jogos.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ben77 írta: 2020.10.20. 09:44 Szóban (telefonon) jeleztem, már a kiértesítéskor, hogy tárgytalan, így ez nem én vagyok :)

Észrevételük szerintem is érthető és jogos.
Akkor melyik "másik oldalra" gondolhat?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2020.10.20. 12:24 Akkor melyik "másik oldalra" gondolhat?
Szerintem Bélabá erre az oldalra gondolt, illetve Ben77 kollégára. Az ugyanis nem derült ki eddig, hogy Ben77 jelezte a kiértesítéskor hogy tárgytalan.

De más feliratkozós termékeknél is bőven vannak olyanok, akik egyszerűen csak nem mennek érte. Mondjuk asszem 3 nap után azokat a termékeket is kiosztják a következő feliratkozóknak, tehát a folyamat csak egy kicsit lassul. De akkor is, ha már valaki feliratkozott és kiértesítik, illik jelezni ha mégse kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2020.10.20. 13:01-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Zalán? Senkinél?

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Innen senki se vett Zalánt?

Mondjuk gondolom hogy senki, mert biztos dicsekedne vele. Pedig valakik veszik... 2 nappal a bejelentés után voltam az Asia Centerben más okból, szerettem volna megtapizni, de már nem volt.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Zalán? Senkinél?

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.10.20. 13:00 Innen senki se vett Zalánt?

Mondjuk gondolom hogy senki, mert biztos dicsekedne vele. Pedig valakik veszik... 2 nappal a bejelentés után voltam az Asia Centerben más okból, szerettem volna megtapizni, de már nem volt.
Vagy csak nem adták oda, mert féltek, hogy szétszeded!
(bocs de ezt nem hagyhattam ki...)
Uhh. hisz én voltam bent..

Igen hamar elvitték, így a végleges verziót még én sem tapiztam.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2020.10.20. 12:57 Szerintem Bélabá erre az oldalra gondolt, illetve Ben77 kollégára. Az ugyanis nem derült ki eddig, hogy Ben77 jelezte a kiértesítéskor hogy tárgytalan.

De más feliratkozós termékeknél is bőven vannak olyanok, akik egyszerűen csak nem mennek érte. Mondjuk asszem 3 nap után azokat a termékeket is kiosztják a következő feliratkozóknak, tehát a folyamat csak egy kicsit lassul. De akkor is, ha már valaki feliratkozott és kiértesítik, illik jelezni ha mégse kell.
Írtam privit!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Bélabá behozott egy raklap sörétest átalakításra. Hüvelykitolóst rendelt, amilyen az első eresztés is volt. Ehelyett a töröknek sikerült hüvelykivetőst küldeni. Ezek olyan jól működnek, hogy 4-5 méterre dobják hátra a hüvelyt.

A kérdés az, hogy mi legyen velük? Maradjon így, vagy vegyenek ki egy alkatrészt, és akkor kézzel kell majd kiszedni a betétcsöveket? Gyengíteni nem lehet, mármint gazdaságosan nem. Vagy messzire dobja, vagy sehova.

És bár Bélabá azt kérte, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik vásárolni is fognak, én is belevau... Szerintem maradjon kivetős. Gyorsítja az újratöltést és növeli a mókafaktort. Otthon, vagy fedett lőtéren nem gond megkeresni a kivetett betétcsöveket, ez csak erdőn-mezőn macerás. És ha a tulaj később meggondolja magát, akkor egy egyszerű művelettel ki lehet iktatni (visszaalakítható módon) a kivetőt.

Vélemények?
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Maradjon igy szerintem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Vegyek ki azt az alkatreszt

P.s. ez az a negyedevet kesett szallitmany, amit fb-n par hete posztoltak már, vagy egy újabb?
Thomaster írta: 2020.10.23. 09:01 Bélabá behozott egy raklap sörétest ...

A kérdés az, hogy mi legyen velük? Maradjon így, vagy vegyenek ki egy alkatrészt, és akkor kézzel kell majd kiszedni a betétcsöveket? Gyengíteni nem lehet, mármint gazdaságosan nem. Vagy messzire dobja, vagy sehova.

Vélemények?
macii
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.08. 11:03

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: macii »

Thomaster írta: 2020.10.23. 09:01 Bélabá behozott egy raklap sörétest átalakításra. Hüvelykitolóst rendelt, amilyen az első eresztés is volt. Ehelyett a töröknek sikerült hüvelykivetőst küldeni. Ezek olyan jól működnek, hogy 4-5 méterre dobják hátra a hüvelyt.








Maradjon hüvelykivetős. Lehet-e tudni mikorra várható az átalakitás ?
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Maradjon, esetleg a betétcsöveket lehetne feltünő színüre festetni és màris könnyebb megkeresni a szabadban.
Lapàt csövű is jött, ugye?




Thomaster írta: 2020.10.23. 09:01 Bélabá behozott egy raklap sörétest átalakításra. Hüvelykitolóst rendelt, amilyen az első eresztés is volt. Ehelyett a töröknek sikerült hüvelykivetőst küldeni. Ezek olyan jól működnek, hogy 4-5 méterre dobják hátra a hüvelyt.

A kérdés az, hogy mi legyen velük? Maradjon így, vagy vegyenek ki egy alkatrészt, és akkor kézzel kell majd kiszedni a betétcsöveket? Gyengíteni nem lehet, mármint gazdaságosan nem. Vagy messzire dobja, vagy sehova.

És bár Bélabá azt kérte, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik vásárolni is fognak, én is belevau... Szerintem maradjon kivetős. Gyorsítja az újratöltést és növeli a mókafaktort. Otthon, vagy fedett lőtéren nem gond megkeresni a kivetett betétcsöveket, ez csak erdőn-mezőn macerás. És ha a tulaj később meggondolja magát, akkor egy egyszerű művelettel ki lehet iktatni (visszaalakítható módon) a kivetőt.

Vélemények?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Toti78 írta: 2020.10.23. 10:14 Maradjon, esetleg a betétcsöveket lehetne feltünő színüre festetni és màris könnyebb megkeresni a szabadban.
Lapàt csövű is jött, ugye?
Lapát is jött, de ha jól emlékszem, az pont hüvelykitolós, az úgy marad.

Mikorra várható: november. De kéretik ezt úgy kezelni, mint általában az ígéreteket. Bár már bent van az alapanyag (igen, ez az ami késett negyed évet), de mindig lehetnek előre nem látott történések.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Olyn cukiii... Nem az enyém, tegnap vettem át és hétfőn küldöm a megrendelőnek. De addig tapizom.
20M1.jpg
20M1.jpg (128.85 KiB) Megtekintve 27753 alkalommal
20M2.jpg
20M2.jpg (124.08 KiB) Megtekintve 27753 alkalommal
20M3.jpg
20M3.jpg (138.34 KiB) Megtekintve 27753 alkalommal
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2020.10.23. 09:01 Bélabá behozott egy raklap sörétest átalakításra. Hüvelykitolóst rendelt, amilyen az első eresztés is volt. Ehelyett a töröknek sikerült hüvelykivetőst küldeni. Ezek olyan jól működnek, hogy 4-5 méterre dobják hátra a hüvelyt.

A kérdés az, hogy mi legyen velük? Maradjon így, vagy vegyenek ki egy alkatrészt, és akkor kézzel kell majd kiszedni a betétcsöveket? Gyengíteni nem lehet, mármint gazdaságosan nem. Vagy messzire dobja, vagy sehova.

És bár Bélabá azt kérte, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik vásárolni is fognak, én is belevau... Szerintem maradjon kivetős. Gyorsítja az újratöltést és növeli a mókafaktort. Otthon, vagy fedett lőtéren nem gond megkeresni a kivetett betétcsöveket, ez csak erdőn-mezőn macerás. És ha a tulaj később meggondolja magát, akkor egy egyszerű művelettel ki lehet iktatni (visszaalakítható módon) a kivetőt.

Vélemények?

A hüvely kivetős nagyon zsír lenne. Maradjon így!
Piréz poéta.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2020.10.23. 11:09 Olyn cukiii... Nem az enyém, tegnap vettem át és hétfőn küldöm a megrendelőnek. De addig tapizom.
Egy kritikai megjegyzés: brutál erős a kakasrugó. Még szerencse hogy 4 felhúzás után lehet pihenni ;) Mondjuk kell is az erős kakasrugó, mert az ütőszeg meg tompa, és házilag nem lehet kiszedni. Meg a kakasrugót se lehet kiszedni... illetve kiszedni lehet, visszarakni nem, mert a vezetőrúdja nincs átfúrva. És mivel az a rúd ezüstacél, ezért itthon se tudom átfúrni.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.10.23. 13:23 Egy kritikai megjegyzés: brutál erős a kakasrugó. Még szerencse hogy 4 felhúzás után lehet pihenni ;) Mondjuk kell is az erős kakasrugó, mert az ütőszeg meg tompa, és házilag nem lehet kiszedni. Meg a kakasrugót se lehet kiszedni... illetve kiszedni lehet, visszarakni nem, mert a vezetőrúdja nincs átfúrva. És mivel az a rúd ezüstacél, ezért itthon se tudom átfúrni.
Ohh már az onestaban acíl a vezetőrúd? Grat!

Pitbullhoz mikor lesz kapható? Jó lenne az a lyuk a rúdra, nagy tisztitasnál is hasznos kivenni a kakasrugót egybe a rúddal.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem értem ezt a sütési módot önvédelemre alkalmazni, pláne viselésre.
Thomaster írta: 2020.10.23. 13:23 Egy kritikai megjegyzés: brutál erős a kakasrugó. Még szerencse hogy 4 felhúzás után lehet pihenni ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.10.23. 13:47 Ohh már az onestaban acíl a vezetőrúd? Grat!

Pitbullhoz mikor lesz kapható? Jó lenne az a lyuk a rúdra, nagy tisztitasnál is hasznos kivenni a kakasrugót egybe a rúddal.
Az Onestában kezdettől acél a vezetőrúd. És kezdettől nincs átfúrva, mert ezüstacélt fúrni, pláne hengerest, pláne 1-1,5 mm átmérővel, az szívás.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2020.10.23. 13:51 Nem értem ezt a sütési módot önvédelemre alkalmazni, pláne viselésre.
Éppenséggel van a Művekben egy DAO Onesta, azt lemásolhatnák...

Amúgy aki Onestát visel, még ha ezt a minit is, az úgyis ööö... egyéniség 8-) Én inkább viselnék Revenge-et, 17,6-os gumira töltve.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2020.10.23. 13:51 Nem értem ezt a sütési módot önvédelemre alkalmazni, pláne viselésre.
Most miért? Lehet SA revkóval gyorsan is lőni :D :D :lol:

https://youtu.be/yoey1KEwx4o
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: albi »

Thomaster írta: 2020.10.23. 13:55 Az Onestában kezdettől acél a vezetőrúd. És kezdettől nincs átfúrva, mert ezüstacélt fúrni, pláne hengerest, pláne 1-1,5 mm átmérővel, az szívás.
Átmérö 1.5 mm-es központ fúró, és kész is ;).
Nem kell megriadni a W-s acéloktól.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ja és a naaagy fegyvert naaagy dobozban árulják. Pedig elfér a Pitbull dobozában is :)
20M4.jpg
20M4.jpg (62.09 KiB) Megtekintve 27756 alkalommal
20M5.jpg
20M5.jpg (105.79 KiB) Megtekintve 27756 alkalommal
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.10.23. 13:55 Az Onestában kezdettől acél a vezetőrúd. És kezdettől nincs átfúrva, mert ezüstacélt fúrni, pláne hengerest, pláne 1-1,5 mm átmérővel, az szívás.
oké, köszi. (látszik hogy nem volt szükség az onestám megbontására ;) )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.23. 14:14 Ja és a naaagy fegyvert naaagy dobozban árulják. Pedig elfér a Pitbull dobozában is :)

20M4.jpg

20M5.jpg
Még szerencse! Jóval esztétikusabb, mint a kicsibe belepréselve.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

montecarlo írta: 2020.10.23. 13:51 Nem értem ezt a sütési módot önvédelemre alkalmazni, pláne viselésre.
Erre adna valaki egy részletesebb választ. Miért, mi a működésbeli különbség a klasszik Onestához képest?
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

Thomaster írta: 2020.10.23. 14:14 Ja és a naaagy fegyvert naaagy dobozban árulják. Pedig elfér a Pitbull dobozában is :)

20M4.jpg

20M5.jpg
De így pont elfér egy csomag gumibogyó meg egy doboz riogató a fegyver mellett a dobozban... :D
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2020.10.23. 14:14 Ja és a naaagy fegyvert naaagy dobozban árulják. Pedig elfér a Pitbull dobozában is :)

20M4.jpg

20M5.jpg
Hehehe hehehe hehehe😂 szóval sikerült beszerezni, köszi!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2020.10.23. 11:09 Olyn cukiii... Nem az enyém, tegnap vettem át és hétfőn küldöm a megrendelőnek. De addig tapizom.

20M1.jpg

20M2.jpg

20M3.jpg
Addig is köszi a képeket 🤫👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

vato írta: 2020.10.23. 14:03 Most miért? Lehet SA revkóval gyorsan is lőni :D :D :lol:

https://youtu.be/yoey1KEwx4o
Köszi, a tippet, így fogom az Onesta rhinot is használni, csak kell egy olyan kesztyűt vennem...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2020.10.23. 13:55 Az Onestában kezdettől acél a vezetőrúd. És kezdettől nincs átfúrva, mert ezüstacélt fúrni, pláne hengerest, pláne 1-1,5 mm átmérővel, az szívás.
Nyersen az ezüstacél az egyik legkönyebben megmunkálható acél. A nagy fordulat a krómtartalom okán nem jó neki, de minden mást jól tolerál.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.23. 13:23 Egy kritikai megjegyzés: brutál erős a kakasrugó. Még szerencse hogy 4 felhúzás után lehet pihenni ;) Mondjuk kell is az erős kakasrugó, mert az ütőszeg meg tompa, és házilag nem lehet kiszedni. Meg a kakasrugót se lehet kiszedni... illetve kiszedni lehet, visszarakni nem, mert a vezetőrúdja nincs átfúrva. És mivel az a rúd ezüstacél, ezért itthon se tudom átfúrni.
A kakasfelhúzás szerintem még rendben van. Engem sokkal jobban aggaszt a dobon a dobreteszelő helyének az egyik éle, amin végighúz forgatásnál. Az tök oké, hogy nyomot hagy a dob oldalán, nyilván. De valahogy vékony/kevés ott az anyag, és félek, hogy idővel megeszi az acél az alut, vagy annyira ellapítja az élt, hogy esetleg nem megy a helyére a reteszelő. Én is anno. a körkérdésnél a dobreteszelőnél acélra szavaztam, de lehet, hogy a spiáter ezen a ponton jobb megoldás lenne tartósság szempontjából! Még nem forgattam sokat, de szabad szemmel látható a kopás (a fényképek mondjuk elég gagyik). De nyugtassanak a tapasztaltabb fórumtársak, hogy ezzel nem lesz probléma! :?
onesta2.jpg
onesta3.jpg
onesta1.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Körkérdés - Godfather 19-M

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2020.10.23. 09:01 Szerintem maradjon kivetős. Gyorsítja az újratöltést és növeli a mókafaktort.
Szerintem is maradjon úgy - bár én már fel vagyok szerelve két darabbal a törökből, így nem veszek*, de ha nem lenne, így kérném.

*ha lenne IZS-ből, olyat vennék még
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.10.23. 17:20 A kakasfelhúzás szerintem még rendben van. Engem sokkal jobban aggaszt a dobon a dobreteszelő helyének az egyik éle, amin végighúz forgatásnál. Az tök oké, hogy nyomot hagy a dob oldalán, nyilván. De valahogy vékony/kevés ott az anyag, és félek, hogy idővel megeszi az acél az alut, vagy annyira ellapítja az élt, hogy esetleg nem megy a helyére a reteszelő. Én is anno. a körkérdésnél a dobreteszelőnél acélra szavaztam, de lehet, hogy a spiáter ezen a ponton jobb megoldás lenne tartósság szempontjából! Még nem forgattam sokat, de szabad szemmel látható a kopás (a fényképek mondjuk elég gagyik). De nyugtassanak a tapasztaltabb fórumtársak, hogy ezzel nem lesz probléma! :?
Ha félretesszük a spiáteriszonyunkat, akkor be kell látni, hogy ez az alkatrész valóban jobb lenne spiáterből.

Kompromisszumos megoldás: ha már CNC, akkor legyen alumínium. Jelzem, semmivel se látná el jobban a feladatát, mint a spiáter... de nem lenne az a tudat, hogy spiáter, fujj. A fekete fegyverekbe még eloxálni is lehetne.

Olyan ötlettel nem jövök (még egyszer, mert egyszer már jöttem), hogy műanyag. Poliamidok közül valamelyik (de nem üvegszálas), vagy a lövedéknek már ismert POM. Gyártanak belőle fogaskereket is, pont a kopásállósága miatt.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.23. 17:45 Ha félretesszük a spiáteriszonyunkat, akkor be kell látni, hogy ez az alkatrész valóban jobb lenne spiáterből.

Kompromisszumos megoldás: ha már CNC, akkor legyen alumínium. Jelzem, semmivel se látná el jobban a feladatát, mint a spiáter... de nem lenne az a tudat, hogy spiáter, fujj. A fekete fegyverekbe még eloxálni is lehetne.

Olyan ötlettel nem jövök (még egyszer, mert egyszer már jöttem), hogy műanyag. Poliamidok közül valamelyik (de nem üvegszálas), vagy a lövedéknek már ismert POM. Gyártanak belőle fogaskereket is, pont a kopásállósága miatt.
Ezek közül mindegyikre cserélném az acélt!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Pentastar írta: 2020.10.23. 17:20 A kakasfelhúzás szerintem még rendben van. Engem sokkal jobban aggaszt a dobon a dobreteszelő helyének az egyik éle, amin végighúz forgatásnál. Az tök oké, hogy nyomot hagy a dob oldalán, nyilván. De valahogy vékony/kevés ott az anyag, és félek, hogy idővel megeszi az acél az alut, vagy annyira ellapítja az élt, hogy esetleg nem megy a helyére a reteszelő. Én is anno. a körkérdésnél a dobreteszelőnél acélra szavaztam, de lehet, hogy a spiáter ezen a ponton jobb megoldás lenne tartósság szempontjából! Még nem forgattam sokat, de szabad szemmel látható a kopás (a fényképek mondjuk elég gagyik). De nyugtassanak a tapasztaltabb fórumtársak, hogy ezzel nem lesz probléma! :?

onesta2.jpg
onesta3.jpg
onesta1.jpg
Igaz ez pitbull, de itt is acél a dobrekesztő és alu a dob. Jó sok lövés után sincs baja a dobnak, bár itt a dobrekesztő bemarásnak más a profilja, lehetett volna ezt is kopizni az uj onestara;)
17C3ED3E-A51A-470F-993D-A1E8A3A240D3.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.10.23. 17:03 Köszi, a tippet, így fogom az Onesta rhinot is használni, csak kell egy olyan kesztyűt vennem...
Próbáld már ezt egy Onestával megcsinálni.... négyből négyszer nem fogja beforgatni a dobot neked rendesen. :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.10.23. 20:00 Próbáld már ezt egy Onestával megcsinálni.... négyből négyszer nem fogja beforgatni a dobot neked rendesen. :lol:
Jó... 😡
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2020.10.23. 20:25-kor.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Pentastar írta: 2020.10.23. 17:20 A kakasfelhúzás szerintem még rendben van. Engem sokkal jobban aggaszt a dobon a dobreteszelő helyének az egyik éle, amin végighúz forgatásnál. Az tök oké, hogy nyomot hagy a dob oldalán, nyilván. De valahogy vékony/kevés ott az anyag, és félek, hogy idővel megeszi az acél az alut, vagy annyira ellapítja az élt, hogy esetleg nem megy a helyére a reteszelő. Én is anno. a körkérdésnél a dobreteszelőnél acélra szavaztam, de lehet, hogy a spiáter ezen a ponton jobb megoldás lenne tartósság szempontjából! Még nem forgattam sokat, de szabad szemmel látható a kopás (a fényképek mondjuk elég gagyik). De nyugtassanak a tapasztaltabb fórumtársak, hogy ezzel nem lesz probléma! :?

onesta2.jpg
onesta3.jpg
onesta1.jpg
Nyafnyafnyaf nem jó az alumínium, nem jó az acél, miért nem műanyag... OMG, kezdem megérteni Béla bátyámat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

The Gent írta: 2020.10.23. 20:23 Nyafnyafnyaf nem jó az alumínium, nem jó az acél, miért nem műanyag... OMG, kezdem megérteni Béla bátyámat...
Hàt igen. Szerintem Bèlabà is spiàternèl maradt volna, csak mi acèlfetisisztàk ezt tùltoltuk.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Pentastar írta: 2020.10.23. 20:52 Hàt igen. Szerintem Bèlabà is spiàternèl maradt volna, csak mi acèlfetisisztàk ezt tùltoltuk.
Nézz oda, az igazi lőfegyvereknek is megvannak a gyenge pontjai, 3-400 ezer forintért, hoppá😳hát így...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.10.23. 14:03 Most miért? Lehet SA revkóval gyorsan is lőni :D :D :lol:

https://youtu.be/yoey1KEwx4o
és a filmen szereplő fegyveren is van biztonsági állás?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Route.66 írta: 2020.10.23. 16:26 Erre adna valaki egy részletesebb választ. Miért, mi a működésbeli különbség a klasszik Onestához képest?
Szóval nem volt még Rhino Onesta revolverem, de rájöttem, hogy alapvetően nincsen a kettő között működésbeli különbség. Az biztos, hogy meg kell szokni a biztonsági állást.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

ss Pitbull 19-M

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Mérnök úr a ss 19M-re mikor lesz elérhető a acél a vezetőrúd?
Nem számoltam, hogy a 10 napon túl vagyunk-e, bevallom :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: ss Pitbull 19-M

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2020.10.23. 21:42 Mérnök úr a ss 19M-re mikor lesz elérhető a acél a vezetőrúd?
Nem számoltam, hogy a 10 napon túl vagyunk-e, bevallom :D
+1, illetve +2, mert az alu Pitbullban is kicserélném.😉
Szerintem nem is feltétlenül kell rozsdamentes, szénacél is jó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: ss Pitbull 19-M

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Ben77 írta: 2020.10.23. 21:42 Mérnök úr a ss 19M-re mikor lesz elérhető a acél a vezetőrúd?
Nem számoltam, hogy a 10 napon túl vagyunk-e, bevallom :D
+3 +4 , mert szintén zenész
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Route.66 írta: 2020.10.23. 21:35 Szóval nem volt még Rhino Onesta revolverem, de rájöttem, hogy alapvetően nincsen a kettő között működésbeli különbség. Az biztos, hogy meg kell szokni a biztonsági állást.
Mi lenne? Single action, ennyi.. A colt pacemakerem is az...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

The Gent írta: 2020.10.24. 20:12 Mi lenne? Single action, ennyi.. A colt pacemakerem is az...

OK. Vágom! A DAO-t nem tudom, hogy ki tudná négyszer egymásután elsütni.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az en hozzaszolasomon izzadt ez a Route66. Segítek neki: arra céloztam, hogy onvedelemre alkalmatlannak tartom a single action cuccokat, loteri mokazasnak persze tok jo lehet.
The Gent írta: 2020.10.24. 20:12 Mi lenne? Single action, ennyi.. A colt pacemakerem is az...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

montecarlo írta: 2020.10.25. 11:09 Az en hozzaszolasomon izzadt ez a Route66. Segítek neki: arra céloztam, hogy onvedelemre alkalmatlannak tartom a single action cuccokat, loteri mokazasnak persze tok jo lehet.
Én erre a témára már nem pazarolnék több időt. Bár szerintem lehet hasonló véleményünk. Ennek ellenére nekem is van Onesta revolverpuskám, és most vettem a Műveknél egy új Onesta 20M-et, ami kitűnő minőségnek örvend. Szép is jó is, de várom a teszteket.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Route.66 írta: 2020.10.25. 13:37 Én erre a témára már nem pazarolnék több időt. Bár szerintem lehet hasonló véleményünk. Ennek ellenére nekem is van Onesta revolverpuskám, és most vettem a Műveknél egy új Onesta 20M-et, ami kitűnő minőségnek örvend. Szép is jó is, de várom a teszteket.
Hehe, én is elkezdtem a gépelést SA alkalmatlanság témában, de aztán hagytam a fenébe. :) Az Onesta 20M számomra az "év gumisa, már mikor a szupra Pitbull készülődött, egy Onesta verziójáról álmodoztam! (bár most nem játszadozom vele a fentebb írt acélos dobrekesztő miatt)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Pentastar írta: 2020.10.25. 13:53 Hehe, én is elkezdtem a gépelést SA alkalmatlanság témában, de aztán hagytam a fenébe. :) Az Onesta 20M számomra az "év gumisa, már mikor a szupra Pitbull készülődött, egy Onesta verziójáról álmodoztam! (bár most nem játszadozom vele a fentebb írt acélos dobrekesztő miatt)
Az egyik kérdés az, hogy lehet-e hozzá tartalék dobot kapni? Alu-t vagy esetleg acélost, mint a Pitbull 19M esetében.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.10.25. 14:42 Az egyik kérdés az, hogy lehet-e hozzá tartalék dobot kapni? Alu-t vagy esetleg acélost, mint a Pitbull 19M esetében.
Acélost nem, az csak a súlyt növelné.

Egyelőre alu pótdob sincs, de valószínűleg lesz. A facen felmerült olyan igény is, hogy sima hengeres dob, mert van akinek nem kell a vékonyítás. A CNC technika előnye, hogy ez néhány művelet elhagyásával könnyen megoldható. Úgyhogy lehet hogy lesz hozzá sima hengeres dob is.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.10.24. 21:35 OK. Vágom! A DAO-t nem tudom, hogy ki tudná négyszer egymásután elsütni.
Például én 8-) Jó, kellett hozzá reszelni az ütőszeget, meg a kakasrugót. (Azt a szpást, visszatenni egy Onesta kakasrugót... hányszor lőttem el a szoba végébe, külön figyelni kellett hogy olyan irányba álljon ahol semmiben se tesz kárt...) Meg a kakas tetejére is tennék némi plusz tömeget.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.25. 16:05 Acélost nem, az csak a súlyt növelné.

Egyelőre alu pótdob sincs, de valószínűleg lesz. A facen felmerült olyan igény is, hogy sima hengeres dob, mert van akinek nem kell a vékonyítás. A CNC technika előnye, hogy ez néhány művelet elhagyásával könnyen megoldható. Úgyhogy lehet hogy lesz hozzá sima hengeres dob is.
Hengeres dob nekem is kéne (+alu reteszelő)! :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.10.25. 16:37 Hengeres dob nekem is kéne (+alu reteszelő)! :D
Na, dolgozunk hogy minél laposabbra összecsukható legyen, aztán nem kell a népnek...
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.10.25. 16:42 Na, dolgozunk hogy minél laposabbra összecsukható legyen, aztán nem kell a népnek...
Nyúzáshoz szimpatikusabb a széria Onesta hengeres dobjának bemarása!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pentastar írta: 2020.10.25. 16:58 Nyúzáshoz szimpatikusabb a széria Onesta hengeres dobjának bemarása!
Bár lehet hülyeséget beszélek, mert a méretezés kb ugyan az, de mégis lenne egy gyakorló dob!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2020.10.25. 16:42 Na, dolgozunk hogy minél laposabbra összecsukható legyen, aztán nem kell a népnek...
Hát így... Semmi nem jó... Nekem meg direct a lapos dob teccik. Abban van innováció... Sztem kerek dobbal már nem lesz annyira cool. Így olyan rhinos, karaktere van. Újra felkeltette bennem a mélyen szunnyadó revolver fun-t. Hát ennyi...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

The Gent írta: 2020.10.25. 20:31 Hát így... Semmi nem jó... Nekem meg direct a lapos dob teccik. Abban van innováció... Sztem kerek dobbal már nem lesz annyira cool. Így olyan rhinos, karaktere van. Újra felkeltette bennem a mélyen szunnyadó revolver fun-t. Hát ennyi...
Nekem is tetszik a lapos, de én vennék a hengeresből is! Ennyi. De ha a laposból készül majd csak pót, annak is örülni fogok.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Pentastar írta: 2020.10.25. 20:57 Nekem is tetszik a lapos, de én vennék a hengeresből is! Ennyi. De ha a laposból készül majd csak pót, annak is örülni fogok.
Látod, ez a pozitív hozzáállás! 8-)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

The Gent írta: 2020.10.25. 20:31 Hát így... Semmi nem jó... Nekem meg direct a lapos dob teccik. Abban van innováció... Sztem kerek dobbal már nem lesz annyira cool. Így olyan rhinos, karaktere van. Újra felkeltette bennem a mélyen szunnyadó revolver fun-t. Hát ennyi...

Ha lehet, akkor én is a lapított dobra voksolok.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Bulvár hírek: a sárga gumis adás-vételen megjelent az első "belevaló" továbbértékesítés: egy doboz Geco-val + 100db gumival vadonatúj Onesta 20M 140e!
Avatar
groeg13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.08. 20:21

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: groeg13 »

Route.66 írta: 2020.10.25. 21:56 Ha lehet, akkor én is a lapított dobra voksolok.
+1
Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pentastar írta: 2020.10.25. 23:03 Bulvár hírek: a sárga gumis adás-vételen megjelent az első "belevaló" továbbértékesítés: egy doboz Geco-val + 100db gumival vadonatúj Onesta 20M 140e!
Épp akartam kérdezni, mennyi volt a bolti új ár? Ha OVBMG, akkor bocs :).
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Blekk Rájgó írta: 2020.10.26. 07:10 Épp akartam kérdezni, mennyi volt a bolti új ár? Ha OVBMG, akkor bocs :).
86 volt maga a fegyver, 2000 a 19,3-as gumi, 2500 a 20,3-as... a töltényt nem tudom, azt most nem vettem. Úgyhogy a vaterás pakk bolti ára kb. pont 100 ezer lehetett.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2020.10.26. 07:35 86 volt maga a fegyver, 2000 a 19,3-as gumi, 2500 a 20,3-as... a töltényt nem tudom, azt most nem vettem. Úgyhogy a vaterás pakk bolti ára kb. pont 100 ezer lehetett.
👍👍👍😉
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.10.26. 07:35 86 volt maga a fegyver, 2000 a 19,3-as gumi, 2500 a 20,3-as... a töltényt nem tudom, azt most nem vettem. Úgyhogy a vaterás pakk bolti ára kb. pont 100 ezer lehetett.

Lehet, hogy a zsír volt 40 000 Ft? :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Route.66 írta: 2020.10.26. 10:13 Lehet, hogy a zsír volt 40 000 Ft? :D
Az a sörrevaló. Jó drága sörre, és jó sokra. :twisted:
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

"Még a nyáron rendeltem belőle 2db-ot, a barátomnak és nekem, de neki közben megváltozott az anyagi helyzete sajnos, én azért elhoztam mert valaki biztos örül majd neki, hiszen már nincs belőle készlet."

Az a valaki minden bizonnyal ő lesz, ha sikerül ezen a másfélszeres áron eladnia. :D
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Pentastar írta: 2020.10.26. 11:47 "Még a nyáron rendeltem belőle 2db-ot, a barátomnak és nekem, de neki közben megváltozott az anyagi helyzete sajnos, én azért elhoztam mert valaki biztos örül majd neki, hiszen már nincs belőle készlet."

Az a valaki minden bizonnyal ő lesz, ha sikerül ezen a másfélszeres áron eladnia. :D
Elnézve a korábbi kommentjeit, nekem leginkább blabla-nak tűnik a szöveg.
Igencsak adás-vétel centrikus a tevékenysége, alapos felárakkal.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

9mm PAK riasztókkal kapcsolatban megosztaná valaki a tapasztalatait? Geco, Perfecta Titan, Walther, stb., van különbség megbízhatóság, illetve erő tekintetében? Árban mindenképp, ahogy látom. (Riasztó PAK-ot soha nem vettem még, de most szereztem egy AGS-t, és gondoltam körbekérdezek, mielőtt feltankolnék.)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Pentastar írta: 2020.10.26. 23:13 9mm PAK riasztókkal kapcsolatban megosztaná valaki a tapasztalatait? Geco, Perfecta Titan, Walther, stb., van különbség megbízhatóság, illetve erő tekintetében? Árban mindenképp, ahogy látom. (Riasztó PAK-ot soha nem vettem még, de most szereztem egy AGS-t, és gondoltam körbekérdezek, mielőtt feltankolnék.)
Esetleg még a Black Mamba és a Sellier&Bellot?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Pentastar írta: 2020.10.26. 23:13 9mm PAK riasztókkal kapcsolatban megosztaná valaki a tapasztalatait? Geco, Perfecta Titan, Walther, stb., van különbség megbízhatóság, illetve erő tekintetében? Árban mindenképp, ahogy látom. (Riasztó PAK-ot soha nem vettem még, de most szereztem egy AGS-t, és gondoltam körbekérdezek, mielőtt feltankolnék.)
Gvass-tol vehetsz akkcijos PAK-ot ami ugyan az mint a Titan 😁
Sallerbela regen se volt valami jo.A mamba meg biztos valami atcsomizott es ugyan az mint az akkcijosok 🙄
Betankoltam 800 akkcijos Victory-t a Zalanhoz,hogy majd tudjak a havas Kolumbiaban Tauntaun-ra vadaszni 😆
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2020.10.27. 07:56 ...
A mamba meg biztos valami atcsomizott es ugyan az mint az akkcijosok 🙄
...
Én mértem Black mambát és Titán riasztókat Evolvens space lineból. Black mamba egy jó 30%-kal erősebb volt.
Érdemes lenne azt is lemérned a Zalánból majd ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2020.10.27. 08:04 Én mértem Black mambát és Titán riasztókat Evolvens space lineból. Black mamba egy jó 30%-kal erősebb volt.
Érdemes lenne azt is lemérned a Zalánból majd ;)
Megprobalok szerezni 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

The Gent írta: 2020.10.26. 08:07 👍👍👍😉
Köszönöm Thomaster kollégának, hogy beszerezte és elküldte a Rihno Onestat!!!
Full respect!!!
(Szegény édesapám azt mondaná rá, hogy"jó egy nagy maflaság! ") :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

vato írta: 2020.10.27. 08:04 Én mértem Black mambát és Titán riasztókat Evolvens space lineból. Black mamba egy jó 30%-kal erősebb volt.
Érdemes lenne azt is lemérned a Zalánból majd ;)
Hol vetted? Kombatzóna kilőve, készletinfójuk kamu.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Blekk Rájgó írta: 2020.10.27. 17:59 Hol vetted? Kombatzóna kilőve, készletinfójuk kamu.
Onnan vettem pedig, rendeld meg aztán szólnak ha megérkezett a boltba.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Blekk Rájgó írta: 2020.10.27. 17:59 Hol vetted? Kombatzóna kilőve, készletinfójuk kamu.
Van egy fegyver ellátós hely, ahol állítólag lehet kapni. Állítólag.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

chucky írta: 2020.10.27. 11:37 Megprobalok szerezni 😁
MaxxTech gyártmányból van itthon és a Black Mamba is ott készül.Fene tudja........... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
marteen911
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.04.27. 18:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: marteen911 »

Atlas Zalán tapasztalatok

Eddig javarészt csak szemlélődőként vettem részt a fórumon, de valamikor el kell kezdeni. :)
Sikerült szert tennem a megjelenésekor egy példányra nagy örömömre.
Az örömfaktorból adódóan közel 100-at lőttem már vele.
Kaucsuk profi 15mm-es gumilövedékkel, titán riasztó tölténnyel próbáltam körülbelül 7 méterről.
Az erejére, pontosságára nincs panasz, az üres 1240 grammos kutyakonzerves dobozt átszakítja, a lövedék nem kis energiával pedig halad tovább, nálam például egy számszeríj vesszőfogó volt a konzerves doboz mögött, annak a nem cserélhető keményebb szivacsos részében, mutatóujj felső ujjpercnyi mélységben behatol a gumilövedék. ( Mamba tölténnyel valószínű még erősebb a Zalán, AGS 15M tesztnél 15-ös kaucsuk gumival nem volt számottevő különbség a titán és a mamba között nálam 3 centis bútorlapra lőve )

Az előágyszán némi gyakorlás után akadás mentesen használható, ha nem erőteljesen húzom hátra is csőre tölti a következő töltényt és feladja a gumit, azonban akkor előfordulhat hogy a kivetett töltény útban marad a zárnak, nem kifelé távozik, és nem tolható teljesen előre az előágy ( kizárólag felhasználói hiba, gyakorlással kiküszöbölhető )

Külön tetszik, hogy mindig az éppen soron következő gumit mozgatja a lift, amikor akadályelhárítás történik és az előágyszánt előre-hátra kell mozgatni, akkor a lift azt az egy gumit teszi csőre, vagy vezeti vissza a csőtárba. ( Space Line esetében ez sajnos nem így van, ott ha töltény vagy POM lövedék miatti adogatási probléma van, az előágy előre-hátra mozgatásával akár 5 POM-ot is csőre tud tölteni végezetül és akkor muszáj kiokádtatni belőle egy tölténnyel az összeset értékelhető energia nélkül, másképp nem távolítható el a már csőben levő POM. Persze ha akadálynál először eltávolítom belőle a csőtárban levő POM hengereket és a tölténytárat akkor ez nem fordul elő hogy több POM-ot is csőre tudjon tölteni, de ez mind hosszú percek művelete, egy esetleges önvédelmi szituációban erre esélyünk sincs, amire részben alkalmas is lehetne a nagy tárkapacitása, pontossága és ereje miatt, 7 méterről nem üti át az üres konzerves dobozt, de a bemeneti oldalon szépet szakít rajta.)

Fontos, hogy mint egy cserélhető töltényűrköteges, vagy forgódobba tölthető gumilövedékes fegyvernél a már ellőtt, de még használható gumilövedéket újra betölthetjük, a Zalán a már kilőtt,használt gumilövedékkel nem tölthető fel újra, a látszólag jónak tűnő, deformációval első ránézésre nem rendelkező vagy elenyésző, szakadás nélküli gumilövedékkel is jelentős részben előágyszán elakadás jelentkezik, a használt gumik nem úgy gördülnek a csőtárban, a liftbe történő adogatásnál hiba áll fent, az előágy se előre, se hátra nem mozdul, olyankor tárrugó, tölténytár kivétel, a kigördülő gumik eltávolítása, fegyvert csővel felfele tartani és próbálni a liftnél elakadt gumit akadálymentesíteni az előágy előre-hátra mozgatásával, majd az előagyat hátrahúzni és az elakadt gumit is üríteni a csőtárból, és elfelejteni egy életre ezt a hülyeséget hogy még költséghatékonyabban gyakoroljunk otthon.
(Jelzem nem is tanácsolta senki hogy használt gumival használjam, csak azok a gumik amiket puha tárgyra, erre a célra használt többrétegbe összehajtogatott farmerre lőttem ki még használhatónak tűntek, hát erősen fifti-fifti..)
Ha ez a csővel felfelé fordított akadályhárítás nem sikerült volna, akkor a fegyver gyártó általi szétszerelésével lett volna orvosolható a probléma csak. :!:
Ez a probléma új, nem használt kaucsuk gumival töltve egyszer sem jelentkezett. :!:
55 shore keménységű tömítésgyári gumim nincs, azzal valószínű gyengébb, pontatlanabb lesz, rosszabb esetben el is akad.

Az előágy, akár egy igazi sörétes esetében „Sarah Connor”-osan az előágynál fogva csak a fegyvert csőretölthető, egy felszerelt lézercélzóval akár csípőből leadható 12 pontos lövés, nem szükséges vállhoz venni. :) :)

Ahogyan a tesztben már olvasható volt, a fegyver picit hosszú és nehéz ( 170 cm magasságomhoz ), de néhány lövés után kitapasztalható az a fegyver és kéztartás amivel vállhoz tartva is kényelmesen, folyamatosan mozgatható az előágy, nem szükséges elvenni onnan a hüvelykivetéshez és újbóli csőretöltéshez.

Az esetleges pontatlanságokért előre is elnézést kérek, közel 2 hetes használat során ezek fogalmazódtak meg bennem a fegyverrel kapcsolatban.

A szereléksín vonatkozásában előre is köszönöm Thomasternek a segítséget, kifakadt belőlem a szó miatta. :lol:
Lezárt