Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.05.05. 09:27 De mivel engedélyt nem kaphatsz rá gyakorlatilag semmilyen jogcímen, így tökmindegy.
Próbálta már valaki?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.05.05. 09:59 Próbálta már valaki?...
"4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:

a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;

b) az automata lőfegyver;

c) a hangtompító;"


(3) Igazságügyi fegyverszakértői vizsgálati tevékenységet folytató, lőszergyártási engedéllyel rendelkező szervezetnek, valamint muzeális intézménynek - feladatkörére tekintettel - „A” kategóriába tartozó lőszer és automata lőfegyver, valamint hangtompító tartása is engedélyezhető.

MÁSNAK NEM. pont.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2020.05.05. 10:11 "4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
Na de ha és amennyiben én most értek bármit is, akkor rendelkezés lesz arról, hogy "A" kat. tűzfegyver sportlövőknél lehet majd, a maga korlátai szerint. Szerintem ennek mentén megáll előbbi gondolat a lábán: "Csak kérdés, hogy még mit hogy részleteznek."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.05.05. 10:11 "4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:

a) az „A” kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;

b) az automata lőfegyver;

c) a hangtompító;"


(3) Igazságügyi fegyverszakértői vizsgálati tevékenységet folytató, lőszergyártási engedéllyel rendelkező szervezetnek, valamint muzeális intézménynek - feladatkörére tekintettel - „A” kategóriába tartozó lőszer és automata lőfegyver, valamint hangtompító tartása is engedélyezhető.

MÁSNAK NEM. pont.
Ok, ez egyértelmű.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2020.05.05. 10:26 Na de ha és amennyiben én most értek bármit is, akkor rendelkezés lesz arról, hogy "A" kat. tűzfegyver sportlövőknél lehet majd, a maga korlátai szerint. Szerintem ennek mentén megáll előbbi gondolat a lábán: "Csak kérdés, hogy még mit hogy részleteznek."
kevered a régi és elfogadás alatt levő ÚJ jogszabályt.

Ráadásul az újhoz tartozó 253/2004 még ismeretlen.

De tökmindegy, a hangtompító kapcsán zéró változás várható: de facto marad TILOS, de nem A-kategóriás.

Itt az a kérdés, hogy az A-ba felsorolandó sportpuskák tartásához milyen színű szopóálarcot kell majd felvenni, és csak jövőre nézve, vagy visszamenőlegesen is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

T/10310. rohamléptekkel halad előre az elfogadás felé:

2020.04.29. bizottság kijelölve részletes vita lefolytatására Honvédelmi és rendészeti bizottság
2020.05.05. általános vita megkezdve
2020.05.05. általános vita lezárva

https://www.parlament.hu/web/guest/irom ... on%3D10310
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.05.06. 13:14 T/10310. rohamléptekkel halad előre az elfogadás felé:

2020.04.29. bizottság kijelölve részletes vita lefolytatására Honvédelmi és rendészeti bizottság
2020.05.05. általános vita megkezdve
2020.05.05. általános vita lezárva

https://www.parlament.hu/web/guest/irom ... on%3D10310
Olyan szívesen meghallgatnám az a vitát... egyáltalán van-e? Ért-e az ott ücsörgők közül a témához akárki is / érdekel-e a téma akárkit is annyira, hogy hozzászóljon?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.05.06. 13:28 Olyan szívesen meghallgatnám az a vitát... egyáltalán van-e? Ért-e az ott ücsörgők közül a témához akárki is / érdekel-e a téma akárkit is annyira, hogy hozzászóljon?
öÖÖ??? lÁTTÁL MÁR ILYESMit tévében? Nem még? Van egy sillabusz, hogy X. szamu szarra IGEN vagy NEM-et KELL nyomni a frakciótagoknak, esetleg a frakcióvezető-helyettes hátulról beordítja.
Vita? Te miről beszélsz? szavazógép van. (párt- és kormány színezettől függetlenül.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.05.05. 08:15 Egen, most is hasraütésszerű. Ha levehető a válltámasz, és levetted, és pisztoly minősítéssel veszed meg, és megfelel az adott versenyszabályoknak (méret, tömeg, csőhossz), akkor rövid lőfegyver IMHO. Ha nem, akkor a fenti A-kat. _lesz_ a PCC .


(Mauser C96 történelmi versenyszámokban az micsoda pl.?)
Szia
Jogom van újravizsgáztatni a PCC-t és ez által más kategóriába soroltatni?
Konkrétan volt már itt téma a Stribogom.
Mert van hátsó plate, amit kicseréltem válltámaszra és úgy vizsgázott.
95641495_253132242735250_976633055819071488_n.jpg
95641495_253132242735250_976633055819071488_n.jpg (50.32 KiB) Megtekintve 35657 alkalommal
95968088_526999627989173_9198882318016577536_n.jpg
95968088_526999627989173_9198882318016577536_n.jpg (41.22 KiB) Megtekintve 35657 alkalommal
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.05.06. 13:32 öÖÖ??? lÁTTÁL MÁR ILYESMit tévében? Nem még? Van egy sillabusz, hogy X. szamu szarra IGEN vagy NEM-et KELL nyomni a frakciótagoknak, esetleg a frakcióvezető-helyettes hátulról beordítja.
Vita? Te miről beszélsz? szavazógép van. (párt- és kormány színezettől függetlenül.)
de amúgy eképpen nézett ki az úgynevezett általános vita:

https://sgis.parlament.hu/archive/plays ... &type=real

11:56:31-től megnézhető-meghallgatható!

Kontrát BM államtitkár hozzászólásával

este 10 után...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Megnyugtató hogy nem 20 hanem 30 évig örzik majd az adataimat.Hála és sok sok köszönet a gondos es mindenre kiterjedö kiemelkedö munkásságáért a parlamenrben dolgozó összes szakértönek.Azzal az elégedett mosolyal az arcomon hajtom a fejem nyugalomra minden este mint aki tudja gondoskodó honatyáink vigyáznak ránk.Pedig tényleg nem ittam még semmit. :twisted:
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: albi »

:evil: :evil: :oops:
gvass1 írta: 2020.05.06. 14:15 de amúgy eképpen nézett ki az úgynevezett általános vita:

https://sgis.parlament.hu/archive/plays ... &type=real

11:56:31-től megnézhető-meghallgatható!

Kontrát BM államtitkár hozzászólásával

este 10 után...
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

A k....a anyucikájt ezeknek.
Ez most kiverte a biztosítékot.
Nem erről volt szó. Bizom benne, hogy csak firkáltak össze vissza.
Remélem a szövetségek állást foglalnak az ügyben.

“ A taktikai sportlövészetnél használt fegyverek tárkapacitásra vonatkozó tervezett korlátozása mellett a versenyszabályokban is várható szigorítás az EU tagállamaiban, így nálunk is. Hogy a sportlövők ne essenek kísértésbe az engedélyezett töltényszámnál több lőszer befogadására képes tárak tartása önmagban is jogsértésnek minősülhet.”
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2020.05.08. 14:37 A k....a anyucikájt ezeknek.
Ez most kiverte a biztosítékot.
Nem erről volt szó. Bizom benne, hogy csak firkáltak össze vissza.
Remélem a szövetségek állást foglalnak az ügyben.

“ A taktikai sportlövészetnél használt fegyverek tárkapacitásra vonatkozó tervezett korlátozása mellett a versenyszabályokban is várható szigorítás az EU tagállamaiban, így nálunk is. Hogy a sportlövők ne essenek kísértésbe az engedélyezett töltényszámnál több lőszer befogadására képes tárak tartása önmagban is jogsértésnek minősülhet.”
Igénytelen sz.r cikk, mint a napjainkban megjelent újságcikkek 99,99%-a.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2020.05.08. 14:37 A k....a anyucikájt ezeknek.
Ez most kiverte a biztosítékot.
Nem erről volt szó. Bizom benne, hogy csak firkáltak össze vissza.
Remélem a szövetségek állást foglalnak az ügyben.

“ A taktikai sportlövészetnél használt fegyverek tárkapacitásra vonatkozó tervezett korlátozása mellett a versenyszabályokban is várható szigorítás az EU tagállamaiban, így nálunk is. Hogy a sportlövők ne essenek kísértésbe az engedélyezett töltényszámnál több lőszer befogadására képes tárak tartása önmagban is jogsértésnek minősülhet.”

OVBMG!!!
:


Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2020.05.05. 07:47


OMG!!! Ijesztő hülyeségek és önellentmondások vannak a kormánylapban megjelent fegyvertörvény-szigorításos cikkben! Szinte semmi köze a valódi, beterjesztett törvényjavaslathoz! SENKI NE VEGYE KOMOLYAN!!!



MÉNEMOLVASOLCSAKÍROLHEEE?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2020.05.08. 14:52 OVBMG!!!
:


Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2020.05.05. 07:47


OMG!!! Ijesztő hülyeségek és önellentmondások vannak a kormánylapban megjelent fegyvertörvény-szigorításos cikkben! Szinte semmi köze a valódi, beterjesztett törvényjavaslathoz! SENKI NE VEGYE KOMOLYAN!!!



MÉNEMOLVASOLCSAKÍROLHEEE?
Inkább megyek lőni! :lol: :lol:
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Pagalu
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.08.27. 19:33

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pagalu »

FB_IMG_15889450014618832.jpg
FB_IMG_15889450014618832.jpg (126.53 KiB) Megtekintve 35477 alkalommal
Ez a térkép korrekt lehet?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.05.08. 14:52 Igénytelen sz.r cikk, mint a napjainkban megjelent újságcikkek 99,99%-a.
Ráadásul nettó ökörség. Milyen kísértés lenne ott a nagyobb tárkapacitás által? Hogy levarrok gyors egymás utánban kettőnél több lőlapot?
Vagy hogy PCC-vel végig lehet lőni esetleg egy pályát tárcsere nélkül?
Szörnyűség! :lol:

Minőségi újságírás már csak az előfizetéses anyagokban található szvsz. Az ingyenes média már csak ótvar minőségű clickbait cikkeket írogat mindenhol.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Egy érthető verzió a jövőben bekövetkező változásokról!
https://kapszli.hu/fegyverjogszabalyok- ... gyvereket/
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2020.05.13. 10:16 Egy érthető verzió a jövőben bekövetkező változásokról!
https://kapszli.hu/fegyverjogszabalyok- ... gyvereket/
Köszi a linket! Balázsban nem csalódtam, profi írás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.05.13. 10:46 Köszi a linket! Balázsban nem csalódtam, profi írás.

+1

Csak éppen a fél-analfabéta fészbúk-huszárokhoz és a mainstream média egységsugarú sajtómunkásaihoz a cizelláltabb, egybitesnél bonyolultabb megfogalmazásaink g.ecire nem bírnak eljutni.:-((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2020.05.13. 10:46 Köszi a linket! Balázsban nem csalódtam, profi írás.
Profi, közérthető, nem jogász-bikkfa nyelv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mindeközben újabb lépés a Fegyvertv. Módosító csont nélküli elfogadása felé:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fegyver ... i-vitanak/

A Parlament Honvédelmi és Rendészeti bizottsága a törvényjavaslat részletes vitáját 2020. 05. 13. napján lezárta

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2020.05.13. 11:18 Csak éppen a fél-analfabéta fészbúk-huszárokhoz és a mainstream média egységsugarú sajtómunkásaihoz a cizelláltabb, egybitesnél bonyolultabb megfogalmazásaink g.ecire nem bírnak eljutni.:-((((
Most elgondolkodtam azon, SC cikkének megértéséhez mennyi háttérismeretet használtam, anélkül, hogy tudatosult volna. De abban igazad van, ha valaki nem ért valamihez, akkor igazán csöndben maradhatna, és az újságírók is kereshetnének valakit, aki szíves örömest elmagyarázza nekik, amit nem értenek.

Egyáltalán észreveszik, ha valamit nem értenek?
Például 2010 körül egyik dilis gyereknél lefoglaltak negyvenpár lőszert, valamelyik médium úgy fogalmazott: ipari mennyiségű lőszert találtak nála. Átlag Béla erre tényleg mondhatja: "Hú, az rengeteg, ennyivel legalább negyven embert fejbe lehet lőni!" Mi, akik lőtérre járunk, tudjuk: pisztolylőszerek esetén az 50 db-os csomag az általános, és bontatlan csomaggal ki sem szolgálnak minket. Magyarul amennyit találtak nála, az a szokásos legkisebb megvásárolható mennyiségnél is kevesebb.
Kérdés: reális elvárás-e, hogy aki ilyet leír, annak egyáltalán eszébe jusson utánaérdeklődni, ez a mennyiség sok vagy kevés? Átlag Béla újságíró annyira nem ért a témához, hogy még az sem tudja, mit nem tud. Ez csak egyetlen mondat, és még mennyi esély van rá, hogy egy cikkben további zöldségeket írjanak.
Persze leírhatta volna egyszerűen számmal, jelző nélkül.
Meditálhatunk még azon is, egy szerkesztőségnek hány szakértővel kell kapcsolatban lennie, egyáltalán egy cikket hány szakértővel kellene átnézetni, hogy a hibátlant közelítse.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jó kis cikk angolul értőknek: 73 ok, amiért fegyvert viselek - These Are the 73 Reasons Why I Carry a Handgun

https://www.thetruthaboutguns.com/carry-handgun/

(Nyilván amerikai szemszögből!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Jelentem, hogy a 2020. április 30.-án a BRFK IR-FEO felő küldött "Gár-riasztó fegyver online viselési engedélykérelmemre" a mai napon megjött az érvényes, és hibátlanul kiállított okmány.

Szerintem teljesen élhető ez a rendszer. Remélem, hogy a járványhelyzet vége után is hasonlóan jól fog ez műküdni. A kitöltés, befizetés, küldés 20 perc alatt megvolt. Természetesen az ügyben teljes eljárást folytattak le. Viszont ez engem egyátalán nem zavar. A kérelemtől 3 hét telt el.

Köszönöm az ügyemben közreműködő IR-FEO dolgozók munkáját!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Mr. Senki írta: 2020.05.22. 18:08 Jelentem, hogy a 2020. április 30.-án a BRFK IR-FEO felő küldött "Gár-riasztó fegyver online viselési engedélykérelmemre" a mai napon megjött az érvényes, és hibátlanul kiállított okmány.
Az azért fontos tényező, hogy kértek mérőszalagos/vonalzós képet. :lol:
Atomot rájuk!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kojak írta: 2020.05.23. 00:40 Az azért fontos tényező, hogy kértek mérőszalagos/vonalzós képet. :lol:
Atomot rájuk!
Ne pazarold már ilyen dolgok miatt az atomot! Gödöllő inkább megszolgálta a városi bíróságával együtt... Gumilövedékes gáz-riasztó lőfegyver, meg gáz-riasztó fegyverre tartási engedély, és társai...

Itt odateszed a vonalzót, és mindenki boldog lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2020.05.23. 08:30 Ne pazarold már ilyen dolgok miatt az atomot! Gödöllő inkább megszolgálta a városi bíróságával együtt... Gumilövedékes gáz-riasztó lőfegyver, meg gáz-riasztó fegyverre tartási engedély, és társai...

Itt odateszed a vonalzót, és mindenki boldog lesz.
Az első próbára nekem is megjött 4 héten belül de a következőre levelet kaptam ajánlva
level rnd.jpg
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ZOLKET írta: 2020.05.23. 08:39 Az első próbára nekem is megjött 4 héten belül de a következőre levelet kaptam ajánlva
level rnd.jpg
mindenkinek odabasszák AUTOMATIKUSAN ezt a sommásból normál eljárásba átváltó határozatot, amihez elfelejtenek indokolást fűzni.

Az ugyanis nem indokolás, hogy "mert úgysem készülünk el vele időben", ráadásul mivel ezen szabványlevelüknek kifejtik, hogy amúgy az engedélyt tkp. megadták, miért nem lehet odabiggyeszteni a határozathoz, hogy "Engedély kártyaokmányának elkészültéig a fegyverviselés jogszerűségét ezen határozat igazolja".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

ZOLKET írta: 2020.05.23. 08:39 Az első próbára nekem is megjött 4 héten belül de a következőre levelet kaptam ajánlva
level rnd.jpg
Ilyen nekem is jött, aztán 3 hétre megjött a kártya.

Ez egy VSP semmi más. Ne foglalkozz vele. Meg fog jönni az engedélyed.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2020.05.23. 00:40 Az azért fontos tényező, hogy kértek mérőszalagos/vonalzós képet. :lol:
Atomot rájuk!
Pedig ez igen fontos!
Képzeld el azt a reális forgatókönyvet, hogy valaki az engedéllyel tartott gáz-riasztó fegyverével követ el egy bcs-t.
Mondjuk ha kiköszörüli nagy ravaszul a soroaztszámot, akkor is ott lesz nekik a méret, ami alapján majd bisztossss be tudják azonosítani az elkövetéshez haznált fegyvert! :lol:
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2020.05.23. 10:37 Pedig ez igen fontos!
Képzeld el azt a reális forgatókönyvet, hogy valaki az engedéllyel tartott gáz-riasztó fegyverével követ el egy bcs-t.
Mondjuk ha kiköszörüli nagy ravaszul a soroaztszámot, akkor is ott lesz nekik a méret, ami alapján majd bisztossss be tudják azonosítani az elkövetéshez haznált fegyvert! :lol:
Nem, ez számukra azért fontos, hogy terrortámadásra és félelemkeltésre hivatkozva, divattanácsadással karöltve egy egyébként viselhető méretű gáz-riasztó fegyverre megtagadják a viselési engedély kiállítását. Mert csak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Muzeális vagy gáz-riasztó?

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ciki vagy sem, veterán fórumozó létemre se tudom megválaszolni a kérdést: a külön töltött lövedékes traumatikus fegyvereket mi alapján minősítik muzeális vagy gáz-riasztó fegyvernek? A kivetőtöltény ugyanúgy riasztótöltény, a lövedéket ugyanúgy a csőtorkolat irányából töltik. (Osztott lőszeres, azaz a csőfar irányából külön töltött lövedéket és kivetőtöltényt alkalmazó traumatikus fegyver létezéséről nem tudok magyar viszonylatban.)

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
"2. §
4. elöltöltő fegyver: az olyan egylövetű- vagy ismétlőfegyver, amelynél a lőport és a lövedéket kizárólag a csőtorkolat irányából lehet a csőbe vagy a forgódobba betölteni, rendeltetésszerűen fekete lőporral vagy gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőporral és hozzávaló csappantyúval működtethető;
[…]
24. muzeális fegyver és lőszer: az elöltöltő fegyver, továbbá a korszerű perem vagy központi, illetve elektromos gyújtású lőszer használatára alkalmatlan tűzfegyver, és az ilyen fegyverekhez használható 1945 előtt gyártott lőszer;
[…]
32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas;
33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;
34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti"
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Muzeális vagy gáz-riasztó?

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2020.05.26. 09:42 Ciki vagy sem, veterán fórumozó létemre se tudom megválaszolni a kérdést: a külön töltött lövedékes traumatikus fegyvereket mi alapján minősítik muzeális vagy gáz-riasztó fegyvernek? A kivetőtöltény ugyanúgy riasztótöltény, a lövedéket ugyanúgy a csőtorkolat irányából töltik. (Osztott lőszeres, azaz a csőfar irányából külön töltött lövedéket és kivetőtöltényt alkalmazó traumatikus fegyver létezéséről nem tudok magyar viszonylatban.)

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
"2. §
4. elöltöltő fegyver: az olyan egylövetű- vagy ismétlőfegyver, amelynél a lőport és a lövedéket kizárólag a csőtorkolat irányából lehet a csőbe vagy a forgódobba betölteni, rendeltetésszerűen fekete lőporral vagy gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőporral és hozzávaló csappantyúval működtethető;
[…]
24. muzeális fegyver és lőszer: az elöltöltő fegyver, továbbá a korszerű perem vagy központi, illetve elektromos gyújtású lőszer használatára alkalmatlan tűzfegyver, és az ilyen fegyverekhez használható 1945 előtt gyártott lőszer;
[…]
32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas;
33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;
34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti"
Attöl függ minek vizsgáztatod, műszakilag elvileg kb ugyanaz is lehet. GR-ben tudtommal jobban kérik a szilárd lövedék gátlást, muzeális elvileg mehetne ólomgolyóval is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Muzeális vagy gáz-riasztó?

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2020.05.26. 09:42 Ciki vagy sem, veterán fórumozó létemre se tudom megválaszolni a kérdést: a külön töltött lövedékes traumatikus fegyvereket mi alapján minősítik muzeális vagy gáz-riasztó fegyvernek? A kivetőtöltény ugyanúgy riasztótöltény, a lövedéket ugyanúgy a csőtorkolat irányából töltik. (Osztott lőszeres, azaz a csőfar irányából külön töltött lövedéket és kivetőtöltényt alkalmazó traumatikus fegyver létezéséről nem tudok magyar viszonylatban.)

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
"2. §
4. elöltöltő fegyver: az olyan egylövetű- vagy ismétlőfegyver, amelynél a lőport és a lövedéket kizárólag a csőtorkolat irányából lehet a csőbe vagy a forgódobba betölteni, rendeltetésszerűen fekete lőporral vagy gyárilag a fekete lőpor kiváltására készült lőporral és hozzávaló csappantyúval működtethető;
[…]
24. muzeális fegyver és lőszer: az elöltöltő fegyver, továbbá a korszerű perem vagy központi, illetve elektromos gyújtású lőszer használatára alkalmatlan tűzfegyver, és az ilyen fegyverekhez használható 1945 előtt gyártott lőszer;
[…]
32. gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény és riasztótöltény működtetésére alkalmas;
33. gáztöltény: olyan, szilárd anyagú lövedékkel nem rendelkező töltény, amely a szemre és a légutakra ingerlő hatást kifejtő adalékanyagot tartalmaz;
34. riasztótöltény: az a lövedékkel nem rendelkező, hang-, fény- és füsthatás kiváltására szolgáló töltény, amelynek kaliberjelét a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló miniszteri rendelet, illetve az abban meghatározott szabvány a riasztópisztoly és a riasztó revolvertöltények körében nevesíti"
1. jogilag/műszakilag a fentiek alapján leginkább hasraütés

2. attól függ, hogy KICSODA is mire kérik/adják meg a gyártási engedélyt és a hozzá tartozó szakvéleményt

3. az egészet szét kéne már b.aszni a picsába, és ÖNÁLLÓ KATEGÓRIÁT létrehozni a nem halálos traumatikus eszközöknek, egyértelmű - mindenkire egyformán vonatkozó - műszaki paraméterrendszerrel

4. de akkor nem lehetne zavarosban halászni, okoskodni, kötözködni, részrehajlani, jogtiprani hatósági részről sem, HOVA VEZETNE AZ???
Tehát ilyen soha nem lesz.

5. Ilyen szempontból korrekt GÁZ-RIASZTÓRA az EU implementációs direktíva beemelés, ami annak megfelel az AZ, ami nem, az nem az. Kész.
De ez majd csak 2023 után lép hatályba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Muzeális vagy gáz-riasztó?

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2020.05.26. 10:09 1. jogilag/műszakilag a fentiek alapján leginkább hasraütés

2. attól függ, hogy KICSODA is mire kérik/adják meg a gyártási engedélyt és a hozzá tartozó szakvéleményt

3. az egészet szét kéne már b.aszni a picsába, és ÖNÁLLÓ KATEGÓRIÁT létrehozni a nem halálos traumatikus eszközöknek, egyértelmű - mindenkire egyformán vonatkozó - műszaki paraméterrendszerrel

4. de akkor nem lehetne zavarosban halászni, okoskodni, kötözködni, részrehajlani, jogtiprani hatósági részről sem, HOVA VEZETNE AZ???
Tehát ilyen soha nem lesz.

5. Ilyen szempontból korrekt GÁZ-RIASZTÓRA az EU implementációs direktíva beemelés, ami annak megfelel az AZ, ami nem, az nem az. Kész.
De ez majd csak 2023 után lép hatályba.
A 4. pont a lényeg.
Itt a fórumon is milliószor láttuk, hogy egyik gyártó így, a másik úgy alakítja át G-R-ra a valaha éles vasakat.
- Egy darabig a kiszerelhető cső ördögtől való volt, aztán hírtelen nem az lett.
- Egy darabig a gyártói jelölések X-elgetése kötelező elem volt, aztán nem lett az. Mindezt úgy, hogy eközben a jogszabályok vonatkozó részei egy betűt nem változtak. Erre tudom azt mondani, hogy valaki ilyen esetben vagy nem tudja a szakmájára vonatkozó szabályokat, vagy nettó korrupt eljárásról van szó. Nem tudom eldönteni melyik a jobb, vagy a rosszabb, nem is akarom. Igazából akár egyik, akár másik, akár mindkettő, elég rossz az optikája.

Ebbe talán jobb nem is belemenni mélyebben, mert rémhírkeltő leszek, amiért elvisz a rézf...szú bagoly. Viszont ha elvisz, akkor már nem vagyok rémhír keltő, tehát nem visz el. De akkor meg rémhírkeltő vagyok, és elvisz... Végtelen ciklus. (While (1))
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2020.05.27. 15:33 Hát' egészségére Atyám:
https://tibiatya.blogstar.hu/2020/05/26 ... uyRtCilYik
Mótvááá!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sdd2
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.05.07. 22:32

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sdd2 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy GR fegyvert, elindítottam rá a viselési engedély megszerzését, majd felhívtak a brfk-ról, hogy nem tudnak rá viselésit adnj, leadta-e az előző tulaj a viselésit, ennek utána jártam, ő nem is kért soha, ő pedig kereskedőtöl vette. Valamj megoldás van erre a szituációra?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sdd2 írta: 2020.05.28. 04:39 Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy GR fegyvert, elindítottam rá a viselési engedély megszerzését, majd felhívtak a brfk-ról, hogy nem tudnak rá viselésit adnj, leadta-e az előző tulaj a viselésit, ennek utána jártam, ő nem is kért soha, ő pedig kereskedőtöl vette. Valamj megoldás van erre a szituációra?

0. amit a sün mond az NINCS. Ami írásba ad, az is gyakran baromság.
1. adjanak már egy írásbeli határozatot, amelyben konkrétan az szerepel, hogy adott gyári számú, típusú gr fegyverre AZÉRT nem adnak viselésit, mert másnak már van rá kiadott érvényes ilyen.
2. ilyenkor derülhet ki, hogy
a, az eladó hazudott neked (vagy mégsem újonnan vette boltból)
b, elnézték a számot, típust. Olyan már volt, hogy adott gyári számú fegyvert köröztek, de teljesen más típust és fegyverkategóriát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sdd2
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.05.07. 22:32

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sdd2 »

gvass1 írta: 2020.05.28. 07:07


0. amit a sün mond az NINCS. Ami írásba ad, az is gyakran baromság.
1. adjanak már egy írásbeli határozatot, amelyben konkrétan az szerepel, hogy adott gyári számú, típusú gr fegyverre AZÉRT nem adnak viselésit, mert másnak már van rá kiadott érvényes ilyen.
2. ilyenkor derülhet ki, hogy
a, az eladó hazudott neked (vagy mégsem újonnan vette boltból)
b, elnézték a számot, típust. Olyan már volt, hogy adott gyári számú fegyvert köröztek, de teljesen más típust és fegyverkategóriát.
Rendben, így lesz, sanszos, hogy a számmal van valami mert a fegyveren elég hülyén van a gyári sorozatszám, beszéltem a kereskedővel is akitől vette, nem emlékszik rá ami persze elvárhatatlan, én sem emlékeznék.

Viszont ha tényleg adtak rá viselésit és még a kereskedő előtti ember ha volt olyan, akkor neki rég le kellett volna adni, gondolom akkor a rendőrség felszólíthatja a leadásra hisz 5 munkanap vagy mennyi idő van jelenteni, hogy eladtad, stb.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hamarosan lejár a személyim.Változott valami az új szig.szám bejelentésénél a viselésikre vonatkozóan vagy elég elküldeni email-ben a fegyverelőadó néninek? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

chucky írta: 2020.05.28. 16:01 Hamarosan lejár a személyim.Változott valami az új szig.szám bejelentésénél a viselésikre vonatkozóan vagy elég elküldeni email-ben a fegyverelőadó néninek? :roll:
Én ajánlott levélként küldtem, de az is lehet, hogy jó.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

chucky írta: 2020.05.28. 16:01 Hamarosan lejár a személyim.Változott valami az új szig.szám bejelentésénél a viselésikre vonatkozóan vagy elég elküldeni email-ben a fegyverelőadó néninek? :roll:
Ha csak gáz-riasztó viselésiről van szó, Én azt a választ kaptam a helyi igrendestől, hogy nem kell vele foglalkozni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.05.28. 16:17 Ha csak gáz-riasztó viselésiről van szó, Én azt a választ kaptam a helyi igrendestől, hogy nem kell vele foglalkozni.
Csak ezt nem adta írásba, hiszen ez jogszabállyal ellentétes.

A kérelemben szereplő adatok megváltozását be kell jelenteni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ráadásul email-ben értesített a BM,hogy hamarosan lejár a személyim :mrgreen: Törődnek velem :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: BRFK online GR viselési

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

ZOLKET írta: 2020.05.23. 08:39 Az első próbára nekem is megjött 4 héten belül de a következőre levelet kaptam ajánlva
level rnd.jpg
Na ma mégis befutott a postás a viselésivel.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2020.05.28. 16:01 Hamarosan lejár a személyim.Változott valami az új szig.szám bejelentésénél a viselésikre vonatkozóan vagy elég elküldeni email-ben a fegyverelőadó néninek? :roll:
Ezt én úgy szoktam megoldani, hogy vagy veszek egy csúzlit, amit engedélyeztetek, vagy egy meglévő, még nem engedélyes viszek be az új személyivel egyetemben. Akkor tiszta ügy, hogy be van jelentve az új okmány, és vissza sem lehet dobni, mert volt ügyirat kiváltó esemény.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meanwhile in Minneapolis*

"“Before there were cops, there were just Americans. So, here we are.”

“Justice for Floyd but we don’t support looting."

Kép

*egy fekete gyanúsított (George Floyd) fehér rendőr intézkedése közbeni halála ürügyén fosztogatások kezdődtek a városban, a rendőrség nagyjából tehetetlen volt, üzletek tucatjait fosztották ki. A fegyveres civilek pedig védelmükre siettek. Felhívnám a figyelmet a kép jobb szélén levő karabélyos úrra, aki nyilvánvalóan nem a "fehérrasszistanagypuskával" kategória.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mondjuk nem tudom, miért kellett csórikám nyakát térdelőzsámolynak nézni, értelmetlen dolog volt.
Civilek védték a boltokat a fosztogatóktól?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.05.29. 06:06 Mondjuk nem tudom, miért kellett csórikám nyakát térdelőzsámolynak nézni, értelmetlen dolog volt.
Civilek védték a boltokat a fosztogatóktól?

a 2 dolog független.

Ezek meghatározott forgatókönyv szerint zajlanak.

1. sünök bántanak valami embert, jogosan/szakszerűen vagy nem, az a későbbiek szempontjából irreleváns
2. kiderül, hogy a nemrendőr bőrszíne sötétebb, mint a rendőré
3. jogvédők, politikusok, média elkezdi verni a habot rasszizmusfasizmusrendőrierőszak vonalon
4. békés tüntetések, demonstrációk
5. ezek ürügyén odacsapódik a társadalom szemete -> fosztogatások, gyújtogatások, üzletek kirablása, erőszak
6. rendőrség balfaszkodik, már nem mer elég keményen odaverni.
7. a civilek kezükbe veszik a dolgot, igen, lelőnek néhány fosztogatót.

A helyzet baromira nem vicces már:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jaja!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.05.29. 06:33 a 2 dolog független.

Ezek meghatározott forgatókönyv szerint zajlanak.

1. sünök bántanak valami embert, jogosan/szakszerűen vagy nem, az a későbbiek szempontjából irreleváns
2. kiderül, hogy a nemrendőr bőrszíne sötétebb, mint a rendőré
3. jogvédők, politikusok, média elkezdi verni a habot rasszizmusfasizmusrendőrierőszak vonalon
4. békés tüntetések, demonstrációk
5. ezek ürügyén odacsapódik a társadalom szemete -> fosztogatások, gyújtogatások, üzletek kirablása, erőszak
6. rendőrség balfaszkodik, már nem mer elég keményen odaverni.
7. a civilek kezükbe veszik a dolgot, igen, lelőnek néhány fosztogatót.

A helyzet baromira nem vicces már:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Pont leszarjak az elhunyt "tesot" a tobbiek.Ez csak urugy a lopashoz.Mindenki ehezik de csak muszaki cikkeket lopnak! Homokzsak+M60 azt' hadd pattogjon a nyomjelzo! 😬
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mr. Senki írta: 2020.05.28. 21:42 Ezt én úgy szoktam megoldani, hogy vagy veszek egy csúzlit, amit engedélyeztetek, vagy egy meglévő, még nem engedélyes viszek be az új személyivel egyetemben. Akkor tiszta ügy, hogy be van jelentve az új okmány, és vissza sem lehet dobni, mert volt ügyirat kiváltó esemény.
Nalunk kedves,csinos,szexy neni mindent elintezett regen.Lehet nincs is mar itt......🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.05.29. 08:00 Nalunk kedves,csinos,szexy neni mindent elintezett regen.Lehet nincs is mar itt......🙄
Most beszéltem vele, még megvan:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2020.05.29. 06:00 Meanwhile in Minneapolis*

"“Before there were cops, there were just Americans. So, here we are.”

“Justice for Floyd but we don’t support looting."

Kép

*egy fekete gyanúsított (George Floyd) fehér rendőr intézkedése közbeni halála ürügyén fosztogatások kezdődtek a városban, a rendőrség nagyjából tehetetlen volt, üzletek tucatjait fosztották ki. A fegyveres civilek pedig védelmükre siettek. Felhívnám a figyelmet a kép jobb szélén levő karabélyos úrra, aki nyilvánvalóan nem a "fehérrasszistanagypuskával" kategória.
A jobb szelso karabelyos ur raadasul betartja a covidtizen9 biztonsagi intezkedeseket es alarcot visel. :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Friendly
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.10.15. 14:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Friendly »

Vészhelyzetre való hivatkozással mennyire sérül az egyéni jog:

A bíróság tárgyalás nélkül hoz jogerős ítéletet - fellebezés helye nincs - mint írja, 1 év börtön 3 évre felfüggesztve egy 27 éve vásárolt 4 mm-es flobertért, melyre csupán nem volt engedély. Bejelentés alapján volt házkutatás.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.05.29. 08:08 Most beszéltem vele, még megvan:-)
Juhuuuu 😍😍
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2020.05.29. 06:00 Meanwhile in Minneapolis*
https://www.youtube.com/watch?v=VEy0HBbXfpQ
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Friendly írta: 2020.05.29. 10:54 Vészhelyzetre való hivatkozással mennyire sérül az egyéni jog:

A bíróság tárgyalás nélkül hoz jogerős ítéletet - fellebezés helye nincs - mint írja, 1 év börtön 3 évre felfüggesztve egy 27 éve vásárolt 4 mm-es flobertért, melyre csupán nem volt engedély. Bejelentés alapján volt házkutatás.
Fúbazz..
Más nem volt mellette?
Ki jelentette be?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Friendly írta: 2020.05.29. 10:54 Vészhelyzetre való hivatkozással mennyire sérül az egyéni jog:

A bíróság tárgyalás nélkül hoz jogerős ítéletet - fellebezés helye nincs - mint írja, 1 év börtön 3 évre felfüggesztve egy 27 éve vásárolt 4 mm-es flobertért, melyre csupán nem volt engedély. Bejelentés alapján volt házkutatás.
Hivatkozást kérek. Tudtommal a bírósági ítéleteket, határozatokat nyilvánosan kihirdetik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Friendly írta: 2020.05.29. 10:54 Vészhelyzetre való hivatkozással mennyire sérül az egyéni jog:

A bíróság tárgyalás nélkül hoz jogerős ítéletet - fellebezés helye nincs - mint írja, 1 év börtön 3 évre felfüggesztve egy 27 éve vásárolt 4 mm-es flobertért, melyre csupán nem volt engedély. Bejelentés alapján volt házkutatás.
Ez egy szokásosnál enyhébb ítélet, nincs ezzel gond.

gond azzal van, aki engedélyhez kötötte. Annak kötél járna egy épelméjű világban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Mr. Senki írta: 2019.03.16. 10:48 Éééédes Istenem! Új pestis szabadult el... Úgy hívják, britt, liberális gondolkodás... Ami tkp egy neofasiszta idiótizmus...

Értem a célt, de mi van akkor, ha a kést egy ólomlapocskákkal bélelt tokban hordom, vagy azt a részt ahol a chip van betekerem ólomlemezzel?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2020.05.29. 07:55 Pont leszarjak az elhunyt "tesot" a tobbiek.Ez csak urugy a lopashoz.Mindenki ehezik de csak muszaki cikkeket lopnak! Homokzsak+M60 azt' hadd pattogjon a nyomjelzo! 😬
Amerika kis bulváros túlzással, de lángokban áll.
Mielőtt azonban megint elindulnának sokunkban a kis programok hogy "Na, mán megint a fekákkal van baj", hát nem! Az USA, a világ legnagyobb katonai szuperhatalma, egyúttal elképesztő gazdasági egyenlőtlenségek világa is. A FED egy pár éve készített felmérése szerint az amerikaiak 61%-ának problémát jelentene egy 400 dolláros azonnali kiadás kifizetése is. Mai árfolyamon 120 ezer forintról beszélünk, amit a világ elsőszámú hatalméban az emberei 61%-a nem tud magának megengedni, még hitelkártyából sem!

https://kiszamolo.hu/az-amerikai-megtakaritasi-rata/

És arra is emlékszünk, hogy kilométeres sorok álltak a koronapánik alatt az élelmiszerSEGÉLYÉRT az USA-ban!!!

https://index.hu/kulfold/2020/04/21/egy ... zersegely/

Azon ne akadjunk le hogy autóval tették, ott baromi nagy távolságok vannak, tömegközlekedés pedig a legnagyobb városok kivételével szinte nulla, a benzin mindig is olcsóbb volt, így ótt a csóró is autóval jár.

Nem találok benne semmi meglepőt, ha ilyen helyzetben ezek a szegény tömegek bepöccennek és megindulnak. Helyeselni persze nem helyeslem, de ugye tudjuk hogy a legtöbb forradalmat éhséglázadás indította el. Ezek az emberek pedig ha nem is éhesek, de kurvára frusztráltak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2020.05.31. 19:03 Amerika kis bulváros túlzással, de lángokban áll.
Mielőtt azonban megint elindulnának sokunkban a kis programok hogy "Na, mán megint a fekákkal van baj", hát nem! Az USA, a világ legnagyobb katonai szuperhatalma, egyúttal elképesztő gazdasági egyenlőtlenségek világa is. A FED egy pár éve készített felmérése szerint az amerikaiak 61%-ának problémát jelentene egy 400 dolláros azonnali kiadás kifizetése is. Mai árfolyamon 120 ezer forintról beszélünk, amit a világ elsőszámú hatalméban az emberei 61%-a nem tud magának megengedni, még hitelkártyából sem!

https://kiszamolo.hu/az-amerikai-megtakaritasi-rata/

És arra is emlékszünk, hogy kilométeres sorok álltak a koronapánik alatt az élelmiszerSEGÉLYÉRT az USA-ban!!!

https://index.hu/kulfold/2020/04/21/egy ... zersegely/

Azon ne akadjunk le hogy autóval tették, ott baromi nagy távolságok vannak, tömegközlekedés pedig a legnagyobb városok kivételével szinte nulla, a benzin mindig is olcsóbb volt, így ótt a csóró is autóval jár.

Nem találok benne semmi meglepőt, ha ilyen helyzetben ezek a szegény tömegek bepöccennek és megindulnak. Helyeselni persze nem helyeslem, de ugye tudjuk hogy a legtöbb forradalmat éhséglázadás indította el. Ezek az emberek pedig ha nem is éhesek, de kurvára frusztráltak.
Attól nagyon messze van. Sehol nincs a hatvanas évekhez. Ez kb. 2011 londoni szintű fosztogatás.
LA. 54 ember halt meg na az kemény volt.
Ha valóban fegyverrel bekuldik NGt akkor hamar abbahagyjak a lapos tévék felszabaditasat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2020.05.31. 21:10 Attól nagyon messze van. Sehol nincs a hatvanas évekhez. Ez kb. 2011 londoni szintű fosztogatás.
LA. 54 ember halt meg na az kemény volt.
Ha valóban fegyverrel bekuldik NGt akkor hamar abbahagyjak a lapos tévék felszabaditasat.
7ad.jpg
7ad.jpg (66.86 KiB) Megtekintve 33612 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

aksurv írta: 2020.05.31. 21:10 Ha valóban fegyverrel bekuldik NGt akkor hamar abbahagyjak a lapos tévék felszabaditasat.
Nem kell oda NG! :roll:

„Mivel egy jól szervezett milícia szükséges a szabad állam biztonsága szempontjából, nem lehet a népnek a fegyverek birtoklásához és viseléséhez való jogát csorbítani.”

Lásd a képeket! ;)

Mod.: Ahol, és akinek meg csorbítják, az beszerzi illegálisan. Így működik ez az egész világon! :(
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

aksurv írta: 2020.05.31. 21:10 . Ez kb. 2011 londoni szintű fosztogatás.
LA. 54 ember halt meg na az kemény volt.
London, USA. Bakker,a világ két legnagyobb hatalma, a jogállamiság és szabadság (mintaképei?)
Mit tett (tudott) tenni e két hatalom az állampolgárai élete, biztonsága, vagyona védelmében az említett zavargások és a mostani események kapcsán? SEMMIT!! Londonban a Tv kamera előtt hívta az éppen kifosztás alatt lévő üzlet tulajdonosa a rendőrséget segítségért. Mi volt a válasz? Sajnos nem tud járőrt küldeni, mert nincs szabad emberük. Kész, ennyi volt a védelem. LA. ban emlékszünk az utcán megállított kamion esetére, amikor kirángatták a sofőrt az úttestre és majdnem agyonverték.( Csináltak is belőle nemzeti hőst. ) Hol volt, VAN a rendőrség. SEHOL!! És ne legyenek kétségeink, nem is lesz a jövőben sem SEHOL! Magadat kell megvédened, vagy legális, vagy illegális (a hatalomnak mikor melyik az) lehetőséggel, eszközzel! Bocs a kirohanásért, de ez kijött belőlem az újra és újra történő események kapcsán A kenyerem javát már megettem, lassan semmi újat nem tud mutatni nekem ez a világ. Apám szavai szerint próbáltam és próbálom élni az életemet. ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!
Nem véletlenül szoktam idézgetni a " Hány éves vagy királyfi...." mondást. ;)

U.i.: Nem, nem ittam diópáleszt! :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Cajga írta: 2020.06.01. 00:32 London, USA. Bakker,a világ két legnagyobb hatalma, a jogállamiság és szabadság (mintaképei?)
Mit tett (tudott) tenni e két hatalom az állampolgárai élete, biztonsága, vagyona védelmében az említett zavargások és a mostani események kapcsán? SEMMIT!! Londonban a Tv kamera előtt hívta az éppen kifosztás alatt lévő üzlet tulajdonosa a rendőrséget segítségért. Mi volt a válasz? Sajnos nem tud járőrt küldeni, mert nincs szabad emberük. Kész, ennyi volt a védelem. LA. ban emlékszünk az utcán megállított kamion esetére, amikor kirángatták a sofőrt az úttestre és majdnem agyonverték.( Csináltak is belőle nemzeti hőst. ) Hol volt, VAN a rendőrség. SEHOL!! És ne legyenek kétségeink, nem is lesz a jövőben sem SEHOL! Magadat kell megvédened, vagy legális, vagy illegális (a hatalomnak mikor melyik az) lehetőséggel, eszközzel! Bocs a kirohanásért, de ez kijött belőlem az újra és újra történő események kapcsán A kenyerem javát már megettem, lassan semmi újat nem tud mutatni nekem ez a világ. Apám szavai szerint próbáltam és próbálom élni az életemet. ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!
Nem véletlenül szoktam idézgetni a " Hány éves vagy királyfi...." mondást. ;)

U.i.: Nem, nem ittam diópáleszt! :lol:
Nem kell túl tolni.
Nem az állampolgár feladata a kozrend helyreállítása.
Geci messze van a roof koreans a gettóbeli városi rendfenntartastol.
Van működő megoldás.
https://www.facebook.com/shaunking/vide ... 796929868/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.05.31. 19:03 Amerika kis bulváros túlzással, de lángokban áll.
Mielőtt azonban megint elindulnának sokunkban a kis programok hogy "Na, mán megint a fekákkal van baj", hát nem! Az USA, a világ legnagyobb katonai szuperhatalma, egyúttal elképesztő gazdasági egyenlőtlenségek világa is. A FED egy pár éve készített felmérése szerint az amerikaiak 61%-ának problémát jelentene egy 400 dolláros azonnali kiadás kifizetése is. Mai árfolyamon 120 ezer forintról beszélünk, amit a világ elsőszámú hatalméban az emberei 61%-a nem tud magának megengedni, még hitelkártyából sem!

https://kiszamolo.hu/az-amerikai-megtakaritasi-rata/

És arra is emlékszünk, hogy kilométeres sorok álltak a koronapánik alatt az élelmiszerSEGÉLYÉRT az USA-ban!!!

https://index.hu/kulfold/2020/04/21/egy ... zersegely/

Azon ne akadjunk le hogy autóval tették, ott baromi nagy távolságok vannak, tömegközlekedés pedig a legnagyobb városok kivételével szinte nulla, a benzin mindig is olcsóbb volt, így ótt a csóró is autóval jár.

Nem találok benne semmi meglepőt, ha ilyen helyzetben ezek a szegény tömegek bepöccennek és megindulnak. Helyeselni persze nem helyeslem, de ugye tudjuk hogy a legtöbb forradalmat éhséglázadás indította el. Ezek az emberek pedig ha nem is éhesek, de kurvára frusztráltak.

Szegény emberek............másnak a tulajdonát összetörik mert nekik nincs? Gördeszkás surmók akik az utcán ténferegnek egész nap amíg mások melóznak.Az ilyeneket nem hogy sajnálni nem tudom de szarrá lőném őket gumival és mehetne a sittre!
Felgyújtogatnak autókat amit más munkával szerzett meg.Üzleteket törnek össze.A sok fehér barom hirtelen milyen néger szerető lett......ugyan már.
https://www.youtube.com/watch?v=yImHy8- ... e=emb_logo
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.06.01. 15:27 Szegény emberek............másnak a tulajdonát összetörik mert nekik nincs? Gördeszkás surmók akik az utcán ténferegnek egész nap amíg mások melóznak.Az ilyeneket nem hogy sajnálni nem tudom de szarrá lőném őket gumival és mehetne a sittre!
Felgyújtogatnak autókat amit más munkával szerzett meg.Üzleteket törnek össze.A sok fehér barom hirtelen milyen néger szerető lett......ugyan már.
https://www.youtube.com/watch?v=yImHy8- ... e=emb_logo
BŐRSZÍNTŐL FÖGGETLENÜL, aki fosztogat, gyújtogat AZT LE KELL LŐNI.
Elsődlegesen a renddfenntartóknak, de ha az nem végzi a dolgát, akkor a polgároknak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.06.01. 16:35 BŐRSZÍNTŐL FÖGGETLENÜL, aki fosztogat, gyújtogat AZT LE KELL LŐNI.
Elsődlegesen a renddfenntartóknak, de ha az nem végzi a dolgát, akkor a polgároknak.
Jah, köze nincs a bőrszínhez a fosztogatásoknak. Ahogy Trampli is megmondta: "When the lootng starts the shooting starts".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2020.06.01. 16:51 Jah, köze nincs a bőrszínhez a fosztogatásoknak. Ahogy Trampli is megmondta: "When the lootng starts the shooting starts".
Bár ha azt nézzük a rendőrség kap majd zsír új autókat az adófizetők "demonstrálók" pénzén :mrgreen:
Tegnap láttam egy arab kinézető palit aki egy céltávcsöves AR-15-tel a nyakában állt az üzletében 8-)
A fegyverboltok tulajdonosai vajon bent alszanak az üzletekben?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kallard »

gvass1 írta: 2020.06.01. 16:35 BŐRSZÍNTŐL FÖGGETLENÜL, aki fosztogat, gyújtogat AZT LE KELL LŐNI.
Elsődlegesen a renddfenntartóknak, de ha az nem végzi a dolgát, akkor a polgároknak.
+1

(Amúgy eredetileg ez a szemlélet lenne Amerika.)
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Kallard írta: 2020.06.01. 19:04 +1

(Amúgy eredetileg ez a szemlélet lenne Amerika.)
Persze, lelőni a felhergelt tüntetőket meg fosztogatókat... :roll:
Még szerencse, hogy ott azért gondolkodnak is, mielőtt fegyverhasználatra kerül a sor.

Pont arra megy ki a játék, hogy eszkalálódjon a feszkó, és a mostani vezetést eltávolítsák, de minimum ne válasszák meg újra idén ősszel.
Ezt akarják ugyanis a tüntetőkre kullancsként rácsatlakozott, és bizonyos (demokratákat is finanszírozó) civil szervezetek által pénzelt anarchista csoportok elérni (a demokraták hatalomra kerülése érdekében). Trump nem véletlenül nyilvánította terrorista csoportnak az ANTIFÁT. (Na, őket tényleg le lehetne szedegetni egyesével zokszó nélkül.)

Az NYPD Hírszerző és Terrorizmusellenes csoportjának helyettes biztosa vasárnap este bejelentette, hogy erős bizonyítékuk van rá, hogy New York Cityben, a békés tüntetések alatt kiprovokált erőszakos cselekmények előre eltervezettek. Eddig meg nem nevezett szélsőséges csoportok jóval a demonstrációk elkezdése előtt, a menet útvonalán, előre kiválasztott helyszínekre vonulnak. Legtöbb esetben előkelőbb környéket, high-end üzleteket vagy nagyobb korporációkat választanak, majd ott gyújtogatásba, rombolásba kezdenek.

Az agitátorok a kiválasztott helyszínekre Molotov-koktéllal, gáztartályokkal, kövekkel, üvegekkel felszerelve érkeznek még a tüntetők előtt. A tagokat online szervezik, a tüntetés menete alatt telefonon, kódrendszerrel érintkeznek, míg a többiek biciklin követik a menetet. Gyakran egészségügyi alkalmazott egyenruhát viselnek. Még a tüntetés elkezdése előtt online pénzgyűjtést szerveznek az esetlegesen letartóztatottak kiváltására.

◾A 686 New Yorkban letartóztatott személy 20%-a az államon kívülről érkezett a hétvégére, többek között Massachusettes-ből, Connecticutból, Pennsylvaniából, Iowából, Nevadából, Virginiaból, Marylandból, Texasból és Minnesotából.

◾Az első gyanú már péntek este felmerült, amikor egy fehér bőrű testvérpár Molotov-koktélt dobott egy parkoló rendőrautóra, melyben még bent ültek a rendőrök. Ez a két nő sem New York-i lakos. A Molotov-koktél dobóját gyilkossági kísérlet vádjával állítják bíróság elé.

◾Az anarchista csoportok célja a rombolás, hatalmas anyagi kár okozása és a tüntetőkre irányítani a felelősséget. A cél valószínűleg a két oldal, a demonstrálók és a rendőrség egymás ellen uszítása, végső soron a katonai közbeavatkozás kiprovokálása.


Tehát a lényeg: Trumpi bácsi népszerűségét ugyan megtépázta a vírusjárvány, a vele járó válság és a megugró munkanélküliség, de mindez nem elég, rá kell szervezni még egy "kis" zavargással is, nehogy véletlenül még egyszer ő legyen az elnök.

https://www.nbcnewyork.com/news/local/n ... e/2440722/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.06.01. 19:34 Persze, lelőni a felhergelt tüntetőket meg fosztogatókat... :roll:
Még szerencse, hogy ott azért gondolkodnak is, mielőtt fegyverhasználatra kerül a sor.

Pont arra megy ki a játék, hogy eszkalálódjon a feszkó, és a mostani vezetést eltávolítsák, de minimum ne válasszák meg újra idén ősszel.
Ezt akarják ugyanis a tüntetőkre kullancsként rácsatlakozott, és bizonyos (demokratákat is finanszírozó) civil szervezetek által pénzelt anarchista csoportok elérni (a demokraták hatalomra kerülése érdekében). Trump nem véletlenül nyilvánította terrorista csoportnak az ANTIFÁT. (Na, őket tényleg le lehetne szedegetni egyesével zokszó nélkül.)

Az NYPD Hírszerző és Terrorizmusellenes csoportjának helyettes biztosa vasárnap este bejelentette, hogy erős bizonyítékuk van rá, hogy New York Cityben, a békés tüntetések alatt kiprovokált erőszakos cselekmények előre eltervezettek. Eddig meg nem nevezett szélsőséges csoportok jóval a demonstrációk elkezdése előtt, a menet útvonalán, előre kiválasztott helyszínekre vonulnak. Legtöbb esetben előkelőbb környéket, high-end üzleteket vagy nagyobb korporációkat választanak, majd ott gyújtogatásba, rombolásba kezdenek.

Az agitátorok a kiválasztott helyszínekre Molotov-koktéllal, gáztartályokkal, kövekkel, üvegekkel felszerelve érkeznek még a tüntetők előtt. A tagokat online szervezik, a tüntetés menete alatt telefonon, kódrendszerrel érintkeznek, míg a többiek biciklin követik a menetet. Gyakran egészségügyi alkalmazott egyenruhát viselnek. Még a tüntetés elkezdése előtt online pénzgyűjtést szerveznek az esetlegesen letartóztatottak kiváltására.

◾A 686 New Yorkban letartóztatott személy 20%-a az államon kívülről érkezett a hétvégére, többek között Massachusettes-ből, Connecticutból, Pennsylvaniából, Iowából, Nevadából, Virginiaból, Marylandból, Texasból és Minnesotából.

◾Az első gyanú már péntek este felmerült, amikor egy fehér bőrű testvérpár Molotov-koktélt dobott egy parkoló rendőrautóra, melyben még bent ültek a rendőrök. Ez
Sztem ez nem a konteoblog😂

Amugy meg ki írt olyat, hogy békés demonstrálókra kell lőni?

Világosan az lett írva, hogy fosztogatókat, gyújtogatókat kell lőni. Ez történik is. Ha a te üzletedbe törne be a csőcselék és fel akarná gyújtani, te is lőnél. Ez az egészséges.

ne láss oda olyat, ami nincs!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.06.01. 19:41 Sztem ez nem a konteoblog😂

Amugy meg ki írt olyat, hogy békés demonstrálókra kell lőni?

Világosan az lett írva, hogy fosztogatókat, gyújtogatókat kell lőni. Ez történik is. Ha a te üzletedbe törne be a csőcselék és fel akarná gyújtani, te is lőnél. Ez az egészséges.

ne láss oda olyat, ami nincs!
Nem lövik le azokat sem, láthatod. Odaállnak fegyverrel, vagy kijönnek a shotgunnal, mint a digó pizzások, de NEM LÖVIK LE ŐKET.
https://www.cleveland19.com/2020/05/31/ ... rotesters/

Mert akkor abból polgárháború lenne, és ezt ők is tudják. Tűzparancsot csak a Nemzeti Gárda kapott egyelőre. Még a rendőrök sem lőnek fegyvertelenekre. Vagy te mást láttál?

Amit meg írtam a folyamatokról, az meg maga a valóság, tehát max. összeesküvés GYAKORLAT.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Laza fickó :mrgreen: Tv állomás bizti őre egy lopott AR-15-öt "hatástalanít".Gondolom rendőrautóból lopták el.
aept9vtc17251.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2020.06.01. 20:13 Laza fickó :mrgreen: Tv állomás bizti őre egy lopott AR-15-öt "hatástalanít".Gondolom rendőrautóból lopták el.
aept9vtc17251.jpg
Ez annal keményebb moka volt.
Nagyon ott van pali, ketlen hogy sima bizti őr volt mindig.
Eleg komoly szinten kezeli a fegyvert.
https://www.facebook.com/jim.cross/vide ... 771248214/
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

aksurv írta: 2020.06.01. 20:41 Ez annal keményebb moka volt.
Nagyon ott van pali, ketlen hogy sima bizti őr volt mindig.
Eleg komoly szinten kezeli a fegyvert.
https://www.facebook.com/jim.cross/vide ... 771248214/
Csak nem hagyta ott a töltött tárat :shock: Ja,jó arc :mrgreen:
A másik AR-15 sem az övé mert nincs benne tár.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

aksurv írta: 2020.06.01. 20:41 Ez annal keményebb moka volt.
Nagyon ott van pali, ketlen hogy sima bizti őr volt mindig.
Eleg komoly szinten kezeli a fegyvert.
https://www.facebook.com/jim.cross/vide ... 771248214/
Na pl. ezt sem lőtték le, pedig ennél fegyver is volt, simán leszedhette volna, valszeg büntetlenül.

Viszont az is látszik szépen, mennyire ért a csürhe a fegyverekhez, szerencsés a kis gyökér, hogy elvette tőle a szakimaki, mert még véletlenül valamelyik haverját lőtte volna tökön.

Aztán hamar taktikát is váltottak a fiúk, a magnàl akkor indul a skera mikor kilöki a tárat, addig csak félkeményen ballagnak hátra... :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.06.01. 19:56 Nem lövik le azokat sem, láthatod. Odaállnak fegyverrel, vagy kijönnek a shotgunnal, mint a digó pizzások, de NEM LÖVIK LE ŐKET.
https://www.cleveland19.com/2020/05/31/ ... rotesters/

Mert akkor abból polgárháború lenne, és ezt ők is tudják. Tűzparancsot csak a Nemzeti Gárda kapott egyelőre. Még a rendőrök sem lőnek fegyvertelenekre. Vagy te mást láttál?

Amit meg írtam a folyamatokról, az meg maga a valóság, tehát max. összeesküvés GYAKORLAT.
tele van a net videókkal, ahol boltosok lőnek a fosztogatókra.

csak ezek nem j9nnek le a mainstream médiában...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.06.01. 21:31 tele van a net videókkal, ahol boltosok lőnek a fosztogatókra.

csak ezek nem j9nnek le a mainstream médiában...
Linket is csatolsz, ha megkérlek?
Egy olyat láttam, ahol lábon lőttek véletlenül egy ilyen jóképességűt, de olyat még nem, ahol tényleg lelőttek volna valakit.
Amennyi boltot kifosztottak meg felgyújtottak, már hegyekbe kellene lapátolni a lelőtt fosztogatókat, de valahogy nem hallani erről.
Márpedig nem hinném, hogy a mainstream média nem hisztizné világba, hogy hullanak a népek.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

aksurv írta: 2020.06.01. 13:33 Nem kell túl tolni.
Nem az állampolgár feladata a kozrend helyreállítása.
Geci messze van a roof koreans a gettóbeli városi rendfenntartastol.
Van működő megoldás.
https://www.facebook.com/shaunking/vide ... 796929868/
Tolja a fene. De mikor jött a "működő megoldás" és hol? Lakónegyeden masíroznak végig és az erkélyről is zavarják be az embereket.( Jól láttam, hogy paintball fegyverrel lőttek rájuk?) Ezeket a NG legényeket eddig nem láttam a felgyújtott és kifosztott üzleteknél, autóknál, megvert (megölt) emberek védelmében.
Valóban nem az állampolgár feladata a közrend helyreállítása. De, ha az állam nem akarja, vagy nem tudja ezt megtenni, akkor üti fel a fejét az önbíráskodás. Ennek viszont tudjuk a következményeit, veszélyeit.
Nézd meg az ilyen jellegű zavargásokat. A rendfenntartók képtelenek leválasztani a a csürhét a békés tüntetőkről. Meg is van a következménye.
Nehéz ügy ez. Az igazság odaát van. ;)
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kallard »

szilzol71 írta: 2020.06.01. 19:34 Persze, lelőni a felhergelt tüntetőket meg fosztogatókat... :roll:
Még szerencse, hogy ott azért gondolkodnak is, mielőtt fegyverhasználatra kerül a sor.

Pont arra megy ki a játék, hogy eszkalálódjon a feszkó, és a mostani vezetést eltávolítsák, de minimum ne válasszák meg újra idén ősszel.
Ezt akarják ugyanis a tüntetőkre kullancsként rácsatlakozott, és bizonyos (demokratákat is finanszírozó) civil szervezetek által pénzelt anarchista csoportok elérni (a demokraták hatalomra kerülése érdekében). Trump nem véletlenül nyilvánította terrorista csoportnak az ANTIFÁT. (Na, őket tényleg le lehetne szedegetni egyesével zokszó nélkül.)

Az NYPD Hírszerző és Terrorizmusellenes csoportjának helyettes biztosa vasárnap este bejelentette, hogy erős bizonyítékuk van rá, hogy New York Cityben, a békés tüntetések alatt kiprovokált erőszakos cselekmények előre eltervezettek. Eddig meg nem nevezett szélsőséges csoportok jóval a demonstrációk elkezdése előtt, a menet útvonalán, előre kiválasztott helyszínekre vonulnak. Legtöbb esetben előkelőbb környéket, high-end üzleteket vagy nagyobb korporációkat választanak, majd ott gyújtogatásba, rombolásba kezdenek.

Az agitátorok a kiválasztott helyszínekre Molotov-koktéllal, gáztartályokkal, kövekkel, üvegekkel felszerelve érkeznek még a tüntetők előtt. A tagokat online szervezik, a tüntetés menete alatt telefonon, kódrendszerrel érintkeznek, míg a többiek biciklin követik a menetet. Gyakran egészségügyi alkalmazott egyenruhát viselnek. Még a tüntetés elkezdése előtt online pénzgyűjtést szerveznek az esetlegesen letartóztatottak kiváltására.

◾A 686 New Yorkban letartóztatott személy 20%-a az államon kívülről érkezett a hétvégére, többek között Massachusettes-ből, Connecticutból, Pennsylvaniából, Iowából, Nevadából, Virginiaból, Marylandból, Texasból és Minnesotából.

◾Az első gyanú már péntek este felmerült, amikor egy fehér bőrű testvérpár Molotov-koktélt dobott egy parkoló rendőrautóra, melyben még bent ültek a rendőrök. Ez a két nő sem New York-i lakos. A Molotov-koktél dobóját gyilkossági kísérlet vádjával állítják bíróság elé.

◾Az anarchista csoportok célja a rombolás, hatalmas anyagi kár okozása és a tüntetőkre irányítani a felelősséget. A cél valószínűleg a két oldal, a demonstrálók és a rendőrség egymás ellen uszítása, végső soron a katonai közbeavatkozás kiprovokálása.


Tehát a lényeg: Trumpi bácsi népszerűségét ugyan megtépázta a vírusjárvány, a vele járó válság és a megugró munkanélküliség, de mindez nem elég, rá kell szervezni még egy "kis" zavargással is, nehogy véletlenül még egyszer ő legyen az elnök.

https://www.nbcnewyork.com/news/local/n ... e/2440722/
Aha, belőled tényleg jön valahogy ez a kádárizmus. Nem a fosztogatók-gyújtogatók csípik a szemed, hanem ha a pógárok esetleg védekeznek ellenük. Hogy van pofájuk, hát még békétlenség lesz a vége, és a gyíkemberek is voltaképp erre játszanak...
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Kallard írta: 2020.06.02. 00:00 Aha, belőled tényleg jön valahogy ez a kádárizmus. Nem a fosztogatók-gyújtogatók csípik a szemed, hanem ha a pógárok esetleg védekeznek ellenük. Hogy van pofájuk, hát még békétlenség lesz a vége, és a gyíkemberek is voltaképp erre játszanak...
Ne igyál gyógyszerre, mert ilyen sületlenségek jönnek ki belőled. :lol:

Miből veszed, hogy nem csípik a szemem? Írtam is, hogy az Antifás fizetett anarchistákat "tényleg le lehetne szedegetni egyesével zokszó nélkül."
Csak veled ellentétben én meg tudom különböztetni a vírus miatt munkanélkülivé lett, egyik hónapról a másikra élő elkeseredett tüntetőket az előbb említett provokátoroktól, akik először jól felhergelik a tömeget, betörik a kirakatokat és gyújtogatnak, majd "Eat the rich" felkiáltással bezavarják az imént említett szerencsétleneket (legtöbbször feketéket) a helyi médiamárktba, hogy vigyétek nyugodtan a lapostévét.

Továbbra is várom a halomra lőtt fosztogatókat mutogató videókat, ha olyan sok van a neten, miért nem tud linkelni egyet sem senki?

A kádárizmus és a gyíkemberek emlegetése meg egyedül csak téged minősít, meg azt, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 00:34

Továbbra is várom a halomra lőtt fosztogatókat mutogató videókat, ha olyan sok van a neten, miért nem tud linkelni egyet sem senki?

Talán mert pünkösdhétfő éjféltájt senki nem ezzel szórakozik?:-)

De tessék néhány:

https://www.startribune.com/man-shot-de ... 570865962/

https://concealednation.org/2020/05/vid ... chZAbxnRQU

https://chicago.suntimes.com/2020/5/29/ ... e-shooting

https://concealednation.org/2020/05/sus ... hWj7SD9z4g

És valószínűleg nagyon sok van, hiszen a mainstream médiában maximum érintőlegesen, elítélően jelenhet meg a fegyverével védekező polgár, pozitív színben semmiképpen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.06.02. 06:19
És valószínűleg nagyon sok van, hiszen a mainstream médiában maximum érintőlegesen, elítélően jelenhet meg a fegyverével védekező polgár, pozitív színben semmiképpen.
Na, látod ebben egyetértünk. Azonban pont emiatt kellene, hogy telehisztizzék a világot az ilyen esetekkel, főleg, hogy a fegyverével védekező polgár legtöbbször fehér, keresztény, heteroszexuális, azaz a mainstream által leggyűlöltebb közösség.
Amikor viszont fekete védi a saját tulajdonát, az tök rendben van (mondjuk itt nem fegyveresen, elég volt az erőfölény a kosaras javára a meghatározhatatlan nemű antifa ellen). Sajnos csórikám nem vágja, hogy érte gyújtják fel a várost, házát, autóját, nem ellene.... :lol:

https://nypost.com/2020/05/31/j-r-smith ... -protests/

Az általad linkelt esetek közül a zálogházast az index is hozta, a második már nincs fent, de ezt láttam szerintem, ahol lábon lövik a delikvenst, a Louisville-ben történt esetről azt olvastam, hogy a tüntetők (antifák) fegyveresek voltak és rá is lőttek a rendfenntartó erőkre, majd a kialakuló tűzpárbaj során dobta fel a pacskert az egyik, tehát nem civilek lőtték le. A negyedik linkben meg azt írják, bizonytalan, hogy a lövöldözésnek volt-e valamilyen köze a folyamatban lévő országos zavargásokhoz vagy sem.

Amúgy az index is összesen 4 halálos áldozatról ír (ellenkező esetben már visítaná világgá a civilek által lemészárolt hullahegyeket) az országos zavargások tekintetében, ami elenyésző ahhoz képest, hogy mennyi fegyver van a lakosságnál. Tehát szerintem eléggé megfontolják az ottani civilek, hogy mikor tegyék az ujjukat a sátorvason belülre...
https://index.hu/kulfold/2020/06/01/az_ ... k_roviden/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 08:28 Na, látod ebben egyetértünk. Azonban pont emiatt kellene, hogy telehisztizzék a világot az ilyen esetekkel, főleg, hogy a fegyverével védekező polgár legtöbbször fehér, keresztény, heteroszexuális, azaz a mainstream által leggyűlöltebb közösség.
Amikor viszont fekete védi a saját tulajdonát, az tök rendben van (mondjuk itt nem fegyveresen, elég volt az erőfölény a kosaras javára a meghatározhatatlan nemű antifa ellen). Sajnos csórikám nem vágja, hogy érte gyújtják fel a várost, házát, autóját, nem ellene.... :lol:

https://nypost.com/2020/05/31/j-r-smith ... -protests/

Az általad linkelt esetek közül a zálogházast az index is hozta, a második már nincs fent, de ezt láttam szerintem, ahol lábon lövik a delikvenst, a Louisville-ben történt esetről azt olvastam, hogy a tüntetők (antifák) fegyveresek voltak és rá is lőttek a rendfenntartó erőkre, majd a kialakuló tűzpárbaj során dobta fel a pacskert az egyik, tehát nem civilek lőtték le. A negyedik linkben meg azt írják, bizonytalan, hogy a lövöldözésnek volt-e valamilyen köze a folyamatban lévő országos zavargásokhoz vagy sem.

Amúgy az index is összesen 4 halálos áldozatról ír (ellenkező esetben már visítaná világgá a civilek által lemészárolt hullahegyeket) az országos zavargások tekintetében, ami elenyésző ahhoz képest, hogy mennyi fegyver van a lakosságnál. Tehát szerintem eléggé megfontolják az ottani civilek, hogy mikor tegyék az ujjukat a sátorvason belülre...
https://index.hu/kulfold/2020/06/01/az_ ... k_roviden/
Értem az érveidet, de nem osztom a véleményed.
(Meg nekem azóta is dobott fel a face fegyveres fosztogatólövő eseteket, de ez mindegy.)

Inkább azt látom, hogy média (itthon is) teljesen a rasszistarendőribrutalizmus narratíva fele megy el, nagyon érintőlegesen foglalkozik a fosztogatásokkal, és az aktívan védekező civilekről mélyen kussol.

Ugyanis pontosan tudja, hogy a saját boltját, házát védő fegyveres polgár helyébe bizony oda tudja magát képzelni a hírfogyasztó és nem lehet negatívan bemutatni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ez csak karikatúra*, de jellemzően így megy ez a gennymédiában:
101592392_2608130256066373_3092393710298595328_n.jpg

*kivéve, hogy az első az igaz, tényleg csak ez a 2 fehér muksó került be a NYP cikkébe:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.06.02. 11:19 Értem az érveidet, de nem osztom a véleményed.
(Meg nekem azóta is dobott fel a face fegyveres fosztogatólövő eseteket, de ez mindegy.)

Inkább azt látom, hogy média (itthon is) teljesen a rasszistarendőribrutalizmus narratíva fele megy el, nagyon érintőlegesen foglalkozik a fosztogatásokkal, és az aktívan védekező civilekről mélyen kussol.

Ugyanis pontosan tudja, hogy a saját boltját, házát védő fegyveres polgár helyébe bizony oda tudja magát képzelni a hírfogyasztó és nem lehet negatívan bemutatni.
Szerintem meg nagyjából ugyanazt mondjuk mindketten, csak annyi különbséggel, hogy szerinted a civilek LELÖVIK őket, szerintem meg nem.
Ezért tisztáznunk kellene a lelövés fogalmát, ugyanis maga a lövés fogalma (egy lőfegyver elsütése; azaz annak ténye, hogy egy személy kilő egy lövedéket egy lőfegyverből) az én szememben nem egyenlő a lelövéssel, ami véleményem szerint a célszemély halálát vagy súlyos/életveszélyes sérülését jelenti (vö. a pisztolykamerás sheriff beletol majdnem egy komplett tárat a rátámadó bűnözőbe - na az lelőtte rendesen).

Valóban, a média teljesen a rasszistarendőribrutalizmust tolja 0-24-ben, és az aktívan védekező (pl. a figyelmeztető lövéseket leadó/derék alá célzott lövéseket leadó/nem halálos eszközökkel védekező, stb.) civilekről mélyen kussol, egészen addig a pontig, amíg nem kezdik el termelni a halottakat/súlyos sebesülteket. Ha ez bekövetkezne, rögtön ők lennének a szemét rasszista fehér nácik, akik faji alapon irtják a feketéket.

Az általad csatolt kép is példásan mutatja (redneck=vidéki, bunkó paraszt) hogyan gondolkodnak a fehér férfiakról, és hogy csak és kizárólag pejoratív értelemben lehet őket bemutatni a mainstream médiában. Az már nem kóser, ha csak sima - akár fekete bőrű lakó/munkatársaikkal együtt - önkéntes vagyonvédelmi tevékenységet végző állampolgárokról kellene értekezniük, mert még véletlenül a védekező civilekre vonnák az otthonmaradó hírfogyasztók szimpátiáját. Náluk csakis a nyakontérdelt bűnözővel, illetve a fekete tiltakozókkal lehet szimpatizálni, de arról mélyen hallgatnak, hogy kik és hogyan gerjesztik a feszültséget, és kik is az igazi felelősei a rombolásnak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.06.02. 11:21 Ez csak karikatúra*, de jellemzően így megy ez a gennymédiában:

101592392_2608130256066373_3092393710298595328_n.jpg


*kivéve, hogy az első az igaz, tényleg csak ez a 2 fehér muksó került be a NYP cikkébe:-)
Ott van az egész elcseszve, hogy a nagy egyenlősdiben mindkét oldal faji kérdést csinál ebből. Hej dehát van velünk egy feka, ők is velünk vannak, a másik oldalról meg a mi a fekákkal vagyunk propaganda jön. Ott van elcseszve az egész sztori, hogy ezen pörög mindenki, nem azon, hogy ember alatti lények gyújtogatnak meg fosztogatnak. (Egyértelműen az értékeiket védőkkel vagyok, legyenek akármilyen színűek, vagy akármilyen testnyílásba szeressenek akármit dugdosni.)
Az más kérdés, hogy tényszerűen bizonyos etnikumok felülreprezentáltak bizonyos bűncselekményekben. Ez szerintem is tagadhatatlan, de akkor se szabadna szín szerint ítélni. Objektíven kellene ezeket megítélni, nem azért felgyújtani a fél világot, mert egy kevésbé pigmentált ölt meg egy erősebben pigmentáltat. Hanem azért balhézni, mert rendőri erőszak történt, de azt sem úgy, hogy leromboljuk a felépített civilizációnkat...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Friendly
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.10.15. 14:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Friendly »

Poresz írta: 2020.05.31. 10:12 Hivatkozást kérek. Tudtommal a bírósági ítéleteket, határozatokat nyilvánosan kihirdetik.
Bűntetővégzés - tárgyalás mellőzésével 2020.május 22. PKKB. Semmi más cselekmény nem volt mellette, csupán egy rosszindulatú volt feleség, aki tudta hogy 2005-ben be kellett volna jelenteni.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Polk megyei (FL) sheriff véleménye a polgári fegyvertartásról és hogy mit tegyen a lakosság a fosztogatókkal. Ez ám a sci-fi nekünk.

https://www.youtube.com/watch?v=kQF2SFz0A0I
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2020.06.02. 17:24 Polk megyei (FL) sheriff véleménye a polgári fegyvertartásról és hogy mit tegyen a lakosság a fosztogatókkal. Ez ám a sci-fi nekünk.

https://www.youtube.com/watch?v=kQF2SFz0A0I
Király. Osztom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fohh.....ez a másik amitől elpukkan az agyam!A festék fújkálós kis gyökerek!A saját festékével égetném el ezeket :mrgreen:
Égetik a Merciket is rendesen :?
https://www.liveleak.com/v?t=1nnr96u5
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2020.06.02. 17:54Király. Osztom.
A posztok között volt egy helyi lakos.
Szolidan csak best sheriffnek nevezte es gyenge 90% eredménnyel lett megvalasztva.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

nemtokregelni írta: 2020.06.02. 17:24 Polk megyei (FL) sheriff véleménye a polgári fegyvertartásról és hogy mit tegyen a lakosság a fosztogatókkal. Ez ám a sci-fi nekünk.

https://www.youtube.com/watch?v=kQF2SFz0A0I
Nos, a fosztogatások szerencsére még nem érték el a lakosság otthonait, és remélem nem is fogják. Egyelőre "csak" bezárt üzletek estek áldozatul, magánházak/lakások "még" nem. (Nyilván nem kizárt, hogy elérje azokat is.)

Megnézném azért, hogy egy valós esemény után, ahol az ingatlan tulaja mondjuk egy (sö)rétessel megkínálja a behatolókat, és esetleg valamelyik puhatestű elpatkolna emiatt, mekkora médiahisztéria követelné a sheriff fejét és lemondását, valamint az otthonát védő polgár letartóztatását, főleg, ha fekete behatoló - fehér védekező relációban történne az akció. Szóval ott sem fenékig tejfel minden, nyilván az itthoni állapotokhoz képest kánaán.

Egyébként ne ringassa magát senki illúziókba, hogy itthon nem történhetnek meg hasonló események, viszont annyival leszünk beljebb az usákoknál, hogy nekünk nem kell mérlegelni egy percig sem a fegyverhasználat során, tiszta erőből mehet a zsírozás, és a gumibogyók lődözése végelgyengülésig... :lol: :lol: :lol:
Válasz küldése